Vivaldi

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

 • Dzisiaj 0:28
  profesor napisał/a:
  Polecam wszystkim lekturę tych trzech tekstów:

  http://gazeta.myslenice.pl/burmistrz-powinien-dobrze-wspolpracowac-z-rzadem

  http://gazeta.myslenice.pl/samorzad-to-nie-partia-to-ludzie

  http://gazeta.myslenice.pl/w-tych-wyborach-jestem-glosem-rozsadku

  Chylę czoła!
  Rzeczywiście bardzo bardzo trafne pytania co skutkuje bardzo celowym podsumowaniem. Najdłużej dotrwałem przy czytaniu odpowiedzi Jarka odpuściłem po trzeciej odpowiedzi co do zdaniach o inwestycjach w Zakopiankę jako najbardziej potrzebne. Reszta rzeczowa.

  Na drugim miejscu Grażynka jednak stwierdzenie "Myślę, że postrzegają mnie przez pryzmat kobiecy i dlatego ignorują moją osobę" po prostu mnie rozmiękczyło. Nie ma w niej siły na co wskazywał już spot na rynku a stwierdzenie "idźże do kuchni" może załatwić sprawę, bo i tak nic nie zmieni.

  Trzecie miejsce podium dla Krzysztofa jeszcze nie zacząłem czytać a mi flakami obróciło za zdanie "to naturalna kolej rzeczy, że będąc ich kandydatem opowiadam się za kontynuacją działań jakie zapoczątkowała obecna Rada wraz z burmistrzem" a chwilę wcześniej i później "Proszę zwrócić uwagę, że Macieja Ostrowskiego nie znajdziemy na listach do Rady Gminy, a do Rady Powiatu. Rezygnując ze stanowiska burmistrza pozostawia też gminę na rzecz powiatu, aby uniknąć tego typu zarzutów" przecież to dwa zdania o biegunowo innych przesłankach wypowiedziane jednym tchem...ślizgacz.

  Podium rozdane, ale puchar ligi mistrzów jest tylko jeden.
 • Wczoraj 19:30
  Słuchajcie, temat główny to wojna plakatowa. A mam dla Was taką rzeczywistość rodem z KGB, czyli dezinformacja. Otwieram dzisiaj skrzynkę (mieszkam w okręgu Mateusza Sudra) a tam takie pismo :

  https://drive.google.com/open?id=1sbUZBy3F5b5J8glo6Njjb55voZX7aYHO

  otrzymywałem wiele pism od Mateusza Sudra i miały kompletnie inny charakter, czcionkę oraz były podpisane Przez Mateusza Sudra. Dzwonię na podany numer - okazało się, że nie jako pierwszy. Pismo to kompletna dezinformacja co więcej dokonana w całym okręgu. Jest to po prostu fałsz, manipulacja i nieprawda. Co ciekawe razem z tym "pismem" (trudno to nazwać dokumentem informacyjnym bez podpisu i sklecone w formule opowieści) była ulotka Grażynki. Nie wiadomo która opcja alternatywna wprowadziła dezinformację rodem ze struktur komuny ale w mojej ocenie straciła Grażyna Ambroży ponieważ jej ulotka była razem z tą nieprawdziwą informacją ale i stracił Halek&Ostrowski bo pośrednio w domyśle było to działanie przeciw Mateuszowi Sudrowi z PiS. Tu proponowałbym aby dwie alternatywne opcje czyli Ambroży i Halek porozmawiali ze sobą po co sobie tym blefem zaszkodzili. Mogą się przepychać że to nie my to oni tylko wbili sobie nawzajem gwoździa w kolano. Pytam po co? Pisze z pełną odpowiedzialnością, nie było to tylko w mojej skrzynce na listy!

  Zastanówcie się teraz co oni będa robić z Wami jeśli na nich zagłosujecie. Żadnych zasad, fałszywe informacje, zakłamanie rzeczywistości, jeśli potrafią w ten sposób manipulować zastanówcie się co zrobią gdy dorwą się do koryta. Zasada dezinformacji : kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Tak ma wyglądać lokalna przyszłość?

  Dezinformacja część definicji wojskowej : "Dezinformacja, to według definicji „sfabrykowane świadectwa, taktyka oczerniania oraz sfabrykowane dokumenty wykorzystane do zdyskredytowania
  przeciwnika”. Dezinformacja, to tworzenie i rozpowszechnianie wprowadzających w błąd lub fałszywych informacji w celu wyrządzenia szkody wizerunkowi kraju wybranego za cel.
  Instrukcja Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polski"

  Czy tak chcecie ? Dacie na to zgodę?

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

Serial TTV kręcony w Myślenicach właśnie miał premierę. Jak oceniacie „O mały włos”?

 • 17.10.2018 - 9:50
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Dajcie się temu serialowi rozkręcić. Przecież nie od razu będą kręcić odcinki jak Iwona dostaje pracę w Gminie i zaczyna się "romans po godzinach". W takim małym miasteczku bez kontaktów, ciężko o klientów - zwłaszcza fryzjerom i stąd narastający konflikt. Od czegoś muszą zacząć. Pewnie w trzecim odcinku Burmistrz odwiedzi fryzjera...
  dobre, bardzo dobre :-)))

  A może czekają na kolejne scenariusze życiem pisane np : po wizycie u fryzjera razem z Halkiem, jadą darmową komunikacją na Zarabie i dwoma łopatami pogłębiają i regulują koryto Raby. Tymczasem przez czysty przypadek Iwonka już tam jest.....cóż nie chce ale teraz już musi. Dodając trochę akcji w serialu okazało się, że Iwonka na Zarabiu jest w jednym celu albowiem działając marketingowo bierze udział w runmagedonie.....co się dalej stanie dowiecie się .....po wyborach :-))))

Wybory Samorządowe 2018: Kto wójtem, kto burmistrzem? Typujecie zwycięzców

 • 14.10.2018 - 15:40
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  czas decyzji, jestem z Myślenic głosuje na HALKA!
  czas decyzji, jestem z Myślenic dlatego nie głosuje na HALKA......chyba, że powie skąd będzie miał pieniądze na wór obietnic z kosmosu, albo skąd i od kogo dostanie zgodę na grzebanie w Rabie.
  O solary ankietowano już kilka razy później olali, za Halka o zachodnią obwodnicę też ankietowali i nic, ankietowali także o parkingi i transport, generalnie oni potrafią....ankietować :-)

