iris

Pożar Dolne Przedmieście

 • 10.08.2016 - 20:58
  Magazyny z gumą, dywanikami, ale zaraz obok są domy prywatne - są cały czas zraszane, żeby się nie zajęły...
 • 10.08.2016 - 20:25
  Na Dolnym Przedmieściu (ul. Ujejskiego) płoną magazyny... W akcji gaszenia biorą udział co najmniej 4 wozy strażackie.

LemON czy Andrzej Piaseczny? Kto zagrał lepszy koncert podczas Festiwalu Lata?

 • 28.07.2014 - 11:40
  Popieram, chociaż byłam pewna, że to Lemon porwie publiczność, a tu proszę mimo wielkiej sympatii do Igora i jego zespołu to myślę, że ten weekend należał do Piaska :)

Myślenicki Festiwal Lata 2014: Imprezę zwieńczył występ Andrzeja Piasecznego [WIDEO]

 • 28.07.2014 - 11:38
  Ja jestem odmiennego zdania. Myślę, że koncert Piaska był jednym z bardziej udanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Fajna oprawa świetlna, nagłośnienie niczego sobie, bardzo dobry kontakt z publicznością i przede wszystkim profesjonalizm Andrzeja. Nie wspominając o tym, że zespół miał zakontraktowaną (czytaj - zapłaconą) 1 godzinę koncertu a mimo to grali ponad 1,5h! Były żarty ze sceny, piosenki, które bez problemu można zanucić :) w dodatku bardzo dobrze zaaranżowane i zaśpiewane. No i czego chcieć więcej?

  Porównując oba dni Festiwalu, niedzielny koncert był duużo lepszy i na dłużej zapadnie w pamięć :)

Myślenicki Festiwal Lata 2014: W sobotę wystąpił LemON [WIDEO]

 • 27.07.2014 - 15:38
  Z zespołem LemON to jest tak - albo się go "kocha" albo "nienawidzi" - ja może do pierwszej grupy to nie należę, ale na pewno ich muzyka nie jest mi obojętna. Igor bardzo mocno się wczuwa w swoje aranżacje i często zmienia linię melodyczną w związku z tym zdecydowanie ciężko jest z nim sobie "podśpiewywać" - mimo to bardzo daleka jestem od krytyki :) Osobiście uważam, że zespół zagrał świetnie! Faktycznie nagłośnienie kiepskie, ale za to efekty świetle bardzo fajne - ale to raczej zasługa ekipy LemON-a i ich realizatora światła.

  Pierwszy dzień Festiwalu oceniam średnio - bo i ochrony mało, i nagłośnienie kiepskie, mała gastronomia też raczej niezachęcająca... Jedynie zespół nie zawiódł - no i mimo wszystko impreza całkiem niezła była :D

  P.S.
  Zdjęcie z backstage z profilu Igora - mnie całkowicie rozwaliło :P
  https://www.facebook.com/igor.herbut.oficjalny/photos/a.405638019537455.1073741827.247008418733750/516960008405255/?type=1&theater

Busy odjazdy rozkłady trasy

 • 26.06.2014 - 19:55
  Super! Dziękuję :)
 • 26.06.2014 - 13:59
  Witam!
  Wie ktoś może, czy jedzie jakiś bus do KRK około godziny 05:00 oraz czy we wczesnych godzinach przejście do dworca przez Galerię Krakowską jest otwarte. Będę wdzięczna za info :)

Urzędnicy pytają: Co wam się podoba, a co chcielibyście zmienić w Myślenicach?

 • 24.06.2014 - 14:07
  Na plus:
  + zdecydowanie park na Zarabiu,
  + rynek (chociaż przydałoby się więcej zieleni),
  + inwestycje w infrastrukturę drogową,
  + basen kryty i sezonowy,
  + korty tenisowe,
  + okolica :)

  Na minus:
  - mała liczba miejsc parkingowych,
  - zły stan części dróg i chodników,
  - niewiele ścieżek rowerowych,
  - obwodnica miasta - ciągle niestety jedynie w planach...
  - niewykorzystanie potencjału szlaków turystycznych (Chełm, Ukleina, Zamczysko)
  - niewykorzystanie potencjału Zarabia jako miejsca wypadowego na weekendy - jedna impreza plenerowa w wakacje to troszkę mało - skoro mamy plażę trawiastą i dogodną lokalizację dla imprez to może warto by zadbać o to by w weekendy - przynajmniej te wakacyjne "coś" się działo...

