cojestdoktorku

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 26.07.2018 - 23:30
  Od kiedy to "dziadki i stare baby" są gorszymi obywatelami i nie powinni protestować, tylko siedzieć w domu przed telewizorem?

Badanie trychologiczne

 • 15.06.2018 - 22:42
  Trycholog jest w tej uliczce od "końskiego rynku" naprzeciw pizzerii Corrado

Ulotki, zaśmiecanie

 • 25.05.2018 - 12:43
  Nie dość, że robią śmietnik, to jeszcze marnują papier i osobiście to mnie najbardziej denerwuje.

Liceum w Myślenicach, czy warto?

 • 15.03.2018 - 14:35
  Zależy jaki profil wybierzesz, bo np. biol-chem jest słaby, a od dwóch lat chyba nie wymienili ekipy i się na to nie zapowiada. A poziom to szczerze zależy od wielu czynników, bo nauczyciele są różni, klasy też. Są i super nauczyciele od angielskiego, polskiego, czy fizyki, i też tacy co zlewają kompletnie. Fajne jest to, że drugi język można teraz wybierać spośród niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego.
  Co do czasu to jeśli sobie dobrze rozplanujesz naukę, dasz radę zmieścić i sport, i jakiś język dodatkowy, czy tam korki.

Human w I LO

 • 15.03.2018 - 14:04
  W porównaniu z II LO na pewno jest lepiej pod tym względem, że nikt w trakcie roku czy klasy maturalnej nie zmienia Ci nauczyciela, a sami nauczyciele posiadają doświadczenie i generalnie są bardzo spoko, ale to też zależy na kogo trafisz - opinię są podzielone. Jeśli nie rozważasz Krakowa, to Kościuszkę polecam.

  Ludzie no to wiadomo, że zależy od rocznika i od klasy - jedna klasa z tego samego profilu będzie cichutka i ułożona, a druga sami imprezowicze, albo obydwie będą takie i takie. Ale ogólnie to fajni ludzie, którzy chcą się uczyć bez tej krakowskiej presji (a przynajmniej w matfizie tacy byli, dużo osób szło na humana, że niby najłatwiejsza klasa, a potem wymiękali na godzinnych esejach z historii czy wosu i lecieli na dwójach, ale wszystko zależy od klasy). Jest kółko fotograficzne, gazetka internetowa, jakieś wyjazdy do teatrów itp.

  Jeden minus to to, że zajęcia są w trzech budynkach, zazwyczaj języki w tym mniejszym internacie, chociaż niekoniecznie, a human sporo czasu przebywał też w tym większym, naprzeciw policji. Zależy jak jest ułożony plan - może być tak, że jeden dzień tam, a drugi tam albo chodzenie w ciągu dnia z jednego do drugiego. Sam internat no to taki klimatyczny, starszy budynek, na dole mieści jest stołówka. Ten mniejszy jest w gorszym stanie, ale w sumie idzie się przyzwyczaić.

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego potrzebują waszej pomocy

 • 18.02.2018 - 15:41
  Rutger napisał/a:

  a tego gościa co organizuje tą pomoc to pokazuje się go jak dawniej lenina w Moskwie (nie było info i miejsca bez lenina) co artykuł na MiastoInfo to on jest!
  Pan Fedirko po prostu stara się pomóc tu i teraz - bo widzi, jak jest, że ludzie potrzebują najbardziej pomocy, a nie dyskusji, którą tu prowadzimy. Nie rozumiem w czym widzisz problem i przede wszystkim - po co zajmować się takimi głupotami. Żeby powyrzucać pomyje na kogo popadnie?
 • 16.02.2018 - 16:07
  To kiedy zbiórka na gazy i jednorazowe rękawiczki?

Pizzeria w myślenicach

 • 24.01.2018 - 14:46
  prywatnie napisał/a:
  Pizza zrobiona gdziekolwiek w Mcach przypomina coraz bardziej znaną z tej samej nazwy drożdżówkę, przynajmnoej w kilku miejscach gdzie jadłem. Polecicie miejsce gdzie nie oszczędzają aż tak na składnikach?
  Camorra? Ciasto tak cienkie, że wszystkie składniki czasem się zsuwają, ale nie zmienia faktu, że bardzo dobrą pizzę serwują

Myślenice: Parkingi piętrowe rozwiążą problem braku miejsc parkingowych w mieście?

 • 24.01.2018 - 14:43
  Darmowy parking, i to kilkupoziomowy? Nie można mieć wszystkiego za darmo, ludzie, inwestycja też się musi zwrócić. Najlepiej iść na kompromis i zaproponować niską stawkę godzinową, ale jednak stawkę.

