Strozaninek

Euro za i przeciw

Myślenice: Protest przed sądem. Mieszkańcy przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym

 • 14.10.2017 - 18:40
  Tiger72 napisał/a:
  http://polmedia.pl/platforma-obywatelska-jest-tak-samo-obywatelska-jak-kiedys-milicja-obywatelska/
  Widac ze jestes platnym trollem, skoro odkopujes ztemat sprzed 3,5 miesiaca. Kretyn
 • 27.07.2017 - 21:01
  Czyli standardowo. Nie odnosisz się do treści tylko piszesz głupoty. Przyjmij do wiadomości ze nawet Olszewski krytykuje was. Ja się wyłączam z dyskusji,bo z trollem dyskusja jestbez sensu.
 • 27.07.2017 - 18:46
  https://wiadomosci.wp.pl/jan-olszewski-pis-przejelo-zle-praktyki-6148675609237121a

  Pisiory i trolle pisu. To tez kwik kwik komunistow? Schowajcie się pod ziemie. Macie konflikt na prawicy. Nawet zatwardziali prawicowcy nie chcą firmować tak złych projektów ustaw. Czekam aż jakiś rocznik 198x coś napisze o wymiekaniu przy zwalczaniu komuny.
 • 24.07.2017 - 20:36
  Analizując ich orędzia można łatwo się domyślić, że jest spory konflikt, a prezydent poszedł na usamodzielnienie się. Premier Szydło znowu mówi, że wygrali wybory i nie ulegnie naciskom ulicy i zagranicy. Zapominając, że o ile jakiś Timmermans czy junker to faktycznie obcy Polsce ludzie, o tyle ludzie na protestach w naszych miastach to Polacy, szczególnie młodzi. Z ich głosem też się rządu musi liczyć.
 • 24.07.2017 - 7:22
  Tiger72 napisał/a:
  https://www.youtube.com/watch?v=PX6nS1G-Pjc
  I kto bedzie zalatwiac ich sprawy, jak do tego zawodu rocznie przyjmowanych jets tylko 100-150 osob
  Tiger72 napisał/a:
  Trójpodział władzy? Co Ty bredzisz facet....może mi napiszesz co to jest wg Ciebie?
  No, pokazujesz intelektualne dno.

  Według teorii podziału władzy dzielimy władzę w państwie na:

  władzę ustawodawczą - stanowioną przez parlament za pomocą uchwał, które tworzą prawo. W Polsce - władzę ustawodawczą sprawuje Sejm oraz Senat,
  władza wykonawcza zajmuje się wprowadzaniem prawa ustanowionego przez władze ustawodawczą. W Polsce przedstawicielami tej władzy są Prezydent, Rada Ministrów oraz administracja rządowa,
  władza sądownicza – sprawowana jest przez sądy i trybunały.
  http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/slownik/76779,Trojpodzial-wladzy.html

  The separation of powers, often imprecisely and metonymically used interchangeably with the trias politica prin*****le,[1] is a model for the governance of a state (or who controls the state). Under this model, the state is divided into branches, each with separate and independent powers and areas of responsibility so that the powers of one branch are not in conflict with the powers associated with the other branches. The typical division is into three branches: a legislature, an executive, and a judiciary, which is the trias politica model. It can be contrasted with the fusion of powers in some parliamentary systems where the executive and legislature (and sometimes parts of the judiciary) are unified.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Separation_of_powers
 • 23.07.2017 - 21:11
  Nie zrobią tego, taka kultura polityczna.

  http://wiesci24.pl/2017/07/23/obrazal-starszego-czlowieka-flaga-ue-uwierzysz-jakiej-partii-dziala/

  Nieśmieszny kabareciarz chce robić listę ludzi, którzy wychodzą na protesty. No jak w komunie...

  Generalnie chyba przyszedł czas, żeby odpowiednie służby stworzyły katalog osób niezwykle aktywnych w niszczeniu struktur państwa wszelkimi, niekoniecznie etycznymi metodami i miały na te indywidua baczenie. To co oni robią jest nawet opisane i ma dźwięczny termin astroturfing
  https://wpolityce.pl/m/polityka/350051-uczestnicy-seansu-nienawisci-pod-domem-jaroslawa-kaczynskiego-nie-walcza-o-zadne-wartosci
  Dziadek z babcia jakby żyli i to przeczytali, to chyba czasy stanu wojennego i internowania by mi przyszły na myśl. Podle.
 • 23.07.2017 - 18:18
  Czyli,udowadniasz, ze nie chodzi wam o zmianę na lepsze dla Polaków, tylko nazarcie się ze stołu do którego nie mieliście dostępu.

