kar9876 kar war

Trzebunia: Wjechał do rowu i zasnął za kierownicą. Miał 4,75 promila!

 • kar war 12.01.2018 - 8:47
  leo9485 napisał/a:
  "Pplicjanci myślenickiej drogówki" raczej "policjanci myślenickiej drogówki", racja?
  Znając życie to redakcja skasuje twój komentarz

Myślenicka drogówka ma nowy radar. Sprawdzą go w ten weekend

 • kar war 08.01.2018 - 7:32
  zniesmaczony pizzą napisał/a:
  korwin a o manewrze wyprzedzania słyszał?

  sh_ma - a owszem prawo jazdy robiłem w ubiegłym wieku abyś wiedział :) z tego prosty morał że mam je dłużej niż ty
  Ale mijanie ,omijanie i wyprzedzanie to różne manewry
 • kar war 07.01.2018 - 11:56
  W Polsce przykład idzie od góry. Masz przykład posła z naszej okolicy co jechał pod wpływem alkoholu i twierdził że jadł jabłka.

Myślenice: Trwa budowa Muzeum Niepodległości. Czy uda się je ukończyć przed 11 listopada 2018 roku?

 • kar war 27.12.2017 - 21:16
  A to nie było żadnego poświęcenia placu budowy

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • kar war 14.12.2017 - 13:29
  Miś Grizli napisał/a:
  wszyscy mówią o dobrych zmianach ale nikt nie mówi jak to zrobić no bo skąd nagle wziąć sędziów którzy nie są przesiąknieci dotychczasowym stanem. Skąd wziąć sędziów którzy będą w swojej pracy stawiać dobro ludzi ponad swoim własnym dobrem. Wszyscy doskonale wiemy o tym że prawniczy światek jest zamkniętym światem który z wielkim oporem dopuszcza tzw świeżą krew w swoje szeregi. Spójrzmy nawet na TK i średnia wieku jego członków przeciez to ludzie wykształceni za komuny, kto pamięta tamte czasy wie doskonale że każdy kto piastował jakiekolwiek stanowisko wyższe od zwykłego pracownika musiał należeć do partii nie było innej możliwości awansu. Tak wiec dopuki nie nastąpi zmiana pokoleniowa i starych obarczonych komuną i korupcją nie zastąpią młodzi nie może byc mowy o żadnej dobrej zmianie.
  A czy sam Piotrowicz nie byl prokuratorem zza komuny A teraz sam ustala prawo czy to jest etyczne.??
 • kar war 13.12.2017 - 19:34
  To co poseł J. Sz.po raz pierwszy zabrał głos w sejmie A to już 2 lata pracy jest . Fajna praca

Myślenice: Odwołano prezesa Sądu Rejonowego

 • kar war 04.12.2017 - 8:39
  Pietras napisał/a:
  ale sie ten kpis qrva panoszy, KOMUNA WRACA
  Taka zmiana nic nie daje jak bylo tak bedzie

Dobczyce: Wypłacił pieniądze z kradzionej karty. Teraz szuka go policja

 • kar war 01.12.2017 - 17:44
  A skąd zna pin do karty????

Spadł pierwszy śnieg: Zobacz kto odśnieża w twojej miejscowości

 • kar war 01.12.2017 - 8:06
  k5296938 napisał/a:
  w myslenicach wszystko jest ustawione widac to gołym okiem
  A kto ci broni przystąpić do przetargu

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • kar war 30.11.2017 - 11:45
  A ja myślałem że biedronce czy Tesco tak płacą dobrze.

  A tu nic chyba nie mówią o zakazie pracy dla takich firm jak Ty piszesz.
 • kar war 30.11.2017 - 10:17
  Powodzianin_ napisał/a:
  Tak się składa, że mnie się czasem zdarza pracować w niedzielę, bo mam taki a nie inny zawód. Gdy mam zamknięcie roku, albo kwartału rachunkowego, to zdarza mi się siedzieć zarówno w polskie święto państwowe jak i w niedzielę - w tym roku pracowałem np. 6 stycznia, 7 stycznia i 8 stycznia. Za pracę 6 stycznia otrzymałem wynagrodzenie w wysokości 300% stawki godzinowej - przepracowałem wtedy 16 godzin więc jak łatwo sobie policzyć otrzymałem wynagrodzenie za 48h czyli za 6 dni roboczych. A w niedziele pracowałem wtedy 12h i za każdą godzinę otrzymałem 200% stawki godzinowej - to raz.

