Strozaninek

Euro za i przeciw

 • Strozaninek Dzisiaj 17:24

  bono Dzisiaj 17:15
  Ale to nie jest w sprzeczności do euro, nikt nie podważa tego co piszesz. Sukces jest i super, ale tak jak Irlandii euro nie przeszkodziło, tak nam może tylko pomóc. Kapitał operujący na rynkach Europy (polski) na to od dawna czeka.
  Ale to nie jest NA TEMAT.

  Przescrooluj do poprzedniej strony, sprawdź jakie zdanie zacytowałem od Seneki - pisząc, że to nie prawda, a potem sprawdź, że wpierdzieliłeś się do dyskusji z tematyką z pupy wziętą. Ja w tą waszą dyskusje za / przeciw euro już się nie włączam. Chciałem tylko, aby na forum nie padały słowa nieprawdziwe, kłamliwe i fake newsy. Stwierdzenie "Słowacja była bardziej zapóźniona" to fake news, jeśli osoba mówiąca takie rzeczy nie potrafi zaprezentować np. danych / opracowań / artykułu na ten temat. jak na razie to ja odwołuje się do MFW, jako niezależnej instytucji, Seneka "bojcy" o tym, że analizy są bez sensu, a ty wrzucasz mi link do "faktu (!)".

  Ja bodaj na początku maja wpisałem tutaj, że w za/przeciw euro dyskusje się angażować nie będę, bo jest ona jałowa. Ty znowu próbujesz wrócić do punktu wyjścia z marca - nie nudzi Cię pisanie tego samego?

  Może zamiast wpisywać po raz n-ty to samo, znajdziesz (cie) mi proszę jakieś dane na potwierdzenie waszych tez. Ale twarde dane ekonomiczne, nie wybiórcze i holistyczne.

  Czekam.
 • Strozaninek Dzisiaj 17:08

  bono Dzisiaj 17:04
  С этим кириллическим алфавитом это перегиб, они бросают меня с уже переведенными текстами и делают так много ошибок, что это только подходит для Miasto Info.

  S etim kirillicheskim alfavitom eto peregib, oni brosayut menya s uzhe perevedennymi tekstami i delayut tak mnogo oshibok, chto eto tol'ko podkhodit dlya Miasto Info.
  No widzisz bono, nie zawodzisz.

  Wracając do meritum - Słowacja podobnie jak inne demoludy startowała z wyższego poziomu niż Polska na początku swoich przemian ustrojowych. Podlinkowany stronę wcześniej artykuł napisany przez Polaka to omawia, jak również podlinkowany raport z międzynarodowego funduszu walutowego. Wystarczy go przeczytać. Po pozostałe ciekawostki zapraszam do www.google.com z zapytaniami w języku angielskim, skoro polskie źródła są niewiarygodne. Jeśli nie znacie języka - poproście swoje dzieci. A gdy dzieci mają dużo wspólnego z Francją i znają j. francuski - spokojnie - frankofoński internet też jest pełen danych.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • Strozaninek Dzisiaj 16:52
  Nie muszę przekonywać autorytetów - nie taki był temat. Tamten temat jest zakończony. Temat był inny, ale jak zwykle próbujesz rozmyć temat. Vivaldi w tym ma 10000% racji - nikt nie rozpierdziela forum tak jak ty - gdyby to był moderator z prawdziwego zdarzenia, miałbyś w 1000% bana.

  Naparzajcie się dalej, przy użyciu cyrlicy najlepiej.
 • Strozaninek Dzisiaj 16:39
  bono napisał/a:
  Wszystkie te twoje argumenty są znane też innym ekonomistom.:
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/apel-naukowcow-i-ekspertow-o-wprowadzenie-euro-w-polsce/hgbbcjz

  Ty będący przeciwnikiem euro, pokażesz swoich ekonomistów, którzy są przeciw.
  No i co?
  Ja obstawiam tych pierwszych, Ty tych drugich-swoich.
  Czyli remis?
  Nie był to temat rozmowy w tym momencie, już to wałkowaliśmy przewiń prosze parę stron ten temat wstecz.
  Temat obecnej rozmowy było stwierdzenie Seneki jakoby Słowacja była bardziej zapóźniona od Polski - nie była.

