Asieq

Budowa domu

 • 31.01.2017 - 11:11
  Pablo napisał/a:
  Musisz go wskazać personalnie, wraz z jego papierami załączonymi do wniosku o pozwolenie na budowę. :-)
  Do pozwolenia na budowę nie trzeba wskazywać kierownika ani dołączać jego dokumentów. Robi się to dopiero zgłaszając w NADZORZE rozpoczęcie robót budowlanych.
 • 07.01.2016 - 8:50
  Kupno gotowego projektu to faktycznie koszt około 2,5 tys. zł, tylko że taki projekt wymaga jeszcze adaptacji. Choćby miały to być wyłącznie pieczątki architekta, to i tak trzeba do tego dopłacić minimum 2 tys. zł. A rzadko kiedy udaje się znaleźć projekt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Edukacja domowa

 • 17.12.2015 - 8:38
  def_ibrylator ja się z Tobą nie zgodzę w punkcie 1. To, że dzisiejszy świat zdominowany jest przez wyścig szczurów, nie znaczy, że trzeba w nim brać udział, żeby coś w życiu osiągnąć. Od kilkunastu lat współpracuję ze studentami i niestety każdy kolejny rocznik jest coraz mniej odporny psychicznie, coraz mniej zsocjalizowany. Przemoc psychiczna i fizyczna w szkołach nie hartuje, a wręcz zatruwa życie młodemu człowiekowi, stąd depresje i zaburzenia odżywiania. Presja parcia na sukces i materializm wyniszczają, człowiek na każdym kroku jest manipulowany, wmawia mu się, że trzeba iść z postępem, być modnym, mieć najnowszą konsolę czy iphona. Moim zdaniem prowadzi to do zagubienia, ograniczenia swobody i indywidualności. Szkolnictwo masowe często nie pozwala rozwinąć dziecku skrzydeł, za to uczy szerokiego zasobu wulgaryzmów i kombinatorstwa.

  Edukacja domowa to taki powrót do źródeł, wartości, rzeczy ważnych w życiu człowieka w czasach kiedy dzieci najczęściej nie są wychowywane przez rodziców a przez niańki, dziadków i nauczycieli w szkołach.

Meble w stylu vintage

 • 15.12.2015 - 14:03
  Podjedź sobie na ul. Kazimierza Wielkiego do sklepu z drewnem Drewnleś, mają tam też meble.
  Największy wybór jest w okolicach Makowa Podh., Wadowic, Kalwarii. Ja kupowałam u nich kolekcję Hacienda, jak jeszcze mieli siedzibę w Makowie: zrobionezdrewna.pl Teraz bardziej podoba mi się Parma i Nicea, więc prędzej czy później trafią do mojego domu. Popatrz też na inne kolekcje, może coś Ci się spodoba.

ALARMUJECIE: Okolice lasów w Krzyszkowicach pełne martwych zwierząt

 • 03.11.2015 - 14:51
  kar9876 napisał/a:
  Tak wam bardzo żal tych lisów a jak by ci taki lis przychodził pod dom zabierał codziennie po kilka kurek czy gęsi to tez ci by było tak żal??Ale pewnie mieszkasz w bloku lub nie masz gospodarstwa .
  Jak mam gospodarstwo i zwierzęta, to buduję takie ogrodzenie, żeby ciężko było dostać się lisowi, a szczególnie takiemu na dwóch nogach. Do tego kupuję psa stróżującego, najlepiej dwa.

  Tutaj mamy przypadek umyślnego działania, okrucieństwa wymierzonego niewinnym dzikim zwierzętom!

Maszyna do szycia

 • 22.06.2015 - 11:04
  Słaba nitka albo za mocno naciągnięta.

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

 • 22.01.2015 - 8:28
  Jak kupować, to tylko w pobliżu uczelni. Intensywnie rozbudowuje się teraz Kampus UJ na Ruczaju, kolejne wydziały przenoszone będą w ten rejon Krakowa. Ale jeśli wynajem nie będzie dla studentów, to najlepiej wybrać obszar dobrze skomunikowany z centrum.

