prywatnie

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • Wczoraj 22:15
  No cóż, żeby nie było, że nie wywiązujemy się z obietnic wyborczych, strzelimy artykuł. No dobrze, od czegoś trzeba zacząć, rozumie się, zatem zaczynajmy.

  Kwota na ekspertyzy małą nie jest, mam nadzieję że zdecydowano się na ten wydatek nie dlatego, żeby ratować twarz, tylko z uzasadnionych powodów, bo nie za dobrze jeśli miałoby się okazać, że z obietnicy nici a pieniądze w błoto. Osobiście nie wierzę w tą realizację, lecz jak to mówią lepiej być pozytywnie zaskoczonym aniżeli niemile rozczarowanym. Jedno jest pewne: połączenie z Krakowem na dobrym poziomie temu miastu się należy i na pewno byłoby motorem rozwoju dla Myślenic i okolic.

Gmina Myślenice z dofinansowaniem na Dzienny Dom Senior +

 • 20.02.2019 - 20:23
  Szczególnie kiedy ktoś myśli już o wyborach parlamentarnych, w tym artykule osoba, której niby to zawdzięczamy, zdaje się przysłaniać samą inicjatywę, wypowiedź Szlachetki zajmuje 1/2 artykułu a jego podobizna jawi się po trzykroć. Co promocja to promocja, za pieniądz podatnika, byle powód jest dobry.

  No to teraz do prawdziwej roboty: dotrzeć do tych seniorów, bo przez internet to w ich przypadku marny kanał i do tego sensowny pomysł na działalność, bo tutaj tak ogólnikowo jakoś..
 • 19.02.2019 - 22:31
  Heheh, a co Ty tak o tym długu, bo troszkę nie rozumiem toku myślowego. Tym niemniej nawet w przytoczonym artykule pisze, cytując: "Beata Szydło i Mateusz Morawiecki są pierwszymi premierami, którzy mogą sobie zapisać na koncie taki wyczyn, choć tylko w skali jednego roku, bo od początku rządów zadłużenie wzrosło". Czyli suma sumarum, za rządów PiS zadłużenie również się zwiększyło.

  Choć to już dalekie odejście od tematu... Mnie interesuje, czy nie można tego ludziom inaczej zakomunikować. Logo programu + konkretne informacje co, kiedy, gdzie, w jaki sposób. A tu ciągle sugeruje się, że być może mamy kogoś całować po rękach za to, że przekazał część naszych pieniędzy na jakiś cel.
 • 18.02.2019 - 19:20
  ...i pewnie do tego sam tu sobie słodzi :-PP. I cóż to za zasługa, że ktoś z naszych podatków da 300 tys. na seniorów? Gdyby sobie odjęli od pensyjek to o owe 300 tys. nie byłoby potrzeby prosić w ministerstwie, przecież te kilka osób - on, zastępcy, dyrektorzy, kosztują w skali roku tyle, że 300 tyś to przy tym skromniutko... To że ktoś m.in. z moich, twoich, naszych pieniędzy wyda na to i na to, to ciągle nie z jego, a z naszej kieszeni.

  Seniorom aktywizować trzeba, kierunek na pewno słuszny, ale honory to już nie dla tych co głowy dumnie podnoszą.

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • 12.02.2019 - 11:01
  Nie ma chyba miasta w EU, w którym nie byloby możliwości parkowania na chodnikach, nie słyszałem. Na ile to wykonalne? Wprowadzić zakaz to nic.. sztuka stworzyć warunki żeby zakaz stał się uzasadniony. Czy Mce stać dziś na tworzenie większych przestrzeni parkingowych? Pewien zaczątek tego widać (parking pod estakadą, Zarabie, stary i nowy plac targowy), ale taki bufor powinien być na pewno dużo większy. To co można teraz na ten moment zrobić to praca policji i straży miejskiej (wybiórcze akcje wystarczą), której po prostu nie widać. I nie chodzi o mandaty, ale wyczulenie kierowców, bo też okoliczności trzeba rozumieć - liczba samochodów na przestrzeni jakiś 20 lat wzrosła niewspółmiernie w stosunku do ilości miejsc parkingowych jakie miasto jest w stanie zaoferować. Nie mówimy tu o sytuacjach, że ktoś musi koniecznie zaparkować u wejścia do sklepu (choć pewnie tacy też są). Więcej pracy policji i straży, sam też sygnalizowałem miejsca gdzie kierowcy spoza powiatu wjeżdżają w teren objęty zakazem wjazdu, stwarzając niekiedy wręcz zagrożenie. Reakcji dotąd brak.


