mboolee

Rozpoznajesz go? To złodziej grasujący w Myślenicach

 • 11.07.2018 - 18:05
  Tak, właśnie stąd moje zdziwienie, że miesiąc temu. Muszę powiedzieć, że jak zawsze na czasie.
  Kotki z Poręby, to po dwóch dniach były słynne. W tej KPP Myślenice nie potrafią chyba już normalnie wykonywać swoich obowiązków. K..... dramat!!!!!
 • 11.07.2018 - 16:46
  Kiedy??????????????

Jawornik: Policja poszukuje grafficiarza. Publikuje nagranie z jego wyczynem [WIDEO]

 • 29.06.2018 - 20:58
  Znowu na czasie publikowany materiał. :+((....... Kujcie żelazo póki gorące redakcjo!!!!

Awantury o okręgi ciąg dalszy. Radni PiS odpowiadają radnym KW Macieja Ostrowskiego

 • 23.05.2018 - 0:23
  Nie, nie, nie............
  Nie jestem zwolennikiem ani KWW Macieja Ostrowskiego, ani radnych PIS-u.
  Radni z PIS-u nie mają prawa krytykować tej uchwały, bo nie przyłożyli ręki do jej zablokowania wstrzymując się od głosu. Powinni zagłosować przeciw i wtedy robić obecny kabarecik. Sprawą zająłby się komisarz wyborczy dzieląc gminę na okręgi zgodnie z prawem. Jednak nie zrobili tego, a też nigdzie nie słyszałem o ich propozycji w sprawie podziału na okręgi. Mało tego chodzi o reprezentatywność w Radzie Miejskiej?????? Wybory proporcjonalne takie są?? Trzeba było nie zmieniać ordynacji wyborczej z Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na wybory proporcjonalne, które są głosowaniem na partię, a nie na kandydata. Gdzie tu reprezentatywność. Chyba, że chodzi o swoje interesy.

  Jeszcze jedno na koniec, mam nadzieję, że po najbliższych wyborach, nie zobaczę w nowej Radzie Miejskiej żadnej twarzy ze składu obecnej Rady Miejskiej - tego sobie i mieszkańcom Gminy Myślenice z całego serca życzę

Myślenice: Pracę radnych obejrzysz na żywo w internecie

 • 09.03.2018 - 13:11
  Kiedy 1 odcinek???? Kolejna sesja mi nic nie mówi. Jeżeli jest premiera w kinie bębnią z datą i godziną premiery, a tu nic, żeby czasem za dużo ludzi nie oglądało co wyprawiają.

Tak będzie wyglądać myślenicki Rynek w 2020 roku. Na jego przebudowę gmina otrzymała 25 mln zł

 • 27.02.2018 - 20:27
  Dotacja razem na Muzeum Niepodległości oraz rewitalizację rynku. Z czego większość zostanie wpompowana w MN. Szczerze mam głęboko gdzieś to muzeum, jedyna niepodległość jaka mnie interesuje, to NIEPODLEGŁOŚĆ od p....... darmozjadów, którzy huśtają się za pieniądze podatników, wydają miliony na niepotrzebne inwestycje, budują kładki za miliony niż tunele o wiele tańsze, przyznają sobie premie niewiadome za co, spisują umowy na nie wiadomo na co i w jakim celu, obsadzają rodzinę i znajomych na dobrze płatnych stołkach i jeszcze tu długo wymieniać. W Trzemeśnii ludzie już od 18 lat czekają na dokończenie chodnika w stronę Poręby i ciągle się im mydli oczy, ze nie ma pieniędzy na to. To skąd te 25 mln. Obiecał starosta na spotkaniu wiejskim i też ch..... załatwił.
 • 27.02.2018 - 14:49
  Szkoda, że przy okazji przebudowy rynku nie pomyślano o budowie parkingu podziemnego.
  Za te 25 mln zł powinni go też zrobić.

Od 2018 roku zapłacimy więcej za odbiór śmieci. Czy opłaty będą rosły nadal?

 • 10.01.2018 - 10:10
  Większość worków ze zdjęcia nie jest śmieciami tylko produktami recyclingowymi. Niestety nie potrafią w Gminie tego fantu wykorzystać. Szkoda.

