Naiwni

Smolarnia Bysina

 • 16.10.2018 - 8:05
  Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna.
 • 09.10.2018 - 22:27
  Ktoś kto uzurpuje sobie prawo do rdzennego mieszkańca Bysiny powinien doskonale znać CAŁĄ historię i przebieg działań podjętych od zarania dziejów w związku z trucicielską działalnością wytwórni mas bitumicznych. Nawet gdy spółką zarządzającą był KZL już wtedy było gro sprzeciwów rdzennych mieszkańców, napływowych mieszkańców i władz miejscowości Bysina, szkoły, przedszkola oraz kościoła, przedstawionych w różnorakiej formie(ok. 70 różnych do teraz). Petycja jest jedną z form wyrażenia problemu społecznego, który był już NIEJEDNOKROTNIE i permanentnie od lat podnoszona w tej właśnie formie. Więc subiektywnym jest twierdzenie, iż to teraźniejszy wymysł i został stworzony na potrzebę chwili. Osoby mającą nieco większą świadomość intelektualną i nie są pozbawione myślenia przyczynowo skutkowego po prostu kontynuują działania podjęte przez mieszkańców (nawet tych starszych mających pobudowane domy, myślę wcześniej niżeli były urodzone osoby które wypowiadają przedziwne sentencje na forum) oraz organów w/w. Gdyby państwo Polskie byłoby osadzone w prawodawstwie amerykańskim nikt nigdy nie pozwoliłby sobie na tego typu działalność, gdyż odszkodowania z tytułu trwałych uszczerbków na zdrowiu byłyby astronomiczne. Rdzenni mieszkańcy z pewnością pamiętają śmierć z 13.03.2005r. bardzo młodego człowieka z bezpośredniego otoczenia smolarni, która miała wpływ na tą ogromną tragedię….. Prostolinijne analizowanie, kto, dlaczego itp. jest za mało wysublimowane i eskaluje niepotrzebnie wyimaginowany konflikt. Myślę, że KAŻDY chce zdrowej, czystej, bezpiecznej a przede wszystkim przyjaznej w ludzi i otoczenie Bysiny.
 • 08.10.2018 - 10:22
  kar9876 napisał/a:
  A czy teraz jak smolarnia pracuje i jeżdżą ciężarówki jest smog ???? Jak w zakliczynie nie ma smolarni i normy powietrza sa wieksze niz na bysinie

  https://airly.eu/map/en/
  Jeśli ktoś pisze takie bzdury to zupełnie nie wie zna specyfiki wytwórni mas bitumicznych. Substancje chemiczne, takie jak: benzen, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, na które narażeni są uczniowie szkół wraz z mieszkańcami usytuowanych w pobliżu Wytwórni Mas Bitumicznych wykazują działanie rakotwórcze (udowodnione przez naukowców i medycynę). Każda ekspozycja na taki czynnik, nawet na bardzo niskie jego stężenia, indukuje powstanie nowotworów. W przypadku narażenia na czynniki rakotwórcze powinno się podjąć wszelkie działania zmierzające do wyeliminowania tego narażenia. Ale i nas władze głuche, ślepe i z brakiem powonienia ;-)
 • 06.10.2018 - 10:03
  Podobno jest już ponad 1000 podpisów i inne miejscowości się dołączają.
 • 05.10.2018 - 14:07
  WSTYD!!!!
 • 05.10.2018 - 14:04
  Dlaczego nigdy w tych działaniach mieszkańcy nie mają wsparcia w Pani Sołtys Bysiny? Już 3 raz startuje na radną gminy z grona Ostrowskiego. Dziwny zbieg okoliczności.....Czyżby nie była za ludźmi z miejscowości od której otrzymała mandat społeczny tylko za jakimś układem?
Pokaż więcej komentarzy