  bono napisał/a:
  I jeszcze jedno, byli ekonomiści hiszpańscy i francuscy, którzy w swoim czasie przestrzegali i byli sceptyczni przyjęciu przez swoje kraje euro. Mieli rację?
  Mieli, parę stron wcześniej jest podlinkowany artykuł opisujący które kraje per saldo straciły / zyskały na euro i czemu tak jest. Nie będziemy powtarzać tej dyskusji od nowa. Strata czasu.

  bono napisał/a:
  A może to:

  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/512379,irlandia-kryzys-wybory-zielona-wyspa-enda-kenny-ue.html
  class="cite">bono napisał/a:
  Wszystkie te twoje argumenty są znane też innym ekonomistom.:
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/apel-naukowcow-i-ekspertow-o-wprowadzenie-euro-w-polsce/hgbbcjz


  kon
  a - nie interesuje mnie kogo obstawiasz, to nie lotek, a rozmowa na argumenty i dane ekonomiczne
  b - pobawię się w Ciebie - to źródła polskojęzyczne, a więc w Twoim mniemaniu - nieobiektywne

  Problem was obu jest taki, że macie założoną tezę, którą chcecie tu wtłaczać, wyszukujecie tu tylko te argumenty, które wam pasują. Nie odnosicie się do danych finansowych przez międzynarodowe instytucje publikowanych, a jeśli już to próbujecie rozmyć temat i stwierdzić "nie ma sensu" lub jak ty bono - po raz kolejny pisać o pierdołach nie na temat.


  Widzę takie opcje dla waszej trójki
  a - umawiacie się na piwo, w realu sobie przedyskutujecie wszystkie tematy i forum uwolnicie od bezproduktywnej dyskusji często NIE NA TEMAT. Nie lubicie się i to widać i czuć, dla zasady się nawzajem ze sobą nie zgadzacie.

  b - kontynuujecie ten syf dalej i kolejne osoby odpadają z tego forum nie chcąc czytać tych waszych wypierdów politycznych. W tym Vivaldi ma racje - nikt tak jak Ty bono nie rozwala tematów wątkami pobocznymi tutaj.

  c - nadal tracicie WZAJEMNIE czas na pisanie postów i wyszukiwanie linków zamiast spędzić ten czas z rodziną / dziećmi / wnukami / przyjaciółmi.

  Przyznam że czytałem biernie i spokojnie to co wyrzygujecie z siebie w tym temacie od kilku dni, do momentu napisania takiej bzdury jaką napisał Seneka. Polska startowała z najniższego poziomu po upadku bloku sowieckiego. Nawet Ukraina miała lepsze dane niż my. Takie są fakty. Mogę wyszukać polskojęzyczne dane - będą zakwestionowane, mogę wyszukać anglojęzyczne dane - będą niezrozumiane, bo nie znacie angielskiego.

  Co do zasadności euro - wypowiedziałem się wcześniej i tego wątku kontynuować nie będę. Kto jest ciekawy mojego zdania niech zacznie czytać temat od strony nr 2.
 • Strozaninek Dzisiaj 15:03
  Seneka napisał/a:
  Dziękuję. Nie potrafiłbym tak ekonomicznie oddać racji " naszej strony politycznej". 27 lat nieprzerwanego rozwoju gospodarczego. A była ruina i w 2015 roku nastąpił cud. Inną perspektywę przyjąłem do stwierdzenia zapóźnienia i autopsję jako metodę. Porównywanie możliwości 5 milionowego kraju z krajem 38 mln mija się z celem. Z innej perspektywy. Bratysławę zamieszkiwali Niemcy, Węgrzy i Żydzi. Słowaków było w niej jak na lekarstwo. To dopiero było budowanie od zera. Bratysława jest najmłodszą stolicą państwa w Europie. Słowacja też chyba najmłodszym państwem w niej. Czechy dużo zrobiły, aby Słowacy zrozumieli, kim są i dostały kopa w d. Górne Węgry jeszcze słychać tu i ówdzie. Co do euro? Przyszłość zweryfikuje nasze wątpliwości. Ceny na Słowacji pójdą w dół, u nas w górę. I nie trzeba być ekonomistą, żeby to stwierdzić. W latach dziewięćdziesiątych Słowacy podziwiali nasz rozwój. Teraz może być odwrotnie. Każdy kapitał można zmarnować. I tyle. Po pietruszkę i warzywa pojedziemy na Słowację.
  W takim razie zwolnic ekonomistow od Balcerowicza po Morawieckiego - analiza ekonomiczna nie ma sensu.