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

 • 17.12.2014 - 20:46
  W okolicy szkoły i budowanego bloku przy ul. Zdrojowej błąka się średniej wielkości pies biszkoptowego koloru, sierść średniej długości. Wygląda jak krzyżówka goldena z samojedem. Nieufny, nie pozwala do siebie podejść. Widziany dzisiaj około godz. 20.

Meble na wymiar i gotowe

 • 28.02.2014 - 9:59
  Jakby zrobić, żeby się nie narobić. Pieniążki chętnie się weźmie a klientowi wciśnie szajs.
  Po 4 latach użytkowania mebli wciąż śmiało mogę polecać firmę Pana G. Kiebzaka - nic się nie odkleja, nie odkształca, drzwiczki i szuflady są na swoich miejscach, szafki ze ścian nie poodpadały.
  Za to w tych woskowanych meblach drewno w końcu wyschło i powychodziły na wierzch niemalowane fragmenty, tu i ówdzie odklejają się łączenia listew, drzwi się wykrzywiają, sama radość.
  Do kolejnego pokoju zamówiłam już w całkiem innym miejscu drewniane meble wg własnego projektu w stanie surowym. Sama malowałam, szlifowałam i woskowałam. Wiele czasu i wysiłku mnie to kosztowało, jednak wiem że mam solidnie zrobione. Nic się nie paczy ani nie wykrzywia, ale to już kwestia wilgotności drewna, po prostu tamte są niedosuszone. Kto ma czas i chęci, może spróbować takiej metody.
 • 05.09.2012 - 10:15
  Ja ostatnio nadziałam się na firmę produkującą drewniane meble. Firma ma świetną, profesjonalną stronę www, kontakt z konsultantami przed złożeniem zamówienia był bardzo dobry, jednak wszystko uległo diametralnej zmianie po tym, jak wpłaciłam zaliczkę. Zamiast 2-3 tyg. na meble czekałam ponad 5 tyg., sześciokrotnie umawiano się ze mną na dostawę i nikt nie przyjeżdżał. Nie liczyłam, ile telefonów wykonałam do firmy. Jeśli chodzi o meble, to zostały nawoskowane lecz nie wypolerowane, miejscami wosk jest źle położony - zamiast równolegle do włókien drewna, to poprzecznie, półki nie są wyszlifowane na gładko. Firma nie jest z Myślenic, ale gdyby ktoś potrzebował, na PW udzielę informacji o jej nazwie.

Psy husky

 • 24.02.2014 - 14:07
  Husky to pierwotne psy pracujące, zaprzęgowe, do tego ta rasa została stworzona i to jej w głowie siedzi. Znudzony pies zdemoluje mieszkanie, dom i ogród. Duży ogród do biegania to tylko taki większy kojec, pies wymaga poświęcania mu czasu i spacerów, w przeciwnym razie będzie przeskakiwał ogrodzenie i robił podkopy. Zapytaj więźniów, czy wystarczy im chodzenie po spacerniaku.
  No i tylko rasowy husky nie wyrośnie na niespodziankę, a rasowy = rodowodowy, zakupiony w legalnej hodowli.

  USTAWA z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (Dz.U. 2011 Nr 230 poz. 1373)

  Art. 10a.

  1. Zabrania się:
  1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
  2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
  3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

  2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

  6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

  Art. 10b.

  1. Zabrania się nabywania:
  1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
  2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

  2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Kupowanie bezpośrednio od rolników

 • 03.06.2013 - 14:55
  Pytałam już o to w innym wątku jakieś 2 lata temu i nie uzyskałam żadnych konkretów.
  Polecam http://www.odrolnika.pl/ ewentualnie wydzierżawienie/kupno kawałka ziemi i założenie warzywniaka :)

Impact Fest 2013 - 4 czerwca wybiera się ktoś?

 • 17.01.2013 - 10:16
  Jak w temacie - wybiera się ktoś z Was? 4 czerwca w Warszawie na Lotnisku Bemowo zagrają: Rammstein, Slayer, Korn, Behemoth, Airbourne, Mastodon, Ghost.

