Vivaldi

Dyżurny Jacek Zięba po raz kolejny zapobiegł samobójstwu

 • Wczoraj 11:50
  śmieszne/nieśmieszne bo mało jest ludzi potrafiących słuchać a nie tylko słyszeć, tym bardziej szacun dla Pana Jacka, ale na wesoło można spuentować w ten sposób, że nie wszystkim po drodze do kościoła, więc powinni konfesjonał wstawić na dyżurkę skoro bez niego takie cuda Pan Jacek czyni przez telefon :-) a człek widać nie chciał się zabić ale pogadać.
  Niemniej coraz mniej ludzi słuchamy, coraz mniej chcemy widzieć, jednak bardzo śmiało hejtujemy i wyśmiewamy i przepis na załamanie psychiczne gotowy.

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

 • Wczoraj 11:29
  Amethist napisał/a:
  Czy miał ktoś do czynienia z mechanikiem w okolicach Myślenic, który pracuje ze skrzyniami automatycznymi selfespeed?
  ja nie znam żadnego wokół Myślenic który sam, dobrze i rzetelnie robiłby skrzynie i to te półautomaty od Fiata - ciężki temat. Jedynych których mogę polecić a być może podejmą się tematu to proponuje kraków a konkretnie tą firmę


  jest szansa, że szarpną temat skoro robią multitronici
 • 01.02.2018 - 23:13
  :-) już dość..... :-) .......jednak nie ma to jak opinie z google.....już nie rozmawiajmy więcej :-)
 • 01.02.2018 - 12:27
  kar9876 napisał/a:
  [cytat=Vivaldi]

  Każda opona może wystrzelić nowa jak i stara. Myślisz że polskiemu kierowcy opłaca się jechać niesprawnym autem do Niemiec tam jak dostanie mandat który idzie w tysiące zł A nie parę słów .
  A co do montażu starych opon w serwisie w M-ce kto ci kazuje je kupowac kazdy ma swoj rozum i odpowiedzialność
  bez komentarza pozostawie takie argumenty na takim poziomie. Używasz dwóch sprzeczności w swojej retoryce : czyli opony strzelają wg ciebie bo mogą? Czy może jest jakaś przyczyna? A z drugiej strony piszesz, że nawet na nowych oponach jedziesz niesprawnym autem (do Niemiec) skoro nowa wg Ciebie może wystrzelić? Otóż sprawna i nie uszkodzona opona sama nie może wystrzelić :-).
  Widać za mało jeszcze jest pozwów cywilnych o dożywotnią rentę aby druciarze dwa razy się zastanowili co robią.......ale skoro jest popyt to i jest ciche przyzwolenie przewoźników na byle jakoś(ć) będzie. Ale spotkałem się już z tym, że co większy cwaniak to zleca serwis bez kwitu ale nagrywa założoną w aucie kamerką aby nikt się później nie wycofał. Dlatego tak ważne jest nie robić złego serwisu i koniecznie wystawić i żądać kwitu serwisowego, łatwiej będzie przerzucić odpowiedzialność o dożywotnią rentę w razie draki na tego kto obsługiwał koła a ten co obsługuje zastanowi się czy takie auto wypuścić czy może choć wpisać adnotację dla kierowcy.
 • 31.01.2018 - 16:11
  Pablo napisał/a:
  No to jeszcze poprosimy o kilka "wskazówek" jak do tego taniego "gumiorza"... nie trafić. :-)
  a tak się kończą takie serwisowania, raz bez ofiar a raz z ofiarami
  http://www.poboczem.pl/video,vId,2462813
 • 13.01.2018 - 16:04
  tak zakłada opony jeden z TANICH serwisów opon w Myślenicach

  https://drive.google.com/open?id=121cN8h8Ocx1hpVWPBWs6czNfHIllupEZ

  https://drive.google.com/open?id=1IimG67ChmZUfYMB46OX0XPt-nEaMmK4A

  Serwis zapewne się teraz nie przyzna ("to nie on a tego auta nigdy u nas nie było" dlatego tak ważne jest brać kwit serwisowy) tylko jak można świadomie wypuścić to auto na drogi, przecież za tym przyjdzie prokurator jak dojdzie do tragedii, nie mówiąc już o jeżdżącej śmierci po drogach, wybuch takiej opony to śmierć kogoś niewinnego i nieświadomego a to wszystko przez pazerność na garść miedziaków.

