KOD-MYSLENICE

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • 25.10.2016 - 23:29
  Moi Drodzy,
  Nie bójmy się wyrażać głośno swoich poglądów, mówić o przekonaniach i poglądach.
  Wczoraj w Krakowie znowu byliśmy na Błoniach. Tym razem KOD Małopolska wspierał Strajk Kobiet, bo #mamydosc. Dziewczyny były cudowne.
  W pisowskim Krakowie stawiło się kilka tysięcy ludzi. Kraków budzi się i mówi "mamy dość".

  zdjecie

  https://www.youtube.com/watch?v=SoDLhcm_15c&feature=youtu.be

  A oto fotografia z protestu na Błoniach 23.10.2016.

  zdjecie

  Dziękujemy mieszkańcom Myślenic na udział w obu akcjach. Jesteście Wielcy !

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 08.08.2016 - 0:47
  Przestrzeń Wolności – Namiot KOD w Myślenicach (sobota 13.08.2016)

  W sobotę 13.08.2016 na Rynku w Myślenicach w godzinach 10.00 – 17.00 odbędzie się happening Ruchu Społecznego KOD. Podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic dzieci i dorośli będą mogli przyłączyć się do akcji bicia Rekordu Guinnessa - „Pociąg do Wolności”.

  Czynimy starania, aby wydarzenie uświetnił swoją obecnością Mateusz Kijowski – inicjator Komitetu Obrony Demokracji.

  Do udziału zapraszamy wszystkich, którym są bliskie takie wartości jak wolność, demokracja i obywatelska aktywność. Jesteśmy społeczeństwem zintegrowanym kulturowo, choć bardzo podzielonym politycznie - dlatego musimy zacząć ze sobą rozmawiać. Zapraszamy do rozmów o sprawach ważnych z punktu widzenia kraju, jak i o swoich codziennych problemach. Przybliżymy Państwu informację na temat tego, czym jest Komitet Obrony Demokracji i jaki ma na cel. Będziemy rozdawać konstytucję a także ulotki informacyjne. Będziemy również promować koncepcję wolnej myśli i poglądów.

  Do zobaczenia !
 • 05.06.2016 - 22:16
  zdjecie
 • 05.06.2016 - 12:03
  Moi Drodzy !
  już teraz nazywani jesteśmy największym ruchem społecznym od czasów Solidarności.
  Jak widać - jest co raz więcej osób, którym wartości demokracji, wolności i życie społeczne w symbiozie a nie nienawiści jest bliskie.

  Połączyła nas idea wolności, solidarności, połączyło wreszcie to, że każdy chce samodzielnie decydować o sobie w granicach wyznaczonych przez demokratyczne prawo, swobodą działania, której granicą jest krzywda innego człowieka, niezależnością od władzy od opinii publicznej, od głupoty innych, ograniczeń własnych i od biedy.

  Nie ważne, jak będzie się nas oczerniało - jedno nie podlega dyskusji. Rośniemy w siłę.
  Nie ważne, w jaki sposób będzie się z nas szydziło nazywając Rebelią, Gorszym Sortem - nie pozwolimy gwałcić naszych idei życia w wolnym społeczeństwie.
  Nie pozwolimy sobie narzucać jak mamy myśleć i co mamy mówić.
  Każdy z nas jest indywidualnością i każdy z Nas/Was zasługuje na szacunek.

  Apeluję - rozmawiajmy zamiast obrzucać się błotem.
  Walker, krowka - szanujemy Wasze zdanie, nie mamy zamiaru na nie wpływać. Wasze zdanie - jest waszym prawem. Nasze zdanie - jest naszym prawem i nikt z Nas/Was nie zasługuje na pogardę ze względu na to jakie ma przekonania i w co wierzy.

  Mamy wśród nas osoby z Myślenic, Kornatki, Dobczyc, Trzemeśni, Stróży i Pcimia a w TRZY DNI PRZEKROCZYLIŚMY NA FB BARIERĘ 100 CZŁONKÓW GRUPY KOD MYŚLENICE !
  B_R_A_W_O W_Y_ !

  Powyżej garstka KODowców z Krakowa, a poniżej garstka KODowców z Warszawy.

  zdjecie
  zdjecie

  Jesteście wspaniali !
 • 04.06.2016 - 23:36
  Kraków ulica Grodzka - garstka KODowców z Krakowa.
  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.

