Viking

Straż miejska z Myślenic ma nowy samochód

 • 05.03.2018 - 19:52
  Ludzie, żebyście widzieli ile roboty maja strażnicy (kontrole pieców, kontrole szamb, zgłoszenia od mieszkańców, nocne patrole w parze policjantem), ile papierów muszą codziennie wypełniać. Jest ich tylko 8 na całą gminę, a dla porównania w Wieliczce jest ok. 20. Jest ich po prostu za mało. Największym skandalem jest to, że niektórzy urzędnicy wykorzystują SM jako taksówkarzy. Zamiast się na nich napinać proponuję się trochę zastanowić.

Myślenice: Parkingi piętrowe rozwiążą problem braku miejsc parkingowych w mieście?

 • 27.01.2018 - 0:54
  To, że samochodów jest coraz więcej to fakt, ale trzeba też zauważyć, że ludzie są coraz bardziej wygodni. Najchętniej zaparkowaliby pod samymi drzwiami sklepu, banku, urzędu. Ludzie parkują w najbardziej debilnych miejscach nawet jeśli 100m dalej można zaparkować przepisowo np. w bocznej uliczce. Taka mentalność mieszkańców.

26 Finał WOŚP. W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 133 187,81 zł

 • 20.01.2018 - 13:55
  Bartol26 napisał/a:
  Ja NIE popieram aborcji. Ale trzeba rozdzielić aborcje która zabiją bo np młoda dziewczyna zachodzi w ciąże i nie chce w tak młodym wieku miec dziecka i idzie gdzieś tam gdzie zrobią jej aborcje oraz drugi fakt aborcja która REALNIE zagraża życiu matki lub/oraz dziecku. Znam taki przypadek że kobieta zrobiła badania i okazało się ze dziecko ma serce w gardle oraz kręgosłup wygięty w taki sposób że nie przeżyje i zastanówcie się co teraz wybrać? czekać w nadzieje że jednak urodzi i przeżyje max pare dni ? REALNE zagrożenie. Naprawdę jestem katolikiem ale ciężko jest tak myśleć o tym . Mówię stanowcze NIE dal aborcji ''bo mi wolno ,bo to moje ciało,bo to moje dziecko i ja jego nie chce'' NIE dla czegoś takiego. Chxiał bym żeby każde dziecko rodziło się zdrowe i żeby nie było tego problemu.
  W projekcie ustawy, którą PiS odrzucił, było napisane wyraźnie, ze w razie bezpośredniego zagrożenia życia matki można wykonać aborcję i ani matka, ani lekarz nie poniesie żadnych konsekwencji prawnych. Jeśli dziecko jest chore czy nawet zdeformowane, ale nie ma zagrożenia dla życia matki to nie ma żadnego powodu aby zabijać to dziecko (nawet jeśli samo umrze zaraz po porodzie) to przynajmniej umrze z godnością a nie zostanie rozerwane na kawałki czy potraktowane żrącym roztworem soli). Z resztą ile razy lekarze się mylą? Ile już było takich przypadków, że lekarz straszył matkę, że dziecko urodzi się chore, zdeformowane, że umrze wkrótce po porodzie, albo że matka nie przeżyje porodu, a później się okazywało, że dziecko urodziło się zdrowe jak ryba i matce też nic się nie stało? Mojej babci też lekarz mówił, że nie przeżyje porodu mojej mamy, a jednak urodziła i żyła jeszcze ponad 50 lat. Jak można zabijać dzieci tylko dlatego, że lekarz podejrzewa zespół Downa czy Aspergera? Samo podejrzenie trisomii wystarczy dziś żeby móc zabić nienarodzone dziecko.
 • 18.01.2018 - 8:12
  @Prywatnie - co ty masz z tym pisem? Jakaś obsesja?

  Niech Owsiak pokaże w sądzie faktury. Jak się okaże że są OK to w przyszłym roku wrzucę do puszki.
 • 17.01.2018 - 16:41
  Nie o to chodzi, żeby pomoc była widoczna w szpitalach czy gdzie indziej. Pomoc ma trafia ć do potrzebujących. Nie po to się pomaga żeby było widać - to jest obłuda. Ile trwa finał WOŚÞ? 1 dzień. Przez resztę roku Owsiak powinien pracować i zarabiać na siebie, a nie żyć z tego co dzieci zbierają dla innych dzieci. Koszty działalności owszem są, ale wystarczy sobie poczytać jak Owsiak pieniędzmi gospodaruje. Np. Zatrudnił w swojej firmie swoją żonę jako członka zarządu z pensją 9 tys. zł. miesięcznie. Pieniądze z WOŚP przepływają przez jego spółki. Nawet sąd nie wie ile z zebranych pieniędzy faktycznie jest przeznaczane na sprzęt bo Owsiak histerycznie się broni przed okazaniem sądowi dokumentacji swoich spółek. Kolejna sprawa jest taka, że Owsiak ma układy z dostawcami sprzętu i kupuje wiele urządzeń, które zalegają im w magazynach bo nie ma na nie popytu i potem te urządzenia leżą w szpitalach bezużyteczne (nieraz leżą po prostu w piwnicach). Ciekawy jestem ile mu za to płacą owi dostawcy. To co robi ten człowiek to jest jeden szwindel.
 • 16.01.2018 - 22:21
  Widzę, że nie zrozumiałeś/aś. Albo coś jest dobre, albo nie, albo coś jest szlachetne, albo nie. Nie można być trochę dobrym albo trochę szlachetnym. Jśli pomagam to bezinteresownie. Jeśli organizuję zbiórkę na potrzebujących to staram się być maksymalnie transparentny i nie czerpię ze zbiórki żadnej korzyści.

