kibic111

Rewitalizacja Centrum Myślenic: Teren wokół kościoła odnowiony. Jak wam się podoba? [SONDAŻ]

 • Wczoraj 13:36
  zapomniałbym o "pięknie" wkomponowanej skrzynce elektrycznej na filarze arkad - majstersztyk.
  Jak wspomniałem "betonowy plac" ciekawe jak się będzie spisywał w trakcie deszczu (studzienek jest kilka lecz musi do nich woda dopłynąć ".
 • Wczoraj 11:03
  płasko, ładnie, wygodnie -plus
  za duzo kamienia, za mało zieleni,trawy taka "betonowa pustynia" - minus

Nauczyciele

 • 21.04.2019 - 23:34
  Ps. Do sumienia nauczycieli. Czy nauczyciel WF , biologii, plastyki fizyki, historii ekonomiki .... Etc. Jest równy? Czy powinien zarabiać od np zaangażowani a?
 • 21.04.2019 - 23:27
  Kra kra kra ćwir ćwir ćwir . Tu nie Naród tylko. Zbir.
  Dlaczego nauczyciele strajkują?
  Chcą pieniędzy.
  Dlaczego nie porzucić socjalizm (np. karta nauczyciela) i dać im zarobić adekwatnie do wymagań rynkowych?
 • 21.04.2019 - 9:07
  Dlaczego w rozmowie o strajku nauczycieli , nagle podmiotami stają się politycy, opcje polityczne, Kościół, świnie + etc. Czy tak naprawdę nie jest to kolejny powód do gó..oburzy politycznej i wcale nie chodzi o nauczycieli?
 • 21.04.2019 - 0:36
  "prawo do strajku" chyba jedno z najgłupszych praw jakie ostatnio są "modne". Czym różni się ( patrząc na rynek pracy) praca nauczyciela od spawacza, rolnika, pisarza, sprzedawcy, pielęgniarki, pilota, itd. Dlaczego jeśli ślusarz jest kiepski to albo się przebranżowi i robi co umie albo nie zarabia? Niestety w naszym systemie to jak już się dostaniesz do szkoły to "złapał Pana Boga za nogi" i mam już spokój do emerytury a jak nie to strajk. Niestety tak to nie działa w normalnym świecie.
  Nauczyciel (nie tylko przez nich, ale również chore standardy i przepisy ) nie jest wzorem, przykładem czy ikoną jak to powinno być. Teraz nauczyciel to ktoś co czasem przeszkadza dzieciom w codziennej nauce. Nie wątpię, że nauczyciele powinni zarabiać "inaczej"(chodzi o wszystkie przywileje, bo pokazywane są tylko minusy ich pracy ), jednak Nauczycielami kilkadziesiąt lat temu byli ludzie wyjątkowi czasami zapamiętani przez pokolenia, teraz ... Do dopowiedzenia...

Fontanna Vistula

 • 20.04.2019 - 23:32
  Studnie to jeszcze do niedawna działały (może jeszcze kilka działa, były dwa typy takie zielone z rączką i małe czarne - niestety nie znam się na tym). Z tego co pamiętam to były koło szkoły trójki, strażnicy, kościółka,nad rynkiem. (Snopki słomy w zimie były fajne jak zamarzły )
 • 18.04.2019 - 10:57
  Prośba tylko drodzy bono i Vivaldi(oraz inni zainteresowani losami historycznymi i przyszłymi fontanny) o nie toczenie tu wojny jak pod innymi postami :D
  Jedni pamiętają drudzy nie ale usczypliwości to pod postami politycznymi :)
  Taki mały dobry uczynek przed Świętami
 • 17.04.2019 - 18:30
  Widzę, że nie tylko ja mam wspomnienia z tego miejsca. Może ktoś sobie o nim przypomni.
 • 17.04.2019 - 11:13
  Na przeciwko sądu jest zapuszczona fontanna z napisem "Vistula Miastu" czy jakos tak.
  Nie wiem kto jest właścicielem reliktu z poprzedniej epoki ale pamiętam jak jeszcze działała. Ciekawe czy ktoś ją odnowi i będzie działać. taka mała atrakcja przy spacerze z miasta na zarabie mogła by być ciekawa.

