Viking

Poruszanie się po rondach

 • 11.12.2018 - 22:46
  Przykład ronda na Zarabiu jak najbardziej trafny. Gdyby ci jadący z centrum na Zarabie widząc czerwone światło czekali przed rondem, to ci jadący z Mostowej na Zakopiankę i vice versa nie musieli by stać i czekać . Gdyby to było duże rondo i nie byłoby widać sygnalizatora to inna sprawa, ale na na tak małym rondzie widać doskonale, że mam czerwone po drugiej stronie i nie mam możliwości opuszczenia skrzyżowania więc mam obowiązek czekać przed skrzyżowaniem.
 • 06.12.2018 - 20:15
  kar9876 napisał/a:
  [cytat=ZdolnaZDolnego]

  A jaki znak stoi przy zjezdzie z ulicy slowakciego??
  Żaden, który by informował o tym kto ma pierwszeństwo.

  https://www.google.pl/maps/@49.8333589,19.939149,3a,75y,280.12h,96.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1svMhk65iKx2S7Q8m5cNbhuQ!2e0!7i13312!8i6656

  bara napisał/a:
  Pisali o tym w Gazecie Myslenickiej. Pierwszeństwo mają Ci,którzy opuszczają rondo. Parking na ul.Kosciuszki przenieśli na prawą stronę i dlatego jadąc na rynek od strony Słowackiego musisz zjechać z prawego na lewy pas i automatycznie ustępuje pierwszeństwa autom,które zjeżdżają z ronda w kierunku rynku. Zrobili tak,żeby nie tworzyl się korek na rondzie.
  Dokładnie, ale czy postawienie tam znaku A-7 byłoby jakimś błędem? A co jeśli ja chcę skręcić ze Słowackiego do rynku, a inny samochód będąc jeszcze na rondzie włącza kierunkowskaz informując, że chce zjechać w kierunku rynku? On jest jeszcze na rondzie więc teoretycznie nie powinienem mu ustępować pierwszeństwa, ale jak ja skręcę przed nim to mnie "strąbi".
 • 05.12.2018 - 22:16
  W Myślenicach mamy obecnie sporo rond. Niestety większość kierowców nie potrafi się po tych rondach poruszać. Jedni zatrzymują się przed rondem bez potrzeby, inni wjeżdżają na ronda wymuszająć pierwszeństwo przejazdu. Z moich obserwacji wynika, iż większość kierwoców nie zna przepisu, mówiącego że gdy dwa pojazdy dojeżdzają do ronda podwójnie oznakowanego to pierwszeństwo przejazdu ma ten, który jest bliżej obwiedni ronda (codziennie obserwuję sytuację, że z jednego kierunku wszyscy jadą bez zastanowienia, a z innego kierunku wszyscy stoją - a przecież nie taka jest idea ronda). Większość kierowców nie zna też przepisu (albo go ignoruje) że nie mam prawa wjechać na skrzyżowanie jeśli nie mam możliwości jego opuszczenia (widzą, że przed zjazdem którym chcą zjechać jest zator, ale i tak wjeżdżają). Na nic nam te wszystkie ronda jeśli nie znamy przepisów. Jeśli chcemy, żeby na drogach panował ład i porządek to należy się stosować do przepisów.

  PS. Lewy pas służy do wyprzedzania i do skrętu w lewo. Jeśli na prawym pasie jest miejsce to należy jechać prawym pasem. Pozdrowienia dla tzw. królów i królowych lewego pasa - przemyślcie swoje postępowanie.

Pytacie „Po co nam ronda skoro kierowcy nie znają przepisów?”. Sprawdź jak poprawnie pokonać rondo

 • 11.12.2018 - 21:52
  "największe trudności kierowcom przysparza rondo znajdujące się na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Słonecznej. To tutaj najczęściej dochodzi do wymuszenia pierwszeństwa, co spowodowane jest kształtem skrzyżowania, które od kierowców jadących ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku centrum nie wymusza jazdy po okręgu. W konsekwencji wjeżdżają na rondo na bacząc na znaki i wymuszając pierwszeństwo na kierowcach poruszających się po rondzie."

