maktor

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 05.02.2019 - 9:30
 • 04.02.2019 - 11:44
  Jak w partii same zepsute typy, to czego innego się spodziewać... W Mcach też mnie nic nie zaskoczy, będzie jeszcze gorzej, bo choroba musi się gdzieś wylać. Jeden z wielu, wielu przykładów, jak zepsuta jest polska polityka poniżej. Potrzeba będzie wielu lat i nie wywołujących konfliktów osób u władzy.

  CYTAT
  Tygodnik "Sieci" przytacza garść anegdot o aresztowanym byłym szefie gabinetu politycznego MON - Bartłomieju M. Jedna z nich zaczyna się od zamiłowania M. do słodyczy.

  "Czekoladki pochłaniał kilogramami. Pewnego dnia rozbolał go ząb. Wściekał się i wykrzykiwał, że jeśli będzie go dłużej boleć, to kogoś wyp... z roboty. Do szpitala wojskowego jechało z nim trzech pułkowników" - wspominają rozmówcy "Sieci".

  Według nich Misiewicz był "zdemoralizowanym typem" i pracował "w komunistycznym stylu". Nawet generałowie czekali po kilka godzin na audiencję u protegowanego Antoniego Macierewicza.

  "A gdy już się dostali do środka, to zdarzało się, że musieli jeszcze poczekać, aż pan rzecznik zje" - czytamy.

Myślenice: Piotr Szewczyk przejmuje funkcję dyrektora MOKiS

 • 04.02.2019 - 18:48
  Co za bzdury tu ktoś pisze, mamy tak pięknie otwarte społeczeństwa, taki potencjał wymiany myśli, spotkania drugiego człowieka. Mam nadzieję, że jak najdłużej i Mce będą czerpać z tego bogactwa, nie tylko jeśli chodzi o spotkania z folklorem. A przyjeżdża do pobliskiego Krk naprawdę cały świat. Szkoda że nie mamy zaje.stej atrakcji jak choćby Wieliczka żeby część z tych przybyszów zawitała też do nas. Mamy jednak kilka atutów, piękny las (niestety w ostatnich latach cięty na potęgę), niedocenione Zamczysko, mamy Rabę. Trzeba by to zebrać, posprzątać, dopieścić i umieć sprzedać. Nie wiem czy za tej kadencji, tego burmistrza, ale wierzę, że Myślenice mogłyby stać się uporządkowanym, czystym i intrygującym miejscem na relaks.

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 22.01.2019 - 21:12
  A co z budową kolei do Krk i obiecackami obniżenia cen wody i ścieków?

Krzyszkowice: Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Wraca koncepcja tunelu, który wskazujecie od lat

 • 22.01.2019 - 17:14
  SKOKowo to próbować można ;)

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 20.01.2019 - 8:05
  Polskim politykom brakuje pokory. Codzienność wytyka nam niektóre słabości naszej demokracji i naszego społeczeństwa. Padło na przestrzeni lat wiele niepotrzebnych słów, za wiele. Dla interesu grupy osób mamy dać się podzielić? Ten komunista, tamten lewak, a trzeci kodziarz, ci z lepszego a tamci z gorszego sortu. To wyimaginowane sortowanie Polaków potrafi prysnąć jak bańka. W trudniejszych momentach pokazujemy, że umiemy się zorganizować, uczynić gest, okazać szacunek w przestrzeni publicznej komuś, czemuś. Dziękuję Jurek, że zostajesz. Dziękuję Paweł za odwagę bycia normalnym, odwagę za którą zapłaciłeś cenę najwyższą.

  „Jak słyszycie, że ktoś jest zboczony, że ktoś jest zepsuty, to powiem tak:
  ten jest zboczony, który sieje nienawiść, ten jest zepsuty, który odnosi się do drugiego z wrogością, trzyma rękę wyciągniętą w nienawiści, chce rzucić kamieniem, chce potraktować go pałką, ten który mówi złe słowa, złą energię wysyła do drugiego człowieka, ten jest, przepraszam, zboczony. My jesteśmy najnormalniejsi na świecie” (Paweł Adamowicz)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach gra po raz 20