  ULOTKA zostawiona pod wycieraczką: "uprzejmie informujemy, że samochód został zaparkowany niezgodnie z przepisami. Prosimy o zapoznanie się z artykułem ... Prawa o ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi na oznakowania w aktualnym miejscu parkowania. Dziękujemy. Policja Myślenice"

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 09.02.2019 - 8:07
  pan Kracy napisał/a:
  Tu nie chodzi o krzesełka.. tutaj chodzi o destrukcję, o to żeby nic nie robić, żeby kadencja upłynęła na nic nierobieniu i potem podsumują burmistrza, że nic nie zostało zrobione..
  Sprytne, a co waćpan zrobił w Pcimiu? Tam 100% radnych z PiSu i nikt nie przeszkadzał.. A jakieś działania w sejmie, bo to że siedział i podnosił rękę to oczywiste. Ciągle czekam na konkrety co on robi nie dla siebie tylko dla ludzi którzy po to go wybierają. To że startuje i zmienia stołki to jest dla jego własnej kariery, a co z tego dla mieszkańców?
 • 07.02.2019 - 9:09
  Tu jeszcze głębiej o samym PiS i spółce Srebrnej oraz potężnym majątku powstałej z przejęcia własności wszystkich Polaków. Prawie i sprawiedliwie. Chętnie popytałbym naszego burmisia i radnych PiS co o tym sądzą. Przeczytajcie lub obejrzyjcie. Warto. Takich ludzi mamy... Z Wiadomości TVP ocenzurowanych przez Kurskiego o tym się nie dowiemy. Pazerność wyjątkowa, a rączki pod figurą. Dobrze patrzeć na to co robią w naszej gminie.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/historia-spolki-srebrna-plany-budowy-wiezowca-w-centrum-warszawy,825685.html
 • 05.02.2019 - 22:11
  Cały ambaras w tym, że zrobił nam się ambaras.

  zdjecie
 • 04.02.2019 - 10:20
  Może sondaż pomoże albo referendum rozpiszą? Tak czy owak, temu służy właśnie demokracja żeby pójść na kompromis. I jedna, i druga strona muszą, bo inaczej będziemy mieli zawieszkę na wiele kolejnych miesięcy. Radni Ostrowskiego zajmowali to miejsce w poprzedniej kadencji, więc ci od Szlachetki im pozazdrościli i po prostu ich podsieli ;-p. Dżentelmeny nie ma to tamto ;)
 • 04.02.2019 - 7:21
  A czego się spodziewaliście, jak na PiS to rzekłbym standardy w sam raz, podsiadać czyjeś miejsca i jazda, kolejna awantura sprowokowana.

  Takimi i innymi sposobami doprowadzono np. w sąsiedniej gminie do tego, że od wielu lat nie ma w radzie ani jednego radnego nie będącego z PiS.

Dobczyce: Budują parking na 160 miejsc. Ma uwolnić centrum od samochodów

Myślenice: Piotr Szewczyk przejmuje funkcję dyrektora MOKiS

 • 03.02.2019 - 22:50
  Tak, za czekoladki... :-)
 • 03.02.2019 - 22:13
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Nie panikuj, wiem że Ostrowski przyzwczaił "swoich" do "wiecznych posad" ale czasy się zmieniły o czym niedawno dowiedzieli się inni "nietykalni" dyrektorzy i prezesi. Jak to mawiał stary Heraklit - Panta Rhei!
  A Obajtek "swoich" w Pcimiu - Szlachetka, teraz Hajduk i prawie ten skład rady od 2006 r. Więc nie mów tylko o Ostrowskim, bo PiS niszczy pluralizm na większą skalę... Wystarczy się tylko rozejrzeć, troszkę dalej niż teren swojej gminy i widzieć troszkę więcej poza Ostrowskim.
 • 03.02.2019 - 11:50
  Akurat ten facet pracował na swoje stanowisko, o dziwo dostaje je od kogoś z partii misiewiczów. Ironia losu? Tym niemniej, to dobry krok nowego burmisia. Czekam na więcej+