  Taka sama sytuacja jest często na rondzie łączącym ul. K.Wielkiego, M. Reja i j. Kasprowicza (albo od Kasprowicza wszyscy wjeżdżają ze sporą prędkością, a ci z Reja czekają, albo z Kazimierza się pchają a czekają ci z Kasprowicza), oraz na rondzie łączącym ul. Słowackiego z ul. Cegielskiego (Ci ze słowackiego od strony Borzęty wpadają na rondo z dużą prędkością, a ci z Cegielskiego stoją). Przypominam, ze jeśli dwa pojazdy wjeżdżają na rondo sąsiednimi w jazdami, to pierwszeństwo wjazdu ma ten, który jest bliżej obwiedni ronda.

  Tak w ramach ciekawostek - myślenicka Policja twierdzi, że na ul. Henryka Jordana (przy budynku Urzędu miasta i gminy Myślenice) nie ma chodnika dla pieszych. Skoro tak to dlaczego jest tam przejście dla pieszych? Na ul. 3-go Maja na odcinku od starej mleczarni do kotłowni nie ma przejść dla pieszych. Mieszkańcy pisali pisma do władz z prośbą o wyznaczenie na tym odcinku choćby jednego przejścia dla pieszych w okolicach szkoły nr 3. Odpowiedź władz była taka, że nie można tam wytyczyć przejścia dla pieszych ponieważ z jednej strony chodnik nie ma wymaganej przez przepisy szerokości. Zatem jakim cudem w miejscu gdzie ponoć w ogóle nie ma chodnika znajduje się przejście dla pieszych? Może wypowie się ktoś z Policji?

Myślenice: Nie ustąpił pierwszeństwa. Zagapił się i wjechał w busa wiozącego pasażerów [WIDEO]

 • 05.12.2018 - 21:56
  OKOKI napisał/a:
  Z górki na pazurki. Rondo by tam zrobili.
  Gdyby ludzie umieli się po tych rondach poruszać to można by nawet wszystkie skrzyżowania w mieście przerobić na ronda, ale niestety rzeczywistość jest inna. 90% kierowców nie umie się poruszać po rondach. Albo zatrzymują się przed rondem w sytuacji kiedy mogą bezkolizyjnie wjechać, albo wpychają się na chama, albo uzurpują sobie pierwszeństwo, którego nie mają (jeśli dwa pojazdy dojeżdżają do ronda podwójnie oznakowanego to pierwszeństwo przejazdu ma ten, który jest bliżej obwiedni ronda). W praktyce ronda nie spełniają swej roli ponieważ kierowcy kompletnie nie znają przepisów lub je zupełnie ignorują.

Myślenice: Prezes MZWiK rezygnuje ze stanowiska

 • 15.11.2018 - 20:53
  Zmiany na pewno są potrzebne w mieście i gminie. Pytanie tylko jakie te zmiany będą? Oby były na lepsze, a nie na gorsze.

Myślenice: Podpisali umowę na rewitalizację centrum. Prace zaczną od alejek wokół kościoła

 • 14.09.2018 - 20:52
  Może mi ktoś wyjaśnić po jaką cholerę ta cała rewitalizacja? Tylko pieniądze pochłonie. Tak samo jak muzeum niepodległości - komu to potrzebne? Nie lepiej było zrobić na dawnym placu targowym porządny wielopoziomowy parking? Zaparkować w centrum w godzinach szczytu jest na prawdę ciężko. Samochodów jest coraz więcej. Wiele osób dojeżdża do pracy samochodami i mają problem ze znalezieniem wolnych miejsc.

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • 10.09.2018 - 20:33
  Zakopianka na odcinku Myślenice - Kraków powinna być zmodernizowana już w latach 90 XX w.

