Pablo

Czołówka na Górnym Przedmieściu. Droga zablokowana, dwie osoby poszkodowane

Zajęcia dla ciężarnych

 • 02.05.2019 - 11:27
  Cristina napisał/a:
  Odświeżam pytanie. Czy są w Myślenicach organizowane jakieś zajęcia dla ciężarnych poza wymienionym szkołami rodzenia?
  Jest długi weekend i w końcu wyszło słońce. Skoro nikt nie odpowiedział to znaczy, że wszyscy są w biedronce i robią zakupy na popołudniowego grilla. Pytanie pewnie pozostanie otwarte do najbliższego deszczu lub najbliższego poniedziałku. :-)

Piknik/spacer/spokojne miejsce

 • 01.05.2019 - 13:23
  oportunista napisał/a:
  Wszystko fajnie, ale z historią to jesteś na bakier, kapliczka została postawiona w 1782 przez pasterzy, po wojnie odnowili na cześć spotkań a nie walk partyzanckich, a z tą lipką to już całkowite przegięcie, lipy tyle nie żyją ile ma herb Myślenic,
  Ulżyło...?
  :-)
  No to gratulacje !

  No... i najważniejsze, że trzymasz się tematu. Rozumiem, że jak idziesz z dziewczyną na spacer to najpierw studiujesz historię miejsc, które masz zamiar z nią odwiedzić, a potem zanudzasz ją do bólu pierdołami wyczytanymi w necie.... Teraz rozumiem Twoja frustrację i... oportunizm. <lol>

  Dla tych co umieja korzystac z google i chcą doczytać więcej na ten temat, nie trudno poszukać informacji w necie. Ot pierwszy wynik z wyszukiwarki: http://www.ziemiamyslenicka.pl/656-ziemiamyslenicka-polana-mikolaj-z-kapliczka
 • 19.04.2019 - 2:04
  Idź na Mikołaja. Nie pożałujesz. Wyjdziesz na górkę gdzie kiedyś stało drzewo tzw. Lipka, która do dzisiaj jest w herbie Myślenic i spojrzysz na panoramę miasta, to docenisz. Widać jezioro dobczyckie, całe miasto Myślenice od rynku po górne przedmieście, widać też dolne przedmieście. A jak przejdziesz 100m na południe to zobaczysz piękną panoramę doliny Raby. Widać też trochę myślenickiego Zarabia i górę Chełm z wyciągiem i wieżą widokową. Potem z 15-20 min. Do lasu i jesteś na polanie, o której pisałem wcześniej. Jak masz fajną i rozgarniętą kobietę to będzie się jej podobało. :-)
 • 15.04.2019 - 22:52
  Polecam zabrać koszyk, plecak i odwiedzić polane na Mikołaju. Jest tam wyznaczone miejsce pod ognisko, jest spora polana na której spokojnie zmieści się ze 100 kocyków... Trochę trzeba pochodzić za drewnem na opał, ale generalnie jest super.
  Aha są ławeczki i jest piękna kapliczka, która ufundowali Myśleniczanie na pamiątkę walk partyzanckich w czasie drugiej wojny światowej.
  Warto... ????

Menu na Komunię Świętą.

 • 19.04.2019 - 20:28
  Strozaninek napisał/a:
  Po co reklamujesz cukiernie z Poznania, kiedy Myślenice są w województwie Małopolskim?

  Dane teleadresowe firmy
  MyShop Sp. z o.o.
  ul. Sowińskiego 18A
  60-283 Poznań

  NIP: 7792394098
  REGON: 301760844

  Piszę to firmy, że ma beznadziejny "marketing".
  EDIT:
  A odpowiedź z firmy, że zamówienia są dostarczane w całym kraju jest śmieszna, konia z rzędem kto będzie zamawiać torta żeby jechał 500km, kiedy jest tyle lokalnych cukierni.
  Zwłaszcza, że temat z roku 2012...
  Brzydko to pachnie na kilometr. Takie marketingu to niech się w Poznaniu uprawiają...