Policja radzi: Święta blisko, ale dla złodziei to gorący okres

 • 20.12.2017 - 14:45
  Przypomina po ubiorze i czapce...... policjanta.
  O te pieruny jedne.

Burmistrz podpisał umowę na budowę Muzeum Niepodległości. Zostało 11 miesięcy do otwarcia

 • 13.12.2017 - 11:03
  Muzeum Niegospodarności!!!!

Jawornik: Zaginął 77-letni mężczyzna

 • 07.12.2017 - 22:42
  Jedno pytanie: kiedy zaginął???
  Na bieżąco podana wiadomość czy może tak, jak sprawa sprzed kilku tygodni - jak w przypadku wypłaty pieniędzy z bankomatu ze skradzionej karty czy pobicia pacjenta w myślenickim szpitalu.
  W przypadku zaginięć innych osób tu było nawet kilka dni nawet dwóch do dwóch miesięcy po zaginięciu.
  Takie rzeczy powinny być na bieżąco podawane, póki można jeszcze na świeżości skojarzyć jakieś fakty w danej sprawie.

Rozpoznajesz go? Dotkliwie pobił mężczyznę w myślenickim szpitalu

 • 13.10.2017 - 9:28
  Brawo, brawo dla myślenickiej policji. Kolejny raz pokazali jakie tempo pracy mają. Uważam za nagminne opóźnianie podania do informacji publicznej informacji, które powinny być przekazane na "świeżo" po incydencie lub wydarzeniu. Wtedy na bieżąco można coś skojarzyć.
  To samo dotyczy zaginięć osób - informacje są podawane publicznie długo po fakcie.
  Zarówno miasto-info jak myślenice.tv, to lokalne środki przekazywania informacji, mające bardzo wielu przeglądających ich strony.
  Jakość nagrań z monitoringu no k...... bez komentarza.

Policja ostrzega: Uważajcie na włamywaczy

 • 13.09.2017 - 12:43
  Może Szanowni Państwo z Redakcji i Policji podaliby, gdzie wystąpiły te włamania???
  Bylibyśmy bardziej doinformowani i bardziej czujni.

Zebranie wiejskie trzemeśnia

 • 04.07.2017 - 4:28
  Przepraszam ale ok. 17 lat temu jak nie więcej.

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

 • 15.02.2017 - 23:37
  Lukaszz napisał/a:
  Sprawdzam...

  No to zobaczmy:

  1.) CENY WALUT (FRANKOWICZE PŁACĄ WIĘCEJ).
  Rząd przed wyborami obiecywał pomoc Frankowiczom. Staliśmy się świadkami jak obecnie wycofał się z tych obietnic. Niepewna sytuacja gospodarcza kraju - powoduje wzrost cen obcych walut w stosunky do złotego. Dla kredytobiorców to podwyżka.

  2.) WYŻSZE CENY USŁUG BANKOWYCH = PODATEK BANKOWY
  Rząd twierdził, że uderzy on w banki, których większość ma właścicieli zagranicznych, więc skierowany będzie w zagraniczne korporacje. Banki płacą dziś bardzo wysokie podatki, a mimo to sektor ten po I półroczu miał zyski po opodatkowaniu większe niż przed rokiem. Tajemnica jest prosta - klienci więcej płacą za kredyty i utrzymanie konta. Jawny podatek nakładany na banki stał się zatem cichym podatkiem dla milionów Polaków.

  3.) PODATEK OD SKLEPÓW WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH
  Błędy w podatku od sklepów wielkopowierzchniowych powstrzymały jego wejście w życie. Jeśli jednak rząd zdecyduje się na kolejną wersję, znów zapłacą klienci oraz dostawcy towarów, na których wielkie sieci wymuszą obniżki cen. Już teraz część ze sklepów obawiając się skutków podatku - podwyższyła ceny (co widać po wskaźniku takim jak inflacja).

  4.) WYŻSZY VAT
  W 2010 r. poprzedni rząd podniósł stawki VAT. Podstawowa poszła w górę z 22 do 23 proc. Miało to obowiązywać najpierw do końca 2013 r., potem do końca 2016 r. PiS w kampanii wyborczej to krytykował i zapowiadał odwrót. I co? We wrześniu Ministerstwo Finansów zaproponowało utrzymanie wyższych stawek do końca 2018 r., co obciąży podatników kwotą 3,4 mld zł rocznie. Projekt nowelizacji wpłynął do Sejmu 28 października. Niewiele się o tym mówi, Sejm wkrótce ją przegłosuje. Oficjalne uzasadnienie: poprawa ściągalności podatków będzie następowała stopniowo, więc na razie konieczne są wyższe stawki.

