TactusAbsonus

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • 12.12.2017 - 23:33
  Redakcja zapomniała dopisać:
  ARTYKUŁ SPONSOROWANY :D

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 07.02.2017 - 21:43
  Po pierwsze....sprawdźcie sobie ile zarabia kasjerka w Biedronce, a ile inspektor w urzędzie, zanim ponownie napiszecie podobne bzdury :D

  Po drugie, jeśli Pan Vitaminer wskaże mi w tekście, gdzie zostało napisane o wzroście zatrudnienia to naprawdę przyznam mu rację i budynek Starostwa okrążę w worku po ziemniakach...na kolanach.

  Ludzie! Zrozumcie, że świat idzie do przodu! Rozwija się i nasza administracja też musi się rozwijać by być efektowana. A pisowskich retorów, mówiących o szpitalu odsyłam na Rynek 20 do Pana Szlachetki, niech wytłumaczy Pani Premier, ze zadłużenie szpitali bierze się z zaniżonych stawek NFZ, a nie przez Susia czy Tomala :D

Stróża: Napadli starszą kobietę na przystanku. Ukradli jej 1300 zł

 • 01.03.2014 - 8:44
  Limanowa, bezrobotni, sprzedaż skarpet i kradzież. Dlaczego wydaje mi się że tą sprawą powinna się zająć również straż graniczna ;p

PRZEGLĄD PRASY: Ranking myślenickich radnych według Dziennika Polskiego

 • 20.05.2013 - 13:50
  Pełna zgoda z Mirkiem, a posiedzenia rady powinny być nagrywane i publikowane np. tak jak w Wadowicach!

Krzysztof Gawkowski: Myślenice to kolejny przystanek "Walki o pracę"

 • 20.05.2013 - 13:49
  Ehhh....
  Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi!

  Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)

Zakład Zagospodarowania Odpadów na skraju bankructwa?

 • 17.04.2013 - 10:45
  Przepis jest prosty....trzeba robić więcej śmieci. A jak był ranking o piciu to narzekali. A jakby się ładnie buteleczki segregowało :)

  A tak serio...ciekawi mnie odpowiedź gminy. Ciekawi mnie co powie Pan Burmistrz i Radni? Ciekawe kto robił, a kto zatwierdzał biznesplan i studium wykonalności :)

Powiedzieli mu, że dużo pije. W odwecie powiadomił policję, że będą strzelać do ludzi

 • 28.03.2013 - 10:15
  Hahaha....
  Żenada. W zasadzie to ten śpiący królewicz mógłby iść po tą dubeltówkę. Posegregowałby trochę społeczeństwa :)

Umowy z RPGK wygasną w czerwcu. Kto będzie odbierał nasze śmieci?

 • 26.03.2013 - 10:14
  Super! Żyje się co raz lepiej. Powoli kończy mi się co prawda zapas mirabelek - szczaw dawno zjadłem. Ale nie mówcie, że nie żyje się Wam co raz lepiej. Platforma roztropnie przyjęła ustawę śmieciową - to z myślą o obywatelach, którzy mogą później zjeść te odpady, żeby nie byli głodni. Ciekawe co na to Jarek Gowin tak często odwiedzający Myślenice, co na to pseudoposłanka Bobowska?

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Myślenic w śniegu i na mrozie

 • 26.03.2013 - 10:11
  Brawa! Wielkie Brawa!
  Mi najbardziej podobali się żołnierze, rzymscy legioniści - to na ich wartościach zbudowaliśmy nowoczesną i rozwijającą się Europę! Wspaniała Droga Krzyżowa, dzięki temu wiem, że to przedwieczne misterium odbyło się zimą, w jakimś dalekim nordyckim kraju.

  A tak serio. Fajnie, że są ludzie, którzy chcą podzielić się swoją pasją i mają jakieś hobby :)

Pijemy na potęgę: Więcej niż w Myślenicach piją tylko w Zakopanem

 • 26.03.2013 - 10:08
  Hahaha...jaki lament! Profesor - to straszne myśleniczanie piją dużo wódki, to straszni alkoholicy :D
  Co za bzdura! Trzeba cokolwiek wiedzieć o alkoholizmie żeby o tym pisać. Po pierwsze to nie ilość definiuje alkoholizm a sposób i okoliczności spożycia. Ktoś kto pije dużo jest po prostu pijakiem, może tak chce? może lubi? nie nam sądzić. Alkoholik to osoba uzależniona chorobliwie i może pić dużo mniej niż ten wcześniej wymieniony ale w złych okolicznościach.

