epka1

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 15.10.2018 - 14:39
  Szczerze mówiąc chciałam zagłosować na pana Halka, ale jak widzę co ogłasza od pewnego czasu to chyba zrezygnuję z tego pomysłu. Mam wrażenie, że obiecuje już WSZYSTKO co się tylko da, a pokrycia w rzeczywistości raczej to nie znajdzie. Gdzie te parkingi pan stworzy? Linia za 1 zł? Serio, ktoś w to wierzy? Miasto będzie ją sponsorować jak mniemam, bo raczej to na siebie nie zarobi.

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

 • 24.09.2018 - 14:57
  No pomysł fajny, aż dziwne, że nikt jak dotąd tego zrealizował. Jak mniemam nie bez powodu.

  A gdzie jakieś poważniejsze postulaty panie Halek?

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 24.09.2018 - 14:55
  Jak miło zobaczyć w końcu przejrzysty program wyborczy kandydata na burmistrza. Poważnie rozważę oddanie głosu na Panią.

Zbierała pieniądze na książkę w sieci. Dzisiaj wydała "Nie obrażaj się na Boga"

 • 19.09.2018 - 15:25
  wow, super! tematyka nie moja, nie kupię, ale doceniam, że dziewczyna się zawzięła i dopięła swego. Szacun!

Myślenice, Jawornik: Prace remontowe na Zakopiance potrwają cały tydzień

 • 18.09.2018 - 9:27
  TWISTER napisał/a:
  W weekend mniejszy ruch na drodze ? Weź sobie przykład zakopianki na odcinku od wiaduktu przy dekadzie do świateł w stronę Krakowa jak zawsze się tam korkuje , to samo dzieje sie na ul. Sobieskiego gdy wszyscy pchaja sie przez miasto by minąć ten korek powodując tam kolejny.
  chyba tylko w niedzielę i to od strony zakopanego.
 • 17.09.2018 - 14:56
  akurat w weekend jak jest mniejszy ruch na drogach to puszczą zakopiankę. Super, jak zwykle przemyślane decyzje

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

 • 17.09.2018 - 14:56
  mi pasuje

Myślenice: Podpisali umowę na rewitalizację centrum. Prace zaczną od alejek wokół kościoła

 • 14.09.2018 - 7:41
  No i super, nareszcie nie trzeba się będzie męczyć w szpilkach :) hehe

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

 • 13.09.2018 - 8:12
  Bagietka napisał/a:
  Może chce trafić także do Mieszkańców Myślenic przebywających lub pracujących w Krakowie? Nie sądzisz, że to duża grupa?

  Debata publiczna jest bardziej publiczna prowadzona z piwnicy Urzędu Miasta czy z Mediów mających duży zasięg?
  Tak, sądzę, że to duża grupa, sama do niej należę i jak widać jestem tutaj a w głośnikach leci rmf max. ;-)
 • 13.09.2018 - 8:09
  Lula napisał/a:
  O ile Pan Poseł faktycznie powoływał się na wpływy i obojętnie czy wpłynął czy nie na załatwienie środków na remont szpitala to powinien mieć przedstawiony zarzut z art. 230 par.1 kk , którego treść jest następująca.

