Bysinianka

Smolarnia Bysina

 • 18.10.2018 - 14:32
  Przynajmniej szanuję odmienne zdanie innych ludzi na dany temat.
  Szkoda mi czasu na czcze pyskówki słowne.
 • 18.10.2018 - 13:55
  No i na tym polega cały cyrk na Bysinie. Młode damy, które przybyły tutaj w ciagu ostatnich lat walczą ze wszytkim i wszystkimi. Ale o tym już pisałam. Szkoda się powtarzać.
  Smolarnia, szkoła, wszystko zmienić.
  Nie wolno nic powiedzieć inaczej,bo się dostaje baty.
 • 18.10.2018 - 13:41
  Dom jeden sprzedałam,a drugi jeszcze mam. Ktoś w nim mieszka.. Teraz możesz się łatwo domyśleć kim jestesem.
 • 18.10.2018 - 9:29
  Czy cała Bysina się podpisala po pismem u likwidacje Smolarni,a ja jestem dziwnym wyjatkiem?
 • 18.10.2018 - 9:27
  No tak... Jeżeli ktoś ma inne zdanie to ma siedzieć cicho,a najlepiej spier.... Gdzie pieprz rośnie! A nie po to jest np. Takie forum,żeby wyrażać swoje zdanie? Wypowiadają sie tutaj też ludzie nie będący mieszkańcami np. Pan z Jawornika. I co też nie ma prawa do tego?
 • 18.10.2018 - 9:21
  Wiesz co Blanka67 Mam tu dom i ziemię i bywam często. Smrodu ze smolarni nie czuję. Bo ona bardzo rzadko pracuje.
 • 16.10.2018 - 21:46
  Drogi m_marcos, napisz proszę na czym polega ta szkodliwa działalność emisyjna Smolarni. Jeżeli wiesz to napisz też proszę jak często tam produkuje się asfalt.
 • 15.10.2018 - 22:09
  Primo! Trolle należy pisać przez "ll".
  Secundo-program "czyste powietrze" zakłada wymianę byle jakich pieców tzw. Kopciuchów na te najnowszej generacji. A we wsi towarzystwo pali jak szalone w piecach czym popadnie. Śmieci, mokre drewno, stare meble, ubrania, a nawet zdechłą kurę spalą.
  Kto we wsi wymienił piec w ramach programu? Kto nie truje mieszkańców spalanymi syfami w swoim piecu?
  Pisałam już o tym, że naokoło Smolarni notorycznie latem pali się śmieci "ma ciepłą wodę". Zimą smród z piecy jest nie lepszy.
  Jeden dom w okolicy Smolarni ma solary, a reszta kopci jak stary baca fajkę!!! Oni nie trują pozostałych mieszkańców, o nie!!!
  Mam gdzieś właściciela Smolarni- z całym szaunkiem!, nie znam kolesia, a szkoda,bo podobno przystojny! Dostaje chłopina rykoszetem za całe zło na wsi.
  O smogu głośno jest od kilku lat. A jak Smolarnia 50 i 40 i 30 ...lat temu kopciła i dzień w dzień szła produkcja, to wtedy nie było smogu ani w Bysinie, ani w Myślenicach, ani nawet w Krakowie. A teraz się zrobił nagle!
  Jak często obecnie Smolarnia produkuje asfalt? Raz w miesiącu?
  Czemu w Krakowie chodzi się w maseczkach jak są normy zanieczyszczeń przekroczone, a w Bysinie nie?
 • 15.10.2018 - 18:09
  alinek napisał/a:
  Mamy grupę znudzonych mamusiek którym wszystko nie pasuje. Z nudów pisza petycje na wszystko i wszystkich, dzięki nim nie mamy nadajnika gsm ( bo miał być na polu sasiada), obwodnicy nie ma( bo nie po ich działkach miała iść) cięzarówki zamknąc bo za duży ruch, smolarnie bo za blisko domów ( jakoś dawniej była od nich daleko (ciekawe czyje to domy ?) czują smród którego nie czuja inni, jak ich dziecko nie jest najlepsze w klasie to od razu petycje że nauczycielka zła i trzeba zmienić. Zamiast zbierać podpisy zajmijcie się rodzinami albo idźcie do pracy, będziecie społecznie bardziej pożyteczne niż pisząc te donosy, a jak nie pomoże to do lekarza.
  Brawo! Brawo! Brawo!
  Kwintesencja całego bysińskiego chaosu!
 • 10.10.2018 - 8:48
  Trzeba zacząć od niepalenia śmieci w piecu i niekupowania wysokoprzetworzonej żywności w najpopularniejszym dyskoncie w Myślenicach. Trzeba cofnąć czas i nie dopuścić do wybuchu w Czarnobylu ???? trzeba kupować ekologiczne kosmetyki i porządnej jakości ubrania, nie barwione chemicznymi świństwami.
 • 09.10.2018 - 22:56
  Oj...będzie wioska idealna jak zlikwidują Smolarnię! Wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Skończą się nowotwory, ludzie będą dla siebie dobrzy i uczynni. Zniknie przestępczość, przemoc,alkohol i narkotyki. Będzie jak w raju!
  Będzie przyjazne otoczenie...
  Wystarczy zlikwidować Smolarnię.
  Daj Boże!
 • 09.10.2018 - 21:41
  A o co Ci chodzi? Czemu się ciągle rzucasz na mnie?
 • 09.10.2018 - 19:33
  Petycja jest dziełem młodych Pań, które mieszkają w nowowybudowanych domkach w okolicach Smolarni.
 • 09.10.2018 - 10:36
  Chodzi o to, że jeżeli ludziom przeszkadza Smolarnia to po co budują w okolicy nowe domy? Z roku na rok ich przybywa.
