maktor

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo

 • 15.02.2018 - 20:10
  Godajom, ze pono disco polo idzie w parze z nowom politykom narodowom. Więcy podatników na gwołtu trza, u rządu biyda ;-)

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 14.09.2016 - 23:36
  Może do tego lubi mieć atuty w rękawie. Putin to pragmatyk i realista a nie ideolog. Pozwolić żeby podrzędny kiedyś dla Rosji kraj teraz dyktował mu warunki?

  Wojna propagandowa z Unią i NATO trwa od ładnych lat. Wrogom nie oddaje się przysługi, wrogów trzyma się w niepewności. Psychologia.

  Wojna propagandowa, ot. A zamach to już śpiewka Macierewicza...
 • 14.09.2016 - 22:25
  A o czym może świadczyć ta notatka służbowa? Oczekiwaliście że Putin u siebie pozwoli sobie w kaszę dmuchać? Ktokolwiek byłby w tej komisji, choćby nawet cała była złożona z działaczy PiS, bez zgody Władimira nic się w Rosji nie dzieje... i nie tylko w Rosji.. zapewne.

  Czy PiS podjął starania o odzyskanie wraku? Jakie działania i kiedy?

"Dobra zmiana" PiS

 • 14.09.2016 - 22:02
  Sójka napisał/a:
  Poniżej zamieszczamy listę europosłów "współczesnych Targowiczan", którym nie pasują nowe porządki w Polsce, bo uderzają w ich interesy, więc zagłosowali na tak za rezolucją antyrządową.
  Dokument krytykuje rząd m.in. za: "paraliż" Trybunału Konstytucyjnego, za zignorowanie dotychczasowych zaleceń Komisji Weneckiej oraz o zgrozo za ODMOWĘ PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW.
  Zachowajcie sobie tą listę do następnych wyborów.

  Pełna lista polskich europosłów, którzy opowiedzieli się za uderzającą w Polskę rezolucję PE - 13. 04. 2016 r.
  Lista wstydu:
  W jakie interesy tych posłów uderzają?

  Z jakiego powodu lista wstydu?

  Co oni przeskrobali, ci ponumerowani na liście?

  Czego się domagają?  PS.
  Parlament Europejski zwaraca się do Polaków i do rządu polskiego w tych słowach:
  "To nieprawda, że Parlament Europejski i Komisja Europejska są przeciwko Polsce, ale ustawy przyjmowane przez polskie władze są sprzeczne z zasadami UE. Chcę powiedzieć mieszkańcom Polski: my walczymy dla was, u waszego boku, a nie przeciwko wam. Prosiłbym polski rząd: bądźcie spokojni, zaufajcie swemu narodowi. Nie możecie traktować narodu jak zakładnika swoich lęków (...) Dlaczego boicie się Trybunału Konstytucyjnego? Skąd czystki w mediach?"
 • 12.09.2016 - 23:26
  Jeśli już mielibyśmy komentować działalność poszczególnych osób. Biografia Antoniego Macierewicza opublikowanej w Wikipedii < https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Macierewicz >. Ogromna aktywność opozycyjna w okresie PRL, działalność społeczna, wsparcie ruchów solidarnościowych. Niewątpliwe zasługi.

  Wejście Macierewicza w politykę już tak jednoznaczne nie jest. Jakakolwiek z pełnionych przez niego funkcji państwowych stwarzała wysoce dyskusyjne posunięcia. Weźmy pod uwagę funkcję Szefa Kontrwywiadu Wojskowego w 2007 r. Ówczesny Minister Obrony Narodowej Radosław Sikorski "zarzucał Macierewiczowi pozbawienia polskich żołnierzy ochrony kontrwywiadowczej, co w jego opinii było efektem nieudolnego procesu przejmowania archiwów WSI i nieefektywnego funkcjonowania nowych służb. Kiedy premier Kaczyński nie wyraził zgody na odwołanie Macierewicza, Sikorski sam podał się do dymisji" <Newsweek>.

