niebieskooka123 Niebieskooka

Myślenice: Kiedy przechodził przez pasy wjechał w niego kierowca dostawczaka

 • Niebieskooka 22.04.2018 - 0:54
  Polska tradycja, nie widzę a jadę

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Kto powinien zagrać i co zmienilibyście w tej imprezie?

 • Niebieskooka 16.01.2018 - 21:55
  Jaki festiwal takie zespoły. Sorry ale jak widzę że tyle ludzi chce disco polo to ręce opadają. Macie mózgi? Na disco polo to możecie iść sobie na jakiś wiejski festyn. Jaki poziom narodu taki poziom muzyki. Dno i parę metrów mułu

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • Niebieskooka 05.01.2018 - 19:15
  Problem jest taki że to komunikacji miejskiej trzeba dopłacać i mało która gmina chce się na to pisać. Chociaż niedaleko mnie gminy zorganizowały darmową komunikację do głównej pętli MPK. Zrobić tak wszędzie do tego P&R i można pozamykać wjazd w tygodniu:)
 • Niebieskooka 04.01.2018 - 19:43
  korki tworzy zbyt duża ilość samochodów. Miasto ma ograniczoną przestrzeń. Może gdy przyjdzie zapłacić ludzie zrozumieją że miasta nie są dla samochodów tylko dla ludzi. Dlaczego ja codziennie muszę tracić ponad godzinę w korkach bo państwo wygodniccy musza pojechać do pracy samochodem? W weekend jakoś problemów nie ma. Większe miasta? Może Nowy Jork? Korki duże ale jedzie się dużo płynniej niż w takim Krakowie co przy takiej liczbie ludzi jest sukcesem
 • Niebieskooka 04.01.2018 - 18:59
  albert bo w dużych miastach korki są wielkości Myślenic :)
 • Niebieskooka 04.01.2018 - 18:28
  Jak zwykle media biją pianę. To że taka ustawa wejdzie w życie to jeszcze nic nie oznacza. Władze miast same będą decydować, lecz nie zrobią tego z dnia na dzień, tylko dadzą czas aby ludzie się dostosowali i wtedy będzie można pisać artykuły a nie jakieś domysły. Swoją drogą ideologia słuszna, miasta od wieków były dla ludzi, a samochody siłą nam je wzięły

EURONET Bankomat przy DEKADZIE - WCIĄGA KARTY

 • Niebieskooka 04.01.2018 - 18:36
  Anula - zalecam odłączenie wszystkich urządzeń od internetu.
  1. Kto dzisiaj korzysta z publicznego wi-fi? Przy cenie pakietu grosze za 1GB?
  Poza tym na publicznym Wi-Fi można użyć VPN
  2. Idąc Twoim tokiem rozumowania to operator sieci komórkowej, albo dostawca internetu może Cię podsłuchać?
  3. Nie słyszałam jeszcze o ataku na Blika i inne płatności online. Sama wiem jak to wygląda od środka
  i dużo łatwiej jest użyć socjotechniki, lub założyć skimmery na bankomat niż łamać te zabezpieczenia. Blik i płatności zbliżeniowe to podniesienie standardu bezpieczeństwa (kosztem szybszego wydawania pieniędzy)
  4. Co za ofermy zminusowały Endrju? Ostatnio widziałam babcię która miała ochronne etui na kartę płatniczą, bo mogą kraść zbliżeniowo, aż mi się jej żal zrobiło że taka głupiutka. Zbliżeniowo nie da się ukraść pieniędzy.

Stojowice: Kobieta potrącona na pasach. Jeden z kierowców poszukiwany

 • Niebieskooka 01.12.2017 - 18:49
  Brak słów na polskich kierowców - poje*ów

Wypadek na Zakopiance. Jedna osoba poszkodowana

 • Niebieskooka 26.11.2017 - 16:10
  Hipolit idąc Twoim tokiem rozumowania to do każdego wjazdu do domu trzeba będzie robić estakadę.Gdy ktoś jedzie przepisowo to estakada jest tam zbędna. Jeżeli chcesz to wybuduj ją za swoje pieniądze, bo większość społeczeństwa nie będzie się dokładać przez paru idiotów którzy nie rozumieją że jest takie coś jak znak drogowy
 • Niebieskooka 25.11.2017 - 11:36
  Hipolit idąc tym tokiem rozumowania to światła przy wjeździe do Krakowa to też bezsens i tak możemy dalej aż do matecznego, ba do dworca. Matołem jest kierowca który robi z tej drogi autostradę.

