maktor

Myślenice: Dyskusja na temat MZWiK na nadzwyczajnej sesji miejskiej

 • 15.06.2019 - 20:26
  Jeśli wszystkim tak bardzo zależy na mieszkańcach, tak jak ciągle mówią, to w sumie wnet będziemy drugą Szwajcarią. Ale dobrze :)

  https://m.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
 • 14.06.2019 - 18:43
  To co wychodzi w wypowiedziach wszystkich pisowców to miłość do ojczyzny, bliźniego, szacunek i samo dobro. Jak wszyscy będziemy ich naśladować to będziemy mieli w kraju pokój i dobrobyt.

Myślenice: Radni przegłosowali dopłatę do wody. Jak będą wyglądać nasze rachunki? [WIDEO]

 • 04.06.2019 - 21:49
  "Mogłoby się wydawać, że władza PiS polega na czystym cynizmie i chciwości. To byłoby jeszcze nie najgorzej. Ale oni nie są wcale cyniczni – po prostu nie dysponują pojęciami pozwalającymi odróżnić zakłamanie od szczerości, stronniczość od bezstronności, egoizm od sprawiedliwości, obiektywizm od woluntaryzmu, solidarność od plemienności. Niby pokończyli studia, a nawet więcej, a rozmowa z nimi jest niemożliwa. Są po prostu za głupi. Nieprzemakalni – owszem. Ale to dlatego, że głupi. Nic do nich nie dociera, bo mają słabe umysły, a nie zatwardziałe serca. Dla ludzi inteligentnych to doprawdy niebywale frustrujące"

  https://hartman.blog.polityka.pl/2018/07/07/pis-nie-jest-zly-tylko-glupi/

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

Raciechowice: Negatywna opinia RIO odnośnie planu naprawczego. Wójt się nie poddaje

 • 26.05.2019 - 16:19
  Tak samo kolego powinieneś pytać tych którzy łudzą nas kolejnymi programami "+", czyli kolegów partyjnych. Tu skala z Gabzdylem nieporównywalna. Nie daje się na kredyt jeśli nas nie stać, państwo czy gmina to nie spółka z o.o.
 • 26.05.2019 - 11:04
  A to, że być może każdy ma asfalt pod dom, remonty, budowle itp? Nie śledzę tego co działo się w tej gminie na przestrzeni lat, ale jeśli pieniądze szły na infrastrukturę, to przejedzone nie zostały, przynajmniej nie wszystkie. To byłby taki mały plus w tym wszystkim.

  To samo co Gabzdyl robią teraz rządzący w Warszawie. Rozdawanie kiedyś się skończy. Finanse łatwo zepsuć, naprawić to jest już sztuka. Budzimy się nogą w nocniku i krzyczymy że mokro. Ludzie odpowiedzialni powinni beknąć za to obiecują by utrzymać stołek. Radni i organa kontroli do raportu.

WODA 2019: Tworzymy raport powodziowy dzień po dniu. Trwa szacowanie strat [WIDEO]

 • 25.05.2019 - 9:29
  Tak mogłyby wyglądać zabezpieczenia przeciwpowodziowe po prawej stronie Zarabia
  zdjecie

Prezydent dziękował nam za jego powstanie. Jaka jest historia Ronda im. Lecha Kaczyńskiego?

 • 18.05.2019 - 12:21
  Nie. Miejsce pamięci mogłoby być, gdyby nie cała ta nadmuchana przez PiS i Rydzyka mitologia smoleńska. Robi się niesmacznie, gdy wymagającą szacunku śmierć tych ludzi odgrzewa się w różnych kontekstach dla zdobycia poparcia przed wyborami. A poza tym moim zdaniem lepiej byłoby to rondo nazwać imieniem kogoś bardziej zasłużonego dla rozwoju tej okolicy niż Lech.

Prezydent Andrzej Duda w ITV: Pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Spokojnej rozmowie, dialogu

 • 16.05.2019 - 20:48
  Starosty nie zaprosili bo to przecież partyjna kampania wyborcza a nie spotkanie z okolicznymi samorządowcami, wizyta też bez oficjalnego powodu. Toż to znane porzekadło, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Czy gminy powinny zapłacić nauczycielom za czas strajku? Temat dzieli radnych [WIDEO]

 • 06.05.2019 - 19:53
  mknp napisał/a:
  Ten strajk ma tylko jeden cel, wybory do PE. Nie chodzi o tą pomoc, ani o przywileje dla nauczycieli, chodzi tylko o to, żeby pokazać, PIS w złym świetle, a PO w dobrym.

