Vivaldi

"Dobra zmiana" PiS

 • Dzisiaj 10:38
  Seneka napisał/a:
  Ach ten Seneka. Polubiłeś Ty go. On Cię trzyma przy życiu ( na forum).
  Inaczej to widzę, staram się zmienić myślenie takich Seneków, WKibiców i innych którzy bardzo ciężko przeszli transformację. Często to ludzie zagubieni :-) i jeszcze częściej nastąpił ich dramat wewnętrzny kiedy zabrano im lizaka. Takie duże dzieci.

  Seneka napisał/a:
  Seneka wywodzi się od Bolesława Chrobrego i że z premierem Morawieckim pod Grunwaldem walczył
  nie dopisałeś po której stronie :-) szkoda, że w 1410 nie zrobiliście flag KODu bo byłoby dopowiedziane, w każdym razie jedni walczyli za pieniądze jak KOD a drudzy przeciw uciskowi :-) ale skoro walczyłeś z Morawieckim i innymi Obajtkami to już wiadomo po której stronie Soroza byłeś pod Grunwaldem ....nic się nie zmieniło obraz ten sam, sporo zagubionych starszych ludzi :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=KJdUZU3ZASY

  https://www.youtube.com/watch?v=pBG4RsGtguM
 • 20.04.2019 - 21:22
  Ja chyba znalazlem punkt wspólny Seneki i Kijowskiego : jeden i drugi się wybiela. Powiedzcie mi co Ci ludzie tam robią i dlaczego słuchają co on mów? Przecież on ich oszukał na kasę. Czy to nic nie znaczy? Jeszcze mu sto lat odśpiewali :-) jaka herezja
  https://www.youtube.com/watch?v=6X9CrKUgqx4
 • 20.04.2019 - 20:42
  bono napisał/a:
  Wskaż jego nick na forum!
  Obawiam się że takiego nie nie ma, i to jest nierównowaga, czyli "siła złego na jednego"
  Dlaczego sądzisz, że on stąd i miejscowo i na forum? Rejestracja firmy umiejscowuje tylko odprowadzany tutaj podatek ;-) a nikt nie mówi, że to jakaś główna siedziba. Po co on miałby tu być na forum? Ma swoje lokalne "kłopoty" :-)))
  A ta siła złego na jednego (nie wiem od której strony mierzysz) to nazywa się właśnie demokratyczny wybór :-) mniejszość się dostosowuje do wyboru większości, a nie dymi destabilizacją i sztucznie kreuje rzeczywistość. Proste przecież z definicji. Ja się dostosowywałem przez "8 ostatnich lat Polki i Polacy" :-))) a nie krwawiłem po byle nagłówku w prasie codziennej

  Seneka jakie tam nowe zaKODowane wytyczne dostaliście, bo coś dziwnie uruchomiliście się? :-)))
 • 20.04.2019 - 12:22
  Seneka napisał/a:
  miëdzy
  Ale przemilczałeś fakt, nic mu nie powiedziałeś że w kopii materiałów tych co o nich się nie dyskutuje jako z faktami w cyrylicy masz?
  Do tej pory nie powiedziałeś mi skąd się bierze rosyjskie "ë" u Ciebie w tekstach? Albo je kopiujesz (lub je dostajesz od przyjaciół) albo masz podwójną klawiaturę z cyrylicą (tylko po co?) albo serwer Ci krzaczy kodowanie. Tej literki nie można przez przypadek wstawić, tzn można przez przypadek ale tylko jak masz klawiaturę z cyrylicą...... :-)))
 • 20.04.2019 - 11:21
  bono napisał/a:
  Panie dzisiaj nie wolno się przyznawać ze nie jest się miłośnikiem PiS. I to wiem wiec z ludźmi od PiS nigdy nie mówię o moich upodobaniach politycznych, bo oni gdyby myśleć choć trochę inaczej niż linia PiS, kąsają strasznie i przy tym się plują i strasznie nerwowo reagują.
  Ale panie podchodzę do znajomego który ujadał na PiS przeokropne, jego córka urodziła kolejne dziecko, i podchodzę z gadka ja zwykle coś tam rzuciłem na PiS, a tu jaka riposta ku chwale PiS, bo jego córka dostała 500+, panie taki zawzięty się pisior z niego zrobił, ze musiałem szybko szukać pretekstu do odejścia, bo jeszcze w Wielki Tydzień bym w zęby zarobił.
  Trochę naciągana teoria przygotowana na szybko, że z kwiatu lotosu wcześniej za 500zł zrobił się z niego pitbul :-) ot tak. Wczoraj był wylajtowany a dzisiaj już agresor. Myslisz, że tak to działa? Aa na poważnie, to ze wspólnikiem jesteśmy z biegunowo przeciwnych obozów. Od 10lat nie mamy jakoś problemów, spore zaufanie obustronne, nikt noży nie wyciąga choć rozmawiamy o sytuacji w kraju, oceniam, że w 60% mamy wspólne postrzeganie i na 500+ i na krowy i świnie i KOD i nauczycieli no i łączy nas zamiłowanie do V8 :-))) da się :-)
 • 17.04.2019 - 22:09
  Vivaldi napisał/a:
  Powoli trzeby by się zastanowić jak na strajkach zarabiać :-) ? Sztandarówki chińczycy szyją najtaniej to odpada. Hasła może wymyślać......to raczej opozycji idzie najlepiej. Uzupelnianie pustych miejsc też nie, KOD ma to na wyłączność. Noooo nie wiem może reklamę zapodać w sieci : "Profesjonalna organizacja strajków. Potrzebne podpisy, megafony, race, bułki z masłem, podbijanie oczu i szarpaniny gratis i wiele innych....." :-)
  A tak na poważnie : zawsze tak było, zapytałeś Amerykanina jak Ci leci, zawsze mu było super, Niemca, Włocha. Zapytasz Polaka to jak ten się uruchomi to za chwile pasuje wyjąć 4zł na bułke z dżemem, wszystkie krzywdy świata chyba przeżył. Ogłosisz sukces noooo i jest kolejka kto w większej bidzie i nędzy pracuje. Ja nie wiem czy my jako naród nie jestesmy na ziemi za karę :-)
  żeby nie było, że jestem gołosłowny ;-)
  https://www.youtube.com/watch?v=z_p5_bLLkFU
 • 17.04.2019 - 20:28
  Powoli trzeby by się zastanowić jak na strajkach zarabiać :-) ? Sztandarówki chińczycy szyją najtaniej to odpada. Hasła może wymyślać......to raczej opozycji idzie najlepiej. Uzupelnianie pustych miejsc też nie, KOD ma to na wyłączność. Noooo nie wiem może reklamę zapodać w sieci : "Profesjonalna organizacja strajków. Potrzebne podpisy, megafony, race, bułki z masłem, podbijanie oczu i szarpaniny gratis i wiele innych....." :-)
  A tak na poważnie : zawsze tak było, zapytałeś Amerykanina jak Ci leci, zawsze mu było super, Niemca, Włocha. Zapytasz Polaka to jak ten się uruchomi to za chwile pasuje wyjąć 4zł na bułke z dżemem, wszystkie krzywdy świata chyba przeżył. Ogłosisz sukces noooo i jest kolejka kto w większej bidzie i nędzy pracuje. Ja nie wiem czy my jako naród nie jestesmy na ziemi za karę :-)