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 13.10.2018 - 19:58
  Lech Kosyjan napisał/a:
  I teraz nowe obiecanki tej samej ekipy. Parkingi trój poziomowe aż trzy w obietnicy. To milionowe wydatki a patrząc na szczodrość poprzedniego burmistrza to będą kosztować co najmniej trzy razy tyle
  Dokładnie jest jak mówisz ale ja pójdę vabank. Rzucam rękawicę i czekam aż H&O ją podniesie. Halek pokazuje wstępny biznesplan na te obietnice od regulacji raby (tu wstępne zgody chciałbym zobaczyć - bo ich nie uzyska, było w innym wątku), po parking wielopoziomowy oraz komunikację prawie za free. Halek pokazuje przy KAŻDEJ obietnicy skąd weźmie pieniądze (niech będzie choć zarys byle nie wydumany), jak dalej nie zadłuży miasta i glosuję na niego. Czekam........
 • 13.10.2018 - 9:55
  Bagietka napisał/a:
  5h strzelania plus drink gratis :)
  w innej kolejności najpierw drink a potem strzelanie......tylko do kogo ? :-)))

  profesor napisał/a:
  Ciekawe spostrzeżenie. Chętnie przeczytałbym lub obejrzał nie tyle debatę, co rozmowę z kandydatami, które pokazują ich podejście do sprawowania urzędu i pokazują jakimi są ludźmi.
  No właśnie, na włodarza Stolycy wszyscy (nawet w TVP) zgodzili się debatować. U nas Halek nie życzył sobie w radio Kraków, więc odmówił co daje do myslenia, bo obietnice obietnicami ale ja chciałbym zobaczyć plan finansowy na te wszystkie.
 • 12.10.2018 - 23:25
  Nikt Ci tyle nie dal ile Ci Krzychu obieca......
  ......zaczynam się ich wręcz bać.
  Komunikacja miejska była podnoszona i ankietowana. Owszem była i jest niezbędna. Parkingi podobnie, ankietowane nie raz i nie dwa.
  Dlaczego tym gra teraz? Nie zrealizował przez tyle lat więc nie zrealizuje.....jak większość obietnic. Nie ma się co łudzić.

Krzysztof Halek podpisuje kontrakt dla Myślenic, prezentuje program i kandydatów na radnych [WIDEO]

 • 10.10.2018 - 21:05
  max1999 napisał/a:
  Co vivaldi widzę ze ogarnąłeś wszystkie kursy przez UP bo siedzisz w temacie. Teraz rozumiem chcesz sie przebranżowić jak reszta towarzystwa?
  :-)))) ...... taaaa.....z pewnością tak jest :-))) zrobiłem se z UP kurs na koparke bede chwasty wyrywał i na migomat ino nie umie szklanymi elektrodami spawać :-) jeszcze se zrobie kurs kasiera i wezme jako posade, skarbnika może bo tam czuć piniondz :-) .....Ty weź się .....zastanów.

  Po Twojej myśli przelanej na klawisze wnioskuje, że 1999 to Twój rocznik. Cóż......pasowałoby, żeby Ci kinderniespodzianki trochę bardziej włosem obrosły zanim się zaczniesz w politykę bawić ....nara
 • 09.10.2018 - 20:05
  https://www.youtube.com/watch?v=NyPQ6722bZE

  posłuchać parę razy i się wyciszyć, każdy znajdzie w tekście coś dla siebie i koniecznie....oddychać :-) wynik za kilkanaście dni i tak uważam już za przesądzony. Powoli pakować gadżety z biurek do kartonika. Pojeździć, pochodzić po tych co przetargi wygrywali, może znajdzie się jakaś praca, może któryś da robotę :-) wiem, że będzie ciężko ale jakoś przeżyjecie, może Unia pomoże, w końcu można za darmo przez UP zrobić jakiś kurs na spawacza, hydraulika, podnieść kategorię prawa jazdy, wierzę w Was, że dacie radę żyć jak normalni ludzie. Trzymam za Was kciuki, nie ma się co martwić, przecież budżet gminny to nic innego jak budżet domowy - rządzi się tymi samymi prawami......z założenia powinien być in plus.
 • 07.10.2018 - 16:08
  max1999 napisał/a:
  Gadacie skąd na to pieniądze sie wezmą. Ale nie zastanowicie sie skąd ma rzad na te wszystkie programy plus...
  https://biznes.interia.pl/podatki/news/witold-modzelewski-przyklad-inwestycji-legislacyjnej-ile,2587924,4211
  m.in wyżej masz sznurek skąd....wystarczy nie kraść.....nam, mi, Tobie. Zapytaj Twojego pracodawce czy płaci podatek. To często trudne ale nie głupie pytanie, bo od każdego wynagrodzenia pracownikowi jest m.in. odbijany podatek a jeśli on dalej jest przekazywany warto mieć ludzi zaufanych wyżej którzy sprawdzą dokąd dotarł ten Twój podatek i czy nie zniknął po drodze. Jeśli natomiast podatek który wzięli Ci z wypłaty nie jest przekazywany do budżetu to może być przeznaczany w firmie na inwestycje czyli rozwój, wzmocnienie, poprawę jakości, poprawę pracy być po prostu wartością dodaną ale jeśli nie na te cele to .....warto powiedzieć "sprawdzam", choćby po abym ja nie miał nieuczciwej konkurencji, po to abym mógł zapłacić Tobie czyli pracownikowi nawet 20-30zł za godzinę (a może 10euro jak na zachodzie?) i na umowę a nie 5-tkę na godzinę i to na czarno bez ubezpieczenia, po to aby nie trzeba było w niedziele pracować aby wypracować taki sam dochód co w innej Europie gdzie nikt w niedziele nie pracuje. Pieniądze nie biorą się z bankomatu ani z kasy tylko z budżetu. Każdy budżet działa tak samo jest prawa i lewa strona: jeśli dopuszczasz i popierasz oraz kryjesz i przyzwalasz na np wprowadzenie taniego (oszukanego i bez podatku) paliwa na rynek to jak sprzedasz własny wyrób?
  Po prostu wystarczy nie kraść i powiedzieć "sprawdzam". Budżet to wcale nie skomplikowany instrument. Komplikują go ludzie - często celowo, aby nie móc go i się wprost wytłumaczyć.

  Ja bym chciał lokalnie sprawdzić MZWiK oraz np ten raport http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=6370

  Z założenia ufam, że jest OK ale wolałbym się upewnić. Wzorujemy się (głównie KODowcy i POwcy) na innych krajach, zastosujmy zatem stare niemieckie powiedzenie : zaufanie to ważna rzecz ale kontrola jest ważniejsza.

  Ja czy Ty jesteśmy za krótcy aby sprawdzić wodociągi ale Ci których wybierzemy za dwa tygodnie już będą mogli to zrobić. Czy ty powiedzą "sprawdzam" zależy od tego kogo Ty wybierzesz.
 • 07.10.2018 - 14:32
  trekk napisał/a:
  Poczytaj, szkoda tu wchodzić w tematykę która wybiega daleko poza wybory samorządowe.

  Nie mam nic przeciw zmianie Konstytucji w sposób LEGALNY, tzn. nie na drodze zamachu stanu. Polska potrzebuje dalej idącej decentralizacji, również w kwestii samorządów i ich kompetencji. Ludzie chcą decydować o swoich małych ojczyznach. Potrzebujemy też ograniczyć rolę partii politycznych.

