PiterOlek

Powiat: Andrzej Pułka wicestarostą. Zobacz kto zasiądzie w zarządzie [WIDEO]

 • 10.12.2018 - 12:37
  Znana działacz socjalistyczny Kudas z SLD został etatowym członkiem zarządu powiatu. Za zasiadanie w zarządzie ma etacik w Strostwie. Bardzo ciekawa sprawa. Tomal to juz zupełnie odleciał , powinęła sie nózka Kudasowi to go na etacik do powiatu.

  Będą ze Szczotkowskim robić piaskownice po powiecie !

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

 • 30.11.2018 - 13:47
  Poczekajcie jakie będzie bizancjum w Urzędzie 2 wice-burmistrzów z tego jeden juz chyba w poniedziałek :)

  Burmistrz spłaca długi i to niestety partyjne już po urzędzie chodzi jedenz Świątnik niebawem będzie ich więcej. No ale cóż wybrali- to będą mieć PISiorków w urzędzie i to nawet z importu nie tylko naszych lokalnych.

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • 23.11.2018 - 19:36
  obserwator 3 napisał/a:
  Nie przeczytałem wszystkich wpisów, bo nie mam na to czasu, proszę, niech mnie ktoś oświeci, czy to jest prawda, że usiłowano z PIS przeciągnąć na swoją stronę radną z Komitetu Macieja Ostrowskiego ( w gminie) ?
  Tak jest to prawda !
 • 23.11.2018 - 6:43
  No to macie jak skutkuje niepodejmowanie i wybór pezwodniczącego i może zmienice PISiorki dzanie :

  "...Przewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie nie został wybrany, burmistrz nie zdążył złożyć ślubowania, a pierwsza sesja została przerwana. To grozi paraliżem miasta – alarmuje burmistrz.

  Kwidzyńscy radni na pierwszym posiedzeniu nie wyłonili ze swojego składu przewodniczącego oraz jego zastępców, nie zostały też powołane komisje. Przewodniczący senior przerwał obrady po tym, jak jedyny kandydat na szefa rady uzyskał w głosowaniu 9 głosów „za” i 9 głosów „przeciw”. Radni mają spotkać się ponownie po kilkunastu dniach – 6 grudnia.

  „Inne miasta potrafiły się dogadać. Mogliśmy to pięknie zrobić. Trzeba zacząć ze sobą rozmawiać” – komentował na gorąco Franciszek Garlicki, który prowadził obrady jako najstarszy radny.

  Jak podkreślał, ten pat rodzi poważne konsekwencje. „To powoduje paraliż instytucji samorządowych i wpływa na realizację zadań, jakie nakłada na mnie ustawa o samorządzie” – podkreślał.

  Skarbnik Miasta Elżbieta Mankiewicz wyliczała problemy, jakie opóźnienia prac w radzie spowodują dla projektu budżetu miasta na rok 2019 i tegorocznego budżetu..."
 • 20.11.2018 - 18:00
  Normalnie za 5 lat wraz z Bagietką zakladam komitet i startujemy. Bagietka robi kampanie ja biorę burmistrza.

  Niech się Szlachetka boi !
 • 20.11.2018 - 13:08
  Mądrala napisał/a:
  Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zrezygnować z funkcji Burmistrza P i S wycofać swoich Radnych zostawić to dziadostwo 9-cio osobowej grupie Radnych. I nowe wybory!!!!!!!!
  Dooobre :) i wystartować w kolejnych wyborach bo była by to norma w wykonaniu Szlachetki , nic do końca. On boi się słów Millera że faceta oczenia się po tym jak kończy - on nic nie kończy.

  Poczekajcie jak PISiorki przerżną wybory i źródło wyschnie - biedne będą Myślenice, ale każdy musi ponosić konsekwencje wyboru nawet wyborcy.
 • 20.11.2018 - 11:34
  Pani Ambroży i Panie Malinowski - TRZYMAJCIE się !!

  Robicie dobrze tylko postępujcie z rozumem i sumieniem nie patrzcie na wpisy i opinie osób opłacanych przez Szlachetkę a wyborcy to docenią - burmistrz nie musi Was lubić i doceniać bo nie taka Wasz rola.
 • 20.11.2018 - 11:18
  kibic111 napisał/a:

  3.) Pani Ambroży głosuje na swoją kondydaturę i przegrywa każde starcie w ilości 9/10 do 2 - nie ma wpływu na nic chyba że zgodnie z wolą PiS lub K.Ostrowskiego ale pozostaje jako "mała opozycja" i za 5 lat idzie do wyboró nic nie zrobiłą ale nie weszłam w układy.