 • 13.01.2019 - 13:15
  Ależ oczywiście: Owsiak to zdrajca, łotr i złodziej. Prawość i sprawiedliwość należy tylko do członków PiS. I niech rak zostanie. Alleluja i do przodu! :-DD
 • 13.01.2019 - 11:50
  Co tam, tęskno wam jeszcze za pisowską młócką? - Wiadomości TVP, Gazeta Polska, Nasz Dziennik, upartyjnionego śmiecia informacyjnego dość :-)
  Wracając do WOSP, myślę że można postawić tezę, że PiSowi i Rydzykowi do rzetelności Owsiaka jednak sporo brakuje.
 • 13.01.2019 - 8:57
  Czy można powiedzieć, że istnieje dzieło 100% dobre? Jeden zbiera dobrowolne datki od milionów osób. Drugi zbiera też dobrowolne, tym niemniej ostatnimi czasy rząd stwierdził że trzeba to sponsorować z budżetu nie pytając o to nikogo z nas...
  zdjecie

Myślenice: Zmiany na stanowiskach prezesów czterech gminnych spółek

 • 12.01.2019 - 20:23
  Już partyjnych z forum wymywa, znak że dostają posady?

Zakaz handlu: W 2019 roku sklepy będą zamknięte w 37 niedziel

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo

 • 15.02.2018 - 20:10
  Godajom, ze pono disco polo idzie w parze z nowom politykom narodowom. Więcy podatników na gwołtu trza, u rządu biyda ;-)

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 14.09.2016 - 23:36
  Może do tego lubi mieć atuty w rękawie. Putin to pragmatyk i realista a nie ideolog. Pozwolić żeby podrzędny kiedyś dla Rosji kraj teraz dyktował mu warunki?

  Wojna propagandowa z Unią i NATO trwa od ładnych lat. Wrogom nie oddaje się przysługi, wrogów trzyma się w niepewności. Psychologia.

  Wojna propagandowa, ot. A zamach to już śpiewka Macierewicza...
 • 14.09.2016 - 22:25
  A o czym może świadczyć ta notatka służbowa? Oczekiwaliście że Putin u siebie pozwoli sobie w kaszę dmuchać? Ktokolwiek byłby w tej komisji, choćby nawet cała była złożona z działaczy PiS, bez zgody Władimira nic się w Rosji nie dzieje... i nie tylko w Rosji.. zapewne.

  Czy PiS podjął starania o odzyskanie wraku? Jakie działania i kiedy?

"Dobra zmiana" PiS

 • 14.09.2016 - 22:02
  Sójka napisał/a:
  Poniżej zamieszczamy listę europosłów "współczesnych Targowiczan", którym nie pasują nowe porządki w Polsce, bo uderzają w ich interesy, więc zagłosowali na tak za rezolucją antyrządową.
  Dokument krytykuje rząd m.in. za: "paraliż" Trybunału Konstytucyjnego, za zignorowanie dotychczasowych zaleceń Komisji Weneckiej oraz o zgrozo za ODMOWĘ PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW.
  Zachowajcie sobie tą listę do następnych wyborów.

  Pełna lista polskich europosłów, którzy opowiedzieli się za uderzającą w Polskę rezolucję PE - 13. 04. 2016 r.
  Lista wstydu:
  W jakie interesy tych posłów uderzają?

  Z jakiego powodu lista wstydu?

  Co oni przeskrobali, ci ponumerowani na liście?

  Czego się domagają?  PS.
  Parlament Europejski zwaraca się do Polaków i do rządu polskiego w tych słowach:
  "To nieprawda, że Parlament Europejski i Komisja Europejska są przeciwko Polsce, ale ustawy przyjmowane przez polskie władze są sprzeczne z zasadami UE. Chcę powiedzieć mieszkańcom Polski: my walczymy dla was, u waszego boku, a nie przeciwko wam. Prosiłbym polski rząd: bądźcie spokojni, zaufajcie swemu narodowi. Nie możecie traktować narodu jak zakładnika swoich lęków (...) Dlaczego boicie się Trybunału Konstytucyjnego? Skąd czystki w mediach?"
 • 12.09.2016 - 23:26
  Jeśli już mielibyśmy komentować działalność poszczególnych osób. Biografia Antoniego Macierewicza opublikowanej w Wikipedii < https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Macierewicz >. Ogromna aktywność opozycyjna w okresie PRL, działalność społeczna, wsparcie ruchów solidarnościowych. Niewątpliwe zasługi.

  Wejście Macierewicza w politykę już tak jednoznaczne nie jest. Jakakolwiek z pełnionych przez niego funkcji państwowych stwarzała wysoce dyskusyjne posunięcia. Weźmy pod uwagę funkcję Szefa Kontrwywiadu Wojskowego w 2007 r. Ówczesny Minister Obrony Narodowej Radosław Sikorski "zarzucał Macierewiczowi pozbawienia polskich żołnierzy ochrony kontrwywiadowczej, co w jego opinii było efektem nieudolnego procesu przejmowania archiwów WSI i nieefektywnego funkcjonowania nowych służb. Kiedy premier Kaczyński nie wyraził zgody na odwołanie Macierewicza, Sikorski sam podał się do dymisji" <Newsweek>.

