zdziwiona

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego

 • 27.05.2019 - 19:40
  DJKompot napisał/a:
  Pis kupił wyborców. Socjal i nieroby na nich głosują. Zabierają kasę elektoratowi przeciwników którzy pracują i myślą trzeźwo. Inteligentni na pis nie głosują. Teraz wyślą niedoświadczonych polityków bez znajomości języka do PE żeby Nas ośmieszać. Wierzcie mi lub nie, tam pis-u z ze swoją polityką nikt nie chce. Bardziej wkurza że połowa uprawnionych do głosowania ma w d... wszystko i nie wierząc w zmianę siedzi w domu a potem tylko narzeka. Tak trzymać, niech węglowodany dalej windują cenę węgla :D.
  Szanowny Komentatorze, masz marne źródło informacji.
  Ps. Jedną z ważnych cech inteligentnego człowieka jest szacunek dla innych.
 • 27.05.2019 - 9:53
  Brawo PIS. Brawo mieszkańcy Powiatu. Tu wyborcy pokazali swoją mądrość. Byle tak dalej. Bardzo się cieszę.

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 17.05.2019 - 11:15
  whitestar1906 napisał/a:
  Sorry ale patrzyłem na 5 różnych portalach i zdjęć tłumów brak wg zdjęć zwykłych ludzi brakb tylko poczty sztandarowe ito
  Ciekawa ocena - na podstawie zdjęć. Ja tam byłam.
 • 15.05.2019 - 21:32
  whitestar1906 napisał/a:
  Był tam ktoś oprócz tych cl musieli być?
  Muszę Cię zmartwić. Ale więcej było tych co chcieli, niż tych co musieli.

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 13.04.2019 - 20:44
  Lula napisał/a:
  Ty , Zdziwiona wpięłaś się w dyskusję o edukacji, a tak naprawdę jesteś zwykłym PIS-owskim trollem.
  Edytuj Usuń
  Moja Droga. Widzę, że puszczają Ci nerwy. Więc przestań zajmować się tym tematem. W przeciwieństwie do Ciebie byłam związana ze szkolnictwem ponad trzydzieści lat mojej pracy zawodowej. Jeżeli zabieram głos na dany temat, to znaczy, że się w nim orientuję. A szczególnie na temat oświaty mam prawo się wypowiadać.

  Za brak ujęcia cytowanego wyżej tekstu w cudzysłów przepraszam.
 • 13.04.2019 - 13:08
  [cytat=Lula]Dziwię się Zdziwionej.
  Co ma do tego JP II ? Chociażbyś się zamodliła, to JP II nie wesprze Cię finansowo, gdy nie wystarcza Ci na zapłacenie rachunków i przeżycie do pierwszego. Stosujesz zwykły szantaż emocjonalny wobec ludzi, którym powierzamy swoje dzieci na wiele godzin dziennie. Jak powiedział Karczewski: nauczyciele powinni pracować dla idei. Więc niech odda swoje marszałkowskie pieniądze na fundusz wspierania nauczycieli. Problem edukacji omijały wszystkie rządy po kolei. Deforma Zalewskiej i piątki ludzi żyjących w alternatywnej rzeczywistości, przelały czarę goryczy. Tylko, że ci od piątek na nieszczęście nami rządzą... Za niedługo walniemy wszyscy łbem o beton.Ten, kto nie widzi jak drożeją koszty utrzymania, też żyje w alternatywnej rzeczywistości. Na nauczycieli wylewa się fala hejtu. Jest to bardzo przykre, chociaż nie byłam, nie jestem i nie będę nauczycielką. Rząd wiesza psy na Broniarzu i na strajkujących. Chce ich wziąć głodem. A Oni przecież tylko walczą o swoje. Ja nie dziwię się PIS-owi. Społeczeństwem ze słabszym systemem edukacyjnym i cenzurowaną kulturą łatwiej się rządzi i łatwiej znaleźć w nim wyborców populistycznej partii. Gdy więc oczekujemy podwyżek dla nauczycieli, bo widzimy w tym najlepszą inwestycję w przyszłość, władza może dostrzec w deficycie edukacji i kultury swoją szansę na inwestycję w przyszłość.Przyszłość SWOJEJ PARTII. Po prostu, głupim narodem łatwiej się rządzi.

