Maggie_Brown

Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

 • 17.04.2019 - 11:42
  Ciekawy temat.
  Ostatnio dowiedziałam się, że protoplasta rodziny Zollow, Fryderyk Wilhelm Zoll, prapradziadek m.in. prof. Andrzeja Zolla był burmistrzem Myślenic w latach 20 XIX w. Jego odrestaurowany nagrobek można zobaczyć na cmentarzu przy kościółku w Myślenicach.

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 16.01.2019 - 17:25
  [cytat=Mysleniczanin007]Pewnie że ogromna różnica, dla rodziców tych dziewczyn to tragedia - zamknięte w pokoju bez wyjścia w przerażeniu i panice dusiły się wszystkie razem nie mogąc sobie pomóc, dla Ciebie to tylko news?

  Nie, to była wstrząsająca wiadomość. Jednak to nie było zabójstwo powodowane nienawiścią.

  Zatrzymaj oddech na dwie minuty a później porozmawiamy o Twoich wrażeniach. Prezydent nic nie znaczącego dla Ciebie miasta zostaje zamordowany i jest to dla Ciebie tragedia bo był z PO? Bo nożem w telewizji? Bo osoba publiczna? Bo morderca "był z PIS'u"?

  Akurat Gdańsk jest dla mnie znaczącym miastem. Nie ważne skąd, z jakiej opcji politycznej był jego prezydent. Gdyby zamiast Adamowicza zamordowano Kaczyńskiego z podobnych pobudek, z nienawiścią i obłędem, także uznałabym to za tragedię i przyznała, że mowa nienawiści prowadzi właśnie do tak drastycznych posunięć jeśli nie powie się temu stop. W życiu nie nazwałabym tego "egzekucją", a wyrażenie, że to była egzekucja "ku przestrodze"bliskie jest myśleniu psychopatów.
 • 16.01.2019 - 14:10
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Co trzydzieści sekund ginie człowiek i nikt nie robi z tego problemu. Adamowicz został publicznie zlikwidowany, tak nie boję się użyć tego słowa - publiczna egzekucja ku przestrodze. Taki mamy w kraju klimat. I nie chodziło tu o "nienawiść" bo to jest pięknie wymyślony slogan na którym "jadą" teraz "celebryci" właśnie tłukąc temat w celach politycznych.
  Jakoś myślenickie Jurki i "spółka" nie palili zniczy jak pięć nastolatek zginęło w "Escape Roomie"?!!! A co to mniejsza tragedia? Nawet matematyczna kalkulacja przebija Adamowicza (pięć do jednego) I każdy z Was "przeskrolował" na inne wiadomości dnia. Dlaczego? Bo nie da się z tego zrobić polityczego happeningu? Bo kogo za to "nienawidzić"??!
  Bo wina Tuska czy Kaczora?
  Popatrzcie na siebie, sami jesteście pełni nienawiści a wytykacie ją wszystkim "innym".
  Adamowicz został ZAMORDOWANY na oczach ludzi, a morderca obwiniał PO! W Escape Roomie wybuchł pożar i na skutek zaniedbań doszło do tragedii, to ogromna różnica. Podobnie jak na skutek wypadków giną setki ludzi dziennie. Świadomość, że ludzie dokonują takich okrutnych czynów celowo, kierowani nienawiścią jest tu przerażająca.

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

 • 15.01.2019 - 11:38
  Rutger napisał/a:
  Oglądnijcie to https://www.salon24.pl/u/nieboszczyk/799864,dlaczego-odsetki-z-wosp-ida-na-woodstock aż obrzydzenie bierze na cały ten wośp Nie utrzymuje i nie będę utrzymywał łowsika i cały ten wośp , najbardziej żal tych zmarzniętych nieświadomych dzieci co wystają z puszkami i tych naiwnych co nawet ostatni grosz rzucają łowsikowi!
  Mam to gdzieś gdzie idą odsetki. WOŚP to organizacja, której efekty są najbardziej namacalne spośród wszystkich innych akcji charytatywnych jakie znam. Przejdź się po szpitalach i popytaj lub podpatrz ile sprzętu ratującego życie kupili. Daleko szukać nie trzeba.

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

Etiopia - czy warto?

