nikita

Myślenice: Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • 27.03.2019 - 23:02
  Sprawa jest prosta mieszkańcy wykupią koperty i już nie będzie miejsc parkingowych mają do tego pełne prawo- też bym tak zrobiła przy tak znikomej różnicy:) tylko nikt nie będzie miał prawa parkować na takim miejscu jak będzie wolne cały dzień. Z miejsca które mogłoby rocznie zarobić tysiące będzie 400 zł
  :)

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 23.03.2019 - 7:39
  oportunista napisał/a:
  A co byście chcieli? Płodzić dzieci bez żadnych obowiązków? Pińcet na wódę a bachorami niech się inni zajmują? Po to się zostaje rodzicem żeby uczyć i wychować dzieci, szkoła jest dodatkiem ale to dom jest najważniejszy!

  Jeśli to jest wypowiedź nauczyciela, osoby wykształconej, której powierzamy los i wychowanie dzieci to najpierw selekcja nauczycieli, badania psychologiczne czy mogą uczyć dzieć dzieci, testy co 2-3 lata kontrolujący zakres wiedzy i sposoby nauczania i 8 godzin pracy (ruchomy czas pracy albo zmiany) żeby nie było że wywiadówka jest po godzinach. Tak pracują ludzie również po studiach, i zarabiają najniższą krajową.

Osieczany: Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 14.02.2019 - 20:06
  Rysiekmakina napisał/a:
  Nie rozumiem w jakim celu te pasy są potrzebne skoro chodnik jest tylko po jednej stronie to co pasy maja ułatwic przejscie gdzie z chodnika do rowu ????nikt mi nie powiw ze osoba która wyjdzie z domu po stronie gdzie niema chodnika pujdzie poboczem po błocie do najbliszych pasów żeby przejsc na drugą stronę nie poprostu przelezie prosto od domu na druga strone i pujdzie chodnikiem a pasy to tylko niepotezebna inwestycja marnowanie pieniedzy i dodatkowe utrudnianie ruchu!!!
  To nie chodzi tylko o wyjście z własnej posesji. Skoro jeździ Pan samochodem i nie dostrzega problemu pieszych, problemu uczniów, studentów, pracujących którzy codziennie dojeżdżają busem i przechodzą na drugą stronę, tylko myśli o tym, że będzie Pan musiał przepuścić pieszych na pasach i dwie minuty wcześniej wyjechać.Piesi to utrudnienia? Jak pasy są dla kogoś utrudnieniem to powinien zrzec się prawa jazdy, bo jak radzi sobie z poważniejszy trudnościami na drodze.?
 • 14.02.2019 - 15:57
  Mama_Mia napisał/a:
  Tu o innym budżecie mowa, bo pasy są w gestii powiatu, a te inwestycje, o których mowa, to gminne. Wiadomo, że wszędzie trzeba się liczyć z kosztami, ale nikt nie oczekuje cudów z dnia na dzień, ale problem pasów jest od lat podnoszony, raz przy szkole, raz przy ogródkach, raz przy Smykolandii i tak dalej..., a tym razem to po prostu połączone siły, wsparte mediami, bo trzeba przyznać, że dzięki nagłośnieniu sprawy odpowiednie władze nieco się nad problemem pochyliły, a nie pierwszym pismem zamiotły pod dywan.
  Ale nie ma przeszkód aby pasy były zrobione z udziałem gminy, wiele inwestycji jest robionych wspólnymi siłami - chcieć to móc.
 • 14.02.2019 - 0:15
  Debata... tam nie.... Tu nie bo technicznie się nie da... Tam za mały strumień ludzi... a przecież te setki ludzi wsiadający i wysiadających z busów przechodzą na co dzień czy są pasy czy ich nie ma. Niech Pan dyrektor ZARZĄDU nie mówi, że pasy są niebezpieczne, ponieważ bardziej niebezpiecznie niż teraz to już być nie może. OBECNIE przejście dla pieszych istnieje na każdym metrze drogi w Osieczanach. Wystarczy tylko rano zobaczyć jak co wjazd czyli ok 10-15 metrów ktoś czeka żeby przejść na drugą stronę drogi. Ludzie przechodzą w miejscach gdzie najmniej można się spodziewać. Tak jak to miało miejsce przy śmiertelnym wypadku. Pomysł z wysepkami super sprawa - przy takim natężeniu ruchu. Pasy powinni zrobić zanim ruszą z remontem mostu na Rabie. W Łękach, Droginii, Trzemeśni są pasy, to i w Osieczanach da się zrobić. Niezgodne z przepisami to powinno być to że są przystanki, szkoła, a nie ma pasów, a nie to że nie ma gdzie zrobić chodnika. Ludzi którzy przez tyle lat nie potrafią dać konkretów w tak prostej i oczywistej sprawie powinno usuwać się ze stanowiska. Mieszkańcy chcą działania, informacji o konkretnych krokach podjętych w sprawie, a nie mydlenia oczu, że kiedyś... że może... że niebezpiecznie, że nic nie obiecuje... Wygląda na to, że trzeba na spotkanie zaprosić ludzi którzy są w stanie coś zrobić, zadecydować, którzy są bardziej kompetentni. Priorytetem powinno być w Starostwie i w Gminie pochylenie się nad problemem przejść dla pieszych w Osieczanach.

