prywatnie

Myślenice: Rewitalizacja centrum ruszy w wakacje

 • 15.04.2018 - 10:06
  No cóż, to że policja nie reaguje to nie pierwszy przypadek. To samo bylo gdy zgłaszaliśmy nieraz jeżdżących quadami i crossami po naszych lasach. Lenistwo czy się boją? Sorrki za off topic.

Czy posłowie, radni, wójtowie i burmistrzowie powinni zarabiać mniej? [SONDAŻ]

 • 11.04.2018 - 19:34
  No cóż, ci którzy krzyczeli na prawo i lewo jacy to patrioci wielcy i nie dla pieniędzy szli w politykę, rzucili się na wszelkie stołki w masie dotąd nie spotykanej, wnet zaczęli sami sobie podwyższać pensyjki i przyznawać nagrody. A teraz co? - Znów pozorujemy że jest ok?
  https://zapodaj.net/53400fbe4cf7d.jpg.html
 • 11.04.2018 - 19:03
  Hmm, nie wydaje sie to byc takie proste. Partia Orbana na Wegrzech, rosyjscy oligarchowie z Putinem --> tak wygląda państwo zawłaszczone na całe lata przez polityczną mafię. Łupią swoje społeczeństwo ile wlezie i co, myślicie że mają dość? :-d

  Zresztą ten pan powyżej oibuera nauki u Orbana, a ponieważ jednak z sondażami musi się liczyć, to i masz..

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Który z wójtów i burmistrzów będzie ponownie kandydować, a kto się waha?

 • 08.04.2018 - 14:06
  Ten drugi kandydat z Slk sugeruje mi jakieś powiązania z PiSem, czy to prawda?
 • 04.04.2018 - 20:12
  No cóż.. sprawa w skali kraju wygląda tak:
  * w niektórych samorządach powstały księstewka lokalnych grup wpływu (układów), radni + burmistrz/wójt + lokalna elita
  * z drugiej strony PiS, partia dobitnie centralistyczna, która wrzuciła coś z komunizmu, coś z nazizmu; gdzieś między katolicyzm, patriotyzm i demokrację --> będzie odgórnie koordynowana próba obsadzania samorządów partyjnymi działaczami? (póki co w naszym powiecie chyba tylko Pcim?)
  * kolejna sprawa to wprowadzone prawo wyborcze i sam sposób wyłaniania komisarzy http://m.newsweek.pl/polska/polityka/lista-komisarzy-wyborczych-co-dziesiaty-to-czlowiek-ziobry-,artykuly,425373,1.html

  Łatwe zadanie przed wyborcami?
  Czy księża w parafiach będą otwarcie agitować za którąś opcją?

Przejechał autostopem z Myślenic do Hanoi. Chce go nagrodzić National Geographic [WIDEO]

 • 01.04.2018 - 22:12
  Szacun za determinacje

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

 • 29.03.2018 - 10:45
  Szef GDDKiA musi do Kaczyńskiego :-d

Niedziela z otwartymi sklepami. Jak oceniacie zmianę przepisów?

 • 27.03.2018 - 20:05
  Sama idea wolnych niedziel da sie obronić. Co zaś do samego podejścia PiS do 10 przykazań pozwolę sobie zobrazować w 2 odsłonach:
  1.odsłona: https://m.youtube.com/watch?v=aZcM-lcgCVI
  2.odsłona: https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,28,0,2392348.html

  A skomentuje niech sobie każdy sam
 • 25.03.2018 - 20:05
  No, cóż, Polacy będą mieć jak zechcą. Jedno tylko - dlaczego duchownym wolno, a innym nie - tu nie wiem jakie jest uzasadnienie. Rydzyk handluje w niedzielę, podobnie jadąc do jakiegokolwiek sanktuarium handel niedzielny kwitnie. Coś jest nie tak?
  https://m.youtube.com/watch?v=fnjaSJo6fUY
 • 25.03.2018 - 12:21
  Temat, zdaje się, będzie się formował zgodnie z oczekiwaniami społecznymi. Ekipa Orbana Węgrzech temat już przerabiała, z czasem wrócili do tego co było. U nas poparcie społeczne dla wolnych niedziel jest. W kilku krajach UE zakaz handlu obowiązuje tradycyjnie od pokoleń (np. Niemcy), a my od wielu lat przywykliśmy do otwartych sklepów, więc zmiana jest znacząca.