  „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5,37).
 • 16.01.2018 - 21:12
  prywatnie napisał/a:
  https://www.tvn24.pl/wosp-2018/26-final-wosp-zbiorke-wspieraja-ksieza,805698.html
  Bo sama idea zbiórki jest dobra, ale to co z zebranymi pieniędzmi robi Owsiak i jak się zachowuje choćby przed sądem to jest skandal.

  Pozwolę sobie wstawić to:
  "To dorzucając do pieca, kilka słów o WOŚP do jej hejterskiej gwardii, by wbiła sobie coś do głów.

  ???? Wrzucanie do puszki WOŚP nie jest wyznacznikiem "dobroci" i nie macie prawa osądzać kogokolwiek na tej podstawie. Ludzie pomagają całym rokiem przez dziesiątki fundacji lub bezpośrednio potrzebującym robiąc o wiele więcej niż ci którzy muszą uspokoić sumienie wrzuceniem piątaka raz na rok. I pomagają myśląc o potrzebujących, a nie o zrobieniu na złość wyimaginowanym wrogom politycznym.

  ???? Wybierając drogę do pomagania dla niektórych pewne kwestie są bardzo istotne. Przykładowo ważne, żeby jakaś fundacja nie robiła sobie jaj z prawa i nie ukrywała dokumentacji. Żeby nie było tam zaplutego jadem guru wykreowanego przez lewicowe media na Matkę Teresę bez którego ludzie by umierali w szpitalach, chociaż w rzeczywistości zbierane na ulicy kwoty (o wysokości porównywalnej do jednej łapówki w aferze Rywina albo w ostatniej reprywatyzacyjnej) dosłownie nie istnieją w porównaniu do nakładów z NFZ. Ważne, żeby guru nie robił z "pomagania" prywatnego biznesu dzieląc kasę na rodzinne spółki. Ważne, żeby pieniądze szły w możliwie największym stopniu na potrzebujących, a nie wypasione siedziby i pensje wyższe niż prezydenckie. Wy macie prawo o tym nie myśleć, ale inni nie mają obowiązku tego ignorować.

  ???? Wreszcie wsadźcie sobie w... puszkę te żenujące "oświadczenia" którymi dzielicie Polaków i dajecie świadectwo swojej głupoty i nienawiści. Nikt nie ma obowiązku płacenia akurat tej fundacji. Po drugie też nie do końca, bo KAŻDY płaci na Owsiaka - w podatkach. Organizacja koncertów w setkach miast, milionowe koszty związane z zabezpieczeniem przez służby, opłacenie wykonawców (myśleliście, że robią za darmo?), sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, wszystko z publicznej kasy.

  ???? Poza tym (dzięki aqw) czy w budzikach fundacji AKogo leżą tylko te dzieci w śpiączce, których rodzice wcześniej wpłacali na tę fundację? Czy w schroniskach Animals przyjmują tylko te zwierzęta, których właściciele wcześniej wpłacili pieniądze na Animals? Podobno "gracie dla wszystkich" i robicie z siebie ludzi z dobrymi serduszkami? To z tego powodu chcecie ograniczać dostęp rodaków do pomocy, bo np. nabrali wątpliwości, nie wpadli w sidła kultu jednostki, nie poddali się szantażowi emocjonalnemu i wybrali inny sposób prawdziwego pomagania? To zdejmijcie te propagandowe serca i zacznijcie w końcu naklejać wystawione środkowe palce.

  A Ci którzy chcą wiedzieć więcej, ale nie mają dużo czasu, niech sobie wpiszą w google 'kompendium wielkiej ściemy'.

  (Etos)"

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • 04.01.2018 - 20:44
  Korki tworzą się przede wszystkim dlatego, że ludzie nie potrafią jeździć. Notorycznie blokują skrzyżowania, nie potrafią sprawnie ruszać ze skrzyżowania czy z tzw. "świateł", nie potrafią sprawnie włączać się do ruchu, nie potrafią wykorzystywać miejsca na jezdni, nie znają zasad ruchu okrężnego, itd.

