Pablo

Projekt linii komunikacji miejskiej.

 • 02.04.2017 - 11:21
  Hmmmm....
  A tutaj: https://www.google.pl/maps/@49.8269029,19.884673,3a,75y,222.78h,77.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFccMHtx9kKfA84_fPzGdlg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl tu się nie da zrobić pętli dla takiego autobusu?
  Dla chcącego nic trudnego... Jeszcze można by dla kierowców zrobić coś w rodzaju "socjalu" w formie toalety, bo gdzieś przecież z toalety korzystać musi.
 • 01.04.2017 - 21:54
  Pomiędzy 3 i 4 powinien być jeszcze przystanek na "górnym" i dalej na granicy miasta - może gdzieś przy kościele w Bysinie ? Pomysł wydaje się być na czasie, bo z tego co widzę to sporo starszych osób w ciągu dnia nie ma jak się jak dostać do "miasta", a i pewnie dzieciaki co do szkoły "w mieście" chodzą też by skorzystały.... ?

Budowa wiaduktu Polanka - Myślenice

 • 01.04.2017 - 22:03
  krowka123 napisał/a:
  A może dlatego wygrał przetarg wystawiając tak niską cenę że wszystko było od początku ukartowane?Na tym forum wielu pisało że coś tu śmierdzi gdy rozbiórka wiaduktu,budowa tymczasowej kładki i budowa nowego ma kosztować 1/3 ceny kładki w Jaworniku?
  Niestety nie umiem odpowiedzieć... Nie widziałem projektu, a myślę, że to by rozwiało wiele wątpliwości... Z drugiej strony nie wydaje mi się dobrym pomysłem we wszystkim doszukiwać się przekrętu. W tym przypadku myślę, że to właśnie ktoś chciał "wydutkać" potencjalnego wykonawcę. Ale jak pisałem, nie oceniam jednoznacznie, bo nie wiem co było w pierwotnym projekcie...
 • 15.03.2017 - 12:41
  krowka123 napisał/a:
  Patrząc na postęp prac przy wiadukcie i widząc te nowoczesne rusztowania zastanawia w jakiej to nowoczesnej technologii jest ta operacja przeprowadzana.Gdzie na świecie jeszcze tak się buduje?
  Jak długo jeszcze będzie trwał remont mostu o długości około 100 metrów?
  Przecież to jakiś kabaret.
  To nie remont. To wyburzenie starego obiektu i budowa nowego.

  Ale faktycznie sytuacja jest nieciekawa, jednak w moim przekonaniu wykonawca wyceniając roboty, a w tym również czas wykonania, z całą pewnością wykonał to na podstawie projektu. Jeśli nie było uwag dotyczących badań gruntu, to się nad tym nie zastanawiał. Założył, że grunt przebadany, a on ma tylko wykonać robotę. I zaczął działać... Natrafił na widoczne problemy i na szczęście "nie kombinował" tylko od razu zgłosił to gdzie gdzie trzeba. Pewnie dobrze na tym wyjdzie finansowo bo to są roboty dodatkowe... i dodatkowo płatne.

  Trudno jednak jednoznacznie oceniać kto zawinił bez szczegółowego sprawdzenia zapisów z projektu oraz samej umowy z Wykonawcą. Samo przypatrywanie się postępom prac nie pomoże. Z drugiej strony ktoś jednak powinien zgłębić ten temat bo przecież nawet same opłaty za zajęcia pasa na "siódemce" jest przecież sporym wydatkiem. O innych kosztach to nawet nie wspomnę...

Ceny paliwa Myslenice

 • 01.04.2017 - 21:59
  Dla mnie to jest paranoja, ze koncern typu "Orlen" nie potrafi wymóc na swoich stacjach jednakowej ceny w całym kraju....