Czy ktoś kojarzy dziewczynę jeżdżącą Peugeot-em o numerach KMY 3JJ6?

 • 04.09.2018 - 23:32
  Czy ktoś kojarzy dziewczynę jeżdżącą Peugeot-em o numerach KMY 3JJ6?
  Raz ją zobaczyłem i zamieniłem z nią kilka słów i nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała i chciałbym z nią chociaż porozmawiać. Niestety nie wiem jak ją odnaleźć. Jeśli ktoś ją kojarzy to proszę o jakieś info.

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

 • 23.08.2018 - 17:39
  A ja się pytam gdzie jest Policja?
 • 09.08.2018 - 17:31
  alex_07 napisał/a:
  [...]Każda zmiana organizacji ruchu musi trochę potrwać. Jak się jeździ X lat po Myślenicach (czy każdym innym mieście), zna się wszystkie uliczki i zasady jazdy po nich to normalne, że czasem nie zwróci się uwagi jak z dnia na dzień zmieni się organizacja ruchu. Z czasem wszyscy będą tam jeździć tak jak powinni.
  Taaak jasne. Kiedy była zmiana organizacji na skrzyżowaniu Słonecznej i Słowackiego, a do tej pory nagminnie niektórzy jeżdżą tam na wprost, albo skręcają ze słowackiego na bus-pas? Ludzi maja po prostu w d**ie znaki i przepisy.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 11.08.2018 - 19:30
  prywatnie napisał/a:
  [...]Putin wie - nacjonalizm może rozwalić Unię Europejską.[...]
  Im szybciej tym lepiej. UE to nowa wersja ZSRR. Wystarczy sobie poczytać o manifeście z Ventotene i Altiero Spinellim.
 • 10.08.2018 - 20:19
  Halek, Szlachetka ... i na kogo tu głosować? Liczę na to, że będą jeszcze jacyś inni kandydaci do wyboru.

Wybory Samorządowe 2018: Kandydata PiS na burmistrza Myślenic poznamy w przyszłym tygodniu?

 • 08.08.2018 - 20:46
  bono napisał/a:
  Ciekawe co piszesz, bo Twoje teksty nie są szacunkiem dla innych, cytuję Twój tekst:

  "Te dziadki jakoś nie protestowały jak PO miała sędziów i prokuratorów na telefon.

  Oni będą protestować zawsze gdy media im powiedzą, że maja protestować. Nie ważne przeciwko komu i przeciwko czemu. To są ludzie zmanipulowani do granic."

  Czyli przeciwstawiasz jednych drugim, a piszesz powyżej: Nie musimy wszystkich w około lubić ale powinniśmy szanować innych ludzi.
  Nie wiem gdzie tu widzisz oznaki braku szacunku.

  prywatnie napisał/a:
  Hmm, ciekawe że pogarda i brak szacunku do drugiego człowieka masowo w szeregach PiS, można by tu wklejać i wklejać, od Pawłowicz począwszy a skończywszy na samym Kaczyńskim ("zdradzieckie mordy"). Takie postawy trzeba piętnować, a jeśli ktoś atakuje, to się bronimy. To że mamy do czynienia z prawnym atakiem PiS na społeczeństwo i prawa obywatelskie nie ulega wątpliwości. To co teraz robią Warszawie, za chwilkę zarazi środowiska lokalne, nie mam co do tego wątpliwości (przykład jeden, ale jest ich już setki http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22902504,radny-pis-powiesic-cale-po-prokuratura-to-manifestacja-pogladow.html )

  Co w normalnym państwie prawa ma wspólnego PSP z partią? Wydaje się że w państwie PiS chyba tak. Impreza potężna, tłumy i upały. Brak słów, zaczyna być delikatnie rzecz biorąc nieludzko nienormalnie. Gdzie w tym wszystkim człowiek, nawet gorszego sortu, ale człowiek?
  https://muzyka.interia.pl/raporty/raport-pol-and-rock-festival-2018/wiadomosci/news-pol-and-rock-festival-straz-pozarna-odmowila-pomocy-emocjona,nId,2614377#comments4-1

