cojestdoktorku

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 12.03.2019 - 23:29
  selenium napisał/a:

  Dlaczego nie MPK? Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest usprawnienie komunikacji. Przejedź się MPK do Balic, a potem wróć SKMką. Idiota nie poczuje różnicy ???? Ponadto, skorzystaj w Warszawie z WKD albo z Kolei Mazowieckiej - ludzie są szybciej w domach w miastach obok niż mieszkańcy Warszawy, którzy muszą się tłuc autobusami miejskimi.
  Zgoda, ale na trasie dworzec-Balice nie wiją się wyżyny, których u nas nie brak. Gdybyśmy byli w innym województwie dalej na północ to okej, kolej bardzo prawdopodobna, niedługi (relatywnie) czas budowy. Ale u nas? Zwłaszcza, że istnieje na wyciągnięcie ręki rozwiązanie w postaci poszerzenia krakowskiego MPK? Tylko głupi by nie skorzystał. Naprawdę to aż się śmieszne już robi, że tyle lat trzeba się prosić o coś tak błahego i tyle lat dusić się w tych puszkach na kółkach.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 07.03.2019 - 22:18
  Ja popieram! Byle przestało śmierdzieć w tym mieście

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Zagra Zakopower i Lady Pank [WIDEO]

 • 28.02.2019 - 23:02
  Dalej się w to bawimy? A pieniędzy na komunikację miejską podobno brakuje, eh

Czego wam brakuje w Myślenicach

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 06.02.2019 - 19:32
  Może napisać do Redakcji, żeby jakiś cykl dot. transport stworzyła: popytała burmistrza, mieszkańców, zrobiła ankiety... media to jednak media, a nie pojedynczy człowiek

Reaktywacja "Jedynki" ?

 • 21.01.2019 - 23:15
  btwin napisał/a:
  Znajdzie się wielu rodziców, którym będą odpowiadać mundurki, egzekwowanie odpowiedniego wyglądu ucznia.
  Na pewno poliestrowe koszule załatwią sprawę. To nie są mundurki rodem z angielskich internatów, wtedy myślę, że nie przeszkadzałyby aż tak.

  btwin napisał/a:
  Wychowanie bezstresowe zostaw sobie w domu w szkole musi być dyscyplina i wśród uczniów i nauczycieli ( z tym też bywa różnie). .
  Nie wiem, czy się orientujesz, ale zastraszanie dziecka dyscypliną prowadzi do skutków ubocznych w dorosłym życiu i zniechęca do jakiejkolwiek nauki ponad to co "musi umieć".

  btwin napisał/a:
  Szkoła ma uczyć, za dyrektora Jarząbka gimnazjum nr 1 miało najwyższy poziom w Myślenicach co doskonale widać w rankingach i oby tak było dalej, to z pewnością chętnych nie braknie aby się w niej kształcić.
  Dyrektor Jarząbek nie uczy się za uczniów, którzy wynoszą szkołę na wysokie pozycje rankingów. I bardzo często to jest owoc ich samodzielnej pracy, a ile więcej zdolnych osób można by odkryć, gdyby tylko pan dyrektor pochylił się nad nauczycielami, z którymi pracuje i otworzył oczy na ich kompetencje.
 • 20.01.2019 - 15:01
  taki_gość napisał/a:
  To był jeden z argumentów. Dlaczego nie odniosłaś się do braku terenów zielonych wokół budynku, ciasnych i ciemnych korytarzy, małych i niepraktycznych sal lekcyjnych braku sali gimnastycznej?
  Czy znasz tę szkołę z autopsji? Czy byłaś w innych szkołach podstawowych na terenie Myślenic?
  Czy też napisałaś posta pod wpływem impulsu? A co mi tam, napiszę żeby pokazać jaka jesteś trendy i swoje dziecko będziesz odprowadzać do szkoły z parkingu po dawnym placu targowym?
  Korytarze są ciasne, bo dzieciakom nie pozwala się na przerwach przebywać w salach, co stanowi dla mnie zupełne nieporozumienie, i mogę się założyć , że jest naruszeniem przepisów BHP. Ja rozumiem, jakby w tych salach stały stoły laboratoryjne z odczynnikami lub przyrządy fizyczne, ale na litość - w salach są tylko ławki i krzesła, może rzutnik.
  To, i paskudne mundurki, jakimi uczniowie byli raczeni przez dobre kilka lat (pomimo zniesienia obowiązku mundurkowego, ba - w ostatnim roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych dalej musieli je nosić, pomimo, że ósmo- i siódmoklasiści już nie) jest dla mnie wystarczającym argumentem, że może Jedynka i owszem, ale z innym dyrektorem na czele, niestety. Szkoła jest dla uczniów, a nie na odwrót. Dzieci mają się tam czuć komfortowo, a nie jak w więzieniu.
 • 18.01.2019 - 20:04
  Zagospodarowanie budynku, to jedno, ale nie zapominajmy, że w szkole jedną z elementarnych kwestii jest kadra. Aktualnie kadra gimnazjum pozostaje dużo do życzenia, zwłaszcza nauczyciele przedmiotów typu chemia czy fizyka