  Dwa, ja patrzę z perspektywy nie "pracownika sklepu, który kasuje towary", a z perspektywy osób, które podejmują decyzje. Pracownik sklepu ma pracować, o jego losie decyduje jakiś dyrektor, menadżer. Należy sobie uzmysłowić, że nie ma znaczenia czy sieć sklepów jest polska czy zachodnia i tak działa to tak samo. Siedzi sobie grupa ludzi, którzy patrzą na cyfry w arkuszu kalkulacyjnym i widzą:

  - Jasiek, spadły nam przychody!
  - Staszek, to wszystko przez to, że w Polsce wprowadzili zakaz handlu w niedziele, ludzie nie chodzą już tak po galeriach handlowych!
  - Grzesiek - co możemy zrobić, żeby nasz zysk netto był na podobnym poziomie co w zeszłym roku?
  - Staszek - wprowadzamy plan restrukturyzacji, obliczyliśmy że nie potrzebujemy już 7% naszej załogi, wprowadzimy plan zwolnień grupowych, obniżmy koszta pracownicze
  - Jasiek, Grzesiek - fantastycznie, nasz zysk netto wróci do stałego poziomu!

  Tak samo to działało w bankach przy podatku bankowym - koszta były przerzucone na klientów.


  I proszę o mniej emocjonalne wpisy, ja nie twierdzę, że praca w święta jest super, nie twierdzę że pracownicy nie mają rodzin - przeciwnie - zwracam uwagę, że mnóstwo zawodów ma rodziny, które pracują świętami. Nie widzę jedynie powodu dlaczego pracownicy handlu mają być uprzywilejowani - bo to ściema, chodzi tylko o to, żeby Polakom mówić jak mają spędzać wolny czas.

  I nie musisz absolutnie przyjmować mojego punktu widzenia - dzielę się tym co zaobserwowałem pracując w finansach dużych firm. Teraz skończyliśmy wdrażać u siebie plan restrukturyzacji (inna branża), nikt się nie zastanawiał czy trzeba na świecie zwolnić 10 tys. osób. Zrobiliśmy to, żeby mieć ładne wyniki finansowe na giełdę. Francuski, portugalski, niemiecki, brytyjski właściciel sieci będzie miał gdzieś wasze teksty, że są kolejki do kas, że przecież i tak trzeba te zakupy zrobić. W pozostałych dniach obsada na sklepach będzie TAKA SAMA, a niknie obsada niedzielna.


  A przychody ze sprzedaży spadną, bo Polacy wybiorą sąsiadów - to raz, dwa skończą się niedzielne wycieczki do galerii handlowych z wiosek podkrakowskich w których rodziny szły do kina, na lody, na pizze i coś ewentualnie kupiły, dużo osób zrezygnuje z częstych wyjazdów i wydawania na wszelkie dodatkowe rzeczy, które są w galeriach handlowych czy pasażach.  I w imię czego Państwo mówi, co wolno, a czego nie wolno robić (pracować) w niedziele? Za pracę w niedziele dostaje się albo dodatkowy dzień urlopu (poza 26 dniowym urlopem rocznym), albo wynagrodzenie w wysokości 200% (można więcej, jesli tak rzecze umowa z pracodawcą).

  Ja np. cenie sobie, to że w styczniu pracując 6 stycznia i w niedziele mogę zarobić defacto w dwa dni tyle co w 9 dni. I wolałbym, aby praca w niedziele czy nie była regulowana umowami z pracodawcami. Jak się komuś nie pasuje, że pracuje w święta to jak już ktoś wyżej napisał przy okazji służby mundurowych:

  W pracowników mundurowych proszę wstawić pracowników sklepów. Może warto zmienić branże w której się pracuje?
  To powiedz gdzie tak dobrze płacą. Bo napisać można wiele.
 • kar war 26.11.2017 - 16:06
  Ciekawe czy ci co się domagają aby sklepy były otwarte w niedzielę sami pracują w nią ??
  Rozumiem że są takie zawody które są skazane na prace w niedzielę ale zrobienie zakupów budowlanych i spożywczych można wcześniej zrobić.

