Paweł Lemaniak Paweł Lemaniak

Wybory Samorządowe 2018: Krzysztof Halek przedstawia filary swojego programu

 • Paweł Lemaniak 27.08.2018 - 21:26
  Bez względu na to jak to wygląda wolę Tomka z butelką wódki w ręku niż anonimowych, moralnych i trzeźwych grzebiących w cudzym życiu prywatnym.

Tak wygląda nowe logo muzeum. Jaka będzie sama placówka?

 • Paweł Lemaniak 19.11.2017 - 9:28
  Dziękuję.
 • Paweł Lemaniak 18.11.2017 - 21:04
  Tak, znam zwycięzcę tak samo zresztą jak wielu innych uczestników - to doskonały grafik a wykonane przez niego logo jest doskonałe. To że kogoś znam nie wyklucza go z możliwości udziału w konkursie. Jak pani doskonale wie nie musiałem ogłaszać konkursu. Równie dobrze mogłem zawrzeć umowę z dowolnym wykonawcą i zlecić mu wykonanie logotypu. Chodziło o to aby pozyskać najlepszy logotyp a przy tym zaprosić mieszkańców do współtworzenia Muzeum Niepodległości. Prace były kodowane, oceniała je siedmioosobowa komisja w której skład wchodzili pracownicy Muzeum. Przy ocenie każdego z projektów głosowałem jako ostatni. Sześciu na siedmiu pracowników wskazało pracę Sebastiana Dzienyńskiego jako zwycięską. Ta praca jest po prostu najlepsza. Wszystkie nadesłane prace zaprezentowane zostały na wystawie czynnej do 30.11. Wystawa jest nieodpłatna. Zapraszamy.
  Korzystając z okazji dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w konkursie. Wasza praca przyczyniła się do wyłonienia nowego logotypu Muzeum Niepodległości. Wszystkie prace zostaną zarchiwizowane jako świadectwo udziału Mieszkańców w budowaniu Muzeum Niepodległości.

Aleksander Ożóg z Myślenic wygrał teleturniej „Jeden z dziesięciu”

Projekt RSO: Prezentacja efektów pracy [wideo]

 • Paweł Lemaniak 04.07.2011 - 21:54
  Co tu dużo mówić bałem się tego jak ten pomysł zostanie odebrany … i jestem bardzo mile zaskoczony. Czyta się Wasze komentarze i chce się dalej pracować ... dlatego dzisiaj po dwóch dniach odpoczynku ruszyłem z kolejnym projektem odbudowy. Trochę to potrwa ale kto był w piątek i widział dzieci przewijające się przez kabinę RSO wie że warto. Zbieram miód gratulacji a za projektem stoi armia kolegów którzy pomogli mi bezinteresownie.
  Dziękuję Paweł
 • Paweł Lemaniak 03.07.2011 - 7:27
  Dzięki Marku za dobre słowo i za to, że wici idą w świat. Miedzy innymi o to w tym projekcie chodzi. W odbudowie bardzo pomogła Polonia. Kilka osób z zagranicy dotarło na prezentację, kilkadziesiąt przyjedzie na Dni Myślenic. Mam nadzieję że pojazd będzie budził zainteresowanie oraz "ściągał" ludzi do Myślenic i prezentował Myślenice poza miastem. Jeśli dzisiaj wpiszę że ciągnik stał będzie konkretnie w "jakimś” miejscu i nie uda mi się tego zrealizować to petem z całą pewnością będę musiał się z tego tłumaczyć. Kiedy będę znał konkrety w tym względzie podam je. Teraz moim zadaniem jest doprowadzenie pojazdu do używalności i jego prezentacja w terenie podczas sezonu wakacyjnego tak żeby każdy z Was mógł nacieszyć nim oczy. To wersja półuśmiechu( tak zwany „żabi”), powstrzymałem się w połowie by nie wystraszyć dzieci które były na sali. Fotografie Pana Mieczysława obiegły już wszystkie internetowe fora militarne.
  Pozdrawiam Paweł
 • Paweł Lemaniak 02.07.2011 - 20:41
  Bardzo dziękuję za zamieszczenie zdjęć i tekstu na temat projektu. To co najważniejsze - dziękuję bardzo Każdemu kto wbrew paskudnej pogodzie przyszedł na uroczystość zakończenia projektu - było to dla mnie bardzo ważne. Panie Mieczysławie – świetne zdjęcia.
  RSO składany był dla miłośników militariów oraz dla Myślenic i Myśleniczan. Dlatego w tym roku prawie całkowicie rezygnuję z wyjazdów na zloty militarne w Polsce - tak aby zaprezentować go tu na miejscu. W ciągu wakacji postaram się aby przynajmniej na jeden - dwa dni RSO stanął na rynku w Myślenicach. Oprócz tego prowadzone są wstępne rozmowy na temat uczestnictwa RSO w Dniach Wiśniowej, festynie w Głogoczowie i kilku innych miejscach. Podczas Dni Myślenic będzie dużo więcej niż RSO:). Obecnie RSO musiał wrócić jeszcze na tydzień do warsztatu. Jak widać na zdjęciach podczas transportu rozbiliśmy przednią szybę, trzeba dopracować też kilka braków. Tu jeszcze jeden film : http://www.youtube.com/watch?v=aV25t1eXB_E
  O wszystkim będę informował na bieżąco
  Pozdrawiam Paweł
  PS Uśmiecham się raz na jedenaście lat, trwa to cztery sekundy. Wydarzenie to wypada właśnie w bieżącym rok podczas Dni Myślenic - to będzie taka dodatkowa atrakcja.