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • 09.01.2019 - 21:21
  Serio Redakcjo, słowo "wycwanili" w tytule artykułu?

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • 03.01.2019 - 18:19
  Najciekawsze jest to, że konserwator zabytków x lat temu nie chciał się zgodzić na wymianę bruku, natomiast teraz nie było z tym problemu :) Nie dość, że paskudny, niezwiązany z Myślenicami, pochłania pieniądze, to jeszcze niezgodny z wizualizacją. Wstyd!

Jakiego PUB-u/ kawiarni/ restauracji brakuje w Myślenicach?

 • 21.12.2018 - 22:37
  inna napisał/a:
  Jeśli posiadacie informacje o wynajmie lokalu z zapleczem gastronomicznym, blisko rynku to dajcie znac :)
  Pod Arkadami był kiedyś Bard.. który został zamknięty
 • 07.12.2018 - 19:33
  Takiej chillowej knajpki z wygodnymi kanapami, planszówkami i dobrą kawą :)

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 16.12.2018 - 13:30
  Najlepiej to nikt, ewentualnie zrobić research po lokalnych muzykach, a najoptymalniej rozbić imprezę na mniejsze w ciągu całych wakacji i zaoszczędzić pieniążków, żeby było z czego spłacać myślenickie długi

Ruszyły kontrole domowych pieców

 • 29.11.2018 - 22:41
  Ciekawe ile tych kontroli się przeprowadza wieczorami... bo dzisiaj np. stężenie pm2.5 przekroczyło 1500%... jak to nie jest patologia, to nie wiem co.

Grażyna Ambroży: Nasz głos ma być głosem rozsądku i gwarancją spokoju oraz stabilizacji w radzie

 • 09.11.2018 - 19:31
  No tak, zamiast jakiegoś profesjonalizmu, to urządzanie przepychanek. Brawo dla radnych, pokazujecie właśnie, jak bardzo zależy Wam na tym mieście i jej mieszkańcach

Adrian Płatek ma dopiero 16 lat a już został wicemistrzem Polski Fitness [WIDEO]

 • 03.11.2018 - 13:53
  Dow*****ny napisał/a:
  czyli nic innego jak Chłopaczki wątłej postawy ... tzw. chudzielce. Na ulicach teraz tego jest od groma. Każdy ma mięśnie, są one tylko pokryte tkanką tłuszczową. Przestań jeść i gotowe ... wszystko wyjdzie na wierzch. Troszeczkę siłowni i tyle. Ile ten chłopak waży 60 kg ? Tyle to dziewczyna powinna ważyć ... pozdrawiam
  Przestań mówić ludziom, jak mają żyć.

