Lightman

Wojewoda Józef Pilch podał się do dymisji. Obiecywał otwarcie zalewu dobczyckiego

 • 05.06.2017 - 21:07
  Aż dziw bierze, że naszego Jarosława kandydata na każde stanowisko Szlachetkę nie wskazano na funkcję wojewody. Ech w tym PiSie to nie znają się na prawdziwych fachowcach.

Poseł z Myślenic przeciwko OSP ?

 • 24.04.2017 - 9:23
  Ale jak to ?! Przecież pan (p)oseł Szlachetka napisał na swoim profilu na fb, że to wina PO i PSL i że to kłamstwo w ogóle. Ja tam mu wierzę bo pan (p)oseł Jarosław zawsze mówi prawdę i nie startuje na każde stanowisko.

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 18.04.2017 - 9:29
  Agnieszka Taniec napisał/a:
  Bardzo proszę o informację o której odchodzi bus z dworca Myślenice - Kraków przez aleje między 9 00 a 10 00.
  Godzina 9.42 odjeżdża z dworca przy Dekadzie.

Wisła Kraków

 • 11.02.2017 - 14:39
  ksgrzes - zdjęcia swoich rodziców zachowaj dla siebie a nie upubliczniaj na tym portalu.

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 07.02.2017 - 9:30
  krowka123 napisał/a:
  Powiaty dawno powinny ulec likwidacji i byłoby po problemie.
  Tak ale wtedy vice starosta Tomcio Siuś nie mógłby wstawiać na fb swoich zdjęć z "aktywności samorządowej" sa bo straciłby powód do lansowania się. Cóż on biedny by poczuł i musiał iść do pracy w której faktycznie trzeba pracować a nie robić sobie zdjęcia ?

Głogoczów: Do końca roku nad Zakopianką powstanie druga kładka

 • 06.02.2017 - 15:46
  krowka123 napisał/a:
  Nasz lokalny władca powiedział kiedyś że zakopianka z Myślenic do Krakowa nigdy nie będzie ekspresówką.Śmiałam się z tego ale coś jest na rzeczy ,w Polsce wszystko możliwe nawet to że E7 z północy na południe na tym odcinku będzie zwykłą drogą bo tak zdecydował lokalny władca.
  Tyle lat nie dało się wybudować kładek a teraz rosną jak grzyby po deszczu widocznie lokalny poseł zajmuje sie pracą a nie reklamą jabłek.
  Nasz przyszły lokalny władca, prezydent, p oseł Jarosław na swoim facebookowym profilu grzmi, że burmistrz Myślenic chce storpedować "dobrą zmianę" m. in. dotyczącą kładek itp . Skoro Jarosław nasz przywódca tak napisał to znaczy, że tak musi być.
 • 05.02.2017 - 10:37
  Dziękuję naszemu p osłowi Jarosławowi za tą kładkę. Lud pracujący będzie bezpieczniejszy i szczęśliwszy dzięki kładce w tym miejscu.

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza

 • 04.02.2017 - 9:27
  Przyznam, że oglądając tą "konferencję" p osła Szlachetki miałem niezły ubaw. Szczególnie moment kiedy dziennikarze zaczęli zadawać pytania. Pan Jarosław zły, że media go nie wychwalają więc postanowił od razu atakować. Ech ten nasz przyszły burmistrz, starosta, proboszcz i prezydent jest taki pocieszny w tej swojej pseudo polityce. Może mieszkańcom otworzą się oczy na to co nasz p oseł robi. Nie umie pogodzić się z przegraną w wyborach na burmistrza, źle mu, że od tyłu nie dostał się na starostę to teraz będzie mącił. To takie pisowskie. Jeszcze artykuł w Dzienniku Polskim... polecam zapoznać się z tym jak wygląda "obiektywny" artykuł pani Hołuj. Swoją drogą jej artykuły dotyczące p osła Szlachetki zawsze są takie miłe dla niego. Bez krytyki itp. Uważam, że jeśli pan Szlachetka ma jakieś dowody (a z tego co mówi to ma niezbite dowody na "kłamstwa" burmistrza i prezesa Urbańskiego) to chyba czas zgłosić to do prokuratury. Nie ujawnienie materiałów z przestępstwa chyba też podlega jakiejś karze. Więc panie p ośle do dzieła! Zgłaszać! Nasyłać! Kontrolować! Mącić!

