kibic111

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

 • Wczoraj 22:22
  Vivaldi napisał/a:
  https://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo
  Cudowne podsumowanie...
  Marzy mi się kandydat który obwieści. Najpierw zadbam o siebie rodzinę i kolegów ale jak się ułoży to nie będę pazerny ponad stan dalej i będę działał dla ciebie obywatelu. Żeby wszystkim było lepiej.
 • Wczoraj 14:01
  Bagietka napisał/a:
  Zrozumiesz jak chcesz.
  Faktem jest, że od debaty organizowanej przez Radio Kraków uciekł Halek.
  Ale propozycja debaty pomijając zamiłowanie do Radia Kraków posła,padła przed ogłoszeniem wszystkich kandydatów. Czyli poseł zdyskryminowal Ambroży na starcie. Nie ładnie z jego strony.
 • Wczoraj 13:47
  ale to juz Bagietka (noe dokłądnie stanowiska) już potwierdziła we wcześniejszych postach, ze wymienią ludzi na zaufanych ludzi bo tak się ponoć robi.

  Co do debaty - czyli wszyscy się zgodzili na ustalenie warunkó i chceili ją zrobić ale ktoś (jako pomysłodawca) nie zaczął organizacji - tak mam to rozumieć Bagietko ??
 • Wczoraj 13:32
  Bagietka napisał/a:
  Dlatego też nie wiem czego bał się Halek skoro Radio Kraków mogło organizować debatę na naszej hali? Przecież nigdzie nie napisałam, że miała się ona odbyć w studio co niektórzy tutaj sugerowali?

  Wtedy kiedy był rozmowa o debacie nie było jeszcze kandydatki popierającej KOD i Nowoczesną.

  Myślenickie media w większości nie są bezstronne i niezależne od władz gminy. To wystarczy.

  Ciekawe co by powiedział Ostrowski gdyby zaproponowano do prowadzenia debaty Rachonia z TVP?

  Tak Grażyna nie oponowała i to też napisałam. Przeciwny był tylko Halek & Ostrowski.
  Czy po zaproponowaniu ustalenia debaty (widziałem takiewpisy tu z listam intencyjnym od H&O) do sztabów Szlachetka,Ambroży (Ambroży odpisała) zostały podjęte próby ustalenia debaty np. z panem Rachoniem jako prowadzącym ?? czy z gruntu dabata (my mieszkańcy) została zbagatelizowana przez kandydatów ??
 • Wczoraj 13:24
  Wszyscy kandydaci mówią o otwartowci na mieszkańców a boją się publicznej debaty z udziałem publiczności ...
 • Wczoraj 11:35
  Nikt wam tyle nie da, ile ja wam obiecam :D
 • Wczoraj 9:47
  Gdzie debata ...

Wybory Samorządowe 2018

 • Wczoraj 9:36
  qleeg napisał/a:
  Taaaa, raz na cztery lata :-D Tyle że z innymi poglądami. 2014 bagietka zagorzały przeciwnik pisu i Szlachetki. 2018 fanatyczny wyznawca pisu i szlachetki. Nieźle muszą płacić w tym pisie za możliwość złamania ci kręgosłupa. :-D
  Ciekawe gdzie agitowała przed 2014 ... Strach pomyśleć o latach przed 89 :)
 • 17.10.2018 - 12:33
  Bagietka napisał/a:
  Pani Kobiałka zawsze miała poglądy prawicowe więc nic nowego. Każdy kto ją znał o tym wiedział.
  Skoro miała/ma poglądy prawicowe to dlaczego związała sę z PiSem ??

