prywatnie

Myślenice: Sprawdź jak głosował twój radny. Posiedzenia Rady od dzisiaj w internecie [WIDEO]

 • 22.03.2018 - 15:26
  Przy grzanym piwku da sie obejrzec (alkohol spozywany legalnie w budynku)

Lubisz wyskoczyć "na piwko" lub "flaszkę" w plener? Przygotuj się na mandat

 • 21.03.2018 - 11:46
  Ciut z innego podwórka, ale następny przykład tego co robi PiS i nasz oseł też chętnie łapkę wznosi: http://m.interia.pl/biznes/news,2560945,4206

  Pozwolę sobie bez komentarza, bo musiałby być bardzo cierpki.
 • 18.03.2018 - 8:38
  Podstawowy problem jest w wykładni: bo albo maluczcy dostają możliwość obrony przed nadużyciami organów państwowych w postaci jasno sformułowanej ustawy, albo po prostu zostają skazani na łaskę i niełaskę sądów, policji itd., które będą tą ustawę wykonywać. Jest chyba zapis, że to samorządy mają to określać, ale zobaczymy. Jesteśmy w Unii, a ustawy jakby coś nie stąd. Samo ograniczanie spożycia w granicach rozsądku jest ok, ale pytanie czy źle skonstruowana ustawa może w ogóle pomóc.
 • 17.03.2018 - 19:56
  No cóż, skoro już polskie prawo zmieniane jest na wzór rosyjskiego, to i klawiatura rosyjska http://aszdziennik.pl/116039,sorry-kod-owcy-ale-to-pis-nadal-najlepiej-potrafi-sie-strollowac-i-to-na-oficjalnej-stronie-janusze-sieci
 • 17.03.2018 - 14:26
  Ciekawe jak głosował oseł, ale kto kaczce podskoczy. Ot, pisowska sekta. Ciekawe co jeszcze.. :)
 • 17.03.2018 - 8:18
  A własny ogródek przy domu? Po co produkować tak durnie sformułowane ustawy? Jeszcze jeden dowód, że rządzą matołki :-d

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 14.03.2018 - 12:42
  Wg mnie broni to nie rozwiazanie a eskalacja problemów. Swego czasu oglądało się westerny :-)

Myślenice: Pracę radnych obejrzysz na żywo w internecie

 • 10.03.2018 - 8:40
  Heheh, czy transmisje coś zmienią? Przypuszczam że tu jednomyślność i układ, jak pewnie w niejednym samorządzie; a w stolicy ktoś kupił sobie Polaków za 500 zet i wyobraża sobie że wszystko mu już teraz wolno.

  Taka już mamy "demokracje". Plus może być taki, że faktycznie więcej osób zacznie się interesować naszymi lokalnymi sprawami, tak powinno być. Tak więc: aktorzy na scenę, suma sumarum to na plus w porównaniu z sejmem, gdzie najchętniej chyba jednak schowano by wszystko przed kamerą...

  https://m.youtube.com/watch?v=VSNyHzUy8Bc

Małe bezrobocie w regionie. Duży problem przedsiębiorców?

