misiunia

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

 • 23.10.2018 - 17:23
  k5296938 napisał/a:
  panie Szlachetka jesli pan wygra rozliczyc trzeba popszednia władze ze wszystkiego[cytat=Lesica]Z Warszawą pudło. Tutaj głosowano na Trzaskowskiego z kilku powodów - po pierwsze struktura mieszkańców Warszawy - młodzi, wykształceni a to jest grupa w której PiS zawsze ma i mieć będzie najniższe poparcie. Po drugie Jaki się wyłożył w debacie. A po trzecie mieszkańcy stolicy cenią swój głos i często wybierali "mniejsze zło" zwróćcie uwagę na pozostałych kandydatów.
  Warszawiacy sami strzelili sobie w kolano jeszcze będą płakać na swój wybór. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Mówię o tym co się działo we Warszawie gdy prezydentem była Hanna Gronkiewicz-Walc i wszyscy widzieliśmy w mediach co tam się działo. Już na starcie wróżę tamtemu miastu katastrofę no ale cóż za głupotę się płaci. No i reszta Polski będzie na to patrzeć. Przy niej to nasz Ostrowski jest święty przynajmniej nikomu z nas nie robił krzywdy a dbał o rozwój gminy i miasta. A co do PIS-u to nie wiem czy wiesz ale to partia rządząca i to rządząca samodzielnie tak więc
  nie pisz że ci młodzi i wykształceni pójdą stale za PO bo prawda jest taka że PO nie ma Polsce nic do zaoferowania a szczególnie młodym no przepraszam życie na emigracji i harowanie na zmywaku
  u obcych za granicą. Młodzi coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę. A i jeszcze uchodźcy czekają za progiem oraz utrata zasiłków społecznych takich jak 500+ 300+ itp. Niech Polacy wezmą to pod uwagę
  jaką katastrofę sprowadzą na Polskę jeśli kiedykolwiek jeszcze kiedyś wybiorą Platformę Obywatelską która obywatelska jest tylko z nazwy.
 • 23.10.2018 - 14:34
  Lukaszz napisał/a:
  Duże miasta nie dla PiS.
  A pewnie bo duże miasta chcą być okradane i nie lubią rozwoju. Co więcej powinny ochraniać
  te mniejsze wokół siebie miejscowości a nawet to im słabo wychodzi bo jak inaczej nazwać to
  że w wyborach głosują na złodziei nie parząc na to jakie to będzie miało konsekwencje dla tych miejscowości nad którymi mają pieczę. Wstyd dla takich miast !!!

Wybory Samorządowe 2018

 • 23.10.2018 - 15:26
  Wiesiek Bagieta napisał/a:
  Halek to przeciez Ostrowski bo wiadomo ze to on bedzie dalej rozdawal karty i wszystko co z nim związane a więc gosciu z wodociągów zostanie dalej na stanowisku i podwyżki będą tak jak jest planowane. Chcecie zmian to NIE GLOSUJCIE na halka bo od maja dostaniecie w podzięce podwyzke wody i sciekow razy 2 !!! DRAMAT !

  Ale i tak urzędnicy z gminy napiszą ze to wina pisu bo bla bla bla bla nikt sie na wasze bajeczki nie nabierze juz. Zadłużenie myślenic to też przeciez wina pisu hahaha
  No właśnie Ostrowski zadłużył i teraz nam mieszkańcom powiatu myślenickiego każe to wszystko spłacać a idealnym sposobem na pozyskanie pieniędzy na spłatę zadłużenia jest co no właśnie wycharatanie od zwykłych ludzi trochę grosza w ramach większych opłat bo przecież jaśnie Ostrowski
  nie da z własnej kieszeni na spłatę zadłużenia. Powiat myślenicki jak słyszałam najbogatszy powiat w Małopolsce ale zadłużony niezmiernie.

LIDL na dolnym przedmieściu

 • 19.05.2014 - 17:58
  A ja bym się bardzo ucieszyła gdyby taki sklep u nas powstał świetne mają w nim produkty nie raz miałam okazje skosztować z stamtąd parówek - pychota i kompletnie nie rozumiem niektórych osób krytykujących powstanie tego sklepu- dzięki tym inwestycjom zagranicznym w naszym kraju jest mniejsze bezrobocie.

Jakich warunków oczekujecie po wizycie w myślenickim szpitalu?

