Vivaldi

Rajdy Samochodowe: Kasperczyk i Syty wicemistrzami Polski

 • 27.10.2017 - 19:18
  I o to chodzi. Gratulacje dla chłopaków. Widzimy się na Karowej ?

Rozpoznajesz go? Dotkliwie pobił mężczyznę w myślenickim szpitalu

 • 12.10.2017 - 17:00
  ma imię i nazwisko widoczne ..... Jacek Daniels

Piłka nożna, A-klasa: Wróblowianka zdemolowała Górki

 • 10.09.2017 - 16:26
  ale że jak ? 3:0 a potem 4:0 to na 4:1 w jakim sensie jest bramką kontaktową ?

Zakaz ruchu w małpim gaju

 • 02.08.2017 - 21:50
  g-byk napisał/a:

  W chwili obecnej wszyscy nie wiadomo po co jadą od parkingu w małpim gaju koło pola namiotowego robią kółko i lansują się nie wiadomo przed kim swoimi lub rodziców furami.
  A co mają robić skoro alternatywy dla motofanów w Myślenicach brak. Miałbym nawet pomysł aby ich skupić w tym co lubią ale niestety brak czasu.....może kiedyś. MSM miał ich skupić ale robią karty rowerowe w szkołach :-) a upuścić pary z wydechu nie ma gdzie albo choć przycupnąć i pogadać czy z wydechu strzelić

Downhill: Michał Śliwa zdobył Mistrzostwo Świata, Europy i Polski

 • 25.07.2017 - 15:03
  to budujące, gratulacje i szacun na dzielni :-)

Myślenice: Pod estakadą powstanie parking. Ma pomieścić prawie 100 samochodów

 • 25.05.2017 - 22:41
  Agata Plonska napisał/a:
  pozostaje tylko pytanie, czy właściciel terenu może zignorować przepisy o ruchu drogowym i wyznaczyć teren do parkowania w miejscu, w którym kodeks drogowy wyklucza postój. Ten aspekt gmina powinna właśnie skonsultować z prawnikami i policją....
  najpierw o zatrzymywaniu a teraz o postoju ? A generalnie chodzi o zupełnie inne warunki a nie o kodeks drogowy mianowicie konsultacje są potrzebne ponieważ : "Brak możliwości umieszczenia parkingu pod wiaduktami z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe – zgodnie z zapisami § 319 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie. (Dz. U. z 2000r. Nr 63, poz. 735). "

  a z trzeciej strony :
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/630805,krakow-duzy-parking-pod-estakada-w-centrum-zdjecia,id,t.html
 • 25.05.2017 - 21:24
  Agata Plonska napisał/a:
  Parkingi pod wiaduktami oczywiście są, tylko czy akurat w części, która znajduje się na pasie między jezdniami?
  Droga Agato cała Europa tak buduje parkingi, np cały wewnętrzny Gurtel w Wiedniu to jeden wielki parking. Nie ma się co doszukiwać interpretacji prawa drogowego "po polsku" byleby coś napisać aby udowodnić, że moja racja jest najmojsza.
  Drogi Waldemar
  P.S. interpretujesz zakaz zatrzymania vs. wyznaczone i oznakowane miejsce postoju. To tak jakbyś interpretowała zakaz zatrzymywania na autostradzie vs. tenże zakaz zatrzymywania na oznaczonym parkingu który jest na autostradzie. Jeszcze prościej : dzisiaj nie ma tam parkingu i obowiązuje zacytowane przez Ciebie prawo o ruchu drogowym (m.in.wskazane przez obecnie linię ciągłą na jezdni, więc delikwentowi ze zdjęcia należy się mandat) ale w chwili wyznaczenia i oznakowania miejsca do zatrzymania cytowany paragraf nie ma zastosowania. I proszę nie idź w tę stronę dedukcji bez znaczenia czy jesteś prawnikiem czy nie po prostu oddaj prawo jazdy które chyba w chipsach znalazłaś do wydziału komunikacji :-), przeproś Polaków :-) i podążaj metrem do pracy jak do tej pory :-)

  darlet napisał/a:
  Jednym słowem, "Idą wybory".
  Oby nie była to tylko wyborcza retoryka.
  ojjjj żebyś wiedział, że chyba trafiłeś :-))) bo przy takiej argumentacji i rozumieniu prawa aż boję się myśleć jak im mandat wyborcy przedłużą :-) ....