Nauczyciele

 • Dzisiaj 9:51
  barnaba44 napisał/a:
  Buhaha i tutaj tadam najlepsze!!!! Wyobraź sobie, że byłem!!!!
  Co do uczelni to chcieli mnie i chcą nadal!
  Co do „reformy” szkolnictwa wyższego wprowadzanej przez takich co to są za ale przeciw to poczytaj o pomysłach to zrozumiesz.
  Czyli wychodzi z tego, że jesteś z nauczycieli tych których jest mniejszość, nie jesteś pozorantem pracy i należy Ci się podwyżka. Tylko co w zamian za podwyżkę? Tzn pytanie nie do końca do Ciebie bowiem wychodzi na to, że pracujesz z przeświadczeniem społecznym i swoim zatem pytanie co zrobić i jak pozorantów zmusić do podobnej pracy? Dlaczego ZNP nie strajkował tak mocno aby zmienić system? Dlaczego nauczyciele nie wymusili na ZNP dobrych zmian systemowych? Dlaczego nie zmieniacie systemu jakości nauczania? Ale pierwszy raz ode mnie masz plusik. I taka mała dygresja: w nocy byłem ratować koło aby człowiek mógł wrócić jutro do pracy. Zapytałem kim jest z zawodu...... :-) nauczycielem (liceum na Śląsku), no i porozmawialiśmy trochę. Nie rozmawialiśmy o pieniądzach ale o tym, że jak on paradoksalnie potrzebuje pomocy to jestem, odwrotnie to tak nie zawsze działa. Z obu stron filozofowania trochę było, summa summarum on się zdziwił, że pracuje także w nocy a ja że on nie pracuje wtedy gdy trzeba :-) ale poszło generalnie na wesoło. Jakość nie jest nudna, każdy w mniejszym lub większym stopniu jej poszukuje.
  Ale skoro adwersarz marny ze mnie to szkoda się szczypać i za włosy targać.
 • Wczoraj 23:47
  kibic111 napisał/a:
  Kra kra kra ćwir ćwir ćwir . Tu nie Naród tylko. Zbir.
  Dlaczego nauczyciele strajkują?
  Chcą pieniędzy.
  Dlaczego nie porzucić socjalizm (np. karta nauczyciela) i dać im zarobić adekwatnie do wymagań rynkowych?
  taaaa spróbuj odciągnąć od koryta, oceniam że jakieś 80% trzeba by było oderwać końmi. Jest na prawdę bardzo mało nauczycieli z wyboru, ale Ci bez problemu znaleźliby zatrudnienie i sprostali wymaganiom skoro nie potrafią obojętnie przejść koło ucznia. Zauważyłeś jak trudno uzyskać odpowiedzi nt. jakości pracy w tym zawodzie?
 • Wczoraj 22:50
  barnaba44 napisał/a:
  bo wiem, ze masz doświadczenia.... No śmiało odważ się
  Sorry ucz się sama, na to trzeba chęci i pieniędzy. Doświadczenie zdobywaj też sama i też sorry. Co jeszcze chcesz wiedzieć? Po UJocie wiem i widze i to po PRLowskim, takie samo gadanie jak Seneki: należy się, pieniądze idą z centrali, płatnik za Wasze usługi jest niezidentyfikowany, to system, aaaa z resztą z tego okresu jest sporo ludzi po UJocie którzy .....cóż nie mieli co z sobą zrobić i poszli do szkoły uczyć. Może w Twoim przypadku tak było, może nie. Mi wystarczy światopogląd zza zielonego stolika, wryty w głowę, protesty w celu szacunku :-). A tak poza reformą o której pisałem, że jest u nas spóźniona (także z powodu ZNP - kompletnie nic z tym nie zrobili ani za PO ani wcześniej ani teraz, gdzie byliście wtedy ze strajkami?) to wiadomo ale gdzie Wy nauczyciele byliście? Przespaliście rozwój po lodem w hibernacji? Generalnie za mało "nowości" macie do zaproponowania zwłaszcza pod kątem podejścia. Ty chyba się gubisz w tym co piszesz, do Ciebie nie dociera: mi nie chodzi o moje wykształcenie, to jest kompletne i z nadwyżką doświadczenia ja rozmawiam o Waszej "cieżkiej" 18-to godzinnej pracy vs młodzi ludzie obecnie szukający wsparcia, indywidualizmu, pochylenia się nad nimi itd. Wam na nich brakuje czasu, jesteście pozorantami zadyszki z powodu zapracowania, z marnymi efektami, z roszczeniami. Może warto tak na to spojrzeć.

