czytelnik

Prześladowania katolików na świecie i w Polsce !

 • 07.12.2013 - 9:51
  Ekstremizm jest w każdej cywilizacji, kulturze czy religii, ale czy katolicy są w Polsce prześladowani? Jeśli to incydentalnie - jak zawsze i wszędzie.

  Za to kościół to nidgy nie prześladował nikogo :) Wyprawy krzyżowe, a palenie pogan na stosach, to tylko pewnie zabiegi kosmetyczne były...

  Ktoś chce zacząć mówić o prześladowaniu katolików? Może trzeba zacząć rozliczać się z prześladowania i wycinania w pień którego dopuszczał się kościół katolicki? Już nie wspomnę o ksenofobii, pedofilii i innych dewiacjach kościoła. Taki to on święty? Zakłamanie!

Antyradar - warto w to zainwestować?

 • 30.11.2013 - 8:06
  Zamiast kupować i włączać antyradar, uruchom szare komórki. To takie proste :)

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 02.11.2013 - 9:17
  krowka123 napisał/a:
  Ale politycy na zachodzie nie udają że nic się nie stało tylko mówią o tym wprost a u nas ze strachu mają pełno w gaciach i chwalą Rosję jak mogą.W sumie maja się czego obawiać bo jak były rezydent KGB na Niemcy otworzy szafę i wyrzuci za okno jedną z tysięcy teczusi to mogą polecieć głowy.
  Tak, ale politycy na zachodzie działają w interesie Państwa i swojego narodu bo to cel i interes nadrzędny, starają się mówić jednym głosem bo wtedy ma się "przewagę liczebną" w konfrontacji z Putinem, a u nas tej jednomyślności polityki nie ma, bo celem nadrzędnym jest własna partia polityczna i walka z jej oponentami, stąd każdy ciągnie w swoją stronę. A za taki stan rzeczy możemy podziękować całej klasie politycznej, bez wytykania palcami - od lewa do prawa.
 • 02.11.2013 - 8:47
  Nie tylko członków Greenpeace nie da się "wyciągnąć" z Rosji interwencją międzynarodową, ale także Edwarda Snowdena samo USA wydrzeć też nie może. Putin będzie chciał wydać to wyda, nie będzie chciał nie wyda, tak członków Greenpeace, Snowdena, wraku samolotu TU154 i wielu innych, a wszyscy inni co najwyżej nogami mogą sobie z irytacji potupać.

  Róznica polega tylko na tym, że politycy w USA nie oskarżają sie wzajemnie za złą politykę z Putinem w sprawie Snowdena, politycy z UE nie oskarżają się wzajemnie za złą politykę w sprawie Greenpeace, a w Polsce jeden drugiemu gotowy wsadzić siekiere w plecy by udowodnić jaki to on... patriota.
 • 27.10.2013 - 12:26
  I czego to zdjęcie ma dowodzić? Mam podobne zdjęcie z pogrzebu swojej babci, kiedy mój ojciec - szczerze ją kochający, śmieje się na pogrzebie. Podobnie było z moją ex (dziewczyną). Po telefonie ze szpitala o 4.30 rano, że jej matka zmarła, najpierw był histeryczny płacz, a po kilku minutach podobnie histeryczny śmiech - i taki stan trwał przez 5 dni aż do pogrzebu, mimo, że aplikowano jej leki psychotropowe na niekończący się szał radości po śmierci najbliższej osoby.

  Zdjęcie nic nie mówi, bo to w ułamu sekundy robiony kadr, który może być zarówno śmiechem, jak żalem, czy wręcz przerażeniem. Wyciąganie zaś wniosków na podstawie kadru jest nadinterpretacją i manipulacją.
 • 23.10.2013 - 22:41
  A ja słucham jedynie Mamy i... radia ZET :)

Co tam Panie w polityce?

 • 26.09.2013 - 17:13
  Właśnie, "być może"...
 • 26.09.2013 - 16:50
  Dobrze, jesteś w takim razie mistrzem matematyki... i polityki teoretycznej :)
 • 26.09.2013 - 16:42
  Aleś elaborat palnął. I jak tu się ustosunkować do tej paplaniny? Wyłączam się z tej dyskusji bo tylko tracę czas na pierdoły...
 • 26.09.2013 - 14:55
  Nie dziwne, że w Danii jest mniej urzedników. To kraj liczący zaledwie 5 mln mieszkańców. Żeby podjąć się przeliczenia trzeba byłoby znać status "urzędnika państwowego", bo inne są statuty chociażby pielęgniarki w Polsce a inne w Danii, co oznacza, że pielęgniarka jest urzędnikiem państwowym albo nie, i dotyczy to wszystkich zawodów wykonywanych i będących w sferze publicznej. Mniejsza o to.