  Art. 230. § 1. Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Nie może być w demokratycznym państwie prawnym tolerowana taka sytuacja ,że poseł coś załatwia albo tylko powołuje się na wpływy i obiecuje załatwić i w ten sposób czyni sobie z tego korzyść osobistą, jaką jest kreowanie możliwości własnej osoby na potrzeby ubiegania się o stanowisko burmistrza miasta i gminy. W sytuacji gdyby uzyskał jakąś korzyść majątkową np. dobry koniak od dyrektora szpitala winien być aresztowany.
  hahaha pozamiatane :)))))
 • 12.09.2018 - 15:58
  Bagietka napisał/a:
  "Na własnym terenie" czyli w miejscu i na zasadach podlegającym króliczkowi gdzie sitwa z każdej strony będzie dbała by ułatwiać rządzącemu a utrudniać kontrkandydatowi?
  Pochodzą również z małopolski.
  KODziarze napisaliby nawet, że z Europy, więc może się odbyć w Brukseli. Nie?
  nie. Na własnym terenie, czyli w miejscu z którym jest związany, co chętnie podkreśla oraz w miejscu, w którym chce objąć urząd. Nie rozumiem co to za problem? Serio, nie widzisz tu logiki?
  Jestem z Myślenic, kandyduję w Myślenicach, debatuję w Myślenicach i z Myśleniczanami.
 • 12.09.2018 - 15:36
  mieszkanka123 napisał/a:
  Dziwna sytuacja :))))) nie minęła jeszcze minuta od opublikowania mojego wpisu, a już 11 minusów :)))) Nie wierzę, że wszyscy na tym forum rzucili się na taki wpis jak wrony po to żeby go zadziobać - raczej skłonna jestem podejrzewać, że hejterzy opłacani przez pis ciężko dziś pracują i to na kilku stanowiskach naraz. Rozumiem, że mieszkańców macie za przygłupów i liczycie, że nikt się nie zorientuje. Tak jest przy każdej dyskusji, ale to dobrze - to znaczy, że was boli. Nie martwi mnie to, za czasów PRL, nie nazywano takiego zachowania hejtem a 99% poparciem.
  Również mam wrażenie, że mamy do czynienia z jakimś botem
 • 12.09.2018 - 15:35
  Bagietka napisał/a:
  Załatwił to niefajne słowo. Załatwić można sobie. Z racji jego pozycji w polityce wystarczyło, że porozmawiał na ten temat wyżej i kogoś przekonał. Środki na te cele nie są nieskończone. Nie była to jedna prośba od jednej gminy czy powiatu w Polsce. Czy jesteś pewien, że gdyby nie poseł z Myślenic, fundusze by poszły? Pisanie próśb o dotacje, z tego co widzę i słyszę jest główną domeną i aktywnością wszystkich gmin/powiatów. Pójście po najmniejszej linii oporu, cedując na własnych pracowników pisanie wszędzie gdzie się da a fanfar oczekiwać dla siebie.
  Wystarczy posłuchać ostatnich filmów kampanijnych halka by usłyszeć, że będziemy chodzić po prośbie tu i tam i jak się uda to zrobimy wtedy to i to.

  Tak ma wyglądać rządzenie?

  Ma polegać wyłącznie na wyciąganiu ręki po jałmużnę na część środków by drugą częścią środków obciążać podatkami i płatnościami mieszkańców?

  W taki sposób to każdy głupi potrafi rządzić. Każda firma się utrzyma na takim wolnym rynku, gdy będzie jechać wyłącznie na jałmużnie i długach nie biorąc za nie osobistej odpowiedzialności urzędniczej a zwalając konsekwencje na przyszłe pokolenia i przyszłe rządy.
  CZYLI Myślenice mają kasę dzięki OGROMNYM znajomościom pana posła? Dobrze rozumiem? Wykorzystał swoje niezliczone wpływy i to WYSTARCZYŁO ? :)

  Ponadto niesamowite, że na szczeblu lokalnym są od kogoś pobierane podatki, no NIESAMOWITE. Niespotykane. Może pan Jarosław nam obieca 500+ dla każdego mieszkańca Myślenic? BO W SUMIE WHY NOT, ma WPŁYWY
 • 12.09.2018 - 15:07
  Bagietka napisał/a:
  Złożenie wniosku jest równoznaczne z przyznaniem pieniędzy? Też bym się oburzyła. Wniosek czyli prośba o podjęcia jakiegoś działania. Czy prośba jest równoznaczna z akceptacją? Chyba nie.
  a, co do oburzenia to proszę się oburzać, ale oburzenie nie usprawiedliwia OBRAŻANIA. :)
 • 12.09.2018 - 15:06
  Bagietka napisał/a:
  Każdy może sobie wybrać. Pytanie kto wyraźnie przegrywa i kto musi pójść na ustępstwa? Myślę, że Panu Halkowi nie bardzo się pali do takiej debaty, więc by nie prowokować słabszego wyniku będzie się upierał przy swoim. Może się mylę ale obserwując jak jest prowadzony za rękę, myślę, że widzi jakąkolwiek szansę tylko na własnym terenie z dobrym suflerem i własną publicznością u boku.
  Myślę, że to, co dzieje się na moim podwórku powinno zostać na moim podwórku (o ile nikt nikogo nie krzywdzi). Dlatego nie rozumiem dlaczego debata miałaby się odbyć na terenie Krakowa w tamtejszym lokalnym medium. Czemu by nie w internetowej telewizji Myślenice?