  BTW: Czemu polonista wypowiada sie o analizach ekonomicznych nie wiedzac, ze analizy te uwzgledniaja roznice potencjalow?
  Skoro porownywanie do 5 mln kraju, kraju 38 mln jest bez sensu, czemu cala poprzednia strona to dyskusja o Slowacji? Przeciez to bez sensu.


  Prawda jest taka: jakby rtzadzilo PO: Seneka i Bono broniloby i chwalilo sie 27 latami ekonomicznego wzrostu, a Vivaldi mowil by o ruinie. Jak jest odwrotnie Vivaldi mowi o cudzie gospdoarczym, a Bono i Seneka utyskuja i cytujac Waldka "krawia".

  Prawda jak zawsze lezy po srodku, napierdzielajcie sie dalej.

  Przed wywolaniem mnie do pyskowki, prosze przeczytac 82 stronicowy dokument z miedzynarodowego funduszu walutowego.
 • Strozaninek Dzisiaj 13:26
  bono napisał/a:
  Autorem jest Polak, nie wiem czy dziennikarz czy ekonomista?
  Że bijemy Koreę Połdn. i Singapur i Tajwan ?
  Na pewno wystartowaliśmy z poziomu poniżej Gabonu czy Surinamu, stąd musieliśmy mieć kopa, aby doścignąć byłe demoludy Węgrów czy Czechosłowację. Ale start z poziomu zero jest zawsze efektowny.

  Na kolejnym wykresie Słowacja jest nad nami i dogania Czechy oraz Słowenię. Czyli teoria o złym euro, to nie ma pokrycia w rzeczywistości.
  Tzn, jak brak argumentow to bol dupy o zrodlo, prawda?

  Spośród krajów demoludów Polska startowała z najniższego poziomu. Słowacja była na poziomie wyższym niż Polska. Zagregowany wzrost PKB Polski jest najwyższy w Europie i jeden z najwyższych na świecie. Polska jako jedyna obok Australii jest w księdze rekordów i odnotowała 27 (a praktycznie 28) lat nieprzerwanego wzrostu gospodarczego. PKB wzrosło o 400% względem 1991r. Polska gospodarka jest też dużo bardziej zróżnicowana od Słowackiej, która uzależniona jest głównie od przemysłu motoryzacyjnego. Infrastrukturalnie Słowacja leży. Bratysława to 1/2 Krakowa, drugie w kolejności "Koszyce" to miasto i aglomeracja wielkości Cżestochowy. Starzejące się społeczeństwo dużo gorzej wykształcone posiadające tylko dwa obszary zamożne - wspomiana Bratysława i Koszyce. Trudno je porównywać z Polską z kilkunastoma biegunami wzrostu.
  W mniejszych gospodarkach operacja przyjęcia wspólnej waluty jest relatywnie prosta.  Moja propozycja jest taka, zebys zarowno Ty jak i byly wojt nauczyli sie korzystac ze zrodel po angielsku.


  https://www.ceps.eu/ceps-publications/europes-surprising-economic-success-story/

  Autor: William Echikson, nie Polak

  https://www.imf.org/en/Publications/CR/Issues/2019/02/05/Republic-of-Poland-2018-Article-IV-Consultation-Press-Release-Staff-Report-and-Statement-by-46576


  Dyskusja z wami jest jalowa. Nie przyjmujecie prostych danych ekonomicznych. Mam odczucie, ze nawet raporty IMF (Miedzynarodowy fundusz walutowy) czy ostatnie zakwalifikowanie naszej gospodarki jako gospodarki rozwinietej jest przez was podwazane.

  Tak ad vocem - artykul z poprzedniego posta jest napisany przez Polaka, ale bazuje na danych latwo weryfikowalnych w internecie. Wystarczy znac j. angielski. Specjalnie linkuje do anglojezycznych publikacji, zeby nie bylo ze ktos manipuluje danymi.