  Katastrofa smolenska, jej badanie oraz wstąpienie do Prawa i Sprawiedliwości to kolejny etap. Etap dziwnych teorii, ataków personalnych na dużą liczbę osób z życia publicznego, coraz mniejszej merytoryczności. Nie miałem okazji poznać człowieka osobiście, jednakże co sprawiło, iż osoba we wczesnym etapie tak zasłużona dla walki o wolną Polskę w swojej karierze politycznej popełnia kardynalne błędy?

  Pominę tym razem domniemane powiązania, sprawę Misiewicza itp. Pozwolę się skupić znów na sprawie bezpieczeństwa Polski. Decyzja z ostatnich dni: odwołanie dowodców wojsk specjalnych.
  Tutaj ciekawa analiza i ocena: http://www.rp.pl/Analizy/160909148-Marek-Kozubal-o-dymisji-dowodcy-GROM-i-inspektora-Wojsk-Specjalnych.html
 • 02.08.2016 - 21:55
  prywatnie napisał/a:
  czy to Rosja sie o nas dopomina? Czy tez to co sie dzieje to tylko radosna tworczosc PiS?
  W polityce decydują czyny, nie słowa. Kaczyński nigdy słownie nie chwalił Putina. Jednak działania PiS w Polsce i w Unii Europejskiej polegające na skłocaniu środowisk, państw, osłabianie jedności i demokracji leżą jak najbardziej w interesie Putina. Niestety, linie polityczne Kaczyńskiego i Putina przebiegają w podobnym kierunku.

  Na poparcie tych tez podaję poniżej inspirujący do myślenia artykuł. Warto sobie przypomnieć słowa Franciszka: nie bądź bierny, nie pozwól decydować o sobie, weź przyszłość w swoje ręce. Niestety przeszłość wielokrotnie pokazała, że Polacy zaczynają działać wtedy, gdy jest za późno. To Polska, nasz dom, nasza przyszłość.

  http://www.newsweek.pl/polska/jak-putin-cieszy-sie-z-tego-co-robi-pis-,artykuly,388319,1.html
 • 01.08.2016 - 22:36
  Piszę: praktyka przyszłych miesięcy i lat pokaże. Trzeba stosować się do zaleceń instytucji europejskich. Nie rozumiem jaki interes ma PiS żeby się upierać przy rozwiązaniach sprzecznych z tymi zaleceniami, skoro sami utrzymują że zależy im na demokracji. Brak logiki....

  Civium concordia murus orbium.
 • 01.08.2016 - 22:20
  Zapis na papierze to nie wszystko. Praktyka demokratyczna pokazuje prawdę. Z Trybunałem czy bez - pewne podstawowe wymagania muszą być bezwzględnie spełnione. I tego musi pilnować suweren (wg terminologii Kaczyńskiego), czyli naród.

  Ponieważ obecna ustawa podpisana przez Prezydenta podtrzymuje nadal paraliż Trybunału i czyni go nieprzydatnym pozostaje wnikliwa obserwacja praktyk. I tak łamanie swobód i wolności obywatelskich (np. wolności słowa), ograniczanie wolności mediów i ubezwłasnowolnienie sądownictwa poprzez podporządkowanie go władzy państwowej (użycie sądów jako formy nacisku partii na obywateli) to będą kluczowe rzeczy które pokażą prawdę o naszej demokracji. Przekroczenie kompetencji przez Premier i Prezydenta przy manipulacjach z Trybunałem swoją drogą, jednak działania ograniczające wolność obywateli, mediów i sądownictwa podchodzą już być może prawnie pod działania na szkodę narodu.
 • 30.07.2016 - 16:34
  Civium concordia murus orbium.
 • 30.07.2016 - 10:52
  Civium concordia murus orbium.