  5.) USTAWA O OBROCIE GRUNTAMI ROLNYMI - czyli mniejszy przychód dla rolników
  W/w ustawa znacznie ograniczyła możliwość sprzedaży ziemi prywatnych gospodarstw rolnych o pow. ponad 0,3 ha oraz lasów. Agencja Nieruchomości Rolnych i Lasy Państwowe otrzymały prawo ingerowania w transakcje między prywatnymi podmiotami. Przepisy spowodowały spadek cen ziemi - czyli wartości majątku rolników. Konsekwencją może być także upaństwowienie części ziemi rolnej, gdyż ANR w wielu przypadkach będzie miała prawo pierwokupu.

  6.) UKRYTY PODATEK WĘGLOWY
  Ministerstwo Energii planowało obciążenie spółek energetycznych podatkiem od kapitału zapasowego - w sumie ok. 10 mld zł. Konsekwencją byłby wzrost cen energii. W październiku pod wpływem protestów resort wycofał się z pomysłu, ale spółki zostały obciążone kosztami ratowania górnictwa węglowego, więc gospodarstwa domowe wkrótce i tak zapłacą więcej za prąd.

  7.) WYŻSZA STAWKA AKCYZY NA SAMOCHODY
  Rząd zaproponował, by stawki akcyzy na samochody były uzależnione od wieku sprowadzanego do Polski samochodu i od pojemności silnika. Ma to uzasadnienie - eliminuje auta najstarsze, niebezpieczne i zużywające dużo paliwa. Z drugiej strony sprowadzane do kraju tanie samochody (często powypadkowe) są kupowane przez biedniejszych Polaków, zwykle z prowincji. Dla nich to często niezbędny środek transportu, dzięki któremu można znaleźć pracę w większym mieście. To uderzy w tę grupę.

  8.) CENY PALIW W TYM LPG
  Po ustawie paliwowej (Podpis PAD VII/16) rządu PIS cena LPG idzie w kosmos. Monopoliści szczęśliwi a Polacy płacić. W czterech miesięcy ceny LPG wzrosły o ok 20 %. Cena baryłki ropy jest nawet o 70 % tańsza.
  https://strefainwestorow.pl/artykuly/dlaczego-mimo-spadkow-cen-ropy-benzyna-wciaz-jest-taka-droga
  http://natemat.pl/195257,na-zime-lpg-zawsze-drozalo-ale-zeby-az-tak-kierowcy-zlorzecza-ceny-gazu-bija-kolejne-rekordy-a-fiskus-sie-cieszy
  Czy widzicie obniżki na stacjach ?

  9.) ABONAMENT RADIOWOTELEWIZYJNY - to nas za chwilę czeka
  Telewizja publiczna traci oglądalność, ale wkrótce może zaznać złotych czasów. Ministerstwo Kultury pracuje, choć dość nieudolnie, nad sposobem finansowania TVP przez quasi-podatki (np. przez powszechne dopisywanie opłaty do rachunków za energię lub do PIT). Wielu Polaków będzie musiało płacić za coś, z czego nie korzysta.

  10.) WZROST OC DLA KIEROWCÓW
  Wzrost cen OC sięga 120 proc. w ujęciu rocznym, a AC niemal 500 proc. – wynika z raportu „Rzeczpospolitej". Kto ma samochód ten czuje.

  11.) INFLACJA = wzrost cen w sklepach = spadek siły nabywczej pieniądza
  W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z deflacją (w ujęciu rocznym oznacza to spadek cen produktów oferowanych na runku), od chwili przejęcia rządów przez PiS pojawiła się inflacja.

