taki tam

Trzebunia: Zginął mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

 • 19.06.2013 - 13:50
  A jesień była taka piękna tego roku, hmmm

34 mln euro dla Myślenic

 • 05.03.2013 - 15:30
  Małopolskie - KE zatwierdziła prawie 34 mln euro dla Myślenic (update)
  PAP - Biznes
  5 Mar 2013, 13:35


  05.03. Kraków (PAP) - Komisja Europejska zatwierdziła prawie 34 mln euro dofinansowania dla projektu uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w gminie Myślenice (Małopolskie). Jest to jedna z największych unijnych dotacji w regionie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
  Jak poinformowało we wtorek przedstawicielstwo KE w Polsce, inwestycja w Myślenicach należy do tzw. istotnych projektów, którego całkowita wartość (wraz z podatkiem VAT) przekracza 50 mln euro. Dlatego wymagał on decyzji Komisji Europejskiej, podczas gdy inne typy projektów są zatwierdzane na poziomie narodowym bądź regionalnym.

  Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi blisko 40 mln euro, z czego UE pokryje prawie 34 mln euro poprzez Fundusz Spójności.

  Celem projektu w Myślenicach jest zapewnienie, aby gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy spełniała europejskie standardy. Dzięki jego realizacji 85 proc. terenu zostanie pokrytych instalacjami kanalizacyjnymi i wodociągowymi, obecnie jest to odpowiednio 56 i 73 proc. Dostęp do kanalizacji otrzyma 98 proc. mieszkańców aglomeracji myślenickiej.

  Inwestycja zwiększy też ochronę dwóch powierzchniowych ujęć wody pitnej, w tym zbiornika retencyjnego Dobczyce zapewniającego wodę dla Krakowa oraz ujęcia na rzece Skawinka. Częścią przedsięwzięcia będzie też budowa nowej oczyszczalni ścieków w Krzyszkowicach z przeznaczeniem dla 21 tys. mieszkańców.

  Jak poinformował PAP burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, w wyniku realizacji projektu do sieci kanalizacyjnej zostanie podłączonych blisko 13 tysięcy mieszkańców, a prawie 5 tysięcy do sieci wodociągowej.

  "Inwestycja pozwoli na skanalizowanie gminy w blisko 90 proc. - to ogromna skala, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców gminy, czyli 42 tysiące. To także duże wyzwanie dla samorządu Myślenic" - ocenił. (PAP)

Ile kosztuje starostwo.

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

 • 16.05.2012 - 13:42
  duśka84 napisał/a:
  ja poszłam do tej pani wypełniła mi to a potem obliczyła i dała mi przelew bym zapłaciła więc zapłaciłam ale jak wróciłam by jej pokazać to powiedziałam jej jaką rozmowę przeprowadziłam a ona mi odpowiedziała że się i tak płaci i ona nic nie poradzi na t jej nic nie wiadomo by było darmo !!! tak w gminie pomagają dobroduszni urzędasy z wójtem na czele dziękuję serdecznie wójtowi i gminie za informacje udzielone które są fałszywe bądź też prawdziwe albo w gminie cyganią albo ta pani nielegalnie druki z ceną brała????
  Przedstaw kwit tej urzędniczce, co zapewniała o bezpłatności tej usługi i niech kasę wraca :)
 • 01.04.2012 - 21:48
  gość: sadoffsky napisał/a:
  Ze względu na nadmiar obowiązków okołobiznesowych Daniel Obajtek zrezygnował z funkcji Wójta Gminy Pcim. rezygnację przyjęła Przewodnicząca Rady Pani Małgorzata Węgrecka.
  Prima aprilis!!!! :)
 • 01.02.2012 - 21:52
  Marzena napisał/a:
  Dobrze !!
  To jest pierwszy krok i to bardzo mocny ! Jest szansa na spotkanie osób, chcących zdziałać coś w naszej gminie , a warto to zrobić !

