far44

Wybory Samorządowe 2018: Czy do podjęcia decyzji potrzebna jest debata wyborcza?

 • 23.08.2018 - 16:39
  Po pierwsze. Artykuł jak najbardziej na miejscu. Tylko pochwalić. Niemniej pytanie jest tak sformułowane, że już na starcie poddaje w wątpliwość sens organizacji danego przedsięwzięcia.
  Ja wiem, że dołączony tekst dokładnie wyjaśnia istotę sprawy i jednoznacznie podkreśla wagę i znaczenie potencjalnej debaty. Ponownie, tylko pochwalić.
  Jednak, ile osób zada sobie trud wczytania się w to co autor chciał podkreślić ?

  Paradoksalnie, do podjęcia decyzji mnie osobiście debata nie jest potrzebna ale sam proces wyborczy, jego istota plus zwykła ludzka przyzwoitość wymaga aby taka debata się odbyła !

  Generalnie trochę to smutne, że jesteśmy na etapie zastanawia się nad rzeczami oczywistymi.
  Skoro "my" dyskutujemy to co tu mówić o uczestnikach wyborów ....
  Osobiście nie wierzę, że "kandydaci" zgodzą się na cokolwiek co choćby z daleka będzie pachniało autentyczną wymianą poglądów, myśli i wizji rozwoju gminy przy nieskrępowanym udziale mieszkańców. Co jak co, ale akurat w tej "branży" to panowie nie robią, kolokwialnie rzecz ujmując.

  Po drugie. Chyba nikt nie zwrócił w dyskusji pod postami wyborczymi uwagi na jeden istotny niuans. Otóż przy obecnej liczbie kandydatów obaj Panowie liczą na "załatwienie" sprawy już w pierwszej turze. Przy minimalnym wysiłku, w oparciu o pseudo eventy i prymitywny przedwyborczy rytuał poddany pełnej kontroli. Gdzie tu debata .... cud by się musiał stać.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 14.08.2018 - 16:37
  Ludzie dajcie żyć !
  Jeden facet chce na burmistrza ( to ten na foci dla przypomnienia ), a Wy rozpętujecie taką dyskusję ...
  Chyba, że o to chodzi aby potencjalnych czytelników odstraszyć od wątku. Nie wiem, może się na mieście umówicie. Obgadajcie wszelkie kwestie fundamentalne ( ustrojowe, podatkowe, unijne, itp. ).
  Obiecuję Wam, że jak wrócicie dalej będziemy mieli ten sam problem. Czyli dwóch "super" kandydatów i ponad 40 tyś gminę niestety pogodzoną ( co byście nie napisali ) z tym faktem.

Myślenice: Radni wyznaczyli okręgi wyborcze. Mieszkańcy Chełmu będą głosować... w Osieczanach

 • 21.05.2018 - 12:11
  https://www.youtube.com/watch?v=8iQs5xZxrig

  Obejrzałem, poszukałem w sieci, celem porównania, innych tego typu "produkcji" ukazujących naszą miejscową pseudo elitę ( PiS, SP, Platforma ... ) i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jeden wielki sierociniec rodem z jakiegoś kiepskiego horroru w dodatku prymitywnie rozgrywany przez kilku gminno - powiatowych cwaniaków. Smutne.

Myślenice: Pracę radnych obejrzysz na żywo w internecie

 • 10.03.2018 - 12:23
  Przez tyle czasu towarzystwo adoracji wzajemnej dzielnie blokowało decyzję o udostępnianiu zwykłego stenogramu z posiedzeń, a teraz takie cuda ...
  Naprawdę nie można było wydać tych kilkudziesięciu tysięcy w imię rzeczywistej przejrzyści w pierwszym roku kadencji, a nie kilka miesięcy przed wyborami ? Pytanie rzecz jasna retoryczne.
Pokaż więcej komentarzy