  A poza tym co z tego, które mamy miejsce. Pijemy bo chcemy, lubimy jak kolega Defibrylator (sam skoczę w plenerek, może się spotkamy).

  Ale nie lepiej bać się strasznie bo pijemy wódkę - co za odkrycie! Nobel, Nobel!

  A i dzięki za fajny przepis na morelówkę :)

Runął dach szopki bożonarodzeniowej na Rynku. Nie wytrzymał naporu śniegu

 • 30.01.2013 - 23:14
  Każdy wie, że to wina Ostrowskiego! Sam widziałem jak stał za szopką i łopatą zasypywał dach śniegiem. Kielan co prawda stał i krzyczał "Maćku, ale co się stało" ale nic nie wskórał! Takie sa te nasze myślenice...

Jakich warunków oczekujecie po wizycie w myślenickim szpitalu?

 • 30.01.2013 - 23:13
  Ja wymagam dżakuzi, z młodymi 19-stakami i najdroższe łiski! Wymagam i już. A tak, bez tego to ten szpital to zwykła umieralnia, lekarze nic nie umieją i jeszcze łapówki za to na pewno bierą! łapiduchy. A pielęgniarki...nic, nic nie potrafią, siedzą i kawkę popijają, a tam ludzie normalnie umierają!!! A gdzie Łiski! A gdzie harem blond kobiet. Chyba po to ZUS płacę z bezrobocia, nie?!

HellHaven wydał płytę "Beyond The Frontier" - wygraj jedną z nich

 • 30.01.2013 - 23:10
  Haha...co za typ :)
  Szczerze nie bardzo kręci mnie ich muzyka, ale złą dykcję nawet przez klawiaturę i łamany polisz to masz Pan. Serio mówię! Niech, któryś z Was odwali taką robotę jak te chłopaki to bedzie sobie mógł poudawać Miodka a nawet Ryśka z Klanu na miasto-info. Typowa myślenicka mentalność - sam nie umiem, ale się wypowiem! Taki jestem mądry i wspaniały Kenets0n, Kielon czy inny kozak ponad miarę :D

Myślenice oczami mieszkańców: Czy rondo w śródmieściu powinno nosić jakąś nazwę? [WIDEO]

 • 07.12.2012 - 14:30
  Jeśli chodzi o Pana Burzawę, już się wypowiedziałem. Darzę go szacunkiem ale ludzi czyny i wolontariuszy mamy wielu. Na ich tle jeden Pan Burzawa jest ważny ale nie wyróżniający się.

  Byleby nie Papieża - on ma już dwie szkoły.
  Byle nic z trotylową katastrofą.

  Myślę, że dobrym pomysłem jest w grudniu nazwanie ronda im. prezydenta Narutowicza. Wybitny człowiek, zasługi dla całego narodu! Mamy już jednego złego prezydenta jeden dobry też się przyda.

  Innym dobrym pomysłem jest właśnie lokalnych działaczy. Może Kazimierza Sobolewskiego? Partyzanta, instruktora harcerskiego, znanego też z działalności lokalnej.

  A jak nie to centralne, myślenickie, śródmiejskie.

Rondo Śródmieście: Otwarcie w sobotę. UWAGA - wraca stara organizacja ruchu

 • 07.12.2012 - 14:25
  Już trudno, że niektórzy nie znają przepisów i nie wiedzą jak jeździć po rondzie. Mają OC to lekkie kolizje zostaną zadośćuczynione.

  Moim zdaniem jednak organizacja ruchu na skrzyżowaniu Knieziewicza-Jordana-Sobieskiego powinna pozostać taka jaka była po rozpoczęciu prac budowlanych. Natężenie ruchu było tam mniejsze, mniej sytuacji "podbramkowych" z tego co wiem nie jestem odosobniony i może warto się nad tym zastanowić. Może jakaś petycja do UMiG ??
 • 06.12.2012 - 12:29
  Zawsze pierwszeństwo ma ten, kto już wjedzie na rondo!

