prywatnie

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • Wczoraj 19:47
  Koszta to jest forma tradycyjna i poprawna, choć rzadsza panie belfrze
 • Wczoraj 19:23
  Najlepsze błędy to robią politycy, "Europom" Ziobry, "obiat" Kaczyńskiego czy "żądy" Dudy, buuuu, co tam bono.
  zdjecie

  Wracając do pytania w temacie - niech wcześniej zrobią to co potrzebne i co obiecali, czyli godne i szybkie połączenie z Krk. Czy taka skocznia jest nam doprawdy potrzebna? Jakie koszta i z jakich funduszy? Jak liczna grupa ludzi korzystałaby z obiektu? Czy jest w ogóle zainteresowanie uprawianiem tego sportu? Koszty utrzymania skoczni, zatrudnienia obsługi? Najbardziej oplacałoby się zbudować obiekt klasy pucharowej, wtedy na jakiś zwrot do kasy gminnej możnaby liczyć, żeby nie ciągnąć tylko z naszych portfeli na coś o wątpliwej użyteczności.
 • 12.12.2018 - 20:04
  -------+
  zarabiak 2 napisał/a:
  Nie na Górnym Jazie, tylko obok Zamczyska .Zachował się do dziś betonowy próg
  Dokładnie tak to pamiętam, rzecz w tym gdzie zrobić wybieg, bo wypłaszczenie jest zabudowane.
 • 12.12.2018 - 18:39
  Hmm, a czy o ile dobrze pamiętam na zboczu nad posiadłością właściciela Telefoniki to nie jest najazd skoczni? - Z dzieciństwa pamiętam coś na kształt, ale panięć może mnie mylić.

Myślenice: Protest pracowników sądu. Rozprawy odwołane

 • 11.12.2018 - 19:15
  I rozpoczął się łańcuch protestów w budżetówce. PiS naobiecywał i pewnie da. Wszak dał już policjantom, teraz sądy, za chwilę być może tradycyjnie służba zdrowia, nauczyciele, administracja, urzędnicy skarbowi itd. Populiści pisowscy obiecują i obiecują, byle się dłużej przy Korycie+ utrzymać; rzecz w tym że nie ze swoich pieniędzy dają... ile znów to będzie nas kosztować i jakimi metodami wyciągną nam rządowi kasę z portfela? - Oto pytanie. Paliwo od paru dobrych tygodni mogłoby kosztować maksymalnie ok. 4 zł zachowując te wszystkie daniny na rzecz państwa zawarte wliczone w cenę każdego litra. Tymczasem cena utrzymuje się sztucznie na poziomie około 5 zł. Rozbój pisiorków w biały dzień i żadne pińcset plus tego nie tłumaczy bo nie tak to miało być według Jarosława polskemzbawa.

Myślenice: Burmistrz powołał swojego zastępcę. Został nim Mateusz Suder

 • 10.12.2018 - 21:51
  Ze wszystkimi matołkami, aferami i całym tym dziadostwem PiS rozsypie się w pewnym momencie w pył, to będzie rozpad skokowy. Mam nadzieję, że ci co zaczną rządzić po nich będą rozliczać dobrze i skrupulatnie, bo pod społecznym pręgierzem. PiS uczy nas rozumieć, tym bardziej im bardziej stara się zniszczyć w tym państwie to co normalne.
 • 10.12.2018 - 10:02
  bono napisał/a:
  [cytat=prywatnie]I przyjaciela Kaczyńskiego niszczy coraz bardziej wolność słowa i prasy na Węgrzech. Rak, to się dzieje naprawdę, w środku woln/cytat]