  Da się tanio? Da się......tylko właściciel już się gorzej czuje, bo lżejszy o 1000zł straty a zostały jeszcze 4 opony które były zakładane i potargane u tego gumiorza (bo trudno go serwisem nazwać).

  Z resztą jakość wszelkich usług to od kilku lat równia pochyła. Tylko jak daleko do dna a potem będzie jeszcze metr mułu? Notoryczna brak jakości, brak ludzi wyedukowanych, brak ludzi którzy mogą coś nauczyć i najgorsze to brak świadomości i odpowiedzialności za usługę. Czy Ci co płacą za usługi potrafią zrozumieć, że nie da się tanio na nawet niskim ale akceptowalnym poziomie? Myślenicki rynek usług jest niesamowicie specyficzny, słowo "tanio" u nas zastąpiło wszelkie odnośniki słowa "jakość". A sloganem kluczowym jest : "nie dziaduj - podrutuj". Pierwszy raz spotykam się z popytem nie na usługę ale to popyt na słowo "tanio" - tylko nie wiem jaka to kategoria w ekonomii. Sprzedaż sloganu "tanio" :-)))
 • 29.12.2017 - 0:11
  Endread napisał/a:
  Hej ja polecam specjalistów z 4Gear z Jawornika. Bardzo dobry warsztat znający się bardzo dobrze na naprawach oraz regeneracjach skrzyń biegów.
  Ciekawe kto usunął i na jakiej podstawie moją negatywną opinię o tym zakładzie z opisem i uzasadnieniem. Nie polecam i odradzam wszystkim usługi tego "fachofca". Zapraszam na priva po szczegóły. Ja przeszedłem koszmar w tym zakładzie z pogróżkami włącznie. Po trzech poprawkach odebrałem i tak nie sprawne auto, ale po tym co widziałem zleciłem poskładanie tego wszystkie i wyjazd (m.in. taśma sygnałowa skrzyni złożona na opaskach zaciskowych bo orginalne mocowania pourywali), uszczelki miski skrzyni się nie wymienia tylko szlifuje (!), pseudo gwarancja nie obowiązuje. Długo by pisać. Ostatecznie zawiozłem auto do Krakowa i odebrałem sprawne.

Uwaga - oszuści z Energia Dla Domu grasują w Myślenicach 2018 styczeń

 • 10.02.2018 - 12:01
  byli i u mnie ale wystarczyło poprosić o ofertę na piśmie lub na meila i wszystko było jasne, zaczęli się migać. Dostali ostrzeżenie albo wylatują za drzwi w 10 sekund albo dzwonię na policję ....wyszli w 3 sekundy. Są przeszkoleni, prowadzą rozmowę w ten sposób aby nawet po nagraniu słów nie było zarzutów o nieuczciwą praktykę. Uważam, że naciągną niejedną starszą lub nieświadomą osobę.

