Seneka

"Dobra zmiana" PiS

 • Dzisiaj 10:09
  Vivaldi napisał/a:
  Krwawisz Seneko, krwawisz. Marzą Ci się tamte czasy, chciałbyś się znów po rusku gościć :-))) to Ci powiem, że moi przodkowie inaczej Ruskich wspominają, zamiast szampanskoje i kawior były gwałty, grabieże, szerokie tory do Katowic, ja sam miałem negatywne zachowanie w podstawówce bo pier***ąłem czerwoną flagą 1go maja i powiedziałem, że nie będę tego niósł.....ze wszystkimi konsekwencjami, ale to trzeba mieć jaja a nie kinderniespodzianki. Twój pradziad krwawił z Batorym a Ty z fundacją Batory obecnie:
  http://polmedia.pl/prawdziwe-oblicze-fundacji-batorego/
  Brakuje Ci PRLu, bo dekatyzowanych dzinsów nie możesz sprzedawać? Oj marzą Ci się znów zielone stoły i czerwone goździki, czekoladki i premie na dzień socjalistycznego nauczyciela.....aleś pieprznął z drabiny, aż Cie do dzisiaj boli.
  Pajacuj dalej ale wyjaśnij mi skąd cyrylica w Twoich skopiowanych tekstach? Wyjaśnisz?
  Zadatki na premiera masz. Kombatant z Ciebie jak z Morawieckiego. On też jako 11 latek komunę obalał, w opozycji działał, krowy doił ( szczególnie jedną BKWBK ), cepami młócił, gdy cepów nie było, każdego zawodu się imał, z każdą miejscowością go coś łączy. Powie wszystko, co Prezes chce, by było powiedziane. Ten historyk naprędce kursami bankierem zrobiony i dojący polskich klientów w obcych bankach, teraz patriotyzmu chce nas uczyć, o reprywatyzacji gada, gumofilce zakłada, repolonizację przechodzi i wszystkim wmawia, że trzeba ich repolonizować, sielskość w postaci mlaskania przy twarożku podziwia ,KGW nawiedza. Jednym słowem pajaca robi z siebie ogromnego. Siedząc lata w bankach i rzeźbiąc polskiego klienta to, czego go na historii nauczyli zapomniał albo tak go uczyli. Lalkę myli z Dziadami, fakty historyczne przeinacza etc. Niedouczony. Ani historyk, ani bankier. W bankach był potrzebny, teraz Kaczyńskiemu jest potrzebny. Zrobi wszystko. Na takich się obecna dobra zmiana opiera. W PRL-u żadnych relacji z rosyjską inteligencją nie miałem. Mam je obecnie i o tym wspomniałem. To oni wspominają wesoły barak, do którego przyjeżdżali. Nie politycy reżimu, lecz ludzie kultury, nauki. Zwykli obywatele. Morawieckiemu czy Tobie z racji wieku zarzutów braku kombatanctwa bym nie robił, gdybyście się nie wygłupiali i pajaców z siebie nie robili. Solidarność Nauczycielską też ktoś zakładał, nauczyciele też mają piękne karty w walce z reżimem. Twierdzisz, że przy kawiorze, czekoladkach i czerwonych goździkach i sytych premiach Solidarność zakładali? Goździki to był symbol czasu i dostawało się je w każdej rodzinie. Listę nauczycieli represjonowanych przez reżim tworzyłem. O rehabilitację tychże występowałem, z dokumentacji czyny i odwagę poznałem.Oni czymś więcej ryzykowali niż niesforny uczeń. Ale Ty wolisz o premiach, nagrodach i goździkach. Goździk stanowił element wychowania. Znam ludzi wyrzuconych z pracy w szkole za próbę przemycenia prawdy o Katyniu, ale Morawiecki o hulajnogach, a Ty o goździkach. Repolonizację nam chcecie zrobić. PS Kopiuję treści, z którymi się zgadzam lub które chcę poddać pod dyskusję. Ty dalej szukaj dziury w całym, czyli cyrylicy. Podpisując się Litwos, Sienkiewicz dalej pozostawał Sienkiewiczem. Zmiana pseudonimu nie oznacza zmiany poglądów osoby, tego dokonującej ani tego , że się wstydzi tego, o czym pisze. Różne okoliczności mają na to wpływ. Odpowiedziałem zupełnie na serio. Jak nie zechcesz zrozumieć, będę ironizował, co doradza mi Bono.
 • Dzisiaj 8:30
  Ë,ë,ë,ë,ë,ë,ë. Rosyjska inteligencja w krajach po byłym ZSRR do dziś wspomina "Szpilki", dżinsy i kosmetyki przywożone z PRL,ogląda polskie filmy, sięga po polską literaturę, mile wspomina Polskę i Polaków. Putin im tych wspomnień nie zabrał. To
