Lesica Artur

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • Artur 14.10.2018 - 2:22
  koli napisał/a:
  Szwagropol ma nowoczesne autobusy, klimatyzowane, jednej z wiodących na rynku europejskim firm, więc nie wiem, czego jeszcze oczekujesz? Tajskiego masażu?
  Hmm... oczekuję jeszcze umiejętności czytania ze zrozumieniem? Nie pisałem o wadach szwagropola, ale o naszych busach - graty, przepełnione, o manierach kierowców nie wspomnę. Daleko im do standardów szwagropola ;)
 • Artur 12.10.2018 - 16:53
  Ja już trochę wyemigrowałem z Myślenic, ale jeszcze rok temu regularnie kilka razy w miesiącu jeździłem na trasie Kraków - Myślenice, także pozwolę sobie zabrać głos. Nie obiecujcie tańszych biletów tylko zacznijcie wymagać od busiarzy wyższych standardów. Z chęcią dopłaciłbym 2 zł (7 chyba teraz kosztuje Szwagropol na trasie Myślenice - Kraków) za odpowiednio wyższy standard pojazdu, możliwość płatności zbliżeniowo i kilka innych rzeczy. Albo wreszcie zajmijcie się na poważnie tematem kolei aglomeracyjnej.

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

 • Artur 03.09.2018 - 22:25
  No co jak co, ale szkoły mogłyby pozostać wolne od polityki. Poza tym nie rozumiem fenomenu pokazywania się z byłą Panią Premier. Okoliczności jej "odwołania" chyba nieco bardziej kumatym dały do myślenia i zrozumienia czyj czas w polityce się skończył. Następny etap kariery politycznej obstawiam w Europarlamencie.

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • Artur 15.07.2018 - 9:53
  sh_ma napisał/a:
  Wykształcenie ważne, ale doświadczenie i mądrość życiowa ważniejsza. jeszcze 30-40lat temu trudniej było zrobić maturę, niż dziś magistra. Mój śp. wujek z pomocą żony nieźle radził sobie na stanowisku sołtysa, choć nawet całej szkoły podstawowej nie miał skończonej. Ludzie sami chcieli go na tym stanowisku bo byli widocznie zadowoleni z jego służby.
  I przez to dziś duża część młodych nie poprzestaje na jednych studiach, kończąc kilka kierunków.

  Wyższe wykształcenie to powinno być minimum stawiane tak dla radnych jak i dla posłów (tam chyba nie ma wymogu, ale jest niewielu posłów bez dyplomu).

Festiwal Biegowy Runmageddon w Myślenicach trwa [GALERIA]

 • Artur 05.05.2018 - 10:18
  mirekm napisał/a:
  mimo wszystko to jedna z nielicznych imprez która przyciąga na zarabie tłumy! i w dodatku ludzi spoza naszego miasta! To wartość, którą trudno wycenić. Każdy rozsądny, przedsiębiorczo myślący człowiek z tego sięcieszy - to napędza noclegi, usługi, gastronomię i ... Twój pomysł na biznes - o ile odważszy się go wystawić :)
  Co nie oznacza, że nie należy punktować organizatorów za bezmyślność ;)
 • Artur 02.05.2018 - 19:15
  Jak bardzo trzeba być pozbawionym wyobraźni, żeby puścić fragment biegu przez skatepark? Pomijam fakt, że bieg rozpoczyna się 4 maja, a już dziś cały skatepark jest zastawiony taśmą i barierkami. Organizacja naprawdę wysokich lotów.

Czy posłowie, radni, wójtowie i burmistrzowie powinni zarabiać mniej? [SONDAŻ]

 • Artur 11.04.2018 - 18:01
  Nie, z bardzo prostej przyczyny - będzie większa pokusa, żeby brać łapówki.
  A ministrom i wiceministrom powinno się podwyższyć pensję zamiast rozdawać nagrody :P

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

 • Artur 22.02.2018 - 19:15
  #dobrazmiana jedna z nielicznych

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • Artur 12.01.2018 - 8:11
  sh_ma napisał/a:
  Była uchwała antysmogowa zaskorżona w sądzie administracyjnym. W uzasadnieniu do wyroku sędzia mijał się z prawdą mówiąc, że uchwała ta dąży do tego, co i tak dyrektywa UE wymusi za kilka lat. Po kim ten sędzia to powtórzył, skoro na rozprawie był przedstawiciel alarmu antysmogowego?

