Lesica Artur

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • Artur 12.01.2018 - 8:11
  sh_ma napisał/a:
  Była uchwała antysmogowa zaskorżona w sądzie administracyjnym. W uzasadnieniu do wyroku sędzia mijał się z prawdą mówiąc, że uchwała ta dąży do tego, co i tak dyrektywa UE wymusi za kilka lat. Po kim ten sędzia to powtórzył, skoro na rozprawie był przedstawiciel alarmu antysmogowego?

  Dlaczego alarm antysmogowy nie publikuje pełnej dokumentacji z badań, które wspiera?
  Nie trzeba być bystrzakiem, żeby wiedzieć, że UE zaostrza normy środowiskowe. Zakłady przemysłowe już się całkiem nieźle dostosowały, teraz przyszła pora na domowe paleniska i samochody (źródła rozproszone).
  Tego typu system (w mojej ocenie lepszy) funkcjonuje w Paryżu. Nawet jak jedziesz do Paryża na weekend własnym samochodem zarejestrowanym w Pl to musisz odpowiednio wcześniej wysłać dane o samochodzie do francuskiego Urzędu Transportu i odeślą Ci naklejkę na szybę określającą klasę ekologiczną pojazdu. Z zieloną naklejką wjedziesz wszędzie, z żółtą mogą być problemy w ścisłym centrum, a czerwona = zakaz wjazdu do Paryża. • Artur 05.01.2018 - 14:54
  sh_ma napisał/a:
  Zrobią to zaraz po wyborach. Za mocne lobby antysmogowe (które ludzi w błąd wprowadza) jest w Krakowie, a przed wyborami myślę że im się nie opłaci o tym decydować. Patrz uchwała anty smogowa dla małopolski. Wszystkie terminy w niej są po wyborach (bodajże XII2019, XII2023, XII2026). Na marginesie kto sobie zdaje sprawę, że obecnie dzięki tej uchwale koszt wymiany pieca węglowego może wynieść ok 20 tys zł i że ona wprowadza ostrzejsze wymagania w całej Małopolsce, niż dyrektywa UE, która zacznie obowiązywać za kilka lat.
  W którym miejscu "lobby antysmogowe" wprowadza ludzi w błąd? Przykłady, a nie tendencyjne i ogólnikowe stwierdzenia proszę.
 • Artur 04.01.2018 - 21:50
  I bardzo dobrze. W nieznacznym stopniu, ale jednak rozwiązanie takie poprawi fatalną jakość powietrza w Krakowie.

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • Artur 05.01.2018 - 14:57
  Aaaa no i oczywiście odnosząc się do tematu: reformy na zasadzie przeprowadzenia czystki w SN, KRS i TK mają być panaceum na ten straszny problem "znajomości" czy inne rzekome wady sądownictwa?
 • Artur 04.01.2018 - 21:55
  sh_ma napisał/a:
  Jako student prawa na pewno już wiesz, że musisz być w czołówce średniej na roku, albo mieć dobre znajomości aby zostać sędzią lub adwokatem.
  Jakoś początkiem tego wieku dwóch prawników po doktoracie dyskutowało co jest łatwiej: aplikację adwokacką zrobić (w domyśle bez znajomości) czy habilitację. Doszli do wniosku że habilitację.
  Tendencyjne stwierdzenia i półprawdy. Znajomości mogą ułatwić start, ale nie spowodują, że od zera zostaniesz sędzią. Poza tym każdy kto idzie na studia gdzie rok rocznie tylko na jednej uczelni dyplom zdobywa 500 osób musi się przygotować na rywalizację.
 • Artur 30.12.2017 - 22:28
  Jako student prawa to nie wiem czy płakać czy śmiać się z wystąpienia Pana posła. Rzeczywiście na tym przykładzie pojedynczego sądu w skali całego kraju widać tą chodzącą patologię! Trzeba się za to zabrać od góry: TK, SN i KRS do dekomunizacji, a twarzą tej dekomunizacji niechaj będzie prokurator z czasów PRL'u!
  Dobrze przynajmniej wiedzieć że Pan poseł Jarosław Szlachetka działa jak w zegarku na dyktando partii, a mógł wykazać odrobinę godności.

Beata Szydło w Myślenicach

 • Artur 04.01.2018 - 21:58
  Może jakby Morawiecki przyjechał to jeszcze byłby powód do dumy, ale cóż...

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • Artur 03.12.2017 - 12:22
  Na szczęście ustawa miejscami jest dziurawa i nie zakazuje handlu piekarniom oraz na dworcach, Lidl i Biedronka mogą się czuć bezpieczne.
  I zastanawia mnie czemu to handel ma nagle mieć wolne niedziele, a gastronomia, kina, teatry?