  Iudzie wiekowi jak wymrą, to obraz Polski i Polaka tragicznie ulegnie zmianie. Za Gierka byliśmy wesołym barakiem w obozie. Oni przyjeżdżali i z tego korxystali. Chcąc mnie ugościć ostatnio,przygotowali wspaniały film ze Stenką w roli głównej, którego nie znałem i tytułu nie pamiętam także dziś. Na poziomie kultury relacje polsko - rosyjskie są wielce ciekawe. Z Macierewiczem to nie ma nic wspónego. Nowobogacka Rosja Putina nacjonalizmem podszyta też nie. Kultura nie zna granic ,łagodzi obyczaje i relacje między narodami. Ale to celebryci z KOD - u , ktoś zaraz powie, że krwawię doda. Zdradę zarzuci, myląc kierunki zdrady, bo KOD przecież na zachód donosi. Nieprawdaż? Nie muszę krwawić ani niczego udowadniać. Mój pradziad krwawił z Batorym pod Połockiem, Psków oblegał i Smoleńsk do Macierzy z powrotem przyłączył. Rzeczpospolita wówczas wielką była. Węgrzy walczyli ramię w ramię z moim praszczurem o jej wielkość. Dziś Orban szkodzi Polsce.
 • 23.03.2019 - 20:09
  Strozaninek napisał/a:
  Ja posiadam, ale rozumiem ze poczułeś się urażony moja awersja do pasibrzuchów. Polecam - więcej ruchu i mniej kompleksów.
  Ruki po szwam.
 • 23.03.2019 - 19:49
  Za mundurem panny sznurem. Który z pasjonatów mundurów wojsko albo zawód mundurowy zaliczył? Doświadczenie w noszeniu posiada? Brzuszek umie schować? Który?
 • 23.03.2019 - 7:50
  Vivaldi napisał/a:
  I z tego powodu tłumy turystów w tym sporo w wieku studenckim jest zachwycona tym własnie spokojem, zaciszem, mogąc po 21:00 pospacerować, świetną integracją. Uchodzimy za jeden ze spokojniejszych zakątków Europy. Kiedyś o tym pisałem, że nawet Szwedzi rozważają napaść zbrojną na Polskę i po pół godzinie poddaniu się kapitulacji :-)))
  Nikt nie musi nas pasożytami straszyć, są wśród nas. Żerowali na m.in.moich pieniądzach i mojej pracy. Potrafię ich wskazać palcem. Część z nich nie potrafi wytłumaczyć co się z moimi pieniędzmi stało. Teraz czekam na werdykty. A Ci oni są mocno wystraszeni, sądy już ich nie kryją, pytania są celowane, zasłaniają się niewiedzą, amnezją, a obecnie tym, że to co mówili to było ich prywatne zdanie ani oficjalna teza :-)))
  Ty też działasz tak samo, zapalisz?
  https://www.youtube.com/watch?v=y3bFWFWpifY
  W jednym zgoda. Ci, co ukradli, powinni być ukarani. Chciałbym jednak mieć pewność, że PiS-owska prokuratura, służby, przejęte fragmenty sądownictwa nie bawią się nimi politycznie. W OBRONIE NIEZALEŻNEGO SĄDOWNICTWA i NIEZALEŻNYCH INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH staję. Nie tylko na forum. Bez nich nigdy się nie dowiemy, kto naprawdę kradł i nigdy nie będziemy w stanie ukarać. PiS wszystko pisi, a ja chcę żyć w demokratycznym kraju i mieć zaufanie do instytucji państwa prawa. Co do mnie to 30 lat nie palę, 20 - nie piję, nic nie ukradłem. Toteż w zaparte iść nie muszę. Uwierz mi, gdyby mieli jakiekolwiek podstawy to do pierdla by mnie dawno wsadzili. Tęgie umysły nad tym pracowały. O niektórych bardzo głośno. Nie szperaj, bo szkoda Twojego czasu. Cienki z Ciebie Bolek w tym temacie. Pilnuj kas fiskalnych, bo jeszcze za Ciebie się wezmą. Licho nie śpi.
 • 22.03.2019 - 18:14
  WodnikSzuwarek napisał/a:
  Dobry kierunek myślenia. Taki platformerski. Tylko, że oni chętni byli dawać cudze mieszkania. Najchętniej odległe od ich miejsca zamieszkania.
  Bardzo rycersko. Szanuję.
  Bardziej rycersko, to jest głaskać kota i straszyć pasożytami i pierwotniakami. Niech na całym świecie wojna, byle Polska wieś zaciszna, byle Polska wieś spokojna.

