miszko

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • 01.01.2019 - 14:14
  A za 200 lat ktoś będzie odbudowywał te uliczki za grube pieniądze bo okaże się że te kocie łby to był cenny zabytek. Po co to zmieniać? Trzeba było tylko poprawić tam gdzie porobiły się wgłębienia i mielibyśmy piękną zabytkową nawierzchnie a teraz mamy taką jak wokół większości galerii handlowych w Polsce.

  A w sumie zburzmy wszystkie zabytki bo są stare i nieidealne...

MOKiS: Pieniądze z ministerstwa na remont sali lustrzanej i kameralnej

 • 25.06.2017 - 13:51
  Proszę państwa 200 tys to jest kropla w morzu jeżeli ma być zrobione to tak jak sztuka nakazuje. Sam system wentylacyjno klimatyzacyjnych dla sal o takim przeznaczeniu jest bardzo drogi. Jeżeli ma być zrobione dobrze to trzeba na stropie uporać się z ociepleniem które całkiem niedawno zrobione. By tam zamontować niezbędna infrastrukturę.
  Zamontowanie klimatyzatora typu skraplacz plus jednostki chłodzące jest zupełnym nieporozumiem. To nie ma być sala bankietowa a koncertowa.

ALARMUJECIE: Drzewa w "Małpim Gaju" oznaczone numerami. Czeka je wycinka?

 • 26.02.2017 - 13:14
  Przepraszam bardzo czy UMiG naprawdę wydaje się, że to jest ich własność ? UMiG ma obowiązek zarządzania (dbania) o tereny oddane pod ich jurysdykcję. Za niedługo na Zarabiu nie zostanie ani pół drzewa.
  Już wystarczająco wychlastali Zarabie co opał już się skończył ?
  Z tego co wiem, jak od kogoś coś się wynajmuje, to wynajmujący ma możliwości prawne określenia zakresu dopuszczalnych działań. Wiec niech UMiG nie zasłania się, faktem wynajmu.

Wszystkich Świętych: Zmiany na drogach i bezpłatna linia autobusowa

 • 31.10.2016 - 12:54
  To nic nie daje. Edukacja i praktyka zajęcia z prowadzenia pojazdu warunkach kontrolowanego zagrożenia. Co z tego że każdy widzi śmierć jak nie zdaje sobie sprawę że na śliskiej nawierzchni już przy 70 nie jest w stanie nic zrobić z pojazdem w sytuacji awaryjnej

Myślenicki Festiwal Lata: Koncerty odwołane. Zagrają Bracia i DJ

 • 04.07.2016 - 15:03
  Beknąć to powinien ktoś, kto wydaje decyzję, na wydanie publicznych pieniędzy, na występ "Margaret". Ten performens nie miał, żadnych walorów artystycznych. Ta dziewczynka nie ma ani głosu ani techniki. Nie życzę sobie wydawania moich pieniędzy na coś takiego.

Syswester 2015/2016

 • 25.11.2015 - 13:14
  Witam,

  Mam pytanie gdzie organizowane są w okolicach Myślenic zabawy/bale sylwestrowe. Gdzie polecacie się udać, a gdzie trochę mniej.


  Wiem że rokrocznie w Jasienicy takowa impreza się odbywa, ze swojej str mogę polecić było ok.

Pcim: Odtworzyli tradycyjne Wesele Kliszczackie sprzed kilkudziesięciu lat

 • 05.08.2015 - 11:36
  Ale, taka prawda, wskazuje to jednoznacznie na fakt iż ktoś przyłożył się do przedsięwzięcia niestarannie. Kowbojski kapelusz to element nie naszej tradycji i kultury.

Folklor może mieć współczesną twarz? Obciach czy powód do dumy?