Myślenice: Ruszyła budowa parkingu pod estakadą

 • 23.12.2017 - 21:35
  korwin napisał/a:
  " TwójPanie " nie umiesz czytać ze zrozumieniem ? na początku pisze jak byk " Prace wykonuje firma ZIBUD z Kamienicy "
  Jest napisane.

Myślenice: Ruszył remont Słonecznej. Uwaga na nową organizację ruchu

 • 11.09.2017 - 18:39
  Ludzie jeżdżą pod prąd a policji nie ma. Znaki zakazu wjazdu są obok Orlenu ale ludzie je zwyczajnie olewają.

Jawornik: Kolejny wypadek motocyklisty

 • 30.06.2017 - 20:59
  Niech jeżdża jeszcze szybciej.

Zakopianka: W przeciągu dwóch dni zginęło na niej dwóch motocyklistów

 • 10.06.2017 - 22:30
  Ten, który zginął w czwartek jechał ok. 200 km/h. Osobówka skręcająca w lewo zajechała mu drogę, ale przy takiej prędkości kierujący/a mógł/a go nie zauważyć w porę. Śmierć człowieka to zawsze tragedia, ale niektórzy się o nią po prostu proszą.

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 21.09.2016 - 21:37
  Endrju napisał/a:
  Co ty piszesz człowieku? Kogo obchodzą jakieś komisje śledcze ds. katastrofy smoleńskiej? A co niby one wyjaśnią? Kogo obchodzi, co robił Wałęsa w latach 70? Ja wtedy w pieluchy stałem. Liczy się to, że ani skrzynek ani wraku nie ma, a ja żyję w wolnym kraju a w podręcznikach Wałęsa dalej jest przywódcą Solidarności i tym, który przyczynił się do obalenia komunizmu.

  Samot się rozbił, bo lądowali na jakimś archaicznym lotnisku a piloci nie mieli jaj, żeby powiedzieć nie, ponieważ warunki na to nie pozwalały. Ten od Jaka (afair z dziennikarzami) też chojrak. Też powinien za to beknąć.

  Kto w ogóle wymyślił jakieś stare, kiepsko wyposażone lotnisko na pipidówce? Pomysłodawca powinien w pierdlu siedzieć (chyba, że sam też leciał).
  No właśnie - w pieluchy wtedy srałeś. Kogo obchodzi co robił Bolek w latach 70? Obchodzi wielu ludzi.
  Można zrobić jedną rzecz dobrze, ale to nie znaczy że jest się dobrym. O człowieku świadczy całe jego życie.

  Żyjesz w wolnym kraju? Na prawdę? To czemu UE dyktuje ile polski rolnik może wyprodukować mleka i ile polska cukrownia może wyprodukować cukru? Czemu UE narzuca nam swoje prawa i czemu komisja wenecka nam mówi co mamy robić?

  "w podręcznikach Wałęsa dalej jest przywódcą Solidarności i tym, który przyczynił się do obalenia komunizmu." - no tak, podręczniki to absolutna podstawa wiedzy i nie ma mowy, żeby w nich były kłamstwa. Komunizm upadł, ale na cztery łapy i ma się dobrze.

  Dla twojej wiadomości - organizatorem lotu była kancelaria premiera RP Donalda T.
 • 25.08.2016 - 21:09
  Endriu - gdzie to wyczytałeś? W wybiórczej? Kaczyński określił mianem gorszego sortu tych, którzy donoszą na Polskę za granicą. Media podchwyciły temat i od razu przeinaczyły słowa prezesa PiS-u. To media nas dzielą i skłócają. Nie jestem zwolennikiem ani PO/Nowoczesnej ani PiS-u, moje poglądy są zdecydowanie inne. Jak widzę manipulację mediów od prawa do lewa to mnie krew zalewa. Czy my - Polacy musimy się ciągle "żreć"?
 • 15.08.2016 - 11:15
  Jaki gość takie zagrywki :)
 • 26.05.2016 - 10:10
  m_markos napisał/a:
  (...) tak naprawdę to stenogramy i nagrania wskazują przyczyny.
  Specjaliści odsłu*****ący w Polsce nagrania z rejestratorów przysłane przez Rosjan stwierdzili, że noszą one ślady ingerencji (manipulacji).

  BTW. Pisząc "Polacy" z małej litery sam sobie wystawiasz wizytówkę.

Zakopianka: Stłuczka przy budowanym wiadukcie

 • 27.09.2016 - 21:44
  Nie wiem kto to wymyślił, ale jadąc od strony Polanki i chcąc się włączyć do ruchu na Zakopiance czeka się nieraz kilka minut aż znajdzie się jeden uprzejmy kierowca, który "wpuści". Czy na prawdę nie można tam ustawić sygnalizacji świetlnej na czas budowy wiaduktu?

