far44

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 09.03.2019 - 10:03
  Nie jest to do końca fair.
  Ze strony tytułowej aż bije na całą okolicę hasło w stylu minionej epoki - czynem wspólnym i wysiłkiem zbiorowym kolej zbudujemy. Uczciwsze byłoby wyraźne wskazanie, iż w tej ankiecie chodzi tak naprawdę o coś innego. Mówi o tym zresztą nasz obecnie panujący.
  Pytania dotyczą szeroko rozumianej mobilności i wynikających z tego potrzeb mieszkańców między innymi naszej gminy. Co więcej, wyniki ankiety mogą stanowić jednoznaczny dowód, iż pomysł z koleją niema racji bytu. S. mówi wyraźnie: "...bądź innego efektywnego rozwiązania".
  Nie chce mi się wierzyć, że gmina ( a także Marszałek ) nie dysponują wiedzą na tematy tak podstawowe jak mobilność mieszkańców, przybliżony odsetek osób dojeżdżających do pracy, szkoły np. na kierunku Mc-Krk, itd. Przez lata funkcjonujący "model pakistański" komunikacji zbiorowej nie jest przecież dziełem Marsjan. Ktoś to analizował, ktoś się zgodził.

Dobczyce:Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

Upadek Wisły Kraków problemem Gminy Myślenice?

 • 22.12.2018 - 22:57
  Cytat: "Podczas spotkania potencjalnych właścicieli Wisły z Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim poruszono kwestię bazy treningowej Białej Gwiazdy w Myślenicach"
  Już traciłem nadzieje, że "wielki świat" zawita kiedykolwiek do naszej mieściny, a tu taka niespodzianka.
  Może pora pomyśleć o jakiejś sympatycznej lektorce khmerskiego ... :)

Maska antysmogowa

 • 19.12.2018 - 15:51
  Maski dwóch głównych producentów można kupić u nas w niektórych aptekach. Firmy na swoich stronach wskazują tego typu miejsca. Niemniej, jeżeli w tym roku nic się nie zmieniło, to kupienie odpowiedniego modelu ( rozmiaru ) w Myślenicach będzie bardzo trudne. Sklepy mają po kilka sztuk towaru. Ja w zeszłym roku maskę kupiłem dopiero w Krakowie w jednym ze sklepów sportowych. Trzeba było się dobrze nagimnastykować żeby dobrać model i rozmiar. Maska wstępnie wytypowana na stronie po minucie przymierzana wróciła na półkę. Jeżeli rzeczywiście maska ma spełniać swoją funkcję ochronną to musi być dobrze dobrana. Jeżeli jeszcze na co dzień nosisz okulary to tym bardziej potrzebny będzie sklep z jak największym wyborem towaru. Niestety.

Wisła Kraków

 • 19.12.2018 - 13:21
  Nie ma to jak solidny zastrzyk gotówki ..... z Kambodży :)
 • 14.12.2018 - 7:27
  Przy 87 mln długu o pieniądzach należy raczej zapomnieć.
  Nie wiem jak wygląda dokładnie umowa między Myślenicami a spółką, która obecnie tonie. Kto tak naprawdę jest właścicielem zaplecza sportowego Wisły na Zarabiu. Mam nadzieję, że jednak Myślenice. Mam również nadzieję, że nie jest możliwa sytuacja, w której syndyk wyprzedając aktywa spółki zrobi deal z kimś trzecim, po czym nowy właściciel (?) wypnie się na miasto.

Dobczyce: Burmistrz Tomasz Suś zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium

 • 27.11.2018 - 21:02
  Jak jakaś plaga, wirus, rak, który atakuje kolejne organy w organizmie, mutuje i pasożytuje

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 11.11.2018 - 10:23
  Memento napisał/a:
  Zona posła podobno ma prace w orlenie ? A ja na to powiem tak :
  Pan X, znajomy już nie burmistrza :

  Pan X. pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
  Jedno dziecko pana X pracuje w urzędzie.
  Drugie dziecko Pana x pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
  Siostrzenia pana X pracuje w placówce podlegającej urzędowi
  Córka siostrzenicy pracuje w urzędzie.
  Zięć pana X pracuje w wodociągach.
  Sam Pan X. dorabia w wodociągach.

  Ktoś mi powie że to jest normalne ? Oczywiście o żadnym załatwianiu stanowisk tu nie ma mowy. Ot tak, niefortunnie sie złożyło. No i tu mamy do czynienia tylko ze znajomym, ciekawe jak to wygląda w najbliższej rodzinie? Jeśli z ta posada w orlenie to prawda , póki co wybaczam, daleko tu jeszcze do osiągnięcia wyniku poprzednika.

