Vivaldi

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

 • 01.02.2017 - 19:32
  Tabela przyjmie wszystko, to wiadomo w każdej mniejszej i większej korpo. Aż się zaciekawiłem i coś tam przeczytałem o tej światowej metodzie autora sprawozdania dla wodociągów : http://ecoreg.pl/opw1.html
  Czegoś tu nie rozumiem. Znaczy się wymyślono taki system obliczeń aby udowodnić, że prościej jest dopłacić do interesu niż interes naprawić ? Spróbujmy od dzisiaj nie naprawiać niesprawnych aut gdy koszt naprawy przewyższy wartość auta. Przyzwólmy aby jeździło gdy kapie ze zbiornika paliwo skoro "tylko" 30% paliwa gubi. Nie opłaca się uszczelnić okien na zimę znacznie lepiej jest kupić 30% więcej opału tym bardziej jak na opał zrzucą się sąsiedzi. Oskara dla Pana inzyniera Sperudy jak i światowej (amełykańskiej, czyli kraju słabo dbającego o środowisko) metodologii obliczeń.....a diesle im najbardziej przeszkadzały. Ważne aby tak ustawić metodykę i udowodnić słusznośc by był wilk syty i ....wilk syty.
  Proponuję bilans zysków i strat wysłać do stanów, razem z różnicami w rachunkach za wodę. Ciekawe czy byłoby nadal tak różowo wyliczane gdyby musieli zapłacić za nas.

  Gdyby w/w Pan inż. przekonał moich sąsiadów aby dorzucili mi 30% do mojego ogrzewania, bo bez sensu jest wymienić moje stare okna i docieplić dach stałby się moim przyjacielem, gdyby miał on pokryć te 30% myślę, że przyjaźń by się skończyła :-) a swój dyplom powinien oddać ze wstydem.

  Pan inż. co najmniej dwa razy w jego art.powtarza, że najprostsza metodę liczenia zysków i strat należy uznać za metodę krajów trzeciego świata. Popatrzmy zatem na wspaniały nowy dom (np.w USA) ze świetnym wskaźnikiem energetycznym, doinwestowany sporo by osiągnąć małą stratę ekonomiczną i ekologiczną. Teraz porównajmy ze starym barakiem w krajach trzeciego świata który trzeba dogrzewać i dopłacać. Odpowiedzmy sobie do którego modelu pasuje ta nowoczesna metodyka obliczeń tak wychwalana przez Pana inż.

  Wiecie już dlaczego stał się przyjacielem wodociągów .... ciekawe tak na marginesie ile kosztowała ta ekspertyza która udowodniła, że oszczędza się tym więcej im więcej się traci :-)))) nosz normalnie pretendent do Nobla.

Małopolska: Gdzie oddycha się najgorzej? Są miejsca bardziej zanieczyszczone niż Kraków

Który dostawca internetu?

 • 19.11.2016 - 17:10
  W mojej ocenie Inet działa pozytywnie. Z podpisanych radiowo max u mnie (10/2) jest 10/2 bez żadnych strat nawet w weekend. Ostatnio mieli co prawda dwie awarie (w tym jedna poza ich wpływem - dostawca sygnału) ale relatywnie szybko rozwiązane. Generalnie reagują. Na tle konkurencji wydają się rzetelną firmą. Zobaczymy jak światłowód ograną. Ponoć już w grudniu.

  A w Twoim temacie nie możesz mieć bez przyczyny takich spadków 25 do 1 i to tylko w weekend. Wiadomo sygnał jest dzielony ale taki spadek i tylko w weekend wygląda na włam na router. Po prostu prawdopodobnie ktoś Ci lewiznę ssa z Twojego transferu. W innym przypadku robisz zdjęcia pingów i prędkości, wysyłasz do Inetu i nie płacisz za usługę dostarczoną niezgodnie z deklarowaną umową, ale w ich przypadku zapewne zareagują dość szybko. Wg mnie to ich zaleta, na problem reagują prawie natychmiast.

