Vivaldi

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • Wczoraj 20:58
  Endrju napisał/a:
  Dlaczego twierdzisz, że niewierzący są frustratami?
  Masz racje trochę to spłyciłem, bo summa summarum otoczni jesteśmy w większości wierzącymi a sfrustrowanych i zaraźliwie narzekających jest ich zdecydowana większość.


  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  Siedząc tam i patrząc na krzywdę swoich dzieci na ziemi, czułabym się jak w piekle.
  ale z drugiej strony nasze zadanie tutaj - jedno z wielu - to takie wartości przekazać i tak uczyć aby nie zostawić krzywd, nie musieć na nie patrzeć, nauczyć dzieci żyć w taki sposób aby ani one nie żyły w krzywdzie a co ważniejsze nikt przez nie nie był skrzywdzony wtedy. Nauczyć podejmować optymalne decyzje, pokazać zagrożenia nie marudząc po starczemu "za moich czasów", dać wybór ale korygować, tłumaczyć a co chyba najważniejsze z najważniejszych dać świadectwo, przykład, drogę taką aby po jej skopiowaniu czy naśladowaniu nie musieć nie tylko patrzeć z góry na krzywdę ale i nie musieć się wstydzić w sumie własnego odbicia, własnego przykładu. Ma to przełożenie zarówno w nadopiekuńczości jak i naciskowi zbyt mocnemu. Granica jest cienka i płynna, to indywidualne sprawy i indywidualne podejście. Ważne aby nie gadać o tym ale pokazać, nie pchać ale pociągnąć do prawidłowego życia, iść przodem a nie nawoływać czy drzeć się z tyłu tak zrób albo tak nie wolno. Idź przodem i pokaż. Błędy się zdarzą ale na tym polega rodzina aby wspólnie je skorygować, pomóc, przegadać, doradzić, zrozumieć. Jeśli intencje były czyste a nie podwójnie moralne to każdy błąd ma prawo być wybaczony, naprawiony, zapomniany.
  Wtedy na żadne dziecko lub bliźniego nie będziesz miał potrzeby patrzeć jak się męczy nie znając ani miejsca ani właściwego sobie kierunku......bo kto miał mu pokazać za życia?
 • Wczoraj 0:29
  Luna napisał/a:
  Nasze słowa mają moc. Niosą wibrację intencji (energii) z która zostały wypowiedziane (patrz fizyka kwantowa).

  "(...) Każdy z nas również wibruje z pewną częstotliwością, która zależy od naszych myśli. Myśli radosne zwiększają częstotliwość wibracji, a strach ją obniża. Niskie częstotliwości przyciągają sytuacje, które wibrują podobnie. Energia tych sytuacji wchodzi w nasze pole i wpływa na nie. Dlatego osoby smutne i nieszczęśliwe często chorują i mają skłonność do ulegania wypadkom. Jeżeli więc podniesiemy swoje wibracje przez odczuwanie miłości i wdzięczności, będziemy zdrowi.
  Fizycy kwantowi dochodzą do wniosku, że prawdziwe są tylko te teorie na temat rzeczywistości, które głoszą, że nic nie jest stałe i absolutne, z wyjątkiem pewnej stałości i konsekwencji w świecie myśli: rzeczywistość jest zawsze taka, jak ją każdy z nas postrzega.

  Na początku jest myśl czy świadomość, od której zależy taka, a nie inna percepcja. Percepcja jest produktem naszego doświadczenia i uwarunkowania. Właśnie to uwarunkowanie, czyli zaprogramowanie w procesie edukacji i wychowania, nie pozwala nam odbierać prawdziwej Rzeczywistości. Tak więc, nasze doświadczenie i rzeczywistość, którą sami sobie tworzymy, jest produktem naszego uwarunkowania. (...)"

  http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/jak-dziala-fizyka-kwantowa-w-zyciu-colin-sisson/

