Kiernoz Blachowski

Jak poznać i ocalić od zapomnienia ginące umiejętności i zawody? W Wiśniowej znaleźli na to sposób

 • 14.06.2019 - 17:03
  OKOKI napisał/a:
  Chodzi o maryśke ?
  A Ty ciągle o tych babach.
 • 13.06.2019 - 16:52
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Rolnik czyli?! (ikonka reprezentująca śmiech do łez)
  Czytaj zielarz/zielarka
 • 13.06.2019 - 16:51
  Lily napisał/a:
  Ale śmieszne!!ha ha ha
  To nie mialo być śmieszne.
 • 13.06.2019 - 5:06
  Zawodem który nie zaginie we Wiśniowej ,to chodowca trawy.

Aspirant Mariusz Pustuła w gronie najtwardszych strażaków w Europie

 • 12.06.2019 - 19:11
  Ja zawsze miałem Czechów za mięczaków,a tu twardziele.Šwiat staje na głowince !!:))

Krzczonów: Stolarnia stanęła w ogniu

Najpierw skopali i okradli mężczyzn na parkingu, potem awanturowali się w barze [WIDEO]

 • 08.06.2019 - 13:28
  albert7575 napisał/a:
  sam zacząłeś kłotnie....
  patologią jest obciażać rodziców za czyny już ich dorosłych dzieci...

  ROZUMI ???????????
  A tam rodziców. W tym kraju, tak se wybrańcy narodu ustalili dawno temu ,to się dziadków obciąża alimentami jak ich dorosłe dzieci nie płacą na swoje dzieci.

PSY BIEGAJĄCE LUZEM - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

 • 07.06.2019 - 1:20
  AnQu napisał/a:
  Oczywiście zgadzam się z Panem, że w miejscach ogólnie dostępnych, publicznych, pies biegający luzem i nie ważne, duży, mały, jest nieporozumieniem i może stanowić zagrożenie, bo to zwierzę i ma swoje instynkty. Jednak ja ma uwagę z innej strony, o której czasami spacerowicze również zapominają. Mieszkam na wsi, daleko od dróg publicznych i ogólnie dostępnych, bez żadnych szlaków turystycznych pod nosem, bez żadnych ścieżek, drogowskazów itd. Teren ok 7h,jest własnością prywatną wokół tylko las, również prywatny. Prowadzi do niego mała żwirowa dróżka. Mam trzy psy, które mieszkają w domu, ale oczywiście są wypuszczane na zewnątrz, biegają luzem, bez kagańców i smyczy, bo tak naprawdę wokół nie ma sąsiadów, więc nikomu nie robią krzywdy i nie przeszkadzają. Niestety w okresie letnim masowo, znajdują się rodziny, które wybierają się na spacerki i nie wiadomo skąd pojawiają się na na moim podwórku. Nie ma tam szlaku, nie prowadzi żadna droga przejazdowa, po prostu włażą, żeby się przejść. I wtedy moje psy reagują tak jak to psy mają w zwyczaju, szczekają obiegają, bronią swojego terenu. Oczywiście są odwoływane i zamykane. Nikt nie szczuje ich na takich spacerowiczów, ale nie raz zdarzyły mi się oburzone głosy takich rodzin, że jak to tak można puścić psa, żeby chodził bez kagańca. I wtedy ja wpadam w furię, bo jak można komuś wchodzić na teren gospodarstwa, na podwórko, mimo, że nie ma tam żadnych szlaków turystycznych i jeszcze komentować, dlaczego psy są nie uwiązane, bez kagańców. Nie są, bo są u siebie, na terenie prywatnym, bo nikt takich spacerowiczów nie zapraszał. Bo jest takie myślenie, że można wszędzie wejść bo przecież tu są polne drogi i tak dalej, na "spacerek". Trochę rozwagi, również w drugą stronę. Życzą sobie Państwo spaceru z rodziną, to są do tego miejsca publiczne i udostępnione. A jeśli ktoś woli wersję "na dziko" to niech ma zawsze świadomość, że wchodzi komuś na jego teren, a właściciel i jego psy mogą być z tego powodu niezadowolone.
  To Waćpan swą sfore dożywiasz za państwową kase , puszczając psiory w nieogrodzony swój las, pełen dzikiego zwirza ?......nieładnie.
 • 03.06.2019 - 21:29
  Nie bój żaby,wilki je za niedługo zlikwidują.Przypominam se jak kilkanaście lat temu , chłopaki co na wyciągu krzesełkowym robili,na obchód szli z petardami ,co by stada bezpańskich psów od siebie odganiać .Potem przyplątały się wilki i po psach zostało ino wspomnienie.