  Dlaczego alarm antysmogowy nie publikuje pełnej dokumentacji z badań, które wspiera?
  Nie trzeba być bystrzakiem, żeby wiedzieć, że UE zaostrza normy środowiskowe. Zakłady przemysłowe już się całkiem nieźle dostosowały, teraz przyszła pora na domowe paleniska i samochody (źródła rozproszone).
  Tego typu system (w mojej ocenie lepszy) funkcjonuje w Paryżu. Nawet jak jedziesz do Paryża na weekend własnym samochodem zarejestrowanym w Pl to musisz odpowiednio wcześniej wysłać dane o samochodzie do francuskiego Urzędu Transportu i odeślą Ci naklejkę na szybę określającą klasę ekologiczną pojazdu. Z zieloną naklejką wjedziesz wszędzie, z żółtą mogą być problemy w ścisłym centrum, a czerwona = zakaz wjazdu do Paryża. • Artur 05.01.2018 - 14:54
  sh_ma napisał/a:
  Zrobią to zaraz po wyborach. Za mocne lobby antysmogowe (które ludzi w błąd wprowadza) jest w Krakowie, a przed wyborami myślę że im się nie opłaci o tym decydować. Patrz uchwała anty smogowa dla małopolski. Wszystkie terminy w niej są po wyborach (bodajże XII2019, XII2023, XII2026). Na marginesie kto sobie zdaje sprawę, że obecnie dzięki tej uchwale koszt wymiany pieca węglowego może wynieść ok 20 tys zł i że ona wprowadza ostrzejsze wymagania w całej Małopolsce, niż dyrektywa UE, która zacznie obowiązywać za kilka lat.
  W którym miejscu "lobby antysmogowe" wprowadza ludzi w błąd? Przykłady, a nie tendencyjne i ogólnikowe stwierdzenia proszę.
 • Artur 04.01.2018 - 21:50
  I bardzo dobrze. W nieznacznym stopniu, ale jednak rozwiązanie takie poprawi fatalną jakość powietrza w Krakowie.

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • Artur 05.01.2018 - 14:57
  Aaaa no i oczywiście odnosząc się do tematu: reformy na zasadzie przeprowadzenia czystki w SN, KRS i TK mają być panaceum na ten straszny problem "znajomości" czy inne rzekome wady sądownictwa?
 • Artur 04.01.2018 - 21:55
  sh_ma napisał/a:
  Jako student prawa na pewno już wiesz, że musisz być w czołówce średniej na roku, albo mieć dobre znajomości aby zostać sędzią lub adwokatem.
  Jakoś początkiem tego wieku dwóch prawników po doktoracie dyskutowało co jest łatwiej: aplikację adwokacką zrobić (w domyśle bez znajomości) czy habilitację. Doszli do wniosku że habilitację.
  Tendencyjne stwierdzenia i półprawdy. Znajomości mogą ułatwić start, ale nie spowodują, że od zera zostaniesz sędzią. Poza tym każdy kto idzie na studia gdzie rok rocznie tylko na jednej uczelni dyplom zdobywa 500 osób musi się przygotować na rywalizację.
 • Artur 30.12.2017 - 22:28
  Jako student prawa to nie wiem czy płakać czy śmiać się z wystąpienia Pana posła. Rzeczywiście na tym przykładzie pojedynczego sądu w skali całego kraju widać tą chodzącą patologię! Trzeba się za to zabrać od góry: TK, SN i KRS do dekomunizacji, a twarzą tej dekomunizacji niechaj będzie prokurator z czasów PRL'u!
  Dobrze przynajmniej wiedzieć że Pan poseł Jarosław Szlachetka działa jak w zegarku na dyktando partii, a mógł wykazać odrobinę godności.

Beata Szydło w Myślenicach

 • Artur 04.01.2018 - 21:58
  Może jakby Morawiecki przyjechał to jeszcze byłby powód do dumy, ale cóż...

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • Artur 03.12.2017 - 12:22
  Na szczęście ustawa miejscami jest dziurawa i nie zakazuje handlu piekarniom oraz na dworcach, Lidl i Biedronka mogą się czuć bezpieczne.
  I zastanawia mnie czemu to handel ma nagle mieć wolne niedziele, a gastronomia, kina, teatry?