  12.) W WIĘKSZOŚCI GMIN W POLSCE - PODWYŻKI CEN WODY
  Wzrost opłat za wodę w polskich gospodarstwach jest nieunikniony. Podwyżki cen odczują nie tylko zwykli mieszkańcy, ale również rolnicy, inwestorzy branży energetycznej, jaki i przedsiębiorcy wykorzystujący duże ilości wody do produkcji swoich towarów. Niemniej jednak, podwyżka cen nie będzie tak drastyczna, jak przewidywali to samorządowcy ze Śląska. Średnio miało to być 100 zł rocznie w przypadku czteroosobowej rodziny. Tylko, jak zapewnia wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski, wyniesie ona około 2,5 zł miesięcznie za czterech członków rodziny.

  13.) NOWELIZACJA USTAWY O APTEKACH = WZROST CEN LEKÓW
  Nową aptekę otworzy jedynie Farmaceuta, jednak skala działalności zostanie ograniczona do zaledwie czterech punktów. Władza chce zadekretować również… odległość między aptekami. Realizacja pomysłów posłów PiS odbije się na finansach pacjentów – ostrzegają eksperci.

  14.) WYŻSZY ZUS DLA JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI
  Od 1 stycznia 2017 osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą płacą wyższe obciążania ubezpieczeniowe.

  Read more: http://www.pch24.pl/dobra-zmiana-czy-socjalizm--poslowie-pis-szykuja-zmiany-w-aptekach--wzrost-cen-wiecej-niz-pewny,46942,i.html#ixzz4YnHyFAYJ


  Coś pominąłem ?
  Bordowe Seicento w Oświęcimiu......... :+(

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza

 • 07.02.2017 - 23:21
  W porównaniu podam ceny za wodę w Holandii na 2017 rok.
  Kurs euro z dnia 07-02-2017 1 euro = 4,2970 zł

  Zużycie do 300 m3 – 0,85 euro - 3,65 zł za 1 m3
  Zużycie ponad 300 m3 – 0,49 euro – 2,11 zł za 1 m3

  Abonament roczny na adres (nie na osobę jak jest w Myślenicach) – 74,67 euro – 320,86 zł
  Abonament miesięczny – 26,74 zł

  Cenowo całkiem porównywalnie, tylko zarobkowo przepaść.

  Wniosek nasuwa się sam – woda w Myślenicach jest za droga!!!!

  Dla sprawdzenia link:
  https://www.brabantwater.nl/klantenservice/Paginas/Drinkwatertarief.aspx
 • 04.02.2017 - 14:05
  Konferencje słabe – w „trybie pilnym zwołane” – bez udziału przeciętnego Kowalskiego i Nowaka, który pewnie byłby niewygodny w pytaniach. Pytanie do prezesa MZWiK w Myślenicach; czy jak wodociągi wpompowują wodę w sieć wodociągową, to czy każdy kubik wody posiada numer identyfikacyjny, po czym później wiadomo, czy do gruntu wyciekł kubik wody za 0,25 zł czy za 3,99 zł???

  Nie ukrywam też chciałbym, aby mój wodomierz co jakiś czas dostał, bądź czytaj powyżej wodę z numerem identyfikacyjnym w cenie 0,25 zł za kubik.
  Czy może są gdzieś nitki wodociągu z wodomierzem z którego zostaje odczytany stan wodomierza, doprowadzona woda jest gdzieś nie wiadomo gdzie, w cenie 0,25 zł za kubik – później liczony jako strata / wyciek do gruntu???

  Kolejna rzecz jeżeli prezes uważa, że koszty dostawy wody na zakładzie wynoszą 1,7 mln zł to jak to się ma, do kwoty 3,74 mln zł strat wody.

  Matematyka i logika wg prezesa MZWiK w Myślenicach.

  Wg prezesa strata za 2015 rok to 939814 kubików x 0,25 zł (jak sam powiedział na konferencji) = 234953,50 zł

  % straty wody? 939814 kubików z 2904043 kubików to 32,36 % czyli powyżej 32% - powstaje marnotrawienie wody.

  Inaczej mówiąc w roku 2015 strata z tytułu kosztów dostawy wody na zakładzie na poziomie 32,36% z 1,7 mln zł daje 550120 tys. zł straty.

  Chyba, że każdy kubik posiada numer identyfikacyjny i wiadomo, który kubik wyciekł z sieci, a który został sprzedany???

  Przy takim rodzaju działalności nie ma możliwości, kontrolowania, który kubik jest który.
  Chyba, że ……………………………………….. w Myślenicach wszystko jest możliwe.