Światłowody - Osieczany-Droginia-Trzemeśnia

 • 19.04.2019 - 2:12
  Endrju napisał/a:
  Dwa tygodnie temu podpisywałem zgodę dla Fiberlink na wejście na moją działkę w Trzemeśni w celu montażu światłowodów na słupach telekomunikacyjnych Orange. Stąd mój post.
  A widzisz... No to jest już faktycznie konkretna informacja. Gdybyś to napisał od razu to nie było by żadnych wątpliwości. Zatem bez dwóch zdań wchodzi tam Fiberlink.

  Ciekawi mnie tylko czy wszystko będą realizować po kablach optycznych i jaki będzie czas realizacji podłączenia klienta. Bo w trakcie budowy wcale nie jest powiedziane, że już mają wszystko pospinane do kupy i są w stanie realizować usługi szerokopasmowe....
 • 17.04.2019 - 22:52
  Endrju napisał/a:
  Możliwe, że fiberlink.
  Możliwe, że Orange, możliwe, że Netia, możliwe, że każdy....

  Jakieś bardziej namacalne szczegóły? Nie ma żadnych oznakowań na budowanych urządzeniach?

Fontanna Vistula

 • 17.04.2019 - 22:54
  O... i to jest fajny temat. :-)
  Też uważam, że mógłby dodać nieco uroku temu miejscu.

W co gracie ?

 • 15.04.2019 - 23:14
  A może pora na zmianę? Tom rajder już się przejadł.

  Teraz pora na czołgi... ????

  Szarik! Do wozu!

Który dostawca internetu?

 • 15.04.2019 - 23:10
  smiglo napisał/a:
  Wszystko tylko nie Olimplan na 2 lata przez 20 miesięcy problemy z internetem i bardzo czesto jego brak!!!, porażka lepiej korzystać z HOTSPOTA z telefonu niż z ich internetu !!!
  A.... I jeszcze jedno:
  Nie może być tak źle jak piszesz, bo rozpytałem i doszły mnie słuchy, że sam Zeus jeździ podłączać klientów! :-D
  A jak wiadomo pańskie oko konia tuczy....

  P.S. Odpiszesz nam coś w końcu, jakie masz to łącze?
 • 07.04.2019 - 1:13
  smiglo napisał/a:
  Wszystko tylko nie Olimplan na 2 lata przez 20 miesięcy problemy z internetem i bardzo czesto jego brak!!!, porażka lepiej korzystać z HOTSPOTA z telefonu niż z ich internetu !!!
  Chwila, chwila...
  Ani nie napisałeś jak jesteś podłączony, jaki masz sprzęt, w sumie to nic nie napisałeś. Sama krytyka i stwierdzenie, że są u nich problemy z dostępnością to za mało. Inni piszą, że jest ok.
  Napisz coś więcej:
  - jak jesteś podłączony. Radio czy światłowód?
  - gdzie mieszkasz (orientacyjnie) pomoże to innym ocenić czy warto.
  - jak masz zakończone łącze? Swój rtr czy z Hadesu? (Musiałem!) ????
  - jak sprawdzasz działanie łącza (bezpośrednio wspinasz kablem szybki komputer do modemu Olimpu czy komórka przez swój rtr wi-fi)
  - jakie masz łącze i ile masz wpiętych urządzeń końcowych do tego łącza (tylko bez kombinacji. Wszystkie komórki też policz)
  - kto Ci zabezpieczył rtr wi-fi? Sam czy goście z Hadesu ?

  Czekamy na odpowiedzi. ????

Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 • 15.04.2019 - 22:47
  Dajcie facetowi popracować.
  Nic mnie tak nie denerwuje jak ocena człowieka zanim jeszcze cokolwiek zrobil...

  Ja tego pana nie znam, ale skoro dostał kredyt zaufania od włodarza miasta, to widać jakiś plan dalszego działania tego obiektu, w tym być musi.

  Z drugiej strony... jest ktoś lepszy na to stanowisko? Tylko z sensem. Bo pisać, że poprzednik był lepszy to trochę za mało. A z tego, co tutaj napisano to obecnemu (już) dyrektorowi raczej kompetencji w dziedzinie historii nie brakuje. Zobaczymy czy w finansach też będzie biegły, bo to podstawa działania. Ale być może przedstawiony plan rozwoju spowoduje wzrost wpływów do kasy muzeum? Czas pokaże....

  Na spokojnie. Poczekajmy. A nóż okaże się, że wybór był lepszy niż nam się zdawało?

