Czarosław

Gdzie kupię buty profilaktyczno - korekcyjne dla dziecka???

 • 23.04.2019 - 16:02
  Czy jest w Myślenicach lub okolicy sklep gdzie można kupić kapcie- sandałki profilaktyczne
  dla dzieci takie jak Danielki, Adamki, Aurelki, Profilki itp.?

Budowa przedszkola w Jaworniku

 • 18.04.2019 - 0:13
  Andzianowa1-Do przedszkola w Jaworniku z młodszych roczników dostają się tylko " wybrane " dzieci.Koleżanka pracowała i jej mąż również i syn się nie dostał ale miejca dla jedynaków, których mamusie siedzą w domu i nie muszą pracować bo mężowie prowadzą firmy były.Na pytanie dlaczego tamte dzieci się dostały a jej dziecko nie, pani dyrektor nie umiała udzielić odpowiedzi.Syna zapisali do przedszkola w Myślenicach i teraz również córkę i tam miejca dla nich się znalazły.Na wsiach niestety nadal obowiązują zasady kumplostwa, kolesiostwa i znajomości sąsiedzkich i w równym stopniu wywyższanie przez kadrę nauczycielską dzieci ze względu na majętność i pochodzenie.

Właściciele nie mają serca? Kilka dni temu zamarznięte psy. Teraz zaniedbany spaniel w Osieczanach

 • 23.01.2019 - 12:55
  Dopóki w Polsce nie zmieni się prawo, tacy pseudo właściciele czworonogów nadal będą czuć się bezkarni.Surowe kary pieniężne i więzienia,ponoszenie kosztów leczenia i dożywotni zakaz posiadania zwierząt za znęcanie się i zaniedbywanie skutecznie wyeliminowały by takie praktyki.Powinien być też obowiązek czipowania i sterylizacji a gminy powinny dopłacać i informować mieszkańców zamiast później utrzymywać latami bezpańskie zwierzaki w schroniskach.Dobrze że chociaż są jeszcze ludzie, którym nie jest obojętny los braci naszych mniejszych i zgłaszają takie traktowanie odpowiednim służbom.Reagujmy kochani i brońmy ich, bo bez jedzenia i picia, na krótkim łańcuchu, często latami katowane same sobie nie poradzą.

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

 • 31.12.2018 - 22:17
  Maga30 i jeszcze chusteczki nawilżone.
 • 31.12.2018 - 22:06
  Maga30-ubrania (koszulę do porodu i na następne dni, szlafrok, pantofle, skarpetki, biustonosze do karmienia), wkładki laktacyjne,szczotkę do włosów,gumkę do włosów,żel do higieny intymnej, żel pod prysznic, szampon do włosów,ręczniki, sztućce, wkłady poporodowe, odciągacz pokarmu, paracetamol, pampersy dla dziecka,wodę mineralną , telefon.Jeżeli nie będziesz czegoś miała to zawsze możesz poprosić kogoś z rodziny żeby przyniósł.

Myślenicko gwara

 • 14.12.2018 - 10:18
  zygi napisał/a:
  CHAW...............to chyba calkiem z dolneeeeeeeeeeeeego
  Mieszkam z 10 km od Dolnego a słowa tego używała często moja babcia więc nie wiem czy na Dolnym też tak się mówi.
 • 14.12.2018 - 9:58
  Jest jeszcze "mietła" i " łyskanie".
 • 14.12.2018 - 9:53
  ZdolnaZDolnego u nas mówiło się" chabazie" i jeszcze "kole"i " chaw" albo " chawoj".

Biopsja

 • 18.11.2018 - 1:08
  Mewka91 a czy robiłaś jakieś badania ogólne.Znajomy miał podobny problem i okazało się że to cukrzyca w zaawansowanym stadium.

Sala weselna

 • 05.11.2018 - 17:02
  Sala Limex to raczej tak na 150 osób.Ciężko by było raczej tam pomieścić więcej niż 200.Obsługa taka sobie i jak pada deszcz to ciężko się tam dostać bo wszędzie wielkie kałuże.

Remont mieszkania na osiedlu 1000-lecia

 • 02.11.2018 - 10:54
  Dokładnie tak.Są takie ościeżnice, które można nałożyć na stare futryny, doskonale je maskują i nie pomniejszają wcale wejścia.Można je kupić w takim samym kolorze jak drzwi.W każdym sklepie w którym można kupić drzwi takie mają.Z wycinaniem i kuciem starych w bloku to nie taka prosta sprawa.

Ślub - ile to jest "co łaska"?

 • 30.10.2018 - 17:27
  Biorąc ślub kilkanaście lat temu dawało się księdzu 400-700 zł i tak po 150-200 organiście i kościelnemu.My daliśmy 200 księdzu i po 100 organiście i kościelnemu.Msza była piękna.Uważam że za godzinę pracy to wystarczająco.My na te 100 czy 200 zł musimy pracować ciężko cały dzień i jeżeli ksiądz by powiedział że mało to tak trzeba mu to wytłumaczyć.Osobiście uważam że i tak sakramenty powinny być za darmo.

Alergolog

 • 28.10.2018 - 23:00
  Witam.Mam pytanie.Czy w Myślenicach przyjmuje gdzieś alergolog na NFZ.

USG piersi?

