Vivaldi

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • Wczoraj 23:19
  Nigdy nie twierdziłem, że to nie jest choroba. Ta inność. Pisałem wtedy o albinosach jako chichocie natury. Wtedy napisałem, że kompletnie mi to nie przeszkadza, mogą żyć po sąsiedzku byleby ta mniejszość nie mówiła mi co dla mnie dobre skoro wiem, że tak nie jest. Wiem, że przypiłeś do mnie ws.Biedronia. Tam się wypowiadałem. Stróżaninek wtedy bidował, że nie może się do szpitala dostać i czegoś dowiedzieć o partnerze tylko szkoda, że partner nie dał sądowej zgody na informacje ale to już inny temat. Zacząłeś temat o kościele. Tak ksiądz pedofil to zwyrodnialec, Ci którzy ich ukrywają nie mniejsi, natomiast pedofil (dopóki dzieci nie wychowuje) to człek chory i o ile w swojej chorobie nie zaczyna się obnosić i żądać uprawnień pozanormatywnych, pozanaturalnych to mi nie przeszkadza. Jeśli to chciałeś usłyszeć to tak dokładnie jest. Tak na prawdę zacząłeś o pedofilii w kościele i gejostwie. Wg mnie to trzy różne tematy, pedofilia, wykorzystanie seksualne, gejostwo i kościół/kler. To są 3-4 tematy do osobnych rozważeń, osobne tematy, występujące w przyrodzie osobno.

  Z Twoich danych wynika, że co 16 osoba jest pedofilem. Raczej to skrzywiona statystyka albo ja spotkałem bardzo mało takich ludzi. Jeszcze mniej a w sumie żadnej w kościele a raban jest zrobiony na grubo. Temat jest i nie ma co zaprzeczać ale czy nie podany na grubo, ponieważ podstawą jest powód czyli hipokryzja przesłania które powinni nieść pracownicy kościoła? Kłopot w tym, że w mojej ocenie to może max 5% księży nie trafionych z powołaniem a w dodatku z zaburzeniami psychiatrycznymi, chorzy przestępcy i tyle a cień pada na 95% pozostałych robiących dobrą robotę. Nie bez winy jest sam kościół ale tak się kończy zamiatanie pod dywan. Już to pisałem w innym temacie uciekając od własnych kłamstw trzeba mieć świadomość, że prawdopodobnie kiedyś zostaną dogonione. I tak się dzieje, to samo było z IPNem i teczkami, z Bolkiem, obecnie Tusk sam już nie wie kiedy prawdę gada a kiedy kłamie. W każdej materii tak jest.
 • Wczoraj 19:59
  bono napisał/a:

  Przeważnie tym którzy jakoś nie chcą potępić praktyk używania dzieci jak lalek z seks stopu, przeszkadzają homo, którzy rodzą się z wadą genetyczna jak głuchoniemi czy niewidomi, pragną żyć w zgodzie ze swoimi odpowiednikami, nie gwałcą, nie wykorzystują, nie krzywdzą. Ale taki ortodoks jeden z drugim w nich widzi szatana ( mimo ze za zgodą ich Boga przyszli na świat z defektem) , zaś kościelny zbok wkładający dziecku genitalia tam gdzie mu, się chce, jest przez te święte osoby, rozgrzeszanych i może odprawiać msze i pokazywać się jak bohater w świątyniach, tłumom wiernych.
  Już o tym było. Jedni się nadają do roboty a inni nie. To taka sama robota jak każda inna tylko lepiej są przygotowani i wykształceni w technikach psychologicznych. Podobnie jak lekarz potrafi nadużyć swojej wiedzy lub stanowiska, albo inaczej niewiedzy pacjenta, jak policjant może nie chronić i służyć ale nadużywać stanowiska, nauczyciel nie uczyć ale narzucać i wiele innych zawodów w których możesz trafić na osoby nie nadające się do tego co robią. Wielu managerom do 40-tki odbija, najpierw następuje wypalenie zawodowe a potem normalnie szajba objawiająca na początku nie dawaniem sobie rady z własnymi emocjami. Jeden przypali zioło, drugi wciągnie, trzeci pije itd. Tacy sami ludzie lądują na lekcjach religii, w konfesjonale, po kolędzie. Problem w tym, że byli kryci podobnie z resztą jak policjant "ochroni" swojego kolegę policjanta, sędzia nie skarze sędziego a nauczyciel nie doniesie że np. wali się wódę w pokoju nauczycielskim czy kantorku WFistów (tylko przykłady). Owszem kategorie czynów inne ale działanie to samo. A Twój problem i wielu ludzi w Polsce polega na tym, że wszyscy o tym mówią ale lokalnie w sumie po to aby pogadać. Czy możesz wskazać ze swojego otoczenia takiego księdza? Myśle, że odsetek pedofilów wśród nich jest dużo mniejszy niż np wśród sędziów.
  Film KLER był bardziej potrzebny dla kleru niż dla nas wszystkich. Ci którzy chodzą na mszę a nie do kościoła bedą nadal chodzić, Ci którzy chodzą do kościoła a nie na mszę znajdą każdą wymówkę aby do kościoła nie iść, Ci którzy ani do kościoła ani na mszę to chyba im taki ksiądz nie zaszkodził, choć ponowie pytanie : masz w okolicy, słyszałeś lub spotkałeś takiego księdza?

  Oczywiście Franciszek powinien się tym zająć dawno, sądzić po udowodnieniu powinno się jak zwykłych zwyrodnialców sądami powszechnymi, a całość afery tylko pomoże oczyścić środowisko.
 • 19.02.2019 - 21:14
  A ja uważam że kombinacji w stylu bliżej Boga bliżej kościoła, bliżej Boga daleko od kościoła, daleko od Boga blisko kościoła czy daleko od Boga dalego od kościoła jest tak wiele jak wiele jest ludzi a ta dyskusja to dyskusja nad cienką granicą pomiędzy.

PIS się już PAKUJE!!!

