Lula

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 23.10.2018 - 19:47
  Z logiki wynika ,że miastem i gminą oraz burmistrzem myślenickim a tym samym byłym posłem będzie rządzić pani Grażyna Ambroży oraz pan Wojciech Malinowski .Bez ich głosów nie będzie można podjąć żadnej uchwały. W związku z powyższym w dalszym ciągu ksiądz proboszcz w Krzyszkowicach nie będzie miał ładnego widoku z plebanii patrząc na pomnik Pitali z wychodkami ani też nie dojdzie do zburzenia owego zabytku starej szkoły. A to dlatego ,że skoro startowali z Komitetu pod nazwą " Bez układów " to nikt nie jest ich w stanie przekupić by głosowali na tę lub przeciwną opcję. Okaże się więc ,że w Krzyszkowicach PiS poniósł zwycięstwo papierowe. Cała wieś głosowała na PiS ale nadaremnie , co oznacza ,że Pan Bóg ma tamtejszy lud w opiece przed Paranoją i Schizofrenią ( jak to ktoś napisał na innym forum).
 • 23.10.2018 - 13:46
  Jednak Pan Bóg nie opuścił tej ziemi, Rada Miasta i Gminy to razem jedenaście osób koalicji przeciwko 10 osobom z PiS , a w powiecie też koalicja ma przewagę jednego głosu. Za PiS-em głosowała biedota i Ukraińcy , bo oni nie są już w stanie żyć bez 500 plus. Choć w powiecie stoją ładne domy to jednak jest bieda jak w podkarpackim , podlaskim ,lubelskim ,świętokrzyskim . Przeważa też mentalność wschodnia jak w województwie dolnośląskim.

Wybory Samorządowe 2018

 • 16.10.2018 - 21:55
  Pan Radny Pitala i Pan Poseł Szlachetka chyba obrazili się na mieszkańców i dlatego nie byli obecni na zebraniu wiejskim w Krzyszkowicach 12.10.2018 r.
  Nie było też przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Zarządu Dróg i Autostrad.
  Zebranie wiejskie przed wyborami było zasadne, gdyż Pan Radny mógł się wykazać swoimi osiągnięciami. Za jedyne osiągnięcie wynikające z 4 letniego pobierania diety radnego uważam zamontowanie lustra. Znawcy tematu twierdzą jednak ,że lustro byłoby zamontowane pomimo interpelacji radnego .Na takim zebraniu moglibyśmy poznać także pozostałych kandydatów z naszej wsi. Niewiele wiemy np. o Panu Tomaszu Wojciechowskim choć jest on mieszkańcem Krzyszkowic. Może jest on lepszym kandydatem do Rady Miasta i Gminy niż inni, a mimo to przegra te wybory.Czytałam ,że byli przeciwnicy takiego zebrania. Jednak o ile mnie pamięć nie myli na zebraniu wiejskim przed poprzednimi wyborami samorządowymi przedstawiono Pana Pitalę jako kandydata na radnego, mógł się też wówczas swobodnie wypowiedzieć na temat swojego programu . Z publikacji interpelacji Radnego Pana Pitali na stronie Wirtualne Krzyszkowice wynika ,że przesadnie wbija on szpile w dotychczasowego Burmistrza. Łatwo jest zauważyć , że całą swoją energię zmarnował na bezsensowną walkę z Burmistrzem .To nie po katolicku , bo władzę wykonawczą też trzeba szanować a nie poniewierać.
  W kwietniu 2017 roku, na zebraniu wiejskim Jerzy Grabowski przedstawił koncepcję tunelu pod zakopianką. Zebranie wiejskie było za tym rozwiązaniem .Na tym samym zebraniu pan specjalista Żakowski ( wmawiając nam , że jest to dla nas dobrodziejstwem ) zaproponował lewoskręt od Myślenic). I tylko tyle.Kto jeździ , to wie, o co chodzi. Zebranie wiejskie przeciwstawiło się temu pomysłowi. Do Generalnej Dyrekcji w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania kilka lat wcześniej, pisały pisma inne osoby.Generalna Dyrekcja niezmiennie odpowiadała, że skrzyżowanie spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Wybudowano kładki.Ta w Jaworniku, ta (bliższa Myślenic) kosztowała podobno 12 mln.Tunel od 16 do 20 mln (rozwiązujący temat samochodów i pieszych, a o to nam chodzi). Mnie nie interesuje, kto wygra wybory,lecz, czy będzie bezpieczny wjazd na zakopiankę.
  A to nie powinno zależeć od żadnej partii. Podobnie jak rozbudowa metra w Warszawie nie powinna zależeć od tego czy wybory wygra przedstawiciel PiS czy PO. Tak postrzegana demokracja to karykatura demokracji i ma wiele wspólnego z systemem totalitarnym , zważywszy choćby na to ,że w partiach występuje tzw. dyscyplina partyjna i posłowie a nawet radni zmuszeni są głosować niezgodnie z własnym sumieniem i wolą wyborców. Gdyby jakimś cudem pan Radny Pitala został wybrany do Rady Powiatu to mając już 4 letnie doświadczenie ,nie powinien zmarnować kolejnych 5 lat na walkę z przeciwnikami. A gdy starostą zostanie przedstawiciel PiS ( od czego uchowaj nas Boże) to będzie siedział jak mysz pod miotłą.Tego mu nie życzę.
 • 12.10.2018 - 0:55
  Nie czytam (poza wstępami) genialnych wypocin Bagietki, czytanie tego jest masochizmem. Toto uwłacza mojemu marnemu intelektowi. Pozdrawiam tych, równie o marnym rozumie jak mój.
 • 06.10.2018 - 1:22
  Miły Bono, PIS nas nie wykształci (jak masz pieniądze to i owszem, nie wybuduje bloków, chyba , że deweloperskie) a z klerem ? To się zobaczy
 • 05.10.2018 - 23:52
  Przepraszam, że z braku czasu nie czytałam poprzednich wpisów. Po ludzku, nie mam na to czasu.Interesuje mnie bezpieczny wjazd na zakopiankę w Krzyszkowicach i stara szkoła Podobno obecne władze Krzyszkowic paniczne boją się zebrania wiejskiego mogącego zahaczyć o te tematy. Czy ktoś ma wiedzę na temat ?

