nikita

Myślenice: Ruszyła budowa parkingu pod estakadą

 • 23.12.2017 - 22:46
  A co to Myślenice tylko dla mieszkańców inni też płacą podatki do gminy. A jak komuś nie pasuje niech się wyprowadzi z miasta niech poczuje zapchane busy lub 4km na nogach do przystanku. ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM...

Burmistrz podpisał umowę na budowę Muzeum Niepodległości. Zostało 11 miesięcy do otwarcia

 • 13.12.2017 - 19:15
  A gdzie parkingi dla ludzi , gdzie poprawa komunikacji publicznej?

Stojowice: Kobieta potrącona na pasach. Jeden z kierowców poszukiwany

 • 02.12.2017 - 16:18
  Może nie było trzeciego...

KONTROWERSJE: Przez remont Słonecznej zamiera handel? Wicestarosta sprawdza i publikuje film [WIDEO]

 • 17.10.2017 - 17:20
  Pasy przy samych skrzużowaniach to porażka powinny być tak namalowane żeby za nimi przed krzyżówką było miejsce na 1 samochód tak jak to jest np przy wyjeździe z Rynku obok gimnazjum.

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH OSIECZANY !!!!!

 • 06.03.2017 - 19:14
  Pasy w Osieczanach powinny być w co najmniej trzech miejscach. Przy krzyżówce InterZoo. Przystanki są a nie ma jak przejść na drugą stronę. Grupa gimnazjalistów czeka i nie mają jak bezpiecznie przejść. Podobnie jest obok szkoły podstawowej.... i kolejnych dwóch przystanków w stronę Myślenic. Jakby były pasy to i kierowcy mieli by ułatwienie do zatrzymania się i bezpiecznego przepuszczenia pieszych. Po pierwsze na pasach nie wolno wyprzedzać a po drugie zatrzymanie kierowcy jest uzasadnione. Jeśli jakaś gapa na niego najedzie to uprzejmość nie będzie karą. I niech nie mówią że się nie da, w Drogini, Łękach pasy istnieją. Więc.....Osieczany do dzieła !!! Walczcie o bezpieczeństwo swoje i Waszych dzieci.

Droginia śmieci

 • 07.09.2016 - 23:07
  Trzeba sie zastanowic skad mial pampersy? Bo taka ilosc to prawie hurt. I dlaczego nie oddaje na wysypisko. Może to jakas dzialalnosc ktora szuka oszczędności

Myślenicki Festiwal Lata: Koncerty odwołane. Zagrają Bracia i DJ

 • 03.07.2016 - 21:54
  ze strony MARGARET kompletny brak szacunku do osób zebranych pod sceną, choćby małe "przepraszam za spóźnienie" , organizatorzy zero informacji na temat jej spóźnienia......
  40 minut spóźnienia powinno mieć konsekwencje finansowe dla niej, a jeśli nie ona to ktoś kto nie zadbał o kary w umowie. Do tego przyjechała ubrana jakby ją z siłowni ściągnięto, gdyby nie ledy na nogach sztucznie przypięte i ta dziwna korona która miała zatuszować prawdopodobnie zaniedbaną fryzurę, brak makijażu scenicznego... wyglądała jakby nie była gwiazdą tylko jej podróbką, totalny "olew" z jej strony do występu w Myślenicach

Makabra w Stróży. Razem z kolegą skatował żonę

 • 17.03.2016 - 22:08
  nie on jeden ma taką życiową sytuacje i ma na tyle rozumu że nie popełnia rękoczynów. Normalny mąż nie włóczy się z podejrzanymi typami po klubach krakowskich. Jeśli w każdym przypadku mąż miałby przyzwolenie na zabicie czy okaleczenie żony to nie potrzeba nam emigrantów. Którzy w swojej kulturze mają "pozwolenie" na wylewanie kwasu na kobiety. Za takie zachowanie powinien być najwyższy wymiar kary aby innym kulturowo nie otwierać "drzwiczek" na bezkarną przemoc.
  Jeżeli miałby normalnie pod sufitem zostawia żonę i dzieci i urządza sobie życie na nowo a nie szuka zemsty. Nie jeden normalny facet byłby szczęśliwy, że żona daje mu wolną rękę i pozwala odejść. wtedy i dzieci jeśli byłby dobrym ojcem same by do niego lgnęły. Jeśli chodzi o kwestię majątku to przecież dzieci są jego i nic mu nie przepada bo to one i tak się stają dziedzicami.
 • 15.03.2016 - 22:52
  Kilka miesięcy temu był wątek na forum o biznesmenie z myślenic który pobił chłopaka , podczas ataku był w takiej furii że nic do niego nie docierało. CiEKAWE JAKI WYROK ZA TO DOSTAŁ ?- niesamowita agresja wśród "biznesmenów" żyją w przekonaniu, że kto bogatemu zabroni. Dziwię się tylko ludziom którzy stoją na straży prawa że ulegają argumentom i godzą się na zamiatanie sprawy pod dywan. Chylę czoła tym którzy mają odwagę powiedzieć "nie" . Szacunek dla mediów , które mają odwagę nagłaśniać takie sprawy tym samym nas ostrzegając możemy później wybrać czy nabijać takim portfele....