  Mam pogląd, ze Kaczyński tyle znaczy ile kidysiejszr PC:
  Głosy wyborców PiS to ludzie Rydzyka.
  Kaczyński jest zakładnikiem głosów wyznawców Rydzyka i aby realizować swoje dewiacje, musi służyć Rydzykowi.
  W ten sposób obaj realizują swoje marzenia.
  Nie sposób się nie zgodzić. Ten miks wybranych elementów katolicyzmu z szowinizmem, nazizmem i tym całym ekstremalnie prawicowym koktajlem skończy się narodową czkawką. Rydzyk dzieli i niszczy polski Kościół, Kaczyński robi podobnie z instutucjami państwowymi i w ten sposób sojusz Jarosława i Tadeusza wzajemnie się dopełnia, ale gdyby postawić pytanie kto od kogo jest bardziej zależny to trzeba obstawić, że Kaczyński bez Rydzyka zdziała niewiele.
 • 09.12.2018 - 20:55
  I tak jeszcze na marginesie: co się dzieje gdy za rządzenie weźmie się grupa ludzi zapatrzona w Putina. Partia przyjaciela Kaczyńskiego niszczy coraz bardziej wolność słowa i prasy na Węgrzech. Rak, to się dzieje naprawdę, w środku wolnej Europy i w granicach Unii Europejskiej. Fidesz to koń trojański Rosji.
  http://m.interia.pl/biznes/news,2595407,5058
 • 09.12.2018 - 16:49
  Hmm, ciekawe.. bo napisać można wszystko. I nawet to, że Unia jest złem.. łatwo wrzucić w eter. I na tej zasadzie działają ruskie trolle. Tymczasem to wlaśnie Rosja miesza w Syrii i to Rosja jest współwinna śmierci wielu i ucieczki wielu do Europy. A w Europie Rosja działa inaczej, tu eskaluje niechęć do imigrantów. A gdyby się okazało, że za większością ataków terrorystycznych w Europie stoją pieniądze z Rosji.. nieprawdopodobne? A gdyby się okazało że za Brexitem stoi propaganda rosyjska - nieprawdopodobne? Unia Europejska próbowała stanąć na wysokości zadania, otwierając uchodźcom granice, stały też za tym pewnie kalkulacje co do napływu potrzebnej siły roboczej w starzejącym się europejskim społeczeństwie - to fakt. Czy coś było do przewidzenia? - I tu znów działa Rosja..

  PiS pokazał prawdziwe oblicze przez chwilę, kiedy byli przekonani że zmiany w sądownictwie przejdą. Kaczyński jest dzieckiem komunizmu, studiował komunistyczną ideologię i ma w szeregach partii zarówno byłych komunistów, jak i typy spod ciemnej gwiazdy pokroju Macierewicza. Czy to jest człowiek, który chce dać Polakom więcej wolności czy tą wolność zawężać? - Reforma sądow pokazała, jak Ziobro zaczął szafować, obsadzać i wyznaczać standardy i reguły gry. To według Ciebie kolego Myśleniczanin jest prawe i sprawiedliwe? Obserwujemy jak bezkarnie pod płaszczykiem zniewolonych sądów chcileli się czuć pisowscy działacze, choćby przykład ostatniej afery KNF. Dzięki Bogu, PiS sądów sobie nie podporządkował. I dzięki temu ci, którzy nadużyli uprawnień, miejmy nadzieję poniosą tego konsekwencje.

  Wybory samorządowe uderzyły PiS po łapach i to bardzo. Nawet malutkie Myślenice pokazaly, że oddać calkowicie gminy w ręce partii Kaczyńskiego nie zamierzają. Z reguły im większe miasto, tym większa klęska PiS. Kto dziś chce powrotu komunizmu, no bądźmy poważni. Albo PiS zmieni działania i choćby na dobry początek przestanie manipulować informacjami w Wiadomościach TVP, albo przepadnie, niczym kolejna po Porozumieniu Centrum i AWS partia, która jedyne co pozostawi po sobie Polakom, to długi.

  Miejmy też świadomość tego, że jeśli za rządów PiS dojdzie do destabilizacji i zamętu w naszym kraju, to odpowiedzialni za to będą ludzie z PiS. I to również ci ludzie z PiS, którzy są w naszej gminie, bo to oni ten wywrotowy ruch wspierają i do niego należą, czerpiąc z tego niemałe korzyści majątkowe.
 • 08.12.2018 - 14:00
  zdjecie
 • 07.12.2018 - 22:21
  PS. I członkowie pisowskiej sekty zaczną panoszyć się w naszej gminie. Jakie metody???

