kkkk

Nauczyciele

 • 28.04.2019 - 0:18
  Pozwolę sobie zacytować:

  Drodzy Rodzice,
  Chcielibyśmy przypomnieć, że magiczne słowa, takie jak dzień dobry, proszę, nie ma za co, przepraszam i dziękuję, wszyscy poznają w domu.

  To także w domu dzieci uczą się być uczciwymi, punktualnymi, sumiennymi, okazywać swoim kolegom sympatię, a także okazywać najwyższy szacunek starszym i wszystkim nauczycielom.

  Dom to miejsce, w którym uczą się czystości i tego jak i gdzie właściwie pozbyć się śmieci.

  Dom jest także miejscem, w którym dzieci uczą się być zorganizowanym, dbać o swoje rzeczy i że nie jest w porządku źle traktować innych.

  Natomiast w szkole uczymy języka, matematyki, historii, geografii, fizyki, nauk i wychowania fizycznego. Wzmacniamy tylko nawyki, które dzieci nabywają w domu.

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 13.04.2019 - 23:47
  RODZICE, jak możecie spokojnie patrzeć na krzywdę, jak dzieje się Waszym dzieciom, jak możecie pozwalać na to, że RZĄD traktuje jej jak żywe tarcze? Gdybym miała dziecko teraz zdające te pseudoegzaminy w zaproponowanych przez RZĄD pseudowarunkach, już dawno byłabym na ulicy , zarzuciłabym mailami skrzynki rządowe, żądając od RZĄDU dogadania się z nauczycielami. CZY, RODZICE, NIE ZALEŻY WAM NA WASZYCH DZIECIACH? RUSZCIE SIĘ WRESZCIE I SKIERUJCIE SWOJE NIEZADOWOLENIE W KIERUNKU TYCH, KTÓRZY MOGĄ TO WRESZCIE ZAKOŃCZYĆ czyli szanownego pana premiera i rządu. To samo dotyczy uczniów i rodziców MATURZYSTÓW. No to w końcu jak długo chcecie tylko jęczeć? "

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 17.01.2019 - 0:01
  Ja nie mogę, to Wy tak w dalszym ciągu bez refleksji? Masakra.
  Ktoś podpowiedział, żeby tym "nieempatycznym" ( czytaj inaczej) odpowiadać : "Kocham Cię". Dlatego Myśleniczaninie007 - Kocham Cię, Dow*****ny - Kocham Cię, i inni w tym stylu ( nie chciało mi się już czytać) - Kocham Was

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 28.07.2018 - 13:13
  Darlet, święte słowa!!! " Niech tylko będą to ludzie, którzy znają się na swojej pracy i są uczciwymi ludźmi." Nie obawiasz się, że będą wybierani i tak bardzo będą się znać na swojej pracy, jak np. pan Obajtek w trzeciej już spóce skarbu Państwa ?
  Obawiam się, ze grzeszysz naiwnością mówiąc, że masz "głęboko gdzieś kto będzie ich wybierał" i równocześnie liczysz na świetnych fachowców. Rozejrzyj się dokoła, jakich fachowców zgotował nam aktualny rząd. Począwszy od Misiewicza, fachowców, którzy zrujnowali markę Janów Podlaski i wiele innych. Naprawdę myślisz, że w kwestii sądów zmienią swój sposób myślenia?
  Zauważ, ze naprawdę teraz działa zasada TKM.
  p.s.
  Nie zgadzam się z twierdzeniem, że " tak mało osób popiera protesty w obronie "wolnych sądów"". Mnóstwo osób popiera protesty, tylko... nie chce im się wstać z sofy przed telewizorem. A to jednak coś innego, niż niepopieranie.
 • 27.07.2018 - 14:56
  Nie mogę się powstrzymać : ksiadzROMAN, czy Ty ( Pan?) mówisz jakąś gwarą? Spróbuj się przeczytać. Przepraszam, ale to jakiś bełkot. Odpowiadam, bo napisałeś coś do mnie. A nie wiem co. Popracuj nad językiem polskim. Może jakąś książkę przeczytać przez wakacje? To pomaga w ogarnięciu języka.

  Profesor, zgadzam się. Nie odrobiliśmy lekcji z naszymi dziećmi. Dużo mówiliśmy im o wojnie, której my, którzy jej nie przeżyliśmy, też się baliśmy. Natomiast wielu z nas ( m.in. mnie ) nie przyszło do głowy, że trzeba uczyć walki o wolność i demokrację. Nasze dzieci traktowały je jak powietrze - zawsze jest. Dlatego nie czują zagrożenia.
  Podziwiam świadomych młodych. I wyrazy szacunku dla Was i Waszych rodziców.
 • 27.07.2018 - 0:38
  Szanowny Panie Okoki, może to dla Pana jeszcze abstrakcja, ale tez osiągnie Pan wiek 50+. Podejrzewam, że Pana mama lub ojciec też są w podobnym wieku. Pozwoliłby Pan, żeby ktoś o nich mówił : "Stara baba i dziadek". Trochę Pana rozumiem, tez kiedyś mówiłam, ze trzydziestolatek to starzec. Ale z tego się wyrasta. Życzę szybkiego dorośnięcia do kultury. Na początek.