  Z jaką posłanką ? Nie jest to dla mnie najważniejsze, bo i tak przyjdę, ale w PO jest bardzo niewielu ludzi których toleruję :) chcę się przygotować :)
  Pewnie chodzi o J. Bobowską.
  Nie wiem dlaczego, ale również mam awersję do ludzi PO z tzw. wierchuszki :-))))
  Ale słuszne inicjatywy lokalne, nawet gdy są one pod sztandarem PO, to można je wesprzeć...
 • 31.01.2012 - 20:00
  Wójt ogłaszając zaciskanie pasa powinien dać dobry przykład i zacząć oszczędzanie od siebie. Sesja Rady Gminy nie powinna dotyczyć likwidacji szkoły, ale obniżenia pensji wójtowi. 10 tys. na mc zupełnie by mu wystarczyło. 36 tys. rocznie już by było. Do tego zwolnić Szlachetkę i pewnie kolejne 60 tys. w kieszeni.
  Mamy 96 tys. Aby uratować szkołę na Krzywicy brakuje jeszcze 80 tys. Skąd wziąć? Nic prostszego. Zwolnić 2 pomoce przyjęte do przedszkola (Bogusiówka), z dwóch ćwierć/półetatowców/etatowców w szkołach, ZOS, GOPS, urząd i w sam raz by wystarczyło.
  Ale najlepiej zwalić na niż demograficzny i brak kasy. Rodzice/mieszkańcy Krzywicy - Wy to widzicie i na taczkach go nie wywieziecie??
 • 02.01.2012 - 12:17
  gość: ONa nie wie napisał/a:
  jak teraz wygląda dowóz dzieci od nowego roku??? wypowie sie ktoś???
  PKS (Kraków lub Grupa) wozi i tyle w temacie :-))))

Okulista/leczenie wzroku dzieci i dorosłych

 • 27.04.2012 - 13:42
  Miałem taki zabieg 7 lat temu metodą Lasik w Intermedica Kraków. Do tej pory ostrość wzroku zachowana, a było z czego schodzić (krótkowidz, -5 dioptri + astygmatyzm lewego oka)

Stacje benzynowe w Myślenicach

 • 25.02.2012 - 21:22
  taki_gość napisał/a:
  taki tam napisał/a:Wcześniej tankowałem na Orlenie na Tarnówce, ale od momentu gdy firma ta zabezpieczyła darmowe tankowanie prezydencji polskiej w UE za 10mln zł, zrezygnowałem z jej usług.

  Dlaczego piszesz, że darmowe tankowanie? ...
  Za to "darmowe" tankowanie zapłaciłeś Ty, ja i wielu innych użytkowników samochodów tankujących na stacjach ORLENU... ale za to jaka piękna nasza prezydencja była ;)
  Przestałem tankować na Orlenie - bo zalali baki samochodów urzędasów za free. Nie chcę sponsorować tego tałatajstwa...
 • 24.02.2012 - 21:18
  Od jakiegoś czasu tankuję tylko na BP w Myślenicach (Ultimate Diesel) i do tej pory odpukać nie było żadnych problemów (co nie znaczy, że się nie mogą pojawić). Wcześniej tankowałem na Orlenie na Tarnówce, ale od momentu gdy firma ta zabezpieczyła darmowe tankowanie prezydencji polskiej w UE za 10mln zł, zrezygnowałem z jej usług.