  Niedziela dzień jak każdy inny

Ulewne deszcze potrwają kilka dni. Poziom rzek może niebezpiecznie wzrosnąć [WIDEO]

 • Artur 23.09.2017 - 23:15
  Zaraz... czy jakoś niedawno odnowiono boisko do koszykówki, zorganizowano zawody streetballu i graffiti nawet na murkach powstało... eeech bezmyślność

UWAGA NA SMOG: Małopolska ogłasza alarm. W myślenickim wysoki poziom stężenia

 • Artur 04.02.2017 - 11:01
  kibic111 napisał/a:
  Wie ktoś z jakich danych korzysta portal powietrze.malopolska.pl ??
  Mamy w myślenicach stacje do takich pomiarów ??
  Aplikacja od Inspektoratu Ochrony Środowiska na Androida, zawsze jak jestem w Myślenicach podłącza się pod najbliższą oficjalną stację w... Skawinie :)
  Też jestem ciekaw czy mamy stację pomiaru gdzieś w Mc

  Smog to nie tyle trend medialny, co wzrost świadomości społecznej, trochę jak z produktami spożywczymi. Fakt był wcześniej i szkodził ludziom to jest pretekst żeby z tym nic nie robić?
  Z tonu Twoich wypowiedzi Cygnus wnioskuję, że każdy temat nr. 1 w mediach uważasz za zastępczy, a może po prostu dawno nie było okresu (zwłaszcza od czasu prowadzenia pomiarów) kiedy to powietrze było w fatalnym stanie w wielu miastach przez 7 dni?

Ile dajemy księdzu podczas wizyty duszpasterskiej? [SONDAŻ]

 • Artur 22.01.2017 - 20:36
  "W tym roku pytamy na jakie wsparcie może liczyć duchowny podczas wizyty." - Oni wsparcia nie potrzebują...

Myślenice: Szkoła na Dolnym Przedmieściu szuka patrona

 • Artur 22.09.2016 - 11:11
  Skoro szkoła to może któregoś z polskich naukowców?
  Skłodowska-Curie, Łukasiewicz, Czochralski :)

  Byle nie papież tudzież inny celebryta!

Program Rodzina 500 plus w Myślenicach. Pierwsze informacje

 • Artur 04.03.2016 - 15:19
  kiełbasa wyborcza na stole, całe 1.5% PKB więc radzę brać póki dają.

Lubień: Prezydent Andrzej Duda z małżonką czytał dzieciom [WIDEO]

 • Artur 09.02.2016 - 11:41
  Walker84 napisał/a:
  Ja znam 100 znakomitych prawników którzy twierdzą zupełnie inaczej. Kwestia gustu. Prawo to taka zagmatwana "przez wiadomo kogo " dziedzina że można sobie ją interpretować na różny sposób w zależności od politycznych upodobań..
  Widzisz problem w tym, że Twoich 100 prawników stanowi fikcję ;)
  Co do prawa to masz trochę racji, ale robi się zagmatwana między innnymi przez Prezydenta którego tak bardzo bronisz ;)
  Jak na ironię wyznawcy PiSfu swoje działania argumentują hasłem: "Platforma też tak robiła". Lepsza zmiana? Żadna zmiana.
 • Artur 07.02.2016 - 16:15
  Walker84 napisał/a:
  Myślę że nie ma sensu czytać listów od tych komunistów których wymieniłeś i Pan Prezydent doskonale sobie zdaje z tego sprawę.
  Haha świetna linia obrony! Kiedy około 80 znakomitych prawników, oraz samorząd studencki decydują się zabrać głos i krytykują Prezydenta to najłatwiej nazwać ich komunistami. Sukcesów w życiu.
  Pan prezydent podobno ostatnio zakupił długopis którym jest w stanie podpisać trzy ustawy naraz ;)
 • Artur 06.02.2016 - 21:22
  Pan prezydent bez wątpienia posiada umiejętność czytania, wątpię tylko czy umie czytać ze zrozumieniem rzeczy takie jak: Konstytucję RP, listy jakie dostaje od Rady Wydziału WPiA UJ, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka...