  PS. Trochę odbiegnę od tematu wody ale temat też ciekawy. Zapewne słyszeliście o pomyśle PiS dotyczącym ustroju miasta stołecznego Warszawy. Polecam zapoznać się z osobami które ten projekt złożyły (jako, że jest to projekt poselski). Szczególnie jedno nazwisko może wydać się mieszkańcom naszej gminy znajome.

MAREK SOWA w Myślenicach 19.01.2017

 • 20.01.2017 - 20:04
  Apollyon napisał/a:
  Zrozumiesz jak Ciebie oderwą. ????
  Jak kiedyś będę miał okazję być przy korycie i zostanę od niego oderwany to tak. Wtedy pewnie zrozumiem.
 • 20.01.2017 - 16:05
  Apollyon napisał/a:
  Sami korytowicze boją się zmiany...
  Trudna to operacja oderwania ryja od koryta ale jak widać da się zrobić. Czasem tylko pacjent kwiczy głośno.
  Nie rozumiem tego argumentu "oderwania od koryta". Przecież na miejsce tych "oderwanych od koryta" przyszli inni. Do tego samego koryta i robią to samo co ci oderwani wcześniej. Czyli że w sumie to nic ich nie różni poza nazwą partii?
 • 20.01.2017 - 16:03
  Mądrala napisał/a:
  Na spotkaniach widać osoby sympatyzujące z PO ,kogóż tam nie ma .Na samym przodzie Prezesi jeden Spółdzielni drugi wodociągów, lekarze ,Kuratorzy sama śmietanka patrz foto.
  O to niesamowite prawda ? coś takiego... prezesi spółdzielni sympatyzujący z jakąś opcja polityczną no skandal. A że lekarze i kuratorzy to już w ogóle. Dzwoń na policję i do prokuratury bo dorośli ludzie przyszli z własnej woli na spotkanie z politykami. Skandal! Warcholstwo! Targowica!
 • 19.01.2017 - 20:41
  m_markos napisał/a:
  Mdli mnie od takich lizusowskich tekstów.
  No cóż użytkownik "dawchor" brzmi jak skrót imienia i nazwiska asystenta pana Jarosława posła. To chyba dużo wyjaśnia. Chyba że się mylę.
 • 19.01.2017 - 10:11
  robert napisał/a:
  Zapomniałeś Pan WKIbic dodać że spotkanie odbyło się w sali gdzie max. wchodzi ok 50 osób a było jak policzyłem 56 osób,pozazdrościć takiej frekwencji
  No i co w związku z tym ? Przecież to było spotkanie na które każdy kto chciał to przyszedł dobrowolnie. Nawet gdyby było 10 osób i przyszło na spotkanie jakiegoś polityka (bez względu na opcje) to jakie to ma znaczenie ? Ważne, że ktokolwiek interesuje się tym co politycy mają do powiedzenia i chce mu się iść na takie spotkanie. Trzeba mieć też odwagę bo na takich spotkaniach nie zawsze jest miło i czasem polityk musi wysłuchać różnych obelg itp (często zasłużenie). Jeśli nasz poseł p. Szlachetka idzie na spotkanie z licealistami to cóż... tam ma pewność, że nie będzie trudnych/niewygodnych pytań. Pan Jarosław bardzo tego nie lubi. Krytyki zresztą też. Szkoda tylko licealistów bo oni nie mają raczej wyboru i muszą słuchać agitki partyjnej. Bo pan Szlachetka nic innego nie jest w stanie zaproponować niestety.

