Viking

26 Finał WOŚP. W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 133 187,81 zł

 • Dzisiaj 22:21
  Widzę, że nie zrozumiałeś/aś. Albo coś jest dobre, albo nie, albo coś jest szlachetne, albo nie. Nie można być trochę dobrym albo trochę szlachetnym. Jśli pomagam to bezinteresownie. Jeśli organizuję zbiórkę na potrzebujących to staram się być maksymalnie transparentny i nie czerpię ze zbiórki żadnej korzyści.

  „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5,37).
 • Dzisiaj 21:12
  prywatnie napisał/a:
  https://www.tvn24.pl/wosp-2018/26-final-wosp-zbiorke-wspieraja-ksieza,805698.html
  Bo sama idea zbiórki jest dobra, ale to co z zebranymi pieniędzmi robi Owsiak i jak się zachowuje choćby przed sądem to jest skandal.

  Pozwolę sobie wstawić to:
  "To dorzucając do pieca, kilka słów o WOŚP do jej hejterskiej gwardii, by wbiła sobie coś do głów.

  ???? Wrzucanie do puszki WOŚP nie jest wyznacznikiem "dobroci" i nie macie prawa osądzać kogokolwiek na tej podstawie. Ludzie pomagają całym rokiem przez dziesiątki fundacji lub bezpośrednio potrzebującym robiąc o wiele więcej niż ci którzy muszą uspokoić sumienie wrzuceniem piątaka raz na rok. I pomagają myśląc o potrzebujących, a nie o zrobieniu na złość wyimaginowanym wrogom politycznym.

  ???? Wybierając drogę do pomagania dla niektórych pewne kwestie są bardzo istotne. Przykładowo ważne, żeby jakaś fundacja nie robiła sobie jaj z prawa i nie ukrywała dokumentacji. Żeby nie było tam zaplutego jadem guru wykreowanego przez lewicowe media na Matkę Teresę bez którego ludzie by umierali w szpitalach, chociaż w rzeczywistości zbierane na ulicy kwoty (o wysokości porównywalnej do jednej łapówki w aferze Rywina albo w ostatniej reprywatyzacyjnej) dosłownie nie istnieją w porównaniu do nakładów z NFZ. Ważne, żeby guru nie robił z "pomagania" prywatnego biznesu dzieląc kasę na rodzinne spółki. Ważne, żeby pieniądze szły w możliwie największym stopniu na potrzebujących, a nie wypasione siedziby i pensje wyższe niż prezydenckie. Wy macie prawo o tym nie myśleć, ale inni nie mają obowiązku tego ignorować.

  ???? Wreszcie wsadźcie sobie w... puszkę te żenujące "oświadczenia" którymi dzielicie Polaków i dajecie świadectwo swojej głupoty i nienawiści. Nikt nie ma obowiązku płacenia akurat tej fundacji. Po drugie też nie do końca, bo KAŻDY płaci na Owsiaka - w podatkach. Organizacja koncertów w setkach miast, milionowe koszty związane z zabezpieczeniem przez służby, opłacenie wykonawców (myśleliście, że robią za darmo?), sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, wszystko z publicznej kasy.

  ???? Poza tym (dzięki aqw) czy w budzikach fundacji AKogo leżą tylko te dzieci w śpiączce, których rodzice wcześniej wpłacali na tę fundację? Czy w schroniskach Animals przyjmują tylko te zwierzęta, których właściciele wcześniej wpłacili pieniądze na Animals? Podobno "gracie dla wszystkich" i robicie z siebie ludzi z dobrymi serduszkami? To z tego powodu chcecie ograniczać dostęp rodaków do pomocy, bo np. nabrali wątpliwości, nie wpadli w sidła kultu jednostki, nie poddali się szantażowi emocjonalnemu i wybrali inny sposób prawdziwego pomagania? To zdejmijcie te propagandowe serca i zacznijcie w końcu naklejać wystawione środkowe palce.

  A Ci którzy chcą wiedzieć więcej, ale nie mają dużo czasu, niech sobie wpiszą w google 'kompendium wielkiej ściemy'.