 • Wczoraj 23:16
  bono napisał/a:
  Tu nie chodzi o sondaże, tylko co robią.
  ale to tylko Twoja opinia, tzn Ty to tak widzisz. Z resztą przed demokratycznymi wyborami też dramatyzowałeś, ot taka lekka schiza. Ziółek naparz, wyluzuj. Będzie dobrze.
 • Wczoraj 13:57
  bono napisał/a:
  Kapuś i siusiak.
  + + + + + + + + + +
  Amen.
  Ot argument, każdy mierzy własną miarą :-)
 • Wczoraj 12:57
  Tu masz inne źródło abyś za często nie miał orgazmów
  https://www.rp.pl/Polityka/190219251-Sondaz-na-zlecenie-PE-40-proc-poparcia-dla-PiS.html
  Twoja Wiosna leci na łeb....a miała przyjść w tym roku wcześniej
 • Wczoraj 10:09
  Już pojawił się nowy wątek założony przez bono na tym forum. Zostali przeczytani : jest tutaj loża szyderców w składzie 4 osób która zalewa gównem informacyjnym to forum (a może jeszcze inne fora). Gdy argumenty idą nie po ich myśli pierwszą obroną jest zalanie wpisami tak aby argument nie na rekę cofną się i został zasypany. Drugim etapem jest zmiana gdy argument jest zbijany jest zhejtowanie i założenie nowego tematu (bono robi to średnio co miesiąc), następnie znów piszą o tym samym z falą fakenewsów, hejtu, mocną frustracją osobistą i KODowską retoryką.

  Jednego jak złapałem za rekę (w watku "Budujemy Polskę razem") to drugi od ormowców zaczął wyzywać choć oboje uczyli się za PRLu i czerpali mechanizmy manipulacji od najlepszych. Drugiemu co jakiś czas czcionka wskakuje która ręcznie nie da się przez pomyłkę wstawić, co dziwne jest to cyrylica. Oczywiście żaden się nie wytłumaczył choć dwa razy pytałem skąd te wstawki ? Z ruskiego serwera który ma problem z kodowaniem czy klepią te fake newsy na zamówienie?

  Cała loża szyderców (T34, Bono, WKibic i jest jeszcze dwoje w podobnej retoryce ale mniej aktywni i tu nie mam pewności) bardzo mocno uruchamia się gdy uruchamia się koalicja PO-KO (KOD). Pojawiają się w ten sam dzień słowa na forum które ogólnie w przekazach pojawiają się w publicystyce antyPiS.
  Tyle, że Ci tutaj udają rozmowę na dany temat nieudolnie skrywając przekazy przed kogoś podkładane. Duże prawdopodobieństwo byłego KODu i podsypywanie żołędzi przez Sorosa.

  Taka mała analiza na podstawie obserwacji tego gówna hejtowskiego i trolowania które uprawiają.
 • Wczoraj 9:46
  Nie chce mi się znów klikać dlatego sam siebie zacytuję z innego tematu, bowiem oto Wasza rola tutaj: pozakładać jak najwięcej wątków nie mających nic wspólnego z tematami o których klepiecie. Ktoś tam wami od góry steruje. Retoryka od dwóch dni jest taka sama jak w newsweeku czyli już wmawianie, że PiS przegrał w wyborach, że się pakuje. Niestety to nieprawda. Wiosna juz padła zwłaszcza w koalicji z PO. Wiosna odebrała głosy PO i jest między nimi wojna. A Wiosna sama w sobie w oparciu o pieniądze z fundacji niemieckich juz klęka na kolana po pierwszy huraoptymiźmie. Dzisiaj Biedroń niestety jest na tyle blisko Palikota, że stosując jego retorykę sam stawia się w beznadziejnym świetle, oto co myśli o nim reszta a zwłaszcza jego kumple z koalicji :
  "Myślałem, że dinozaury wyginęły; Parlament Europejski to nie dom spokojnej starości" - napisał na Twitterze lider Wiosny Robert Biedroń o "jedynkach" PiS do PE. Koalicja Europejska uznała ten wpis za "skandaliczny". Dyskurs polityczny nie może mieć charakteru dyskryminacji - oceniła."

  Masz coś do powiedzenia nt tolerancji Biedronia?
  ""która na hasłach równości, szacunku wobec osób starszych i tolerancji dopiero co zdążyła się pokazać", teraz "obraża wiek konkurentów politycznych". "Tolerancyjnie obrażamy?!"

  https://fakty.interia.pl/polska/news-koalicja-europejska-slowa-biedronia-sa-skandaliczne,nId,2846209

  A co do Twoich wątków zakładanych co rusz to nowych po to aby wywołać dużą skalę hejtu masz tutaj o innym Twoim temacie bo mi się nie chce klikać :
  Vivaldi napisał/a:
  Wróciłem na 1 stronę tego tematu w zrozumieniu bełkotu. Nie ma szans. Tytuł "Budujemy Polskę razem" zaczął się od komentarza o Trampie, zakończył się na Trampie i żydach tych lub tych drugich. (...)Tu chodzi o popularność. Bono się tym nakręca. Jedni zbierają pokemony a innym zalezy na łapkach a jeszcze innim chodzi o plusy dodatnie i plusy ujemne.
  (...)Zauważyłem, że macie słabe argumenty budowania a mocne komentowania. Wam nie zależy na tym co trzeba zrobić bo robić się nie chce lub nie wie lub nie umie ale Wam zależy na komentowaniu dnia kolejnego. Jest to zazwyczaj komentarz typowego Janusza czyli zawsze źle. Dla mnie to jakiś dziennikarski marazm a nie forumowe rozmowy. Na pytania jak to zbudować nigdy, ani raz nie napisaliście jak coś zrobić. A na argumenty Waszych krzywych wizji wrzucany jest kolejny inny temat byle przerwać i komentować zupełnie co innego.
  (...)Meritum jest takie, że Wy nie budujecie, wy hejtujecie a ten wątek potrzebny jest jak komentarze dnia dzisiejszego w pomponiku na interii. Tam Wasze miejsce skoro komentarze a nie rozwiązania to Wasza wartość dodana.

"Dobra zmiana" PiS

 • Wczoraj 13:54
  Strozaninek napisał/a:
  Ty potrafisz coś więcej poza obrażaniem?
  Nikogo nie chce obrażać, wyrażam swoje zdanie jak ja to widzę. Czasem poprę linkiem ale sprawdzonym.

  Strozaninek napisał/a:
  Już wiem z czyich usług nie korzystać i kto zasługuje na miano „Janusza Biznesu”, bo tak skutecznie zniechęca swoich potencjalnych klientów od skorzystania ze swoich usług
  Ale rozczaruje Cię mój potencjalny kliencie. Ta usługa nie jest skierowana do wszystkich, nie myśl stereotypami, proponuje nie wchodzić na tematy ekonomiczne potencjału klientów w Twojej okolicy :-) uwierz mi może Cię pozytywnie zaskoczyć jakość obsługi i przerazić zarazem cena :-) wydaje mi się, że na prawdę pomyśl o swoim potencjale a nie analizuj mojego :-)))
 • Wczoraj 10:08
  Już pojawił się nowy wątek założony przez bono na tym forum. Zostali przeczytani : jest tutaj loża szyderców w składzie 4 osób która zalewa gównem informacyjnym to forum (a może jeszcze inne fora). Gdy argumenty idą nie po ich myśli pierwszą obroną jest zalanie wpisami tak aby argument nie na rekę cofną się i został zasypany. Drugim etapem jest zmiana gdy argument jest zbijany jest zhejtowanie i założenie nowego tematu (bono robi to średnio co miesiąc), następnie znów piszą o tym samym z falą fakenewsów, hejtu, mocną frustracją osobistą i KODowską retoryką.

