Vivaldi

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 10.08.2018 - 17:05
  Andrzej Perełka napisał/a:
  Ahhh jak ja uwielbiam przyjazne nastawienie w narodzie :) Wspaniała postawa, godna podziwu :) Nie żeby było dobrze. Nie żeby były efekty działalności, perspektywy itp.. Ważne żeby dowalić innym :)

  A w niedziele do kościółka, do komunii, tup tup tup :)

  Przypomniał mi się kawał:

  Amerykanin modli się do Boga.
  – Panie Boże, sąsiad ma taką doskonałą krowę. Daje tyle mleka.
  – I czego byś chciał synu?
  – Chciałbym mieć taką samą.

  Modli się Polak. Jego sąsiad też ma świetną, mleczną krowę.
  – No, i czego byś sobie życzył, Synu?
  – Ja bym chciał, żeby mu ta krowa zdechła
  Celnie ujęte.

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • 08.08.2018 - 19:15
  Strozaninek napisał/a:
  http://wyborcza.pl/7,155287,23678695,podwoja-pensje-obajtkowi.html


  Drodzy Radni, trzeba się uczyć i dokształcać. Pan Daniel się uczył i proszę zobaczyć jakie są tego efekty. Proszę się inspirować przykładem, dążyć do doskonałości. Dla nas, dla Polski. Żeby Polska była Polska.
  Jeśli potroi albo dobra niech tylko podwoi zyski w jakiejkolwiek formie niech weźmie, dlaczego nie? Kto Ci Stróżaninku w przeszłości przeszkadzał w drodze do szkoły? Trzeba było chodzić tymi samymi drogami do tej samej szkoły tylko o jeden krok szybciej. Wtedy nie liczyłbyś czyjś pieniędzy ale swoje (wpis wskazuje) utracone wraz z marzeniami....
 • 15.07.2018 - 14:56
  TRUSKAWKA napisał/a:
  Pełna zgoda ograniczyć im tylko diety a problem radnych się sam rozwiąże że chętnych czy to wykształcony czy nie trzeba będzie szukać .
  Typowo po polsku - ze skrajności w skrajność. Nie przesadzacie? Pokaż mi gdziekolwiek system w którym lider podejmujący wybór oraz na którym ciąży potem odpowiedzialność pracuje za bułkę z dżemem. Wręcz przeciwnie za dobre decyzje powinno być odpowiednio dobre wynagrodzenie. Gmina, powiat, państwo to nic innego jak firma. Ty byś zapłacił dobremu managerowi 1/4 z rozkręconych zysków skoro Tobie zostałoby 3/4? Ja bym zapłacił. To jest w kontekście wykształcenia radnego : wiedza = zazwyczaj dobre decyzje, uwaga wiedza a nie wykształcenie. A słowo społecznik nie ma nic wspólnego z pracą za darmo. Daj, skontroluj, rozlicz ....za efekty nic bardziej prostszego.

  Wykształcenie to dopiero zalążek wiedzy. Zarządzającym szpitalem nie powinien być tylko lekarz, komunikacją czy transportem tylko kierowca, ale byłoby optymalnie gdyby dyrektor z wykształceniem np ekonomicznym szpitala miał ułamek wiedzy medycznej a manager z dyplomem np. w PKSie czy MPK choć dwa lata trzymał kierownicę w rękach. Absurdów przez same czytanie cyferek z bilansu in plus byłoby mniej.
 • 14.07.2018 - 15:08
  bono napisał/a:
  Społecznik, to nie kwestia wyższego wykształcenia. Nawet trochę ten status wykształcenia, może przeszkadzać, (ale nie musi) w kontakcie z autochtonami.
  Niemniej średnie wykształcenie wydaje się tym minimum. człowiek musi rozumieć co się od niego wymaga i za czym głosuje, ze skutkami takimi a takimi.
  mądrze powiedziane przy czym dodać należy, że najpierw należałoby zweryfikować słowo "społecznik" a następnie jego wykształcenie. Sprawdza się w temacie wyżej powiedzenie aby "naprawę świata rozpocząć od siebie....."

  A któż to wybierał tych radnych nietrafionych lub nie wykształconych? Z narzekań powyżej wynika, że tych z wykształceniem podstawowym wybierali ludzi z jeszcze niższym wykształceniem czyli bez i do tego nie świadomi tego co czynią ??? Miał nie zapomnieć o kolegach a zapomniał czy jak tam dostał ten mandat zaufania ??? Przecież to nie świadczy o nim......