  Przykre, ale nie sposób się nie zgodzić. I temat ciągle aktualny: czy prawdziwi społecznicy jeszcze w ogóle są? Społecznicy, nie karierowicze.
  A pamiętasz kto kogo chciał zastrzelić i wypatroszyć? Pamiętasz kto chciał "dorżnąć watahę? Pamiętasz kto napadł na czyje biuro poselskie i zadźgał pracownika? Nie bronie PiS-u - też mają swoje za uszami. Jedni lepsi od drugich. Ani jedni ani drudzy nie są "z mojej bajki".

  PS. Gazetą którą cytujesz nawet bym się nie podtarł.
 • 04.08.2018 - 19:46
  Jak czytam tę dyskusję to życzę dyskutującym mniej nienawiści, mniej jadu, mniej pogardy dla innych ludzi. Nie musimy wszystkich w około lubić ale powinniśmy szanować innych ludzi. Znam osobiście sporo spośród obecnych radnych (tych z PiS i tych z "obozu" MO) i do każdej/każdego z nich bez wyjątku mam elementarny szacunek i z każdą/każdym z nich nieraz rozmawiam bez uprzedzeń. Szanujmy się nawzajem.

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 29.07.2018 - 12:56
  koli napisał/a:
  Może zamiast robić napad na sądy, rząd zająłby się służbą zdrowia?. Te dziadki, jak ich nazywacie pamiętają, jak wyglądało sądownictwo za komuny, podporządkowane partii. Dlatego nie chcą powrotu do tamtych czasów.
  Te dziadki jakoś nie protestowały jak PO miała sędziów i prokuratorów na telefon.

  Oni będą protestować zawsze gdy media im powiedzą, że maja protestować. Nie ważne przeciwko komu i przeciwko czemu. To są ludzie zmanipulowani do granic.
 • 28.07.2018 - 23:12
  trekk napisał/a:
  Sprawdzaj rzetelność tego co piszesz.. obraziłeś Kaczyńskiego. Sprawdź czyj podpis widnieje pod Konstytucją 1997.

  Aczkolwiek, coś jest.. faktycznie na rzeczy:-D
  https://m.demotywatory.pl/4582314

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0vaXvFUmGcQhGDmewAeeUoQCOe5IqFOHnJcmqdKGbPS3AhmzRPA
  Wiesz gdzie mam Kaczyńskiego?
 • 28.07.2018 - 15:37
  Gascan napisał/a:
  Może zamiast demonstrowac przed sądami o nic, starszyzna zacznie myslec o demonstracjach przed szpitalami i żenującym stanem służby zdrowia?
  Z całym szacunkiem dla ludzi starszych - KOD-owcy nie myślą. Myślą za nich TVN, GW, itp.

  profesor napisał/a:
  Budujące jest to, że ludzie nie boją się wyrażać swoich poglądów i manifestują je wychodząc na ulicę. Niepokojące natomiast, jak słusznie ktoś zauważył może być struktura wieku tych osób. Gdzie szukać przyczyn? Czy świadomość młodych ludzi jest tak niska, czy starsze pokolenie nie przekazało dostatecznie wiedzy o pewnych procesach? A może prawdą jest, że dojrzałość światopoglądową zdobywa się wraz z wiekiem, a ten punkt graniczny w społeczeństwach zachodnich przesunął się o wiele wyżej... stąd ludzie w takim wieku
  Nie wyrażają swoich poglądów tylko poglądy TVN, GW, itp.
  Świadomość młodych ludzi jest o wiele wyższa niż Ci się wydaje. Młodzi ludzie w większości nie dają sobie robić wody z mózgu przez media. Mają dostęp do internetu i z niego czerpią informacje z niezależnych portali (nie mylić z www.niezalezna.pl :D ). Poza tym wielu młodych ludzi wyjechało "za chlebem". Obecne pokolenie 60 - 70 latków to niestety najbardziej zmanipulowane pokolenie w historii Polski.

