prywatnie

Myślenice: Dyskusja na temat MZWiK na nadzwyczajnej sesji miejskiej

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2019: Czym będą różnić się od poprzednich?

 • 12.06.2019 - 17:50
  Nojlepi to sumuje nas burmiś. Alleluja i do przodu. Po bożemu. A kiedy Rydzyk w KMYce przybędzie?

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 12.06.2019 - 16:39
  służbista napisał/a:
  Jan Podmokły nie posiadł umiejętności szybkiego czytania tekstu, a ze zrozumieniem tekstów ten Pan miał kłopoty od podstawówki.
  No cóż, za to wasz Szlachetka czyta bardzo biegle, jak ktoś zauważył, audyt przez pół roku. Nie tyle pana Podmokłego idzie tu bronić, ile siebie.. przed głupotą.

  https://m.youtube.com/watch?v=gGlsVZIBeas
 • 11.06.2019 - 18:31
  Współpraca to jeszcze nie układ. Pokolenia ludzi na Zachodzie budowały przyszłość na spotkaniu i dialogu, a w efekcie na kompromisach. PiS nie chce budować na kompromisie, być może po trosze PO też tak miało. Błędem jest oddanie zarządzania gminą w sidła interesów partyjnych, to tylko ze stratą dla nas. Oczywiście to nie jest regułą, ale obserwując zachowanie szlachetnego przez pół roku widać już wyraźny kierunek.
 • 10.06.2019 - 23:09
  Skoro politycy to członkowie jakiejś partii, a mowa o samorządzie, to czy pani Grażyna to polityk, czy samorządowiec?
 • 10.06.2019 - 17:00
  WodnikSzuwarek napisał/a:
  Pani Grażyny proszę w to nie mieszać. Jest nowa i nie umoczona tak jak Ostrowscy i Urbańscy.
  Ciekawe co można by rzec o szlachetnym po tylu latach zarządzania. Bo ledwie rozpoczął i zaczyna się pythonowsko- pisowska sekwencja dziwnych kroków. Tj to robił Daniel - mamroczenie, bujdy, insyuacje, przykre niszczenie drugiego człowieka. Choroba?
  Jeśli zarzuty są podstawne idziemy z nimi do prokuratury. Tu coś dzwoni a nie wiadomo w którym kościele. Jeśli tak ma wyglądać reszta tej kadencji, to śmiem twierdzić, że to pie.lenie to tylko strata dla tego miasta. Na ile to ma wspólnego z rządzeniem gminą?

  Dowody do prokuratury, a Ty burmiś zajmij się wreszcie sensowną robotą. Czekamy na Tw pracę dla Myślenic a nie dla PiS. STOP personalnym rozgrywkom.
 • 09.06.2019 - 18:00
  Pająk napisał/a:

  A czy to prawda, że audyt zakończył się w styczniu? Bo wtedy wychodziłoby na to, że w urzędzie też dosyć długo go czytali?
  Buhahahahahahahahah

  Przygotowali się do starcia
  Star Wars, imperium zła atakuje
 • 09.06.2019 - 17:26
  Albo inna opcja, że nad tym stekiem insyuacji dyskutować się nie da. Czyli dzień świra i draki o stołki c.d.

  Walka klasowa trwa, o sprawiedliwość społeczną. Prawi i sprawiedliwi
  zdjecie
 • 09.06.2019 - 13:17
  piotr1976 napisał/a:


  Czyli co będzie publiczny lincz ? Czy takie kółko wzajemnej adoracji ? Świetne zagranie :D, a czy na kolejną sesję zaprosicie osoby z którymi pan Szlachetka obchodził się nie elegancko ??
  Obiektywizm to na tak wyreżyserowanym przedstawieniu to tylko w obiektywie. Garną pod siebie, czyli dalszy ciąg kampanii. Prokurator w razie zasadnych zarzutów a nie ciuciubabka. Tyle z lekcji, jak to się robi u ruskich.
 • 09.06.2019 - 11:31
  Jak to było za tego posłowania, a w Myślenicach się nie da.. same złe ludzie, wrogowie władzy ludowej suwerena, ojojoj zdjecie
 • 08.06.2019 - 21:17
  Buhahah, będzie audyt jak ten z zarządzania gminą?

  - Uwaga, uwaga, mieszkańcy, czy mnie słyszycie? Bo wdociągami to zarządzało towarzystwo wzajemnej adoracji - dowodem lista wydatków ogłoszona na BIP.

  Czekam z niecierpliwością...

  Robi audyty jak jego mentor - mafiozo z pciomia. No dajesz pan, wstydu nie szczędź!