KRYPTOWALUTY

 • 07.02.2018 - 21:04
  DUKE napisał/a:
  Nie naciągam innych tylko tłumaczę że wszystko ma swoje plusy i minusy a tym bardziej nie namawiam nikogo do inwestowania. Gdybyś przeczytał uważnie mój post zrozumiałbyś i nie przeinaczał iż do wszystkiego trzeba podejść z dystansem i zimną kalkulacją. Zachowujesz się mało dojrzale a ataki w Twoich postach są nie na miejscu. Poza kryptowalutami jest wiele innych sposobów na inwestycje nieruchomości, dzieła sztuki, rzadkie metale itd.
  nie przeinaczam, trzymam się tematu, nie irytuj się temat nie jest o metalach, dzbankach, malowidłach ani gliniankach.....wszystko co wymieniłeś w ostatnim zdaniu ma pokrycie materialne, a zdanie wcześniej piszesz o zimnej kalkulacji na kryptowalucie.....mam pytanie : kalkulacji czego skoro to nawet gwarancji ani państwowych ani bankowych nie dostanie i co chcesz kalkulować? Znasz choć jeden pewny mechanizm poza "widzimisie w matrixie" będący kalkulatorem lub choć namiastką determinantu albo choć katalizatora finansowego kryptowalut? Teraz nawet giełda będąca oficjalnym instrumentem nie idzie współmiernie z kondycjami gospodarek to o jakiej Ty kalkulacji piszesz i co chcesz kalkulować? Jeśli wiesz to chylę czoła, stawiam flache i chętnie się czegoś nowego nauczę. Wyslij mi przynajmniej na priva - żeby tu nie śmiecić - kalkulacje i przewidywania w związku z czym symulować kryptowalute na podstawie pół roku wstecz o tych samych założeniach. Ciekawe czy się zazębi przewidywanie z założeniami.
  Z jednym z czym się zgodzę z Tobą to dystans .....zwłaszcza wtedy gdy wiedzy nie starcza, bo bawiąc się w rekina na czuja to powodzenia życzę.
 • 07.02.2018 - 18:51
  DUKE napisał/a:
  Pierwsze słyszę żeby bitbay nie wymagał pełnej weryfikacji kiedyś może tak teraz prawie każda giełda ma ograniczenia co do wypłat bez weryfikacji.

  Vivaldi chyba wyprzedałeś wszystko podczas "panic sell" skoro tak się irytujesz. Każdy inwestuje swoje pieniądze w to co chce więc polecam pilnować samemu własnych oszczędności. Ty na chwilę obecną zachowujesz się jak banki które straciły część posiadanego kapitału klientów na prowizjach bliskich 0. Kryptowaluty to cios właśnie w sektor bankowy jedne pozwalają zarobić ponieważ idą z nimi w parze ciekawe projekty a inne to zwykłe scamy.
  ale ja się nie irytuje, bo w gówno nie inwestuje z reszto ciężko inwestować w spekulacje. Czujesz się rekinem ? Ja mam to gdzieś ale wytłumacz pytającym tutaj z dobrą podstawą, że powinni inwestować w widzimisie illuminatów ;-) ale dziwi mnie to, że uważasz kryptowaluty jako produkt walczący z bankami a zastanów się na czym finansiera która trzesie bankami centralnymi ma zarabiać (czytaj rzeźbiąc klientów i niby rekinów giełdowych) jak nie stworzeniem przez siebie konkurencji dla własnego produktu który jest na prowizji 0 ? W obecnych czasach nie można znaleźć założyciela....weź mnie nie rozśmieszaj, ot sporo go to kosztowało i kosztuje aby niby go nie namierzyć.
  Z resztą.......eeee już nic. Działaj i walcz ale własnymi pieniędzmi - nie naciągaj innych mniej zorientowanych, wytłumacz im że inwestują w coś co nie ma pokrycia w reali czyli nie ma co odzyskać.
 • 07.02.2018 - 13:29
  DUKE napisał/a:
  Vivaldi nie siej propagandy
  propaganda? nooo coś Ty mi to wisi, bierz i kupuj wszak kupuje się w dołku ale o tym pewnie wiesz :-)))

  http://biznes.interia.pl/waluty/news/paniczna-wyprzedaz-akcji-dobija-kryptowaluty,2556005,1023
 • 03.02.2018 - 9:26
  CzarnyJezus napisał/a:
  Ja już na kryptowaluty zarobiłem około 6.300 zł PLN w sześć dni :) polecam, tylko początkujący mogą mieć trudność i mogą się wkopać w niezłe problemy. Polecam świetna sprawa.
  brać bo braknie :-) ...... kupuje się przecież w dołku
  http://biznes.interia.pl/waluty/news/lawinowy-spadek-kursu-bitcoina-gdzie-jest-granica,2555717,1023

  w czym ma pokrycie kryptowaluta? Jeżeli w reklamach na FB to gratuluje powyższym rekinom finansowym w tym wątku, czy może kryptowaluta ma pokrycie w widzimisię finansiery masońskiej to tym bardziej gratuluje rekinom ale zalecam zabranie się do roboty skoro wiedzy giełdowej brakuje gdy ślina leci z brody na chęci zysku bez pracy :-)))
 • 01.02.2018 - 23:27
  :-) ludzie czy na prawdę wierzycie w dłuższej perspektywie w te mechanizmy, bo nawet dźwignią finansową tego nazwać nie można? Jeżeli wierzycie to brać ..... bo braknie :-) tylko napiszcie po roku czy wieniec ma być drogi czy tani :-)

