Lula

Myślenice Tropem Wilczym – zapraszamy na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • 17.02.2019 - 15:52
  Pisząc o wątpliwych bohaterach staram się nadążać za nowymi trendami w polityce . No bo jak się mają wyklęci do takich bohaterów jak Franciszek Bleichman , który jest wzorem bohaterstwa dla naszych sojuszników Amerykanów. Wydaje się ,że poprawne polityczne będzie teraz znów czczenie bohaterów Armii Ludowej a nie ich przeciwników. Taki kierunek idzie wprost z USA i nie można nie myśleć tak jak Ameryka . Stacjonujące wojsko amerykańskie na pewno na to nie pozwoli.
 • 17.02.2019 - 14:59
  Moim zdaniem nie powinno się marnować pieniędzy na różne imprezy ale oszczędzać pieniądze na spłatę roszczeń naszych sojuszników zgodnie z aktem 447. Ponadto żołnierze amerykańscy w ramach fortu Trump to nie polscy wojskowi aby służyli za marne grosze . Wynagrodzenie naszych wojskowych jest niewspółmiernie małe do wynagrodzeń wojskowych w cywilizowanych krajach a prawdopodobnie nawet mniejsze niż u przyszłych rosyjskich napastników.
 • 17.02.2019 - 13:54
  Tak zadłużona gmina nie ma na co wydawać pieniędzy ? Dla uczczenia wątpliwych bohaterów? Panie Burmistrzu, proszę...

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 16.02.2019 - 16:18
  Oglądając ilość interpunkcji i brak poszanowania języka polskiego to paranoja, pod warunkiem, że Szanowny Autor rozumie znaczenie tego słowa.
 • 14.02.2019 - 18:51
  Rutgerze, czuję ,że Pan jesteś najbardziej prawicowym z prawicowych myśleniczan.
 • 14.02.2019 - 15:20
  Ale trafiłeś Rutgerze, jestem patriotką, sprzątaczką nie skażoną korytem. Sprzątaczką po kilku fakultetach. W dodatku nie jestem stąd. I co powiesz?
 • 14.02.2019 - 12:47
  Czyli Ci od Andruszkiewcza?
 • 13.02.2019 - 14:25
  Czy Pan Szewc jest wykwalifikowany?Na pewno jest Radnym.Brawo My!!!
 • 11.02.2019 - 17:12
  Burmistrz nowy niczego nowego nie robi bo na wszystko potrzebne są pieniądze. Myśleniczanie powinni wnieść duży wkład na budowę fortu Trump i utrzymanie choćby 100 tysięcy żołnierzy amerykańskich na stałe. A to wymaga zaciśnięcia pasa. Gmina jest na 4 miejscu pod względem zadłużenia w woj. małopolskim , dzięki czemu nie śmierdzą nam szamba , co musiało kosztować.

Krzyszkowice stara szkola

 • 16.02.2019 - 11:25
  Pan Radny powiatowy awansował na Naczelnika Wydziału Mienia UMiG, Panie Naczelniku, do dzieła.Wyborcy czekają na odbudowę zabytku.

Krzyszkowice: Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Wraca koncepcja tunelu, który wskazujecie od lat

 • 15.02.2019 - 10:33
  Viking,ma Pan rację,miliony są wydawane na odcinek zakopianki w stronę gór.Z medialnych informacji wynika, że będzie likwidacja świateł na Tarnówce. Po co ?Po to, aby warszawiacy mieli swobodny przejazd do Zakopanego.Wiadukt? A co ze skrzyżowaniem z zakopianki z drogą na Sułkowice ?Nie chcę wspominać o koszmarnych wjazdach z dróg podporządkowanych.

Zmarł Stefan Patyk: Społecznik, wolontariusz, aktywista i Małopolski Senior Roku 2017

 • 15.02.2019 - 10:08
  Rutger, jeśli Ty mówisz do Boga, to jest modlitwa.Jeżeli On do Ciebie, to jest schizofrenia.

Osieczany: Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 14.02.2019 - 7:19
  Rysiek naucz się pisać po polsku.

Złote Gody świętowało 37 par małżeńskich

 • 12.02.2019 - 10:13
  Pani Magdaleno i Janie,wszystkiego najlepszego.Uwielbiam Was i Waszego pieska.Pozdrowienia.