  PS. Mad max - masz plusik ode mnie :D
 • 08.02.2012 - 8:30
  gość: beny hil napisał/a:
  finezyjny_gosc napisał/a: Jakość na szpicu? Chyba tylko węgiel jest dobrej jakości na szpicu ;)Czymże tam innym można się tam zaskoczyć?
  piwo na szpicu jest dobre u beny hilla węgiel niezły sklep spożywczy też niczego sobie ALE TA STACJA TO JAKIŚ KOSZMAR ALE OBSŁUGA TO DOPIERO DNO AGRESJA> NIEKOMPETENCJA> WULGARYZMY> CWANIACTWO>KRĘTACTWO>ZERO KULTURY>I JESZCZE MÓGŁBYM WYMIENIAĆ ale szkoda nad tym tematem się wysilać głuptoki i tak tą stację będą odwiedzać i będą zadowolone lolitki że jakis pseudo pracownik IM ZALEJE ALE CO PYTAM chyba nie orlenowskie paliwo CHYBA WŁAŚCICIEL Z GDOWA NIE CZYTA TYCH POSTÓW apeluję do tych co czytają aby dali mu znać żeby coś POPRAWIŁ
  Po numerze, który mi wycięli w październiku nigdy więcej nikt z mojej rodziny tam nie zatankuje. Okazyjnie korzystałem z tej stacji, bo miałem tam najbliżej by tankować swój zabytkowy już pojazd. Teraz już uwolniłem się od tej stacji. Jest kilka innych, które spełniają cywilizowane standardy.
 • 07.01.2012 - 8:04
  marko napisał/a:
  Ten temat jest jak temat o pizzeriach...tendencyjny... Nie wiadomo kto kłamie, kto mówi prawdę. Szkoda jęzora...
  Dlaczego tendencyjny??
  Ja chętnie podałbym szczegóły dla zainteresowanych (np. służb, prasy, etc) podpisując się pod tym z imienia i nazwiska.
  Mogę jeszcze raz napisać, wystrzegajcie się stacji benzynowej Wimarex!!!
 • 30.12.2011 - 8:51
  gość: Zbylu napisał/a:
  Nikt nie poruszył jednej kwestii, albo nie doczytałem.
  Jakim cudem można wlać olej napędowy do benzyniaka, jeżeli średnica wlewu do baku jest dużo mniejsza od rury pistoletu do diesli? Nawet na siłę to niemożliwe. Poza tym, "taki tam" pisze, że to pracownik nalewał, a oni zawsze pytają, co wlać.
  A po trzecie, czy jest możliwe oleju, a zaraz potem benzyny bez resetowania liczników dystrybutora?
  Coś tu śmierdzi, panie "taki tam"
  Witam,

  nic nie śmierdzi kolego.
  Paliwo tankowałem do 33 letniego auta, gdzie wlewy są odpowiednio szerokie i przyjmą paliwo z szerszego lejka ON i wąskiego PB.
  Pozdrawiam!
 • 20.10.2011 - 11:43
  Gość się zapiera, że wlał dobre paliwo.
  Tylko nie wiem czemu, jak wracałem z kasy (kupowałem tam dodatek do paliwa), przyklnął sobie, skasował licznik i zmienił dystrybutor na inny, dolewając na oko benzynę za ok. 55zł.

  100zł to kosztowało samo paliwo, nie liczę już odholowania pojazdu i pracy mechanika, który musiał dotrzeć do źródła problemu.
 • 20.10.2011 - 11:32
  Uważajcie na stację benzynową na ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach (na szpicu). Wlali mi tydzień temu w środę do samochodu najpierw olej napędowy a zaraz potem 95-tkę. Auto przejechało kilometr i stanęło. Trzeba było zlać zawartość baku i zalać świeżą etyliną z BP. Pracownik stacji zapiera się, że wlał dobre paliwo, ale boi się wlania go do swojego auta. Dziwne?!? 100zł w plecy.
  <div></div>
  <div>Nie polecam!!!!</div>

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

 • 06.02.2012 - 15:28
  gość: Ada napisał/a:
  Traffka to co napisałaś/łeś jest głupie. Co Ci przeszkadza, że ten pan pisze tu coś na temat co się dzieje na stoku? Po pierwsze jest to watek, który dotyczy stoku i wszystkiego co z nim zwiazane, nie służy tylko do krytykowania! Po drugie nie każdy ma dostęp do Facebooka, gdzie dokładnie te same informacje sa publikowane. Po trzecie na stronie stoku informacje moga być przekazywane z lekkim opóźnieniem. Po czwarte to jest dobre i dla stoku i dla Myślenic, że ktoś to właśnie tu reklamuje, bo masa osób spoza naszego miasteczka może wejść, poczytać, przyjechać i zostawić trochę kasy lokalnym przedsiębiorcom!
  Nic dodać, nic ująć!!!

  xxx - pisz dalej nt stoku, warunków, etc. - bo są przydatne podejrzewam wielu czytelnikom/narciarzom.