Wyjazdy zagranicę

 • 01.02.2018 - 23:36
  basia_123 napisał/a:
  Dlatego warto dokładnie przemyśleć wiele spraw. https://vindicat.pl/baza-wiedzy/kiedy-firma-upada-oglasza-upadlosc/ Tutaj polecam ciekawe informacje o weryfikacji firm.
  Basia weź spasuj z tymi reklamami Vindicat co post i co temat, bo wychodzi na to, że jesteś opłaconym trolem internetowym, noooo chyba, że przyjmiesz i zapłacisz f-rę za miejsce reklamowe.
  basia_123 napisał/a:
  Jeśli tylko masz jakąś sensowną ofertę to ja bym się nie wahała.
  Widocznie płaca Ci sensowniej niż na zachodzie i nie wahasz się wyjechać za granicę.

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 01.02.2018 - 23:18
  miasto nienawiści :-/

Myślenice: Parkingi piętrowe rozwiążą problem braku miejsc parkingowych w mieście?

 • 24.01.2018 - 20:23
  Pomysł rewelacyjny. Podpatrując rozwiązania w innych krajach europejskich pomysł winien zaistnieć i zostać zrealizowany już 10 lat temu. Trzy miejsca w których powinny stanąć co najmniej 3 piętrowe garażowce i to w projekcie bioracym pod uwagę modułowość i możliwość nadbudowy. Takie trzy miejsca to osiedle w miejscu blaszakowych slamsów, były plac targowy przy Traugutta i alternatywnie koło carrefura.

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

Pieszy na Zakopiance cudem uniknął śmierci [WIDEO]

 • 17.01.2018 - 23:26
  noooo dostał gość drugą szansę na spokojne życie.......jeden i drugi w sumie.

Myślenicka drogówka ma nowy radar. Sprawdzą go w ten weekend

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • 05.01.2018 - 9:12
  niewolnik niewolnikiem pogania niewolnika, takie ekonomiczne zniewolenie, miliony niewolników, a Ty masz oddać wszystko co posiadasz a jak to działa ? Kup jakikolwiek produkt, on wygeneruje problemy aby kupić usługę i jej otoczkę czyli dokup przedłużenie gwarancji, do tego dokup ubezpieczenie a następnie ubezpieczenie na życie aby Twoja rodzina nie spłacała, oczywiście dopłać za ubezpieczenie wkładu własnego. Następnie wykup abonament obsługi prawnej, bo tylko w ten sposób będzie Twój głos reprezentowany we wszelkich urzędach, Ty nie będziesz miał czasu na walkę o swoje prawa (także gwarancyjne nowych gadżetów niezbędnych do życia), bo Twoje jedyne prawo to będzie praca na miniratki tego co kupiłeś i dokupić planujesz. Dopłać do abonamentu najlepiej w kryptowalucie a otrzymasz za chwilę możliwość oddychania, oczywiście abonament tym droższy im większy wiek nieprodukcyjny (bo po co ma oddychać ten kto nie pracuje). Chcesz oddychać - płać.
  Taka wizja :-))))

Myślenickie Derby 2018: Orzeł po raz pierwszy wygrywa z Dalinem

 • 02.01.2018 - 22:02
  ja się nie zgadzam, najlepszy skład Dalinu od 9 lat i ....przegrana ? Mecz należy powtórzyć :-)