  Szacunek do Konstytucji która obowiązuje - TAK. Jeśli tego zabraknie ,a kara za każde złamanie jej nie będzie egzekwowana, sorrki ale będziemy państwem prawa jedynie na papierze. Jak mądre mamy społeczeństwo, ludzie różnych zawodów gromadzą się i upominają władze, dopominają się przestrzegania prawa w tym kraju. Swoisty paradoks.
  Proponuje na szastać słowem KONSTYTUCJA jak to robi KOD który jak już w innym temacie zostało wskazane jest (zbyt)mocno spokrewnione z Sorosem, a ten jak wiemy ma skrzywiony pieniądzem ma ambicje rządzić (na tą chwilę) częścią Europy. KONSTYTUCJA czy SOLIDARNOŚĆ to nie są frazy którymi można sobie wytrzeć....gębę. Dotyczy to także lokalnych wyborów za dwa tygodnie. Proponuje taki artykuł, który ukazuje głęboko POprzednicy mieli lokalne problemy w .....gdzieś. Lokalnie byli zainteresowani ściągalnością fiskalną z najmniejszych, pilnowaniem własnych interesików i jak najwięcej wyciągnąć z płatników. Zatem zastanówcie się dlaczego zawsze złodziej najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja", więc szastając słowem KONSTYTUCJA należy rozpocząć chwilą refleksji nad tym komu najbardziej zależy aby bardzo liberalnie było nadal (bo i po co PO podniosło VAT na 23% ?) . O dziwo nienaturalnie bardzo mocno UE naciska aby nie utracić kury która znosi złote jajka, bo zamiast zapłacić uczciwie za wiedzę, doświadczenie, technologie i umiejętności prościej było pokazywać nas jako nieudaczników, leniów, złodziei krzycząc "Polacy wy musicie więcej i taniej pracować !!!"

  https://biznes.interia.pl/podatki/news/witold-modzelewski-przyklad-inwestycji-legislacyjnej-ile,2587924,4211

  Gdzie byli Ci wszyscy krzyczący wtedy? Dlaczego teraz halkowe programy obejmują obniżki cen wody skoro sami je podnosili? Czy to nie hipokryzja w czystym wydaniu? Przecież tego i innych "obiecanek" im nikt nie zapomni.
 • 05.10.2018 - 22:55
  taki_gość napisał/a:
  W tym programie brakuje dwóch rzeczy:
  po pierwsze podsumowania - ile to wszystko ma kosztować
  po drugie - skąd na to wziąć środki
  Tyle to nam nawet Jaśnie Ustępujący nie naobiecywał
  proponuje najpierw się rozliczyć z tego
  http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=6370

  następnie wyprostować tą sprawę
  http://krzyszkowice.eu/joomla/content/view/1430/41/
  a następnie dopiero podpisywać kolejne deklaracje. To byłaby prawidłowa kolejność.

  Mam podobne obawy co taki_gość. Mianowicie sztab ludzi przy całym szacunku dla nich ale sporo nauczycieli, żadnej osoby która wie co to jest prawa i lewa strona budżetu i tylko jeden przedsiębiorca z Jawornika Pan Krzysztof Włoch który prawdopodobnie jako jedyny wie skąd się biorą pieniądze i jak je prawidłowo zainwestować aby przyniosły następne. Reszta osób wie jak je wydać a to różnica wydać a zainwestować. Ci ludzie nigdy nie pozyskiwali środków, prawdopodobnie nawet nie wiedzą skąd się biorą i czyje one są, po prostu dysponowali budżetami do wydania. Powtarzam przy całym szacunku to mogą być świetni pracownicy ale nie radzący.

  Co do układu tata & tata to oceniam, że finał będzie podobny jak tu
  https://www.youtube.com/watch?v=639LW1L60-M

Myślenice nagrodzone za inwestycje ze środków UE

 • 08.10.2018 - 23:34
  Bagietka napisał/a:
  Często jedno z drugim idzie w parze.

  Na zdjęciach brakuje tylko koszulek z napisem Konstytucja, bo róże są :)

  Wczoraj zauważyłam na wjeździe do Myślenickich wodociągów wielką flagę Prawo i Sprawiedliwość.
  Wiecie coś na temat?
  układają się :-))) bo czują pismo nosem :-)

Rozbudowa żłobka, modernizacja budynków i inwestycja w dzieci-to pomysł Krzysztofa Halka na edukację

 • 05.10.2018 - 21:32
  ooooo dlaczego ktoś tu poczyścił ?
 • 04.10.2018 - 10:26
  prywatnie napisał/a:
  Jeśli ktoś chce mieć obraz jak funkcjonuje PiS, trzeba posłużyć się obrazem sekty. I koniecznie obserwować sprawę po sąsiedzku w Pcimiu. Ślepe posłuszeństwo prezesowi (guru, ach ten guru) wymagane od każdego członka, partyi członka.
  Pieprzysz chłopie aż oczy szczypią od czytania .....ze śmiechu. Na każdy budżet, siedlisko, grupę ludzi należy spojrzeć jak na firmę. Wyobraźmy sobie, że masz firmę ( w twoim przypadku to dla mnie trudne do wyobrażenia, bo funkcjonowałaby może miesiąc), robisz codziennie odprawę, siedzisz i dumasz jak firma ma wyglądać, co jest priorytetem, jaką strukturę, jakie cele chcesz osiągnąć, gdzie tą firmę widzisz za 2-4 lata, jak ją oceniasz, robisz bilans mocnych i słabych stron - normalna procedura. A na drugim końcu stołu siedzi kilka osób i drze się : Pan żeś jest nieudacznik, pomysły bez sensu, to źle , tamto źle, ogólnie weź Pan spadaj, a nam się należy bo mamy za ciemno w pracy, albo za jasno. O ile każde inne spojrzenie jest pozytywne w firmie i powinno zostać zauważone o tyle forma przekazania w taki sposób kwalifikuje wypieprzyć takie osoby za drzwi aby nie gniła reszta personelu firmy a prezes firmy powinien to zrobić z dużym hukiem aby pokazać bezpieczeństwo w firmie jak i własną siłę przywódczą.
  Podobnie w PiS posłuszeństwo (mniejsza o tym ślepe czy nie) jest koniecznością i tak powinna wyglądać reszta innych partii. W PO każdy "... na swój strój" i zakończyło się tym czym się zakończyło a pozostało po nich prawie nic. Raz Grzesiu mówił że jest za emigrantami, potem że żartował, Ewa mówiła, że nie podniesie wieku emerytalnego potem podnieśli, Donald zarzekał się że obniży VAT po czy ma początku podniósł do 23%. Żadnego programu a ten co był się nie dokonał. I wiele innych tematów bez spójności, posłuszeństwa, hierarchii, ustaleń, bezpieczeństwa. I ty coś chcesz powiedzieć o posłuszeństwie? Idź ty do kuchni kobicie pomagać w gotowaniu albo choć coś tam posprzątaj....taki będzie największy pożytek z twoich mądrości. Forma osobowa celowo z małej litery, bo nie mam dla ciebie szacunku, ponieważ nie masz zdolności przywódczych a nawet samozachowawczych.
  Przypomnę Ci jeszcze raz : demokracja to rządy nie wszystkich ale większości. Weźże to w końcu pojmij.
  Nie istnieje coś takiego jak brak hierarchii w ŻADNYM Państwie, grupie społecznej a nawet najmniejszej komórce społecznej czyli rodzinie. Przywództwo odbywa się w relacji narzuconej wtedy mamy dyktaturę lub przywództwo wybrane wtedy mamy demokrację przy czym przywódcą nie jest ten kto pcha ale ciągnie za sobą ludzi tu tez mamy kilka podziałów ale dla ciebie taki krótki wykład wystarczy bowiem należysz do tych którzy powinni zostać wyproszeni do sprzątania kuchni. W środowisku naturalnym mając za nic hierarchię zostałbyś zeżarty i teraz pytanie przez kogo w hierarchii? Pająka, żabę, szczura czy lwa?
  Raz już ten lud wybrał teraz na poziomie Państwa a na jesień znów się przekonasz jak o dziwo rola przywódcy odpowiada społeczeństwu......a ślepy wybór to nie jest.

