Pablo

Tesciowa

 • Dzisiaj 0:49
  E...tam... Lubi Cię, tylko tyś taka, jakaś dziwna i mało przystępna... :-D

Kiedy zmieniacie opony na letnie?

 • Dzisiaj 0:47
  basador napisał/a:
  Ja nie zmieniam, ponieważ wyposażyłem auto w całoroczne. Wiem, że często ta opcja spotyka się z krytyką, ale.... <ciach resztę>
  Napisz jeszcze ile robisz kilometrów rocznie, bo ja ok 70 000. Nie stać mnie na jazdę na oponach całorocznych... :-(

  Zgadzamy się...?

IRON MAIDEN... Koncert w Tauron Arena.

 • Dzisiaj 0:40
  Up the Iron!!!
  sorki... musiałem... :-D
  ????
 • 02.08.2018 - 10:53
  P.S. Jak się wrzuca fotki na forum. Ja nie mogę.... :-)
 • 30.07.2018 - 1:47
  Było zajebiście. Nic dodać nic ująć. :-)
 • 26.07.2018 - 21:01
  Dobra.... nie było tematu !

  SCREAM FOR ME TAURON ARENA, SCREAM FOR ME KRAKÓW AND MYŚLENICE !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=86URGgqONvA

  UP THE IRON !!!!!

  To już jutro....... :-)
 • 22.07.2018 - 23:19
  Hmmm to już w najbliższy piątek. W sobotę też jest kolejny koncert, na którym pewnie, też będzie sporo osób z tego regionu... Tak głośno myślę, że w ten sam weekend są dni Myślenic, więc można by spotkać się w niedzielę na Zarabiu i przy jakimś piwku, chwilę o tym porozmawiać... Co wy na to? :-)

Jaki kolor do miętowego?

 • 02.10.2018 - 8:40
  Pudrowa fuksja. Na bank.

W co gracie ?

 • 02.10.2018 - 8:38
  ....będę grał w grę. ;-)

Przeprowadzka: Myślenice jako miasto do zamieszkania z rodziną / Wasze opinie

 • 02.10.2018 - 8:35
  Mnie rozwalają bilety miesięczne w busach. Nie pojedziesz z nim każdym busem lecz tylko wybranymi. Po cholere, w ogóle są te bilety?

BANKI w Myślenicach. Konta, kredyty, obsługa

 • 18.09.2018 - 11:15
  Endrju napisał/a:
  ja za konto nie płacę, bank mi płaci, że mam konto u nich.
  Jasne..... można wiedzieć ile Ci dokładają, na to konto, co miesiąc ? Tylko napisz ile płacisz za bankomaty, czy masz wszystkie za 0 PLN, czy za granicą też wyciągasz kasę bez przewalutowania przez Euro, jaki musisz mieć minimalny wpływ na konto co miesiąc, ile płacisz za przelewy krajowe, ile za zagraniczne, etc...

  Przepraszam za to szydercze podejście ale uwierz mi, żaden bank nie jest instytucją charytatywną.
  Banki są po to, żeby kasę zarabiać i nią obracać (nota bene - zarabiając na tym obrocie).
  Zatem co byś nie robił i jakby Ci pięknie tego nie opisano - bank za darmo nic dla Ciebie nie zrobi. ;-)
 • 12.09.2018 - 19:40
  Endrju napisał/a:
  Problem z tym, że wymaga to od ciebie dodatkowego wysiłku oraz wypełnienia kilku(nastu) formularzy, niewykluczone, że czasami w formie papierowej. Musisz również powiadomić znajomych, którzy czasami robią przelew na twoje konto o zmianie numeru, lub ewentualnie w późniejszym czasie takiej informacji udzielić musisz (a że nie znasz na pamięć, musisz się zalogować, że skopiować itd).
  Zawsze przecież możesz nic nie robić i płacić dalej za konto...
  Wygoda kosztuje. Jak wiadomo.... ;-)
 • 10.09.2018 - 20:41
  seba napisał/a:
  nie do końca jak zmieniasz konto zmieniasz numer konta a co za tym idzie - musisz zmienić numer u pracodawcy, allegro, urzędzie skarbowym itp.
  I..... w czym problem ?
  To nie numer telefonu, a nawet i z tym nie ma problemu bo w dzisiejszych czasach nikt nie zapamiętuje numerów telefonicznych. Wszystko jest w telefonie i... w google... :-)
 • 05.09.2018 - 23:01
  aaa napisał/a:

  ...... Ale chyba czas na zmianę banku.
  Bardzo dobry pomysł. :-)
  Zbytnio przyzwyczailiśmy banki do tego, że zakładamy konta i.... nic nie zmieniamy.
  Konta należy zmieniać tak samo jak i operatorów telekomunikacyjnych.
  Zastaliśmy się w tym procederze (zmiany), a te potęgi finansowe tylko na to czekają i... zarabiają swoje. Jak czujesz, że masz dosyć to wypowiedzenie i.... kolejny bank, którzy przynajmniej na jakiś czas da pewnie o niebo lepsze warunki.
  Polecam! :-)

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

 • 10.09.2018 - 20:46
  Kaper - THX !!!!
  Tego mi trzeba było na dzisiejszy wieczór.
  Nie wiem co na to sąsiedzi.... ale mnie się humor od kopa poprawił... :-)

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 05.09.2018 - 22:51
  A ja się zastanawiam... bo tyle tu poświęcono czasu na napisanie tych wszystkich komentarzy... Ilu z Was pójdzie do wyborów?

  To takie delikatne pytanie. Ot tak - na marginesie.... ;-)
 • 10.08.2018 - 13:44
  Nie przesadzacie czasami?
  Jeszcze nikt niczego nie wygrał....
  A przecież wcale nie wiadomo czy jeszcze coś się nie zmieni... ;-)

Czujki dymu i gazu

 • 05.09.2018 - 22:48
  jaskier napisał/a:
  Ale tutaj mowa o czujce w domu innej osoby, starszej, która może się nie obudzić albo nie dać rady nic zrobić. I w takim przypadku pozostają albo powiadomienia, albo wspólne mieszkanie. Wiadomo, że to ostatnie jest ostatecznością. A oczywiście zgadzam się, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.
  Są jeszcze inne techniczne rozwiązania: po wykryciu zagrożenia - odcięcie gazu, otwarcie okna, włazu, drzwi... etc. To oczywiście tylko informacyjnie...

  Z całym szacunkiem ale... co zrobisz jak dostaniesz sms-a o 2:00 w nocy, że coś dzieje się u osoby oddalonej o 5 czy 10 km od ciebie? Wiesz w jakim czasie tam dotrzesz? Zadzwonisz na 112? W sumie to więcej niż pewne, że ani straż pożarna ani nikt inny nie zdąży na czas... A do tego - skąd pewność, że to nie jest fałszywy alarm ?

  W przypadku opisanym jako pewne ograniczenia osób, które mają być tym chronione, po prostu w żadnym razie nie wolno pozostawić ich pod takim nadzorem !!! To jest niedopuszczalne. Do takich rzeczy podchodzi się w sposób indywidualny, ale na pewno nie wolno takiej osoby/osób pozostawić tylko pod "opieką" urządzeń elektronicznych ! Proszę sobie to wbić raz na zawsze do głowy i zapamiętać. :-)
 • 04.09.2018 - 21:47
  Powiadomienie to ma być przede wszystkim takie, że jak śpisz, to masz się obudzić. SMS-y i cała ta FB-owa otoczka to tylko wodotryski (czytaj: dodatki). Patrzcie na to co ważne, a nie na duperele. A ważne jest życie. Nic innego! Zdrowy rozsądek na 1 miejscu.
 • 26.08.2018 - 23:42
  Jaskier - najlepiej zrobisz jak sobie o tym poczytasz. Generalnie wszyscy dobrze doradzają ale:
  1. Czujniki dymu i gazu to dwie różne rzeczy.
  2. Czujniki dzielą się na autonomiczne (praca samodzielna) oraz zależne (czujki są elementem większego systemu najczęściej ppoż.)
  2. Czujniki dzielą się również na sposób detekcji. W przypadku czujników ppoż: dualne (czujnik dymu + czujnik temperatury), czujniki liniowe, aktywne, pasywne, etc. Dalej jeszcze jest podział na sam sposób detekcji: jonizacyjne, optyczne, etc.
  3. Niezwykle ważną kwestią jest sposób ich pracy. Jeśli ma być jedna i ma chronić jego pomieszczenie to pewnie będzie to autonomiczna, natomiast jeśli ma być ich więcej to należy rozważyć rozwiązanie systemowe. Do tego jest jeszcze cała masa różnych zależności. Czujek nie montujemy tam gdzie chcemy. To powinno zostać przynajmniej skonsultowane z rzeczoznawcą lub pracownikiem, który się takimi rzeczami zajmuje. Oni wbrew pozorom mają spore doświadczenie w tym zakresie.
  No i jeszcze jedna ważna rzecz. Jak się to ma zachować. Jeśli tylko brzęczyk i koniec, to sprawa jest prosta. Natomiast jeśli do tego mają wejść jakieś elementy wykonawcze (odcięcie dopływu gazu, zamknięcie przejść pożarowego, etc.) to już jest zupełnie inna bajka i obowiązkowo takie rzeczy muszą zostać wykonane przez ekipy, które się w tym specjalizują.