  WODA (eksperyment dr Emoto)
  https://www.youtube.com/watch?v=w0FcMXO6h_Q
  Wiesz co deko za mocno pojechane, ja też nie kupuje potwierdzania wiary kwantami i kwarkami. Dwa różne światy odpychające się. To dwa różne bieguny więc jakiś uduchowiony inżynier wpadł na pomysł, że będa się te bieguny przyciągać. Fenomeny bliźniaków, czy choćby przyciąganie myśli są obszarami niezbadanymi a wziąć nalezy pod uwagę, że znamy tylko 15% możliwości naszych mózgów. Dla mnie argument kwantów w wierze to bzdura, ale .....
  Podoba mi się opowieść o wodzie gdzie w gruncie rzeczy tych dwoje mówi o samopoczuciu gdzie wiadomo, że człowiek żyjące w zgodzie z sobą i swoją wiarą lepiej się czuje, jest zdrowszy. Wybaczenie, nastawienie, pozytywne myślenie to wszystko nagina rzeczywistość lepszą stroną do nas. Krnąbrność, złość, marudzenie, defetyzm emanuje energią którą inni też odbierają i czują odrazę i koło się zamyka.

  Tym którzy faktycznie wiara wystarcza są spokojni wiedząc, że ktoś czuwa, że komuś można zawierzyć kłopoty. Ci którzy nie wierzą albo udają, że są w zgodzie z Bogiem i sobą samym bo normalnie chodzą i wylewają swoje frustracje i fekalia na wszystkich wokoło koniecznie potrzebne są takie ćwiczenia
  https://www.youtube.com/watch?v=s7k5AJmg6UI

  poprawi się wtedy aura wokół nich samych, odbiór ich samych przez otoczenie.
 • 15.01.2019 - 20:08
  Dokładnie jest jak napisałeś, przyszedł zaraz za bolszewikami - rozumiesz tragikomiczną metaforę ?

  aaaa co Wy sobie tam z bonem robicie nawet możecie ....... czołgiem wspólnie jeździć
 • 15.01.2019 - 17:56
  najpierw wstęp
  https://www.rp.pl/Polityka/181219284-Jak-dzialaja-rosyjskie-trolle-Analiza-milionow-wpisow.html

  potem wniosek
  https://capd.pl/pl/raporty/198-rosyjska-wojna-dezinformacyjna-przeciwko-polsce

  z tekstu wyłowiony argument : "Z powyższego wynika, że Rosja, w świadomości społeczeństwa polskiego, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju" stąd wpis WKibica wmówienia ze bolszewizm jest w Myślenicach i w nas więc trzeba go zwalczyć i z nimi walczyć czyli my z nami mamy walczyć ergo powybijać się sami na wzajem w obawie przed bolszewikami......niżej słowa WKibica, reszta KODu rysuje się sama skąd i po co
  WKibic napisał/a:
  Osobiście potwierdzasz mentalność bolszewika. Człowiek ma w sobie pokłady dobra i zła. Mentalność bolszewicka jest obecna w każdym z nas w różnym stopniu. Z jednych wychodzi , z innych - nie. (...). Bolszewia obecnych władz to, najprościej ujmując, drogą na skróty, nie liczenie się z prawem, pełzająca rewolucja, (...) walka z elitami poprzez ich zohydzanie, sianie nienawiści do nich, robienie z kucharek ministrów, nie matura ,lecz chęć szczera, Misiewicze, asystentki, pazerność władzy, nuworyszostwo, budzenie fobii, cham na salonach itp. To kosztuje.
  czy to się nie wpisuje w definicje zagrożeń z linkowanych raportów ?
 • 15.01.2019 - 17:09
  WKibic napisał/a:
  >>> bëdzie <<< ...... tylko "prawdziwi" Polacy.
  powolutku powolutku już zaczynam się domyślać kto Ci żołędzi podrzuca i skąd te słowa o bolszewizmie :-))) jakiś zapewne "chochlik" z cyrylicą na klawiaturze podrzucił Ci to e z przegłosem występujące tylko w ....Rosji lub z cyrylicą na klawiszach bo skrót klawiszowy z worda wymaga 5 palcy (sprawdziłem) i nijak nie da się go przez przypadek kliknąć :-))) kim Ty człowieku jesteś i za czyje tu klikasz???

