maktor

Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 • 15.04.2019 - 20:02
  Pisowski powstań ludu ziemi. Powstańcie których dręczy głód!
  Myśl nowa blaski promiennemi. Dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Myślenice: Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

 • 14.04.2019 - 17:08
  :-D

  To powtórzym jaśniej: nowi do roboty a nie do lania wody o poprzednikach. Sprzątać to miasto jak należy. Kropka.
 • 14.04.2019 - 9:30
  pan Kracy napisał/a:
  maktor, Szlachetka to napis na tramwaju?!
  Mimo, iż nie po drodze Ci z obecnym Burmistrzem szanujmy się..

  A tak poza tym był już taki wątek tutaj na miasto-info jeszcze za poprzednika, chyba "brudne Myślenice" czy coś w tym stylu. Czy wylewaleś tam pomyje na ówczesne władze? A syf za poprzednika był ponadprzeciętny!
  Hmm, to nasz pracownik, czy nasz wielebny pan?
  Nigdy nie wspierałem Jarosława, bo to POMYŁKA, zdanie podtrzymuję...


  A co do krytki Macieja, poczytaj może stare posty nim coś napiszesz, błędów się nie wystrzegł. Szkoda zaniedbań polityki śmieciowej, ale jak czytam posty w stylu, że za poprzedniego też nic nie robiono, to czuję jak bardzo JEST TERAZ za obecnego włodarza wszytko w d.pie.

  Brawa dla organizatora, cel słuszny. Świadomość rośnie. Nie gódźmy się na dziadostwo i że jakoś to będzie, bo nie będzie. Jeśli liczba ochotników będzie rosła, jest szansa uprzątnąć całe miasto.
 • 13.04.2019 - 10:09
  Szlachetka z całą swoją masą urzędników, którzy kosztują nas niemało, jakoś nie widać by ruszył palcem w sprawie czystości w tym mieście. Miało być tylko lepiej.. dla kogo?

  Pisowski działaczu, no rusz się waćpan łaskawie, dla Myślenic, dla Polski, dla Europy!

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 14.04.2019 - 14:36
  zdjecie
 • 14.04.2019 - 10:10
  Nie ma podstaw do żadnego paragrafu, proszę nikogo nie straszyć , chcesz straszyć ludzi przenieś się pan do Turcji. Winę za zamieszanie w oświacie ponosi rząd. Kropka.
 • 13.04.2019 - 10:05
  Solidarni
  zdjecie
 • 10.04.2019 - 23:22
  G.wno prowda. Polska jest krajem ogromnej przepaści ekonomicznej pomiędzy grupą uprzywilejowanych a resztą. Statystyki są zatajane.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1751820,1,polska-krajem-nierownosci.read

  A to żeby nauczycieli zrozumieć choć trochę
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Nauczycielki-opowiadaja-o-swojej-pracy.-Dlaczego-strajkuja
 • 10.04.2019 - 20:57
  Skrajne nierówności dochodowe są cechą krajów wysoce skorumpowanych lub krajów arabskich szejków. A ponieważ w Arabii nie żyjemy to zostaje mafia. A co, myślicie że prezes Orlenu się czymś wyróżnia poza tourettem? Takich obajtków, szydłów, ziobrów mamy na pęczki, ba nawet lepszych. Kto ustala ile ma zarabiać minister, poseł czy prezes państwowej spółki? Nie sami?

  I tu się zaczyna patologia.

  zdjecie
 • 10.04.2019 - 19:50
  zdjecie
  Powyżej wykaz jak wzrastało wynagrodzenie nauczycieli za lata 2005 do 2013. Danych o istotnych podwyżkach od 2015 r. nie widać. Jeśli ktoś dotarł, chętnie poczytam co PiS dał nauczycielom. Niech walczą o swoje, to dobry moment, działacze pisowscy dla utrzymania się przy skarbonce są w stanie obiecać wiele.

  https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/minimalne-stawki-wynagrodzenia-nauczycieli-od-1-wrzesnia-2016-r-najpewniej-tylko-do-konca-roku,83845.html
 • 10.04.2019 - 17:56
  Jedni Polacy otrzymują 500+, inni podwyżki, dlaczego nauczyciele mają nie dostać? A za nauczycielami rolnicy.. Podwyżki cen to efekt działań PiSu i tego ukryć się nie da, bo się nie da. Skoro wywołali wzrost cen, niech teraz szukają środków na podwyżkę wynagrodzeń. Płacę powinny wzrosnąć generalnie a nie tylko dla jakiejś wybranej grupy!

