maria teresa

Konrad Kowal z Myślenic autorem smoczego muralu w Krakowie [WIDEO]

 • 15.05.2014 - 22:28
  chciałabym mieć takie kolorowe dzieło na kamieniczce, w której mieszkam w Myślenicach!

Inspektorzy nadzoru budowlanego skontrolują legalność reklam w centrum

 • 15.04.2014 - 18:14
  ja bym chciała, by nie tylko skontrolował ale i spowodował ich znaczne ograniczenie... naprawdę miasteczko bez reklam tylko by zyskało światło i urok

Palimy czym popadnie? Czy w Myślenicach przyjąłby się zakaz palenia węglem?

 • 03.02.2014 - 16:15
  kiedyś paliłam weglem. paprałam się, babrałam. dźwigała popiół, płaciłam za przywóz, zniesienie do piwnicy. (jestem sama w domu..) Teraz palę gazem, ale płacę przez cały rok równa kwotę, tak że wychodzi moi za rok 270 zł więcej niż jak kiedyś węglem No ale węgiel tez idzie w górę, podpałka też. Więc można tak zorganizowć, by nie bolało . A swoją drogą: węglem i drewnem a nie SYFEM!!!!

Ziemia

 • 19.01.2014 - 20:41
  nikt nic nie wie?
 • 15.01.2014 - 21:36
  JA chcę przyjąć.... potrzebuję do podniesienia poziomu w małym ogródku
 • 14.01.2014 - 13:22
  czy ktoś wie, gdzie można załatwić przywóz wywrotki ziemi na terenie Myślenic?

"Przed sklepem jubilera" w Krakowie

 • 24.06.2013 - 17:10
  Po wczorajszym spektaklu w krakowskim kościele św. Jadwigi otrzymałam opinię na temat naszej gry. Autorem jest mgr Zbigniew Bachmiński, radny gminy Bochnia, wieloletni nauczyciel i logopeda. Ponieważ słowa są pochlebne i dla mnie osobiście, więc pominąwszy cnotę skromności zamieszczam całą treść. oto ona:


  "Bardzo mi się podobało. Zagraliście wszyscy koncertowo.
  Ty potwierdziłaś swój kolejny talent. Byłaś psychicznie cała w swojej roli. Przekonująca, autentyczna, ale nie "prywatna". Tekstu miałaś dużo. To przecież główna postać. I tekstu trudnego aktorsko. Karol Wojtyła nie pisał łatwych dialogów, a raczej filozoficzne rozważania. Reżyser musiał więc dodać do tego ruch po scenie, aby nie wypadł "wieczór poezji". I w ruchu też byłaś swobodna. Podziwiam.

  Wzruszyłaś mnie też momentami , a Karol Wojtyła kazał mi się zastanawiać nad moim pojmowaniem miłości.

  Młodzi mieli swój kawałek pantomimiczny i kawałek tekstowy. I też wyszli z tego przekonywujący. A było przecież ogromne niebezpieczeństwo banału.

  Nie było słabych punktów. Mieliście dobrą dykcję i było słychać każde słówko. Mistrza Pniaczka przedstawiono jako aktora scen krakowskich, więc macie opiekę profesjonalną. I to nie na darmo.

  Jestem też pełen podziwu, że udało Wam skomponować się w tak liczny zespół. To sukces, w chwili, gdy młodzi wolą portale społecznościowe, czy gry na konsoli."

Introligator

 • 20.01.2013 - 23:28
  to znaczy gdzie? nie jestem tu długo, nie wiem, gdzie jest rybka...
 • 20.01.2013 - 20:31
  czy jest w Myślenicach introligator? gdzie?

Ziemia Myślenicka -msza w intencji zespołu

 • 20.01.2013 - 20:30
  nie widzieliscie tylu członków zespou, którzy "na cywila" z przyczyn np. zdrowotnych stali obok nas? Czemu w Was tyle jadu? Nie uczestniczyliście zatem w Mszy św. tylko byliście ciałem ... wybaczamy wam złe słowa....