  barnaba44 napisał/a:
  chociaż poczekaj jeszcze chwilę bo z tego co słyszałem to za chwilkę co do wyższych uczelni możesz się zdziwić- mówię o możliwości „ trawienia” pomysłów Twojej władzy.
  Tego nie zrozumiałem, nie wiem na co mam czekać? Ja nie czekam aż mi spadnie z centrali, wybieram alternatywę jak mi nie odpowiada. Rynek uzupełni pustki i błędy. Tak samo stanie się z podstawówkami i szkołami średnimi - już się dzieje, teraz to się nakręci szybciej.

  No i weź przestań się użalać, też zacznij wybierać. Wiem, niektórzy nie potrafią się "przestawić", "zaadaptować" i rozumiem Wasz kłopot tego wieku (najczęściej występuje w okolicy 50+) czasem wcześniej czasem później, cech ują się bezradnością ponieważ do tej pory było podane na tacy. Te czasy się już skończyły jakieś 10-15lat temu dzisiaj są już efekty.

  barnaba44 napisał/a:
  No śmiało odważ się
  a co Ty z giermkiem rozmawiasz, że mnie chcesz wziąć na te teksty ambicjonalne z podstawówki? Słabo, bardzo słabo. Bardziej inteligentnie, postaraj się, dasz radę. Już się odważyłem w tym wątku. Na więcej liczysz? Po co? Wiesz już wszystko.

  Pytanie mam na koniec: byłeś w piątek w pracy czy była to praca ....yyyy....znaczy strajk rotacyjny?

  Chyba się zaczniemy powtarzać więc bez sensu lepiej wątek od początku przeczytać, bo brak odpowiedzi: 1. zadanie domowe dostałeś i brak odpowiedzi (rozumiem, że musisz się doszkolić w procesie e-sport a edukacja) i 2. brak odpowiedzi co w zamian za podwyżkę?

  Seneka napisał/a:
  Z synami dyskutujesz, synów edukujesz, a co Grażynka na te mądrości?
  ciesze się, że zapamiętałeś lekcje z Passatem, Grażyną i kościołem w Pcimiu :-))) pytasz co u Twojej Grażynki....aaaa to nie wiem i nawet nie chce widzieć :-), a widzisz ja młode pokolenie potrafię słuchać. Teraz jestem na etapie e-sportu. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to tak rozwojowa dziedzina, można na niej nieźle zarobić, szkoły (co mądrzejsze) się zaczynają interesować tematem, nauczycieli (trenerów) brakuje ale to nie dla Ciebie choć jakieś tam miejsce mógłbyś sobie znaleźć (choć sobie z Twoim obecnym podejściem nie wyobrażam). Świat dużych pieniędzy dla szkoły i ludzi, na bieżąco można dotrzeć do młodych, można zmienić kąt patrzenia, zdobyć szybko szacun (a nie strajkami), sporo możliwości. Na razie się uczę tematu.
  Zastanówcie się wszyscy dlaczego np UEK i nie tylko w to wchodzi? ....wtedy kiedy Wy strajkujecie inne szkoły odjeżdżają. Wsiadacie czy marudzicie?
  http://juwenaliauek.pl/2018/04/12/uekgamingstage/
  https://www.meetlan.pl/event/uek-gaming-stage-i-optimus-i-juwenalia-uek-2019/
 • Wczoraj 20:39
  barnaba44 napisał/a:

  Jak węgorz omijasz temat własnej edukacji.... ciekawe dlaczego
  Syn na UEK-u przecież to państwowa uczelnia.... dziennie czy zaocznie, że tak z ciekawości zapytam
  Moje? W większości prywatne za moje ciężko zarobione pieniądze (a częściowo oddane na nauczycieli co to mnie mieli uczyć), podyplomowe także, kursów, szkoleń nie zliczę i też się sam na nie wysłałem (także negocjacyjne :-))) ). Raczej nie byłbym w tym miejscu patrząc na to co obecnie system i pracownicy mogą dostarczyć.
  Syn UEK dzienny, bo jakość jedna z lepszych. Ale strajk nie obejmuje uniwersyteckich, więc to słabe pytanie od strony logicznej ale odpowiedziałem. Raczej taki UEK i inne uczelnie na strajk pozwolić sobie nie mogą.....no i nie muszą. Nie chciałeś zostać na uczelni czy Cię nie chcieli?
  No to jak robimy? Zadanie domowe odrobione? Co ma wspólnego rozwój umysłowy i intelektualny a e-sport vs. system edukacji? I dlaczego Finowie są wplątani na najwyższym poziomie w jednym i drugim? Widzisz powiązanie czy już nic nie widzisz? Od środy (podobno) do roboty!

