szakal

Ruszyły kontrole domowych pieców

 • 29.11.2018 - 0:59
  niższa cena gazu, wyższe zarobki i nie będzie problemu
  ludzie - ceny w polsce w większości są na poziomie cen w europie a zarobki niestety ok 3-4 razy niższe
  dlatego póki co będą w użyciu kopciuchuy
  każdy by chciał bez problemu założyć sobie gazowca i nie wynosić popiołu i mieć w kotłowni czysto, ale nikogo na to nie stać, dlatego ludzie oszczędzają
  na całym zgniłym zachodzie ludzie np. kupuja sobie nowe samochody i użytkują je max 6 lat a potem do żyda/czyt. do polaka/ i kupują nowy
  jak tak się stanie w PL to problem smogu tez zniknie
  dajcie ludziom zarobić a problemy same się rozwiążą

Euro za i przeciw

 • 12.01.2018 - 0:51
  bono napisał/a:
  .Ja zaś chcę zarabiać w euro, mógłbym też zarabiać w dolarach. To normalne, że mocniejszy pieniądz wypiera pieniądz słabszy. I tak jak wyjeżdżam z kraju, nie jadę z PLN, koroną, frontem czy koroną szwedzka, tylko zmieniam na euro lub dolara. Gdyby była wojna, zamienić PLN na dolara było by raczej nieosiągalne. A płacenie w czasie wojny PLN na terenie nawet UE, raczej niemożliwe.
  To normalne, że żaden kraj, swoich rezerw nie lokuje w PLN. Stąd wybór waluty mocniejsze wydaje mi się logiczny.
  Nawet NBP ma rezerwy walutowe, nie w PLN.
  w każdym kraju najlepiej płaci się waluta która tam obowiązuje

  gdyby była wojna ogólnoświatowa to tylko franki szwajcarskie no może potem dolar choć tego podobno w niedługim czasie wyprze waluta chińska

  kolejna sprawa to że jak wyjeżdżasz to potrzebujesz EUR czy USD
  zakładasz sobie konto na cinkciarzu albo walutomacie i wymieniasz po średnim kursie w obie strony
  w dobie takiej informatyzacji to nawet cinkciarz oferuje ci kartę walutową którą możesz płacić walutą jaka potrzebujesz

  każdy kraj pożąda aby jego waluta była słaba, chętniej będą się sprzedawać jego produkty na świecie
  tak żeby napędzić popyt zewnętrzny w latach 2007-2009 zeszmaciło dolara do tego stopnia że mówiono że baryłka ropy zacznie być kwotowana w EUR

  NBP trzyma rezerwy walutowe żeby być wiarygodnym i zapewnić obywatelom i inwestorom zagranicznym bezpieczeństwo i aby zapobiec atakowi spekulacyjnemu.
  Kłaniają się podstawowe zasady ekonomi.
  Rezerwy dewizowe stanowią gwarancję dla inwestorów zagranicznych, że dany
  kraj jest wypłacalny, to znaczy, że mogą kupować jego walutę za np. dolary czy euro bez obaw
  o to, czy będą mogli później wymienić ją z powrotem. Chętniej inwestują wtedy w papiery
  wartościowe (takie jak np. obligacje i bony skarbowe) danego kraju denominowane w jego
  walucie. Jeśli natomiast rezerwy dewizowe spadną do zbyt niskiego poziomu inwestorzy
  zagraniczni zaczynają się obawiać, że nie będą mogli wycofać zainwestowanych w danym kraju środków, tzn. nie będzie możliwości wymienienia np. złotego na dolara. W sytuacji, w której taki
  pogląd zaczyna przeważać wśród inwestorów może to doprowadzić do takich samych skutków
  jak atak spekulacyjny

  Własna waluta pozwala również narodowemu bankowi regulować stopy procentowe tak aby zapobiec przegrzaniu gospodarki bądź pobudzić popyt przez tani kredyt.

  Brytyjczycy naród mądry dobrze wiedzieli żeby sie nie pakować w bagno jakiem jest Euro które tylko jest dobre dla gospodarki Niemiec.

