cojestdoktorku

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2019: Czym będą różnić się od poprzednich?

 • 12.06.2019 - 10:30
  A do Krakowa artyści pojadą naszymi myślenickimi busami, żeby zasmakować wrażeń miasta? :)

Problem z gołębiami

 • 08.06.2019 - 17:43
  Może jakaś grzywna za dokarmianie, albo choćby zwrócenie uwagi, że następnym razem będzie

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 08.06.2019 - 17:40
  Myślę, że większym cyrkiem jest zachowanie radnych jak dzieci w przedszkolu, kiedy im się zabawkę weźmie. Przepraszam, ale takie naburmuszone miny w oświadczeniu i rzucanie oskarżeń to po prostu nie przystoi. Państwo (a raczej Panowie) jesteście politykami, reprezentujecie Gminę.

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 12.03.2019 - 23:29
  selenium napisał/a:

  Dlaczego nie MPK? Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest usprawnienie komunikacji. Przejedź się MPK do Balic, a potem wróć SKMką. Idiota nie poczuje różnicy ???? Ponadto, skorzystaj w Warszawie z WKD albo z Kolei Mazowieckiej - ludzie są szybciej w domach w miastach obok niż mieszkańcy Warszawy, którzy muszą się tłuc autobusami miejskimi.
  Zgoda, ale na trasie dworzec-Balice nie wiją się wyżyny, których u nas nie brak. Gdybyśmy byli w innym województwie dalej na północ to okej, kolej bardzo prawdopodobna, niedługi (relatywnie) czas budowy. Ale u nas? Zwłaszcza, że istnieje na wyciągnięcie ręki rozwiązanie w postaci poszerzenia krakowskiego MPK? Tylko głupi by nie skorzystał. Naprawdę to aż się śmieszne już robi, że tyle lat trzeba się prosić o coś tak błahego i tyle lat dusić się w tych puszkach na kółkach.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 07.03.2019 - 22:18
  Ja popieram! Byle przestało śmierdzieć w tym mieście

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Zagra Zakopower i Lady Pank [WIDEO]

 • 28.02.2019 - 23:02
  Dalej się w to bawimy? A pieniędzy na komunikację miejską podobno brakuje, eh

Czego wam brakuje w Myślenicach

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 06.02.2019 - 19:32
  Może napisać do Redakcji, żeby jakiś cykl dot. transport stworzyła: popytała burmistrza, mieszkańców, zrobiła ankiety... media to jednak media, a nie pojedynczy człowiek

Reaktywacja "Jedynki" ?

 • 21.01.2019 - 23:15
  btwin napisał/a:
  Znajdzie się wielu rodziców, którym będą odpowiadać mundurki, egzekwowanie odpowiedniego wyglądu ucznia.
  Na pewno poliestrowe koszule załatwią sprawę. To nie są mundurki rodem z angielskich internatów, wtedy myślę, że nie przeszkadzałyby aż tak.

  btwin napisał/a:
  Wychowanie bezstresowe zostaw sobie w domu w szkole musi być dyscyplina i wśród uczniów i nauczycieli ( z tym też bywa różnie). .
  Nie wiem, czy się orientujesz, ale zastraszanie dziecka dyscypliną prowadzi do skutków ubocznych w dorosłym życiu i zniechęca do jakiejkolwiek nauki ponad to co "musi umieć".