  Oj zapowiada się ciekawie ale nie za szczęśliwie. Obawiam się słów, które napisałem jakiś czas temu:
  za pięć lat J.Szlachetka podsumowując kadencję (jeśli nie dogada się z RM) Przybyłem, wybory wygrałem ale nic nie udało się z planu zrealizować bo "totalna opozycja w postaci K.Ostrowskiego i K.bez układów" blokowała wszystko.
  A co by było gdyby nie wybrali przewodniczącego rady ? Dlaczego nikt nie zadaje sobie tego pytania. Szlachetka nie był by zaprzysiężony i nie było by dalej burmistrza urząd by stał . Ale to nie ważne.

  Dopiero bym chciał widzieć wpisy Szlachetki jak to totalna 2 osobaowa opozycja paraliżuje całe Myślenice :)

  Mnie zastanawia jeszcze jedno i tutaj pytanie do Pani Ambroży bo ona to napisała czy faktycznie na przewodniczącego rady z PISiorków był Suder i zmiana nastąpiła na sesji przy podawaniu kandydatów. Jeśli tak to ciekawy jestem powodu tej zmiany.
 • 20.11.2018 - 10:42
  kibic111 bardzo trafna analiza !
  Szkoda że do większości to nie dociera.
 • 20.11.2018 - 7:07
  Od korupcji w Myślenicach jest duet Szlachetka - Obajtek. Może niech Szlachetka wytłumaczy się z propozycji jakie dawał Daneiel Obajtek w Myślenicach ?

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23.11.2018 - 14:45
  Ja dostałem dziś rachunek i bez zmian :) a miało być szybko , szybko.

Powiat: Radni wybrali starostę. Na trzecią kadencję został nim Józef Tomal [WIDEO]

 • 22.11.2018 - 12:29
  Gascan napisał/a:
  jest i pasibrzuch szczota ekspert unijnolewychdotacji
  Jest i Gascan wiecznie niezadowolony sprzedawca elektorniki, miłośnik Kukiza :) a gdzie Twoi jakoś się do powiatu nie załapali.

Myślenice: Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

 • 19.11.2018 - 11:23
  taki_gość napisał/a:
  Pani Ambroży stanęła przed trudnym wyborem: związać się z nowym burmistrzem, czy też trzymać się kliki byłego. Przekonało ją stanowisko zastępcy
  Przeczytaj dokładnie wpis Szlachetki na FB dawał to samo :) więc chyba nie kwestia stanowiska. Warto czytać to pomaga zrozumieć ! Wybrała dobrze i chwała im za to !
 • 19.11.2018 - 9:50
  Afera goni aferę rząd się rozleci i z kasy dla Myślenic będzie nic. Programy wezmą w łeb i Szlachetka swoim sporsobem ucieknie a naród znów go wybierze na kolejny stołeczek.

  Proponuję wysłuchać pierwszego przemówienia Szlachetki po ślubowaniu. Zaprasza do wspólpracy wszystkich radnych po czym na FB odrazu gnoi Bez Układów i Ostrowskich nazywając ich totalną opozycją.

  Jak on chce realizować ten program w kontrze do połowy rady i połowy mieszkańców ?

Myślenice: Radni wybrali przewodniczącego i dwie wiceprzewodniczące Rady Miejskiej [WIDEO]

 • 19.11.2018 - 9:49
  A ja wszystkim na koniec proponuję wysłuchać pierwszego przemówienia Szlachetki po ślubowaniu. Zaprasza do wspólpracy wszystkich radnych po czym na FB odrazu gnoi Bez Układów i Ostrowskich nazywając ich totalną opozycją.

  Słowa jedno - czyny drugie. Partia rządzi !

  Przypomina mi to pakiet deokratyczny Kaczyńskiego :)

  PISiorki wszedzie działają tak samo jeden wódz - jeden schemat.
 • 18.11.2018 - 22:51
  Bagietka napisał/a:
  Jestem z Wami duchem :)
  A nie mowiłem że wróci :) po przegranej Radzie musiała wrócić bo musi ratować i szkalowac - cały Pis.