  PiS w aktualnej formie i działaiach ma tyle z prawicą co koło z kwadratem - dla mnie to Chrześcijańsko-konserwatynwna społecznie lewica.
 • 17.10.2018 - 11:43
  Moim marzeniem jest aby każdy polityk przed objęciem stołka podpisał jakąś umowę ze społeczeństwem co obiecuje - obarczoną np. poręczeniem majątkowym. Na koniec kadencji rozliczenie punkt po punkcie co się udało, czego sie nie udało. jeśli się nie udalo oddajesz równowartość obiecanej kiełbasy wyborczej. - Ale by się powietrze przeczyściło :)
 • 17.10.2018 - 10:32
  jak wracamy do historii :
  https://www.youtube.com/watch?v=rqyb5h0VCps
  Co poseł przez 4 lata zrobił w tematach którymi chiał się zająć jako burmistrz z poziomu stanowisk na których piastował stanowiska??
  Czy przez 4 lata pomógł Dalinowi ?? Przecież "znajomi królika" potrafili przekazać środki ze spółek skarbu państwa o czym pisałem w poprzednim poście...
  Nawet na meczach przez 4 lata (pomiajm czas wyborczy) się nie pojawiał.
  Temat wody wałkowany po raz wtóry - jak to jest teraz modne powiedzieć "odgrzewane kotlety" :)
  Myślenice są dla niego ważne tylko w czasie wyborów.
 • 17.10.2018 - 6:47
  Ciekawe, ciekawe ... (Niestety nie śledzę codziennie tego forum ) biorąc to pod uwagę ostatnie wpisy nabierają całkiem innego wydźwięku.
  Ludzka pamięć ulotną jest i trzeba ją wspierać. "Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm."
 • 16.10.2018 - 22:12
  Bagietka napisał/a:
  Jeżeli miałabym mieć wybór to myślę, że wolałabym mieć na miejscu teatr z prawdziwego zdarzenia niż muzeum. Teatr nie musi mieć ekipy bo nie musi działać cały czas. Podpisuje się umowy na sztuki i je wystawia. Teatr to nie to samo co scena w kinie. To całkiem inny klimat, który stwarza większe wymagania.
  Tylko w tym roku byliśmy w teatrze 6 razy i jeszcze zapowiada się przynajmniej jeden wyjazd.
  Do muzeum jeżeli ktoś naprawdę chce się wybrać idzie jeden raz i długo tam już nie zagląda co teatrom czy operom nie grozi. Ja zawsze byłam przy pełnej sali, więc to zarabia.
  Operę ludzie najczęściej marginalizują bo w niej nigdy nie byli. Opera Krakowska przy Lubicz. Polecam jeżeli ktoś nie był. Byliśmy w tym roku na dramacie Pajac. Miód na uszy.
  Fajnie, tylko jak to się ma do naszej konwersacji . . . Trochę odbiegłaś od tematu ...
 • 16.10.2018 - 18:56
  W sumie projekt strzelnica w każdym powiecie to projekt MON za rządów PiS... A Myślenice już mają i to krytą ... Poziom wyżej niż zamierzenia rządu ... Co do lotniska dla szybowców to niestety ale ukształtowanie terenu i warunki termiczne nie pozwalają ale ciekawa propozycja. Teatr ... Czemu nie w końcu kilka amatorskich jest w okolicy i jeśli by się dogadały ... Ale mozna by zagospodarować pod to np istniejący już MOKiS lub Dom parafialny im KsBylicy. Opera czy filharmonia jednak na ten czas uważam że może być ciężko zwłaszcza z odpowiednimi artystami. Na początek można by połączyć z budynkiem Teatru. Jak ktoś jest koneserem to jednak polecał bym odpowiednie obiekty. Mam jednak opinię że lepiej rozwijać społeczeństwo niż je spychać na margines pozbawiając dostęp do sztuki ogólnie rozumianej. Co do stadionu to uważam że kryty jest nie potrzebny. Aktualnie Dalin, Orzeł, Górki ze względu na poziom rozgrywkowy nie potrzebują takiego.( No chyba że ktoś zostanie prezesem Energii i po Lechii Gdańsk i Pcimiance - jedyne kluby w Polsce sponsorowane przez panstwową spółkę - tobibawanse będą to czemu nie) ale już Balon nad sztucznym czemu nie. Niestety na halę to ciężko sie zapisać że względu na ilość chętnych szczególnie w zimie. Ale za to nie rozumiem niektórych "kiełbas wyborczych "na temat starej skoczni na zarabia. Tak samo poroniony pomysł jak swego czasu tor saneczkowych na olimpiadę.
 • 16.10.2018 - 17:42
  1.Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. – myślę że jeśli byś trochę znała historię inaczej patrzyła byś na to co dzieje się w aktualnej polityce. Nie wiem czy muzeum powinno tyle kosztować bo się nie znam ale naszym obowiązkiem jest dbanie o jej zachowanie. Lepsze muzeum niż pomniki.
  2. Patrząc na rozwój sportów strzeleckich w ostatnim czasie myślę że jest to ciekawa i niespotykana opcja dla naszej miejscowości. Jeśli rządzący tylko zezwolili na szerszy dostęp do broni mogło by na pewno cieszyć się jeszcze większą popularnością.
  Ps. Pomijam już temat obronności.
  3. Jeśli mamy uchodzić i rozwijać się w kierunku turystyki to chyba normalnym jest że miasto musi zachęcić swoim wyglądem a nie straszyć.
 • 16.10.2018 - 16:03
  Bagietka napisał/a:
  Jesteś zadowolony z obecnych włodarzy Myślenic i sposobu rządzenia i wydatkowania pieniędzy? Cieszysz się z czołówki zadłużenia naszej gminy w Małopolsce?
  Na ten temat już wymieniliśmy kilka postów ( nie w tym wątku).

