Lesica Artur

Prezydent dziękował nam za jego powstanie. Jaka jest historia Ronda im. Lecha Kaczyńskiego?

 • Artur Wczoraj 11:50
  Już wolałbym rondo Koziołka Matołka albo Kubusia Puchatka zasługi dla kraju porównywalne ;)

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2018?

 • Artur 30.12.2018 - 12:33
  Błąd w artykule - Pan Obajtek nie jest prezesem rady nadzorczej PKN Orlen a prezesem zarządu PKN Orlen. Rada Nadzorcza i Zarząd to są różne organy w spółkach.

Sułkowice: Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód [WIDEO]

 • Artur 19.12.2018 - 10:35
  albert7575 napisał/a:
  a na jakiej podstawie okreslesz predkosc samochodu? znak ograniczenia do 40 km zobowiazuje mnie do nie przekreczania tej predkosci,przy dojezdzie do przejscia dla pieszych mam zwrocic uwage czy na przejsciu dla pieszych nie ma pieszych i czy nie stoja przy przejsciu dla pieszych z zamierem wejscia na nie ...i tyle.Dziecko tutaj przekroczyło wszelkie normy poruszania sie po przejsciu dla pieszych,ja rozumie ze to dziecko i wielu rzeczy jeszcze nie wie ,ale tez kompletnie niesprawiedliwe jest bezmyslnie przypisywanie winy kierowcy który tutaj w niczym nie zawinił.
  Kwestią kluczową będzie to czy nawet jakby dziewczynka przechodziła, a nie biegła to zdarzenie miałoby miejsce (notabene to będą ustalać biegli sądowi). Będąc w połowie przejścia pieszy ma pierwszeństwo, nie ma tutaj mowy o wtargnięciu w myśl przepisów kodeksu drogowego. Dziewczynka przyczyniła się do wypadku, ale nie można twierdzić, że "przekroczyła wszelkie normy poruszania się po przejściu dla pieszych". Tak samo kierowca nie jest bez winy ale jeżeli mamy mierzyć winę to dla mnie oczywistym jest, że bardziej winny jest kierowca - zwróć uwagę, że nie zatrzymał się "od razu" a po 9 - 12 m co raczej wskazuje na prędkość w okolicach 45 - 55 km/h. Poza tym - oznakowane przejście (nie byle jak bo znak dziecka z balonikiem jest) i ograniczona widoczność lewej części jezdni - jeżeli to nie dało mu do myślenia, że należy zwolnić przed przejściem to może grzywna/ograniczenie wolności pomogą.
 • Artur 18.12.2018 - 16:55
  albert7575 napisał/a:
  przeciez to dziewczynka wleciała pod koła samochodu a nie samochód w nią wjechał,kierowca na prawym pasie ja nie wpuszczał tylko zatrzymał sie bo był korek,ewidentna wina dziecka....albo rodzica,gdyby dziecko normalnie przechodziło a nie przebiegało nic by sie nie stało,
  No bez przesady. Kierowca ani trochę nie zwolnił mimo, że przejście jest oznaczone bardzo wyraźnie. Zasmarkanym obowiązkiem kierowców jest zwalniać przy przejściach ZWŁASZCZA w sytuacji gdy nie ma się widoczności na połowę przejścia dla pieszych.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • Artur 22.10.2018 - 12:21
  W praktyce najwięcej do powiedzenia może mieć KWW Bez Układów - PiS ma większość 10 radnych, a KWW Macieja Ostrowskiego - 9 radnych. Głos Pana Wojciecha i Pani Grażyny będą kluczowe w wielu sprawach.

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

 • Artur 22.10.2018 - 12:12
  lider napisał/a:
  Od dłuższego czasu nie mieszkam na stałe w Myślenicach, jednak cały czas byłem tu zameldowany i zasilałem budżet gminy płacąc tutaj podatki. Chyba najwyższy czas to zmienić. Gratuluję wyboru mieszkańcom gminy, nowy burmistrz na pewno sporo jeszcze "załatwi"...
  Same here. Niby taka pierdołka, ale satysfakcja jest pora zacząć się rozliczać tam gdzie reprezentacja właściwsza.
 • Artur 22.10.2018 - 10:45
  bono napisał/a:
  Patologią jest to, co większość uważa za patologię, 70% Łodzian takiej patologii nie widziało, no ale oni są popier.oleni, odwrotnie niż ty, chodząca sprawiedliwość połączona z mądrością.

  Czyli zakładasz z góry, że g. zrobi.