Pytacie jak pokonać to skrzyżowanie. Policja odpowiada, ekspert radzi domalować pasy prowadzące

 • 07.02.2019 - 20:09
  Na rondo było żal kasy.... miejsce było... lepiej poprawiać co kilka lat niż zrobić raz a porządnie

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 05.02.2019 - 20:11
  eddie napisał/a:
  no jakby nie liczyć to jest 10 do 11 chyba że dratewkę liczymy za dwóch
  A może kolejność wg głosów uzyskanych od prawej największą ilość od lewej najmniejsza :) albo na odwrót :)
 • 05.02.2019 - 19:30
  Jaki jest problem siedzenia obok siebie czy mikrofonów?

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 23.01.2019 - 17:02
  Zostawcie światła Jawornik i Krzyszkowice to priorytet bo tam jest najwięcej wypadków i kolizji a będzie jeszcze więcej jak zlikwidują "próg zwalniający" którym są światła.
 • 23.01.2019 - 16:44
  Światła w Myślenicach to szansa włączenia się w innych miejscach "zakopianki", zawsze powstaje mała luka, która pozwala przejechać zakopiankę w innych miejscach np w Jaworniku. Pierwsze należy zrobić alternatywne boczne drogi, które pozwolą dojechać do tych bezkolizyjnych skrzyżowań. Tunel w Krzyszkowicach jak najbardziej ale świateł nie powinno się ruszać dopóki, Jawornik nie będzie miał bezkolizyjnego zjazdu , skrzyżowania w stronę Sułkowic na którym mieszkańcy Jawornika będą mogli bezpiecznie włączyć się do ruchu w stronę Krakowa i Myślenic. Przełączki powinny być zawrotkami z dodatkowym pasem do włączenia.

Myślenice: Maciej Ostrowski zrzekł się mandatu burmistrza. Jego zadania pełni sekretarz gminy

 • 06.11.2018 - 17:47
  Nowa siła, nowe priorytety, ambicje - nowa krew jest niczym transfuzja daje szansę ale to od organizmu zależy czy ten zastrzyk energii wykorzysta. Jeśli dochodzi do autoagresji wewnątrz to prowadzi do destrukcji. Skupianie się tylko na tym jak wzajemnie się zniszczyć zabiera czas na wspólne działanie i rozwój.
 • 06.11.2018 - 17:36
  Każdy ma szansę, Pan Szlachetna i radni dostali mandat zaufania na na najbliższe lata Pan Ostrowski był 15 lat to też coś oznacza. Będąc na takim stanowisku nikt nie będzie w stanie wszystkim dogodzić. Szczerze mówiąc to powinna być zrobiona ankieta na miasto info, czy głos w danej liście był oddany na partię czy na człowieka. Nie mieszajcie ludziom w głowach! Wyborcy zaufali ludziom a nie partii.

Myślenice: PiS ma w radzie 10 radnych, ale do większości brakuje jednego

 • 25.10.2018 - 19:15
  Ja mam nadzieję że sprawowanie funkcje będą dla dobra ludzi. Uważam, że nie ważne z jakiej ktoś jest partii, bo do jakiejś należeć musi. I mam nadzieję, że nie będzie dyktatury że tak ma być oddany głos. Ludzie zaufali tym ludziom, bo ich znają, a nie dlatego że należą do danego ugrupowania. Tak to można gadać na szczeblu sejmu i Senatu gdzie nie zna się tych osób tylko kieruje się wyborca celem statutowym. Głupie gadanie o większości żądzących. Jeśli ktoś nie spełni oczekiwań wyborców tylko ugrupowania zostanie surowo oceniony w kolejnych wyborach.