MYŚLENICE RYNEK -sprzeciw wobec powrotu dyktatury i PRLu w rocznicę stanu wojennego

 • 18.12.2016 - 22:52
  " Poza posiedzeniem Sejmu sala posiedzeń Sejmu pozostaje zamknięta. Wstęp na salę posiedzeń Sejmu przysługuje pracownikom Kancelarii Sejmu w celu wykonywania obowiązków służbowych. W obecności uprawnionego pracownika Kancelarii Sejmu wstęp na salę posiedzeń Sejmu przysługuje także osobom, o którym mowa w art. 43 pkt. 4, jeżeli jest to niezbędne do realizacji powierzonych im zadań.

  opozycja więc przebywa nielegalnie na sali obrad okupując ją przez ostatnie 3dni

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

"Dobra zmiana" PiS

Dwie siostry z Krzyszkowic zginęły w zamachu w Nicei

 • 17.07.2016 - 11:11
  W Nicei kredy poszły w ruch...
  Równie "radykalne" kroki zostały podjęte po zamachach w Paryżu i Brukseli. Polityka uległości i źle pojętej "tolerancji" prowadzona przez europejskich przywódców (poza nielicznymi wyjątkami) to niestety prosta droga do kolejnych aktów terroru.

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 23.05.2016 - 0:25
  Walker84 napisał/a:
  Ten facet napisał tam że to było jedno z lepiej przeprowadzonych śledztw tego typu na świecie. Ale pytanie które ? To ruskie MAK-u ? Czy te Polskie Millera i Laska. Jak te Polskie to raczej chyba sobie z ludzi kpi bo to była chyba jedyna na świecie komisja badająca wypadek która nie była na miejscu wypadku..
  i nie podjęła próby rekonstrukcji wraku i nie miała dostępu na CITo to tego wraku

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 22.05.2016 - 21:51
  m_markos napisał/a:
  Nie głosowałem na Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W wielu kwestiach miałem inne poglądy niż on ale wiem że was obecne nacjonalistyczne PISowskie pachołki miażdżył swoją mądrością. Miał szacunek do TK a pani prezydentowa była bardzo obiektywna wobec spraw społecznych np. aborcji.
  Nigdy by nie dopuścił do sytuacji w której wy obecnie postawiliście Polskę.
  przypomnę, że przy TK zaczął grzebać poprzedni rzad czyli PO po przegranych wyborach przez Komorowskiego, a w pracach nad zeszłoroczna ustawa o TK brał udział sam prezes TK
  w mysl tych prac TK miał być tzw. "trzecią izba"
 • 21.05.2016 - 21:04
  krowka123 napisał/a:
  Czy ten dokument podarła posłanka PO?
  zgadza się
  na tym dokumencie, sejmowym dokumencie widniało godło Rzeczpospolitej Polskiej - orzeł w koronie. Orzeł za którego nasi dziadkowie przelewali krew w ostatniej wojnie.
 • 21.05.2016 - 18:59
  „Rzeczpospolita Polska, zgodnie z Konstytucją jest suwerennym demokratycznym państwem prawa.
  W ostatnim czasie są podejmowane próby naruszenia suwerenności naszego państwa, podważające jednocześnie zasady demokracji, porządek prawny i spokój społeczny w Polsce.
  Pretekstem do takich działań jest sprawa sporu politycznego o Trybunał Konstytucyjny.
  Przepisy przyjęte przez Sejm RP określające status i funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego nie mają negatywnego wpływu na ochronę praw i wolności obywatelskich w Polsce. Sejm RP stwierdza, że prawa i wolności obywatelskie nie są zagrożone w naszym państwie, a Trybunał Konstytucyjny może realizować swoje zadania ustrojowe. Nowe rozwiązania prawne w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego mogą być ustanowione jedynie w wyniku dialogu prowadzonego w Sejmie RP.
  Większość parlamentarna jest gotowa do poszukiwania takiego kompromisu we współpracy ze stronnictwami opozycyjnymi.
  W instytucjach Unii Europejskiej są podejmowane również próby narzucenia Polsce decyzji w sprawie emigrantów, którzy przybyli do Europy. Zapowiadane decyzje rozwiązania tego problemu nie mają podstaw w prawie europejskim, naruszają suwerenność naszego państwa, wartości europejskie oraz zasadę pomocniczości Unii Europejskiej. Niosą także zagrożenia dla ładu społecznego w Polsce, bezpieczeństwa jej obywateli oraz dziedzictwa cywilizacyjnego i tożsamości narodowej.
  Sejm RP wzywa rząd do przeciwstawienie się wszelkim działaniom przeciwko suwerenności państwa oraz stwierdza, że obowiązkiem rządu jest obrona interesu narodowego i ładu konstytucyjnego w Rzeczypospolitej”

.NOWOCZESNA w Myślenicach. Jak się przyłączyć ?