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

 • 05.05.2017 - 9:22
  Ford nie ma oznaczeń TDI :-))) ale wiadomo o co kaman. Każdy lepszy mechanik obmyje Ci silnik. Możesz zrobić to także samemu. Jeżeli nie czujesz się na siłach lać wodą po silniku to polecam Agrobud mają u siebie i myjkę ręczną i bezdotykowe oraz mechaników którzy będą wiedzieć jak to zrobić bezpiecznie dla silnika.
 • 27.10.2016 - 22:03
  idefix napisał/a:
  Ja miałem do czynienia z serwisem Szostak jednym i drugim. Robiłem hamulce tylne i słabo przykręcili śruby w kołach. Z lewej strony prawie się odkręciło a jak przyjechałem to głupka zemnie robili że to nie możliwe. Po czym sprawdzili prawe tylne i kobieta ze strachu kolory zmieniała jak tęcza. Oczywiście bardzo przepraszali itd. itp. nawet serwis klimy mi zrobili za darmo ale... co by było jak by mi się te koła odkręciły a przeważnie jeżdżę z dziećmi.
  Też miałem do czynienia. Od dwóch lat tam nie jeżdżę ani nie podsyłam klientów. Wole im zaoszczędzić krzyków pyskatej właścicielki.

  idefix napisał/a:
  W tym serwisie tylko stary Łabędź dobrze robił pompy. Niestety teraz młodzi przejęli pałeczkę i bywa z tym różnie. Sam jesteś tego przykładem. Mój mechanik powiedział tyle w temacie pomp, że już w okolicach Myślenic nie ma kogo polecić

  ale chwila, w sensie jeździsz do "twojego" mechanika, który wymontował pompę z Twojego auta i wręczył Ci do ręki z tekstem w stylu : "jak naprawisz to wróć ?" Jak tak to zacznij od zmiany tego "twojego" mechanika. A do Zasani faktycznie bałbym się pompę oddać. Stary był mega fachowcem, zwłaszcza do starszych pomp.
 • 15.10.2016 - 22:22
  :-) czyli będziesz jednak potrzebował pompiarza :-))) raczej nie masz aż takiej wiedzy o nastawniku numerycznym :-) a taki jest w afnie
 • 13.10.2016 - 22:33
  Jedź do Darka Mitany na Bysinie, pompy wozi do Krakowa bo w okolicy nie ma nikogo ogarniętego, ale AFNy to pewnie zna na pamięć, a uszczelnienie to zwykła robota do której pompiarza nieszczególnie potrzeba.

DEBATA: Czy w Myślenicach jest miejsce dla komunikacji miejskiej?

 • 06.04.2017 - 21:59
  Ło matko ile jadu....czyli u nas bez zmian w mieście nienawiści :-/ przypomnę tylko, że demokracja to nie zarządzanie wszystkich ale rządy większości. Dotyczy to także tego tematu.
  Co do idei komunikacji miejskiej sprawa bardzo słuszna. Miasteczka takie jak Myślenice w Europie posiadają komunikację miejską. Jej rentowność to temat poboczny i z założenia nie priorytetowy.