  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/rosyjskie-je-i-jo;9317.html

  nieeee noooo oczywiście, że wiem, że rozumiem, przypadeczek i takie tam ale formy wypowiedzi, kopiowania, źródła i zachwyt jednostronny, skoczki w tematach, nie trzymanie linii twierdzenia i argumentów mogą potwierdzać podejrzenie które mnie cały czas zastanawiało.....mamy Cię !!!
 • 15.01.2019 - 11:45
  WKibic napisał/a:
  Wkibic napisał, że w każdym z nas jest trochę z bolszewika, są pokłady dobra, ale i zła oraz że że złem i bolszewizmem trzeba walczyć. Nie tylko w Myślenicach.
  aż zacytuje jak to napisałeś o naszej lokalnej społeczności i nie wydaje mi się, że przeinaczyłem
  WKibic napisał/a:
  Nasz prowincjonalny wiejski elektorat jednak otumaniony (...) szuje grają na niskich instynktach ludzi z prowincji o mentalności bolszewickiej, gdzie populizm się dobrze czuje, bo myślenie zabite.
  Sorry chłopie ale ja wewnętrznie nie akceptuje Twoich wpisów w temacie Bóg i Wiara widząc jak na innych forach "podajesz" gąbkę z octem. Zatem albo tu się chcesz wybielić albo tam wpisy nie mają nic wspólnego z tym co tu chcesz udowodnić. Pozostań proszę w tamtym świecie w innych wątkach. Przynajmniej tu nie naginaj rzeczywistości.
 • 15.01.2019 - 10:11
  bono napisał/a:

  Dlatego nie popadajmy w skrajności w wykazywaniu czuje jest na górze.
  Religijna wartość to wartość miłości bliźniego, szacunku, prawa i porządku
  Dawno nie czytałem tak mądrego Twojego zdania, ponieważ jak tylko powtarzam swoją mantrę czyli "należy zacząć naprawę świata od siebie i najbliższego otoczenia" dostaje hejt a tu proszę doskonale znasz wartości które należy stosować. Uważam, że problem wiary czy też Boga to problem interpretacji tejże wiary czy Boga w sobie. Krzyżacy w naszych dziejach interpretowali to wyrżnięcie wszystkiego dookoła zasłaniając się najświętszą Panienką. Także wśród nas jest podobnie. W niedziele przez 45minut wielu jest bardziej świętych od samych świętych a już w poniedziałek w pracy, u klienta, w zabawie, na drodze czy choćby na forum interpretacja religijna wartość to wartość miłości bliźniego, szacunku, prawa i porządku jest zgoła inna. Widzimy o.Rydzyka, pomnik jakiegoś księdza w Gdańsku, widzimy polityków ich błędy i potknięcia a nie widzimy tego co u nas w domu, w rodzinie, w najbliższym otoczeniu naszego podejścia do żony, męża, sąsiada, uczestnika ruchu na drodze jadącego przed nami lewym pasem itd. Właśnie te kroczki tu i teraz w odległości dwóch metrów od nas samych są najważniejsze. To te kroczki powodują czy i kim jesteśmy.
  Przykład najbliższy:
  Zerknij wyżej taki WKibic, w innym wątku pisze, że jesteśmy bolszewikami w Myślenicach, nagle pojawia się wątku o Bogu potrafi znaleźć cytat pisma świętego, skopiować i wkleić ale nie umie ich zinterpretować i nadać im własnych wartości, względnie są to wartości które niosą sporo zła.
  Sam widzisz, że interpretacja wiary i Boga to nie interpretacja tego co się dzieje wokoło, czy on jest, czy go nie ma, czy KK powinien tak czy inaczej wyglądać, czy Bóg chrześcijan jest ponad innych czy nie, czy ateista potrafi być lepszym człowiekiem od ewangelika, protestanta, interpretacja wiary i Boga to interpretacja nas i naszych działań czyli na ile sam siebie wytłumaczysz przed sobą samym, że nawet jak czynisz zło wytłumaczysz sobie, że czynisz poprawnie. Tyle właśnie jest Boga i wiary w każdym z nas.
 • 13.01.2019 - 21:10
  Luna napisał/a:
  Vivaldi ale wylałeś.
  Dlaczego nie włączysz się w merytoryczną dyskusję tylko krytykujesz?
  Ciekawa jestem dlaczego swoją wypowiedź zaadresowałeś do mnie?
  Dlatego, że mam wrażenie chcecie dopłynąć do tego samego brzegu tylko wiosłujecie w przeciwne strony. Nic nie krytykuje, opisałem co czytam.

