prywatnie

Pierwszy etap rewitalizacji Rynku zakończony

 • 20.04.2019 - 13:38
  Tego niestety nie wiem :)
 • 19.04.2019 - 17:13
  Jeśli to teren miasta wokół kościoła, to logiczne że zrobić powinni, a jeśli teren stricte parafialny to mieszać budżet gminny z parafialnym byłoby czymś nieładnym ;-p, choć nie sądzę by tutaj do tego doszło.
 • 19.04.2019 - 11:01
  Stonowany i rzeczowy artykuł. Tak trzymać i działać!

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto w naszym regionie powalczy o euromandat?

 • 20.04.2019 - 9:22
  To nazwisko z czasów monarchii austro-węgierskiej, nic nadzwyczajnego, historia Polski po prostu. Pod nazwiskiem Woźniakowska zakładam, że nie byłby kojarzona, jest więc atut i jego wykorzystanie.
 • 17.04.2019 - 13:45
  Yepp

  zdjecie
 • 17.04.2019 - 12:21
  Jaki byle jaki
  Przecieszyn tera z asfaltem

  Oj dana dana
  Oj dana dana
  Ojczyzna wzywa kochana

  Tysiąc, dwa tysiące, 3 tysiące.. cztery, pięć, sześć, siedem... osiem! O jezusieńku, to w Euro!

  No to w niedzielę na sklepy! Za 8 tysiaków Euro to można nakupić więcej niż na wiejskiej
  zdjecie

Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 • 18.04.2019 - 22:08
  Wszystko będzie z czasem widoczne. Nie znam człowieka, więc poczekam i poobserwuję. Zawsze mógł wybrać gorzej np. kogoś z rodziny czy typowego pisowskiego misiewicza.

  Co faktycznie rzuca się w oczy wraz z nominacją, to że wystarczy zmienić dyrektora i wszystko odwraca się o 180°, a więc będziemy kończyć dzieło które teraz jest już dobre, no i pieniążki na wszystko też są. Po co cały ten wcześniejszy cyrk z negowaniem potrzeby muzeum, tego nie rozumiem. Gdzie logika? Nie trzymanie się procedur i etykiety to też pisowska specjalność i to w jaki sposób "podziękowano" dotychczasowemu dyrektorowi do chlubnych posunięć zdaje się nie należy.

  A teraz po zmianach na stołkach czekam na obiecane dobre zmiany, zwłaszcza obniżkę ceny wody.
 • 16.04.2019 - 12:02
  Bandy grasujące po terenie, zastraszające ratujące swoich, nie wyklęci. Mój dziadek musiał się przed nimi ukrywać, bo coś sąsiadowi trzymającemu z nimi nie było na rękę.

  Dzisiaj takie patryjoty chciałyby za wszelką cenę utrzymać się przy skarbcu z publicznym pieniądzem. Gotowi są poświęcić stabilność państwa...
 • 15.04.2019 - 22:44
  Znaleźli kasę, znaleźli kasę na tzw. piątkę Kaczyńskiego! Żeby kupić nasze poparcie, zabiorą nam 15% z pieniędzy odkładanych na naszą emeryturę. No więc, moi drodzy, jeśli chcecie dorabiać sobie po 70tce, głosujecie na osłów Kaczyńskiego!

  Jarosław! Jarosław! Jarosław! Dutki dutki zakopałem. Już ich więcy nie ujrzałem. I ona nie chce być już mom królowom nocy...

Myślenickie Targi Pracy 2019: Najwięcej ofert w przemyśle, gastronomii i handlu

Trzebunia: Mężczyzna zginął przygnieciony przez ciągnik

 • 17.04.2019 - 21:07
  Ponoć człowiek, który chętnie pomagał innym. Tutaj bezimienny. Wieczne odpoczywanie.
  [*]

Antonia Sebesta o idei parków narodowych i ekologii

 • 17.04.2019 - 15:58
  No i wreszcie coś wolnego od frazesów o suwerennie i dobru narodu, bo uszy bolą.

  Takiej prelekcji chyba zabrakło wśród ludzi obozu obecnie rządzącego, a zwłaszcza pan Szyszko i to obligatoryjnie.