Myślenice: Sprawdź jak głosował twój radny. Posiedzenia Rady od dzisiaj w internecie [WIDEO]

 • 22.03.2018 - 15:26
  Przy grzanym piwku da sie obejrzec (alkohol spozywany legalnie w budynku)

Lubisz wyskoczyć "na piwko" lub "flaszkę" w plener? Przygotuj się na mandat

 • 21.03.2018 - 11:46
  Ciut z innego podwórka, ale następny przykład tego co robi PiS i nasz oseł też chętnie łapkę wznosi: http://m.interia.pl/biznes/news,2560945,4206

  Pozwolę sobie bez komentarza, bo musiałby być bardzo cierpki.
 • 18.03.2018 - 8:38
  Podstawowy problem jest w wykładni: bo albo maluczcy dostają możliwość obrony przed nadużyciami organów państwowych w postaci jasno sformułowanej ustawy, albo po prostu zostają skazani na łaskę i niełaskę sądów, policji itd., które będą tą ustawę wykonywać. Jest chyba zapis, że to samorządy mają to określać, ale zobaczymy. Jesteśmy w Unii, a ustawy jakby coś nie stąd. Samo ograniczanie spożycia w granicach rozsądku jest ok, ale pytanie czy źle skonstruowana ustawa może w ogóle pomóc.
 • 17.03.2018 - 19:56
  No cóż, skoro już polskie prawo zmieniane jest na wzór rosyjskiego, to i klawiatura rosyjska http://aszdziennik.pl/116039,sorry-kod-owcy-ale-to-pis-nadal-najlepiej-potrafi-sie-strollowac-i-to-na-oficjalnej-stronie-janusze-sieci
 • 17.03.2018 - 14:26
  Ciekawe jak głosował oseł, ale kto kaczce podskoczy. Ot, pisowska sekta. Ciekawe co jeszcze.. :)
 • 17.03.2018 - 8:18
  A własny ogródek przy domu? Po co produkować tak durnie sformułowane ustawy? Jeszcze jeden dowód, że rządzą matołki :-d

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 14.03.2018 - 12:42
  Wg mnie broni to nie rozwiazanie a eskalacja problemów. Swego czasu oglądało się westerny :-)

Myślenice: Pracę radnych obejrzysz na żywo w internecie

 • 10.03.2018 - 8:40
  Heheh, czy transmisje coś zmienią? Przypuszczam że tu jednomyślność i układ, jak pewnie w niejednym samorządzie; a w stolicy ktoś kupił sobie Polaków za 500 zet i wyobraża sobie że wszystko mu już teraz wolno.

  Taka już mamy "demokracje". Plus może być taki, że faktycznie więcej osób zacznie się interesować naszymi lokalnymi sprawami, tak powinno być. Tak więc: aktorzy na scenę, suma sumarum to na plus w porównaniu z sejmem, gdzie najchętniej chyba jednak schowano by wszystko przed kamerą...

  https://m.youtube.com/watch?v=VSNyHzUy8Bc

Małe bezrobocie w regionie. Duży problem przedsiębiorców?