  "Ręka podniesiona przeciw władzy - to władza te rękę obetnie" :) tak było za komuny i teraz komuna wróciła w jeszcze gorszym bo PISiorkowatym wydaniu. Pierwszy sekretarz zasiada pod zegarem a KC PIS na Nowogrodzkiej już nim steruje i wydaje polecenia. Ci są źli bo myślą, Ci są źli bo nie znami, Ci źle bo od
 • 18.11.2018 - 21:11
  gaby napisał/a:
  Za pomówienia o korupcji pani Ambrozy powinna już pozwać pana elekta do sądu... gość jest niepoważny
  Szlachetka to człowie uposledzony i tyle ! Myśli że wszystkich mozna kupic i każdego mierzy własną miarą. Jak ktoś myśli inaczej towróg, jedynie wierny żołnierz jest dobry.

  PISiorki korumuja i kupują wszystykich a jak ktos myśli za siebie to jest niebezpieczny i wróg.

  Bez Ukladów są Ok wybrali dobro gminy a nie PISorkw i dlatego odrazu są wrogami. Tak to jest jak ktoś myśli spolecznie a nie po partyjnemu.

  Będziemy mieli NAJGORSZEGO burmistrza w historii to aparatczyk partyjny i tylko tyle.
 • 18.11.2018 - 14:39
  Kemicz napisał/a:
  Źli bez układów bo porozumieli się z klubem Ostrowskiego. A jak Burmistrz Szlachetka jezdzil w ostatnich dniach po radnych Ostrowskiego i obiecywał stołki za poparcie w głosowaniu na przewodniczącego to wszystko ok... MENTALNOŚĆ KALEGO
  Szacun dla tych co się nie złamali, i wychodzi jaki Szlachetka to * ! Metody jak u góry ale zapomniał że już nie kupczy się tutaj tak jak w sejmie.
 • 18.11.2018 - 13:55
  A kto jest w Nowoczesnej ? Pan Mainowski czy Pani Ambroży ? Bo z deklaracji wynika że są bez partyjni i nie byli nigdy w partiach.

  Bo to że żona Burmistrza jest w Orlen to fakt ale nikt nie pisze że jest w PIS :)

  A jeśli jak twierdzisz są w Nowoczesnej (co oczywiście kłamiesz) to tym bardziej partia której nie ma rozwaliłe potężny PIS - bedą się śmiac z wielkiego działacza PiS który przegrał z czymś czego nie ma !!
 • 18.11.2018 - 11:50
  TRUSKAWKA napisał/a:
  To dlaczego nie pozostali nadal bez układów . Mogli przecież by w Radzie neutralni przynajmniej na kilka miesięcy.
  Hahah a co to jest dla ciebie ta neutralność , rozumując tokiem twojego myslenice kilka miesiecy nie było by rady i przewodniczącego :)

  Bo ich głos jest decydujący i musieli za kimś głosować - zanim napiszesz pomyśl :D No chyba że uważasz że co jedną sesje mozna by zmieniac przewodniczącego ?
 • 18.11.2018 - 11:20
  Piszecie tutaj tak czy inaczej o dwójce z Bez Układów , a jakby ktoś pomyslał logicznie to zobaczy że wybrali bardzo dobrze i zarazem nie poszli na łatwość.

  Znając PIS zapewne zaoferowali by to czy tamto , może stanowisko, może pomc w czymś bo mają władze. A wybrali "Ostrowskich" którzy nie są teraz w stanie zaoferować NIC !! bo król Maciej abdykował. Gdyby poszli za kasą poszli by za PISiorkami.

  Czyli jedno jest pewne tej dwójki nie da się kupić, bo jak by się chcieli lub dali kupić to poparli by PIS, bo tylko Szlachetka teraz ma w ręku stanowiska i kase do zaoferowania.

  Szukanie drugiego dna w decyzji tej dwójki to poprostu perfidja dla mnie są zwycięscami tych wyborów i takich ludzi szanuję. Ostrowski był i go nie ma i bardzo dobrze :) ale mam nadzieje rodzi się nowa jakość w Myślenicach !
 • 17.11.2018 - 19:46
  TRUSKAWKA napisał/a:
  Udowodnili że" bez układów" to wielkie oszustwo . Teraz całkiem stracili w oczach wyborców, nawet ułakomili się na v-ce przewodniczącą Rady. Wstyd na pierwszym posiedzeniu!!!!!!!!!!!!!!
  A gdyby poparli PISiorków to byli by w układzie z PISiorkami ?
  Czy bagieta przeszła w TRSKAWKĘ :)

  Tak to jest siła po obu stronach i fajnie że tak zrobili bo to była jedyna słuszna decyzja. Jestem pełen podziwu dla nich !!