  barnaba44 napisał/a:
  Co do Finlandii to oprócz nie jednej wypitej (zimnej ) widziałam nie jedna szkołę i chętnie podyskutuję w tej kwestii.
  no tu nasza rozmowa się powoli kończy, z danymi chcesz rozmawiać? Przecież to nie ja stworzyłem ranking
  http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/1,157054,12467782,na-czym-polega-sekret-cudownej-finskiej-edukacji-ranking.html
  ależ nie nasz nauczyciel zalany nie raz Finlandią wie lepi bo widział i chce dyskutować o tym, że u nas cud, miód i maliny w szkolnictwie. Nie popadasz Ty w samozachwyt swojej wiedzy i systemu w którym pracujesz bo tak Cię nauczono i zacietrzewiono w głowie czy może za zimna Finlandia zaszkodziła?
  https://dziecisawazne.pl/10-roznic-pomiedzy-polskim-a-finskim-systemem-edukacji/

  Po prostu pewne sprawy musza wymrzeć w naturalny sposób aby coś się zmieniło w przeciwnym wypadku nie jesteście w stanie nadrobić różnicy między tymi którzy rozumieją np powiązanie z e-sportem lub taki fakt, że do np. Google aplikuje się nie tonami papierów ale zadaniem do rozwiązania. Nikt nie wnika czy jesteś np szewcem czy nauczycielem po PRLowskim UJ-ocie jeśli wspaniale piszesz oprogramowanie.
 • Wczoraj 18:07
  Seneka napisał/a:
  Nauka społeczna KK też mówi o godziwej zapłacie za pracę. "Głupie prawo"?
  Tak w Twoich ustach niestety brzmi głupio, szczególnie wtedy gdy wypowiadasz się o Kościele Katolickim. Judzisz na KK a potem chcesz się nim podpierać. W szczególności gdy mówisz o KK naucz się go słuchać a co do godziwej pracy (nauczycieli) jest jedna przypowieść świetnie trafiona. Zatem to "prawo" głupie nie jest jest tylko nieodpowiednio interpretowane.....akurat w Twoim przypadku się nie dziwię, w mojej ocenie tylko na przykładach na forum jesteś niewiarygodny, nawet nie myślę co by było gdyby z Twoich przykładów live zaczerpnąć
  http://www.fbiblos.org/Ewangeliarz/Wybortematyczny/Ewangeliawed%C5%82ug%C5%9BwMateusza/_W%C5%82adzaiwezwanie/tabid/230/Temat/Przypowiesc-o-robotnikach-w-winnicy/IDKOM/403/Default.aspx

  Seneka napisał/a:
  Prawo do strajku to jedno z podstawowych praw w demokratycznym świecie.
  Bardzo się wzorujesz na Twojej ukochanej Unii, przytaczasz kolegów z Francji, chełpisz się Bawarią czytaj....rozumiem, że w tym wydaniu np Niemcy nie są demokratyczne, a pyskowałeś i skakałeś hop hop o tym, że to w Polsce jest niedemokratycznie ....weź się proszę ogarnij z tymi poglądami
  https://www.dw.com/pl/niemiecki-trybuna%C5%82-konstytucyjny-potwierdza-zakaz-strajku-dla-urz%C4%99dnik%C3%B3w/a-44179985

  barnaba44 napisał/a:
  Nie ty będziesz mnie oceniał i wystawiał świadectwo. Siedź wiec w domu i licz ”piniądz” pielęgnując wąsa.
  Właśnie to robię, mam swoje zdanie na temat pracy niektórych a raczej większości nauczycieli. Cofnij się w wątku i poczytaj. Nie dzielę się w szczegółach czego dotyczą moje zarzuty, ponieważ wyszło by już za mocno personalnie. Aaaaa no i nie mam wąsa.