  Może zaprośmy pana Jakiego i Trzaskowskiego niech sobie tutaj w Myślenicach zrobią debatę. Czemu nie, genialna logika.
 • 12.09.2018 - 15:01
  Bagietka napisał/a:
  Złożenie wniosku jest równoznaczne z przyznaniem pieniędzy? Też bym się oburzyła. Wniosek czyli o podjęcia jakiegoś działania. Czy prośba jest równoznaczna z akceptacją? Chyba nie.
  czyli ZAŁATWIŁ pan jarecki?

  przypisywanie sobie WSZYSTKICH zasług podczas gdy ktoś inny na nie pracuje nie jest w porządku i nigdy nie będzie.
 • 12.09.2018 - 14:31
  pan zgoda napisał/a:
  Co to za teksty ludzie? Chyba niektorzy tu na głowę upadli.
  Pan Halek się NIE rozwiódł. Ma wspaniałą rodzinę i wspaniałą żonę.
  Ja nie wiem, ktoś tak zasugerował w komentarzach, więc spytałam co z tego jeśli nawet.
 • 12.09.2018 - 14:05
  Bagietka napisał/a:
  Dlaczego poroniony. Chcesz blokować dostęp do informacji publicznej? Radio jest jak najbardziej dobrym pomysłem.
  Powoli kończą się czasy, że sam zainteresowany ustala, że jego media będą prowadzić debaty. Zresztą podobnie z samymi wyborami, gdy sam kandydujący i jego podlegli odpowiadali za wybory.

  Wysyp urzędników się nam tutaj pojawił. Obrona zamczyska, które się sypie?
  No tak, wszystko spoko tylko.... CZEMU TO DZIAŁA TYLKO W JEDNĄ STRONĘ? :D Tzn. pan jarecki może sobie wybrać medium, a pan Halek już nie może? :D
  Porażająca logika

  PS: Zapytajcie przypadkowe 10 osób (rodowitych krakowian) czy ich interesują wybory w Myślenicach
 • 12.09.2018 - 14:02
  Bagietka napisał/a:
  Możesz coś więcej? Nie mam czasu szukać w pracy.
  Pani Agnieszka wdała się w dyskusję pod fotografią będącą satyrą polityczną i postem, w którym ktoś opisał, że pan poseł co najwyżej informację o przyznaniu pieniędzy na szpital PRZYWIÓZŁ do Myślenic, a nie ZAŁATWIŁ Myślenicom, bo załatwił starosta i dyrektor szpitala SKŁADAJĄC WNIOSKI i wypełniając stosowne papiery.