APEL DO WŁADZ

 • 28.09.2017 - 10:16
  Kibel z Vegi napisał/a:
  No tak będą wydawać setki tysięcy bo ty raz na ruski rok na zarabie pójdziesz :D co mieszkanie się kupiło w nowym bloku z widokiem na mejestatyczną zakopiankę po taniości i teraz okazało się że okna się otworzyć nie da bo zakopianka ? :D te ekrany które są wystarczają, lepiej kasę przeznaczyć na co innego. Dziwne bo ja jakoś zakopianki idąc parkiem nie słyszę :D
  Apel do Maćka Józka i Jarka, żadnych nowych ekranów, te które są wystarczają w zupełności.
  Ciebie za to nie stac na nic innego jak stodola z gunwem posrodku.

Sułkowice: Pierwsze trojaczki w historii miasta

 • 29.07.2017 - 9:25
  I 2000 zł z 500+ wpadnie. Brawo PiS Polacy wstali z kolan.

Ustawa o inwigilacji przegłosowana przez PIS

Czy PiS zabierze Polakom wolność?

 • 27.07.2017 - 11:27
  Walker84 napisał/a:
  Widzę że markosik tutaj strasznie się podnieca tym wszystkim. I jest nowy klakier stróżanek. I powiedzcie mi czy wy nie dostajecie siana za pisanie tutaj głupot?
  Przeszła najważniejsza ustawa i o to chodziło.
  Nie, nie dostaje. Piszę to bo karmię się Twoim jadem i PRLm Krówki.
 • 27.07.2017 - 8:25
  krowka123 napisał/a:
  Widzę że "nowi" starzy ogromnie zawyżyli poziom dyskusji więc stara rura nie ma tutaj czego szukać .
  Nie możesz oczekiwać rzeczowej dyskusji w sytuacji, gdy nie polemizujesz z ludźmi tylko piszesz farmazony. Na szacunek też nie masz co liczyć.

  DE-KO-MU-NI-ZA-CJA
 • 26.07.2017 - 16:50
  Dlaczego PiS-owskie manifestacje nie są w stanie przebić frekwencyjnie antypisowskich? Bo na antypisowskie chodzą ludzie, dla których najważniejsza jest WOLNOŚĆ. A na pisowskie - ludzie, dla których najważniejszy jest PEŁNY BRZUCHOL. I dlatego właśnie - nie licząc uczestniczącej w miesięcznicach garstki twardych wyborców - pisowskie demonstracje, solidarnościowców, stoczniowców, górników... gromadziły większe tłumy tylko wtedy, gdy postulatem była kasa, a nie wolność i demokracja. Górnicy, którzy dawno od żłoba powinni być odcięci, solidarnościowcy - jak każdy związkowiec powinni być zdelegalizowani (Korwin rulez!).


  Sparafrazowałbym tu Korwina, który powiedział do jednego Myśleniczanina "Pan się chce tylko nażreć".
 • 25.07.2017 - 9:54
  Przestac pieprzyc ze w protestach chodzi o PO. Zwykli Polacy wyszli na ulice, a nie PO. Plugawisz nasz jezyk wypowiadajac takie dyrdymaly.


  Poziom intelektualny polskich PiSiorow jest przerazajacy. Prezydent wetuje ustawy majace bledy legislacyjne, wyborcy PiSu oskarzaja go o zdrade. Czyli wedle wyborcow pisu lepiej uchalac prawo zle i pelne bledow.


  olo | 25.07.2017 [09:31]

  dla mnie PAD okazał się zwykłym tchórzem . Oszukał mnie stał sie człowiekiem małym . zyskał może ze 2 głosy Stracił setki tysięcy . nigdy na niego nie zagłosuje . ZDRAJCA !!!!!!!
  odpowiedz

  POL | 25.07.2017 [09:30]

  Duda po konsultacji z pokomunistyczną mafią sądowo-prawniczo-profesorska oraz telefonach z zagranicy postanowił umocnić dyktaturę nietykalnych zdegenerowanych "niezawisłych lewackich sędziów".

