Lula

Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 • 19.04.2019 - 13:53
  Państwo Nauczyciele, macie przechlapane!

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • 19.04.2019 - 10:49
  Najbardziej interesuje mnie to,że odezwała się Bagietka.Będzie ostro.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto w naszym regionie powalczy o euromandat?

 • 19.04.2019 - 7:49
  Doszłam do wniosku, że nasz kraj może uratować tylko wojna.W wyborach wybieramy, tych którzy zostali wybrani.Rządzą nami intelektualnie sprawni inaczej.Gdyby ludzie ucierpieli choć trochę biedy to szanowaliby się nawzajem.

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • 14.04.2019 - 14:05
  Halo! Radni! Obudźcie się z letargu ! Wiem,że lubicie wykrzykniki! Pozdrawiam! Suweren!
 • 14.04.2019 - 9:17
  "Właśnie wybieram się na zakopiankę z prawem jazdy znalezionym w chipsach. Nie pojadę w prawo i nie zawrócę pod" Krakowiakami". Dlaczego też mam mieć ograniczone prawa i być zmuszoną do jazdy przez Polankę ? A poza tym ktoś nam obiecał tunel, ale w zamian za to mamy te koszmarne płyty. Myślę, że mieszkańcy Psiar są szczęśliwi...Przecież wystarczyło wybudować dla nich mostek na Głogoczówce, taki chociażby dla samochodów osobowych. Ale tak to jest w państwie, w którym GDDKiA wie najlepiej, jak dogodzić ludziom ze wsi położonych przy zakopiance. Dopóki żaden z decydentów z GDDKiA nie musi codziennie wjeżdżać na zakopiankę w Krzyszkowicach (także w Głogoczowie, Jaworniku ), to tego nie zrozumie. Czy musimy się na to godzić? Może obecni radni Krzyszkowic zabiorą się do roboty. Głosowaliśmy na Was z nadzieją, że zrobicie cokolwiek dla suwerena. A tu na razie cisza."
  To tylko tyle. Nie wiem, czy dyskutujący wjeżdżacie na zakopiankę w Krzyszkowicach.Jeżeli nie wjeżdżacie, to jesteście szczęśliwymi ludźmi.
  Edytuj Usuń
 • 14.04.2019 - 7:17
  Vivaldi, Przyjacielu, to był sarkazm i tylko tyle. Pozdrawiam.
 • 13.04.2019 - 17:13
  Szanowni Radni, nie udawajcie, że nie czytacie tego forum .Jak na razie jest to jedyna forma komunikacji z Wami. Weźcie się chłopy do roboty. Chodzi o beton, pożal się Boże ochronny, w Krzyszkowicach. Przecież łatwiej jest coś zburzyć niż zbudować...No i myślcie o tunelu. Suweren patrzy.
 • 07.04.2019 - 21:01
  Co z tym betonem (pożal się Boże ) ochronnym? Radni, weźcie się do roboty.Może suweren jest cierpliwy, ale do czasu.
 • 02.04.2019 - 16:24
  Dziubku, pewnie tak jak Tobie i innym zależy na tym tunelu co najmniej tak samo jak i mnie. Byłam na zebraniu pod koniec ubiegłego roku. Mówiono tam o tunelu. Chodzi mi o to, że nie było tam ŻADNYCH konkretów.Było to przed wyborami. Kampanijny bełkot. Pamiętam, że właściciele będący, ewentualnie, podkopywani w przyszłości, zadawali pytania. Jeżeli usłyszałeś w odpowiedzi konkrety, to byliśmy na różnych zebraniach. Tunel na razie istnieje w wyobraźniach - niektórych. Kampania trwa w najlepsze. A jak powiedział klasyk "Ciemny lud to kupi".