  btwin napisał/a:
  Szkoła ma uczyć, za dyrektora Jarząbka gimnazjum nr 1 miało najwyższy poziom w Myślenicach co doskonale widać w rankingach i oby tak było dalej, to z pewnością chętnych nie braknie aby się w niej kształcić.
  Dyrektor Jarząbek nie uczy się za uczniów, którzy wynoszą szkołę na wysokie pozycje rankingów. I bardzo często to jest owoc ich samodzielnej pracy, a ile więcej zdolnych osób można by odkryć, gdyby tylko pan dyrektor pochylił się nad nauczycielami, z którymi pracuje i otworzył oczy na ich kompetencje.
 • 20.01.2019 - 15:01
  taki_gość napisał/a:
  To był jeden z argumentów. Dlaczego nie odniosłaś się do braku terenów zielonych wokół budynku, ciasnych i ciemnych korytarzy, małych i niepraktycznych sal lekcyjnych braku sali gimnastycznej?
  Czy znasz tę szkołę z autopsji? Czy byłaś w innych szkołach podstawowych na terenie Myślenic?
  Czy też napisałaś posta pod wpływem impulsu? A co mi tam, napiszę żeby pokazać jaka jesteś trendy i swoje dziecko będziesz odprowadzać do szkoły z parkingu po dawnym placu targowym?
  Korytarze są ciasne, bo dzieciakom nie pozwala się na przerwach przebywać w salach, co stanowi dla mnie zupełne nieporozumienie, i mogę się założyć , że jest naruszeniem przepisów BHP. Ja rozumiem, jakby w tych salach stały stoły laboratoryjne z odczynnikami lub przyrządy fizyczne, ale na litość - w salach są tylko ławki i krzesła, może rzutnik.
  To, i paskudne mundurki, jakimi uczniowie byli raczeni przez dobre kilka lat (pomimo zniesienia obowiązku mundurkowego, ba - w ostatnim roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych dalej musieli je nosić, pomimo, że ósmo- i siódmoklasiści już nie) jest dla mnie wystarczającym argumentem, że może Jedynka i owszem, ale z innym dyrektorem na czele, niestety. Szkoła jest dla uczniów, a nie na odwrót. Dzieci mają się tam czuć komfortowo, a nie jak w więzieniu.
 • 18.01.2019 - 20:04
  Zagospodarowanie budynku, to jedno, ale nie zapominajmy, że w szkole jedną z elementarnych kwestii jest kadra. Aktualnie kadra gimnazjum pozostaje dużo do życzenia, zwłaszcza nauczyciele przedmiotów typu chemia czy fizyka

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • 09.01.2019 - 21:21
  Serio Redakcjo, słowo "wycwanili" w tytule artykułu?

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • 03.01.2019 - 18:19
  Najciekawsze jest to, że konserwator zabytków x lat temu nie chciał się zgodzić na wymianę bruku, natomiast teraz nie było z tym problemu :) Nie dość, że paskudny, niezwiązany z Myślenicami, pochłania pieniądze, to jeszcze niezgodny z wizualizacją. Wstyd!

Jakiego PUB-u/ kawiarni/ restauracji brakuje w Myślenicach?

 • 21.12.2018 - 22:37
  inna napisał/a:
  Jeśli posiadacie informacje o wynajmie lokalu z zapleczem gastronomicznym, blisko rynku to dajcie znac :)
  Pod Arkadami był kiedyś Bard.. który został zamknięty
 • 07.12.2018 - 19:33
  Takiej chillowej knajpki z wygodnymi kanapami, planszówkami i dobrą kawą :)

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 16.12.2018 - 13:30
  Najlepiej to nikt, ewentualnie zrobić research po lokalnych muzykach, a najoptymalniej rozbić imprezę na mniejsze w ciągu całych wakacji i zaoszczędzić pieniążków, żeby było z czego spłacać myślenickie długi

Ruszyły kontrole domowych pieców

 • 29.11.2018 - 22:41
  Ciekawe ile tych kontroli się przeprowadza wieczorami... bo dzisiaj np. stężenie pm2.5 przekroczyło 1500%... jak to nie jest patologia, to nie wiem co.