Euro za i przeciw

 • Wczoraj 20:19
  Panowie. Kto się lubi, ten się czubi. Forum daje możliwość kasowania, zakładania nowych kont. Niektórzy pod kilkoma nickami tutaj pisali ( sami się przyznali, ja nie śledzę ), wielu edytuje. Przeczytałem o sobie róźne teksty, które pojawiały się na minutę. Zupełnie przez przypadek. I co, takimi pierdołami mam głowę zawracać. Piszmy, dyskutujemy, różnijmy się, tylko proszę może mniej etykietowania, zostawmy wstawki o honorze, godności, obłudzie. No, chyba, że to z przekory.
 • Wczoraj 19:48
  Vivaldi napisał/a:
  Nie interesują mnie te publikacje. Dla mnie publikacja związana z klerem i ludźmi to Biblia, z niej czerpię. Co chcesz znaleźć w tych publikacjach? Potwierdzenie, podejrzenia, pokutę, karę?
  Nie chce mi się klepać tego drugi raz, tu masz na 4tej stronie, tak od połowy, moje zdanie.
  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14652,co-powie-ryba-ktora-psuje-sie-od-ogona,4.html

  Powiedzcie mi tylko co jest Waszym celem na zmianę z Bonem co do tej pedofilii w kościele? Jak nie jeden to drugi. Zapytam zatem i Ciebie? Ilu znasz tych pedofilów? Chwyć i złap, osądź. Po cholerę po raz kolejny tutaj o tym i znów tylko gadasz. Zrób coś. ty potrafisz tylko gadać, nic ponad to. Do tego gadasz toksycznie.
  Ogólnie co to ma być? Co chwile te same tematy, naprowadzane przez was w tą samą stronę. Mam wrażenie, że ciągle jeden z drugim wracacie do tego samego : kościół, kler, Żydzi, USA, wasza krwawica, UE i tak w kółko.
  To co do Bona to i do Ciebie tylko nie wiem w jakim celu na zmianę oracie to samo pole. Czytać nie umiesz? Nie pamiętasz? Schizofrenia starcza?
  Taaaaa świetny temat w temacie EURo !
  Tematu pedofilii nie poruszałem. Znów mi wmawiasz. Starałem tylko potwierdzić uwagę Stróżaninka, że obłudnym jest być homo i udawać kogoś innego. Podałem, że homo księża wg badań są bardziej ortodoksyjni w nauczaniu o tym niż pozostali. To ty się rozgdakałeś o kościele i pedofilii, o wiernych i ich reakcji. Nikt tu KK nie atakuje. Dlatego podałem nazwiska dwóch księży, którzy o grzechach księży piszą. Jeden nie z mojej bajki, drugiego bardzo szanuję.
 • Wczoraj 18:25
  Vivaldi napisał/a:
  Powoli się obraz wyłania zza zasłony dymnej. Po co wyzywałeś za Franciszkiem do modlitw? A teraz to?
  Rozumiem, że to zdanie zassałeś ze swojego doświadczenia lub filmu, tak?
  Bono wzywał i nawoływał (tez nie wiem na jakiej podstawie), że my (nie wiem kto to my) nie lubimy papieża, teraz Ty w podobny deseń po tym jak wstawiasz link o modlitwie a bono cytuje 2 tygodnie temu ewangelie niedzielną.
  O co Wam chodzi? Hipokryzja? Temat zastępczy? Rozumiem, że jak trafisz na ortodoksyjnego księdza w Pcimiu to będzie on homoseksualistą? A jakieś wyjaśnienie tego skrótu myślowego, bo nie nadążam? A ludzie w Pcimiu wiedzą o tym jakie masz zdanie na ten temat?
  Polecam lekturę KS. prof. KUL , kierownika Katedry Etyki,zajmującego ten sam pokój, co kiedyś kardynał Karol Wojtyła Alfreda Wierzbickiego pt. " Kruche dziedzictwo. Jan Paweł II od nowa". A jak Cię interesuje homoseksualizm na plebaniach w Polsce to sięgnij po publikacje KS. Isakowicz-Zaleskiego. To nie skrót myślowy, lecz efekt badań nad lobby homoseksualnym w Watykanie. Publikacja wkrótce się ukaże. Nie poniżaj przy okazji ludzi z Pcimia, mierząc ich swoją miarą. Skomplikowany język zwierciadłem zakłamanej duszy.
 • Wczoraj 16:21
  Strozaninek napisał/a:
  Wypominanie SBeków i TWsów przez popierajacych partię gdzie takie same osoby są jest hipokryzją. Guzik mnie obchodzi czy ktoś z tego czynił swój sztandar polityczny czy nie. Fakty są takie, że obie partie są zawirusowane są chorobą.

  To taka sama hipokryzja, jak geje, którzy są w PiS i którzy udają, że są hetero tylko po to by być przy korycie. Zapewniam Cię, że znam takie osoby w naszym bliższym lub dalszym otoczeniu i tak samo mnie to zniesmacza, jak to co Ty w tym momencie robisz.

  Ja mam inny wpojony etos.
  Dalej się niepotrzebnie rozmijamy. Piotrowicz ma prawo być w PiS - IE. Twarzą reform systemowych nie powinien być. Najbardziej ortodoksyjni i homofobiczni kardynałowie i księża to homoseksualiści. Zasłona dymna?
 • Wczoraj 16:08
  Strozaninek napisał/a:
  I jak widać miał trochę racji. Sporo ich tam.
  PO miała liberalnie inny stosunek do tego zagadnienia i nie czyniła z niego sztandaru do walki o głosy Polaków. Gdyby Kaczyński nie uczynił twarzą zmian systemowych w Polsce prokuratora stanu wojennego Piotrowicza, lecz jakiś autorytet prawny, to nawet przy błędach kardynalnych ( przy autorytecie prawnym niemożliwych ) można by je uszanować. Tak cynicznie zagrał. To przede wszystkim ośmiesza PiS i jego wyznawców. Wiosny - nie.
 • Wczoraj 15:53
  Strozaninek napisał/a:
  Odpowiadaj ze zrozumieniem. Wytykasz jednym TWsow, po czym środowisko które popierasz tez ma takich. Niedawno pouczales mnie żebym nie był taki ostry dla TW Znak, dzisiaj atakujesz innego TW. Rozumiem ze ci TW z przeciwnej opcji politycznej są źli, a ci z Twojej cacy prawda? Bo to ze oba środowiska polityczne przyciągnęły osoby z poprzedniego systemu to chyba nie podlega żadnej dyskusji.
  Nie atakuję innego TW, lecz Kaczyńskiego, który wrzeszczał komuniści i złodzieje.
 • Wczoraj 15:49
  Strozaninek napisał/a:
  TW Znak
  KO Aktor
  KO Must
  Dalej sobie tutaj poczytaj

  https://dorzeczy.pl/kraj/16370/Lista-PZPR-owcow-i-wspolpracownikow-SB-w-PO-Kukiz-odpowiada-na-akcje-Piotrowicze.html