Myślenice: Radni przyjęli budżet na 2019 rok [WIDEO]

 • 02.02.2019 - 19:18
  No więc tak, jeśli ktoś wiedząc o zadłużeniu Myślenic kandyduje na burmistrza, prezentuje program, a po wyborach narzeka i lamentuje, to się robi cyrk Monty Pythona. A chcemy przecież mieć ludzi poważnych.

  A co do pracy Szlachetki - pokazuje ją od niejednego roku - widać choćby po statystykach sejmowych... Ile lat skacze po stołkach? 10, 15? To wystarczająco dużo czasu by zmierzyć potencjał. Tym niemniej czekam jak będzie na tym stołku, czekam na realizację planu dla Myślenic - kolej z Krk, obniżenie cen wody, poprawę infrastruktury. Ma ten plan czy nie ma? Bo jak ma, to coś powinno się już dziać. Do roboty, dosyć wakacji.
 • 02.02.2019 - 14:48
  Z mądrości ludowych: widziały gały co brały?
  Więc wszelkie tłumaczenia i narzekania post factum są co najmniej śmieszne, co najwyżej mogą służyć za wytłumaczenie nieróbstwa, zaś pracowitość nowego burmisia wnet zacznie być oceniana. Ma plan dla Myślenic czy go nie ma?
 • 02.02.2019 - 14:25
  ...i będę powtarzał.. to czy Szlachetka zostawi na lodzie Mce po raz któryś okaże się już za parę miesięcy.

  O ile mi wiadomo filmowe relacje z sesji wprowadzono jeszcze za Ostrowskiego, więc zasługa nowego burmisia tu żadna. I co jak co, pomimo wszystkich pisowskich insyuacji, nie zamknęli jeszcze ani Macieja, ani Owsiaka i nawet nie wiem czy kogokolwiek z PO, a prokuratura przecież pod Ziobrą. I wnet okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią, bo to prawi i sprawiedliwi - Misiewicz będzie grypsował zza kratek, a to prezes czarny charakter, a to Obajtek.. zresztą kto tam jest czysty. Oj, pójdzie coś mi się zdaje sporo za kraty po wyborach. I zdecydowanie uczciwiej odbieram to, że były znalazł żonę w urzędzie, niż to że obecny dla dudków upycha lubą u Obajtka w Orlenie. Gdzie ta klasa o której ktoś wyżej raczył pisać?
 • 02.02.2019 - 11:58
  No dziękuję za udostępnienie teraz tego filmu. I tak ma być. Rzetelna informacja wszystkim się należy, bo to o nasze portfele idzie. Nie wiem czy jest sens rozpatrywać to od razu pod kątem jakiś czarnych owc w KWW tym czy innym, to są początki, a jeśli duża część wydatków wynika z kontyuacji, zaciągniętych zobowiązań z poprzedniej kadencji to niemal jednomyślne przyjęcie budżetu wcale nie jest tak dziwne. O ile nie będzie walki personalnej, bądź walki PiS kontra reszta, to na tym nam zależy, bo jest większa szansa że coś zrobią.

  Tylko jedno co mnie zastanawia to ta konferencja sprzed obrad sesji... Wtf? Niestety przypuszczenie że będzie chciał tu ustawić swoich na urzędzie a sam wrócić do Warszawy zdaje się przebijać przez chmury. Jeśli do tego dojdzie, będzie to znów poświęcenie gminy prywatnej karierze czy partyjnej - jak kto woli.