  Luna napisał/a:

  Szkoda mi, że przez to, co złego dzieje się w Kościele Katolickim za przyczyną NIEKTÓRYCH księży coraz więcej ludzi odchodzi od KK. I mam tu również na myśli światłych, świetnie wykształconych księży. Obawiam się, że z czasem w naszych kościołach będzie pusto jak w świątyniach na Zachodzie.
  Wartości, do których zachęcał Jezus Chrystus są fundamentalne dla naszego rozwoju.
  Chrystus nawoływał, Ty możesz nawoływać, wszyscy teoretycznie wiedzą co mają zrobić i .....nie robią a trzeba zacząć od samego siebie, ale jak to mówią jak ktoś nie chce to gorzej jakby się nie umiało.
  Mi tego tłumaczyć nie musisz, ja tam po swojemu po chrześcijańsku a co do KK niestety, będzie pusto aż nie zaczną naprawiać zaczynając także od siebie i czym wcześniej tym lepiej. Widzisz w ekonomii i gospodarce wszyscy psioczą na kryzys jak ten występuje a jest to świetne narzędzie do wyczyszczenia rynku handlu i usług pod każdym względem. Podobnie będzie w KK kryzys wymiecie najpierw z kościoła najsłabszych wiarą, później wiarą mocnych ale nie mogących patrzeć na hipokryzję, nastąpi kryzys nie wiary (ta wręcz się umocni) ale nastąpi kryzys wartości i autorytetów. Ja o wiarę tą prawdziwą jestem spokojny. Dwa tyś lat się w różnych stanach utrzymała, a czym jej było mniej tym była bardziej ceniona. Ruszone pokolenie JP2 świetnie się ma ale trochę zniesmaczyło się, jednak nadal ciągnie ten wóz zupełnie nieźle a czy będzie ciągła w stronę kościoła czy zabierze ludzi omijając kościół to zależy właśnie od tego jaki guru otworzy te drzwi kościelne. Jeśli hipokryta to przegrają wszystko, jeśli człowiek szlachetny to umocnią stanowisko. Nic na siłę trzeba dać działać czasowi, a swoje (świadectwo) robić.

  poza tym nikt nie powiedział, że będzie łatwo, miło i przyjemnie tyle dobrze, że "kto straci życie w imię moje zyska je" a jak się komuś wydaje, że wiara chrześcijańska jest opisana wzorem stabilnych 10 przykazań i nie żyje własnym życiem, nie zmienia kształtów to się myli, wiara ewaluuje trzymając się właśnie 10 przykazań a że KK za nią nie nadąża lub kupczy przykazaniami to się nie nadaje do swojej funkcji. Świadectwo na dzień dzisiejszy nie jest w KK jest w każdym z nas.

  https://www.youtube.com/watch?v=KQlBdbFvzoQ
 • 13.01.2019 - 15:38
  Luna napisał/a:

