Dysk

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 16.05.2019 - 22:38
  stefano napisał/a:
  Kto Ci sprzedał działkę bez dojazdu do domu? :o
  To Cię nie powinno interesować. Jeżeli masz trochę rozumu, to się domyśl co miałem na myśli. Zapraszam do najbliższych wsi graniczących z Myślenicami...
 • 15.05.2019 - 23:03
  Od dziwnej strony burmistrz zaczyna swoją kadencję. Ludzie drogi do domów nie mają, może najpierw tym się zająć?

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 14.04.2019 - 19:14
  zdziwiona napisał/a:
  [cytat=Lula]Dziwię się Zdziwionej.
  Co ma do tego JP II ? Chociażbyś się zamodliła, to JP II nie wesprze Cię finansowo, gdy nie wystarcza Ci na zapłacenie rachunków i przeżycie do pierwszego. Stosujesz zwykły szantaż emocjonalny wobec ludzi, którym powierzamy swoje dzieci na wiele godzin dziennie. Jak powiedział Karczewski: nauczyciele powinni pracować dla idei. Więc niech odda swoje marszałkowskie pieniądze na fundusz wspierania nauczycieli. Problem edukacji omijały wszystkie rządy po kolei. Deforma Zalewskiej i piątki ludzi żyjących w alternatywnej rzeczywistości, przelały czarę goryczy. Tylko, że ci od piątek na nieszczęście nami rządzą... Za niedługo walniemy wszyscy łbem o beton.Ten, kto nie widzi jak drożeją koszty utrzymania, też żyje w alternatywnej rzeczywistości. Na nauczycieli wylewa się fala hejtu. Jest to bardzo przykre, chociaż nie byłam, nie jestem i nie będę nauczycielką. Rząd wiesza psy na Broniarzu i na strajkujących. Chce ich wziąć głodem. A Oni przecież tylko walczą o swoje. Ja nie dziwię się PIS-owi. Społeczeństwem ze słabszym systemem edukacyjnym i cenzurowaną kulturą łatwiej się rządzi i łatwiej znaleźć w nim wyborców populistycznej partii. Gdy więc oczekujemy podwyżek dla nauczycieli, bo widzimy w tym najlepszą inwestycję w przyszłość, władza może dostrzec w deficycie edukacji i kultury swoją szansę na inwestycję w przyszłość.Przyszłość SWOJEJ PARTII. Po prostu, głupim narodem łatwiej się rządzi.

  Szantaż emocjonalny ! Ja przypominam tylko nauczanie Jana Pawła II, że nie tylko trzeba „mieć”, ale też trzeba „być”, Jak się kogoś wybiera na patrona szkoły to chyba nie tylko po to, by jego nazwisko widniało na pieczątce, i wizerunek jego wisiał na ścianie w korytarzu. A jak nazwać rozpoczęcie strajku w okresie egzaminów uczniów. To jest szantaż emocjonalny stosowany wobec uczniów. Nauczyciele powinni ich wspierać i być z nimi w tym okresie, a oni w walce o pieniądze używają ich jako zakładników. To jest nieetyczne i niemoralne, a czynią to osoby, które uczą i wychowują. W tym czasie ważniejsze jest „BYĆ”. Zawód nauczyciela to misja i pasja. Mierny nauczyciel choćby dostał podwyżkę trzykrotnych swoich poborów i tak będzie mierny. A podczas tych strajków zachowują się jak „kodziarze”- żenujące. Nauczyciele są grupą zawodową nie najbiedniejszą. Wszędzie pokazują tylko podstawowe wynagrodzenia. Otrzymują „trzynastki” (8,5 % rocznych dochodów) jak wszyscy pracownicy sfery budżetowej. Do tego maja dodatki i wiele innych przywilejów – dofinansowanie dokształcania (powyżej 50 % kosztów), pomoc zdrowotną, którą nawet otrzymują nauczyciele emeryci. Inne grupy zawodowe tego nie otrzymują. Wiadomo, każdy chce dużo zarabiać, ale przecież już kolejny raz otrzymują podwyżki. Dziwne, dlaczego nie strajkowali, kiedy u władzy była poprzednia ekipa. I tu wychodzi, że strajk ZNP z Broniarzem na czele jest polityczny, wspomagający opozycję w walce z PIS. Tylko proszę nie mieszać w to uczniów. Chcecie zniszczyć rząd, który dba o nasze interesy jako społeczeństwa i narodu na arenie międzynarodowej. Chcielibyście, żeby dalej złodzieje i gangsterzy okradali nas. Poprzednicy wepchnęli nas pod niemieckiego buta i teraz spod tego buta wychodzimy, a największy opór stawiają nasi obywatele z opozycji. To się nie mieści w głowie. Tu widać, że PO to partia proniemiecka , o czym świadczy głosowanie posłów PO w Parlamencie Europejskim - tu nie potrzeba być mędrcem żeby to zauważyć. Nie chcę żyć w wielonarodowym kołchozie o nazwie „Unia Europejska”, w którym będą rządzić Niemcy, i w której dyskryminuje się normalność, a promuje wszelakiego rodzaju dewiacje. Gdzie zwierzęta i rośliny stawia się przed człowiekiem. Chcę żyć w Polsce, bo to moja Ojczyzna, i chcę żeby była szanowana przez obywateli i sąsiadów. Unia Europejska ma być wspólnotą narodów. Tego PO mi nie zagwarantuje.
  To najpierw sam ją szanuj. I przestań wypisywać informacje wyssane z palca.