  Będą następne strajki, i kolejne. Tego nie wolno było robić, ale szczerze powiedziawszy piśdzielcom leży głęboko w 4 literach jakim kosztem.. tymczasowe ustępstwa pozwolą na przedłużenie chwil szczęścia dla wszelakich misiewiczów, obajtków i innych prominentów układu. Boją się tylko momentu odcięcia od złotonośnej żyły: byle nie za tydzień, byle nie za miesiąc, byle nie za rok... Dla uniknięcia tej chwili piśdzielce zrobią wszystko. Podłe, powiecie? Jak zwał, tak zwał.. nie wolno było tak zaczynać. Prywatne fortuny piśdzielców urosły, jeśli ktoś pyta o to, czy warto.

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 06.04.2019 - 10:12
  Chłopaki, zjechało tu coś... Wróćmy do tematu. Andrzej, Maciej co po chwila się przewija, że jeden i drugi to czy tamto. Rządziło PO i nic nie znaleźli, rądzi PiS - też nic nie znaleźli i to nawet w sytuacji gdy mają "sygnalistów" na posterunkach. Z kolei jest osobą z naszego terenu, która zasiadała w sądzie obok mafiozów i ta sprawa została póki co za tej władzy zamieciona. Więc po co w kółko wracać do Macieja czy Andrzeja. I non stop to co było :-p, więc albo się to forum wypala albo autentycznie brakuje nam ludzi których jeszcze na coś stać. Tym niemniej liczę, że w przyszłych wyborach samorządowych wystartuje np. Lemaniak, o Synowcu szeptano od bodajże 2010 i nic. A teraz wracając całkiem do tematu: przykra sprawa, może bardziej dotkliwa dla samych samorządowców (utrata pracy) niż mieszkańców, bo ci sobie tak samo poradzą. I jeśli sytuacja jest autentycznie tragiczna, kolejnym marnotrawstwem byłoby utrzymywanie takiego stanu tylko dlatego, że obecny wójt z PiS straciłby pracę. Ktoś powinien beknąć...

Myślenice: Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28.03.2019 - 14:32
  zdjecie
  Jak to z PiSem bywa. I można by zrywać boki gdyby nie fakt, że to my zapłacimy w podatkach.

  To co Kurski wkłada w treść Wiadomości to już sprawa z pozoru od nas odległa...

  PiS zawitał do Myślenic i nie ma pokoju, jest wojna i są bitwy. Szlachetka czyni "porządek". Czyści, porządkuje i oddłuża Myślenice. Choć idąc jeszcze wczoraj ulicą widziałem tyle samo śmieci co zwykle na chodnikach, trawnikach i różnych zakamarkach. No ale ponoć ten Szlachetka jest bardzo zajęty czyszczeniem i dużo pracuje. Gminy gospodarz.

Myślenice: Wicepremier Beata Szydło przedstawiła propozycje programowe PiS

 • 19.03.2019 - 6:22
  Polityka z rana jak śmietana. Widocznie portal nie ma ostatnio innych tematów poza robieniem PiSowi rozgłosu jako główny wątek.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 18.03.2019 - 20:16
  W Pcimiu przed wyborami 2015 Szydło przyjechała by w kilka sekund przed kamerą pomalować szkołę bo szkoła przed tym malowaniem to była totalna ruina, a przed wyborami bodajże 2011 r. PiS przewiózł nawet paprykarzowi folię w darze od dobrych mieszkańców.

  Widocznie wyborcza retoryka się zmienia i za chwilę wszyscy będą prześladowani przez niedobrych ludzi. Znacie kogoś kto podbije mi oko chwilę przed wyborami i za ile? Może trzeba zamówić wykonawców już teraz? A media to jakie? ;)

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 10.03.2019 - 9:02
  „W Urzędzie istniał układ towarzyski” a w dowodzie na to wykaz wziętych kredytów na inwestycje publiczne. Jaja sobie robią, czy tak nisko oceniają intelekt mieszkańców? Toż to szopka, buhahahahah.