  https://m.youtube.com/watch?v=zPiCpGuT5dA
 • 28.07.2016 - 15:36
  Ja od jakiegoś czasu sugeruję, że wchodzenie w dyskusję z ludźmi nie myślącymi samodzielnie i omotanymi przez dziwną jak dla mnie ideologię nie ma sensu. Mmarkos, w Wikipedii do której linka podałeś wyżej, jest w sprawie SKOKu dość istotne ustalenie sejmowej komisji, pokazujące stosunek Lecha Kaczyńskiego do sprawy objęcia kas nadzorem finansowym:

  "W ocenie podkomisji zasadnicze znaczenie dla trudnej sytuacji finansowej kas miała ustawa z 1995 r., która nie przewidywała żadnego nadzoru zewnętrznego nad kasami, a trzyletnie odroczenie związane z jego wprowadzeniem spowodowane odesłaniem przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego ustawy z 2009 o SKOK do Trybunału Konstytucyjnego miało doprowadzić do nasilenia patologii w kasach".

  Poza tym warto też zawiesić oko na podrozdziale "Rola SKOK-ów w kampaniach wyborczych".

  Czy SKOK to "dziecko specjalnej opieki" jednej z partii?
 • 24.07.2016 - 22:19
  Tu mamy dobrą ocenę działań PiS. Wiele wniosków idzie wysnuć samodzielnie. Również co do przyszłości. O ile można w ogóle mówić o przewidywalności Jarosława. Cóż mogę powiedzieć - najbardziej szkoda Polaków, bo ktoś naszym kosztem załatwia swoje porachunki, ambicje, niespełnione wizje albo chce pokazać że nikt mu nie naskoczy. Zresztą, oceniajcie sami.
  http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/kropka-nad-i-byc-moze-prezydent-duda-jest-postacia-tragiczna,608078.html
  Piszę to wyłącznie do "nieopołacanych" forumowiczów, bo brnięcie w temat z Walkerem84, Pan Kracym, Kiblem czuję że po prostu nie ma sensu.
 • 24.07.2016 - 11:28
  Przychodzi baba do lekarza...

  - W jakich porach pan przyjmuje?
  - W sztruksach...
 • 21.07.2016 - 20:43
  Kto nie z PiS, ten z PO. Dla Walkera84 to proste jak cep. Przekonuje innych, sam w przekonaniach swych nieugięty. Pan Kracy, krowka123 też bronią jednej prawdy Kaczyńskiego.

Myślenice: Nowa karetka dla szpitala. Przekazał ją wojewoda małopolski

 • 14.09.2016 - 21:45
  Jak mówi poseł w cytowanym tekście: mógł "przyczyniać się". Czyli ciągle się przyczynia... Hmmm...

  W kwestii formalnej, o czym parę osób wspomniało, wojewoda dysponuje publicznymi pieniędzmi, zakup karetki to jedynie dyspozycja naszymi środkami, zaś co do przekazania go akurat naszemu szpitalowi - dziękujemy. Niestety nie mogę się pozbyć skojarzeń z akcjami pod publikę robionymi przez działaczy PiSu jak np. folia dla paprykarza sprzed paru lat. Nie zapominajmy, że poseł w sejmie musi opowiadać się "za" lub "przeciw" pewnym działaniom że tak ujmę "nieprzyjaznym" obywatelom. Śledźmy jego postawę, żeby nasze wybory w przyszłości były bardziej świadome. Mamy w końcu wybierać ludzi którzy będą bronić interesów naszych, a nie interesów swojej partii.

religia jak supermarket?