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 09.04.2019 - 10:27
  Strozaninek napisał/a:
  W wakacje te bedziecie meic 44 dni robocze wolne, podczas gdy przecietny Polak ma w ciagu roku 26 dni platnego urlopu. Jesli nie widzisz pewnej dysproporcji - wspolczuje Twoim uczniom.
  Nie jestem nauczycielem.
 • 09.04.2019 - 9:46
  bono napisał/a:
  Ja im nie zazdroszczę, dlatego wybrałam zawód pielęgniarki,- powiedziała mi moja siostra po zacytowaniu Twojego tekstu jej, przeze mnie.
  Skończyła wyższe studia pielęgniarstwa, mając praktyki na Czerwonej Chirurgii UJ na Kopernika, gdzie przecierała tyłki pacjentom.
  Pracuje 8 h dziennie i w niedzielę i inne święta. Gdy upomniały się o swoje, nie doświadczyły wsparcia pedagogów, bo ci przez swoje przywileje 1/2 etatu w stosunku do pielęgniarek dwóch miesięcy wakacji i kilku tygodni ferii, patrzą na takie z góry, jako klasa wyższa.
  Z nieukrywaną satysfakcją, zwracają teraz wzrok w waszym kierunku z myślą, a Wy nam współczuliście? o pomocy i wsparciu już nie wspomniała, bo podobno nauczyciele to najbardziej egoistyczna grupa zawodowa.
  Wyobraź sobie, że wiem jak ciężka jest praca min. pielęgniarki i zawsze kibicuję tej grupie zawodowej, jak również policjantom, górnikiom, lekarzaom itp. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... W wakacje nauczyciele wybierają urlop.
 • 08.04.2019 - 23:16
  bono napisał/a:
  Ale też były czasy, że z dnia nauczyciela do jego domu zanosiły bukiety kwiatów grupki uczniów, bo nauczyciel by ich nie objął obydwoma rękami.
  A na imieniny były składki a to na odkurzacz a to na dywan, kilim, pralkę i takie tam pomysły komitetu rodzicielskiego, do którego należeli najambitniejsi rodzice, którym średni ocena 4.0 ich pupili nie odpowiadała. I aktywnością w składkach, wymuszaną na pozostałych rodzicach, zaskarbili sobie względy dla swoich dzieci. Tak żeby miały 5 a jak weszła ocena 6, to taką mieć musiały.
  Wychowawczynie - bo to one były beneficjentem, były zawsze mile zaskoczone, bo o jej, skąd wiedziałyście, że nie mam pralki. Taka miła ta trójka klasowa.
  WodnikSzuwarek napisał/a:
  I co z tego, że zarabiają więcej? Przy porównaniu większości zawodów w UK czy Niemczech zarabia się więcej. Czymże więcej jest nauczyciel w porównaniu z lekarzem czy pielęgniarką?
  Jakaś wybrana kasta, która ma zarabiać jak Premier czy Prezydent?

  Do tego 3 lata pełnopłatnego urlopu na poratowanie zdrowia, dodatki szkodliwe, dopłaty do mieszkań, wolne w wakacje, ferie, soboty, święta. Na to wszystko 13 i 14 pensja i 18 godzin lekcyjnych czyli 13,5h pracy w klasach tygodniowo.

  Normalnie jak jakaś Szlachta Jerozolimska a poziom nauczania brnie nieustannie do dna.
  To idź uczyć, dostaniesz "14" :))))))) dopłatę do mieszkań, wolne soboty i niedziele :) Kto mądry, wie o czym napisałem. No idź śmiało ! Też będziesz miał tak cudownie. A skoro poziom nauczania " brnie nieustannie do dna" to dlaczego posyłacie dzieci do szkoły? Nie lepiej je samemu uczyć :) Powodzenia.

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 08.04.2019 - 0:14
  służbista napisał/a:
  Jeżeli nauczyciele chcą lepiej zarabiać, to niech się wezmą do pracy, a nie udają, że pracują. W Polsce obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, a nie 18 godzinny, 26 dni urlopu, a nie 90, ponadto wszystkie soboty i niedziele wolne, roczne płatne urlopy na podratowanie zdrowia!!!! i tak dalej, co wynika z "karty nauczyciela" który to akt prawny pochodzi jeszcze z głębokiej komuny. Już nikt nie ma takich przywilej, za udawanie że się pracuje. Myślę, że ten strajk, wyjdzie jeszcze bokiem nauczycielom i Broniarzowi.
  Skoro mają tak dobrze, to skończ studia i idź uczyć do szkoły. Dowiesz się min. że przerwa należy się uczniom, a nauczyciel w tym czasie o ile nie pełni dyżurów, ogarnia min. papiery, zeszyty, ćwiczenia itp. ale Ty i tak tego nie zrozumiesz. A w wakacje nauczyciel wykorzystuje urlop. Skoro taka jest opinia o nauczycielach, to po co posyłacie dzieci do szkoły? Możecie je sami uczyć w domu. Trzeba tylko zgłosić odpowiednim służbom itp. I wtedy może będziesz mądrzejszy w tym, co piszesz...