  Cala wasza trojka sie "zaczadzila" i proste argumenty do was nie docieraja. Smutne musicie miec zycie, skoro za wszelka cene chcecie udowadniac racje waszej strony politycznej.
 • Strozaninek Dzisiaj 10:56
 • Tylko nie mów nikomu

  • Strozaninek Dzisiaj 7:24
   bono napisał/a:
   Swoją drogą
   Jaki Chrystus miał stosunek do gejów?
   I dlaczego Bóg przysyła ich na ziemie?
   Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła z listy chorób homoseksualizm.
   Ale wiesz, ze to nie jest temat tego watku? Nie lepiej zalozyc osoby - homoseksualizm, a chrzescijanstwo? Przypominam, ze pedofile sa niezaleznie od orientacji seksualnej.
  • Strozaninek Wczoraj 9:25
   bono napisał/a:
   Tu zgoda, jeżeli w Słupsku działała grupa pedofilii podobna w zasięgu do działalności Kurii, to rzeczywiście Biedroń ma za uszami że współuczestniczył w procederze, krył fakty i zacierał ślady.

   Jeżeli jeszcze zabrał za sobą pedofila do swojej partii i pokazuje się z nim publicznie, oj to kawał s.rwysyna z tego Biedronia.
   Jestem za karą więzienia, pozbawienia go funkcji publicznych i wyrzucenia z partii.
   A jeżeli go przesunął ze Słupskiego oddziału partii i ukrył go np. w Olsztyńskim oddziale partii, to musi być ukarany a partia zdelegalizowana.

   Nie ma wyjątku dla żadnego ugrupowania, czy to polityczne czy religijne.
   Na niekorzyść religijnego przemawiają święcenia, których nie mają pracownicy świeccy, a więc nie składają przysięgi czystości. Stąd pracownicy świeccy mają tylko jedno sito- organy ścigania.
   Funkcjonariusze kościoła, mają dwa sita - organy ścigania, przed którymi udaje się im w większości ukryć i sąd kościelny, przed którym się nie ukryją, ale działa jak sąd koleżeński w korporacjach, czyli przymyka oczy.
   +
  • Strozaninek 18.05.2019 - 20:55
   Vivaldi napisał/a:
   :-) tak z pewnością jest tak jak piszesz..... :-)
   pierwszy argument nie siadł, próbujesz następne o rodzinie, przyjaciołach a ja bidul jestem sam samiuski :-))) dawaj dalej.
   Mam nieodparte wrażenie, że bardzo nerwowo reagujesz (już drugi raz) na ten wątek. To jak będzie razem łapiemy wszystkich czy prawie wszystkich?
   https://fakty.interia.pl/polska/news-neumann-licze-ze-biedron-pokaze-doniesienie-do-prokuratury-w,nId,2993846
   Nerwuskiem , to jesteś Ty :). Spójrz na ton Twoich wypowiedzi...
  • Strozaninek 18.05.2019 - 19:50
   Vivaldi napisał/a:
   Zacznij używać kierunkowskazów, bo to jest forum. Nie reagowałeś wcześniej jak szło nie w temacie, masz prawo nadal do nic nie robienia. Widzę, że nerwowy okres się nie skończył .... :-) nie ma się co wkręcać , nara ;-)
   Ja nie spędzam na forum każdej wolnej chwili - mam rodzinę, przyjaciół, Ty jak widać masz tylko forum jako miejsce gdzie możesz popyskować i się wygadać...
  • Strozaninek 18.05.2019 - 19:16
   A o czym ja mówiłem, a nawet prosiłem o wyhamowanie wrzucania polityki i śmiecenia w tym ważnym wątku - to żadnego ze wsparciem nie było. Brak reakcji to przyzwolenie, zupełnie jak u Sekielskiego. Klepnąć się w pierś i zacząć naprawiać zawsze od siebie.
   Ale po co Ty komentujesz moją wypowiedź nie skierowaną do Ciebie? To jakaś forma nerwicy natręctw, że po prostu koniecznie musisz wszystko skomentować? Pytam na serio, bo zaczyna mnie to mierzić i skończy się tym, że dołączę jako kolejna osoba do grona biernych czytelników forum. W tym tempie będziesz się sam naparzać z bono i seneką, bo tak to obecnie wygląda.

   Nie wszystko co jest opublikowane wymaga Twojego komentarza. Naprawdę. Jeśli dalej będziesz szedł w te dysputy i własną omnipotencję - wyłączę sobie to konto. Zaczyna być to wqrw...