  barnaba44 napisał/a:
  Nic nie widzisz i nic nie rozumiesz. Okopałeś się na swojej z góry upstrzonej pozycji, tkwisz na niej i nikt i nic nie jest cię ruszyć.... wiec siedź zanurzony po uszy.....
  Odpowiedziałem wyżej. Gdybyś poznała moje doświadczenie ze szkołą podstawową ....zamilkłabyś na długo. A dzisiaj nie mów mi co widzę i co rozumiem chyba, że masz na tyle czasu aby uczniów widzieć poza systemowo. Na tą chwilę masz ode mnie zadanie domowe aby nadążyć za edukacją : temat zadania e-sport a świetne wyniki inteligentnych i chłonnych umysłów. Naucz się co to e-sport, dlaczego badania wykazują rozwój jak w przypadku nauki matematyki na poziomie uniwersyteckim i dlaczego Finowie w tym brylują. To ostatnie to ciekawa podpowiedź. Znajdź odpowiedź na to pytanie. Rzekomo e-sport nie jest powiązany z edukacją ale Finowie są podpowiedzią i rozwiązaniem.
  https://ronja.pl/finskie-szkoly/
  Jako pedagog stoisz w miejscu i żądasz większych pieniędzy. Dosłownie Ci którzy stoją w miejscu cofają się a do cofających się należą Ci którzy się nie ucza w takich dziedzinach jak lekarz, nauczyciel czy nawet mechanik - nie musze chyba wyjaśniać dlaczego jeśli nie nadążasz za trendami jak np e-sport a edukacja to odpadasz. Cóż możesz uczyć WFu, muzyki lub historii ale nawet WF ewoluuje a muzyka to nie tylko Vivaldi, Bach lub jakieś cymbałki. Jesteście już dzisiaj gdzieś na poziomie afrykańskim a nawet niższym, bo w Afryce chce im się chcieć uczyć i uczyć się. Wy nawet nie znacie najnowszych badań e-sportu i wpływu na edukację, rozwiązania grupowe, współprace itd. Chcesz o tym porozmawiać? Zapytasz skąd mam takie dane? Nadążam choć nie jestem nauczycielem, nadążam bo chce nadążać, dane mam poprzez syna bezpośrednio z UEKu, ale tez słucham oczekiwań młodszego. Więcej ambicji poznawczych polecam, a nie ambicji zarobkowo-leniuchowatych.
  Wróce do mojego pytania od początku wątku : dam 2tyś zł podwyżki ale CO W ZAMIAN? Nadal 18 godzin przy tablicy, zacofanie i udawaną zadyszkę zapracowania?

  taki_gość napisał/a:
  Vivaldi weź proszę zapisz dziecko do prywatnej szkoły. Przekonasz się czy to takie dobre. Podaję namiary https://liceum.neoschool.pl/liceum
  potem prywatna uczelnia, a za parę lat powiesz nam czy to było takie dobre, a tak to tylko nasz straszysz, że zapiszesz.
  Spokojnie wyluzuj, jeszcze na długo przed strajkiem rozeznałem temat, a już przechodziliśmy naukę indywidualną domową (w Niemczech ale polskiego systemu tak aby nie stracić u syna rocznika) ze świetnym skutkiem (obecnie UEK z doskonałymi wynikami i stypendium). Spokojnie zatem, mam doświadczenie, wiem co wybrać i za co warto zapłacić.....skoro i tak korki młodemu płacę. Weź się wycisz deko. A jak chcesz porady jak to zrobić, zapraszam na kawę. Nauka domowa ma też wady ale o tym to inny temat np. jakby ktoś potrzebował do pracy pedagogicznej trochę danych.
 • 20.04.2019 - 23:54
  Wielokrotnie powtarzam to jest moje zdanie i moja ocena. Ocenę sytuacji zostawcie tym których to dotyka. Wystawią Wam tym razem oni świadectwo...tylko wrócicie do szkoły wszyscy. W mojej ocenie już nic nie będzie tak jak przed.
  barnaba44 napisał/a:
  Bez komentarza.... teraz to juz jesteś sobą..... naprawdę nic się nie zmieniłeś
  A cóż takiego się stało aby miało mnie zmienić? Jeszcze więcej widzę i jeszcze więcej rozumiem.
 • 20.04.2019 - 20:02
  barnaba44 napisał/a:
  Szczerze powiedziawszy nie wiem Kim jest Seneka bo wiedza ta nie jest mi do niczego potrzebna.
  Błąd. Sprawdź inne watki o WKibicu bo to jest wcześniejszy Seneka. Wcześniej próbował się wybielić przez wykasowanie konta i założenie nowego. A że niby nie on, a że nie znam, a nie wiem. Ufasz takim osobom? Ale to nic dotrzyj do tego koniecznie i sprawdź z jakiego powodu :-) to się zdziwisz, a jak nie chcesz to brnij dalej ale nie bredź.

  barnaba44 napisał/a:
  Szanuję czyjeś prawo do anonimowości ....
  Chyba jesteś w jednym wieku z Seneką. Tamten myślał, że wykasuje i stanie się anonimowy. Ty myślisz, że ja, Ty i inni są anonimowi ??? :-))) Nooo weź Ty/Wy na poważnie? Jeśli tak to jest podwójny dramat po pierwsze wejdź w historię Twojego np telefonu, jesteś śledzona przez producenta i aplikacje odkąd masz kartę SIM w smartfonie (w między czasie już cię rozczaruje, nie łudź się wyłączeniem tej funkcji :-))) doczytaj o historii miejsc w google oczywiście Twojego telefonu, nie mówię ogólnie)
  https://www.youtube.com/watch?v=rkPnUcVdZtQ

  Drugi stopień tego dramatu to świadome myślenie jako anonimowy wpis. Samo to świadczy o podejściu do tematu.