Triathlon: Mateusz Tylek – człowiek z żelaza. Ze złamaną stopą wystartował na Mistrzostwach Świata

 • 14.11.2016 - 23:57
  Takich wzorców obecnie potrzeba ......

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

 • 27.10.2016 - 22:03
  idefix napisał/a:
  Ja miałem do czynienia z serwisem Szostak jednym i drugim. Robiłem hamulce tylne i słabo przykręcili śruby w kołach. Z lewej strony prawie się odkręciło a jak przyjechałem to głupka zemnie robili że to nie możliwe. Po czym sprawdzili prawe tylne i kobieta ze strachu kolory zmieniała jak tęcza. Oczywiście bardzo przepraszali itd. itp. nawet serwis klimy mi zrobili za darmo ale... co by było jak by mi się te koła odkręciły a przeważnie jeżdżę z dziećmi.
  Też miałem do czynienia. Od dwóch lat tam nie jeżdżę ani nie podsyłam klientów. Wole im zaoszczędzić krzyków pyskatej właścicielki.

  idefix napisał/a:
  W tym serwisie tylko stary Łabędź dobrze robił pompy. Niestety teraz młodzi przejęli pałeczkę i bywa z tym różnie. Sam jesteś tego przykładem. Mój mechanik powiedział tyle w temacie pomp, że już w okolicach Myślenic nie ma kogo polecić

  ale chwila, w sensie jeździsz do "twojego" mechanika, który wymontował pompę z Twojego auta i wręczył Ci do ręki z tekstem w stylu : "jak naprawisz to wróć ?" Jak tak to zacznij od zmiany tego "twojego" mechanika. A do Zasani faktycznie bałbym się pompę oddać. Stary był mega fachowcem, zwłaszcza do starszych pomp.
 • 15.10.2016 - 22:22
  :-) czyli będziesz jednak potrzebował pompiarza :-))) raczej nie masz aż takiej wiedzy o nastawniku numerycznym :-) a taki jest w afnie
 • 13.10.2016 - 22:33
  Jedź do Darka Mitany na Bysinie, pompy wozi do Krakowa bo w okolicy nie ma nikogo ogarniętego, ale AFNy to pewnie zna na pamięć, a uszczelnienie to zwykła robota do której pompiarza nieszczególnie potrzeba.
 • 14.03.2016 - 21:55
  Tu nie chodzi o koneksje sąsiedzkie ale o porządnie wykonaną robotę, znikome poprawki a przede wszystkim uczciwe podejście do własnej pracy i klienta. To nie kwestia kolega koledze, ponieważ Stasiu tak pracuje dla wszystkich. Coraz mniej takich mechaników nie nastawionych na przemiał ale na jakość i uczciwość.
 • 11.03.2016 - 0:21
  brevwa napisał/a:
  Mieliście może styczność z warsztatem przy K. Wielkiego http://www.moto-uslugi.com/warsztat/myslenice/auto-serwis-piotr-szostak ? Jakieś opinie? Ewentualnie możecie podrzucić jakiś w miarę ogarnięty serwis, który podejmie się naprawy układu wydechowego?
  Ja od jakiegoś czasu omijam szerokim łukiem, "pani" właścicielka wie dlaczego :-))) , a wydech to np u Stasia Hodurka dobrze naprawisz, pracuje sam bez uczniów - a to spora zaleta, więc nie psuje a naprawia uczciwie i porządnie.
 • 01.08.2015 - 20:33
  Nie znam ich ale jak się cenią to już dobrze świadczy. Jak ma być profesjonalnie, raz zrobione i dobrze to ma być drogo. Nikt nie powiedział, że wszystkie usługi i produkty są dla wszystkich.
 • 17.07.2015 - 19:39
  Dąbrowę sobie odpuść, "złapałem się z nim za szmaty" po tym jak 3 razy nie dojechałem Audi do domu po odbiorze u niego. Co prawda był to automat ale nie zmienia to faktu , że gość działa na zasadzie "będzie Pan zadowolony" a kazda naprawa kosztuje 1100zł. Co ciekawe pojechałem do niego , bo po zakupie audi ta skrzynia miała właśnie jego gwarancje. To co zobaczyłem od spodu jak za 3 razem przy mnie rozbierał woła o pomstę do nieba. Czytnik na trytytkach, on mnie głupio pyta kto to składał, a ja mu na to , że ta skrzynia ma jego gwarancje, Pan żeś to składał to się tłumacz. Nooo i zaczął się ciąg trudnych pytań bez odpowiedzi. Omijać ten zakład ! A do najpospolitszego auta z najpospolitszym silnikiem kup dobrą używaną skrzynie, taniej wyjdzie i pewniej od tego jak partacze łapska tam wsadzą ;-)