Wraca temat otwarcia jeziora dobczyckiego.Czy kiedykolwiek będziemy mogli z niego korzystać? [WIDEO]

 • 01.06.2019 - 14:30
  Otworzą, otworzą.Burmisia rodzinka pola tam pokupiła I ponoć dojazdy do nich , na ludziach wymusza

Nowe inwestycje w skateparku w Myślenicach

 • 24.05.2019 - 13:51
  Mateusz ,Ty się lepi zajmij przywracaniem Raby ludziom,coby w niej świnki ,brzany pływały jak dawni i ludzie spędzali czas nad nia jak to przed"prywatyzacją" było , a nie pierdołami dla paru młokosów.

Ekologiczne warzywa i owoce

 • 24.05.2019 - 12:56
  A co z ekologicznym mięsem ? Próbowałem wegetarianizmu,ale że posiadam grupe krwi 0 i sportami wymagającymi dużego wysiłku się nie brzydzę ,to zaszkodził jak pomógł. W tym roku planuje zostać myśliwym ,aby mieć dostęp do ekologicznego mięsa .

Tylko nie mów nikomu

 • 16.05.2019 - 21:47
  Dobra mistrzuńciowie , tera JA. Byłem ostatnio 6 dni w Szwecji . i tamtych białasów typu róbta co chceta, to se islamem leczą.Jednemu jak żem suplesa sprzedał w tawernie, to ryło zaczoł wydzierać i uciuk.Baba nie chłop.

Dobczyce: Tomasz Sawski komendantem komisariatu

Raciechowice na skraju bankructwa: Liczą na wsparcie prezesa Orlenu, sąsiednich gmin i rządu

 • 07.05.2019 - 19:53
  Łooo Jezu, jakie płaczki ! Ludziom w gminie I tak wszystko jedno w jakiej bedą gminie, ale ludziom z GMINY już NIE .Nawet sepuku niepotrafią se popełnić honornie.PŁACZKI !

Sułkowice: „Zalew jest w tragicznym stanie”. Czy gminie uda się to zmienić przed sezonem?

 • 05.05.2019 - 2:40
  jaromir napisał/a:
  Wyobraź sobie że na początku było ok, ale później wyszło to całe sulkowickie i okolicznych wiosek chamstwo, psy kąpali w tym zalewiku ( nie, nie były to lumpy a przykładni obywatele, tak by się zdawało przynajmniej). Inni butelki topili bo przecież śmietnik za daleko, wymieniać można mnóstwo ale prawda jest taka że gdyby w Myślenicach coś takiego powstało to nigdy w życiu by takiej sytuacji nie bylo, tamte rejony od lat słyną z chamstwa i zasciankowosci, oczywiście nie obrażając porządnych ludzi bo tacy też są.
  Tatary !!!

Strajk w szkołach zawieszony. Matury odbędą się bez przeszkód. Protest wznowią we wrześniu

 • 30.04.2019 - 21:38
  Prywatnie,wiesz że znam Cie prywatnie.Może wreszcie zdecydujesz się pokazać zdjęcia swych czerwonych rajstop w których paradujesz se po sypialni przed zaśnięciem.
 • 29.04.2019 - 19:47
  Lula skarbie,dlaczego się tak tymi minusami przejmujesz ? Czy one coś znaczą w Twym życiu ?

Wiśniowa: Czy pożydowski dom modlitwy doczeka się remontu?

 • 30.04.2019 - 13:07
  Coś czuje ,co po remoncie zgłoszą się "prawowici właściciele".
 • 29.04.2019 - 9:06
  Bono zazdrośnik !!!
 • 28.04.2019 - 23:00
  Tamte mordy całe plemiona by nam tu przesiedliły,a te ryje chcą tylko jedno.Ale jakie cwane :-)))
 • 26.04.2019 - 2:35
  800 tyś za wyremontowanie jakieś starej,obitej deskami chałpy !?? A kto tam się będzie modlił,jak w promieniu 50 kilometrów ,ani jednego wierzącego Żyda ? A potem trzeba będzie utrzymywać taką wypasioną swiątyńke z kasiury gminnej ,czy z dotacji unijnych ?