Juniorzy Orła Myślenice trenowali na Węgrzech. Ograli Csopak S.C. 9:3 [WIDEO]

 • 02.08.2018 - 23:02
  Marketingowo Dalin wygląda przy tak prowadzonej promocji Orła ja cienias. Jeśli podobna atmosfera jest w środku klubu jak ją pokazują na zewnątrz to nic dziwnego, że orzeł jest bardziej scalony. Z deka brak oprawy medialnej Dalinu jest bardziej niż zastanawiający o ile nie dziwny i tłumaczenie pieniądzem nie będzie tu poprawne.

Motocyklista jechał środkiem Zakopianki. Uderzył go samochód. Wszystko nagrał inny kierowca [WIDEO]

 • 01.08.2018 - 19:13
  kleee napisał/a:
  A od kiedy to sie wyprzedza prawym pasem what ewidenta wina motocyklisty wiadomo ze kierowca Audi mogl zachowac sczegolna ostroznosc
  to się polecam doszkolić kiedy wolno / nie wolno wyprzedzać po prawej, tyle że tu winny jest motocyklista ale z innego powodu.

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 29.07.2018 - 11:38
  kiedyś przeczytałem hasło "w kupie siła" tyle, że było to napisane na drzwiach ....ubikacji

Staś jest nasz: Udało się zebrać 1,1 mln zł. „Jesteśmy Wam dozgonnie wdzięczni”

 • 15.07.2018 - 15:05
  Serce i duma rośnie

Dobczyce: Przyjechali z Ameryki uczyć dzieci angielskiego

Jawornik: Policja poszukuje grafficiarza. Publikuje nagranie z jego wyczynem [WIDEO]

 • 30.06.2018 - 9:29
  mirekm napisał/a:
  Ciekawe co tam napisał...
  pewnie CHWDP ......to sam go poczuje :-)))

  a tak na marginesie to czy pozostała dwójka nie jest współwinna? Też powinni rykoszetem poczuć i to bez wazeliny tak dla profilaktyki - wódko pozwól żyć :-)

Myślenice: To skrzyżowanie zniknie z mapy. W jego miejscu powstanie park

 • 25.06.2018 - 17:55
  rozsądne ułatwienie - dobrze pomyslane

Myślenice: Najwięcej zgłoszeń dotyczy ulicy Sobieskiego

 • 31.05.2018 - 11:02
  bodo napisał/a:
  Częste szaleństwa ulicą Słowackiego od stacji Orlen, później skręt na ulicę Żeromskiego przejazd koło szkoły podstawowej nr 2, dwie proste z zakrętem łączącym obie ulice, kilka przejść dla pieszych między innymi w stronę szpitala, do szkoły podstawowej do szkoły średniej, idealne miejsce dla idiotow wciskających gaz do dechy, teren bardzo słabo monitorowany, problem zgłaszany od lat między innymi przez rodziców dzieci ze szkoły podstawowej, kończy się wzruszaniem ramion i ogólną bezradnoscią, myslę że ta debata niewiele zmieni.
  to weź im pokaż miejsce gdzie mogą się spotkać, pogadać, pochwalić się ostatnio zrobionym agrotuningiem, trochę pojeździć, puścić marchewę z wydechu, puknąć z bassu skoro tube podpinał przez dwa tygodnie na nowych kablach od spawarki. W mojej ocenie to normalna postawa młodych gniewnych i lepiej ich zebrać w kupę i dać możliwość niż czekać za rogiem z suszarką i plikiem biletów. Pomysłem na to miał być (kiedyś) Motosport Myślenice, ale że formacja przekształciła się w kółko miłośników aut na żółtych blachach to upalanie wróciło na ulice i do lasu. Nic w tym dziwnego.

Sumo: Krzysztof Szpakiewicz wraca z medalem z Pucharu Polski wraca

 • 29.05.2018 - 16:38
  bo nie byle kto wraca dwa razy, trzeba to umieć ;-)

Awantury o okręgi ciąg dalszy. Radni PiS odpowiadają radnym KW Macieja Ostrowskiego

 • 22.05.2018 - 22:27
  https://www.youtube.com/watch?v=tFhkirDQkL8

  osiem lat braku informacji, błędnych informacji a nawet dezinformacji .....może już czas to zmienić?