Praca w domu, praca przez internet. Zarobki w zależnosci od zaangażowania

 • Niebieskooka 25.11.2017 - 11:50
  Patrząc na to ogłoszenie to ręce opadają. A dynamix? Hmm patrząc na zdjęcia wnętrza to nie dbają zbytnio o pracowników. Ja u siebie w domu mam bardziej ergonomiczny sprzęt bo wiem że do takiej pracy przy komputerze jest to niezbędne a tutaj papier do drukarki pod monitorem :D

Sułkowice: Pięciolatka zginęła na przejściu dla pieszych

 • Niebieskooka 23.11.2017 - 19:22
  Jak ostatnio pisałam o bezsensie przejścia dla pieszych w osieczanach to polała się fala hejtu. Sama nieraz muszę się zatrzymać w połowie przejścia bo jakiś kretyn jedzie i nie patrzy co się dzieje w około. Szkoda dziecka. Kierowca powinien dostać 25 lat za morderstwo, a tym którzy się nie zatrzymuję powinni zabierać prawo jazdy dożywotnio, + 5000 mandatu. Może wtedy nauczymy się jeździć

Założenie sklepu internetowego - jaki skrypt?

 • Niebieskooka 08.11.2017 - 19:08
  Ktoś zobaczy że sklep kosztuje 150zł miesięcznie, a parametry gorsze niż pod wordpressa. Pakiet premium też taki sobie. Nie ma żadnych informacji na czym to stoi, a to jest podstawa. Szukanie oszczędności za wszelką cenę. W tej branży nie ma miejsca na oszczędzanie. Praca programisty jest droga i usługi są drogie. Albo będzie tanio i do d. albo drogo i dobrze.
 • Niebieskooka 20.10.2017 - 19:37
  Nikt nie pisał o sklepie na Wordpressie. Odnośnie magento mam styczność z tym systemem daj ogromne możliwości ale prawda jest taka że jak chcesz coś rozbudować to bez programisty ani rusz. Niestety magento nie ma dokumentacji więc jest nisza i do tego dosyć droga
 • Niebieskooka 14.10.2017 - 23:23
  Postawienie sklepu to nie wordpress. Hosting jest droższy (bo i wymagania większe) do tego najpierw trzeba wybrać platformę na której chcesz postawić sklep, później ją dostosować ( a nie są to małe koszta). certyfikat SSL, płatności internetowe, no i oczywiście SEO. Tutaj nie ma co iść na kompromisy albo ładuje się konkretne pieniądze za wartościowy towar, i jego utrzymanie albo będziesz miał niezadowolonych klientów i problemy z serwerem.

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

 • Niebieskooka 11.10.2017 - 17:48
  Patrzę przez pryzmat większego miasta i jestem zdania że jedynym wyjściem jest zwiększenie opłat. Ludzie nie chcą przesiąść się na MPK bo są opóźnienia - fakt jest tak nieraz autobus nie przyjedzie przez 40 minut a później przyjeżdżają cztery, ale nie jest to wina MPK tylko kierowców. Ciekaw jestem jakie korki byłyby gdyby wszyscy zaczęli jeździć swoimi samochodami. Poszerzanie ulic też nic nie da. Jedyne rozwiązanie to pozbycie się samochodów. Jak to zrobią nie wiem. Na szczęście zaczyna kwitnąć carsharing, i to może być jakaś alternatywa.
 • Niebieskooka 11.10.2017 - 16:43
  Zduński napisał/a:
  2 koperty dla dostawców - ten co to wymyślił to istny geniusz ......
  Tym bardziej właściciele sklepów na rynku, dlaczego nie interweniują ? !!!
  Geniusze to są Ci co myślą że samochód powinien mieć wszędzie wjazd. W dużych miastach to obowiązuje i jakoś nikt nie robi problemów. Osoby które są przeciwne temu zakazowi to:
  1. Sprzedawcy.
  2. Dostawcy
  3. Ameby umysłowe które uważają że jak mają samochód to są królami.
  Dwóm pierwszym grupom się nie dziwię są to utrudnienia. Odnośnie trzeciej grupy to życzę aby kiedyś ze*srali się w korkach które tworzą. Są to osoby upośledzone umysłowo i tylko narzekają że brak infrastruktury, że miasto nic nie robi ,przecz co tracą czas. A co ja mam powiedzieć gdy codziennie jeżdżąc MPK tracę godzinę przynajmniej przez nich? Jedyne rozwiązanie to zmuszenie ludzi do skorzystania z komunikacji miejskiej przez dodatkowe opłaty itd.
 • Niebieskooka 09.10.2017 - 19:17
  No i nareszcie. Miasto jest dla ludzi a nie samochodów.