Dobczyce: Trzech kandydatów na burmistrza. Który wygra? [SONDAŻ]

 • 26.03.2015 - 23:00
  Pan Knapik już szkołę pogrążył jako dyrektor, funkcja burmistrza to nie jest dobre stanowisko

Gwałt

 • 11.03.2015 - 20:08
  nie wiem czy prawda czy plotki, oszczeżenie dla uczniów Szkoły Podstawowej było aby nie wracały same, taka informacja o szczególnej ostrożności jeżeli sytuacja miała miejsce powinna być ogłoszona na wszelkie możliwe sposoby. Ludzie stali by się bardziej czujni i zwracali by uwagę na dziwne zachowania. Co odstraszyło by zapewne potencjalnych psycholi,a poza tym dzieci mieszkające daleko powinny mieć zapewniony dojazd.

Ksiądz w Osieczanach

 • 04.12.2014 - 20:52
  Jeśli ktoś nie bierze udziału w życiu parafii to powinien milczeć, a nie podżegać innych. Jakby miał pełne informacje to powinien wiedzieć że to rada parafii tak uzgodniła. Nie dajesz to się nie odzywaj, nie mówcie że w Krakowie by sobie tak ludzie nie pozwolili, mam koleżanki mieszkające w Krakowie itakie rzeczy są normą sprzątanie też. Tylko ludzie są tam bardziej inteligentni i potrafia się zachować. Jeśli im coś nie pasuje idą do rady parafialnej albo do księdza a nie jak tchórze piszą na forach

Chińskie centrum handlowe w Myślenicach

 • 13.11.2013 - 20:50
  zastanawiam się kto zezwolił na taką samowolkę w chińskim markecie. Przydałby się solidny rzecznik praw konsumenckich w gminie. Jesteśmy w Unii i prawo unijne daje nam gwarancję na produkt. W CHIŃSKIM MARKECIE reklamacji nie przyjmują.

śmieci

 • 10.05.2013 - 22:29
  jak dla mnie jest to niesprawiedliwe że za dzieci się płaci śmieci. Gdzie polityka prorodzinna?
 • 09.05.2013 - 14:29
  dlaczego będą wywozić do lasu to proste....
  bo jak się okaże że po jakiejś balandze rodzinki natworzy się multum śmieci i będą wrzucone do jednego pojemnika to prościej będzie wywieźć je do lasu niż wywalić i np śmierdzące segregować.
  Przy założeniu że rodzina liczy np 6 osób nie warto będzie się narażać i przekazywać nieposegregowane.Lepiej je wywieźć i nie narażać się na dodatkowe 6,30x6osób=37,80 zł miesięcznie.
  Jak dla mnie różnica między segregowanymi i niesegregowanymi jest za wysoka i to będzie skłaniać ludzi leniwych i flejtuchów do kombinacji. Ci co segregowali i tak segregować będą, a Ci co wywozili do lasu i tak wywiozą, a dla pozoru coś niecoś przesegregują.

  Ze śmieciami w lasach i w rowach może być jeszcze gorzej niż teraz.
 • 14.03.2013 - 21:34
  Zastanawia mnie fakt dlaczego za posegregowane śmieci będziemy musieli płacić.
  Logicznie rzecz biorąc to za posegregowaną makulaturę, plastik, metal
  można jeszcze dostać pieniądze w odpowiednim skupie. Wygląda na to, że oprócz tego, że ktoś od nas za sam wywóz ma czystą kasę to jeszcze dorobi na sprzedaży surowców wtórnych.
  A może ktoś o tym fakcie zapomniał ?
  Może ktoś zna cenniki jakie płacą w skupie za kg poszczególnych surowców wtórnych?

Tutaj uważaj

 • 21.03.2013 - 21:29
  zwieprzony napisał/a:
  Zwracam szczególną uwagę wszystkim kierowcom poruszającym się po nowym rondzie!!
  Większość oczywiście wie co to kultura jazdy , ale duża część z nich wjeżdża na rondo jakby nikogo na nim nie było... , i na nic nie zważając pakują się w najlepsze z impetem w skrzyżowanie 'zapominając chyba' że pierwszeństwo mają ci którzy na rondo już wjechali. Ja rozumiem że trzeba śmiało włączać się do ruchu by nie tworzyć korków , ale nie w taki sposób by wymuszać na innych pierwszeństwo. Już parę razy miałem sytuację kiedy to spokojnie poruszając się po kole ktoś pakował się przede mnie i zmuszał do hamowania. I co poniektórzy mogli by jeszcze przypomnieć sobie zasady używania kierunkowskazów na rondzie bez świateł.
  Pamiętaj że jeśli przed rondem nie ma znaku ustąp pierwszeństwa to pierwszeństwo nie należy do tych na rondzie...
  w Myślenicach nie ma takich sytuacji no chyba że ktoś zniszczy znak