  Dziwny napisał/a:
  Robi nam się "mała warszawka".... cyrk na kółkach i tyle....
  nie podchodź do tego jak do cyrku, tylko ignorant nie dostrzeże, że informacje sprzeczne to nie cyrk ale realne zagrożenie. Czyli sami nie głosowali ale teraz są przeciwni? Dziwne....a może realne? Taki przykład: niektórzy nic dziwnego nie widzieli, że kupiec kamiennicy miał 104lata ale już realne, że została sprzedana. Jedni nie widza nic dziwnego, że mamy droższą wodę niż w Krakowie ale realnie jest ona u nas najdroższa.
  polecam: http://rcb.gov.pl/dezinformacja-rosyjska-bron-strategiczna/

Trzecie podium Kasperczyka i Sytego w Rajdzie Dolnośląskim

 • 21.05.2018 - 23:36
  Tiger jado jado z orenżado.....tak trzymać Panowie, gratulacje.

Strażacy posprzątali, ale alarmują: Lasy są pełne śmieci! Zabierajcie je ze sobą

Windykacja za długi syna

Myślenice: Kiedy przechodził przez pasy wjechał w niego kierowca dostawczaka

 • 20.04.2018 - 20:34
  ja mam sporo przypadków częstego wtargnięcia pieszych, nagłej zmiany kierunków jazdy przez rowerzystów i w 90% są słuchawki na uszach lub piesi patrzą w telefon uważając, że pasy to "ich strefa bezpieczna". Oczywiście kierowcy nie są bez winy ale gro`s nadal zaprasza pieszych na jezdnie błędnie myśląc, że to ich kultura jazdy i styl nie zdając sobie sprawę, że to po pierwsze od niedawna wykroczenie a po drugie niesamowite zagrożenie.

Czy posłowie, radni, wójtowie i burmistrzowie powinni zarabiać mniej? [SONDAŻ]

 • 14.04.2018 - 18:35
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  "Żeby od­nieść suk­ces, ro­bimy wszys­tko, co możemy, by spra­wić wrażenie, że go odnieśliśmy."
  dokładnie tym zdaniem można odpowiedzieć na tematyczne zadane pytanie jak i przy rekrutacji osób do zadań wyznaczonych. Jednym należy płacić a drugim sprawiać wrażenie, że płaci(my). Summa summarum jak wcześniej : odpowiedź np poniższa na pytanie nie jest oczywista jak samo pytanie.

  Lukaszz napisał/a:
  Rola POSŁA powinna być rolą społeczną, a nie zarobkową.
  Zwrot kosztów tak, dochód nie.

  A dlaczego nie? Ja jestem w stanie zapłacić krocie jeśli krocie razy X wejdzie jako wartość dodana czy to w formie gotówki, własności intelektualnej, wyłączności czy patentu, ważne żeby było wymienne i policzalne. Wydawanie pieniędzy także a zwłaszcza tych pro publico bono także musi mieć swoje źródło finansowania i przede wszystkim rozliczenia a jeśli ktoś pomyli dług publiczny, cenę mediów (np woda, śmieci), czy wzrost podatków lokalnych ze źródłem finansowania to nadaje się na wysypisko. Jedni się rodzą politykami a inni złodziejami często ich drogi się krzyżują a najgorzej gdy to ta sama ścieżka rozwoju

