prywatnie

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • Wczoraj 16:28
  Przytaczasz zapis nowej ustawy o KRS, w myśl której zasadzie wszystkich członków Krajowej Rady Sądownictwa wybiera parlament.

  A czy Konstytucja coś mówi ilu członków do Krajowej Rady Sądownictwa powinni wybierać posłowie i senatorowie?

  Jak się to ma do Konstytucyjnej gwarancji niezawisłości sądów?

  zdjecie
 • 14.08.2018 - 19:58
  Luźna myśl - przecież Ci pisałam że mniejsza z tym.

  Widzę że odpowiedzi się nie doczekam - ilu członków KRS według Konstytucji wybiera parlament, a ilu członków według nowej ustawy wybiera parlament. I w tym świetle jak głosował poseł - za czy przeciw - odpowiedzieć nie potrafisz..
 • 14.08.2018 - 16:12
  Po raz 2 odmieniasz czasownik w formie męskiej, takie błędy robi się nie przypadkowo.. ale mniejsza z tym.

  Pytam bo chcę znać Twoje zdanie.
 • 14.08.2018 - 15:26
  @bagietka, proszę od jakiegoś czasu o nie owijanie, tylko o prostą odpowiedź: TAK lub NIE. To pozwolę sobie powtórzyć: złamał Konstytucję, czy nie złamał?
 • 14.08.2018 - 0:24
  No, chwileczkę..

  Czekam na odpowiedź TAK/NIE, czy nowa ustawa o KRS jest zgodna czy nie jest zgodna z Konstytucją?

  Co do podatków: no ale wciąż wprowadzane są nowe, to przez 500+? Można to gdzieś śledzić gdzie, na co i w jakich kwotach te pieniądze są wydawane?

  Z innej beczki: czy istnieje jakieś logiczne uzasadnienie dlaczego PiS płaci Obajtkowi 3,2 mln zł rocznie? Czy to nie rozrzutność? Jak do tego ma się często używane przez was słowo 'patriotyzm'?
 • 13.08.2018 - 19:18
  Bagietka napisał/a:
  A czyimi pieniędzmi przekupują wszystkie rządy na Świecie?
  Własnymi? Rząd nie ma żadnych pieniędzy podobnie jak Unia Europejska.
  Zejdź na ziemię
  I dobrze piszesz... Brawo. Powiedzmy coś o obiegu pieniędzy w programie 500+, z jakich środków ta kasa (z których podatków dokładnie) i jaka jest kwota brutto którą trzeba ściągnąć od nas po to żeby ktoś konkretny dostał 500 zł? Czekam na odp.

  Co z tą Konstytucją? Złamał czy nie złamał? Doczekam się?
 • 13.08.2018 - 14:50
  zdjecie
 • 13.08.2018 - 11:54
  Skąd tyle złości? Chcesz dobrą pracę? - Pracuj nad sobą, rozwijaj się, a nie że coś się należy. Nie mam nic przeciw zmianom, jestem nawet za bo są zdrowe. Ale co, że Szlachetka i PiS ma być zbawieniem?

  To dlaczego w Pcimiu zabetonowany po rodzince Hajduk? - To jest Twoim zdaniem fair? Samorząd ma być dla partii i swoich, czy dla mieszkańców?
 • 13.08.2018 - 11:07
  Bagietka napisał/a:
  Uściślij bo nie wiem o jaką zmianą zasady wybierania sędziów do KRS ci chodzi.

  Artykuł 187.
  (...) Wszystko jest tak jasne, klarowne, że naprawdę ciężko z tym polemizować prawnie. Można ale politycznie a to już nie jest wywód prawny tylko plucie jadem i nadinterpretowanie jasnych zasad wpisanych w samą Konstytucję i jej art 187 w wszystkimi punktami.
  Jeszcze raz:

  1. ilu członków KRS według Konstytucji wybiera sejm i senat?