  Katastrofa smolenska, jej badanie oraz wstąpienie do Prawa i Sprawiedliwości to kolejny etap. Etap dziwnych teorii, ataków personalnych na dużą liczbę osób z życia publicznego, coraz mniejszej merytoryczności. Nie miałem okazji poznać człowieka osobiście, jednakże co sprawiło, iż osoba we wczesnym etapie tak zasłużona dla walki o wolną Polskę w swojej karierze politycznej popełnia kardynalne błędy?

  Pominę tym razem domniemane powiązania, sprawę Misiewicza itp. Pozwolę się skupić znów na sprawie bezpieczeństwa Polski. Decyzja z ostatnich dni: odwołanie dowodców wojsk specjalnych.
  Tutaj ciekawa analiza i ocena: http://www.rp.pl/Analizy/160909148-Marek-Kozubal-o-dymisji-dowodcy-GROM-i-inspektora-Wojsk-Specjalnych.html
 • 02.08.2016 - 21:55
  prywatnie napisał/a:
  czy to Rosja sie o nas dopomina? Czy tez to co sie dzieje to tylko radosna tworczosc PiS?
  W polityce decydują czyny, nie słowa. Kaczyński nigdy słownie nie chwalił Putina. Jednak działania PiS w Polsce i w Unii Europejskiej polegające na skłocaniu środowisk, państw, osłabianie jedności i demokracji leżą jak najbardziej w interesie Putina. Niestety, linie polityczne Kaczyńskiego i Putina przebiegają w podobnym kierunku.

  Na poparcie tych tez podaję poniżej inspirujący do myślenia artykuł. Warto sobie przypomnieć słowa Franciszka: nie bądź bierny, nie pozwól decydować o sobie, weź przyszłość w swoje ręce. Niestety przeszłość wielokrotnie pokazała, że Polacy zaczynają działać wtedy, gdy jest za późno. To Polska, nasz dom, nasza przyszłość.

  http://www.newsweek.pl/polska/jak-putin-cieszy-sie-z-tego-co-robi-pis-,artykuly,388319,1.html
 • 01.08.2016 - 22:36
  Piszę: praktyka przyszłych miesięcy i lat pokaże. Trzeba stosować się do zaleceń instytucji europejskich. Nie rozumiem jaki interes ma PiS żeby się upierać przy rozwiązaniach sprzecznych z tymi zaleceniami, skoro sami utrzymują że zależy im na demokracji. Brak logiki....

  Civium concordia murus orbium.
 • 01.08.2016 - 22:20
  Zapis na papierze to nie wszystko. Praktyka demokratyczna pokazuje prawdę. Z Trybunałem czy bez - pewne podstawowe wymagania muszą być bezwzględnie spełnione. I tego musi pilnować suweren (wg terminologii Kaczyńskiego), czyli naród.

  Ponieważ obecna ustawa podpisana przez Prezydenta podtrzymuje nadal paraliż Trybunału i czyni go nieprzydatnym pozostaje wnikliwa obserwacja praktyk. I tak łamanie swobód i wolności obywatelskich (np. wolności słowa), ograniczanie wolności mediów i ubezwłasnowolnienie sądownictwa poprzez podporządkowanie go władzy państwowej (użycie sądów jako formy nacisku partii na obywateli) to będą kluczowe rzeczy które pokażą prawdę o naszej demokracji. Przekroczenie kompetencji przez Premier i Prezydenta przy manipulacjach z Trybunałem swoją drogą, jednak działania ograniczające wolność obywateli, mediów i sądownictwa podchodzą już być może prawnie pod działania na szkodę narodu.
 • 30.07.2016 - 16:34
  Civium concordia murus orbium.
 • 30.07.2016 - 10:52
  Civium concordia murus orbium.

  https://m.youtube.com/watch?v=zPiCpGuT5dA
 • 28.07.2016 - 15:36
  Ja od jakiegoś czasu sugeruję, że wchodzenie w dyskusję z ludźmi nie myślącymi samodzielnie i omotanymi przez dziwną jak dla mnie ideologię nie ma sensu. Mmarkos, w Wikipedii do której linka podałeś wyżej, jest w sprawie SKOKu dość istotne ustalenie sejmowej komisji, pokazujące stosunek Lecha Kaczyńskiego do sprawy objęcia kas nadzorem finansowym:

  "W ocenie podkomisji zasadnicze znaczenie dla trudnej sytuacji finansowej kas miała ustawa z 1995 r., która nie przewidywała żadnego nadzoru zewnętrznego nad kasami, a trzyletnie odroczenie związane z jego wprowadzeniem spowodowane odesłaniem przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego ustawy z 2009 o SKOK do Trybunału Konstytucyjnego miało doprowadzić do nasilenia patologii w kasach".