 • 03.08.2018 - 13:30
  Jeśli tylko to nie kryptoreklama, to raczej szukałabym odpowiedzi na forach podróżniczych aby poznać specyfikę podróży po Etiopii. W przeciwnym razie przeciętny Myśleniczanin każe Ci się puknąć w głowę i jechać np do Chorwacji.
  PS. Lub do Paryża jak wyżej :)

Myślenice: Protest przed sądem. Mieszkańcy przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym

 • 21.07.2017 - 21:06
  kieroffca napisał/a:
  Wstyd to ze po ryjach nie dostali od prawdziwych Myśleniczan !!!!!
  A ty gdzie byłeś? Masz odwagę, to wyjdz pod sąd. Kogo najpierw uderzysz? Może pierwszą z brzegu panią? Przynajmniej łatwo przyjdzie. Może jakiegoś nastolatka? Może w końcu kogoś równego sobie wiekiem i posturą?
  Za co będziesz walić po ryjach? Za odmienny światopogląd?

  Jedz Waść na wschód. Tam taki zamordyzm preferują. Niestety dzięki podobnie myslącym, Polska zmierza włąśnie w tym kierunku.
  Jak już będziesz na Wschodzie, to nie zapomnij myśleć tak jak Ci każą, inaczej także w ryj dostaniesz.
 • 21.07.2017 - 15:10
  Tiger72 napisał/a:
  "Poczynania Pisu w sprawie sądownictwa zrobi z nas Białoruś."-Uzasadnij własne zdanie
  Do Tigera72, bez elaboracji na ten temat, poczynania PiSu to mentalny wschód, taki jak w Białorusi czy putinowskiej Rosji. Łukaszenka wielokrotnie złamał konstytucję w 1994 roku m. in. Sąd Konstytucyjny został tam zupełnie podporzędkowany prezydentowi.
  Polecam także relacje Białorusina, który widzi wiele analogii między tym co stało się na Białorusi a tym, co obecnie dzieje się w Polsce.

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22127506,opozycjonista-z-bialorusi-kochani-polacy-walczcie-jeszcze.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta
 • 19.07.2017 - 11:26
  Brawa dla Myślących, którym nie jest obojetny los demokracji w naszym kraju!

  Rozumiem, można mieć różne poglądy polityczne i to całkiem naturalne, ale brak podstawowych umiejetności komunikacyjch, zamknięcie się na debatę (jedynie słuszna racja jest nasza, a kto się z nami nie zgadza, ten przeciwko nas, zdrajca!). Drodzy PiSowcy, czy to Wam czegos z historii nie przypomina? Obudzcie się, niemożliwe, że aż tak jesteście zaślepieni kultem prezesa.

  Polecam lekturę, stanowisko dziekanów wydziałów prawa w sprawie poselskiego projektu ustawy o SN.

  http://www.wpia.uj.edu.pl/documents/41601/134649353/Stanowisko+dziekan%C3%B3w_projekt+ustawy+o+SN.pdf/085fec03-5b19-47e6-ae53-2b2d32bcdc72

  Czy takie autorytety także obrazicie? Czy na prawdę nie można rzeczowo porozmawiać? Przykry jest poziom dyskusji z sympatykami PiSu, którzy we wszystkich Polakach mających odmienne zdanie widzą "wieprze u koryta" i "sbeków" i "lewaków." No tak, ale gdy nie ma się argumentów, to poziom dyskusji sięga dna i to sami sobie wystawiacie świedectwo. Poczynania Pisu w sprawie sądownictwa zrobi z nas Białoruś.

  I nie jestem ani "lewakiem", ani z PO, ani z Nowoczesnej. SB tez nie, bo to nie moje czasy więc oszczędzcie sobie epitetów.

Kocham PiS

 • 11.03.2017 - 21:58
  Walker84 napisał/a:
  A nie jest ? Niemiecko - Francuski kandydat. Jak go Rząd państwa z którego ma obywatelstwo oficjalnie nie popiera a Angela tak to czyj to jest kandydat ?
  Walker, 1:27! Nawet Orban, cała Grupa Wyszehradzka, nie chce wikłać się w PiSowy obłęd na europejskiej arenie. Argument dotyczący rządu jest niepoważny, tak jak sam chory rząd. Proponuję poczytać europejską prasę, i to nie tylko zachodnią, aby wyrobić sobie zdanie na temat PiSu. Mam nadzieję, że klapki szybko spadną z oczu.
 • 10.03.2017 - 10:36
  Spojrzałam z ciekawości na TVP INfo, sukces Tuska opatrzyli podpisem "niemiecki sukces"!
  Wygląda na to ,że dla PiSu tylko "the sky is the limit"