"Dobra zmiana" PiS

 • 09.01.2017 - 14:35
  WKibic napisał/a:
  "Poseł", po łamaniu konstytucji, na którą przysięgał, przestał być posłem, krytyki nie znosi. Oni tylko monolog w zamkniętym gronie. To metoda PiSu w Pcimiu wypróbowania. Manifestacje przed biurem poselskim mu zrobić. Protestować głośno, bo robią z Polski bananową republikę.
  Pan (p)oseł Szlachetka Jarosław bardzo nie lubi krytyki. Kiedyś na jego fb profilu zadałem niewygodne pytanie ale odpowiedzią na nie było stwierdzenie, że działam na rzecz moich popleczników z PO. Oczywiście śmieszne jest to, że kto nie z panem Szlachetką to od razu z PO. Zresztą polecam zadawać pytania na jego profilu i zobaczycie "odpowiedzi". Albo linki do artykułów albo brak odp i blokowanie możliwości pisania komentarzy. Dodać też należy, że niewygodne posty są bardzo szybko usuwane. Ot taka "dobra zmiana". Zresztą czego się spodziewać po kimś kto głosuje jak maszynka i tak jak prezes każe ? Ani trochę samodzielności. Chyba, że chodzi o zdjęcia bo tych na fb pana Jarosława nie brakuje. No i komentarze pod zdjęciami... jego wyznawcy (podobnie jak i Jarosław Szlachetka) mają już chyba bardzo brązowe nosy. Panie Jarku czekam aż będzie pan burmistrzem, starostą i może przy okazji proboszczem Myślenic. Wierzę w pana panie Jarku !

Sumliński Myślenice

 • 08.01.2017 - 12:32
  albert7575 napisał/a:
  moze lepiej aby Komorowski nie pisał ksiażki,bo znając inteligencje lemingów tylko ośmieszylibyśmy panstwo Polskie,

  mam takie małe pytanko do lemingów...jaka jest różnica miedzy Baltazarem a Belzebubem?
  Co prawda lemingiem nie jestem ale odpowiem na zadane pytanie - otóż różnica między Baltazarem a Belzebubem jest taka sama jak różnica między słowami "wolski" a "Polski" w hymnie narodowym Polski.

Myślenice: Kiedy wystawić śmieci? Sprawdź termin ich odbioru w twojej okolicy

 • 06.01.2017 - 13:44
  mk45 napisał/a:
  nie wiem czy ja mam tylko takie wrażenie ale im droższy wywóz śmieci to rzadziej są one wywożone chodzi i o domki jednorodzinne. Prosto jest zaciągnąć kredyt mówić ile to się nie robi dle miasta a później podnosić wszystkie opłaty co roku do góry za śmieci zaraz będzie woda i nie wiadomo co jeszcze. Nasza władza woła o pieniądze od mieszkańców z czegoś trzeba spłacić zobowiązania a i pensie urzędników też muszą zostać zwiększone.
  Spokojnie. Nasz poseł Jarosław kiedy przejmie władzę w mieście i powiecie to wtedy śmieci będą odbierane co drugi dzień, woda będzie za darmo a prostemu ludowi będzie żyło się lepiej.

Podwyżki cen wody i wywozu śmieci w 2017 roku - podziękowania dla Burmistrza i jego radnych

 • 27.12.2016 - 10:35
  Dlatego czekam z niecierpliwością jak nasz wspaniały poseł pan Jarosław Szlachetka zacznie panowanie w Myślenicach. Z grupą swoich wiernych radnych, działających dla prostego ludu pracującego miasta i wsi sprawi że opłaty spadną do 0 zł a mieszkańcom będzie żyło się lepiej i dostaniej pod światłym przywództwem naszego Jarosława (p)osła Szlachetki.