Szewc

 • 29.10.2012 - 20:26
  na rzemieślniczej -polecam :)

SZAMBO CZY EKO OCZYSZCZALNIA

 • 29.10.2012 - 14:04
  aaa bardzo dziękuję za informację

  "3.Kiedy uda Ci się wybudować, to odbiór oczyszczalni zgłaszasz w gminie, a nie jak przy zgłoszeniu do starosty.
  ale
  znając zawziętość władzy będą trudności. Ich nie interesuje czy stać nas będzie na opłaty."  Jeśli chodzi o Urząd Gminy to wydała mi dokument decyzję, w której informuje, że moja działka nie jest objęta projektem kanalizacji. Tym samym aby móc spokojnie zamieszkać w tak trudnym miejscu jedynym rozwiązaniem była dla mnie przydomowa oczyszczalnia .


 • 26.10.2012 - 12:10
  Czy ktoś orientuje się jak odebrać przydomową oczyszczalnię?
  Czy wystarczy tylko zezwolenie ze starostwa na budowę?
  W którym momencie załatwiać zezwolenie wodno prawne i czy jest ono konieczne jeśli starostwo do wydania pozwolenia na budowę go nie wymagało a oczyszczalnia nie jest rozsączająca??


  Z góry dziękuję za rzetelną informację

ILUZJA REKLAMY NEGRA SPORT PRZY ZAKOPIANCE - WYPADKI!!!

 • 26.10.2012 - 9:37
  Witam,
  Czy ktoś już miał doświadczenie jak oddziałowuje ta reklama na kierowcę jadącego od Krakowa?

  Kolor zielony zmieniający się na czerwoną strzałkę wywołuje w podświadomości kierowcy odruch zatrzymania lub zwolnienia co jest bardzo niebezpieczne.
  Dodatkową rzeczą jest to, że na znaku drogowym są również strzałki .

  Podobne symbole i kolory na reklamie wprowadzają podświadomość kierowcy w błąd.
  Podejrzewam, że stąd się bierze tyle wypadków w tamtym miejscu.
  Proszę o opinie i odpowiednią interwencję osób, które wyraziły zgodę na taką formę reklamy- jeśli oczywiście takie zezwolenie jest

Dworzec Pks

 • 12.12.2011 - 22:13
  tak tak.. 2 zł za toaletę to rozbój w biały dzień... w takich miejscach toaleta powinna byc za darmo.... tak jak w galeriach krakowskich, lotnisku i innych publicznych miejscach. Zwłaszcza przy takim skupisku sklepów to już z tych czynszów powinno być pokryte utrzymanie toalet.
  zwłaszcza ze obok jest kawiarnia!!! Chore, kto się na to zgodził?!!!

krzaki obok drogi zasłaniające widoczność

 • 09.09.2011 - 15:14
  awaria samochodu może się zdarzyć w każdym miejscu,
  od czegoś należy zacząć, mentalność ludzi ciężko zmienić, a urzędnicy są nie do ruszenia

  Najlepiej nic nie róbmy tylko narzekajmy! Są ludzie którzy widzą tylko siebie i swoje "majątki" w wartości krzaków które to niby są ich i nie wolno ich ruszyć.

  Ps. A czy może ktoś się orientuje ile metrów wydzielonego pobocza jest obok drogi gminnej i powiatowej? I ile od pasa takiej jezdni właściciel ma utrzymać porządek. W mieście właściciel dostaje mandat za nieodśnierzenie chodnika a poza miastem też coś musi być....
 • 19.08.2011 - 15:55
  Wakacje się kończą, rok szkolny już niebawem się zacznie a o bezpieczeństwo dzieci nikt nie dba. Jadąc samochodem kazda osoba widzi jakie niebezpieczeństwo czeka dzieci stojące na przystankach i kierowców którzy chcą skręcić  lub wyjechać z drogi podporządkowanej.
  1.Pierwszym takim miejscem jest odcinek Zarabie-Osieczany
  2.Osoby skręcające z Osieczan w stronę Zarabia mają nie lada problem bo krzaki
  które rosną na przeciw nowo kładzionego chodnika narażają na ogromne niebezpieczeństwo a przecież tam skręcają "ginbusy" niech tylko ktoś z braku widoczności podjedzie pod taki autobus to tragedia murowana
  3. Droginia-Kornatka trasa widokowa  na jezioro
  dwa albo trzy przystanki dosłownie w krzakach do tego zakręty  serpentyny i krzaki  które wchodzą na drogę.
  Gdzie ta nasza władza??? Gdzie jest zarząd dróg?!!! No i  kto  będzie winien potencjalnym tragedią jeśli na grupę dzieci oczekujących wjedzie samochód. Dzieci w tych miejscach stoją na drodze!!!
  4. Droginia - Ratanica  na łuku powyżej dwóch dróg były 4  wypadki i nadal pobocze jest zaniedbane
Pokaż więcej komentarzy