  Co do jakości paliwa nie mam zastrzeżeń. Sporo po kraju latam i gdzie jak gdzie ale na Orlenie:
  1. Rewelacyjna kawa,
  2. Całkiem dobre przekąski (100x lepsze niż w popularnym Mc-u)
  3. Paliwo OK - wszystkie firmy transportowe mają z nimi podpisane umowy na tankowanie ciężarówek. Idąc tym tropem nie zaleję syfu... i się jeszcze nie "sparzyłem"... ;-)
  4. Dla biorących fakturę idealne ułatwienie, bo na każdej stacji tego koncernu wystarczy podać NIP i... tyle. ;-)
  5. Nie tankuję na żadnej "niemarkowej" stacji.

Jak zasugerować lekarzowi cesarke?

 • 01.04.2017 - 21:51
  Ostatnio w radiu mówili, ze wg WHO tylko 10% dzieci powinno się rodzić za pomocą "cesarki". Reszta powinna rodzic siłami natury...

  Chyba to nie odbiega od tego co było 50, 30 i 10 lat temu ? Po cholerę to zmieniać ?

Pomnik żołnierzy wyklętych w Myślenicach, co myślicie?

 • 01.04.2017 - 21:48
  A nie lepiej "wyspawać" taczkę z jakiegoś mało kosztownego kruszcu, umocować ją w centralnym miejscu rynku i przyczepiać w niej tabliczki z imionami i nazwiskami tych, co powinni w niej wyjechać z ratusza ? ;-)

  P.S. To tylko taka mała dygresja - znacząco odbiegająca od sedna tego wątku... ;-)
  P.S. 2 - Nie mogłem się powstrzymać, jeśli kogoś uraziłem proszę o usuniecie wpisu... <hahaha> ;-)

Złomowanie skup pojazdów

 • 23.03.2017 - 21:09
  Masiek329 napisał/a:
  Głogoczów, Dopczyce, Siercza, Kraków ...
  Ale mało płacą i chcą aby samemu dostarczyć pojazd.
  Lepiej sprzedać normalnie.
  Tyś jest cały jak DOPCZYCE ..... ;-)

Budowa domu

 • 21.03.2017 - 21:47
  doorootaa36 napisał/a:
  Polecam firmę Frybud z Trzemesni więcej inf. na stronie firmy
  Trochę mało informacji....
  Może jakieś info, co zbudowali i gdzie?
  Może warto też podać mail-a do siebie, żeby ew zamawiający u nich budowę mógł się z Tobą skontaktować i np. obejrzeć to co Tobie zbudowali ???

  To tylko luźne propozycje. ;-)
 • 31.01.2017 - 21:09
  Asieq napisał/a:
  Do pozwolenia na budowę nie trzeba wskazywać kierownika ani dołączać jego dokumentów. Robi się to dopiero zgłaszając w NADZORZE rozpoczęcie robót budowlanych.
  Ups.... faktycznie. Brakło jednego zdania w moim wywodzie...
  Oczywiście masz 100% rację... ale tak, czy inaczej aby rozpocząć roboty budowlane musi być kierownik. :-)
 • 30.01.2017 - 23:19
  Zabiegany napisał/a:
  Warto zatrudnić kierownika budowy... [ciach resztę]
  Kierownika budowy musisz zatrudnić obowiązkowo. Nie można pisać "warto zatrudnić". On musi nadzorować budowę obowiązkowo. Stanowi o tym stosowna ustawa i Prawo Budowlane. Nie ma takiej opcji, żeby budować dom bez nadzoru kierownika robót. Musisz go wskazać personalnie, wraz z jego papierami załączonymi do wniosku o pozwolenie na budowę. :-)

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 16.03.2017 - 22:15
  W tym kraju nigdy dobrze nie będzie... Jeśli dwóch ludzi o odmiennych poglądach prowadzi polemikę w taki sposób, jak w tym wątku... Z drugiej strony nie powinno to chyba dziwić, bo podobnie prowadzone są "polemiki" na popularnych portalach społecznościowych. Tylko pytanie: do czego to prowadzi?
  W mojej ocenie sami prosimy się o kłopoty, a "wielcy tego kraju" (czytaj: politycy) mają super ułatwione zadanie - my się kłócimy między sobą, a oni robią co chcą. Ot... wystarczy popatrzeć na lokalne rozgrywki... ;-)

