Vivaldi

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • 29.11.2017 - 18:15
  Powodzianin_ napisał/a:
  Bardzo prosze my policjant, strazak, lekarz i pielegniarka tez mieli wolne w niedziele czy swieta.
  Chcialbym, aby bliska mi osoba byla w domu na wigilie, a nie musiala pracowac. Niestety nie moge. Dlatego te przepisy to dyskryminacja i tyle. Z reszta spowoduja one zwolnienia, bo wypada 1 dzien z obrotu w handlu dla sieci, a peirwsze co zrobia dyrektorzy finansowi to beda ograniczac koszta.
  Mozecie nawet zrobic zrzut ekranu mojej wypowiedzi i za jakis czas mnie zawolac i czy mialem racje czy nie.
  A spotykałaś (-łeś) się z tą bliską osobą wcześniej niż był policjantem, strażakiem, pielęgniarką czy zanim wybrała profesje? To tak jakbyś miał (-a) pretensje, że tenże ktoś policjant ryzykuje na SŁUŻBIE, strażak może zginąć w wybuchu a pielęgniarka zarazić się AIDS. Takie gadanie bez sensu. Poznaj za pilota myśliwca i doradź mu "lataj nisko i powoli".

  Mówisz, że zwolnienia? A gdzie Ty żyjesz? Pójdą za wyższą stawkę do pracy od poniedziałku do soboty a znajdź mi dzisiaj dyrektora który ciepłą rączką zwalnia pracownika :-))) ....no chyba, że sam złapie za mopa, siądzie za kasą czy posprząta kibel firmowy skoro całe życie pokazywał palcem.
  Nadeszły czasy gdzie faktycznie trzeba mieć wiedzę, szacunek do drugiej osoby i umieć prawdziwie zarządzać....zwłaszcza kapitałem ludzkim, później intelektem i później sferą ekonomiczną.....spora część pseudo dyrektorów niestety nie umie się przestawić i zaakceptować zmian zaczynając od siebie. Gro`s niestety pozostanie jednopalczastych. Przychodzi czas na dyrektorów, prezesów w stylu "pokaż mi jak a to wykonam", tylko znajdź mi takich :-)))
 • 27.11.2017 - 21:32
  whitestar1906 napisał/a:
  ....moi pracownicy akurat wola prace w weekend gdyż maja 45%wyzsze wynagrodzenie a teraz im to się zabierze bo my POLACY TEORETYCZNIE JUŻ MAMY JAK NA ZACHODZIE...
  czyli rozumiem, że w tygodniu płacisz im takie drzazgi, że niedziela jest dla nich zbawieniem i lekarstwem na cały tydzień? To poczekamy aż i oni dorosną, bo lada chwila jak Europa dotrze do Myślenic to te 45% dopłacisz im w tygodniu i poprosisz aby przyszli do pracy. Generalnie ja się nie mogę doczekać kiedy się skończy i u nas okres "po taniości" oraz wiecznego dorabiania do wypłaty i przy okazji narzekania niezależnie od wszystkiego. Przy okazji trochę się zegną kręgosłupy (moralne) wszelakim biznesmenom przyzwyczajonym do pracy za piątaka na godzinę z możliwością dorobienia jeszcze 2,50 po godzinach lub w niedziele. Pora już teraz usiąść z ołówkiem nad nowym biznesplanem i pokazać w "normalnych" warunkach żyłkę przedsiębiorczości.
 • 27.11.2017 - 9:32
  whitestar1906 napisał/a:

  Kazdy ma wolna wole i kiedy chce robi co chce
  Ktoś chce pracować w weekend to powinien moc
  Ktoś chce robić zakupy to powinien moc
  Ktoś chce iść do kościoła to powinien moc
  Chyba za mocno mylisz pojęcia i to sporo pojęć. Coś w stylu "róbta co chceta" to nie wolność a anarchia. Gdybyś zaczął obserwować zmiany ekonomiczne i miał deko pojęcia choćby z praktyki wiedziałbyś co to kapitalizm (de facto władza przez zysk) raczkujący, rozwijający i kapitalizm rozwiniety w który my teraz wchodzimy. Wiedziałbyś, że nie ma nic gorszego gdy pracownik przychodzi do pracy już zmęczony (w tym lekarze) lub zniechęcony. Wyjaśnij mi dlaczego co drugi tydzień pracy na zachodzie jest krótkszy (tzw krótki lub długi piątek), dlaczego w sporej części UE poza wolnymi weekendami mamy codzienne sjesty od 12:00 do 14:00 (nie chodzi tu o temperatury w tych krajach skoro wszędzie pozawieszane sa klimatyzatory), dlaczego w krajach rozwiniętych nie dodzwonisz się do firmy a nawet urzędu i nic nie załatwisz między 12:00 a 12:30 bo w spokoju jedzą obiad - chyba, że to oni nie wiedzą co robią a Ty wiesz lepiej i żresz (trudno to nazwać posiłkiem) swoją bułkę na zapleczu siedząc między workiem z ziemniakami a paletą z mąką. Weź chłopie dorośnij do tego kapitalizmu na który tak ciężko pracujesz bo się okaże, że zawał złapiesz w sobotę i nikt Ci nie pomoże a w niedzielę nikt Cię nie pochowa, bo mylisz posługę z pracą Polaka-Janusza.
  Wszystko jest kwestią wyważenia, praca także czy jest to posługa z musu, czy posługa pro publico bono, czy może posługa z pazerności.
  A jak nie pasuje Ci skoro marudzisz to zacznij zmiany od siebie : zostań kolejnym cukiernikiem, policjantem, strażakiem, księdzem .....kto Ci broni, wystarczy jak napisałeś mieć wolę i robisz co chcesz. Jeżeli nie sprzedajesz produktów których stworzyłeś swoimi rękami, nie niesiesz usługi doraźnej lub "ratującej świat i ludzi" to handlujesz boś po prostu pazerny, więc siedź na zapleczu i zawijaj w sreberka jak świstak a ja u Ciebie i tak w niedziele nie kupię ...przyjdę być może w poniedziałek i to jak się przełamie, bo skoro się sam nie szanujesz to nie licz na to, że ja poszanuję Ciebie. Noooo chyba, że szacunek chcesz kupić, toooo wtedy dorabiaj się dorabiaj bo szacunek kosztuje więcej niż Ci się wydaje :-) i dużo więcej niż zarobisz w niedzielę.
 • 26.11.2017 - 18:49
  mirekm napisał/a:
  zgadzam sie w pelni. jakim prawem ktos ma decydowac o tym co mam robic w niedziele? pracuje przez 6 dni w tygodniu place podatki a oni mi jeszcze mowia gdzie i kiedy mam robic zakupy...
  Mirek i inni przeciwnicy zakazu handlu w niedzielę weźcie mi wytłumaczcie, bo do mnie nie dociera Wasze stanowisko : dlaczego w większość krajów wyzwolonej od wiary czy ideologizmów UE w niedzielę możesz kupić chleb co najwyżej na stacji benzynowej? Dlaczego tam to nie jest nakaz tylko u nas nazywa się to życiem pod nakazami i zakazami? Dlaczego (niezależnie od tego która opcja rządzi u nas) te wartości nie kopiujemy z Europy? To tak ekonomiczno-ideologicznie.

  A w kwestii rodzinnej to trzeba mieć zryty beret traktując wypoczynek jako spędzenie niedzieli w "rodzinnej" galerii. Co to ma być? Odkupienie win i rekompensata za cały tydzień złej organizacji czasu i poprzestawianiu priorytetów w pędzie ...... tylko za czym?

  Aaaaa i przy każdej dyskusji schodzącej albo na rząd albo na kościół pamiętajcie o bardzo ważnej kwestii : demokracja to nie jest anarchia, demokracja to rządy większości. Demokracja to nie odnalezienie złotego środka dla wszystkich, bo taki nie istnieje. Demokracja to podporządkowanie mniejszości do większości za którą ta większość głosowała czy się to komuś podoba czy nie.

Rajdy Samochodowe: Kasperczyk i Syty wicemistrzami Polski

 • 27.10.2017 - 19:18
  I o to chodzi. Gratulacje dla chłopaków. Widzimy się na Karowej ?

Rozpoznajesz go? Dotkliwie pobił mężczyznę w myślenickim szpitalu

 • 12.10.2017 - 17:00
  ma imię i nazwisko widoczne ..... Jacek Daniels

Piłka nożna, A-klasa: Wróblowianka zdemolowała Górki

 • 10.09.2017 - 16:26
  ale że jak ? 3:0 a potem 4:0 to na 4:1 w jakim sensie jest bramką kontaktową ?

