prywatnie

Maciej Ostrowski nie będzie kandydował na burmistrza. Rekomenduje Krzysztofa Halka

 • 16.06.2018 - 10:51
  SredniPiotr napisał/a:
  Niech się raczej modli by został ktoś z poza PIS (czyli ten trzeci bo Halek to PIS lekko przemalowany) .
  ????
  A to informacja potwierdzona? To, że ktoś otarł się o tą czy inną partię niekoniecznie rzutuje na aktualną sytuację. Halek przedstawia się na filmiku jako kandydat niepartyjny. Proszę zwrócić uwagę, że do pewnego momentu wiele osób identyfikowało się z PiS w jego "demokratycznym" opakowaniu. Po wygranych wyborach i ataku tej partii na demokratyczny system nie koniecznie to już tak musi wyglądać.

  W Polsce mamy już atrapę demokracji, w rzeczywistości można już mówić o dyktaturze, tzn. sytuacji gdzie jedna lub grupa osób umieściła się ponad prawem i konstytucją, skupiając w rękach 3 niezależne organa władzy: prawodawczą, ustawodawczą i sądowniczą. Sejm i senat w większości PiS działa pod dyktando Kaczyńskiego, Trybunał Konstutucyjny przebudowany pod dyktando Kaczyńskiego, bitwa o sądy trwa ale Ziobro dąży do obsadzania wiernych sędziów.

  Pozornie my jako społeczeństwo niekoniecznie odczujemy tą ogromną zmianę, być może byłaby to dyktatura w wersji miękkiej bez aresztowań przeciwników politycznych, żeby pozostawić pewną sferę pozorów wolności. W tej opcji dyktator daje sobie tyle władzy, ile wystarczy, pozwala działać innym partiom, organizacjom, krytycznym go czasopismom itp. Pytanie otwarte o niezależność policji, wojska no i wlaśnie samorządów w tym nowym systemie. Oczywiście polska demokracja idealną nie była, pełno było zależności, do jej ugruntowania i dojrzałości trzeba było lat i ukucia się większego wpływu społeczeństwa również. PiS wykorzystuje i potęguje wszystkie nieprawidłowości, nie leczy tylko zaognia konflikty. I tu trzeba sobie uświadomić: ktokolwiek przykłada rękę do zamachu stanu w Polsce występuje nie tylko przeciw Konstytucji ale i swojemu społeczeństwu które go wybrało. Tak poseł Szlachetka, który przykłada rękę do niszczenia tego, co osiągnęliśmy w Polsce od upadku komunistycznej dyktatury PRL.

  Tak czy owak, nie będzie to łatwy czas dla samorządów, w tym i osoby której przyjdzie zarządzać myślenicką gminą. Wspomniałem, że trzeba kogoś z jajami. Osobiście nie mam nic przeciw większej ilości kandydatów: Bisztyga, Kielan.
 • 16.06.2018 - 10:45
  SredniPiotr napisał/a:
  Niech się raczej modli by został ktoś z poza PIS (czyli ten trzeci bo Halek to PIS lekko przemalowany) .
  ????
  A to informacja potwierdzona? To, że ktoś otarł się o ta czy inną partię niekoniecznie rzutuje na aktualną sytuację. Przedstawia się na filmiku jako kandydat niepartyjny. Proszę zwrócić uwagę, że do pewnego momentu wiele osób identyfikowało się z PiS w jego "demokratycznym" opakowaniu. Po wygranych wyborach i ataku tej partii na demokratyczny system nie koniecznie to już tak musi wyglądać. W Polsce mamy już atrapę demokracji, w rzeczywistości można już mówić o dyktaturze, tzn. sytuacji gdzie jedna lub grupa osób umieściła się ponad prawem i konstytucją, skupiając w rękach 3 niezależne organa władzy: prawodawczą, ustawodawczą i sądowniczą. Sejm i senat w większości PiS działa pod dyktando Kaczyńskiego, Trybunał Konstutucyjny przebudowany pod dyktando Kaczyńskiego, bitwa o sądy trwa ale Ziobro dąży do obsadzania wiernych sędziów.