  Trudno było mi porozumieć się z rozmówczynią, szczególnie kiedy @bara reagowała atakiem i przypisywała mi złe intencje.
  jaką rozmówczynią? Przecież nikt tu nie rozmawia tylko pisze, klika. Popadacie w typowy syndrom forum i internetu czyli anonimowe wylewanie pomyji bowiem ide o zakład, że face to face w kilka sekund okazałoby się, że macie wspólne dobre intencje i nikt nikogo nie chce hejtować. Bardzo łatwo klikając (niby anonimowo) czujecie się bezkrytycznie przekonani we własnym punkcie myślenia nie widząc żadnych innych obcych zdań ani punktów myślenia, wtedy to na forum mozna wywołać burze a live okazuje się, że ta sama rozmowa przebiegałaby w bardzo dobrej atmosferze bez szarpania za włosy i drapania po oczach. Niestety to domena naszych czasów....jeden wielki fejk internetowy, ponieważ nikt nie dostrzega za klawiaturą człowieka, tylko własne "mądrości". Spotkajcie się na kawce i ruszcie ten temat.....obstawiam, że się nie rozwiniecie tak łatwo w tym drapaniu.
 • 12.01.2019 - 20:57
  bara napisał/a:
  Widzę,że jesteś daleko i od Boga i od kościoła.
  to jest niestety prawidłowość którą zauważyłem. Im więcej ktoś pyskuje i gada na ten temat tym dalej stoi na mszy -czasem prawie na rynku- o ile w ogóle do kościoła chodzi, a jeśli nawet to właśnie idzie do kościoła ale nie na msze. Rodzice chodzili więc on też tupie jak koń co niedziele, ale po co ? na co? On sam nie wie.
 • 07.01.2019 - 20:24
  Kibic czy ty żyjesz z wklejania każdej pseudo afery? Podkręcania forum? Robienia burzy w szklance wody? Do tego te źródła.....jak nic sterowany palcem i klepany po karku.

"Dobra zmiana" PiS

Budujemy razem Polske

 • 20.01.2019 - 23:55
  bono napisał/a:
  Lubię to, założyłem nowy blog i w 10 minut 105 minusów.
  Ależ cholernie jestem poularny.
  a właśnie miałem zapytać po coś to założył? Jakieś badania zadowolenia z życia i rządów? A co do minusów sam widzisz jaką masz popularność - jak piwo bezalkoholowe. Nikomu się już nie chce z Tobą o Twoich problemach ze sobą samym klikać.

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 18.01.2019 - 22:04
  t-34 napisał/a:


  Wyszło równie dobrze ??? Tylko nie mów, że to mowa nienawiści bo to przecież pisowski cytat.....
  A teraz coś własnego? Przytoczę.....kompletnie wyłączone własne myślenie, takie martionetki sterowane lub skopiowane z reprezentami Kijowski, Lis, Brzeziński :-))) skąd Wy ich bierzecie jeden okradł Was, drugi klepie na zamówienie a trzeci mówi, że to tylko teatrzyk i (obecnie) ciągnie Biedronia w dół. Jeszcze jakieś własne sposoby na komedię?
 • 18.01.2019 - 9:46
  t-34 napisał/a:
  No i właśnie powyżej widać Twoją kulturę, tolerancję itd... skaczące pajace, wyr...chał bez wazeliny, skaczące marionetki.
  Czy na prawdę myślenie w tym Waszym Pisowskim zborze zostało już całkiem otumanione i wyłączone ???
  pokaz mi na co zasłużyliście innego? Zacznij od Twoich autorytetów którym udowodniono pisanie pod zadymę, instrukcję jak zrobić majdan, jeden sam się przyznał, że chodzi o teatrzyk wyreżyserowany, kto inny kładzie się na wiecu i sam okalecza robiąc sceny w TV jak mocno go zbito z nienawiści, Ty tu chcesz udowodnić, że to ja dzielę podczas gdy sam czekałeś na wydarzenie w Gd aby ruszyć tutaj na forum wpisem z pełną mocą i przemocą (wróć do tyłu przeczytaj swoją reakcję). Zostaliście prześwietleni, zmierzeni i zważeni oraz podsumowani. Marginalna banda płatnych przebierańców.
 • 17.01.2019 - 22:50
  I dochodzimy do sedna bowiem dla mnie skaczące pajace z Kijowskim na czele który Was samych wyr...chał bez wazeliny (a Wy ciągle nadal swoje mimo to) nie będą moimi mentorami tak Ci których ja popieram nie staną się Twoimi autorytetami. Problem w tym, że większość opowiedziała się za "moimi" (na tym polega demokracja ale ten temat już był) a Ty i "Twoi" otaczają się ludźmi którym płacą czy to poprzez media (Newsweek) czy bezpośrednio jak Soros (co już udowodniłem w tym temacie - powtórzyć ?). Co więcej sam Twój obecny guru Bierzyński o tym pisze: "Mówi wprost, że chodzi tu tylko o wyreżyserowany spektakl" tu nie chodzi o demokrację, prawo ale tylko o spektakl zatem nie chodzi o to, że WARTO cytować tylko wypowiedzi pisowskich ale zdecydowanie nie warto cytować i brać przykładu z ludzi którzy Was okłamują (Kijowski) robiąc otoczkę, robiąc tylko spektakl (Bierzyński), wprowadzają dezinformację opartą na fake newsach (Lis) itd. Masz jeszcze jakiś ASów w rękawie czyli nie skaczące marionetki (uwaga tłumacze i wyjaśniam: marionetki są pociągane za sznurki) na których możesz oprzeć (opłacaną) ideologię KODu z Twoim czystym sumieniem .....cokolwiek to ostatnie słowo dla Was znaczy. Czy na prawdę myślenie w tym Waszym zborze zostało już całkiem otumanione i wyłączone, nie wiem może jest skakaniem wstrząśnięte nie zmieszane?
 • 16.01.2019 - 15:06
  czekaj, bo trawią musza zapytać u źródła co odpowiedzieć, napiszą do Bierzyńskiego, chwile to potrwa a wtedy pójdzie riposta : "kto nie skacze ten bolszewik hop hop hop" :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=LEeSL4YjXdI
  i lepsza wersja
  https://www.youtube.com/watch?v=T3sBbRANHJY
 • 16.01.2019 - 10:22
  t-34 napisał/a:
  Publicysta ekonomiczny Rzeczpospolitej oraz polityczny: Polityka, Newsweek, Gazeta.pl, Polska The Times.
  Pisząc na zamówienie zwłaszcza dla tych których wymieniłeś (m.in Tomasza Lisa którego wcześniej rys wrzuciłem - gdybyś przeczytał) to bardziej dyshonor niż powód do dumy. Następnie nie wiem dlaczego skopiowałeś opis sprzedawczyka ze strony omd.pl. Kimże on był/jest? Kim Ty chcesz mi zaimponować? Moze to guru dla Ciebie ale nie dla mnie. Najpierw podpowiadał Schetynie - sondaże poleciały w dół, to przeskoczył do Ryśka Petru podpowiadać ale wyszło z jego mądrości, że wylecieli za burtę razem, no to teraz podpowiada Biedroniowi ......już można przypuszczać jak to się skończy.

  https://www.o2.pl/artykul/biedron-zaklada-partie-doradza-mu-jakub-bierzynski-czlowiek-odpowiedzialny-za-sukces-nowoczesnej-6284212816615553a

  https://wpolityce.pl/polityka/314645-kim-jest-prezes-omd-poland-ktory-scisle-wspolpracuje-z-nowoczesna-i-wymyslil-misiewiczow-jestem-dumny-ze-pracuje-dla-petru

  Jaki jest cel KODu i nowego guru KODu ? Sam Biebrzyński o tym pisze : "W dalszej części tekstu Bierzyński całkiem się odsłania. Mówi wprost, że chodzi tu tylko o wyreżyserowany spektakl, by odsunąć PiS od władzy."
  Z resztą Bierzyński nie jest dla nikogo poza KODem żadnym specjalistą, już nawet pali sobie mosty dla tych dla których pracował
  https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-eurobrednie-poobiednie,nId,2510194