Zakaz ruchu w małpim gaju

 • 02.08.2017 - 21:50
  g-byk napisał/a:

  W chwili obecnej wszyscy nie wiadomo po co jadą od parkingu w małpim gaju koło pola namiotowego robią kółko i lansują się nie wiadomo przed kim swoimi lub rodziców furami.
  A co mają robić skoro alternatywy dla motofanów w Myślenicach brak. Miałbym nawet pomysł aby ich skupić w tym co lubią ale niestety brak czasu.....może kiedyś. MSM miał ich skupić ale robią karty rowerowe w szkołach :-) a upuścić pary z wydechu nie ma gdzie albo choć przycupnąć i pogadać czy z wydechu strzelić

Downhill: Michał Śliwa zdobył Mistrzostwo Świata, Europy i Polski

 • 25.07.2017 - 15:03
  to budujące, gratulacje i szacun na dzielni :-)

Myślenice: Pod estakadą powstanie parking. Ma pomieścić prawie 100 samochodów

 • 25.05.2017 - 22:41
  Agata Plonska napisał/a:
  pozostaje tylko pytanie, czy właściciel terenu może zignorować przepisy o ruchu drogowym i wyznaczyć teren do parkowania w miejscu, w którym kodeks drogowy wyklucza postój. Ten aspekt gmina powinna właśnie skonsultować z prawnikami i policją....
  najpierw o zatrzymywaniu a teraz o postoju ? A generalnie chodzi o zupełnie inne warunki a nie o kodeks drogowy mianowicie konsultacje są potrzebne ponieważ : "Brak możliwości umieszczenia parkingu pod wiaduktami z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe – zgodnie z zapisami § 319 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie. (Dz. U. z 2000r. Nr 63, poz. 735). "

  a z trzeciej strony :
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/630805,krakow-duzy-parking-pod-estakada-w-centrum-zdjecia,id,t.html
 • 25.05.2017 - 21:24
  Agata Plonska napisał/a:
  Parkingi pod wiaduktami oczywiście są, tylko czy akurat w części, która znajduje się na pasie między jezdniami?
  Droga Agato cała Europa tak buduje parkingi, np cały wewnętrzny Gurtel w Wiedniu to jeden wielki parking. Nie ma się co doszukiwać interpretacji prawa drogowego "po polsku" byleby coś napisać aby udowodnić, że moja racja jest najmojsza.
  Drogi Waldemar
  P.S. interpretujesz zakaz zatrzymania vs. wyznaczone i oznakowane miejsce postoju. To tak jakbyś interpretowała zakaz zatrzymywania na autostradzie vs. tenże zakaz zatrzymywania na oznaczonym parkingu który jest na autostradzie. Jeszcze prościej : dzisiaj nie ma tam parkingu i obowiązuje zacytowane przez Ciebie prawo o ruchu drogowym (m.in.wskazane przez obecnie linię ciągłą na jezdni, więc delikwentowi ze zdjęcia należy się mandat) ale w chwili wyznaczenia i oznakowania miejsca do zatrzymania cytowany paragraf nie ma zastosowania. I proszę nie idź w tę stronę dedukcji bez znaczenia czy jesteś prawnikiem czy nie po prostu oddaj prawo jazdy które chyba w chipsach znalazłaś do wydziału komunikacji :-), przeproś Polaków :-) i podążaj metrem do pracy jak do tej pory :-)

  darlet napisał/a:
  Jednym słowem, "Idą wybory".
  Oby nie była to tylko wyborcza retoryka.
  ojjjj żebyś wiedział, że chyba trafiłeś :-))) bo przy takiej argumentacji i rozumieniu prawa aż boję się myśleć jak im mandat wyborcy przedłużą :-) ....

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

 • 05.05.2017 - 9:22
  Ford nie ma oznaczeń TDI :-))) ale wiadomo o co kaman. Każdy lepszy mechanik obmyje Ci silnik. Możesz zrobić to także samemu. Jeżeli nie czujesz się na siłach lać wodą po silniku to polecam Agrobud mają u siebie i myjkę ręczną i bezdotykowe oraz mechaników którzy będą wiedzieć jak to zrobić bezpiecznie dla silnika.
 • 27.10.2016 - 22:03
  idefix napisał/a:
  Ja miałem do czynienia z serwisem Szostak jednym i drugim. Robiłem hamulce tylne i słabo przykręcili śruby w kołach. Z lewej strony prawie się odkręciło a jak przyjechałem to głupka zemnie robili że to nie możliwe. Po czym sprawdzili prawe tylne i kobieta ze strachu kolory zmieniała jak tęcza. Oczywiście bardzo przepraszali itd. itp. nawet serwis klimy mi zrobili za darmo ale... co by było jak by mi się te koła odkręciły a przeważnie jeżdżę z dziećmi.
  Też miałem do czynienia. Od dwóch lat tam nie jeżdżę ani nie podsyłam klientów. Wole im zaoszczędzić krzyków pyskatej właścicielki.