Regulamin ścieżki rowerowo-biegowej

 • 10.01.2013 - 9:45
  trekk napisał/a:
  Ja a propos przestrzegania regulaminu - nie bądźmy ignorantami, stosujmy się do znaków zakazu. Miejsc odpowiednich do spacerków z psem jest w okolicy mnóstwo, zaś z trasy rowerowo-biegowej korzystają ludzie uprawiający sport.
  Ścieżka betonowa z przeznaczeniem dla sportowców/rowerzystów istnieje od niedawna, natomiast z psami wiele osób chodziło tamtędy już od lat. Wiele osób tamtędy też po prostu spacerowało. To, że nagle ktoś postanowił wylać beton nie znaczy, że ja nagle przestanę tamtędy chodzić. To jest dyskryminacja pieszych. Ścieżkę należało zrobić, ale nie kosztem części społeczeństwa. Czy to problem był wylać jeszcze więcej betonu, żeby wszyscy mogli korzystać?
 • 24.10.2012 - 10:32
  Jeden i drugi kolor to beton, kwestia umowna co będzie dla rowerów, co dla pieszych. Może kiedyś doczekamy się oznaczeń. Póki co plusy są takie, że po ciemku ten beton jest na tyle widoczny, że można bez obaw spacerować.
  Ciekawe jak będzie wyglądał po zimie.

  Renaw - psy wolą spacerować po krzakach obok, niż po betonie. Uważam, że powinny być na smyczach dla bezpieczeństwa własnego i ludzi.
 • 22.10.2012 - 12:57
  Jestem przeciwna spacerom po ścieżce rowerowej, ale dlaczego nie można by obok z psem chodzić? Moim zdaniem zakaz dotyczy wyłącznie ścieżki rowerowej, co jest logiczne.

Lubień: Ktoś ukradł ekwipunek jego postaci z gry. Kosztowało go to 2 tys. zł

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

 • 20.12.2012 - 8:09
  XXX - ale jakie problemy robi nadleśnictwo? Chce odzyskać swoje pieniądze i tyle.
  Drzewa w lesie mogło być więcej, nie tylko to, co na parkingu.
 • 19.12.2012 - 13:08
  Po przeczytaniu tego komunikatu na stok się nie wybieram, gdyż nie wspieram bezprawia i samowolki:
  "Informuję Szanownych Państwa, że w ostatnim czasie Pan Józef Pasek właściciel Stacji Narciarskiej w Koninkach uruchomił stok narciarski na Górze Chełm w Myślenicach
  w sposób bezprawny, gdyż nie posiada jakichkolwiek praw do dysponowania gruntami Skarbu Państwa, Nadleśnictwa Myślenice. (...)W ostatnim czasie P. Józef Pasek dopuścił się na szkodę Lasów Państwowych wyjątkowo prymitywnego czynu gdyż pod osłoną nocy zniszczył rogatki, rozplantował skład drewna i usunął składowane tam drewno wrzucając je po prostu do lasu do potoku. Działania te znajdują w oczywisty sposób swój finał w organach ścigania i w Sądzie.

  Zatem kupując bilet pamiętajcie Państwo o tym, że współfinansujecie bezprawne działania. Osobiście przykro mi, że stok nie funkcjonuje normalnie ale Nadleśnictwo nie może pozwolić na bezprawne i bezumowne korzystanie z państwowego mienia.
  Nadleśniczy
  mgr inż. Stanisław Widz"
  Cały komunikat znajduje się na stronie: http://myslenice.krakow.lasy.gov.pl/main.php?muid=13&mid=73&klientID=911

Sąsiad ukradł mu popiół. Mężczyzna z dokumentacją zgłosił się na policję

 • 17.12.2012 - 9:22
  Może by i wszyscy żyli w zgodzie, gdyby każdy pilnował swojego interesu, robił co do niego należy i przestrzegał norm społecznych. Nie rób drugiemu, co tobie nie jest miłe - jakie to proste.

  Śmiejecie się z popiołu, ale czy ktoś się zastanowił, do czego ten popiół był potrzebny? Większość uważa popiół za odpad, śmieć, a może być np. nawozem pod rośliny.

Koncertowo-muzyczna stagnacja Myślenic.