  WKibic wmawia nam, że Myślenice są bolszewickie i musimy zwalczać bolszewików wokół siebie co oznacza, że mamy walczyć sami ze sobą. Tobie imponuje Bierzyński który napisał, że Kaczyński jest zafascynowany Stalinem. Bono Was w tym wszystkim obserwuje i chyba próbuje dogonić, bo zaczął galopować w tą stronę. Czy to nie jest jakąś paranoją w Waszym wykonaniu? Wygląda na to, że po Kijowskim KOD dostał zastrzyk wsparcia a wraz z nim Bierzyńskiego teraz to on będzie Was klepał po plecach popychając patykiem? A własne rozumy już powyłączaliście?
 • 15.01.2019 - 11:28
  bono napisał/a:

  O wiele łatwiej jest coś zniszczyć niż zbudować .
  Budowniczych mamy niewielu ,złotoustych na każdym rogu.
  polecam w spokoju poświęcić dwie godziny na ten film. Poza świetną fabułą i grą aktorską dowiecie się co widzicie podane w mediach a jak kreowana jest rzeczywistość a jeśli uważacie, że tak nie było i nie jest to jesteście ślepi i głusi. Są w filmie wszystkie wątki potrzebne do Waszej dyskusji : wątek KK, Boga, ekonomiczny, polityczne, biznesowe .....

  https://www.youtube.com/watch?v=_YjOMmzot1A
 • 15.01.2019 - 10:48
  Czy Wy jesteście normalni w tej licytacji?
  https://www.tvn24.pl/raporty/mord-polityczny-w-biurze-pis,311
  https://www.tvp.info/35224809/podpalil-biuro-beaty-kempy-sad-aresztowal-go-na-trzy-miesiace
  a czy jesteście na tyle doinformowani aby nie przypuszczać, że każde z powyższych incydentów jak i gdańskie morderstwo nie było inicjowane właśnie po to aby uruchomić Was tu i teraz jednych i drugich? Przecież nic prostszego KOD bierze znane twarze płaci im za skakanie jak pajace na wiecach tak i wszystkim wiadomo, że resortowymi sposobami można "przymusić" psychopatę do czynu nadając mu syndromy opozycji jednych czy drugich.

  t-34 napisał/a:

  Atak na Pawła Adamowicza to akt stricte polityczny.

  jestem pewny, że moralność masz porównywalną z budową czołgu T-34 (świadomie lub nie ale bardzo trafnie dobrałeś sobie nick) aby tymi wypocinami walnąć jak dzik w sosnę tylko zastanawiam się kto Ci podsypuje żołędzi

  https://fakty.interia.pl/polska/news-zabojca-pawla-adamowicza-leczyl-sie-psychiatrycznie-w-wiezie,nId,2782913

  złapali go po ataku a on nie przyznaje się do czynu.
  Powiedz mi czy tymi wpisami nie jesteś podobny do tego zwyrodnialca?
  Ja bym się pokusił o analizę powiązania, bo nie jest normalne aby czekać na wydarzenie a następnie się aż z takim zaangażowaniem uruchomić jak czołg.
 • 14.01.2019 - 20:27
  Powodzianin_ napisał/a:
  Moje zdanie o tobie znasz. Jesteś podły. I jeśli taka twarz ma mieć opozycja to nic tylko się powiesić.
  Hmmm.....dlaczego tak podobna ocena? Może nie ująłem tego aż tak spektakularnie ale dlaczego to się wyczuwa?
 • 14.01.2019 - 9:13
  WKibic napisał/a:
  Ponieważ konstrukt o mentalności bolszewickiej wywodzi się z dołów społecznych
  Powiedz mi o co Ci chodzi? Ja nie nadążam za Tobą. Nie za mocne zioło o 3:00 nad ranem wziąłeś i zgubiłeś konspekt? Weź na spokoju przeczytaj tą stronę o czym pisałeś. Oto Twoje słowa o naszej populacji w Myślenicach :