 • 13.09.2016 - 0:06
  Taka tam ciekawostka i komentarze z sieci:

  autor: MS (anonim) (2016-09-08 14:55)
  Co kilka miesiecy zabarwiaja sie rzeki na calym globie na kolor czerwony. Algi, zanieczyszczenia lub inne klamstwa podawane sa jako wytlumaczenie tego zjawiska. Faktem jest ze ten kolor zawsze pojawia sie w ciagu zaledwie kilku godzin i znika samoistnie a tzw. uczeni podaja nam dlaczego tak sie dzieje. Dlaczego kolor czerwony? Od Kanady po Rosje wszedzie algi i chemiczne zanieczyszczenia? Tylko sama Ziemia wie dlaczego zabarwia rzeki na ten wlasnie kolor. Czlowiek jest zbyt glupi zeby osiagnac takie super efekty. Nie w tej skali i nie na calym globie. Apokalipsa? Samo zycie na ziemi jest sama Apokalipsa. Apokalipsa to odslona, ujawnienie i tym samym wszystko powoli jest normalne jak to co dzieje sie na naszych oczych a swiat stoi na glowie. Nawet czerwony kolor rzeki nikogo juz nie dziwi bo zbyt duzo wszystkich innych prawd jest ujawniane kazdego dnia. Jestesmy zasypywani objawieniami, ujawnieniami i odslonami. Wiekszosc z nas boi sie tego wszystkiego co teraz niczym lawina walania sie z ciemnosci.

  autor: spacepol (anonim) (2013-11-03 18:43)
  Wiecie co, pomijając zabarwienia wywołane jakimś procesem chemicznym. Czy jest to spowodowane glonami czy też "płynącą biblijną krwią" ;)) to pewne jest jedno: w ciągu ostatnich wielu lat wcześniej, na taką skalę takie i podobne zjawiska nie występowały. A czy to była krew czy glony, w biblii to opisali, więc musiało się to wtedy wydarzyć. Co nastąpiło po tych "znakach" to możemy przeczytać. Czy tak samo może być teraz? Czy są to "objawy" czegoś co się zbliża?
  Nikt tego nie wie i na nic nie wpadnie. Dowiemy się sami w swoim czasie.
  Jeśli dożyjemy oczywiście.

  http://nt.interia.pl/technauka/news-rosyjska-rzeka-zmienila-kolor-na-czerwony,nId,226 ,

Głogoczów: Podpisano umowę na budowę kładki

 • 04.08.2016 - 23:25
  Hmm, myślę że inna droga dystrybucji pieniądza jest tu kluczowa:
  - za PO kierownictwo GDDKiA było raczej mniej upolitycznione i miało większą swobodę w gospodarowaniu pieniędzmi, dlatego podbijano pule do dużych kwot z powodów wiadomych...
  - obecnie zakładając że kierownictwo GDDKiA jest już obsadzone partyjnie, każdy ma tyle ile prezes da. Realna władza i rozdział pieniądza zależna jest od najważniejszych osób w partii z prezesem na czele. Więc podbijanie "puli nagród" nie wchodzi w grę, no chyba że za przyzwoleniem partyjnych zwierzchników. Taki mały powrót do gospodarki centralnie sterowanej znanej z PRL.

  W tym może leżeć klucz do niższych kosztów. W skali mikro jest na plus, lecz w skali makro nie mamy i tak wglądu w to, na co PiS wydaje pieniądze z całej puli budżetowej, zatem suma sumarum korzyści i tak są względne. No i pamiętajmy, że ciągle płacimy za upartyjnione SKOKi, więc chyba dobrze jeśli cokolwiek z tego do nas wróci - przyjmijmy - w niższych kosztach zamówień publicznych.

IMIGRANCI

 • 01.08.2016 - 21:42
  Każdy naród europejski stoi dziś przed dylematem imigrantów. Co zrobić z tym fantem? Jak przekuć słowa Franciszka na praktykę codzienności, żeby nie stracić po drodze autentycznie potrzebujących?

  Nawiasem mówiąc przyznam, że miałem nieco do czynienia z muzułmanami i nie wolno zakładać, że ich mentalność jest taka jak chrześcijańska, islam jest religią wojującą i z tego co zaobserwowałem wyznawcy islamu są bardziej podatni na propagandę religijną niż Europejczycy, dlatego też w każdej chwili z osób nastawionych pokojowo mogą zmienić się w wojowników. Stąd postawę Mysleniczanina007 rozumiem.