Co z tą wodą? [MZWiK]

 • 14.03.2017 - 22:47
  krowka123 napisał/a:
  Dziękujcie Bogu że macie takie władze bo jak lokalne wybory wygra nie daj Boże PiS to wcale nie będzie wody innej jak święcona.
  Dziękujemy za owocny wkład w dyskusję. Zwłaszcza, że był na temat... ;-)

  P.S. Nie możesz tak po ludzku napisać co myślisz bez ubierania wszystkiego w politykę i osobiste sympatie (i... antypatie) polityczne ? Do wyborów jeszcze chwila, zatem spokojnie. Tu nie wszyscy w gorącej wodzie kąpani. Niektórzy myślą samodzielnie i nie potrzebują żadnych wskazówek. Zwłaszcza, że niektóre, mają mierną zawartość merytoryczną.

  Proponuję zająć się najpierw tym, co ważne dla lokalnej społeczności - ze wszystkich ugrupowań politycznych, bez wyjątków. A dopiero w dalszej perspektywie roztrząsać czy i która partia powinna mieć większy wpływ na nas, nasze rodziny i nasze życie...

  Pozdrawiam i bez urazy. Ja "kibicuję" wszystkim...mądrym. ;-)
 • 11.03.2017 - 23:03
  m_markos napisał/a:
  Też ciekawa polemika:
  http://www.mzwikmyslenice.com.pl/assets/files/Odpowiedz-na-wywiad-Radnego-Roberta-Pitali..pdf
  Wszystko git... ale co to za raport gdzie nie ma nagłówka z datą i miejscem jego wykonania. Nie widzę też informacji na jakich danych pracował opiniotwórca (dane za okres, gdzie pobrano pomiary, jakich do tego użyto narzędzi, etc.). Do takiego raportu powinny zostać załączone materiały źródłowe lub przynajmniej sprawozdania podpisane przez kogoś uprawnionego. Widnieją natomiast zrzuty ekranu z jakiegoś programu komputerowego, który chyba nie jest podstawą wykonania raportu. A jeśli był, to niestety brak danych w jaki sposób ten program pobiera dane i skąd. Kolejne pytanie to: na jakich danych zostały oparte wnioski, za jaki okres, itd. Dla mnie niestety mało wiarygodne, zwłaszcza, że jak się przyjrzycie to zrzut ekrany z tego programu nie jest kompletny, a w tej sytuacji to nie polepsza sprawy.

  Zastanawiający jest również sposób "ripostowania" Prezesa MZWiK na stanowisko Radnego Pitali. Nie dostrzegam niestety w tym dokumencie próby odporu na postawione zarzuty w sposób rzetelny i oparty jedynie na zaistniałych faktach. Natomiast sposób formułowania odpowiedzi przez Pana Prezesa wydaje się być bardziej "osobistą wycieczką" w kierunku Radnego PiS, a to raczej nie pomoże być bardziej wiarygodnym. Przynajmniej nie w mojej ocenie...