  Lipa jest inna....moim zdaniem skrzyżowanie Kniaziewicza z Jordana i z Sobieskiego powinno zostać tak jak jest teraz, a nie wracać do poprzedniego stanu. Bo to naprawdę ułatwiało poruszanie się na tym skrzyżowaniu.

Obraz Matki Boskiej Myślenickiej wrócił na swoje miejsce

 • 06.12.2012 - 13:49
  E tam Matki Boskiej, a nie można było np. Dody, albo Burmistrza, ewentualnie Harrego Potera :P

RONDO ŚRÓDMIEŚCIE: Jakie nadać mu imię?

 • 06.12.2012 - 12:31
  Ja mam kilka propozycji:

  Wojciecha "Spawacza" Jaruzelskiego
  Anny Marii Wesolowskiej
  Macieja "Ostrego" Ostrowskiego
  Adama "Nergala" Darskiego

  A tak serio, żadnego PiSowczyka i żadnego Burzwy. Do Pana strażaka mam szacunek, ale na boga ojca i jego syna...w takim wypadku co drugi wolontariusz z miasta powinien mieć swoje rondo ;)

Światowy Dzień Walki z Aids: Darmowe prezerwatywy na Rynku i apel do powiatu

 • 03.12.2012 - 22:11
  Oczywiście, że Cię lubię Maryjanku:* Jesteś moim idolem na tym forum, bez Ciebie utraciłoby wiele kolorytu ;)
 • 03.12.2012 - 20:27
  Piękny Maryjanie, czyżby jakieś kompleksiki ?? Jeśli tak to można skierować się do specjalisty. Wyrażanie frustracji na forum nie jest najlepszym pomysłem.

  Nie pień się już mój drogi piękny maryjanie:*
 • 03.12.2012 - 18:16
  Jednak są również rozsądne głosy w dyskusji. Z Powodzianinem ciężko dyskutować. Widać ma coś w głowie i zna temat.

  Ale Panie def_ibrylator uśmiałem się czytając podział: prawica będzie mówić, żeby sie za młody nie szlajać, a lewica, że ja jak już to z gumeczką.

  Właśnie o to chodzi, ze prawica w ogóle na ten temat nie mówi bo seks to po ciemku, na misjonarza i tylko w celach prokreacyjnych :) A to też niej jest prawa.

  Ja się tam zgadzam z młodymi czerwonymi, że o seksie trzeba mówić bo to nie taki znowu łatwy temat. I edukacja seksualna nie sprowadza się do "du*a wyżej" !!! To temat psychologiczno-fizjologiczny.

  I w tym watku już się nie wypowiadam. Co miałem do powiedzenia powiedziałem. Idę pospamować w innych :D
 • 02.12.2012 - 23:42
  Haha...żałosne to jest, że jak gdzieś w mediach lokalnych padnie nazwisko "Szczotkowski" za chwilę masa dzieci Youtuba zarzuci filmik jak to stary dziadek Janusz nie odpowiada na zadane pytanie :)

  A Pana szanowny Panie Walker84 proszę również o czytanie ze zrozumieniem. W liście który kierowany ma być do rady powiatu wyraźnie pisze, że oni nie chcą ludzi do seksu namawiać tylko włąśnie uczyc o jego ekspresji i konsekwencji. Więc co Ty człowieku piszesz, co jest spaczone?

  Jak widzę jak niektórzy wychowują swoje dzieci to jednak błagam państwo albo cokolwiek innego żeby się tym ktoś zajął. Ogólnie. Poza tym jak nazwa wskazuje edukacja seksualna to edukacja czyli wiedza, umiejętności itd.

  ALe nie w Myślenicach bastionie moralności i sztandaru lewacy to lewacy ogólnie :D
 • 02.12.2012 - 20:00
  Pesymista i mieszkaniec to są znawcy i umieją w dodatku czytać ze zrozumieniem :D Sami podkreślają, że gumki mają element symboliczny a nie merytoryczny - w dziedzinie merytoryki chcą wprowadzić normalną edukację seksualną. Ale to trzeba jeszcze przeczytać, a nie przeżegnać się jak się o gumie słyszy.