Justyna Czarniak: Chcemy utrwalić historię i tradycję Drogini z myślą o kolejnych pokoleniach

 • 10.06.2019 - 20:33
  Brawo, takich ludzi chce się poznawać, a nie non stop czytać tu o 'szlachetnym'

  Mamy tyłu ciekawych mieszkańców w powiecie. Szukajcie a znajdziecie. Kierunek Redakcji właściwy :)

Droginia: Stworzyli makietę wsi, która dzisiaj znajduje się pod wodami zbiornika dobczyckiego

 • 09.06.2019 - 22:12
  Bardzo wartościowe dzieło. I ten fragment, przekraczając granicę zapory w Mcach z oryginalnymi drzewami po obu stronach starej drogi do Dobczyc. Bezcenne. I jeden dom w Mcach, który w granicach zalewu ocalał, nieopodal tzw. źródełka.

W Myślenicach powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

 • 09.06.2019 - 17:17
  Ja nie muszę, ja tu tylko płacę. Komu?
 • 09.06.2019 - 12:25
  Tak się zastanawiam, czy żeby w tym kraju było normalniej, trzeba by pociągnąć do odpowiedzialności: co 2 polityka PiS, co 3 polityka PO, co 4 samorządowca i co 5 wykonawcę. Hmm...
 • 07.06.2019 - 23:07
  Zobacz, to Ty znów piszesz o partii. Polecam terapię odPiSającą na dobry początek :-p.

  Droga rozumiem jest powiatowa? W cywilizowanych krajach unii przebudowa newralgicznych węzłów komunikacyjnych odbywa się w godzinach nocnych. U nas robią w dzień, a generalne koszty inwestycji i tak wychodzą zazwyczaj drożej niż porównywalnej w Niemczech gdzie koszt pracownika kilka razy wyższy. Jakaś logika? - Logiki nie ma, bo to Polska.
 • 05.06.2019 - 21:40
  Dopiero co most skończony, teraz rondo a sezon turystyczny na karku. Hmm, sorrki, ale dla mieszkańców Zarabia to jest d.pa. Czemu starostwu tak ciężko przeforsować nocny tryb pracy? A skoro dzień, to dlaczego nie jesienią? No to teraz jedź sobie chpie do centrum i z powrotem w godzinach szczytu.

  W tym momencie na poprzecznym przekopie przez jezdnię widocznym na zdjęciu można coś urwać - jeśli tak się stanie wezwać policję i można skarżyć zarządcę drogi.

Dobczyce: W miejscu zapomnianego i zniszczonego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstaje park miejski

 • 07.06.2019 - 9:13
  O ile dobrze pamiętam to plany co do rewitalizacji myślenickiego Zarabia były ambitniejsze. I do d.py włodarzy ma nasze miasto, jedyna jak widać umiejętność to podwyższanie opłat, zdobyć pieniądz nie z podatków to już ni w ząb. Co prawda Potencjał myślenickiego Zarabia ciągle ręce nie wykorzystany. Efektów w Dobczycach jestem b. ciekaw.

Myślenice: Radni przegłosowali dopłatę do wody. Jak będą wyglądać nasze rachunki? [WIDEO]

 • 04.06.2019 - 15:08
  bono napisał/a:
  Ciekawe czy robił ktoś analizę zakupu wody w Dobczycach i likwidację często mętnej (filtr zapycha mi się mułem) wody z Zarabia?
  Klient powinien mieć wybór. To jest wolny rynek. Ciekawe co na to szlachetny?
 • 04.06.2019 - 8:56
  Chłopie, nad pieniędzmi wyciekającym z Twojego portfela tocz swoje żale! "Niezależna.pl" to dziecko PiSu, insyuowali zamiary PO, a to właśnie PiS uchwalił ten podatek. Niedobrze się robi na tą ilość kłamstw.

  Jak bardzo niezależna.pl jest politycznie "niezależna" to widać na tym schemacie. Śmiec informacyjny.

  zdjecie
 • 03.06.2019 - 21:32
  Ps to artykuł na chrześcijańskiej stronie, żeby nie było - nie tylko liberałowie widzą "dojenie" Polaków.
  https://www.m.pch24.pl/nowy-podatek-stal-sie-faktem---rzad-kaze-nam-placic-za----padajacy-deszcz--kiedy-oplata-sloneczna-,57505,i.html
 • 03.06.2019 - 19:22
  I czego spodziewaliście się po pisowskim włodarzu miasta? Czegoś innego? Ale polityczna sekta nic innego nie robi od momentu przejęcia władzy. Pieniądze póki co zdają się być, bo są od nas wyciągane jak nigdy dotąd
  zdjecie

  Pieniędzy potrzebna masa, zwłaszcza na 500+ oraz 'małe co nieco' dla pisiewiczów. Myśleniccy koledzy z PiS też potrzebują wsparcia. Pomożecie?
 • 03.06.2019 - 14:55
  I czego się spodziewaliśmy po pisowskich aparatczykach?