  Kiedy ostatnio byliście np w Niepołomicach. Ile się tam dzieje i buduje. Ile firm zostało przyciągniętych do strefy przemysłowej. A często komunikację robi się aby ułatwić i pracodawcy i pracownikom. Takie podejście skutkować może in minus danej trasy komunikacyjnej ale w ostatecznym rozrachunku podatku gruntowego czy CIT, oraz skalą zatrudnienia gmina wychodzi na plus. Dlaczego chcecie kalkulować komunikację miejską zerojedynkowo?

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

 • 01.02.2017 - 19:32
  Tabela przyjmie wszystko, to wiadomo w każdej mniejszej i większej korpo. Aż się zaciekawiłem i coś tam przeczytałem o tej światowej metodzie autora sprawozdania dla wodociągów : http://ecoreg.pl/opw1.html
  Czegoś tu nie rozumiem. Znaczy się wymyślono taki system obliczeń aby udowodnić, że prościej jest dopłacić do interesu niż interes naprawić ? Spróbujmy od dzisiaj nie naprawiać niesprawnych aut gdy koszt naprawy przewyższy wartość auta. Przyzwólmy aby jeździło gdy kapie ze zbiornika paliwo skoro "tylko" 30% paliwa gubi. Nie opłaca się uszczelnić okien na zimę znacznie lepiej jest kupić 30% więcej opału tym bardziej jak na opał zrzucą się sąsiedzi. Oskara dla Pana inzyniera Sperudy jak i światowej (amełykańskiej, czyli kraju słabo dbającego o środowisko) metodologii obliczeń.....a diesle im najbardziej przeszkadzały. Ważne aby tak ustawić metodykę i udowodnić słusznośc by był wilk syty i ....wilk syty.
  Proponuję bilans zysków i strat wysłać do stanów, razem z różnicami w rachunkach za wodę. Ciekawe czy byłoby nadal tak różowo wyliczane gdyby musieli zapłacić za nas.

  Gdyby w/w Pan inż. przekonał moich sąsiadów aby dorzucili mi 30% do mojego ogrzewania, bo bez sensu jest wymienić moje stare okna i docieplić dach stałby się moim przyjacielem, gdyby miał on pokryć te 30% myślę, że przyjaźń by się skończyła :-) a swój dyplom powinien oddać ze wstydem.

  Pan inż. co najmniej dwa razy w jego art.powtarza, że najprostsza metodę liczenia zysków i strat należy uznać za metodę krajów trzeciego świata. Popatrzmy zatem na wspaniały nowy dom (np.w USA) ze świetnym wskaźnikiem energetycznym, doinwestowany sporo by osiągnąć małą stratę ekonomiczną i ekologiczną. Teraz porównajmy ze starym barakiem w krajach trzeciego świata który trzeba dogrzewać i dopłacać. Odpowiedzmy sobie do którego modelu pasuje ta nowoczesna metodyka obliczeń tak wychwalana przez Pana inż.

  Wiecie już dlaczego stał się przyjacielem wodociągów .... ciekawe tak na marginesie ile kosztowała ta ekspertyza która udowodniła, że oszczędza się tym więcej im więcej się traci :-)))) nosz normalnie pretendent do Nobla.

Małopolska: Gdzie oddycha się najgorzej? Są miejsca bardziej zanieczyszczone niż Kraków

Który dostawca internetu?

 • 19.11.2016 - 17:10
  W mojej ocenie Inet działa pozytywnie. Z podpisanych radiowo max u mnie (10/2) jest 10/2 bez żadnych strat nawet w weekend. Ostatnio mieli co prawda dwie awarie (w tym jedna poza ich wpływem - dostawca sygnału) ale relatywnie szybko rozwiązane. Generalnie reagują. Na tle konkurencji wydają się rzetelną firmą. Zobaczymy jak światłowód ograną. Ponoć już w grudniu.