  To się bój, bo wpływowi twardogłowi, przekupili wszystkich emerytów i rencistów, aby nie głosowali na Jakiego.
  A w Krakowie, cóż Majchrowski zagląda do wszystkich osiedli i prosi głosujcie na mnie i ludzie to kupują, a jego lobby to już wożą krakowian z zagranicy na wybory aby Małgośka nie wygrała.

  Takie pierdoły to może wypisywać tylko wylękniały gość , który jak idzie ulicą to wszędzie widzi wrogów . Nie oglądaj się za siebie a dojdziesz do celu.
  Z Warszawą pudło. Tutaj głosowano na Trzaskowskiego z kilku powodów - po pierwsze struktura mieszkańców Warszawy - młodzi, wykształceni a to jest grupa w której PiS zawsze ma i mieć będzie najniższe poparcie. Po drugie Jaki się wyłożył w debacie. A po trzecie mieszkańcy stolicy cenią swój głos i często wybierali "mniejsze zło" zwróćcie uwagę na pozostałych kandydatów.

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • Artur 14.10.2018 - 2:22
  koli napisał/a:
  Szwagropol ma nowoczesne autobusy, klimatyzowane, jednej z wiodących na rynku europejskim firm, więc nie wiem, czego jeszcze oczekujesz? Tajskiego masażu?
  Hmm... oczekuję jeszcze umiejętności czytania ze zrozumieniem? Nie pisałem o wadach szwagropola, ale o naszych busach - graty, przepełnione, o manierach kierowców nie wspomnę. Daleko im do standardów szwagropola ;)
 • Artur 12.10.2018 - 16:53
  Ja już trochę wyemigrowałem z Myślenic, ale jeszcze rok temu regularnie kilka razy w miesiącu jeździłem na trasie Kraków - Myślenice, także pozwolę sobie zabrać głos. Nie obiecujcie tańszych biletów tylko zacznijcie wymagać od busiarzy wyższych standardów. Z chęcią dopłaciłbym 2 zł (7 chyba teraz kosztuje Szwagropol na trasie Myślenice - Kraków) za odpowiednio wyższy standard pojazdu, możliwość płatności zbliżeniowo i kilka innych rzeczy. Albo wreszcie zajmijcie się na poważnie tematem kolei aglomeracyjnej.

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

 • Artur 03.09.2018 - 22:25
  No co jak co, ale szkoły mogłyby pozostać wolne od polityki. Poza tym nie rozumiem fenomenu pokazywania się z byłą Panią Premier. Okoliczności jej "odwołania" chyba nieco bardziej kumatym dały do myślenia i zrozumienia czyj czas w polityce się skończył. Następny etap kariery politycznej obstawiam w Europarlamencie.

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • Artur 15.07.2018 - 9:53
  sh_ma napisał/a:
  Wykształcenie ważne, ale doświadczenie i mądrość życiowa ważniejsza. jeszcze 30-40lat temu trudniej było zrobić maturę, niż dziś magistra. Mój śp. wujek z pomocą żony nieźle radził sobie na stanowisku sołtysa, choć nawet całej szkoły podstawowej nie miał skończonej. Ludzie sami chcieli go na tym stanowisku bo byli widocznie zadowoleni z jego służby.
  I przez to dziś duża część młodych nie poprzestaje na jednych studiach, kończąc kilka kierunków.

  Wyższe wykształcenie to powinno być minimum stawiane tak dla radnych jak i dla posłów (tam chyba nie ma wymogu, ale jest niewielu posłów bez dyplomu).

Festiwal Biegowy Runmageddon w Myślenicach trwa [GALERIA]

 • Artur 05.05.2018 - 10:18
  mirekm napisał/a:
  mimo wszystko to jedna z nielicznych imprez która przyciąga na zarabie tłumy! i w dodatku ludzi spoza naszego miasta! To wartość, którą trudno wycenić. Każdy rozsądny, przedsiębiorczo myślący człowiek z tego sięcieszy - to napędza noclegi, usługi, gastronomię i ... Twój pomysł na biznes - o ile odważszy się go wystawić :)
  Co nie oznacza, że nie należy punktować organizatorów za bezmyślność ;)
 • Artur 02.05.2018 - 19:15
  Jak bardzo trzeba być pozbawionym wyobraźni, żeby puścić fragment biegu przez skatepark? Pomijam fakt, że bieg rozpoczyna się 4 maja, a już dziś cały skatepark jest zastawiony taśmą i barierkami. Organizacja naprawdę wysokich lotów.

