Vivaldi

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • Dzisiaj 11:12
  bono napisał/a:
  oskarżać bez dowodów, niech się złodziejstwo innych utrwala w umysłach obywateli
  mówisz o tym?
  http://www.grzechy-platformy.org/podsumowanie/
  zlapali i oskarżyli kogoś? rozumiem, że to też oskarżenia bez powodu?
  w temacie pedofilii już nie jesteś tak konkretny. Rozumiem, że też złapałeś za rękę i oskarżyłeś czy tylko tak sobie chciałeś pogadać?
  Trzymaj ten sam poziom, te same kryteria oceniania, bo w ocenianiu i wydawaniu komentarzy brylujesz.

"Dobra zmiana" PiS

 • Dzisiaj 10:21
  mysleniczanin07 napisał/a:
  Dawno niego byłem na Miasto Info ale lokalny PiS ma niezły pijar????
  Bo widzisz, kiedyś człek robił swoje, nie przeszkadzał. Przed wyborami uruchomił się Soros. Nie udało mu się wprowadzić islamistów do Polski więc znalazł wewnętrznych islamistów i uruchomił KOD. Ci przed wyborami pisali takie fakenewsy i retorykę, że trudno było to pozostawić. Po wyborach ze wściekłości niby z tym zerwali ale tu pozostali. Są nadal toksyczni, jada od zapaści sadowej, przez wiarę i katolicyzm, po nieudolność w sprawach UE. Szaleją już w każdej tematyce nawet im wizyty przedstawicieli przeszkadzają. Aktywność wzmożona bo sami nie maja programu w koalicji do Unii więc gównem chcą to przykryć tematami byle odsunąć wzrok od nieudolności. Jak z dupy wziety sondaż sprzed dwóch tygodni puknał o 13% (anomalia polityczna ale tego nie analizowali) to na podstawie 1% przewagi odbębnili juz sukces, już byli w ogródku :-))) dzisiaj sondaż wrócił na tory i sa na minus 5% i .....nikt się nie uruchomił, cisza. Zalewają więc tematami wiary, pedofilli w kościele, LGBT w Wwie z bączkiem o dzieciach. Uruchomiony strajk nauczycieli. Przed poprzednimi wyborami uruchomili strajk kobiet a na glosowanie wtedy sami nie przyszli :-))), dzisiaj wykorzystują inne grupy i wszelkie możliwe chwyty włącznie z sumieniem wyznaniowym.
  Cóż reasumując : islamiści wewnętrzni są i mają się świetnie. Próbują wcisnąć nam w usta, że tak jak Polska krwawi i nisko leży nigdy tak nie krwawiła, że patologii nigdy nie było tylko i wyłącznie teraz jest.
  Kiedys lecieli płakać w mankiet Brukseli teraz przez niemieckie media robią PR, czytaj jakie bzdury, jaki dostep do prasy jakby już tam był
  https://wpolityce.pl/polityka/438495-schetyna-w-der-standard-przywrocimy-polske-europie
  Klepie Makrona po ramieniu, tego samego Makrona który zakazał wieców we Francji. Czyli tak wyglada demokracja UE ? Co by się stało gdybysmy spałowali u nas KOD ? Ojjj byłby lament, że nacjonaliści, że Polskę mordują. Herezja.
 • Wczoraj 22:15
  Proszę, tyle, że w skrócie. Może ogarniesz oglądane, tylko mam Ci czytać napisy czy nie? Weź sobie pauzuj to nadążysz :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=H3j7Pg0p7HM
 • Wczoraj 18:55
  Seneka, na ten dłuuuugi wywód pozwolę sobie powiedzieć, że nie zgodze się z tym co piszesz, dla mnie bzdury, dużo słów bez danych np.wiesz że "piniendzy" nie był i dalej nie ma, VATu nikt nie złapał, cystern z olejem opałowym pewnie też nie. Było o tym setki razy. mi się nie chce w kółko pisać. Po prostu nie zgadzam się z tym co mówisz. Możesz sobie pisać, ale jak wchodzisz w cyfry bez podstawy to sorry ale opuszki mnie bolą. Takie bzdury że 500+ nie działa a przecież o tym też było. W 2016 i 2017 działało i teraz już zaklepałeś i się zafixowałeś, że nie działa raptem w 1 roku przyklęknięcia. Cały ten wywód podsumowałbym tak : nie chce z Tobą nic budować ponieważ jesteś strasznie toksyczny. Toksyczny, bo obracasz słowami bez poparcia, na podstawie przesłanek gdzieś/jakiś wytaczasz teze i od razu wniosek. Nie nadajesz się do budowania, nie ze mną. Poszukaj sobie podobnych toksycznych fatalistów.
  bono napisał/a:
  I od tego momentu nastąpiło organizacyjne, ustrojowe i administracyjne psucie państwa.
  i drugi toksyczny ale ten to chodzi i krwawi. Generalnie już jest rozmontowane wszystko, z UE nas już dzisiaj zwalniają.....masakra jakaś. To nic, że "demokratycznie" Makron zakazał pikiet zielonym kamizelkom. Przeszłoby to u nas? Tusk lał demonstrantów, teraz Makron.....no tak konstytucyjnie demokratyczna Europa. Ale to u nas Państwo krwawi i jest demokratycznie na kolanach.