  Ostatnie pytanie do prezesa; czy prezes choruje na SNK (tudzież czytaj Syndrom Niespokojnych Kciuków), czy aż tak bardzo się denerwował jak mówił, to o czym nie myślał jak mówi (tudzież czytaj wciskał kit – używając lekkich słów w zamian za p…….ł g….t) ???
  Na koniec najlepsze:
  WG NIK straty na poziomie 11% - 70%, średnia 40% .
  Straty w Myślenicach 32% wg prezesa.
  40% minus 32% to nie jest 20% tylko 8 % - to takie rzeczy w podstawówce uczą.

  Zapomniałem o zaniechaniu wyszukiwania przyczyny strat wody, poddanie się bez walki.

  A mogę już śmiało powiedzieć, że od 2011 poszło „najprawdopodobniej” w grunt ładne kilka milionów kubików wody i kilka milionów złotych jak nie kilkanaście bądź kilkadziesiąt.

  Główny dowodzący drugiej konferencji, hmmmm ze względu na opcję polityczną przez niego reprezentowaną szkoda nawet czasu, żeby o nim PiSać - dość dosadnie z kolegami z partii wypunktował prezesa MZWiK w Myślenicach. Prawdopodobnie też choruje na to samo co prezes MZWiK w Myślenicach lub to drugie.

  Niestety na obecną chwilę nie mam wglądu do wszystkich danych, planów i dokumentów.
  Ale prawda jest taka, że woda w gminie Myślenice nie kosztuje 3,99 zł za kubik, tylko trochę więcej. O ile – nie jestem w stanie teraz wyliczyć. Skoro jeszcze nikt nie podał tego, nie jestem najgorszy z wyliczeniami, a to wszystko przez brak odpowiednich dokumentów.
 • 04.02.2017 - 10:57
  Witam, pytanie odbiegające od tematu. Czy Wam też podczas pisania komentarzy na tym portalu, nagle zawiesza się komputer i nic nie idzie zrobić, a to co zostało napisane po prostu przepada???

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 07.02.2017 - 20:01
  Holandia, rejestracja lub export auta: czas 5-15 minut, cena 10 e (obecnie 43 zł). Polska rejestracja auta szkoda k....a PiSać, bo aż ręka swędzi........
 • 06.02.2017 - 1:09
  Chyba troszkę za mały ten budynek, to jakby tylko przeniesienie wydziału Komunikacji, Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych w jedno miejsce. Nic się nie zmieni, tylko w kasie starostwa będzie 6 melonów mniej.
  Dlaczego??? Kto ma w tym interes???

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

 • 04.02.2017 - 14:08
  Konferencje słabe – w „trybie pilnym zwołane” – bez udziału przeciętnego Kowalskiego i Nowaka, który pewnie byłby niewygodny w pytaniach. Pytanie do prezesa MZWiK w Myślenicach; czy jak wodociągi wpompowują wodę w sieć wodociągową, to czy każdy kubik wody posiada numer identyfikacyjny, po czym później wiadomo, czy do gruntu wyciekł kubik wody za 0,25 zł czy za 3,99 zł???

  Nie ukrywam też chciałbym, aby mój wodomierz co jakiś czas dostał, bądź czytaj powyżej wodę z numerem identyfikacyjnym w cenie 0,25 zł za kubik.
  Czy może są gdzieś nitki wodociągu z wodomierzem z którego zostaje odczytany stan wodomierza, doprowadzona woda jest gdzieś nie wiadomo gdzie, w cenie 0,25 zł za kubik – później liczony jako strata / wyciek do gruntu???

  Kolejna rzecz jeżeli prezes uważa, że koszty dostawy wody na zakładzie wynoszą 1,7 mln zł to jak to się ma, do kwoty 3,74 mln zł strat wody.

  Matematyka i logika wg prezesa MZWiK w Myślenicach.

  Wg prezesa strata za 2015 rok to 939814 kubików x 0,25 zł (jak sam powiedział na konferencji) = 234953,50 zł

  % straty wody? 939814 kubików z 2904043 kubików to 32,36 % czyli powyżej 32% - powstaje marnotrawienie wody.