Praca w biedronce

 • 05.03.2016 - 1:21
  a ile można zarobić?

Endokrynolog prywatnie, proszę o pomoc...

 • 27.01.2016 - 1:09
  kikaa napisał/a:
  witam.
  mam pytanie czy miał ktos do czynienia z chorobą -hashimoto ?
  czy znacie jakiegoś lekarza który pomoże ,bo do tej pory nikt nie chce sie
  podjąć leczenia.
  https://www.youtube.com/watch?v=-i9X_ZaORXE
  Iwona Wierzbicka - leczy hashi z duzymi sukcesami
  reszty szukaj w necie

IMIGRANCI

Kocham PiS

 • 10.01.2016 - 11:58
  Jestem dumny z bycia polakiem i jestem dumny że mam takiego ministra sprawiedliwości:

  "Szanowny Panie Komisarzu,

  nie mam w zwyczaju odpowiadać na niemądre uwagi o Polsce wypowiadane przez zagranicznych polityków, bo świadczą one o nich samych. Ale do tego listu sprowokowało mnie to, czego Pan nie powiedział, a czego od Pana – jako komisarza Unii Europejskiej odpowiedzialnego za media – oczekiwałem.

  Opinią publiczną w Niemczech, a także w Polsce wstrząsnęły masowe seksualne ataki na kobiety, do których doszło w sylwestrową noc w niemieckich miastach. Wydarzenia, które budzą obawę także o bezpieczeństwo przebywających w Niemczech Polaków, zostały na kilka dni zatajone przez niemieckie media. Były minister spraw wewnętrznych Niemiec Hans-Peter Friedrich nazwał to wręcz kartelem milczenia. Cenzurowanie tych informacji przez niemieckie media wprawiło w osłupienie opinię publiczną na świecie. Na próżno czekałem na zdecydowaną reakcję z Pańskiej strony na tak rażące naruszenie prawa obywateli do informacji. Doszedłem do przykrego wniosku, że łatwiej Panu mówić o fikcyjnych zagrożeniach dla wolności mediów w innych krajach niż piętnować cenzurę w swojej ojczyźnie.

  Panie Oettinger,

  tydzień temu w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung” skrytykował Pan działania wybranego demokratycznie polskiego parlamentu i rządu, które mają przywrócić obiektywizm i niezależność mediów publicznych w Polsce. Zażądał Pan, by postawić Polskę pod nadzorem.

  Tego rodzaju słowa, wypowiadane przez niemieckiego polityka, budzą wśród Polaków jak najgorsze skojarzenia. Także moje. Jestem wnukiem polskiego oficera, który w czasie II wojny światowej walczył w podziemnej Armii Krajowej z „niemieckim nadzorem”.

  Szanowny Panie Komisarzu,

  Gdzie Pan był, kiedy w czerwcu 2014 roku agenci służb specjalnych wdarli się do redakcji jednego z największych tygodników w Polsce „Wprost” i szarpali się z jego redaktorem naczelnym, żeby wydrzeć mu przenośny komputer z nagraniami kompromitującymi ówczesny rząd, na czele którego stał obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk?! W Pana ojczystym kraju podobne wtargnięcie do redakcji tygodnika „Der Spiegel” było w 1962 roku wielkim skandalem i doprowadziło do upadku rządu.

  Dlaczego umknął Pańskiej uwadze fakt, o którym wielokrotnie informowały wszystkie polskie media, że ponad 80 polskich dziennikarzy i prawników, którzy zajmowali się sprawą kompromitujących poprzedni rząd nagrań znalazło się na podsłuchu?! Służby specjalne wykorzystywały tajnych współpracowników, żeby inwigilować niezależne redakcje.