  Szkoda gadać. Wolę już o modlitwie Seneki wspólnie z Bonem lub o autostradach :-)))
 • Wczoraj 11:37
  Oczywiście, punkt przegięcia i przegrzania jest zawsze ciężki do uchwycenia. Dotyczy to każdej firmy, dziedziny czy Państwa. Wnioski można wyciągnąć tylko obserwując skutki. To jak szukanie kwarków po ich śladzie a nie bytności.
  Wiadomym jest, że czym mniejsza ingerencja, odgórne sterowanie tym gospodarka zdrowsza przy czym z drugiej strony musi zadziałać współodpowiedzialność a prosto uczciwość. O to zawsze w podatkach ciężko. Brak złotego środka nawet w takim rozwiązaniu jak doskonały w swej naturze podatek liniowy bez rozdawnictwie z drugiej strony.
 • Wczoraj 11:20
  Ja tam jestem spokojny. Powoli wprowadzają i obserwują na jaki obszar się rozlewa. To jest ciężkie do przewidzenia co poruszyliśmy przy 500+ vs demografia vs ubóstwo. Myślę, że działają racjonalnie i analizują.
  Co do wyjazdu. Wiesz, że to Twoja opinia, wyjedziesz z własnego powodu na własne życzenie. Wolno Ci, ale nie obarczaj winą w przyszłości marginalnego Twojego przypadku (braku pomocy, czy dodatkowego bykowego) w perspektywie gdzie działa to na zdecydowaną większość. Wyjedziesz np.do Niemiec będziesz miał tak samo. Pozostaje Ci jakaś Kamczatka, Afryka itp......żartując :-)
 • Wczoraj 10:44
  Strozaninek napisał/a:
  Otrzymywanie pieniędzy za samo posiadanie dzieci jest złe, powinno się otrzymywać pomoc pracując. Albo w formie takiego dodatku, albo likwidacji podatku PIT. Obecna ustawa po pierwsze nie ma kryterium pracy, więc kasę dostają też nieroby i lenie. Nie wiem czy chcemy, aby takie społeczeństwo nam się kreowali.
  Seneka napisał o nauce, o korektach, o modyfikacji. Jeden z punktów piątki Morawieckiego jest obniżenie podatku dla osób pracujących. Chyba jednak obecny rząd słucha i Ciebie. Z wieloma ludźmi z którymi rozmawiałem ma podobne zdanie do tego, że wspomaganie skrajnej patologii przyjmowania wsparcia za nic nie robienie powinno się rozwiązać przez chęć pracy.
  A czy wiecie, że od wielu lat np w Niemczech równolegle obok sporego socjalu na każde dziecko (wiem, brałem) jest stopniowanie opodatkowania w kryterium rodziny? I tak : kawaler ze swojej pensji płaci największy podatek, dzietna rodzina (także z przysposobionymi dziećmi z poprzedniego małżeństwa - a takich w Niemczech jest dużo) o ile pamiętam już od drugiego dziecka płaci najmniejszy podatek od wynagrodzenia.
  W mojej ocenie jak wyżej : nie dość, że to rząd z największymi jajami :-) czyli najodważniejszy rząd, to dodatkowo słucha i obserwuje, modyfikuje. Może jednak warto dać im więcej czasu?
 • Wczoraj 10:23
  Seneka napisał/a:
  Kto przeciera szlaki, ten popełnia błędy. Na tych błędach mogą inni skorzystać. .
  Bardzo dobre dwa zdania szkoda, że działają w jedną stronę. Obecny rząd ja uważam za jeden z odważniejszych rządów od dziesięcioleci. Mają własny cel i go realizują, uważając aby przy realizacji zaszkodzić jak najmniej. Oczywiście to jest niemożliwe, zawsze znajdą się ofiary tym więcej im radykalniejsza zmiana. Można też uczyć się na poprzednich błędach, korygować też własne. Modyfikować. Tu przykład 500+ : przecież wielu krzyczało DLACZEGO NA DRUGIE DZIECKO TYLKO !!! To był skandal, krwawiliście. Rząd policzył, oglądnął wpływy, połapał i .....dołoży do pierwszego dziecka, bo jest na to. Wielu krzykaczy znów o skandalu i krwawieniu. Wtedy źle , teraz źle....i tak w każdym temacie. Przecieramy szlaki razem czy wrzeszczymy z każdym działaniem?
  Seneka napisał/a:
  Minister Szczurek przygotował ustawy odnośnie uszczelnienia VAT. Morawiecki z nich korzysta. Na stan rzeczy ma wpływ wiele czynników. Żeby ocenić trzeba je umieć uwzględnić. Przede wszystkim chcieć. Trzeba czasu , aby się przekonać.