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • 18.01.2012 - 14:20
  gość: cenzura napisał/a:
  a może moderator to niedoszły prokurator albo sędzia? i daltego tak się tu wczuwa w rolę:)
  Tylu Polaków oddało życie w walce o wolność słowa i demokrację. Jak widać ofiara ta chyba była bezsensowna...
 • 18.01.2012 - 10:34
  Ale moder wyciął w pień wczorajszą dyskusję... ciekawe.

Dobczyce: Gmina chce kupić grunt pod zamykaną szkołą

 • 07.01.2012 - 8:22
  gość: moni napisał/a:
  Znicze pod domem to dramat!!!!!!!! Wogóle szkoda gadać. Ale podobno będzie z tego sprawa. W niedługim czasie ma się rozpocząć ponoć. Tak słyszałam. To przecież dramatyczne zachowanie aby cos takiego robić. Moim zdaniem należałoby za to przeprosić.
  Gen. Jaruzelskiemu co roku palą znicze i nikt nikogo nie przeprasza! :-)

Przedszkola w Myślenicach.

 • 05.01.2012 - 12:58
  gość: też_mama napisał/a:
  liza, pewnie masz rację. Zwróć jednak uwagę, że ta "niesprawiedliwość" nie jest winą rodziców, a ustawodawcy. Nic nie stało na przeszkodzie, by jednocześnie z brakiem odpłatności za podstawę programową, wprowadzić zryczałtowaną opłatę z tytułu kosztów, które wymieniłaś bądź też, by tą opłatą (wobec wszystkich dzieci za te 5 h, a nie tylko wobec tych, które zostają krótko) obciążyć rady gmin - z zagwarantowaniem ich pokrycia z subwencji ze Skarbu Państwa.
  Myślę, że krytyka rodziców, że korzystają z tego, co prawnie przysługuje ich dzieciom, nie jest właściwa.
  Tym bardziej, że dla wielu te 80 zł to duży wydatek, co nie znaczy, że niemożliwy do pokrycia.
  W przypadku mojego 4-latka nie jest też właściwy argument, że wiele omija go przez to, że jest w przedszkolu 4 godziny, gdyż odbieram go o 12. O tej porze bowiem dzieci idą spać, a wstają o 14. Potem podwieczorek i do domu. Więc de facto społecznie traci on 30 minut i to poświęconych na ubranie się i spożycie posiłku. Być może przy starszych dzieciach argument, który podałaś ma znaczenie, tu jednak jest chybiony.
  Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracy z dziećmi.
  Bardzo dobry komentarz.

  Ciekawe, który z rodziców roszczących pretensje do tych posyłających dzieci do 5h zrezygnowałby np. z ulgi na dziecko?? Przecież taką możliwość też państwo daje. Zwyczajna obłuda.

  Nie dajcie się rodzice wzajemnie skonfliktować, kto czyje dzieci utrzymuje (co tak naprawdę nakręcają pracownicy przedszkoli). Udział amortyzacji w budżecie przedszkola nie jest duży - wystarczy policzyć.
  Jeśli przedszkole X ma 4 oddziały po 25 dzieci, a z tego nie płaci 20, to ubytek miesięczny (zakładam średnią kwotę 100zł/dziecko/mc) wyniesie 2000zł, czyli 20000zł rocznie. Czy to dużo??
  Przy zatrudnionej pewnie dyrektorce, 8 przedszkolankach, 3 pomocach do dzieci, intendentce, kucharkach, paniom sprzątającym, itd nawet na pensję sprzątaczki by nie starczyło.

  Gmina niech nie tłumaczy, że nie ma kasy na przedszkola, bo na głupoty typu pomniki, cateringi, imprezki są.