Czy posłowie, radni, wójtowie i burmistrzowie powinni zarabiać mniej? [SONDAŻ]

 • Artur 11.04.2018 - 18:01
  Nie, z bardzo prostej przyczyny - będzie większa pokusa, żeby brać łapówki.
  A ministrom i wiceministrom powinno się podwyższyć pensję zamiast rozdawać nagrody :P

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

 • Artur 22.02.2018 - 19:15
  #dobrazmiana jedna z nielicznych

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • Artur 12.01.2018 - 8:11
  sh_ma napisał/a:
  Była uchwała antysmogowa zaskorżona w sądzie administracyjnym. W uzasadnieniu do wyroku sędzia mijał się z prawdą mówiąc, że uchwała ta dąży do tego, co i tak dyrektywa UE wymusi za kilka lat. Po kim ten sędzia to powtórzył, skoro na rozprawie był przedstawiciel alarmu antysmogowego?

  Dlaczego alarm antysmogowy nie publikuje pełnej dokumentacji z badań, które wspiera?
  Nie trzeba być bystrzakiem, żeby wiedzieć, że UE zaostrza normy środowiskowe. Zakłady przemysłowe już się całkiem nieźle dostosowały, teraz przyszła pora na domowe paleniska i samochody (źródła rozproszone).
  Tego typu system (w mojej ocenie lepszy) funkcjonuje w Paryżu. Nawet jak jedziesz do Paryża na weekend własnym samochodem zarejestrowanym w Pl to musisz odpowiednio wcześniej wysłać dane o samochodzie do francuskiego Urzędu Transportu i odeślą Ci naklejkę na szybę określającą klasę ekologiczną pojazdu. Z zieloną naklejką wjedziesz wszędzie, z żółtą mogą być problemy w ścisłym centrum, a czerwona = zakaz wjazdu do Paryża. • Artur 05.01.2018 - 14:54
  sh_ma napisał/a:
  Zrobią to zaraz po wyborach. Za mocne lobby antysmogowe (które ludzi w błąd wprowadza) jest w Krakowie, a przed wyborami myślę że im się nie opłaci o tym decydować. Patrz uchwała anty smogowa dla małopolski. Wszystkie terminy w niej są po wyborach (bodajże XII2019, XII2023, XII2026). Na marginesie kto sobie zdaje sprawę, że obecnie dzięki tej uchwale koszt wymiany pieca węglowego może wynieść ok 20 tys zł i że ona wprowadza ostrzejsze wymagania w całej Małopolsce, niż dyrektywa UE, która zacznie obowiązywać za kilka lat.
  W którym miejscu "lobby antysmogowe" wprowadza ludzi w błąd? Przykłady, a nie tendencyjne i ogólnikowe stwierdzenia proszę.
 • Artur 04.01.2018 - 21:50
  I bardzo dobrze. W nieznacznym stopniu, ale jednak rozwiązanie takie poprawi fatalną jakość powietrza w Krakowie.

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • Artur 05.01.2018 - 14:57
  Aaaa no i oczywiście odnosząc się do tematu: reformy na zasadzie przeprowadzenia czystki w SN, KRS i TK mają być panaceum na ten straszny problem "znajomości" czy inne rzekome wady sądownictwa?
 • Artur 04.01.2018 - 21:55
  sh_ma napisał/a:
  Jako student prawa na pewno już wiesz, że musisz być w czołówce średniej na roku, albo mieć dobre znajomości aby zostać sędzią lub adwokatem.
  Jakoś początkiem tego wieku dwóch prawników po doktoracie dyskutowało co jest łatwiej: aplikację adwokacką zrobić (w domyśle bez znajomości) czy habilitację. Doszli do wniosku że habilitację.
  Tendencyjne stwierdzenia i półprawdy. Znajomości mogą ułatwić start, ale nie spowodują, że od zera zostaniesz sędzią. Poza tym każdy kto idzie na studia gdzie rok rocznie tylko na jednej uczelni dyplom zdobywa 500 osób musi się przygotować na rywalizację.
 • Artur 30.12.2017 - 22:28
  Jako student prawa to nie wiem czy płakać czy śmiać się z wystąpienia Pana posła. Rzeczywiście na tym przykładzie pojedynczego sądu w skali całego kraju widać tą chodzącą patologię! Trzeba się za to zabrać od góry: TK, SN i KRS do dekomunizacji, a twarzą tej dekomunizacji niechaj będzie prokurator z czasów PRL'u!
  Dobrze przynajmniej wiedzieć że Pan poseł Jarosław Szlachetka działa jak w zegarku na dyktando partii, a mógł wykazać odrobinę godności.