  2. ilu członków KRS według nowej ustawy wybiera sejm i senat

  3. Jak głosował poseł? - Za nową ustawą o KRS czy przeciw ustawie?

  Proszę wreszcie o konkret...
 • 12.08.2018 - 20:21
  Unia Europejska to najlepsza rzecz jaka mogła spotkać Polskę, rusofile piszą inaczej.

  Czekam na odpowiedź: złamał poseł Konstytucję czy nie złamał?
 • 12.08.2018 - 18:38
  @bagietka, no dobrze.. Uściślijmy o co biega.

  Artykuł 187 --> czy poseł głosował zgodnie z Konstytucją czy nie zgodnie? Bronił zapisów Konstytucji, czy poparł sejmową samowolkę zmieniającą zasady wyboru do Krajowej Rady Sądownictwa?
 • 12.08.2018 - 15:16
  No dziewczyno, nie oczekuj że Ci tu całe resume wrzucę, chcesz sb poczytać ściągnij tekst Konstytucji np. w .pdf, znajdź rozdział o sądownictwie, dorzuć jeszcze do tego ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa i tyle.
 • 12.08.2018 - 14:09
  Tu masz ściągę na lekcje WOS, jak według Konstutucji wygląda powoływanie sędziów http://www.wosna5.pl/sad_najwyzszy

  Poseł złamał Konstutucję, czy nie?
 • 12.08.2018 - 13:54
  Ale sędziowie wybierani przez PiS, no bez jaj...
 • 12.08.2018 - 13:20
  Bagietka napisał/a:
  Dobre pytanie. Kto wybiera Komisję Europejską? Może pora się ocknąć?
  Wybierałeś taką Bieńskowską, dla której za 6tys pracuje tylko złodziej?
  Podciągają sobie ludzi na stanowiska zgodnie z ich ideologią i posłuszeństwem. Nazywa się to kooptacja i nie ma nic wspólnego z demokracją.
  Przepraszam, @bono wywołany, ale pozwolę się wtrącić... Pytanie, czy jest realne tak zorganizować unię, żeby wszystkich wybierać bezpośrednio. Jeśli można jakoś zminimalizować koszty (też z mojej kieszeni) to podpisuję się dwiema rękoma.

  Powiedz mi teraz w takim razie, dlaczego poseł którego jak widzę tu reprezentujesz poparł zmiany w Sądzie Najwyższym, Trybunale Konstytucyjnym, gdzie werbuje się sędziów z czystej nominacji PiS a nie przy urnach wyborczych???

  Czego się boicie? Śmiało..
 • 12.08.2018 - 9:23
  Pytanie czy Szlachetka jest Myślenicom potrzebny i jakie korzyści dla nas.

  Niektórych podnieca to, że wywali cały magistrat. W to nie wątpię, bo tak działa PiS; a może w zasadzie powinni wystawić etatowego fachowca od kadrowego trzęsienia, Obajtka? https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1737840,1,daniel-wszystko-moge-obajtek--zawrotna-kariera-nowego-prezesa-orlenu.read

  No tak, dezorganizować to potrafią. Tylko co z tego wynika? I znów mimowolnie myśl o czystkach kadrowych stosowanych przez np. Stalina, tylko że tam zabijano ale zasada ta sama - wymieść wszystkich. To prawda, Kaczyński kieruje swoimi pionkami jak rasowy komuch. Sorry ale wymiatanie dla samej zasady to jest debilizm, w praworządnym państwie po prostu skrajna nieodpowiedzialność. A bierze się to z lojalności wobec partii, więc gorszy sort won. Jeśli więc Szlachetka się tutaj dostanie i zdestabilizuje nam urząd, tak jak to robi jego kolega w państwowych spółkach to brawo PiS, na tyle was stać :-ppp  "Kadry są najważniejsze" (Włodzimierz Iljicz Lenin)
 • 11.08.2018 - 21:20
  Ty mi tu kolego (nacjonalista?) UE do ZSRR nie przyrównuj. To bzdura totalna do tego stopnia, że aż nie chce się wierzyć że pisze to ktoś żyjący w dostatku, w wolnej rozwijającej się i spokojnej Europie.