  Grzesiu Schetyna który mocno się wspierał wzajemnie z Broniarzem teraz o dziwo wzywa już do zakończenia strajku, do dogadania się :-))) i mówisz, że nie wygląda to na ustawkę, na to że nie jesteście narzędziami, że nie zostaliście wykorzystani? Nauczyciel zrobił strajkiem swoje nauczyciel może odejść.....do roboty. No weź proszę Cię, jak to niby wygląda? Przecież, ze mnie słaba wróżka i szklanej kuli nie mam ale przewidziałem to na początku tego wątku. Wystarczyło obserwować i połączyć kilka składowych, pierwotnie nie powiązanych. NIC lub prawie NIC nie ugracie, ponieważ zostaliście wykorzystani. To był strajk Broniarza, KODu i opozycji a nie Wasz. Gdzie wasi przedstawiciele? Nauczycieli a nie związków? Wy chcieliście się dogadać, tamci niestety nie. Swój cel osiągnęli teraz będą wzywać do zakończenia :-) mi to na rekę tylko Was szkoda. Szkoda bo jak teraz wrócicie do szkół. Szacunek?
  Wróć myślami do mojej propozycji ..... szkolnictwo prywatne, Ty poszukaj pracodawcy lub załóż dobrą szkołę, ja poszukam Ciebie ponieważ szukam jakości. Do tej pory nikt mi nie powiedział co w zamian za podwyżkę za którą strajkujecie. Jak spotkamy się w szkole prywatnej Ty wygrasz na wynagrodzeniu, może w spokoju się spełnisz, nie będziesz szukać rzutnika, kartek papieru czy długopisu a ja prawdopodobnie znajdę dla syna jakość, klasę max 20 osób, czas i profesjonalne podejście.
 • 20.04.2019 - 13:57
  Daj spokój. Dlatego oceniłem to (od początku) jak to widzę. Tu kompletnie nie chodzi o nauczycieli. A że idiotka to widać w podejściu do gospodarki (na złość mamie odmrożę sobie uszy) a druga wtopa to tez wcześniej zauważyłem : szacunek pozyskuje się strajkując :-))) .....czyj? Może trzeba ją po głowie pogłaskać, za mało była przytulana w dzieciństwie czy jak? Nooo ale "co zrobisz jak nic nie zrobisz"? :-)
 • 20.04.2019 - 11:43
  Vivaldi napisał/a:
  Na to pytanie powinni odpowiedzieć nauczyciele, to ich reprezentant. KOD dziwnie się uruchomił ostatnio. Na krówki plus też dał się prosty KOD nabrać (pisalem o tym wcześniej), generalnie żenada.
  https://medianarodowe.com/kod-przeszkadzal-egzaminach-brawa-nauczycieli/
  Firmowane przez nauczycieli. Przecież w tym wszystkim widać, że nie chodzi o dogadanie się tylko twarde warunki (nie do spełnienia) bo nie chodzi o to aby się dogadać ale aby trwać w tym.
  https://niezalezna.pl/87360-kto-protestowal-z-znp-te-zdjecia-mowia-chyba-wszystko

  Celem jest przewrót a nie nauczyciele, nauczyciele byli tylko narzędziem. Zostaną wyruch...ni podobnie jak demonstrujące kobiety w sejmie po czym PO zapomniało zagłosować nad własnym projektem w ich sprawie......tym razem będzie tak samo.....do następnej zadymy. Widzi ktoś w tym jeszcze dążenie do porozumienia i stabilności?
  Nie chce mi się klikać dlatego kopiuje ...siebie :-) ... nauczyciele to narzędzie w rękach KODu, niestety stracą najwięcej. Celem strajku NIE JEST porozumienie, żaden ze strajkujących do nich nie dąży ani pionki ani dowodzący z przodu i pchający (KOD) z tyłu. Żądania są ekstremalnie graniczne. To nie wrażenie, że nikt tam nie ma pojęcia o technikach negocjacji bo porozumienia się negocjuje a raczej na tym poziomie wykształcenia ktoś by się znalazł z wiedzą negocjacyjną....ergo NIKT NIE MA W PLANIE POROZUMIENIA a na pewno celem nie jest podwyżka, dobro nauczycieli, dobro dzieci czy poprawa jakościowo systemu edukacji (element w którym wspieram nauczycieli).
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/443400-nauczyciele-odwoluja-sie-do-rewolucji-francuskiej

  Sorry nauczyciele za blisko -w moich oczach- jesteście KODu czyli zadymiarzy połączonych z Sorosem.
  Szkoda - fatalna wizytówka.

  Vivaldi napisał/a:
  a Wy zamiast z KODem pilnować złodziej to firmujecie KOD własnym strajkiem wiedząc, że KOD żył z zadym celowanych, był wszędzie byleby zdestabilizować a za KODem stoi nie kto inny jak....czytaj
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/103657-soros-przyznaje-popieram-i-finansuje-kod

  jeszcze raz Ci potarzam jesteście marionetkami, nic nie ugracie bo nikomu z Waszych przywódców na tym nie zależy aby ugrać i przestać, stąd zaporowe żądania. Tu nie chodzi o porozumienie stron.
  https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/pawel-kukiz-w-okraglym-stole-oswiatowym-politycy-powinni-ograniczyc-sie-do-roli-obserwatorow,124839.html
  Kukiz ma racje, stwórzcie przedstawicielstwo nauczycieli, takie prawdziwe a nie zadymiarzy to wtedy mozna bedzie mieć poczucie niezaleznych negocjacji.
 • 20.04.2019 - 1:22
  Ziutek napisał/a:
  Widzę cię że całymi dniami siedzisz w domu, a jak wyjedziesz to wielki płacz.
  Czekam na blika i rznę ratować świat, jedziesz ze mną? :-))) , wpadnij jutro w dzień, pogadamy o nauczycielach.