  Kto nie wie o co chodzi :
  https://www.google.pl/maps/@49.8311934,19.9432022,3a,75y,271.09h,84.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1si1xaQDD7FAdhQ99sGXIfvw!2e0!7i13312!8i6656

Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 • 17.04.2019 - 11:06
  Wyciąganie takich "pierdół" tylko świadczy o poziomie osób piszących posty. Byle co, byle się dopierdzielić.
  Dla mnie humorystyczny filmik.
  Jeśli ktoś czuje się obrażony, że kobieta ma inne kształty niż mężczyzna, to szkoda czasu na polemikę (niestety ludzie się różnią :) ). Byli już w historii tacy co rzeźbom obcinali to i owo, gdyż w oczy nie mogły znieść tego zgorszenia :)

  PS.
  Zwolnienie Pana Lemaniaka to sprawa czysty polityczna.

Myślenice: Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • 26.03.2019 - 7:56
  To może zrobić płatny parking od 7-18 ale wyznaczyć strefę przy szkole (szkołach) 15 minut darmowych w godzinach przywożenia i odbierania dzieci.

Myślenice: Nie ma chodnika, nie ma przejścia. Na ul. Sobieskiego jest kłopot. Jak go rozwiązać?

 • 21.03.2019 - 10:19
  jagerti napisał/a:
  Pani/e kibic111 prośba o pisanie z użyciem chociażby znaków interpunkcyjnych i o budowanie zrozumiałych zdań, wtedy każdemu będzie łatwiej zrozumieć co Pan/i ma na myśli. Powyższy artykuł i wypowiedzi dotyczą ul. Sobieskiego, więc nie wiem jakim cudem miałam się, domyślić że żali się Pan/i odnośnie sytuacji w innym miejscu.... Proszę stworzyć osobną dyskusję na temat bloku na Pana/i ulicy a nie zaśmiecać tego wątku, skoro poza obrażaniem innych nie ma Pan/i nic mądrego do powiedzenia w kwestii bezpieczeństwa na ul. Sobieskiego.
  Mogę prosić o cytat, którym poczuła się pani obrażona??

  Wracając do wypowiedzi dotyczącej ulicy Sobieskiego, to w każdym moim poście pojawia się informacja o nie wywiązywaniu się inwestorów z założeń projektowych(oraz akceptacji i odbioró przez urzędników), więc uważam dyskusję jak najbardziej na temat, aczkolwiek rozwiniętą na szerszy problem zauważalny w Myślenicach.
  Niestety płacą za to osoby które, jak mniemam np. pani, zakupiły mieszkanie w takiej inwestycji.
  Jeśli można w takim razie prosić o informację:
  Czy kupując mieszkanie w tej lokalizacji ( tak przypuszczam ponieważ domy poniżej jak i powyżej (okolice Orlen) mają dostęp do chodnika i przejścia) nie miała pani świadomości ze chodnika nie ma? Czy może była pani wprowadzona w błąd że chodnik będzie a dalej go nie ma ??
 • 20.03.2019 - 15:26
  jagerti napisał/a:
  Jeśli chodzi o ul. Sobieskiego Pani/e kibic111, to nie ma tam żadnego bloku bez wydzielonego parkingu dla mieszkańców. A ludzie zastawiający wjazdy to klienci gabinetów lekarskich znajdujących się na tej ulicy. Proszę o nie sianie nie potwierdzonych plotek.
  prośba o czytanie ze zrozumieniem - najlepiej z zachowaniem ciągłości postów ( w szczególności powiązanych)
 • 20.03.2019 - 14:04
  jagerti napisał/a:
  . kibic111 ciekawe co powstało pierwsze twój dom czy też blok czy super wypasiona droga z chodnikiem obok niego. Ludzie budują się tam gdzie mają działkę, więc nie komentuj proszę.
  Odpowiadajac - była droga z chodnikiem później mój dom a aktualnie wybudowany blok bez parkingu i ludzie notorycznie zastawiają mój wyjaz gdzie ustawiony jest na zakaz parkowania ( ustawiony przez zarządce drogi.