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 14.04.2019 - 12:53
  Seneko, ja jednak mam nadzieję, że Zdziwiona nie jest nauczycielką.Tak, jak powiedziałeś-jest zwykłym PIS-owskim trollem. Chociaż z przeszłości przypominam sobie dwie damy-nauczycielki, które rzucały jajami w jakiegoś polityka - w Myślenicach.
 • 14.04.2019 - 11:01
  I tu jest pies pogrzebany.Stażyści kontra reszta.Boją się odezwać, bo od tego zależy ich przyszłość. Rząd chce Was wykiwać tak samo jak lekarzy rezydentów.NIE DAJCIE SIĘ!
 • 13.04.2019 - 22:25
  I tu Cię mam Pani Profesor. Skoro pracowałaś w oświacie tyle lat, to masz co masz.Wg. pani Zalewskiej masz co najmniej 6 tys. Podkreślam-wg Zalewskiej. Dziwię się, że wieszasz psy na nauczycielach "trójki". Wstyd, że byłaś lub jesteś nauczycielką. Śmiem twierdzić, że nie wiesz ile zarabia stażysta.Jeżeli jesteś przed emeryturą ,to łapiesz wszystkie zastępstwa, bo jako dyplomowany dostajesz, Ty wiesz ile.To liczy się Tobie do emerytury. A ile dostaje za to samo stażysta ? Zamiast solidaryzować się z koleżankami i kolegami wypisujesz to, co możemy wyżej przeczytać.Nie jestem nauczycielką, nie byłam nią i nie będę i... cieszę się, że nie miałam przyjemności z Tobą pracować.
 • 13.04.2019 - 19:39
  Ty , Zdziwiona wpięłaś się w dyskusję o edukacji, a tak naprawdę jesteś zwykłym PIS-owskim trollem.
  Edytuj Usuń
 • 13.04.2019 - 18:34
  Zdziwiona, powinnaś moją wypowiedź wziąć w cudzysłów.
 • 13.04.2019 - 18:20
  Do Zdziwionej dodam; gadasz PIS-owskim przekazem dnia. Szczęść Boże!
 • 13.04.2019 - 17:54
  " Nie chcę żyć w wielonarodowym kołchozie o nazwie „Unia Europejska”, w którym będą rządzić Niemcy, i w której dyskryminuje się normalność,
  a promuje wszelakiego rodzaju dewiacje. Gdzie zwierzęta i rośliny stawia się przed człowiekiem."

  Tak mówi Zdziwiona. Tak właśnie jest. Twój Guru stawia Krowę i Świnię przed Nauczycielem. Piszę o zwierzętach z dużej litery, bo szanuję Je bardziej niż Ciebie. A przecież nie o to tu chodzi. Polska, to także mój kraj. Jak Ci się nie podoba, to mamy, póki co, otwarte granice. Gadasz, jak nakręcona zabawka.Ulżyło Ci?
 • 11.04.2019 - 23:47
  Dziwię się Zdziwionej.
  Co ma do tego JP II ? Chociażbyś się zamodliła, to JP II nie wesprze Cię finansowo, gdy nie wystarcza Ci na zapłacenie rachunków i przeżycie do pierwszego. Stosujesz zwykły szantaż emocjonalny wobec ludzi, którym powierzamy swoje dzieci na wiele godzin dziennie. Jak powiedział Karczewski: nauczyciele powinni pracować dla idei. Więc niech odda swoje marszałkowskie pieniądze na fundusz wspierania nauczycieli. Problem edukacji omijały wszystkie rządy po kolei. Deforma Zalewskiej i piątki ludzi żyjących w alternatywnej rzeczywistości, przelały czarę goryczy. Tylko, że ci od piątek na nieszczęście nami rządzą... Za niedługo walniemy wszyscy łbem o beton.Ten, kto nie widzi jak drożeją koszty utrzymania, też żyje w alternatywnej rzeczywistości. Na nauczycieli wylewa się fala hejtu. Jest to bardzo przykre, chociaż nie byłam, nie jestem i nie będę nauczycielką. Rząd wiesza psy na Broniarzu i na strajkujących. Chce ich wziąć głodem. A Oni przecież tylko walczą o swoje. Ja nie dziwię się PIS-owi. Społeczeństwem ze słabszym systemem edukacyjnym i cenzurowaną kulturą łatwiej się rządzi i łatwiej znaleźć w nim wyborców populistycznej partii. Gdy więc oczekujemy podwyżek dla nauczycieli, bo widzimy w tym najlepszą inwestycję w przyszłość, władza może dostrzec w deficycie edukacji i kultury swoją szansę na inwestycję w przyszłość.Przyszłość SWOJEJ PARTII. Po prostu, głupim narodem łatwiej się rządzi.