Triatlon: Zakwalifikował się do Mistrzostw Świata. Potrzebuje 15 000 zł żeby wystartować [WIDEO]

 • 30.09.2016 - 22:30
  W mojej ocenie dla przykładu jakiś Dobosz w synergii z jakimś 4F powinni już wydreptać ścieżkę do Mateusza :-))) mogąc lokalnie już przygotowywać baner na sklepach : "The best of the best power by Dobosz / 4F " :-))) To są grosze za taką reklamę, tym bardziej, że w koszty idzie całość. Same korzyści.

Rajdy samochodowe

 • 18.09.2016 - 20:01
  Pomyliliście Panowie sporty - w rajdach trzeba mieć kasę a potem talent ;-) i weźcie sobie to do serca im wcześniej tym lepiej. Polecam książkę "jeździć jak Loeb" tam są jego początki bez kasy (zmywak, budowlanka itp) mimo, że jest to (teraz już oszlifowany) diament co do talentu. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa, potem sporo szczęścia.

Piłka nożna w Myślenicach.

Picie na "małpim" i impreza w samochodzie. Każde miasteczko i wieś ma takie miejsca

 • 21.03.2016 - 21:18
  Miś Grizli napisał/a:
  A no właśnie zarabiająca grosze lub bezrobotna młodzież też się chce zabawić. Dlaczego w Paryżu nad Sekwaną grupki ludzi piją, śpiewają, tańczą co rusz słychać muzykę i jakoś nikt nie nazywa tego wiochą a u nas każda jakaś próba spotkania się grupki ludzi zaraz wszystkim przeszkadza. Przecież w większości wywodzimy się z wiosek czy to właśnie tego się tak wstydzicie swoich korzeni????
  kolego widziałeś Ty zadowolonego Myśleniczanina ? Każdy przejaw uśmiechu oznacza Twoje dobre samopoczucie, dobre samopoczucie oznacza, że Tobie jest lepiej niż jemu "Polakowi i prawdziwemu katolikowi". Jesteś zadowolony, uśmiechnięty i bawisz się oznacza, że wg zasad w tym mieście jest Ci za dobrze. Powinieneś marudzić, narzekać, nie mieć inicjatywy, być karnym, zgryźliwym i fałszywym. Wtedy będziesz mógł przykleić rybkę na aucie :-) i zza samochodowej szyby siarczyście przeklinać na przechodniów i innych uczestników na drodze. Taki oto obraz ....myślisz, że mocno przerysowany ?
  ....z tym można walczyć : organizować spoty na których jest kultura i samodyscyplina, dobra zabawa a nawet zdrowa rywalizacja. Można pokazać, że istnieje równoległy świat fajnych grup ludzi (nawet z głośniejszym wydechem).
 • 19.03.2016 - 21:45
  Pozwolicie, że dodam te swoje 3 grosze. Odkąd każdy z nas (niezależnie od wieku) zdobył prawo jazdy od zawsze mieliśmy wszyscy ciągotki do spotów, prób, porównań - taka natura człowieka. Kilka lat temu był boom na wirtualne społeczności samochodowe. Obecnie zauważyłem, że znów powracają spoty live. Jedne są na wyższym poziomie gdzie wymienia się wiedze i umiejętności inne na niższym gdzie moc ledów jest najważniejsza ale były, są i będą czy komuś to pasuje czy nie. Wielu z wypowiadających się ma złote środki na życie poza tym, że żaden nie rozwiązuje sprawy....nie problemu ale użyłem słowa sprawy i to wbrew pozorom sporej wagi. Kiedyś (nie wszyscy wiedzą) powstał pewien klub którym celem było zrzeszyć wszystkich również tych z małpiego, dac pojeździć, przyjść pogadać. Dać im miejsce, możliwości, podrzucić pomysł, wykorzystać werwę, moc, zapał upuścić ciśnienia z głowy i turbin. Nie da się walczyć a można coś stworzyć. Niestety jak działa obecnie MMS już wszyscy wiedzą i widzą : rowerki, jakaś pokazówka przy światełku do nieba, sklecenie old-pasji na rynku czyli ludzi których na małpim nie rozpiera energia.
  Uważam, że młodzi po to są na małpim ponieważ mają taka potrzebę. Dlaczego z tym walczyć a nie użyć ? Aż się dziwie, że nikt z lokalnych biznesmenów nie podłapał możliwości świetnej kampanii zarówno biznesowej jak i reklamowej przy okazji dając możliwości samonapędzającej młodzieży spełnienia tego czego szukają.
  Pomysłów jest sporo ....pozostawię je jednak dla siebie. Już kiedyś się z tym wypuściłem, powierzyłem sprawę totalnym ignorantom zapatrzonym w siebie i własne ego "władzy, mocy, potęgi". Przyjdzie czas to zrealizuję to samemu :-) ......chyba, że ktoś na poważnie chce pogadać ;-)

