Rossellinique

Osieczany: Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 17.02.2019 - 18:30
  nikita napisał/a:
  To nie chodzi tylko o wyjście z własnej posesji. Skoro jeździ Pan samochodem i nie dostrzega problemu pieszych, problemu uczniów, studentów, pracujących którzy codziennie dojeżdżają busem i przechodzą na drugą stronę, tylko myśli o tym, że będzie Pan musiał przepuścić pieszych na pasach i dwie minuty wcześniej wyjechać.Piesi to utrudnienia? Jak pasy są dla kogoś utrudnieniem to powinien zrzec się prawa jazdy, bo jak radzi sobie z poważniejszy trudnościami na drodze.?
  Polecam przećwiczyć czytanie ze zrozumieniem.
  Rysiekmanina nigdzie nie wspomniał, że ma ogólny problem z pieszymi i z pasami, ale że po prostu nie widzi sensu robienia pasów, bo piesi i tak z nich korzystać nie będą ze względu na lenistwo i wygodę i uważam, że ma w tym rację. Ludzie nie przechodzą przez pasy w miejscach gdzie po obu stronach jest chodnik i nie ma błota to tym bardziej nie będą robić tego u nas. Może jedynie dzieci będą się do pasów stosować, być może.

Sułkowice: Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód [WIDEO]

 • 20.12.2018 - 14:50
  Paweł Pietrzak napisał/a:
  Pytanie czy przejście zrobione np. na progu zwalniającym o szerokości pasów załatwiło by częściowo temat. Każdy by i tak czy siak musiał tam zwolnić a z drugiej strony nie drażniło by to aż tak jak normalny wąski próg zwalniający. W krakowie w niektórych miejscach się takie progi z przejściami spotyka.
  Myślę, że tak. W Norwegii są takie przejścia, i progi są w taki sposób, że szybciej przejach się po nich nie da.

  Ale poza ujarzmianiem kierowców warto też edukować pieszych, że na jezdnię nawet jak ma się pierwszeństwo nie wbiega się, nie wchodzi na oślep i należy się rozejrzeć.

Myślenice dawniej i dzisiaj. Zdjęcia Mieczysława Nowaka pokazują jak zmieniało się miasto [WIDEO]

 • 12.11.2018 - 5:39
  Niesamowite! Bardzo dziękuję za to wideo.

Myślenice: Czy w mieście pracują jacyś policjanci? Komenda wydaje oświadczenie

 • 10.11.2018 - 4:32
  maciej27luis napisał/a:
  Twoje podejście jest dziwne, zapomina pani chyba że wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy prawo bać się o swoje zdrowie, jak to dla pani nie zrozumiałe to polecam się postawić w takiej sytuacji, albo zapytam inaczej, jakby pani mąż czy ktoś bliski był policjantem to zachęcała by go pani by szedł na obchod do stolicy bo to jego powołanie i służba? A jak jakiś wariat go skrzywdzi albo sprawi że będzie kaleką do końca życia, to nazwie to pani ryzykiem zawodowym? Dobrze ze biorą te chorobowe, niech chłopaki pokażą że też są ludźmi!!!
  Głupoty.
  O wiele więcej wariatów mamy u nas, w Myślenicach, tutaj już się żaden z nich nie obawia o swe życie?
  Co to w ogóle za argument. Zawód Policjanta= narażanie życia i zdrowia swego, kto tego nie akceptuje powienien zaprzestać bycia policjantem.
  To tak jakby np na pólnocy Polski wybuchły masowe pożary lasów i cała chmara strażaków poszłaby na zwolniena, bo oni się boją ognia, tego tam, na północy.
 • 10.11.2018 - 4:28
  maciej27luis napisał/a:
  W sumie nie dziwie im się, gdybym miał zmagać się z bydlem podczas obchodów 11 listopada to też bym wolał udawać chorego, a ty może zgłoś się na ochotniczke i załóż jakiś patrol obywatelski jak ty taka uczciwa :) zmierzam do tego że ich wynagrodzenie pewnie nie jest na tyle adekwatne by ryzykować zdrowie i życie, wtakim przypadku uczciwość powinna iść na drugi plan
  Nie ma co wyśmiewać i kpić, przez takie kombinatorstwo i używanie l4 na lewo i prawo w wielu zakładach pracy przez pójście na l4 choćby na jeden dzień traci się dodatki do pensji, a takie dodatki to całkiem sporo pieniędzy, sytuacja jest wtedy o tyle beznadziejna, że ludzie w takim zakładzie na zwolnienie idą tylko wtedy gdy już ledwo nóg się trzymają. A dzieje się tak min w gastronomii, i tak taki zasmarkany, kaszlący wszędzie człowiek może wam robić jedzenie. Super, co?
  No ale co, 'ja nie będe kombinować, tylko głupi tego nie robią'

  Eh..