  Czy znajdzie Pan usprawiedliwienie dla zwolnienia pół tysiąca pracowników Telewizji Polskiej i zmuszenia ich do zatrudnienia się w zewnętrznej firmie na upokarzających warunkach dokonane za czasów rządów PO-PSL?! Te partie to przecież Pana koalicjanci w EPL w Parlamencie Europejskim. Wstępem do tych masowych czystek w telewizji publicznej było odwołanie kilkudziesięciu niezależnych dziennikarzy wkrótce po przejęciu władzy przez ówczesną ekipę rządową.

  Jak Pan oceni fakt, że poprzedni rząd doprowadził do zwolnienia redaktora naczelnego i dziennikarzy niezależnego, opiniotwórczego dziennika „Rzeczpospolita” oraz poczytnego tygodnika „Uważam Rze”? Większość udziałów w obu gazetach ówczesny rząd przekazał w ręce zaprzyjaźnionego biznesmena. Dymisje były konsekwencją jednego tylko artykułu, który stawiał w wątpliwość rządowe ustalenia śledztwa w sprawie katastrofy samolotu w Smoleńsku, w której zginął wywodzący się z przeciwnego obozu politycznego prezydent Polski.

  Dlaczego milczy Pan, gdy niemiecko-szwajcarskie wydawnictwo Ringier Axel Springer, właściciel kilku mediów w Polsce w tym tygodnika „Newsweek”, w drastyczny sposób uchybia bezstronności prasy i otwarcie wspiera wymierzone w demokratyczny polski parlament i rząd protesty?! Władze tego zagranicznego koncernu z aprobatą oceniły zachowanie redaktora naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa, który wyszedł z roli dziennikarza i podczas ulicznej manifestacji podsycał antyrządowe wystąpienia. Milczałby Pan, gdyby szef największego niemieckiego tygodnika „Der Spiegel” Klaus Brinkbäumer demonstrował w centrum Berlina, domagając się usunięcia, przez masowe protesty, rządu Angeli Merkel?!

  Szanowny Panie Komisarzu,

  w Pańskim ojczystym kraju, w Niemczech, funkcjonuje powiedzenie: „cuius regio – eius radio”, a więc „czyja władza– tego radio”. Sprowadza się do prostej zasady, że szefów publicznych rozgłośni i telewizji wyznaczają politycy sprawujący aktualnie władzę. Ustawa o mediach, nad którą pracuje polski rząd, przewiduje znacznie bardziej demokratyczne rozwiązania. Zakłada, że Radę Narodową Mediów będą wybierać prezydent i obie izby parlamentu.

  Nie mam Pańskiego tupetu, żeby pouczać Niemców, by przyjęli podobne zasady. Nie będę też wzywać, by w związku z cenzurą informacji o sylwestrowych atakach opuszczać niemiecką flagę do połowy masztu – tak, jak to Pan proponował kiedyś uczynić z flagami państw Unii Europejskiej, które są zadłużone wobec Niemiec. Proszę, żeby Pan – choćby ze względu na powagę swojego urzędu – zachował w swoich wypowiedziach większą powściągliwość, a przede wszystkim obiektywizm.

  Łączę wyrazy szacunku

  Zbigniew Ziobro"
 • 01.01.2016 - 14:07
  super materiał mówiący prawdę o obecnej sytuacji z Trybunałem Konstytucyjnym
  https://www.youtube.com/watch?v=EJXUY3M_HPk
 • 31.12.2015 - 9:58
  Bartol26 napisał/a:
  Wszyscy odczujemy te cudowne miany które pis wprowadza i knebluje usta mediom ! Nie bedzie czy głosowaliście na pis czy nie ale równo nas sprowadzą do parteru. Gratuluje wyborcą pisu że wybrali nam dyktature jak na Białorusi. Brawo wy!
  media były i będą stronnicze
  teraz są po stronie PO a za chwilę będą po stronie PIS
 • 30.12.2015 - 20:27
  szaramyszka5 napisał/a:
  pis to nawet oddziela dzieci w przedszkolu te biedne jedza zupe w suterynach a bogate w jadalni .on nam jeszcze pokaze na co go stac to sa przewrotowcy a tak ludzie i społeczenstwo im wierzyło.
  poproszę linka do tej sytuacji

  W polsce jest potrzebny przewrót, Polacy muszą uwierzyć że Polska jest Polską
  teraz wierzą w chemię niemiecką, japońskie samochody a dzień wielu z nich wygląda następująco:

  Wstaje rano, włącza japońskie radyjko,
  zakłada amerykańskie spodnie,
  wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki,
  po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo.
  Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy.
  Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu.
  Gotuje obiad na rosyjskim gazie .
  Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie!!!!
  Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!!