  Widać nie masz pojęcia ani o stopie życiowej, prawach obywatelskich, nacjonalizacji, Czeka, KGB, zbrodniach Stalina i Lenina, czy latach wielkiego głodu i ucisku ludzi.
 • 11.08.2018 - 14:28
  No cóż, na temat rosyjskich akcentów w PiS pisze się i mówi. A to kontakty Kamińskiego, to Macierewicz, a tu znów np. przyjazne Rosji wypowiedzi senatora Morawieckiego. Długi i niepokojący temat, pisze się też w niejednym miejscu o podobieństwach między polityką Putina a Kaczyńskiego.
  http://m.newsweek.pl/polska/prawie-jak-putin,12257,1,1.html

  http://mobile.natemat.pl/205365,macierewicz-najwiekszy-przyjaciel-rosji-po-tym-co-robil-w-wolnej-polsce-raport-mi-6-nie-jest-zadnym-zaskoczeniem

  Orban, przyjaciel i doradca Kaczyńskiego w tym 'jak się to robi', przez jakiś czas grał publicznie zawziętego wroga Rosji, by teraz po splątaniu całych Węgier pajęczyną swojej mafii otwarcie zmienić stosunek do Kremla. Putin ustawia swoich ludzi po całej Europie, są to ludzie związani z ruchem nacjonalistycznym i prawicowym. Putin wie - nacjonalizm może rozwalić Unię Europejską. Na Słowacji dzięki pomocy tamtejszych nacjonalistów Nocne Wilki które walczyły w Donbasie tworzą bazę militarną (oby się nam Donbas nie powtórzył).

  Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na podstawowy argument użyty przez PiS, Orbana, Putina do zawłaszczenia państwa:
  - wszyscy inni kradną, to skorumpowane komuchy, my będziemy oczyszczać i ich zamykać. Efekty "oczyszczania" są takie, że obecnie za Orbana korupcja jest większa niż za samej komuny, o Rosji nie wspomnę bo wiadomo, a co się dzieje u nas można na bierząco obserwować, gdzie Kaczyński swoich pachołków wpuszcza. Za ich łupy i wierność szefowi płacą wszyscy Polacy.

Wybory samorządowe 2018: Premier wyznaczył datę. Do urn pójdziemy 21 października

Osieczany: Czy kopiec im. Józefa Piłsudskiego może stać się atrakcją turystyczną regionu?

 • 13.08.2018 - 11:27
  Warto dać ludziom poznać ten obiekt, o rzut kamieniem od ścieżki biegowo-rowerowej. Niby nic wielkiego, a jednak nasi przodkowie mieli pomysł i chęci, non i dobrze byłoby poznać 'story' związaną jego z powstaniem . Tylko nie pozwolić tego miejsca ubrać w ideologie ani politycznie zawłaszczyć. Zabytek, fragment przeszłości nas wszystkich :-)

Wybory Samorządowe 2018: Kandydata PiS na burmistrza Myślenic poznamy w przyszłym tygodniu?

 • 12.08.2018 - 10:10
  Viking napisał/a:
  Ani jedni ani drudzy nie są "z mojej bajki".
  Podobnie, ale teraz rządzą ci i właśnie to oni za uszami mają najwięcej. Każdy kto wchodzi w mój portfel, moją prywatność i wolność.. Dlaczego mam się dokładać do 500+? Ceny rosną, ciągle nowe podatki.
  A przymusowa rejestracja kart SIM? Przecież to nie o terrorystów chodziło bo ich tu nie ma.
 • 05.08.2018 - 21:40
  zdjecie
 • 04.08.2018 - 21:07
  Viking napisał/a:
  Jak czytam tę dyskusję to życzę dyskutującym mniej nienawiści, mniej jadu, mniej pogardy dla innych ludzi. Nie musimy wszystkich w około lubić ale powinniśmy szanować innych ludzi. [...]Szanujmy się nawzajem.
  Hmm, ciekawe że pogarda i brak szacunku do drugiego człowieka masowo w szeregach PiS, można by tu wklejać i wklejać, od Pawłowicz począwszy a skończywszy na samym Kaczyńskim ("zdradzieckie mordy"). Takie postawy trzeba piętnować, a jeśli ktoś atakuje, to się bronimy. To że mamy do czynienia z prawnym atakiem PiS na społeczeństwo i prawa obywatelskie nie ulega wątpliwości. To co teraz robią Warszawie, za chwilkę zarazi środowiska lokalne, nie mam co do tego wątpliwości (przykład jeden, ale jest ich już setki http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22902504,radny-pis-powiesic-cale-po-prokuratura-to-manifestacja-pogladow.html )