 • 27.02.2018 - 18:13
  To prawda. PUP nawet w czasach duzego bezrobocia służył głównie za azyl dla urzędników. Te wszystkie pozory szkoleń itp. Zrobić bilans ile nas to coś kosztuje a jakie zyski. Jeśli nasze portfele znów na minusie to pod jaki adres?
 • 23.02.2018 - 20:52
  Heheh, ci nasi fachoffcy to tylko wydutkać, to fakt. Kraków to tańsze usługi, bo i konkurencja duża, a gdzie konkurencja to i jakość. Gdzie tam pożal się boże nasi budowlańcy których trzeba pilnować jak małe dzieci, jak nie dopilnujesz, a robią zwykle bez faktury, gotowi pokryć cały dach dachówką bez użycia jednego wkręta.
 • 21.02.2018 - 20:20
  Ps. obcokrajowcy mogą być dodatkową siłą rozwoju naszej gospodarki, oczywiście ci chcący pracować. Ale jak ktoś już zauważył, względnie mała ich liczba jest zainteresowana pracą w Polsce. Rolnictwo i inne słabiej opłacane albo cierpiące na brak rąk sektory powinny korzystać..
 • 21.02.2018 - 19:13
  Sytuacja na rynku pracy względnie dobra, to cieszy. Bezrobocie na poziomie okolo średniej unijnej. Równowaga jest potrzebna, bez popadania w skrajność jedną czy drugą. Niestety przez wiele lat mieliśmy niedostatek miejsc pracy, co odczuł chyba każdy (zwłaszcza lata 90-te). Wskaźniki zaczęły opadać systematycznie orzez szereg lat, na co złożyło się wiele czynników (nowe inwestycje, napływ zagranicznego kapitału, uwolnienie unijnego rynku pracy itp.). Możemy zacząć czerpać profity z rozwoju gospodarczego, bycia w Unii Europejskiej. To był długofalowy proces i absolutnie żadna partia nie ma prawa przypisywać sobie tego, co jest wynikiem ciężkiej pracy Polaków po 1989. Polaków, bo polityków trochę mało obchodzi i zrobią to gdzie zwęszą swoją korzyść; jedna klika łowców łupów zastępowana przez drugą. Mimo to kraj się rozwija. Jest szansa by zacząć się bogacić, choć będą coraz więcej wyciągać nam z portfela.

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

 • 23.02.2018 - 20:22
  *jedno zastrzeżenie: nadal bezpłatny parking w miejscu dawnego targowiska, a sam Rynek bez samochodów wyjdzie wszystkim na zdrowie, a zatem spacerek ;-). Urzędnicy nieważne jak kombinują - od tego są żeby było dobrze. Może czas wycisnąć zyski z tego co zbudowane z naszych pieniędzy miało te zyski przynosić (ZUO, Strzelnica i inna infrastruktura) bo chyba z takim zamysłem wszystko to powstawało? Ciągłe ściąganie pieniędzy od nas (bądź co bądź, właścicieli majątku gminnego) to chyba nie ta droga..

  Zrewidować kto jak danym mieniem zarządza, jeśli nie przynosi zysku to dyrektor lub prezes do zmiany, -prosta sprawa. To ma dawać zysk nam wszystkim, odciążyć nasze portfele. Już i tak panoszenie się towarzystwa w Warszawie wystarczająco nas kosztuje. Ile jeszcze mamy dokładać do nierobów i łatwych dorobkiewiczów, hmmm?
 • 23.02.2018 - 9:19
  Wg mnie decyzja dobra.

UWAGA NA WŁAMYWACZY! Żeby okraść dom wystarczą im 3 minuty

 • 20.02.2018 - 19:57
  To tak nie działa. Ktoś może sobie wobrazić do jakiego stopnia mogłaby wzrosnąć wzajemna nieufność? A poczucie bezpieczeństwa naprawdę by się zwiększyło? I ta podświadoma analiza, rozglądanie się wokół, jak na froncie.

  USA to dojrzała społeczność i z posiadaniem broni oswojona od pokoleni (odstępstwa z nieodpowiedzialnym użyciem zdarzają się, ale na jaką liczbę mieszkańców te incydenty).

  Dla mnie to nie jest patriotyczny pomysł, to recepta na rozwalanie tego społeczeństwa. Skuteczniejsze prawo, mocna policja, sprawne sądy, a samosądy lepiej sobie odpuścic ;)

  Hmm, a to że w Rosji też wprowadzono taką ustawę to kolejny zbieg okoliczności? (http://m.geekweek.pl/aktualnosci/21073/w-rosji-juz-kazdy-moze-posiadac-bron-palna )
 • 19.02.2018 - 11:20
  Heheh, kolejny ekstremalny pomysl "narodowców" (czyt.: kiboli).