  PiS to przede wszystkim wzrost cen!

  Pisowscy fachoffcy innych sposobów na pozyskanie pieniędzy nie mają, na językach frazesy a w głowach? - Z pustego i Salomon nie maleje.

  Obiecywanie przed wyborami obniżek a po wyborach pozorna obniżka w sytuacji gdy suma sumarum i tak wychodzi drożej to jest praktyka karygodna.

Wraca temat otwarcia jeziora dobczyckiego.Czy kiedykolwiek będziemy mogli z niego korzystać? [WIDEO]

 • 02.06.2019 - 21:25
  Tutaj to jeszcze brakuje żeby Obajtek uruchomił lodziarnie i Szlacheckie Gniazda. Wszystko oczywiście na żonę lub brata, jak to po bożemu w rodzinie przystało. Beata za 5 lat już tam zje kaczkę.

  Szlachetka może by tak z hotdogami i kajakami byznes ruszyć? Ksiądz otwarcie zalewu poświęci a na przecięcie przyjedzie sam naczelnik państwa...

  "Nad rzeczką, opodal krzaczka..."
 • 31.05.2019 - 20:16
  Zaraz pojawi się tu Szlachetka i ogłosi wszem i wobec, że PiS załatwił otwarcie zalewu za wraz po wyborach... pytanie po których :-D beka

  Oczywiście bardziej powinna to oznajmić Beata, ale ta już do roku kolejnych eurowyborów w Mcach się raczej nie pojawi

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • 01.06.2019 - 21:56
  Plakaty wyborcze do usunięcia. Chciałbym zauważyć że jest już tydzień po wyborach a kampania do polskiego parlamentu jeszcze się nie zaczęła. Jesteśmy skazani na patrzenie do jesieni na te gęby? ;)
 • 31.05.2019 - 19:46
  Jaki byle jaki.
  Pozostały mu buraki ;-ppp

  Te marzenia o dyktaturze jak u doradcy kaczkodana Orbana, wylewa się frustracja że "repolonizacja" mediów pryska jak bańka mydlana


  zdjecie

  Wracając do OC nikt mnie nie przekona że to jest normalne, bo nie jest. Obciąża wszystkich stanowiących antyobywatelskie buble, nie tylko PiS. Ta ustawa mogła być klepnięta za sporym lobbingiem towarzystw ubezpieczeniowych.
 • 30.05.2019 - 17:02
  Ps i jeszcze jedna sprawa, która nie wiem jak Was, ale mnie irytuje w tym kraju. Mianowicie z jakiego tytułu ja jako właściciel legalnie nabytej rzeczy (samochód) nie mam prawa nim rozporządzać na zasadzie prawa do wyrejestrowania, bo żeby tego dokonać muszę albo go sprzedać albo oddać na szrot? W sytuacji nieopłacalne naprawy jestem zmuszony do oddania auta grosze firmie która na tym oficjalnie zarabia. A jak nie sprzedam to jest bat w postaci przymusu OC, co i tak zmusza do oddania za grosze. Czy to nie jest prawnie usankcjonowane złodziejstwo? - Tak właśnie działa to państwo.
 • 30.05.2019 - 16:28
  Gmina Raciechowice bankrutuje przez przewagę wydatków nad dochodami, tak też w skali państwa interes prywatny lub grupy osób może doprowadzić do sytuacji podobnej. Skala inna, ale zagrożenie realne. Ale tj. gminę można zlikwidować a mieszkańców włączyć do innej, tak z państwem robi się już draka. Jeśli wybieramy ludzi którzy dla zdobycia lub utrzymania stołków obiecują nam gruszki na wierzbie?

  Słyszę że system podatkowy uszczelniono - no dobrze. Ale to ciągle remont drogi napływowej. A co z odpływem? Ja czekam na realną siłę która zrewiduje i wyegzekwuje środki za wszystkie błędne inwestycje, zawyżone koszty przetargów, nieuzasadnione pensyjki, premie, wydatki. Uszczelnienie wydatków to podstawa. Dotychczasowa recepta była prosta - za wszystko zapłaci podatnik podwójne, poczwórnie, do granicy absurdu. I to też się skończy...

  Ps. PSL powinna stać się alternatywą dla POPiSu.
Pokaż więcej komentarzy