Myślenice: Szkoła na Dolnym Przedmieściu szuka patrona

 • 22.09.2016 - 18:32
  Zespół Placówek Oświatowych nr 1 im. Zabieganego (p)osła Szlachetki.

Małopolska: Gdzie oddycha się najgorzej? Są miejsca bardziej zanieczyszczone niż Kraków

 • 20.09.2016 - 21:05
  Dzwońcie po (p)osła Szlachetkę. Może będzie zabiegał u Pana Smoga żeby poszedł sobie gdzie indziej.

Głogoczów: Podpisano umowę na budowę kładki

 • 04.08.2016 - 9:36
  Dobrze że mamy Jarosława zawsze (p)osła Szlachetkę dzięki któremu nasz region rozwija się szybciej a ludzie żyją dostatniej.

Pcim: Piotr Hajduk został wójtem

 • 27.07.2016 - 15:34
  Kibel z Vegi napisał/a:
  Lightman proponuje wyleczyć się z bólu dupska ;) co korytko uciekło i dlatego ten hejt na Piotrka ? :D :D :D
  No tak wy platfuski to tylko języka miłości używacie ;D niczym niejaki niesiołowski ;D

  To są właśnie platfusy, przegrają w uczciwych, demokratycznych wyborach i jęczą i beczą po internetach jaki ten świat zły i niesprawiedliwy hahaha ;D BEKA
  Co Ty masz z tym dupskiem? Jeśli ktoś Cię krzywdził w dzieciństwie w okolicach dupy to udaj się gdzieś po pomoc a nie wylewaj swoich żali na forum. Poza tym dobrze by było gdybyś napisał coś bardziej odnoszącego się do nie wiem tematu artykułu itp. Tematy o dupie zostaw dla siebie bo wiele one tutaj nie wnoszą. Btw. korytko mi nie uciekło. Na szczęście (albo i nie) nie miałem okazji dopchać się do koryta bo związany jestem nie z administracją (więc znajomości niewiele mi pomagają). Swoją drogą skoro piszesz o korycie tzn że Hajduk dopchał się do koryta? Czy to jest ta "dobra zmiana" czy "dojna zmiana" ? Chyba że korytko do Ciebie przyszło to wtedy rozumiem te Twoje boje na forum.
 • 27.07.2016 - 9:05
  Gascan napisał/a:
  A mi z myśleniczan, wybrali Ostrowskiego i jego wesołą rodzinkę.
  Taa tylko jest taka różnica - Ostrowski jest bardziej związany z Myślenicami niż Hajduk z Pcimiem. Ostrowski nie jest zależny od nikogo w tym sensie że nie podpisuje papierów bo takie dostaje polecenie. O Hajduku raczej nie można tego powiedzieć. Bierny, mierny ale wierny to charakterysytka nowego wójta Pcimia (albo "notariusza" bo podpisze to na co dostanie pozwolenie). Jeszcze tylko jedno o wyborach w Myślenicach. Skoro kontrkandydatem Ostrowskiego był Szlachetka to nie dziwię się że Ostrowski wygrał. Takiego karierowicza jak Szlachetka to już dawno do kandydowania nie było. Nie udało się burmistrzowanie to trzeba było tylnymi drzwiami na starostę próbować. Na szczęście to się nie udało to trzeba było na posła. To już niestety się udało ale taka wola wyborców. Ludzie w Myślenicach nie są tak łatwi do kręcenia jak w Pcimiu i potrafią myśleć a nie wybierać marionetkę. No ale to już Pcimianie będę się martwić (albo i nie) za jakiś czas. Zobaczymy co nowy wójt pokaże (albo na ile dostanie pozwolenie do pokazywania czegokolwiek od swoich szefów).
 • 26.07.2016 - 11:45
  Haha ależ mi się chce smiać z Pcimioków. Dają się jak małe dzieci. Nie wiem czy ktoś z nich zauważył od kiedy Hajduk jest p.o wójta ? Przecież to proste zagranie żeby opatrzył się im jako wójt i potem żeby zagłosowali na niego jako "na swojego". Poza tym, że niewiele ma wspólnego z Pcimiem to najważniejsze, że będzie marionetką (p)osła Szlachetki i Obajtka. Co do doświadczenia to nie wiem czy praca na zwykłymstanowisku w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice jest dobrym wstępem do bycia wójtem. Chyba tylko usilne promowanie przez Szlachetkę dało mu tą pozycję ale co najwyżej będzie podpisywał dokumenty bo na samodzielność nie ma co liczyć. Szkoda mi was Pcimiaki ale macie takiego wójta na jakiego zasługujecie. No nic teraz na waszym miejscu patrzyłbym na nowe osoby które zostaną zatrudnione w urzędzie. Oczywiście bez konkursu bo po co utrudniać komuś "dojną zmianę" ? Ciekaw jestem kogo to nowego Hajduk przyjmie (oczwywiście po pozwoleniu od Obajtka albo Szlachetki) ?