  Adam 99 napisał/a:
  Zgadzam się się z tym, że sądy nie działają tak jak powinny. Dlatego trzaba system reformować a nie niszczyć. To tak jakbyśmy chorując na gruźlicę dodatkowo zarazili się wiruem ebola i mówili, że to lek na gruźlicę.
  Jeśli rudera gnije i się wali to się jej nie łata tylko wyburza i stawia nowy budynek na tym miejscu. Jeśli w samochodzie gnije Ci karoseria i podłoga i silnik szwankuje to myślisz o nowym samochodzie, a nie ładujesz kasy w starego grata.

  Adam 99 napisał/a:
  Kto walczy z pisem? KOD walczy tylko o to by wprowadzone zmiany były zgodne z konstytucją. Tyle i aż tyle
  Nie wiem gdzie tu jest walka z pisem?
  Konstytucja z 1997 to twór robiony przez komunistów dla komunistów. Mało kto wie, że miała obowiązywać czasowo na maksymalnie 5 lat a trwa już ponad 20.

  Ten komunistyczny gniot zwany konstytucją powinien zostać dawno zastąpiony czymś bardziej demokratycznym i sprawiedliwym. Ta konstytucja doprowadziła państwo do ruiny a Polaków do dziadowania wiele lat.

  25 maja 1997 odbyło się referendum w sprawie przyjęcia nowej Konstytucji RP. Pytanie referendalne brzmiało: “Czy jesteś za przyjęciem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej uchwalonej przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r.?”
  Frekwencja wyniosła 42,86% (a więc wg dzis obowiązującego prawa takie referendum zostałoby uznane za NIEWAŻNE bo nie osiagnięto progu 50%).

  ZA głosowało 6 396 641 Polaków. Przeciw- 5 570 493. Dla porownania- Duda w prezydenckich otrzymał ponad dwa miliony glosów więcej). Komorowski również.

  Mimo niskiej frekwencji i faktu, że konstytucję Kwaśniewskiego poparło ledwie 1/6 Obywateli to badziewie służące partyjnym oligarchiom i wykluczające Obywatelską kontrolę nad władzą obowiązuje po dziś dzień.

  Tutaj nie ma czego bronić. Tutaj trzeba głęboko zaorać i zrobić nowe.

Myślenice: Wracał nocą do domu. Na środku ulicy skopało go trzech bandytów [WIDEO]

 • 18.07.2018 - 18:07
  mirekm napisał/a:
  SK*&%^*^y !!! zamknąć na te 12 lat a pobitemu powinni płacić odszkodowanie! I obowiązkowo upublicznic imiona i nazwiska ze zdjęciami sprawców
  Zgadzam się. Gówniarze powinni dostać maksymalna możliwą karę, ale niech pracują na swoje utrzymanie w pierdlu.

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • 13.07.2018 - 20:13
  Nigdy nie oceniam ludzi na podstawie ich wykształcenia. Zgadzam się, że chcąc aspirować na radnego wypadałoby mieć przynajmniej maturę, ale wykształcenie nie jest najważniejsze. Wykształcenie wcale nie musi świadczyć o człowieku. W Polsce mamy całe rzesze ludzi po studiach, ale część z nich ma wiedzę na poziomie dużo niższym niż uczeń liceum.