  Odpieranie zarzutów odnośnie cen wody też uważam za trochę naciągane ale nie jestem specjalistą od WOD-KAN wiec może źle coś pojmuję (proszę o poprawę jeśli się mylę). Prezes odrzuca twierdzenie, że woda w Myślenicach jest droższa od wody w Krakowie, gdzie cena wody wraz ze ściekami wynosi (netto) dla Myślenic: woda: 3,69 ścieki: 9,10 suma: 12,79, a dla Krakowa stawki wynoszą (również netto): woda: 3,90 ścieki: 5,50 suma: 9,40. Jak widać Prezes ma rację: woda w Krakowie jest droższa o 0,21 pln niż w Myślenicach !!! Ale spójrzcie teraz na cenę sumaryczną: woda+ ścieki (a tak większość z nas chyba płaci). I co nam wychodzi? Myślenice: 12, 79 a Kraków: 9,40.
  To ja się pytam jak to jest, że ujecie wody dla Krakowa jest w Dobczycach i transport wody do Krakowa to prawie 30 km rurociągu o średnicy takiej, że wewnątrz można na rowerze jeździć, a w Myślenicach mamy własne ujecie wody w rzece Rabie i transport wody jest praktycznie rzecz ujmując lokalny. Kolejne pytanie jakie rodzi się w mojej głowie to koszt produkcji m3 wody. Na konferencji Prezes potwierdził, że jest to cytuję: " w okolicach 25-ciu groszy". Koniec cytatu. Jak to zatem jest? Wodę MZWiK produkują po 0,25 gr a sprzedają w Myślenicach po 3,69 (zakładam, że cenę produkcji Pan Prezes również podał w kwocie netto), czyli zysk myślenickich wodociągów jest na poziomie 1500%. To ja się pytam ja to jest, ze jeszcze Gmina dopłaca do wody, bo takim zyskiem to nawet nie może się pochwalić KGHM. W mojej opinii to wpływy do budżetu gminy powinny być w dużej mierze z MZWiK, a nie, żeby jeszcze do tego interesu gmina "coś" dokładała w postaci dopłat.

  Reasumując: z matematycznego punktu widzenia - sami widzicie jak jest. Ale to tylko matematyka. Jestem skłonny uwierzyć, że te straty wody nie mogą być na poziomie 2% bo są awarie na sieci, bo rurociąg jest już stary i są w nim częściowe wycieki, bo faktycznie nie wszędzie da się usunąć awarię (rurociąg pod jezdnią), bo jest to nieuzasadnione ekonomicznie... ale właśnie, co to właściwie znaczy? Czy wyciek 1/3 wody z rurociągu jest uzasadniony ekonomicznie? Jak już wcześniej pisałem: co trzeci m3 idzie w ziemię. Dla mnie to ekonomiczna paranoja, a nie uzasadnienie. Natomiast nie upieram się, że mam 100% rację. Być może ktoś mnie przekona, że nie... Czekam.
 • 09.03.2017 - 21:58
  m_markos napisał/a:
  Wiecie, kilka razy zdarzyło mi się zaobserwować jak to ludzie podłączali się do hydrantu by zbierać wodę do beczek. Podjeżdżał pan ciągnikiem z przyczepą na którym był metalowy zbiornik, w porannej porze, przy drodze głównej i bez oporów napełniał sobie ją wodą.

  Skoro przy drodze głównej dało się to robić to co dopiero w miejscach pomiędzy domami gdzie brak nadzoru. Wydaje mi się że stąd mogą wynikać te cyfry marnotrawstwa. Woda jak woda ale ścieki mi się wydają zawyżone.
  Wszystko ok... Ale jeśli nawet jest tak, jak piszesz, to z materiałów, które zostały pokazane na tej drugiej konferencji, a pod którymi podpisał się Prezes MZWiK, wynika jednoznacznie, że straty "wycieku wody do gruntu" to prawie 0,94 mln (słownie: dziewięćset czterdzieści tysięcy !!!) m3 wody...

  Pan z ciągnikiem mógł mieć pewnie popularną beczkę na wodę o pojemności 1- 1,2 m3. Czyli wynika z tego, że prawie milion razy taki proceder miał miejsce w ciągu jednego roku... I to w jednej gminie, gdzie statystyki podają nieco ponad 43 000 mieszkańców... Wynika z tego, że każdy mieszkaniec gminy ukradł minimum 20 razy taką beczkę o pojemności 1 m3...