  Panie mieszkaniec. Obecni rodzice to w większości boją się wypowiedzieć słowa "penis", ba oni nawet nie potrafia wytłumaczyć dlaczego starszym ustępuje się miejsca w autobusie. Wiec ja bym ich tak znowu nie przeceniał. Kierowca egzamin musi zdać, żeby jeździć...dziecko wystarczy zrobić.

  Jak napisali autorzy listu. Pornografia szaleje zmienia świadomość seksualną. Przeczytajcie sobie znawcy książkę "Pornoland" ile pornografia wyrządziła szkody nawet ludziom jej nieoglądającym! Dlatego należy uczyć młodzież seksualnego wyrażania siebie, szacunku, wyrażania emocji. A nie utrwalania wizerunku faceta je**ki ponad miarę i kobiety worka na nasienie :(:(:( To naprawdę smutne...

Akcja Zima 2012/13: Zobacz kto odśnieża w twojej gminie

 • 03.12.2012 - 18:21
  Ja sam musiałem odśnieżać :P Ale to zawsze kondycji pomaga ;D

Budowa ronda i zmiana organizacji ruchu w Myślenicach

 • 11.07.2012 - 23:15
  A gdzie ja napisałem, że stłuczek nie ma :) Napisałem, że to wina kierowców. Naucz Ty się człowieku czytać ze zrozumieniem - ZRO-ZU-MIE-NIEM :)
 • 11.07.2012 - 22:37
  No cóż...
  Po pierwsze nie wiem co ma do tego straż miejsca czy policja, jeśli w efekcie nie doszło do kolizji, wypadku czy innego zdarzenia, w którym mieliby interweniować. Są to służby powołane do zupełnie innych działań niż zapobieganie skutkom zmiany organizacji ruchu. No ale dobrze...przynajmniej pogadali :)
  Po drugie, nie wiem też co ma do tego Burmistrz czy Starosta. Odpowiednie komórki im podległe opracowały taki, a nie inny plan zmiany organizacji ruchu - najprawdopodobniej wyliczając przewidywane natężenie ruchu nie tylko w tych miejscach, ale skutki takowego dla całego miasta :) Burmistrz czy Starosta nie muszą być specami od wszystkiego.
  Kolejna kwestia to ta "straszliwa żółta farba" - zmiany organizacji ruchu OZNACZA SIĘ ŻÓŁTYM KOLOREM - wiec biała farba na nic :)
  A po czwarte i NAJWAŻNIEJSZE. To nie burmistrz, policja, straż miejska są winni tego jak jeżdżą ludzie. Jeśli jeżdżą nieuważnie i na pamięć to jest to ICH WINA! Przecież są znaki, gazety trąbią o zmianie organizacji...każdy w Myślenicach wie co się dzieje. Sam nie jestem święty bo kiedyś "po staremu" chciałem ustąpić pierwszeństwa właśnie na ulicy Sobieskiego :) Jednak to My powinniśmy zacząć jeździć skoncentrowani, a nie na pamięć !!

Osieczany: Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św.Faustyny i bł.Jana Pawła II

 • 11.07.2012 - 22:39
  "(...) II. Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną"

Myślenice: Otwarcie ronda im.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Pomnik odsłoniła Marta Kaczyńska [WIDEO]

 • 18.06.2012 - 20:56
  Jaka jest zasługa ś.p. Lecha K ?? Rozbicie się samolotem? Bo ja nie rozumiem skąd to całe uwielbienie i nadawanie imion wszystkiemu co się w tym kraju zbuduje...;/

Otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej: Zobacz jak wygląda w środku [WIDEO]

 • 26.05.2012 - 22:41
  Świetnie! Już nie mogę się doczekać, jak ją odwiedzę - a zrobię to już w poniedziałek. Oddam książki, wezmę nowe :)

  A tak poza tym ciekawi mnie, czy będą nowe miejsca pracy...i kto je dostanie :) ??

Euro 2012: Mobilna strefa kibica na myślenickim Rynku

 • 22.05.2012 - 9:56
  Jakie lepsze....na DM mamy hepiskład i kaję, a nie jakieś piłkarzyny i piwskow!

  Nie, no oczywiście, że byłoby to lepsze! I pewnie bardziej dochodowe dla gminy - a nawet jeśli nie, to raz na 100 lat jak Euro będzie w Polsce można poszaleć!

  Mam nadzieję, że Chorwacja-Hiszpania :)
Pokaż więcej komentarzy