  Problem (nie rodziców) tkwi gdzie indziej.
  Kto wie, czy intencją ustawodawcy nie jest czasem to, aby rodzice posyłali dzieci na te 5h, co tym samym doprowadzi do ograniczenia zatrudnienia w przedszkolach (bo zamiast 8 przedszkolanek przy przedszkolu całodziennym, wystarczą 4 + nadgodziny).

Wiesław Stalmach: Musimy liczyć każdą złotówkę

 • 04.01.2012 - 22:08
  xxx napisał/a:
  Akurat miałem okazję poznać Pana Wójta i jest jak najbardziej w porządku:)
  Ja również jako Łowczego KŁ Ciecień. W porządku gość!!

Stanisław Bisztyga zostanie wiceprezesem MARR

 • 27.11.2011 - 11:47
  To się nazywa miękkie lądowanie!!!

Daniel Obajtek: Nie pcham się na szczyty

 • 20.11.2011 - 15:49
  gość: poter napisał/a:
  Pytanie gdzie podziały się pieniądze których braki wykryto w firmie E.?
  Z jakich pieniędzy pojawił się pensjonat Szlacheckie Gniazdo w Kopalinie, willa w Sasinie i domki kempingowe nad morzem?
  Jak gospodarowano pieniędzmi w trakcie gminnych inwestycji przy współudziale zaprzyjaźnionych firm?
  Z jakich środków spłacany jest kredyt na prywatne cele budowlane wzięty przez O. w wysokości bagatela grubo ponad 600 tyś. zł?
  Czy obok bazy noclegowej nad morzem, lodziarnią w Myślenicach, klubem Carbon (Oxygen) w Dobczycach jest jeszcze coś? Czy po odejściu z funkcji publicznej wszystkie te prywatne interesy powrócą do O.?
  Tu masz odpowiedź

  Co Pan będzie zatem robił, kiedy już przestanie być wójtem?
  Prawdopodobnie zajmę się działalnością gospodarczą.


  Wtedy wszystko wróci do "macierzy" :-)))))

Dobczyce: Dyrekcja likwidowanej szkoły odpowiada na argumenty starosty

 • 19.11.2011 - 12:10
  Pinokio,
  a propos tych realiów...
  Czy powiat policzył ile będzie kosztować utrzymanie szkoły po jej opuszczeniu przez uczniów??
  Bo chyba nie założył, że po zdjęciu tabliczki "szkoła" i zamknięciu bramy, nic już tam nie dołoży?
 • 19.11.2011 - 10:35
  Gdyby stosować tak ostre kryteria finansowe (biorąc przykład tej szkoły) w przedsiębiorstwach, to okazałoby się nagle, że żadna firma nie przetrwałaby, bo właściciel by ją zaraz zwinął, po roku funkcjonowania pod kreską.

  W takiej sytuacji szuka się oszczędności i dostosowuje się stronę wydatkową szkoły do nowych warunków.
  Z nauczycielami nie ma problemu - mniej klas, mniej etatów.
  Gorzej w administracji czy obsłudze. Bo jak było 500 uczniów i np. 5 sprzątaczek, to teraz przy 350 uczniach dalej jest ich 5.
  Zatrudnić firmę sprzątającą (odpadają trzynastki, bony, grusza, etc), odchudzić sekretariat. Nauczyciele, którzy mogą przejść na emeryturę, niech odejdą. Na ich miejsce (jeśli byłaby taka potrzeba) zatrudnić stażystów.
  Oszczędności udało by się zrobić i szkoła wcale nie musiałaby być deficytowa. Zamknięcie szkoły może spotęgować problemy edukacyjne w przyszłości (ten niż demograficzny nie będzie trwał wiecznie). Może okazać się, że za jakiś czas będzie problem z kształceniem uczniów, bo nie będzie na to warunków lokalowych.

  Szkoła funkcjonuje 26 lat, o wiele dłużej niż powiat. Mogę założyć się, że w swojej historii miała już mniej uczniów niż obecnie i nikomu nie przyszło na myśl, by ją zlikwidować.