Wypadek na Zakopiance. Jedna osoba poszkodowana

 • kar war 25.11.2017 - 19:00
  albert7575 napisał/a:
  uświadomcie sobie w koncu ludzie ze zakopianka na trasie Kraków -Myślenice to nie droga ekspresowa i nie autostrada,jak na razie jest na tej trasie sporo lewo skretow i przejsc dla pieszych,do czasu gdy nie zrobią wezła te światłą powinny istnieć bo w przeciwnym razie zakorkuje sie cały wezeł pod estakadą,bo to by był jedyny wjazd na zakopianke

  przy takim natezeniu ruchu jaki jest teraz na zakopiance to światła pasowały by i w paru innych miejscach,Gaj,Krzyszkowice,Głowgoczów,korzyśc z tego by była jeszcze jedna,swiry nie rozpedzały by swpich samochodów do predkości 120-150 km/h
  Ile masz tych przejść dla pieszych i lewo sekretów

Pracodawca roku 2017

 • kar war 25.11.2017 - 8:30
  Redakcja portalu dała artykuł którego nie można komentować więc może tu wybierzemy pracodawcę 2017r. Jak myślicie kto wygra wedle urzędu pracy .

Piłka nożna, A-klasa: Na zakończenie rundy Górki przegrywają 1:9. Trener rezygnuje. Odchodzi kapitan

 • kar war 21.11.2017 - 14:14
  Brawo Wy!!!!!

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • kar war 18.11.2017 - 16:16
  idefix napisał/a:
  I co by to miało dać. Myślisz że ktoś by się tym zainteresował??
  Pewnie. Wielu by się zainteresowało ponieważ jak by było za małe zanieczyszczenia powietrza to by dołożyli coś do pieca A jak za duże to nie ma co przesadzać bo jeszcze przyjadą z kontrolą

Za przegląd samochodu zapłacimy przed badaniem. Bez względu na jego wynik

 • kar war 16.11.2017 - 12:23
  nomad napisał/a:
  @kar9876: a czy to wina diagnosty, że Twoje auto ma jakieś usterki, które wykluczają podbicie przeglądu ? usługa jest wykonana i tyle
  A czy ja jestem przeciwko temu systemowi . Może przeczytaj wszystkie wypowiedzi
 • kar war 16.11.2017 - 8:38
  prywatnie napisał/a:
  Pytanie gdzie lezy glowny cel tego przepisu: w poprawie bezpieczenstwa czy sciaganiu haraczu.
  Ciekawe czy jak pojedziesz na stacje diagnostyczną i wynik badania będzie negatywny to będziesz chciał zapłacić za jego wykonanie.

  Dawniej diagnosta wołał ci podbić ten przegląd bo wykonał pracę a jak auto było niesprawne i nie podbił to tracił swój czas i sprzęt..
 • kar war 14.11.2017 - 9:55
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  co za absurd. po to jedziesz na przeglad zeby sie dowiedziec co w aucie jest niesprawne - wtedy dokonujesz usterek i wracasz na badanie. taka zmiana przepisow ma na celu wyciagniecie pieniedzy od wlasciciela
  Jak chcesz sobie sprawdzić stan auta to możesz sobie jechać na stacje i ci sprawdzą i pobiera opłatę za sprawdzenia auta.
  Ciekawe czy jak byś sam prowadził stacje to byś sprawdzał auta zza darmo .

  Jeśli auto nie przejdzie przeglądu to masz 14 na usunięcie usterek i jedziesz na tą samo stacje i płacisz cząstkę za wykonanie sprawdzenia danej usterki. Jeśli pojedziesz na inna to płacisz tyle co za przegląd

Ruszyły kontrole pieców. Strażnik miejski sprawdzi czym palisz

 • kar war 11.11.2017 - 19:35
  Konto usunięte napisał/a:
  podnoszą opłaty za śmieci a później kontrola pieca :)
  A co ma cena śmieci do tego czym palisz, jak byś płacił od ilości wyprodukowanyc śmieci to bym rozumiał a tak to płacisz jedną stawkę na osobę