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 16.10.2018 - 21:30
  Bagietko, otwieram lodówkę, a tam znowu Ty...
 • 14.10.2018 - 3:20
  Aktywność Bagietki wskazuje na to ,że ona nie pracuje, nie śpi i niczego więcej nie robi. Proste, przechodzi to możliwości zwyczajnego człowieka. To nie jeden troll. Jest ich więcej. Gratuluję dobrego samopoczucia.
 • 14.10.2018 - 3:14
  Proszę o informację, gdzie mam możliwość nie spotkać Bagietki ? To jest jakaś abberacja...

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

 • 16.10.2018 - 20:45
  Pan Radny Pitala i poseł Szlachetka obrazili się na mieszkańców i dlatego nie byli obecni na zebraniu wiejskim w Krzyszkowicach 12.10.2018 r. ?
  Nie było też przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Zarządu Dróg i Autostrad ?
  Zebranie wiejskie przed wyborami było zasadne, gdyż Pan Radny Pitala mógł się wykazać swoimi osiągnięciami? Za jedyne osiągnięcie wynikające z 4 letniego pobierania diety radnego uważam zamontowanie lustra. Znawcy tematu twierdzą jednak ,że lustro byłoby zamontowane pomimo interpelacji radnego .Na takim zebraniu moglibyśmy poznać także pozostałych kandydatów z naszej wsi. Niewiele wiemy np. o Panu Tomaszu Wojciechowskim choć jest on mieszkańcem Krzyszkowic. Może jest on lepszym kandydatem do Rady Miasta i Gminy niż inni a mimo to przegra te wybory.Czytałam ,że byli przeciwnicy takiego zebrania. Jednak o ile mnie pamięć nie myli na zebraniu wiejskim przed poprzednimi wyborami samorządowymi przedstawiono Pana Pitalę jako kandydata na radnego, mógł się też wówczas wypowiedzieć na temat swojego programu . Z publikacji interpelacji Radnego Pitali na stronie Wirtualne Krzyszkowice wynika ,że przesadnie wbija szpile w dotychczasowego Burmistrza. Łatwo jest zauważyć , że całą swoją energię zmarnował na bezsensowną walkę z Burmistrzem .To nie po katolicku , bo władzę wykonawczą też trzeba szanować a nie poniewierać.
  W kwietniu 2017 roku, na zebraniu wiejskim Jerzy Grabowski przedstawił koncepcję tunelu pod zakopianką. Zebranie wiejskie było za tym rozwiązaniem .Na tym samym zebraniu pan specjalista Żakowski ( wmawiając nam , że jest to dla nas dobrodziejstwem )zaproponował lewoskręt od Myślenic I tylko tyle.Kto jeździ , to wie, o co chodzi. Zebranie wiejskie przeciwstawiło się temu pomysłowi. Do Generalnej Dyrekcji w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania kilka lat wcześniej, pisały pisma inne osoby.Generalna Dyrekcja niezmiennie odpowiadała, że skrzyżowanie spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Wybudowano kładki. Ta w Jaworniku (bliższa Myślenic) kosztowała podobno 12 mln.Tunel od 16 do 20 mln (rozwiązujący temat samochodów i pieszych, a o to nam chodzi). Mnie nie interesuje, kto wygra wybory.lecz czy będzie bezpieczny wjazd na zakopiankę.
  A to nie powinno zależeć od żadnej partii. Podobnie jak rozbudowa metra w Warszawie nie powinna zależeć od tego czy wybory wygra przedstawiciel PiS czy PO. Tak postrzegana demokracja to karykatura i ma wiele wspólnego z systemem totalitarnym , zważywszy choćby na to ,że w partiach występuje tzw. dyscyplina partyjna i posłowie a nawet radni zmuszeni są głosować niezgodnie z własnym sumieniem i wolą wyborców. Gdyby jakimś cudem pan Radny Pitala został wybrany do Rady Powiatu to mając już 4 letnie doświadczenie ,nie powinien zmarnować kolejnych 5 lat na walkę z przeciwnikami. A gdy starostą zostanie przedstawiciel PiS ( od czego uchowaj nas Boże) to będzie siedział jak mysz pod miotłą.Tego mu nie życzę.