  Co w normalnym państwie prawa ma wspólnego PSP z partią? Wydaje się że w państwie PiS chyba tak. Impreza potężna, tłumy i upały. Brak słów, zaczyna być delikatnie rzecz biorąc nieludzko nienormalnie. Gdzie w tym wszystkim człowiek, nawet gorszego sortu, ale człowiek?
  https://muzyka.interia.pl/raporty/raport-pol-and-rock-festival-2018/wiadomosci/news-pol-and-rock-festival-straz-pozarna-odmowila-pomocy-emocjona,nId,2614377#comments4-1

  bono napisał/a:
  @prywatnie
  PZPR to była "korupcja" za butelkę wódki.
  Teraz to pensja 80 tysiaków nie każdego Pisiaka zadowala
  Przykre, ale nie sposób się nie zgodzić. I temat ciągle aktualny: czy prawdziwi społecznicy jeszcze w ogóle są? Społecznicy, nie karierowicze.
 • 04.08.2018 - 16:08
  Cóż, pęd na kasę i władzę, wszelakich 'patryjotów' i 'katoli' ze znanej partii. Wyposzczone przez całe hude lata. Wtem prezes dał sygnał: brać co wasze. Bez łupów cały PiS rozleciałby się w proch. Prezes o tym wie i pozwala łupić, w zamian za wierność i posłuszeństwo.

  Więcej patriotyzmu i kultury miał niejeden członek PZPR. Gdzie te wielkie złodziejstwo przez które mieli zamknąć całą PO? Nie zamkną, kilka pokazówek, sami "biorą", bez hamulców. Targaj, targaj :-d.
  I to jest klęska tej partii, sorrki sekty, nie tylko wizerunkowa. Tam gdzie łup, wnet zlatują się sępy. No i jakich ludzi chcą wepchnąć do Sądu Najwyższego?

  Ziebro miał pozamykać wszystkich niewygodnych, ponoć do czarnej roboty się nadający. Przez niektórych uważany za przypadek psychologiczny na poziomie Maciara.
 • 03.08.2018 - 20:37
  Potrzeba nam i tu partyjnego świra. Sprawiedliwego, a nade wszystko prawego :-d. Warszawy im mało?

  https://m.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 31.07.2018 - 17:52
  Był moment, że Węgry stały ekonomicznie lepiej niż Polska. Teraz jest jeden władca Orban, jego koledzy słudzy i po prostu szara reszta. Jeśli ktoś ci próbuje wmówić, że jednowładztwo to rzecz dobra, ty zapytaj go, co ostatnio brał..
  http://m.newsweek.pl/swiat/wegry-panstwem-mafijnym-rosna-fortuny-orbana-i-jego-przyjaciol,artykuly,348563,1.html
 • 29.07.2018 - 16:37
  TRUSKAWKA napisał/a:
  Jedno jest dziwne? wychodzą starsi ludzie demonstrować i bronić tych co zarabiają po kilka tyś. posiadają immunitet śmiejąc się w duchu z emerytów którzy maj głodowe emerytury ,a bronią ludzi z przywilejami oraz wielkimi emeryturami.(sik!)
  Ci ludzie przyszli też tam za Ciebie. Nie oglądam TVP, czyżby już wciskano ludowi, że protestujący bronią sędziów?