 • 09.06.2015 - 16:12
  Społeczeństwa bez kultury to wraki społeczeństw gdyby nie kultura to już dawno mówił byś w jedynie słusznym języku, jadł jedynie słuszne jedzenie itd... WIESZ GDYBYM MÓGŁ ZARZĄDZAĆ SWOIMI PODATKAMI TO NAPEWNO WIĘKSZĄ CZĘŚĆ ODDAŁ BYM NA PIELĘGNOWANIE JEJ.
  Forma w jakiej propaguje się obecnie kulturę jest bardzo dobra, ponieważ umożliwia przedstawianie kultury w sposób chwytliwy, obawiam się jednak, iż wymaga to za wielu ustępstw i kompromisów a to źle wpływa na jej oryginalność. Moim zdaniem stylizowane na ludowe pochodzenie jest złym zjawiskiem i nie uważam by to ci robi na ebecną chwile Enej Cleo było dobrym zjawiskiem dla kultury. Owszem promowanie jej musi iść z duchem czasu ale nie wolno przekraczać pewnych granic i nazywać tradycją coś co jest tylko stylizowane pewnymi cechami z przeszłości.

„Fajnie, że przyjechaliście". Ten żart może go kosztować ponad 1000 złotych

 • 24.05.2015 - 13:24
  "Kodeks wykroczeń stanowi, że ten kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych - tłumaczy Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji."

  Wedle wszelkich praw logiki powinien zostać ukarany zgłaszający !

Bulina, Stróża: Znaleźli minę i amunicję z II wojny światowej

 • 07.05.2015 - 10:09
  Myślę że osoby które grzebią tymi saperkami wiedzą lepiej o tym co robią niż pan rzecznik.

Dobczyce będą mieć kino cyfrowe

 • 07.04.2015 - 10:21
  Super, nic nie uczymy się na błędach !!!


  "Zawodowy" brawa dla autora jest zawodowych redaktorem.
  Odtwarzacz taki jak mam w domu, tylko "zawodowy" ręce opadają.
  W takiej instalacji projektor i media serwer bądź po prostu serwer służący do przechowywania i odtwarzania materiałów stanowią integralną całość.

Myślenice: Czy w tym miejscu potrzebne jest rondo?

 • 14.02.2015 - 13:03
  Myślę, iż osoby mające problem z zauważeniem powinny się udać na badanie wzroku.
  Prowadząc samochód patrzymy na
  a) jezdnię
  b)znaki

  Nie na koleżanki/kolegów poruszających się po chodnikach i reklamy !


  Ja tam wolę poruszać się pomału a płynnie a nie ciągle ruszać i stawać.
  Ale widać kogoś rajcuje jak świeci się na czerwono później na zielono a i jeszcze żółte istny szał. Ale dlaczego za te wrażenia wizualne ja muszę zmieniać sprzęgło i przepalać o 1 litr benzyny więcej.

Pobiegnie do Anny Komorowskiej prosić o pomoc...

 • 08.02.2015 - 11:12
  Ciężko myślita...

  Chodzi o poświęcenie, napisać list nie jest trudno jechać i prosić też nie. Przebiec 300 km i prosić to jest poświecenie które wskazuje na to, iż zależy nam na celu.

  Czy I Dama coś pomoże nie sądzę, chciał bym by portal opublikował efekty tego wielkiego poświecenia, ale tak na pewno się nie stanie, gdy cel nie zostanie osiągnięty (bo to było by niewygodne).

Coraz więcej śniegu i wypadków na drogach

 • 31.12.2014 - 13:47
  Policja chwali się, że w prawie wszystkich przypadkach kierowcy zapłacili mandat, zastanawia mnie na jakiej podstawie został on wystawiony ?

  Coś wieje to radosną twórczością naszej drogówki.

Gdzie przywitacie Nowy Rok?

 • 30.12.2014 - 0:24
  Syriusz, Kanopus, Arktur a jak wybierzecie się dostatecznie wcześnie to olśni was również nasza najjaśniejsza gwiazda czyli Słońce.

II OFF ROAD MKM: Samochodem przez bezdroża pełne błota

 • 02.11.2014 - 13:00
  Zastanawia mnie fakt czemu o imprezach dużymi literami piszę się ale już po ich odbyciu się ?

Krzyszkowice: Wpadła w poślizg na Zakopiance. Cudem uniknęła kraksy [WIDEO]

 • 13.10.2014 - 16:16
  Skąd wy snujecie takie teorie o telefonie itp. Prowadzi dialog z pasażerem (najprawdopodobniej też kobietą z tego co się dosłuchałem)

  Teoretycy jazdy co samochód widzą w weekend gdy trzeba jechać do rodziny.

