cojestdoktorku

Widzieliście ten projekt? Tak mógłby wyglądać myślenicki Rynek po rewitalizacji

 • 11.05.2017 - 15:23
  A w praktyce i tak pewnie drzew nie będzie, bo gdzie postawią scenę na wszystkie imprezy typu Festiwal Folkloru czy nawet msze święte w narodowe święta, poza tym zapuszczą korzenie i będzie kolejny problem. Z estetycznego krajobrazu zawsze przecież najłatwiej zrezygnować, żeby ograniczyć koszty, co widać bardzo często
 • 11.05.2017 - 14:23
  Co to za okropna tendencja do usuwania drzew, zabytkowego kamienia i betonowania wszystkiego co tylko się da? Kostka raczej nie przyczyni się do ożywienia rynku, bo wszyscy wolą na spacer wybrać się tam gdzie jest zielono - o ile ktoś w ogóle się na ten spacer wybiera, bo rynek zamiera jak tylko zamkną się sklepy równo z godziną 18, o weekendach nie wspominając. Podświetlana fontanna może i ładna, ale chyba nie warta wydawania takich pieniędzy.

Patryk z Dobczyc pojedzie na operację. Udało się zebrać ponad 1,26 mln zł

 • 23.02.2017 - 12:57
  Nie prono-, a protonoterapia, droga Redakcjo.
  Państwo nie chce niestety wspierać, a fachowców mamy i to nawet niedaleko, bo już na Bronowicach..

In Vitro & aborcja

 • 13.04.2016 - 22:24
  Pardon za nieposzanowanie dla plemnika, ale mówiąc o aborcji, koncentrujemy się raczej na zagrożeniu życia kobiet, a nie ich partnera seksualnego. To chyba oczywiste, że w przypadku pary decyzja powinna być wspólna, ale to kobieta jest główną (przepraszam panie, że tak to nieładnie ujmę) "zainteresowaną" i z czynników czysto biologicznych (przywiązanie do potomstwa) to ją bardziej ten zabieg dotknie, jeśli dotknie w ogóle.
 • 13.04.2016 - 21:07
  Walker84 napisał/a:
  Jestem czasem klientem monopolowych ale znowu alkoholikiem nie jestem.
  Chodziło mi oczywiście nie o to, ale to, że istnienia monopolowych nikt nie zabrania, a stąd bierze się alkohol, który jest częstym źródłem problemów. Dlaczego? (pomińmy fakt, że państwo zarabia na akcyzie) Bo każdy odpowiada za siebie.
 • 13.04.2016 - 17:48
  My dalej roztrząsamy aborcję, a naukowcy modyfikują od niedawna embriony i potem wyrzucają je do śmietnika.. Człowiek chyba zapomina, że nie jest bogiem.
  W każdym razie ten, kto mówi, że kobiety żałują aborcji chyba nie wie ile jest takich, które po zabiegu odczuwają.. ulgę. Problem taki, że z jednej strony dla katolika to grzech, ale z drugiej w Polsce nie mieszkają wyłącznie katoliczki, poza tym dajmy ludziom decydować, w końcu to ich życie, ich sumienie. Alkoholizm to też grzech, a monopolowe jakoś co rusz powstają za rogiem, jak grzyby po deszczu. Kościół powinien wykazać więcej zrozumienia, żeby pomóc wiernym, bo myślę, że każdy, z macicą czy bez, ma dylemat jakie stanowisko zająć w tej sprawie, a łatwo się wypowiadać, dopóki problem nie dotyczy nas samych.

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

 • 24.03.2016 - 0:53
  Zastanawiam się jaki jest sens organizowania takich targów, raczej niewiele się z nich wynosi

Jaką książkę i kiedy mieliście ostatnio w rękach?

 • 24.03.2016 - 0:50
  Szczerze mówiąc to tylko tych, którzy nie czytają, strata. Nie wiem jaka kampania mogłaby ich zachęcić do sięgnięcia po jakąkolwiek pozycję, skoro już młodzież w szkole sięga po streszczenia z lenistwa. Możemy wprowadzać darmowe książki, rozdawać czytniki, wpychać pozycje do ręki, ale nic nie da się zrobić na siłę. Czytanie trzeba mieć w nawyku, od dziecka. Ewentualnie jakaś cudowna, otwierająca oczy lektura, ale kto po nią sięgnie, jeśli bibliotekę omija się szerokim łukiem?
Pokaż więcej komentarzy