   Na marginesie - cały Twój komentarz jest NIE NA TEMAT tego wątku. Krytykujesz innych, że piszą nie na temat, a sam to ciągniesz... Ja prdl co za brak logiki.
  • Strozaninek 17.05.2019 - 21:28
   Przepraszam bardzo, ale naprawdę zbaczacie z tematu. To temat o pedofili w Kościele, a nie o członkostwie Polski w UE.

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Ostatnia prosta kampanii. Głosujemy w niedzielę [SONDAŻ]

  Prezydent dziękował nam za jego powstanie. Jaka jest historia Ronda im. Lecha Kaczyńskiego?

  • Strozaninek 18.05.2019 - 18:39
   piękny maryjan napisał/a:
   Gdzie się podziało 15 komentarzy ? Sama cenzura świadczy o tym co myślą mieszkańcy .
   to były boty, wrzucające komentarze z linkami do zawirusowanych stron porno.

  uwagi dotyczace dzialalnosci forum

  • Strozaninek 18.05.2019 - 13:46
   http://mieszkancy.miasto-info.pl/26314

   Trzeci użytkownik. Halo Redakcja, czy leci z nami pilot?
  • Strozaninek 18.05.2019 - 10:23
   http://mieszkancy.miasto-info.pl/26313

   Brawo redakcja, to jeszcze portal lokalny czy już serwis z ogłoszeniami randkowymi?
  • Strozaninek 18.05.2019 - 9:16
   Droga redakcjo ruszycie dupska i zrobicie coś z tymi botami linkujacymi do stron porno i zawirusowanych czy trzeba to gdzieś zgłosić żeby była kontrola?

   Ponad 80 komentarzy w tym temacie.
   http://mieszkancy.miasto-info.pl/26312
  • Strozaninek 17.05.2019 - 21:30
   Tu nie ma moderacji. Doraźnie coś jest usuwane z forum, jak zrobisz akcje i napiszesz maila do redakcji. M.in przez to z forum podchodziły osoby, bardzo aktywne. Od lat jest niezałatwianych dziura pozwalająca hurtowo minusowac lub pulsować, poprzez czyszczenie ciasteczek w przeglądarce.

  Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

  • Strozaninek 18.05.2019 - 10:31
   bono napisał/a:
   A na którym zdjęciu jest Vivaldi zwany Spyra?
   Wtedy pisał na forum - był dyżur

  "Dobra zmiana" PiS

  • Strozaninek 16.05.2019 - 22:45
   Vivaldi napisał/a:
   Ulżyj sobie , może być nawet i w tej formie co wyżej......bo inaczej zaczniesz się tutaj dzielić swoimi ekstazami (nie było tak)? Nie wiem zatem co masz do moich anegdot, bo wierz mi Twoje które tu wrzucałeś były niesmaczne ale ciekawe a nawet mnie stiggerowały (dobre słowo? dobrze użyłem?) - ja Ci ich jednak nie wypomniałem. Ale spoko, rozumiem napięcie.
   Wywal jeszcze coś o prostych ludziach i z czym sobie oni nie radzą i ogólnie co Ci tam leży - wykształceni i sfrustrowani tak mają.
   Pisz, pisz.
   Nikt nie jest bardziej sfrustrowany niż Ty.
  • Strozaninek 16.05.2019 - 22:33
   Vivaldi napisał/a:
   Taaaa już mnie przekonałeś, że 61tyś rozłożyło Sp z o.o. .....niech Ci będzie. Jakbyś jeszcze niezależnie od orzecznictwa sądów dogrzebał się co to była za Sp. z o.o. to byłaby wisienka na torcie.

   Nie pamiętam ale chyba szło inaczej : "nie wiem dlaczego ale się mylisz" a to różnica

   Bardzo Ci dziękuję za troskę, ja bym tak nad Twoim wolnym czasie się nie umartwiał, nawet mnie nie interesuje jak go spędzasz. Ohhh znów prostacki żart..... ;-)
   No prości ludzie tak maja ;). Nie rozumiesz ironii, synonimów, nie czytasz ze zrozumieniem, piszesz długie wypowiedzi nie na temat, jak argumentacja nie pasuje do Twojej tezy to sobie nie radzisz. Jesteś genialnym biznesmenem, sprzedawca, mechanikiem, księgowym, politykiem, dziennikarzem, katolikiem, moderatorem, informatykiem, specjalista eCommerce coś pominąłem? Bo nie ma tematów na tym portalu, które nie byłyby mazniete przez Ciebie :).