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 12.10.2018 - 23:30
  Fajnie, fajnie, ale jakby tak chcieć zrealizować te wszyściutkie obietnice to trzeba będzie sporo pieniążków na to.
  Fajnie się wydaje nie swoje, co?

  Po co obiecywać milion rzeczy, myślę że większość ludzi wolałaby kandydata który obieca np 4 konkretne rzeczy ALE każdą z nich zgodnie z obietnicą zrealizuje, a nie tysiące, a o ich ew realizacji raczej można pomarzyć.

Może wystąpić na Mistrzostwach Świata, ale potrzebuje waszego wsparcia [WIDEO]

 • 04.10.2018 - 3:28
  Teraz to hejt i jak tak można, a jak zdobędzie zwycięstwo 'to nasze wspólne'. Poza spełnianiem marzenia będzie reprezentować tam też nasz kraj.
  A przede wszystkim jest to tylko prośba, jeśli nie chcecie nic wpłacać to to zignorujcie i tyle. Ja nie wiem, że wam się nawet tak chce.. :I

Turyści i spacerowicze - po wakacjach w lasach został po was śmietnik

 • 11.09.2018 - 0:50
  Żałosne :I Szkoda, że za takie coś z automatu nie dostaje się jakiejś okropnej i bolesnej choroby rąk, aż zgniją.
  Nie rozumiem jak można np iść i rzucić odpadkiem obok siebie, dla mnie to jak s*anie pod siebie. Gorzej od zwierząt :/

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • 11.09.2018 - 0:39
  Ostrowski tyle lat miał na to, czemu się tym nie zajął?

  Wciąż czekam na trzeciego kandydata i mam nadzieję, że na niego warto będzie głosować.

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • 06.09.2018 - 20:56
  Bagietka napisał/a:
  Przecież cała stara Unia Europejska jest socjalistyczna. To my jako Polska mieliśmy nie być. U nas miało się harować za za 1/5 pensji zachodniej, nie mieć żadnego socjalu co miało na celu ucieczkę młodych wykształconych z kraju a emerytury miały być tak głodowe, że eutanazję sami byśmy przyjęli z otwartymi ramionami jako objaw litości społecznej dla tych, których wiek produkcyjny się zakończył.
  Otwórz oczy.
  A przepraszam, czy niby jest inaczej? Bo ja nie zauważam zmian na lesze. Pensja niby się podniosła ale dzięki WSPAIAŁYM programom + z tej pensji odbiera się mi jeszcze więcej a w sklepach i za paliwo płacę jeszcze więcej, więc jest równie tragicznie jak było.

Pożyczka na wesele córki.

 • 29.06.2018 - 2:14
  muchamucha napisał/a:
  Ja bym nie brała... uważam, że należy dokładnie poszukać sal weslenych. Ja też początkowo myślałam, że nie zrobie wesela wcale.. a jak zaczęłam szukać i trafiłam na hotelik Grandmet to po przeliczeniu okazało się, ze będzie nas stać na zabawę u nich . ;) Wesele miałam extra, niczego na nim nie brakowało - a ja uniknęłam zapożyczania się ;)
  W przeszłości skutecznie też omijałaś lekcję czytania nauki ze zrozumieniem, dlatego też wypowiadasz się nie na temat. Byś chociaż w tak bezsensowny sposób nie ujawniała się z reklamą :/

Trzymał psy w ciemnej komórce. "Były zdziczałe, chore i bez sierści"

 • 12.06.2018 - 14:24
  Jeśli człowiek tak potrafi traktować zwierzę, bezbronne i mu ufające to ja nie chciałabym z takim kimś mieć do czynienia, nie można czuć się przy takiej osobie bezpiecznie, skoro za nic potrafi psa tak katować.

Mieszkania do wynajęcia

 • 06.06.2018 - 22:30
  zygi napisał/a:
  jak uwazacie czy osoba wynajmujaca ma prawo bez uzgodnienia z wlascicielem zapraszac sobie gosci na miesiac lub dluzej
  Wg mnie ma prawo. Płaci za nie więc niejako należy ono do niego, to co w tym mieszkaniu się dzieje nie powinno interesować właściciela, wynajmujący ma obowiązek jednak by mieszkanie odddać w stanie w jakim było. Za media płaci przecież on sam, więc to on płaci i tak za dodatkowego lokatora. A czynsz winien być stały a nie uzależniony od osób, że jak więcej to wyższy.