  Otóż, pisowskie szefostwo KNF ma ciężkie zarzuty, ale rzecz jasna trzeba też uderzyć w poprzedni zarząd KNF. Jakie zarzuty stawia się wcześniejszemu kierownictwu KNF:

  "Według bankowców, zarzuty są kuriozalne, bo dotyczą osób, które odkrywały patologie w SKOK-ach, tymczasem zarzuca im się, że opornie działały w sprawie SKOK Wołomin - mówią bankowcy. Przypominają, że Wojciech Kwaśniak za swoją nieustępliwość w tej sprawie został ciężko pobity, cudem unikając śmierci" (https://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-bez-aresztu-dla-b-szefa-knf-jego-zastepcy-i-pieciu-urzed,nId,2719667 )

  Oczywiście w SKOKI zamieszana jest cała śmietanka tej partii. PiS to naprawdę niszczycielska sekta. Witamy PiSowców na urzędach w Myślenicach, ciekawe co tutaj spi.licie.
 • 07.12.2018 - 20:20
  Program Korytko+ w gimie myślenickiej na start. Ciekawe tylko który to z forumowych nicków: Bagietka, Vivaldi, Myśleniczanin czy taki_gosc.

  No i trzeci w kolejce. Jaja czy co? Który będzie 'prawa reka', a ktory 'lewa'. O kurde, lewa chyba nie za bardzo bo się przecież kojarzy z lewakiem, toż to wygląda na dwie prawe ręce. Skoro robią jaja, to czy je mają? - Zobaczymy.

Powiat: Andrzej Pułka wicestarostą. Zobacz kto zasiądzie w zarządzie [WIDEO]

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

 • 05.12.2018 - 22:24
  Heheh, zazdrość, no nie wiem czy to zazdrość? Może co bystrzejsi mają dość utrzymywania darmozjadów?

  Czekamy z niecierpliwością na efekty pracy nowego burmistrza. Ależ to będzie praca organiczna i u podstaw, wszak jesteśmy pod zaborem. Ameno, ameno..
 • 03.12.2018 - 20:28
  I wszystko jasne, cały PiS w kilkuminutowej pigułce. Żadna inna partia nie odważyła być się zepsuta do tego stopnia...
  https://m.youtube.com/watch?v=JXfAY83EV0Q
 • 30.11.2018 - 17:29
  Czyżby atak pisowskich karierowiczów z okolic na stanowiska za niemałe pieniądze się zaczynał? Tu śmieci, tudzież kultura, -prezesury czekają. A tu jeszcze zastępca burmistrza i pierwszy sekretarz, dyrektor muzeum. Uwaga patryjoty, na start, sygnał dany, kto pierwszy po pieniądze z naszych podatków? W Warszawie jest już od paru lat realizowany program Koryto+, w Myślenicach wdraża się program Korytko+.

  Patryjoty z PiS :-D
 • 29.11.2018 - 19:30
  I za co taki pieniądz?

  Tymczasem ja za litr paliwa ciągle płacę 5 zł przy cenie za baryłkę ropy na poziomie 60 dolarów! Kiedyś przestaniecie trzepać nasze portfele na swoje pensyjki i zachcianki? https://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/50193_jaroslaw_szlachetka/oswiadczenia
 • 29.11.2018 - 17:49
  zdjecie
 • 29.11.2018 - 14:01
  U nas ciągle oficjalnie się mówi o dobru obywateli, że to służba dla nich i inne trele. Dodatkowo ludzie z PiS zaczęli nazywać się "patriotami". To dosyć osobliwe rozumienie 'patryjotyzmu' - wszak po wojnie niejeden społecznik służył ojczyźnie za przysłowiową kromkę chleba.

Za nami wybory i ślubowania włodarzy. Jakie nowości czekają nas w samorządach w kadencji 2018-23?

 • 05.12.2018 - 21:15
  Te zmiany w samorządzie miały być kamuflażowe. Planem było opanować samorządy i podporządkować je partii. A przezroczyste urny wyborcze to pomysł nie polski a rosyjski. Putin, Orban, Kaczyński - te same sposoby. Do radnych spoza PiS --> działajcie i współpracujcie z mieszkańcami. Budźcie w mieszkańcach samorządność i stawmy opór złu.
  https://m.youtube.com/watch?v=jiU7Gy8tOVQ
 • 01.12.2018 - 22:44
  W temacie nowości w samorządzie - wnet się też okaże, czy nowy burmistrz przy reorganizacji kadrowej urzędu gminy i podległych mu jednostek będzie kierował się najważniejszą zasadą działania PiS - dajemy pracę swoim.