  Spotkałem się kiedyś z przypadkiem doktorantki na wydziale mechanicznym PK, która prowadząc zajęcia ze studentami z mechaniki rozwiązywała na tablicy zadania przepisując gotowe rozwiązania z kartki (nie wiem kto jej tę kartkę przygotował). W którymś momencie kilku studentów zauważyło, że w rozwiązaniu jest błąd (chodziło o tzw. "podobieństwo trójkątów", czyli o wiedzę z podstawówki). Jeden ze studentów zwrócił jej na ten błąd uwagę, ale ona nie miała pojęcia o co chodzi. Student podszedł do tablicy i wytłumaczył gdzie jest błąd i dlaczego. Wszyscy studenci na sali doskonale rozumieli na czym polega błąd, ale prowadząca zajęcia nadal nie miała pojęcia o czym jest mowa.

Myślenice: Wyjazd z Cegielskiego nie należy do łatwych. To skrzyżowanie zastąpi rondo

 • 08.07.2018 - 18:35
  mknp napisał/a:
  To skrzyżowanie jest beznadziejne ponieważ:
  - jest zbyt wąskie, powinny być dwa pasy do wyjazdu
  Chyba żartujesz. Przy wyjeździe na Kazimierza Wlk. jest na tyle miejsca, że mieszczą się obok siebie dwa pojazdy dwuśladowe, czyli są dwa niewyznaczone pasy ruchu. Często obserwuję tam nieprawidłowe ustawianie się przez kierowców do skrętu w lewo. Zamiast się ustawić przy osi, a z prawej strony zostawić miejsce dla skręcających w prawo to się ustawiają jak chcą. Kiedyś dojeżdżając do tego miejsca widzę samochód ustawiający się z prawej strony i mający włączony lewy kierunkowskaz. Spokojnie ustawiłem się z jego lewej strony, a gość zaczął coś pyskować przez szybę i wymachiwać rękami, pasażerka z reszta podobnie. Nic się nie odezwałem tylko spokojnie skręciłem w lewo w Kazimierza.

  Kaper napisał/a:
  Dodatkowo, wielkim utrudnieniem są samochody parkujące na chodniku przy myjni, skutecznie zasłaniające widoczność z prawej strony.
  Masz na myśli samochody parkujące przy szkole tańca? Tam policja powinna robić porządek. Powinien tam być też znak B-36.

Straż miejska z Myślenic ma nowy samochód

 • 05.03.2018 - 19:52
  Ludzie, żebyście widzieli ile roboty maja strażnicy (kontrole pieców, kontrole szamb, zgłoszenia od mieszkańców, nocne patrole w parze policjantem), ile papierów muszą codziennie wypełniać. Jest ich tylko 8 na całą gminę, a dla porównania w Wieliczce jest ok. 20. Jest ich po prostu za mało. Największym skandalem jest to, że niektórzy urzędnicy wykorzystują SM jako taksówkarzy. Zamiast się na nich napinać proponuję się trochę zastanowić.

Myślenice: Parkingi piętrowe rozwiążą problem braku miejsc parkingowych w mieście?

 • 27.01.2018 - 0:54
  To, że samochodów jest coraz więcej to fakt, ale trzeba też zauważyć, że ludzie są coraz bardziej wygodni. Najchętniej zaparkowaliby pod samymi drzwiami sklepu, banku, urzędu. Ludzie parkują w najbardziej debilnych miejscach nawet jeśli 100m dalej można zaparkować przepisowo np. w bocznej uliczce. Taka mentalność mieszkańców.