  Panią Agnieszkę wyraźnie to oburzyło, dlatego zaczęła politykę obrażania osoby, która umieściła ten post. Radzę wejść sobie na FB, poczytać, to profil dosyć znanego w Myślenicach działacza, Darka Szcz. Nie wiem czy mogę tu umieścić wpis.
 • 12.09.2018 - 13:46
  mieszkanka123 napisał/a:
  wynika zatem, że lepiej by było, gdyby stworzył pozory miłości i zgodności - wtedy takie zakłamanie i oszukiwanie byłoby w porządku - typowa dulszczyzna (byleby nie wylazło na zewnątrz, bo co też ludzie powiedzą). Nikt nie wie, co zaszło między małżonkami i jak wyglądało ich małżeństwo, więc nie oceniajmy ich życia prywatnego mieszając go z życiem zawodowym. Ludziom różnie się układa, jedne małżeństwa trwają a inne nie; jedne trwają z miłości a inne z przyzwyczajenia i bezsilności. Oceniając jednak kandydata po tym co reprezentuje wokół siebie, to ja wolę takiego, który potrafi podjąć trudną choć bolesną decyzję, niż żyć w zakłamaniu i oszukiwaniu siebie i innych. Bezpieczeństwo rodziny, nie opiera się na papierku i życiu ze sobą na siłę. Zrozumieć może to jedynie ten, kto z myśleniem wyjdzie poza schemat małego miasteczka - dziś panna z dzieckiem, małżeństwo bez papierka, czy rozwód to nie koniec świata. Lepiej żyć tak, niż w zakłamaniu, byleby ludzie nie gadali.
  Ładnie napisane, mądrze.
  rozumiem, że pan Halek się rozwiódł, tak?
  Jeśli tak, to co z tego? Jaki to ma wpływ na to jak wykonuje swoją pracę (w tym wypadku politykę?). ????????
  Przecież nie lansuje się na kościele/ w kościele itd
 • 12.09.2018 - 10:15
  Bagietka napisał/a:
  Nie ma argumentów to trzeba się czepiać żony. Ale nędza :(
  raczej żona nie ma argumentów i musi czepiać się jednego z mieszkańców i jego rodziny. TO JEST NĘDZA, nie to, że ten FAKT upublicznia się w komentarzach.
 • 12.09.2018 - 9:38
  Vivaldi napisał/a:
  a możesz dla KODu szukać sobie roboty gdzie indziej? Weźmiesz swoich kolegów "Europejczyków" i będziecie się drzeć nad uchem. Nie umiecie uszanować dzieciaków 1IX to i nie uszanujecie nikogo innego ani żadnej debaty lokalnie. Neutralny grunt jest zdecydowanie najlepszym pomysłem. Jeszcze nie widziałem kampanii wyborczej dwóch ścierających się nacji które przebiegają w spokoju i merytoryce. Z debaty zostałyby drzazgi i żadnych wniosków. Wspólnie to można robić podsumowanie działań i rozliczenie a nie planować przyszłości.....szczególnie z KODem w tle. Miejsce jest bez znaczenia, ważne aby w merytorycznej ciszy kandydaci się przepychali i wyjaśniali.

  Jak to dlaczego się boi? Dlatego, że idą z hasłem bezpieczeństwo i rodzina. Owszem każda rodzina chce się czuć bezpiecznie to jest niepodważalne ale z tym Maćkiem za plecami to jest różnie. Stworzyli sobie twardą koalicję Krzychu & Maciek ale np ja oceniam kandydatów po tym co prezentują najpierw wokół siebie. I tu ciężko ufać przedstawionemu przez nich sloganowi bezpieczeństwo i rodzina skoro samemu nie potrafi się utrzymać własnej to jak powierzyć zarządzanie większą rodziną? Mamy czekać aż przysięgi zostaną złamane? Sorry ale dla mnie ważne kim kto jest od wewnątrz. Jesteś wierny w małej sprawie będziesz i wierny w dużej. A jeśli ktoś zdradza największą i najważniejszą z przysięg, choć miał dbać, strzec i dawać poczucie bezpieczeństwa to niestety nie nadaje się do powierzenia żadnej społeczności.
  Krzychu zatem przy Macieju jak dla mnie traci wszelkie swoje zalety. Ludzi i społeczeństwo trzeba za sobą ciągnąć a nie pchać.....podstawowa zasada managerska. Ciągnie się swoją postawa i przykładem, pcha się niestety na siłę.
  o czym ty mówisz?
 • 12.09.2018 - 9:37
  Wiesiek Bagieta napisał/a:
  Ale wy sie tego jarka boicie :D ale to dobrze to dobry znak. Niech halek pierdzi w stołek na borzęcie skoro taki tam był wspaniały. Gość nie potrafi zrobić własnej kampanii i jak zwykle ktoś go musi na plecach taszczyć w górę. Ja bym się wstydził gdybym miał być takim kandydatem. Ale co tam wstyd i honor tutaj na horyzoncie pojawia się szansa na wielkie pieniądze (za pierdzenie w stołek burmistrza) więc nie ważny wstyd, nie ważny honor... I taki ktoś ma być burmistrzem ? w życiu ! Szlachetka jest kilka poziomów wyżej od pana "nic nie potrafię" i mieszkańcy wam to udowodnią już niebawem :)

