ZdolnaZDolnego

Wybory Samorządowe 2018

 • 19.10.2018 - 10:02
  Bagietka napisał/a:
  Znowu jesteś?

  Takie rzeczy się wie bo są znane od wielu miesięcy. Widać, że piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia. A wystarczyło tylko zapoznać się z budżetem i przypomnieć sobie o obowiązkach jakie KE nałożyła na Polskę jeszcze za czasów rządu Kopacz. PiS przejął te zobowiązania i je wykonuje.

  To naprawdę nie moja wina, że ja wiem a Ty nie. To chyba jest Twój problem nie mój.
  Bagietko, niedawno redagowałam pracę dyplomową (nawiasem mówiąc bardzo dobrą) na temat właśnie zobowiązań Polski wobec Unii w dziedzinie ekologii, akurat właśnie w działce ciepłownictwa. Nie chcę wchodzić tu w ten temat, proszę tylko, abyś Ty nie wchodziła, bo o ile przed innymi możesz udawać kompetentną, o tyle przede mną prędko się osmieszysz.
 • 19.10.2018 - 9:31
  taki_gość napisał/a:
  Czym innym jest przebranie się za więźnia, batmana, księdza czy policjanta a czym innym propagowanie symboli nazistowskich i komunistycznych

  Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

  Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści

  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

  - jeśli jesteś wielkim fanem II Wojny Światowej i chcesz zainscenizować jakąś "scenkę" np. na rynku Twojej miejscowości - to po uzyskaniu odpowiedniej zgody Urzędu Miasta lub Burmistrza tudzież Wójta nikt Cie nie będzie ścigał za "wystawienie" esesmanów ze swastyką na ramieniu

  - jeśli natomiast chcesz manifestować takie poglądy publicznie oraz utożsamiać się z nimi, musisz liczyć się z zatrzymaniem przez Policję oraz zarzutami z art 256 Kodeksu Karnego
  Żeby coś propagować, trzeba dać do zrozumienia, że to jest dobre i że się to popiera. Przebranie się za jakąś postać, zwłaszcza na bal przebierańców, zwłaszcza w zinfantylizowany sposób (koślawe wąsy na gumce, dziecięcy plastikowy pistolecik i namazana pisakiem swastyka) to nie propagowanie, ale wyśmiewanie.

  A może trzeba przeczesać w towarzystwie księdza wszystkie przedszkola w czasie karnawału, coby wszelkie czarownice i piratów wyłapać i doprowadzić na stos???

  Leczyć to trzeba Was z Bagietką (lub po Prostu Ciebie, bo jesteście najpewniej jedną osobą) i Panią z linka od Bagietki.
 • 18.10.2018 - 17:36
  taki_gość napisał/a:
  No teraz poleciałaś jak TVN24
  Rozumiem, że masz bogatą wiedzę na temat tego programu. Oglądasz go? Bo ja nie.
 • 18.10.2018 - 17:35
  Bagietka napisał/a:
  Ale co mam napisać o takim czymś co wstawia publicznie zdjęcie z założoną opaską ze swastyką?
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=192090735021155&set=a.163787524518143&type=3&theater

  I tak zbyt kulturalnie go nazwałam
  Nic masz nie napisać o takim czymś, ponieważ nikt Cię o to coś nie zapytał. Pytałam o coś innego. Zasłaniasz oczy?
 • 18.10.2018 - 16:16
  Bagietka napisał/a:
  Jest dla mnie nikim a w tym przebraniu Hitlera staje się faszyzującym nikim, który dodatkowo łamie przepisy prawa o propagowaniu symboli nazistowskich.
  Zwykłe zero.
  Ty coś bierzesz?
  Oglądnij film i odnieś się do zawartych tam informacji (dokumenty) a nie do osoby Darka.
  Fajny masz system argumentacji: "nie wiem o czym mówi, ale na pewno głupoty, bo wygląda jak Hitler" (?)
 • 18.10.2018 - 16:08
  Bagietka napisał/a:
  Czy ja Cię wyzywam od szczyli? Ogarnij się kobiecino.
  Szczyl (polityczny) to nie obelga ttylko przenośnia. Ależ wyzywaj mnie:) od "kobiecin" czy czego chcesz. Mali ludzie maja na tym punkcie kompleks, ja nie mam.
  P.s - znowu się obrażasz i pienisz. Tupnij jeszcze nóżką;)
 • 18.10.2018 - 15:42
  taki_gość napisał/a:
  Odpowiem za bagietkę. A choćby na takiej:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=192090735021155&set=a.163787524518143&type=3&theater