  Z drugiej strony mamy piękne idee naszej religii, która kładzie nacisk na otwartość i pomoc potrzebującym. I to właśnie do czego wzywa Franciszek w stosunku do islamu jest sprawdzianem religijności a jednocześnie wyzwaniem, celem w jakim powinien iść rozwój społeczności chrześcijańskiej. Franciszek nie mówi tu nic nowego, przypomina ideał: zaprzyj się samego siebie i daj siebie innym. Tak, jest to swoisty radykalizm postawy, ale w końcu na tym opiera się cały Nowy Testament. Przychodź z pomocą potrzebującym i przez tą pomoc pokazuj jakie jest chrześcijaństwo, czuj się posłanym. Taka postawa współgra z otwartością wobec przybyszów, której broni kolega mmarkos i Komisja Europejska.

  Moje zdanie: otworzyć się, pomagać, ale jednocześnie zwiększać prewencję. Monitoring napływu, dbałość o to, żeby ci ludzie zostali gdzieś przyporządkowani a nie plątali się po kraju anonimowo. Koniecznie przydział pracy dla osób w wieku produktywnym dla eliminacji czynników sprzyjających rozwojowi patologii itd. Być może kwestia nie organizowania im bytu w skupiskach oazowych, ale lokowanie rozsiane (czynnik sprzyjający większej integracji i asymilacji z lokalnym środowiskiem). Bez wątpienia musi też wzrosnąć solidarność Polaków, rozwój form aktywności społecznej zwiększającej bezpieczeństwo (źle się to kojarzy ale przyjmijmy coś w rodzaju milicji obywatelskiej).

  Taki roboczy program prewencji RSMA mógłby opracować. Ale wypada zwrócić uwagę na podstawę: imigranci to bardziej problem Europy Zachodniej, nie wiem jaką dokładnie ilość UE chce nam przydzielić (spotkałem się ze wzmianą o 11 500 osób), lecz w moim osobistym odczuciu pewne środowiska wyolbrzymiają tą kwestię zasiewając nieuzasadnione poczucie zagrożenia i obawy w społeczeństwie. Wszakże jest to dla nas wyzwanie i zadanie, jednak czy w ramach solidarności i idei wspólnej Europy z której dobrodziejstw jako społeczeństwo ciągle korzystamy nie warto rozważyć tej sprawy?