  idefix napisał/a:
  W tym serwisie tylko stary Łabędź dobrze robił pompy. Niestety teraz młodzi przejęli pałeczkę i bywa z tym różnie. Sam jesteś tego przykładem. Mój mechanik powiedział tyle w temacie pomp, że już w okolicach Myślenic nie ma kogo polecić

  ale chwila, w sensie jeździsz do "twojego" mechanika, który wymontował pompę z Twojego auta i wręczył Ci do ręki z tekstem w stylu : "jak naprawisz to wróć ?" Jak tak to zacznij od zmiany tego "twojego" mechanika. A do Zasani faktycznie bałbym się pompę oddać. Stary był mega fachowcem, zwłaszcza do starszych pomp.
 • 15.10.2016 - 22:22
  :-) czyli będziesz jednak potrzebował pompiarza :-))) raczej nie masz aż takiej wiedzy o nastawniku numerycznym :-) a taki jest w afnie
 • 13.10.2016 - 22:33
  Jedź do Darka Mitany na Bysinie, pompy wozi do Krakowa bo w okolicy nie ma nikogo ogarniętego, ale AFNy to pewnie zna na pamięć, a uszczelnienie to zwykła robota do której pompiarza nieszczególnie potrzeba.

DEBATA: Czy w Myślenicach jest miejsce dla komunikacji miejskiej?

 • 06.04.2017 - 21:59
  Ło matko ile jadu....czyli u nas bez zmian w mieście nienawiści :-/ przypomnę tylko, że demokracja to nie zarządzanie wszystkich ale rządy większości. Dotyczy to także tego tematu.
  Co do idei komunikacji miejskiej sprawa bardzo słuszna. Miasteczka takie jak Myślenice w Europie posiadają komunikację miejską. Jej rentowność to temat poboczny i z założenia nie priorytetowy.

  Kiedy ostatnio byliście np w Niepołomicach. Ile się tam dzieje i buduje. Ile firm zostało przyciągniętych do strefy przemysłowej. A często komunikację robi się aby ułatwić i pracodawcy i pracownikom. Takie podejście skutkować może in minus danej trasy komunikacyjnej ale w ostatecznym rozrachunku podatku gruntowego czy CIT, oraz skalą zatrudnienia gmina wychodzi na plus. Dlaczego chcecie kalkulować komunikację miejską zerojedynkowo?

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

 • 01.02.2017 - 19:32
  Tabela przyjmie wszystko, to wiadomo w każdej mniejszej i większej korpo. Aż się zaciekawiłem i coś tam przeczytałem o tej światowej metodzie autora sprawozdania dla wodociągów : http://ecoreg.pl/opw1.html
  Czegoś tu nie rozumiem. Znaczy się wymyślono taki system obliczeń aby udowodnić, że prościej jest dopłacić do interesu niż interes naprawić ? Spróbujmy od dzisiaj nie naprawiać niesprawnych aut gdy koszt naprawy przewyższy wartość auta. Przyzwólmy aby jeździło gdy kapie ze zbiornika paliwo skoro "tylko" 30% paliwa gubi. Nie opłaca się uszczelnić okien na zimę znacznie lepiej jest kupić 30% więcej opału tym bardziej jak na opał zrzucą się sąsiedzi. Oskara dla Pana inzyniera Sperudy jak i światowej (amełykańskiej, czyli kraju słabo dbającego o środowisko) metodologii obliczeń.....a diesle im najbardziej przeszkadzały. Ważne aby tak ustawić metodykę i udowodnić słusznośc by był wilk syty i ....wilk syty.
  Proponuję bilans zysków i strat wysłać do stanów, razem z różnicami w rachunkach za wodę. Ciekawe czy byłoby nadal tak różowo wyliczane gdyby musieli zapłacić za nas.

  Gdyby w/w Pan inż. przekonał moich sąsiadów aby dorzucili mi 30% do mojego ogrzewania, bo bez sensu jest wymienić moje stare okna i docieplić dach stałby się moim przyjacielem, gdyby miał on pokryć te 30% myślę, że przyjaźń by się skończyła :-) a swój dyplom powinien oddać ze wstydem.

  Pan inż. co najmniej dwa razy w jego art.powtarza, że najprostsza metodę liczenia zysków i strat należy uznać za metodę krajów trzeciego świata. Popatrzmy zatem na wspaniały nowy dom (np.w USA) ze świetnym wskaźnikiem energetycznym, doinwestowany sporo by osiągnąć małą stratę ekonomiczną i ekologiczną. Teraz porównajmy ze starym barakiem w krajach trzeciego świata który trzeba dogrzewać i dopłacać. Odpowiedzmy sobie do którego modelu pasuje ta nowoczesna metodyka obliczeń tak wychwalana przez Pana inż.