Michał Płachta z Myślenic finalistą Sony World Photography Awards 2017

 • 10.03.2017 - 17:54
  Maggie_Brown napisał/a:
  Minusy są za co? Nie podoba się czy może sukces Myśleniczanina kuje w oczy?
  oczywiście kłuje nie kuje
 • 10.03.2017 - 14:08
  Minusy są za co? Nie podoba się czy może sukces Myśleniczanina kuje w oczy?
 • 10.03.2017 - 10:26
  Zdjęcie rewelacyjne! Gratulacje!

Myślenice: W tym roku lodowisko powstanie w Parku Jordana

 • 04.12.2016 - 20:56
  lodowisko wraca na stare miejsce i bardzo dobrze!

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • 06.10.2016 - 11:54
  Bolek napisał/a:


  Już jest tak jak przewidywałem, PIS odrzucił projekt ustawy obywatelskiej, więc PO zaczęło ich atakować
  Pawłowicz sypnęła kto upoważnia PIS:

  http://natemat.pl/191617,z-ochrony-zycia-nie-rezygnujemy-pawlowicz-zapowiada-projekt-pis-ktory-wyeliminuje-90-aborcji-w-polsce
 • 05.10.2016 - 10:45
  Nie chce mi się czytać tych wszystkich bezsensownych argumentów konserwatystów.

  Chce tylko dodać, że jestem dumna z Myśleniczanek, które utworzyły tę ponad stuosobową grupę, bo trzeba mieć jaja, aby zdobyć się na takie wystąpienie pokazując swoją twarz w małym miasteczku . A gdzie Wy, krytycy czarnego protestu, byliście w tym czasie? Może warto było pokazać swoją twarz " w obronie życia", a nie anonimowo pisząc hiperkrytyczne bzdury o ratowaniu życia?

  Kto z was poświęciłby życie swojej żony, siostry, szczęśliwej matki dwójki małych dzieci, dla ratowania słabo rokującego lub kalekiego płodu?
  Jakiego wsparcia udzielacie kobiecie opuszczonej przez męża, zajmującej się kalekim dzieckiem?
  Kto z Was zaadoptuje kalekie dziecko-roslinkę?
 • 02.10.2016 - 23:29
  Lukaszz napisał/a:
  Dziewczyny jestem z Wami ! Facet.

  Wyobraźcie sobie młodą, zdesperowaną dziewczynę, która nie chce mieć dziecka. Wyobraźcie sobie, że zaraz po zrobieniu testu zgłasza się do szpitala, legalnie. Wyobraźcie sobie lekarza, który wyjaśnia jej wszystkie za i przeciw, psychologa, który z nią rozmowa, pielęgniarki, które podrzucają ulotki o oknach życia, organizacje które obiecują pomoc. I ta dziewczyna uznaje jednak, że może warto.

  Ale nie uzna, bo dzięki wszystkim baranom wspierającym ustawę, dziewczyna nie pójdzie do szpitala, tylko do prywaciarza po godzinach, który zamiast rozmowy, wywrze presję żeby mu się zgadzał hajs. W najlepszym wypadku pojedzie za granicę, gdzie nikt o nic nie spyta.
  Do jasnej cholery, jeśli ten marsz nie jest pro-life, to już nie wiem co jest.
  To bardzo prawdopodobny scenariusz. Jeden z wielu. Jest to także marsz w obronie życia, zdrowia kobiet i wolności wyboru.
 • 02.10.2016 - 22:32
  Super! Czy jest to jeszcze gdzieś ogłoszone?
  Będzie to wymagało trochę odwagi w naszym prawicowym miasteczku. Trzymam kciuki!

Myślenice: Ścieżka rowerowa powstanie przy korycie Bysinki

 • 02.10.2016 - 22:27
  Świetna trasa, super pomysł! Myślę, że dzieci uczęszczające do szkół średnich czy szkoły muzycznej także skorzystają jeśli wsiądą na rowery!