  Pozornie my jako społeczeństwo niekoniecznie odczujemy tą ogromną zmianę, być może byłaby to dyktatura w wersji miękkiej bez aresztowań przeciwników politycznych, żeby pozostawić pewną sferę pozorów wolności. W tej opcji dyktator daje sobie tyle władzy, ile wystarczy, pozwala działać innym partiom, organizacjom, krytycznym go czasopismom itp. Pytanie otwarte o niezależność policji, wojska no i wlaśnie samorządów w tym nowym systemie. Oczywiście polska demokracja idealną nie była, pełno było zależności, do jej ugruntowania i dojrzałości trzeba było lat i ukucia się większego wpływu społeczeństwa również. PiS wykorzystuje i potęguje wszystkie nieprawidłowości, nie leczy tylko zaognia konflikty. I tu trzeba sobie uświadomić: ktokolwiek przykłada rękę do zamachu stanu w Polsce występuje nie tylko przeciw Konstytucji ale i swojemu społeczeństwu które go wybrało. Tak poseł Szlachetka, który przykłada rękę do zniszczenia tego co zrobiliśmy w Polsce od 89 r.

  Tak czy owak, nie będzie to łatwy czas dla samorządów, w tym i osoby której przyjdzie zarządzać myślenicką gminą.
 • 13.06.2018 - 10:52
  Dokładnie. Nie rozumiem jednego: jak można narrację budować na insynuacjach? Popieram - ktoś złodziej i zmalwersował choćby złotówkę, niech będzie z tego rozliczony. I popieram to, żeby wszyscy odpowiedzialni za rozdział publicznego pieniądza zostali gruntownie prześwietleni.

  Co jest chore w Polsce? Otóż to, że co jakiś czas wymiata się spod dywanu coś i wiesza psy na jednej wybranej osobie, podczas gdy to przysłowiowy wierzchołek góry. Te praktyki stosowane były od dawna, ale za PiS stały się codziennością. Można bezkarnie insyuować, budować narrację wokół "bajek". Zanim osądzisz innych (bez rozprawy), popatrz czy nie ma czegoś co inni mogliby zarzucić tobie. PiS krzyczy, że kradną, a tymczasem skala problemu w tej partii poraża na kolana, począwszy od SKOKow, Getin banku z udziałem osób z tej partii, ale też gospodarowaniem publicznym pieniądzem w spółkach państwowych i w ministerstwach. Zamiast lekarza mamy znachora. I to już nie są przelewki, nasze pieniądze zdają się znikać w czarnej dziurze praktycznie bez kontroli.

  Nie, proszę was, nie głosujcie na nikogo z PiS, bez względu na to co on obiecuje. Ten rak toczy Polskę i nie potrzebujemy go tutaj. To ludzie winni bezwzględne posłuszeństwo Kaczyńskiemu i będą nam służyć pozornie. Być może mają też w planach drenaż naszych kieszeni z poziomu finansów gminnych. Poprzednich włodarzy rozliczać można, ale wybierajmy tak, żeby uniknąć jeszcze większych kłopotów.
 • 12.06.2018 - 13:19
  Nie mieszaj do tego PO ani żadnej innej partii w Polsce. To, że PO i PiS miały wspólne solidarnościowe korzenie to nic, bo obecnie to dwie zupelnie różne koncepcje państwa. I nie wprowadzaj nikogo w błąd, że PiS to euroentuzjaści, chyba dla śmichy :-D.


  Za to co się teraz dzieje odpowiedzialność jest tylko i wyłącznie PiS, nikogo innego. I ta sekta mam nadzieję zostanie rozliczona bardzo dokładnie!
 • 12.06.2018 - 9:52
  Krzyczeć można, szczególnie anonimowo. Pytanie zasadnicze - kto ruszy cztery litery i spróbuje coś zmienić. Tadam. Bo obawiam się, że znów się okaże, że po jednej stronie Halek, a po drugiej ktoś klepnięty przez Kaczyńskiego.

  Co z Kielanem, wie ktoś coś? Od dawna mnie zastanawiało, że w całym tym środowisku nie potrafi zaistnieć godny kandydat, bo nie kryjmy, delikatnie rzecz ujmując: Szlachetka to nie było to.

  @konto usuniete: no cóż, widzę korygujesz swoją optykę, czyżby zero korzyści za wierność Jarosławowi? No chyba nie, bo inaczej byś tu nie siedział, ale conajmniej jak inne kajtki w PKN Orlen czy innej spółce państwowej lody kręcił. Nie chodzi o sympatie, to że ktoś ma prawicowe spojrzenie wcale nie znaczy że jest za PiS. PiS to prawica w wersji "narodowy socjalizm" tzn. skrajna prawica, bliższa w praktyce prawnej komunizmowi, nazizmowi i innym XX w. dyktaturom. Stąd ciągatki do walki ze wszystkim co wolne i demokratyczne w tym kraju. A Gowin bierze się teraz za uniwersytety. Wstyd mi za takich ludzi!

  http://wyborcza.pl/7,75968,23522868,pis-zaostrza-walke-klasowa-ta-nieznosna-polityka.html
 • 11.06.2018 - 18:22
  Opinie na forum rzadko kiedy współgrały z wynikami wyborów. Pomimo że zdawały się tutaj przeważać krytyczne opinie wobec Macieja, wynik wyborów bywał zgoła inny. Jedna jaskółka wiosny nie czyni?

