mała mi mi

Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 • 25.04.2019 - 16:53
  prywatnie napisał/a:
  Wszystko będzie z czasem widoczne. Nie znam człowieka, więc poczekam i poobserwuję. Zawsze mógł wybrać gorzej np. kogoś z rodziny czy typowego pisowskiego misiewicza.

  Co faktycznie rzuca się w oczy wraz z nominacją, to że wystarczy zmienić dyrektora i wszystko odwraca się o 180°, a więc będziemy kończyć dzieło które teraz jest już dobre, no i pieniążki na wszystko też są. Po co cały ten wcześniejszy cyrk z negowaniem potrzeby muzeum, tego nie rozumiem. Gdzie logika? Nie trzymanie się procedur i etykiety to też pisowska specjalność i to w jaki sposób "podziękowano" dotychczasowemu dyrektorowi do chlubnych posunięć zdaje się nie należy.

  A teraz po zmianach na stołkach czekam na obiecane dobre zmiany, zwłaszcza obniżkę ceny wody.
  na pewno ta zmiana wpłynie na twój rachunek za wodę. .. nie wstrzymuje oddechu

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 08.04.2019 - 8:38
  taki_gość napisał/a:
  Zarobki zarobkami, ministrowie ministrami, "reformy" "reformami", egzaminy egzaminami, ale to jak skutecznie, przez wiele lat media deprecjonowały w Polsce zawód nauczyciela, nadaje się do postawienia zarzutu o zdradę kraju. Munch czy Pollock poproszeni dziś o namalowanie polskiego nauczyciela, stwierdziliby zapewne, że to zbyt duży poziom abstrakcji.
  Niby nierób, a jednak powinien zbawiać świat. Niby nie ma praw, a powinien być autorytetem. Niby nic nie może, a powinien odpowiadać za wszystko. Niby niedouczony, a powinien wiedzieć. Niby słaby, a ma być silny.
  Media mają swój nieprawdopodobny wkład w umniejszanie pozycji nauczyciela, kierując do społeczeństwa przekaz pełen paradoksów
  Edukacja, głupcze!!!

  Prof. Jakub Andrzejczak
  prawda prawda prawda
 • 07.04.2019 - 6:54
  święty się znalazł.... tylko nauczyciel dorabia w szarej strefie?

Myślenice: Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 02.04.2019 - 17:22
  500 osób podpisanych pod petycją jakoś nie ma wątpliwości kogo popiera
 • 01.04.2019 - 19:25
  Mamy wszyscy nadzieję że pójdzie Pan do sądu pracy i że zapadnie tam sprawiedliwy wyrok. To by ucięło zbędne spekulacje
 • 30.03.2019 - 21:53
  piękny maryjan napisał/a:
  panie burmistrzu przypominam !! Tablica !!
  Koniecznie trzeba się jej pozbyć następnie solidnie wstawić nową że to nowy wybudował własnymi rękoma na ściernisku . Za jakiś czas to kto tam będzie pamiętał jak było.
 • 29.03.2019 - 20:16
  prywatnie napisał/a:
  Nie chodzi tylko o samo to, że zwalnia. Ma ktoś oczywiste dowody że Maciej tak robił? A jeśli już to miało miejsce, to czy nie po to wybierali mieszkańcy tą niby lepszą opcję, żeby teraz ktoś stosował praktyki pisowskie u Obajtka wyuczone?

  No druga sprawa, równie kontrowersyjna - kto na następcę, następny partyjny aparatczyk czy pojedziemy po rodzinie? (Hajduki może?)
  Poprzedni burmistrz święty pewnie nie był. Za to obecny czyli wspaniała lepsza opcja dla dobra mieszkańców zwalnia dyscyplinarne uczciwego człowieka podając wyssane z palca powody. Nie znam żadnego przypadku kiedy by p. Ostrowski tak postąpił.
 • 29.03.2019 - 9:26
  dokładnie tak
 • 28.03.2019 - 21:20
  szkoda że jeszcze do końca kadencji Pana burmistrza kadencji musimy się męczyć... teraz jakaś miernota wejdzie na gotowe i nagle dziwnym trafem kasa na dokończenie wnętrza muzeum się znajdzie. Potem tylko wypakowac gotowe eksponaty i jestem super pis dyrektor!
 • 28.03.2019 - 7:53
  Kto zna Pawła to wie że jego jedyną winą jest to że nie pasuje obecnej władzy. Ale spokojnie on sobie da radę a burmistrz jako człowiek ultra wierzący wie że kara za oczernianie go nie ominie. Stoi w Biblii jak byk.

Członkowie Oddziału Terytorialnego „Halniak” wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej

 • 25.12.2018 - 21:48
  artur_mieszkaniec napisał/a:
  Kiedyś widziałem jak chyba właśnie członkowie "Halniaka" w niedzielę, w godzinach popołudniowych latali z długą bronią po krzakach przy Rabie w okolicach boiska Orła a niedaleko nich, koło samochodów bawiły się dzieci...
  Oni nie korzystają z prawdziwej broni palnej tylko z atrapy broni.

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • 11.11.2018 - 17:49
  Mieszkam w Myślenicach od zawsze i pamiętam to miasto z czasów 1989 roku. Przyjemnie było przez te lata patrzeć, jak pięknieje, jak ogromne potrzebne inwestycje są tutaj wprowadzane w życie. Dzięki nim każdy z nas może w tym mieście znaleźć coś dla siebie, aby rozwijać swoje zainteresowania. Chodzimy na place zabaw na Zarabiu, gdzie jeszcze nie tak dawno rosły tylko chaszcze i strach było wieczorem spacerować. Czytam dziecku bajki w pięknej czytelni nowej biblioteki, przy okazji pożyczę coś dla siebie. Latem mogę ze znajomymi ucieszyć się fantastycznymi koncertami folk festiwalu. I tak by każdy z nas mógłby wymieniać. A że to kosztowało? A co nie kosztuje? Jak to ktoś mądry powiedział - nie opłaca się, ale WARTO.
Pokaż więcej komentarzy