Pożar Dolne Przedmieście

 • 11.08.2016 - 21:28
  autentyk napisał/a:
  Dołanczam sie
  Chyba "dołączam". Szanujmy nasz ojczysty język.
 • 11.08.2016 - 20:12
  To magazyn hurtowni "Krystynka". Niestety spłonął doszczętnie. Szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało i nie ucierpiały sąsiednie zabudowania. Zapewne straty są spore. Współczuję właścicielom :(

Zakopianka: Wraca ruch dwujezdniowy przy rozebranym wiadukcie

 • 15.07.2016 - 21:00
  "Dzisiaj znikną także utrudnienia związane z remontem Zakopianki od Izdebnika do Głogoczowa."

  Od kiedy to Zakopianka przebiega przez Izdebnik?

Strażacy z Myślenic wicemistrzami Europy [WIDEO]

 • 27.06.2016 - 20:06
  Brawo !

Większy parking przy budynku starostwa

 • 24.06.2016 - 17:53
  Ludzie, ależ Wy jesteście zniewoleni umysłowo :(
 • 22.06.2016 - 21:14
  Znowu ta kostka brukowa. Wszystkie chodniki i parkingi w mieście są wyłożone kostką brukową. Czy ktoś widział drugie takie miasto? Kostka brukowa nie jest wcale tania, a w każdym razie zdecydowanie droższa niż zwykły beton czy płyty chodnikowe. Tak się marnotrawi pieniądze podatników. Tak jest jak rządzą ludzie związani z pewną opcją polityczną :(

Ronda w Myślenicach + niedouczeni/bojący się kierowcy = korki

 • 25.05.2016 - 17:57
  margaretka napisał/a:
  W dniu dzisiejszym pewna kobieta w srebrnym volkswagenie o maly wlos nie wjechała na mnie na rondzie nad rynkiem...bylam juz na rondzie kiedy ona z impetem wjechała na skrzyżowanie nie patrzac na nic !!!! Jechała od stacji Orlen.na szczęście jechałam powoli bo z dzieckiem i zdążyłam zahamować! Nawet nie zareagowała na strąbienie!!!!
  Mi dziś wyjechała kobieta na tym samym rondzie, ale jechała z rynku. Na szczęście obserwowałem sytuację i zwolniłem od razu jak zobaczyłem że wjeżdża. Również nie zareagowała na sygnał dźwiękowy.
 • 10.05.2016 - 19:18
  kanapkazmlekiem napisał/a:
  G**** prawda, że tak powiem... Ile razy jadę autem, co piąty samochód nie włącza kierunkowskazu przy opuszczaniu ronda. Inny przykład który rzadko, ale też występuje to włączanie kierunkowskazu a nie skręcanie - miałem taki przypadek 2-3 razy. Jak to przewidzieć? Jak rondo jest puste i się ktoś zatrzymuje to inna sprawa. Zasada ograniczonego zaufania i uwierz mi, że nie zawsze ktoś myśli "a, najwyżej będzie jego wina bo złamał przepis" - po co to komu... Lepsze ronda niż krzyżówki i to zdecydowanie. Na krzyżówkach się lepsze jaja dzieją.
  Czy ja napisałem, że jestem przeciwny rondom? Nie używanie kierunkowskazu to też niestety plaga, ale gro kierowców nawet przy pustym rondzie zatrzymuje się i zastanawia czy może wjechać. Nie mówię żeby jechać "na pałę" ale wielu kierowców na prawdę przegina.

  PracownikRoku napisał/a:
  Człowieku zluzuj...
  Nie zawsze kierowca zatrzymujący się przed rondem stanowi problem.
  Oczywiście że nie zawsze, ale często stanowi.
 • 10.05.2016 - 18:10
  W ostatnich latach powstało w Myślenicach kilka rond. Miały one upłynnić ruch w mieście, ale nie spełniają swojej roli bo kierowcy nie umieją się po nich poruszać. Dojeżdża taki/a do ronda i zatrzymuje się chociaż mógłby wjechać na to rondo bez zatrzymania, potem stoi i czeka bo nie wie czy może wjechać czy nie, a w tym czasie mogłoby już przejechać kilka samochodów. Kierowcy z tyłu klną i wyma*****ą rękami, a korki są coraz dłuższe. Czy na prawdę tak trudno ocenić sytuację dojeżdżając do ronda i jeśli jest to możliwe to płynnie przez to rondo przejechać? Narzekamy na korki w mieście, a sami je tworzymy.

  Ciekawy jestem opinii innych użytkowników forum na ten temat.
Pokaż więcej komentarzy