  Stracili na tym uczniowie i nauczyciele.
  Strajk z całą pewnością przełożył się na wyniki z egzaminów,
  nauczyciele stali się znienawidzoną i zostali uznani strasznie roszczeniową grupą zawodową,
  PIS wyszedł chyba na 0, ewentualnie delikatnie na plus, bo - zacytuję wpis na pewnym portalu: "nie dali się szantażować",
  PO jest na 0, bo to nie oni są winni strajków.
  Skąd takie wnioski? Robisz za PR dla PiSu?
  Wygląda jednak na to, że większość Polaków popiera strajk nauczycieli.

  Skąd wytrzepałeś to że strajk ustawiony jest pod wybory na zlecenie PO? Tak samo wcześniej PiSaliście że strajk niepełnosprawnych jest robiony pod PO. Tego typu insyuacje robią się na dłuższą metę nie do przetrawienia. Jeśli ktoś domaga się podwyżki to walczy o swoje utrzymanie, a nie utrzymanie kogoś z PO. Nie komentuję więcej bo słów szkoda.

Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 • 15.04.2019 - 20:02
  Pisowski powstań ludu ziemi. Powstańcie których dręczy głód!
  Myśl nowa blaski promiennemi. Dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Myślenice: Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

 • 14.04.2019 - 17:08
  :-D

  To powtórzym jaśniej: nowi do roboty a nie do lania wody o poprzednikach. Sprzątać to miasto jak należy. Kropka.
 • 14.04.2019 - 9:30
  pan Kracy napisał/a:
  maktor, Szlachetka to napis na tramwaju?!
  Mimo, iż nie po drodze Ci z obecnym Burmistrzem szanujmy się..

  A tak poza tym był już taki wątek tutaj na miasto-info jeszcze za poprzednika, chyba "brudne Myślenice" czy coś w tym stylu. Czy wylewaleś tam pomyje na ówczesne władze? A syf za poprzednika był ponadprzeciętny!
  Hmm, to nasz pracownik, czy nasz wielebny pan?
  Nigdy nie wspierałem Jarosława, bo to POMYŁKA, zdanie podtrzymuję...


  A co do krytki Macieja, poczytaj może stare posty nim coś napiszesz, błędów się nie wystrzegł. Szkoda zaniedbań polityki śmieciowej, ale jak czytam posty w stylu, że za poprzedniego też nic nie robiono, to czuję jak bardzo JEST TERAZ za obecnego włodarza wszytko w d.pie.

  Brawa dla organizatora, cel słuszny. Świadomość rośnie. Nie gódźmy się na dziadostwo i że jakoś to będzie, bo nie będzie. Jeśli liczba ochotników będzie rosła, jest szansa uprzątnąć całe miasto.
 • 13.04.2019 - 10:09
  Szlachetka z całą swoją masą urzędników, którzy kosztują nas niemało, jakoś nie widać by ruszył palcem w sprawie czystości w tym mieście. Miało być tylko lepiej.. dla kogo?

  Pisowski działaczu, no rusz się waćpan łaskawie, dla Myślenic, dla Polski, dla Europy!

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 14.04.2019 - 14:36
  zdjecie
 • 14.04.2019 - 10:10
  Nie ma podstaw do żadnego paragrafu, proszę nikogo nie straszyć , chcesz straszyć ludzi przenieś się pan do Turcji. Winę za zamieszanie w oświacie ponosi rząd. Kropka.
 • 13.04.2019 - 10:05
  Solidarni
  zdjecie
 • 10.04.2019 - 23:22
  G.wno prowda. Polska jest krajem ogromnej przepaści ekonomicznej pomiędzy grupą uprzywilejowanych a resztą. Statystyki są zatajane.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1751820,1,polska-krajem-nierownosci.read

  A to żeby nauczycieli zrozumieć choć trochę
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Nauczycielki-opowiadaja-o-swojej-pracy.-Dlaczego-strajkuja
 • 10.04.2019 - 20:57
  Skrajne nierówności dochodowe są cechą krajów wysoce skorumpowanych lub krajów arabskich szejków. A ponieważ w Arabii nie żyjemy to zostaje mafia. A co, myślicie że prezes Orlenu się czymś wyróżnia poza tourettem? Takich obajtków, szydłów, ziobrów mamy na pęczki, ba nawet lepszych. Kto ustala ile ma zarabiać minister, poseł czy prezes państwowej spółki? Nie sami?