  Niedziela dzień jak każdy inny

Ulewne deszcze potrwają kilka dni. Poziom rzek może niebezpiecznie wzrosnąć [WIDEO]

 • Artur 23.09.2017 - 23:15
  Zaraz... czy jakoś niedawno odnowiono boisko do koszykówki, zorganizowano zawody streetballu i graffiti nawet na murkach powstało... eeech bezmyślność

UWAGA NA SMOG: Małopolska ogłasza alarm. W myślenickim wysoki poziom stężenia

 • Artur 04.02.2017 - 11:01
  kibic111 napisał/a:
  Wie ktoś z jakich danych korzysta portal powietrze.malopolska.pl ??
  Mamy w myślenicach stacje do takich pomiarów ??
  Aplikacja od Inspektoratu Ochrony Środowiska na Androida, zawsze jak jestem w Myślenicach podłącza się pod najbliższą oficjalną stację w... Skawinie :)
  Też jestem ciekaw czy mamy stację pomiaru gdzieś w Mc

  Smog to nie tyle trend medialny, co wzrost świadomości społecznej, trochę jak z produktami spożywczymi. Fakt był wcześniej i szkodził ludziom to jest pretekst żeby z tym nic nie robić?
  Z tonu Twoich wypowiedzi Cygnus wnioskuję, że każdy temat nr. 1 w mediach uważasz za zastępczy, a może po prostu dawno nie było okresu (zwłaszcza od czasu prowadzenia pomiarów) kiedy to powietrze było w fatalnym stanie w wielu miastach przez 7 dni?

Ile dajemy księdzu podczas wizyty duszpasterskiej? [SONDAŻ]

 • Artur 22.01.2017 - 20:36
  "W tym roku pytamy na jakie wsparcie może liczyć duchowny podczas wizyty." - Oni wsparcia nie potrzebują...

Myślenice: Szkoła na Dolnym Przedmieściu szuka patrona

 • Artur 22.09.2016 - 11:11
  Skoro szkoła to może któregoś z polskich naukowców?
  Skłodowska-Curie, Łukasiewicz, Czochralski :)

  Byle nie papież tudzież inny celebryta!

Program Rodzina 500 plus w Myślenicach. Pierwsze informacje

 • Artur 04.03.2016 - 15:19
  kiełbasa wyborcza na stole, całe 1.5% PKB więc radzę brać póki dają.

Lubień: Prezydent Andrzej Duda z małżonką czytał dzieciom [WIDEO]

 • Artur 09.02.2016 - 11:41
  Walker84 napisał/a:
  Ja znam 100 znakomitych prawników którzy twierdzą zupełnie inaczej. Kwestia gustu. Prawo to taka zagmatwana "przez wiadomo kogo " dziedzina że można sobie ją interpretować na różny sposób w zależności od politycznych upodobań..
  Widzisz problem w tym, że Twoich 100 prawników stanowi fikcję ;)
  Co do prawa to masz trochę racji, ale robi się zagmatwana między innnymi przez Prezydenta którego tak bardzo bronisz ;)
  Jak na ironię wyznawcy PiSfu swoje działania argumentują hasłem: "Platforma też tak robiła". Lepsza zmiana? Żadna zmiana.
 • Artur 07.02.2016 - 16:15
  Walker84 napisał/a:
  Myślę że nie ma sensu czytać listów od tych komunistów których wymieniłeś i Pan Prezydent doskonale sobie zdaje z tego sprawę.
  Haha świetna linia obrony! Kiedy około 80 znakomitych prawników, oraz samorząd studencki decydują się zabrać głos i krytykują Prezydenta to najłatwiej nazwać ich komunistami. Sukcesów w życiu.
  Pan prezydent podobno ostatnio zakupił długopis którym jest w stanie podpisać trzy ustawy naraz ;)
 • Artur 06.02.2016 - 21:22
  Pan prezydent bez wątpienia posiada umiejętność czytania, wątpię tylko czy umie czytać ze zrozumieniem rzeczy takie jak: Konstytucję RP, listy jakie dostaje od Rady Wydziału WPiA UJ, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka...