Tenis ziemny : Grand Prix Myślenice 2018 dla Anety Nosal i Marka Kosakowskiego

 • 06.07.2018 - 22:36
  Przepraszam, ale nie jestem pewna, czy forma " ograła", "ograł" zamiast pokonała/ pokonał , jest zgodna z zasadami języka polskiego. Prosiłabym o wyjaśnienie. Mnie razi.
 • 06.07.2018 - 22:32
  Przeprasza

Psie zaprzęgi: Mikołaj Włodarczyk z Pucharem Wyszechradzkim

 • 09.02.2018 - 22:32
  Ogromne gratulacje. Dla Mikołaja i psów!

25 Finał WOŚP. W Myślenicach zebraliśmy rekordowe 124 140,27 zł

 • 16.01.2017 - 20:59
  Biedna krówko. Musiałaś ugryźć. Żal mi Ciebie, że nic nie rozumiesz.

Kino w Mokis

 • 28.12.2016 - 20:14
  Chciałam zapytać, co dzieje się z kinem w Myślenicach. W repertuarze filmy dla dzieci lub religijne. Czasem rozrywka dla tych, którzy lubią Gwiezdne Wojny ( 21 seansów - policzyłam, czy to nie przesada ). W grudniu przez cały tydzień po trzy seanse dziennie - Łotr 1 ( Gwiezdne Wojny) 16 razy polska komedia "Po prostu przyjaźń", biedne dzieci mają tylko 12 razy "Królową Śniegu". W styczniu czeka nas jeszcze dramat fantasy z drzewnym potworem oraz "Józef i Maryja" - bo święta.

  Myślałam, że po pojawieniu się nowego zastępcy dyrektora Mokisu będzie lepiej ( naiwna?) . A jest duuużo gorzej ( chociaż wcześniej też był dramat) .

  Pozostaje tylko wyjazd do Krakowa.

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • 09.06.2016 - 23:53
  Do Bacha.
  Mieliśmy wesele w Rezydencie pół roku temu. Polecam. Wszystko w porządku, pani przemiła, bezkonfliktowa ( pisałam o tym już wcześniej), obsługa była ekstra - szybcy, uśmiechnięci, akustyka ( tego się baliśmy, bo kiedyś był z tym problem) bardzo dobra ( po remoncie). Orkiestra ( i my oczywiście ) byliśmy bardzo zadowoleni. Jedzenie bardzo dobre. Szkoda, że wesele tak szybko minęło.
 • 22.12.2015 - 22:15
  do drootnar
  Pisałam ostatnio o Rezydencie. Naprawdę klasa. Świetna właścicielka, pełna zrozumienia dla młodych i rodziców, którzy przecież nie mają doświadczenia. Dostępna o każdej godzinie, nie robiąca problemów z drobiazgów. Sala świetna. Po remoncie. Dawne problemy z akustyką, o których słyszeliśmy, to przeszłość. Świetna akustyka, do tego mieliśmy świetny zespól ( Magnum).

  Wystrój, jedzenie, obsługa, atmosfera - super. Polecam. Szkoda, że to już za nami.
 • 19.10.2015 - 22:04
  Jestem po weselu w Rezydencie, Kiedyś szukałam aktualnych informacji na ich temat. Teraz mogę napisać coś z autopsji.
  Sala śliczna, jedzenie super, kelnerzy - pierwsza klasa ( szybcy, mili, pomocni), właścicielka - super.
  Grał zespól Magnum ( o którym też szukałam tu informacji i z aktualnymi było słabo, dlatego piszę). Muzyka dla każdego: i młodych i starych. Cudownie bawili się i wielbiciele muzyki bardziej weselnej i ci, którzy za nią nie przepadają. Potrafili świetnie wyczuć gości, wszyscy świetnie się bawili. Polecam serdecznie.

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 04.06.2016 - 22:03
  Byłam! Jak zwykle wspaniała, przyjazna atmosfera. Poczucie, że nie idziemy kogoś nienawidzić, ale ochronić najważniejsze dla nas wartości.

  Czy Wy, kipiący jadem myślicie, że kogoś Wasze nienawistne poglądy interesują? Chyba nie jestem jedyną, która omija je lekceważąco. Jak będę chciała poznać Wasze ( nudne ) wpisy wiem, gdzie Was znaleźć na forum.
 • 01.06.2016 - 10:52
  Krówka 123, ta retoryka jest już nudna. Wymyślcie coś nowego.
 • 31.05.2016 - 20:38
  Myślenice zawsze były ostoją Pis. Teraz kogo nie zapytasz, odpowiada, że na Pis to w ogóle nie głosował.
  Szkoda, że nienawistny język Pisu pojawił się w temacie, który nie powinien interesować zwolenników rządzących. Pierwszy post nie był do Was. Państwu już dziękujemy. Macie swoje tematy.