  Teraz przychodzi ciekawy moment, bo właśnie potrzeba człowieka konkretnego, na którego można postawić i zamiast pomiędzy kandydatami pokroju: jeden glupek z p.s, drugi nierób z pi., a trzeci to swir z p.. Wszyscy "mierni ale wierni".

  Potrzeba faceta z jajami. I przede wszystkim kogoś kto będzie duchem tu na miejscu, kogoś czekającego na telefon z instrukcjami z Warszawy. Ustawy pisane na kolanie przez PiS to bubel za bublem i jak z to jeszcze z tymi wyborami bedzie - nie wiadomo.

  https://m.youtube.com/watch?v=v7kIOkSTpeQ #
 • 08.06.2018 - 22:54
  Największym zagrożeniem dla tego kraju jest PiS. To pachnie mafijną siatką zależności i wyprowadzaniem publicznych pieniędzy w masowej skali na prywatne konta partyjnych prominentów. Tak już zrobił Orban ze swoją partią na Węgrzech, największy sojusznik i doradca Kaczyńskiego: http://m.newsweek.pl/swiat/wegry-panstwem-mafijnym-rosna-fortuny-orbana-i-jego-przyjaciol,artykuly,348563,1.html

  Każdy kandydat będzie dobry, nie tylko u nas, by nie dopuścić do władzy PiS w każdej polskiej gminie. Krótko, zwięźle, na temat.

Wybory Samorządowe 2018: Mieszkańcy Chełmu zagłosują… u siebie

 • 05.06.2018 - 17:24
  No i mamy powrót do normalności, wniosek że warto ze sobą rozmawiać.

Awantury o okręgi ciąg dalszy. Radni PiS odpowiadają radnym KW Macieja Ostrowskiego

 • 30.05.2018 - 19:56
  Kto nie z nami, ten przeciwko nam - następny znak rozpoznawczy ludzi z PiS. Wróg więc czyha na każdym kroku, a jeśli wróg to na pewno zdrajca. I kółko się zamyka. Klasyczna zasada demokratycznego dochodzenia do kompromisów i wspólnych rozwiązań pada na łeb. Bo to guru prezes ma rację, tą "mojszą" i "najmojszą". Więc pan prezes będzie tylko mówił i decydował. Pamiętajcie żeby w każdej sprawie pytać prezesa!

  Sami nie wiedzą, jacy śmieszni być potrafią. Choć to kosztowna komedia.
  https://m.youtube.com/watch?v=1kskMQhVPP0
 • 27.05.2018 - 19:52
  Chętnie podjąłbym dyskusję z "wiernym dzieckiem PRLu", a te wszystkie kajtki liżące mu zadek i liczące na ochłapy z pańskiego stołu, to nic nie znaczące ludzkie cienie.. Tacy są w każdym chorym systemie, bez nich nie byłoby nic, w wyścigu po łaski prezesa gotowi są zrobić wszystko (http://mobile.natemat.pl/239147,kim-jest-krzysztof-pregowski-mezczyzna-w-garniturze-wykrecal-rece-kobietom )

  Wszak, żeby w Polsce przywrócić tylnymi drzwiami coś przypominającego komunizm trzeba dobrze kłamać i rozdawać, zabierać i rozdawać, a nade wszystko krzyczeć na wszystkich wokół że są zdrajcami i komunistami. Ot, cała taktyka. Kaczyński stawia wszystko, bo albo wyląduje w kiciu razem z innymi działaczami tego chorego układu który stworzył, albo uda mu się zlikwidować opozycję i podporządkować sobie całkowicie policję, sądy, wojsko i inne instrumenty nacisku na społeczeństwo.