  Skąd się biorą the bille?

  Ile kosztował ten "audyt"? Kto go robił? Czy jest w wykazie zamówień i po co publikować coś, co jest na pewno ogólnodostępne w BIP?
 • 10.03.2019 - 8:01
  Audyt w stylu już znanym, D.O. robił coś takiego w ARiMR i w zasadzie zdążyl zrobić audyt i wyrzucić z pracy urzędników. Rolnicy na dopłaty mogli sobie poczekać... Nic tu nowego Szlachetka nie robi, znane już wszystkim jątrzenie.

  A skoro już audyt został zrobiony za nasze pieniądze, nie Szlachetki pieniądze, to gdzie będzie publikowana publicznie cała jego treść, tak by każdy z tymi rewelacjami mógł się zapoznać?Będą podane konkrety gdzie i w czym te nieprawidłowości?

  No i jak już powiedziano A to trzeba B, oczekuję działania prokuratury. Czy też sami boimy się odpowiedzialności i konkretów nie podamy, a w tym przypadku byłaby to perfidna gra przedwyborcza na potrzeby partii Kaczyńskiego.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 08.03.2019 - 17:13
  Lambzer napisał/a:
  a co ma wspólnego metoda górna z wykorzystywaniem istotnego problemu społecznego w celach politycznych?
  Nie wiem, czy to nie za daleko posunięte. Są na to dowody? Bo póki co mowa jest o "ruchu społecznym" a nie o partii. O co k'man?
 • 08.03.2019 - 12:25
  A ja tak sb myślę, że z tym gazowym ogrzewaniem wszystko dobrze, póki się Putin nie wkurzy. Ale nagle wszyscy chcieliby gazowe, no miejmy nadzieję, ale ze strony rządu powinny być działania by się definitywnie od ruskich uniezależnić. Oszczędzamy lasy i płuca, to jasne. Ale czy w sprawie oczyszczenia wyziewów z kominów nie można nic więcej zdziałać, przy tych technologiach? Wbija się nam do głowy że tylko kocioł 5 klasy sprawę rozwiąże, ktoś zarabia? A co z filtrami na "wydechu", czy nie idzie w ten sposób zredukować produktów spalania w 80-90%? Odpowiedzi na takie o inne pytania oczekiwane byłyby od tego typu organizacji, ale takie szacunki z punktu widzenia zwykłych ludzi, bo rządowi w zamian za wystawne obiadki przyklepią za parę lat konieczność wymiany na klasę 10-tą.

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

 • 04.03.2019 - 19:38
  Można by zacząć od tego czym palić i jak palić. Ruch potrzebny, zobaczymy jak się pokażą, a nuż ujawnią się talenty i będzie przynajmniej na kogo głosować w któryś tam wyborach zamiast być skazanym na partyjne marionetki

Dobczyce:Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 04.03.2019 - 17:30
  :-) prawy do lewego, lewy do prawego...
 • 03.03.2019 - 17:12
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Może ktoś z byłych, lokalnych burmistrzów? Nauczyciel i samorządowiec w jednym - prawdziwa kumulacja!
  No prawie tak jak nowy, z tą subtelną różnicą, że nowy był już chyba wszystkim, włącznie z pucybutem big szefa. Może zatem coś on poratuje, doradzi, wszak ratownik, 'anty- zatopieniowy'
  ;)

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 05.02.2019 - 9:30
 • 04.02.2019 - 11:44
  Jak w partii same zepsute typy, to czego innego się spodziewać... W Mcach też mnie nic nie zaskoczy, będzie jeszcze gorzej, bo choroba musi się gdzieś wylać. Jeden z wielu, wielu przykładów, jak zepsuta jest polska polityka poniżej. Potrzeba będzie wielu lat i nie wywołujących konfliktów osób u władzy.

  CYTAT
  Tygodnik "Sieci" przytacza garść anegdot o aresztowanym byłym szefie gabinetu politycznego MON - Bartłomieju M. Jedna z nich zaczyna się od zamiłowania M. do słodyczy.