Strażacy posprzątali, ale alarmują: Lasy są pełne śmieci! Zabierajcie je ze sobą

 • 29.04.2018 - 23:50
  seba napisał/a:
  a może by tak częściej odbierać śmieci z posesji prywatnych nie raz, dwa razy w miesiącu
  To nie jest wytłumaczenie jeśli ktoś wyrzuca śmieci z tego powodu.Buractwo i tyle.
  Nie ogarniasz swoich śmieci to mniej ich produkuj, albo jak normalny człowiek zaapeluj do odpowiednij władz, a nie śmieć jak nie wiadomo co, bo nawet ludzie w buszu bardziej o porządek w naturze dbają.
  Dla mnie rzucanie śmieci wręcz pod siebie to jak s*anie pod siebie. Gardzę.

Myślenice: Kiedy przechodził przez pasy wjechał w niego kierowca dostawczaka

 • 25.04.2018 - 0:18
  Zgregi napisał/a:
  Czyżby prawo silniejszego? Czemu przy ciężarówkach tak, a piesi niech sami na siebie uważają. Miej świadomość tego, że przy zdarzeniu z pieszym, zwłaszcza na przejściu, grozi Ci wyrok. Głupio potem rozważać, że tak niewiele wystarczyło zrobić, by ocalić czyjeś życie, lub zdrowie.

  Statystycznie łatwiej być poszkodowanym w wypadku przez kierowcę samochodu osobowego. Łatwiej też zginąć w takim wypadku, niż z winy kierowcy ciężarówki. Jako istota rozumna większą ostrożność powinnaś zachować więc przy małych pojazdach.
  A napisałam gdzieś, że nie jestem ostrożna?
  Ja cały czas uświadamiam pieszych, że nie powinni odpowiedzialnośći za siebie zwalać na kierowców ale też sami o sobie myśleć, a nie jak te święte krowy leżć i nie patrzeć 'bom ja pieszy i mi wolno'.
  Bo ja uważam i wielu innych też, ale są inni co nie i są różne sytuacje na drodze, że ktoś niechcący doprowadzi do tragedii, a wielokrotnie gdyby pieszy patrzył co się wokół niego dzieje to by dziś żył/był zdrowy.
  Ale jak ktoś lubi ryzyko to niech robi co chce, to nie moje życie/zdrowie, mi tak szczerze to jest obojętne co się z takimi nieodpowiedzialnymi pieszymi stanie.

  I nie prawo silniejszego, logika. Nie chcę być poszkodowana to na siebie uważam. Po prostu.


  "Głupio potem rozważać, że tak niewiele wystarczyło zrobić, by ocalić czyjeś życie, lub zdrowie."
  Jak dla mnie to nie. Jeśli ktoś chce się zabić, to jego sprawa i decyzja tylko niech nie ingeruje w to osoby trzecie. A dla mnie takimi samobójcami są osoby bez odblasku, ci przechodzący randomowo przez drogę, pijani chodzący albo wręcz leżący na środku drogi, bo i takiego zgarniałam. Ot nieodpowiedzialni piesi.
 • 24.04.2018 - 13:46
  Zgregi napisał/a:
  Nie jest to jedyne miejsce, gdzie pasy znajdują się w obrębie skrzyżowania. Nie powinien być to problem dla żadnego kierowcy.

  Czytając komentarze dochodzę do wniosku, że gdyby nie nadzwyczajna uwaga kierowców i ich umiejętności, piesi ginęli by na drogach dużo częściej. Z moich obserwacji jednak wynika co innego.

  Pieszy ma takie samo prawo znajdować się na przejściu jak samochód. Niestety większość kierowców widzi w tym miejscu tylko jezdnię.
  Owszem ma prawo, ale powinien też sam zadbać o swe bezpieczeństwo a nie oddawać swe życie/zdrowie w ręce innych. Ja jako kierowca osobówki wiem że z ciężarówką nie mam szans toteż jako rozumna i myśląca istota pilnuję się obok nich i jestem bardziej ostrożna, dla mnie to dosyć logiczne. Szkoda że dla innych nie.
  Prawo prawem, ale jak pisałam różnie bywa, a głupio potem leżeć z rurką w ustach i dumnie mówić, że może i cudem przeżyłem ale to JA miałem rację i prawo.
 • 21.04.2018 - 12:57
  Piesi przede wszystkim niech ogarną, że pasy to nie jest jakaś magiczna strefa gdzie są pod ochroną, bo owszem w razie wypadku gdzie zawini kierowca to kierowca zapłaci mandat czy pójdzie do więzienia ale czy pobyt w szpitalu albo utraaycia/zdrowia są warte tego? Samochód nie stanie w miejscu.
  Ja zawsze się rozglądam i pilnuję będąc na pasach, bo to nadal jest jezdnia i różnie bywa. Kierowcy też nie są święci to prawda, ale pasuje by i piesi w końcu zaczęli odpowiadać za siebie samych i swe bezpieczeństwo.