  Kłopot w tym, że na emocjach Polaków nie da się zagrać. Wykorzystać nastroje społeczne do własnych celów - granie na religii nie przyniosło spodziewanych rezultatów, granie na uczciwości patriotyzmie również się nie udało bo wyszło na jaw że kradną, sianie nienawiści do obcokrajowców, Unii Europejskiej i innych partii też zawodzi. Jedyne co mu zostało to puścić sługi po kraju i rozgłaszać że będą dalej rozdawać. Żeby podtrzymać nadzieje dziecka PRL trzeba rozdawać. Nic innego w Polsce nie da się zrobić, kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Amen.
 • 24.05.2018 - 19:44
  Pytanie czy dyskusja z sekta ma sens. Gdy do was przychodza Świadkowie Jehowy, dyskutujecie? Prawda jest taka, trzeba umieć i być dobrze merytorycznie przygotowanym by znaleźć fałsz.

  Z PiS jest podobnie. Dla przykładu- post powyżej: pozwolę sobie zauważyć, że gro ludzi związanych bezpośrednio z komunistycznym aparatem działa właśnie w PiS (Stanisław Piotrowicz, Andrzej Kryże, Wojciech Jasiński, Karol Karski, Andrzej Aumiller, Stanisław Kostrzewski, Marcin Wolski i wielu innych). I podobnie, ludzie którzy należeli do PZPR są w każdej innej partii, takie były wtenczas czasy że do PZPR należało wielu Polaków, np. zapisywali się do partii grupowo pracując w państwowych zakładach. Zamiast oczywiste zostawić oczywistym i przejść do porządku dziennego, PiS woli grzebać w przeszłości i skłócać środowiska, korzystając nierzadko z niewiedzy tych którzy ślepo wierzą w to co mówią w Wiadomościach TVP albo w to co piszą typy spod ciemnej gwiazdy na forach. Znamy sens powiedzenia: polowanie na czarownice.

  Co do liczby afer: w ciągu niespełna 3 lat zrobiono ich więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Szkoda pisać...
 • 22.05.2018 - 19:38
  Moje osobiste zdanie: nie może mieć dobrych zamiarów ten, kto chce dyktować wszystkim co mają robić. W polską kulturę politycy wkładali brudne łapska 2-krotnie:
  - za czasów PRL
  - za rządów PiS

  Trochę więcej szacunku do wszystkiego. Ta gmina nie jest własnością ani PiS, ani radnych Ostrowskiego.

  Wszyscy ci którzy podnieśli rękę przeciw społeczeństwu polskiemu powinni skończyć za kratami.

Sułkowice: Czy nowy najemca ożywi zalew?

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną: Kolorowy korowód przeszedł przez miasto

Radni KW Macieja Ostrowskiego o radnych PiS: Zmierzają do upolitycznienia samorządu

Myślenice: Radni wyznaczyli okręgi wyborcze. Mieszkańcy Chełmu będą głosować... w Osieczanach

 • 21.05.2018 - 13:11
  Już samo zestawienie tytułów Gazety Polskiej, weźmy dzisiejsze wydanie:

  "Wielka kasa stryja Kijowskiego. Prywata dyrektora i pytania bez odpowiedzi"

  "Jak PSL skręcił 3 miliardy złotych. Tak ludowcy lansowali wiejskie elity"

  "Burdel u Gawłowskiego. „Analna nimfomanka” w apartamencie sekretarza generalnego PO"

  To niektóre tytuły.

  Artykuł w czasopiśmie określającym się jako 'patriotyczne' i 'katolickie':
  http://mobile.natemat.pl/235999,grubas-czuchnowski-w-gazecie-polskiej-obrazaja-dziennikarza-wyborczej

  Kto takie rzeczy pisze? - Ano "dzienikarz" :-D

  Nie komentituję głębiej, treści ogólnodostępne, można porównywać. Postaram się w najbliższym czasie przedstawić analizę wypowiedzi Kaczyńskiego, na ile to możliwe.
 • 19.05.2018 - 22:37
  PiS nie działa jak partia ale bardziej przypomina sektę. Ma swojego guru i wyznawców. A skoro sekta, to podaje skrzywiony obraz rzeczywistości. Wystarczy obejrzeć Wiadomości TVP (zawłaszczone przez PiS, prezes Kurski), poczytać "Gazete Polską" czy inne partyjne czytadła albo rydzykowy "Nasz Dziennik" jako przykłady indoktrynacji (prania mózgu). Tendencyjny przekaz mający wyzwolić w odbiorcy negatywne emocje, manipulacja, ciągłe insynuowanie.

  Dla porównania weźmy artykuły np. Newsweek, Dziennik Polski, interia, onet, miasto info. Tu jest rzeczowy język, nie emocjonalny, oparty na faktach.