  Tfu, tfu, tfu. Hipokryta.
  Czytaj ze zrozumieniem. Ja hipokryzję PiS -u pokazuję. Innych od komunistów i złodziei, a komunista i złodziej u siebie cacy. Gdzie napisałem, że w PO nie było TW? Zdarzają się tu i ówdzie, ale ci z patriotycznym hasłem walki z nimi nie szli.
 • Wczoraj 14:46
  Vivaldi napisał/a:
  A ja natomiast lubię pokazać niekompetencję wypowiedzi. Tu nie chodzi o górowanie wiedzą (gdzie Stróżaninek wygląda na to, że jest liderem na forum) tu chodzi o dokładnie pokazywanie niekompetencji w .....no własnie w czym? Ciężko określić. W Twoim tupaniu nogami?

  hmmm ciekawa grafika ale chyba zbyt tendencyjna. Kilka rzeczy ze środka bym porozrzucał jednak na boki. Ale przekaz wydaje się prawidłowy. Brakuje mi rozliczeń/afer/złodziej itp. Ale OK można przyjąć grafikę jako punkt wyjściowy. Tylko jak zaczniemy o tym klikać to się zrobi kopia i zlepek tematów poprzednich : a oni mi to, a tamci mi tamto, a nie znasz się a ja wiem, a kraść, a łapać ..... :-)

  wiesz, że już chyba wszystkich oceniłeś własną miarą? Przy czym przypomnę, że podejrzenie o płatne wpisy wysnułem najpierw do WKibica a potem do Ciebie juz przy wyborach lokalnych. Wtedy użyłem zdania, że nie można nie płatnie takich bzdur pisać więcej i więcej i nowych i więcej i ciągle. Nie minęło pół roku i używasz czyjejś retoryki (nic nowego, nic własnego w Twoim wydaniu). Wtedy padło stwierdzenie, jesteś na pilota. Pamiętasz? Po co to zawsze po czasie odwracasz? Czyżbym trafił wtedy?

  Jeden jeszcze fakt wymaga prześledzenia a mianowicie : w momencie wyciszenia na forum (i na ulicach) KOD-owców niesamowicie się uruchomiłeś oraz WKibic. Jeszcze nie potrafię tego zinterpretować bo brak mi danych ale i z tego wyłoni się obraz. KODowców odbierałem po wpisach właśnie z Waszego poziomu (wtedy duzo wrzucilem o Sorosie), opowiadanie kompletnych bzdur bez argumentów i danych byle tylko gnój był robiony, pajacowanie, skakanie, kładzenie się na ulicy i stękanie że krwawią, bo ich ktoś pobił :-))) do tego to ludzie którzy nie umieją powiedzieć dlaczego to robią, dlaczego nie rozumieją demokracji jako wyboru większości, których jedyne słowo to konstytucja (chyba dla nich niezrozumiałe), cieszenie się z malowania szkoły (Seneka znów to podniósł nie dawno). Bardzo mi się wpisujecie całym obrazem w były KOD. Zachowania podobne, poziom wiedzy ten sam, brak argumentów również no i tłumaczenie przed sobą samym, końcowo opłacona protekcja.
  Jeszcze jak Seneka wyskoczy z tekstem : "że cała Polska się śmieje i celebryci z aktorami też" to już będzie wiadomo.
  Owszem. Cała Polska się śmieje. Z TW Kujdy i pani Basi. Lepsze niż Ucho Prezesa. Komuniści i złodzieje, cała Polska z Was się śmieje. Te słowa stały się bumerangiem. Podskakiwanie KOD - owców przy nich to mały pikuś.
 • 22.03.2019 - 17:44
  Nie jestem ekonomistą. Nie będę się wymądrzał w tym temacie. Szydłowa mnie do ojro przekonała, skoro ciężko pracuje na razie za lichą pensyjkę wicepremier nagrodami wzmacnianą, aby się do PE i ojro dorwać. Haruje jak wół ,jeżdżąc po regionie. Na takie męczarnie jak Bruksela się naraża, aby ojro zoczyć.Depresji może dostać na widok tyłu flag unijnych, uchodźców widok znosić. Czego się dla ojro nie robi. Przekonała mnie do ojro. Niektórzy twierdzą, że patriotka, że idzie harować dla Polski, ale chyba sami w to nie wierzą. Tylko kto jej nagrody w ojro będzie przyznawał. Chyba nie tyn Tusk.
 • 22.03.2019 - 8:20
  No i łącznika między PRL a III RP , raczej łączniczkę, czyli panią Basię z Nowogrodzkiej odnaleziono. Po co nam ta UE?. Same kłopoty. Powstaje pytanie, czy to Prezes wykorzystuje Basię i Kujdy, mając haki, czy Kujdy Prezesa mają w garści. Może Panią Basię do Brukseli? Usytuować w gabinecie Jounckera, aby pilnowała tajnej kancelarii. Gdyby nie Polska i nowy rynek zbytu, to UE, by się dawno rozpadła, niemieckie PKB oscylowałoby w granicach PKB Grecji. No chyba, że zamiast 5 mln Turków Niemcy przytuliłyby 5 mln Vivaldich. Wtedy putzowałby buty Niemcom i soedział cicho. Teraz w kraju dwie firmy obskakuje i na forum pyskuje. Rzyć pojemną i pysk wielki.