Fontanna Vistula

 • 21.04.2019 - 1:40
  Pewnie gdyby nie ta emigracja najczęściej z wiosek z powiatu myślenickiego,to Myślenice nie były by tamtymi Myślenicami, tylko jakimś koziarowem albo kowolami.Dziś jest inaczej sciąga tu cała Polska ,a najwięcej krakusów. I mamy tu światowo :-))
 • 20.04.2019 - 20:50
  bono napisał/a:
  W tamtych czasach do Myślenic skierowano sporo obcych tzw. naszych ludzi, aby utrwalali słuszna władzę.
  Dostawali mieszkania obok sądu, w budynku Piłsudskiego 8 , w budynku przy Słowackiego 38, w budynku Milicji Obywatelskiej, na Mickiewicza (budynek już nie istnieje) naprzeciwko tzw. bursy
  i później w blokach na Matejki i jeszcze później na Oś 1000 lecia, ci słuszni przybysze byli wyróżniani w tych ceglanych budowlach, bo reszta Myśleniczan mieszkało w drewnianych chałupach bez wody i ogrzewania i w pierwszych 20-30 latach słusznej władzy, takich wygód nie otrzymywali. Woda była w automacie ( automat bo jak nacisnąłeś ramię w dół to lała się woda) na ulicy (na zimę owianym słomianym warkoczem żeby woda nie zamarzła i w czasie mrozów -20 woda lała się dzień i noc, co dodatkowo gwarantowało niezamarzanie)
  Bono, Tyś się czasem z byłym dyrektorem Muzeum Niepodległośći ostatnio nie widział ? On też głosi podobne historie.
 • 20.04.2019 - 3:12
  bono napisał/a:
  To ta budka z lodami i robiąca jednocześnie za melinę to była dużo wcześniej po drugiej stronie ulicy, obok sądu był dom w którym mieszkali mi. rodziny Kolat i Sendorek i przy chodniku naprzeciwko domu w którym mieszkali była budka z lodami. To 70-te lata.
  Toś Ty bono taki stary pryk ,co pamiętasz lata 70-te ??! Ja tam chodziłem do szkoły w pierwszej połowie lat 80-tych i do dziś nie wiem czy te siekiery na tej fontannie były prawdziwe. Tej budki z lodami po drugiej stronie ulicy o której piszesz, to jakoś nie czaje.
 • 19.04.2019 - 12:41
  Kaper napisał/a:
  Koło fryzjera była sala, w której przez dwa lata miałem lekcje (klasa C), z Panią Janiną G. Przenieśli nas z budynku na przeciwko Policji. O melinę, trzeba by zapytać Ślepego (jako mieszkańca - nie konsumenta, bo wtedy był zdecydowanie za młody na spożywanie), może coś wie?
  Tak było. Pierwsza klasa w dwójce, była w Studium Nauczycielskim koło uwczesnej Milicji ,a druga i trzecia w Praktycznej Pani. Tę budke z lodami też kojarze, stała pare metrów dalej w strone ogólniaka.

Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

 • 17.04.2019 - 13:08
  Władysław Kiernoziak ze sławnego rodu Kiernoziaków z Czarnej Góry pod Tatrami. Mój pradziad,przemytnik i kurier tatrzański w czasie wojny.Często zatrzymywał się w Myślenicach jadąc z Krakowa z towarem na przemyt .;-)

Krzyszkowice, Jawornik: KIEROWCO UWAŻAJ! Ta kobieta regularnie spaceruje po Zakopiance

 • 16.04.2019 - 19:12
  obserwator 3 napisał/a:
  Kiernozie, co z tymi pośladami ? Jeżeli chłopie coś piszesz, no to weź za to odpowiedzialność. Czekam na wyjaśnienie.
  :))) Skąd żeś Ty sie chłopcze urwał ? Proponuje zmienić se nik na. ZGRZĘDA 1
 • 15.04.2019 - 22:25
  obserwator 3 napisał/a:
  Kiernozie,może chcesz udawać śmiesznego Chcesz go udawać i tylko tyle...
  Obserwatorze nr 3,mój wpis był w formie pytania, a nie twierdzenia ! Słaby z Ciebie obserwator.Przy takich zdjęciach i opisie łatwo o złą interpretacje. Wyluzuj poślady.Jeżeli ta kobieta ma problemy psychiczne to należy jej bezzwłocznie pomóc.

ALARMUJECIE: Na Górnym Przedmieściu nie ma świętości. Ktoś regularnie demoluje ozdoby przy kapliczce

 • 15.04.2019 - 12:52
  Miały być 4 komentarze,a są 2 . Znowu pseudo cenzorzy działają !!!
Pokaż więcej komentarzy