 • 28.10.2018 - 21:35
  Na NFZ przyjmuje w szpitalu dr.Kuklińska tylko trzeba mieć skierowanie a prywatnie przyjmuje w pierwszej ulicy za płatnym parkingiem tam gdzie dr.Chęciński ginekolog.Doskonale czyta obrazy, co nie wszyscy potrafią i jest bardzo dokładna w tym co robi nawet najmniejszą zmianę wykryje.

Rozbudowa żłobka, modernizacja budynków i inwestycja w dzieci-to pomysł Krzysztofa Halka na edukację

 • 04.10.2018 - 17:00
  Ona25 napisał/a:
  Budowa przedszkola w Jaworniku?? Haha. Pana Kolega ( obecny burmistrz ) juz raz to obiecal... od wrzesnia dzieci mialy isc do nowego przedszkola i co? Wielkie jajco. Nic nie zrobil. W telewizji tylko pieknie bajki opowiadal.
  Ona25 dokładnie.Przedszkole w Jaworniku miało być już wybudowane z 10 lat temu.Znajomi żartują że ich syn miał do niego chodzić ale się nie doczekał, to może chociaż ich wnuki się załapią.Niech kandydaci się tam przejadą i zobaczą ten grzyb , smród pleśni, ciasnotę , brak stołówki i na piśmie zadeklarują budowę albo rezygnację ze stołka to cały Jawornik pójdzie na nich głosować.

Może wystąpić na Mistrzostwach Świata, ale potrzebuje waszego wsparcia [WIDEO]

 • 04.10.2018 - 16:44
  Czytam i czytam i wszyscy mają po trochę racji.Z jednej strony chłopak ma szansę wyjechać na zawody i szuka pieniędzy( sponsorów) co jest normalne a przy tym prosi i nikogo nie zmusza żeby mu dał.Z drugiej jednak strony ma 29 i dwie zdrowe ręce do pracy a 6500 to nie jest jakaś wielka kwota do zarobienia, znam chłopaków którzy od 16 r życia już dorabiają gdzie mogą a tacy w wieku 29 ciężko pracują od rana do wieczora,mają rodziny na utrzymaniu, budują domy i wiedzą jak ciężko przychodzi każdy grosz.Myślę że najlepiej pochodzić po firmach których u nas nie brakuje i tam szukać sponsorów niż prosić ludzi którzy ciężko pracują i z każdą złotówką się liczą.

Okna

 • 21.03.2018 - 11:50
  Kupując niedawno okna do domu też mieliśmy problem z wyborem firmy.Wybraliśmy Pagen i jesteśmy zadowoleni.Dobra obsługa- nie wciskają tylko doradzają,cenowo i jakościowo też lepiej niż reszta. Warto poprosić o wycenę kilka firm i wtedy ma się jasny obraz sytuacji.Dobrze jest też popytać znajomych którzy kilka lat wcześniej montowali okna czy po tym czasie są nadal zadowoleni.

Tak będzie wyglądać myślenicki Rynek w 2020 roku. Na jego przebudowę gmina otrzymała 25 mln zł

 • 02.03.2018 - 15:40
  bono napisał/a:
  Moje nie, nie mam zwierząt i nie mam zamiaru płacić za czyjeś fanaberie.
  Bo w schroniskach jest co, wilki, sarny, szczury, króliki lisy? nie, są psy. A skąd się psy biorą, żyją jako dzikie? Psów dzikich nie ma.
  ?????? Ktoś coś chyba brał.
 • 02.03.2018 - 12:15
  Zwierzęta z naszej gminy trafiają do schroniska w Nowym Targu.Ktoś ma tu chyba jakiś problem z przysfajaniem tekstu bo wybiera z niego to co mu na rękę.Skoro jesteś taki mądry to sam pomyśl jak obciążyć tych " którzy pieski reprodukują" a nie wbijaj do mnie zębów.
 • 02.03.2018 - 7:36
  Mieszkańcy wybierają tych którzy te stawki ustalają więc widocznie ludziom one pasują skoro od lat te same twarze.Wybieramy ich żeby rządzili to po co później pretensje.Uważam że każda gmina powinna mieć swoje wysypisko, oczyszczalnię , schronisko i inne przydatne mieszkańcom obiekty.A to że powinniśmy mniej płacić za śmieci , wodę i ścieki to już osobny temat.Rynek ma swój urok i uważam że są bardziej potrzebne inwestycje niż jego modernizacja.Ja piszę o schronisku inni o parkingu który też uważam jest bardzo potrzebny.Proszę nie nazywać moich pomysłów głupich.My też psy i koty wozimy do innych gmin i to one mają z nami problem.
 • 01.03.2018 - 20:01
  My też wozimy do innych miejscowości a ci co bawią się pieskiem dwa miesiące i później wyrzucają to raczej się nim nie zajmą.Lepiej wywieźć do schroniska do innej miejscowości i nie widzieć problemu panie/ni bono.
 • 01.03.2018 - 12:10
  Zamiast muzea budować lepiej by zwierzętom pomogli.Bezdomne psy i koty wywozi się do innych miast gdzie słuch o nich ginie zamiast jakieś schronisko lub przytulisko wybudować.Czasami pies się zgubi i zostaje przewieziony do schroniska.Gdyby takie było u nas wielu właścicieli udało by się odnaleść i na pewno by było w Myślenicach więcej adopcji bo nie każdy ma możliwość jeździć po schroniskach.
Pokaż więcej komentarzy