 • 24.03.2013 - 21:27
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  Myślenicki szpital należy zamknąć weść ty się puknij w czoło że na takie wcale nie małe miasto i na tyle ludzi co w tym powiecie jest to że Ci szpital zamkną- to jest niemożliwe i do tego nigdy nie dojdzie. A okulista jest w innej części Myślenic no tylko jak widzę to co niektórzy są na tyle leniwi że im się nie chce poszukać i myślą że wszystko znajdą w jednym miejscu. A i idąc dalej twoim tropem myślenia to wszystkie szpitale powiatowe w Polsce należałoby zamknąć bo są uboższe od tych wojewódzkich (zawsze tak jest). A w takim przypadku z 38,5 mln Polaków zostałoby nas zaledwie garstka. Gratuluje inteligencji-żal.
 • 31.01.2013 - 10:10
  TactusAbsonus napisał/a:
  Ja wymagam dżakuzi, z młodymi 19-stakami i najdroższe łiski! Wymagam i już. A tak, bez tego to ten szpital to zwykła umieralnia, lekarze nic nie umieją i jeszcze łapówki za to na pewno bierą! łapiduchy. A pielęgniarki...nic, nic nie potrafią, siedzą i kawkę popijają, a tam ludzie normalnie umierają!!! A gdzie Łiski! A gdzie harem blond kobiet. Chyba po to ZUS płacę z bezrobocia, nie?!
  Szpital to nie dom publiczny!!! Lekarze tego szpitala nie są zli i wiedzę mają bo muszą aby zostali dopuszczeni do wykonywania tego zawodu - nie jednemu uratowali życie aby mogli pisać takie głupoty jak ty tutaj. Gdybyś widział co się dzieje w szpitalu w Prokocimiu jak małe dzieci leżą tam
  posrane,posikane,odparzone bo nie ma ich kto tam przewinąć dopóki rodzice do nich nie przyjdą i tego nie zrobią albo jak sobie dokuczają nawzajem to byś zrozumiał o czym mówię.
 • 30.01.2013 - 21:41
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.
  TwojPan napisał/a:
  kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.to raczej ciebie powinni zamknac za takie pisanie. zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to najlepiej jest krytykowac.
  Lukaszz napisał/a:
  Po co szpital ratować ? Możę starosta wytnie tam kilka drzew ? Ludzie będa mówić, że przynajmniej coś robi !

  A może nowe rondo nazwiemy im. Jarosława Kaczyńskiego ? Ba, co tam szpital !

  Jest jedno wyjście - sprywatyzować szpitale i zlikwidować zus. Nakazać ludziom ubezpieczyć się w firmach prywatnych. Koszt takiego ubezpieczenia to max 100 zł/mc (za pełny pakiet). Reszta składek zus dla ludzi na życie. Prywatne spółki w szpitaku, niech konkurują jakością usług i ceną. Pacjent wybierze te firmy, których oferta będzie najlepsza.

  Pacjent przestanie się wreszcie prosić o godne warunki i normalną opiekę szpitalną. Personel wreszcie się zacznie starać.

  Czy ktoś w Was leczył się w prywatnej firmie w Krakowie ? Jeśli tak, to wie o czym pisze. To inny świat, świat o 180 st lepszy.
  Nie każdego stać na prywatny szpital może ty taki bogaty to sobie wybierz jeden z takich i się w nim lecz a w szczególności na głowę bo nie rozumiesz pewnych rzeczy że służba zdrowia ma służyć wszystkim a nie tylko tym bogatym.
  taki_gość napisał/a:
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja"..Mógłbyś rozwinąć swoją myśl. Co (kogo) należy "amputować"?
  seba napisał/a:
  def_ibrylator napisał/a:kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.Pani krzykacz, proszę mi odpowiedzieć na pytanie : jak człowiek choruje to się go zabija czy próbuje leczyć ?Usiłować leczyć, leczyć i wyleczyć to 3 różne rzeczy, lepiej by może jednak było jak by u nas była tylko i wyłącznie stacja karetek i podstawowa opieka całodobowa ... bo w Myślenicach tylko .... usiłują leczyć ....
  Tak usiłują leczyć to co powiesz na to że kobietę ugodzoną nożem
  w serce uratowali myśleniccy chirurdzy wykonując operacje z poza
  ich specjalności. Szpital w Myślenicach nie jest zły.
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  Okulisty
  def_ibrylator napisał/a:
  Miałem "przyjemność" być niedawno w tymże szpitalu przez ponad tydzień czasu. Najgorsze to stan samego szpitala. Jest brudno i ponuro. Wyposażenie pokoi pacjentów przypomina przepełnione cele więzienne. Poziom sprzątania sprzątaczek wygląda tak, że podchodzą, dotykają szmatą jakąś losową część stołu/szafki i sprawa załatwiona. Wymiana pościeli (jak się nie upomnisz to nie będzie) raz na kilka długich dni. Jedna ubikacja na całe piętro, zawalona napełnionymi złotym płynem "kaczkami". Okna i parapety nie widziały mokrej szmaty od czasów Hipokratesa. W takich warunkach człowiek nie tylko walczy z chorobą, ale również z coraz bardziej pogarszającym się stanem psychicznym.