  O wtargnięciu na jezdnię ni stąd ni zowąd to szkoda pisać, czy chodzeniu bez odlasków np koło zakopianki. A potem płacz i rozpacz, bo pieszy był głupi i nieodpowiedzialny.

Robi się ciepło. Rusza sezon na wypalanie traw. Grozi za to mandat a nawet areszt

 • 10.04.2018 - 0:17
  kanapkazmlekiem napisał/a:
  Ludzie zwierząt nie chowają - co mają robić trawą? Może niech wszystkie łąki urosną po brodę... Przeczycie sami sobie. Wypalali, wypalają i wypalać będą.
  A niech rosną, w czym komu to przeszkadza?
  Ludzie nie myślą i ognia nie pilnują, a potem będzie biadolenie po gospodarstwo spłonęło i szukanie winnych wszędzie ale nie w sobie.
  Wypalanie nie przynosi żadnych realnych korzyści i powinno być tępione.

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 02.02.2018 - 14:23
  Wszystkie te inwestycje są potrzebne, to niepodlega wątpliwości. Mam nadzieję, że ulica Zdrojowa od początku do końca będzie oświetlona i będzie przy niej chodnik. Byłoby miło gdyby remont odbył sie poza sezonem, ale z dwojga złego to najważniejsze, żeby to w ogóle zrobili.
  Rondo na Zarabiu jest wg mnie niepotrzebne.
  Byłoby super gdyby przy okazji remontu mostu Osieczańskiego zrobili oświetlenie przy chodniku od mostu do Osieczan.
 • 02.02.2018 - 14:18
  pan Kracy napisał/a:
  Ciekawe kiedy powstanie jakaś alternatywa dla tego mostu.
  Jakoś nie mogę sobie wyobrazić ewakuacji Zarabia w razie W.
  Samochodem przez wiszący ciężko będzie, na Osieczany droga się zaraz zapcha.
  Czy ktokolwiek kiedykolwiek o tym pomyślał?
  Jaką masz zatem propozycję?

FRYZJERZY i BARBERZY W MYŚLENICACH

 • 21.01.2018 - 1:43
  Ikaa napisał/a:
  Dzień dobry Wszystkim
  Tak się przytrafiło że byłam świadkiem całej sytuacji.. która nie była miła dla każdego.

  Pani przyszła do salonu z klebkiem włosów w siatce.. I zrobiła awanturę nie wiadomo o Co?
  Scena jak z filmu.. z jednej strony śmieszna z drugiej żenująca.
  Niestety tak to jest kiedy starsza pani chce zrobić z siebie blond osiemnastkę..
  Jeśli jakiś zabieg jest ewidentnie szkodliwy i nieodpowiedni dla danej osoby to dobry fryzjer powinien uprzedzić o tym, a najlepiej by usługi odmówił, by nie narażać się na póżnejsze kłótnie i oskarżenia, no chyba, że wiedzy takiej nie posiada..

Biegi narciarskie: Sylwia Jaśkowiec Mistrzynią Polski. Pojedzie na Igrzyska Olimpijskie?

 • 10.01.2018 - 14:21
  Ulka!! Sylwia!! Gratulacje dziewczyny! Oby więcej takich sukcesów, jestem bardzo dumna i szczęśliwa!

Budżet Obywatelski Myślenice 2018: To ostatni moment na oddanie głosu

 • 15.09.2017 - 13:53
  Zagłosowane.
  Szkoda, że głosu z okręgu nie można 'przenieść' na ogólnomiejskie i tam móc wybrać dwa, no ale trudno.