  Kłamstwo jest brakiem szacunku i pierwszym znakiem, że dobrych intencji w tych reformach nie ma.
 • 29.07.2018 - 13:36
  PO jakiekolwiek by nie było, zagrożeń dla całkowitego upadku praworządności w Polsce nie stwarzało. Najlepszym dowodem jest choćby to, że nie ingerowało w wyniki wyborów i szanowało niezależność władzy sądowniczej (w ujęciu generalnym, odchyłek % od reguły jest był i będzie w każdym kraju, ważne żeby te praktyki nie były powszechne bo robi się chaos).

  100% sprawiedliwości to iluzja, co nie znaczy że nie powinniśmy się do takiej klarowności i społecznej równości zbliżać; wszyscy traktowani równo wobec prawa i wszyscy obywatele nie łamiący przyjętych w społeczeństwie reguł to byłaby ziemia obiecana.

  Reformy PiS przyjdzie ocenić w praktyce, jednakże sygnały i zachowania obserwowane u działaczy tej partii zapowiadają raczej degradację niż postęp w sądownictwie, ale też na na innych polach. Wprowadzanie rozwiązań jakby siłą wyciągniętych z PRL nie przystaje do tych czasów i nigdy się nie przyjmie. Porażka tych ludzi będzie tym dotkliwsza, że ścigana jako przestępstwo po przywróceniu konstutucyjnego porządku.

  Chaos nie może trwać wiecznie. Nie sztuka zniszczyć, sztuką jest coś zbudować. A pomysłu PiS po prostu nie ma. Kadry marnej jakości, nastawione na przejęcie tego się da i konsumowanie zdobyczy. Klęska wisi w powietrzu. Plany głoszone przez premiera. Cóż, za PRL potrafiono o planach prawić jeszcze dłużej. Nie ruszało by aż tak, gdyby nie to, zże te miernoty wciąż wołają o więcej pieniędzy. A za co? -Za niszczenie prawa w Polsce?
 • 28.07.2018 - 13:58
  Te forumowe dyskusje: kilku partyjnych trolli + paru stałych czytelników.

  Od dokładnych ocen są wszelakie międzynarodowe komisje i Unia Europejska. PiS polskiego prawa nie naprawia, oni go przerabiają na służące interesom grupy osób, co z interesem wszystkich Polaków nie koniecznie idzie. Czekam na głos Episkopatu Polski. Watykan, Komisja Europejska, Trybunał Sprawiedliwości, Helsińska Komisja Praw Człowieka, i inne instytucje włącznie USA już swoje opinie wydały. Tu opinia komisji praw człowieka: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1738518,1,komitet-helsinski-prawa-czlowieka-w-polsce-w-najgorszej-kondycji-po-1989-roku.read

  Trzeba mieć na uwadze, jak bardzo rządzący igrają naszym bezpieczeństwem podważając zaufanie do Polski naszych sojuszników. Ja uważam, że to działanie nieprzypadkowe i oni doskonale wiedzą co robią. Tych ludzi przyszłość wcześniej czy później rozliczy (http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1154692,wyzwania-polskiej-polityki-zagranicznej.html )

  Poseł który miał nas wszystkich reprezentować przyczynił się do skierowania prawa przeciw społeczeństwu które go wybrało. I to jest klęska nie tylko patriotyzmu, to jest tragedia poczucia tożsamości i wielu innych głębszych spraw. Za 'srebrników 30':
  * policja i wojsko według ustaw PiS powinny stworzyć ścianę między partyjnymi prominentami a Polakami - niewolnikami (PRL)
  * sądy mają dyscyplinować nieposłusznych władzy i mających inne zdanie, a poza tym zapewnić bezkarność partyjnym w skoku na kasę (PRL)
  * wprowadzono też sporo innych zmian, które zaczynają przypominać prawo z czasów rządów PZPR
  * TVP została zawłaszczona i przekształcona w narzędzie na usługach partii (PRL)
Pokaż więcej komentarzy