Miejsca parkingowe przy nowo powstających blokach deweloperskich

 • Niebieskooka 08.10.2017 - 18:18
  kibic111 napisał/a:

  Miasto robi się coraz bardziej zakorkowane i zaparkowanie graniczy z cudem.
  Wszyscy narzekają że mało parkingów że korki i narzekają to na miasto to na dewelopera. Wiecie gdzie jest problem? To że każdy musi samochodem jechać. Do komunikacji nie wsiądą bo jeździ jak chce a nie zrozumieją że to oni są winni takiej sytuacji. Miasto to ograniczona przestrzeń. Mieszkań i samochodów przybywa a dróg nie da się poszerzać w nieskończoność. Jedynym rozwiązaniem jest komunikacja zbiorowa, oraz carsharing . Myślenice to niestety za małe miasto na takie rozwiązania, a i Polska mentalność temu nie sprzyja a problem korków robi się coraz większy. Pocieszę Was jednak tym że w dużym mieście jest jeszcze gorzej :)

Fotoksiążka Komunia Święta

 • Niebieskooka 28.08.2017 - 9:51
  Zwykły biały album, fotoprzylepce , zdjęcia i trochę chęci i efekt jest dużo lepszy niż fotoksiążka

Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

 • Niebieskooka 15.08.2017 - 15:28
  Albert ok, pomijamy trasy międzymiastowe bo tutaj się z Tobą zgodzę jedziesz kiedy chcesz, ale z ceną to pojechałeś :) bo są trasy gdzie samolotem jest taniej niż samochodem. To co pisałeś o Holandii to norma wyjazdy weekendowe, samochodem zawsze wygodniej, zwłaszcza jak się ma dużo bagaży. Bardziej chodzi o komunikację w mieście. Linia kolejowa jak wspomniałam odciąży zakopiankę, ale co z ruchem w mieście? Myślenice są za małe na ograniczenia, bo i ruch u nas jest marginalny, ale Kraków powinien pozamykać większość ulic dla ruchu samochodowego. To że są korki wynika z dwóch rzeczy, jedną wymieniłam wcześniej a drugą jest to że nie umiemy jeździć. Mało kto pamięta o zasadzie że światło zielone nie znaczy jedź, tylko informację że można wjechać ale zależy to od sytuacji na drodze i korek mamy gotowy, i przez takich upośledzonych umysłowo kierowców nawet komunikacja miejska stanie.
 • Niebieskooka 15.08.2017 - 12:50
  Zgadzam się Zgregi. Zwłaszcza jeżeli staniesz gdzieś w ogromnym korku i szlag Cię trafia, jadąc np autobusem, możesz poczytać zdrzemnąć się ogólnie masz to gdzieś bo jesteś wolny. W Pociągu nie ma korków (pomijając wypadki, wykolejenia itd). Rozumiem z dziećmi i starszymi osobami lepiej jechać samochodem bo trzeba się zatrzymać, ale reszta?
 • Niebieskooka 15.08.2017 - 12:34
  Albert nie zazdroszczę, tylko szlag mnie trafia jak widzę że każdy do centrum musi jechać samochodem. Nauczmy się jednego samochód w dużym mieście to luksus a nie rzecz niezbędna. W autobusie mieści się prawie 100 osób, ustaw sobie teraz 100 samochodów i jeden autobus. Sprawa jest prosta, kto nie musi niech nie jedzie. Im więcej jest utrudnień dla kierowców tym mniejsze korki, zawsze jak jest jakiś remont to przez kilka dni zatory są większe a później okazuje się że korków nie ma - dlaczego? Bo wszyscy rezygnują. Jeżeli ktoś mieszka w Myślenicach i musi dojechać do centrum samochodem to jest idiotą, bo wystarczy że dojedzie do Park and Ride i za 100 zł jeździ po mieście do woli i nie musi stać w korkach. Nie wiem czy wiesz ale jest plan aby opłaty parkingowe w miastach wzrosły do 9 zł za godzinę i ja temu kibicuję, bo może wtedy ludzie przeliczą sobie że bardziej opłaca się im jechać MPK. Tu nie chodzi o złośliwość ale o patrzenie na rzeczywistość. Liczba pojazdów rośnie z roku na rok, o ile budowa autostrad i dróg ekspresowych jakoś te potrzeby zaspokaja to w miastach nie ma możliwości aby dało się poszerzyć istniejące drogi albo wybudować kilkaset miejsc parkingowych. Nie ma na to miejsca, a koszty budowy i utrzymania będą ogromne.
 • Niebieskooka 14.08.2017 - 19:35
  swojak po co to węzeł w Jaworniku. Kolej do Krakowa byłaby idealna, omijasz korki jesteś szybko w centrum. Tak jak to funkcjonuje w Wieliczce. Ludzie muszą zrozumieć że samochód to luksus. Często jeżdżę transportem zbiorowym i widzę pełno samochodów a w każdym po jednej osobie. Taka kolej na pewno zmniejszy obciążenie ulic w Krakowie, Dodatkowo zwęzić główne drogi jak aleje i zakopiankę do jednego pasa i mamy piękny odkorkowany Kraków