  Jednego jak złapałem za rekę (w watku "Budujemy Polskę razem") to drugi od ormowców zaczął wyzywać choć oboje uczyli się za PRLu i czerpali mechanizmy manipulacji od najlepszych. Drugiemu co jakiś czas czcionka wskakuje która ręcznie nie da się przez pomyłkę wstawić, co dziwne jest to cyrylica. Oczywiście żaden się nie wytłumaczył choć dwa razy pytałem skąd te wstawki ? Z ruskiego serwera który ma problem z kodowaniem czy klepią te fake newsy na zamówienie?

  Cała loża szyderców (T34, Bono, WKibic i jest jeszcze dwoje w podobnej retoryce ale mniej aktywni i tu nie mam pewności) bardzo mocno uruchamia się gdy uruchamia się koalicja PO-KO (KOD). Pojawiają się w ten sam dzień słowa na forum które ogólnie w przekazach pojawiają się w publicystyce antyPiS.
  Tyle, że Ci tutaj udają rozmowę na dany temat nieudolnie skrywając przekazy przed kogoś podkładane. Duże prawdopodobieństwo byłego KODu i podsypywanie żołędzi przez Sorosa.

  Taka mała analiza na podstawie obserwacji tego gówna hejtowskiego i trolowania które uprawiają.
 • 20.02.2019 - 20:54
  WKibic napisał/a:
  "Dobra zmiana" rusza do Brukseli. Buraczana ekipa z Szydło na czele. Kaczyński wykorzystuje prokuraturę do obrony dobrego imienia i wmawia, że w interesie publicznym to robi. O tempora, o mores. Kto uwierzy prokuraturze Ziobry? Bajtki wzięły się za przekop Mierzei Wiślanej. Wykonają wszystko podobnie jak Kujda. Prezes tylko szufladę otwiera i zamyka. Do czasu. Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka. Prezes dał się nagrać. I to kuzynowi. Wyborca PiS zaczyna wątpić w moc Prezesa. Ziobro ma go w łapach jako Prokurator Generalny. Się porobiło. Matołuszek wkurzył Prezesa, który stwierdził, że w sprawach międzynarodowych ten porusza się jak słoń w składzie porcelany. Na razie poleci Ciaputowicz, bo premiera przed wyborami nie czas zmieniać. Ziobro zaciera ręce. Mistrzostwo świata w dyplomacji zagrać jednocześnie i z Iranem, i z Izraelem, zrazić UE i tak już zrażoną i kupić od Amerykanów broń dla Amerykanów. Cały czas pod prąd. Prezes lubi jazdę pod prąd. Wierzyłem w Prezesa. Żadne pińcet plus nie pomogą. Prezes roz...li wszystko. Tym razem jemu samemu zaczyna się palić koło rzyci. Rozkład tej amoralnej zbieraniny pod kryptonimem Zjednoczona Prawica będzie żałosny. Szuflada i służby państwa przeciw swoim uruchomione zostaną jeszcze bardziej. Bajtki kopią dalej. Cena jaką zapłacimy wszyscy za tę dobrą zmianę jest olbrzymia. Dewastacja wielka. Czy Prezes zdąży otworzyć szufladę na wszystkich Bajtków, czy wcześniej delfiny połkną prezesa? Oto jest pytanie.
  ło matko jaka fala frustracji, co Ci się stało, kto Cię aż tak skrzywdził że bije Ci na dekiel aż tak mocno.

  Tu masz swojego rudego lisa z 2014r: "Donald Tusk przyznał, że długo zastanawiał się nad zrezygnowaniem z ubiegania się o stanowisko szefa Komisji Europejskiej, ponieważ "ta kwestia stała się także dyżurnym tematem w wielu sercach europejskich". W "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP2 premier podkreślił, iż musiał ją przeanalizować nie tylko pod kątem polityki krajowej, ale także europejskiej. Pomagał mu w tym prezydent Bronisław Komorowski. W poniedziałek uznał jednak, iż skoro jest jej pewien, to nie może z nią dłużej zwlekać (...) - Większego zaszczytu, satysfakcji i determinacji nie będę miał w życiu niż bycie premierem Polski. Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse - mówił Donald Tusk."

  Tym razem nasza czołówka w rządzie zostaje by pracować tutaj i teraz. tamci mimo deklaracji jako, że hipokryci uciekli z kraju. Znów ida wybory i znów uruchomiliście wszelkie trole i brednie internetowe
 • 20.02.2019 - 17:40
  Jeeeesssstttt !!!! I oto loża szyderców powróciła. Komentatorzy dnia dzisiejszego :-))) z nimi budujcie kraj : czołg, bono, WKibic i wafel Biedronia ze Stróży ......ELYTA budowniczych z gówna i piasku !!! :-)))

  Teraz będzie łatwiej z innych tematów wystarczy Ctrl+C i Ctrl+V ......jaaaaadziem :-))) sznurek podać ? Tzn podlinkować?

Budujemy razem Polske

 • Wczoraj 13:02
  bono napisał/a:
  Ale pierwszy raz ten typ, wyciągnął papiery na gościa , którego zna i podał je do publicznej wiadomości.
  To gnój. Niech poda swoje personali aby szkalowany mógł się bronić
  Ale ja nic nie wyciągałem. Wójta nie znam i nie znałem ale dzięki za potwierdzenie, bo nigdy nie ma 100% pewności, można przypuszczać tylko w którym obszarze szukać. Kwity są ogólnie i publicznie dostępne - tak je właśnie znalazłem. Przeszkadza Ci to? W czym jest problem skoro ktoś wypisuje w temat "Budujemy Polskę razem" po tym jak również kiedyś na publicznym stanowisko wezwali go aby wyjaśnił gdzie jest półtorej bańki kasy gminnej. Przecież sam chciałeś obecnie posiadać publiczną kontrolę nad spółkami skarbu Państwa. Dobrze pamiętam tak? To jak to jest chcesz wiedzieć czy tylko to co chcesz wiedzieć? A teraz gnój w moje imię rozrzucasz wokół siebie czyli oznacza, że stoisz w nim po kolana skoro tak łatwo nim rozsypujesz....jak to mówią uderz w stół.....