  prywatnie napisał/a:
  Pcim miał paru wójtów, mafia zetknęła się z pieniądzem publicznym dopiero za rządów człowieka z PiS. http://wyborcza.pl/1,75398,19681264,prezes-arimr-ofiara-czy-lapowkarz.html
  Od takich typów przyzwoici ludzie po prostu stronią. Co jeszcze @taki_gość, o co Ci chodzi? Kogo chronisz, zadek posła który współpracował z kimś takim? No bez jaj ;-p
  Widzisz człowieku, robisz dym, jesteś typowym zadymiaczem po to tylko aby nie być za tylko przeciw. Normalnie nie mogę Twoich wpisów czytać. Otóż po pierwsze primo była rozprawa a jej wynik jest wiadomy, ale mniejsza z tym. Otóż po drugie primo tak się składa, że miałem kontakt biznesowy z owym pracodawcą Obajtka. Chłop na prawo i lewo chodzi i się użala jak to Obajtek go oszukał. Pomyślałem wtedy może to i prawda, kto wie, ludzie są różni. Po czym czekałem i upominałem się pół roku o swoje pieniądze za swoją pracę, usługę i towar i chcesz jeszcze porozmawiać o wiarygodności tego nazwijmy go "pracodawcy"? Chcesz mi powiedzieć, że innych traktował inaczej? Chcesz mi powiedzieć, że nie mierzy wszystkiego swoją miarą? Gdyby nie wiek tej osoby po prostu dostałby w ryj .....a było blisko po pół roku próśb i wezwań o zapłatę i mówię Ci o tym z całą odpowiedzialnością, bo na to nadużycie mam dokumenty w archiwum.
  Jeśli używasz argumentów użyj ich mądrze, bo ten typ ludzi staje się twoją wizytówką. Ale ja już zauważyłem, że to ci nie przeszkadza, chodzi tylko o zadymienie i zrobienie kwasu, zepsucie i skis. To twoje nadrzędne cele.
 • 03.10.2018 - 10:02
  bo wszystkie dzieci nasze są .....
  https://www.youtube.com/watch?v=29Pv95GhgHc

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 27.09.2018 - 19:24
  taki_gość napisał/a:
  Ja chciałbym się dowiedzieć z jakich środków jest finansowana kampania p. Halka i całego komitetu wyborców Macieja Ostrowskiego?
  mozliwe że MZWiK :-)))
  alehandro napisał/a:
  No nie ma na kogo glosowac …. Moze by się kto jeszcze na czwartego znalazł ?!
  Trza by się nad Sekwanę przejść, może który by się szarpnął :-))) gorzej jak do tej pory i tak nie na broi

  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  I To ma być maskotka miasta czy polityk? Uważam, że można być dobrym politykiem po cichu.....
  taaaaa se cichutko przycupnie w kąciku i wydzierga coś nieśmiale na drutach. Abstrah ując już od predyspozycji i oczekiwań to niestety ale od pewnego poziomu reprezentacyjnego wymagane a wręcz niezbędne są odpowiednie elementy aby spiąć całość
  tu masz w pigułce

  https://bossblog.pl/model-disc-w-biznesie-twoj-styl-zachowania/
 • 24.09.2018 - 23:57
  trekk napisał/a:
  Zgoda. I coś mi to nawet przypomina.


  Najpierw powalczmy o państwo o przejrzystych procedurach i mechanizmach kontrolnych, mające zaufanie swoich obywateli, a potem wymyślajmy i nakładajmy podatki. Państwo które jest dla obywateli raczej ogranicza daniny. Warto przyjrzeć się regule, im mniej demokracji tym więcej malwersacji środków publicznych. I może dlatego jest nam potrzebny bezczelny i pazerny do granic możliwości PiS, żeby się obudzić. I to powiem każdemu z PiS prosto w twarz: oszukujesz waść, won!

  Tj. wspomniałem: są dwie możliwości obniżenia ceny paliwa: 1) obniżka VAT, z linku który podajesz nic nie wynika, będę się upierał że nikt nam za to głowy nie urwie 2) obniżenie akcyzy bądź jej upłynnienie.
  chcesz mi powiedzieć, że "piniendzy po prostu nie ma" czyli nie było jest prawdą o przejrzystych procedurach?
  Proponuję najpierw lekturę taką powiedzmy neutralną
  http://www.mapawydatkow.pl/
  a potem rozmowę.