Grażyna Ambroży: Nasz głos ma być głosem rozsądku i gwarancją spokoju oraz stabilizacji w radzie

 • 09.11.2018 - 19:31
  No tak, zamiast jakiegoś profesjonalizmu, to urządzanie przepychanek. Brawo dla radnych, pokazujecie właśnie, jak bardzo zależy Wam na tym mieście i jej mieszkańcach

Adrian Płatek ma dopiero 16 lat a już został wicemistrzem Polski Fitness [WIDEO]

 • 03.11.2018 - 13:53
  Dow*****ny napisał/a:
  czyli nic innego jak Chłopaczki wątłej postawy ... tzw. chudzielce. Na ulicach teraz tego jest od groma. Każdy ma mięśnie, są one tylko pokryte tkanką tłuszczową. Przestań jeść i gotowe ... wszystko wyjdzie na wierzch. Troszeczkę siłowni i tyle. Ile ten chłopak waży 60 kg ? Tyle to dziewczyna powinna ważyć ... pozdrawiam
  Przestań mówić ludziom, jak mają żyć.

Przeprowadzka: Myślenice jako miasto do zamieszkania z rodziną / Wasze opinie

 • 24.10.2018 - 22:44
  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  Kiedy ją studiowałam, studenci jeździli busami lub mieszkali w Krakowie i poruszali się tam MPK. Dzisiaj studenci jeżdżą samochodami, i to niezależnie od tego, czy mieszkają w Myślenicach czy w Krakowie, dlatego na ulicach ciasno a parkingi wiecznie zapchane. Ta sytuacja pogorszyła się na przestrzeni ostatnich 8-10 lat niemal stuprocentowo.
  Student z własnym autem brzmi pięknie, ale niestety to nie jest codzienność. Coraz więcej za to dojeżdża, bo ceny mieszkań jak z kosmosu, a i akademiki nie każdemu zostaną przyznane, więc proszę nie gadaj głupot.
 • 02.10.2018 - 20:15
  No widoki u nas rzeczywiście są mega, zwłaszcza w pogodny dzień jadąc przez most na Zarabie :) Co do reszty:

  1. O pociągu Myślenice-Kraków można zapomnieć na dobre kilkanaście lat, niestety. Rano w godzinach 7-8 do Borku jedzie się ok. 3 kwadranse, zakopianka przejezdna do Mogilan, gdzie zaczyna się korek.

  2. Życie: powietrze bywa gorsze niż w Krakowie - w zimie 300% normy na lajcie, bo dużo osób w domach w okolicach centrum spala śmieci i resztę sąsiadów ma w głębokim poważaniu. Sport i zajęcia plastyczno-taneczne dość w porządku, prym wiedzie Mokis, Dalin, szkoła muzyczna przeniosła się teraz do I LO, blisko centrum.

  3. Jedzenie poza domem: rozwija się Garnuszek, jeśli chodzi o jedzenie bardziej dietetyczne, niestety jeśli chodzi o weganizm, to moim zdaniem opcje są wciąż takie sobie.

"Dobra zmiana" PiS

 • 10.10.2018 - 23:48
  A TVP podpatrzyło "Szkło..." u konkurencji i serwuje marną podróbkę widzom. Nawet nie śmieszną, a żenującą.
 • 04.10.2018 - 11:22
  Bagietka napisał/a:
  "...nie dam zarobić producentowi za gniota, który ma na celu głównie skłócanie Polaków. "

  "Obejrzę i wtedy mogę wyrazić swoją opinię"

  Jak sam widzisz, jedno nie przeczy drugiemu, chyba, że nadal nie rozumiesz?

  Tak. Chwalę się, że obejrzę piracką wersję tego gniota z ruskiego serwera.
  I co? Jest to zabronione?
  Widać, nie znasz prawa i chciałeś tylko zabłysnąć. Słabo Ci to wyszło ;)

  Naprawdę, jeżeli Ty czy inni mają się tak tutaj, na każdym kroku podkładać, to ja już nie mam więcej pytań :)
  Gdybyś napisała "nie dam zarobić producentowi za FILM..." to byłaby wypowiedź neutralna, słowo "gniot" jest zabarwione emocją negatywną - stąd jest to subiektywne odczucie, więc jeśli jest ktoś, kto tego nie rozumie, to raczej jesteś to Ty.