  Przypomnę, że jest to biuletyn krakowskiej izby obrachunkowej, nie trzeba się tam logować, wchodzisz i masz dostęp do ogólnych dokumentów dostępnych dla mnie , dla ciebie, dla wszystkich. W czym problem ?
  Przypomnę link : http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=1760
  Zapytam ponownie : czy nie pomyliłeś tematu Budujemy Polskę razem? Zapytam z kim i jak jak ktoś gnojem obrzuca, stoi w nim po kolanach, że nawet ciężko dojść i rękę podać aby go wyciągnąć. To ten sposób na budowanie? To jeszcze raz pytanie: z kim i czym i co budować? Z Wami? Kupkę gówna uklepać czy jak ? Sam widzisz, że tytuł nie trafiłeś po czym w nim uruchomiłeś się o USA, o żydach itd.

  Z resztą założyłeś już nowy temat. Pamiętaj będziesz obserwowany i w tym nowym :-) więc zastanów się nad fake newsami, bo ja w odróżnieniu podaje te zweryfikowane i ogólniedostępne dla wszystkich zgodnie z Twoim życzeniem aby móc sprawdzić i kontrolować czy to prawda czy bzdury.

  Co do mojej osoby, nie trudno mnie znaleźć uwierz mi. Chcesz mi powiedzieć, że mam się czuć zagrożony? :-) Nie mam nic do ukrycia. Nadal mam się czuć zagrożony? Czy to już mowa nienawiści czy jeszcze nie?
 • Wczoraj 10:07
  Już pojawił się nowy wątek założony przez bono na tym forum. Zostali przeczytani : jest tutaj loża szyderców w składzie 4 osób która zalewa gównem informacyjnym to forum (a może jeszcze inne fora). Gdy argumenty idą nie po ich myśli pierwszą obroną jest zalanie wpisami tak aby argument nie na rekę cofną się i został zasypany. Drugim etapem jest zmiana gdy argument jest zbijany jest zhejtowanie i założenie nowego tematu (bono robi to średnio co miesiąc), następnie znów piszą o tym samym z falą fakenewsów, hejtu, mocną frustracją osobistą i KODowską retoryką.

  Jednego jak złapałem za rekę (w watku "Budujemy Polskę razem") to drugi od ormowców zaczął wyzywać choć oboje uczyli się za PRLu i czerpali mechanizmy manipulacji od najlepszych. Drugiemu co jakiś czas czcionka wskakuje która ręcznie nie da się przez pomyłkę wstawić, co dziwne jest to cyrylica. Oczywiście żaden się nie wytłumaczył choć dwa razy pytałem skąd te wstawki ? Z ruskiego serwera który ma problem z kodowaniem czy klepią te fake newsy na zamówienie?

  Cała loża szyderców (T34, Bono, WKibic i jest jeszcze dwoje w podobnej retoryce ale mniej aktywni i tu nie mam pewności) bardzo mocno uruchamia się gdy uruchamia się koalicja PO-KO (KOD). Pojawiają się w ten sam dzień słowa na forum które ogólnie w przekazach pojawiają się w publicystyce antyPiS.
  Tyle, że Ci tutaj udają rozmowę na dany temat nieudolnie skrywając przekazy przed kogoś podkładane. Duże prawdopodobieństwo byłego KODu i podsypywanie żołędzi przez Sorosa.

  Taka mała analiza na podstawie obserwacji tego gówna hejtowskiego i trolowania które uprawiają.
 • 20.02.2019 - 19:55
  bono napisał/a:
  Dlaczego PiS przegra?
  Dlaczego Wy rozmawiacie niby ze sobą ale aby przekazać ten stek bzdur na forum? Nie możecie wymienić się tematem na telefon? Caly czas wygląda to na nagonkę a dodatkowo dzisiaj usłyszałem od PO tą samą retorykę z założenia, że PiS przegra aby zagrać na psychoustawce socjologicznej? Na niby, że niby rozmawiacie.
  Kibic a co Ty gadasz skoro PiS został wybrany w pełni demokratycznie. Przecież Ty bredzisz w co drugim zdaniu.
  Bono o nacjonaliźmie podobnie jak u nas na pochodzie mieli to być nacjonaliści wszyscy i taki przekaz staraliście się wypłakać w Brukseli.
  I wieczny płacz i pajacowanie.
  A zabierzcie stanowisko co do mierzei przecież i sprzeciwia się PO i Wasi przyjaciele Ruskie. To po co Tusk za 5mln stwierdził, że przekop jest konieczny. Hipokryzja?
 • 20.02.2019 - 17:42
  Jeeeesssstttt !!!! I oto loża szyderców powróciła. Komentatorzy dnia dzisiejszego :-))) z nimi budujcie kraj : czołg, bono, WKibic i wafel Biedronia ze Stróży ......ELYTA budowniczych z gówna i piasku !!! :-)))

  Teraz będzie łatwiej z innych tematów wystarczy Ctrl+C i Ctrl+V ......jaaaaadziem :-))) sznurek podać ? Tzn podlinkować?

  bono napisał/a:

  Pis liże odbyt USA, a goście z Izraela, grają na nosie naszym wspaniałym przywódcom.
  WKibic w swojej historii wspaniałej (co pokazałem wcześniej) już raz wylizał.....do dzisiaj niesmak w ustach czuje :-))) i nie może go niczym usunąć ani się z nim pogodzić :-)))
  Ot złotousty bono poda zaraz pomysł i od razu procedurę co należy zrobić aby było idealnie :-)))

  Ostatni temat Was utopił więc trzeba kolejnymi gównianymi komentarzami zasypać sprawę.....nie tak łatwo Panowie, nie tak łatwo będzie :-)

  To że gównem zalewacie to forum świadczy temat (już o tym pisałem wcześniej) miało być o Polsce którą razem budujemy a pierwsze zdanie tego tematu jest o Trumpie, potem belkot, ucieczka od faktów a następnie co rusz o żydach. A nie łatwiej Wam bełkotać nt dzisiejszego polskiego newsu przekopu mierzei ? Przecież macie pożywkę niezłą. Tylu jest przeciwko, że starczy na 3 strony hejtu.
 • 19.02.2019 - 15:14
  Strozaninek napisał/a:
  Jaką Polskę budować?
  Taką w której Polacy nie dają się otumaniać "mówcą motywacyjnym" i innym "szarlatanom" "wizualizatorom".
  Oczywiście masz w tym przypadku racje. To było mniej więcej tak. Zaczęli mi wmawiać zieloną wyspę, nawet zacząłem w to wierzyć, być dumny.
  https://www.youtube.com/watch?v=-JO42-3cXjU
  Wyszedłem jednak na ulicę popatrzeć czy to prawda. Rozglądnąłem się wtedy w lewi, w prawo. Średnia wieku samochodów na mojej ulicy to 14lat i tylko dlatego, że dwa auta w tej medianie były nowe (ale w leasingu). Popatrzyłem po domach : w każdym ktoś pracował na 2 a czasem 3 etaty po 10-14 godzin aby jakoś spiąć budżet domowy. Stawka godzinowa wtedy to max 5zł a i o taką pracę było ciężko, więc duży odsetek z tych domów wyjechał za granicę. Jeden sąsiad spawa kotły, inna sąsiadka podciera dupę staruszkom w Niemczech, trzecia sprząta, kolega zmywak a w sobotę rigipsy nosi u "nas w England".....żyją. Pytam sąsiada gdzie w tym roku jedzie na wakacje, a ten zadowolony że trochę odłożył i szefa ma dobrego dał 5 dni urlopu niepłatnego więc może do Ustki poleci bo tam brat cioteczny i ma jeden pokój w bloku wolny za darmo będzie. Mówię mówię, że kawał drogi ale on zadowolony bo Passat TDI a on ma dojście do oleju opałowego a ten tańszy bo bez VATu i akcyzy.