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego potrzebują waszej pomocy

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo

Daniel Obajtek - były wójt Pcimia został prezesem PKN Orlen

 • 09.02.2018 - 8:09
  Garniem pod sie. Patryjotyzm.
 • 06.02.2018 - 21:21
  Prezesi ORLENu pochodzący z PiS z pensją około 2 mln rocznie:
  - Jasiński, były członek PZPR, teraz PiS
  - Obajtek... cóż o nim więcej

  Prawda ma gorzki smak...
 • 06.02.2018 - 18:27
  Heheh, to ciekawe rozumienie patriotyzmu ma PiS, jak widać:
  * powiększone zadłużenie Pcimian i wyprzedany majątek gminny (nieruchomości)
  * spadek wartości ENERGA o ponad połowę
  * wyniki ARiMR nieznane

  I zgaduj zgadula:
  Za jakie pieniądze taki "patryjotyzm"?
  Kto za to wszystko zapłaci?
  No i ile kosztował ten artykuł?

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 06.02.2018 - 19:45
  Nie chcesz rozmawiać ani współpracować z Niemcami, Francją czy innymi krajami Unii? Jedź se na Wschód, tam znajdziesz ludzi o podobnych poglądach. Nacjonalizm to choroba przełomu XIX i XX wieku, którą miliony ludzi przypłaciły życiem.

  Poszerzaj horyzonty chłopie, a przede wszystkim rusz zadek sprzed monitora i popatrz jak żyją ludzie, choćby w Czechach, Niemczech, Włoszech, ba nawet Rosji. Potem możemy dysputować. Niestety z taką wizją i takim rozumieniem rzeczywistości obawiam się, że na razie nie mamy o czym..
 • 06.02.2018 - 19:04
  Heheh, no i kto jak kto, ale kobiety potrafią faceta do porządku przywołać. Oj kolego, coś czuję, że póki co to jest maksimum, ale odchamiać się trza.
 • 04.02.2018 - 18:11
  Głupio myślisz kolego, zresztą takie poglądy to na szczęście margines, tak w Polsce, jak w Niemczech. I dobrze.
  Doceniajmy to co mamy!

  Miejmy nadzieję, że jeden pas przejezdny na moście zostawią, żeby Zarabia zupełnie na sezon nie odciąć. Mnie bardzo podoba się niemiecki system prac drogowych prowadzonych nocą. Nie przeszkadzamy a swoje robimy.
 • 04.02.2018 - 17:47
  A ja powiem: cieszę się że jesteśmy w unii i ta budowa to dowód na to, że bycie w UE nam się wszystkim opłaca, więcej dostajemy niż wpłacamy do unijnej kasy. I żadne ujadanie niekulturalnych kundelków nazywających się prawicowcami (w rzeczywistości sfrustrowanych nacjonalistów z koziej d. :-D) statystyk nie zaklakłamie. Nie będę wypisywał jak wyglądałoby życie w Polsce gdyby nie unia. Ale naziści widocznie woleliby co najmniej Putina, jak już nie wskrzesić Hitlera.
 • 04.02.2018 - 17:31
  :-ddd
 • 04.02.2018 - 11:54
  No cóż, odczuwalne na forum echa przepychanek lokalnych grup interesu. A nam pozostaje mieć nadzieję, że przejrzystości będzie coraz więcej. Co mnie osobiście irytuje to ktoś, kto krzyczy "złodzieje", a sam zaocznie garnie do trzosa sumy bajońskie. Taką sytuację mamy niestety teraz...
 • 01.02.2018 - 19:31
  Most faktycznie wiek swój ma, co jadąc samochodem daje się odczuć. Mam nadzieję, że będzie renowacja a nie wyburzenie. Remont nawierzchni, zmienić barierki itd. Obiekty tego typu da się z sukcesem przy obecnych technologiach odnawiać. Wyburzenie zdezorganizowałoby ruch i to bardzo.
 • 01.02.2018 - 19:12
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  Czytałem zarówno ten materiał jak i rozmowę ze starostą i z obu wynika, że na ten remont 6,2 mln daje Unia a 4,5 mln idzie z kasy powiatu. O jakim kredycie mowisz?
  :-d to co Rutger uprawia na tym forum, to jakby włączyć Wiadomości TVP od kaczo- Kurskiego :-d :-d
Pokaż więcej komentarzy