  Jedzenie - zdaje sobie sprawę, że na jedzenie nie ma pieniędzy i nie wymagam cudów, ale na śniadanie jedna mała parówka, 4 suche kromki chleba i masła na jedną kanapkę to chyba gorzej niż w więzieniach.

  Nie mam za to nic do personelu. Lekarze kompetentni, można z nimi porozmawiać, dowiedzieć się co i jak. Pielęgniarki również. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale wszędzie są wyjątki.

  Zrobili lądowisko. Ok, bardzo ważne. Przydatne. Ale pytanie co jest ważniejsze - szybkie transportowanie chorych do szpitala, który nie jest dobrym miejscem do leczenia, czy zwiększenie komfortu szpitala i przystosowanie go do wygodnego i bezpiecznego leczenia pacjentów. Pozostawiam to do dyskusji, gdyż ja nie mam na ten temat jasnego zdania i tym bardziej nie jestem specjalistą.

  Ps. Fajnie by było, gdyby te nasze wypowiedzi do kogoś dotarły. Jakby tak Miasto-Info zrobiło zestawienie najbardziej rzeczowych wypowiedzi i może komuś to posłało. Nie chodzi tu o to, aby się spinać i na siłę narzekać, ale wyciągnąć jakieś wnioski w celu polepszenia sytuacji.
  Wiesz co nasuwa mi się dosyć istotne pytanie kiedy ty byłeś w tym szpitalu bo sądzę że dawno. To co napisałeś nie jest prawdą byłam tam jednym czasem na takim jednym badaniu i powiem ci że byłam
  mile zaskoczona. Czyściutko, ładnie wymalowane sale, nowe drewniane drzwi do gabinetów, schludne posadzki nowoczesny sprzęt itp. Szpital w Myślenicach to już nie ten sam zaniedbany budynek co kiedyś. A jak nie wierzysz i jak większość tutaj myśli sobie że szpitale krakowskie takie dobre to przejedz się proszę do szpitala do Prokocimia i porównaj sobie jak tamten szpital wyglądał kiedyś a jak wygląda teraz kiedy szanowni Amerykanie wycofali się z inwestowania w ten szpital. A i jeszcze jedno odnośnie naszego szpitala moja mama kilka lat temu leżała na oddziale chirurgicznym i
  ginekologicznym tego szpitala i powiedziała że jest tam ładnie. Tak więc nie pisz bzdur.
 • 30.01.2013 - 21:01
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.
  TwojPan napisał/a:
  kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.to raczej ciebie powinni zamknac za takie pisanie. zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to najlepiej jest krytykowac.
  Lukaszz napisał/a:
  Po co szpital ratować ? Możę starosta wytnie tam kilka drzew ? Ludzie będa mówić, że przynajmniej coś robi !

  A może nowe rondo nazwiemy im. Jarosława Kaczyńskiego ? Ba, co tam szpital !

  Jest jedno wyjście - sprywatyzować szpitale i zlikwidować zus. Nakazać ludziom ubezpieczyć się w firmach prywatnych. Koszt takiego ubezpieczenia to max 100 zł/mc (za pełny pakiet). Reszta składek zus dla ludzi na życie. Prywatne spółki w szpitaku, niech konkurują jakością usług i ceną. Pacjent wybierze te firmy, których oferta będzie najlepsza.

  Pacjent przestanie się wreszcie prosić o godne warunki i normalną opiekę szpitalną. Personel wreszcie się zacznie starać.

  Czy ktoś w Was leczył się w prywatnej firmie w Krakowie ? Jeśli tak, to wie o czym pisze. To inny świat, świat o 180 st lepszy.
  Nie każdego stać na prywatny szpital może ty taki bogaty to sobie wybierz jeden z takich i się w nim lecz a w szczególności na głowę bo nie rozumiesz pewnych rzeczy że służba zdrowia ma służyć wszystkim a nie tylko tym bogatym.
  taki_gość napisał/a:
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja"..Mógłbyś rozwinąć swoją myśl. Co (kogo) należy "amputować"?
  seba napisał/a:
  def_ibrylator napisał/a:kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.Pani krzykacz, proszę mi odpowiedzieć na pytanie : jak człowiek choruje to się go zabija czy próbuje leczyć ?Usiłować leczyć, leczyć i wyleczyć to 3 różne rzeczy, lepiej by może jednak było jak by u nas była tylko i wyłącznie stacja karetek i podstawowa opieka całodobowa ... bo w Myślenicach tylko .... usiłują leczyć ....
  Tak usiłują leczyć to co powiesz na to że kobietę ugodzoną nożem
  w serce uratowali myśleniccy chirurdzy wykonując operacje z poza
  ich specjalności. Szpital w Myślenicach nie jest zły.
 • 30.01.2013 - 20:42
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.
  TwojPan napisał/a:
  kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.to raczej ciebie powinni zamknac za takie pisanie. zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to najlepiej jest krytykowac.
  Lukaszz napisał/a:
  Po co szpital ratować ? Możę starosta wytnie tam kilka drzew ? Ludzie będa mówić, że przynajmniej coś robi !