  Do AABB;
  nauczyciele będą siedzieć w szkole do 16.00 i będą pomagać słabszym uczniom tylko daj im na to odpowiednie pomieszczenia, nieśmiało śmiem podejrzewać, że nigdy nie byłaś/byłeś w polskiej szkole. Szkoda mi czasu na opis, ile czasu nauczyciele pracują w domu, na swoich komputerach, swoich drukarkach, używają własnych telefonów, internetu itd. za które płacą z własnego ochłapu, który rzuca im państwo. Podawane prze Zalewską dane o wynagrodzeniach nauczycieli wzięte są z kosmosu. No ale ten, kto ogląda TVP Info też żyje w alternatywnej rzeczywistości. Bo jak powiedział klasyk "Ciemny lud to kupi". A Zalewska wyspowiada się i po wszystkim.
  Rząd nie szanuje nauczycieli, nie szanują ich też wyborcy PIS. Nauczycieli jest 700 tys. Są zorientowani, co się w naszym państwie wyprawia, więc nigdy nie będą pieszczochami władzy. Za to emerytów 6 mln i 3 mln rencistów jest szczęśliwych. Wystarczy im rzucić ochłap w postaci 888 zł. I Jarkowym nazywają zwykłą korupcję polityczną, za która tak w rzeczywistości zapłacą z własnej kieszeni.
  PAŃSTWO NAUCZYCIELE, TRZYMAJCIE SIĘ!

Myślenice: Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

 • 14.04.2019 - 10:26
  Maktorze, popieram , jeżeli wszyscy będziemy po sobie sprzątać, to problemu nie będzie.
 • 13.04.2019 - 16:30
  Bo po AWF-ie.
 • 13.04.2019 - 16:10
  Głosując na Pana Szlachetkę miałam poczucie bezpieczeństwa ;wykształcony, wysportowany,elokwentny, pobożny,były poseł, który poświęcił się dla Nas, bo zrezygnował z mandatu i boi się głupka, który mu groził?Teraz ja sama boję się.
 • 13.04.2019 - 13:41
  Popieram akcję. Wszyscy powinniśmy dbać o czystość.Wiem , że jest to banał. Reaguję na tych, co gdzie popadnie wyrzucają śmieci na moich oczach. Co od nich słyszę, pozostawiam dla siebie. Niektórzy jednak, albo na szczęście, spokojnie wyrzucają śmieci, gdzie trzeba. Mam wrażenie, że zapatrzeni w swoje smartfony, są oderwani od rzeczywistości. Służbisto, gratuluję, upolityczniłeś nawet śmieci. A one były za Ostrowskiego, są i za Szlachetki. A tak może przyjacielu, weź worek, przejdź się po okolicy i zrób coś dla miasta, w efekcie dla siebie.Pozdrawiam.

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 14.04.2019 - 8:11
  Do kkkk, rząd jest głuchy i ślepy. Dzieci i nauczycieli ma w poważaniu. Jak do dziś widać.Nauczyciele nie przywiozą do Warszawy opon, śrub itp. Walczą w cywilizowany sposób. Obawiam się, że bez skutku. Jest ich ok.700 tys. a emerytów jest z rencistami 9 mln. "Oni nam coś dali"-tak mówią emeryci po obiecanych 888 zł. Więc Państwo Nauczyciele - kopiecie się z koniem.JESTEM Z WAMI.
 • 13.04.2019 - 22:52
  Nieporozumieniem jest ,że nauczyciel w Warszawie zarabia tyle co w Pcimiu. Ten w Pcimiu nie strajkuje , jest bogaczem , ma duży dom , nie wie co to czynsz a rodzice masła i sera przyniosą i nie wie nawet ,że ser i masło podrożały.
 • 13.04.2019 - 16:49
  Stefano, idź do szkoły,popracuj chociaż jeden dzień i potem pogadamy.
 • 13.04.2019 - 14:16
  Napiszę tu swoje zdanie, bez czytania poprzednich wpisów. Środowisko nauczycielskie zostało podzielone. Dokładnie tak samo, jak lekarzy rezydentów i policjantów. Na temat innych zawodów nie będę się wypowiadać, bo nic na ten temat nie wiem. Początkujący zarabiają najniższą krajową.Jeżeli mają etat, to ich szczęście. Albo mają układy. Wiem, że tylko w Policji ma się etat. Ale jest tak że i po trzech latach też można wylecieć. Po służbie przygotowawczej.Wiem od przyjaciół, że wspomagają swoje dzieci , rezydentów-lekarzy finansowo. Tam jest też bardzo długa droga awansu. Po długich, ciężkich studniach. zarabiają, co kot napłakał. Uważam, że jest za duża przepaść między początkującymi i dłużej pracującymi. Szanuję dużej pracujących, ale aż takie dysproporcje w zarobkach są niesprawiedliwe.
 • 11.04.2019 - 17:00
  Vivaldi napisał :"Zawsze powtarzam, że każda recesja czyści rynek. Zostawić nie ruszać i dać działać tzw "niewidzialnej ręce rynku". Zadziałało w przypadku przedszkoli gdzie prywatne wyrosły jak grzyby po deszczu i mają się świetnie."
  Oj zdziwiłbyś się Vivaldi jak świetnie mają się przedszkola prywatne... Pogadaj z nauczycielkami, które tam pracują. Często zarabiają gorzej niż ci z przedszkoli samorządowych, bez Karty Nauczyciela, często poniżej najniższej krajowej.Niektórzy rodzice sądzą, że płacąc więcej mają gwarancję otrzymają lepszej opieki, zdrowego wyżywienia dla swoich dzieci. Nic bardziej mylnego; "biznes jest biznes". Świetnie to mają się właściciele tych przedszkoli. Jeszcze jedna sprawa; idź sobie przyjacielu w pogodny dzień na plac zabaw na starym osiedlu w Myślenicach. Często bywają tam dzieci z trzech przedszkoli prywatnych. Dlatego, że mają się tak świetnie, że nie stać ich własne place zabaw. Nie jestem pewna, czy jest to zgodne z przepisami. Jeżeli stałoby się nieszczęście, to wszystkiemu winien nauczyciel.

