piotr_ek

Pożyczka na wesele córki.

 • 18.01.2018 - 20:41
  Teraz już nic nie da krytykowanie a ni użalanie się nad tą sytuacją.
  Pójść do wierzyciela i się dogadać, choćby u tych instytucji co rozbijają na raty. Nie brać kolejnych zobowiązań bo to błędne koło.
  Możesz wystąpić przeciw córce do sądu i domagać się od niej by ona uregulowała pożyczkę, nie Ty na weselu skorzystałaś a córka. Działałaś w dobrej wierze, więc możesz dochodzić swoich praw - choroba jest wypadkiem losowym i nie mogłaś wiedzieć że taka sytuacja wystąpi.

Ile płacicie za śmieci?

 • 18.01.2018 - 20:32
  Śmieci skoczyły na 9,8 i żadna petycja tego nie zmieni. Nie ważne przy Pis czy Po czy inna opcja, opłaty będą rosły z roku na roku a wiąże się to z tym, że wchodząc do Unii zobowiązaliśmy w kwestiach ochrony środowiska dogonić zachód. A z racji że wciąż jesteśmy biednym społeczeństwem to ponosimy duże koszty względem zarobków.

  Jedynie zamiast tracić czas na zastanowienie się co możesz zrobić. Odpowiem Ci jedynie albo sobie dorobić albo zmienić kwalifikacje i starać się o lepszą pracę. Opłaty w Polsce będą rosnąć z roku na rok. Choćby modernizacja energetyki. Niestety chcemy dogonić zachód po trupach. Powinno być to robione stopniowo, ale stały kompleks zachodu i w dużym stopniu to jest nasza wina. Nie rozumiemy, że nie które inwestycje, również prowadzone przez gminę na nie nas po prostu nie stać.

Wyjazdy zagranicę

 • 17.01.2018 - 20:41
  Nikt Ci nie zapłaci 20 euro za granicą za pracę. To wychodzi Ci po 10h x5 4000 euro tyle to zarabiają fachowcy ale nie w zwykłej fizycznej pracy. Nikt do innej jako obcokrajowca na początku Cie nie weźmie, pierwsze musisz się wykazać i znać język na dobrym poziomie.

  W Niemczech na porządku dziennym są stawki 10 euro na budowie, (pomocnik często mniej) i musisz się z tym liczyć. Jesteś obcokrajowcem.
  W Holandii i Wb na początku w pracy fizycznej dostaniesz po 8euro lub 7/8 funtów. czyli najniższe stawki.

  Jeśli chodzi o agencje to nie słuchaj. Jeśli nie masz załatwionej tam pracy z pracodawcą lub rodziny to tylko masz taki wybór. Zwykle potrącają 3 euro na godzinę + kasa za formalności i tp ale pomogą Ci znaleźć miejsce do spania i wszystkie dokumenty załatwić.

  "Można się skusić na początek na 17euro powiedzmy na okres próbny. - nie słuchaj takich bzdur. "
  Jak by mi ktoś dał 17 euro na okres próbny, to już bym rzucił wszystko i stał po drzwiami pracodawcy - skąd masz takie stawki ???

  Nikt CI nie zapłaci nawet 10 euro na godzinę za uśmiech ale za pracę, a jak będziesz w czymś dobry to wtedy możesz starać się o lepiej płatną pracę.

  Telefon, internet i poszukaj ofert np. addeco poland, lub jak znasz język to dzwon do posrednikow zagranicznych z siedzibą w polsce itp., ja polecam CI unikaj Polaków, bo Cię wykiwają. Na początku przez agencje a jak się ogarniesz to na miejscu coś znajdziesz sam.

  Wujek mój robił kilka lat w piekarni za marne pieniądze w Niemczech. Po kilku latach nauki języki, zmianie kwalifikacji wreszcie znalazł lepiej płatną i lepszą pracę.

  Zasada jest jedna jeśli tu sobie nie radzisz, to tam też sobie nie poradzisz.
  Do odważnych świat należy, nie polegaj na innych tylko sam się ogarnij i jeśli chcesz jechać to szkoda czasu na maile na forum tylko szukaj ofert i doszkalaj język,
  Tak na prawdę to w każdej agencji możesz trafić na nieuczciwą ofertę i pracodawcę i możesz wrócić z kwitkiem do domu. Dlatego tak dużo daje znajomość języka bo w razie czego możesz na miejscu jeszcze poszukać, a jak nie potrafisz się porozumieć to będzie CI ciężko.
Pokaż więcej komentarzy