  Zacoś takiego gówniarz powinien ponieść konsekwencje
  Sądzisz że szczekanie na jego osobę zastapi merytoryczne odniesienie się do danych z jego filmu? Gość Wam pokazuje zeznania majątkowe i inne dokumenty. Z tym dyskutyjcie, skoro z nim czujecie się "zbyt zajebiści".
 • 18.10.2018 - 15:39
  taki_gość napisał/a:
  Piszesz, że wzrosły wpływy wodociągów, ale nie mówisz, że wzrosły ceny wody i ścieków dla odbiorców.
  Zastanowiłaś się dlaczego Urbański z Ostrowskim wybrali najdroższe rozwiązanie? Pomyślałaś z jakiej przyczyny wiele gospodarstw wiejskich nie chce się przyłączyć do kanalizacji?
  Nie ludzie są winni zadłużeniu gminy. Winni są dysydenci, którzy do tego doprowadzili.

  Ten facet już kiedyś rozmawiał z Januszem Korwin-Mikke i niezbyt mu to wyszło :(

  https://www.youtube.com/watch?v=D5zealjVsIk

  To taki niespełniony młody, gniewny
  Do kanalizacji nie chcą się włączyć wyłącznie ci, którzy mają "dziurawe" szamba i zatruwają nam lasy i pola.
  Sprawdź sobie cennik wywozu szamba, przecietne zużycie wody, pomnóż przez średnia ilość mieszkańców w jednym gospodarstwie domowym to się przekonasz, że przy średniej wlk zbiornika wywozić szbo trzebaby ze 2 razy w miesiącu, co jest nieporównywalnie droższe i bardziej kłopotliwe niż kanalizacja.

  Czy burmistrz Ostrowski bierze coś do kieszeni z kasy wodociągów? Nie, zatem koszta mediów nie są jego widzimisie. Jeżeli program kanalizowanie był drogi, to trzeba zweryfikować czy nie przepłacony, zamiast pitolić, że był w ogóle niepotrzebny, to to bzdura i żaden argument.

  Darka znasz, że wiesz?
  Z Korwinem to sama bym się nie nagadała, bo to radykał
 • 18.10.2018 - 15:30
  Bagietka napisał/a:
  Znowu mnie obrażasz?
  ten chłopiec siedzi w polityce od pieluch i na tym poziomie pozostał do teraz.
  Znowu się obrażasz? :) Już samo to sytuuje Cię na poziomie mentalnym gimnazjalistki, ale nie CC zgadywać Twojego wieku, wiem tylko, ze w polityce w porównaniu do Darka jesteś szczylem, a to nie jest żadną obrazą.

  Na jakiej podstawie obrażasz Darka? Oglądałaś chociaż film? Nie ma tam nic, prócz wyliczeń (faktów!) i pytań.
 • 18.10.2018 - 14:51
  taki_gość napisał/a:
  I to jest Twoja odpowiedź na moje pytanie. Żenada.
  Masz wielki problem z rozumieniem ironii, jak widzę. Odpowiem zatem inaczej: idź przejdź się po domach, w których wykonano kanalizację w ramach tego programu i wygarnij tym ludziom, że są winni zadłużeniu gminy. Chyba tylko ignorant mógł zadać tak nonsensowne pytanie. Skanalizowanie wsi było konieczne i korzystne dla całego regionu nie tylko pod względem ekologicznym, ale też ekonomicznym, ponieważ wzrosła wartość nieruchomości gruntowych (zatem defacto wzbogacili się ludzie) oraz jednocześnie wzrosły wpływy wodociągów z tytułu nowych umów.
  To nie jest tyle wydatek,co inwestycja człowieku.