  "Czekoladki pochłaniał kilogramami. Pewnego dnia rozbolał go ząb. Wściekał się i wykrzykiwał, że jeśli będzie go dłużej boleć, to kogoś wyp... z roboty. Do szpitala wojskowego jechało z nim trzech pułkowników" - wspominają rozmówcy "Sieci".

  Według nich Misiewicz był "zdemoralizowanym typem" i pracował "w komunistycznym stylu". Nawet generałowie czekali po kilka godzin na audiencję u protegowanego Antoniego Macierewicza.

  "A gdy już się dostali do środka, to zdarzało się, że musieli jeszcze poczekać, aż pan rzecznik zje" - czytamy.

Myślenice: Piotr Szewczyk przejmuje funkcję dyrektora MOKiS

 • 04.02.2019 - 18:48
  Co za bzdury tu ktoś pisze, mamy tak pięknie otwarte społeczeństwa, taki potencjał wymiany myśli, spotkania drugiego człowieka. Mam nadzieję, że jak najdłużej i Mce będą czerpać z tego bogactwa, nie tylko jeśli chodzi o spotkania z folklorem. A przyjeżdża do pobliskiego Krk naprawdę cały świat. Szkoda że nie mamy zaje.stej atrakcji jak choćby Wieliczka żeby część z tych przybyszów zawitała też do nas. Mamy jednak kilka atutów, piękny las (niestety w ostatnich latach cięty na potęgę), niedocenione Zamczysko, mamy Rabę. Trzeba by to zebrać, posprzątać, dopieścić i umieć sprzedać. Nie wiem czy za tej kadencji, tego burmistrza, ale wierzę, że Myślenice mogłyby stać się uporządkowanym, czystym i intrygującym miejscem na relaks.

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 22.01.2019 - 21:12
  A co z budową kolei do Krk i obiecackami obniżenia cen wody i ścieków?

Krzyszkowice: Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Wraca koncepcja tunelu, który wskazujecie od lat

 • 22.01.2019 - 17:14
  SKOKowo to próbować można ;)

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 20.01.2019 - 8:05
  Polskim politykom brakuje pokory. Codzienność wytyka nam niektóre słabości naszej demokracji i naszego społeczeństwa. Padło na przestrzeni lat wiele niepotrzebnych słów, za wiele. Dla interesu grupy osób mamy dać się podzielić? Ten komunista, tamten lewak, a trzeci kodziarz, ci z lepszego a tamci z gorszego sortu. To wyimaginowane sortowanie Polaków potrafi prysnąć jak bańka. W trudniejszych momentach pokazujemy, że umiemy się zorganizować, uczynić gest, okazać szacunek w przestrzeni publicznej komuś, czemuś. Dziękuję Jurek, że zostajesz. Dziękuję Paweł za odwagę bycia normalnym, odwagę za którą zapłaciłeś cenę najwyższą.

  „Jak słyszycie, że ktoś jest zboczony, że ktoś jest zepsuty, to powiem tak:
  ten jest zboczony, który sieje nienawiść, ten jest zepsuty, który odnosi się do drugiego z wrogością, trzyma rękę wyciągniętą w nienawiści, chce rzucić kamieniem, chce potraktować go pałką, ten który mówi złe słowa, złą energię wysyła do drugiego człowieka, ten jest, przepraszam, zboczony. My jesteśmy najnormalniejsi na świecie” (Paweł Adamowicz)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach gra po raz 20

 • 13.01.2019 - 13:15
  Ależ oczywiście: Owsiak to zdrajca, łotr i złodziej. Prawość i sprawiedliwość należy tylko do członków PiS. I niech rak zostanie. Alleluja i do przodu! :-DD
 • 13.01.2019 - 11:50
  Co tam, tęskno wam jeszcze za pisowską młócką? - Wiadomości TVP, Gazeta Polska, Nasz Dziennik, upartyjnionego śmiecia informacyjnego dość :-)
  Wracając do WOSP, myślę że można postawić tezę, że PiSowi i Rydzykowi do rzetelności Owsiaka jednak sporo brakuje.
Pokaż więcej komentarzy