  A tym czasem :
  https://www.youtube.com/watch?v=dmizHUmUyN0

  https://www.youtube.com/watch?v=xbxCM4L_TtA
 • 19.04.2019 - 23:45
  Seneka napisał/a:
  Mamy okazję przyjrzeć się jakości naszego duchowieństwa, poziomu wykształcenia oraz poglądów.
  Noooo i jest o nauczycielach ..... :-) coś się nagle tak uruchomił jakbyś na wiecu KODu był? Mają te wypociny jakiś sens w wątku o nauczycielach? Powiem Ci, że ja nie widzę jakiegoś większego problemu z duchownymi i ich służbą w Myślenicach. Nie wiem jak tam w Pcimiu? Jak tam poziom wykształcenia? Wiem na Twoim przykładzie jakie poglądy. Nie macie tam za dużo wolnego czasu?

  Jak się maja te dwa wątki do siebie ?
  https://wiadomosci.wp.pl/lech-walesa-z-kod-em-w-kielcach-bronil-ks-jankowskiego-6352484002842241a
  Seneka napisał/a:

  Wałęsa jest urokliwy, ale bolszewikiem nigdy nie był i nie będzie. Cynikiem o mentalności bolszewickiej też nie. To naturalny chłop o niesamowitej intuicji. .
  https://www.gosc.pl/doc/5239759.Walesa-Uwazam-Putina-za-madrego-czlowieka
 • 19.04.2019 - 23:14
  Ziutek napisał/a:
  Znam cię i mydl tu oczu ludziom że o tej porze pracujesz. Widzę cię że całymi dniami siedzisz w domu, a jak wyjedziesz to wielki płacz.
  :-))) mam Cię budzić za każdym razem? :-) a może mam więcej tych aut? :-) kto wie, kto wie ale jak Cię widzą....tak im się wydaje :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=DGSZnZ_drDU
  dobrze Ci radzę, zakładaj taki sam biznes, pracujesz mniej od nauczycieli a kapucha leci, normalnie mówię Ci z nic nierobienia, nawet Ci podpowiem jak dobrze takie auto zbudować, 8 już zrobiłem :-), będzie samo żarło od pierwszego dnia, będziesz se siedział i nic nie robił :-)

  barnaba44 napisał/a:
  Określenia typu „bida”, „piniądze”, „ynteligencja” mają z jednej strony wytworzyć u odbiorcy poczucie, że mają do czynienia ze swoim (jak swojska kiełbasa) chłopem a z drugiej strony pogardę dla obcego, ideologicznie, moralnie i światopoglądowo tworu, który wyrósł, pasożytuje i wzrasta na zdrowym (jeszcze)organizmie.
  Mocno to rozbudowałeś ale się mylisz. To nie było swojskie. W założeniu było raczej prześmiewcze.

  Seneka napisał/a:
  Nauczyciele negocjują dziś z rządem. To ważniejsze.
  Owszem i dla mnie ważne, cały czas czekam na odpowiedź : co w zamian za większy pieniądz? Cytując Ciebie : "nie tylko o pieniądze chodzi".
 • 17.04.2019 - 20:48
  Endrju ale ja nie mogę zostać nauczycielem z dwóch powodów a ten główny to jest taki, że zarabiają adekwatnie do ilości przepracowanych godzin czyli za mało. Od początku o tym mówię, że nauczyciele zarabiają za mało ponieważ za mało pracują. Popieram ich w pełni dam nie 500 nie 1000 ale 2000zl podwyżki tylko do tej pory nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie : co w zamian? Bez odpowiedzi wygląda to tak, że chcę podwyżkę bo.....jestem :-))) taaaadaaammm. Chce w miejsce podwyżki zrezygnować z korepetycji, nauczyciel powinien w zamian za podwyżkę mieć czas pochylić się indywidualnie, pomóc, zapytać, zaproponować inne podejście (są obecnie i tacy ale na palcach jednej ręki). Jeśli po podwyżce (jeżeli nastąpi) ma to wyglądać tak jak do tej pory to po co komu podwyżka?
  Cały czas moje pytanie jest otwarte: co w zamian?
  Wszyscy tutaj konsumenci różnych dóbr i usług oczekujecie z czasem coraz lepszej jakości najchętniej przy niższej cenie. Jeżeli po sprawdzeniu właściwości odbiega to od waszych oczekiwań stwierdzacie, że chyba przesadziliście z ceną w dół bo jakość rozczarowała. Szukacie alternatywnych rozwiązań lub towarów. Koniec końców najczęściej jednak dokładacie kilka groszy aby kupić coś lepszego lub co najmniej markowego co powinno gwarantować minimum jakości.
  Z jakością nauczania cóż.....jest jak jest. Poprzez wadliwy system przerabiany od czasu transformacji z jakością i materiałem jest słabo, zamiatamy ogon Europy. Pozostaje pytanie a co z jakością pracy? Czy faktycznie na palcach jednej ręki? Rozumiem, że jak nie ilość godzin to choć jakość - zazwyczaj tak jest, ilość lub jakość. A teraz mamy i 18 godzin i niby brak czasu dla dziecka, wieczne udawanie zabiegania itp.
  No to jak to jest warto dołożyć tych kilka złotych do jakości czy nie warto? Proste rynkowe pytanie.
  I rynek da na to odpowiedź. Nie rząd, nie Broniarz, nie solidarność ani nie ZNP. Ani się obejrzycie jak rynek to wyreguluje. System już się wyregulował przez korki i prywatne dokształcanie. Przyjdzie pora aby wyregulował jakość pracy, znaleźć dobra alternatywne, inne rozwiązania polepszające. Gwarantuje Wam, że rynek nie zapłaci za pozerowanie jakości.
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/595803,strajk-nauczyciele-broniarz-reforma-szkola.html