  Wkleiłeś zdjęcie kto ile wydał. Za długo siedzę nad różnymi analizami i tabelami aby nie umieć ich przedstawić dla KAŻDEGO czytającego. Z Twojego zdjęcia jasno wynika, że nie było z czego dawać i tu Rostowski się nie mylił "piniendzy ni ma" no i nie miał. Równoległe istniał świat alternatywny. Elity miały kupiony spokój, nie wchodziły w gówno bo śmierdziało a to co się działo nisko nikogo nie obchodziło. było przyzwolenie okradania od góry do dołu, od dołu do góry i w poprzek. Warunek był jeden jak cie złapali mów, że nie twoja ręka. W świecie alternatywnym można było wyprowadzać dywidendy, stosować ukryte dzwignie (patrz choćby transfer do ZUS czy OFE) po to aby pokazać, że "piniendzy po prostu nie ma". Wróćmy do "twojego" rozdawnictwa ale w oparciu o przyrost wpływów czyli mam to mam z czego dać bo porzekadło ludowe mówi "ni ma większy nędzy jak ni ma piniendzy". Popatrzmy zatem na byłą zieloną wyspę. Zielona wyspa z bezrobociem bez mała wtedy 20% a jeśli już ktoś pracował to za 5zł na godzinę. Chcesz mi powiedzieć, że lepiej jest nie mieć i nie wydawać bo nie ma z czego a przy okazji utrzymywać 20% narodu wiedząc, że 18% z niepracujących tych 20% kombinuje na lewo niż dać im prace, odciążyć pozostałych 80% (którzy wtedy i tak pracowali za drobne) dać im zarobić i zabrać do pracy pozostałych? Może pokusimy się o takie zestawienie? Albo wystarczy przypomnieć sobie ilu ludzi w Twoim najbliższym otoczeniu 5-7 lat temu wypowiadało się negatywnie i bez entuzjazmu za ile i gdzie pracuje, ile czasu spędza w pracy i co jeszcze "musi" bo szef.....itd. Jak dosłownie zesrany był lokalny rynek wyzyskiwaczy ludzi którzy nie mogli lub nie chcieli jechać za pracą do choćby Krakowa.
  Z całej tej plątaniny gadania od wydatków, przez VAT (co, kto i ile), kto ile akcyzy od paliwa narzucił, jakie prawa są narzucane a jakie nie - wylania się jasno obraz, że różne grupy społeczne różnie interpretują słowo wolność. Jedni są wolni ekonomicznie gdy zapieprzają i mają z tego kasę ale są sfrustrowani na rządzących, że w swoim dążeniu do wolności ekonomicznej nie mają czasu wydawać tych zarobionych pieniędzy. Inni chcą być wolni mniej pracując ale więcej zarabiając aby móc mieć czas aby mniej pracować. Jeszcze inni wolność rozumieją jako wolną amerykankę tylko mają problem sami z sobą, bo nie za bardzo z tego da się żyć w sensie za co? I teraz jak znaleźć punkt wspólny i wybrać mądrze na jesień? Ta zagadka jest w żadnym kraju nie rozwiązana, nie ma złotego środka. Wtedy do głosu dochodzi nie punkt wspólny ale większość co nazywamy demokracją czyli rzadami poprzez wybór ludzi w większości którzy wybiorą na jesień. Reszta niestety będzie musiała (i znów sporo się zbuntuje, że będzie coś musiała ale niestety nie dążyli do wspólnego punktu więc będzie musiała) zredukować swoje dążenia i marzenia i dostosować się do większości. Ta inna strona dała szanse przeciwnikom przez "8 poprzednich lat" :-) może będzie miała szanse następnym razem teraz niestety trzeba się dostosować.

  Hegel twierdził o rodzajach wolności, że : "Wychowanie to uczynienie z człowieka osoby o charakterze etycznym, wiernego pewnym kanonom moralnym. Etyczność ta stanowi zespół reguł i zasad przyjętych przez wspólnotę ludzką jaką jest rodzina i naród, opartym na tradycji i zwyczaju. Musi ona znajdować odbicie w prawach, instytucjach, które są obecne w stosunkach społecznych. Uwydatnia się tutaj zniesienie sprzeczności między namiętnościami a rozumem."

  Widać, po tej dyskusji przy lokalnych kandydatach jak i na szczeblu narodowym ,że bardzo silne oddziaływanie ma etyka. Ktoś kiedyś dostał szanse ale nie podołał, miał słabości, złoto przysłoniło etykę lub nawet gdy odwrócił tylko głowę aby nie patrzeć dał tym samym przyzwolenie, wtedy taki kandydat przegrywa. Można rzucać urok na rzeczywistość cyfr ale nic to nie da kiedy wyczuwa się nieszczerość, podwójne oblicze a przeszłość to potwierdza. Niestety przyszłości z nim nikt nie zaryzykuje.

  Na początek trzeba zrobić polityczny rachunek sumienia a ma on proste trzy prawdy : dążenie do władzy, żądza i chciwość.
  piramida hierarchii potrzeb jest niezmienna od zarania ludzkości, teraz pytanie na jakim etapie jest dany kandydat i co chce zaspokoić ? Każdy z nas odnajdzie się w tej piramidzie i stwierdzi na jakim etapie wolności wyboru lub wolności i wyboru jest on i jego kandydat
  http://www.naukowiec.org/wiedza/psychologia/piramida-potrzeb-maslowa_2796.html
 • 23.09.2018 - 16:46
  trekk napisał/a:
  @Bagietka, partyjny głosie. Ponieważ po raz kolejny w nierzeczowy sposób bronisz czegoś co jest nie do obronienia.

  Popatrz:


  Powiedz mi teraz, dlaczego wy, mając pełną władzę nie zrezygnujecie z haraczu ściąganego w cenie paliwa? Mogłoby paliwo teraz kosztować ok. 2,50 zł za litr? Macie całą władzę, dlaczego nie ułatwić życia Polakom? W USA się da, da się i u nas.

  Dlaczego do i tak dużych już opłat na rzecz państwa wy dołożyliście jeszcze PODATEK PALIWOWY? Jakieś uzasadnienie?

  Tylko proszę, nie pisz co robiło PO, SLD czy inna partia. Kompromitujesz się w ten sposób i to tylko bardziej pokazuje pustkę w waszych partyjnych głowach.
  Powolutku z tym stawianiem USA na piedestale, bo wejdziemy na inne obszary. Owszem technologicznie jesteśmy za USA 100lat np w medycenie, technologii, obronności (wcale nie mają najliczniejszą ale nakłady mają największe na świecie). Spokojnie z tymi ochami i achami bo idziesz dziś na SOR i przyjmą Cię w każdym przypadku, w Stanach niestety nie ma kwitka z ubezpieczalni i zdychasz. Inny przykład to sławetna amerykańska wolność przy czym ten kraj inwigiluje wszystko i wszystkich w niewyobrażalnym zakresie. Nie wspomnę o kodeksie pracy, bo 8 godzin dziennie i jeb drzwiami tam nie funkcjonuje. W porównaniu z tym u nas jesteśmy z inwigilacją w pozytywnym sensie w puszczy na bezludziu, a Ty u nas po 8 godzinach w pracy o 16:00 stosujesz zasadę "wdupiemanie". W obszarze podatkowym tu mi imponują rozumiejąc, że gospodarka tym lepiej funkcjonuje im bardziej jest podatkowo "puszczona" i tu jesteśmy w punkcie opłat i podatków w paliwach, elektronice, motoryzacji. Jest jeszcze kilka obszarów (np USA to największy truciciel świata nawet przed Chinami) ale to chyba nie tutaj w tym temacie porównanie gdzie bardziej różowo się żyje albo trafniej w różowych okularach.
  To gadanie jakie ja prywatnie słyszę jak to jest świetnie w USA, w Austrii w Niemczech czy gdziekolwiek to mnie doprowadza do śmieszności. Akurat coś wiem o "pracy na exporcie" i bez rodziny i w bardzo dobrych warunkach z rodziną i ...... jestem tutaj. O tych cudownych światach gdzieś tam najczęściej mówią ludzie którzy wyjechali na dłużej może max poza województwo :-) albo ciułają w hotelu robotniczym co 1-2-3 tygodnie przyjeżdżając, wracając. Pytam po co jak tam tak cudownie?
  Wracając do Twojego pytania : chcesz mi powiedzieć, że dajesz przykład USA pisząc stamtąd ? Jaki jest cel przykładu cudownego Państwa USA pisząc stąd i tutaj? Spakuj walizki, rodzinę za 14 godzin będziesz tankował galon paliwa za 3 dulary aby pojechać do roboty 10-12 godzinnej i wrócić do wynajętego pokoju, może w porywach mieszkanka w slamsach, bo na pewno nie wbijesz się w poziom na którym jesteś tutaj przy wszystkich wadach i zaletach miejsca, miasta, kraju z którego napisałeś tego posta.