Zupa krabowa

 • 11.04.2019 - 23:46
  Endrju napisał/a:
  Tak, matka żony mojej dziewczyny...
  Chociaż po tylu latach i braku aktywności @miastowy13, odpowiedź moja może wydawać się kompletnie bez sensu.
  mspanc
  No to pojedzone.... ;-)
 • 07.04.2019 - 0:56
  No i co? Próbował ktoś tej zupy krabowej?
  Dajcie znać czy dobra... ????

Catering

 • 11.04.2019 - 23:44
  taki_gość napisał/a:
  Prawie każda restauracja w Myślenicach i okolicy robi catering. Ja polecałbym "Pod Grzybkiem" w Stróży, ale zaraz mnie zminusują i powiedzą, że reklama :)
  Dobra reklama, bo dobre jedzonko... :-)

Internet światłowód w Trzemeśni

 • 11.04.2019 - 23:32
  vin324pl napisał/a:
  kar9876
  Jeśli dostawca internetu zastosuje swoją wewnętrzną sieć opierając się na chwytliwej technologii światłowodowej, a ta jego sieć będzie pozyskiwała sygnał radiowo to jak szybki internet będą mieć użytkownicy jak sporo wybierze jego usługi ?
  Bo mi się widzi że wtedy to będzie mizerna cicha , coś ala dostarczanie wody do koryta rzeki konewką, jaki jest wtedy sens ?
  Od razu widzę, że kolega nie ma zielonego pojęcia o radiu. :-)
  Radio jak jest porządnie zbudowane i działa w paśmie licencjonowanym to działa praktycznie jak światłowód. Ma nawet nad nim przewagę, bo... nie da się go urwać. :-)

  To oczywiście wszystko z ogromnym uproszczeniem, bo mało który lokalny dostawca podłączy cię po radiu w licencjonowanym (płatnym) paśmie radiowym, ale... jeśli dostawca wie co robi i dobrze ogarnia radio, a dodatkowo do punktu węzłowego ma doprowadzony światłowód, to bez mgnienia okiem można brać od niego to radio. Wszystko niestety zależy właśnie od tego operatora.

  Ale zazwyczaj wystarczy poprosić sąsiada czy można wpaść wieczorem (koniecznie własnie wtedy!) i potestować jak działa mu radio. A jak operator ma zadatki na rozwojowego, to wcześnij czy później i tak doprowadzi ci kabelek pod dom. Kwestia czasu i chęci. Jak chęci mu zabraknie, to przyjdzie inny, który to zrobi. Biznes nie lubi pustki.... :-)

Śmietnisko i miejscówka pijaczków przy garażach os. Tysiąclecia

 • 07.04.2019 - 1:01
  MarcinNielot napisał/a:
  Pablo, dajże chłopie spokój już z tymi sklepami. Ich już wystarczy :P
  Poczekaj co będzie przed świętami. A dla przypomnienia - zaraz po nich jest długi weekend majowy. Z Biedry będą wynosić wszystko co się da... Do zera.
  Jak co roku... ????

  Armageddon nadciąga... ????
 • 26.03.2019 - 20:52
  Może w końcu ktoś wpadnie na pomysł i wybuduje tam (np.) Lidla z parkingiem podziemnym dla mieszkańców... Podejrzewam, że druga Biedra też by niezłe zyski przynosiła. A... no i może w tej przy Zakopiance, w końcu trochę towaru zostałoby dla tych, z okolicznych wiosek ... :-)

Dobry elektryk okolice myslenic

 • 07.04.2019 - 0:36
  Wszystko jest do zrobienia. Ale akurat nie mam dobrego zdania o prywatnych inwestorach, którzy teraz budują swoje domy. Temat długi i nie na forum...

  Jak jesteś konkretny gość, to się odezwij na priv. z nr. telefonu. Podjadę i porozmawiamy.

  Ale jeśli chcesz to zrobić po łebkach i byle było, to szkoda Twojego i mojego czasu...

Serwis komputerowy

 • 07.04.2019 - 0:27
  No... ????

  Ale to wina adminów.
  Kto trzyma w forum takie dinozaury? Dawno temat powinien wylądować w śmietniku... ????