Czy ktoś w Myślenicach nie szczepi swoich dzieci?

 • 23.01.2018 - 0:52
  Moje pytanie brzmi: czy ty próbujesz przekonać lekarza, człowieka po kursie z immunologii na studiach, będącego na bieżąco z wynikami badań, z doświadczeniem i przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, że szczepionki są be? Bo jeśli tak, to raczej ciężko będzie takowego znaleźć, gdyż zapewne przysięgał, że będzie chronić zdrowia i życia Twojego dziecka i innych ludzi

Szpital Myślenice - różne przeżycia

 • 14.01.2018 - 16:22
  Szpital czy przychodnia się zmieni kiedy zmieni się mentalność także pacjentów - wchodzenie do gabinetu tylko po receptę oczywiście bez kolejki - z jakiej racji? Tym bardziej taka osoba powinna być w stanie poczekać, a nie wymuszać na chorym, który też ma dość tego miejsca, aby poczekał jeszcze kilka minut dłużej. Ziarnko do ziarnka i jeśli takich osób po receptę jest więcej, to i chory czeka nawet godzinę więcej niż by musiał.

Smog a maseczki

 • 14.01.2018 - 16:09
  shy napisał/a:
  sprawdzam, ja akurat na tej stronie, wydaje się być dość dokładna
  https://airly.eu/pl/

  na jakich stronach Wy sprawdzacie?
  Też sprawdzam na Airly, bo mają dużo czujników w Myślenicach.
  A maski można kupić nawet w aptece, na pewno Ziko w galerii ma wystawione w gablotce przy kasie, co mnie zaskoczyło.
 • 10.01.2018 - 19:54
  Zastanawia mnie ilu z Was sprawdza codziennie normy powietrza w naszym pięknym miasteczku i na jak serio je bierzecie. Mówię tu o Was samych i Waszych pociechach. Bo, szczerze mówiąc, ciężko w Myślenicach spotkać kogoś z maseczką na twarzy, a przedszkolaki wyruszają na spacer, gdy na zewnątrz normy przekroczone trzykrotnie.

  Czujników u nas nie brak, więc jak to jest?

Od 2018 roku zapłacimy więcej za odbiór śmieci. Czy opłaty będą rosły nadal?

 • 10.01.2018 - 19:49
  Na nowy rok przydałyby się nowe zasady wywożenia śmieci, ale niestety, nie u nas. Śmieci odbierane raz w miesiącu, a za oknem "mgła" i 1100% normy w powietrzu. Brawo.

Jaka szkoła jazdy w mce najlepsza :)?

 • 05.01.2018 - 15:06
  A jakichś kulturalnych instruktorów gdzie można znaleźć? Takich co nie rzucają obleśnymi żarcikami i słuchają disco polo na cały regulator?

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • 05.01.2018 - 14:58
  seba napisał/a:
  Super ! chętnie dojadę do Krakowa Komunikacją zbiorową !! tylko w cywilizowany sposób !!! Niech zrobią jakąś linię aglomeracyjną do Krakowa a później takie coś, busy to trzeci albo czwarty świat
  właśnie - autobusy miejskie i zaproponować panom busiarzom pracę (jeśli mają narzekać, że się będzie chciano ich pozbyć) i byłoby pięknie. Naprawdę nikt w Mce żadnej okazji do biznesu w tym nie widzi?

Myślenice: Ruszyła budowa parkingu pod estakadą

 • 27.12.2017 - 23:21
  A jak szanowny kierowca wyjdzie z tego parkingu? Korzystając z zamieszania przy pierwszym nieuniknionym wypadku?

Myślenice: Trwa budowa Muzeum Niepodległości. Czy uda się je ukończyć przed 11 listopada 2018 roku?

 • 27.12.2017 - 23:19
  Nieważne gdzie to muzeum powstanie - pytanie powinno brzmieć: po co? Małe miasteczko, które zamiera po zmroku lub godzinie 18 naprawdę potrzebuje takiego obiektu?

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • 19.11.2017 - 23:43
  Co tam mapy pomiarowe, oficjalne mapy przekolorują i będzie po kłopocie. Pomijając fakt, że nasze normy alarmowe i tak są zawyżone.

Ruszyły kontrole pieców. Strażnik miejski sprawdzi czym palisz

 • 12.11.2017 - 22:20
  Czyli ci wszyscy, którzy wojują, bo ktoś ma czelność do domu włazić, wolą truć siebie i wszystkich dokoła i potem wydawać pieniążki na leczenie? Ok.

