Pablo

Telefon

 • 11.10.2017 - 23:12
  GS napisał/a:
  Telefon to telefon . Szukam fachowca od telefonów. A nie debilii którzy nie mają z kim pogadać więc dają rady na forum . A skoro masz czas na poświęcenie czasu na pisanie głupot to twoje życie jest naprawdę ubogie .
  Twoje za to jest bardzo bogate...
  Właśnie kosztowało Cię nowego fona... Muszę powiedzieć, że faktycznie nie powinieneś słuchać takich rad. Teraz daj dziecku samochód...
  Powodzenia...
 • 10.10.2017 - 22:38
  Dziecko zablokowała to i może odblokuje....? Może trzeba ładnie poprosić?

  A tak serio to chyba dobra nauczkę, bo z tego, co widać w około, to rodziców chyba na prawdę powaliło i faktycznie dają wypasione telefony dzieciakom do zabawy. I to w dodatku takim małym oseskom. Od czego są klocki i lalki... Oto skutek mądrości rodziców...

  Nawet nie podnoszę tematu dawania takich telefonów dzieciom do codziennego użytku...

Aktualności z Trzemeśni

 • 10.10.2017 - 23:48
  To może chociaż tym dzieciakom kamizelki odblaskowe kupcie....???!!!

  ...jak się chodnika nie da teraz zrobić.

Miejsca parkingowe przy nowo powstających blokach deweloperskich

 • 10.10.2017 - 23:08
  niebieskooka123 napisał/a:

  (ciach początek)... Wiecie gdzie jest problem? To że każdy musi samochodem jechać. Do komunikacji nie wsiądą bo jeździ jak chce a nie zrozumieją że to oni są winni takiej sytuacji.
  (ciach środek)...
  Jedynym rozwiązaniem jest komunikacja zbiorowa....(no i ciach koniec)
  1. Do pierwszej części cytatu: Jak sobie wyobrażasz pracę człowieka, pozbawionego możliwości pracy na etat (samozatrudnienie, jednoosobowa działalność, umowa śmieciowa, etc.), gdzie musi mieć w swojej pracy: komputer, wiertarkę, giętarkę, wkretarkę, agregat do tynków czy jeszcze jedno ze stu innych sporych rozmiarów narzędzi, dzięki którym zarabia na życie... A do tego nie ma jednego miejsca pracy? Chciałbyś zobaczyć takiego nieboraka z tym sprzętem w busie, tramwaju czy jeszcze innym środku komunikacji zbiorowej???
  2. Do drugiej części cytatu: Komunikacja zbiorowa... w Myślenicach? A jest coś takiego? Wiem od znajomych, że w Święta BN czy Wn, nie ma czym dojechać do Krakowa, bo panom z bus-ów się nie opłaca jechać z 1 czy 5 czy 10 osobami. I nikogo nie interesuje, że te osoby jadą do pracy... Lekarze, policjanci, strażacy, hutnicy, itd. to przecież zawody, które są w zasadzie służbą i wykonywane są na tzw. pełny zegar. Nie ma przerw świątecznych, ani długich weekendów. Zatem co powoduje, że Ci ludzie nie mają szans dostać się do swojej pracy za pomocą zbiorowego środka transportu i zmuszeni są korzystać z innych form?

  Odpowiedzi należy szukać chyba u władz miasta, bo tam wydawane są koncesje... :-)
  Co do pierwszej części to też chyba w końcu pora uregulować stosunek pracy ludzkiej wobec tego państwa...
  Czy starczy sił i odwagi?... Czas pokaże...