  A propos zadłużania polecam film Darka Szczotkowskiego (który siedzi w polityce od pieluch, a którego szczyl Bagietka nazywa "chłopcem":) nt zadłużenia Pcimia, które zaczęło magicznie i znacząco wzrastać w latach, kiedy współrządził tam i działał pan Szlachetka.
 • 18.10.2018 - 10:48
  taki_gość napisał/a:
  A wiesz na jaką kwotę to "kanalizowanie"zadłużyło naszą gminę?
  Może weź się na znak protestu odepnij od mediów? :)
 • 17.10.2018 - 16:46
  Bagietka napisał/a:
  Widzę, że to Was najbardziej boli, że wywali się wreszcie tych którzy nie działali dla dobra mieszkańców. Dla dobra ich finansów.
  Zgodnie z zapewnieniami przyszłego burmistrza, które możesz sobie odczytać z jego programu, nastąpi gruntowna zmiana strategii dotyczących spółek.
  Spółki Samorządowe zgodnie ze statutem nie mają prawa zarabiać gdyż są powołane do służenia mieszkańcom bez przynoszenia dochodów. Pytam więc czym są jedne z największych abonamenty na wodę i ścieki jak nie zyskami, które podobno idą na zaciągnięte kredyty budowy infrastruktury? Przecież to jest w takim razie kolejny podatek ukryty w rachunkach na wodę i ścieki, które to media zgodnie ze statutem mają być dostarczane mieszkańcom bez zysków.
  Ja wiem. Wystarczy wrzucić wszystko w koszty i mówić że nie ma przecież zysków. Tak, można zwiększać koszty w nieskończoność i tym samym podnosić ceny wody i ścieków trzymając się zapisów w statucie, bo przecież woda dostarczana jest po kosztach. Ale jakich? Przecież dochodzą do tego jeszcze dopłaty z budżetu gminy a Halek obiecuje jeszcze większe dopłaty.
  Czyli co? Ile ta nasza woda ma kosztować? Ile te abonamenty mają wynosić?
  Czy tylko w naszej gminie zmienia się rury? Czy w innych gminach i miastach też zmiany infrastruktury wodno kanalizacyjnej skutkują tak horrendalnymi cenami na fakturach za te media?

  Odpowiedz sobie na te pytania a zrozumiesz.
  Ale wiesz, że w naszej gminie, przed rozpoczęciem programu kanalizowania, większość wsi nie była skanalizowana nawet w 30%, a teraz jest w 80%.....?
 • 17.10.2018 - 16:30
  max1999 napisał/a:
  haha zapytaj posła na FB?, poseł na FB zablokował ludzi, którzy zadawali niewygodne pytania....czyli zablokował wszystkich tylko nie tych którzy mu tylko słodzą i gratulują...to rozumiem jest wolność w jego mniemaniu? Jak tak sie ma zachowywać burmistrz czyli jesli nie jego człowiek to ma go w d....i nawet nie odpowie na pytanie to ja dziękuje za takie podejście do ludzi...
  Nie mam FB i mieć nie zamierzam, ale zaciekawiłeś mnie tym tatem:) aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś blokuje pytających. Może te osoby pisały w obraźliwy sposób?
 • 17.10.2018 - 15:52
  Bagietka napisał/a:
  Szlechetka burmistrzem nie był a PiS obietnice spełnia co każdy widzi.
  (...)
  Oni już mieli szansę.
  Pis również miał swoją szansę.
  Szlachetka burmistrzem nie był, ale jest posłem. Z resztą nie trzeba nim być, żeby być osoba konsekwentną.
  Co do obietnic PiSu: obiecywali rozprawić się z kolesiostwem PO i co zrobili? Wprowadzili swoje kolesiostwo, jeszcze gorsze, bo niekompetentne. PiSowi magicznie zapomina się takie rzeczy, jak magicznie wyjęty spod ustawy (i wszelkiej krytyki) Piotrowicz, jak goguś z apteki z wpływowym stanowiskiem w MONie, cale drzewa genealogiczne w kolejnych ministerstwach, z czego może gdzieś przy korzeniach można szukać doświadczenia zawodowego, czy wreszcie nawet samochód z loterii paragonowej, wygrany przez przyjaciółkę organizującej loterie Pani minister. To nie jest kolesiostwo, to jest Twoim zdaniem całkowicie ok i to Twoim zdaniem absolutnie wypleni Szlachetka. Tak jasne. A ja jestem Księżna Brygida.