  "Jeśli PiS chce być wiarygodny i trzyma się wartości, na których zdobywało głosy, to niech przyjmie nasz projekt tzw. ustawy antysitwowej, która zakłada jawność relacji rodzinnych najważniejszych polityków w spółkach skarbu państwa, urzędach i administracji. I to jest test na uczciwość polityków PiS i samego premiera. Bo ostatnio wychodzą bardzo nieładne rzeczy, jeśli chodzi o załatwianie pracy członkom PiS" - powiedział Tyszka (https://fakty.interia.pl/polska/news-kukiz-15-i-psl-krytykuja-wystapienie-premiera,nId,2707865 )

"Dobra zmiana" PiS

 • 28.11.2018 - 20:18
  PiS robi w Polsce krecią robotę --- sieje nieufność... Fakt?
 • 28.11.2018 - 17:31
  Hmm, puenta wygląda tak, że po co nam ten "zły" i "zgniły" Zachód, który ciągle robi nas w bambuko. Kochajmy Rosję, na Ukrainie nie dzieje się nic złego, w Syrii zresztą też nie, tam wcale nie giną ludzie i oni nie uciekają do Europy przed Putinem i Assadem. Putin to bohater, kocha Syryjczyków, kocha Ukraińców i Polaków zresztą też, jak trzeba będzie chętnie nam pomoże.

  zdjecie

Raciechowice: Wójt Wacław Żarski zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium [WIDEO]

Pcim: Piotr Hajduk zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium

Czy nasz nowy burmistrz jest bez(radny)ch?

 • 27.11.2018 - 21:21
  bono napisał/a:
  Jeżeli jest inteligentny, nie będzie z tym miał żadnych problemów, zaś jeżeli okaże się tępym bufonem, co charakteryzuje działaczy PiS,
  to mamy na utrzymaniu gościa, który jedyne co zrobi, to się obrazi, że z nie swoim sortem kazano mu pracować.
  Dokładnie.

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 24.11.2018 - 16:46
  pan Kracy napisał/a:
  Tak. Obnizajcie a ja i tak będę krytykował Pana Burmistrza bo pokaże że można a przedtem się nie dało
  Wbrew temu co poniektórzy piszą, w wodociągach nie ma nic, to robienie wody na młyn służy pokazaniu jaki to 'ućciwy' i sprawiedliwy burmistrz się pokazał, który wreszcie wypędził złodziei. Gadka szmatka stara jak świat.

  Konkrety - obniżać nie pi.olić.
 • 23.11.2018 - 18:13
  bill napisał/a:
  Ależ ta pani przyjęła sobie ambitne cele. Nawet jak nic nie będzie robić to się zrealizują. Burmistrz Szlachetka zapomniał jeszcze dodać że jest to pani która pracowała w instytucji zatwierdzającej taryfy dla Myślenic, a teraz będzie je dopiero analizowała. Tośmy się doczekali zmiany. Śmiechu warte.
  Jeśli taka jest prawda, to faktycznie śmicha. Ale tak czy siak, któż inny teraz może te ceny obniżyć jak nie ta pani? Jestem zaskoczony osobiście, z lekka nawet na plus, że przynajmniej w tym przypadku nie sięgnął po jakiegoś partyjnego kolesia wiedzącego w temacie tyle że wodę się pije ;-)
 • 23.11.2018 - 14:16
  Czekamy na realizację obietnic: obniżajcie i bez ściemy. Dziękuję.

Powiat: Radni wybrali starostę. Na trzecią kadencję został nim Józef Tomal [WIDEO]

 • 23.11.2018 - 18:08
  bzzy napisał/a:
  Kaczyński, który wierzy, że Ruscy w zamachu zabili mu Brata bliźniaka bierze forsę od FSB, żeby się nacjonalistyczny zamęt w Polsce! Tęga z Ciebie głowa Prywatnie, oj tęga.
  Ruscy czy kto? Bo coś tu niejasne, albo z kimś faktycznie coś nie teges :-d

  https://m.youtube.com/watch?v=3PVBeKLEvtc
Pokaż więcej komentarzy