  Nietykalni , niezawiśli i apolityczni pokazali w ramach rewanżu na ulicy czyje interesy reprezentują i z kim będą walczyć
  http://niezalezna.pl/102881-gersdorf-triumfowala-ale-zurek-chcial-wiecej-duda-podpisal-jednak-ustawe-o-sadach

  A porownywania ze potmokowie SBkow protestuja sa niegodne. Chyba wole byc potomkiem SBka, niz pseudo-katolem z rozaniem w reku ziejacym nienawiscia na forum jak Alercik czy Krowka czy Walker.
 • 25.07.2017 - 9:15
  Przestac pieprzyc ze w protestach chodzi o PO. Zwykli Polacy wyszli na ulice, a nie PO. Plugawisz nasz jezyk wypowiadajac takie dyrdymaly.
 • 24.07.2017 - 20:25
  W reformie sądownictwa chodzi o realną reformę, a nie zastąpienie jednych sędziów usłużnych władzy, drugimi. Zignorowanie pomysłu prezydenta (np. większość 3/5 głosów) samo dobitnie świadczy jak wielka jest arogancja władzy. A wczorajsze TVP info pokazujące, że „kot” ogląda protestujących i broni rezydencji, to już szczyt, szczytów.

  Arogancja władzy zawsze kroczy przed jej upadkiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=R-Jn-ndkGl0

  Szydło dalej: To postulaty, z których nie zrezygnujemy (...) PiS w demokratycznych wyborach uzyskało większość, stworzyło rząd, którego pracami mam zaszczyt kierować. Dzisiejsza decyzja pana prezydenta mogła być niesprawiedliwa dla tych, którzy czekają na dobrą zmianę. Dlatego tym bardziej jesteśmy winni być dzisiaj jednością. Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy. Musimy zrezygnować ze swoich osobistych i politycznych ambicji, a skupić się na tym, czego Polacy oczekują.
  Jakie pranie mózgu. Polacy właśnie oczekują - protestując na ulicy - żeby tak złe prawo nie wchodziło w życie i żeby ustawy były DOPRACOWANE, SKONSULTOWANE i PRZEMYŚLANE ze społeczeństwem oraz ZGODNE Z KONSTYTUCJĄ.

  W ponad 150 miastach, od dużych aglomeracji po małe miasteczka jak Sucha Beskidzka odbywają się protesty. Pani Premier powinna przestań mówić to z czego naśmiewają się w Uchu Prezesa („Przez osiem lat….”) tylko zacząć realnie rozmawiać ze społeczeństwem.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114884,22140242.html#MegaMT
 • 24.07.2017 - 20:03
  Komuna się skończy wtedy jak zdechnie każdy urodzony przed 1990 rokiem. A tak na serio, to zmiana w systemie sądowniczym nastąpi za parę lat, dopiero wtedy, gdy więcej osób nie zostanie dopuszczonych do wykonywania tego zawodu. Zmiana powoływania sędziego nie wpłynie na szybkość procedowania ustaw. Wie to każda średnio rozgarnięta osoba.

  Poza tym ustawa, która w różnych punktach sama się wyklucza nie jest dobrym prawem i raczej ośmiesza Państwo niż je reformuje.
 • 24.07.2017 - 19:56
  „Kontrola nad Trybunałem to jest wielkie marzenie Jarosława” – mówił w 2007 roku Lepper i dodawał, że nie raz rozmawiał o tym z Jarosławem Kaczyńskim. „Najpierw miała być zmiana ustawy o Trybunale. Tak, żeby przewodniczącego prezydent wybierał z trzech kandydatów. Nie z dwóch. – mówił Lepper do Żakowskiego i dodawał, że Prezes Pis „będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. (…) O to idzie gra teraz. Dyspozycyjny Sejm, dyspozycyjny Senat, dyspozycyjni sędziowie, swój prezydent, swoje służby i media. Celem jest pełnia władzy. Sam mi mówił, że do Trybunału da takich ludzi, którzy nie zawiodą.”


  Internet nie zapomina, to są te wasze standardy.

  http://wiesci24.pl/2017/07/23/internet-zapomina-lepper-o-kaczynskim-10-temu-kontrola-nad-trybunalem-wielkie-marzenie-jaroslawa/

  Kończę tez tym memem. Ze zwolennikami PiS, wychowawynymi w sferze urojeń i komuny rozmawiać nie będę.

  http://bi.gazeta.pl/im/74/1d/15/z22140532IH,Weto-Andrzeja-Dudy---Sad-Najwyzszy-jednak-nie-dla-.jpg

 • 24.07.2017 - 19:45
  Na rynku w Krakowie nikt nikogo nie szkalował. Protesty są pokojowe i przyniosły skutek. Napisana na kolanie ustawa została zawetowana. Ustawa, która nie zmieniła by nic w procesie procedowania w sadach. Wymienilaby tylko osoby. Żeby to zrozumieć, trzeba myśleć.
 • 24.07.2017 - 19:40
  Ile kopiejek dostajesz za szkalowanie Polski?
 • 24.07.2017 - 19:22
  albert7575 napisał/a:
  ty chyba tez biłaś czy biłes głową o asfalt
  Napisz coś mądrego albo zamilcz. nikt nie ma ochoty słuchać zafajdanego papierosami "sarmaty" z wąsem.
 • 24.07.2017 - 19:18
  Pisze stary komuch i kosmoluch na necie bzdury, pewnie opłacany kopiejkami.