  https://www.youtube.com/watch?v=qrrPG_mfoNk
 • 13.04.2018 - 15:41
  wyciągnij sedno kolego z moich wypocin: "dobrać odpowiednich ludzi". Jak każde profesjonalninie zaplanowane przedsięwzięcie rozpoczyna się od porządnie przeprowadzonej rekrutacji. Powierzenie kluczowych kwestii oraz nie swoich pieniędzy źle zrekrutowanym ludziom prowadzi do realizacji planu i celu tylko .....no właśnie czyjego i jakiego nadrzędnego?
  Brak odpowiedzialności za błędy potęguje patologię. W prywatnej firmie wyciągane są konsekwencję. Oby ten sam model na trwałe wpisał się w politykę i administracje publiczną a gwarantuje Ci, że kandydatów pewnych swej wiedzy i ścieżki realizacji będzie przynajmniej o połowę mniej.
  Kończąc można zacytować Danny Thomasa : "Sukces nie ma nic wspólnego z tym, co osiągniesz w życiu lub zdobędziesz DLA SIEBIE. Jest on tym, co zrobisz DLA INNYCH".
 • 13.04.2018 - 10:59
  Skąd umiecie odpowiedzieć na pytanie wydawałoby się tak proste? Chyba tylko wąska perspektywa pozwala jednoznacznie odpowiedzieć. Jak łatwo pracownik żąda profitów wokół swojego stanowiska a jak bardzo zmienia się to gdy role się odwrócą i zostaje właścicielem. Dobrym przykładem jest choćby kierowca ciężarówki który żąda idealnych warunków pracy i jazdy i jak diametralnie zmienia się to gdy sam kupi ciężarówkę i staje się własnym szefem. Wtedy przestaje przeszkadzać wiele czynników od najlepszych części które wcześniej żądał od pracodawcy po konieczność pracy poza swoją właściwą funkcją po godzinach. Podobnie jest z misją społeczną. Jak prosto zarządza się nie swoim czasem, pieniędzmi, decyzjami tym bardziej gdy od skutków błędów można uciec lub się wyprzeć.
  Czy strażak z nadzoru PPoż podbijający ważność gaśnic od 8:00 do 16:00 jest tym samym strażakiem który zrywa się w nocy wycinając rodzinę z auta na zakopiance po dzwonie? Jeśli nie wiesz jak wycenić całość, rozłóż na czynniki pojedyncze, wyceń z osobna i złóż z powrotem do kupy a mediana pokaże Ci wartość tej pracy. Można to oszacować ogólnie, zadaniowo, efektywnie a nawet efektownie. Summa summarum na końcu musi być in plus.
  Nie znam nikogo kto pracuje bez uznania ale uznaniem dla jednych może być pieniądz a dla innych status społeczny. Do danego zadania/pracy kwestią kluczową jest dobór ludzi a czym misja ważniejsza tym wybór trudniejszy. Jeżeli celem jest status społeczny czy poprawa wartości lokalnej osoba ta jest społecznikiem, jeśli celem jest poprawa własna materialna ta osoba nadaje się ale do pracy w korporacji lub własny biznes. Jednej i drugiej osoby nie należy negować, obydwie odnajdą się w piramidzie Diltsa i na odpowiednich poziomach świetnie spełnią swoją rolę. Jednak gdy cele zaczną się przeplatać to kiedy przestać mu płacić za niezrealizowane zadane cele wyjściowe?

  http://www.focus.pl/artykul/moja-hierarchia-wartoci-mj-drogowskaz-okrel-co-jest-dla-ciebie-naprawd-wane

  Odpowiedź na zadane pytanie nie jest wprost oczywiste. Należy dobrać ludzi, ocenić co do założenia zadania, określić cele, oszacować jego cel i motywację, rozliczyć i wynagrodzić (zadaniowo, akordowo, jednostkowo, zapobiegawczo lub ryczałtowo) uwzględniając cechy wybranka czy musi być sterowany z pilota czy może trafnie potrafi działać samodzielnie. Zaspokajając jego cel będzie pewność, że zapłacimy optymalnie a zadanie zostanie wykonane. Jedni potrafią trzymać pilota a inni wykonywać. Wartość kapitału ludzkiego rośnie gdy te dwie funkcje są sobie najbliżej.

Pomysł na biznes w Sułkowicach.

 • 06.04.2018 - 16:13
  magik30 napisał/a:
  Bardzo dziękuje za wszystkie komentarze. Widzę, że jednak jesteście sceptyczni jeżeli chodzi o Sułkowice. No niestety nieruchomość jest w Sułkowicach, a jak się nie ma co się lubi to.... wiadomo.
  przedmówcy nie mówili o sceptycyzmie ale o realizmie. Przykład Krakowa pokazuje siłę nabywczą społeczeństwa oraz dążenie do celów jakościowych. Niestety Sułkowice i Myślenice to porównywalne miejscowości z mentalnej czarnej dupy (po prostu wsie mentalne) jeśli chodzi o cele jakościowe. Jedyne wartości jakościowe które funkcjonują to "tanio" lub "bardzo tanio" i "czemu tak drogo". To są oczekiwania w których i opisana przez Ciebie pizzeria nie wytrzymała. Jeśli pójdziesz w tą samą stronę staniesz się kolejnym Januszem biznesu czyli grzebanie w maraźmie ekonomicznym wśród 80% lokalnej populacji czyli "byle do jutra". Niestety to jest oparte najczęściej na zasadzie wyruchać, kombinować, kłamać, cyganić bo cóż można zaoferować za cenę tanio? Teraz się zdecyduj czy trafiasz w pozostałe 20% i ich szukasz ale dostarczając uczciwą usługę/towar która kosztuje normalnie.