  a młodych na małpim dopóki SAMI TRZYMAJĄ POZIOM, nie zagrażają i kontrolują się wzajemnie dajcie spokój, bo jak im i małpi weźmiecie to adrenalina może przenieść się na ulice lub w inne miejsce.

Myślenice: Nowa karetka dla szpitala. Przekazał ją wojewoda małopolski

 • 13.09.2016 - 23:28
  a w kwestii moto : szkoda, że na Mercedesie.....problemy gwarantowane mimo , że auto prawie nowe. Nowe Mercedesy są zepsute już w fabryce :-) a za 5 lat przyjdzie rdze pozamiatać na szufelkę i będzie po nowym Mercedesie. Szkoda, bo wyposażenie karetki dobre.

Myślenice: Kochają klasyki. Najlepsze prezentują nocą

 • 28.08.2016 - 23:47
  PiotrGmail napisał/a:
  Dokładnie fajnie że coś się dzieje. Niestety Motosport Myślenice umarł przez starszych Panów nie mogących zaakceptować zmian jakie nastąpiły po zebraniu walnym. Część klubu chciała zmian, iść do przodu jednak nie było to dane. Nie wiem czy klub istnieje ale chyba to już tylko kółko wzajemnej adoracji i poklepywania się po ramieniu.
  pozwolę sobie nie mówić a nie mówiłem ;-) ale wyrwali kurze złote jajca miesiąc po powstaniu MSM.
  A co tematu : ludzie z benzyną zamiast krwi szukają siebie nawzajem, jedni na małpim inni pod Dalinem, to krzepiące.

Strażacy z Myślenic wicemistrzami Europy [WIDEO]

 • 28.06.2016 - 11:38
  Szacun na dzielni !

Piłka nożna: Dalin awansował do IV ligi

 • 21.06.2016 - 20:44
  Tak trzymać. Brawo.

Myślenice: Kto potrącił tego psa i wlókł go za samochodem prawie kilometr?