  Weekendowa kampania astroturfingowa na Twitterze wydaje się być jednym z elementów rosyjskiej operacji specjalnej przeciwko Polsce, której celem jest destabilizacja życia społeczno-politycznego oraz marginalizacja kraju na arenie międzynarodowej. W ciągu niespełna dwóch dni polska przestrzeń informacyjna została pokryta wielowątkową narracją wymierzoną w społeczeństwo obywatelskie, środowiska pozarządowe oraz ukraińskie, a także opozycyjne i rządowe jednocześnie. Podjęcie i powielanie narzuconej narracji przez różne środowiska może świadczyć na korzyść skuteczności tej operacji oraz o niewielkiej świadomości polskiego państwa i społeczeństwa o zewnętrznych, wrogich działaniach propagandowo-dezinformacyjnych, a co za tym idzie ich znacznej podatności na te działania. Stanowią również próbę wpływania na procesy społeczno-polityczne w Polsce i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.
  https://capd.pl/pl/komentarze/190-komentarz-astroturfing-nowa-generacja-operacji-specjalnych-przeciwko-polsce
 • 24.07.2017 - 19:11
  Tu nie ma na co patrzeć - Ty po prostu taki jesteś.
 • 24.07.2017 - 19:03
  Jedyną hołotą jesteś Ty.

"Dobra zmiana" PiS

 • 26.07.2017 - 4:57
  Prawda to nie dywersja. Każda analiza socjologiczna mówi, ze na PiS głosują ludzie starsi i gorzej wykształceni. Taka oto,dekomunizacja.
 • 25.07.2017 - 18:15
  krowka123 napisał/a:
  W odpowiedzi mojemu idolowi na post z POprzedniej strony.
  Niemcy od X wieku są zaniepokojeni sytuacją w Polsce,to nikogo nie powinno dziwić.
  Nauczyciel i były wójt,miłośnik demokracji pokazuje kulturę osobistą pisząc-skopać rzyć takiej krówce 123 podającej fałszywe informacje......
  Obajtek i Szlachetka to choroba czy obsesja?Podejrzewam że jedno i drugie w tym wypadku nieuleczalne.
  "Nie wierzę w niezdementowane informacje."
  Panowie wyluzujcie bo przy takiej podaży spadną ceny za posty i będziecie po obaleniu PiSu klepać biedę.
  Nie każdy jest beneficjentem +500 i niewykształconym wyborcą PiSu. Nie muszą mi płacić za posty, wystarcza mi swoja dobra praca. Ponieważ się uczyłem, a nie ujadałem jak kundel bury i krówka z włośniem.

Manipulacja spoleczna

 • 25.07.2017 - 18:32
  Większość to ma w dupie Ciebie i Twoją młodość w PRL.
 • 25.07.2017 - 17:55
  krowka123 napisał/a:
  Post pod postem czyżby dopływ świeżej kasy?
  Największą manipulacją jest to że to są uchodźcy a nie imigranci ekonomiczni,że sędziowie w pracach nad ustawą sami ograniczą swoje przywileje i dojdzie do samooczyszczenia środowiska oraz że PO walczy o demokrację i dobro społeczeństwa a nie o władzę.Że na ulicę wychodzi spontanicznie większość niezadowolonego społeczeństwa i że opozycja która tak walczy o demokrację uzna demokratyczny wybór i poczeka do następnych wyborów a nie użyje ulicy i zagranicy do obalenia legalnej władzy.
  Co taki nagły wysyp nowych kont?
  Dotychczas dyskutowało o polityce może 5 osób a teraz nagle tylu zatroskanych o wolność i demokrację?
  Widać dzidzia, że ci nerwy puszczają. Odstaw klonazepam.

Humor polityczny

 • 25.07.2017 - 18:18
  krowka123 napisał/a:
  Ile płacą od posta bo widzę że piszecie sami do siebie ale wtedy nie powinni płacić?
  To my was utrzymujemy gdyby Walker i ja przestaliśmy pisać to pisalibyście sami ze sobą i kto by wam płacił?
  A tu wasz idol w akcji
  https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig
  Wytłumacz mi jak stara rura może mnie utrzymywać? Patrzę do drugiego pokoju i widzę piekną kobietę, a nie rurę z problemami wspominającą z rozrzewnieniem PRL.
Pokaż więcej komentarzy