  Znów jednostronnie święte słowa. Ja nie skakałem jak pajacyk jak PO robiło swoje. KOD skakał jeszcze przed wyborami. Mówisz o szansie? O tym, że trzeba dać czas? O tym, że analiza wymaga większego interwału danych? No coś Ty? O Szczurku też słyszałem, Grzechu nawet mówił, że to dzięki PO mógł PiS wprowadzić 500+ :-))), co więcej oni by dla każdego dali.....no właśnie trzeba chcieć i to zrobić. A od "fachowca" Rostowskiego słyszałem, że "piniendzy ni ma" - a gdzie są, gdzie były?
  Seneka napisał/a:
  Czy upadło 20% czy 40 przy tym fakcie ma mniejsze znaczenie. Wolny rynek zagrożenie takie stwarza. Przedsiębiorcy mogą się spodziewać tego, ryzyko jest wpisane w ich działalność. To nie usprawiedliwia braku reakcji rządu, ale też nie świadczy o tym, że było to celowe. Kontynuacja jest czymś, czego rząd PiS-u nie umie zrozumieć. I to szkodzi Polsce.
  Nie zrobienie niczego to przyzwolenie. Nigdy w swoim otoczeniu nie akceptuje tzw akceptu milczącego. Dla mnie osobiście nie ma wytłumaczenia w stylu "aaaa bo ja nie wiedziałem - bo gdybym wiedział to". Jesteś managerem, szefem, przywódcą po to abyś wiedział, przewidział, postarał się. Weźmy najzwyklejsze prawo drogowe. Czy wiesz, że nieznajomość prawa na drodze nie zwalnia od odpowiedzialności? Wjeżdżasz np do Czech, nie masz zestawu żarówek w aucie i płacisz mandat podczas kontroli. Czy wytłumaczysz się, aaaa bo ja nie wiedziałem? Czechy nie leżą to Polska. Jedziesz swoim Passatem, chcesz zapiąć przyczepę. Czy sprawdzisz przed podróżą jaką możesz zapiąć do Passata? Ile możesz ciągnąć wg prawa jazdy a ile wg dowodu rejestracyjnego? Sprawdzasz to, uczysz się, szukasz, modyfikujesz. Nie mówisz aaaa bo ja nie wiedziałem. Jeszcze raz : nieznajomość NIE zwalnia z odpowiedzialności.
  Co do autostrad już zostało powiedziane co należało zrobić szkoda się powtarzać : nie istniała kontrola powykonawcza, nie istniała gwarancja, nie istniało zabezpieczenie przepływu środków i płatności, nie istniała reakcja na negatywne sygnały....po prostu taki mieliśmy klimat.
  Niestety tak się dzieje jeśli celem jest prywata a nie myśl, że budujesz dla siebie i właśnie dlatego czy my musimy powiedzieć, że zawsze uczymy się na błędach? Wcale tak nie musi być wśród ludzi inteligentnych i myślących. To jak : zapiąłbyś przyczepę o DMC 1500kg za Passata? A może zapiąłbyś przyczepkę DMC 750kg za dostawczaka DMC 3500kg? Durne pytania. Bono się zaraz wtrąci. Ale co Ty zrobisz? Sprawdzisz, nauczysz się, przewidzisz czy ruszysz? Posłuchasz jak Ci powiem w którym z tych zestawów pojazdów jest błąd i co trzeba zrobić?
 • Wczoraj 1:02
  bono napisał/a:
  Widzę, że ty robisz na tym forum za Bagietkę.
  Czyli pracujesz na zlecenie. Nie pogadamy, bo jeżeli jesteś głupcem, to nie moje zadanie aby cię wyedukować. Jeżeli piszesz na zlecenie,
  to szukasz każdego pretekstu (a to widać), aby mieć okazję jechać z propagandą na zlecenie. Nie pomogę ci w tym i myślę, że inni już też to dostrzegli.
  Juz raz o tym mówiłeś. Nie nie pisze na zlecenie, dla nikogo nie pracuję tylko na i dla siebie. Jak stajesz się za krótki jedziesz już personalnie (nie pierwszy raz). Nie szukam pretekstu, pokazuję palcem głupotę i płytkość. Czy tylko tyle wystarczy aby uznać za propagandę? :-)))) weź daj spokój. Za szybko odpadasz, zwłaszcza w argumentacji. Innymi się nie podpieraj. Pisz sam co myślisz, najlepiej na własnych przykładach, bo doświadczenie życiowe małe.....będzie zabawnie.
  I pamiętaj !!! Od dzisiaj nie korzystaj z autostrad PiSowskich, jeździj tylko tymi od 2008 do 2016. Wczesniejsze i późniejsze zabijaja, ogłupiają, są chamskie, prostackie, dziurawe aaaa z resztą innych jak te od PO to i tak nie było i nie ma :-))) więc luz
 • 18.03.2019 - 23:06
  bono napisał/a:

  Święty by stracił do ciebie cierpliwość i ja jestem kandydatem do takiej.
  czyli handlarz i negocjator z Ciebie żaden (pewnie nie zrozumiesz ale to nie moja wina) a chcesz się za komentowanie polityki brać ? Poćwicz trochę :-)))
  Jak Vivaldi Bonowi tłumaczył :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=CVTwabS3FmY
 • 18.03.2019 - 20:42
  Bono czytaj
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/wielkie-kontrakty-wielkie-plajty/

  i wytłumacz mi jak o tym wiedzieli w 2012 roku a Ty w 2019 nie przyjmujesz do świadomości? Ty masz jakieś racjonalne wytłumaczenie Twojego zauroczenia? O jakości wykonania nie chce mi się powtarzać.

Eurowizja

 • Dzisiaj 10:03
  Czuć piniondz

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

 • Dzisiaj 9:25
  Nooo i jeden i drugi jak nie wiedzą co powiedzieć sięgają po żart albo ironię. Klasyczne dla Was.

  bono napisał/a:
  Odpowiadam
  Za dużo!!!
  A sąsiad dzisiaj woła:
  Panie rządzący polskim kościołem chcą rozpieprzyć Watykan
  a polski rząd chce rozpieprzyć Brukselę.
  Długo Ci zajęło poszukiwanie wymijającej odpowiedzi, procek Ci laguje jesli brak argumentu.

  A możesz mi powiedzieć wzorcu katolicki skąd taka teza, że chcemy wszystko rozpieprzać?
  Ufixujesz sobie coś w głowie i na przemian z Seneką o tym gadacie i piszecie. Wiecie, że w tym co piszecie jest jakaś bzdura ale brniecie. Przypomnę :
  Seneka w chwili słabości lub perfidności ideologicznej wrzucił wezwanie Franciszka do modlitwy za muzumanów. Nic więcej nie napisał, później tłumczył się, że ot tak to jest właściwe forum do wrzucania wezwań do modlitwy :-) ale Ty przejąłeś temat i w linii prostej doszedłeś do pedofili w klerze, rozpieprzania przez Polaków Watykanu oraz Brukseli.
  Jeśli ktos Was nie stopuje, rozkręcacie się pisząc jeden przez drugiego coraz bardziej agresywnie.
  Jeśli dostajesz z liścia argumentem przechodzicie w żart lub ironie, przeskakujecie w inny temat i fala fakenwesów rozpoczyna się od nowa. W kółko we wszystkich tematach piszecie (-my) to samo itak samo toksycznie. Wystarczy kopiować Wam już nie trzeba odpowiadać. Mam wrażenie jakbym miał KODowców po drugiej stronie. Zafixowana w głowie tematyka, bez konkretów, komentowanie newsów dnia dzisiejszego, wyłapywanie tematów z mediów i komentarze zmierzające do tego aby napisać jak wyżej : Polska rozpieprza wszystko, Watykan, Unie, Brukselę, nasza polityka zagraniczna leży, polityka Polska prowadzi na zatracenie, wy razem krwawicie, cała reszta ludzi którzy wybrali obecną władze to debile i zascianek którzy chodzą do pedofilskiego kościoła i nie kochają papieża Franciszka bo są obłudnymi faryzeuszami jak PiS.
  Zauważyliście to co robicie ......zostawie podsumowanie bez komentarza.
 • Wczoraj 22:22
  Zapytałem ilu księży w Twoim otoczeniu w całym życiu do dzisiaj to pedofile?
 • Wczoraj 18:58
  bono napisał/a:
  Znalazłem: Ksiądz uwiódł mężatkę
  ale Twoją :-))) ? Przecież miałeś podać procentowy udział wśród tych księży których znałeś/znasz. Teraz będziesz gównem zalewał bezpośrednie pytanie?
 • Wczoraj 11:58
  bono napisał/a:
  Odpowiem krótko. pedofilstwo to część procentu, ale która jest kryta i usprawiedliwiana.
  Jeżeli kościół powołuje się na przebaczenie tzn. że oddaje sprawę w nasze ręce.
  Ojciec dziecka molestowanego, wybija zęby takiemu księdzu i powołuje się na przebaczenie i na "kto jest....... niech pierwszy rzuci kamień".
  W życiu świeckim wiele mówi się o poprawności, honorze, demokracji, czystości i jawności zasad a im więcej się o tym mówi tym więcej jest afer krytych i czyszczonych.
  Nie inaczej jest lub było lub nadal będzie wśród księży.
  Dlatego Ci napisałem: złap, osądź i oddaj pod wymiar sprawiedliwości on dwa razy powinien odpowiedzieć na wieczną karę musi poczekać, na świecką karę nie musi czekać, możesz to zrobić nawet Ty. Jeśli takich znasz i wiesz działaj. Ja nie mam nic przeciwko. Tym samym osądź też złap i posadź aferzystów. Jest to tak samo "proste". Możesz, krzyczeć, piszczeć, tupać nogami, obrazić się i strzelić focha, domagać się sprawiedliwości, doprowadzić do niej - wszystko możesz, tylko co dalej?
 • Wczoraj 9:48
  bono napisał/a:
  Po kolei:
  -Czyli nie idzie się na księdza tylko co??? ktoś go do tej pedofilii powołuje? (ten % ale jak?)
  Rzeczywiście szukamy innych ludzi!!!!
  Ci którzy "idą" na księży są tylko katechetami, czasem dobrymi czasem nie. Ci którzy są powołani z ducha są duszpasterzami. Tak, mówimy o różnych ludziach. Sami wybieramy czego szukamy: mechanika z pasją, lekarza z wyboru a nie z zawodu, nauczycielkę z powołania itd itd