  (Etos)"

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • 04.01.2018 - 20:44
  Korki tworzą się przede wszystkim dlatego, że ludzie nie potrafią jeździć. Notorycznie blokują skrzyżowania, nie potrafią sprawnie ruszać ze skrzyżowania czy z tzw. "świateł", nie potrafią sprawnie włączać się do ruchu, nie potrafią wykorzystywać miejsca na jezdni, nie znają zasad ruchu okrężnego, itd.

Myślenice: Ruszyła budowa parkingu pod estakadą

 • 23.12.2017 - 21:35
  korwin napisał/a:
  " TwójPanie " nie umiesz czytać ze zrozumieniem ? na początku pisze jak byk " Prace wykonuje firma ZIBUD z Kamienicy "
  Jest napisane.

Myślenice: Ruszył remont Słonecznej. Uwaga na nową organizację ruchu

 • 11.09.2017 - 18:39
  Ludzie jeżdżą pod prąd a policji nie ma. Znaki zakazu wjazdu są obok Orlenu ale ludzie je zwyczajnie olewają.

Jawornik: Kolejny wypadek motocyklisty

 • 30.06.2017 - 20:59
  Niech jeżdża jeszcze szybciej.

Zakopianka: W przeciągu dwóch dni zginęło na niej dwóch motocyklistów

 • 10.06.2017 - 22:30
  Ten, który zginął w czwartek jechał ok. 200 km/h. Osobówka skręcająca w lewo zajechała mu drogę, ale przy takiej prędkości kierujący/a mógł/a go nie zauważyć w porę. Śmierć człowieka to zawsze tragedia, ale niektórzy się o nią po prostu proszą.

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 21.09.2016 - 21:37
  Endrju napisał/a:
  Co ty piszesz człowieku? Kogo obchodzą jakieś komisje śledcze ds. katastrofy smoleńskiej? A co niby one wyjaśnią? Kogo obchodzi, co robił Wałęsa w latach 70? Ja wtedy w pieluchy stałem. Liczy się to, że ani skrzynek ani wraku nie ma, a ja żyję w wolnym kraju a w podręcznikach Wałęsa dalej jest przywódcą Solidarności i tym, który przyczynił się do obalenia komunizmu.

  Samot się rozbił, bo lądowali na jakimś archaicznym lotnisku a piloci nie mieli jaj, żeby powiedzieć nie, ponieważ warunki na to nie pozwalały. Ten od Jaka (afair z dziennikarzami) też chojrak. Też powinien za to beknąć.

  Kto w ogóle wymyślił jakieś stare, kiepsko wyposażone lotnisko na pipidówce? Pomysłodawca powinien w pierdlu siedzieć (chyba, że sam też leciał).
  No właśnie - w pieluchy wtedy srałeś. Kogo obchodzi co robił Bolek w latach 70? Obchodzi wielu ludzi.
  Można zrobić jedną rzecz dobrze, ale to nie znaczy że jest się dobrym. O człowieku świadczy całe jego życie.

  Żyjesz w wolnym kraju? Na prawdę? To czemu UE dyktuje ile polski rolnik może wyprodukować mleka i ile polska cukrownia może wyprodukować cukru? Czemu UE narzuca nam swoje prawa i czemu komisja wenecka nam mówi co mamy robić?

  "w podręcznikach Wałęsa dalej jest przywódcą Solidarności i tym, który przyczynił się do obalenia komunizmu." - no tak, podręczniki to absolutna podstawa wiedzy i nie ma mowy, żeby w nich były kłamstwa. Komunizm upadł, ale na cztery łapy i ma się dobrze.

  Dla twojej wiadomości - organizatorem lotu była kancelaria premiera RP Donalda T.
 • 25.08.2016 - 21:09
  Endriu - gdzie to wyczytałeś? W wybiórczej? Kaczyński określił mianem gorszego sortu tych, którzy donoszą na Polskę za granicą. Media podchwyciły temat i od razu przeinaczyły słowa prezesa PiS-u. To media nas dzielą i skłócają. Nie jestem zwolennikiem ani PO/Nowoczesnej ani PiS-u, moje poglądy są zdecydowanie inne. Jak widzę manipulację mediów od prawa do lewa to mnie krew zalewa. Czy my - Polacy musimy się ciągle "żreć"?
 • 15.08.2016 - 11:15
  Jaki gość takie zagrywki :)
 • 26.05.2016 - 10:10
  m_markos napisał/a:
  (...) tak naprawdę to stenogramy i nagrania wskazują przyczyny.
  Specjaliści odsłu*****ący w Polsce nagrania z rejestratorów przysłane przez Rosjan stwierdzili, że noszą one ślady ingerencji (manipulacji).