 • 27.02.2018 - 18:13
  To prawda. PUP nawet w czasach duzego bezrobocia służył głównie za azyl dla urzędników. Te wszystkie pozory szkoleń itp. Zrobić bilans ile nas to coś kosztuje a jakie zyski. Jeśli nasze portfele znów na minusie to pod jaki adres?
 • 23.02.2018 - 20:52
  Heheh, ci nasi fachoffcy to tylko wydutkać, to fakt. Kraków to tańsze usługi, bo i konkurencja duża, a gdzie konkurencja to i jakość. Gdzie tam pożal się boże nasi budowlańcy których trzeba pilnować jak małe dzieci, jak nie dopilnujesz, a robią zwykle bez faktury, gotowi pokryć cały dach dachówką bez użycia jednego wkręta.
 • 21.02.2018 - 20:20
  Ps. obcokrajowcy mogą być dodatkową siłą rozwoju naszej gospodarki, oczywiście ci chcący pracować. Ale jak ktoś już zauważył, względnie mała ich liczba jest zainteresowana pracą w Polsce. Rolnictwo i inne słabiej opłacane albo cierpiące na brak rąk sektory powinny korzystać..
 • 21.02.2018 - 19:13
  Sytuacja na rynku pracy względnie dobra, to cieszy. Bezrobocie na poziomie okolo średniej unijnej. Równowaga jest potrzebna, bez popadania w skrajność jedną czy drugą. Niestety przez wiele lat mieliśmy niedostatek miejsc pracy, co odczuł chyba każdy (zwłaszcza lata 90-te). Wskaźniki zaczęły opadać systematycznie orzez szereg lat, na co złożyło się wiele czynników (nowe inwestycje, napływ zagranicznego kapitału, uwolnienie unijnego rynku pracy itp.). Możemy zacząć czerpać profity z rozwoju gospodarczego, bycia w Unii Europejskiej. To był długofalowy proces i absolutnie żadna partia nie ma prawa przypisywać sobie tego, co jest wynikiem ciężkiej pracy Polaków po 1989. Polaków, bo polityków trochę mało obchodzi i zrobią to gdzie zwęszą swoją korzyść; jedna klika łowców łupów zastępowana przez drugą. Mimo to kraj się rozwija. Jest szansa by zacząć się bogacić, choć będą coraz więcej wyciągać nam z portfela.

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

 • 23.02.2018 - 20:22
  *jedno zastrzeżenie: nadal bezpłatny parking w miejscu dawnego targowiska, a sam Rynek bez samochodów wyjdzie wszystkim na zdrowie, a zatem spacerek ;-). Urzędnicy nieważne jak kombinują - od tego są żeby było dobrze. Może czas wycisnąć zyski z tego co zbudowane z naszych pieniędzy miało te zyski przynosić (ZUO, Strzelnica i inna infrastruktura) bo chyba z takim zamysłem wszystko to powstawało? Ciągłe ściąganie pieniędzy od nas (bądź co bądź, właścicieli majątku gminnego) to chyba nie ta droga..

  Zrewidować kto jak danym mieniem zarządza, jeśli nie przynosi zysku to dyrektor lub prezes do zmiany, -prosta sprawa. To ma dawać zysk nam wszystkim, odciążyć nasze portfele. Już i tak panoszenie się towarzystwa w Warszawie wystarczająco nas kosztuje. Ile jeszcze mamy dokładać do nierobów i łatwych dorobkiewiczów, hmmm?
 • 23.02.2018 - 9:19
  Wg mnie decyzja dobra.

UWAGA NA WŁAMYWACZY! Żeby okraść dom wystarczą im 3 minuty

 • 20.02.2018 - 19:57
  To tak nie działa. Ktoś może sobie wobrazić do jakiego stopnia mogłaby wzrosnąć wzajemna nieufność? A poczucie bezpieczeństwa naprawdę by się zwiększyło? I ta podświadoma analiza, rozglądanie się wokół, jak na froncie.

  USA to dojrzała społeczność i z posiadaniem broni oswojona od pokoleni (odstępstwa z nieodpowiedzialnym użyciem zdarzają się, ale na jaką liczbę mieszkańców te incydenty).

  Dla mnie to nie jest patriotyczny pomysł, to recepta na rozwalanie tego społeczeństwa. Skuteczniejsze prawo, mocna policja, sprawne sądy, a samosądy lepiej sobie odpuścic ;)

  Hmm, a to że w Rosji też wprowadzono taką ustawę to kolejny zbieg okoliczności? (http://m.geekweek.pl/aktualnosci/21073/w-rosji-juz-kazdy-moze-posiadac-bron-palna )
 • 19.02.2018 - 11:20
  Heheh, kolejny ekstremalny pomysl "narodowców" (czyt.: kiboli).

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego potrzebują waszej pomocy

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo

Daniel Obajtek - były wójt Pcimia został prezesem PKN Orlen

Pokaż więcej komentarzy