  Hmmm pomyslałem, po co wyjeżdżać z tej wspaniałej zielonej wyspy. Wystarczy studia skończyć i po prostu chcieć mocno a na pewno się opłaci w pocie czoła harować. Najwyżej na urlopowy wyjazd w soboty dorobię.
  https://www.youtube.com/watch?v=chgFJZMhjZY

  Ale coś mi nie dawało spokoju. Ale jak to? Tyle firm z zachodu wali drzwiamy i oknami do Polski, mamy wspaniałe wskaźniki by ludziom żyło się lepiej, a nie mogę znaleźć pracy która da mi godnie żyć? Gdzie będę mógł wziąć dzieci na wakacje, pokazać kawałek świata oooo choćby .....Chorwację? Dlaczego słysze jakim jesteś świetnym fachowcem, potrzebują moich rąk tu i teraz, a krótko przed 1-szym mogę wyjść z żoną do kina, bo jest wiosna i wyłączyłem ogrzewanie, koszty spadną, nie będzie źle. Oj dobrze byłoby dzieci jakiegoś fachu nauczyć, żeby nie musiały na swoje dzieci tyrać. Ale wiara w zieloną wyspę pozwalała mi myśleć, że przecież pomogą na tym łez padole skoro taka koniunktura, takie wpływy, tak niskie koszty pracy (....bo i płacy). Na pewno pomogą.....i pomogli
  https://www.youtube.com/watch?v=IccYoWrQWyE

  Dlaczego tak jest? A może ja pracuję na dwóch lub trzech bo na pewno haruję za dwóch albo trzech
  https://www.youtube.com/watch?v=rGy3zDwNL0g

  TAK to zdecydowanie dobry tekst :
  Strozaninek napisał/a:
  Jaką Polskę budować?
  Taką w której Polacy nie dają się otumaniać "mówcą motywacyjnym" i innym "szarlatanom" "wizualizatorom".
 • 17.02.2019 - 19:36
  bono napisał/a:

  Na tym forum nie prowadzimy walki o stołki, więc wyluzuj.
  nikt tu walki nie prowadzi, bo nie ma o co a i nie ma z kim :-) jest natomiast temat w którym coś tam razem chcecie budować. Tylko co (bo tego to się od Was nie mogę dowiedzieć) i z kim? Pokazałem, że ja i demokratycznie głosujący takim budowlańcom dziękujemy. Trzeba najpierw wokół siebie coś wybudować :-))) - cały czas powtarzam o czasach PO, że wystarczy nie kraść aby było nieźle, następnie plac należy wyczyścić, uprzątnąć, wyplantować i można rozpocząć budowę, na razie mocnych fundamentów.
  Trochę ubolewam nad nieustanną Waszą argumentacją : ciemnogród, uwstecznienie, debile, nieuki bez przygotowania do zarządzania, wieś, prowincja, niszczenie, cofka :-))) ......i co dalej? Poza tym jakieś propozycje? Mieliście na to 8 lat, debile i ciemnogród powiedział dość obstawiam, że to z powodu dobrobytu i tak z nudów zagłosowali. Podobnie jak z nudów wybrali Trzaskowskiego a ten cofnął się do czasów sprzed dekomunizacji i o to nie pytał Warszawiaków :-))).

  bono napisał/a:
  Przez śmierć Jana Olszewskiego można zrozumieć ilu konfidentów budowało obecną Polskę.
  Tak bono, dokładnie tak. Nie wiem co o tych ludziach myśleć którzy chcieli zbojkotować pogrzeb i czy to ludzie psychicznie zdrowi jeśli oczernia się zmarłego.

  https://www.salon24.pl/newsroom/935421,walesa-olszewski-byl-nieodpowiedzialnym-prowokatorem-chcial-pozostac-przy-korycie

  ....dla mnie jest szokiem, nie przystoi po prostu, nie powinno mieć miejsca , nie w chwili pogrzebu. To jest dramat totalnej opozycji, dramat i zarazem wykopanie sobie grobowczyka wśród tych którzy jako ludzie się jeszcze wahali co myśleć.
 • 16.02.2019 - 17:33
  Polska zaczyna się od domu, ulicy, mista, wioski, gminy, powiatu - tym się różnimy, podstawami. Widzisz znów nie dociera do Ciebie : pisałem, że potraficie tylko oceniać i komentować, żadnej propozycji do przedstawienia. Takie ot gadanie, hejtowanie, trolowanie. Zero konkretów. Podpowiedź .....zacznij od siebie od swojej najbliższej okolicy. Na prawdę nie martw się o mnie przebrnąłem przez czas PO i KODu przebrnę dalej w doskonałej kondycji. Przynajmniej nie mam frustracji oglądając się wstecz :-))) .......i takich mamy nauczycieli niestety. Wiele wiele do powiedzenia i skomentowania ale osiągnięcia.....cóż

  http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=1760

  coś jeszcze masz do dodania w sprawie budowania.....czegokolwiek? Wybacz ale nie razem :-)
 • 16.02.2019 - 16:19
  bono napisał/a:
  Czy pojechałeś tam z kasą i wynająłeś piękne mieszkanie z wyjściem na ogródek, czy z materacem dmuchanym i śpiworem a kasy poszukiwałeś?
  ale nie mierz wszystkich miarą swoich znajomych co tam zostali i sobie chwalą ..... jakby Ci to powiedzieć, pojechałem na gotowe :-) czaisz ? Taki był warunek, że jadę z rodziną na gotowe albo wcale. Ty Polak warunek postawił ....ale jazda :-) nie do pomyślenia, zazwyczaj to warunki myśmy spełniali aby móc w płaszcz ucałować i wyjść z zacofania z kraju w którym białe niedziwedzie po ulicach chodzą.