  WKibic napisał/a:
  "Nasz prowincjonalny wiejski elektorat jednak otumaniony całkiem przez nią. dziennikarze- szuje grają na niskich instynktach ludzi z prowincji o mentalności bolszewickiej"
  a o 3:00 w nocy walnąłeś za dużo wódki z colą i wstawiasz charakterystykę podstaw ideologii bolszewickiej w odniesieniu do społeczeństwa w Myślenicach. Człowieku Ty się co najmniej na obserwację nadajesz pod kątem stabilności emocjonalnej.
  Taka postawa i takie prowadzenie języka w polityce czy też na forum gdzie zagląda lokalna społeczność prowadzi właśnie do wybudowania sztucznego napięcia które później realnie przekładają się i doprowadza do takich czynów jak w Gdańsku. Problem w tym, że w mojej ocenie Ty to robisz celowo. Nie wiem czy jesteś stąd ale nikt normalny nie wpada w społeczeństwo hejtując, że ma mentalność bolszewicką. Dla mnie to chore lub celowe działanie destabilizacyjne, cel masz jeden : jak najwięcej prawdziwego i nieprawdziwego kwasu wlać. Kto za Tobą stoi - bo słowa masz chore? To nie są słowa normalnego, zdrowego człowieka. Jak można pisać o bolszewizmie w Myślenicach?
 • 13.01.2019 - 20:40
  bono napisał/a:
  Vivaldi straszny z ciebie jolop. Przeszedłeś na wcześniejsza emeryturę i sidzisz cały dzień w oknie z telefonem otwartym na forum miasto info.
  Piepszysz te dewocyjne filozofie aż żal dupę ściska.
  Rozumiem, że was dwoje są idealni i słuszni reszta to bolszewickie myślenie w Myślenicach ? .....aż szkoda gadać
 • 13.01.2019 - 15:12
  WKibic napisał/a:
  Nasz prowincjonalny wiejski elektorat jednak otumaniony całkiem przez nią. dziennikarze- szuje grają na niskich instynktach ludzi z prowincji o mentalności bolszewickiej, gdzie populizm się dobrze czuje, bo myślenie zabite.

  chłopie od jakiegoś czasu pieprzysz w tym swoim chorym maraźmie. Masz jakieś klapy na oczy to Twoja sprawa tylko po co w tej chorobie aż tak się uzewnętrzniasz? Dlaczego ? Już argumentuje. Owszem wieś u nas spora ale tą mentalność bolszewiską to pasuje żebyś odszczekał. Całość odebrałem także do siebie więc - nieskromnie ale tak trzeba w takich przypadkach - uważam, że ale gdybyśmy się zmierzyli na mentalność, wykształcenie, doświadczenie (także zawodowe), umiejętności wciągnąłbym Cię nosem i dupskiem wypuścił więc weź hamulcuj tym powozem po równi pochyłej, bo na dole może Ci braknąć i się rozbijesz

Zmiana ks.w Rudniku

 • 17.01.2019 - 22:53
  Mądrala napisał/a:
  A co będzie jak rzuci tym kamieniem?
  Kamień jak wtedy poleciał to Jezus do Maryji "mamo mówiłem Ci że nie chodzi o Ciebie" :-)

Myślenice: Zmiany na stanowiskach prezesów czterech gminnych spółek

 • 12.01.2019 - 20:50
  ładnie wyczyścił leśnych dziadków....czy na dobre, czy na złe to się okaże ale świeżej krwi trzeba było na te układy, układziki bo aż bywało nieruchawo do tej pory.

Wspomnienie z młodości

 • 09.01.2019 - 17:14
  Stanisław talent to ty masz

Wymiana ogrzewania na gaz czy ekogroszek?

 • 07.01.2019 - 20:31
  podsumowanie dobre tylko założyciela wątku zabrakło.
Pokaż więcej komentarzy