  I tu się zaczyna patologia.

  zdjecie
 • 10.04.2019 - 19:50
  zdjecie
  Powyżej wykaz jak wzrastało wynagrodzenie nauczycieli za lata 2005 do 2013. Danych o istotnych podwyżkach od 2015 r. nie widać. Jeśli ktoś dotarł, chętnie poczytam co PiS dał nauczycielom. Niech walczą o swoje, to dobry moment, działacze pisowscy dla utrzymania się przy skarbonce są w stanie obiecać wiele.

  https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/minimalne-stawki-wynagrodzenia-nauczycieli-od-1-wrzesnia-2016-r-najpewniej-tylko-do-konca-roku,83845.html
 • 10.04.2019 - 17:56
  Jedni Polacy otrzymują 500+, inni podwyżki, dlaczego nauczyciele mają nie dostać? A za nauczycielami rolnicy.. Podwyżki cen to efekt działań PiSu i tego ukryć się nie da, bo się nie da. Skoro wywołali wzrost cen, niech teraz szukają środków na podwyżkę wynagrodzeń. Płacę powinny wzrosnąć generalnie a nie tylko dla jakiejś wybranej grupy!

  Będą następne strajki, i kolejne. Tego nie wolno było robić, ale szczerze powiedziawszy piśdzielcom leży głęboko w 4 literach jakim kosztem.. tymczasowe ustępstwa pozwolą na przedłużenie chwil szczęścia dla wszelakich misiewiczów, obajtków i innych prominentów układu. Boją się tylko momentu odcięcia od złotonośnej żyły: byle nie za tydzień, byle nie za miesiąc, byle nie za rok... Dla uniknięcia tej chwili piśdzielce zrobią wszystko. Podłe, powiecie? Jak zwał, tak zwał.. nie wolno było tak zaczynać. Prywatne fortuny piśdzielców urosły, jeśli ktoś pyta o to, czy warto.

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 06.04.2019 - 10:12
  Chłopaki, zjechało tu coś... Wróćmy do tematu. Andrzej, Maciej co po chwila się przewija, że jeden i drugi to czy tamto. Rządziło PO i nic nie znaleźli, rądzi PiS - też nic nie znaleźli i to nawet w sytuacji gdy mają "sygnalistów" na posterunkach. Z kolei jest osobą z naszego terenu, która zasiadała w sądzie obok mafiozów i ta sprawa została póki co za tej władzy zamieciona. Więc po co w kółko wracać do Macieja czy Andrzeja. I non stop to co było :-p, więc albo się to forum wypala albo autentycznie brakuje nam ludzi których jeszcze na coś stać. Tym niemniej liczę, że w przyszłych wyborach samorządowych wystartuje np. Lemaniak, o Synowcu szeptano od bodajże 2010 i nic. A teraz wracając całkiem do tematu: przykra sprawa, może bardziej dotkliwa dla samych samorządowców (utrata pracy) niż mieszkańców, bo ci sobie tak samo poradzą. I jeśli sytuacja jest autentycznie tragiczna, kolejnym marnotrawstwem byłoby utrzymywanie takiego stanu tylko dlatego, że obecny wójt z PiS straciłby pracę. Ktoś powinien beknąć...

Myślenice: Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28.03.2019 - 14:32
  zdjecie
  Jak to z PiSem bywa. I można by zrywać boki gdyby nie fakt, że to my zapłacimy w podatkach.

  To co Kurski wkłada w treść Wiadomości to już sprawa z pozoru od nas odległa...

  PiS zawitał do Myślenic i nie ma pokoju, jest wojna i są bitwy. Szlachetka czyni "porządek". Czyści, porządkuje i oddłuża Myślenice. Choć idąc jeszcze wczoraj ulicą widziałem tyle samo śmieci co zwykle na chodnikach, trawnikach i różnych zakamarkach. No ale ponoć ten Szlachetka jest bardzo zajęty czyszczeniem i dużo pracuje. Gminy gospodarz.