  A może nowe rondo nazwiemy im. Jarosława Kaczyńskiego ? Ba, co tam szpital !

  Jest jedno wyjście - sprywatyzować szpitale i zlikwidować zus. Nakazać ludziom ubezpieczyć się w firmach prywatnych. Koszt takiego ubezpieczenia to max 100 zł/mc (za pełny pakiet). Reszta składek zus dla ludzi na życie. Prywatne spółki w szpitaku, niech konkurują jakością usług i ceną. Pacjent wybierze te firmy, których oferta będzie najlepsza.

  Pacjent przestanie się wreszcie prosić o godne warunki i normalną opiekę szpitalną. Personel wreszcie się zacznie starać.

  Czy ktoś w Was leczył się w prywatnej firmie w Krakowie ? Jeśli tak, to wie o czym pisze. To inny świat, świat o 180 st lepszy.
  Nie każdego stać na prywatny szpital może ty taki bogaty to sobie wybierz jeden z takich i się w nim lecz a w szczególności na głowę bo nie rozumiesz pewnych rzeczy że służba zdrowia ma służyć wszystkim a nie tylko tym bogatym.
 • 30.01.2013 - 20:01
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.

Szpital: Budowa lądowiska dobiega końca

 • 11.03.2013 - 14:03
  A według mnie zamiast budować lądowisko dla helikopterów przynajmniej na razie powinni wpierw zakupić wszelki niezbędny sprzęt medyczny. Gastroskopu nie mają!!!

Szpital: Lądowisko dla helikopterów we wrześniu 2011

 • 06.02.2013 - 15:20
  gość: Ozon napisał/a:
  Czym będziemy sobie lądować na tym lotnisku ? Nie lepiej kupić 5 karetek ?

  Trzeźwo myślący zdecydowanie wybierze oddział ratunkowy w Krakowie niż w Myślenicach.
  Tym bardziej, że do Krakowa lot trwa kilka minut.
  Trzezwo myślącemu po wypadku będzie wszystko jedno czy trafi na oddział ratunkowy do Krakowa czy do Myślenic. W takiej sytuacji górę biorą rzeczy ważniejsze a mianowicie to żeby przeżyć i wrócić do zdrowia. A nie wiem czy wiesz ale w sytuacjach kiedy ludzie ulegają wypadkowi dużą rolę odgrywa czas więc do krakowskiego szpitala by nawet nie zdążył dotrzeć. Mój znajomy po tym pseudo leczeniu w krakowskim szpitalu już od dobrych kilku lat jest na drugim świecie więc niech mi nikt nie mówi bzdur że szpitale krakowskie takie dobre bo aż śmiech mnie bierze.
  gość: tom napisał/a:
  trafic z wypadku do myslenickiego szpitala to jak wpasc z deszczu pod rynne :(
  A miałeś kiedyś jakiś wypadek co tak mówisz???

Robert Gdula: Nie zazdroszczę Adamowi Styczniowi

 • 16.05.2011 - 14:51
  Z tego co tutaj można wywnioskować ja przynajmniej tak to rozumiem prywatyzacja szpitala w Myślenicach nieunikniona i jak widać niektórzy opowiadają się za tym krokiem.I tu się dziwie bo np pan Gdula jest lekarzem(pamiętam go jeszcze jako chirurga w myślenickim szpitalu) więc powinien stać po stronie pacjentów. Nie każdego będzie stać z usług prywatnego szpital bo wielu ludzi jest biednych więc co taki ktoś kogo nie będzie stać na usługę ma umrzeć?Państwowa służba zdrowia(gdzie się nie płaci za leczenie)jest zagwarantowana w konstytucji i ma służyć wszystkim.Na zdrowiu ludzkim nie można zarabiać!

Nie będzie referendum w sprawie szpitala

 • 05.05.2011 - 20:17
  NIE DLA PRYWATYZACJI SZPITALA!!!Bo co niby w takim wypadku pacjent miałby płacić za leczenie?Nie wszystkich na to stać.A tak w ogóle na zdrowiu ludzkim nie powinno się zarabiać.

Molestował nastolatkę, teraz szuka go policja

 • 29.04.2011 - 11:11
  Zboczeniec i tyle!

WOŚP 2011: Myśleniccy policjanci wsparli Orkiestrę

 • 29.04.2011 - 10:51
  Zrobili dobry uczynek,to dobrze o nich świadczy.
Pokaż więcej komentarzy