APEL DO WŁADZ

 • 01.10.2017 - 7:54
  To miasto już od dłuższego czasu słynie z tego, że tutaj nikt się z nikim dogadać nie może...
  Czy to będą ekrany czy woda w kranach, przebudowa węzła na Zakopiance, stok narciarski, obwodnica do Jasiennicy, czy cokolwiek innego, to i tak nikt nawet nie posłucha tego co mają inni do powiedzenia. Racja zawsze jest po mojej stronie i koniec.
  Nawet to, co jest pisane na tym forum. Wystarczy poczytać komentarze. Oddają doskonale sposób myślenia tej społeczności...
  A z takim myśleniem i sposobem postępowania, w tym jakże pięknym zakątku świata, nigdy nie będzie takiego statusu tego miasteczka, żeby można było nazwać go rajem... Niestety. :-)
 • 28.09.2017 - 7:09
  Turyści i tak już od dawna omijają to miasto szerokim łukiem. Szkoda kasy na kolejne ekrany.

Myślenickie komisy telefoniczne

 • 16.07.2017 - 22:35
  Kobaltowy napisał/a:
  Najbliżej z zaufanych to możesz podczas zwiedzania Krakowa podskoczyć do miketelu. Niestety pecha mam do telefonów i byłem już trzy razy. Znajomy tam pracuje także nie słyszałem żeby robili jakąś kaszanę. Ceny i jakiś kontakt jest na miktelgsm.pl
  Niezły refleks.... 2 lata po pytaniu jest odpowiedź. Na pewno się przyda pytającemu. Trzymał tego fona do dzisiaj, żeby go jeszcze do Krakowa wlec... Brawo Ty. :-)

Motoparalotnia

 • 30.06.2017 - 22:21
  kacper6 napisał/a:
  Czytanie ze zrozumieniem też boli? ;) chodzi mi o osoby z Myślenic lub najbliższych okolic, żebyś Pablo na pewno zrozumiał, chodzi mi o tych których czasem widać jak spojrzysz w górę. Wiem ze to osoby z najbliższej okolicy. Miałem przyjemność rozmawiać jednym z tych panów, kiedy kupował u mnie świece do silnika do swojej motoparalotni i mówił że często startują z Osieczan oraz że kilku z nich ma licencje na loty tandemowe. Niestety nie poprosiłem go o kontakt, a nie mam możliwości stacjonować co wieczór w tamtej okolicy i liczyć na szczęście że akurat rozpoczną lot z tego miejsca,stąd moje pytanie.
  Ja na pewno nie chciałem nikogo urazić.... Ty to robisz, a nie wiem po co...?

  Okolice Wieliczki to chyba nie jest Szczecin... ??? Wszystkie informacje podałem na tacy. Wystarczyło tam tylko zagladnąć...

  Poczytaj Waść najpierw linki, które umieściłem, a potem komentuj...

cukiernia .

 • 29.06.2017 - 22:51
  Majorek12 napisał/a:
  Polecam ciasta z czeresniowego sądu, pyszne dawno takiego dobrego nie jadłam.
  A gdzie jest ten Sąd (...?) ?

Policjant służbista podczas procesji na osiedlu .

 • 23.06.2017 - 22:27
  Strozaninek napisał/a:
  Tak za to, ze policjant pouczył kościelnego obwinmy muzułmanów we Francji. A wiesz, ze w RPA ludy bantu robią eksterminację człowieka białego, a u nas wredny policjant pouczył kościelnego i nie uszanował monstrancji.... a w Arabii Saudyjskiej kobiety musza nosić hidżab, bo inaczej nie szanują wiary....
  No to, żeś teraz pojechał... Ale droga do RPA czy Arabii przecież stoi otworem... :-)

  Nie kombinuj za bardzo, bo przesadzać łatwo. Ja tam niezależnie od upodobań myślę, że chociażby z powodu tradycji czy lokalnych zwyczajów warto takie rzeczy pielęgnować. Bo Naród pozbawiony tradycji nie może mówić o wolności. A tę już na przestrzeni minionych wieków traciliśmy wielokrotnie...

  Moim zdaniem każdy rodzaj przejawy kultu religijnego do którego jesteśmy przyzwyczajeni powinien mieć rację bytu. Przecież nikt nikogo (jeszcze) do takiego kultu nie zmusza.