  Taka sekta rządzi naszym krajem? - No tak. Dali niektórym z nas 500+ i czują że 'kupili' milczenie Polaków i wolno im wszystko. Otóż NIE wolno im sięgać po wszystko.

  Pisowscy radni pokazali, że ludzi mają w dpie i robią to co im każe pisowskie guru. Rozbijanie, skłócanie, nagminne kłamstwa. Tak działa cały PiS, oni nie mają żadnego pomysłu na Polskę. Niszczą wszystko czego dotkną. A w TVP piękne i wzniosłe słowa: wiara, honor, ojczyzna. Pisowska szopka vel cyrk. Nic innego

  Część to przypadki kliniczne. Generalnie organizacja zagrażająca dobru społecznemu, jak każda sekta. Czyt. "sekta smoleńska".
 • 18.05.2018 - 19:52
  Nienormalnosci PiSania ciąg dalszy, są tam wgl jacyś normalni? Zastanawiam sie, czy ta partia zbiera ludzi o wątpliwej kondycji psychicznej? Kto następny puknie w coś rządowym autem? Buhahah :-D

  Najważnie pokazać ludziom jaki wzorowy katolik, prawy i sprawiedliwy. Boze, cyrk jak u Monty Pythona, ręce opadają.

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 17.05.2018 - 13:20
  Jakoś dziwnie, bo póki co to poseł donosi np. na burmistrza a chyba nie na odwrót? Sygnaliści to pomysł PiS, czyli powrót do metod stosowanych za komuny http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/560972,glowne-zalozenia-ustawy-o-jawnosci-zycia-publicznego.html

  Ten temat nie jest polityczny, więc jeśli nie masz nic konkretnego do przekazania w temacie nielegalnych pojazdów w lasach to nie trolluj :-p

  Ps. wczoraj w Lidlu: koszt kamerki montowanej na drzewie ~300 zl. Ale nie śledziłem specyfikacji więc się nie wypowiadam. Na pewno szlaki turystyczne trzeba chronić.
 • 16.05.2018 - 22:39
  'Konto usuniete' robisz to samo co większosc Twoich kolegów: mataczysz i insynuujesz, bo niby piszesz o quadach, a tak naprawdę próbujesz przemycić pewne polityczne przesłanie.

  Tu mowa o niszczeniu wspólnego dobra, a Ty uparcie swoje - PiS dobry, PO - złe. No więc żyj chłopie w tej swojej ślepej wierze, nikt Ci tego nie zabroni, ale oszczędź innym, pls, gdyż w rzeczywistości może się okazać, że Twoi idole mają więcej za uszami niż wszystkie wcześniejsze rządy razem wzięte.
 • 16.05.2018 - 20:06
  Nie róbmy z problemu społecznego - problemu politycznego. Niestety trolle z PiS zaznaczają swoją obecność również na tym forum. Nie miejsce to, by PiSac o metodach stosowanych w obecnej polityce. No wiec "konto usunięte" strzel waćpan z rana melisę + miętę.

  To nie tak, że garstka młokosów ma dla adrenalinki ma rozjeżdżać szlaki o walorach krajoznawczych, które służą nam wszystkim. Ścigać ponad podziałami politycznymi i rządzącą opcją.

  https://m.facebook.com/stopquadom/?locale2=pl_PL
 • 14.05.2018 - 14:05
  Cóż za problem, teraz każdy ma telefon przy sobie, zawsze można wrzucic filmik jak gówniarze na crossach po pieszych szlakach szaleją. Jak policja zechce ruszyc tylki to pare miesiecy i bedzie po sprawie.
 • 13.05.2018 - 13:13
  Skończyć z dzikimi pojazdami w lesie, koniecznie. To jest plaga ostanich lat, nawet na szlakach turystycznych trzeba uważać, pędzą nie zwalniając przy pieszych. Szlaki w wielu miejscach zniszczone, a nasza policja robi wielkie NIC. Co z tego, że piszecie i apelujecie, tu trzeba systematycznej pracy nad wyrzuceniem tych ludzi z naszych lasów, bo problem narasta i bedzie eskalował. Nie macie pojazdów, montować kamerki jak proponuje wyżej kolega wpierw przy najbardziej zniszczonych szlakach turystycznych.

Strażacy posprzątali, ale alarmują: Lasy są pełne śmieci! Zabierajcie je ze sobą

 • 28.04.2018 - 10:42
  Śmieci, pojazdy silnikowe i brak równowagi miedzy wycinką a sadzonymi drzewami - dobrze że o tym sie mówi.
Pokaż więcej komentarzy