IV RP

 • 27.12.2015 - 17:38
 • 24.12.2015 - 2:49
  t-34 napisał/a:
  Ciekawe czy to prawda, że nowo powołany Komendant Główny to BRAT Posła Suskiego - jednego z tzw. "przybocznych" Jarosława Kaczyńskiego ! Ciekawe czy to prawda, że został powołany z EMERYTURY ! Że owszem był za poprzednich rządów PiS Zastępcą Komendanta Głównego - ale z tych samych powodów co teraz (brat brata). Ciekawe czy to prawda, że krótka ławka kadr sięga się po rodziny i znajomych nawet na emeryturze czy to bezczelność wobec wyborców ? Czysty nepotyzm, arogancja i buta. A ludzie myśleli, że tylko PO zdolne, a tu proszę są 10-cio krotnie zdolniejsi cwaniacy !
  ins. Zbigniew Maj najwyżej jest przyrodnim bratem Suskiego

  Urodzony 6 grudnia 1971 r. w Kaliszu. Jest magistrem inżynierem w zakresie ekonomiki rolnictwa – absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej - WSPol. Do Policji wstąpił w 1996 roku. W 1998 r. ukończył Studium Oficerskie WSPol. Umiejętności zawodowe zdobywał i doskonalił na różnych stanowiskach w służbie kryminalnej. Ukończył wiele kursów i szkoleń specjalistycznych. Twórca i członek Zespołu ds. Uprowadzeń oraz współtwórca algorytmu działań Policji w sytuacjach kryzysowych. Koordynator i twórca struktur Centralnego Biura Śledczego Policji.

  Przebieg służby na stanowiskach kierowniczych:

  Naczelnik Wydziału 4 w Kaliszu Zarządu XIX w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego KGP
  Naczelnik Wydziału w Kaliszu Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego KGP
  Naczelnik Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego KGP
  Naczelnik Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego KGP
  Naczelnik Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego KGP
  Zastępca Dyrektora Centralnego Biura Śledczego KGP
  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
  od 11 grudnia 2015 r. - Komendant Główny Policji
 • 21.12.2015 - 1:12
  Bronisz demokracji, maszerujesz w KOD-zie.
  Szczekasz na pisowców, bo to zawsze w modzie.

  Myślisz, że jesteś bohaterem - bo bronisz ,,demokracji".
  Boisz się za dużo myśleć, bo mógłbyś nie mieć racji.

  O tym co jest modne, decyduje - jak zwykle - elita.
  Nie chce dać się odciągnąc od pełnego koryta.

  Jeszcze komuna nie umarła,
  jeszcze elita się nie nażarła.

  Jeszcze nie jest gotowa, by oddać Polakom wpływy.
  Jeszcze Związek Radziecki w głowach ich wiecznie żywy.

  Na czele idzie Tomasz, z medialnej rasy panów.
  A wy - posłusznie - za nim, jak stado demo-baranów.

  Od żałoby nad demokracją i od palenia jej zniczy,
  paradoksalnie LIS stał się HIENĄ, i jak ŚWINIA dziś kwiczy!

  Drze się jak psychopata, którego chorobą jest władza -
  stadu jego baranów w ogóle to nie przeszkadza.

  Jest przecież pani Holland, na sławę zawsze pazerna.
  Jest też Platformy błazen - pan Krzysztof ,,Rozpacz" Materna.

  Jest aktor Kondrat, którego ambicje od dawna znamy -
  teatr jest mało ambitny, więc lepiej kręcić reklamy.

  Nie mogło zabraknąć Wałęsy, co drży przed Antosia teczką.
  Dla niego Antek przy władzy to granat z wyjętą zawleczką.

  A królem KOD-u jest Petru - prawdziwy polski mąż stanu.
  Skrzyknął tysiące frajerów, niezbędnych do jego planu.

