last_man_standing

Myślenice: Radni Miejscy zakończyli kadencję 2014-18

 • 16.11.2018 - 9:36
  "Wszystko to zostało zrealizowane przy zachowaniu cen za wodę i ścieki poniżej średniej w Małopolsce"
  Jak widać można zostać prezesem nie znając matematyki na poziomie trzeciej klasy podstawowej.

Myślenice: Maciej Ostrowski zrzekł się mandatu burmistrza. Jego zadania pełni sekretarz gminy

 • 06.11.2018 - 10:50
  profesor napisał/a:
  Należy przypuszczać, że może mieć to związek z mandatem radnego powiatowego, który ma objąć niebawem. Możliwe, że prawo skonstruowane jest w taki sposób, że wymusza taki ruch, aby wymienione funkcje nie kolidowały ze sobą. Dziwi brak wyjaśnień ze strony ustępującego, albo komentarza na oficjalnej stronie Urzędu.
  Może czy ma? Bo o ile faktycznie musi się zrzec pełnionej funkcji to ma na to 3 miesiące od ślubowania (którego prawdopodobnie jeszcze nie było, a przynajmniej nie ma o tym informacji na portalu powiatowym). Do ślubowania nowego burmistrza jest jeszcze ponad tydzień i przez ten czas gmina została bez "osoby decyzyjnej". Dodatkowo za 2 dni odbywa się ostatnia w tym składzie sesja rady gminy, gdzie będzie m.i. rozpatrywana skarga na działania byłego włodarza (http://www.myslenice.pl/samorzad/rada-miejska/sesje-rady ).
  Mieszkańcom należy się choćby krótki komentarz takiej decyzji. Choć patrząc na to co działo się przed wyborami ('pasta o Halkowej' i wypociny Szczotkowskiego), wcale bym się nie zdziwił gdyby to byłą celowa zagrywka, żeby właśnie podpuścić polityków PiS, a potem wypunktować, jak się na prawie nie znają.
Pokaż więcej komentarzy