24. Finał WOŚP w Myślenicach: Zebrano 93 495,42 zł

 • Artur 17.01.2016 - 13:52
  sh_ma napisał/a:
  Jesteś pełna złości albo zazdrości albo nienawiści do Kościoła. To jest choroba duszy i paradoksalnie potrzeba Ci księdza? Dlaczego? Bo każdy ksiądz - nawet ten byle jaki rzemieślnik - pracuje w służbie zdrowia. Jest pielęgniarką najlepszego lekarza na ziemi -Jezusa Chrystusa. Ksiądz ma przede wszystkim prowadzić nas do zbawienia poprzez leczenie nas. Przede wszystkim leczenie duszy, ale czasem także psychiki i ciała.
  Temat jest o orkiestrze, ale z szacunku jakim darzę lekarzy proszę Cię nie porównuj ich do księży :P
  Spośród tych dwóch grup tylko jedni mają realną możliwość leczenia i przywracania do życia (defibrylator pod ręką) religijny nonsens zachowaj dla Siebie.
  Zripostuj i kończymy, temat jest o orkiestrze, a nie o Kośiele!
  Więc jeszcze tylko dodam, że szacunek dla każdego wolontariusza w tej edycji poprzednich i przyszłych!
 • Artur 15.01.2016 - 15:40
  darlet napisał/a:
  A nie boli, że płaci Pan podatki na służbę zdrowia i z tych pieniędzy nie da się zorganizować pomocy medycznej na odpowiednim poziomie? Koniecznie niestety są wszelakiego rodzaju zbiórki? To tak jakby ktoś Panu wyciągnął z kieszeni 300 zł i wyrzucił do kosza, bo jeśli chce Pan iść do lekarza to najczęściej i tak płaci się jeszcze raz i idzie prywatnie.
  Nie boli. Nie są konieczne. Podoba mi się WOŚP :)
 • Artur 14.01.2016 - 10:14
  sh_ma napisał/a:
  Tak 2mld złotych to niewiele z punktu widzenia budżetu państwa. W przeliczeniu na jednego Polaka na dzień wychodzi 14 groszy, czyli zapewne mniej niż wartość pieczywa lądująca w śmietniku w Polsce. A Ile jest wydawane na służbę zdrowia? Tak dla porównania bo ja wolę wartości względne

  I powtarzam pytanie: ile kasy i pracy wkładają instytucje kościelne i pracy ich wolontariusze w pomoc społeczną - tą, którą powinny zając się także instytucje państwowe? Mówienie o tym ile ktoś bierze a umyślne, notoryczne i celowe pomijanie tego ile daje jest umyślnym wprowadzaniem w błąd czyli kłamstwem.
  Wybiórcza analogia i robienie reguły z przypadku. To że jakaś część społeczności katolickiej działa w organizacjach dobroczynnych nie oznacza, że CAŁA SPOŁECZNOŚĆ ma mieć z tego jakiekolwiek dodatkowe korzyści. Trzebaby się zastanowić czy nie stosować podobnej procedury do wszystkich środowisk charytatywnych :P

  Już naprawdę nie ma znaczenia suma, tylko ludzi boli "że za moje". Trochę to rozumiem, bo gdybym miał wybór w rozliczeniu podatkowym odpisu na KK tak bym nie zrobił. I w zasadzie wprowadzenie takiego rozwiązania (deklaracja podatkowa = przekazanie jakiegoś % podatku na to, co się uważa za słuszne) rozwiązałoby ten problem. No ale nikt nie lubi tracić pieniędzy, więc się tego w najbliższym czasie nie wprowadzi ;)

  Co do WOŚP dla mnie super inicjatywa, jak mogę wesprzeć to wspieram. Fajnie, że z roku na rok coraz więcej pieniędzy udaje się zebrać!
  Pozdrawiam!

Ustawa o inwigilacji przegłosowana przez PIS

religia jak supermarket?

 • Artur 17.01.2016 - 13:42
  Wymiana zdań na zajęciach akademickich, przedmiot: Doktryny polityczne i prawne
  (prowadzący - P)
  (student - S)

  P: No dobrze proszę państwa, to teraz skoro omówiliśmy już powstanie socjalizmu, pora żeby się zająć czymś chyba nieco ciekawszym. Czy ktoś może mi powiedzieć coś o marksiźmie.
  S: (cisza - nikomu się nie chciało zabrać głosu).
  P: No to proszę państwa kto był pierwszym marksistą?
  S: Jezus Chrystus!
  P: No dobrze, a świadomym marksistą?

  Nie wiem czy ten wątek był tu poruszany, ale jak nie to rzucam kij w mrowisko :P

Myślenice: Sąd wzywa kobietę do udowodnienia, że jest praktykującą katoliczką

 • Artur 10.12.2015 - 22:07
  idefix napisał/a:
  JAK nie są istotne powody...... Jak wiara NIJAK ma sie dla dobra dziecka...... ???? Wiemy dla czego Sąd poprosił o takie zaswiadczenie NIE jak zwykle dyskusja o NIC
  Po pierwsze mniej znaków interpunkcyjnych więcej treści, po drugie mniej dużych liter więcej argumentów i wreszcie po trzecie powtórzę moją tezę: Wiara nijak się ma dla dobra dziecka, co najwyżej jest jedną z wielu składowych, które w sposób pośredni mogą wpływać na rozwój tegoż dziecka.
Pokaż więcej komentarzy