  Szantaż emocjonalny ! Ja przypominam tylko nauczanie Jana Pawła II, że nie tylko trzeba „mieć”, ale też trzeba „być”, Jak się kogoś wybiera na patrona szkoły to chyba nie tylko po to, by jego nazwisko widniało na pieczątce, i wizerunek jego wisiał na ścianie w korytarzu. A jak nazwać rozpoczęcie strajku w okresie egzaminów uczniów. To jest szantaż emocjonalny stosowany wobec uczniów. Nauczyciele powinni ich wspierać i być z nimi w tym okresie, a oni w walce o pieniądze używają ich jako zakładników. To jest nieetyczne i niemoralne, a czynią to osoby, które uczą i wychowują. W tym czasie ważniejsze jest „BYĆ”. Zawód nauczyciela to misja i pasja. Mierny nauczyciel choćby dostał podwyżkę trzykrotnych swoich poborów i tak będzie mierny. A podczas tych strajków zachowują się jak „kodziarze”- żenujące. Nauczyciele są grupą zawodową nie najbiedniejszą. Wszędzie pokazują tylko podstawowe wynagrodzenia. Otrzymują „trzynastki” (8,5 % rocznych dochodów) jak wszyscy pracownicy sfery budżetowej. Do tego maja dodatki i wiele innych przywilejów – dofinansowanie dokształcania (powyżej 50 % kosztów), pomoc zdrowotną, którą nawet otrzymują nauczyciele emeryci. Inne grupy zawodowe tego nie otrzymują. Wiadomo, każdy chce dużo zarabiać, ale przecież już kolejny raz otrzymują podwyżki. Dziwne, dlaczego nie strajkowali, kiedy u władzy była poprzednia ekipa. I tu wychodzi, że strajk ZNP z Broniarzem na czele jest polityczny, wspomagający opozycję w walce z PIS. Tylko proszę nie mieszać w to uczniów. Chcecie zniszczyć rząd, który dba o nasze interesy jako społeczeństwa i narodu na arenie międzynarodowej. Chcielibyście, żeby dalej złodzieje i gangsterzy okradali nas. Poprzednicy wepchnęli nas pod niemieckiego buta i teraz spod tego buta wychodzimy, a największy opór stawiają nasi obywatele z opozycji. To się nie mieści w głowie. Tu widać, że PO to partia proniemiecka , o czym świadczy głosowanie posłów PO w Parlamencie Europejskim - tu nie potrzeba być mędrcem żeby to zauważyć. Nie chcę żyć w wielonarodowym kołchozie o nazwie „Unia Europejska”, w którym będą rządzić Niemcy, i w której dyskryminuje się normalność, a promuje wszelakiego rodzaju dewiacje. Gdzie zwierzęta i rośliny stawia się przed człowiekiem. Chcę żyć w Polsce, bo to moja Ojczyzna, i chcę żeby była szanowana przez obywateli i sąsiadów. Unia Europejska ma być wspólnotą narodów. Tego PO mi nie zagwarantuje.
 • 11.04.2019 - 19:40
  seba napisał/a:
  A potrafisz myśleć samodzielnie ?, czytać ze zrozumieniem ? Większość nauczycieli przerwalo strajk na czas egzaminów żeby dzieci mogły je spokojnie napisać,
  Spokojnie ? Ale wspaniałomyślni. Mleko rozlało się już wcześniej.
 • 11.04.2019 - 11:57
  Do strajkujących Nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 3 im. JANA PAWŁA II w Myślenicach i wszystkich szkół, których jest Patronem. Czy Wasz Patron posłużyłby się dziećmi i młodzieżą do osiągnięcia własnych korzyści ? Odpowiedź jest tylko jedna.

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 08.04.2019 - 16:47
  Nauczyciele za obiecane 1000 złotych dali się wmanewrować w gierki polityczne Broniarza. Jak się to ma do Waszej misji zawodowej Szanowni Pedagodzy. Gdzie w tym są uczniowie i ich przyszłość. To jest tak żałosne, że trudno komentować.