  Jak wiadomo są w tej społeczności jeszcze inne religie i nikt z tego powodu nie robi żadnego halo.... Wręcz przeciwnie. Są i dobrze się mają. Kompletnie nie rozumiem podejścia gdzie robicie "gownoburzę" o takie pierdoły.

  Ksiądz jeździł przez 20 lat z pod tej kapliczki do kościoła? Jeździł. To czemu ma nie jeździć dalej? Jakieś nowe przyszło czy co? Totalnie nie rozumiem tej dyskusji. Było? to niech jest. I już.

  Teraz uśmiech na twarz i kończymy ten temat. :-)

  Pozdrowienia dla wszystkich.
 • 18.06.2017 - 22:56
  A ja to podsumuję następująco:

  1. Po tym wątku już wiem dla czego to miasto jest takie zgorzkniałe. Mam na myśli: brak porozumienia w partiach rządzących (Burmistrz – Poseł na Sejm), brak spójności w inwestycjach, a tym samym brak Inwestorów, którzy wybrali np. Dobczyce, brak porozumienia i wieczne problemy z wyciągiem na Chełm, wieczne problemy z parkowaniem samochodów na myślenickich drogach (w Dobczycach nie ma czegoś takiego), brak porozumienia w sprawie obwodnicy (prawdopodobnie inwestycja nie dojdzie do skutku), takiemu a nie innemu postępowaniu lokalnej Policji, etc….. Odpowiedź jest następująca - totalny brak porozumienia pomiędzy ludźmi, brak wspólnego celu i brak tolerancji. Wszyscy są najmądrzejsi i mam wrażenie, że na 100% nieomylni. Nie potrzeba być odkrywcą, żeby zrozumieć, iż tutaj nikt z nikim się nie "dogada", bo taki stan jest już od wielu lat.

  2. W Internecie wiele osób czuje się bardzo anonimowo i pozwalają sobie na zbyt wiele. Kraj i nasze miasto również jest od wielu lat katolickie (uważam to za zaletę, a nie wadę) i chciałbym aby takie pozostało. Jak widać, po wypowiedzi wielu osób na tym forum, to chyba jakiś problem jest… A wg mnie problemem są właśnie Ci co tak skaczą po tej wierze, bo chyba Wam się coś poprzestawiało… Nie chcesz, nie szanujesz tej wiary, to szanuj chociaż siebie i nie szkaluj czegoś czego nie rozumiesz. Nabierz szacunku do siebie samego i pozwól, że reszta „katoli” będzie samodzielnie podejmować decyzję w co chcą wierzyć, bo to ich święte prawo – również gwarantowane konstytucją. Postępowanie ludzi związanych z kościołem i takie święta, z którymi być może się nie zgadzasz, przecież nie zmuszają Cię do takiego postępowania. Zawsze możesz w tym czasie być w zupełnie innym miejscu i nie przeszkadzać tym ludziom, bo przecież nikogo nie krzywdzą ani nikogo nie zmuszają do identycznego postępowania. Dla przypomnienia - na tym właśnie polega tolerancja. I to nie tylko ta religijna. Ale jak już wcześniej pisałem, niedaleko naszego kraju możecie mieć inaczej – prawo szariatu i terroryzm, zatem... droga wolna.