Jawornik: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbuduje tu węzeł drogowy?

 • Niebieskooka 11.08.2017 - 9:26
  Czy ja wiem czy potrzebna? Wystarczy że kierowcy nauczą się że zakopianka to nie autostrada, i wtedy nie trzeba kładek i węzłów.

Kamera na żywo

 • Niebieskooka 03.08.2017 - 10:29
  Prościej i mniejszym kosztem będzie naprawa na koszt wandala. Gdy zobaczą ile to kosztuje to przestaną

Zakaz ruchu w małpim gaju

 • Niebieskooka 03.08.2017 - 10:26
  Pozabierać prawa jazdy i po sprawie, jeżeli ktoś chce poszaleć, to są tory kartingowe, wyścigowe oraz KJSy, dla chcącego nic trudnego. Drogi publiczne nie są od zabawy (poza imprezami które są zabezpieczone przez odpowiednie służby).

WARIAT

 • Niebieskooka 25.06.2017 - 9:52
  Dlaczego nie jest zbyt rozsądne? Ludzie chcą przejść - tak jak pisałam w innym temacie że przejście nie zapewni bezpieczeństwa. Tu nie chodzi o budowanie przejść tylko o kierowców. Gdyby za pierwszym razem zabierali prawo jazdy za wyprzedzanie na przejściu a za drugim razem samochód to by się nauczyli jeździć i nie byłoby problemów, nie potrzeba kładek za miliony
 • Niebieskooka 24.06.2017 - 23:01
  Sfor napisał/a:
  Stary dylemat, jak przepuszczać ludzi na Zakopiance żeby im nie zaszkodzić swoją uprzejmością.
  niestety takie mamy dylematy bo 90% kierowców znalazło prawko w chipsach

Piesi na "pasach"

 • Niebieskooka 23.06.2017 - 14:34
  a co sadzicie o kierowcach którzy nie zwalniają przed przejściem, nie patrzą co się dzieje wokół przejścia oraz wyprzedzają.
  Otototo zgodzę się z Tobą że część pieszych jest bezmyślna i wchodzi pod nadjeżdżające pojazdy, ale dużo więcej jest kierowców którzy uważają że droga jest tylko dla nich. Niestety jeżeli chodzi o kulturę jazdy to jesteśmy na poziomie afryki. Daleko nam do zachodnich krajów gdzie pieszy jest święty i każdy go przepuszcza
Pokaż więcej komentarzy