  Człowiekowi znikąd pozwala manipulować się Polaków masa -
  to najlepszy dowód na to, że rządzą dziś banki i kasa.

  Tych Polaków, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie,
  wykorzystali do swoich celów, otwarcie i bezczelnie.

  Nie ma takich granic, których nie przesuną -
  są komunistami, krzyczą: ,,precz z komuną".

  Daliście się złowić na hasła, pozory i puste slogany.
  Idziecie drogą donikąd, szanowne demo-barany...

Dieta odchudzająca z wodą leczniczą

 • 27.12.2015 - 0:41
  Zrzucanie wagi a raczej pozbywanie zmagazynowanego tłuszczu od strony biochemii polega na jego spaleniu.
  Może to nastąpić tylko w momencie kiedy organizm nie korzysta z dostępu do tzw. szybkiej energii czyli glukozy bo po nią sięga w pierwszej kolejności. Dawniej mówiono że spalanie tego tłuszczu następuje bo przynajmniej półgodzinnym treningu. Teraz już wiemy że sposobem na szybkie spalanie zapasów tłuszczowych a co za tym idzie tkanki tłuszczowej jest trening interwałowy. Dodatkowo należy pamiętać że "zamulony" metabolizm też nie pomaga w tym. Należy więc go rozpędzić. Ograniczanie dostaw pokarmów wcale temu nie służy. Zdrowe zbilansowane pokarmy pozbawione przetworzonej żywności tylko to zapewnią. Do pobudzenia metabolizmu wystarczy choćby trening HIT oraz rozbudowa masy mięśniowej - efekt "after burn". Zeby jednak to powyższe się udało trzeba mieć zdrową tarczycę oraz prawidłową krzywą cukrowo-insulinową. Zwłaszcza ta ostatnia - insulina wydzielana nadmiernie przez nasz organizm na skutek oporności insulinowej naszych komórek choćby jakbyście się starali nie pozwoli wam schudnąć, a stres potreningowy dla organizmu bedzie wręcz przynosił odwrotny efekt do zamierzonego

Depresja - choroba, którą można wyleczyć

 • 20.12.2015 - 16:24
  Depresja? Nie, to tylko brak witamin!
  Dr Hoffer doszedł do wniosku, że to co nazywamy depresją jest de facto spowodowane w większości przypadków brakiem witamin w ustroju, głównie niacyny (wit. B3). Poprawnie przeprowadzona kuracja witaminowa powodowała ustąpienie symptomów. Dr Abram Hoffer skutecznie pomagał pacjentom przez ponad 55 lat, jest autorem ponad 20 książek i ponad 600 prac naukowych, z których bardzo wiele poświęcił właśnie niacynie.  7 zasad dla zdrowia psychicznego:

  1. Żadnego cukru

  To ma same zalety. Twój dentysta też to pokocha. Jak również zaoszczędzisz pieniądze.

  2. Jedz nieprzetworzone pokarmy bez śmieci

  Jedz fasole, złożone węglowodany i świeże warzywa.

  3. Witamina B-complex

  Bierz jedną do każdego posiłku. Niacyna (B3) jest najważniejszą z nich (patrz zasada nr 6)

  4. Bierz chrom

  Pomaga zachować dobry nastrój utrzymując na wodzy wahania poziomu cukru we krwi

  5. Pij świeżo wyciskane warzywne soki

  Sokuj wszystko co można jadać na surowo. Niepryskane są najlepsze, jeśli masz do nich dostęp.

  6. Niacyna

  To jest WAŻNE. Niektórzy ludzie potrzebują DUŻO niacyny. Niacyna powoduje „flush”. Współpracuj ze swoim lekarze w miarę możności. Niacyna jest bezpieczna: nie odnotowano ani jednego przypadku śmierci spowodowanego niacyną. Potrzebujesz indywidualnego podejścia, można zacząć od małych częstych dawek i stopniowo je zwiększać.

  7. Nerkowce

  Jedna duża garść nerkowców zawiera od jednego do dwóch tysięcy miligramów tryptofanu, co może mieć takie działanie jak antydepresant wydawany na receptę.
  http://www.akademiawitalnosci.pl/depresja-nie-to-tylko-brak-witamin/
Pokaż więcej komentarzy