  bono napisał/a:

  Mówimy od dwóch religiach, ja o religii Franciszka ty o religii obozu Rydzyka.
  Jest odwrotnie, nie toleruje Rydzyka a słucham Franciszka jako kontynuatora JPII. Byłeś na dniach młodzieży w Kraku?

  bono napisał/a:
  Ps. z takimi jak Ty, odechciewa się katolicyzmu.
  Widzisz możesz znaleźć własne miejsce w kościele czyli we wspólnocie a możesz też znaleźć byle powód, dosłownie każdy jeden, nawet może Ci smak i kolor hostii nie pasować aby stwierdzić, że katolicyzmu się odechciewa. To jest Twój wybór. I dość ważne ripostując: z takimi jak Ty powinniśmy szukać wzoru katolika?

  bono napisał/a:
  (ten % ale jak?)
  Dokładnie taki procent z jakim się osobiście spotkałeś. Przyznam Ci się, że za mojego życia poznałem wielu wspaniałych duchownych i jeszcze więcej kiepskich księży. Nie znam a nawet nie słyszałem aby któryś z nich był pedofilem, nie widziałem podejrzanych zachowań. Nie znam takich. Tylko o nich słyszałem. Gwarantuje Ci, że dużo większy odsetek pedofili jest wśród Ciebie na ulicy niż wśród kleru.

  A tak na koniec : wiesz, że rozgrzebujesz to coraz inne tematy aby przykryć inne tematy? Zdajesz sobie z tego sprawę. Myślisz, że uwierzę, że temat który zacząłeś czyli modlitwa, kler a pedofilstwo jest Ci szczególnie ważny? Seneka zaczął temat linkiem w którym Franciszek wzywa do modlitwy, Ty płynnie przeszedłeś na pedofilstwo właśnie w kościele (to inne jest mało ważne tak?) aby stwierdzić, że my (znaczy nie wiem kto) nie lubimy Franciszka i przeze mnie odechciało Ci się katolicyzmy. Widzisz tą tendencję od czego wyszedłeś a dokąd doszedłeś? Dalej myslisz, że uwierzę w szczerość Twojej wypowiedzi?
 • Wczoraj 0:51
  bono napisał/a:
  Ty jesteś nawiedzony, ale nie religią tylko swoim ograniczeniem.

  Nie umiesz czytać ze zrozumieniem , albo nie umiesz czytać i czytasz co trzecie słowo.
  Powiedziałem, że z Tobą modlitwa to klepanie wyuczonych tekstów, czyli żadna modlitwa. Na inną nie zasługujesz bo jesteś faryzeuszem.

  Co do księży, że są tacy sami jak ludzie..... sorry taki nie idzie na księdza. Może być aktorem, pieśniarzem... taka sama scena i widownia podobna, tylko ten ogłasza się autorytetem, pozostali
  takiego jestestwa nie mają.

  Chce być pedofilem, niech idzie do innego zawodu.
  Ale w innym zawodzie byłby potępiony, wykluczony, a to ma armię adwokatów.
  Zaczynasz osądzać i to własną miarą. Uważaj abyś nie był osądzony taką samą miarą.

  Co to znaczy iść na księdza? Na księdza się idzie? Widzisz ja znam księży jako osoby służące sprawie, Ty poszukujesz w nich autorytetów - nie wiem dlaczego. Ja szukam od nich wskazówki, Ty nakazu/rozkazu/wzorca. Chyba szukamy odmiennych ludzi, nie uważasz? Poszukaj wzorca w wierze a nie w autorytecie. Jeśli autorytet w życiu wiary jak i świeckim okaże się oszustem stracisz wszystko, bo będziesz zrobiony na wzór. Poszukaj swojego własnego wzorca w wierze, miej własny rozum, pomoże Ci duch święty. Ja Ci już kiedyś pisałem wielokrotnie : jesteś na pilota, szukasz wzorców. Sam zostań wzorcem, Ty bądź sterem dla siebie i innych. Słuchaj wiary a nie wzorca.