  Ma to sens ?
 • 07.03.2017 - 21:40
  m_markos napisał/a:
  Zakładasz temat do dyskusji. Upominasz wszystkich. Próbujesz się wysługiwać innymi.
  No w końcu... Ktoś zareagował tak, jak trzeba. :-) Bardzo dziękuję za dołączenie do naszej dyskusji.

  m_markos napisał/a:
  A tak naprawdę jak chcesz dyskutować to powinieneś zacząć od siebie i wypowiedzieć się o co ci chodzi, jakie masz zdanie, co cię bulwersuje.
  Temat założyłem, żeby poznać Wasze zdanie na temat tego co się dzieje wokół tej sprawy. Skoro Burmistrz z Prezesem MZWiK zwołuje konferencję na której zostaje odtrąbiony "sukces" rozumiany jako utrzymanie dotychczasowych stawek za wodę i ścieki, a kilka dni później Poseł i Radni z PiS zwołują kolejną konferencję i wskazują rażące uchybienia w myślenickim MZWiK, to chyba powinno się to odbić jakimś echem wśród mieszkańców miasta?

  Osobiście próbuje się zorientować w temacie jak właściwie powinno wyglądać rozliczenie strat wody w miejskim wodociągu. Prezes MZWiK twierdzi, że straty wody na poziomie 30-40% to normalna rzecz (???) i szacuje się to na podstawie kosztu produkcji m3 wody. Z kolei Poseł i Radni PiS mają odmienne zdanie i twierdzą, że MZWiK w Myślenicach marnotrawi pieniądze i straty wyłączają mnożąc ilość straconych m3 razy cena wody po jakiej MZWiK sprzedaje ją dalej. Kto ma rację?

  Mnie osobiście nie przekonuje stanowisko Burmistrza i Prezesa MZWiK, bo strata co trzeciego m3 transportowane wody to jakiś absurd. Z drugiej strony nie da się twierdzić, że wyłączone straty są na takim poziomie, bo z punktu widzenia technicznego straty w takiej magistrali muszą być. Tyle, że nie powinny przekroczyć10 - 12% (wg. różnych źródeł max. 15%).

  Czekam na stanowisko Burmistrza, a w zasadzie to raczej myślenickiego MZWiK, bo na tej drugiej konferencji padły też zarzuty, że awarię występujące na nowych odcinkach magistrali są usuwane staraniem i kosztem MZWiK. A przecież powinny być naprawiane przez wykonawców, którzy to budowali i dają gwarancję. Jeśli tak faktycznie jest i nie ma racjonalnego wytłumaczenia takich rzeczy, to wnioski nasuwają się same...
 • 07.03.2017 - 12:05
  Szanowni Państwo.... Jeszcze raz upominam... odbiegacie znacznie od tematu. :-)
  Proszę komentować wątek zgodnie z tematem. Sprawy polityki Po i PiS odkładamy na bok.

  Mnie interesują tylko fakty i Wasze zdanie w temacie lokalnej dostawy wody i odprowadzenia ścieków. Oczywiście powyższe w kontekście zwołanych obu konferencji prasowych, o których pisałem w początkowej części wątku.
  Pozostałe (poboczne) tematy polityczne proponuję omawiać w innych wątkach tego forum...
 • 06.03.2017 - 23:52
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Pablo, masz może dwie lewe ręce żeby wrzucić link? Endrju płakał że PIS się nie interesuje wodą więc wrzuciłem. Nie myślcie że będę Was wyręczał.
  Raczej liczyłem na grzeczne: "Proszę bardzo:.... <link>"
  Ale skoro to takie trudne, żeby to zrobić, to nie rób... wrzucę jutro bo dzisiaj już nie mam siły.... :-)
 • 06.03.2017 - 21:14
  Endrju napisał/a:
  Powtórzę za @mysleniczaninzdziada z pierwszego posta pod artykułem:
  Szlachetka dużo hałasu robi, bo przegrał z Ostrowskim i jest to w jego interesie politycznym. Ale co z tego wynika? Nic. Zero. Null.