  3. Powyższe wynika z niczego innego jak tylko z braku wzorców. Takie wzorce „wybito” nam w czasie wojny. Zarówno po wschodniej stronie granicy jak i po zachodniej. Po wojnie jeszcze "poprawiono" w samym sercu - wewnątrz naszych granic. Większości obecnych „ateistów” wydaje się, iż wszystkie rozumy pozjadali. Zapewne pokończyli studia (mniejsza o to jakie one były) i myślą, że wszystko już o świecie wiedzą… Ciekawe ilu z Was zrobi coś dla tego kraju w obliczu prawdziwego zagrożenia? Kto z Was stanie w obronie tego jakże katolickiego kraju? Czy w przypadku takich zdarzeń jakie miały miejsce w czasie 2 Wojny Światowej, też będziecie zagorzałymi przeciwnikami kościoła i dalej będziecie twierdzić, że to głupota? Historia jasno pokazuje, jak to wszystko działało na przestrzeni minionych wieków i jakie ludzie mieli do tego podejście. Bogurodzica czy inne pieśni religijne, będące symbolami tej ziemi mają być teraz deptane bo paru baranom się tak wydaje, ze jest dobrze ? A w imię czego? Waszej głupoty czy braku szacunku do symboliki i przedwiecznych wzorców, które ludziom dawały męstwo i odwagę ? . Z niczego nie wzięło się powiedzenie: „Jak trwoga to do Boga”. Dzisiaj jest dobrze, wiec się zaczyna ujadanie na kościół. Kościół, który miał i ma wady. Większe i mniejsze, bo z definicji tworzą go ludzie, którzy popełniają błędy. Ale są też ludzie, którzy niejednemu już pomogli. Są w nim też ludzie, którzy dbają o dobre imię Kościoła. Wiec nie da się wrzucić wszystkich do jednego wora i wołać, że to banda, która wszędzie chce mieć swoje zyski czy udziały….

  Ja już pamiętam takie czasy kiedy próbowano zmieszać kościół z błotem. I pewnie niejeden z Was by się nawet nie urodził, gdyby Waszym rodzicom właśnie ta wiara nie dodawała sił w ciężkich czasach. Proponuję to przemyśleć i trochę ruszyć głową. Bo to nie Kościół jest tutaj problemem tylko ogłupiali ludzie, którzy wszędzie doszukują się „odmieńców”, a tym czasem sami się takimi stali i wielu rzeczy nie pojmują. A to właśnie rodzi agresję. A nie od dzisiaj wiadomo, że idealnie rządzi się ogłupiałym narodem. Nie pozwólmy na to i współpracujmy ze sobą. To niesie tylko same korzyści…
 • 16.06.2017 - 13:21
  Po Waszych wypowiedziach od razu widać jak często braliście udział w takiej procesji. Ale OK nie mnie to oceniać...

  Szkoda tylko, że jak zwykle Ci, którzy do kościoła nie chodzą lub chodzą tylko 2 razy w roku, mają najwięcej do powiedzenia w tej sprawie...

  Gdyby było inaczej to zapewne wiedzielibyście, ze przez ostanie kilkanaście lat ta uroczystość kończyła się zawsze w jednakowy sposób i z szacunku do Monstrancji oraz samego Jezusa, ksiądz wsiadał w samochód, żeby bezpiecznie i z należytym szacunkiem dostarczyć to, co święte do świętego miejsca...

  I niech tak to zostanie, bo to jest jeszcze to coś, co odróżnia nas od tzw. zachodniej Europy. Chyba, że wolicie wyjących imamów o świcie na minaretach, to wiadomo gdzie ich można znaleźć - droga wolna...

  Podsumowując - dziwne jest dla mnie zachowanie tego Policjanta, bo mam wrażenie, że po zmianie stołków w myślenickiej komendzie to i samym Policjantom się coś pomieszało. To wczorajsze zdarzenie tylko potwierdza. A ktoś kto zna naszego Kościelnego (wystarczy odwiedzać częściej budynek świątyni na osiedlu tysiąclecia) ten wie, że to rozsądny człowiek i w tej konkretnie sytuacji kierowany przez niego samochód bezpiecznie dotrze do miejsca przeznaczenia. Nie rozumiem takiego zachowania pana "służbisty" i wygląda mi to na jakieś show tego Pana. Jak na mój gust proboszcz tej parafii powinien na tego pana złożyć skargę, bo ewidentnie utrudniał dokończenie prawidłowego przebiegu uroczystości Bożego Ciała. Kropka.


  P.S. Ostatnie zachowania i działania myślenickich policjantów proponuję omówić w oddzielnym wątku.