Przeprowadzka: Myślenice jako miasto do zamieszkania z rodziną / Wasze opinie

 • 24.10.2018 - 22:44
  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  Kiedy ją studiowałam, studenci jeździli busami lub mieszkali w Krakowie i poruszali się tam MPK. Dzisiaj studenci jeżdżą samochodami, i to niezależnie od tego, czy mieszkają w Myślenicach czy w Krakowie, dlatego na ulicach ciasno a parkingi wiecznie zapchane. Ta sytuacja pogorszyła się na przestrzeni ostatnich 8-10 lat niemal stuprocentowo.
  Student z własnym autem brzmi pięknie, ale niestety to nie jest codzienność. Coraz więcej za to dojeżdża, bo ceny mieszkań jak z kosmosu, a i akademiki nie każdemu zostaną przyznane, więc proszę nie gadaj głupot.
 • 02.10.2018 - 20:15
  No widoki u nas rzeczywiście są mega, zwłaszcza w pogodny dzień jadąc przez most na Zarabie :) Co do reszty:

  1. O pociągu Myślenice-Kraków można zapomnieć na dobre kilkanaście lat, niestety. Rano w godzinach 7-8 do Borku jedzie się ok. 3 kwadranse, zakopianka przejezdna do Mogilan, gdzie zaczyna się korek.

  2. Życie: powietrze bywa gorsze niż w Krakowie - w zimie 300% normy na lajcie, bo dużo osób w domach w okolicach centrum spala śmieci i resztę sąsiadów ma w głębokim poważaniu. Sport i zajęcia plastyczno-taneczne dość w porządku, prym wiedzie Mokis, Dalin, szkoła muzyczna przeniosła się teraz do I LO, blisko centrum.

  3. Jedzenie poza domem: rozwija się Garnuszek, jeśli chodzi o jedzenie bardziej dietetyczne, niestety jeśli chodzi o weganizm, to moim zdaniem opcje są wciąż takie sobie.

"Dobra zmiana" PiS

 • 10.10.2018 - 23:48
  A TVP podpatrzyło "Szkło..." u konkurencji i serwuje marną podróbkę widzom. Nawet nie śmieszną, a żenującą.
 • 04.10.2018 - 11:22
  Bagietka napisał/a:
  "...nie dam zarobić producentowi za gniota, który ma na celu głównie skłócanie Polaków. "

  "Obejrzę i wtedy mogę wyrazić swoją opinię"

  Jak sam widzisz, jedno nie przeczy drugiemu, chyba, że nadal nie rozumiesz?

  Tak. Chwalę się, że obejrzę piracką wersję tego gniota z ruskiego serwera.
  I co? Jest to zabronione?
  Widać, nie znasz prawa i chciałeś tylko zabłysnąć. Słabo Ci to wyszło ;)

  Naprawdę, jeżeli Ty czy inni mają się tak tutaj, na każdym kroku podkładać, to ja już nie mam więcej pytań :)
  Gdybyś napisała "nie dam zarobić producentowi za FILM..." to byłaby wypowiedź neutralna, słowo "gniot" jest zabarwione emocją negatywną - stąd jest to subiektywne odczucie, więc jeśli jest ktoś, kto tego nie rozumie, to raczej jesteś to Ty.

  A oglądając pirata przyczyniasz się do łamania praw autorskich i masz w czterech literach osoby, które w stworzenie tego filmu włożyły wysiłek. Raczej marna przechwałka, ale co ja wiem, w końcu wnioskując po tonie Twoich wypowiedzi Ty się na wszystkim znasz najlepiej...
 • 02.10.2018 - 18:16
  Bagietka napisał/a:
  I robi. Ciężko tego nie zauważać ;)
  Zgadzam się w 100%. Tylko ślepy albo głupi nie widzi, ile dla nas robi rząd. Doprawdy być taki niewdzięcznym.

  Ośmiesza kraj, degraduje sądownictwo, edukację, popiera patologię moralną i społeczną, trzyma za mordy i inne...

  ...ale robić to owszem, dużo robi :)
 • 26.09.2018 - 16:56
  Bagietka napisał/a:
  PiS ma większość sejmową więc Szlachetka może reprezentować mieszkańców bezpośrednio, na miejscu. Tutaj więcej może obecnie zdziałać.
  W takim razie wypada chyba ograniczyć liczbę posłów, skoro do niczego się w Warszawie nie przydają
 • 26.09.2018 - 8:27
  Bagietka napisał/a:
  Ostatnia wypowiedź Komorowskiego

  "Platforma czuje się skrępowana w dawaniu obietnic na wyrost , obietnic bez pokrycia , obietnic KTÓRYCH NAWET NIE CHCE SIĘ ZREALIZOWAĆ ."
  Bo rzucać obietnice na prawo i lewo to jest prosto, gorzej z konsekwencją, choćby posła Szlachetki, który obiecywał reprezentować wyborców, a ucieka z Sejmu.