24. Finał WOŚP w Myślenicach: Zebrano 93 495,42 zł

 • Artur 17.01.2016 - 13:52
  sh_ma napisał/a:
  Jesteś pełna złości albo zazdrości albo nienawiści do Kościoła. To jest choroba duszy i paradoksalnie potrzeba Ci księdza? Dlaczego? Bo każdy ksiądz - nawet ten byle jaki rzemieślnik - pracuje w służbie zdrowia. Jest pielęgniarką najlepszego lekarza na ziemi -Jezusa Chrystusa. Ksiądz ma przede wszystkim prowadzić nas do zbawienia poprzez leczenie nas. Przede wszystkim leczenie duszy, ale czasem także psychiki i ciała.
  Temat jest o orkiestrze, ale z szacunku jakim darzę lekarzy proszę Cię nie porównuj ich do księży :P
  Spośród tych dwóch grup tylko jedni mają realną możliwość leczenia i przywracania do życia (defibrylator pod ręką) religijny nonsens zachowaj dla Siebie.
  Zripostuj i kończymy, temat jest o orkiestrze, a nie o Kośiele!
  Więc jeszcze tylko dodam, że szacunek dla każdego wolontariusza w tej edycji poprzednich i przyszłych!
 • Artur 15.01.2016 - 15:40
  darlet napisał/a:
  A nie boli, że płaci Pan podatki na służbę zdrowia i z tych pieniędzy nie da się zorganizować pomocy medycznej na odpowiednim poziomie? Koniecznie niestety są wszelakiego rodzaju zbiórki? To tak jakby ktoś Panu wyciągnął z kieszeni 300 zł i wyrzucił do kosza, bo jeśli chce Pan iść do lekarza to najczęściej i tak płaci się jeszcze raz i idzie prywatnie.
  Nie boli. Nie są konieczne. Podoba mi się WOŚP :)
 • Artur 14.01.2016 - 10:14
  sh_ma napisał/a:
  Tak 2mld złotych to niewiele z punktu widzenia budżetu państwa. W przeliczeniu na jednego Polaka na dzień wychodzi 14 groszy, czyli zapewne mniej niż wartość pieczywa lądująca w śmietniku w Polsce. A Ile jest wydawane na służbę zdrowia? Tak dla porównania bo ja wolę wartości względne

  I powtarzam pytanie: ile kasy i pracy wkładają instytucje kościelne i pracy ich wolontariusze w pomoc społeczną - tą, którą powinny zając się także instytucje państwowe? Mówienie o tym ile ktoś bierze a umyślne, notoryczne i celowe pomijanie tego ile daje jest umyślnym wprowadzaniem w błąd czyli kłamstwem.
  Wybiórcza analogia i robienie reguły z przypadku. To że jakaś część społeczności katolickiej działa w organizacjach dobroczynnych nie oznacza, że CAŁA SPOŁECZNOŚĆ ma mieć z tego jakiekolwiek dodatkowe korzyści. Trzebaby się zastanowić czy nie stosować podobnej procedury do wszystkich środowisk charytatywnych :P

  Już naprawdę nie ma znaczenia suma, tylko ludzi boli "że za moje". Trochę to rozumiem, bo gdybym miał wybór w rozliczeniu podatkowym odpisu na KK tak bym nie zrobił. I w zasadzie wprowadzenie takiego rozwiązania (deklaracja podatkowa = przekazanie jakiegoś % podatku na to, co się uważa za słuszne) rozwiązałoby ten problem. No ale nikt nie lubi tracić pieniędzy, więc się tego w najbliższym czasie nie wprowadzi ;)

  Co do WOŚP dla mnie super inicjatywa, jak mogę wesprzeć to wspieram. Fajnie, że z roku na rok coraz więcej pieniędzy udaje się zebrać!
  Pozdrawiam!

Ustawa o inwigilacji przegłosowana przez PIS

religia jak supermarket?

 • Artur 17.01.2016 - 13:42
  Wymiana zdań na zajęciach akademickich, przedmiot: Doktryny polityczne i prawne
  (prowadzący - P)
  (student - S)

  P: No dobrze proszę państwa, to teraz skoro omówiliśmy już powstanie socjalizmu, pora żeby się zająć czymś chyba nieco ciekawszym. Czy ktoś może mi powiedzieć coś o marksiźmie.
  S: (cisza - nikomu się nie chciało zabrać głosu).
  P: No to proszę państwa kto był pierwszym marksistą?
  S: Jezus Chrystus!
  P: No dobrze, a świadomym marksistą?