Dobczyce: Od 1 czerwca można spacerować po koronie zapory

Wybory do Europarlamentu 2014: Na kogo będziecie głosować? [SONDAŻ]

 • 18.05.2014 - 11:52
  margo1 napisał/a:
  Dzięki partii PO którą tak z nienawiścią krytykujecie{ napewno jesteś z PiS } żyje się mi lepiej,przepracowałam 40 lat i emeryturę mam w miarę godziwą i zawsze na nich będę głosować z całą moją rodziną.Myślę że po raz trzeci wygrają wybory.
  No chyba sobie żartujesz... przepracowałaś 40 lat i to dzięki PO masz godziwą emeryturę??? Ja może i przepracowałam zaledwie 7 lat ale przy obecnej polityce rządu to do emerytury nie dożyję...

  I o ile do tej pory nie uważałam się za zwolennika partii p. Korwina tak teraz z pełną świadomością zagłosuję na KNP!

WIELKA WODA 2014: Wspólnie tworzymy raport powodziowy z powiatu

 • 17.05.2014 - 17:22
  sajd napisał/a:
  Po h.u.j dajecie Gościowi minusy zamiast poprostu odpowiedziec?
  Hah - to jest chyba współczesny sposób na powiedzenie: "nie wiem" - inaczej wytłumaczyć tego chyba się nie da :)
 • 16.05.2014 - 14:44
  Misiekk napisał/a:
  Daleki jestem od bronienia burmistrza czy innych urzędników ale zobaczcie ile luda codziennie spaceruje po Zarabiu, też płace podatki i doprawdy wolę żeby część z nich co kilka lat zabrała woda niż żeby przehulali je politycy. A co mnie się od życia nic nie należy??? Przynajmniej sobie na kwiatki po patrze :)
  I tu w pełni się zgadzam - cóż częścią naszej mentalności jest narzekanie i krytyka - ale powiem wam, że Zarabia jest mi okropnie szkoda - bo przynajmniej można było spokojnie pospacerować w "dopieszczonych" alejkach, zabrać "młodsze pokolenie" na plac zabaw i odpocząć od ogólnego zgiełku. I nie uważam, by pieniądze wydane na rewitalizację Zarabia zostały zmarnowane - a wręcz przeciwnie - w końcu było to fajne rekreacyjnie i wypoczynkowo miejsce w naszym miasteczku. Mam nadzieję, że już wkrótce wróci do stanu sprzed kilku dni :)
 • 16.05.2014 - 10:41
  Na stronie UMIG oraz na facebookowym profilu miasta pojawiła się informacja - cytuję: "Woda opadła w parku na Zarabiu. Nie ma żadnych znaczących zniszczeń" :)
 • 15.05.2014 - 22:34
  Masakra... a wie ktoś może jak sytuacja na Dolnym? Jak wały?
 • 15.05.2014 - 19:51
  Właśnie przyszedł SMS z systemu powiadamiania o ogłoszeniu o godz. 19 alarmu p.powodziowego :/

Ferie. Ktoś wie co sie dzieje w Myślenicach?

 • 05.02.2014 - 14:54
  Widziałam w sklepie dziecięcym na rynku plakat Gibolandu. Mają teraz jakąś olimpiadę do końca ferii.

Jestem głodna...skąd dobre jedzonko zamówić???

 • 01.08.2013 - 16:50
  Ostatnio przechadzając się parkiem na Zarabiu zauważyłam, że w Siedmiu Smakach otwarto bistro (od strony parku) - chwalą się pysznymi hamburgerami - czy ktoś może próbował?
 • 12.12.2011 - 21:40
  a ja nie byłam, ale na pewno się wybiorę. widziałam zdjęcia wnętrz i powiem, że zachęcające... co do cen hmmm no dla mnie to taka wyższa średnia półka :) ale być może warto...
  :)
 • 07.12.2011 - 20:07
  na kazimierza wielkiego, przy skręcie na słoneczną :)
  chyba....

Brak WODY!!!!