  trekk napisał/a:
  Stawki VAT są wewnętrzną sprawą państw członkowskich Unii, podobnie wysokość akcyzy ustalana przez Ministerstwo Finansów danego państwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by paliwo obłożyć 0% VAT + podatek akcyzowy na poziomie minimalnej wartości wedle dyrektywy unijnej. "Tanie państwo" PiS. Dziękujemy.
  Nooo to nie wiedziałem, że tacy mecenasi ekonomii w takiej perspektywie przerzucają swoje spostrzeżenia na PiS czy innych np. na poprzedników PO. Weź proszę Cię się ogarnij. Zacznij od tej lektury
  https://ksiegowosc.infor.pl/zmiany-prawa/785198,Docelowy-system-opodatkowania-VAT-w-Unii-Europejskiej.html
  Spróbuj ekspercie podatkowy krzyknąć dzisiaj, że od jutra w Polsce będzie 0 VAT na paliwa :-))) bo Ci wolno i czekaj na unijnych urzędników którzy zapakują Cię w biały kaftan :-)
  Tak z pewnością na tej samej podstawie np dowalili polskim kierowcom konieczność wynagrodzenia minimalnego ustalonego w państwach (Francja, Niemcy) w których jeżdżą (tzw kabotaż). Takim samym prawem pozwolą Ci zastosować w Polsce 0 VAT na paliwa :-))) ...... profesura podatkowa :-)

  Ale teoretyzując za Twoim wpisem już w ramach naszego systemu : owszem skoro paliwo to teraz jeszcze inne towary jakie i które na 0 VAT ? A następnie płaciłbyś za szkołę podstawową dziecka np 1000zł miesięcznie. Jeszcze jakieś pomysły gdzie i od czego zero podatku? Tankujesz miesięczni 4x bak paliwa za 1000zł. W tym jest 50% obciążenia podatkowego. Znieś go zyskaj 500zł a za szkołę zapłać 1000zł.

  A poza teorią poducz się trochę jak bardzo "wolno" Ci sterować VATem.
  https://www.pit.pl/aktualnosci/podstawowe-zasady-podatku-od-towarow-i-uslug-918833

  tutaj dość prosto dla zrozumienia
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-co-ida-nasze-podatki-2425582.html

  ergo.....nie ma szans aby podatku/podatków nie było sztuka polega aby go nie kraść a samo odwracanie głowy daje już przyzwolenie. Pamiętając o tym zapniesz budżet i domowy i samorządowy i publiczny i państwowy.
  Podsumować wybory można tak : daj kobicie Twoją kartę kredytową ale później nie miej do niej pretensji, że wydała wszystko na waciki. Wszystko w jej rękach. Wszystko zależy od tego jak mądrą i świadomą kobitę wybrałeś za partnerkę życia. Jedni mogą oddać kartę i położyć portfel koło partnerki bo te są świadome, gospodarne i myślące a inne wyczyszczą Ci wszystko a na koniec odjadą z kolega gdy ten podjedzie lepszym autem......lada chwila staniesz lokalnie przed takim wyborem :-))) życzę powodzenia i mądrości ale pretensje miej później tylko do siebie. A co do mądrości ludowych pamiętaj : "z ładnej miski se nie pojesz".
 • 22.09.2018 - 21:59
  trekk napisał/a:
  Kolego Vivaldi, proszę o ścisłość w podawanych informacjach. Nie piszesz o cenach surowca.

  2012 - 2014 cena ropy naftowej to 100+ $ za baryłkę, cena ropy 2018 to 70+ $ za baryłkę. Alternatywnie cena paliwa w PL w latach 2012-1014 około 6 zł, cena paliwa dziś około 5 zł. Obawiam się, że rzetelny rachunek może okazać się dosyć śliski i nie koniecznie na korzyść PiS.

  Do pozostałych rzeczy się nie odnoszę, szkoda czasu na bzdury.
  Owszem brałem pod uwage ropę brend tyle, że nie było takiego rozchwiania na stacjach zachodnich w owych latach. Albowiem temat przyboczny jak się handlowało :
  https://wpolityce.pl/gospodarka/236330-teraz-juz-czarno-na-bialym-polska-placi-najdrozej-za-rosyjski-gaz

  tutaj jeszcze lepiej opisane
  https://gazownictwo.wnp.pl/ceny-gazu-z-rosji-oto-szczegoly-negocjacji,304872_1_0_0.html

  bardzo podobnie płacimy dzisiaj lokalnie za wodę ....widać jedna szkoła
 • 22.09.2018 - 18:52
  ....z wiatrakami :-)
 • 22.09.2018 - 18:03
  WKibic napisał/a:
  Ja o niebie, Ty o chlebie. Typowe PiSowskie mijanie tematu. O bankowości, bezrobociu, trudnych początkach biznesu nie pisałem. Podniecałeś się uzyskami z VATu i tego dotyczyła ma odpowiedź.
  Jak nie wiesz jak działają naczynia połączone budżetu to generalnie nie chce mi się z Tobą gadać. Jak odbija się na wszystkich karuzela VATu np na paliwach sprzedawanych z Niemiec do nas przy czym Ci Niemce udawali, że nic o tym nie wiedzą (skoro przyjęli pieniądz) skąd i dokąd jeździ 100 cystern miesięcznie które później znikają. Generalnie jak straty chcesz podzielić na mniejsze tematy to mi w to graj wyjdzie jeszcze ciekawiej niż globalnie. Ale jak nie rozumiesz, że towar który wypływa tańszy o 23% niszczy rynek ostateczny czyli lokalny ale to z tego lojalnego rynku ciągniesz na całą infrastrukturę, rodzinę, możliwości i rozwój - to o czym Ty chcesz rozmawiać? Czasem lepiej pierdnąć niż się odezwać. Mówimy tu o VATcie a gdzie karuzele na telefonach gdzie wał był większy niż sam VAT23% a za PO okazało się, że nikt nie zauważył absurdu, że byliśmy nagle potentatem na Europę a export telefonów przekroczył kilkukrotnie import nie posiadając własnej ani jednej fabryki. Powiedz mi jak to możliwe? Dalej uważasz, że o niebie i o chlebie? Uważasz, że rozmawiając o VATcie chcesz rozmawiać o samym VATcie który jest źródłem finansowania a nie tylko formą opodatkowania?