  Inaczej mówiąc w roku 2015 strata z tytułu kosztów dostawy wody na zakładzie na poziomie 32,36% z 1,7 mln zł daje 550120 tys. zł straty.

  Chyba, że każdy kubik posiada numer identyfikacyjny i wiadomo, który kubik wyciekł z sieci, a który został sprzedany???

  Przy takim rodzaju działalności nie ma możliwości, kontrolowania, który kubik jest który.
  Chyba, że ……………………………………….. w Myślenicach wszystko jest możliwe.

  Ostatnie pytanie do prezesa; czy prezes choruje na SNK (tudzież czytaj Syndrom Niespokojnych Kciuków), czy aż tak bardzo się denerwował jak mówił, to o czym nie myślał jak mówi (tudzież czytaj wciskał kit – używając lekkich słów w zamian za p…….ł g….t) ???
  Na koniec najlepsze:
  WG NIK straty na poziomie 11% - 70%, średnia 40% .
  Straty w Myślenicach 32% wg prezesa.
  40% minus 32% to nie jest 20% tylko 8 % - to takie rzeczy w podstawówce uczą.

  Zapomniałem o zaniechaniu wyszukiwania przyczyny strat wody, poddanie się bez walki.

  A mogę już śmiało powiedzieć, że od 2011 poszło „najprawdopodobniej” w grunt ładne kilka milionów kubików wody i kilka milionów złotych jak nie kilkanaście bądź kilkadziesiąt.

  Główny dowodzący drugiej konferencji, hmmmm ze względu na opcję polityczną przez niego reprezentowaną szkoda nawet czasu, żeby o nim PiSać - dość dosadnie z kolegami z partii wypunktował prezesa MZWiK w Myślenicach. Prawdopodobnie też choruje na to samo co prezes MZWiK w Myślenicach lub to drugie.

  Niestety na obecną chwilę nie mam wglądu do wszystkich danych, planów i dokumentów.
  Ale prawda jest taka, że woda w gminie Myślenice nie kosztuje 3,99 zł za kubik, tylko trochę więcej. O ile – nie jestem w stanie teraz wyliczyć. Skoro jeszcze nikt nie podał tego, nie jestem najgorszy z wyliczeniami, a to wszystko przez brak odpowiednich dokumentów.

Droginia: W poślizg wpada się w ułamku sekundy. Nawet przy niewielkiej prędkości [WIDEO]

 • 17.01.2017 - 1:37
  Niestety muszę przyznać, że film pokazuje polskie realia. Coś się komuś dzieje złego – nikt nie reaguje w pierwszym momencie. Uważam, że kierowca czerwonego fiata seicento wykazał/a się umiejętnościami lub miał/a bardzo dużo szczęścia, że nie doszło do zderzenia z innymi pojazdami. Trzeźwe zachowanie kierowców jadących z naprzeciwka, zwolnienie lub zatrzymanie pojazdu w celu uniknięcia zderzenia. Kierowca pojazdu, z którego pochodzi nagranie hmmm:
  Umieszczając taki opis powinien się wstydzić, że się nie zainteresował osobami uczestniczącymi w kolizji drogowej bądź wypadku drogowym. Powinien się zatrzymać i sprawdzić czy wszystko jest OK zwłaszcza, że określił w tytule filmu, ze w pojeździe znajdowały się dzieci. Tu duży minus za opis i zachowanie, tak samo minusy dla pozostałych świadków zdarzenia.
  Natomiast kamera zarejestrowała zachowanie policjanta widzącego całe zdarzenie. Jego reakcja no k…. bezcenna. Tacy ludzie dbają o bezpieczeństwo w naszym kraju. Najlepiej nie widzieć. A stoi ktoś z piwkiem lub pali papierosa w miejscu publicznym, to wyskakują jak grzyby po deszczu.
  Szkoda k….. PiSać.

Rafał Majka odebrał tytuł Zasłużonego dla Powiatu Myślenickiego

 • 02.12.2016 - 8:02
  Ten Pan z lewej strony na zdjęciu...... :+(

Złamanie ciszy wyborczej!