"Dobra zmiana" PiS

 • 19.10.2018 - 9:38
  Bagietka napisał/a:
  Twoje teorie spiskowe zawsze były śmieszne ale ta jest wybitna :)
  To nie teoria spiskowa, tylko ukłon dobrej woli w Twoją stronę, bo ktoś może oskarżyć Cię o naruszenje ciszy wyborczej, a istnieją przesłanki by sądzić, że będzie miał ku temu podstawy prawne. Nie oczekuję, ze zrozumiesz, oczekiwałam, że weźmiesz do serca.
 • 18.10.2018 - 17:45
  Bagietka napisał/a:
  Nie oglądam filmów osób których nie znam i nie szanuję.
  Propagandę zostawiam dla Ciebie.
  Hahah to oświeć nas wszystkich, czyją propagandę uprawiam??? :):):) Ty jesteś tutaj żywą reklamą Szlachetki (nieświadomie antyreklamą, chociaż w sumie jesteście tak zadziwiająco podobni, że może nawet autoreklamą), więc to ty jesteś tutaj narzędziem propagandowym jego kampanii.
  Ja tylko dyskutuję z Twoimi wypowiedziami, bo same się o to proszą. Nikogo tu nie popieram.
 • 18.10.2018 - 17:39
  bara napisał/a:
  Zaczęłam kiedyś z Tobą dyskusje na temat zasiłków zagranicą to żadnej odp. Teraz euro to jedno słowo. Udawadniasz Bagietki tylko to, że Twoja aktywność tutaj jest po to,żeby namówić innych na głosowanie na PiS. Wiedz jedno,nikogo nie namówisz,zeby głosował inaczej.
  Bagietka jest w tym tak gorliwa, że ma nawet do tego celu drugie konto ("taki_gość"). Ale bądźmy spokojni, jako żywa reklama Szlachetki będzie musiała zamknąć działalność na czas ciszy wyborczej:) ależ to będzie błogostan na forum!
 • 18.10.2018 - 16:18
  Bagietka napisał/a:
  Wybacz ale co mnie interesuje zdanie jakiegoś faszyzującego socjalisty?
  Nikt Ci każe interesować się jego zdaniem. On go nawet specjalnie nie wyraża w tym filmie. Odnieś się do danych z dokumentów w nim pokazanych.

  Chyba że przyjmujesz retorykę dwulatka: "jeśli tego nie widzę, znaczy że tego nie ma" i zasłaniasz oczy:)
 • 18.10.2018 - 16:13
  Bagietka napisał/a:
  Dlatego trzeba zrobić też pełen audyt w naszych spółkach gminnych. Wtedy różne kwiatki wyjdą. Ale do tego trzeba zmiany władzy. Działamy na szczeblu samorządowym więc nim się zajmijmy bo tyle zrobić możemy.
  Możesz też odnieśc się do danych z filmiku Darka Szczotkowskiego i spróbować usprawiedliwić zawarte tam informacje nt swojego mentora.
 • 18.10.2018 - 16:10
  Bagietka napisał/a:
  Czy nie wystarczająco już podniesiono wartość turystyczną Myślenic, strzelnicą?
  Strzelałaś?
  A to mamy jakiś szablon do mierzenia, czy wartość jest już wystarczająca? Ten szablon nazywa się "bagietkowe bo tak"? :))
 • 18.10.2018 - 15:06
  Bagietka napisał/a:
  Każda mieścina czy wieś ma swoją historię. Czy Lipnik też ma stawiać muzeum IIWŚ?

  Bojkotuj sobie kogo chcesz. Faktów nie zamilczysz.

  Ostrowski zadłużył naszą gminę po uszy a Muzeum jest jednym z gwoździ to tej trumny.
  Pewnie dlatego ucieka zostawiając na posterunku Halka.
  Bagietko, proszę o jakąś merytorykę:
  1. Czy muzeum jest prywatnym widzimisie Ostrowskiego, wybudowanym wyłącznie z jego decyzji?
  2. Jaki Ostrowski miałby ukryty interes w budowaniu niepotrzebnego ponoć i bezwartościowego muzeum?
  3. Czy muzeum nie jest jedną z wizytówek gminy, podnosząca jej wartość turystyczną?
  4. W czym to muzeum jest "gorsze" od tego papieskiego, w Łagiewnikach?
 • 18.10.2018 - 15:02
  bono napisał/a:
  Ja Bagietka krytykowałam budowę muzeum, ale jest dobre muzeum i złe muzeum tak jak w bajeczce dla dzieci o dobrej i złej dziewczynce:
  ta zła namówiła tą dobrą aby z balkonu pluły na przechodniów,
  i ta zła trafiła trzy razy a ta dobra dwanaście razy,
  a wiecie dlaczego?
  Bo dobro zawsze zwycięża.
  Analizując absolutnie nie-fanatyczny (sic!!:) tok rozumowania Bagietki, dobre muzeum musi kosztować co najmniej jedną setkę mln i mieć za patrona jakiegoś świętego, ewentualnie kogoś z PiSu. ;)
 • 18.10.2018 - 11:03
  t-34 napisał/a:
  w ramach przerywnika w bezsensownych dyskusjach z Bagietką....