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • 12.02.2019 - 7:19
  Ten beton nadal jest.Panowie Radni weźcie się do roboty.Toż to Wasza opcja zgotowała nam ten los.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 23.10.2018 - 19:47
  Z logiki wynika ,że miastem i gminą oraz burmistrzem myślenickim a tym samym byłym posłem będzie rządzić pani Grażyna Ambroży oraz pan Wojciech Malinowski .Bez ich głosów nie będzie można podjąć żadnej uchwały. W związku z powyższym w dalszym ciągu ksiądz proboszcz w Krzyszkowicach nie będzie miał ładnego widoku z plebanii patrząc na pomnik Pitali z wychodkami ani też nie dojdzie do zburzenia owego zabytku starej szkoły. A to dlatego ,że skoro startowali z Komitetu pod nazwą " Bez układów " to nikt nie jest ich w stanie przekupić by głosowali na tę lub przeciwną opcję. Okaże się więc ,że w Krzyszkowicach PiS poniósł zwycięstwo papierowe. Cała wieś głosowała na PiS ale nadaremnie , co oznacza ,że Pan Bóg ma tamtejszy lud w opiece przed Paranoją i Schizofrenią ( jak to ktoś napisał na innym forum).
 • 23.10.2018 - 13:46
  Jednak Pan Bóg nie opuścił tej ziemi, Rada Miasta i Gminy to razem jedenaście osób koalicji przeciwko 10 osobom z PiS , a w powiecie też koalicja ma przewagę jednego głosu. Za PiS-em głosowała biedota i Ukraińcy , bo oni nie są już w stanie żyć bez 500 plus. Choć w powiecie stoją ładne domy to jednak jest bieda jak w podkarpackim , podlaskim ,lubelskim ,świętokrzyskim . Przeważa też mentalność wschodnia jak w województwie dolnośląskim.

Wybory Samorządowe 2018

 • 16.10.2018 - 21:55
  Pan Radny Pitala i Pan Poseł Szlachetka chyba obrazili się na mieszkańców i dlatego nie byli obecni na zebraniu wiejskim w Krzyszkowicach 12.10.2018 r.
  Nie było też przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Zarządu Dróg i Autostrad.
  Zebranie wiejskie przed wyborami było zasadne, gdyż Pan Radny mógł się wykazać swoimi osiągnięciami. Za jedyne osiągnięcie wynikające z 4 letniego pobierania diety radnego uważam zamontowanie lustra. Znawcy tematu twierdzą jednak ,że lustro byłoby zamontowane pomimo interpelacji radnego .Na takim zebraniu moglibyśmy poznać także pozostałych kandydatów z naszej wsi. Niewiele wiemy np. o Panu Tomaszu Wojciechowskim choć jest on mieszkańcem Krzyszkowic. Może jest on lepszym kandydatem do Rady Miasta i Gminy niż inni, a mimo to przegra te wybory.Czytałam ,że byli przeciwnicy takiego zebrania. Jednak o ile mnie pamięć nie myli na zebraniu wiejskim przed poprzednimi wyborami samorządowymi przedstawiono Pana Pitalę jako kandydata na radnego, mógł się też wówczas swobodnie wypowiedzieć na temat swojego programu . Z publikacji interpelacji Radnego Pana Pitali na stronie Wirtualne Krzyszkowice wynika ,że przesadnie wbija on szpile w dotychczasowego Burmistrza. Łatwo jest zauważyć , że całą swoją energię zmarnował na bezsensowną walkę z Burmistrzem .To nie po katolicku , bo władzę wykonawczą też trzeba szanować a nie poniewierać.
  W kwietniu 2017 roku, na zebraniu wiejskim Jerzy Grabowski przedstawił koncepcję tunelu pod zakopianką. Zebranie wiejskie było za tym rozwiązaniem .Na tym samym zebraniu pan specjalista Żakowski ( wmawiając nam , że jest to dla nas dobrodziejstwem ) zaproponował lewoskręt od Myślenic). I tylko tyle.Kto jeździ , to wie, o co chodzi. Zebranie wiejskie przeciwstawiło się temu pomysłowi. Do Generalnej Dyrekcji w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania kilka lat wcześniej, pisały pisma inne osoby.Generalna Dyrekcja niezmiennie odpowiadała, że skrzyżowanie spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Wybudowano kładki.Ta w Jaworniku, ta (bliższa Myślenic) kosztowała podobno 12 mln.Tunel od 16 do 20 mln (rozwiązujący temat samochodów i pieszych, a o to nam chodzi). Mnie nie interesuje, kto wygra wybory,lecz, czy będzie bezpieczny wjazd na zakopiankę.
  A to nie powinno zależeć od żadnej partii. Podobnie jak rozbudowa metra w Warszawie nie powinna zależeć od tego czy wybory wygra przedstawiciel PiS czy PO. Tak postrzegana demokracja to karykatura demokracji i ma wiele wspólnego z systemem totalitarnym , zważywszy choćby na to ,że w partiach występuje tzw. dyscyplina partyjna i posłowie a nawet radni zmuszeni są głosować niezgodnie z własnym sumieniem i wolą wyborców. Gdyby jakimś cudem pan Radny Pitala został wybrany do Rady Powiatu to mając już 4 letnie doświadczenie ,nie powinien zmarnować kolejnych 5 lat na walkę z przeciwnikami. A gdy starostą zostanie przedstawiciel PiS ( od czego uchowaj nas Boże) to będzie siedział jak mysz pod miotłą.Tego mu nie życzę.
 • 12.10.2018 - 0:55
  Nie czytam (poza wstępami) genialnych wypocin Bagietki, czytanie tego jest masochizmem. Toto uwłacza mojemu marnemu intelektowi. Pozdrawiam tych, równie o marnym rozumie jak mój.