  Jeśli jest pedofilem i nie chce odejść to Ty odejdź, ja bym odszedł. Ilu ich spotkałeś osobiście?
  Pałasz żądza kary a nie wybaczenia. Coś mówiłeś o nauce Chrystusa? Dotyczy ona i jego i Ciebie. Znów powiem swoje : zacznij od siebie, bo on już na swoje czeka, zostanie mu policzone. Nooo chyba, że Twoja żądza kary jest mocniejsza, cóż pierwszy rzuć kamień, nikt Ci nie zabroni abyś to zrobił.
 • Wczoraj 0:13
  bono napisał/a:
  Tak, że propozycja wspólnej modlitwy, była by hipokryzją, bo te modlitwy nie miały by w umysłach modlących ze sobą nic wspólnego, poza klepaniem bezmyślnym wyuczonego tekstu.
  Jesli myślisz, że modlitwą jest klepanie tekstu to co Ty wiesz o wierze? Czysta wiara to świadectwo. Możesz całe życie ani jednego paciorka nie powiedzieć a będziesz mocny wiarą. To tylko zależy jakie świadectwo dajesz, Ty, własna osoba, postawą, swoim wzorcem, czego uczysz, co przekazujesz, czym żyjesz, co chłoniesz? Tak jak w tym zdaniu poniżej.

  bono napisał/a:
  Ok jeżeli chcecie przyzwyczaić ludzi do pedofilstwa jako normy w śród jakiegoś % kleru i uważacie że to nie jest w sprzeczności z nauką Chrystusa.... to rzeczywiście, ludzie którzy się na to nie godzą w waszym rozumieniu religii, mogą być posądzeni o atak na kościół.
  Co to miało być? Wiesz, że % pedofilstwa wśród kleru to zaledwie promil pedofilstwa wśród ogółu ludzi spoza kleru. Czy wśród ogółu ludzi to nie jest w sprzeczności z nauką Chrystusa? Jest w takiej samej sprzeczności z nauką jak wśród kleru więc nie wiem po co analizę opierasz na klerze twierdząc, że nagonkę robi ktoś a nie Ty? Nie odnosisz pedofilstwa procentowo do nas wszystkich ludzi których nauka Chrystusa dotyczy. "Kościół jest święty - ale tworzą go ludzie grzeszni" :-)

  Nikt Cie nie zmusza abyś brał przykład ze "złego" kościoła, bierz przykład ze strony tego "dobrego" kościoła, wszak wybór należy do Ciebie - podobnie jak sumienie , wolna wola i wolny, mądry wybór dany przez ducha świętego. Nikt Cię nie przymusza abyś żył tym i chłonął to co złe. Zrób krok więcej : nie bierz żadnego przykładu z kościoła, z Franciszka, z gadania w TV, bierz przykład z wiary. Jeśli widzisz kościół prawdziwej wiary stąd czerp, jesli widzisz kościół złej wiary odwróć się i odejdź. Nikt Cię nie trzyma. Jeżeli podczas niedzielnej mszy (nie wiem czy chodzisz do kościoła czy na mszę, bo to różnica) zobaczysz w księdzu pedofila bo tak się dzieje i działo, bo tak napisano to po coś przyszedł? Raczej nie szukać nauki Chrystusa i jego samego w kościele, przyszedłeś szukać pedofila. Znalazłeś ? Chwała Ci za to. Osądź go, oddaj w ręce sprawiedliwości i wróć. Wróć szukać znowu.....tylko kogo? Kogo chcesz znaleźć w kościele, w wierze, w modlitwie???

  I pamiętaj tak jak modlitwa to nie klepanie tekstu tylko świadectwo tak kościół to nie kler tylko wspólnota Ty,ja,my. Budynku i kleru może zabraknąć ale wspólnota jeśli jest w wierze lub jest wiara we wspólnocie to wspólnota pozostanie. Wybierasz Ty.

  https://www.deon.pl/spolecznosc/artykuly-uzytkownikow/wiara-i-kosciol/art,310,czy-kosciol-jest-potrzebny.html

Myślenice: Wicepremier Beata Szydło przedstawiła propozycje programowe PiS

 • Wczoraj 22:32
  bono napisał/a:
  .Poprzednicy, PO i wcześniej, a było tych rządów trochę ( a widzę że jest czarna dziura tylko PiS i PO) prezentowali siebie a Szydłowa z "Gospodarską wizytą" przedstawia program partii.

  Ps.
  Przed PO 18 lat ktoś rządził, a może nasza historia zaczyna się
  2007 r?
  Ale wiesz doskonale, że Twoje życie zaczęło się i skończyło w erze PO. Wtedy poznałeś autostrady, ogień, dali Ci koło a w 2016r zjechałeś z autostrad i tęsknisz.
  mirekm napisał/a:
  pewnie relacjonuje to co sie dzieje, a dzieje sie w myslenicach pis... raz nad tymi dziejami mozna zaplakac innym razem sie usmiechnac. w tym przypadku zwykla objazdowka pani premier ktora przyjezdza do myslenic tylko kiedy potrzebuje glosow. byla podczas kampanii samorzadowej, a przed nami kolejna kampania tym razem do europarlamentu, a potem jeszcze do sejmu i senatu w polsce. czemu tu sie dziwic? Czegoś potrzebuje to nas odwiedza :)
  A weź mi przypomnij kiedy ktoś z tamtych był w Myslenicach nawet z gospodarczą wizytą?