BANKI w Myślenicach. Konta, kredyty, obsługa

 • 23.06.2017 - 22:15
  anula napisał/a:
  idiotyzmy onetowe sadzisz, mam kredyt we franku, żałuję ale taką decyzję podjęłam i z taką się męczę i spłacam, Nigdy nie słyszałam żeby się ktoś z kogoś śmiał, że wziął kredyt w PLN zamiast CHF, sama też nigdy się nie śmiałam. Chrzanisz jak potłuczony. Za dużo telewizji, onetu i interii. Włącz myślenie zamiast powtarzać durne frazesy.
  Durne.... Powiadasz...?

  Niech i tak będzie... Ja to jednak widzę trochę inaczej. I pytanie tylko kto na tego durnia wyszedł...?

  Nie oceniaj panienko zbyt pochopnie, bo to niczemu nie służy, a obrazić łatwo...

  Mam nadzieję, że ta decyzja teraz nie boli za bardzo...

  A i jeszcze jedno. Ja nie miałem zamiaru nikogo urazić, tylko przestrzegałem przed kredytem w obcej walucie, za co zostałem obrzucony błotem.

  Kiedy mówiłem o tym jak ludzie brali kredyty w tej "Twojej" walucie, to się śmiali, pukali w czoło i mówili, żebym nie p****ł głupot, bo tylko debil nie umie wykorzystać tej sytuacji... No to teraz nadeszły żniwa. Szkoda tylko, że Waszym kosztem.

  Z drugiej strony to przecie byla Wasza decyzja i widzieliście jakie jest ryzyko, więc teraz to jest tylko i wyłącznie Wasz problem. Temat zamknięty i nie widzę powodu, żeby go dalej drążyć.
 • 21.06.2017 - 20:24
  Podstawowa zasada: w jakiej walucie zarabiasz w takiej bierzesz kredyt. Bo potem jest jak z tymi co to we Frankach wzięli. Wtedy się też śmiali z reszty, że nie wiedzą jak się to robi... Teraz ? Wiadomo...

Nowy PUB

 • 19.06.2017 - 21:08
  Bolek napisał/a:
  Zrób coś na styl starego pubu przystań. To było miejsce z klimatem, którego dzisiaj na próżno szukać w Myślenicach.
  Uważam, ze to b. doby pomysł. Ale średnia wieku musi być 25+. Jak będą tam siedziały małolaty to, ci co już po 30-tce, raczej nie będą tam zaglądać. A za łabędziem...? fakt - tęskno. ;-)

Uchodźcy - kontenery - nowe osiedla powstają w Myślenicach

 • 18.06.2017 - 23:38
  Zapytam tak: ilu Polaków w latach 80-tych wyjeżdżało na zachód i... nic nie robili?
  Z tego co się orientuję to postrzegano nas (nawet jako nielegalnych imigrantów) jako pracujący naród.
  Pewnie, ze były wyjątki (bo to nieuniknione) ale w zdecydowanej większości ludzie jechali tam po pieniądze, a nie robić burdy, unikać pracy i żyć z zasiłków socjalnych. To mentalność... Nasza ciągnie w kierunku kombinatorstwa, szybkiego zarobku, etc. Ale dalej chcemy być postrzegani jako fachowcy i lubimy gdy do nas wracają z pieniędzmi. Wiemy jak to robić, żeby klient był zadowolony.

  A ci "mroczni przybysze znikąd" ? Większość to młode zdrowe chłopy. Uciekają ze swojego kraju, bo....? Bo nie chcą go bronić? Bo tutaj dostanie Iphone'a i zasiłek? Bo tutaj prawo szariatu nakazuje mu gwałcić i zabijać niewiernych ? Co to w ogóle jest? To inna rasa i kultura. Nie pasują do nas i nigdy się z nami nie zasymilują. Chyba, że role się odwrócą i Europejczycy w strachu będą ich sługami na własnej ziemi. Tak to widzę i się z tym nie zgadzam.