  Czyli jaki wniosek z całości? Trzeba naprawiać Polskę a nie demolować ją kolejnymi wymysłami marzycieli...
 • 26.09.2013 - 14:43
  Uzupełniając dla ciekawostki. Podatek VAT: Polska 23%, Dania 25%, Szwecja 25%

  Kurcze no, w takim razie co zawodzi, VAT? System? Decyzje? Dystrybucja pieniądza? System jest OK bo sprawdzony w całej Europie, zaś pozostają do naprawienia zupełnie inne rzeczy niż te które forsuje Nowa Prawica :) I zrozum to wreszcie bo inaczej zawsze będziesz już żył złudzeniami...
 • 26.09.2013 - 14:28
  Wracając jeszcze do socjalu...

  Permementnie Korwin-Mikke, Nowa Prawica i Ty narzekacie na obecny system. Niemal identyczny system socjalny funkcjonuje w krajach skandynawskich - patrz Dania, Norwegia, Szwecja. Wysokie podatki są we wszystkich tych krajach a komfort życia ludzi najwyższy w europie. Jaki z tego wniosek? Skandynawowie jeść nie muszą? Leczyć się nie muszą? Nie ma niepełnosprawnych i niedołężnych staruszków? Są, tak samo jak podatki niewspółmiernie wyższe niż w Polsce, ale za to dystrybucja pieniądza, proces decyzyjny, i wiele innych rzeczy jest skuteczny. I to należy naprawiac a nie forsować idiotycznie przewroty systemowe...
 • 26.09.2013 - 14:20
  Czyli socjale dla samotnej matki wychowującej dziecko się nie należy żadne bo Nowa Prawica wprowadzi niższe podatki :) No taki ewidentnie płynie wniosek z Waszego programu :) Winszuje poczucia humoru...
 • 26.09.2013 - 13:58
  W ramach solidarności z Korwinem-Mikke i Nowej Prawicy zabiegaj wśród swojej rodziny by zrezygnowali z socjalu - wszyscy bezrobotni, niepełnosprawni, samotne matki czy ojcowie, oraz emeryci i renciści, ludzie starsi, schorowani, itd...

  Chcecie zmieniać świat? Zacznijcie od siebie :)
 • 26.09.2013 - 13:09
  Reasumując... Korwinowski Koncert Życzeń :)
 • 26.09.2013 - 12:27
  michall_s napisał/a:
  Ale co w tym tak trudnego żeby zrozumieć że żeby tworzyć dokładny plan działania to najpierw trzeba wygrać wybory. Na co komu dzisiaj robienie planu który po wyborach będzie trzeba zmieniać i poprawiać albo robić od zera ?
  Jak to na co komu plan? Wyborca Panie szanowny! Żeby wyborca wiedział co i kiedy - chociaż orientacyjnie - będzie wdrażane w życie, czego i kiedy może się spodziewać po zagłosowaniu na Nową Prawicę. Tymczasem macie jakiś program a żadnej informacji o tym kiedy i jak mają być te plany wdrażane w życie, juz nie wspomne o tym, że gdyby Nowa Prawica dostała się do sejmu, to całą kadencję zajmie Wam takie przygotowywanie i propozycje zmian a to czas stracony. To po kiego grzyba w sejmie jesteście potrzebni?
 • 26.09.2013 - 12:00
  michall_s napisał/a:
  czytelnik napisał/a:Ble ble ble...Udzielił się jak widać styl mowy obecnie rządzących :)
  Bo póki co wypisujesz rzeczy oczywiste. Między propozycjami zmian a konkretnym planem wprowadzania ich w życie jest przepaść. Przepraszam, nie przepaść tylko NIC, bo przecież żadnego planu zmian - krok po kroku - wasza Nowa Prawica nie ma. Zwolennicy i działacze Nowej Prawicy piszą z resztą w identycznym tonie, co można przeczytać na stronie internetowej Nowej Prawicy, więc mój głos nie jest odosobniony i oderwany od rzeczywistości.