Myślenice: Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28.03.2019 - 14:25
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  "[...]Zanim burmistrz podjął decyzję, konsultował się w tej sprawie ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK koło w Myślenicach oraz Polskim Stowarzyszeniem Historycznym oddział Myślenice. Obie te placówki nie wyraziły sprzeciwu wobec decyzji burmistrza. W Muzeum Niepodległości w Myślenicach nie funkcjonują związki zawodowe.[...]"
  Żródło
  Bo się boją.
 • 27.03.2019 - 22:54
  Władza odbiła nowemu burmistrzowi. Najpierw, powinien zapoznać się z problemami miasta, wiosek, z drogami, dojazdami, podjazdami itp. z obowiązkami jakie go dotyczą, a nie zaczynać od pokazania, jaki to jestem wspaniały, potrafię zrobić "porządek". Burmistrzu, karma wraca, zło wraca. Bardzo się zmieniłeś, oczywiście na gorsze.
  Panie Pawle, jest Pan wspaniałym człowiekiem i proszę nie pozwolić się oczerniać.

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 27.03.2019 - 16:06
  mmagda napisał/a:
  Inni pracują o wiele ciężej w Biedronce i nie mają czasu na kawkę w pokoju nauczycielskim co 45 minut więc proszę mi tu nie opowiadać, że nauczycielom się NALEŻĄ 2 miesiące wolnego, plus ferie, urlopy. Oni będą zawsze zmęczeni. Nie pasuje ? To do Biedronki. Ciekawe ile by tam wytrzymali. A w Biedronce również pracują ludzie z wyższym wykształceniem. Teraz każdy ma wyższe wykształcenie więc nie tylko nauczyciele się musieli uczyć na studiach.
  Urlop się należy.
 • 27.03.2019 - 15:59
  [cytat=mmagda]Inni pracują o wiele ciężej w Biedronce i nie mają czasu na kawkę w pokoju nauczycielskim co 45 minut więc proszę mi tu nie opowiadać, że nauczycielom się NALEŻĄ 2 miesiące wolnego, plus ferie, urlopy. Oni będą zawsze zmęczeni. Nie pasuje ? To do Biedronki. Ciekawe ile by tam wytrzymali. A w Biedronce również pracują ludzie z wyższym wykształceniem. Teraz każdy ma wyższe wykształcenie więc nie tylko nauczyciele się musieli uczyć na studiach.[/cyta
  Z tego co wiem, przerwa jest dla dzieci, nauczyciele pełnią wtedy dyżur, pilnują ich, żeby im się krzywda nie stała. Często nie mają kiedy iść do toalety. Ale najlepiej oczerniać na forum, jak Cię nikt nie widzi. Zatrudnij się w szkole, może wytrzymasz tam dłużej niż nauczyciel w Biedronce. A swoją drogą, co Wy macie z tymi Biedronkami? Rozbawiłaś nas ;)
 • 26.03.2019 - 19:29
  blakmet napisał/a:
  Wakacje wolne, ferie i przerwy świąteczne, jeszcze im mało! W tyłkach się im poprzewracała!!!!
  Jak chcą niech sobie korkami dorobią, dla chcącego nic trudnego. Ja więcej nie zarabiam, jak mi brakuje to sobie idę dorobić
  W wakacje, które Cię tak bolą, nauczyciele mają urlop, który im się należy. A że dzieci mają wakacje, urlop przypada właśnie wtedy. Naprawdę, skończ studia pedagogiczne, popracuj w tym zawodzie z dziećmi i może też Ci się w tyłku poprzewraca. Wtedy zabierz głos w dyskusji. Skąd w Was tyle jadu?
 • 25.03.2019 - 16:12
  Dlaczego nauczyciele mają iść do pracy do Biedronki?? Co to za dobra rada? Nie po to kończyli studia, żeby wykładać towar itp. nie ujmując nikomu, ponieważ to też bardzo ciężka praca. A skoro macie tyle do powiedzenia, i tak bardzo zazdrościcie nauczycielom, to dlaczego nie zostaliście nauczycielami? Może się zastanówcie, i idźcie na studia od października. Też będziecie Wam tak dobrze...

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 25.03.2019 - 16:25
  służbista napisał/a:
  Nauczyciele to lenie i darmozjady ich praca polega na chodzeniu do szkoły i wyrabianiu pensum, a nie uczeniu, wiem co pisze znam dobrze to środowisko. Nauczyciele w szkołach publicznych nikogo niczego nie nauczą, bo sami mają mizerną wiedzę. Jeżeli rodzice chcą aby ich dzieci zdobyły wiedzę, to wysyłają je na korepetycje lub do szkół niepublicznych, niestety nie każdego na to stać.
  Jakiś Ty głupi.
Pokaż więcej komentarzy