  Seneka napisał/a:
  NSZZ "Solidarność" już ma prawomocnym wyrokiem sądowym przeprosić KOD. Kiedy Ty przeprosisz publicznie za tych esbeków etc.?
  Weź mi przypomnij bo ktoś z nas nagina rzeczywistość. Ja pisałem o powiązaniu Broniarza z KODem, a ludzi z jego otoczenia Broniarza z przeszłością komunistyczną. Ergo strajk nie jest dla nauczycieli, nauczyciele to narzędzia KODu, jak każda pikieta KODu jest celowana. Przypomnę :
  https://niezalezna.pl/266167-sojusznik-broniarza-i-jego-komunistyczna-przeszlosc-jan-guz-byl-w-kw-pzpr-i-ormo

  o esbekach Ty wspomniałeś, więc jak będzie? Pokażesz mi to palcem czy zostaje na tym, że Ty zmanipulowałeś i połączyłeś KOD z esbecją?

  tu jest na bogato
  http://www.blogmedia24.pl/node/76149

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto w naszym regionie powalczy o euromandat?

 • Wczoraj 23:24
  Ja znam Padlikowskiego co odegrał rolę w społeczeństwie w Pcimiu :-))) .....podać link ? Ale Ciemnogród nie za dobrze wspomina Padlikowskiego zatem cóż to była za rola w polskiej kulturze? :-)

Fontanna Vistula

 • 20.04.2019 - 20:37
  oportunista napisał/a:
  Na osiedlu (starym) to w większości miejscowi a nie przybysze, jak dorosło pokolenie przełomu lat 30/40 tych i zakładali rodziny to gdzieś mieszkać musieli, i dlatego powstało to osiedle, a ci "zasłużeni" dostawali parcele po Lubomirskich
  Dokładnie stare osiedle to miejscowi, czasem bliskie okolice wiosek. Sam pamiętam jak przez mglę jakieś początkowe lata w bloku nr1. Natomiast wiele osób na nowym to przesiedleńcy spod zapory Dobczycko-Osieczańskiej zatem też prawie miejscowi.
 • 20.04.2019 - 12:11
  bono napisał/a:
  Ja też, ale była. Butelkę przynosił pan podpierający się kulą, gruby niewysoki.
  Koło liceum mówiło się, że chodziło się na lody do Kolada, tak kulejący ale czy to było nazwisko czy pseudo to nie wiem.
 • 18.04.2019 - 23:19
  Z piwem było tak, że po Słowiańskim niepasteryzowanym z drożdżami na dnie (którymi się godzine odbijało) jak się człowiek napił Żywca przywiezionego z Żywca to aż się nogi uginały z dobroci po przełyku :-)))
 • 17.04.2019 - 23:55
  jaka melina? Może i tak to było ale nic o tym nie wiem
 • 17.04.2019 - 21:23
  a kapke dalej na rogu gdzie teraz kiosk lody bambino :-)))
  Ale faktycznie, ciekawe czy tą fontannę da się reanimować.

Pierwszy etap rewitalizacji Rynku zakończony

 • 19.04.2019 - 23:33
  Mateusz1212 napisał/a:
  Pieniędzy na remont rynku zabrakło, ale kościół jak zawsze dostał wszystko pomimo okradania wiernych co niedziele z pieniędzy :) Ale władzy podlizywać się trzeba, mogli sprzedać auta dołożyć z własnej wypłaty i by sami to zrobili. Szkoda, że miasto tak marnotrawi pieniądze, a na Zarabiu jaki syf był taki jest i taki będzie.. Później burmistrz zdziwiony, że ludzie wyjeżdżają z miasta na weekend wydawać pieniądze jak tu nie ma co robić...
  https://zabytek.pl/pl/obiekty/myslenice-kosciol-par-pw-narodzenia-nmp
  forma ochrony: rejestr zabytków

  http://samorzad.nid.pl/baza_wiedzy/na-ratunek-kosciolom-fundusz-koscielny/

  rozumiem, że nijak się to ma do ściepy na Notre Dame. Złóż wniosek o .... modernizację Zarabia, albo proponuje je spalić i ściepę zarządzić. Bedzie mniej zdziwionych jak Ty.

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

 • 17.04.2019 - 23:59
  A nie wiążesz tego z akcją Sorosout? Może poszło pod stołem jakieś zdanie w stylu OK nie robimy dymu ale kupicie 16 caracali i 20 innych. Noooo własnie zdroworozsądkowo nie wiadomo po co im 36 maszyn w tym 16 grubych. Dla mnie takie zakupy to gierka, tym bardziej że wojska tam mniej niż u nas harcerzy :-)
 • 17.04.2019 - 20:19
  Stary ja tam gdzie on......nie ma zmiłuj.
  zdjecie
  Wróg nie śpi, wróg czuwa :-)))
Pokaż więcej komentarzy