  Portal Onet.pl ujawnił, ile pieniędzy na rzecz ojca Tadeusza Rydzyka przelały ministerstwa. W ciągu jednego roku toruński redemptorysta otrzymał od polskiego rządu ponad 6 milionów złotych. Najbardziej hojne było ministerstwo sprawiedliwości.

  Poseł Mariusz Witczak w zapytaniu poselskim do wszystkich resortów i Kancelarii Premiera, poprosił o dane za okres od maja 2017 do maja 2018 roku. Polityk Platformy Obywatelskiej pytał o wsparcie dla instytucji powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

  Jak podaje ''Onet'', z przesłanych odpowiedzi wynika, że resort sprawiedliwości przelał na konta instytucji związanych z Radiem Maryja blisko 2,15 mln złotych. Część środków z dofinansowania wydano m.in. na koncert kolęd w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Równie hojny był wicepremier Jarosław Gowin. Z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego popłynęło 2,11 mln złotych. Znaczna część pieniędzy trafiła do kasy Wyższej Szkoły Polityki Społecznej i Medialnej.

  Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji zapłacił wyższej uczelni ojca Rydzyka i fundacji Lux Veritatis ponad 835 tysięcy.

  Dowiedz się więcej: Fakt: Rząd da Rydzykowi 100 milionów złotych na muzeum

  Na kolejnych miejscach znalazły się: Ministerstwo Środowiska (738 tysięcy złotych), Ministerstwa Kultury (140 tysięcy złotych), Ministerstwo Przedsiębiorczości (258 zł za prenumeratę) i Ministerstwo Finansów (120 zł za udział w konferencji). 8 ministerstw i Kancelaria Premiera nie przelały na konta instytucji związanych z Radiem Maryja i Telewizją Trwam ani złotówki - czytamy w ''Onecie''.

  - To spłacanie politycznych długów. PiS publicznymi pieniędzmi odwdzięcza się Tadeuszowi Rydzykowi za poparcie. O nic innego tu nie chodzi - komentuje Mariusz Witczak z PO.
  Ciekawi mnie fragment o planowanych 100mln na muzeum Rydzyka (prywatne!). Najbardziej ciekawi mnie co na to powie Bagietka, którą muzeum PUBLICZNE za marny procent tej sumy tak strasznie uwiera w rowie....
 • 18.10.2018 - 10:59
  ZwyklyCzlek napisał/a:
  Bagietka jest idealnym odzwierciedleniem całego pisu. Atak, atak, atak. Zaszczuć tych którzy ich nie popierają, bo tylko oni i ich punkt widzenia jest jedynym słusznym kierunkiem. Jeśli nie jesteś z nimi, jesteś "uPośledzonym POlakiem" . Szczerze napluł bym Ci w twarz za brak szacunku do rodaków. Uważacie się za lepszych, dążycie do dyktatury i nie jest możliwa żadna forma dialogu z wami. Jak chcecie robić coś dla dobra ludzi skoro nie potraficie wysłuchać obu stron? Tylko albo z nami albo jesteś margines. Z każdą osobą z którą rozmawiam i popiera pis dzieje się dokładnie to samo. Czy to znajomy (bliższy czy dalszy), czy osoba z którą przypadkiem rozmawiam w towarzystwie, jeśli zejdziemy na temat polityki, uruchamia się jakiś system. Rozmówcy nie interesuje już, że np. nie popieram nikogo, tylko od razu jest atak, nie mogę mieć argumentów przeciw ich partii bo od razu jestem głupi, naiwny itd. Niema możliwości dyskusji z pisem, tak pierze mózgi Jarosław zawsze dziewica i jego pobratymcy. Nie rozumiem tego. Może byłbym skłonny poprzeć pis, ale widząc te zachowania jak w jakieś sekcie, dążenie do przejęcia absolutnie wszystkiego, boje się w tym uczestniczyć. Już zapisał się w historii Polski pewien sąsiad, który bardzo chciał wszystko przejąć i nad wszystkim panować. Nie będę przytaczał jak to się skończyło dla nas jak i dla niego.
  Czy mogę się podpisać pod Twoim postem?:)
 • 17.10.2018 - 16:40
  Bagietka napisał/a:
  uPOśledzonych POlaków.
  Dziewczyno, ile ty masz lat? Rajcuje Cię takie coś? Powinnaś zmienić nick z Bagietki na jakąś Czerstwą Pajdę albo Przaśny Zakalec, skoro oscylujemy w branży piekarskiej, chociaż prywatnie uważam, że "Żmija" byłoby jak znalazł.