"Dobra zmiana" PiS

 • 28.04.2016 - 16:43
  Kibel z Vegi napisał/a:
  Wyborca PO? Wiesz co, zeby miec mgr koniecznie trzeba miec podstawowe :)
  Serio??? :D W takim razie dobitniej to powiem, bo aluzja nie została zrozumiana. Niektórym brak ogłady, klasy i umiejętności prowadzenia dyskusji na poziomie. Po prostu jad się jątrzy ustami. Tego nie da się "załatwić" wykształceniem.

  Zastanawia mnie to wszechobecne wrzucanie wszystkich przeciwników PiSu do worka PO. Otóż gdzieś mam PO i nie będę się grzebać w przeszłości, natomiast bulwersuje mnie to, że PiS kieruje Polskę w stronę autokracji i ma gdzieś poszanowanie zasad demokracji stosując metody wprost z PRLu.

  Niech sobie pobędzie to PiS kilka lat, inaczej ludzie nie zrozumieją w jakim kierunku to idzie. Szkoda tylko zrujnowanej i zadłużonej Polski.
 • 28.04.2016 - 14:00
  Kibel z Vegi napisał/a:

  Ps2. Tak mam mgr
  Nawet jeśli masz wyższe wykształcenie (choc trudno w to uwierzyć), to zdecydowanie brak ci podstawowego
 • 25.04.2016 - 10:09
  Lukaszz napisał/a:
  Czy zatem uczciwym jest aby ci ludzie nazywali sie katolikami? Bóg nie głosił mowy nienawiści a oni robią to cały czas.
  Myślę, że PiSowcy utworzyli swoisty rodzaj prawicowo-radykalno-ordodoksyjno-polskich katolików. Na szczęscie, nie wszyscy katolicy to łykają I patrzą krytycznie na na takiego rodzaju katolicyzm, choćby Tygodnik Powszechny, choc niemal wyklęty przez ortodoksów.
 • 24.04.2016 - 22:57
  PiS nienawidzi UE, Rusków, Żydów. Nienawidzą komuchów i każdego kto ośmieli się mieć inne zdanie. Nie spoczną dopóki nie rozliczą, nie ukarają i nie podzielą na "lepszych" czyli z nimi, na "gorszych" tych odmiennego zdania. Mowa nienawiści. Zero tolerancji.
  PO było fatalne ale żeby wybrać PiS jako alternatywę?

  Zachwiane fundamentów demokratycznych to pierwszy krok w stronę totalitaryzmu.

  Smutne, że to nasze miasteczko jest takie PiSowe.

In Vitro & aborcja

 • 24.04.2016 - 22:43
  bono napisał/a:
  Annapolis-


  - "Głosowałyście na PiS no to, co narzekacie? Rodzić, brać co wam dają i siedzieć cicho.
  To dopiero początki "dobrej zmiany".

  - "Babę należy trzymać krótko. Musi znać swoje miejsce w szeregu. Jak jej radość sprawia obcowanie z mężczyzną, musi wiedzieć o konsekwencjach. Żadna aborcja. Niech zabije swoje pożądanie a nie dziecko które jej wniósł partner."

  Myślałem, że wywołam dyskusję kobiet, ale odezwał się tylko
  "święty" sh_ama, pisząc obraźliwy dla was tekst:
  Oburzenie wywołałeś ale nie potraktowałam tego zapełnienie poważnie i nie chciało mi się wdawać w takie dyskusje :)
 • 21.04.2016 - 8:32
  Przeczytałam dzisiaj taki post Henryki Krzywonos, podpisuje sie rękami i nogami:

  "A teraz parę słów na temat aborcji. Parę razy wypowiadałam się na ten temat gdy dochodziliśmy do konsensusu . Ja sama nigdy nie poddałabym się aborcji!, ale wiem , że łatwo się tak mówi dopóki , nie zostało się zgwałconym. Łatwo wydaje się wyroki na ten temat dopóki nie urodzimy chorego dziecka od którego inni odwracają głowę na ulicy. Dopóki nie będziemy musieli poświęcić całego swojego czasu na pielęgnację człowieka , który nigdy nie powie do nas ani jednego słowa przez całe swoje życie. A co się stanie po naszym odejściu? Kto zajmie nasze miejsce? Łatwo zabrać ludziom wolność! bo tak nazywa się zachowanie Rządu. Każda kobieta ma takie prawo żeby decydować o sobie! o tym co w jej życiu się zdarzy i jaką wtedy musi podjąć decyzję to do niej należy wybór!! Nie ma nikt prawa robić tego w jej imieniu. Teraz chcą decydować ludzie , którzy nie mają bladego pojęcia co czuje kobieta gdy staje przed takim wyborem. Pamiętam, że kilka lat temu matka wyczerpana opieką już nad dorosłym synem prosiła dla niego o eutanazję. Aby nigdy żadna kobieta nie musiała tego robić. Tego wszystkim Państwu życzę. Uważam , że nikt nie ma prawa bawić się w Pana Boga i osądzać innych."