Niania w Myślenicach

 • 13.01.2013 - 16:32
  gość: ziomos142a napisał/a:
  dajcie babce i po kłopocie
  a cóż to za tekst! co to jest ; Babka!? musi? nie musi! sama mam 6 wnucząt i gdyby mi "kazali" to bym sie wypięła... jak przepraszam "produkowali" to mnie nie wołali...wiec jak mam czas i OCHOTĘ albo jest nagła jakaś sytuacja. Nie wiem, kto to napisał: dajcie babce.... ech...żal człowieka

Rewitalizacja osiedla: Obwodnica, parking, w miejscu blaszaków budynek usługowo-handlowy

 • 13.01.2013 - 16:27
  zbyszek963 napisał/a:
  No witam. Nie mieszkam - już - na osiedlu, ale mam podobny problem. Mieszkam mianowicie na ul.Mickiewicza i codziennie z okna widzę paskudne 4 blaszaki - parkingi dla wybranych. Za nimi jest parking członków Zorzy mieszkających w trzech okolicznych blokach. Został on "odizolowany" pachołkami od miejsc parkingowych mieszkańców bloku nr 6 skupionych we wspólnocie mieszkaniowej. Kompletnie bez sensu. Na parking członków S.P. Zorzy prowadzi brama - cud techniki. Zamknięta na klucz - po lekkim pchnięciu - otwiera się dla każdego kto chce wjechać. Pogratulować myśli technicznej. Ale nie o tym chciałem. Generalnie jestem przeciwny podziałom na lepszych i gorszych, mających miejsce parkingowe czy nie - chodzi mi o to, że gdyby zlikwidować te blaszane straszydła i wyburzyć mur - pozostałość po placu na węgiel to powstało by całe mnóstwo miejsc parkingowych i nie było by potrzeby takiego idiotycznego podziału.
  celna uwaga! te blaszaki to kompromitacja... estetyka pożal się Boże tego odcinka ulicy... i ten kawalek wygrodzony, komu to służy? może zrobić jakieś piętrowe ladne garazę, dla większej ilości mieszkańców.... coś chyba można mądrego i ładnego , a przede wszystkim funkcjonalnego zaprojektować

SONDAŻ: Występ Ziemi Myślenickiej w Polsacie newsem 2012 roku

 • 04.01.2013 - 20:55
  Gratulacje! należy się Wam!!!!!!

Przedszkolanki zgubiły czterolatka podczas spaceru

 • 19.12.2012 - 20:25
  mummy napisał/a:
  worker napisał/a:1 przedszkolanka z przodu, 1 w środu i 1 na końcu + kamizelki w jaskarwych kolorach i żadne dziecko nie odłączy się od grupy. 20 szkrabów to duża grupa.Tylko, że wg przepisów na 25 dzieci przypada jedna pani.
  nieprawda! na 15 dzieci ma byc obowiązkowo 1 osoba dorosła!!!!

TOP 20: Najczęściej czytane teksty w 2012 roku. Wybierz najciekawszy

 • 18.12.2012 - 19:24
  a właśnie, ze Ziemia powinna wygrać! promuje miasteczko w całej Polsce! 25 lat cieżkiej pracy, wyrzeczeń, ale i ogromnej radości jaką dają widzom niech będzie nagrodzone!!!!!

RONDO ŚRÓDMIEŚCIE: Jakie nadać mu imię?

 • 06.12.2012 - 21:16
  a nie starczy Słowckiego? przecież ulica tam się zaczyna, łatwo trafić...

Wasze zdjęcia Myślenic i okolic :)

 • 17.10.2012 - 21:35
  wlodek1960 napisał/a:
  [quote=adzygmunt] myśleniczanin55 tutaj się mylisz.
  Ty też się mylisz adzygmunt:) W latach 60 tych ubiegłego wieku nie istniało takie pojęcie jak "panorama sferyczna", bo nie było jeszcze komputerów, a taka panorama może istnieć tylko w pamięci komputera. Chodziło ci o zwykłe płaskie zdjęcie-panoramę, ale przecież myśleniczanin55 nie mówił o takim zdjęciu, tylko o panoramie sferycznej. Ale myśleniczanin55 też się myli, bo ta panorama z wieży kościoła nie jest "sferyczna", tylko "cylindryczna", bo nie obejmuje całej sfery. Ale to już taki niuans techniczny:)[/quote]może warto zrobić jakąć wystawę tych panoram? jestem nowiutką mieszkanką Myślenic i z ochotą oglądnęłabym to miasto z dawniejszych lat...

Co myślicie o zdjeciach z katastrofy smolenskiej ,które są w sieci?

 • 17.10.2012 - 21:31
  czy to jeszcze ludzie? mam na myśli tych, co tu wypisują te brednie...

Myślenice: Nieprzytomna leżała na ławce – miała ponad 4 promile

 • 19.02.2012 - 15:11
  ojklhd JESTEŚ BEZNADZIEJNY..

Koncert noworoczny Ziemi Myślenickiej i Orkiestry Kameralnej

 • 04.02.2012 - 21:08
  dzieje sie i tu i tam i jeszcze gdzieś. I dobrze. Nie odbierajcie radosci innym, raczej zachęcajcie do działania na różnych frontach. MOKiS ma złe strony działania ale i tam coś się czasem dzieje. Kazdy niech robi swoje jak umie i jak najlepiej da radę.
Pokaż więcej komentarzy