  Co do ostatniego twojego zdania to ja mam inne. Mamy sojuszników w Europie. My, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Serbowie, Chorwaci i jeszcze kilka innych państw to jedna grupa. Kraje myślące podobnie i do tego katolickie. Jesteśmy samowystarczalni. Będzie źle to sobie damy radę. Ale trzeba już o tym myśleć i np. odbudowywać w te pędy rolnictwo w naszych krajach. Unia i ich przepisy (ślimak to ryba) to jakiś absurd jest. Porozmawiaj z rolnikami to usłyszysz jak to powinno wyglądać i co ich boli (ilu zrezygnowało z upraw bo ich wykańczają). Odbudować przemysł, stocznie, huty. W tym wszystkim dbać o środowisko i czystą wodę. Do tego uzbroić naród bo nie mamy nawet czym się teraz bronić i.... Damy sobie sami radę... ;-)
 • 18.06.2017 - 23:07
  prywatnie napisał/a:
  Zdrowy rozsadek. W PL nie bedzie uchodzcow bo tak obiecuje PiS. W sumie nie zdziwilbym sie gdyby okazalo sie, ze cala serie zamachow na Zachodzie nakreca ten, ktoremu najbardziej zalezy na wzbudzaniu strachu w spoleczenstwach zachodnich (zyskaja partie skrajnie prawicowe), wzroscie agresji, nieufnosci, skloceniu i w rezultacie rozpadzie Unii Europejskiej.

  I u nas ktos musi klamac. Bo najgorzej bedzie jesli my w strachu, nietolerancji zaczniemy szukac obrony, sluchajac do tego jezyka potwornego klamstwa i nienawisci. Tak dzieje sie w Rosji od lat. Tam do spoleczenstwa nie ma sie szacunku a kazdy kto mysli inaczej niz wladza to wrog. Czlowiek znaczy tyle co nic. Putin to czlowiek wierzacy, nie przeszkadza to jednak w tym ze na jego rozkaz gina ludzie.

  PiS. Szkoda ze nie wszyscy jeszcze czuja, jak bardzo smierdzi. Ze wolnosc slowa, wolnosc czlowieka to cos najwazniejszego. Kto od 2 lat naprawde rzadzi Polska?

  Nie pozwolmy wmowic sobie, ze mamy sie czego bac, bo nie mamy. I nie przyjmujmy na slepo wszystkiego co slyszymy.
  Ciekawe podejście ale...

  1. Powiedz to rodzinie tych 2 dziewczyn z Krzyszkowic, które zginęły w zamachach we Francji,
  2. Poczekam na Twoje zdanie jak w Polsce zaczną się zamachy, zwłaszcza jak taki wydarzy się blisko...,
  3. To samo co w pkt. 2 tylko jak ci tzw. "uchodźcy" zgwałcą kogoś z Twojej rodziny (i nie mów, że to jest przesada, bo to dzieje się obecnie nagminnie w zachodniej Europie.),
  4. Również poczekam na Twoje zdanie jak będziemy mieli tych typów np. 4-5 lat. Oni będą robić zadymy na ulicach i nikt nie tknie się pracy, a Ty będziesz zap***ł na utrzymanie ich (niepracujących i roszczeniowych) rodzin, które będziesz widział w każdym zakątku tego miasta i swojego życia...

  ....Zastanawiałeś się nad takim scenariuszem ???
 • 18.06.2017 - 1:21
  To może konkretniej. Gdzie dokładnie można zobaczyć te kontenery? Możesz precyzyjnie je wskazać?

Zaginiona przyszła żona

 • 12.06.2017 - 20:32
  Ja od razu jak się dowiedziałem to poleciałem na ten przystanek i machałem do wszystkich dziewczyn, które były podobne do tej z opisu. Trochę dziwnie się patrzyły (pewnie nie czytają forum), ale co mi tam. Stałem i machałem... no i wypatrzyła mnie moja...

  No i dla tego piszę dopiero dzisiaj. 3 dni nie jadłem, 2 nie spałem (pilnowanie auta w garażu) i mam zakaz wyskoków z kolegami chyba na rok - tak, tak ostatni meczyk poszedł się... - a tu długi weekend idzie....
  Co zrobić... Panowie 30+ niech wam takie głupoty nawet przez myśl nie przejdą... Ten co szuka niech sobie szuka dalej. Reszta wracać do chałupy i nie myśleć o głupotach... ;-)
 • 05.06.2017 - 13:53
  anula napisał/a:
  jakie to romantyczne :), aż się rozmarzyłam :)
  Mhhhhhmmmm.....