  A w Twoim temacie nie możesz mieć bez przyczyny takich spadków 25 do 1 i to tylko w weekend. Wiadomo sygnał jest dzielony ale taki spadek i tylko w weekend wygląda na włam na router. Po prostu prawdopodobnie ktoś Ci lewiznę ssa z Twojego transferu. W innym przypadku robisz zdjęcia pingów i prędkości, wysyłasz do Inetu i nie płacisz za usługę dostarczoną niezgodnie z deklarowaną umową, ale w ich przypadku zapewne zareagują dość szybko. Wg mnie to ich zaleta, na problem reagują prawie natychmiast.

Triathlon: Mateusz Tylek – człowiek z żelaza. Ze złamaną stopą wystartował na Mistrzostwach Świata

 • 14.11.2016 - 23:57
  Takich wzorców obecnie potrzeba ......

Triatlon: Zakwalifikował się do Mistrzostw Świata. Potrzebuje 15 000 zł żeby wystartować [WIDEO]

 • 30.09.2016 - 22:30
  W mojej ocenie dla przykładu jakiś Dobosz w synergii z jakimś 4F powinni już wydreptać ścieżkę do Mateusza :-))) mogąc lokalnie już przygotowywać baner na sklepach : "The best of the best power by Dobosz / 4F " :-))) To są grosze za taką reklamę, tym bardziej, że w koszty idzie całość. Same korzyści.

Rajdy samochodowe

 • 18.09.2016 - 20:01
  Pomyliliście Panowie sporty - w rajdach trzeba mieć kasę a potem talent ;-) i weźcie sobie to do serca im wcześniej tym lepiej. Polecam książkę "jeździć jak Loeb" tam są jego początki bez kasy (zmywak, budowlanka itp) mimo, że jest to (teraz już oszlifowany) diament co do talentu. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa, potem sporo szczęścia.

Piłka nożna w Myślenicach.

Picie na "małpim" i impreza w samochodzie. Każde miasteczko i wieś ma takie miejsca

 • 21.03.2016 - 21:18
  Miś Grizli napisał/a:
  A no właśnie zarabiająca grosze lub bezrobotna młodzież też się chce zabawić. Dlaczego w Paryżu nad Sekwaną grupki ludzi piją, śpiewają, tańczą co rusz słychać muzykę i jakoś nikt nie nazywa tego wiochą a u nas każda jakaś próba spotkania się grupki ludzi zaraz wszystkim przeszkadza. Przecież w większości wywodzimy się z wiosek czy to właśnie tego się tak wstydzicie swoich korzeni????
  kolego widziałeś Ty zadowolonego Myśleniczanina ? Każdy przejaw uśmiechu oznacza Twoje dobre samopoczucie, dobre samopoczucie oznacza, że Tobie jest lepiej niż jemu "Polakowi i prawdziwemu katolikowi". Jesteś zadowolony, uśmiechnięty i bawisz się oznacza, że wg zasad w tym mieście jest Ci za dobrze. Powinieneś marudzić, narzekać, nie mieć inicjatywy, być karnym, zgryźliwym i fałszywym. Wtedy będziesz mógł przykleić rybkę na aucie :-) i zza samochodowej szyby siarczyście przeklinać na przechodniów i innych uczestników na drodze. Taki oto obraz ....myślisz, że mocno przerysowany ?
  ....z tym można walczyć : organizować spoty na których jest kultura i samodyscyplina, dobra zabawa a nawet zdrowa rywalizacja. Można pokazać, że istnieje równoległy świat fajnych grup ludzi (nawet z głośniejszym wydechem).

Myślenice: Nowa karetka dla szpitala. Przekazał ją wojewoda małopolski

 • 13.09.2016 - 23:28
  a w kwestii moto : szkoda, że na Mercedesie.....problemy gwarantowane mimo , że auto prawie nowe. Nowe Mercedesy są zepsute już w fabryce :-) a za 5 lat przyjdzie rdze pozamiatać na szufelkę i będzie po nowym Mercedesie. Szkoda, bo wyposażenie karetki dobre.