 • 15.03.2013 - 9:19
  Zgadzam się - już o 14:50 dostałam powiadomienie z systemu. Polecam się zarejestrować :)

Masakra na ul. kazimierza wielkiego

 • 23.01.2013 - 20:27
  zaraz przy skrzyżowaniu ze Słowackiego - przynajmniej tam stały samochody Policji
 • 23.01.2013 - 19:49
  Już po wszystkim...

Studia w powiecie Myśelnickim:)

 • 04.11.2012 - 20:50
  Oczywiście warunki nie są najważniejsze - ważniejsza jest wiedza - ciężko jest oceniać poziom nauczania nie mając porównania z innymi uczelniami. Osobiście uważam, że jest on na dobrym poziomie - dla jednego statystyka matematyczna, czy makroekonomia jest przysłowiową "bułką z masłem" zdaną na 5, a inny poprawia egzamin kilkukrotnie, uzyskując w końcu zaliczenie warunkowe :)
  Dla mnie istotny jest jednak fakt- zwłaszcza w przypadku przedmiotów bardziej matematycznych - że wykładowcy kładą nacisk nie tylko na znajomość wzorów i metod wyliczeń, ale również (a może nawet bardziej) na praktyczne ich zastosowanie w codziennym życiu. Myślę, że o wiele istotniejsza jest umiejętność stworzenia dobrego biznes planu z perfekcyjną kalkulacją ryzyka i oceną inwestycji niż znajomość pustych regułek.

  Mimo wszystko miło jest też, kiedy wiesz, że wykładowcy i pracownicy traktują cię poważnie - i nie musisz się martwić, że pojedziesz na zajęcia, a tam niespodzianka - zajęcia odwołane, ale nikt nie raczył ci o tym powiedzieć.

  Może i mój post wygląda jak krypto reklama, ale jest po prostu wyrazem zadowolenia z uczelni. A jeśli chcecie reklamy to zapraszam na ich stronę - tam jest mnóstwo informacji o programie nauczania, kołach naukowych (które notabene w fajny sposób pozwalają rozwijać swoje zainteresowania) etc.


  p.s. "toalety są czyste, w kranie ciepła woda", ba nawet suszarki do rąk działają :)
 • 04.11.2012 - 18:59
  słoneczko22 napisał/a:
  gość: pasjonatka1234 napisał/a: A co sądzicie o WSZiB w Myślenicach? Właśnie tam wybieram się na studia.Podobno można tam tez studiować dziennie?Bardzo proszę o jakieś opinie,rady itp. WSZiB ma złą opinie, a w Myślenicach to już w ogóle. Nie studiowałam tam , to są pogłoski i opinie znajomych. Ale wolałabym nie studiować w ogóle niż iśc tam.
  Pozwolę się włączyć do rozmowy:) Aktualnie studiuję Zarządzanie Finansami - zaocznie - na WSZIB, a wcześniej skończyłam lic. z rachunkowości również na WSZIB w Krakowie. Jestem bardzo zadowolona ze studiów tutaj. Nie mogę nic zarzucić. Przede wszystkim mają genialne podejście do studentów. Można liczyć na pomoc w każdej kwestii. Muszę przyznać, że nie są najtańszą uczelnią ale szczerze mówiąc wiem za co płacę. Warunki do kształcenia są bardzo dobre. Ponadto zajęcia na niestacjonarnych studiach odbywają się względnie regularnie co dwa tygodnie w soboty i niedziele - a nie tak jak w przypadku wielu innych krakowskich uczelni z różną częstotliwością i również w piątki - co ma ogromne znaczenie dla osób pracujących 5 dni w tygodniu. A ich systemy - SUSZI i SAKE - to chyba najlepsze co mogli wymyślić - jesteśmy zawsze na bieżąco z uczelnianymi nowinkami, mamy natychmiastowy podgląd do rozkładu zajęć, wpłat czesnego, wypłat stypendiów, ocen, biblioteki etc. Wiele możemy również załatwić za pośrednictwem platform internetowych bez konieczności wizyty w Krakowie - podania do rektora, zapisy na seminaria, przedłużenie sesji, prolongowanie książek.