KONTROWERSJE: Przez remont Słonecznej zamiera handel? Wicestarosta sprawdza i publikuje film [WIDEO]

 • kar war 17.10.2017 - 20:57
  rapit napisał/a:
  @kasiamak:

  Jeśli ktoś "z przyzwyczajenia" nie zauważył 5 (sic!) znaków informujących / zakazujących wjazdu w ulicę Słoneczną to powinien mieć zatrzymane prawko w trybie natychmiastowym na co najmniej 3 miesiące... bo co jeśli "z przyzwyczajenia" nie zauważy jednego znaku i wjedzie na DGP DK7 pod prąd?

  Jeździłem tam praktycznie codziennie i uważam że Policja zachowała się skandalicznie nie pilnując tego miejsca cały dzień, chwilami ręce opadały bo tych "z przyzwyczajenia" było więcej pod prąd niż tych zgodnie z przepisem....
  Drogi kolego .jak by tam stała policja i dawała mandaty to by zaraz pisali że nie mają co robić tylko za byle głupotę dają mandat. A ktoś jak ma uprawnienia to powinien wiedzieć co znaczą znaki ..

Pcim: Dwa ciała na jednej z posesji. Policja wyjaśnia okoliczności

 • kar war 02.10.2017 - 7:11
  A mam pytanie do redakcji..kiedy to było bo nigdzie nie ma daty A cytuję.

  Wczoraj na miejscu trwały czynności....czyli zawsze będzie wczoraj od dziś 
 • kar war 01.10.2017 - 11:28
  A co się stalo z pewnym komentarzem co tu byl

Skrzyżowanie za carefourem. Jak jechać?

 • kar war 23.09.2017 - 14:14
  To jest moje zdanie. I tak ja bym jechał na prawy bo masz zasadę jechać najbliżej prawej strony jezdni.

  Jak chcesz dokladnie wiedzieć dzwoń na komendę w mce i tam jest osoba do konsultacji prawa drogowego

  To tak samo ludzie od biedronki jadą na Kraków. Linia ciągła A oni jadą.
 • kar war 23.09.2017 - 5:57
  Marioosz napisał/a:
  Ci jadący od szpitala mogą wjechać też na lewy pas na mostku.
  NIE. Tylko prawy tak na logiczny tok myslenia
 • kar war 21.09.2017 - 20:24
  JoJo napisał/a:
  Mnie chodzi cały czas o pas na moście lewy i prawy
  No to masz do wyboru dwa pasy. Nawet jak byś chcial na lewy to i tak auto musisz wypuści na prawo bo tak to zaliczysz krawężnik. A na prawy to przez linie
 • kar war 21.09.2017 - 16:59
  Wedle mnie . Kierujący jadący Słowackiego i skrecając w lewo może wybrać pas których chce. Osoby co jadą od szpitala mają stopa więc ustępuje pierwszeństwa.

Piłka nożna V liga: Wygrana Orła na inaugurację

 • kar war 25.08.2017 - 7:06
  maciek90 napisał/a:
  kar9876 Człowieku ogarnij się trochę. Pod artykułem o Górkach piszesz, że redakcja promuje wyłącznie zespół z górnego przedmieścia. Pojawił się tekst o Orle to źle bo nie ma składu gości. W kolejnym artykule wytniesz autorowi rozmiar czcionki?
  Mi tylko o to chodzi że ja ktoś coś robi to niech robi to dokładnie. Czytałeś kiedy sprawozdanie w Dzieniku Polskim. . To poczekajmy rok aż obie drużyny będą grały w jednej lidze i redakcja zamieści sprawozdanie Orła A prywatna osoba GÓREK...
 • kar war 22.08.2017 - 12:53
  Była już poruszana sprawa Innej drużyny z Myślenic która też zamieszcza artykuły że swoich spotkań bez opisywania rywali. A tu jest artykuł redakcji i powinno to być rzetelnie zrobione. To każda drużyna na pisac swoje sprawozdanie.
 • kar war 22.08.2017 - 7:14
  To redakcja zamieszcza tylko skład orła trochę kiepskie podejście do fachowej pracy.
Pokaż więcej komentarzy