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • Wczoraj 16:34
  Bawi mnie powyższa charakterystyka pracy nauczycieli. Karykatura. Może dow***** niektórych pogodzi. Młody nauczyciel podąża na lekcję. W rękach stos książek i innych pomocy dydaktycznych, w zębach klucz do klasy. Obok że stoickim spokojem wlecze się stary belfer, machając zamaszyście dziennikiem. Jedyną jego pomocą dydaktyczną. Klucz rzuca uczniowi, aby ten salę otworzył. Na drugiej przerwie młody podchodzi do starego i pyta, wskazując na owe pomoce, które taszczył: " Pan to wszystko ma w głowie?". "Deczko niżej, deczko niżej, synku." - odpiera stary. Tak to z tą pracą bywa.
 • 22.03.2019 - 22:14
  Bisu napisał/a:
  ale przecież ZNP to związek..więc coś nie styka...a tak na serio wydaję mi się że po lekarzach i policjantach nauczyciele poczuli krew - może strajkiem się coś ugra. Absolutnie nauczycielom należy się podwyżka, ale jakoś do tej pory było cicho, teraz nagle z tysiakiem wyskakują..pazernie:)
  Strajk może tylko związek przeprowadzić, stąd ZNP zyskuje wśród niezrzeszonych. A leciało tak. Solidarność walczyła na noże z Tuskiem, ZNP się układał i spore podwyżki załatwił. Teraz na odwrót. Solidarność związała się z PiSem, do którego im bliżej politycznie i to ją gubi. Broniarz szedł na kompromis z PO, ale politycznie go z nią nic nie wiązało. Był niezależny. Solidarność dziś ma kłopot, bo politykierstwo się do związku wdarło i związek się dzielić zaczyna. Cele te same, ale metody inne. Prawdopodobnie rząd ulegnie Solidarności i jakiś kompromis powstanie. Co zrobi ZNP?
 • 22.03.2019 - 21:25
  Bisu napisał/a:
  .. taaa bo nauczyciele głosowali na PiS ;) dorosnij:D bez obrazy.
  Solidarność Nauczycielska na PiS głosowała. Dziś ma problem. Ton nadają nauczyciele niezrzeszeni w związkach. I tak populiści z rządu wyzwolili populizm wśród belfrów. Związki raczej szły na kompromis. I tak to leciało.

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • Wczoraj 14:17
  Vivaldi napisał/a:
  inteligencja nie jest wyznacznikiem wiedzy i odwrotnie. Często idą w parze ale często osobno.

  Okazało się dzisiaj, że nie cisza. Widziałeś kiedyś śledztwo podawane na bieżąco takim jak bono i seneka? Ale sam nie sprawdziłeś. Puściłeś bąka (a w Twoim wydaniu bonka), chyba Ci fucha przeszkadza bardziej niż wrak.


  A powiedz mi dlaczego znów moich słów używasz o dyżurze? Przecież pierwszy takiego sformowania użyłem do Ciebie i Seneki? Jaki ty jesteś pusty w czymś własnym.....jak bęben.
  Seneka ma wyrobione zdanie na temat Macierewicza i jego podkomisji. Także na temat katastrofy smoleńskiej. Proszę Seneki nie mieszać w propagandowe wykorzystywanie tejże tragedii. Jedyne dyżury, które aktualnie mam, to przy wnukach. Ze względu na nie udzielałem się publicznie. Tyle zła, co uczynił Macierewicz , nie tylko w kwestii smoleńskiej o pomstę do nieba woła. Osobiście uważam Macierewicza za wyjątkowego intryganta, manipulatora, wrednego gościa. Żadne uczestnictwo w KOR go nie usprawiedliwia. Tam dopiero intrygował. To, co robi służy Rosji. Podejrzewam, że w Moskwie mają kwity na niego i tańczy, jak mu Putin zagra, szkodząc Polsce. Podobnie Rydzyk. Opanowany żądzą władzy Kaczyński to trzeci szkodnik. Ta trójka szkodzi obecnie najbardziej Polsce. I nie mówcie, że mi Soros płaci, abym tak gadał, że mam dyżury, że trolluje, hejtuję i interes w tym mam. Do takich wniosków doszedłem, obserwując życie publiczne. Jedyny interes, jaki mam, to ten, aby Polska pozbyła się tych trzech szkodników dla dobra moich wnuków. W d...e mam jednorazowy dodatek emerycki prezentem od Kaczyńskiego zwany. To szalbierstwo w biały dzień, korupcja polityczna kosztem ludzi chorych, niepełnosprawnych a także gorzej uposażonych. Mnie te obrzydłe postaci niczym nie kupią. Najpaskudniejsze w tym to, że obozem patriotycznym ich zwą wyznawcy. Od razu uprzedzam, że żadna żyłka, że żadne krwawienie. Tak myślę. Wielu tak myśli.