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22.03.2019 - 22:47
  Seneka napisał/a:
  A cóżeś Ty w tym szkolnictwie robiła? Kompleksy leczysz przy okazji?
  Robiłam to, co było w zakresie czynności. A kompleksy? Domena nastolatek. Nie narzekam na brak pieniędzy, jeżeli Ci o to chodzi.
 • 22.03.2019 - 20:42
  Seneka napisał/a:
  Górnicy mają kilofy, uzyskali swoje, a węgiel od ruskich spływa, policjanci L4 pokazali, swoje dostali, 11 mld idzie do emerytów w maju etc. Czemu w maju i po co? Rozdają, chwalili się, że pieniądze są to i kolejne ręce się wyciągają. Odbijesz, że wcześniej nie strajkowali za tej wstrętnej PO. Nie strajkowali , bo najniższa krajowa była niższa, bo nie było inflacji. Co zostało nauczycielom? Oni oprócz tego, że uczą dzieci, sami się uczą. Nauka płynie od rządzących i to oni powinni do szkód dla uczniów nie doprowadzić. O edukacji nikt nie mówi, o deformie Zalewskiej, o chaosie programowym, przeciążeniu siódmoklasistów etc. *****izja skłóca rodziców z nauczycielami. Za to m.in. dostała ostatnio ponad 1 mld 200 mln. Za szerzenie propagandy. Może to lepiej było nauczycielom dać.
  Górnicy maja kilofy, a nauczyciele uczniów. Tylko, że to są ludzie, których mają uczyć i wychowywać . Branie uczniów jako zakładników w walce o pieniądze jest jest haniebne. Praca w szkolnictwie dała mi poznać to "środowisko". Karta Nauczyciela gwarantuje im wiele, czego inny pracownik nie otrzymuje.
 • 22.03.2019 - 18:52
  Seneka napisał/a:
  Słowa z telewizji Jacka. Najważniejsze to jest skłócić wszystkich ze wszystkimi. Tu nie o nauczycieli chodzi,lecz edukację. Z wypowiedzi niektórych wynika, że szkoła jest w ogóle niepotrzebna. Pisać i czytać nauczyli się w brzuchu mam.
  Dlaczego termin strajku został ogłoszony akurat w miesiącu egzaminów uczniów. Czy nie można było tego zorganizować w innym terminie. Czy należało im zaburzyć ten czas i wprowadzać nerwową atmosferę. Mogą być najbardziej poszkodowani. Co wyniosą ze szkoły. Zastanawiałeś się nad tym "Seneka". Termin wybrano po to, by kupczyć uczniami i to nie o edukację ale pieniądze dla nauczycieli.
 • 22.03.2019 - 13:44
  Nauczyciele, którzy powinni uczyć i wychowywać dzieci i młodzież, używają ich jako zakładników w sporze z rządem. To jest nieetyczne i niemoralne. Rodzice powinni zareagować. Ale nie ma się co dziwić. Najważniejsze są pieniądze, a nie uczniowie.

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 22.03.2019 - 21:57
  Szanowni Nauczyciele. Gdybyście zaplanowali rozpoczęcie strajku w innym terminie, to nie kolidowało by to egzaminami, których termin był już dawno znany wszystkim. Nie trzeba być mędrcem, że wykorzystujecie uczniów do walki o pieniądze. Tym na autorytet u uczniów i rodziców nie zapracujecie. Ciekawe, ilu nauczycieli byłoby chętnych do strajku w wakacje.

Budowa przedszkola w Jaworniku

 • 16.03.2019 - 21:14
  lieszkaniec10251 napisał/a:
  najpierw Ksiądz proboszcz "przyczynił" się do Nie budowy, potem stary burmistrz któremu do księdza sił zabrakło i tak meczymy dzieci w starym małym i zagrzybionym przedszkolu licząc chyba na cud! na gwałt potrzebna nowe! duże! ze stołówką na którą wejście będzie miał każdy (obiady dla osób starszych) itd. największa wieś a najbardziej zapomniana
  Moja rada:
  Jak się nie zna faktów, to lepiej nie zabierać głosu, (bo wtedy wychodzą ułamki).
 • 16.03.2019 - 20:05
  Andzianowa1 napisał/a:
  Witam . Dlaczego w najwiekszej wsi w powiecie myslenickim jest najmniejsze przedszkole.?? Co z budowa nowego przedszkola.. rodzice staraja sie juz od 2013 roku o nowe przedszkole. Skladajac deklaracje zapisu dziecka slyszy sie ze nie ma szans na przyjecie.. ludzie tu chodzi o dobro najmniejszych .. Edukacje dzieci.. !!! Jakie warunki stwarzamy dzieciom co o tym wszystkim myslicie ???
  To pytanie należało zadać pod koniec kadencji poprzedniemu burmistrzowi, którego obietnicą wyborczą było wybudowanie przedszkola w Jaworniku. No i się z tego nie wywiązał. A teraz działa w samorządzie powiatowym. Strach się bać, jak się wywiąże z obietnic przedwyborczych.