  A oglądając pirata przyczyniasz się do łamania praw autorskich i masz w czterech literach osoby, które w stworzenie tego filmu włożyły wysiłek. Raczej marna przechwałka, ale co ja wiem, w końcu wnioskując po tonie Twoich wypowiedzi Ty się na wszystkim znasz najlepiej...
 • 02.10.2018 - 18:16
  Bagietka napisał/a:
  I robi. Ciężko tego nie zauważać ;)
  Zgadzam się w 100%. Tylko ślepy albo głupi nie widzi, ile dla nas robi rząd. Doprawdy być taki niewdzięcznym.

  Ośmiesza kraj, degraduje sądownictwo, edukację, popiera patologię moralną i społeczną, trzyma za mordy i inne...

  ...ale robić to owszem, dużo robi :)
 • 26.09.2018 - 16:56
  Bagietka napisał/a:
  PiS ma większość sejmową więc Szlachetka może reprezentować mieszkańców bezpośrednio, na miejscu. Tutaj więcej może obecnie zdziałać.
  W takim razie wypada chyba ograniczyć liczbę posłów, skoro do niczego się w Warszawie nie przydają
 • 26.09.2018 - 8:27
  Bagietka napisał/a:
  Ostatnia wypowiedź Komorowskiego

  "Platforma czuje się skrępowana w dawaniu obietnic na wyrost , obietnic bez pokrycia , obietnic KTÓRYCH NAWET NIE CHCE SIĘ ZREALIZOWAĆ ."
  Bo rzucać obietnice na prawo i lewo to jest prosto, gorzej z konsekwencją, choćby posła Szlachetki, który obiecywał reprezentować wyborców, a ucieka z Sejmu.

Wybory Samorządowe 2018

 • 10.10.2018 - 23:47
  Ja tylko wspomnę, że do wyborów zostało 11 (jedenaście) dni, a debaty jak nie było, tak nie ma (nawet widoków na nią). Doprawdy porażka zarówno ze strony mediów, jak i kandydatów, żeby tak traktować wyborców...

Rozbudowa żłobka, modernizacja budynków i inwestycja w dzieci-to pomysł Krzysztofa Halka na edukację

 • 02.10.2018 - 18:13
  Ile jeszcze tych filmików przyjdzie nam oglądać?

Wybory Samorządowe 2018: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

 • 28.09.2018 - 20:49
  Rutger napisał/a:
  Niektórzy niestety poprzez czarne marsze śmierci (ten skandaliczny marsz niestety miał miejsce w naszym mieście) popierają zabijanie nienarodzonych , bezbronnych - dzieci!
  Tacy ludzie nie powinni zasiadać w żadnych radach , sejmikach czy w parlamencie
  Wyborco pamiętaj o tym!

  ''Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości'' Święty Jan Paweł II
  Uwielbiam ludzi, którym bardziej przeszkadzają MARSZE ŚMIERCI niż protesty niepełnosprawnych, sytuacja dzieci w domach dziecka, samotne matki bez alimentów, ciągłe reklamy viagry i innych pierdół dla facetów (notabene godne politowania) - wymieniać można długo.

  Walczysz o obronę życia czy o kontrolę nad nim?

  Tadeusz Boy-Żeleński pisał o podobnej sytuacji w Polsce prawie 100 lat temu, kiedy kształtował się powojenny kodeks karny. Bardzo to ciekawe, że sytuacja prawie nic się nie zmieniła, nie sądzisz?

Myślenice: Ten most to główna droga prowadząca na Zarabie. Właśnie ruszył jego remont

 • 26.09.2018 - 8:30
  O ile mnie pamięć nie myli, most miał być remontowany na początku lata, ale dobrze, że poszli po rozum do głowy
Pokaż więcej komentarzy