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 16.10.2018 - 21:30
  Bagietko, otwieram lodówkę, a tam znowu Ty...
 • 14.10.2018 - 3:20
  Aktywność Bagietki wskazuje na to ,że ona nie pracuje, nie śpi i niczego więcej nie robi. Proste, przechodzi to możliwości zwyczajnego człowieka. To nie jeden troll. Jest ich więcej. Gratuluję dobrego samopoczucia.
 • 14.10.2018 - 3:14
  Proszę o informację, gdzie mam możliwość nie spotkać Bagietki ? To jest jakaś abberacja...

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

 • 16.10.2018 - 20:45
  Pan Radny Pitala i poseł Szlachetka obrazili się na mieszkańców i dlatego nie byli obecni na zebraniu wiejskim w Krzyszkowicach 12.10.2018 r. ?
  Nie było też przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Zarządu Dróg i Autostrad ?
  Zebranie wiejskie przed wyborami było zasadne, gdyż Pan Radny Pitala mógł się wykazać swoimi osiągnięciami? Za jedyne osiągnięcie wynikające z 4 letniego pobierania diety radnego uważam zamontowanie lustra. Znawcy tematu twierdzą jednak ,że lustro byłoby zamontowane pomimo interpelacji radnego .Na takim zebraniu moglibyśmy poznać także pozostałych kandydatów z naszej wsi. Niewiele wiemy np. o Panu Tomaszu Wojciechowskim choć jest on mieszkańcem Krzyszkowic. Może jest on lepszym kandydatem do Rady Miasta i Gminy niż inni a mimo to przegra te wybory.Czytałam ,że byli przeciwnicy takiego zebrania. Jednak o ile mnie pamięć nie myli na zebraniu wiejskim przed poprzednimi wyborami samorządowymi przedstawiono Pana Pitalę jako kandydata na radnego, mógł się też wówczas wypowiedzieć na temat swojego programu . Z publikacji interpelacji Radnego Pitali na stronie Wirtualne Krzyszkowice wynika ,że przesadnie wbija szpile w dotychczasowego Burmistrza. Łatwo jest zauważyć , że całą swoją energię zmarnował na bezsensowną walkę z Burmistrzem .To nie po katolicku , bo władzę wykonawczą też trzeba szanować a nie poniewierać.
  W kwietniu 2017 roku, na zebraniu wiejskim Jerzy Grabowski przedstawił koncepcję tunelu pod zakopianką. Zebranie wiejskie było za tym rozwiązaniem .Na tym samym zebraniu pan specjalista Żakowski ( wmawiając nam , że jest to dla nas dobrodziejstwem )zaproponował lewoskręt od Myślenic I tylko tyle.Kto jeździ , to wie, o co chodzi. Zebranie wiejskie przeciwstawiło się temu pomysłowi. Do Generalnej Dyrekcji w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania kilka lat wcześniej, pisały pisma inne osoby.Generalna Dyrekcja niezmiennie odpowiadała, że skrzyżowanie spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Wybudowano kładki. Ta w Jaworniku (bliższa Myślenic) kosztowała podobno 12 mln.Tunel od 16 do 20 mln (rozwiązujący temat samochodów i pieszych, a o to nam chodzi). Mnie nie interesuje, kto wygra wybory.lecz czy będzie bezpieczny wjazd na zakopiankę.
  A to nie powinno zależeć od żadnej partii. Podobnie jak rozbudowa metra w Warszawie nie powinna zależeć od tego czy wybory wygra przedstawiciel PiS czy PO. Tak postrzegana demokracja to karykatura i ma wiele wspólnego z systemem totalitarnym , zważywszy choćby na to ,że w partiach występuje tzw. dyscyplina partyjna i posłowie a nawet radni zmuszeni są głosować niezgodnie z własnym sumieniem i wolą wyborców. Gdyby jakimś cudem pan Radny Pitala został wybrany do Rady Powiatu to mając już 4 letnie doświadczenie ,nie powinien zmarnować kolejnych 5 lat na walkę z przeciwnikami. A gdy starostą zostanie przedstawiciel PiS ( od czego uchowaj nas Boże) to będzie siedział jak mysz pod miotłą.Tego mu nie życzę.