  Dziwisz się, że w odpowiedzi otrzymałeś "ble ble ble"? Nic dziwnego, na taki życzeniowy bełkot inaczej nie da się odpowiedzieć...
 • 26.09.2013 - 8:11
  Ble ble ble...
 • 25.09.2013 - 19:01
  To jak wprowadzać program w życie jeśli nie ma żadnej symulacji co do zachowania się rynku, kursu walut, itd.? Jest cała masa rzeczy od siebie zależnych i trzeba je przygotować - zanim zacznie się rządzić. Chcecie przeprowadzić reformy na kilkudziesięciomilionowym kraju a nikt nie pokusił się o najprostsze wyliczenia? Chcąc restrukturyzować zakład pracy, zawsze podejmuje się pewne symulacje by program był przygotowany zanim dojdzie do restrukturyzacji, bo wtedy wiadomo jaki kształt muszą mieć, jak i w jakiej kolejności wprowadzane by przyniosły najlepszy skutek - były skuteczne. A Wy nic i radośnie w politykę się bawicie? Żenada!
 • 25.09.2013 - 12:18
  Program powinien obejmować jakieś wyliczenia, jakieś symulacje, konkretne kalendarium wprowadzania istotnych zmian, chronoligię tych zmian bo obecnie jest tylko spisem treści a nie konkretami. Dlaczego nie padają tam żadne daty, dlaczego żadne wyliczenia - chociaż hipotetyczne? Ten program to jedno wielkie nic !!!

  Twierdzisz, że Korwin-Mikke nie zmienia poglądów i to Twoim zdaniem argument przemawiający na jego korzyść? Moim zdanie wręcz przeciwnie. Świat i życie wymaga od człowieka dużej elastyczności, inaczej przepada... i zarobkowo gra w warcaby :)
 • 25.09.2013 - 10:38
  michall_s to, że rządzą Polską od przeszło 20 lat same bałwany chyba wie każdy, ale czy każdy chce bałwana zamieniać na innego bałwana? Ja już wolę bałwana sprawdzonego ala Tusk, Kaczyński, Miller, niż bałwana nieprzewidywalnego jak Korwin-Mikke. Ot co :)

  A ten program Nowej Prawicy który tu ciągle przytaczasz to powtórzę... kpina z ludzi!
 • 24.09.2013 - 11:39
  Wczoraj brałem Calcium, dziś z rana magnez z wit. B6... więc ta Twoja, kolejna "mądra" wypowiedź ma się jak garbaty do ściany. Zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz bo masz już w tym pisaniu debilizmów jednak spore doświadczenie...

  P.S. Czy mogę się do Ciebie zwracać grzecznościowo "per Idioto"? Wszystkim nam ułatwi życie :)
 • 24.09.2013 - 11:17
  michall_s napisał/a:
  Pana Teksty wyglądają na poziom dyskusji 3 klasy gimnazjum więc proszę sobie darować.
  Niedorzeczne! Zapewniam Pana, że gimnazjaliści z 3 klasy mają więcej do powiedzenia, bynajmniej wierzę w ich zdecydowanie większe umiejętności. Natomiasyt kontynuuję taki poziom dyskusji - mocno go zaniżając, by Pana zdolności percepcyjne i intelektualne nadążały za ilością i stopniem skomplikowania znaków w poście...
 • 24.09.2013 - 10:40
  michall_s napisał/a:
  Dlatego masz starożytne poglądy bo starożytnych tylko wierzysz. Obecnie każdy ma auto, miasto nie musi być ściśnięte w centrum, część urzędów, czy instytucji może funkcjonować na obrzeżach miasta a nie w jego centrum, wtedy nie każdy musi do centrum jechać.
  Miasto nie musi być ściśnięte, ale każde miasto z czasem samo się urbanizuje. Coś co dziś leży na obrzeżach, za 10 lat będzie miejscem centralnym i tego zmiennego charakteru nie da się dogonic bo to astronomiczne koszty. Na przykładzie Krakowa, to główne urzedy wojewódzkie faktycznie leżą w centrum miasta, ale urzędy dzielnicowe są już w zasadniczej części na terenie tych dzielnic, w Warszawie jest tak samo, w średniej wielkości miastach również, więc to co piszesz o decentralizacji to jakaś paplanina...