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

 • 23.03.2019 - 19:51
  Vivaldi napisał/a:
  Faktycznie tak uważasz? Wystarczy odwrócić głowę w druga stronę aby nie widzieć tego co z tyłu się podziało? I umiesz z tym żyć ot tak? Tak łatwo i prostu? A ile razy tak się wybielałeś? Znam tylko jedną "instytucję" z której pomocą można mniej więcej tak się z sumienia wyczyścić.....konfesjonał. Kłopot jest taki, że od tego momentu należy się starać radykalną zmianę, poprawę, prace nad sobą, zwrot tego co zepsute, po prostu transformację w lepsza stronę. Pytanie mam bo to podstawa. Po przemianie (trzymam kciuki) wynagrodziłeś i przeprosiłeś wszystkich kto cierpi lub ucierpiał. To podstawowy warunek dobrej przemiany. Zmiana nicku, malowanie starej chałpy, polerowanie samochodu to tylko ładne opakowanie starego dziadostwa. Zazwyczaj nie działa. Chałpa jest zagrzybiała nadal a samochód niepewny co do prowadzenia i bezawaryjności. Przecież to oczywiste.

  I tu się mylisz. Tym się różnimy. Powiedzieć i usłyszeć można wszystko. Mi na tym kompletnie nie zależy. Ja więcej obserwuję niż słucham. To jak handel autami z Niemiec do których nawiązywałeś. Przykład co Ci po zapewnieniach, że auto bez wad i w ciągłym użytkowaniu skoro zdjęcie w ogłoszeniu jest sprzed pół roku (nie może sprzedać), lakier w doskonałym stanie (zdjęcie na mokro, auto oblane wodą). Możesz mi Andrzeju wszelkie pierdoły opowiadać, nawet Ci przytaknę.....obrócę się pomyslę i zrobię swoje. Ty chcesz docierać do uszu czy do ludzi? Chcesz to zrobić faktami czy hipokryzją? Przekonasz mnie mówiąc czy robiąc? Własnie takich jak Ty najłatwiej sprawdzić w mocnej presji. Często odpadają. Tak często odpadają im częściej mówią o swoje sile, czystości, braku zobowiązań, uczciwości. Troszkę Cię rozumiem. Pochodzisz ze wsi, tam sporo jest i trzeba na pokaz. Trzeba kreować rzeczywistość inną niż jest. Cóż to spróbuj zmienić, zacznij wokół siebie a nie od WKibica i Seneki. Wyrobisz w sobie prawidłowe odruchy naturalne a nie kreowane to zmiana WKibic obiit, hic natus est Seneka będzie zbędna. Nie miej nic do zarzucenia każdemu z Twoich wcieleń tak będzie łatwiej.....zwłaszcza dla Ciebie bo mi to wisi.

  A może pocytuję Twoje wpisy z zaczerwienionymi oczami. Jak wpadałeś w amoku naklepując jak to nie krwawisz, abyśmy się ocknęli bo Polskę mordujemy, a jedyna nasza opoka i ucieczka to UE i takie tam. Przypomnieć? Wyłuskać? Miałeś się zmienić ale nie na jeszcze większego hipokrytę. Mogę Ci przypomnieć jak chcesz.

  Trzeci raz się tłumaczysz o zobowiązaniach. A niepotrzebnie. Przynajmniej mi nie musisz, ja tam swoje wiem......znaczy się kto kim jest, jaki ma honor (czy przyklejony bo tak trzeba czy rzeczywisty z głębi duszy).
  Znów przydługawo ale trudno albo to zaakceptuj albo przewijaj :-)
  Były zaproszenia do modlitwy teraz do konfesjonału. Jak się nie da do pierdla , to do konfesjonału. Nasze musi zawsze być na wierzchu.
 • 23.03.2019 - 7:36
  Vivaldi napisał/a:
  Co do awatara nie zrozumiałeś niestety. Miałeś obiekcje, że na Twoim (gównianym) blogu (którego de facto nie ma) nie piszemy wcale bo trzeba z imienia i nazwiska. Stąd wskazałem Ci, że ja tutaj po awatarze jestem bez mała z imienia i nazwiska. Nie chodziło o śledzenie. Chodziło o to, że ja jestem wręcz podpisany a Ty ściemniasz z nikami, wymigujesz się, zaprzeczasz że nie wiesz kto to Andrzej P., kłamiesz, wijesz się. O to chodziło z awatarem. O wskazanie mojego podpisu prawie "cyfrowego" :-)