  Poza tym, on nie PiSior, tylko PiSiewicz.
  Panowie !
  Chyba trzeba Was do porządku przywołać. Spory polityczne na bok... Zajmijmy się tym co ważne, czyli wodą...

  Kolega Mysleniczanin007 wrzucił link do jednej konferencji. Ale to mało... poprosimy teraz o drugi link do tej zwołanej przez Burmistrza i Prezesa MZWiK. Wtedy będzie komplet. A dyskusję możemy zacząć jak pooglądacie sobie wszyscy oba materiały...

  Na razie proponuję troszkę ochłonąć, bo czasami to co wydaje się od razu oczywiste wcale takie nie jest. Należy wysłuchać obu stron. Potem można podejmować polemikę po czyjej stronie jest "większa" racja... Na razie czekamy na link do pierwszej konferencji od kolegi Mysleniczanin007, potem będziemy komentować.... ;-)
 • 05.03.2017 - 23:50
  Poprzez lokalna TV dotarłem do konferencji prasowych zwołanych przez:

  1. Burmistrza i Prezesa MZWiK w Myślenicach,
  2. Posła Szlachetkę i Radnych PiS.

  Dziwi mnie, że taka cisza na myślenickim forum... A temat przecież gorący.

  Jakie macie zdanie w tej materii?

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH OSIECZANY !!!!!

 • 06.03.2017 - 21:50
  holy_wednesday napisał/a:
  Ile jeszcze wypadków musi się zdarzyć w Osieczanach lub kto w nich musi ucierpieć żeby w końcu pojawiły się pasy i oświetlenie?!
  Jest jeszcze jedno pytanie: Kiedy w końcu część (powtarzam - część) ludzi zrozumie, że skoro jest źle w tej okolicy z organizacją ruchu, to może warto nosić odblaski na ubraniach ? Czasami zdarza mi się wracać do domu, jak już jest ciemno i powiem szczerze, że na całej drodze relacji: Wiśniowa - Myślenice, to może raz widziałem kogoś w odblaskach... A generalnie droga ruchliwa i źle oświetlona.

  I wstyd bo najlepiej w tym wypadają... dzieci. Dorosłym się wydaje, że w czarnym ubraniu po zmroku każdy musi go widzieć. Zwłaszcza, że przecież jak jedzie... to po to ma lampy....

Rzeź drzew

 • 24.02.2017 - 8:03
  Na osiedlu to nawet powinni.
  Zwłaszcza te pomiędzy blokami, które już dawno są od nich wyższe. Jak dobrze powieje to muskają balkony górnych pięter. Ciekawe czy ktoś przewidział co się stanie, jak kiedyś takie drzewo nie wytrzyma tego naporu wiatru i wpadnie komuś do domu z wizytą...?
  U nas jest zawsze tak. Jest dobra ustawa dająca ludziom swobodę w działaniu - to znajdzie się 100 takich co zrobią z nią to co chcą. Pytałem zaprzyjaźnionego człowieka ze wsi jak to z tym drzewami jest. Odpowiedź była prosta: "A Ty myślisz, że jak oni ustawę zrobią o możliwości wycinania, to ja na drugi dzień wezmę piłę i powycinam wszystko co mam na podwórku...?. "
  Dodam tylko, że u niego faktycznie drzewa jak stały tak stoją.

  Zupełnie inna sytuacja jest w terenach miejskich, gdzie:
  1. prawie nie ma już czym oddychać,
  2. zalesione działki po wycince nabierają kosmicznych wartości,
  3. zieleńców i parków nikt nie projektuje, bo i po co? za to nikt nie płaci...

  Reasumując:

  1. Ustawa o wolnej wycince jest dobra, ale nie powinna dotyczyć miejscowości powyżej 10 000 mieszkańców. Powyżej 50 000 konieczne indywidualne zezwolenie władz miasta.
  2. Ustawa powinna zmuszać do zalesiania - ile wyciąłeś tyle teraz posadź.
  3. W przypadku tych dużych miejscowości - konieczne planowanie parków i zieleńców - już na etapie budowy osiedli i biurowców.