  michall_s napisał/a:
  Co do karania, Można zapobiegać jeszcze skuteczniej, zakazać wykonywania wszystkiego..... potem płakać że bezrobocie rośnie. To się nazywa brak zaufanie do ludzi, bo przecież karać wszystkich za to że jedna osoba może być idiotą i zrobić komuś coś, to absurd. Ktoś robi coś złego od tego jest sąd policja, zrobi raz idzie siedzieć.
  Rozumiem, że Ty masz takie zaufanie do ludzi, że domu nie zamykasz a kluczyki od samochodu zostawiasz w stacyjce. Współczuję Twojej głupocie...
 • 24.09.2013 - 10:15
  michall_s napisał/a:
  Czytanie ze Zrozumieniem Nie boli ale trzeba chcieć, Napisałem wyraźnie DECENTRALIZACJA MIASTA, polega to na tym że część ważnych obiektów przenosi się na obrzeża miasta aby nie każdy musiał jechać do centrum.
  Decentralizacja miasta? Starożytni, nie wspominanąc o majach złapaliby się za głowy :)

  michall_s napisał/a:
  A co za różnica ? Nie całą grupę społeczną należy karać, ale osoby które dopuszczają się takich rzeczy, od tego jest kodeks karny i odpowiedzialność za to co dana osoba robi, np materialnie lub więzieniem, ale nie bo przecież kolejne zezwolenia i pozwolenia to kolejne nabijanie kasy państwa.
  Nie karanie złych praktyk jest istotne a ich zapobieganie, skuteczna kontrola, itd. Co Ci po karze dla "uzdrowiciela" jeśli jego praktyki spowodują u Ciebie trwałe kalecto? Zarzucasz mi brak myślenia? Lepiej sam zacznij używać szarych komórek, bo gotowe jeszcze zrobić się przezroczyste...
 • 24.09.2013 - 8:53
  michall_s napisał/a:
  kręgosłupy ludziom łamią.... dawno takich bzdur nie słyszałem
  Nie napisałem, że łamią tylko doprowadzają do uszkodzeń a to zasadnicza różnica... analfabeto. Do reszty Twoich intelektualych wypocin nie będe się ustosunkowywał...
 • 24.09.2013 - 8:35
  michall_s ciekawe jakbyś chciał te setki samochodów zaparkować w rejonie Starego Krakowa czy Kazimierza :) Na prawdę, Twoja głupota i głupota Korwina-Mikke zaczyna powalać :)
 • 23.09.2013 - 11:40
  Bzdury Pan piszesz !!! Pierwszy z brzegu przykład to gabinety fizjoterapeutyczne. Potrzebne pozwolenia na gwałt bo "znachorzy" uszkadzają ludziom kręgosłupy, bo nie wiedzą nawet ile kręgów ma odcinek szyjny po 4 godzinnym szkoleniu które uprawnia każdego matoła do otworzenia gabinetu "uleczania ludzi".

  Moja postawa ma charakter poznawczy a nie jak mi człowieku zarzucasz "celowe wprowadzanie zamieszania". Wysyłasz mnie po program do Korwina-Mikke? Żarty sobie robisz z poważnych ludzi !!!

  Spadać z taką pseudopolityką na Syberie!!!
 • 23.09.2013 - 11:30
  To żart, nie program !!! Jako wyborca na taką programową papkę ja się nie godzę !!!
 • 23.09.2013 - 11:25
  michall_s cały czas podajesz witrynę Nowej Prawicy ale tam nie ma programu, tylko kilka punktów, a ja chciałbym się dowiedzieć - i pewnie nie tylko ja, jak zamierzacie rozwiązać te kwestie. To, że prawo w Polsce jest trudne do ogarnięcia nie musisz nikogo przekonywać i pisać te oczywistości.

  Chcecie likwidować koncesje, pozwolenia, licencja itd. Które? Taksówkarskie, transportu rzeczy, sprzedaży alkoholu, pozwoleń budowlanych, gabinetów lekarskich, fizjoterapeutycznych?

  Podajecie kilka punktów bez rozwinięcia. Do mnie taki program to nie program tylko zbiór pobożnych życzeń, stąd chciałbym się dowiedzieć jakie KONKRETNIE plany, bo póki co opisujecie tylko rzeczywistość. Tak to i ja potrafię, ale w przeciwieństwie do Nowej Prawicy i Korwina-Mikke nie pretenduję do sejmu.

  Apeluję do Was o MNIEJ WODOLEJSTWA a WIĘCEJ KONKRETÓW !!!
Pokaż więcej komentarzy