Beata Szydło w Myślenicach

 • Artur 04.01.2018 - 21:58
  Może jakby Morawiecki przyjechał to jeszcze byłby powód do dumy, ale cóż...

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • Artur 03.12.2017 - 12:22
  Na szczęście ustawa miejscami jest dziurawa i nie zakazuje handlu piekarniom oraz na dworcach, Lidl i Biedronka mogą się czuć bezpieczne.
  I zastanawia mnie czemu to handel ma nagle mieć wolne niedziele, a gastronomia, kina, teatry?

  Niedziela dzień jak każdy inny

Ulewne deszcze potrwają kilka dni. Poziom rzek może niebezpiecznie wzrosnąć [WIDEO]

 • Artur 23.09.2017 - 23:15
  Zaraz... czy jakoś niedawno odnowiono boisko do koszykówki, zorganizowano zawody streetballu i graffiti nawet na murkach powstało... eeech bezmyślność

UWAGA NA SMOG: Małopolska ogłasza alarm. W myślenickim wysoki poziom stężenia

 • Artur 04.02.2017 - 11:01
  kibic111 napisał/a:
  Wie ktoś z jakich danych korzysta portal powietrze.malopolska.pl ??
  Mamy w myślenicach stacje do takich pomiarów ??
  Aplikacja od Inspektoratu Ochrony Środowiska na Androida, zawsze jak jestem w Myślenicach podłącza się pod najbliższą oficjalną stację w... Skawinie :)
  Też jestem ciekaw czy mamy stację pomiaru gdzieś w Mc

  Smog to nie tyle trend medialny, co wzrost świadomości społecznej, trochę jak z produktami spożywczymi. Fakt był wcześniej i szkodził ludziom to jest pretekst żeby z tym nic nie robić?
  Z tonu Twoich wypowiedzi Cygnus wnioskuję, że każdy temat nr. 1 w mediach uważasz za zastępczy, a może po prostu dawno nie było okresu (zwłaszcza od czasu prowadzenia pomiarów) kiedy to powietrze było w fatalnym stanie w wielu miastach przez 7 dni?

Ile dajemy księdzu podczas wizyty duszpasterskiej? [SONDAŻ]

 • Artur 22.01.2017 - 20:36
  "W tym roku pytamy na jakie wsparcie może liczyć duchowny podczas wizyty." - Oni wsparcia nie potrzebują...

Myślenice: Szkoła na Dolnym Przedmieściu szuka patrona

 • Artur 22.09.2016 - 11:11
  Skoro szkoła to może któregoś z polskich naukowców?
  Skłodowska-Curie, Łukasiewicz, Czochralski :)

  Byle nie papież tudzież inny celebryta!

Program Rodzina 500 plus w Myślenicach. Pierwsze informacje

 • Artur 04.03.2016 - 15:19
  kiełbasa wyborcza na stole, całe 1.5% PKB więc radzę brać póki dają.

Lubień: Prezydent Andrzej Duda z małżonką czytał dzieciom [WIDEO]

 • Artur 09.02.2016 - 11:41
  Walker84 napisał/a:
  Ja znam 100 znakomitych prawników którzy twierdzą zupełnie inaczej. Kwestia gustu. Prawo to taka zagmatwana "przez wiadomo kogo " dziedzina że można sobie ją interpretować na różny sposób w zależności od politycznych upodobań..
  Widzisz problem w tym, że Twoich 100 prawników stanowi fikcję ;)
  Co do prawa to masz trochę racji, ale robi się zagmatwana między innnymi przez Prezydenta którego tak bardzo bronisz ;)
  Jak na ironię wyznawcy PiSfu swoje działania argumentują hasłem: "Platforma też tak robiła". Lepsza zmiana? Żadna zmiana.
 • Artur 07.02.2016 - 16:15
  Walker84 napisał/a:
  Myślę że nie ma sensu czytać listów od tych komunistów których wymieniłeś i Pan Prezydent doskonale sobie zdaje z tego sprawę.
  Haha świetna linia obrony! Kiedy około 80 znakomitych prawników, oraz samorząd studencki decydują się zabrać głos i krytykują Prezydenta to najłatwiej nazwać ich komunistami. Sukcesów w życiu.
  Pan prezydent podobno ostatnio zakupił długopis którym jest w stanie podpisać trzy ustawy naraz ;)
Pokaż więcej komentarzy