Jarosław Szlachetka: Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować

 • 02.11.2015 - 21:17
  Padłem ofiarą internetowego trola... Arendarczyk muszę ci szczerze pogratulować - nabrałem się ;)
 • 02.11.2015 - 16:58
  arendarczyk napisał/a:
  Twoja niewiedza na ten temat jest zaskakująca, a co najgorsze insynuujesz, że ta niewiedza dotyczy innych użytkowników tego forum, no mnie akurat nie:

  No to masz:

  to trzydziestoparoletni, bezpartyjny polityk. Zawodowo marketingowiec i ekonomista, a prywatnie mąż i ojciec. Ma magisterium z Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych oraz Finansów i Bankowości. Oprócz tego obronił tytuł magistra również na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Do tego czasu nie rezygnuje z nauki robiąc doktorat z ekonomicznej analizy prawa oraz pisząc pracę inżynierską z informatyki śledczej. Zna 4 języki obce: angielski, rosyjski, francuski i hiszpański. Słowem - człowiek renesansu - a być może takiego renesansu Polsce brakuje.
  W polityce działa od 4 lat.
  Współautor projektu Karty Wolności oraz projektu Konstytucji o podłożu ustroju prezydenckiego.
  Myślę że użytkownik random już cię zaorał więc nie będę się pastwił dalej, Następnym razem jak znowu będziesz wychwalał nieistniejącą osobę to postaraj się o trochę realizmu - piszesz o jego wykształceniu, ile lat działa w polityce, ile zna języków itp a nie wiesz ile ma lat. Myślę, że możesz już zakończyć udzielanie się na forum albo przynajmniej możesz przestać pisać o jakimś "polityku" który nie istnieje.
 • 31.10.2015 - 10:12
  Kibel z Vegi napisał/a:
  HAHAHAHAHAHA już widze jak Kukiz osobiście prosi jakiegoś nołnejma synowca (znowu sie zaczyna akcja z tą fikcyjną osobą) o startowanie z jego list hahahahahahaahhahahaha nie wiem ktoś Wam płaci za pisanie tych bredni ? :D
  Dokładnie. Chciałbym się dowiedzieć (w szczególności od użytkownika LOKAR) kto to jest ten cały Synowiec. Prześledziłem posty Lokara i w każdym była mowa że Synowiec to Synowiec tamto. Można w końcu się dowiedzieć kim jest ta mityczna osoba o której chyba wszyscy słyszeli ale nikt nie widział ?

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na kogo głosować i dlaczego?

 • 21.10.2015 - 17:54
  aaa napisał/a:
  Trochę to zmienia sprawę, ale nadal dla mnie to nie argument przeciwko Szlachetce. To jego strona na Fb i może decydować i ustawiać na tyle co pozwala regulamin tego portalu społecznościowego.
  Twoim zdanie powinien odpowiadać, a pewno jego zdaniem może, ale nie musi, to jego decyzja i prawo. A Ty masz swój głos w wyborach.