  WKibic napisał/a:
  Merytorycznie obal. Nie w ten sposób, że zamiast udowodnić właściwość trybu zmian nazw ulic [ ustawa ] , oceniasz AL. Ja mam swoją ocenę i znam jej historię. Prawo wyboru zaś mają warszawiacy.
  Merytorycznie to się bawimy tu od kilku dobrych tematów i nic do Was nie dociera. Wpada merytoryka to zmieniacie temat i od nowa w kółko. Co do historii Andrzeju to jak tam na UJ-cie za PRLu uczyli tak i umiesz do dzisiaj. Czy patriotyzmu nauczyli w technikum kolejowym?
  A co Warszawiaków już jednego wybrali, przyszedł i zmienił na AL bo o dekomunizacji podobnie jak Ty nic nie słyszał. A ja nic o wyborze Warszawiaków takiej nazwy nie słyszałem. Kiedy ich o to zapytał?
 • 15.02.2019 - 21:21
  WKibic napisał/a:
  To zubożenie. Tak jest z ową ul. Armii Ludowej, której nazwę zmieniono niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Przywrócenie okazuje się likwidacją bezprawia.
  do tego się ograniczę tylko. Oto bezprawie w ocenie WKibic :

  "ul. Armii Ludowej , w ocenie Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu nazwa powyższa powinna zostać zmieniona jako wypełniająca normę art. 1 Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. RP z 2016 r. poz. 744)."

  Mieszkańcy Warszawy już wybrali przedstawiciela....."gratulujemy" wyboru.

  http://www.wykop.pl/ramka/1544871/armia-ludowa-klamstwo-i-propaganda/
  tu masz rozwinięte jak Ci wykop nie odpowiada
  http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=polska_armia_ludowa

  Czy możesz nic nie mówić o historii i jeszcze doklejać patriotyzm do tego?

  Jakiej jakości niepodległość wnieśli i przenieśli Twoi przodkowie do czasów Twojej osoby? To co mówisz i piszesz świadczy o tym, pomyśl zatem jak przekazujesz to dalej i czy jakiegoś zaniedbania w wartościach nie było w Twoim dziedzictwie (na podstawie tego co napisałeś) genealogicznym.

  WKibic napisał/a:
  KOD gromadzi ludzi zaniepokojonych zagrożeniem dla demokracji, jakie niosą ze sobą rządy PiS-u, stąd różne szyldy. Zjednoczył ich Jarosław Kaczyński. (...) Wole nawróconego na demokrację PZPR-wca w manifestacji KOD-u niż przy Kaczyńskim jako reformatora prawa [ Piotrowicz}. Szydło, Duda, Kaczyński, Macierewicz robią krzywdę przede wszystkim swoim wyborcom. Powiatowy poziom Premier, Prezydenta nie przynosi splendoru Polsce powiatowej. Glówną dewizą PiS-u stało się KŁAMSTWO opakowane w tani patriotyzm [ kibolski ] i tani katolicyzm. Dziwię się Kościołowi, że takie kłamstwo poparł. Mam nadzieję, że część przyzwoitych duchownych przejrzało na oczy.
  robert napisał/a:
  I kto to mówi przegrany niedoszły wójt Pcimia który z demokratycznymi wyborami mieszkańców nie może się pogodzić i wiecznie wszystkich nie myślących tak jak on obraża. Panie ogarnij się Pan KOŃCZ PAN WSTYDU OSZCZĘDŹ !!!!
  No i mamy WKibica Andrzeja. To się nazywa frustracja a nie patriotyzm. Mylisz Pan stany umysłu.
 • 15.02.2019 - 19:32
  bono napisał/a:
  My tego problemu nie mamy, wybraliśmy UE jako wspólną ojczyznę narodów Europy.
  Wy błąkacie się między Tel Awiw a Waszyngtonem - jeden 4 tyś km od nas a drugi 7200 km.

  Ja Niemców się nie lękam, bo pochodzę z grupy rzemieślników którzy przybyli do Krakowa z obecnych Niemiec w czasach Wita Stwosza (...) Moi przodkowie pięknie się spolonizowali
  Co Wy macie z Kibicem z tymi drzewami genealogicznymi? Coś Was trapi? Martwicie się? Jeden o przodkach spod Cedyni, drugi o Wicie Stwoszu? Nie dość, że retoryka dziwnie spójna to jeszcze jakaś schiza kto jest bardziej polski niż Polak. Jakiś problem sami ze sobą? Czy może razem wersję ustalacie czym by zagrać?

  Do tego jako potwierdzenie na bałagan i wprowadzanie przez Was dezinformacji weź i wróć na pierwszy Twój post z zapoczątkowania tego tematu Razem Budujemy Polskę, zacytuję "Trump mówi....." - czyli my się błąkamy? - później było trochę o Polsce ale, że od tematu uciekaliście to bono na str.3 wypalił ni w pi...de ni w oko o Natanjahu, ot tak znikąd. Temat o Polsce był niewygodny więc klasycznie wrzucił jakiś "komentarz dnia" tak dla ucieczki. Teraz jak hipokryta twierdzi, że my mamy jakiś problem Między Tel Awiwem a Waszyngtonem?

  Na pewne tematy nie odpowiadacie. Wrzuciłem o PiS jako o rządzie który ciężko przekupić trzeba fake newsami zniszczyć - to cisza, wrzuciłem o Waszej twarzy czyli powrocie do ulicy Armii Ludowej to tez od razu zasypane jakimś off topikiem.

  Identyczni jak Wasz idol. Grzesiu się jorgnął, że może coś ugrać bo był ostatnio wyciszony, ale jorgnął się już po sprostowaniu więc mają go za pacynkę z opóźnionym zapłonem.

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-schetyna-slowa-netanjahu-obrazaja-pamiec-tysiecy-polakow,nId,2837979

  Dlaczego to wkleiłem? Dokładnie tak samo działacie czołg, bono i kibic. Byleby puścić bąka na forum, zasypać literowym gównem o słabej wartości.