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 15.10.2018 - 22:51
  epka1 napisał/a:
  Szczerze mówiąc chciałam zagłosować na pana Halka, ale jak widzę co ogłasza od pewnego czasu to chyba zrezygnuję z tego pomysłu. Mam wrażenie, że obiecuje już WSZYSTKO co się tylko da, a pokrycia w rzeczywistości raczej to nie znajdzie. Gdzie te parkingi pan stworzy? Linia za 1 zł? Serio, ktoś w to wierzy? Miasto będzie ją sponsorować jak mniemam, bo raczej to na siebie nie zarobi.
  A ja nie będę głosować na pana Szlachetkę bo to by oznaczało ,że popieram degradację z posła na burmistrza. Widocznie PiS się na nim poznał i skreślił go z przyszłorocznej listy poselskiej PiS

"Dobra zmiana" PiS

 • 14.10.2018 - 10:52
  Bagietko, proponuję wyjście na Kudłacze. No chyba, że swoimi wpisami chcesz dalej szkodzić PIS -owi. Piękny mamy dzień.Jak wyjdziesz teraz, to może nawet tam się spotkamy. Ja wychodzę.
 • 14.10.2018 - 4:23
  Bagietko, na tym forum niewielu traktuje Cię poważnie. Można mieć dość czekolady, nawet jeżeli się ją uwielbia. Twoje wpisy graniczą z abberacją. M.in. z powodu zacietrzewienia. Jeżeli uważasz, że robisz dobrze, to Twoja sprawa. Zwykli mieszkańcy nie interesują się polityką, tą na tzw. najwyższym szczeblu. Nas interesuje to, co jest wokół nas. Draństwem jest przenoszenie sporów międzypartyjnych na poziom wsi, gminy, miasta. Tłuczcie się w Sejmie, zresztą możecie to robić, stać Was na to. Finansowo. Zresztą za nasze pieniądze.Zrobiliście z polityki ściek, bagno,szambo. Bagietko, pamiętaj o czekoladzie.
 • 14.10.2018 - 3:50
  Bagietko, czy Ty nie umiesz zarabiać w inny sposób ?
 • 14.10.2018 - 2:23
  Czy ktoś wie, dlaczego w piątek, 12.10.2018 r. {godz.18.00) na zebraniu w Krzyszkowicach dotyczącym rozwiązania problemu bezpiecznego wjazdu (także przejścia) na zakopiankę nie było Szanownego Pana Posła Jarosława Szlachetki, ani Pana Radnego Pana Roberta Pitali ? Dlaczego nie było zaproszonych na zebranie przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad (nazywanych państwem w państwie)? Reasumując, znając dbałość Generalnej Dyrekcji o takich, jak my mieszkańców ( z konieczności zmuszonych codziennie wchodzić i wjeżdżać na zakopiankę z narażeniem życia) jest żadna. Działania Pana Posła, Pana Radnego (wpis na Wirtualnych Krzyszkowicach ) jak i całe zebranie ,są zwykłą kampanią wyborczą. Proponuję bardziej apartyjnym, bardziej zorientowanym w temacie mieszkańcom, abyśmy wzięli sprawę w swoje ręce. Nikt tego za nas nie zrobi. Sadzę,że trzeba zablokować (legalnie) zakopiankę. Inaczej nic z tego nie będzie. UMIESZ LICZYĆ, LICZ NA SIEBIE.
 • 05.10.2018 - 23:17
  Na mieście mówi się, że Bagietka, to jest Szanowny Pan Poseł Jarosław Szlachetka. Żarliwość wpisów pozwala tak myśleć. W końcu pomiędzy sesjami Sejmu ma trochę wolnego czasu...
 • 05.10.2018 - 22:35
  Szanowni Państwo, Pani/Pan Bagietka jest albo Panem Posłem Szlachetką , albo jego najemnikiem.Tyle mam do powiedzenia.Powinny być obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie PIS.
 • 03.10.2018 - 1:01
  Bagietko, otwieram lodówkę, a tam znowu Ty. Proponuję pójście a film "KLER". Ja obejrzałam. Albo na niego nie pójdziesz, bo to grzech, albo jesteś za głupia, aby go zrozumieć.