  Czas też może, nasi radni, zająć się niektórymi drogami, odcinkami dziurawymi jak ser, łatanymi co zimę. Albo niech to wykonawca zrobi raz i dobrze na betonie, albo nowa nawierzchnia. Ile już utopiliśmy przez lata w jednych i tych samych dziurach? ;-p
 • 01.02.2019 - 20:21
  A kolega sprawy nie widzi? Dziwaczne i dające do myślenia... Tyle lat czekaliśmy żeby mieć wgląd w przebieg sesji. Większość nie może być osobiście, choć jako mieszkańcy mamy prawo być na obrady wpuszczeni. Ciężko sb też wyobrazić nawet kilkuset obserwatorów na sali obrad. Relacja online to było świetne rozwiązanie by być na bieżąco ze sprawami gminy. I jeszcze bym się zdziwił, gdybym znalazł wpis kolegi sprzed X miesięcy chwalący to że możemy podglądać Maćka. Dlaczego nie wolno podglądać Szlachetki, no bez jaj......
 • 31.01.2019 - 8:32
  Na tej stronie miało być systematycznie zamieszczane wideo http://myslenice.esesja.pl/

  Czy wiadomo o jakiś zmianach? Kamerka się zepsuła? ;-p

Burmistrz apeluje do radnych o wycofanie poprawek w budżecie. Mówi o „zaciskaniu pasa”

 • 02.02.2019 - 14:43
  Bagietka już na urzędzie ;)
 • 01.02.2019 - 19:29
  Oto fragment wywiadu ze Szlachetka sprzed wyborow:

  - Czyli priorytetem są przede wszystkim kwestie infrastrukturalne.

  - Tak jak powiedziałem - otwarcie się na problemy zwykłych ludzi, którzy w każdej takiej społeczności stanowią o sile i potencjale tego miasta.

  - A pociąg do Myślenic też będzie odgrywał tu ważną rolę?

  - Myślę, że tak. W przeciągu ostatniego roku spotkałem się z bardzo pozytywnymi komentarzami na ten temat. Mam nadzieję, że koncepcja, która powstanie - trochę jestem zawiedziony, że nie powstała ona wcześniej, tak jak rozmawiałem z panem burmistrzem i z marszałkiem. Wiem, że są czynione ku temu starania, że wyłoniona zostanie firma i zobaczymy, czy ta inwestycja będzie miała realne możliwości wykonania. A jeżeli tak będzie, to w tym moja rola, by zabiegać, by ta inwestycja znalazła się w krajowych programach kolejowych i otrzymała wsparcie ministerstwa infrastruktury.

  Zrodlo: http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/jaroslaw-szlachetka-myslenice-sa-miastem-niewykorzystanych-szans/
 • 30.01.2019 - 12:05
  Gascan napisał/a:
  To tylko pokazuje w jak glebokim powazaniu maja mieszkancow ktorzy musza tamta droga pelna dziur jezdzic codziennie do pracy i szkoly. Wylewaja nasze pieniadze z betonem zeby potem popijac przy tym szampana jak Macius Ostrowski ze swoja ukochana Thun, Morawiecki robi laske izraelskim magnatom i wode z mozgu w tv, a wy nadal pieprzycie farmazony kto gorszy a kto lepszy. Nikt z nich.
  Teraz sprawa się jeszcze bardziej implikuje, bo obok interesów burmisia i jego otoczenia do gry wchodzą interesy partyjne, bo tak zechcieliśmy. I nie dość, że jeśli były poseł zechce być znowu posłem, to może już sobie robić nieoficjalną kampanię kosztem naszych spraw do sejmu organizując kolejne konferencje z byle głupiego powodu. I co trzeba nam takich skoczków po stołeczkach? Robią co chcą, manipulują przed wyborami, a potem maja wszystko.i wszystkich w 4 literach. Ot
 • 29.01.2019 - 21:08
  Czy może waszmość Szlachetka zapyta swego prezesika jak ten ów chciał zaciskać pasa przy budowie w Warszawie wieżowców z pieniędzy Polaków? Skoro PiS chce zaciskać pasa w Mcach, czemu nie robi tego w Wawie?

  zdjecie
 • 29.01.2019 - 20:10
  Nieładnie i w iście partyjnym stylu.. czy nie lepiej byłoby usiąść z ludźmi i pogadać? Przecież to samorząd a nie ministerstwo. Ten zaprasza media i robi wielkie haloł. Cyrk, czyli kampanii do sejmu początki. I dpa.