 • 12.04.2015 - 22:27
  Przy wyborach w listopadzie osobiście zgłaszałem podobny incydent na policji. Niestety Pan policjant na dyżurce nie miał zielonego pojęcia o kodeksie wyborczym. Sprawa nie ujrzała światła dziennego. Łącznie dokonałem 3 zgłoszeń na policji gdzie 2 sprawy umorzono z powodu nie wykrycia sprawcy, a ta podobna sytuacja do opisanej powyżej niestety nie znam rozwiązania.
  Wszystko zostało zupełnie olane przez policję. Powinny od razu być informacje o łamaniu ciszy wyborczej. A obyło się, bez żadnych incydentów. Ciekawe.

Kto wystąpi podczas Myślenickiego Festiwalu Lata 2015? Znamy wyniki plebiscytu

 • 13.02.2015 - 13:44
  Melomanka napisał/a:
  Czy nie słuszniej było sprawdzić terminarze "gwiazd" i zorientować się z jakimi kosztami liczyć się w przypadku konkretnych wykonawców, jeszcze przed stworzeniem takich ankiet? Następnie na podstawie uzyskanych informacji zrobić zestawienie i ankiety już z zespołami czy wokalistami/wokalistkami, które faktycznie będą mogły się pojawić na Myślenickim Festiwalu Lata. Równie dobrze można w takiej ankiecie umieścić Metallicę, Marylina Mansona, Eminema czy Britney Spears, a później mimo wygranej w ankiecie napisać, że budżet jest niewystarczający na takie gwiazdy..co przecież jest zgodne z prawdą i zrozumiałe, tylko po co właśnie umieszczać nieosiągalne gwiazdy w ankietach i mydlić oczy jakie to mamy prawo wyboru i możliwości...
  Wszystko na temat.

Jawornik: Kolejny pieszy zginął na Zakopiance

 • 18.12.2014 - 0:50
  Pisałem już wcześniej, że lepiej jest zrobić większą ilość przejść podziemnych na linii Myślenice - Kraków.
  Koszta mniejsze niż ta ***** strasząca kładka za 7 milionów. Niestety ktoś ma bonusy za to i dlatego tak jest, że takie inwestycje są robione. Sprzeciwiam się takiemu gospodarowaniu pieniędzy z moich płaconych podatków. Inwestycje zupełnie rozmijają się z potrzebami szarych obywateli ale za to idealnie pasują osobom rządzącym oraz tym zarządzającym drogami. Szkoda tylko, że niewinni ludzie giną. Współodpowiedzialnych brak.

Wybory samorządowe 2014 - łamanie ciszy wyborczej i inne incydenty związane z wyborami

 • 19.11.2014 - 11:41
  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat wyborów samorządowych 2014 związanych z łamaniem ciszy wyborczej lub innymi incydentami związanymi z wyborami na terenie powiatu myślenickiego. Czy ktoś coś słyszał lub gdzieś widział takie informacje? Czy "nic" się nie działo?. W innych rejonach Polski podawane było na bieżąco.

Wybory Samorządowe 2014: Wyniki do Rady Miasta i Gminy Myślenice

 • 19.11.2014 - 11:25
  adzygmunt napisał/a:
  Mam wątpliwości co do rzetelności pracy KW 21, redaktora miasto-Info, lub KW /tej zbiorczej Myślenice/. Ktoś pomylił wyniki z komunikatu komisji ogłoszonymi w lokalu, a tymi z miasto info!
  Suma oddanych głosów w okręgu wyborczym nr 21 to 948 (miasto-info). Z tego co widziałem na wywieszonej informacji było na głosowaniu 957 mieszkańców plus ok. 50 osób z DPS w Trzemeśni. Wychodzi na to, że w głosowaniu min. do Rady Miejskiej w Myślenicach brało udział ok. 1007 mieszkańców. Wynik podany na miasto info to 948. Czyli brakuje +/- 59 kart do głosowania, które zostały uznane jako nieważne lub ............... nie wiem.

Dobczyce: Znalazł teczkę z pieniędzmi, ale spóźnił się po znaleźne

 • 10.10.2014 - 12:42
  Według mnie potrzeba ujawnić z imienia, nazwiska i nazwę firmy, kto na tyle honoru nie ma, żeby uczciwego człowieka w jakiś sposób wynagrodzić. Żałosne to. Podejrzewam, że on 100% uczciwym przedsiębiorcą też nie jest.
Pokaż więcej komentarzy