  Nie ogarniam Cię. Jak Boga kocham kompletnie Cię nie ogarniam. Szaleństwo w Twych oczach, ale nic to. Początek oleje bo "nieczytelny" ale weź mi wytłumacz -bardzo Cię proszę- po co i jaki był cel wykasowania WKibica? Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Później udawanie, później zaprzeczanie, a nie wiem, a nie umiem, a nie mam pojęcia? Po co ta gierka? To nie da się powiedzieć, że białe jest białe a czarne czarne albo biblijnie : "Wasza niech będzie tak tak a nie nie. A co nadto z zepsucia jest". To jest to czego w Was nie trawię i przełknąć nie mogę: dwulicowość, zrobienie maski, ogłady, wymycie fasady a dupa brudna i śmierdząca, udawanie zadowolenia w wewnętrznym szarpaniu frustracją, poszukiwanie winy we wszystkich naokoło zamiast w sobie samym, poszukiwanie problemów zastępczych, innych podczas gdy własne są istotne i nierozwiązane.
  Weź mi powiedz nie po co założyłeś Senekę -to rozumiem- ale po co wykasowałeś WKibica? Dlaczego kosztem pajaca WKibica chciałeś wylansować Senekę bohatera wiosny ludów? Zrobił się z tego mix czyli bohater pajaców. Po co to zrobiłeś?
  Słowotok. Ciekawy musisz być w realu, bo temu słowotokowi towarzyszyć musi gestykulacja, podrygi, rzucanie się etc. To cecha ludzi o wzroście mizernym. Zwolnij nieco. Buduj sensowne zdania. Ujmuj wszystko prościej. Mniej słów, więcej treści. Problem, który stwarzasz jest nadzwyczaj prosty. WKibic, Seneka poruszają się po forum zgodnie z przyjętymi zasadami, stosując nick. Korespondować należy z treściami , które głosili lub głoszą, a nie zgadywać, kto to jest w realu. Mnie nie interesuje, kim są w realu uczestnicy forum. Koresponduję z treściami przez nich głoszonymi. Nikt tu nie kręci, nie oszukuje. WKibic obiit, hic natus est Seneka. Po co odkrywać Amerykę? Czemu WKibic znikł? Chciałem Ci zaoszczędzić czasu, abyś nie grzebał w treściach przez niego zamieszczanych i nie przenosił ich na forum, bo to nikogo nie interesuje. Epoka WKibica minęła. Wszystko się kiedyś kończy. Nadeszła epoka Seneki, czy jak wolisz Wiosny Ludów. Jesień Średniowiecza przed nami. Pajacowanie? Przecież to całe forum traktujemy z przymrużeniem oka. Czyż nie tak? Ironii więcej, nawołuje Bono. Pewne treści można tylko wykpić. Bawmy się dalej. Ja nie mam żadnych zobowiązań. I nie zamierzam czasu marnować na dochodzenie, kto kim jest, ile razy na forum wchodził, ile nicków posiadał etc. Dziwię się, że ludzie deklarujący czynność zawodową mają na to czas. Ograniczam się do komentowania akltualnych wątków, bo czas emeryta jest cenny.
 • 22.03.2019 - 10:28
  Vivaldi napisał/a:
  Nie martw się o cytowanie, widzisz "fachofcu" żaden CYTAT nie ingeruje w prawa autorskie :-)))

  Co do Andrzeja Andrzeju napisz jeszcze że oczywiście nawet nie piszesz z miejsca, kompa i klawiatury WKibica :-))) .....eeeehhhhhh szczerość intencji i honor własnego imienia :-)
  Co jeszcze jesteś w stanie zrobić aby zaprzeczyć :-)))
  Jak się denerwujesz to zaczynasz się gubić.
  Kto tu się gubi, widać. Niczemu nie zaprzeczam, staram się poruszać w określonych na forum ramach. Boże broń, abym Cię, śledząc awatar, w realu szukał. Wystarczy Vivaldi. Wścibskość to cecha kobieca, podejrzliwość zaś środowisk Ci bliskich. Nasz komunista - dobry komunista, nasz TW - dobry TW, nasz gej - dobry gej, nasz Andrzej - dobry Andrzej. Itd. itp. Do pani Basi na Nowogrodzkiej Cię dopuścili?
 • 21.03.2019 - 23:19
  Vivaldi napisał/a:
  Pisałeś sobie na swoim blogu, to i dobrze, wpadłeś na forum publiczne, pisałeś pierdoły i fakenewsy, później się obraziłeś, usunąłeś konto WKibica, powstałeś jako Seneka z tym samym stylem i błędami czcionki, nieumiejętnością cytowania, ja tam Cie nie kochm więc nie wiem dlaczego narcyzm w Twoim wydaniu, piszesz teraz w osobie trzeciej i udajesz pajaca, że tego nie widać :-)))
  Andrzej weźże się ogarnij bo zachowujesz się jak dziecko co schowa głowę pod koc i myśli, że go nie widać.
  Po cholere mi Twój zasrany blog? Już tutaj za dużo gówna wylewasz? Jakiś szantażyk o honorze? Przecież mnie jest bardzo łatwo znaleźć, podałem linki do firm, masz w avatarze wszystko. Rozumiem, że o honorze teraz już nie podyskutujesz? :-))) stary, "honorowy" WKibic vel Andrzej wójt Pcimia, zacietrzewiony na cały świat. Co Ci mam jeszcze wytłumaczyć?


  Andrzeju schizofrenia ? Powtarzasz się :-)
  Powiem Ci prosto : w dupie mam Twój były blog, staram się kupsko omijać bo się do buta przyklei i śmierdzi jak ono samo. Również mam w dupie Twój szacunek bo Ty szacunku do innych nie masz. Skowyt i płacz pomieszany z lamentem Polski i Polaków w ruinie, spadanie w przepaść, krwawienie z każdym odnalezionym linkiem na TVNie, przy każdym wahnięciu sondażu, byłeś tu i meldowałeś, że kraj jest w agonii. Właśnie dlatego mam w dupie Twój szacunek, dla mnie straciłeś go jeszcze w Pcimiu za kadencji więc nie ładuj się z nim na myślenickie forum. Proszę nie racz mnie Twoim szacunkiem. Po prostu zamilcz. Załóż sobie nowy blog skoro wzięli i Ci platformę usunęli - chichot historii i nazwenictwa? Cierpisz jak Ci każdą platformę usuwają ! :-)))

  Ty z tą Tereską i kijami to zdanie WKibica, o dziwo to samo. Nawet chciałem, żebyś ustawkę nakręcił, chętnie bym się wybrał. Pamiętasz temat? To co jak będzie z tymi kijami? Jaaaadziem ? :-)))
  Masz pojemną dupę.

