Luna

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • 13.11.2018 - 22:54
  Wypowiedź byłego burmistrza w Dzienniku Polskim:

  "(...) Urzędujący do niedawna burmistrz i inicjator budowy muzeum przyznaje, że inwestycja nie należała do tanich, ale Rada Miejska w zdecydowanej większości poparła ten pomysł. - Żeby coś po nas pozostawić jako pamiątkę na stulecie, jako wotum dziękczynne dla tych, którzy niepodległość wywalczyli - mówił Maciej Ostrowski.(...)"

  https://dziennikpolski24.pl/myslenice-muzeum-niepodleglosci-nowoczesne-z-zewnatrz-a-w-srodku-pelne-historii/ar/13660120

  Trawestując słowa pewnej piosenki:

  Och, jak przyjemnie kołysać się wśród fal
  gdy szumi, szumi kasa i płynie sobie w dal... ;)
 • 11.11.2018 - 20:39
  Ottoman
  Wypowiedziałam swoje zdanie. A z rozmów z ludźmi wiem, że nie jestem w nim odosobniona.
  Już niedługo nie będę płacić podatków w Myślenicach i utrzymywanie "pomników", które wymienił taki_gość nie będzie moim problemem. Z drugiej strony szkoda mi ogromnie jeśli publiczne pieniądze wydawane są niegospodarnie. Jest tyle problemów społecznych do rozwiązania, tyle tragedii ludzkich, w których osoby są zostawione bez wsparcia. Są sprawy ważne i ważniejsze...

  taki_gość:
  "Większość mieszkańców była przeciw, ale były włodarz nie słuchał nikogo. A grono klakierów z Rady przyklaskiwało wszystkim jego fanaberiom.
  Myślę tu o strzelnicy, ośrodku Wisły Kraków, Dekadzie, PKS-owi i tak można by długo jeszcze wymieniać."
 • 11.11.2018 - 15:48
  Tu nie chodzi o to, by zapomnieć trud i poświęcenie Tych, Którzy walczyli o niepodległość Polski. Którzy w obronie kraju oddali najcenniejszy skarb jaki może posiadać człowiek czyli własne życie. W mojej rodzinie też były osoby, które ginęły i/lub były prześladowane za walkę o nieodległość ojczyzny.

  Chodzi o to, by zachować w pamięci, oddać hołd ale robić to mądrze. Można było część ogromnego budynku Biblioteki Miejskiej poświęcić na Muzeum i tam umieścić zbiory muzealne. O ileż byłoby to tańsze (odpadają koszty inwestycji, a i koszty utrzymania redukują się znacząco).
 • 11.11.2018 - 9:54
  eddie poziom Twojej wypowiedzi mówi sam za siebie...

  Mam szacunek do ludzi i ich pracy. Pieniądze w kasie gminy, to zarobione przez nas pieniądze. Powinny być wydane mądrze i z należytą dbałością o przyszłość Gminy i jej Mieszkańców. Niech włodarze szastają swoja prywatną kasą jeśli chcą sobie pomniki budować.

  Trzeba było przenieść ekspozycję Muzeum do Biblioteki Publicznej. Wylicz sobie ile pieniędzy zostałoby wtedy na inne cele.
 • 11.11.2018 - 8:35
  Zgadzam się z Tobą Piertas w 100 %. Ktoś sobie robi pomnik...

  Te dwa nazwiska powinny zniknąć z pamiątkowej tablicy! Chyba, że to nazwiska fundatorów...

  Wybudowanie gmachu muzeum to ogromne koszty dla miasta. To jedno. Ale czy ktoś zastanawiał się ile będzie kosztowało utrzymanie takiego budynku i pracowników? Mamy MOKiS, ogromną Bibliotekę Publiczną i Muzeum. Nie jesteśmy Krakowem. Dramatyczny przerost formy nad treścią...
  Ale tablica z nazwiskami jest;)

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 11.11.2018 - 10:00
  Proszę osoby piszące tu o PiS, żeby nie zaśmiecały tego wątku. Ten temat dotyczy byłego burmistrza Macieja Ostrowskiego.