  Ale co ja tam wiem.... ;-)

Kolonie 2017

 • 18.02.2017 - 14:01
  Czyżby w naszym mieście taki rodzaj wypoczynku dla dzieci odszedł do lamusa ?
  Gdyby jednak ktoś coś wiedział, to odświeżam ten temat...

  Można pisać od razu tutaj: rxtx(a)poczta.fm. Zamiast (a) oczywiście należy wpisać znak @.

  Z góry dziękuję za każdą informację. :-)
 • 12.02.2017 - 21:02
  Marcin88 napisał/a:
  Pablo masz wiadomość na privie
  Fajnie. Dzięki. :-)

  Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ? ;-)
 • 12.02.2017 - 16:14
  Witam!

  Wiem, że do wakacji jeszcze daleko, ale czas szybko ucieka więc... Szukam możliwości wysłania dziecka 8 lat na kolonie w wakacje.
  Ktoś, coś...?

  Oczywiście wiem, że Internet to kopalnia wiedzy, ale wolałbym wysłać dziecko z lokalnym organizatorem. Z góry dzięki za każdą informację.

Naprawa pralek

 • 18.02.2017 - 13:59
  Ponieważ jest sporo zapytań ponawiam prośbę - Piszcie o kontakt na maila:

  rxtx(a)poczta.fm. Zamiast (a) oczywiście należy wpisać znak @.
 • 12.02.2017 - 16:42
  ula1984 napisał/a:
  Dobry serwis, sama z niego korzystałam. Dużo tę piszą jak z samego sobie poradzić !!
  http://www.pogotowie-agd.pl/blog/jak-usunac-brzydki-zapach-z-pralki/
  O samodzielnym sposobie wymiany łożysk niestety nie znalazłem. O naprawie programatora lub wymiany grzałki, też nie... Zatem jak ktoś się nie czuje na siłach, a chce mieć to dobrze zrobione, to polecam skorzystać z usług sprawdzonego fachowca... :-)

Samochody z sieprawia

 • 13.02.2017 - 20:48
  menhacked napisał/a:
  Cześć wszystkim, ostatnim czasie dwóch moich znajomych zastanawia się nad samochodem z Sieprawia, w miejscu obok mechanika, to raczej też jego samochody są na sprzedaż, samochody ma z Niemiec jak i innych krajów, większość to Audi, może wiecie o kogo chodzi i może znacie tą osobę ?
  .
  .
  [ciach wszystko....]
  Kurde to chyba jakiś obcokrajowiec...???
  A tekst przepuszczony przez translator Google... Niby po naszemu, a czytać się nie da.... ;-)

Problem z forum

 • 08.02.2017 - 22:39
  aaaaaa napisał/a:
  Okej, poziom tego portalu zjechał prawie że na dno. [ciach wszystko...]

  I tu się zgadzam w 100%. Może by pomyśleć o konkurencji dla tego forum i zrobić takie z prawdziwego zdarzenia? Wraz z moderatorami, którzy dostaną swoje działy do obsługi...? kto wie....??? ;-)

Fachowiec od anteny satelitarnej

 • 31.01.2017 - 23:39
  samouk napisał/a:
  https://www.youtube.com/watch?v=FkllkqjoDJ8
  Jak ustawić antenę
  Oczywiście. Można i tak. A ile ustawił...? I czemu tylko 77%? Może dało by się więcej? Pewnie, żeby się dało, tylko trzeba by dobrać jeszcze właściwie wielkość czaszy do tej instalacji. Tutaj jestem pewien, że podczas nieco większej śnieżycy lub ulewnego deszczu niestety będzie po "oglądaniu"... ale można? Ano można... :-)
Pokaż więcej komentarzy