Paweł Lemaniak: Okruchy myślenickiego archiwum

 • Paweł Lemaniak 31.01.2011 - 22:42
  @ Zbieracz parasoli – faktycznie w okresie międzywojennym mieliśmy w Myślenicach wyjątkowych ludzi. Dla mnie największym z nich był zapomniany obecnie Emil Kubala. O Wiktorze Kutrzebie oczywiście nie muszę pisać – wielki myśleniczanin pracujący i mieszkający w Jordanowie. Wspomnieć można również o takich historykach jak: Jan Szczęsny Płatkowski czy Kazimiera Kutrzebianka. Po wojnie też nie brakowało mądrych ludzi jak choćby Kazimierz Harcuła i wielu wielu innych.
  @ Zygfryd de Lowe – zgadza się w Myślenicach znajduje się jeszcze wiele prywatnych zbiorów. Cześć widziałem dzięki uprzejmości ich właścicieli, części nigdy nie zobaczę … ale trzeba zostawić coś dla innych badaczy i przyszłych pokoleń … ot urok historii.
 • Paweł Lemaniak 31.01.2011 - 15:29
  Witam
  @ Historyk - informacja o tym że to Czerwonoarmiści doprowadzili do zniszczenia (rozdrobnienia) myślenickiego archiwum jest dla mnie nowa i bardzo cenna. Znaczyłoby to że funkcjonowało ono do stycznia 1945 roku. Tylko czy ta informacja jest pewna ? Jeśli nie byłoby to dla Pana problemem to bardzo prosiłbym o podanie źródła tej informacji – „tutaj” bądź wysłania jej na adres lem.man@wp.pl.
  Pozdrawiam

Myślenice: Strzelnica na Zarabiu otwarta

 • Paweł Lemaniak 02.01.2011 - 9:55
  @ Zbrojnik - jeśli można spytać to czy masz jakąś specjalizację w swoich historycznych zainteresowaniach? Chodzi mi konkretnie o to czy jakimś wycinkiem historii wojskowości interesujesz się szczególnie ? Przepraszam za pytanie nie w temacie ... to zwykła ciekawość.
  Pozdrawiam

Skomielna Biała: drogowcy znaleźli pociski artyleryjskie

 • Paweł Lemaniak 19.11.2010 - 15:20
  Cała przyjemność po mojej stronie.
 • Paweł Lemaniak 19.11.2010 - 11:30
  Dla zainteresowanych:
  Wykopany obiekt to granat moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej (styczeń 1945 r.). Pokazany na fotografii granat to kompletna uzbrojona amunicja do niemieckiego moździerza kaliber 81 mm (8 cm Grw. 34) lub do rosyjskiego moździerza kalibru 82 mm( wz. 37). Amunicja do obydwu wymienionych moździerzy jest do siebie bardzo podobna dlatego na podstawie tak niewyraźnego zdjęcia nie da się jej rozróżnić. Jeżeli jest to granat rosyjski to mamy do czynienia z: 82mm granat O-832D z zapalnikiem ebonitowym MP-82. Mówiąc ludzkim językiem wyjątkowe świństwo ebonit często rozkłada się w ziemi sprawiając że pociski tego typu mogą detonować nawet przy lekkim w nie uderzeniu. Niestety rejon Myślenic jest dosyć gęsto usiany tego typu niespodziankami, takie same granaty wykopano kilka lat temu w parku obok budynku „Sokoła”.
Pokaż więcej komentarzy