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

 • 25.03.2018 - 12:38
  anula napisał/a:
  Śmieszne to jest to, że wszyscy ją szukali, cudowali myśleli ze trup a dopiero po 3 tygodniach ujawnili zdjęcie z monitoringu dziewczyny z walizka, co jednoznacznie wskazywało, że uciekła. Teraz się dowiaduję, że były jakieś zbiórki pieniędzy? ! Wiedzieliście, że poszła z walizki czyli zwiała. Zatailiście ten fakt przed ludźmi i zbieraliście pieniądze na jej poszukiwania?! No bez komentarza
  Ci co byli chętni do pomocy wszyscy wiedzieli, nikt tego nie ukrywał.Mama od początku o tym mówiła. Na facebooku też osoby o 5ym wspominały już na drugi dzień.
 • 21.03.2018 - 23:02
  Anonim1234567 napisał/a:
  No tak, bo jak jest problem to od razu prosi sie ludzi o pomoc a jak sprawa rozwiazana to najlepiej zeby wszyscy sie odczepili. Problem w tym, ze wielu ludzi zaangazowalo siebie i wlasne pieniadze w ta sprawe! Maja prawo przynajmniej wiedziec jaki byl powod tego nieodpowiedzialnego zachowania...
  Żadnego prawa nie mają... wielu robiło to bezinteresownie, a jak ktoś robił i pomagał z ciekawości i teraz szuka sensacji to niech pomyśli jakby się czuł w takiej sytuacji. ZOSTAWCIE TYCH LUDZI W SPOKOJU 21 DNI BYŁO DLA NICH TRAUMĄ, cieszmy się, że nic się nie stało ....

Myślenice: Zakaz wjazdu na Rynek? Tak, ale od 1 kwietnia

 • 14.03.2018 - 18:23
  Wypowiedź o wyprowadzeniu się na wieś była też nawiązaniem do płatnych stref w Myślenicach i braku parkingów , do tego blokowanie parkingu na starym placu targowym z powodu budowy, Jeśli do tego doszedłby zakaz przejazdu i parkingu przez Kościuszki to nic tylko ogrodzić Myślenice i zrobić prywatną posesję :) NA SZCZĘŚCIE TAK NIE JEST????????????
 • 14.03.2018 - 18:15
  Gdzie tam jest napisane, ze Kościuszki będzie zamknięte? Do tej szkoły to powinnas sama się wybrac a nie myśleć o jeździe samochodem[/cytat]

  Hamuj swoje ubliżające wypowiedzi... wystarczy wyprowadzenie z błędu.... a może poziom kultury osobistej na to nie pozwala? !!! :)
 • 14.03.2018 - 18:07
  mirekm napisał/a:
  Poskładaj sobie sylabami na głos - tak jak to robicie w przedszkolu. Ja wiem, że to nie jest "Ala ma kota", ale wierzę w ciebie...

  Fragment artykułu:
  "Od 1 kwietnia na płycie Rynku obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu oraz parkowania. Od ulicy Kilińskiego, Bema i Reja zamontowane zostaną słupki ograniczające wjazd. Ten nie będzie również możliwy od strony ul. Kościuszki, gdzie znajdą się betonowe donice."

  Wyjaśnienie:
  Obowiązywać będzie zakaz wjazdu na płytę Rynku (to ten duży kwadrat w centrum miasta), co więcej nie wjedziesz na płytę (tak, chodzi dalej ten kwadrat) z ulicy Kościuszki, ale nigdzie nie jest napisane, że ulica Kościuszki będzie zamknięta. Wniosek? Hm skręt w prawo z Kościuszki na kwadrat nie będzie możliwy.

  Kumasz?
  Nie byłoby tematu gdyby na zdjęciu býła płyta Rynku a nie wprowadzające w błąd zdjęcie parkingu i ulicy Kościuszki. Celowe działanie? Na niekorzyść rządzących!
 • 14.03.2018 - 17:58
  Artykuł i zdjęcia są dwuznaczne, jeśli ulica Kościuszki zostaje na tych samych zasadach to nie ma tematu. Nie tylko ja tak zrozumiałem artykuł. Wynikła wymiana zdań w większym gronie. I postawiłem na moją przegraną w zrozumieniu tekstu. Dla jasności ogółu : Ulica Kościuszki zostaje nadal przejezdna. 2. Parking wzdłuż pozostaje. Jak dla mnie płyta Rynku powinna być zamknięta dla ruchu....tak też głosowałem!!!
 • 12.03.2018 - 22:17
  Powinien być przejazd przez rynek aby bezpiecznie wysadzić dziecko pod szkołą. Przynajmniej nie będą przebiegac przez pasy spiesząc się. Zwłaszcza że szkoła chce się ubiegać o klasy 1-8. Ulica Kościuszki powinna nadal być przejezdna. Dobczyce nie blokują przejazdu...Limanowa ma przejazd, Nowy Targ i wiele innych. Rynek już zamiera. Rozumiem że na plýtę brak wjazdu i dodać zieleni, ale ulica Kościuszki z bocznym parkingiem powinna zostać przejezdna. Jak komuś przeszkadza ruch to niech na wieś się wyprowadzi zieleni dużo, bruków ba nawet chodników nie ma, busy nie jeżdżą bo trasy nieekonomiczne. Z Myślenic chcą Kraków zrobić, korki...brak parkingów, strefy płatne kto w tym ma interes? bo na pewno nie przeciętny mieszkaniec Gminy Myślenice
 • 10.03.2018 - 19:31
  A co z podowozem dzieci do szkoły ?