  Ciekawe czy maciek juz pisze skrypt na debate ktory pan "nic nie potrafię" bedzie musial sie wyuczyć na pamięć hahahaha chyba że jakaś słuchawka w uchu będzie i na żywo będzie mu nadawał z ubikacji co ma gadać :) bez maćka ten gośc przepadnie jak kamień w wodę.
  Obstawiam że Polska jeszcze nie widziała tak żenującej kampanii zeby kandydat nie potrafił sam niczego zrobić i wszystko musiał robić ustępujący burmistrz za niego. Parodia :D

  Pan "nic nie potrafię" boi się jak diabeł wody święconej debaty z szlachetką i każdy to widzi :D kompetentny i przede wszystkim SAMODZIELNY kandydat jest w stanie iśc do debaty o każdej porze dnia i nocy ale tutaj.... no sami widzicie z czym mamy do czynienia ;) Kolejny punkt dla Szlachetki !
  tak, ja się boję pana jareckiego. Przeraża mnie jego zakłamanie i manipulacje faktami, jak również poziom wypowiedzi jego oraz jego żony. Nie chcę żeby Myślenicami rządziła partia i Warszawa.
 • 12.09.2018 - 8:09
  mirekm napisał/a:
  halo! przeciez to wybory na burmistrza myslenic a nie krakowa - to po co organizowac debate w radiu krakow? esli ma sie odbyc debata to z udzialem lokalnych mediow i na hali - o swoich sprawach rozmawiajmy na swoim podworku
  Dokładnie! Panie Szlachetka, niech Pan sobie zaprosi MyśleniceITV, miasto-info i proszę debatować. Skoro do rozmowy potrzebuje Pan udziału mediów :)
 • 12.09.2018 - 8:06
  Wiesiek Bagieta napisał/a:
  Dlaczego halek boi się iść na debatę do radia kraków ? no tak głupie pytanie, co on miałby niby powiedzieć skoro nie ma kompletnie żadnej wiedzy o gminie myślenice i jej mieszkańcach a w dodatku za jego plecami nie byłoby maćka ? wie ze szlachetka by go tam rozniosl. Nie byloby macka, bylby tylko on, szlachetka i 2 mikrofony i to paraliżuje go najbardziej :D on umie tylko paplać to co mu maciek napisze.

  Wymyślił za to debatę na hali dla 1000 osob z czego 999 maja byc znajomi ostrowskiego i debate pewnie poprowadzi sam maciej :D (radia krakow moze przynajmniej każdy mieszkaniec słuchać) W dodatku za minimum 2 tygodnie aby nauczyl sie na pamiec wszystkiego co maciek mu napisze na kartkach...
  Booooże od 40 lat nie pamiętam tak żałosnej kampanii wyborczej, halek nie ma pojecia o niczym a wszystko za niego robi ostrowski i ktoś taki pcha sie na fotel burmistrza :D przeciez to jest żenujące, panie halek mieszkańcy Myślenic śmieja sie z tej pożal sie Boże "kampanii" i tego przeraźliwego strachu przed debata w radiu z szlachetka :D