  Tu nie ma co marzyć tylko wio do fryzjera... kolor brązowy na włosy, potem krótkie spodenki, różowa bluzka. Dalej - biegiem po białe słuchawki no i oczywiście koniecznie trzeba dokupić "Ajfona". Jak już będzie komplecik to biegiem na przystanek na Słowackiego.
  Pozostało się ładnie uśmiechać i machać do tych co w busie....

  P.S. Mam nadzieję, że się uda... ;-)

Dobry kamerzysta/ WESELE

 • 12.06.2017 - 20:24
  Michał22 napisał/a:
  My polecamy ekipę teledysk-slubny.pl Są z Krakowa i dojadą bez kosztów . Mieliśmy wybrać Mp studios ale jak zobaczyliśmy ceny to szybko zmieniliśmy wybór XD
  Ciekawa recka .... Cena Czyni Cuda (CCC) ????
  Skąd wiesz czy po zmianie, gdzie kierowałeś się tylko CCC wiesz, że dostałeś to samo, co w tej droższej firmie ? Moim zdaniem jak masz takie opinie pisać to szkoda miejsca na serwerach...

  Są zapewne ludzie, którzy mają odmienne zdanie, bo to dla nich wyjątkowy dzień i nie będą oszczędzać na dobrze przygotowanym reportażu.... A jak jest dobra ekipa to nie może być tania. Prosty przykład - jeden obiektyw to wydatek rzędu 10 tys PLN. A gdzie do tego aparat ? A jeden wystarczy ? Chciałbyś żeby przyszedł do Ciebie człowiek od filmu i powiedział, ze nie będzie materiału bo zepsuł się aparat ??? A gdzie do tego jeszcze np. lampy ?

  Wydaje się, że dobra ekipa na wesele powinna mieć obecnie tego sprzętu pewnie za ok. 70 - 90 000 PLN. (Teraz modne są drony i filmy z lotu ptaka). Kiedy zatem Twoim zdaniem powinien się wrócić sprzęt i ile powinien zarabiać taki człowiek ?

  Z całym szacunkiem ale to, że Twoje "wymagania" są baaaardzo małe nie oznacza, że innych też. Może warto porównać swój film z wesela z tym co zrobiła ta druga ekipa... Albo nie. Nie rób tego lepiej.... Ty już wiesz czemu.... ;-)

Gołębie i ich odchody na rynku

 • 05.06.2017 - 23:08
  pan Kracy napisał/a:
  A kto te gołębie dokarmia jak nie właśnie dzieci?
  poobserwuj... dzieci to kropla w morzu...
  I to nie ich rodzice [no może sporadycznie]... tak... ciepło, ciepło, cieplej........ no...no... kto ????
  Brawo..... :-) Cui sami na osiedlu, na Zarabiu i gdzie się tylko da.
  Jest zafajdane w koło...? To byli Ci ludzie... dokarmili i.... poszli. Ty sobie radź z tym sam....

  Kogo to obchodzi, że masz samochód, ufajdaną ławkę przy ulicy lub w parku ? Chcesz sie odegrać? Kup trochę ziarna i syp nim na rynku.... ;-)
 • 30.05.2017 - 22:13
  Szkoda tylko, że nie nikt nie wpadnie na pomysł, żeby jednak chociaż ławki umyć....
  Ale z drugiej strony jestem jednak za tym, żeby trochę ograniczyć obecność tego ptactwa. Zwłaszcza ze względu na te najmniejsze dzieci, które dość często przecież się wywracają na płycie rynku.