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • 29.11.2017 - 18:15
  Powodzianin_ napisał/a:
  Bardzo prosze my policjant, strazak, lekarz i pielegniarka tez mieli wolne w niedziele czy swieta.
  Chcialbym, aby bliska mi osoba byla w domu na wigilie, a nie musiala pracowac. Niestety nie moge. Dlatego te przepisy to dyskryminacja i tyle. Z reszta spowoduja one zwolnienia, bo wypada 1 dzien z obrotu w handlu dla sieci, a peirwsze co zrobia dyrektorzy finansowi to beda ograniczac koszta.
  Mozecie nawet zrobic zrzut ekranu mojej wypowiedzi i za jakis czas mnie zawolac i czy mialem racje czy nie.
  A spotykałaś (-łeś) się z tą bliską osobą wcześniej niż był policjantem, strażakiem, pielęgniarką czy zanim wybrała profesje? To tak jakbyś miał (-a) pretensje, że tenże ktoś policjant ryzykuje na SŁUŻBIE, strażak może zginąć w wybuchu a pielęgniarka zarazić się AIDS. Takie gadanie bez sensu. Poznaj za pilota myśliwca i doradź mu "lataj nisko i powoli".

  Mówisz, że zwolnienia? A gdzie Ty żyjesz? Pójdą za wyższą stawkę do pracy od poniedziałku do soboty a znajdź mi dzisiaj dyrektora który ciepłą rączką zwalnia pracownika :-))) ....no chyba, że sam złapie za mopa, siądzie za kasą czy posprząta kibel firmowy skoro całe życie pokazywał palcem.
  Nadeszły czasy gdzie faktycznie trzeba mieć wiedzę, szacunek do drugiej osoby i umieć prawdziwie zarządzać....zwłaszcza kapitałem ludzkim, później intelektem i później sferą ekonomiczną.....spora część pseudo dyrektorów niestety nie umie się przestawić i zaakceptować zmian zaczynając od siebie. Gro`s niestety pozostanie jednopalczastych. Przychodzi czas na dyrektorów, prezesów w stylu "pokaż mi jak a to wykonam", tylko znajdź mi takich :-)))
 • 27.11.2017 - 21:32
  whitestar1906 napisał/a:
  ....moi pracownicy akurat wola prace w weekend gdyż maja 45%wyzsze wynagrodzenie a teraz im to się zabierze bo my POLACY TEORETYCZNIE JUŻ MAMY JAK NA ZACHODZIE...
  czyli rozumiem, że w tygodniu płacisz im takie drzazgi, że niedziela jest dla nich zbawieniem i lekarstwem na cały tydzień? To poczekamy aż i oni dorosną, bo lada chwila jak Europa dotrze do Myślenic to te 45% dopłacisz im w tygodniu i poprosisz aby przyszli do pracy. Generalnie ja się nie mogę doczekać kiedy się skończy i u nas okres "po taniości" oraz wiecznego dorabiania do wypłaty i przy okazji narzekania niezależnie od wszystkiego. Przy okazji trochę się zegną kręgosłupy (moralne) wszelakim biznesmenom przyzwyczajonym do pracy za piątaka na godzinę z możliwością dorobienia jeszcze 2,50 po godzinach lub w niedziele. Pora już teraz usiąść z ołówkiem nad nowym biznesplanem i pokazać w "normalnych" warunkach żyłkę przedsiębiorczości.
 • 27.11.2017 - 9:32
  whitestar1906 napisał/a:

  Kazdy ma wolna wole i kiedy chce robi co chce
  Ktoś chce pracować w weekend to powinien moc
  Ktoś chce robić zakupy to powinien moc
  Ktoś chce iść do kościoła to powinien moc
  Chyba za mocno mylisz pojęcia i to sporo pojęć. Coś w stylu "róbta co chceta" to nie wolność a anarchia. Gdybyś zaczął obserwować zmiany ekonomiczne i miał deko pojęcia choćby z praktyki wiedziałbyś co to kapitalizm (de facto władza przez zysk) raczkujący, rozwijający i kapitalizm rozwiniety w który my teraz wchodzimy. Wiedziałbyś, że nie ma nic gorszego gdy pracownik przychodzi do pracy już zmęczony (w tym lekarze) lub zniechęcony. Wyjaśnij mi dlaczego co drugi tydzień pracy na zachodzie jest krótkszy (tzw krótki lub długi piątek), dlaczego w sporej części UE poza wolnymi weekendami mamy codzienne sjesty od 12:00 do 14:00 (nie chodzi tu o temperatury w tych krajach skoro wszędzie pozawieszane sa klimatyzatory), dlaczego w krajach rozwiniętych nie dodzwonisz się do firmy a nawet urzędu i nic nie załatwisz między 12:00 a 12:30 bo w spokoju jedzą obiad - chyba, że to oni nie wiedzą co robią a Ty wiesz lepiej i żresz (trudno to nazwać posiłkiem) swoją bułkę na zapleczu siedząc między workiem z ziemniakami a paletą z mąką. Weź chłopie dorośnij do tego kapitalizmu na który tak ciężko pracujesz bo się okaże, że zawał złapiesz w sobotę i nikt Ci nie pomoże a w niedzielę nikt Cię nie pochowa, bo mylisz posługę z pracą Polaka-Janusza.
  Wszystko jest kwestią wyważenia, praca także czy jest to posługa z musu, czy posługa pro publico bono, czy może posługa z pazerności.
  A jak nie pasuje Ci skoro marudzisz to zacznij zmiany od siebie : zostań kolejnym cukiernikiem, policjantem, strażakiem, księdzem .....kto Ci broni, wystarczy jak napisałeś mieć wolę i robisz co chcesz. Jeżeli nie sprzedajesz produktów których stworzyłeś swoimi rękami, nie niesiesz usługi doraźnej lub "ratującej świat i ludzi" to handlujesz boś po prostu pazerny, więc siedź na zapleczu i zawijaj w sreberka jak świstak a ja u Ciebie i tak w niedziele nie kupię ...przyjdę być może w poniedziałek i to jak się przełamie, bo skoro się sam nie szanujesz to nie licz na to, że ja poszanuję Ciebie. Noooo chyba, że szacunek chcesz kupić, toooo wtedy dorabiaj się dorabiaj bo szacunek kosztuje więcej niż Ci się wydaje :-) i dużo więcej niż zarobisz w niedzielę.
 • 26.11.2017 - 18:49
  mirekm napisał/a:
  zgadzam sie w pelni. jakim prawem ktos ma decydowac o tym co mam robic w niedziele? pracuje przez 6 dni w tygodniu place podatki a oni mi jeszcze mowia gdzie i kiedy mam robic zakupy...
  Mirek i inni przeciwnicy zakazu handlu w niedzielę weźcie mi wytłumaczcie, bo do mnie nie dociera Wasze stanowisko : dlaczego w większość krajów wyzwolonej od wiary czy ideologizmów UE w niedzielę możesz kupić chleb co najwyżej na stacji benzynowej? Dlaczego tam to nie jest nakaz tylko u nas nazywa się to życiem pod nakazami i zakazami? Dlaczego (niezależnie od tego która opcja rządzi u nas) te wartości nie kopiujemy z Europy? To tak ekonomiczno-ideologicznie.

  A w kwestii rodzinnej to trzeba mieć zryty beret traktując wypoczynek jako spędzenie niedzieli w "rodzinnej" galerii. Co to ma być? Odkupienie win i rekompensata za cały tydzień złej organizacji czasu i poprzestawianiu priorytetów w pędzie ...... tylko za czym?

  Aaaaa i przy każdej dyskusji schodzącej albo na rząd albo na kościół pamiętajcie o bardzo ważnej kwestii : demokracja to nie jest anarchia, demokracja to rządy większości. Demokracja to nie odnalezienie złotego środka dla wszystkich, bo taki nie istnieje. Demokracja to podporządkowanie mniejszości do większości za którą ta większość głosowała czy się to komuś podoba czy nie.

Rajdy Samochodowe: Kasperczyk i Syty wicemistrzami Polski

 • 27.10.2017 - 19:18
  I o to chodzi. Gratulacje dla chłopaków. Widzimy się na Karowej ?

Rozpoznajesz go? Dotkliwie pobił mężczyznę w myślenickim szpitalu

 • 12.10.2017 - 17:00
  ma imię i nazwisko widoczne ..... Jacek Daniels

Piłka nożna, A-klasa: Wróblowianka zdemolowała Górki

 • 10.09.2017 - 16:26
  ale że jak ? 3:0 a potem 4:0 to na 4:1 w jakim sensie jest bramką kontaktową ?
Pokaż więcej komentarzy