  kolejny punkt dla szlachetki !
  a może nie chce iść do Radia KRAKÓW, bo sprawa dotyczy MYŚLENIC?
  Może dlatego lepiej zorganizować ją tutaj i dla ludzi z Myślenic a nie z Krakowa?
  Może zamiast lansu w mediach merytoryczna dyskusja w miejscu, którego dotyczą wybory???
 • 12.09.2018 - 8:04
  Pan Szlachetka niestety ale robi wszystko dla medialnej sławy i uznania. Nie widzę w nim troski o dobro mieszkańców, chyba, że może dzięki temu zabłysnąć. Po tym też co ostatnio jego żona zaprezentowała komentując satyrę polityczną jednego z mieszkańców Myślenic to utwierdziłam się w przekonaniu, że to nie są wartości, na które chcę zagłosować. Wypowiedzi Pani Agnieszki pomogły też części moich znajomych podjąć decyzję o wycofaniu się ze wspierania pana posła. I dobrze!
 • 12.09.2018 - 7:58
  Meteor2018 napisał/a:
  Może z udziałem żon ?
  Ostatnio mogliśmy śledzić walkę pani "posłowej" na fb.
  Poziom....
  wyborcaa napisał/a:
  A co to za walka pani posłowej? Nie mam fb więc nie dostąpiłem tego zaszczytu żeby zobaczyć
  o tak, pani Agnieszka dała pokaz kultury na facebooku Darka Sz. Zero merytoryki maksimum obrażania. Mam screeny żeby nie zginęło jeśli ktoś chce :)

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • 06.09.2018 - 9:25
  Mądrala napisał/a:
  Ale że lekarze dali się wciągnąć w kampanie wyborczą?
  Ja wiem czy wciągnąć. Może po prostu ich też to coś kosztowało, a ktoś nagle zabiera im sprzed nosa zasługi. Też bym się wkurzyła, nie zważając na to czy trwa kampania czy nie.
 • 06.09.2018 - 8:09
  mirekm napisał/a:
  jestem na tym forum o wiele dłużej od ciebie i nie mam rozdwojenia jaźni.
  ------------------------


  ale wracając do tematu:

  i to jest kluczowe pytanie w tej sprawie - na czym polegała praca posła w zdobywaniu tej dotacji ?
  Również chętnie się dowiem panie jarecki. :)
 • 06.09.2018 - 8:08
  Wiesiek Bagieta napisał/a:
  Ciekawe czy starosta by jarka zaprosił na coś za czym chodził i co ZAŁATWIŁ (tak bo bez wsparcia szlachetki dostalibysmy kopa w pupe a nie kase) i co najważniejsze, już widzę jak starosta, który twardo twierdzi, że jest pacjentem szpitala i probuje sie utoższamiać przed wyborami z mieszkańcami, stoi w kilkugodzinnych kolejkach jak zwykli ludzie, już to widzę. Ten co pierwszy zabiera glos to ten nauczycielinda wf z dobczyc, ktory mysli ze jest wybitnym myslenickim strategiem politycznym ?

  Kolejny argument za tym zeby glosowac na Szlachetkę Jarosława. Widać, że z gościem się liczą, widać, że zna i obraca sie w wpływowych środowiskach RP dzięki czemu może ściągnąć miliony dla miasta i gminy. Ten gość dla Myślenic zrobi bardzo dużo i jestem tego pewny ! I co najważniejsze, widać, że dzisiejsze elyty się go boją a skoro się go boją to bardzo dobry znak ! JAREK ! Myśleniczanie są z Tobą !!!!

  Jedno mnie zszokowało, że krzyska pod szpitalem nie bylo, a moze był i trzymał kamere, albo Maciek nie pozwolił ?


  Widocznie posel nie zwykł, jak twoi koledzy z urzedu zakładać miliona kont i uprawiac propagande na tym forum ;) idzie lepsze !
  Wystarczy jedno: jaroslaw_szlachetka ;-) I przynajmniej jest to bardziej wiarygodne niż jarecki ;-)
Pokaż więcej komentarzy