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • Wczoraj 22:23
  Nie widzisz związku? Nie chce mi się wszystkiego Tobie palcem pokazywać.
 • Wczoraj 19:00
  kierowca napisał/a:
  chyba zeszliscie zbytnio z tematu poniewaz powinno sie pisac o katastrofie smolenskiej a tu czytam zupelnie cos innego
  Bono wszędzie napędza gówno warte tematy i wszystkie sprowadza do jednego......PO mu życie uratowało.
 • Wczoraj 9:23
  yyyyy pomieszałeś i zapętliłeś? Tak ten za chlebem pracował za rządowe pieniądze, Austryjak przyszedł z lewą f-rą po pieniądze prywatne. Widzisz przy drogach ktoś dawał gwarancje, ktoś płacił, ktoś zasłaniał oczy i uszy......po co się aż tak zdenerwowałeś? To są fakty.
 • 18.03.2019 - 23:36
  Cos się rozpisujesz. Zrób może jakiś plan, weź relanium.....- ktoś mi tak powiedział :-) myślisz, że to hipokryta?

  bono napisał/a:
  Różnimy się na sposób postrzegania korzyści.
  Dla mnie gość robiący zakupy w Myślenicach, to lokalny patriota, w Krakowie to świadomy Małopolanin, a produkty polskie, to prawdziwy i dumny polski patriota
  tak dla przykładu w ostatnim Twoim temacie o drogach : ostatnio jak patrioci co chcieli zarobić na chleb zaczęli autostrady budować to splajtowali, całe rodziny, pokolenia. Co więcej już bez pieniędzy musieli ten podatek o którym mówisz zapłacić - nie wiedzieć od czego, podatek od tego czego nie otrzymali (to tylko "patriota" Rostowski mógł wymyśleć) ? Widzisz w Twojej układance brakło jednego - uczciwości z obu stron. Nie szastaj słowami "prawdziwy i dumny patriota", bo żaden prawdziwy patriota nie da skrzywdzić swoich, nie okradnie ich w imię własnej chciwości, pozycji. Nie szastaj za mocno słowami lub zacznij naprawę świata od siebie.
  Bądźmy uczciwi w dwie strony. Będzie nam łatwiej. A cytując za Twoim wieszczem : by "żyło się lepiej" nie Wam, nam wszystkim.
 • 18.03.2019 - 22:59
  bono napisał/a:
  Jesteś mękoła przeokropna, baba z tobą wytrzymuje?
  oooo coś nowego, musiało Cię dojechać skoro personalizujesz już, o papieżach było teraz gramy na męskich uczuciach :-))) próbuj, próbuj. Pytałem Cię czy cokolwiek w życiu zbudowałeś? Może choć karmik dla ptaków? Rozwinę pytanie.....i podpowiem : zbudowałem dom (rękami a nie smartfonem i jednym palcem), zasadziłem drzewo i mam dwóch synów. Rozmawiamy dalej o babach i budownictwie?
  A jak tam u Ciebie? Żona nie potrzebuje pomocy? Czy może słyszysz czasem: "życie przy Tobie zmarnowałam" :-))) "co ja przy Tobie użyłam" ? :-)))