  Pogadamy w końcu o tych Waszych faworytach tak zachwalanych jeszcze dwa dni temu o Biedroniu (zabrał PO sporo głosów, oj będzie płacz i lament), o Rafałku z jego powrotem do PRLu na ulicy AL ? Noooo tak ale to wyborcy PiS są ciemnogrodem, który cofa Polskę i ją niszczy - takie własnie Wasze wartościowe wartości :-))) ale za to ustaliliście, że są to Polskie wartości bo po mieczu albowiem po pradziadku spod Cedyni co żółtą ciżemkę za ołtarzem Wita Stwosza zgubił :-)))) ......zabawnie jest z Wami :-)))
 • 15.02.2019 - 17:35
  Wygląda to tak. Jest sobie temat (obecnie bo inne były wcześniej) Budujemy Polskę razem. Bono go założył z tym, że zamiast użyć komentujemy to użył słowa budujemy, po czym otworzył sobie kącik z zaprzyjaźnionymi trolami i hejtują poczynania. Gdyby u mnie przyszedł taki wszystko wiedzący i zaczął restrukturyzować przez pyskowanie to wyleciałby z kopem na drugi dzień z roboty. Jeśli ktoś używa słowo pracujemy lub budujemy to po dostrzeżeniu jego zdaniem sfery do poprawy od razu proponuje rozwiązanie które należy zastosować. Na moje pytanie tutaj "to jak widzisz tą Polskę, co byś poprawił" bono kiedyś napisał o jakiejś miłości, kochania się wzajemnego i szacunku, drugi dopisał multikulti i tolerancja. Po czym poszedł argument w postaci reportaży jak kończy się multikulti i tolerancja. Trochę przepychanki i po zagonieniu w kąt bo hejterzy zdziwieni reportarzami zmiana tematów na (fake)news dnia obecnie żydzi i amerykanie. Zero wskazówek, pomysłów same komentarze, hejty, trolowanie a to źle, a tamto, a źle jak się pokłócili, a źle jak się nie pokłócili, a z USA źle, a z Niemcami źle, a o Ruskich nic nie mówią, a idziemy się UE poskarżyć. Siedzi trójca taka loża szyderców i czekają na wiadomość z newsweeka......
  do ostatnich wpisów nawet szkoda się odnosić bo wystarczy wiedzieć, że akurat USA to potęga medyczna. Nie wiem jak reszta ale neurochirurgicznie jesteśmy (cała Europa) 100 lat za murzynami w stosunku do USA, to co tam się wyprawia w tej dziedzinie to bez mała operacje rodem z NASA. Należy się zastanowić dlaczego.

  Gdybym miał możliwość to dzisiaj przeszedłbym na system ubezpieczenia jak w USA. Ubezpieczyłbym się jak większość Amerykanów prywatnie bo i tak max naszego lecznictwa to wycięcia wyrostka, zaklejenie pryszcza względnie włożenie nogi w gips. Całą resztę włącznie z zębami jak nie płacisz to musisz iść do lokalnie Telefoniki i płacić mimo, że i tak płacisz (dzisiaj minimalna zdrowotna to prawie 350zł. W Niemczech za całą rodzinę płaciłem 150EUR (za 4 osoby !!!) przy czym pół na pół z pracodawcą co daje dzisiaj 320zł (za 4 osoby!!!) w jednej z najlepszych kas chorych w Niemczech z największym zakresem świadczeń.
  https://www.aok.pl/ubezpieczenie-rodzinne-w-niemczech-320.php
  https://www.aok.pl/skladki-318.php
  Teraz zastanów się dlaczego mamy taki stan rzeczy w Polsce jaki mamy. Dowiedź się skąd się wziął system ubezpieczeń , podpowiedź Niemiec Otto von Bismarck. System rewelacyjnie wymyślony, jednak nie zakładał kradzieży na taką skalę jak w Polsce przez 50lat PRLu. Tego Bismarck nie przewidział. Ale to Wam absolutnie nie przeszkadza, trzeba tylko teraz hejtować że miało być lepiej a nie jest.
  Możesz się nie ośmieszać Twoim darmowym wycięciem wyrostka? Możesz też za darmo raz w roku usunąć u nas kamień z zębów (po zapisaniu się w kolejce 3mce wcześniej). Wszystko co chcesz mieć zrobione o wyższym stopniu trudności lub na wysokim poziomie musisz zapłacić prywatnie lub dać łapówkę.

  Kwestia druga i stare dane
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wydatk%C3%B3w_na_wojskowo%C5%9B%C4%87

  tak naszymi przyjaciółmi powinni być .....no właśnie kto? Od kogo kupić broń? Pytanie retoryczne oczywiście. W Europie mamy wewnętrzną wojnę ekonomiczną. Podwójne tożsamości, podwójne standardy i podwójna lojalność wobec konfliktu (to już zobaczyliśmy względem Rosji na Ukrainie). Duzo gadania i niby sankcje, tymczasem Nord Stream2 jest najlepszym przykładem. Rok temu byliśmy Ci źli, Ci wichrzyciele ładu w Europie (wcześniej już o tym pisałem ale szybko trójca hejterów zmieniła temat - był nie na rękę) dziś cud, Niemcy mówią głośno negatywnie o Nord Stream 2. Wręcz bym się bał co się stało i jakie jest drugie dno, tak nagle. Reasumując rozebrali 1,2 i 3ci raz, najechali, ograbili (i nie poczuwają się do zapłaty) a Wam przeszkadza układ z USA i NATO?

  Obecne nalezy się zastanowić dlaczego tak uruchomili się Bono, czołg i wkibic. Dokładnie tak samo jak Natanjahu i Mitchel. Jedni i drudzy dobrze wiedział co mówią i piszą celowo. Celem jest destailizacja. Nikt nie chce pokojowego rozwiązania na wschodzie a trójca z forum wcale nie buduje Polski razem. Wszystko jest pisane i klepane nie aby poprawić (bo nie ma żadnych propozycji) tylko komentuje. W dużej części są to bzdury ale Mitchel tez pali głupa i przeprasza ale cel destabilizacji osiągnęła. Są to takie same działania jak loty ruskich z wyłączonymi transporderami. Wlecieć w obszar, drażnić, destabilizować, próbować reakcji. Ot działania Bono, T34 i W Kibica. Po celowanej odpowiedzi nagle pojawia się 7 durnych wpisów aby temat zakopać byle czym byle był z tyłu zakopany w gąszczu wypisanego gówna.