Wybory Samorządowe 2018

 • 10.10.2018 - 23:47
  Ja tylko wspomnę, że do wyborów zostało 11 (jedenaście) dni, a debaty jak nie było, tak nie ma (nawet widoków na nią). Doprawdy porażka zarówno ze strony mediów, jak i kandydatów, żeby tak traktować wyborców...

Rozbudowa żłobka, modernizacja budynków i inwestycja w dzieci-to pomysł Krzysztofa Halka na edukację

 • 02.10.2018 - 18:13
  Ile jeszcze tych filmików przyjdzie nam oglądać?

Wybory Samorządowe 2018: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

 • 28.09.2018 - 20:49
  Rutger napisał/a:
  Niektórzy niestety poprzez czarne marsze śmierci (ten skandaliczny marsz niestety miał miejsce w naszym mieście) popierają zabijanie nienarodzonych , bezbronnych - dzieci!
  Tacy ludzie nie powinni zasiadać w żadnych radach , sejmikach czy w parlamencie
  Wyborco pamiętaj o tym!

  ''Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości'' Święty Jan Paweł II
  Uwielbiam ludzi, którym bardziej przeszkadzają MARSZE ŚMIERCI niż protesty niepełnosprawnych, sytuacja dzieci w domach dziecka, samotne matki bez alimentów, ciągłe reklamy viagry i innych pierdół dla facetów (notabene godne politowania) - wymieniać można długo.

  Walczysz o obronę życia czy o kontrolę nad nim?

  Tadeusz Boy-Żeleński pisał o podobnej sytuacji w Polsce prawie 100 lat temu, kiedy kształtował się powojenny kodeks karny. Bardzo to ciekawe, że sytuacja prawie nic się nie zmieniła, nie sądzisz?

Myślenice: Ten most to główna droga prowadząca na Zarabie. Właśnie ruszył jego remont

 • 26.09.2018 - 8:30
  O ile mnie pamięć nie myli, most miał być remontowany na początku lata, ale dobrze, że poszli po rozum do głowy

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 21.09.2018 - 14:11
  Bagietka napisał/a:
  To jest właśnie cała żenada opcji Nowoczesna, którą mieliśmy od 2015 roku. Sami "bez układów" ale od dawna przytuleni do Opozycji Mafiozów z Platformy Obywatelskiej.

  Chyba ktoś niespełna rozumu będzie głosował na opcję KODomicką, która robi w całej Polsce obciach i pojawiła się z niczego z napompowanymi sondażami. Ciemny lud to kupi?
  Nie sądzę. Uważam, że Myśleniczanie myślą i czują nosem co jest grane.
  Obciach to robi nam partia rządząca i to na całym świecie.
  Jeśli myśleniczanie rzeczywiście myślą, to będą mieli niemały orzech do zgryzienia, gdzie postawić krzyżyk, czy kreski, czy inne malunki. Mam nadzieję, że p. Ambroży przedstawi nieco więcej od siebie, bo niestety, pomimo, że jestem za parytetem w organach reprezentujących społeczeństwo, to samo to, że mogłaby być pierwszą burmistrzynią nie wystarczy. Śmieszy mnie trochę ta "kobieca ręka" wyciągnięta w stronę miasta - niech pokaże nam nią lepiej dobry program.
 • 20.09.2018 - 22:55
  Transparentość urzędu - super, jeszcze dorzućmy do tego konsultacje w sprawie projektów w normalnych godzinach (tj. nie środa w południe), dobrą komunikację i walkę ze smogiem - i Pani Ambroży ma mój głos :)

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • 10.09.2018 - 19:48
  LOREN napisał/a:
  Tylko kandydat który obieca obniżyć stawki za wodę i ścieki zyska mój głos
  Ja jeszcze czekam na kogoś, kto realnie się zajmie powietrzem :))
Pokaż więcej komentarzy