  Potrzebujemy takiej świadomości, zwłaszcza kiedy widać jak szybko wycinany jest choćby myślenicki fragment dawnej puszczy...

  Czy w dobie tak powszechnej cyfryzacji i technologii nie ma alternatywy dla tradycyjnego papieru?

Myślenice: Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

 • 13.04.2019 - 18:31
  bartek napisał/a:
  wysporto-co? o resztę nawet nie pytam
  Phih, no po pieronie :-D

  -------------
  zdjecie
 • 13.04.2019 - 15:55
  Nowy to deklarował przed wyborami, że w 3 dni stajniem Augiasza wyczyści. Teraz to czyści może w urzędzie, bo na mieście nie widać.

  - Hej stary, jak leci, pomogłeś mi - ja pomogę tobie, wszak przy partyjnym żłobie. Praca w urzędzie cię czeka, tyś dobry kolega, 8 tysiaków przytulisz co 4 tygodnie, regularnie, z budżetu, nie daj się prosić Winnetou.

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 11.04.2019 - 16:24
  Vivaldi napisał/a:
  Daj działać rynkowi. Ale niebawem czeka nas kolejny strajk: proponuję wszystkim którzy płacą podatki zastrajkować NIE ZGADZAJĄC się dłużej finansować TAKIEGO szkolnictwa w takiej formie jak jest obecnie: przy całym szacunku dla nauczycieli (tych dobrych i właściwych) i ich niskich pensji.
  Dokładnie. Tak powinni zastrajkować rodzice, przeciw rozwiązaniom systemowym, w których leżą główne problemy. Nie mam do czynienia ze szkołą, a chętnie poznałabym odczucia rodziców i nauczycieli. Bo może się okazać że ta naprawa czy reforma to generująca ogromne koszty społeczne bomba zegarowa, kiedy za jakiś czas dziecko skazane będzie na kształcenie prywatne bo państwo nic dobrego zaoferować w stanie nie będzie. Po co więc karmić nowotwora?
 • 09.04.2019 - 17:25
  https://www.tvn24.pl/poznan,43/poznan-chce-od-rzadu-zwrotu-kosztow-reformy-edukacji,915758.html
  Ps. No i co będzie gdy każdy samorząd w Polsce pójdzie śladami kilku miast i wystąpi do rządu o zwrot kosztów narzuconej reformy edukacji? Mają samorządy do tego pełne prawo w stopniu w jakim je obciążono. Kto zapłaci? Po co to, na co to.

  Rząd zachowuje się jak dama z agencji, udaje że wszystko daje, a bierze tylko w gotówce.
 • 09.04.2019 - 11:48
  Strajk tylko w czasie pracy. Osobiście uważam, że nauczyciele do podwyżki prawo mają, choć pewna optymalizacja kadrowa tj. w całej budżetówce wskazana, szczególnie teraz przy całym bałaganie związanym z reformą. Trzeba się w tym świetle zastanowić czy stać nas na reformy systemu oświaty w sytuacji gdy coś się przyjęło i działa. Zamiast wracać do komunistycznego systemu oświaty nie lepiej było zamrozić właśnie te środki, pewnie niemałe, na programy edukacyjne czy uposażenie nauczycieli? Tak dostajemy gołą reformę, a budowanie jej szkieletu jeszcze pochłonie..
 • 08.04.2019 - 20:25
  Podniosą paliwo do 6 zł i da się, ewentualnie z większego podatku po dalszym wzroście cen żywności. Oczywiście rządowi sami sobie nic nie odejmą, niepotrzebnych etatów nie zredukują (cyfryzacja a ilość urzędników zamiast maleć rośnie). No i mają jeszcze jedną furtkę: obciążą samorządy. Czy to tak powinno wyglądać? Chyba nie...

ALARMUJECIE: Na Górnym Przedmieściu nie ma świętości. Ktoś regularnie demoluje ozdoby przy kapliczce

 • 12.04.2019 - 8:36
  Składka na zestaw monitorujący i po kłopocie.