  Przypominam, że 4.06.2016 ( sobota) o 15.00 rozpoczyna się manifestacja KOD w Rynku w Krakowie. Kto się czuje zaniepokojony ( delikatnie powiedziane) aktualnymi rządami w naszym kraju powinien tam być. Do zobaczenia

Małopolskie Spotkania z Folklorem: Pierwsi artyści dotarli do Myślenic

 • 23.06.2015 - 23:52
  A kiedy pojawi się program? Chyba, że można gdzieś znaleźć, a ja nie umiem szukać. W takim przypadku proszę o pomoc.

Psie zaprzęgi: Mikołaj Włodarczyk drugi w Austrii

 • 14.01.2015 - 23:24
  Brawo, gratulacje! Mamy, mamy i to od dawna.

Zaginiony Sylwester Ambroży

 • 20.07.2014 - 22:49
  Bardzo współczuję.To był wspaniały chłopak. Okropna tragedia.
 • 20.07.2014 - 22:01
  Zlitujcie się i powiedzcie, co się dzieje!

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: Koncert Muzyka Świata za nami [WIDEO]

 • 04.07.2014 - 21:21
  Rewelacja!!! Właśnie wróciłam i wszyscy pytali dlaczego tak krótko.
  Fakt, film promujący to tragedia !!!!! Antyreklama.
 • 04.07.2014 - 14:09
  Uwielbiam nas - Polaków!!! Koncert grup folklorystycznych ( o których mówi notka ) - rewelacyjny!. A na 4 opinie - 3 marudzące, o występie "obok", który z tematem niewiele ma wspólnego. A na temat główny ( bo może trzeba by pochwalić ) - ani słowa. Ech

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: Na Rynku trwają próby. Koncert o godz. 19

 • 03.07.2014 - 21:36
  Byłam. Świetny pomysł, świetny koncert. Nareszcie w Myślenicach dzieje się coś z klasą. Co nie jest ławe do osiągnięcia - dla młodych i starszych. Niesamowita radość i energia emanująca od zespołów. Super! Już się cieszę na jutrzejsz koncert.
  p.s.
  Niestety film promujący Festiwal .... Ech, zupełnie nieudany.Przyznaję, że mnie by zniechęcił.

Psie zaprzęgi: Mikołaj Włodarczyk zdobył dwa medale

 • 19.02.2014 - 22:08
  Wszystkim Panom serdecznie gratulujemy ( szczegolnie Mateuszowi)

Palimy czym popadnie? Czy w Myślenicach przyjąłby się zakaz palenia węglem?

 • 31.01.2014 - 20:19
  Wyprzedając ataki na mnie, to ja nie doczytałam. Przepraszam. W temacie też było o węglu :)
 • 31.01.2014 - 20:15
  Popieram czytanie ze zrozumieniem. Temat postu, ta PALENIE ŚMIECIAMI W PIECACH . Ten czarny dym wydobywajacy się z kominów to wynik palenia śmieci i plastiku. Węgiel nie ma z tym nic wspólnego ( z aktualnym tematem). Moja babcia pali w piecu węglem i czasami trudno zauważyć, czy się pali, bo nie widać dymu z komina albo jest biały. Dlaczego te czarne dymy pojawiają się najczęściej po 15 ? Bo palący zdają sobie sparwę z tego, ze może odwiedzić ich straż miejska. Palenie śmieci to zbrodnia, to świadome trucie ludzi i narażanie ich na choroby. Zastanawiam się, czy palący nie zdają sobie sprawy z tego , ze trują też swoje dzieci. A potem są pytania, skąd tyle przypadków raka .
  I nie wymyślajcie opowiastek, ze to z biedy. Plastikami palą także właściciele domów jednorodzinnych. No coż, Polak potrafi "zaoszczędzić" gdzie się tylko da.

Co to jest HOT SPOT ?

 • 29.01.2014 - 22:32
  Dziękuję za informację. Przepraszam, że kogoś zirytowałam. Nie odważyłabym się wejść.
 • 28.01.2014 - 20:50
  Chciałam zapytać, co to są za miejsca, które nazywają się Hot Spot 7777. Jest ich w Myślenicach chyba z 10. Czym się zajmują? Często przechodzę obok któóregoś z nich i bardzo mnie to intryguje. Ktoś mi powiedział, ze chyba dopalacze, ale nie chce mi się wierzyć.

Sławomir Maślanka Najlepszym Nauczycielem Małopolski w 2013 r. [WIDEO]

 • 07.12.2013 - 12:07
  No cóż, przez kogoś zadrość przemawia :)
Pokaż więcej komentarzy