 • 10.12.2012 - 14:14
  Ano tragedia się dzieje, jeszcze rok, 2 lata temu w Vedze można było posłuchać fajnych kapel. Ja nie wierzę, że nie ma żadnej knajpy z kawałkiem miejsca, odnoszę wrażenie, że ten rodzaj muzyki nie jest mile widziany. Jakiś czas temu obserwowałam podczas koncertu minę właściciela Opium (czy jak się teraz nazywa to coś po Vedze), to miałam przedni ubaw, taki zniesmaczony ten pan był. W Myślenicach brakuje lokalu otwartego na muzykę rockową, alternatywną czy metalową, a przecież można by tam organizować regularne imprezy z koncertami lub bez, nawet za 3 czy 5 zł wstęp. Bo teraz to nawet nie ma gdzie wieczorem na piwo pójść.

  Def_ibrylator ma rację - nie da się zrobić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, zatem Scena - musisz się określić, dla jakiej publiczności chcesz robić imprezy. Granie do kotleta już w Myślenicach mamy.

Zima na drogach: Po pierwszym dniu kilka samochodów w rowie

 • 04.12.2012 - 9:09
  Nie ma się co dziwić, zakopianka była biała i bardzo śliska, samochody jechały żółwim tempem. Żadnej piaskarki, solniczki, pługu itp. na całej trasie Myślenice-Kraków nie widziałam ;[ Tak było po godz. 6.

Zasady gospodarki odpadami: Najczęściej zadawane pytania

 • 30.11.2012 - 13:10
  A co z domami, które już teraz segregują śmieci i wynoszą do oznakowanych kontenerów? Kontenery znikną na rzecz przydomowych płatnych kubłów i worków?

Czy to prawda że w Myślenicach ma być Castorama?

 • 14.11.2012 - 13:09
  maks123 napisał/a:
  Jedno jest pewne jeżeli powstanie castorama to wszystkie składy budowlane i hurtownie elektryczne idą na bruk.....
  Niekoniecznie. W castoramie tanio wcale nie jest.

Pierwszy śnieg: 8 kolizji i ranni w wypadku

 • 30.10.2012 - 8:28
  Ktoś przydzwonił też w znak drogowy przy Rondzie Nawary.

urywają lusterka

 • 29.10.2012 - 13:00
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  parkuje tak jak nalezy ale zlosliwosc niektorych przekracza wszelkie pojecia ludzkie i dla zachowania ostroznosci zamykam lusterka za kazdym razem
  Niestety, tak tutaj jest. Nie wiem, czy to złośliwość, czy głupota, czy choroba. Na porządku dziennym jest też zostawianie śmieci, petów na chodnikach, wrzucanie pustych butelek i puszek przez płot do ogrodów.

Jawornik: Dwa śmiertelne potrącenia

 • 09.10.2012 - 13:39
  Nie dość, że dzień coraz krótszy, szary, to jeszcze ludzie ubierają się buro. To co napisał norberttrans to prawda, sama jeżdżę codziennie do Krakowa po godz. 6 rano i tych pieszych ciężko dostrzec. Chodząc pieszo staram się przypiąć odblask do torebki lub zakładam odblaskowe opaski rowerowe. Kamizelka to może dla eleganckich pań obciach, ale takie odblaski czy opaski stroju nie szpecą.

Amstaf pogryzł 14 latka w centrum miasta. Właścicielka uciekła

 • 24.09.2012 - 12:00
  Znam amstaffa, który opiekuje się małą dziewczynką z zespołem Downa, nie można generalizować, że wszystkie psy tej rasy patrzą tylko, kogo by tu ugryźć.
  Golden też pies i też ugryźć może.
  Nie można ręczyć za psa, bo to tylko zwierzę i nikt z ludzi nie wie, co mu w głowie siedzi i co mu nagle do tej głowy wpadnie. Dlatego nie pytajcie nawet "czy ten piesek gryzie", bo skoro ma zęby, to z pewnością gryzie.
 • 21.09.2012 - 11:40
  Przywiązywanie psa pod sklepem, czy pod jakiś płotem w ogóle nie powinno mieć miejsca, ponieważ nie ma wtedy możliwości kontrolowania zachowania psa, niezależnie od długości jego smyczy.
  Dziecko doznało krzywdy, także psychicznej i to na długie lata.

Siłownie i fitness cluby w Myślenicach

 • 18.09.2012 - 9:44
  Amabell jaki jest adres strony 4fit? Bo na stronie hali tylko ogólna informacja, nic poza tym.
Pokaż więcej komentarzy