Przedszkole Rudnik

 • 02.09.2017 - 1:18
  Eldona napisał/a:
  Witam.Zapisałam moje dziecko 3 letnie do przedszkola i biję się z myślami czy dobrze zrobiłam,ponieważ,nie widziałam entuzjazmu ani uśmiechu na twarzy nauczyciela i pomocy żeby zachęcić dzieci do zabawy i nowego otoczenia.Panie do takich małych szkrabów powinny być wesołe z życiem i zaangażowaniem ,to jest najmłodsza grupa dzieci i powinna mieć młody zespół Pań z całym szacunkiem do starszych ale One nie nadają się do tej roli.
  Dla mnie wiek nie grałby roli, to od człowieka zależy czy jest pełen energii czy raczej flegmatyczny. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, więc tym bym się nie przejmowała. Najważniejsze by dobrze się dziećmi zajmowały i odpowiedzialnie.

Park linowy w Myślenicach

 • 26.07.2017 - 2:14
  korwin napisał/a:
  Przejeżdżałem dziś przez " małpi gaj " i widziałem ekipę która montuje na drzewach park linowy . Po prawej od głównej drogi będzie taki mały dla dzieci a na środku dla starszych na trochę wyższej wysokości .
  Orientuje się ktoś coś więcej na ten temat ?
  Jeśli to prawda to jest to fantastyczna informacja. Byłam w takim parku i się zastanawiałam dlaczego nie ma tego u nas, bo miejsce idealne i fajna gratka dla turystów. Jeśli otworzą z pewnością się tam pojawię ;)

Sala konferencyjna [Myślenice]

 • 21.07.2017 - 15:26
  ala2ala napisał/a:
  Hotel Grand Chotowa SPA :)
  Super sale i na konferencje i na szkolenia
  Czytasz w ogóle gdzie wrzucasz tę beznadziejną reklamę czy tak wklejasz gdzie popadnie? Bo mnie to wygląda na drugie i wbrew pozorom takie coś nie zachęca.

Zakopianka: W przeciągu dwóch dni zginęło na niej dwóch motocyklistów

 • 11.06.2017 - 16:59
  Prosili się to dostali czego chcieli.
  Podobają się mi motory, i szybkość w nich ale trzeba znać umiar, jeśli ktoś jedzie z taką szybkością na drodze, na której tyle jest zakrętów z których się 'wypada' i tyle wyjazdów z ograniczoną widocznością no to sorry.
  Na jednej stronie kobita się burzyła, że przecież mu wyjechała. Tak tylko w momencie gdy zapewne ruszała to jego tam nie było, pojawił się sekundę później, bo tak szybko jechał, to co ona miała zrobić?

  A wypadek na znanym wszystkim zakręcie..to pozostawiam bez komentarza, bo tam każdy normalny człowiek zwalnia, bo wie gdzie w innym przypadku może wylądować, ten najwyraźniej próbował przechytrzyć prawa fizyki, jak widać z marnym skutkiem.
  Tyle dobrego, że nikogo niewinnego ze sobą nie zabrali.

DEBATA: Czy w Myślenicach jest miejsce dla komunikacji miejskiej?

 • 05.04.2017 - 13:47
  Oczywiście, że jest potrzebna. O ile by to ułatwiło życie osobom starszym, no i dzieciaki miałyby łatwiejszy dostęp do szkół.
  Niestety ale większość 'ważnych' instytucji jest rozrzucona po całym mieście, tak jak przychodnia zlokalizowana w okolicach biedronki, kompletnie nie pomyślano tu o osobach bez pojazdów, bo dojście tam z przystanku jest odległe.

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH OSIECZANY !!!!!

 • 10.03.2017 - 17:03
  Pasy są potrzebne, konieczne wręcz, nie tylko dla pieszego ale i kierowcy. Mam pewność gdzie się zatrzymać dodatkowo w przypadku pasów wszyscy są też ostrożniejsi co za tym idzie ryzyko, że ktoś we mnie wjedzie jest mniejsze, niż gdy się zatrzymuję randomowo na drodze bez pasów.
  Plus oświetlenie! Może jak potrąci kogoś z rodziny 'bezradnych' to się opamiętają..
  No i piesi niech też pamiętają, że świętymi krowami nie są, samochód też w miejscu nie stanie, a jak mają odblaski to są widoczni i bezpieczniejsi niż bez, chyba że im na życiu nie zależy to spoko.
 • 10.03.2017 - 16:59
  niebieskooka123 napisał/a:
  u nas przestrzeganie przepisów, sprowadza się to zdania egzaminu a później to jakoś będzie
  Nie mierz innych swoją miarą ;)

  Z tego co widzę to jedyne co by cię w pełni zadowoliło to likwidacja wszelkich aut, wtedy nie będzie tych strasznych i niebezpiecznych kierowców, którzy zawsze są winni potrąceń.
Pokaż więcej komentarzy