  Poza tym warto też zawiesić oko na podrozdziale "Rola SKOK-ów w kampaniach wyborczych".

  Czy SKOK to "dziecko specjalnej opieki" jednej z partii?

Myślenice: Nowa karetka dla szpitala. Przekazał ją wojewoda małopolski

 • 14.09.2016 - 21:45
  Jak mówi poseł w cytowanym tekście: mógł "przyczyniać się". Czyli ciągle się przyczynia... Hmmm...

  W kwestii formalnej, o czym parę osób wspomniało, wojewoda dysponuje publicznymi pieniędzmi, zakup karetki to jedynie dyspozycja naszymi środkami, zaś co do przekazania go akurat naszemu szpitalowi - dziękujemy. Niestety nie mogę się pozbyć skojarzeń z akcjami pod publikę robionymi przez działaczy PiSu jak np. folia dla paprykarza sprzed paru lat. Nie zapominajmy, że poseł w sejmie musi opowiadać się "za" lub "przeciw" pewnym działaniom że tak ujmę "nieprzyjaznym" obywatelom. Śledźmy jego postawę, żeby nasze wybory w przyszłości były bardziej świadome. Mamy w końcu wybierać ludzi którzy będą bronić interesów naszych, a nie interesów swojej partii.

religia jak supermarket?

 • 13.09.2016 - 0:06
  Taka tam ciekawostka i komentarze z sieci:

  autor: MS (anonim) (2016-09-08 14:55)
  Co kilka miesiecy zabarwiaja sie rzeki na calym globie na kolor czerwony. Algi, zanieczyszczenia lub inne klamstwa podawane sa jako wytlumaczenie tego zjawiska. Faktem jest ze ten kolor zawsze pojawia sie w ciagu zaledwie kilku godzin i znika samoistnie a tzw. uczeni podaja nam dlaczego tak sie dzieje. Dlaczego kolor czerwony? Od Kanady po Rosje wszedzie algi i chemiczne zanieczyszczenia? Tylko sama Ziemia wie dlaczego zabarwia rzeki na ten wlasnie kolor. Czlowiek jest zbyt glupi zeby osiagnac takie super efekty. Nie w tej skali i nie na calym globie. Apokalipsa? Samo zycie na ziemi jest sama Apokalipsa. Apokalipsa to odslona, ujawnienie i tym samym wszystko powoli jest normalne jak to co dzieje sie na naszych oczych a swiat stoi na glowie. Nawet czerwony kolor rzeki nikogo juz nie dziwi bo zbyt duzo wszystkich innych prawd jest ujawniane kazdego dnia. Jestesmy zasypywani objawieniami, ujawnieniami i odslonami. Wiekszosc z nas boi sie tego wszystkiego co teraz niczym lawina walania sie z ciemnosci.

  autor: spacepol (anonim) (2013-11-03 18:43)
  Wiecie co, pomijając zabarwienia wywołane jakimś procesem chemicznym. Czy jest to spowodowane glonami czy też "płynącą biblijną krwią" ;)) to pewne jest jedno: w ciągu ostatnich wielu lat wcześniej, na taką skalę takie i podobne zjawiska nie występowały. A czy to była krew czy glony, w biblii to opisali, więc musiało się to wtedy wydarzyć. Co nastąpiło po tych "znakach" to możemy przeczytać. Czy tak samo może być teraz? Czy są to "objawy" czegoś co się zbliża?
  Nikt tego nie wie i na nic nie wpadnie. Dowiemy się sami w swoim czasie.
  Jeśli dożyjemy oczywiście.

  http://nt.interia.pl/technauka/news-rosyjska-rzeka-zmienila-kolor-na-czerwony,nId,226 ,