Myślenice: Kochają klasyki. Najlepsze prezentują nocą

 • 28.08.2016 - 23:47
  PiotrGmail napisał/a:
  Dokładnie fajnie że coś się dzieje. Niestety Motosport Myślenice umarł przez starszych Panów nie mogących zaakceptować zmian jakie nastąpiły po zebraniu walnym. Część klubu chciała zmian, iść do przodu jednak nie było to dane. Nie wiem czy klub istnieje ale chyba to już tylko kółko wzajemnej adoracji i poklepywania się po ramieniu.
  pozwolę sobie nie mówić a nie mówiłem ;-) ale wyrwali kurze złote jajca miesiąc po powstaniu MSM.
  A co tematu : ludzie z benzyną zamiast krwi szukają siebie nawzajem, jedni na małpim inni pod Dalinem, to krzepiące.

Strażacy z Myślenic wicemistrzami Europy [WIDEO]

 • 28.06.2016 - 11:38
  Szacun na dzielni !

Piłka nożna: Dalin awansował do IV ligi

 • 21.06.2016 - 20:44
  Tak trzymać. Brawo.

Myślenice: Kto potrącił tego psa i wlókł go za samochodem prawie kilometr?

 • 08.05.2016 - 22:57
  Jak to jaki ? .....i nie samochód ale Golfa do tego czarnego (pewnie z wisienką na torcie, bo w TDI), co by potwierdzało po zachowaniu, że Golf to nie model marki ale stan umysłu ;-)
  Szkoda zwierza, ale szczęście w nieszczęściu, że zakończył żywot w tym stanie.
  Ten monitoring to jakaś świetna inwestycja, idealnie trafiona i uzasadniona. Jest i jest i już. Przejechał pół miasta i .....nie ma szans, nie ma winnych i winnych, że nie ma winnych też nie ma. To nie my, to oni, my to nawet byśmy chcieli i umieli ale skoro nie my to cóż my możemy. Ehhhh by żyło się lepiej.

  KATRINA66 napisał/a:
  nieczynny monitoring? akurat wtedy ? coś tu śmierdzi !!!
  Myślisz, że aż tak ??? Co by było jakby okazało się jasno, klarownie i transparentnie, że :
  pojazd jest zarejestrowany na jakiegoś prominenta co mogło by być niewygodne. Oczywiście tenże nie musi pamiętać komu go udostępnił. Później okazałoby się, że żadnej smyczy nie było a właściciel psa byłby prominentem drugiej opcji. Wtedy ten pierwszy by sobie przypomniał, że prowadząc auto doznał szoku i kierował w afekcie i do dzisiaj ma traumę a wszystkiemu winna ta smycz co to jej nie było. Policja ma co robić a trzeba by było wtedy odpalić procedurę, wyjąć formularze, wezwać na okoliczność, skierować do sądu. Później w sądzie znów start-proces. W między czasie już przygotowane wnioski obustronne o odszkodowanie z powództwa cywilnego na podstawie traumy co potwierdziłby dla obu stron lekarz psychiatra (pewnie ten sam :-) ). Ze dwa lata pracy sądu, policji, strażników miejskich. I kto za to zapłaci ? I po co ? To nie lepiej jednak jak Temida ma opaskę na oczach ? :-)

Bysina: Kompletnie pijani leżeli na drodze. Kierowca ominął ich o włos [WIDEO]

 • 28.04.2016 - 22:25
  PracownikRoku napisał/a:
  Ten filmik powinien być przekazany do młodych gniewnych ćponów, alkoholików którzy po Myślenicach, Zarabiu.
  ale po co ? Selekcja naturalna. Matka natura tak właśnie działa na całym globie słabsi lub głupsi po prostu są w naturze wykluczani. Nie ma się co pierwotnym prawom natury przeciwstawiać chroniąc na siłę takie egzemplarze.

  https://www.youtube.com/watch?v=3k0yGVFkbo8

  :-)))
Pokaż więcej komentarzy