  Wiecie już dlaczego stał się przyjacielem wodociągów .... ciekawe tak na marginesie ile kosztowała ta ekspertyza która udowodniła, że oszczędza się tym więcej im więcej się traci :-)))) nosz normalnie pretendent do Nobla.

Małopolska: Gdzie oddycha się najgorzej? Są miejsca bardziej zanieczyszczone niż Kraków

Który dostawca internetu?

 • 19.11.2016 - 17:10
  W mojej ocenie Inet działa pozytywnie. Z podpisanych radiowo max u mnie (10/2) jest 10/2 bez żadnych strat nawet w weekend. Ostatnio mieli co prawda dwie awarie (w tym jedna poza ich wpływem - dostawca sygnału) ale relatywnie szybko rozwiązane. Generalnie reagują. Na tle konkurencji wydają się rzetelną firmą. Zobaczymy jak światłowód ograną. Ponoć już w grudniu.

  A w Twoim temacie nie możesz mieć bez przyczyny takich spadków 25 do 1 i to tylko w weekend. Wiadomo sygnał jest dzielony ale taki spadek i tylko w weekend wygląda na włam na router. Po prostu prawdopodobnie ktoś Ci lewiznę ssa z Twojego transferu. W innym przypadku robisz zdjęcia pingów i prędkości, wysyłasz do Inetu i nie płacisz za usługę dostarczoną niezgodnie z deklarowaną umową, ale w ich przypadku zapewne zareagują dość szybko. Wg mnie to ich zaleta, na problem reagują prawie natychmiast.

Triathlon: Mateusz Tylek – człowiek z żelaza. Ze złamaną stopą wystartował na Mistrzostwach Świata

 • 14.11.2016 - 23:57
  Takich wzorców obecnie potrzeba ......

Triatlon: Zakwalifikował się do Mistrzostw Świata. Potrzebuje 15 000 zł żeby wystartować [WIDEO]

 • 30.09.2016 - 22:30
  W mojej ocenie dla przykładu jakiś Dobosz w synergii z jakimś 4F powinni już wydreptać ścieżkę do Mateusza :-))) mogąc lokalnie już przygotowywać baner na sklepach : "The best of the best power by Dobosz / 4F " :-))) To są grosze za taką reklamę, tym bardziej, że w koszty idzie całość. Same korzyści.

Rajdy samochodowe

 • 18.09.2016 - 20:01
  Pomyliliście Panowie sporty - w rajdach trzeba mieć kasę a potem talent ;-) i weźcie sobie to do serca im wcześniej tym lepiej. Polecam książkę "jeździć jak Loeb" tam są jego początki bez kasy (zmywak, budowlanka itp) mimo, że jest to (teraz już oszlifowany) diament co do talentu. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa, potem sporo szczęścia.

Piłka nożna w Myślenicach.

Picie na "małpim" i impreza w samochodzie. Każde miasteczko i wieś ma takie miejsca

Myślenice: Nowa karetka dla szpitala. Przekazał ją wojewoda małopolski

 • 13.09.2016 - 23:28
  a w kwestii moto : szkoda, że na Mercedesie.....problemy gwarantowane mimo , że auto prawie nowe. Nowe Mercedesy są zepsute już w fabryce :-) a za 5 lat przyjdzie rdze pozamiatać na szufelkę i będzie po nowym Mercedesie. Szkoda, bo wyposażenie karetki dobre.

Myślenice: Kochają klasyki. Najlepsze prezentują nocą

 • 28.08.2016 - 23:47
  PiotrGmail napisał/a:
  Dokładnie fajnie że coś się dzieje. Niestety Motosport Myślenice umarł przez starszych Panów nie mogących zaakceptować zmian jakie nastąpiły po zebraniu walnym. Część klubu chciała zmian, iść do przodu jednak nie było to dane. Nie wiem czy klub istnieje ale chyba to już tylko kółko wzajemnej adoracji i poklepywania się po ramieniu.
  pozwolę sobie nie mówić a nie mówiłem ;-) ale wyrwali kurze złote jajca miesiąc po powstaniu MSM.
  A co tematu : ludzie z benzyną zamiast krwi szukają siebie nawzajem, jedni na małpim inni pod Dalinem, to krzepiące.

Strażacy z Myślenic wicemistrzami Europy [WIDEO]

 • 28.06.2016 - 11:38
  Szacun na dzielni !

Piłka nożna: Dalin awansował do IV ligi

 • 21.06.2016 - 20:44
  Tak trzymać. Brawo.
Pokaż więcej komentarzy