  Osobiście nie znam p. Szlachetki, ale po postach tu na forum i po przeczytaniu postanowienia sądu na Fb, ma mój głos. Zawsze mogę zmienić zdanie, ale wiem, że podczas wyborów przeciwnicy stosują kłamstwa, które potem okazują się nieprawdziwe czego przykładem jest postanowienie sądu.
  Czy źle zagłosuję, okaże się za 4 lata.
  Dla mnie to jest argument. Na swoim prywatnym profilu owszem może usuwać. Na publicznym niby też może ale wygląda to mało ciekawie skoro nie może przyjąć głosów krytycznych. tym bardziej, że nikt go w nich nie pomawia czy oskarża. Może nie odpowiadać jeśli nie chce ale powinien się przyzwyczaić do trudnych pytań czy krytyki bo taka już rola osoby publicznej a w szczególności posła RP. Problemy z krytyką już teraz kiedy jeszcze nie jest posłem nie wróżą mu dobrze na przyszłość. Zobaczymy jak będzie. Mojego głosu na pewno nie ma. A czy słusznie czy nie to mogę się zgodzić zobaczymy na koniec kadencji.
 • 21.10.2015 - 16:09
  aaa napisał/a:
  Niesamowicie mocny argument, własne posty kasuje? Można zrozumieć dlaczego się boisz, to jest straszne. Już lepiej kogoś pomówić w gazecie niż kasować własne posty.
  A czasem nie zmienia obuwia na inny kolor? A może krawaty zmienia? Jeśli to czyni, to faktycznie zmienny jest i niepewny.

  Teraz Szlachetka musi zacząć kasować cudze posty tak jak czyni tu administrator, czy na Onecie cenzurują, to wtedy wg Ciebie P. Szlachetka będzie OK? I strach minie.
  Otóż nie kasuje własnych postów tylko posty innych. Swoje gdyby kasował to normalna sprawa. Skoro jednak kasuje posty na swoim publicznym profilu osób które zadają niewygodne pytania to życzę mu powodzenia w dalszej karierze na wszystkich stanowiskach jakie są. Nic nie pisałem o gazecie ani butach więc może takie teksty zostaw na inny temat.

  A Szlachetka powinien odpowiadać na pytania na swoim profilu a nie je kasować. Skoro je kasuje "bo mu się nie podobają" to ja już nie mam nic więcej do dodania.
 • 21.10.2015 - 14:43
  aaa napisał/a:
  Ale się go boicie.
  Ja się na przykład bardzo boję. Ostatnio na fb pana Szlachetki można było zobaczyć jego odpowiedź na pytanie dlaczego kasuje posty. Jego odp to "(...) bo mi się nie podobają (...)" i dalsza część jego żali. Niesamowite jak kandydat na posła (burmistrza, starostę, prezydenta, papieża i co tylko możliwe) może mówić że kasuje komentarze bo mu się nie podobają. Czyli będzie rozmawiał z tymi którzy mu przytakują i mają takie zdanie co on? No ciekawie się to zapowiada. Pan Szlachetka chyba nie wie że bycie osobą publiczną niestety ma swoje minusy i musi się liczyć z krytyką. Chyba że to nowe standardy u niego i co nie po jego myśli będzie kasowane... idzie nowe. Kończąc już - boję się tego, że nie będzie pracy dla mieszkańców naszej gminy bo Jarosław "biorę każde stanowisko" Szlachetka wszystkie zajmie.

czego brakuje w Myślenicach i co w nich zmienic???

 • 22.09.2015 - 15:07
  Uważam, że brakuje miejsc pracy dla naszego kandydata na każde stanowisko - Jarosława Szlachetki.
Pokaż więcej komentarzy