26 Finał WOŚP. W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 133 187,81 zł

 • 20.01.2018 - 13:55
  Bartol26 napisał/a:
  Ja NIE popieram aborcji. Ale trzeba rozdzielić aborcje która zabiją bo np młoda dziewczyna zachodzi w ciąże i nie chce w tak młodym wieku miec dziecka i idzie gdzieś tam gdzie zrobią jej aborcje oraz drugi fakt aborcja która REALNIE zagraża życiu matki lub/oraz dziecku. Znam taki przypadek że kobieta zrobiła badania i okazało się ze dziecko ma serce w gardle oraz kręgosłup wygięty w taki sposób że nie przeżyje i zastanówcie się co teraz wybrać? czekać w nadzieje że jednak urodzi i przeżyje max pare dni ? REALNE zagrożenie. Naprawdę jestem katolikiem ale ciężko jest tak myśleć o tym . Mówię stanowcze NIE dal aborcji ''bo mi wolno ,bo to moje ciało,bo to moje dziecko i ja jego nie chce'' NIE dla czegoś takiego. Chxiał bym żeby każde dziecko rodziło się zdrowe i żeby nie było tego problemu.
  W projekcie ustawy, którą PiS odrzucił, było napisane wyraźnie, ze w razie bezpośredniego zagrożenia życia matki można wykonać aborcję i ani matka, ani lekarz nie poniesie żadnych konsekwencji prawnych. Jeśli dziecko jest chore czy nawet zdeformowane, ale nie ma zagrożenia dla życia matki to nie ma żadnego powodu aby zabijać to dziecko (nawet jeśli samo umrze zaraz po porodzie) to przynajmniej umrze z godnością a nie zostanie rozerwane na kawałki czy potraktowane żrącym roztworem soli). Z resztą ile razy lekarze się mylą? Ile już było takich przypadków, że lekarz straszył matkę, że dziecko urodzi się chore, zdeformowane, że umrze wkrótce po porodzie, albo że matka nie przeżyje porodu, a później się okazywało, że dziecko urodziło się zdrowe jak ryba i matce też nic się nie stało? Mojej babci też lekarz mówił, że nie przeżyje porodu mojej mamy, a jednak urodziła i żyła jeszcze ponad 50 lat. Jak można zabijać dzieci tylko dlatego, że lekarz podejrzewa zespół Downa czy Aspergera? Samo podejrzenie trisomii wystarczy dziś żeby móc zabić nienarodzone dziecko.
 • 18.01.2018 - 8:12
  @Prywatnie - co ty masz z tym pisem? Jakaś obsesja?

  Niech Owsiak pokaże w sądzie faktury. Jak się okaże że są OK to w przyszłym roku wrzucę do puszki.
 • 17.01.2018 - 16:41
  Nie o to chodzi, żeby pomoc była widoczna w szpitalach czy gdzie indziej. Pomoc ma trafia ć do potrzebujących. Nie po to się pomaga żeby było widać - to jest obłuda. Ile trwa finał WOŚÞ? 1 dzień. Przez resztę roku Owsiak powinien pracować i zarabiać na siebie, a nie żyć z tego co dzieci zbierają dla innych dzieci. Koszty działalności owszem są, ale wystarczy sobie poczytać jak Owsiak pieniędzmi gospodaruje. Np. Zatrudnił w swojej firmie swoją żonę jako członka zarządu z pensją 9 tys. zł. miesięcznie. Pieniądze z WOŚP przepływają przez jego spółki. Nawet sąd nie wie ile z zebranych pieniędzy faktycznie jest przeznaczane na sprzęt bo Owsiak histerycznie się broni przed okazaniem sądowi dokumentacji swoich spółek. Kolejna sprawa jest taka, że Owsiak ma układy z dostawcami sprzętu i kupuje wiele urządzeń, które zalegają im w magazynach bo nie ma na nie popytu i potem te urządzenia leżą w szpitalach bezużyteczne (nieraz leżą po prostu w piwnicach). Ciekawy jestem ile mu za to płacą owi dostawcy. To co robi ten człowiek to jest jeden szwindel.
 • 16.01.2018 - 22:21
  Widzę, że nie zrozumiałeś/aś. Albo coś jest dobre, albo nie, albo coś jest szlachetne, albo nie. Nie można być trochę dobrym albo trochę szlachetnym. Jśli pomagam to bezinteresownie. Jeśli organizuję zbiórkę na potrzebujących to staram się być maksymalnie transparentny i nie czerpię ze zbiórki żadnej korzyści.