  Swoją drogą, podobno to kobiety o prawicowych poglądach najczęsciej poddają się aborcji.
 • 21.04.2016 - 8:28
  Przeczytałam dzisiaj taki post Henryki Krzywonos, podpisuje sie rękami i nogami:

  "A teraz parę słów na temat aborcji. Parę razy wypowiadałam się na ten temat gdy dochodziliśmy do konsensusu . Ja sama nigdy nie poddałabym się aborcji!, ale wiem , że łatwo się tak mówi dopóki , nie zostało się zgwałconym. Łatwo wydaje się wyroki na ten temat dopóki nie urodzimy chorego dziecka od którego inni odwracają głowę na ulicy. Dopóki nie będziemy musieli poświęcić całego swojego czasu na pielęgnację człowieka , który nigdy nie powie do nas ani jednego słowa przez całe swoje życie. A co się stanie po naszym odejściu? Kto zajmie nasze miejsce? Łatwo zabrać ludziom wolność! bo tak nazywa się zachowanie Rządu. Każda kobieta ma takie prawo żeby decydować o sobie! o tym co w jej życiu się zdarzy i jaką wtedy musi podjąć decyzję to do niej należy wybór!! Nie ma nikt prawa robić tego w jej imieniu. Teraz chcą decydować ludzie , którzy nie mają bladego pojęcia co czuje kobieta gdy staje przed takim wyborem. Pamiętam, że kilka lat temu matka wyczerpana opieką już nad dorosłym synem prosiła dla niego o eutanazję. Aby nigdy żadna kobieta nie musiała tego robić. Tego wszystkim Państwu życzę. Uważam , że nikt nie ma prawa bawić się w Pana Boga i osądzać innych."

  Swoją drogą, podobno to kobiety o prawicowych poglądach najczęsciej poddają się aborcji.
 • 18.04.2016 - 10:01
  sh_ma napisał/a:
  i kosztów "procedury medycznej". Właśnie dlatego ze mało opłacalne jest zapładnianie tylko jednej komórki to jest to nierealne. Powtarzam po raz bodajże trzeci. Sama tłumaczysz dlaczego zapładnianie tylko jednej komórki jest nierealne i robisz to pięciokrotnie lepiej niż ja bym potrafił.
  Tu się nigdy nie porozumiemy. Jeśli ktoś będzie kalkulował, będzie to po prostu bardziej kosztowne. Jednak wciąż jest to do przeprowadzenia wiec trudno skreślać tym sposobem całą metodę.
 • 18.04.2016 - 9:54
  sh_ma napisał/a:
  albo raczej pomyśleli o adopcji. O tym nikt wprost tutaj nie powiedział, a w sposób troszkę ukryty Ty o tym wspomniałaś pisząc:
  Tylko po co zwiększać liczbę dzieci oczekujących na adopcję, skoro i tak trudno znaleźć rodziców dla tych co się już urodzili.

  Czy nie jest czasem tak, że łatwiej wystarać się o in-vitro które kosztuje bardzo dużo kasy, niż adoptować dziecko? A jeżeli tak jest,to czy to nie jest wielkim paradoksem?
  Mało znasz realia. Noworodki i małe dzieci "rozchodzą" sie jak ciepłe bułeczki, nie mówiać już o adopcji zarodków. Jest więcej chętnych aby wziąć takie maluszki, niż samych dzieci (chyba, że sytuacja prawna dzieci jest niewyregulowana więc takich dzieci wziąć nie można).
  Niestety domy dziecka pełne są starszych dzieci, często pokrzywdzonych przez los, ze zranioną psychiką. Takich często nikt nie bierze.
 • 15.04.2016 - 20:14
  Takie tam na temat hipokryzji w sprawie aborcji

  https://www.youtube.com/watch?v=E5zLR_5cGtA
Pokaż więcej komentarzy