  Na FB również rośniemy. Dwa dni i jest nas 75 osób.
  Brawo Wy !
  https://web.facebook.com/profile.php?id=100012271294411

  zdjecie

  Piękny film z drona, polecam !
  https://web.facebook.com/weviu/?fref=nf
 • 03.06.2016 - 8:28
  Moi Drodzy,
  a więc oficjalnie - jesteśmy w Myślenicach :-)

  Zapraszamy na jutrzejszy marsz.
  Bawmy się i świętujmy. Szanujmy i tolerujmy. Rozmawiajmy, a nie kłóćmy się.

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100012271294411

  zdjecie

  zdjecie
 • 20.05.2016 - 1:34
  Gascan napisał/a:
  aż się specjalnie zalogowałem żeby powiedzieć : WY PI ER DA LAJ !
  Czymże jest nasze życie w dzisiejszych czasach, jak nie ciągłą walką o byt w świecie rządzącym przez pieniądz, w którym nie rzadko bezinteresowny uśmiech, szacunek, uprzejmość, kultura czy życzliwość znane są tylko z teorii. Dobre maniery są kluczem do łatwiejszego życia z ludźmi.

  Dziękuję, za wszystkie wpisy W TEMACIE DLA SYMPATYKÓW KOD. Widać po nich, że nasze założenia są bardzo słuszne.

  Polskie społeczeństwo ma bardzo mało rzeczy, które łączą je pozytywnie. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że dzieli nas wiele tematów: postrzeganie patriotyzmu, kultura osobista, wizja sprawiedliwości, Smoleńsk i wiele innych – ale największym problemem jest brak umiejętności rozmowy ze sobą.

  My sympatycy KODu postrzegamy patriotyzm w Nowoczesny sposób. Nie jest on skierowany przeciwko komuś jest natomiast wspólnym głosem największego ruchu społecznego od czasów Solidarności, który mówi NIE bezprawiu i kłamstwu. Nie narzucamy swoich racji innym, ale potrafimy obiektywnie nazywać te procesy które wokół nas zachodzą.
  Nie jesteśmy agresywni, ale wzbudzamy wśród oponentów ogromne uczucie strachu.
 • 19.05.2016 - 11:56
  Kibel z Vegi napisał/a:
  Na początek:

  Dlaczego platufso kodowcy
  Drogi kolego,
  nigdy nie byłem związany z PO i chętnie wyjaśnię osobiście nurtujące Cię wątpliwości.
  KOD ma tyle wspólnego z PO co z PiSem.
  Napisz do mnie w prywatnej wiadomości, spotkamy się i porozmawiamy.
  My nie narzucamy swoich poglądów, dlatego wierz w to - na co masz tylko ochotę.
  My jednoczymy w dobrej sprawie- nie dzielimy.
  My nie żyjemy nienawiścią - tylko szukamy łączących nas wartości.
  Chcemy silnej Polski. Polski wszystkich Polaków a nie Polski jednej partii.
 • 19.05.2016 - 11:44
  cze1siek napisał/a:
  - gdzie był KOD kiedy …
  Cze1siek – to dobre pytanie.

  Nie odpowiem na nie za wszystkich sympatyków KODu, odpowiem natomiast za siebie.

  Już za czasów PO dojrzewało we mnie przekonanie, że idziemy chyba w złym kierunku. Dlatego z radością przyjąłem informację o wygranej w wyborach PiS. Miałem nadzieję, że ugrupowanie to realizując obietnice „naprawy Polski” stanie na wysokości zadania.
  Niestety czar prysł zaraz po wyborach. Rząd fachowców przepadł w otchłań, Pan Macierewicz nagle się ujawnił skrywany przed wyborami przed opinią publiczną. Do koryta dorwali się ludzie doskonale nam znani, którzy przed PO rządzili Polską i którym przed czasem obywatele pokazali czerwoną kartkę.
  Obsadzanie stanowisk z klucza partyjnego, zamiast ludźmi kompetentnymi na pewno dla Polski nie jest dobrym rozwiązaniem. Idąc dalej – skupienie w jednych rękach władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej w tym Sejmu, Senatu, Rządu, Prezydenta, Trybunału Konstytucyjnego, Sądów daje możliwość forsowania absurdalnych pomysłów o zapędach totalitarnych. Obecnie nie ma innego hamulca, przed takimi zapędami poza społeczeństwem – głosem ludzi. Wszystkie demokratyczne mechanizmy zostały zawłaszczone przez jedną osobę.