  „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5,37).
 • 16.01.2018 - 21:12
  prywatnie napisał/a:
  https://www.tvn24.pl/wosp-2018/26-final-wosp-zbiorke-wspieraja-ksieza,805698.html
  Bo sama idea zbiórki jest dobra, ale to co z zebranymi pieniędzmi robi Owsiak i jak się zachowuje choćby przed sądem to jest skandal.

  Pozwolę sobie wstawić to:
  "To dorzucając do pieca, kilka słów o WOŚP do jej hejterskiej gwardii, by wbiła sobie coś do głów.

  ???? Wrzucanie do puszki WOŚP nie jest wyznacznikiem "dobroci" i nie macie prawa osądzać kogokolwiek na tej podstawie. Ludzie pomagają całym rokiem przez dziesiątki fundacji lub bezpośrednio potrzebującym robiąc o wiele więcej niż ci którzy muszą uspokoić sumienie wrzuceniem piątaka raz na rok. I pomagają myśląc o potrzebujących, a nie o zrobieniu na złość wyimaginowanym wrogom politycznym.

  ???? Wybierając drogę do pomagania dla niektórych pewne kwestie są bardzo istotne. Przykładowo ważne, żeby jakaś fundacja nie robiła sobie jaj z prawa i nie ukrywała dokumentacji. Żeby nie było tam zaplutego jadem guru wykreowanego przez lewicowe media na Matkę Teresę bez którego ludzie by umierali w szpitalach, chociaż w rzeczywistości zbierane na ulicy kwoty (o wysokości porównywalnej do jednej łapówki w aferze Rywina albo w ostatniej reprywatyzacyjnej) dosłownie nie istnieją w porównaniu do nakładów z NFZ. Ważne, żeby guru nie robił z "pomagania" prywatnego biznesu dzieląc kasę na rodzinne spółki. Ważne, żeby pieniądze szły w możliwie największym stopniu na potrzebujących, a nie wypasione siedziby i pensje wyższe niż prezydenckie. Wy macie prawo o tym nie myśleć, ale inni nie mają obowiązku tego ignorować.

  ???? Wreszcie wsadźcie sobie w... puszkę te żenujące "oświadczenia" którymi dzielicie Polaków i dajecie świadectwo swojej głupoty i nienawiści. Nikt nie ma obowiązku płacenia akurat tej fundacji. Po drugie też nie do końca, bo KAŻDY płaci na Owsiaka - w podatkach. Organizacja koncertów w setkach miast, milionowe koszty związane z zabezpieczeniem przez służby, opłacenie wykonawców (myśleliście, że robią za darmo?), sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, wszystko z publicznej kasy.

  ???? Poza tym (dzięki aqw) czy w budzikach fundacji AKogo leżą tylko te dzieci w śpiączce, których rodzice wcześniej wpłacali na tę fundację? Czy w schroniskach Animals przyjmują tylko te zwierzęta, których właściciele wcześniej wpłacili pieniądze na Animals? Podobno "gracie dla wszystkich" i robicie z siebie ludzi z dobrymi serduszkami? To z tego powodu chcecie ograniczać dostęp rodaków do pomocy, bo np. nabrali wątpliwości, nie wpadli w sidła kultu jednostki, nie poddali się szantażowi emocjonalnemu i wybrali inny sposób prawdziwego pomagania? To zdejmijcie te propagandowe serca i zacznijcie w końcu naklejać wystawione środkowe palce.

  A Ci którzy chcą wiedzieć więcej, ale nie mają dużo czasu, niech sobie wpiszą w google 'kompendium wielkiej ściemy'.

  (Etos)"

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • 04.01.2018 - 20:44
  Korki tworzą się przede wszystkim dlatego, że ludzie nie potrafią jeździć. Notorycznie blokują skrzyżowania, nie potrafią sprawnie ruszać ze skrzyżowania czy z tzw. "świateł", nie potrafią sprawnie włączać się do ruchu, nie potrafią wykorzystywać miejsca na jezdni, nie znają zasad ruchu okrężnego, itd.
Pokaż więcej komentarzy