  BTW. Pisząc "Polacy" z małej litery sam sobie wystawiasz wizytówkę.
 • 01.05.2016 - 22:58
  johnkotecki napisał/a:
  wiedzieli gdzie lądują czyż nie ? polskie służby wiedziały jaki jest stan lotniska.
  brak profesjonalizmu ze strony kancelarii prezydenta RP doprowadził do tego co się stało.9...)
  Ale przecież lot organizowała kancelaria premiera, a nie prezydenta.
 • 26.04.2016 - 22:42
  johnkotecki napisał/a:
  jak niema warunków to się nie ląduje i koniec kropka a wtedy warunki nie pozwalały na jakiekolwiek lądowanie a jak dobrze wiadomo lotnisko w smoleńsku to golas tam był i nadal jest tylko pas z szopą (a nie wieżą kontroli ) i radiolatarnią zresztą ten samolot mógł już być zestrzelony w Gruzji.
  Według wszelkich dostępnych informacji nie lądowali a jedynie schodzili na wysokość decyzyjną. Pytanie - czemu ruscy zezwolili im na zejście na 50m?
 • 26.04.2016 - 22:01
  m_markos napisał/a:
  TJak można było wsadzić najważniejszych ludzi w państwie do jednego samolotu mając pamięci wypadek CASY w którym zginęła cała śmietanka wojskowych dowódców?
  bono napisał/a:
  Nieodpowiedzialni ludzie włożyli do jednego samolotu pół polskiej administracji centralnej.
  No to sobie poczytajcie kto jest tak nieodpowiedzialny:
  http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/3585-sad-za-lot-do-smolenska-odpowiada-kancelaria-premiera-kafelek.html
  http://www.bibula.com/?p=25152

  „W nawiązaniu do rozmów (…) pozwolę sobie ponownie potwierdzić Panu Ministrowi, że zgodnie z coroczną tradycją Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa organizuje w dniu 10 kwietnia 2010 roku wyjazd oficjalnej delegacji polskiej na coroczne uroczystości w Katyniu z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Do udziału zaproszeni są przedstawiciele środowisk rodzin katyńskich, duchowieństwa, Wojska Polskiego oraz innych grup społecznych i instytucji. Mając powyższe na uwadze, zwracam się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o ostateczne potwierdzenie gotowości Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej do uczestniczenia w tych uroczystościach i przewodniczeniu delegacji polskiej. Ze względu na konieczność pilnego podjęcia szeregu przedsięwzięć logistycznych niezbędnych do sprawnego zorganizowania wyjazdu delegacji, uprzejmie proszę Pana Ministra o niezwłoczne udzielenie odpowiedzi” – pisał 23 lutego 2010 r. do Władysława Stasiaka, szefa Kancelarii Prezydenta RP, wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer.

Zakopianka: Stłuczka przy budowanym wiadukcie

 • 27.09.2016 - 21:44
  Nie wiem kto to wymyślił, ale jadąc od strony Polanki i chcąc się włączyć do ruchu na Zakopiance czeka się nieraz kilka minut aż znajdzie się jeden uprzejmy kierowca, który "wpuści". Czy na prawdę nie można tam ustawić sygnalizacji świetlnej na czas budowy wiaduktu?

Pożar Dolne Przedmieście

 • 11.08.2016 - 21:28
  autentyk napisał/a:
  Dołanczam sie
  Chyba "dołączam". Szanujmy nasz ojczysty język.
 • 11.08.2016 - 20:12
  To magazyn hurtowni "Krystynka". Niestety spłonął doszczętnie. Szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało i nie ucierpiały sąsiednie zabudowania. Zapewne straty są spore. Współczuję właścicielom :(

Zakopianka: Wraca ruch dwujezdniowy przy rozebranym wiadukcie

 • 15.07.2016 - 21:00
  "Dzisiaj znikną także utrudnienia związane z remontem Zakopianki od Izdebnika do Głogoczowa."

  Od kiedy to Zakopianka przebiega przez Izdebnik?