  Merdox napisał/a:
  Mam pytanie do wyborców Szlachetki - uczepiliście się deklaracji posła odnośnie obniżenia kosztów życia, w tym wody i ścieków. Powiedzcie mi proszę, co pozwala wam wierzyć w tę deklarację? Odkąd PiS jest u władzy na szczeblu krajowym, wszystkie podstawowe koszty życia poszły w górę - media, paliwo, spożywka, usługi bankowe, itd. kosztują sporo więcej niż przed objęciem władzy przez PiS. Nie zauważyłem na swoich rachunkach, abym na czymkolwiek oszczędził. Ja doskonale rozumiem, że część z tych podwyżek nie była spowodowana decyzjami rządu, tylko globalną ekonomią, prawem unijnym, itd. PiS jednak nie zrobił nic żeby im zapobiec, a w wielu przypadkach jednak sam te podwyżki spowodował. Dlaczego zatem poseł partii rządzącej miałby w naszym mieście działać inaczej?
  Trochę wstyd jak nie umie się liczyć do dziesięciu. Tu masz przykład paliwa : w 2012 jak PO zaczyna paliwo po 6,06zł , potem do 2015 średnio po 5,50zł ja dzisiaj płaciłem za ropę 5,04zł. Żyjemy w jakiś dwóch alternatywnych światach?
  Tu masz art z 2012
  https://www.pb.pl/ceny-paliw-bily-rekordy-w-2012-r-931546
  A tu się możesz fajnie pobawić wykresem paliw od 2010 roku.
  https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/on-pol

  teraz pomyśl komu było na rękę sztucznie utrzymać wysoką cenę paliwa biorąc pod uwagę, że na całym masz VAT 23% a do tego przynajmniej 30-40% poszło na lewo w cenie 100% plus jeszcze wyłudzony VAT. Wyobrażasz sobie o jakich kwotach mówimy? Cena masła przy tym wałku to promil. Nawet gdyby była to prawda co piszesz to płacąc w biedronce rachunek 10% większy (z założenia 4x zakupy tygodniowo za 300zł daje 4x30zł więcej miesięcznie) ale na stacji wydając prywatnie 150zł-200zł mniej tego już nie umiesz policzyć? A firmowo-biznesowo mówimy o gigantycznych oszczędnościach na poziomie jednego zera z tyłu przy bardzo małej firmie. Prosta matematyka.
 • 21.09.2018 - 19:38
  WKibic napisał/a:
  Uszczelniać system podatkowy trzeba. Polska w tej dziedzinie za rządów PO-PSL mieściła się gdzieś w środku. Problem ze ściągalnością VAT-u ma cała UE. Uszczelnianie przygotował minister Szczurek i PiS miał gotowy program. Wprowadza. Ulegasz jednak propagandzie PiS-owskiej i za nią powtarzasz, jakoby 500+ , obniżenie wieku emerytalnego czynione było z oszczędności na VAT. Tak nie jest. Pomaga dobra koniunktura gospodarcza i 400 mld zł z UE wydawane aktualnie.
  Kibic chyba zapomniałeś kto ogłosił zieloną wyspę ale zapomniał wtedy powiedzieć, mimo wszystko w tamtej Polsce na 5 pracę ciężko było znaleźć a jak już to za 5.....zł na godzinę. Za nic była ciężka praca, świetne doświadczenie, jeszcze większa wiedza i masę chęci. Przedsiębiorcę topiła konkurencja albo gigantów albo lokalna z cenami po karuzelach, a urząd jeszcze nogę podstawił gdzie lepiej było mieć kasę fiskalną z przestawioną godziną bo urzędnik z mandatem wyjść musiał jak nic nie znalazł. Ci natomiast pracownicy u pracodawcy po 14 godzin na umowach śmieciowych traktowani jak śmiecie. O czym Ty piszesz? Przecież Donald twierdził, że to była zielona wyspa? Jak żyć .....obecnie w tym zestawieniu?

  A może byś się zainteresował dlaczego np banki (czyli krwioobieg gospodarki) które były wszystkie sprzedane za 1 zł dziś trzeba było odkupić za 100zł (przykład dla zrozumienia) za PeKaO ? Dlaczego przed odkupem banków nie był możliwy do uzyskania żaden kredyt ani poręczenie na realizację inwestycji ogólnopolskich? Jak masz jakiekolwiek pojęcie to dotrą do Ciebie te liczby
  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/64/banki-w-polsce-ktore-to-polskie-banki

  A może wiesz dlaczego tak bardzo zachód chciał zatrzymać konsolidację Getin i Idea? Wyjaśnię, ponieważ po dokonaniu stał się numerem 1 w obsłudze leasingów w Europie. Polska dźwignia finansowa numerem jeden. Musiało im mocno przeszkadzać, przecież to pieniądze które można było wyssać z Polski płacąc za bank garścią miedziaków. Tak ta Twoja zielona wyspa wtedy wyglądała i funkcjonowała, więc jak się bierzesz za rozmowę o to co kto, ile i z czyjego wydaje to najpierw troszkę się podszkol po co się strategicznie inwestuje. Jeśli w ogóle tego "nie łapiesz" to masz krótkowzroczne plany dokładnie tak jak poprzednicy.

  z resztą niezłe podsumowanie jest tutaj :
  https://twitter.com/twitter/statuses/1038388611203428353
 • 21.09.2018 - 11:49
  Lula napisał/a:
  Panie Burmistrzu Ostrowski my, Pana wyborcy,czujemy się oszukani.Przecież Pan wygrałby te wybory. Dlaczego zostawił Pan na na pastwę losu ?
  Bo sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą. To jest to o czym napisałem wyżej : przywództwo nie poznajesz po tym co obiecuje ale czy i jak szybko ucieka w chwili kiedy się pali. Miał swoje sukcesy nie można mu tego ujmować i należy o tym pamiętać, choćby nawet strefa przemysłowa, ogólny wizerunek urbanistyczny i wizualny miasta i kilka innych widocznych ale niestety okraszone zbyt dużą liczbą niejasnych powiązań, zbyt dużą ilość nieprawidłowości.

  PiterOlek napisał/a:
  A ja uważam że jesli popierają coś poza PiS to muszą miec jajca. Najłatwiej startować obecnie z partii która ma kase i władzę. No i wielu pochlebców co widac powyżej.