  Nie po to walczyłem o demokrację, podobnie jak moi rodzice i moi dziadkowie, aby po 25 latach stawać się państwem totalitarnym, z rządem narzucającym zdanie wszystkim jego obywatelom.
  Sponiewieranie godności mojej, godności Polaków, godności sądów i innych instytucji państwowych, niszczenie autorytetów i wiarygodności Polski na świecie jest właśnie powodem naszego sprzeciwu.

  Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną, jesteśmy ludźmi który potrafili się zjednoczyć mimo dzielących nas różnic.

  PiS wygrał wybory, dostał mandat narodu – więc niech rządzi a rządząc szanuje ludzi i prawo. Sama nazwa zobowiązuje „prawo” i „sprawiedliwość”. Ja w działaniach PiS nie dostrzegam, ani sprawiedliwości, ani prawego działania.
 • 19.05.2016 - 1:02
  Szanowni Państwo,
  nadszedł ten czas, aby zacząć łączyć również w Myślenicach osoby podzielające demokratyczne wartości.
  Zapraszamy do współpracy każdego z Was. Wspólnie zróbmy coś dobrego dla siebie, rodziny, miasta, gminy, powiatu i Polski.
  Kiedy kilka lat temu oglądaliśmy w telewizji to, co działo się na Ukrainie, w Kijowie, powtarzaliśmy sobie, że co jak co, ale w Polsce sprawy tak daleko nigdy nie zajdą. Jesteśmy co prawda młodą, ale stabilną demokracją. Przerobiliśmy w ciągu 25 lat zarówno rządy prawicy, jak i lewicy oraz liberalnego centrum. Praktycznie każda opcja polityczna w kraju miała swoje „pięć minut” na szczytach władzy. Nic i nikt podstawami naszej demokracji nie zachwiał. Aż do teraz…

  Demokracja w Polsce jest zagrożona. Działania władzy, jej lekceważenie prawa oraz demokratycznego obyczaju zmuszają nas do wyrażenia stanowiska sprzeciwu.
  Nie chcemy Polski totalitarnej, zamkniętej dla myślących inaczej niż każe władza, nie chcemy Polski pełnej frustracji i żądzy rewanżu.
  Chcemy, aby w Polsce było miejsce dla wszystkich Polaków, równych wobec prawa, z ich przekonaniami, opiniami, etyką i estetyką.
  Nie godzimy się na zawłaszczenie państwa, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, pogardę dla "innego".
  Nie ma też naszej zgody na poglądy godzące w zasady demokracji i prawa człowieka.

  Jesteśmy zdeterminowani otwarcie i zdecydowanie, pełnym głosem mówić o przyzwoitości, prawie i wzajemnym szacunku. Wyrażać swoje zdanie nie tylko w domu czy internecie, ale też na ulicach i placach naszych miast i wsi, jeżeli zajdzie potrzeba gromadząc się tam dla wyrażenia swoich opinii i żądań.

  Zapraszamy do współpracy wszystkich, dla których ważne są wartości demokratyczne, bez względu na poglądy polityczne i wyzwanie.
  Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji i wprowadzanie, z nadużyciem mechanizmów demokracji, rządów autorytarnych. Są wśród nas ludzie różnych poglądów i orientacji politycznych od prawa do lewa, ludzie wierzący, agnostycy i ateiści.
  ŁĄCZY NAS TO, ŻE JESTEŚMY LUDŹMI WOLNYMI I CHCEMY NADAL MIESZKAĆ WE WŁASNYM, DEMOKRATYCZNYM KRAJU, W KTÓRYM NIKT NIE BĘDZIE NAM NAKAZYWAŁ JAK MAMY ŻYĆ I JAKIE WARTOŚCI WYZNAWAĆ.

  Zapraszamy !
  sympatycy Komitetu Obrony Demokracji
  kod.rejon.myslenice@gmail.com
Pokaż więcej komentarzy