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22.03.2019 - 21:14
  zdziwiona napisał/a:
  Górnicy maja kilofy, a nauczyciele uczniów. Tylko, że to są ludzie, których mają uczyć i wychowywać . Branie uczniów jako zakładników w walce o pieniądze jest jest haniebne. Praca w szkolnictwie dała mi poznać to "środowisko". Karta Nauczyciela gwarantuje im wiele, czego inny pracownik nie otrzymuje.
  A cóżeś Ty w tym szkolnictwie robiła? Kompleksy leczysz przy okazji?
 • 22.03.2019 - 19:28
  zdziwiona napisał/a:
  Dlaczego termin strajku został ogłoszony akurat w miesiącu egzaminów uczniów. Czy nie można było tego zorganizować w innym terminie. Czy należało im zaburzyć ten czas i wprowadzać nerwową atmosferę. Mogą być najbardziej poszkodowani. Co wyniosą ze szkoły. Zastanawiałeś się nad tym "Seneka". Termin wybrano po to, by kupczyć uczniami i to nie o edukację ale pieniądze dla nauczycieli.
  Górnicy mają kilofy, uzyskali swoje, a węgiel od ruskich spływa, policjanci L4 pokazali, swoje dostali, 11 mld idzie do emerytów w maju etc. Czemu w maju i po co? Rozdają, chwalili się, że pieniądze są to i kolejne ręce się wyciągają. Odbijesz, że wcześniej nie strajkowali za tej wstrętnej PO. Nie strajkowali , bo najniższa krajowa była niższa, bo nie było inflacji. Co zostało nauczycielom? Oni oprócz tego, że uczą dzieci, sami się uczą. Nauka płynie od rządzących i to oni powinni do szkód dla uczniów nie doprowadzić. O edukacji nikt nie mówi, o deformie Zalewskiej, o chaosie programowym, przeciążeniu siódmoklasistów etc. *****izja skłóca rodziców z nauczycielami. Za to m.in. dostała ostatnio ponad 1 mld 200 mln. Za szerzenie propagandy. Może to lepiej było nauczycielom dać.
 • 22.03.2019 - 14:16
  zdziwiona napisał/a:
  Nauczyciele, którzy powinni uczyć i wychowywać dzieci i młodzież, używają ich jako zakładników w sporze z rządem. To jest nieetyczne i niemoralne. Rodzice powinni zareagować. Ale nie ma się co dziwić. Najważniejsze są pieniądze, a nie uczniowie.
  Słowa z telewizji Jacka. Najważniejsze to jest skłócić wszystkich ze wszystkimi. Tu nie o nauczycieli chodzi,lecz edukację. Z wypowiedzi niektórych wynika, że szkoła jest w ogóle niepotrzebna. Pisać i czytać nauczyli się w brzuchu mam.
 • 22.03.2019 - 11:13
  Nie generalizujmy. Są bardzo dobrzy nauczyciele, którzy uczą z pasją i potrafią zarazić wiedzą. Są i ci gorsi z selekcji negatywnej, bo z samej pasji nie wyżyjesz. Korporacje dziś to nie korporacje kilka lat temu. Fluktuacja tam duża. Wyszukują, przeszkalają i czasem się pozbywają. Korporacja korporacji nierówna. Sąsiad przez 10 godzin ewidencjonuje faktury, znajomy pracuje w General Electric i jeździ po całym świecie, konstruując silnik do samolotów dla armii włoskiej. Młody nauczyciel już myślenie korporacyjne ma i znajdzie się i tam. Gorzej może być na odwrót. Co do WSP to nie tylko dziewicom się tam kraśniły lica, ale sama uchodziła za czerwonością nasycona. Rot ist gut für die Liebe, ist nicht gut für die Zukunft. Ale to jakiś Niemiec powiedział.
 • 22.03.2019 - 10:10
  Wydaje się, że patrzą na nauczycieli przez pryzmat minister Zalewskiej nauczycielki. Nauczyciele mają podwójne szczęście, mając taką minister. Żona pana prezydenta też przykład nieudacznictwa życiowego daje. Jak tu później szanować zawód ów. Po przedstawicielach ich poznacie. Dobra zaś zmiana obniża zaś kwalifikacje ,gdzie się da, premiuje nieuków. To i mamy. Nie matura, lecz chęć szczera. Najpierw takich do szkół. Oni właściwie ukształtują. Gratuluję spisiona Solidarności nauczycielskiej. Za kilka stołków sprzedali nauczycieli. Teraz próbują nadrobić, głodując. Deczko za późno. Dudę z Kacperkiem wkrótce z Gdańska wyrzucą. Gdańsk znów da sygnał do zmian. Już daje. PiS tam skompromitowany do krzty. Wiatr od morza.
Pokaż więcej komentarzy