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 14.03.2018 - 17:46
  Tylko że to nie pierwszy przypadek w powiecie Myślenicach... można wjechać komuś na posesję pobić i być bez konsekwencji...

Myślenice: Ruszyła budowa parkingu pod estakadą

 • 23.12.2017 - 22:46
  A co to Myślenice tylko dla mieszkańców inni też płacą podatki do gminy. A jak komuś nie pasuje niech się wyprowadzi z miasta niech poczuje zapchane busy lub 4km na nogach do przystanku. ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM...

Burmistrz podpisał umowę na budowę Muzeum Niepodległości. Zostało 11 miesięcy do otwarcia

 • 13.12.2017 - 19:15
  A gdzie parkingi dla ludzi , gdzie poprawa komunikacji publicznej?

Stojowice: Kobieta potrącona na pasach. Jeden z kierowców poszukiwany

 • 02.12.2017 - 16:18
  Może nie było trzeciego...

KONTROWERSJE: Przez remont Słonecznej zamiera handel? Wicestarosta sprawdza i publikuje film [WIDEO]

 • 17.10.2017 - 17:20
  Pasy przy samych skrzużowaniach to porażka powinny być tak namalowane żeby za nimi przed krzyżówką było miejsce na 1 samochód tak jak to jest np przy wyjeździe z Rynku obok gimnazjum.

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH OSIECZANY !!!!!

 • 06.03.2017 - 19:14
  Pasy w Osieczanach powinny być w co najmniej trzech miejscach. Przy krzyżówce InterZoo. Przystanki są a nie ma jak przejść na drugą stronę. Grupa gimnazjalistów czeka i nie mają jak bezpiecznie przejść. Podobnie jest obok szkoły podstawowej.... i kolejnych dwóch przystanków w stronę Myślenic. Jakby były pasy to i kierowcy mieli by ułatwienie do zatrzymania się i bezpiecznego przepuszczenia pieszych. Po pierwsze na pasach nie wolno wyprzedzać a po drugie zatrzymanie kierowcy jest uzasadnione. Jeśli jakaś gapa na niego najedzie to uprzejmość nie będzie karą. I niech nie mówią że się nie da, w Drogini, Łękach pasy istnieją. Więc.....Osieczany do dzieła !!! Walczcie o bezpieczeństwo swoje i Waszych dzieci.

Droginia śmieci

 • 07.09.2016 - 23:07
  Trzeba sie zastanowic skad mial pampersy? Bo taka ilosc to prawie hurt. I dlaczego nie oddaje na wysypisko. Może to jakas dzialalnosc ktora szuka oszczędności

Myślenicki Festiwal Lata: Koncerty odwołane. Zagrają Bracia i DJ

 • 03.07.2016 - 21:54
  ze strony MARGARET kompletny brak szacunku do osób zebranych pod sceną, choćby małe "przepraszam za spóźnienie" , organizatorzy zero informacji na temat jej spóźnienia......
  40 minut spóźnienia powinno mieć konsekwencje finansowe dla niej, a jeśli nie ona to ktoś kto nie zadbał o kary w umowie. Do tego przyjechała ubrana jakby ją z siłowni ściągnięto, gdyby nie ledy na nogach sztucznie przypięte i ta dziwna korona która miała zatuszować prawdopodobnie zaniedbaną fryzurę, brak makijażu scenicznego... wyglądała jakby nie była gwiazdą tylko jej podróbką, totalny "olew" z jej strony do występu w Myślenicach

Makabra w Stróży. Razem z kolegą skatował żonę

 • 17.03.2016 - 22:08
  nie on jeden ma taką życiową sytuacje i ma na tyle rozumu że nie popełnia rękoczynów. Normalny mąż nie włóczy się z podejrzanymi typami po klubach krakowskich. Jeśli w każdym przypadku mąż miałby przyzwolenie na zabicie czy okaleczenie żony to nie potrzeba nam emigrantów. Którzy w swojej kulturze mają "pozwolenie" na wylewanie kwasu na kobiety. Za takie zachowanie powinien być najwyższy wymiar kary aby innym kulturowo nie otwierać "drzwiczek" na bezkarną przemoc.
  Jeżeli miałby normalnie pod sufitem zostawia żonę i dzieci i urządza sobie życie na nowo a nie szuka zemsty. Nie jeden normalny facet byłby szczęśliwy, że żona daje mu wolną rękę i pozwala odejść. wtedy i dzieci jeśli byłby dobrym ojcem same by do niego lgnęły. Jeśli chodzi o kwestię majątku to przecież dzieci są jego i nic mu nie przepada bo to one i tak się stają dziedzicami.
Pokaż więcej komentarzy