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 15.10.2018 - 22:51
  epka1 napisał/a:
  Szczerze mówiąc chciałam zagłosować na pana Halka, ale jak widzę co ogłasza od pewnego czasu to chyba zrezygnuję z tego pomysłu. Mam wrażenie, że obiecuje już WSZYSTKO co się tylko da, a pokrycia w rzeczywistości raczej to nie znajdzie. Gdzie te parkingi pan stworzy? Linia za 1 zł? Serio, ktoś w to wierzy? Miasto będzie ją sponsorować jak mniemam, bo raczej to na siebie nie zarobi.
  A ja nie będę głosować na pana Szlachetkę bo to by oznaczało ,że popieram degradację z posła na burmistrza. Widocznie PiS się na nim poznał i skreślił go z przyszłorocznej listy poselskiej PiS

"Dobra zmiana" PiS

 • 14.10.2018 - 10:52
  Bagietko, proponuję wyjście na Kudłacze. No chyba, że swoimi wpisami chcesz dalej szkodzić PIS -owi. Piękny mamy dzień.Jak wyjdziesz teraz, to może nawet tam się spotkamy. Ja wychodzę.
 • 14.10.2018 - 4:23
  Bagietko, na tym forum niewielu traktuje Cię poważnie. Można mieć dość czekolady, nawet jeżeli się ją uwielbia. Twoje wpisy graniczą z abberacją. M.in. z powodu zacietrzewienia. Jeżeli uważasz, że robisz dobrze, to Twoja sprawa. Zwykli mieszkańcy nie interesują się polityką, tą na tzw. najwyższym szczeblu. Nas interesuje to, co jest wokół nas. Draństwem jest przenoszenie sporów międzypartyjnych na poziom wsi, gminy, miasta. Tłuczcie się w Sejmie, zresztą możecie to robić, stać Was na to. Finansowo. Zresztą za nasze pieniądze.Zrobiliście z polityki ściek, bagno,szambo. Bagietko, pamiętaj o czekoladzie.
 • 14.10.2018 - 3:50
  Bagietko, czy Ty nie umiesz zarabiać w inny sposób ?
 • 14.10.2018 - 2:23
  Czy ktoś wie, dlaczego w piątek, 12.10.2018 r. {godz.18.00) na zebraniu w Krzyszkowicach dotyczącym rozwiązania problemu bezpiecznego wjazdu (także przejścia) na zakopiankę nie było Szanownego Pana Posła Jarosława Szlachetki, ani Pana Radnego Pana Roberta Pitali ? Dlaczego nie było zaproszonych na zebranie przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad (nazywanych państwem w państwie)? Reasumując, znając dbałość Generalnej Dyrekcji o takich, jak my mieszkańców ( z konieczności zmuszonych codziennie wchodzić i wjeżdżać na zakopiankę z narażeniem życia) jest żadna. Działania Pana Posła, Pana Radnego (wpis na Wirtualnych Krzyszkowicach ) jak i całe zebranie ,są zwykłą kampanią wyborczą. Proponuję bardziej apartyjnym, bardziej zorientowanym w temacie mieszkańcom, abyśmy wzięli sprawę w swoje ręce. Nikt tego za nas nie zrobi. Sadzę,że trzeba zablokować (legalnie) zakopiankę. Inaczej nic z tego nie będzie. UMIESZ LICZYĆ, LICZ NA SIEBIE.

Senior Roku Małopolski: Stefan Patyk z honorowym wyróżnieniem

 • 14.10.2018 - 1:18
  Panie Seniorze Małopolski :"Nie zwracaj uwagi na krasnoludki, które kopią Cię po kostkach. Wyżej nie są w stanie dosięgnąć" (St. J.Lec). Dedykuję to Rutgerowi i Truskawce.Serdeczne pozdrowienia dla Pana. Życzę zdrowia.Nie dziwię się ,że PIS sprzeciwia się szczepieniom .bo to niektórych jego wyznawców powinno się zaszczepić przeciwko wściekliźnie (być może obrażam niczemu niewinne psy i inne stworzenia).
 • 12.10.2018 - 1:51
  Dlaczego milczą władze miasta i powiatu ? Halo, jesteście tam? Czy ktoś z władz pogratulował Panu Stefanowi Patykowi ? Oprócz chamskiej kampanii wyborczej wiedzcie o tym,także, że jest ktoś taki, jak Pan Patyk. Wiem , przecież, on myśli nie tak, ja wy. Cóż, nie jest wam z Nim po drodze. Najlepiej udawać , że KOD-u w Myślenicach nie ma.
Pokaż więcej komentarzy