  Ostatni mój wpis w tym wątku. Teraz można atakowac :) Nie krepujcie się! Riposty nie będzie.
  Korytologia stosowana ...

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 22.10.2018 - 16:47
  PiS ma równo połowę mandatów w powiecie. Pozostałe 4 komitety podzieliły między siebie resztę miejsc. Żeby uratować skórę Tomal@Ostrowski musi zebrać wszystkie cztery komitety i wyrwać kogoś z PiS - u. Być może ironia losu sprawi, że tym razem, mimo pełnej mobilizacji tego jednego głosu zabraknie ...

Serial TTV kręcony w Myślenicach właśnie miał premierę. Jak oceniacie „O mały włos”?

 • 17.10.2018 - 12:12
  Za coś takiego to się dożywocie należy, najlepiej w więźniu o zaostrzonym rygorze.
  Ja rozumiem gościnność, otwartość zobowiązuje ... ale kto ich wpuścił do Myślenic !?!
  Ręce opadają.

Wybory Samorządowe 2018: Czy do podjęcia decyzji potrzebna jest debata wyborcza?

 • 23.08.2018 - 16:39
  Po pierwsze. Artykuł jak najbardziej na miejscu. Tylko pochwalić. Niemniej pytanie jest tak sformułowane, że już na starcie poddaje w wątpliwość sens organizacji danego przedsięwzięcia.
  Ja wiem, że dołączony tekst dokładnie wyjaśnia istotę sprawy i jednoznacznie podkreśla wagę i znaczenie potencjalnej debaty. Ponownie, tylko pochwalić.
  Jednak, ile osób zada sobie trud wczytania się w to co autor chciał podkreślić ?

  Paradoksalnie, do podjęcia decyzji mnie osobiście debata nie jest potrzebna ale sam proces wyborczy, jego istota plus zwykła ludzka przyzwoitość wymaga aby taka debata się odbyła !

  Generalnie trochę to smutne, że jesteśmy na etapie zastanawia się nad rzeczami oczywistymi.
  Skoro "my" dyskutujemy to co tu mówić o uczestnikach wyborów ....
  Osobiście nie wierzę, że "kandydaci" zgodzą się na cokolwiek co choćby z daleka będzie pachniało autentyczną wymianą poglądów, myśli i wizji rozwoju gminy przy nieskrępowanym udziale mieszkańców. Co jak co, ale akurat w tej "branży" to panowie nie robią, kolokwialnie rzecz ujmując.

  Po drugie. Chyba nikt nie zwrócił w dyskusji pod postami wyborczymi uwagi na jeden istotny niuans. Otóż przy obecnej liczbie kandydatów obaj Panowie liczą na "załatwienie" sprawy już w pierwszej turze. Przy minimalnym wysiłku, w oparciu o pseudo eventy i prymitywny przedwyborczy rytuał poddany pełnej kontroli. Gdzie tu debata .... cud by się musiał stać.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 14.08.2018 - 16:37
  Ludzie dajcie żyć !
  Jeden facet chce na burmistrza ( to ten na foci dla przypomnienia ), a Wy rozpętujecie taką dyskusję ...
  Chyba, że o to chodzi aby potencjalnych czytelników odstraszyć od wątku. Nie wiem, może się na mieście umówicie. Obgadajcie wszelkie kwestie fundamentalne ( ustrojowe, podatkowe, unijne, itp. ).
  Obiecuję Wam, że jak wrócicie dalej będziemy mieli ten sam problem. Czyli dwóch "super" kandydatów i ponad 40 tyś gminę niestety pogodzoną ( co byście nie napisali ) z tym faktem.

Myślenice: Radni wyznaczyli okręgi wyborcze. Mieszkańcy Chełmu będą głosować... w Osieczanach

 • 21.05.2018 - 12:11
  https://www.youtube.com/watch?v=8iQs5xZxrig

  Obejrzałem, poszukałem w sieci, celem porównania, innych tego typu "produkcji" ukazujących naszą miejscową pseudo elitę ( PiS, SP, Platforma ... ) i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jeden wielki sierociniec rodem z jakiegoś kiepskiego horroru w dodatku prymitywnie rozgrywany przez kilku gminno - powiatowych cwaniaków. Smutne.

Myślenice: Pracę radnych obejrzysz na żywo w internecie

 • 10.03.2018 - 12:23
  Przez tyle czasu towarzystwo adoracji wzajemnej dzielnie blokowało decyzję o udostępnianiu zwykłego stenogramu z posiedzeń, a teraz takie cuda ...
  Naprawdę nie można było wydać tych kilkudziesięciu tysięcy w imię rzeczywistej przejrzyści w pierwszym roku kadencji, a nie kilka miesięcy przed wyborami ? Pytanie rzecz jasna retoryczne.
Pokaż więcej komentarzy