  Fakt Pani szła dobrym ogniem, niestety gdy zaczął odjeżdżać tył ujęła gazu tył odszedł tym bardziej i zbyt agresywnie zaczęła kontrować (popuszczać) a później to już było pozamiatane. Pochwalić trzeba, że odruchy były dobre ale mało opanowania.

  Datę też widzę umiecie czytać.

  1 sierpnia 2012

  Tak narozlewane, każdy poślizg to albo oblodzone albo coś na pewno było rozlane człowiek nie jest tu nic winien

Stróża: Mateusz Mijal gwiazdą dożynek

 • 29.08.2014 - 23:14
  "Góraleczka" nie jest utworem który wypromował Mateusz Mijal !!!

Zarabie: Ukradli lampy z fontanny w parku

 • 27.08.2014 - 23:58
  Pochylę się nad ceną ów lamp cena 1050 euro daje nam lekko licząc ponad 4000zł zapewne jest tu mowa o kwocie netto.

  Generalnie za kwotę tą możne zakupić i zaadoptować do takiego użytku około 4 sztuk profesjonalnych lamp ledowych RGB rodem z Chin nie wiem jakie były tam zastosowane aczkolwiek jakością nie grzeszyły.

  Ciekawi mnie przez ilu pośredników przeszły te lampy i ilu z nich miało powiązanie z UMiG ?

Zawody pożarnicze oldboyów: Najlepsi strażacy z Dolnego Przedmieścia [WIDEO]

 • 08.07.2014 - 15:00
  Da się ?! Da !!!
  Miło słyszeć że starsi też dają radę.

Dobczyce: Łowili ryby w niedozwolonym miejscu. Trafią przed sąd

 • 19.05.2014 - 23:54
  Trzeba kochać te ziemię za to że na niej rozwinęła się taka niepowtarzalna kultura i wychowało się tyle pokoleń a wśród nich nazwiska znane i cenione na całym świecie, przykro jednak patrzeć że również po niej stąpa idiotyzm z głupota.

DYSKUSJA: Czy rondo w Śródmieściu jest prawidłowo oznaczone?

 • 12.05.2014 - 0:33
  Kucze co do Pana Dworaka to prawda taka że na pewno nie jest nie omylny, ale dysponuje dużą wiedzą.
  Z nakazem jazdy po prawej stronie znaku nie ma co dyskutować bo nakazuje jazdę prawej stronie znaku i należy do znaków nakazu, wiec nakazuje jazdę po prawej stronie ów znaku. Musimy przedyskutować gdzie tak naprawdę on jest umiejscowiony czy na rondzie czy na drodze odchodzącej od ronda i uważam że właśnie tak jest iż należy on do drogi odchodzącej od ronda. Nie nakazuje on manewru krętu !!! Wiec do puki nie opuścimy skrzyżowania ( o ruchu okrężnym ) czyli ronda czyli nie wykonamy manewru skrętu to nie możemy stosować się do znaku nakazu jazdy po prawej stronie znaku ponieważ nie znajdujemy się na drodze której się tyczy. Jeżeli znak znajdował by się na rondzie to istniała by możliwość kontynuowania jazdy po rondzie po zastosowaniu się do znaku (czyli wcześniejszego opuszczenia ronda) czyli wykonania manewru krętu.

  Myślę że to tyle w temacie.

DEFIBRYLATOR: Wystarczy go włączyć i słuchać co mówi. Może uratować życie [WIDEO]

 • 08.05.2014 - 17:24
  p-t-w napisał/a:
  Niestety pojawiają się komentarze które fatalnie rzutują na opinię i są nieprawdziwe, żeby nie powiedzieć świadczą o braku znajomości i wiedzy w tematyce zaawansowanych procedur ratowniczych.

  AED w połączeniu z nauką podstawowych czynności ratowniczych są jednym z podstawowych elementów tzw. łańcucha przeżycia!!! Dzięki szybkiej defibrylacji mamy szansę zwiększyć przeżywalność u pacjentów z nagłym zatrzymaniem krążenia do 75%!!!
  Naprawdę gorącą zachęcam do nauki pierwszej pomocy, zwłaszcza że jest dostępne AED!!
  Lokalizacja bdb z uwagi na dostępność. Duży przepływ ludzi przez Rynek i okalające urzędy, banki i sklepy.
  Sam/Sama piszesz o szybkiej defibrylacji, przy takim zagęszczeniu tych urządzeń i stanie wiedzy mieszkańców prawdopodobieństwo szybkiej defibrylacji na terenie miasta to może oscyluje w okolicach 1/20.
  Ok na terenie płyty rynku są duże szanse, ale poza nią znikome.
 • 05.05.2014 - 22:13
  Moim zdaniem to takowe urządzenia nawet w liczbie oscylującej w okolicach 100 sztuk na nasze miasto nie zapewnia tego że będą one wystarczająco szybko dostępne. Ale cóż ktoś wymyślił ktoś chce sprzedać.