Euro za i przeciw

 • 18.10.2018 - 17:58
  bono napisał/a:
  Dyskutujmy o tym, bo kiedyś pewnie to nastąpi, że przyjmiemy euro.
  Osobiście chciałbym mieć w portfelu euro. Ktoś powie, że zaszkodzi to naszej gospodarce, pewnie tak, ale ja kieruje się tym co dla mnie jest wygodne, od gospodarki jest rząd, ten twierdzi ze złotówka jest ok. Moja firma płaci mi w euro, nic na tym nie tracę, wręcz przeciwnie. Zakupy robie często w Niemczech bo mam tam taniej i lepszej jakości.
  Dla dobra rządzących, pewnie nigdy eu nie przyjmiemy, bo będziemy niekonkurencyjni, bo podrozeje.
  Sledzilem państwa, które przyjęły eu i rzeczywiście u nich podrożały, ale dla Polaków. Niemiec, tam kupował i kupuje w tej samej cenie, bo ceny rosną wobec zlowowki, wobec euro, nie. Po prostu to kurs złotówki jest płynny, w dłuższej perspektywie, złotówka cały czas traci wartość.
  Widzę, że masz znajomość rynku niemieckiego. Zauważyłeś, że te same rzeczy, w tej samej sieci handlowej, są sporo tańsze w Niemczech, pomimo, iż nieraz są nawet produkowane w Polsce?
 • 18.10.2018 - 17:51
  Z euro byłoby prościej, gdybyśmy mieli jakiś realny przemysł, jakaś realna produkcję, a my się paramy głównie handlem i służalstwem wobec zagranicznych koncernów. To niestety powoduje, że na wprowadzeniu euro bardziej skorzystają oni, niż my. Ale nie przesądzam. Osobiście wolę naszego złotego, ale denominację przeżyłam, to i to przeżyję ;)

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 18.10.2018 - 15:08
  Vivaldi napisał/a:
  Nooo faktycznie obecny avatar jest bez sensu, na tamtą bagietkę aż miło było popatrzeć ;-) tym bardziej się dziwię jak można do niej live nie zagadać :-) cóż strach paraliżuje nawet bono :-) aleście nastraszyli chłopa tym PiSem a tu proszę rozczarowanie miłą bagietką
  Miłą, czy miłą dla oka? ;)
 • 17.10.2018 - 9:10
  bono napisał/a:
  To prawda ale usta nos oczy mimika są identyczne.
  Tego nie wiem, bo zdjęcie Bagietki widzę w malutkim formacie. Tak, widzę, ponieważ wchodząc na forum ze smartfona wyświetla się nadal ta fotografia w sepii. Wchodząc z laptopa natomiast ostatnie co widziałam to coś jakby znak drogowy. Z kolei wchodząc na jej profil widzę fragment demotywatora (tak mi się zdaje).

  Anię Szafraniec poznałam kiedyś, wydaje mi się być zbyt miła i skromna, jak na bagietkę.

Bezpłatny prawnik

 • 18.10.2018 - 14:57
  dzidzia napisał/a:
  Witam!
  Czy w Myślenicach można gdzieś skorzystać z bezpłatnej porady prawnej. Jeżeli tak bardzo bym prosiła o podanie adresu. Bardzo dziękuję i pozdrawiam!
  W budynku przy Kazimierza Wielkiego (dawniej tam była przychodnia dentystyczna na NFZ, teraz nie pamiętam co) na dolnym piętrze są bezpłatne porady prawne ale z jakimś ograniczeniem wiekowym o ile mi wiadomo (dla młodych) być może do 25 czy 26 roku życia, ale pani jest tam bardzo miła jeśli masz ważną sprawę wsłucha i spróbuję doradzić mimo wieku.
Pokaż więcej komentarzy