Widzieliście ten projekt? Tak mógłby wyglądać myślenicki Rynek po rewitalizacji

 • 11.05.2017 - 15:23
  A w praktyce i tak pewnie drzew nie będzie, bo gdzie postawią scenę na wszystkie imprezy typu Festiwal Folkloru czy nawet msze święte w narodowe święta, poza tym zapuszczą korzenie i będzie kolejny problem. Z estetycznego krajobrazu zawsze przecież najłatwiej zrezygnować, żeby ograniczyć koszty, co widać bardzo często
 • 11.05.2017 - 14:23
  Co to za okropna tendencja do usuwania drzew, zabytkowego kamienia i betonowania wszystkiego co tylko się da? Kostka raczej nie przyczyni się do ożywienia rynku, bo wszyscy wolą na spacer wybrać się tam gdzie jest zielono - o ile ktoś w ogóle się na ten spacer wybiera, bo rynek zamiera jak tylko zamkną się sklepy równo z godziną 18, o weekendach nie wspominając. Podświetlana fontanna może i ładna, ale chyba nie warta wydawania takich pieniędzy.

Patryk z Dobczyc pojedzie na operację. Udało się zebrać ponad 1,26 mln zł

 • 23.02.2017 - 12:57
  Nie prono-, a protonoterapia, droga Redakcjo.
  Państwo nie chce niestety wspierać, a fachowców mamy i to nawet niedaleko, bo już na Bronowicach..

In Vitro & aborcja

 • 13.04.2016 - 22:24
  Pardon za nieposzanowanie dla plemnika, ale mówiąc o aborcji, koncentrujemy się raczej na zagrożeniu życia kobiet, a nie ich partnera seksualnego. To chyba oczywiste, że w przypadku pary decyzja powinna być wspólna, ale to kobieta jest główną (przepraszam panie, że tak to nieładnie ujmę) "zainteresowaną" i z czynników czysto biologicznych (przywiązanie do potomstwa) to ją bardziej ten zabieg dotknie, jeśli dotknie w ogóle.
 • 13.04.2016 - 21:07
  Walker84 napisał/a:
  Jestem czasem klientem monopolowych ale znowu alkoholikiem nie jestem.
  Chodziło mi oczywiście nie o to, ale to, że istnienia monopolowych nikt nie zabrania, a stąd bierze się alkohol, który jest częstym źródłem problemów. Dlaczego? (pomińmy fakt, że państwo zarabia na akcyzie) Bo każdy odpowiada za siebie.
 • 13.04.2016 - 17:48
  My dalej roztrząsamy aborcję, a naukowcy modyfikują od niedawna embriony i potem wyrzucają je do śmietnika.. Człowiek chyba zapomina, że nie jest bogiem.
  W każdym razie ten, kto mówi, że kobiety żałują aborcji chyba nie wie ile jest takich, które po zabiegu odczuwają.. ulgę. Problem taki, że z jednej strony dla katolika to grzech, ale z drugiej w Polsce nie mieszkają wyłącznie katoliczki, poza tym dajmy ludziom decydować, w końcu to ich życie, ich sumienie. Alkoholizm to też grzech, a monopolowe jakoś co rusz powstają za rogiem, jak grzyby po deszczu. Kościół powinien wykazać więcej zrozumienia, żeby pomóc wiernym, bo myślę, że każdy, z macicą czy bez, ma dylemat jakie stanowisko zająć w tej sprawie, a łatwo się wypowiadać, dopóki problem nie dotyczy nas samych.

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

 • 24.03.2016 - 0:53
  Zastanawiam się jaki jest sens organizowania takich targów, raczej niewiele się z nich wynosi

Jaką książkę i kiedy mieliście ostatnio w rękach?

 • 24.03.2016 - 0:50
  Szczerze mówiąc to tylko tych, którzy nie czytają, strata. Nie wiem jaka kampania mogłaby ich zachęcić do sięgnięcia po jakąkolwiek pozycję, skoro już młodzież w szkole sięga po streszczenia z lenistwa. Możemy wprowadzać darmowe książki, rozdawać czytniki, wpychać pozycje do ręki, ale nic nie da się zrobić na siłę. Czytanie trzeba mieć w nawyku, od dziecka. Ewentualnie jakaś cudowna, otwierająca oczy lektura, ale kto po nią sięgnie, jeśli bibliotekę omija się szerokim łukiem?
Pokaż więcej komentarzy