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 06.04.2019 - 20:16
  Wójta Gabzdyla wybierali przez wiele lat może też dlatego, że chcąc mieć poparcie grosza na cele publiczne nie szczędził. To samo robi dziś PiS na szczeblu krajowym - kupuje wybory kolejnymi obietnicami które zadłużają Polskę jeszcze bardziej. I to co pisze @służbista, ewidentnie pisowski działacz, to jest nadal w tonie: Kali zrobić to być dobrze, ktoś inny zrobić to być źle. Nic się nie zmienia. Nie trawię takiej dwulicowości, ile jeszcze :-p.

  Może kiedyś nauczymy się wybierać takich, którzy będą umieli wyjść poza schemat i wygenerować pieniądz dla budżetu. Na razie to albo doją, albo biorą kredyty.
 • 05.04.2019 - 21:00
  A może by reanimować gminę sposobem seniora Morawieckiego? Mają rozmach...
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zerowanie-faktur-czyli-jak-partia-kornela-morawieckiego-zrobila-remont/j0l2mls
 • 05.04.2019 - 16:33
  No i jo ;-pp
 • 05.04.2019 - 5:54
  Trzeba do Beaty, załatwi, tj. asfalt w Przecieszynie https://www.google.com/amp/s/pikio.pl/beata-szydlo-gdzie-mieszka-folwark/amp/
 • 04.04.2019 - 14:12
  tomnyGosc napisał/a:
  Beatę trzeba było zawieść do Raciechowic może by im cennych rad udzieliła zamiast robić show na rynku w Myślenicach .
  ..szkołę pomalowała...
 • 04.04.2019 - 8:32
  Wszędzie na każdym szczeblu urzędowania musi być bat odpowiedzialności za powierzone publiczne dutki, inaczej dziadostwo będzie i trwonić będą do woli. Ludzie z PiS, czyli ci co krzyczą najgłośniej o tym co to poprzednicy narobili niczym od poprzedników się nie różnią. Pi.lenie o d.pie Maryny. Może zamiast wszystko krytykować powinni bardziej następcy skupić się na pokazaniu że są lepsi w tym za co się biorą? Bo tak będziemy stać ciągle w miejscu patrząc w przeszłość. Chyba że taka metoda, by przetrwać te parę latek jadąc na krytykowaniu, ale gdzie cel ogólny, bo osobisty to jest....

Druhowie na odcinku 4,5 km zebrali 1800 litrów śmieci. Które miejsca wymagają sprzątania po zimie?

 • 03.04.2019 - 11:42
  Nie mamy szczęścia do włodarzy, ktòrzy potrafią zadbać o klimat. Szlachetka bardziej zainteresowany czyszczeniem stołków niż miasta. Samopoczucie turystów i mieszkańców to nie temat, dutków stąd nie wycisną. I tak wychodzi to flejtuchostwo nawet na urzędzie. Śmiecą wszędzie, w odróżnieniu od np. nmiast niemieckich u nas nikt nie sprząta. Tylko akcje społeczne, a raz w roku to ciut za mało.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Co się zmienia i o czym trzeba wiedzieć?

 • 31.03.2019 - 12:28
  Viking napisał/a:
  Myślisz jak typowy wyborca POPiS-u, który wybiera twz. mniejsze zło. Jeśli będziemy ciągle wybierać między większym i mniejszym złem to do niczego nie dojdziemy. Trzeba zmienić swoje myślenie.
  Popieram, też mam nadzieję, że pod presją świadomego społeczeństwa obywatelskiego dojdzie do zmiany traktowania nas jak dojnej mućki.

Mini Olimpiada i Orlen Przedszkoliada: Warto stawiać na młodych!

 • 30.03.2019 - 7:18
  Rutger napisał/a:
  Powróciłem jako lekarz żeby stawiać diagnozę takim chorym osobą jak ty , chorym osobą z nienawiści do tego co związane ze słowem m.in. jak pis czy Rosja!
  I wszystko jasne. Jest proste rozwiązanie Twoich bolączek: przeniesiesz się do kraju Putina i problem diabelskiej unii przestanie Cie dotyczyć.

Myślenice: Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

Pokaż więcej komentarzy