  Temat o PiS znajduje się przykładowo tu:
  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,39.html#c155021
 • 11.11.2018 - 9:03
  Chciałabym zobaczyć takie porównawcze zestawienia np. ile średnio zarabiają pracownicy Szpitala Powiatowego w Myślenicach, a ile pracownicy Urzędu Gminy Myślenice. I jakie premie czy nagrody pieniężne są przyznawane w ww. szpitalu (o ile są), bo P. Ostrowski podarował tyle:

  "Nagrody były już dla wszystkich i wyniosły średnio po 6700 zł dla kadry kierowniczej (24 osoby) i po 3000 zł (dla pozostałych pracowników (których jest ponad 100)."

  Przepraszam bardzo gdzie my żyjemy? Gmina totalnie zadłużona i takie nagrody?
 • 11.11.2018 - 8:47
  https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-jako-burmistrz-i-nie-burmistrz/ar/13655574

  Przy takich podwyżkach, premiach, takiej hojności i tak szerokim geście nie dziwi, że tyle kadencji otrzymywał się na stołku... Jest tylko taki maleńki szczególik: tak łatwo wydawane pieniądze to dobro mieszkańców, które powinno się szanować i mądrze inwestować. Nie tak jak w tym przypadku, gdzie później znajdujemy się w czołówce najbardziej zadłużonych gmin w kraju.

Jarosław Szlachetka: Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic

 • 08.11.2018 - 22:43
  Również mam nadzieję, że nowy Burmistrz z Radą będą pracować dla ogółu Mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice. A poprzednich włodarzy wraz z radą należy precyzyjnie rozliczyć. Jest wiele kontrowersyjnych spraw, których już teraz nie uda się zamieść pod dywan...

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

Alkoholizm.

 • 21.08.2018 - 0:06
  Jeśli zna się przyczyny uzależnień, to można opracować program leczenia i skuteczne działania profilaktyczne. Niestety wiele osób odpowiedzialnych za te obszary działań nie zadaje sobie trudu, by poznać aktualną wiedzę o powstawaniu uzależnień.
  Tu w pigułce:

  Władza uzależnienia i uzależnienie od władzy| Gabor Maté
  https://www.youtube.com/watch?v=66cYcSak6nE

  Ludzkie oblicze uzależnień
  https://www.youtube.com/watch?v=bo056Ps-Onk

Oszustwo czy nie? Uwaga na domokrążców!

 • 02.08.2018 - 10:16
  Zwykle kiedy trafiają do mnie takie podejrzane osoby, to informuję policję. Proszę funkcjonariuszy policji o wylegitymowanie i sprawdzenie czy faktycznie ci ludzie nie popełniają przestępstwa pod płaszczykiem przeprowadzania badań ankietowych czy innych czynności... Dzwoniąc na 997 podaję precyzyjnie gdzie są, jakim ewentualnie samochodem podjechali, co proponowali. Jestem ostrożna ale wiele osób, szczególnie starszych i nieporadnych może nie zauważyć zagrożenia i padnie ofiarą oszustów.

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

 • 28.07.2018 - 23:05
  "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)"

  ks. Jan Twardowski

Dobry żart tynfa wart

Ktoś nie śpi aby spać mógł ktoś.

 • 05.07.2018 - 23:42
  Warto doceniać dany nam czas, ludzi wokół, świat... Nawet jeśli czasem bywa ciężko, to też jest potrzebne. Wszak złoto przechodzi próbę ognia... A jak powiedział Jan Twardowski "Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza – uśmiech."
  Wielu ludzi w pogoni za "mieć" gubi "być". Wielka strata...

Tenczyn: Chciał skoczyć z mostu. Policjanci złapali go w ostatniej chwili

 • 05.07.2018 - 8:33
  Gratuluję sprawnie przeprowadzonej akcji. Niestety ludzi w kryzysach i z problemami psychicznymi przybywa. Takie czasy...
Pokaż więcej komentarzy