Internet i telewizja w Krakowie

 • 04.09.2018 - 21:42
  Nie wiem z własnego doświadczenia ale od znajomych wiem, że Netia szaleje i ma super pakiet jeśli masz od nich światło.

Dobry żart tynfa wart

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 05.08.2018 - 23:31
  Winetu. Karol May. Gatunek: hmmm westernistyka...? ;-)

  Z wielką chęcią sięgam po raz kolejny po te pozycję.

Uważalcie na rowerzystę

 • 05.08.2018 - 23:28
  Źle się stało, że pozwolono na to, żeby rowerzysta wsiadał na rower i włączał się do ruchu drogowego bez konieczności posiadania jakichkolwiek uprawnień. Dla mnie to skandal. I z całym szacunkiem do zdecydowanej większości rowerzystów: są w śród was tacy co swoim postępowaniem, brakiem znajomości przepisów o ruchu drogowym i brakiem wyobraźni, wcześniej czy później doprowadzą do kolizji. Najgorsze jest to, że sami padną tego największą ofiarą.
  Niestety widzę co się dzieje na drogach i absolutnie nie jest to żadna złośliwość, bo sam lubię rower. Natomiast widzę, że cykliści nie lubią samochodów i kodeksu drogowego...

Szerszenie

 • 05.08.2018 - 23:09
  A ja bym właśnie do nich zadzwonił. Tylko nie koniecznie na 998 czy 112. Są przecież bezpośrednie numery do PSP zawodowej na ul. Drogowców. Zawsze można nawet podjechać do nich i pogadać. Wydaje mi się, że właśnie oni super pomogą...

Technik Informatyk/Dylemat ZS im. Andrzeja Średniawskiego vs ZS im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycac

 • 26.07.2018 - 20:53
  kcroot napisał/a:
  Tylko ZSŁ w Krakowie! :) #absolwent #chwalesię :D
  No i jak tu nie pochwalić....?
  :-)

B...ex - Stróża??

 • 25.07.2018 - 8:06
  A ja się zastanawiam... Skoro bezrobocie spadło do kilku procent, to co teraz robią urzędy pracy? Do czego są one potrzebne? Zwłaszcza, że chyba nikomu, nigdy nie pomogły w znalezieniu porządnej pracy...?

FORUM PODRÓŻNIKA

 • 22.07.2018 - 23:48
  bono napisał/a:
  Kolega z pracy wrócił z Chorwacji. Opowiada że...
  <ciach>...
  ... Jak wracali po przekroczeniu granicy w Zwardoniu, weszli do restauracji i natychmiast zamówili żurek, pierogi ruskie i placki ziemniaczane a jedno z nich miche salaty i naleśniki z serem i stwierdzili, że to najlepszy posiłek od 10 dni.
  Już lubię tych ludzi... :-)

Zbiornik na wodę 1000L

 • 22.07.2018 - 23:28
  Obawiam się, że po budowie taki zbiornik dalej ma co robić. Bez problemu można z niego podlewać np. marchewkę lub kwiaty w ogrodzie. Zatem... ;-)

Ciągle pada. Raba wystąpiła z koryta. Czy to oznacza odwołanie Myślenickiego Festiwalu Lata?

 • 19.07.2018 - 19:19
  Prognozy są dobre. Zatem trzymamy kciuki i.... Liczymy na siłę wyższą, że nam słoneczkiem poświęci. :-)
Pokaż więcej komentarzy