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • 11.02.2019 - 21:12
  Co za pytanie. Już sama nazwa wskazuje, że chodnik jest przeznaczony do chodzenia. To nie parking.
  Na osiedlu tysiąclecia ll, w okolicach cukierni, tak dwie paniusie zaparkowały samochód na chodniku, że trzeba było wyjść na jezdnię, żeby go ominąć i iść dalej.
  Innym razem, na tym samym osiedlu, za skrzyżowaniem, tuż za przejściem dla pieszych, na łuku ktoś zaparkował na chodniku do sprzedaży busa dostawczego tak, że pieszy wchodząc na pasy nie widział, czy zbliża się jakiś samochód.
  Brak wyobraźni.

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

 • 30.11.2018 - 19:06
  Krzemo napisał/a:
  Nie żałujcie Panu burmistrzowi 2760zł dodatku specjalnego... Dziwię się że nikt nie zapytał o "624 zł - dodatek z tytułu wysługi lat". Jaki pracownik, który dopiero co rozpoczyna pracę w jakimś zakładzie, na dzień dobry dostaje wysługę lat? Coś tu się kupy nie trzyma...
  Nie trzeba się dziwić, tylko znać przepisy.
 • 30.11.2018 - 14:58
  PiterOlek napisał/a:
  Poczekajcie jakie będzie bizancjum w Urzędzie 2 wice-burmistrzów z tego jeden juz chyba w poniedziałek :)

  Burmistrz spłaca długi i to niestety partyjne już po urzędzie chodzi jedenz Świątnik niebawem będzie ich więcej. No ale cóż wybrali- to będą mieć PISiorków w urzędzie i to nawet z importu nie tylko naszych lokalnych.
  Lepiej PISIORKÓW niż KODziorków

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 22.10.2018 - 11:33
  Gratulacje !!! Bardzo się ciszę. Życzę wszystkiego najlepszego.

Wybory Samorządowe 2018: Mocna końcówka kampanii. Poseł odpowiada na film internauty

 • 20.10.2018 - 0:05
  piotr1976 napisał/a:
  Ale uważasz, że źle zrobił, że pokazał hipokryzję posła?? Czy użył nie prawdziwych danych?
  Żadna rewelacja.
  Niech teraz przeprowadzi audyt burmistrzowi i staroście oczywiście publicznie. • 19.10.2018 - 23:17
  piotr1976 napisał/a:
  Ale uważasz, że źle zrobił, że pokazał hipokryzję posła?? Czy użył nie prawdziwych danych?
  Żadna rewelacja.
  Niech teraz przeprowadzi audyt odchodzącemu burmistrzowi i staroście - oczywiście publicznie. A także z działalności poselskiej pani Senyszyn
 • 19.10.2018 - 22:17
  Darek Szczotkowski wyskoczył jak gumka z majtek. Szefostwo doceni.
 • 19.10.2018 - 20:53
  Darek jak Ci nie wstyd, tak się zachowywać.

MYŚLENICE RYNEK -sprzeciw wobec powrotu dyktatury i PRLu w rocznicę stanu wojennego

 • 15.12.2016 - 18:59
  c.d. Co do wyjazdu do Niemiec, to możecie zorganizować sobie WYMARSZ. Ale pamiętajcie o zabraniu prowiantu na drogę bo możecie nie dojść.
 • 15.12.2016 - 18:20
  Szanowni Kodziarze. PIS zwyciężyło w wyborach demokratycznych - oczywiście ku mojemu zadowoleniu - i z tym musicie się pogodzić. To jest jedyna partia, która dba o to, żeby POLSKA była suwerennym krajem tak pod względem politycznym jak i gospodarczym. Gdyby przy władzy została PO, to w niedługim czasie zostalibyśmy wasalem Niemiec, którzy rządzą całą tą chorą strukturą, jaką jest Unia Europejska niszcząc przy tym całą Europę poprzez podejmowane decyzje. Jeżeli wydaje wam się, że nie ma w Polsce demokracji, to proponuje powtórzyć sobie wiedzę szkolną z przedmiotu "wiedza i społeczeństwo". Poza tym, jeżeli ktoś ma problem z przystosowaniem się do nowej władzy, to proponuję, żeby sobie stąd wyjechał, np. do Niemiec.

Myślenice: Protest w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

 • 14.12.2016 - 21:15
  A ja myślałam, że w Myślenicach nikogo nie dosięgnie ta zaraza. A jednak. Należy ludzi szczepieć przeciw głupocie a nie przeciw grypie.
Pokaż więcej komentarzy