  Brawo dla tej dwójki !!

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 16.11.2018 - 22:24
  bono napisał/a:
  Rozmawiamy z kolegą i ja mówię, jaką niechęć ludzie do polityki mają na tych różnych portalach jak czytam komentarze.
  A on : stary to zawodowcy opłacani przez partie i młodzieżówki partyjne robiące to na zlecenie.
  I rzeczywiście, koniec wyborów naraz zniknęły te wszystkie Bagietki i podobne.
  Wróci , wróc - jutro wspomisz moje słowa (niestety) i będzie znów jaka ta rada zła itd itd :) a jaki ten pis biedny pokrzywdzony przez los. Banda nieudaczników , oj znów będzie narzekanie.

  W pensja w Orlenie leci i przelewy idą :)
 • 11.11.2018 - 6:18
  To może popatrzmy na jeszcze nie burmistrza Szlachetkę. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ale są one potrzebne :)

  Tak więc skoro pensja burmistrza jest mniejsza niż dieta posła róznice należy nadrobić idealnym do tego jest Orlen z Obajtkiem na czele więc zatrudnia się żonę by brała pensyjkę ze spółki jak by nie patrzeć giełdowej.

  No cóż narzekacie na Ostrowskiego a ten jeszcze nie zasiadł na fotelu a juz lody kręci !
  W kolejce do zatrudnienie w urzędzie w miasta w Myślenicach już czekają przegrani z Tokarni. Dopiero się zacznie obsadzanie na stołkach.

  Ostrowski miał idiotyczne podejście by żone miec w urzędzie ale tutaj to dopiero będzie bizancjum z Orlenem w tle.

Myślenice: Przed nami pierwsze posiedzenie nowej rady. Kto zostanie przewodniczącym?

 • 16.11.2018 - 22:22
  qleeg napisał/a:
  Bagieta zniknęła bo wybory się skończyły, przestali opłacać trolla. Nie ma kasy, nie ma wpisów :-D
  Jutro wróciu @bagietka dziś przygotowuje się na jutrzejszy spektakl z VIPami PISIOROWATYMI na pierwszym planie.

Grażyna Ambroży: Nasz głos ma być głosem rozsądku i gwarancją spokoju oraz stabilizacji w radzie

 • 09.11.2018 - 14:23
  Mądrala napisał/a:
  Z Panem Suderem to jest jasna sprawa .Jest członkiem PiS jest w w klubie PiS a poglądy ma wyraziste i jasne. Oddany PiS-owi. A pani Ambroży Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek!
  A tu muszę się zgodzić PISor z niego okropny, nawet tak charakterystyczne dla nich chamstwo pokazał wczoraj na radie miejskiej. Zero kultury, zero ogłady - typowy PIS.
 • 09.11.2018 - 8:03
  Mądrala napisał/a:
  Baju, baju Pani Grażyna na razie jest pracownikiem Starostwa Powiatowego i jak jej szef narzuci to musi wykonać podczas głosowań w RMiG
  Czyli Suder robi kogo rozkazy Jarka czy Józka który jest jego pracodawcą ? Też pracuje w Starostwie Mądralo :) :)

Powiat: Koalicja KWW Forum Ziemi Myślenickiej i Wspólnie dla powiatu

 • 07.11.2018 - 15:22
  hahaha ale zbieranina : Ostrowski który rezygnuje i ucieka z Gminy, Kudas - SLD teraz jakaś opcja Tomala, Profesorek od serducha który jest działem przypadku, no i schowany gdzie vicestarosta Halek - gdzie ten chłop się teraz ponewiera !

  Oj nie lubie pisiorów ale 4 lata temu sytuacja była odwrotna i po głosowaniu się lekko zmieniło - może teraz też tak będzie i panowie bedą radnymi bezradnymi :)

Wybory Samorządowe 2018

 • 05.11.2018 - 21:53
  Czyli ostatni gasi światło w urzędzie :)
  Maciej już nie jest burmistrzem : https://kmy.pl/myslenice-chwilowo-bez-burmistrza/
 • 02.11.2018 - 21:02
  A moim zdaniem dużo ciekawsza jest informacja że po wyborze Józefa na Starostę niejaki Krzysztof Halek będzie wice-starostą.

  Czyli znów zapłacimy naszymi podatkami za zobowiązania Macieja Ostrowskiego i Józefa .
Pokaż więcej komentarzy