   A no i całe forum zna anegdoty z Twojego życia, rodziny, synów.

   Pisz, pisz.
  • Strozaninek 16.05.2019 - 22:08
   Vivaldi napisał/a:
   Dostałeś plusik ale uwierz mi wyłapałem wstawkę Morawieckiego "na razie w tej formie" :-))) ale jak Ci mowiłem, że to gniot i nic z tego nie będzie to nie wierzyłeś. Posunę się dalej ....to będzie dalej gniot i zobaczysz, że nie zostanie wprowadzony a jeśli już to w tak zmienionej formie, że go nie poznamy :-) tego testu przedsiębiorcy. Po co byłaby (na razie mowa, na razie w planach) mowa o rezygnacji z ZUSu? Przecież jedno i drugie siebie wyklucza. Po co istnieje samozatrudnienie? Jaki będzie miało sens przy odpuszczeniu ZUSu w obecnej formie?
   Owszem możesz mieć rację, że próbują z każdej strony obserwując reakcje jednak wydaje mi się, że punkty planowania są już mocno przed tym o czym czytamy. To nie pierwszy temat zarzucony aby ....nooo nie wiem dać opozycji jakiś ochłap aby się nad nim pastwiła, w między czasie robią "swoje" a jak już mają gotowe, wracają do gniota i mówią "żarcik był", coś w stylu Bona : "nie wyczułeś że żartowałem" jak go złapiesz na bzdurach :-) coś w ten deseń :-)
   Jak zawsze Twoja wypowiedz nie na temat. Przyznam, że straciłem ochotę na dyskusje z tobą po Twoim żałosnym stwierdzeniu „nie wiem dlaczego, ale nie masz racji”. Plus dziwnych żartach. Prostackich.

   Tu sobie poczytaj co robi US i KAS ludziom.
   https://www.wykop.pl/link/4954729/urzad-skarbowy-przedluzal-zwrot-vat-tylko-po-to-by-go-przedluzyc/

   Pisz, pisz więcej elaboratow. Tracisz na to życie i czas (bo napisanie takiego posta zajmuje czas), a coraz więcej forumowiczów cię „triggeruje” i tylko prowokuje. Pisz, pisz. W końcu to Tobie życie ucieka na klikanie :).
  • Strozaninek 16.05.2019 - 12:45
   Tak dodatkowo, bo nie moge już edytować wpisu

   Minister Jadwiga Emilewicz dużo mówiła na temat testu przedsiębiorcy wcześniej. Tutaj chociażby przykład wywiadu z nią
   https://www.money.pl/gospodarka/money-to-sie-liczy-test-przedsiebiorcy-gosciem-minister-przedsiebiorczosci-6378783192827521a.html
   Test przedsiębiorcy w APK
   W kwietniu Ministerstwo Finansów informowało, że tzw. test przedsiębiorcy miałby pozwolić określić, kto rzeczywiście nim jest, a kto tylko korzysta z preferencyjnego opodatkowania. Został on uwzględniony w projekcie Aktualizacji Programu Konwergencji (APK). Według resortu to jedno z działań zapewniających respektowanie stabilizującej reguły wydatkowej. Z przyjętej pod koniec kwietnia przez rząd APK wykreślono jednak zapisy dotyczące "testu przedsiębiorcy".
   A tutaj cytat z bezpośredniego pracownika ministerstwa
   – Pracujemy nad "testem przedsiębiorcy", który miałby określić, kto jest prawdziwym przedsiębiorcą, a kto nim nie jest – mówi cytowany przez dziennik Maciej Żukowski, dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w MF.
   https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/czym-jest-test-przedsiebiorcy-nowy-projekt-ministerstwa-finansow,922075.html

   To oznacza wprost: były prace nad projektem, ale je zarzucono.
   https://tvn24bis.pl/dlafirm,107/test-przedsiebiorcy-znika-z-apk-minister-nie-bedzie-dodatkowych-instrumentow-prawnych,933255.html

   Z resztą pierwsze doniesienia się pojawiły, już gdy Gruza był wiceministrem, ale że było coś nie halo to przestał nim być.
   https://innpoland.pl/145873,pawel-gruza-odchodzi-z-ministerstwa-finansow
   http://wyborcza.pl/7,155287,23822185,z-resortu-finansow-odchodzi-naczelny-uszczelniacz-systemu-podatkowego.html