  To ktoś to zasługuje na szacunek i podziw. Sprzeciwić się takim własnie walcom jak w Myślenicach to sztuka. Ja podziwiam.
  Przypominam, że takie same jajca mieli na poziomie krajowym Ci co postawili na PiS w 2015roku, a samorządowym zrobią dopiero na jesień albowiem samorządy są w rękach PO. Zatem "przez osiem ostatnich lat 8lat" :-) ktoś miał pieniądze i władzę ale roztrwonił je i rozkradł a "pieniędzy w budżecie na nic po prostu nie było"
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
  https://www.youtube.com/watch?v=192HbEtfikI

  Czyli kompletnie nie rozumiem Twojego wpisu, bo czyli pieniądze przyniósł PiS ze sobą w reklamówkach z Biedronki? Pieniądze były i są - wystarczy nie kraść. W mojej branży zwinęło się sporo konkurencji, która miała ceny towarów nie wiadomo skąd wzięte, z czasem okazało się, że z karuzeli różnorakich od VATu po ZUS, nie wypłacenia pracownikom, oszukania dostawcy itp. Wszyscy boją się uszczelnienia systemu. Dziwne tylko, że boją się Ci którzy kręcili największe wałki. Ja jestem gorącym orędownikiem uszczelnienia systemu VATu bo zauważyłem, że Ci co konkurowali ze mną na wałkach zaniżając cenę chodzą już teraz na bosaka a do nich ustawiła się kolejka wierzycieli. Ich nawet nie trzeba zamykać (bo po co ich jeszcze chronić) wierzyciele sami zrobią z nimi porządek. To samo jest na poziomie samorządowym ....wyobrażasz sobie jaki panuje strach i co wyjdzie w MZWiK, ZOZie i innych instytucjach o powiązaniach nie wspominając. Zadaj sobie pytanie dlaczego tak heroicznie jest broniony obecny układ lokalny? Ale nie boją się finansowo, bo są w stanie kupić niemal każdego lub go zastraszyć szantażem, boją się tego że nie będzie po zmianie komu dać.

  A tak to mniej więcej wygląda także lokalnie
  https://www.youtube.com/watch?v=EDyHo1-VK8I

  jeśli ktoś nie płaci to ktoś inny musi zapłacić za niego. Ktoś ukradł to inni muszą się zrzucić. Proste. Proste na każdym poziomie od budżetu domowego po budżet ogólnopolski.
 • 21.09.2018 - 10:37
  aż się zainteresowałem bardziej tym "Bez układów" cóż to za układ wyszedł spod kamienia i się nie pomyliłem. Cała formacja doklejana czasem do Nowoczesnej, czasem do KODu, czasem do PO w sumie do wszystkich po trochę czyli klasycznie do wszystkiego znaczy do niczego.
  Tymczasem w lokalnym komitecie https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-75-kandydatow-na-radnych-i-3-na-burmistrza/ar/13502581 jak BEZ UKŁADÓW zobaczyłem nazwiska zwłaszcza jedno to znając człowieka "bez układów" oplułem ekran ze śmiechu i musiałem później czyścić. Paradoksalnie wystarczy dotknąć tematu a już trzeba sprzątać :-)
  Jako geodeci powinni doskonale umieć wyznaczyć sobie granice i miejsce widać jednak, że to dzialanie w tle tyle, że jak to KOD czy Nowoczesna pasowałoby aby dogadali się najpierw sami z sobą. Ostatecznie to pozytyw ponieważ scenariusz będzie taki : do tej pory Halek miał jakieś tam małe szanse, teraz jak ktoś ją nazwał "ciepła" Grażka z korzeniami opozycyjnym odbierze mu 10%, Halkowi zostanie 15% i PiS wygrywa na jesień 75%.

  zwolnejPolski napisał/a:
  bardzo kibicuję tej pani. w końcu ktoś się odważył stawić czoło dwóm obozom które przez ostatnie lata na dobre zasiadły w myślenicach. niech wygra ta babeczka i przegoni całą reszte
  Czy Ciebie Bóg opuścił? Kim trzeba być aby wybrać taką własną wizytówkę? Czy jesteś pewny tego co napisałeś? To jest Twój przedstawiciel, przywódca, w potrzebie się wstawi, pomoże, weźmie na siebie w problemie? Czym i jak ma resztę przegonić? Weź oglądnij zaplecze kim ma przegonić? Idealna kandydatka do ustawki. Wystarczy nie przeszkadzać a sama pomoże :-)))
 • 20.09.2018 - 23:16
  Bagietka napisał/a:
  Obejrzałam filmik z rynku i usłyszałam tanie populizmy o wszystkim i o niczym. Jedynym rzeczowym argumentem jest to, że startuje ona jako pierwsza kobieta, kandydatka na burmistrza Myślenic.

  Zatrważające jest natomiast to, że Pani Grażyna, w tym zapewne ważnym dla niej dniu, w którym chciała się pokazać publicznie z najlepszej strony, jako przyszła Pani burmistrz, czytała wszystko z karteluszki :(

  Taka porażka na samym starcie. Niebywałe.
  Ucieszyłem się, że jest ktoś trzeci, dodatkowo wielka zaleta że kobieta, ktoś inny i życzę Pani Grażynie aby powalczyła, aby doszła jak najwyżej się da ale boję się, że radny to max albo przy całym szacunku Pani Sołtys. Public Relations mocno za słaby. Starzy wyjadacze ją połkną jako aperitif. Mowa ciała wskazuje na to, że mocniejszą pozycję ma przedmówca - kimkolwiek on jest - niż sama Pani Grażyna. No i masz rację, na tym poziomie "bur-mistrzowskim" czytanie z kartki jest prawie faux pas.
  Nie żebym był stronniczy ale w tej materii Pan Prezydent Jędrzej Duda mi imponuje, świetnie opanowana sztuka oratorstwa.
  Reasumując obejrzałem i mi nie urwało .... niczego jednak mam obawę, że klasycznie u nas sporo będzie głosowało nie ZA ale PRZECIW. Tak słabo wyszło, że aż niemożliwe aby na powaznie szła ta kandydatura. Wygląda mi to na ruch przedwyborczy równoległy ze strony PiS, a jeśli tak to czapki z głów w jaki sposób można zdeklasować słabą alternatywą mocniejszego przeciwnika. Ruch szachowy z najwyższej półki.

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

 • 21.09.2018 - 13:01
  eddie napisał/a:
  Bagietka to ma chyba etat na forum u szlachetki
  etat etatem albo trochę wiedzy. Krzychu sypie pomysłami z rękawa tyle, że temat przez tyle czasu kadencji u Macieja nie był podnoszony z podstawowego powodu. Blokuje go ramowa dyrektywa wodna UE. temat znany Maciejowi i Krzychowi po co oni to proponują? Nie przepchali, nie chcieli, nie dało się do tej pory to i teraz niech zaczną od obejścia tej regulacji. Górska rzeka to nie wyrobisko pożwirowe, że można sobie w nim dłubać jak patykiem w krowim placku i dobrze o tym wiedzą przez lata działalności.
  Mniej więcej tak to wygląda.
  http://www.itp.edu.pl/nauka/konferencje/ko20131127/pdfy/wsow27_pdfy/Rola%20stan%20i%20utrzymanie%20malych%20ciekow%20wobec%20wymogow.pdf
Pokaż więcej komentarzy