  służbista napisał/a:
  "rolę inwestora, który zgodnie z przepisami na etapie projektowania inwestycji, powinien uwzględnić warunki drogowe oraz zabezpieczenie i obsługę komunikacyjną realizowanej przez siebie inwestycji – w tym przypadku bloków przy ul. Sobieskiego. "
  Sytauacja wygląda tak ze inwestor (nie tylko ten) w jakiś sposób otrzymuje zezwolenia i odbiory a nie realizuje tego co jest w jego obowiązku.
  Po sprzedaży mieszkań ma wyrąbane na to co się dzieje .
 • 20.03.2019 - 10:17
  Ja się pytam kto dał pozwolenie na budowę blokowiska w tym(i innych ) miejscu ??
  Jeśli nie ma możliwości dojścia do posesji(brak chodnika).
  Ostatnia moda na deweloperkę w każdym możliwym miejscu.
  Budują nie bacząc na to że nie ma jak dojść bezpiecznie, nie ma gdzie zaparkować( mieszkańcy nowych budynków parkują gdzie popadnie blokując chodniki - nie wiem czy nie wykupują miejsc parkingowych, z wygody, czy mają więcej aut ). Budynki zasłąniają już istniejące mniejsze domy, mieszkania. Część z nich i tak stoi pustych i nikt ich nie kupuje (moja opinia patrząc na naklejki na oknach budynków z napisami ostatnie wolne mieszkania ).

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 04.02.2019 - 11:54
  "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

  Tak wygląda polityka, w szczególności ostatnich lat w Polsce . Nie zależnie czy szczebel lokalny czy centralny.
 • 04.02.2019 - 11:38
  obserwator 3 napisał/a:
  Radni powinni siedzieć alfabetycznie a nie dzielić się w różne grupy. Nie życzę sobie aby radny PiS na którego głosowałem siedział w swoim towarzystwie lecz przeciwnie powinien siedzieć pomiędzy wrogi aby zmieniać ich poglądy na jedyne słuszne. W ten sposób powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz nad tą owczarnią Burmistrz.
  Alfabetycznie to może nie bo zaraz by zmieniali nazwiska z przedrostkiem A :)
  Może przed następną radą ponumerowąć miejsca i każdy wchodzący losuje sobie miejsce.
  Można by losować co radę - czasu nie wydłuży a za każdym razem każdy siedział by gdzie indziej :)
  Dodatkowo była by zabawa dla gawiedźi z każdej ze stron - w końcu jak bawią się w przedszkole to czemu nie

Burmistrz apeluje do radnych o wycofanie poprawek w budżecie. Mówi o „zaciskaniu pasa”

 • 29.01.2019 - 22:13
  Czy zaniechania w tematach infrastruktury szkół jest gdzieś do wglądu ?
  Ps1. Czy reaktywacja SP1 nie będzie wagała dodatkowych nie uwzględnionych w budżecie inwestycji ?
  Ps.2 Szatnie w SP2 chyba wyglądały tak samo za czasów kiedy pan Burmistrz do niej uczęszczał więc faktycznie można by to zmienić, tylko czy od tego czasu zmieniły się znacząco przepisy BHP w tej kwestii?
  Ps3. Czy niedoszacowanie muzeum będzie rozliczone ? Tzn. dlaczego wstepne dofinansowanie MiG Myślenice miało być 50% vs finalne?

Członkowie Oddziału Terytorialnego „Halniak” wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej

 • 23.12.2018 - 15:56
  "96. Żołnierz – mężczyzna, ma mieć krótko ostrzyżone włosy i ogoloną
  twarz. Może mieć krótko przystrzyżone wąsy. Krótko przystrzyżoną brodę może
  nosić ze względu na wskazania lekarza odnotowane pisemnie lub za zgodą
  dowódcy jednostki wojskowej."

Orzeł Myślenice ma 70 lat: "Piękny lot jednego z wielu orłów" w filmowej historii klubu

 • 29.11.2018 - 22:02
  Film rewelacja. Fajnie że dużo akcentów nie tylko historia Orla ale równiez i historii Dalinu. Zdjecia historyczne, montaż, Lektor ... Czytał Tomasz Knapik - klasa. Oby myślenicki sport rósł w siłę. 100 lat i Zawsze Razem -MYŚLENICE