   Nie możesz mieć pretensji, że komentuje się doniesienia o planach legislacyjnych rządu w mediach. A już tym bardziej nie możesz tego nazywać "łykaniem fake newsów" (to bardzo modne i wygodne ostatnio). Kiedy faktycznie po prostu zarzucono prace nad danym projektem legislacji, być może pod wpływem właśnie opinii publicznej, która wyrażała dezaprobatę dla tego typu rozwiązań prawnych.
   Słowem: zamiast zarzucać mi posługiwanie się fake newsami – lepiej rób swój „research”, bazuj na wielu źródłach i czytaj ze zrozumieniem. Teraz śmiało napisz

   Nie wiem dlaczego, ale się mylisz


   I kontynuuj dalej swoje słowotoki. Nie odpowiem na nie.
  • Strozaninek 16.05.2019 - 11:56
   Vivaldi napisał/a:
   https://www.money.pl/gospodarka/mateusz-morawiecki-nie-bedzie-zadnego-testu-przedsiebiorcy-6381494237619841a.html

   Strożaninek taka konkluzja : jak ja prosty gumiorz pracujący rękami mogłem zauważyć brak możliwości wprowadzenia tego gniota aby "nie wyrwać kurze złotych jaj :-) " i jak to się stało, że wykształcony gość dał się złapać na gniot informacyjny który wykorzystano do nakręcenia sprężyny?
   Było zauważalne, że tylko jak kolejne pieniądze będą oddane w rynek czyli ręce ludzi (czyli tam gdzie zostaną najlepiej obrócone a przy okazji nie będą kusiły aby rozkraść jak u POprzedników) zostanie zbudowana pseudoinformacja i po raz kolejny straszeniem : "zostanie intelektualiści i fachowcy zgnębieni, zmuszeni do roboty na etacie i opodatkowani do bólu. PiS ściśnie wam tak jajca, że oczy krwią podbiegną" :-) dlaczego akurat Ty łapiesz i złapałeś się na te teksty regularnie podkręcane przez Senekę czy Bona

   przypomne o czym mowa:
   Wtedy Ci napisałem, że to gniot i nie ma szans. Jak Ty się dałeś na takie fakenewsy złapać?
   Funkcja czytania ze zrozumieniem u Ciebie zanikła? Przecież on powiedział ze go nie będzie, ale to wcale nie oznacza, że nie prowadzono prac nad tym projektem. Dziwie się, że nie dostrzegasz różnicy.

  Czy gminy powinny zapłacić nauczycielom za czas strajku? Temat dzieli radnych [WIDEO]

  • Strozaninek 16.05.2019 - 8:03
   mieszkanka123 napisał/a:
   No to jako fachowiec wiesz, co to jest analiza porównawcza i jeśli oceniasz ostatnie 3 lata PiS pod kątem wynagrodzeń, najniższej płacy, inflacji itd to musisz wziąć przybliżony okres czyli ostatnie 3 lata PO a nie dowolny rok który ci pasuje. A tu dane są brutalne dla partii rządzącej i tyle w temacie.
   Tyle w temacie, ze przez ostatnie rzady PO, pensja minimalna rosla, pensja w gospodarce rosla, a pensja nauczycieli stala :).
   Bedziesz mnie uczyc analizy porownaczej, a nie czaisz, ze cala gospodarka sie za PO rozwijala i ludziom bylo lepiej, ale nauczyciele NIE DOSTALI przez 5 LAT zadnych podwyzek? O czym Ty w ogole dziecko drogie mowisz :).

   Nie uprawiaj propagandy politycznej. Fakty sa takie, ze teraz podwyzki sa, wtedy 5 lat ich nie bylo!

  Eurowizja

  • Strozaninek 15.05.2019 - 20:11
   Vivaldi napisał/a:
   marzy Ci się? ......ejjjj tematy mylisz :-)
   Nie, mnie się nic nie marzy. Uczulam Cię tylko ze tak może być. Mój ojciec tez pyskował a wyszło
   Jak wyszło.
  • Strozaninek 15.05.2019 - 19:02
   Vivaldi napisał/a:
   OK :-) ....żartując....czyli jest szansa, że z tego wyrośniesz :-) .....dobra oki oki
   Wyrosnę jak Twój syn sam do tego dorośnie:-).
  Pokaż więcej komentarzy