Myślenice: Wicepremier Beata Szydło przedstawiła propozycje programowe PiS

 • 19.03.2019 - 6:22
  Polityka z rana jak śmietana. Widocznie portal nie ma ostatnio innych tematów poza robieniem PiSowi rozgłosu jako główny wątek.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 18.03.2019 - 20:16
  W Pcimiu przed wyborami 2015 Szydło przyjechała by w kilka sekund przed kamerą pomalować szkołę bo szkoła przed tym malowaniem to była totalna ruina, a przed wyborami bodajże 2011 r. PiS przewiózł nawet paprykarzowi folię w darze od dobrych mieszkańców.

  Widocznie wyborcza retoryka się zmienia i za chwilę wszyscy będą prześladowani przez niedobrych ludzi. Znacie kogoś kto podbije mi oko chwilę przed wyborami i za ile? Może trzeba zamówić wykonawców już teraz? A media to jakie? ;)

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 10.03.2019 - 9:02
  „W Urzędzie istniał układ towarzyski” a w dowodzie na to wykaz wziętych kredytów na inwestycje publiczne. Jaja sobie robią, czy tak nisko oceniają intelekt mieszkańców? Toż to szopka, buhahahahah.

  Skąd się biorą the bille?

  Ile kosztował ten "audyt"? Kto go robił? Czy jest w wykazie zamówień i po co publikować coś, co jest na pewno ogólnodostępne w BIP?
 • 10.03.2019 - 8:01
  Audyt w stylu już znanym, D.O. robił coś takiego w ARiMR i w zasadzie zdążyl zrobić audyt i wyrzucić z pracy urzędników. Rolnicy na dopłaty mogli sobie poczekać... Nic tu nowego Szlachetka nie robi, znane już wszystkim jątrzenie.

  A skoro już audyt został zrobiony za nasze pieniądze, nie Szlachetki pieniądze, to gdzie będzie publikowana publicznie cała jego treść, tak by każdy z tymi rewelacjami mógł się zapoznać?Będą podane konkrety gdzie i w czym te nieprawidłowości?

  No i jak już powiedziano A to trzeba B, oczekuję działania prokuratury. Czy też sami boimy się odpowiedzialności i konkretów nie podamy, a w tym przypadku byłaby to perfidna gra przedwyborcza na potrzeby partii Kaczyńskiego.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 08.03.2019 - 17:13
  Lambzer napisał/a:
  a co ma wspólnego metoda górna z wykorzystywaniem istotnego problemu społecznego w celach politycznych?
  Nie wiem, czy to nie za daleko posunięte. Są na to dowody? Bo póki co mowa jest o "ruchu społecznym" a nie o partii. O co k'man?
 • 08.03.2019 - 12:25
  A ja tak sb myślę, że z tym gazowym ogrzewaniem wszystko dobrze, póki się Putin nie wkurzy. Ale nagle wszyscy chcieliby gazowe, no miejmy nadzieję, ale ze strony rządu powinny być działania by się definitywnie od ruskich uniezależnić. Oszczędzamy lasy i płuca, to jasne. Ale czy w sprawie oczyszczenia wyziewów z kominów nie można nic więcej zdziałać, przy tych technologiach? Wbija się nam do głowy że tylko kocioł 5 klasy sprawę rozwiąże, ktoś zarabia? A co z filtrami na "wydechu", czy nie idzie w ten sposób zredukować produktów spalania w 80-90%? Odpowiedzi na takie o inne pytania oczekiwane byłyby od tego typu organizacji, ale takie szacunki z punktu widzenia zwykłych ludzi, bo rządowi w zamian za wystawne obiadki przyklepią za parę lat konieczność wymiany na klasę 10-tą.

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

 • 04.03.2019 - 19:38
  Można by zacząć od tego czym palić i jak palić. Ruch potrzebny, zobaczymy jak się pokażą, a nuż ujawnią się talenty i będzie przynajmniej na kogo głosować w któryś tam wyborach zamiast być skazanym na partyjne marionetki
Pokaż więcej komentarzy