Myślenice: Obchody Święta Niepodległości [wideo]

 • 12.11.2011 - 16:03
  X. Harasz w tym kapturze na głowie (ostatnie zdjęcie) wygląda jakby co najmniej pomylił uroczystości

Dobczyce: 7 powodów dla których radni zamkną szkołę ZSTiR im. Jana Długosza

 • 08.11.2011 - 13:18
  Po 1, problem z ew. zdawalnością matur to sprawa dla Kuratorium Oświaty. Bardzo łatwo w trakcie wizytacji można ocenić, czy absolwent gimnazjum, który przestąpił próg tej szkoły rozwinął się, czy też jego talent został zmarnowany.
  2. To nie LO, żeby wynik egzaminów maturalnych był najważnieszy (i jednym z przesłanek likwidacji szkoły).


  I jeszcze jedno.
  Gdzie było Starostwo, jak z namaszczeniem p. Łatasa i Bisztygi na Zarabiu lokowano szkołę marszałkowską. Ciekawe dlaczego Nowy Targ pogonił ten pomysł ze swojego podwórka?
  Bo średnio rozgarnięty obserwator rynku edukacyjnego wie, że taka szkoła (koń trojański) musi podkopać pozycję innych szkół.
  Polityczna POprawność nie pozwoliła na odpowiednią reakcję. Bo skoro starości nie protestowali, to dyrektorzy bojąc się starostwa też cicho siedzieli. Każdy pewnie liczył, że "jakoś to będzie, może to nie wypali".

  Ale nie będzie. I teraz za błędy "wielkich" polityków i szpeców od przecinania wstęg zapłacą uczniowie i nauczyciele.
 • 05.11.2011 - 17:39
  Ciekawe...

  podaje się, że koszt kształcenia ucznia w ZSTIR wynosi 5679zł a subwencja oświatowa na jednego ucznia to 4700zł. Czyli przez rok funkcjonowania szkoła jest pod kreską na 357tys zł. Czy to tak dużo? Pewnie w poprzednich latach, gdy w szkole uczyło się więcej uczniów, podejrzewam, że powiat nie dołożył ani złotówki więcej niż otrzymał subwencji oświatowej.

  Budżet powiatu w tym roku będzie pod kreską ponad 6mln (w poprzednim roku też 6mln deficytu). Może tak zlikwidować powiat i jego urzędasów??

  Jeśli wyniki matur są niesatysfakcjonujące, tak samo jak i nabór to ustala się osobę odpowiedzialną (dyrektor) i odwołuje się go ze stanowiska.
  Jeśli utrzymanie szkoły przez powiat jest zbyt kosztowne, to dlaczego nie zaproponuje się jakichś działań naprawczych, które ograniczyłyby koszty funkcjonowania placówki (lub dały możliwość uzyskania dodatkowych dochodów), a tym samym pozwoliłyby jej przetrwać??
  Doposażono szkołę na kwotę prawie 600k (powiat dołożył 100k) - pieniądze pójdą w błoto?? (prawie 2 letni "deficyt" szkoły). Poza tym nie wiadomo, czy tej kasy nie trzeba będzie zwrócić...

  Radni MiG Dobczyce zaproponowali przejęcie szkoły. Skoro jest ona tak gorącym kartoflem, że trzeba ją likwidować, dlaczego powiat nie przekaże jej Dobczycom?? Czyżby chodziło o teren wokół szkoły, który łatwo będzie spieniężyć, a pieniądze przeznaczyć na dodatkowe etaty/podwyżki w urzędzie??

  Przykład podjęcia decyzji o likwidacji szkoły jest kolejnym, który pokazuje, że decyzje urzędnicze podejmowane są od przysłowiowej "dupy strony".

  Zamiast odwołać dyrektora, powołać nowego, poinformować Radę Pedagogiczną co może zdarzyć się, jeśli dalej nie będzie naboru, to z automatu, w trakcie roku szkolnego podejmuje się taką decyzję. Krzywdzącą dla uczniów i osób w niej zatrudnionych.

  Walczcie o swoje!
Pokaż więcej komentarzy