  Podnieście temat zmiany ulicy przez Waszego człowieka na ulicę Armii Ludowej. To jest twarz Waszego działania. To Wasz człowiek, wizytówka, z resztą podobnie jak Biedroń z pomysłem wychodka dla psów pod kościołem. Z tymi ludźmi się identyfikujecie. Kiedyś o tym pisałem śp.Olszewski, Kaczyński i inni z obecnego PiS to nie wasza bajka bo trudno ich (było) zmanipulować, zwerbować ba nawet nie ma za bardzo czym oczernić. To Wam przeszkadza. Podobnie lokalnie Wam jest ciężko (po to wstawki o byłym Ostrowskim) nie ma haka na lokalną władze PiS, są nieprzekupni a Wasz front to czekanie codziennie na sensacje i lawina fake newsów.
 • 15.02.2019 - 9:16
  bono napisał/a:
  Lubię to, założyłem nowy blog i w 10 minut 105 minusów.
  Ależ cholernie jestem poularny.
  Wróciłem na 1 stronę tego tematu w zrozumieniu bełkotu. Nie ma szans. Tytuł "Budujemy Polskę razem" zaczął się od komentarza o Trampie, zakończył się na Trampie i żydach tych lub tych drugich. Ci sami którzy rok temu pisali że my się ze wszystkimi potrafimy kłócić w tym samym żydowskim temacie piszą dzisiaj że dupe wylizali. Tu chodzi o popularność. Bono się tym nakręca. Jedni zbierają pokemony a innym zalezy na łapkach a jeszcze innim chodzi o plusy dodatnie i plusy ujemne.
  Zadając Wam po raz kolejny pytanie : to skoro budować Polskę to jak taka Polska ma wg Was wyglądać, po raz kolejny padły przymiotniki np tolerancyjna, multi, ktoś tam napisał że niezła byłaby Polska gejowska. Poszło uzasadnienie z dlaczego taka a nie inna. I.....nagle skoro stało się jasno że an inie gejowska ani nie multi a tolerancja to nie słowo szmata temat wrócił na tory komentarzy wydarzeń dnia wczorajszego.
  Zauważyłem, że macie słabe argumenty budowania a mocne komentowania. Wam nie zależy na tym co trzeba zrobić bo robić się nie chce lub nie wie lub nie umie ale Wam zależy na komentowaniu dnia kolejnego. Jest to zazwyczaj komentarz typowego Janusza czyli zawsze źle. Dla mnie to jakiś dziennikarski marazm a nie forumowe rozmowy. Na pytania jak to zbudować nigdy, ani raz nie napisaliście jak coś zrobić. A na argumenty Waszych krzywych wizji wrzucany jest kolejny inny temat byle przerwać i komentować zupełnie co innego.
  Słucham złotych myśli ze złotoustych fachowców w obecnym temacie : jak nie pokłócić się z jednymi lub drugimi żydami, bo rozumiem że każde rozwiązanie będzie dla was pożywką jak to jest fatalnie, źle, a o Rosji się nie mówi. Ot wylała się fala hejtu bo się zjechali w Warszawie a nie w Berlinie. Rozumiem, że jesteście z opcji tych drugich żydów z którymi się pokłócono i nie można cementu i płytek wozić. A co będzie jak cement już będzie można ale wołowiny nie?
  Meritum jest takie, że Wy nie budujecie, wy hejtujecie a ten wątek potrzebny jest jak komentarze dnia dzisiejszego w pomponiku na interii. Tam Wasze miejsce skoro komentarze a nie rozwiązania to Wasza wartość dodana.

Gmina Myślenice z dofinansowaniem na Dzienny Dom Senior +

 • 20.02.2019 - 18:06
  Widzisz, sprawdza się stare powiedzenie : "sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą" a oni po to sukces powtarzają, żebyś nie zapomniał na kogo (nie) głosowałeś. Nie widzę w tym nic zdrożnego.
 • 19.02.2019 - 14:03
  A jak sobie dodawali do nieoficjalnych pensji za PO z naszego VATu i akcyzy (np na paliwach) to wtedy nie pyskowałeś. Powiem Ci, że cud z tym jak to oceniasz rozdawnictwem, rozdają, dają a dług spada. Ciekawe dlaczego. Ktoś wcześniej nie przypilnował gdzie szło na lewo? Nie było wtedy takiego strażnika moralności jak gość o nicku "prywanie".
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt-finansow-publicznych-zadluzenie,7,0,2402311.html

  Mówisz, że z Twoich pieniędzy coś wzięli. Pochwal się najpierw PITem rocznym ile odprowadziłeś tego Twojego do skarbu państwa, a jeśli pracujesz na umowie o pracę zapytaj o to swojego pracodawcę....o ile masz takie jaja jak tutaj rozliczasz :-)))

  A z drugiej strony weź tak kozacko sapnij na meila do Bruxeli przecież dług krajów UE nie powinien przekraczać 55% lub 60% (w zależności jak jest liczony) a Polska jako jedni z nielicznych utrzymuje poziom poniżej. Weź im napisz, że rozpieprzyli Twoje wspólne polskie pieniądze, przecież masz do tego prawo skoro składki do UE płacimy, tak czy nie ?
  https://inzynieria.com/wpis-branzy/rankingi/10/53997,dlug-publiczny-w-krajach-unii-europejskiej-ranking,pozycja-rankingu-wlochy

Weterynarz dla rasowego Pieska

 • 20.02.2019 - 18:01
  Tylko Ci

  są prawdziwymi miłośnikami psiaków i innych kotów, ich zawód to pasja, widać to przy każdej wizycie. Osobiście życzyłbym sobie aby takie podejście jak oni do zwierząt mieli wszyscy lekarze do ludzi. Bez zbytniego słodzenia : idź i spróbuj sama wyrób sobie zdanie.

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 20.02.2019 - 17:51
  Oj cholera to post zupełnie nie pomysli naszej lokalnej forumowej loży szyderców....zaraz się uruchomią jak oni to (nie) widzą :-))) tacy zgorzkniali tetrycy wychowani i wyedukowani w PRLu i zacietrzewieni w tym, że się nie da bo IM SIĘ NIGDY NIE UDAWAŁO I NIC NIE OSIĄGNĘLI a komu się cokolwiek teraz uda to jest ch*j, ciemniak z ciemnogrodu, prowincja i debil a w dodatku zacofany który ciągnie ich niekonstytucyjnie i niedemokratycznie w dół
  ....dajcie im chwile ....zaraz odpalą :-)))

Myślenice: Malować linie pomocnicze, czy nie? Zarząd Dróg Powiatowych odpowiada na uwagi eksperta

 • 16.02.2019 - 19:23
  ale wiesz dowc ipny, że nie o to chodzi o czym piszesz. Nikt tu nie rozmawia o już namalowanych pasach do skrętu czyli znakach poziomych. Bardzo powoli przeczytaj jeszcze raz zanim gościa z ZDP nazwiesz ślepy.
 • 15.02.2019 - 11:11
  mknp napisał/a:
  Nawet jeden nierozgarnięty pośród 99 dobrych kierowców może spowodować poważny wypadek.
  nie należy deliberować bo zawsze trafi się nie jeden a kilku. Mnie taki jeden ustrzelił nawet na parkingu jak sobie stałem. Da się ? Nie należy gdybać ale malować, nie tłumacząc się rondo czy nie rondo, czy moge malować na skrzyżowaniach czy nie. Poprawiać dla tych cycków jedynych na tysiąc nawet.

  https://www.youtube.com/watch?v=I10-kkPkoMc
Pokaż więcej komentarzy