Strażacy z Myślenic wicemistrzami Europy [WIDEO]

 • 27.06.2016 - 20:06
  Brawo !

Większy parking przy budynku starostwa

 • 24.06.2016 - 17:53
  Ludzie, ależ Wy jesteście zniewoleni umysłowo :(
 • 22.06.2016 - 21:14
  Znowu ta kostka brukowa. Wszystkie chodniki i parkingi w mieście są wyłożone kostką brukową. Czy ktoś widział drugie takie miasto? Kostka brukowa nie jest wcale tania, a w każdym razie zdecydowanie droższa niż zwykły beton czy płyty chodnikowe. Tak się marnotrawi pieniądze podatników. Tak jest jak rządzą ludzie związani z pewną opcją polityczną :(

Ronda w Myślenicach + niedouczeni/bojący się kierowcy = korki

 • 25.05.2016 - 17:57
  margaretka napisał/a:
  W dniu dzisiejszym pewna kobieta w srebrnym volkswagenie o maly wlos nie wjechała na mnie na rondzie nad rynkiem...bylam juz na rondzie kiedy ona z impetem wjechała na skrzyżowanie nie patrzac na nic !!!! Jechała od stacji Orlen.na szczęście jechałam powoli bo z dzieckiem i zdążyłam zahamować! Nawet nie zareagowała na strąbienie!!!!
  Mi dziś wyjechała kobieta na tym samym rondzie, ale jechała z rynku. Na szczęście obserwowałem sytuację i zwolniłem od razu jak zobaczyłem że wjeżdża. Również nie zareagowała na sygnał dźwiękowy.
 • 10.05.2016 - 19:18
  kanapkazmlekiem napisał/a:
  G**** prawda, że tak powiem... Ile razy jadę autem, co piąty samochód nie włącza kierunkowskazu przy opuszczaniu ronda. Inny przykład który rzadko, ale też występuje to włączanie kierunkowskazu a nie skręcanie - miałem taki przypadek 2-3 razy. Jak to przewidzieć? Jak rondo jest puste i się ktoś zatrzymuje to inna sprawa. Zasada ograniczonego zaufania i uwierz mi, że nie zawsze ktoś myśli "a, najwyżej będzie jego wina bo złamał przepis" - po co to komu... Lepsze ronda niż krzyżówki i to zdecydowanie. Na krzyżówkach się lepsze jaja dzieją.
  Czy ja napisałem, że jestem przeciwny rondom? Nie używanie kierunkowskazu to też niestety plaga, ale gro kierowców nawet przy pustym rondzie zatrzymuje się i zastanawia czy może wjechać. Nie mówię żeby jechać "na pałę" ale wielu kierowców na prawdę przegina.

  PracownikRoku napisał/a:
  Człowieku zluzuj...
  Nie zawsze kierowca zatrzymujący się przed rondem stanowi problem.
  Oczywiście że nie zawsze, ale często stanowi.
 • 10.05.2016 - 18:10
  W ostatnich latach powstało w Myślenicach kilka rond. Miały one upłynnić ruch w mieście, ale nie spełniają swojej roli bo kierowcy nie umieją się po nich poruszać. Dojeżdża taki/a do ronda i zatrzymuje się chociaż mógłby wjechać na to rondo bez zatrzymania, potem stoi i czeka bo nie wie czy może wjechać czy nie, a w tym czasie mogłoby już przejechać kilka samochodów. Kierowcy z tyłu klną i wyma*****ą rękami, a korki są coraz dłuższe. Czy na prawdę tak trudno ocenić sytuację dojeżdżając do ronda i jeśli jest to możliwe to płynnie przez to rondo przejechać? Narzekamy na korki w mieście, a sami je tworzymy.

  Ciekawy jestem opinii innych użytkowników forum na ten temat.

Walerij Wedel z Versmold odnaleziony

 • 10.05.2016 - 15:35
  Z tego co wiem to już się odnalazł.

RANKING BEZROBOCIA: Powiat myślenicki na 4. miejscu w Małopolsce

 • 13.02.2016 - 21:05
  No i z czego tu się cieszyć skoro tylu mieszkańców naszego powiatu wyjechało za pracą za granicę (stąd spadek bezrobocia), a wielu z tych co zostali pracuje na śmieciówkach za grosze?
Pokaż więcej komentarzy