  Powiem więcej - kiedy 5 lat temu jako świeżo upieczona maturzystka wybierałam studia nigdy nie pomyślałabym, że trafię do prywatnej szkoły - ale nie wygrałam swojego miejsca w "wyścigu szczurów" na studia dzienne i przypadkiem trafiłam na WSZIB - myślę, że to był najlepszy zbieg okoliczności w moim dotychczasowym życiu :)

  Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto studiował na WSZIB i narzekał. Oczywiście wszystkim dogodzić się nie da, ale cóż bywa :) Ja jestem zadowolona, a myśląc o studiach podyplomowych, wiem że na pewno wrócę na WSZIB :)

  Moja opinia dotyczy głównej siedziby w Krakowie - ja mimo wszystko nie zdecydowałabym się na studia w filii Myślenickiej - szczerze wątpię, że najlepsi wykładowcy znajdą czas by dojechać do Myślenic i wykładać tutaj :) Ale mogę się mylić.

  Reasumując bardzo polecam Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Straże Pożarne

 • 11.10.2012 - 20:12
  Wypadek awionetki! Sama w to coś uwierzyć nie mogę, ale przed chwilą dzwonił znajomy. Podobno awionetka spadła na prywatny dom niszcząc budynek!!!! Może to ktoś potwierdzić?
 • 11.09.2012 - 20:18
  Nie wiecie czasem, co działo się dziś około godziny 19? Syreny słychać było dość długo...

Dolne Przedmieście: Nowe targowisko powstanie w 2013 roku [WIDEO]

 • 14.09.2012 - 19:08
  Pomysł targowiska myślę, że trafiony - zwłaszcza biorąc pod uwagę rozrastające się dolne przedmieście. Jedno jednak niepokoi - już teraz w poniedziałki kiedy odbywa się targ na dolnym, ciężko przejechać przez Kazimierza. Ludzie parkują bezmyślnie nie patrząc na innych, nie wspomnę o wyjeżdżających z targowiska nie zwracających uwagi na innych użytkowników drogi. Myślę, że właśnie ta kwestia będzie najtrudniejsza do rozstrzygnięcia - swoją drogą tam też przydałby się jakikolwiek parking, bo nie wyobrażam sobie przejazdu tą drogą kiedy już wszystko ruszy...

Czytacie? Jaką książkę mieliście w rękach ostatnio? [WIDEO]

 • 03.09.2012 - 19:51
  Ja przyznaję, że jeszcze rok temu mogłabym nie pamiętać co czytałam ostatnio, ale od kilku miesięcy staram się regularnie zajrzeć do księgarni lub bibliotek. Z książek jakie ostatnio czytałam zdecydowanie polecam: "Jeden dzień" Nicholls'a, "W siódmym niebie" - Noel, i "Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy" - tylko żeby nie było to taka lekka książka a nie poradnik :)

Myślenice: Rondo im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

 • 30.11.2011 - 19:08
  gość: marcinnn napisał/a:
  kilka propozycji (spóźnionych niestety):
  1. Rondo im wszystkich Kęsków
  2. Rondo im Tadzia Rydzyka - żyje i zasłużony
  3. Rondo pod wezwaniem śp Hanki z Mostowiaków
  4. Rondo im Chucka Norrisa
  5. Rondo Michaela Jacksona wersja biala
  6. Rondo Koła Gospodyń Wiejskich z np Osieczan; jeśli jest
  7. Rondo mniejszości Mongolskiej na Ukrainie
  8. Rondo Stowarzyszenia Weterynarzy Polskich
  9. Rondo Spidermana

  zresztą w Myślenicach mało kto wie jak poruszać się po rondzie
  każda nazwa lepsza niż osoby ktora zasłyneła śmiercią w wypadku
  genialne :) Jestem za rondem Hanki Mostowiak zmarłej tragicznie po zderzeniu z kartonami :)

SKLEPY w Myślenicach: opinie gdzie i co kupić?

 • 23.11.2011 - 21:22
  gość: nat napisał/a:
  witam mam 2 pytania:
  1. gdzie można kupić buty zimowe?( w jakiejś normalnej cenie )
  2. gdzie można kupić jakiś upominek na urodziny?
  z góry dziękuje
  buty zimowe... hmmmm powiedziałabym, że jak już, to CCC no albo altero. Byłam w tym nowym nad Janem, ale powiem szczerze... nic ciekawego
  Upominek na urodziny - w sumie zależy co to ma być, generalnie myśle, że Pepco w Dekadzie i ewentualnie meblowy - Piątka - tam też mają sporo różnych dekoracji - - a i widziałam a propos mojego wcześniejszego postu - że mają tam też świąteczne ozdoby.
Pokaż więcej komentarzy