  bono napisał/a:
  Gdzie się zapisać do partii Biedronia "Kocham Polskę"?
  bono napisał/a:
  bo mam szacunek do siebie i nie wchodzę w gówno.
  taaaaa :-)))
 • 18.03.2019 - 22:11
  Tyle, że w jaki sposób nie popełnić błędów z przeszłości jak na przykładach? Chcesz analizować ale do analizy potrzebna jest po pierwsze wykładnia (i my się spieramy o wykładnię), jakieś umocowanie. Po drugie do analizy potrzebne są dane z jakiegoś okresu. Chyba, że chcesz jak daltonista analizować kolory. Jeśli tak to możesz robić to w każdym wątku, meta będzie jedna.
  Chcesz jednostronnie rozmawiać i analizować obecną władzę? Opozycji programowo brak. Jedni mają pełnię władzy drudzy nic. Jak ty chcesz to analizować? Chcesz oceniać szefa firmy z pozycji ładowacza węgla w tej firmie? Jak chcesz uzasadniać każdy ich ruch bez zestawienia z kontrargumentem (identycznym tylko przeciwnym) ? Jeśli tamten doprowadzał do patologii to po co analizować obecny argument skoro już wiadomo, że jest lepszy?
  Jeszcze nie zacząłeś analizować a już ciągniesz w stronę swoich zasad, czyli mogłeś napisać oceńmy negatywnie co robią rządzący skoro my o stołki się nie bijemy. Mylisz się, ja biznesowo walczę o życie, nie chcę wracać do poprzedniej sytuacji.
  W mojej ocenie : TAK będziemy się przerzucać. Chyba, że Cię źle zrozumiałem ....to rozpocznij. Tylko jak to ma wyglądąć?
  Seneks: co sądzicie o tym , że minister XY podobno przyjął korzyść?
  I jak mamy to zanalizować? Hmmmm skoro przyjął to przyjął, będą konsekwencje.
  I co i już?
  Albo : Seneka: nauczyciele faktycznie powinni dostać podwyżki a obecny rząd nie chce im dać? Co koledzy sądzicie?
  I co mamy sadzić? Po wnikliwej analizie koledzy stwierdzam, że już dostali, a od września znów dostaną ponad to grają kosztem dzieci? Widzialem też wśród nich twarze z KODu, co myślicie oledzy poprawne to czy nie?
  Albo : Seneka : Papież powiedział módlmy się?
  I co w związku z tym? Ja stwierdzam, że modlę się codziennie, nawet w niedziele do komunii byłem.
  Bono: po mojej analizie dogłębnej i ukierunkowanej na ogół widze, że nie lubicie Wy papieża, bo i dziennikarz z frakcji rządzącej wypowiada się negatywnie o papieżu.
  I co dalej?
  Tak to ma wyglądać? Na koniec w tej poprawności politycznej rzygniemy tęczą i wszystkim się poprawi.
  Seneka przecież 90% tematów na tym forum wrzuciliście z Bonem (czołg mi gdzieś zniknął, troche mi go brakuje, on jak palnął z grubej lufy to było palnięte) tylko w jednym celu : nie analizie ale hejtu obecnej władzy. Myślisz, że uwierzę w Twoje intencje? Ale próbuj, próbuj. Zaciekawiłeś mnie. Może ...
 • 18.03.2019 - 20:58
  bono napisał/a:

  Nie zrewanżuje ci się podobnymi portalami, bo moje ambicje intelektualne sięgają o niebo wyżej..
  To Ty poza świętym spokojem masz nawet jakieś ambicje? Chciałbym je poznać :-)))
  Zarzucisz w tych portalach nieprawdę? Nawet nie przejaskrawiają, jadą punkt po punkcie jak reportaż.
  Poczytaj zakładkę o fiskusie
  http://www.grzechy-platformy.org/finanse/fiskus/
  uważasz, że to zmyślone? Za mało masz doświadczenia, jesteś slepy i głuchy. Wiesz, że w Myślenicach też była afera skarbowa z chlebem jak tutaj
  http://miedziowe.pl/content/view/51708/149/

  https://demotywatory.pl/4084674/Takie-sa-skutki-podatkowego-absurdu-ktory-sprawia-ze-w-Polsce-bardziej-oplaca-sie-wyrzucac-jedzenie-zwierzynie-niz-oddac-je-potrzebujacym-ludziom

  dlatego bo "twój" fachowiec Rostowski (masz to w tekscie o fiskusie) chciał rżnąć obywateli także na dobroci serca.
  Moje przykłady live opisałem Ci wcześniej, zapewne pamiętasz. Jeśli nic nie przeżyłeś i nie masz doświadczenia co się działo za PO i wszędzie widziałeś miękkie, miłe, pluszowe misie to proszę Cię następnym razem lepiej pierdnij sobie w krzesło niż się odezwij - pożytek będzie większy.

  Tutaj masz w ramach luzu sobie poczytaj
  http://miasto-info.pl/myslenice/1916,piotr-sikora-nie-jestesmy-w-niczym-gorsi.html
  jak to za czasów chwały mieli przedsiębiorcy pod górę. Jeśli nie przyswajasz wiedzy o twoich idolach to poczytaj co się lokalnie działo. Wiem, że masz ambicje więc te tematy w 2010r Cię nie interesowały. Wchodziły smartfony, miałes ambicje np jakiś nowy z 1RAMem pamięci choć 512tka tez by obleciała. Ambitnie Cie szef poklepał w korpo po ramieniu. Czułeś, że żyłeś.....a tymczasem na rynku życia....

O audycie jakby cisza.

 • Wczoraj 22:15
  ....że niby audyt ? :-)

Stacja benzynowa

 • 18.03.2019 - 23:08
  "Gienia Ty się jeszcze jakich języków przy mnie nauczysz" :-))) ale nie złapałeś bo prawidłowo jest franczyza, nie martw się większość popełnia ten błąd.

  https://www.youtube.com/watch?v=P7GYT8nefSI
 • 18.03.2019 - 22:34
  bono napisał/a:
  Należy go zastąpić Orlen, będzie tanio jak na Auchen.
  Przy Auchanie też ponoć do Stasia należy. Mówi Ci coś słowo franszyza?
Pokaż więcej komentarzy