Busy odjazdy rozkłady trasy

 • 27.03.2019 - 10:16
  dawno spamerów na forum nie było.... :-)

Partia Pawła KUKIZA w Myślenicach ?

 • 26.03.2019 - 20:59
  JOW Myślenice napisał/a:
  Witam serdecznie,

  wszystkich pragnących przyczynić się do wprowadzenia zmian zapraszamy na spotkania organizacyjne komitetu referendalnego na rzecz wprowadzenia JOW. Spotkania odbywają się w każdy czwartek ok. godz. 20:00 w jednym z lokali Kamienicy Obońskich - Rynek 27 w Myślenicach.

  Pozdrawiamy,
  Ruch JOW Myślenice.
  A dokładniej?
  O który lokal chodzi?
  Jak tam trafić ?

Wymiana okien, porównanie firm i ofert

 • 26.03.2019 - 20:38
  Mady napisał/a:
  Nie polecam firmy F.H.U JANIK PIOTR JANIK z Krakowa,naciągacze,nie solodni,nie uznają reklamacji wypierając sie wadą mechaniczna,która wg.nich nie pdlega reklamacji.A jeżeli to była wada ukryta,która nie fachowiec/jak ja /przed podpisaniem protokołu odbioru ni e zauwazył?I co mam zrobic ?Iść do sądu?
  Może warto zainteresować tym tematem producenta okien?
  O ile dobrze zrozumiałem to "nawalił" instalator? Tak?
  Jeśli tak to skontaktuj się z producentem i poproś go o wizytę. Zazwyczaj producenci mają swój (osobny) serwis. Niech wpadną i ocenią w czym jest problem.
 • 25.02.2019 - 9:00
  malina napisał/a:
  To nie jest ich plastik tylko firmy brugmann
  Kogo to obchodzi czyje jest PCV....?
  Ważne, że okna ciepłe i mechanizmy pracują prawidłowo...
  Liczy się zadowolenie klienta. Przynajmniej z jego punktu widzenia. :-)

  P.S. Żeby nie było podejrzeń, że też jestem "sponsorowany" - ja mam okna z innej firmy.

Myślenice: Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • 26.03.2019 - 20:34
  W miejscach gdzie są bankomaty, uważam, że jest to przegięcie, że trzeba kupić bilet parkingowy, żeby móc skorzystać z urządzenia.

  Ile się przy nim stoi? 3 min. ?
  Tego tematu pewnie, nikt na tym głosowaniu, nie poruszył...

Pizzeria w myślenicach

 • 27.02.2019 - 19:53
  O.....
  Fajnie, że odzew był pozytywny.
  Postaram się oba przepisy przetestować. Brzmi to całkiem ciekawie...
  Dziękuję za pomysły i wskazówki. :-)
 • 26.02.2019 - 8:21
  Kaper napisał/a:
  Nie zgadzam się, ale każdy ma swój smak. Dla mnie Dziupla ciągle jest nr 1 w Myślenicach. Ale najbardziej lubię swoje, robione w NRD-owskim opiekaczu.
  No to może chociaż podrzucisz przepis... ?
  ;-)
 • 25.02.2019 - 9:05
  A zapiekanki?
  Gdzie polecicie popróbować?
  Lisia łapka odpada, bo tam jest tylko do 19:00. Szukam czegoś nieco dłużej otwartego.... ale, żeby były dobre... A wybredny nie jestem. Usatysfakcjonuje mnie dobrze upieczona z dużą ilością sera i pieczarek. No i żeby keczup do tego był.... ;-)

  Dajcie znać.

Czego najbardziej brakuje w Myślenicach

 • 26.02.2019 - 8:27
  mfaka napisał/a:
  Czego brakuje ? Hmm no kibla :)
  Strzał w dziesiątkę.
  Też słyszałem od znajomych, którzy mieszkają daleko od centrum, że jest z tym problem.
  Pewnie, że w razie "W" można próbować korzystać z dobrodziejstwa jakiejś knajpki, ale nie o to chodzi. Powinien być czysty, w dostępnym i oświetlonym miejscu, ciepły (w okresie jesień-zima-wczesna wiosna) szalet miejski. Najlepiej nie jeden tylko na takie miasto to przynajmniej kilka.

  Tyle w tym temacie.
Pokaż więcej komentarzy