  Jedynym mądrym rozwiązaniem problemu są szkolenia szkolenia i jeszcze raz szkolenia społeczności. Bo łatwiej jest przeszkolić 1000 osób niż zamontować 100 urządzeń na których użycie nie ma 100% pewności bo akurat możemy trafić na grupę osób która nie podejmie się żadnej akcji ratunkowej ze strachu i braku elementarnej wiedzy.
  WIEC PRZYMUSOWO SZKOLIMY MIESZKAŃCÓW
  np pracownicy budynków użyteczności publicznej.

Myślenicki Festiwal Lata 2014: Zagra Andrzej Piaseczny i LemON

 • 08.05.2014 - 11:07
  A może by tak za te drobne okolice 40 tyś zł które skubnie LemON przygotować 2h show z udziałem właśnie uczestników konkursu piosenki aktorskiej z akompaniamentem orkiestry. Mamy zaplecze do prób itp to dlaczego nie zrobić czegoś nowatorskiego innego.
  A nie kolejnych dożynek których jest w skali naszego kraju od (i tu muszę wykropkować) ........ A może show humorystyczne z udziałem profesjonalnych wokalistów z akompaniamentem dobrej orkiestry.

  Naprawdę nikt zajmujący się kulturą w tym mieście nie ma za grosz wyobraźni i ambicji, by zrobić coś innego lepszego, tylko wszystko po najniższej linii oporu.
 • 08.05.2014 - 10:49
  I znów psy w okolicy będą wyć, na koncercie LEMONIADY.

Myślenickie Targi Pracy 2014: Zobacz kogo szukają pracodawcy

 • 13.03.2014 - 12:24
  automatyk, blacharz samochodowy, elektryk, elektromechanik, frezer CNC, hydraulik, inżynier jakości, koordynator budownictwa, sprzątaczka, kowal matrycowy, stolarz, kucharz, szef sali, lakiernik, szlifierz, logistyk, technik procesu, magazynier, technolog, monter systemów solarnych, ustawiacz wtryskarek, operator CNC, operator maszyn, pakowacz, pracownik działu handlowego, pomocnik stolarza, pracownik produkcji- przedstawiciel handlowy, recepcjonista, sito drukarz, specjalista ds. obsługi szkód komunikacyjnych.

  Wszystkich tych zawodach liczy się doświadczenie i wiedza praktyczna.
  A my mamy inżynierów niczym grzybów po deszczu, niestety ich praktyka zamyka się w obrębie otwarcia dokumentacji jeżeli takowa jest.

15-latek z Myślenic ukradł gołębia wartego 1000 zł

 • 01.02.2014 - 23:30
  Pewnie okazało się że te rasowe też srają.

Bomba w szpitalu. To był fałszywy alarm. Trwają poszukiwania dzwoniącego

 • 30.01.2014 - 3:22
  Sprawa jest bardzo prosta.
  Kupuję pre-pied w dowolnym sklepie, drogą dziwnej transakcji kupuję telefon, kartę i telefon uruchamiam powiedzmy na drodze w Zawadzie, wykonuję telefon alarmowy, demontuję kartę SIM, wyrzucam do rowu, kilometr dalej wyrzucam telefon. Prawdopodobieństwo że ktokolwiek dowie się że wykonałem ten telefon jest tak nikłe że wręcz niemożliwe.

Pierwsze opady i conajmniej 7 kolizji

 • 22.01.2014 - 23:05
  A ja się po raz kolejny powtórzę. Obowiązkowo na dobry kawałek placu kilka razy wcisnąć hamulec żeby dotarło do nas że to nie ciepły czarny asfalt tylko śnieg i lód i samochód się w miejscu nie zatrzyma.
Pokaż więcej komentarzy