  Nie wiem czy ten wątek był tu poruszany, ale jak nie to rzucam kij w mrowisko :P
 • Artur 02.09.2015 - 2:15
  https://www.youtube.com/watch?v=vXqS-FjKmiw taki komentarz do dyskusji

Myślenice: Sąd wzywa kobietę do udowodnienia, że jest praktykującą katoliczką

 • Artur 10.12.2015 - 22:07
  idefix napisał/a:
  JAK nie są istotne powody...... Jak wiara NIJAK ma sie dla dobra dziecka...... ???? Wiemy dla czego Sąd poprosił o takie zaswiadczenie NIE jak zwykle dyskusja o NIC
  Po pierwsze mniej znaków interpunkcyjnych więcej treści, po drugie mniej dużych liter więcej argumentów i wreszcie po trzecie powtórzę moją tezę: Wiara nijak się ma dla dobra dziecka, co najwyżej jest jedną z wielu składowych, które w sposób pośredni mogą wpływać na rozwój tegoż dziecka.
 • Artur 10.12.2015 - 10:27
  idefix napisał/a:
  Droga redakcji jeżeli piszecie taki artykuł to prosimy więcej szczegółów. Skoro Sąd poprosił o takie zaświadczenie widocznie były ku temu podstawy. Może ojciec dziecka jest katolikiem i nie chce aby matka(może być innego wyznania) wychowywała jego córki w innej wierze. Może być wiele innych powodów o których nie wiemy. Zachowujecie się jak TVN. Najlepiej wyciąć fragment jakiejś całości i zrobić z tego pożal się Boże artykuł i sensacje, Mam pomysł zabierzcie się do jakiejś konkretnej roboty bo dziennikarstwo Wam nie wychodzi.
  Powody nie są istotne, fakt jest taki, że sędzia nie powinna była prosić o "zaświadczenie wiary" bo to jest intymna sprawa każdego z Nas.

  idefix napisał/a:
  O ile się nie mylę to Sąd ma kierować się dobrem dziecka TAK?!?!. Skoro poprosił o takie zaświadczenie widocznie miał ku temu powody. Z artykułu który komentujemy tak naprawdę nic nie wiemy i rozpętała się burza o kościół, o księży ( za 100 zaświadczenie bedzie). O to chodziło redakcji i o nic innego.
  Wiara nijak się ma do dobra dzieczka, a burzy o kościół i księży jakoś nie widzę...

Nauczyciele odebrali nagrody

 • Artur 20.10.2015 - 12:39
  Jest niewinny tak długo jak organy ścigania nie udowodnią mu winy. Ktoś tu zapomniał o jednej z podstawowych zasad funkcjonowania prawa w państwie?

ZAPASY: Wrócili bez medali

 • Artur 30.09.2015 - 13:28
  Nie podoba mi się tytuł tego artykułu. Gdybym był jednym z zawodników reprezentujących powiat zrobiłoby mi się smutno ;) Ktoś mógł się bardziej postarać

Odebrali statuetki PRYMUSA. Najlepszy miał średnią 5,70

 • Artur 30.09.2015 - 13:26
  Nie cierpię porównywania uczniów pod względem średniej :D nijak się to ma do rzeczywistości, zwłaszcza a studiach.
  A i tak mnie ciekawi czy jest jakieś stypendium dla najlepszych ze szkoły, czy takie cuda dopiero na studiach?

Myślenice: W Rynku stanie figura Kardynała Karola Wojtyły

 • Artur 23.09.2015 - 21:23
  Tak mnie teraz naszło. Może postawimy na rynku pomnik Lewandowskiego? :D

Myślenice: Zegar na Rondzie Śródmieście odlicza czas do ŚDM

 • Artur 17.09.2015 - 16:00
  sh_ma napisał/a:
  Napisałem na koniec zdanie, które chyba większość z was nie chciała zauważyć
  A jaki jest ten główny powód krytyki, to odpowiedziała już muza:
  "Ze smutkiem muszę stwierdzić że niektórych to oślepia tylko i wyłącznie nienawiść do Kościoła i wszystkiego co z nim związane. W modzie jest takowe zachowanie więc są cool."
  Jakoś zarówno w liceum oraz na studiach nie spotkałem się wśród rówieśników z "modą na ateizm". Inną kwestią jest że odsetek ludzi niewierzących jest większy wśród ludzi bogatych i/lub wykształconych ;) ale to wiadomo nie od dziś. Jeżeli zaś uważacie co niektórzy że krytykowanie bezmyślnie postawionej reklamy o tematyce religijne to przejaw nienawiści do Kościoła... wybierzcie się na wakacje do Syrii.

Myślenice: Wyleczyła ją wodą święconą za 2000 zł

 • Artur 08.07.2015 - 4:11
  Naiwność bierze się z wiary.
  Pozdrawiam!
Pokaż więcej komentarzy