Głogoczów: Podpisano umowę na budowę kładki

 • 04.08.2016 - 23:25
  Hmm, myślę że inna droga dystrybucji pieniądza jest tu kluczowa:
  - za PO kierownictwo GDDKiA było raczej mniej upolitycznione i miało większą swobodę w gospodarowaniu pieniędzmi, dlatego podbijano pule do dużych kwot z powodów wiadomych...
  - obecnie zakładając że kierownictwo GDDKiA jest już obsadzone partyjnie, każdy ma tyle ile prezes da. Realna władza i rozdział pieniądza zależna jest od najważniejszych osób w partii z prezesem na czele. Więc podbijanie "puli nagród" nie wchodzi w grę, no chyba że za przyzwoleniem partyjnych zwierzchników. Taki mały powrót do gospodarki centralnie sterowanej znanej z PRL.

  W tym może leżeć klucz do niższych kosztów. W skali mikro jest na plus, lecz w skali makro nie mamy i tak wglądu w to, na co PiS wydaje pieniądze z całej puli budżetowej, zatem suma sumarum korzyści i tak są względne. No i pamiętajmy, że ciągle płacimy za upartyjnione SKOKi, więc chyba dobrze jeśli cokolwiek z tego do nas wróci - przyjmijmy - w niższych kosztach zamówień publicznych.

IMIGRANCI

 • 01.08.2016 - 21:42
  Każdy naród europejski stoi dziś przed dylematem imigrantów. Co zrobić z tym fantem? Jak przekuć słowa Franciszka na praktykę codzienności, żeby nie stracić po drodze autentycznie potrzebujących?

  Nawiasem mówiąc przyznam, że miałem nieco do czynienia z muzułmanami i nie wolno zakładać, że ich mentalność jest taka jak chrześcijańska, islam jest religią wojującą i z tego co zaobserwowałem wyznawcy islamu są bardziej podatni na propagandę religijną niż Europejczycy, dlatego też w każdej chwili z osób nastawionych pokojowo mogą zmienić się w wojowników. Stąd postawę Mysleniczanina007 rozumiem.

  Z drugiej strony mamy piękne idee naszej religii, która kładzie nacisk na otwartość i pomoc potrzebującym. I to właśnie do czego wzywa Franciszek w stosunku do islamu jest sprawdzianem religijności a jednocześnie wyzwaniem, celem w jakim powinien iść rozwój społeczności chrześcijańskiej. Franciszek nie mówi tu nic nowego, przypomina ideał: zaprzyj się samego siebie i daj siebie innym. Tak, jest to swoisty radykalizm postawy, ale w końcu na tym opiera się cały Nowy Testament. Przychodź z pomocą potrzebującym i przez tą pomoc pokazuj jakie jest chrześcijaństwo, czuj się posłanym. Taka postawa współgra z otwartością wobec przybyszów, której broni kolega mmarkos i Komisja Europejska.

  Moje zdanie: otworzyć się, pomagać, ale jednocześnie zwiększać prewencję. Monitoring napływu, dbałość o to, żeby ci ludzie zostali gdzieś przyporządkowani a nie plątali się po kraju anonimowo. Koniecznie przydział pracy dla osób w wieku produktywnym dla eliminacji czynników sprzyjających rozwojowi patologii itd. Być może kwestia nie organizowania im bytu w skupiskach oazowych, ale lokowanie rozsiane (czynnik sprzyjający większej integracji i asymilacji z lokalnym środowiskiem). Bez wątpienia musi też wzrosnąć solidarność Polaków, rozwój form aktywności społecznej zwiększającej bezpieczeństwo (źle się to kojarzy ale przyjmijmy coś w rodzaju milicji obywatelskiej).

  Taki roboczy program prewencji RSMA mógłby opracować. Ale wypada zwrócić uwagę na podstawę: imigranci to bardziej problem Europy Zachodniej, nie wiem jaką dokładnie ilość UE chce nam przydzielić (spotkałem się ze wzmianą o 11 500 osób), lecz w moim osobistym odczuciu pewne środowiska wyolbrzymiają tą kwestię zasiewając nieuzasadnione poczucie zagrożenia i obawy w społeczeństwie. Wszakże jest to dla nas wyzwanie i zadanie, jednak czy w ramach solidarności i idei wspólnej Europy z której dobrodziejstw jako społeczeństwo ciągle korzystamy nie warto rozważyć tej sprawy?

  Jest jeszcze najbardziej rozsądne rozwiązanie: szeroka dyskusja społeczna. Od czego w końcu mamy demokrację. Niech się wypowiedzą sami Polacy.

Światowe Dni Młodzieży

Pokaż więcej komentarzy