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • 20.11.2018 - 19:44
  cygnus napisał/a:
  A dlaczego nie może być tak pięknie...... burmistrz współpracuje z radnymi, radni z burmistrzem. Nie ma zgrzytów politycznych, nie ma kłótni kto z pisu kto z po, a kto z kgb. Współpracują, bo zależy im na dobru i rozwoju gminy, miasta, wsi.
  Jak byłeś mały to pewnie bawiłeś się w piaskownicy. Tam jest taki etap w życiu dziecka, ze chce mieć wszystkie zabawki dla siebie. Nie ważne czy umie się nimi bawić czy potrzebuje wszystkie wiaderka i łopatki na raz. Później dzieci uczą się że można się dzielić i razem budować zamki. Niestety z niewiadomych przyczyn stan pierwszy powraca kiedy człowiek zabiera się za polityke. Dotyczy większości naszych aktualnych polityków:)
 • 20.11.2018 - 10:14
  teoretycznie rozważmy :-
  1.)Sytuacja bieżąca - Pani Ambroży jest w "totalnej opozycji - układa się z K.Ostrowskiego" wg Pis ( nawet nie zaczeli współpracować) za to wg K. Ostrowskiego mają wpływ na działania RM i burmistrza, przez co KBU moze forsować projekty swoje i popierać zarówno niektóre RM jak i burmistrza w zależności co jest bardziej po ich myśli
  2.)Pani Ambroży głosuje za kandydatami PiS - komitet bez układów "układa się z PiS" i mamy "totelne rządy jednego układu PiS" - można to nazwać inaczej - wtedy PiS mówiło by, że się wygrało wybory "totalnie" ale K bez ukłądó już nie był by w układzie tylko koalicjantem ... - KBU miałby wtedy wpływ na ochłapy ze stołu burmistrza i koalicji PiS natomiast K.Ostrowskiego byłby jak PiS za poprzedniej kadencji ( "chodził i jojcył a nic nie robił bo się nie da a pieniadze brał".
  3.) Pani Ambroży głosuje na swoją kondydaturę i przegrywa każde starcie w ilości 9/10 do 2 - nie ma wpływu na nic chyba że zgodnie z wolą PiS lub K.Ostrowskiego ale pozostaje jako "mała opozycja" i za 5 lat idzie do wyboró nic nie zrobiłą ale nie weszłam w układy.

  Oj zapowiada się ciekawie ale nie za szczęśliwie. Obawiam się słów, które napisałem jakiś czas temu:
  za pięć lat J.Szlachetka podsumowując kadencję (jeśli nie dogada się z RM) Przybyłem, wybory wygrałem ale nic nie udało się z planu zrealizować bo "totalna opozycja w postaci K.Ostrowskiego i K.bez układów" blokowała wszystko.

Jarosław Szlachetka: Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic

 • 09.11.2018 - 8:59
  Dajcie szanse nowemu burmistrzowi. Ma teraz 5 lat działania. Mam tylko nadzieję, że na końcu kadenceji nie będzie tłumaczenia, iż nie udało się zrobić bo "przez osiem(15) ostatnich lat Polki(Myśleniczanki) i Poalcy (Myśleniczanie)"...

Wybory Samorządowe 2018: Pełne wyniki do Rady Miasta i Gminy Myślenice

 • 23.10.2018 - 22:35
  Czyli Myślenice tracą poselstwo ? Kto będzie w sejmie?

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

 • 22.10.2018 - 9:16
  Lukaszz napisał/a:
  Podsumuje tak : jedna kasta zastąpiła drugą. Wyleczylismy organizm z cholery , zachorowalismy na dżume. Co gorsze? Jedno i drugie to porażka Myślenic.
  Ale czego się spodziewałeś?
  Teraz trzeba czekać i rozliczyć po zakończeniu kadencji.

Wybory Samorządowe 2018: Mocna końcówka kampanii. Poseł odpowiada na film internauty

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

 • 18.10.2018 - 22:22
  Vivaldi napisał/a:
  https://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo
  Cudowne podsumowanie...
  Marzy mi się kandydat który obwieści. Najpierw zadbam o siebie rodzinę i kolegów ale jak się ułoży to nie będę pazerny ponad stan dalej i będę działał dla ciebie obywatelu. Żeby wszystkim było lepiej.
 • 18.10.2018 - 14:01
  Bagietka napisał/a:
  Zrozumiesz jak chcesz.
  Faktem jest, że od debaty organizowanej przez Radio Kraków uciekł Halek.
  Ale propozycja debaty pomijając zamiłowanie do Radia Kraków posła,padła przed ogłoszeniem wszystkich kandydatów. Czyli poseł zdyskryminowal Ambroży na starcie. Nie ładnie z jego strony.
Pokaż więcej komentarzy