Szewc - czyszczenie butów zamszowych

 • 05.06.2017 - 17:57
  Hmmmm... ja kupuję buty za swoje, a nie "za mszowe", ale to chyba faktycznie nie ma większego znaczenia bo też się brudzą... Trzeba zatem popytać jeszcze może np. w jakiejś pralni ? albo u tych co piorą tapicerkę w samochodach... nie wiem.

  A... właśnie ! To może "kolegów" z seminarium trzeba popytać. W końcu chyba też takie kupują ?

  Szczęść Boże ! ;-)

Wiadukt na Polanke kiedy bedzie otwarty czy juz cos wiadomo?

 • 30.05.2017 - 22:10
  Marioosz napisał/a:
  Terminem końca prac jest czerwiec. Obstawiałbym otwarcie na koniec czerwca.
  Poseł na Sejm wczoraj mówił coś o Lipcu. Lipcu 2017, żeby nie było wątpliwości... ;-)

Gril na zarabiu

 • 30.05.2017 - 22:09
  nomad napisał/a:
  Raczej nie jest, bo nad Rabą widać grillujących ludzi :D
  I dobrze, bo jeszcze trochę i popadniemy w jakąś paranoję.
  Jak miałem 15 lat [to jednak dawno temu było..] to całymi dniami siedzieliśmy z chłopakami nad Rabą, a ognisko nie gasło...
  I jakoś od tego nikt nie zwariował....

Hity z dawnych lat.

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

 • 23.05.2017 - 10:16
  Policja to długo będzie jeszcze pracować na szacunek obywateli. Karanie mandatami za prędkość? Toż to przecież jest jak maszynka do zarabiania pieniędzy i ... nic więcej. A gdzie prewencja? Czemu nikt nie zorganizuje w czasie np. Dni Myślenic pokazu jak jeździć? Karać łatwo... A ilu kierowców w tym mieście (i okolicy) ma prawo jazdy wydane przed rokiem 90? Ile wtedy było samochodów na ulicach? Kto umie jeździć na tzw zakładkę? Policja chętnie mandaty wystawia ale, żeby czegoś nauczyć - tu ich nie ma. Kolejna rzecz: osobiście przejeżdżam ok 40-50 000 km rocznie. Sporo? Niekoniecznie - kierowcy ciężarówek robią o wiele więcej. Ale raz faktycznie zdarzyło mi się zapomnieć słuchawki BT do telefonu i pech ciał, że zatrzymała mnie Policja. Myślicie, że ktoś chociaż sprawdził jaką mam historię wykroczeń i przewinień w swojej kartotece ? Czemu nie zostałem upomniany skoro nigdy wcześniej nie byłem karany za takie przewinienie? Od razu dostałem propozycję nie do odrzucenia: 6pkt + 200 PLN. Rewelacja. Niech służby mundurowe w niebieskich uniformach dalej tak działają, a będą mieć "wysokie" poparcie społeczne.
  Kolejny przykład - widzę stłuczkę na drodze w kierunku Wieliczki. Samochody posprzątane i jest... Pan Policjant robiący zdjęcia na środku ulicy. W mundurze z czapką odchyloną na czubek głowy z czołem na wierzchu. Szczerze ? Wyglądał jak fleja...

  Efekt jest taki, że nie lubię tych mundurowych i w sytuacji kiedy nawet bym wiedział jak im pomóc to tego nie zrobię, bo nie mam do nich za grosz zaufania... Są całkowitym przeciwieństwem do Straży Pożarnej, gdzie Ci goście są dla mnie wzorem (pomimo tego, że wpadki też im się zdarzają).

  Tyle w tym temacie.... ;-)

Spowiedz myslenice

 • 16.05.2017 - 21:18
  sh_ma napisał/a:
  pablo popatrz tu http://sanktuarium.myslenice.pl/spowiedz-w-dni-powszednie/
  wydaje mi się że przeoczyłeś drobny szczegół a mianowicie że jutro jest niedziela.
  Jasne, jasne....
  Ale ja wielokrotnie w niedzielę rano podchodziłem do konfensonału i... nie był pusty. :-)
Pokaż więcej komentarzy