Senior Roku Małopolski: Stefan Patyk z honorowym wyróżnieniem

 • 14.10.2018 - 1:18
  Panie Seniorze Małopolski :"Nie zwracaj uwagi na krasnoludki, które kopią Cię po kostkach. Wyżej nie są w stanie dosięgnąć" (St. J.Lec). Dedykuję to Rutgerowi i Truskawce.Serdeczne pozdrowienia dla Pana. Życzę zdrowia.Nie dziwię się ,że PIS sprzeciwia się szczepieniom .bo to niektórych jego wyznawców powinno się zaszczepić przeciwko wściekliźnie (być może obrażam niczemu niewinne psy i inne stworzenia).
 • 12.10.2018 - 1:51
  Dlaczego milczą władze miasta i powiatu ? Halo, jesteście tam? Czy ktoś z władz pogratulował Panu Stefanowi Patykowi ? Oprócz chamskiej kampanii wyborczej wiedzcie o tym,także, że jest ktoś taki, jak Pan Patyk. Wiem , przecież, on myśli nie tak, ja wy. Cóż, nie jest wam z Nim po drodze. Najlepiej udawać , że KOD-u w Myślenicach nie ma.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 06.10.2018 - 2:35
  To jednak nie jest prawdą, że Pan Poseł interweniował, nie jest prawdą,że na Rondzie Koziołka Matołka zwanym Rondem Kaczyńskiego ktoś odważył się cokolwiek zawiesić nie mówiąc już o wstrzymaniu tam przez Policję ruchu na czas oględzin (napisu KONSTYTUCJA}.
 • 06.10.2018 - 0:44
  Czy ktoś mi odpowie, czy był taki napis i czy jest prawdą, że Pan Poseł Szlachetka wymógł na Policji czasowe zamknięcie ruchu na rodzie, na czas oględzin tego miejsca zbrodni ? (Wiem to od wkurzonych kierowców).
 • 03.10.2018 - 0:18
  O rany, teraz dopiero zauważyłam, że ktoś w sierpniu br. odważył się zawiesić napis KONSTYTUCJA na Rondzie św.p. Pana Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego. Mam pytanie, czy Pan Poseł Szlachetka o tym wie, czy cokolwiek zrobił, aby wykryć tego zbrodniarza, czy powiadomił odpowiednie służby ?
  Czy zbrodniarz został już pojmany ? Wg. mnie powinien już gnić w kryminale.

Wybory Samorządowe 2018: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

 • 06.10.2018 - 1:55
  Wielu z nas żyje wyborami.Pytam, dlaczego w Krzyszkowicach nie będzie zebrania wiejskiego przed wyborami ? Temat starej szkoły, a przede wszystkim zakopianki nagle zdechł ?
 • 06.10.2018 - 1:42
  Znaku drogowy, ogarnij się !

Krzysztof Halek podpisuje kontrakt dla Myślenic, prezentuje program i kandydatów na radnych [WIDEO]

 • 05.10.2018 - 23:07
  Bagietko, zamieniłaś Swoje śliczne zdjęcie na znak drogowy, którego chyba nie ma (nie wiem tego do końca, bo w większości latam samolotami). Daj spokój, niewiele osób nabiera się na Twoje teksty. Pachną hipokryzją i zapyziałym parafializmem ( zakładam optymistyczne, że to rozumiesz)

Wybory Samorządowe 2018: Zobacz kto kandyduje na radnego w Gminie Myślenice

 • 02.10.2018 - 20:20
  Bagietko, ręce opadają. Dziecinko,gdzie Ty pracujesz, bo nawet nie chcę się domyślać...

Krzyszkowice: Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Problem ciągnie się od lat

 • 24.09.2018 - 23:49
  Wiadomo, że długo bezpiecznego wyjazdu w Krzyszkowicach na zakopiankę nie będzie.Ale co ze starą szkołą, o którą walczył Pan Poseł z Panem Radnym a także kandydatem Panem Andrzejem Grzybkiem ?

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 22.09.2018 - 18:08
  Bagietko, są granice prostytucji.Mimo to pozdrawiam.
 • 22.09.2018 - 17:52
  Do Pani Ambroży, życzę Pani powodzenia, znam wiele zacnych, pracowitych osób o tym nazwisku. Niestety, jako kobieta ma Pani co najmniej trzy razy trudniej,aby cokolwiek wgrać.
Pokaż więcej komentarzy