  Jest jeszcze najbardziej rozsądne rozwiązanie: szeroka dyskusja społeczna. Od czego w końcu mamy demokrację. Niech się wypowiedzą sami Polacy.
 • 25.07.2016 - 23:41
  A ja bym był za unijnym mieszaniem się, czyli tym stricte europejskim, bez domieszki islamu. Dzięki temu można mieć żonkę, skąd popadnie:-d. I tak: Niemka - nie wiem czy coś by z tego wyszło, może ciut mają nas po sąsiedzku dość, Austriaczka - podobnie, ale już Czeszka, Słowaczka fajne dziouchy, Szwedki, Norweżki - hmmm (są ciekawe Polaków), Ukrainki - ładne, choć tu może bardziej z wyrachowania, Francuzki - ciut takie nijakie, Brytyjki - jakoś nie są urzekające, a Hiszpanki? - Si, si. Ulala... :-D
 • 25.07.2016 - 21:57
  Społeczeństwo wielokulturowe nie jest założeniem złym. Pomysł a realizacja to wiadomo - dwie różne rzeczy. Takie multi-kulti będziemy mieć teraz w Krakowie i co, nie dogadają się? Od stuleci Europejczycy mieszają się między sobą w rezultacie różnych czynników. W rezultacie tego np. blondyni nie zamieszkują tylko i wyłącznie Skandynawii i blondynki mamy też w Polsce. Otwarcie się na świat służy wszystkim. Jest ubogacające.
 • 25.07.2016 - 18:14
  Krowka123, liczyłem, że w Tobie więcej rozsądku niż u kolegów, którzy tu bywają.
  krowka123 napisał/a:
  Maktor napisał
  Ręce opadają,to po co są wybory?Jeżeli wyborcy zadecydują że dają większość jednej partii to ta partia a dzielić się władzą bo tak opozycja chce?To co powiedzieć na takie USA gdzie rządzi jedna partia albo Republikanie albo Demokraci?
  Nie chodzi o to, czy rządzi jedna partia, czy koalicja. Chodzi o przestrzeganie zasad, nie robienie rozpierdziuchy z której nie wiadomo co ma wyniknąć. Ludzie się boją i mają podstawy do podejrzewania Jarosława o przymiarki do zmiany ustroju w Polsce. Tak, w Stanach rządzi na przemian jedno albo drugie stronnictwo, lecz żadne z nich nie łamie zasad praworządności i nie podkopuje fundamentów demokracji. Więc jeśli coś wiesz, to uspokój nas teraz, że Duda zgodzi się na kompromis z Rzeplińskim i będą szanowane zalecenia instytucji pozapaństwowych. Wszystko wróci do normy, a PiS weźmie się za fachową robotę. Bo robić jest co. Ma po temu świetną okazję, rządzi samodzielnie, dzięki czemu może wiele spraw uzdrowić (pomijam już kompetencje, bo ktoś komu zależy zatrudnia najlepszych fachowców, bez względu na opcję polityczną).

  krowka123 napisał/a:

  Co tak czepiacie się teraz Putina a jak robił sobie "misia" z Tuskiem to był cacy?Co takiego się stało ?
  Tu nie chodzi o Tuska, czy kogokolwiek innego. Powtarzam: będzie PiS partnerem dla UE, będzie brał udział we wspólnym rozwiązywaniu jej problemów, --- będzie git.
 • 25.07.2016 - 14:01
  krowka123 napisał/a:
  Co to za potęga za jaką uważa się UE której granice można sforsować na chińskim pontonie kupionym w markecie?Jak oni chcą nas bronić przed realnym zagrożeniem gdy nie poradzą sobie z grupami uchodźców?
  Krówka, wydawało mi się, że trochę przetrzeźwiałeś, ale chyba jednak nie tak całkiem. Unia Europejska jest pięknym pomysłem, wiadomo że jak wszędzie są wpływy lobbingu i mocnych grup interesu. Lecz gdzie ich nie ma? W tym wszystkim chodzi o dojrzałość społeczeństw, kręgosłup moralny. Społeczeństwo nie podatne na przekupstwo nie pozwoli sobie wcisnąć kitu. Zapamiętaj, izolowani nie ostoimy się, co najwyżej można będzie pomachać szabelką tak jak na tym propagandowym filmiku PiS: https://m.youtube.com/watch?v=DANS1rF6Abo

  Co można zrobić, to współpracować w ramach UE nad doskonaleniem metod, anula powyżej podaje rozsądne wyjście. Współpracować, nie zajmować się krytykanctwem. I PiS ma możność forsowania takich pomysłów w UE. Trzeba pokazać, że Polska ma inicjatywę, chęci, ma propozycje, a nie tylko krytykę i trzymanie się w opozycji. Przepraszam, ale to głupie i niedojrzałe.

  Mentalnie (bo rozumiem że nadal jesteś członkiem PiS) tkwicie w czasach, które się już nie wrócą. Narody się rozwijają, rośnie świadomość. A wy chcecie nachalnie cofać ludzi wstecz i przeszczepiać na nasze czasy rozwiązania z przedwojnia. Realnie mamy taki wybór: EU + NATO lub powrót pod zwierzchnictwo Rosji. I to są tylko te 2 alternatywy. Stosunek PiS do UE jest dziwnie fobiczny i irracjonalny.