 • 08.05.2016 - 22:57
  Jak to jaki ? .....i nie samochód ale Golfa do tego czarnego (pewnie z wisienką na torcie, bo w TDI), co by potwierdzało po zachowaniu, że Golf to nie model marki ale stan umysłu ;-)
  Szkoda zwierza, ale szczęście w nieszczęściu, że zakończył żywot w tym stanie.
  Ten monitoring to jakaś świetna inwestycja, idealnie trafiona i uzasadniona. Jest i jest i już. Przejechał pół miasta i .....nie ma szans, nie ma winnych i winnych, że nie ma winnych też nie ma. To nie my, to oni, my to nawet byśmy chcieli i umieli ale skoro nie my to cóż my możemy. Ehhhh by żyło się lepiej.

  KATRINA66 napisał/a:
  nieczynny monitoring? akurat wtedy ? coś tu śmierdzi !!!
  Myślisz, że aż tak ??? Co by było jakby okazało się jasno, klarownie i transparentnie, że :
  pojazd jest zarejestrowany na jakiegoś prominenta co mogło by być niewygodne. Oczywiście tenże nie musi pamiętać komu go udostępnił. Później okazałoby się, że żadnej smyczy nie było a właściciel psa byłby prominentem drugiej opcji. Wtedy ten pierwszy by sobie przypomniał, że prowadząc auto doznał szoku i kierował w afekcie i do dzisiaj ma traumę a wszystkiemu winna ta smycz co to jej nie było. Policja ma co robić a trzeba by było wtedy odpalić procedurę, wyjąć formularze, wezwać na okoliczność, skierować do sądu. Później w sądzie znów start-proces. W między czasie już przygotowane wnioski obustronne o odszkodowanie z powództwa cywilnego na podstawie traumy co potwierdziłby dla obu stron lekarz psychiatra (pewnie ten sam :-) ). Ze dwa lata pracy sądu, policji, strażników miejskich. I kto za to zapłaci ? I po co ? To nie lepiej jednak jak Temida ma opaskę na oczach ? :-)

Bysina: Kompletnie pijani leżeli na drodze. Kierowca ominął ich o włos [WIDEO]

 • 28.04.2016 - 22:25
  PracownikRoku napisał/a:
  Ten filmik powinien być przekazany do młodych gniewnych ćponów, alkoholików którzy po Myślenicach, Zarabiu.
  ale po co ? Selekcja naturalna. Matka natura tak właśnie działa na całym globie słabsi lub głupsi po prostu są w naturze wykluczani. Nie ma się co pierwotnym prawom natury przeciwstawiać chroniąc na siłę takie egzemplarze.

  https://www.youtube.com/watch?v=3k0yGVFkbo8

  :-)))

Myślenice: Ile zapłacimy za wodę i ścieki w 2016 roku?

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

Myślenice: Zegar na Rondzie Śródmieście odlicza czas do ŚDM

 • 16.09.2015 - 10:06
  aleex napisał/a:
  Wieczorem diody zegara oślepiają. I tak będzie jeszcze przez 319 wieczorów. No chyba, ze wcześniej podzieli los latarni ;-)
  sugestia świetna :-))) no i się zgadza - swoją intensywnością w nocy oślepia. Jak już ma stać trzeba by co najmniej obrócić zegar w kierunku z którego się na niego nie najeżdża np w stronę rynku (ale i w lusterku wstecznym będzie przeszkadzał) a optymalnie w stronę strażnicy.
  Mi tam ŚDM nie przeszkadzają, jak ma stać zegar niech i stoi ale po to była walka z paskudnymi reklamami na ulicach Myślenic, żeby jakieś diodowe badziewie wstawić ? Promocja to ważna sprawa jednak czy ktoś na prawdę myśli, że w tym miejscu -na dość nietypowym rondzie- należy przekazywać ważną informację przyjezdnym, który jadąc od Niepodległości, będąc mocno oślepiony ma czuwać przed przejściem dla pieszych a potem jeszcze ustąpić pierwszeństwa na rondzie - cały czas będąc oślepianym a zarazem zaskoczonym formą tego skrzyżowania.
  SMSów za kierownicą czytać nie można ale ze świetlnymi reklamami postawionymi przed oczami a przed maską to już jest inaczej ? .....hipokryzja.
Pokaż więcej komentarzy