  Robisz sondaż siły nabywczej rynku. Albo się o tym uczyłeś albo masz dobrą intuicję, to dobrze świadczy i wróży dla Ciebie na przyszłość. Wymyśl dwa równoległe projekty, zrób analizę SWOT każdemu z osobna a jak je połączysz to tylko wzmocnisz biznes. Przykład siłownia + kącik minibar przy którym posiedzi młodzież do 24:00. To całkiem rozsądne w odpowiednim miejscu. Analiza ekonomiczna to już inny temat. Pamiętaj o złotej zasadzie: jak się nie chce to gorzej jakby się nie umiało.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Który z wójtów i burmistrzów będzie ponownie kandydować, a kto się waha?

Miała 1.5 promila. Zamiast zatrzymać się do kontroli postanowiła uciekać

Czasław: Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Skończyło się czołówką

 • 31.03.2018 - 12:30
  kolejna selekcja naturalna, nic nowego. Słabsi umysłowo i fizycznie w naturalnym środowisku przyrody po prostu zostają wyeliminowani. To zdrowe dla całego stada, kolejni członkowie nie zostają genetycznie obciążeni. Szkoda tylko postronnych ofiar. Generalnie zasada podstawowa: "tych co zbyt szybko jeżdżą to ich potem powoli niosą" ......

  :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=NlTjmt6tBZM

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

 • 29.03.2018 - 10:17
  Ja nawet nie wiedziałem, że tyle osób w Myślenicach skończyło inżynierię ruchu i to o specjalizacji jad w necie : a że nie wiedzą, a że Cooper, a że korki, a że tyłem a przodem a wystarczy znak i linie. Przesz jest napisane, że wiedza w czym problem wyjazdu i pracują nad tym. Dajcie ludziom skończyć. Ciasno źle, jest parking źle. Normalnie miasto specjalistów.

  https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

 • 26.03.2018 - 18:59
  Mądrala napisał/a:
  Całe to forum to jedna antyreklama jednych a reklama w sensie pozytywnych innych mechaników. Ja uważam że jak Ci coś mechanik zawali to od tego jest FEDERACJA KONSUMENTÓW i tam należy gościa zgłosić a nie wypisywać bzdur na forum Ten dobry a ten zły.
  skoro masz tak dużo czasu to nie ma problemów możesz przez UOKiK sobie działać. Widziałeś choć raz pracę tej federacji. Raz z powodu podrobionych butów skorzystałem z tego urzędu. Niestety to porażka, ponieważ oni chętnie podejmują ale tylko rolę mediacyjną między stronami, którą de facto wykonałem lepiej od nich. Masz ochotę i czas zapraszać jako zadanie pośrednictwa starszego brata to się baw. Czytając forum można po prostu ominąć nierzetelnych i zaoszczędzić sobie później płaczu a partacze czują się bezkarnie w czym tylko pomaga im głupota i pazerność zlecających i płacących. Lepiej ominąć problemy czy potem nad sobą się użalać?

Alkoholizm.

 • 24.03.2018 - 12:21
  Pani0 napisał/a:
  Jasne już dawno bym tak zrobiła . Tylko co wtedy. On pracuje I nas utrzymuje. A ja nie mam jak iść do pracy bo siedzę z dzieckiem.
  obydwoje jesteście uzależnieniu, kto wie czy Ty nie bardziej.
  http://liberum-cerebrum.blogspot.com/2014/06/syndrom-sztokholmski-uzaleznienie.html

  Jak tego nie zmienisz to wciągniesz w to jeszcze dziecko które widzi i zapisuje w pamięci. Jak nie powalczysz o siebie to powalcz o dziecko. Jeżeli stwierdzisz "nie da się" to już przepadliście. Pomoc można uzyskać w różnych miejscach (podali Ci wyżej) ale zacznij od zmiany u siebie w głowie. Bez tego nie ruszysz z miejsca. Będzie coraz gorzej.

  Pani0 napisał/a:
  Nie bije mnie.
  .....na razie. To jest spirala agresji. Kwestia czasu. Albo reagujesz teraz i coś zmieniasz albo dajesz zezwolenie na coraz gorsze traktowanie. To Ty decydujesz i nie kiedyś - bo może będzie lepiej a nie będzie - Ty decydujesz i to dzisiaj.

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

Pokaż więcej komentarzy