Zabytkowa Szkoła w Krzyszkowicach.

 • 14.04.2019 - 7:43
  Vivaldi, to nie o to chodzi.Ten budynek miał pogrążyć poprzedniego burmistrza. Zajmowało się tematem kilka instytucji.Prokuratura, chyba w Oświęcimiu, wcześniej Pan Janczykowski czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków, który wpisał budynek (w co najmniej dziwnych okolicznościach) do rejestru zabytków. Poprzedni burmistrz jakoś nie gnije w kryminale za zbrodnię częściowego wyburzenia. Temat umarł po wyborach. Czy walczącym chodziło o uratowanie budynku? Jak widać-nie.Swoją drogą w ładnej, pięknie położonej wsi, z odnowionym, a raczej od nowa wybudowanym dworem, piękną szkołą pozostało to, no właśnie; co to jest? Powinien to być wyrzut sumienia Naszego Radnego.Obu Radnych.
 • 13.04.2019 - 18:28
  Dziś mamy 13 kwietnia 2019 r. Panowie Radni weźcie się do roboty! W przeciwnym wypadku pomyślimy, że wybraliśmy Was tylko po to, abyście przytulili diety. Stara szkoła nadal straszy.
 • 05.04.2019 - 16:12
  No i o starej szkole cisza...Gdzie podziali się wielbiciele tego zabytku? Podła zmiana sama spowodowała pożar (wpisanie ,w co najmniej dziwny sposób, tego budynku do rejestru zabytków), potem ten pożar podsycała (doniesienia do organów ścigania) a po wyborach samorządowych straciła pamięć. A "ciemny lud" to kupił. Suwerenie, tylko się nie obrażaj, to określenie wymyślił naczelny propagandzista PIS-u.

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 07.04.2019 - 23:41
  Odniosę się do wpisu Służbisty: każdy, dosłownie KAŻDY może być nauczycielem. Niech tylko skończy studia magisterskie, niech ma kasę, aby kończyć nieskończoną ilość studiów podyplomowych (za własne pieniądze), bogatego męża lub żonę, aby wspierali ją/jego finansowo,niech ma odporność psychiczną, nieraz i fizyczną nie gorszą od komandosa .Aby móc uporać się z narastającymi problemami wychowawczymi, psychicznymi i niestety coraz częściej psychiatrycznymi swoich uczniów. Ten temat niestety leży w naszych szkołach. Udaje się, że go nie ma. Jeżeli nauczyciel ma mądrego przełożonego, to ma szczęście. Jeżeli ma etat, to tez ma szczęście, albo układy. Tak więc Służbisto, do dzieła, Kuratorium z kurator Nowak czeka na chętnych, których zatrudni do pracy przy egzaminach. Myślę, że w sam raz się nadajesz. Sądząc po tym co się dzieje, wkrótce okaże się, że do egzaminowania nie będzie potrzebna wiedza ani żadne wykształcenie. Żadne. Tylko chęć szczera. Szczęść Boże!
Pokaż więcej komentarzy