Zmarł Stefan Patyk: Społecznik, wolontariusz, aktywista i Małopolski Senior Roku 2017

 • 01.02.2019 - 20:11
  I to byl czlowiek z zaslugami

  [*]

Myślenice: Centrum Pomocy Społecznej już stoi. Otwarcie planowane na lipiec

 • 28.01.2019 - 21:45
  No cóż, Misiewicz za to, czyli Misiek, nieskazitelny pupilek Rydzyka i Macierewicza okazał się tym kim się okazał. Owsiaka wyzywają już od diabłów, ale wsadzić go nie mogą bo nic nie znaleźli. A do pieniędzy Rydzyka, czy Kościoła, po prostu państwu zaglądać nie wolno bo to pachnie ekskomuniką :-d. No więc państwo przymyka oko na handel w księgarni Rydzyka w każdą niedzielę miesiąca, na tej samej zasadzie właściciel sieci sklepów Żabka wkupił się w łaski Rydzyka oraz pisowskiego światka i Żabki działają w niedziele jak księgarnia Rydzyka (https://oko.press/co-laczy-rydzyka-macierewicza-zabke-zakaz-handlu-w-niedziele-i-prywatyzacje-pkp/ )

  Co do Miśka, CBA reaguje dopiero za parę lat, ale popatrzmy co pisze np. Mazurek: prezes Kaczyński zawsze powtarzał że wobec prawa wszyscy są równi i nie będzie świętych krów. Zobaczmy że robią pokazówkę właśnie teraz, gdy poparcie dla PiS po śmierci Adamowicza leci na łeb. I tak to jest z tą 'ućciwością'.

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 28.01.2019 - 10:06
  No to chyba po to są zmiany, żeby może trochę inne rzeczy wziąć za priorytet? Choć fanem kogokolwiek z populistycznego PiSu nigdy nie byłem, to jednak skoro już takiego burmistrza ze świtą mamy, to zawsze jest szansa że ktoś nowy będzie myślał inaczej. Tym niemniej po Szlachetce żadnej poprawy bym się nie spodziewał, on cisnął tematu nie będzie, takie tam typowe biurkowanie dla biurkowania, sztuka dla sztuki, a w tym roku już wybory parlamentarne. Zobaczymy czy się potwierdzi, obserwować i wyciągać wnioski. Gospodarka śmieciami i czystość ulic i powietrza to byłyby na ten moment jedne z tychbważniejszych rzeczy do poprawy. Co do powietrza już sam wystosowanie zaleceń (jeśli uchwałą się nie da) co do palenia odgórnego itp. powinno już coś poprawić jakoś pompowanego w nasze płuca powietrza.

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 26.01.2019 - 18:19
  Mazurek? A czym? Chyba tylko urodą :-D. Głupie macie modele zachowań w tej partii po prostu, wygląda na to, że umiejętność dyskusji leży, nie mówiąc o dystansie i klasie. I te wasze sposoby ograniczone do insyuacji, pogłosek, oskarżeń i inwektyw. Mam nadzieję, że sprawa domniemanego nękania Adamowicza przez wasze media też będzie zbadana. Ot, cały wasz urojony pisowski świat, którym próbujecie karmić Polaków - ponury i spiskowy. To nie jest mój świat, bo ten prawdziwy ma wiele kolorów.. a trzeba go ustrzec właśnie przed takimi jak wy. Uciekało w trakcie różnych wywiadów już wielu, poczytaj.

  A tu na marginesie kolejna perełka. Proszę nie kasować, bo burmistrza, urzędników i radnych mamy też z otoczenia PiS; w tej sytuacji podłoże partyjne ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej
  https://m.youtube.com/watch?v=VIoKeDPeuH8
Pokaż więcej komentarzy