  PiS nie wyrwie Polaków z UE, bo społeczeństwo na to nie pozwoli. Niezależnie od tego jaki scenariusz ma przewidziany Jarosław co do formy rządów - przywrócenie rządów jednej partii (komunizm), czy rządy jednej osoby (dyktatura), to odcięcie się od Unii jest podawaniem się Putinowi na talerzu.

Światowe Dni Młodzieży

Czy zagraża nam wojna? (turcja, pucz , usa itp) ?

 • 26.07.2016 - 12:23
  No cóż, jeśli sami tak bardzo się o to prosimy - odpowiedź islamistów na decyzje polskich władz. Ale ja powiem, te działania mogą mieć drugie dno. Wystawiać naród dla własnych celów? Sami nie wiecie, co robicie, bo wygląda na to, że ku pokojowi i ładowi w Polsce nie zmierzacie (wiadomo do kogo kieruję te słowa).
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7498-stalo-sie-panstwo-islamskie-otwarcie-grozi-polsce-polacy-beda-czolgac-sie-i-wyc-z-bolu
 • 25.07.2016 - 17:54
  Hmmm, nie wiem, czy te określenia "lewacki", "prawicowy" są już adekwatne do rzeczywistości. Pytanie czy nie bardziej ściera się liberalizm z konserwatyzmem. Przyjmijmy, że media które podałeś są liberalne, oceniają wydarzenia w Polsce tak jakby z punktu widzenia Zachodu. Czy to źle? W końcu opowiedzieliśmy się po stronie Zachodu a od Wschodu chcemy jak najdalej. Przyjęli nas, zaakceptowali. My jeździmy do nich, oni do nas. Chyba to nie liberalizmu trzeba się obecnie bać, w jego ramach można świetnie dopominać się o swoje i bronić interesów różnych grup. Mnie niepokoi bardziej mix skrajniejszego konserwatyzmu, ruchu narodowego i radykalnego katolicyzmu. Koktajl Mołotowa.

Światowe Dni Młodzieży: Będzie tłoczno. Przyjeżdża do nas 4 tys. pielgrzymów. Utrudnienia na drogach

 • 25.07.2016 - 15:19
  Inicjatywa słuszna, pokojowa, w opozycji do fali nienawiści i okrucieństwa, które szerzą się w Europie...

  Braterstwo, miłość bliźniego, solidarność, współpraca, zrozumienie, tolerancja - wszystkie te piękne wartości stanowią trzon zdrowego pojmowania chrześcijaństwa. Również te wartości legły u podstaw idei Unii Europejskiej.
  I dziś coraz częściej musimy ich bronić, odkopywać je w sobie na nowo... Bo ktoś, coś, ciągle działa na rzecz tego, żebyśmy przestali myśleć, czuć, postępować racjonalnie. Coś sieje nieufność, nienawiść, strach i kłamstwo.

  SDM to swoisty manifest najważniejszych idei, które służą budowaniu więzi międzyludzkich, całych społeczeństw. Niech Polska pokaże światu, wbrew temu co się dzieje w kraju i w Europie, że potrafimy być razem, nie pozwolimy się skłócić i podzielić, iż łączy nas więcej aniżeli dzieli.

  Chrześcijaństwo jest powołaniem do głoszenia prawdy, do prześwietlania tego, co ciemne.
  Odkrywajmy go w sobie...

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

 • 21.07.2016 - 20:27
  krowka123 napisał/a:
  Mariusz Hołuj Napisał-"RSMA jest moim dziełem. Pan Andrzej przyczynił się do powstania jego idei poprzez zwrócenie uwagi na problemy Gminy Pcim." czyli jednak WKibic.
  Proponuję wystosować do Pcimian odezwę następującej treści:
  - kto nie zgadza się z PiS, ten jest z PO,
  - wszyscy w Pcimiu zgadzają się z PiS, tylko nie Andrzej
  - RSMA to Andrzej
  :-D.
Pokaż więcej komentarzy