 • 09.10.2018 - 10:28
  Podstawą kulturalnej dysputy jest poszanowanie innych, inteligentna wymiana poglądów - tak jak np. robi to m_markos, a nie atak i hamstwo.
 • 09.10.2018 - 9:04
  Może warto sprzedać dom jak komuś nie pasuje lokalizacja tak jak ja to zrobiłam i wyprowadzić się daleko stąd? Ale ostrzegam! Smog jest wszedzie aż po Zakopane i Gorlice!
 • 08.10.2018 - 21:42
  Brak argumentów rodzi agresję słowną.
 • 08.10.2018 - 21:33
  RUDA napisał/a:
  A ja się pytam kto ma protestować? starzy? interes goni interes..Byle by się kasa zgadzała..mylę się ? jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ! jeśli jest interes i dojenie kasy problemu nie ma. Za dużo ludzi jednej "spóle" gdzie rączka rączkę myje. PO co w to mieszać szkołę... gównoburza murowana. Zastanawia mnie jedno skoro problem z nadajnikiem smolarnia i szkołą gdzie są włodarze ? zero komunikacji ... jedno bajoro które chłonie wszystko. NIEZGODA W TEJ WASZEJ WSI AŻ WSTYD ŻE podpisujesz się BYSINIANKA... wylewać wiadro pomyj na swoją wieś. Zamiast działać lokalnie mądrzysz się tu
  Chapeau bas! Masz rację: zero komunikacj i wrzechobecna niezgoda.
 • 08.10.2018 - 21:28
  Po pierwsze nie jesteśmy i nigdy nie będziemy koleżankami.
  Po drugie szykanowanie i obrażanie członka dyskusji jest nieeleganckie i mało kulturalne.
  Po trzecie każdy ma prawo do swojego zdania.
  Po czwarte tak! Jestesm Bysinianką z krwi, kości i sadła.
 • 08.10.2018 - 18:52
  Jakie to mam znać fakty?
 • 08.10.2018 - 18:51
  Szczeka to pies!
 • 08.10.2018 - 16:43
  Konto usunięte napisał/a:
  Tego typu obiekty powinny być lokalizowane w strefach przemysłowych, a nie w bezpośrednim sąsiedztwie domów rodzinnych, publicznych placówkach takich jak przedszkole, szkoła i kościół. Od lat, być może ktoś będzie ironizował, ale tak dużej liczby zachorowań spowodowanych rakotwórczymi substancjami jak ma miejsce u mieszkańców Bysiny nie ma nigdzie. W każdym domostwie bliżej usytuowanym wytwórni mas ktoś z domu choruje na rak, choroby związane z układem oddechowym, czy z zwyrodnienia kręgosłupa. My tam chorujemy i umieramy!!!!! Twierdzenie, że smolarnia ma być, funkcjonować i być w takim kształcie i w tym teranie jest wysoce nietrafne.
  Najpierw była Smolarnia, potem budowano przedszkole, szkoły, kościół i domy. Może trzeba było się nie osiadać w okolicy Smolarni?
  No na raka ( a nie na RAK- bo to się odmienia!!!) chorują i Myśleniczanie i Krakowianie i w ogóle cała Polska. Znam mnóstwo domostw usytuowanych w okolicach Smolarni, gdzie nie ma ani chorych na raka ani na zwyrodnienia kręgosłupa czy na choroby układu oddechowego. Są badania i statystyki na ten temat?
  Zwyrodnienia kręgosłupa to powstają z braku ruchu, siedzenia przy komputerze na "Fejsie" i notorycznego korzystania ze smartfonów- tzw. pokolenie pochylonej głowy.
  Kolejne domy się budują w okolicach - inwestorzy nie boją się w tych rejonach osiadać na stałe? Strasznie pokręcona sytuacja.
 • 08.10.2018 - 16:31
  Smolarnia nas zabije, nadajnik nas zabije, a co nas nie zabije?
  Może trzeba zacząć od ekologicznego żywienia i nie faszerowania się lekami?
  Smolarnia przeszkadza, a Ci co mieszkają w nowych ( i starych też ) domkach, nieopodal palą śmieci co dwa dni - niby na ciepłą wodę. Fura stoi koło domu, ale nie ma na ogrzewanie wody np. gazem, tylko śmieci i śmieci. Wiosna, lato, jesień,zima lecą dymy z kominów, bo się kąpią. Potem się przechwalają, że pala np. nocą, żeby nikt nie widział. Stąd jest największy syf w okolicy!!!
  Ile ludzi na wsi grzeje wodę gazem, prądem czy solarami - niewiele. Ile śmieci jest przed domami w dniu wywozu? Niewiele!
  Smolarnia jest w Bysinie od około 50 lat, jak nie lepiej. I dopiero teraz zaczęła przeszkadzać ludziom. Teraz kiedy młode matki z Bysiny wzięły się za walkę i pisanie petycji.
  Najpierw przeciwko nadajnikowi, potem za nadajnikiem, potem przeciwko Smolarni i nawet na nauczycielki w szkole się szykują. Obwodnica Bysiny pod Dalinem też zła i oprotestowana. Wszystko źle!!! Co za szaleństwo!!! Ciągle jedni i Ci sami protestują i blokują wszystko co się da. Co będzie następne, albo kto?
  Smolarnie zlikwidować, nadajnika nie budować, obwodnicy nie budować, ciężarówkom z kamieniołomu nie pozwolić jeździć, w szkole zrobić rewolucje, bo nauczycielki nie takie jak matkom odpowiada... Koncepcja wspaniała...
Pokaż więcej komentarzy