  Ogólnie jestem przeciwnikiem zadłużania w jakiej kolwiek formie ale jak to wspomniałaś kilka linijek wcześniej (odnośnie zadłużania budżetu Państwa) aby się rozwijać trzeba się zadłużyć.

  Trzeba przy tym po za wskaźnikiem zadłużenia, jeśli mamy być obiektywni wziąść drugi aspekt czyli rozwój.

  Nie będę tego oceniał, bo nie to jest moim celem lecz właśnie obiektywne spojrzenie, a to staram Ci się pokazać. Niestety chyba mis się to nie uda (może słaby ze mnie nauczyciel - chociaż pewnie jak bym nim był to bym skończył w polityce ... :) )

  Pokazując tylko część wygodną dla danej chwili, danej opcji manipuluje się informacjami.
 • 16.10.2018 - 15:06
  Co jeśli wyborcy byli by bardzo zadowoleni z pracy wybranych przez siebie Prezydentów, burmistrzów, posłów , senatorów i chceli aby rządzili więcej niż dwie kadencję ?? - takie prawa w kóncu daje demokracja
 • 16.10.2018 - 14:32
  czyli wnioskując na podstawie poprzednich wypowiedzi:
  rotacja na zasadzie wyborów do Sejmu i senatu przez głosujących jest ok
  układy polityczno-biznesowe na poziomie Sejmu i senatu są ok
  rotacja na zasadzie wyborów do miast i powiatów jest nie ok
  i układy polityczno-biznaesowe na poziomie miast i powiatów są nie ok
 • 16.10.2018 - 13:20
  czyli w skrócie : walczymy z układem - tworząc nowy - byle nasz ...

  PS. rotacja jak najbardziej tylko pytanie : dlaczego ma dotyczyć tylko Prezydentów, burmistrzów, a nie Posłów, senatorów - tam nie ma układów ??
 • 16.10.2018 - 11:48
  Bagietka napisał/a:
  "Mentor prowadzić za rączkę, Ja robić co mentor powie" - Ty nie rozumieć czy nie chcieć widzieć układu Ostrowski & Halek ? Nawet w wyborach nie rozłączają nazwiska. Patrz FB.
  Czy ja gdziekolwiek pisałem że nie widzę układu H&O? Oni z założenia chcą tworzyć układ i nawet to podkreślają. Więc skoro się oficjalnie przyznają to mogę jedynie to negować bale przynajmniej uczciwie to mówią. Mi chodzi o twoje podejście, a raczej co podkreślać się staram obłuda PiS( Po, SLD i innych partii czy ugrupowań też, tylko że oni raczej nie atakują tu każdego postu). Przykład na uklad: PiS szedł z hasłem na ustach do wyborów Stop kolesiowstwu - 100% mojego poparcia. Już po wyborach stanowiska wędrują do przyjaciół królika i w tedy nazywa się to obstawianie stanowisk zaufanymi ludźmi ale już nie kolesiowstwem ...
 • 16.10.2018 - 6:50
  Bagietka napisał/a:
  Nadal masz problemy ze zrozumieniem kilku prostych zdań?

  "Jego cień, Halek już na starcie jest przewidywalny do szpiku kości." - tu piszę o przyszłości, która jest przewidywalna.
  Na jakiej podstawie jest przewidywalna ? Wcześniej coś o wróżce pisałaś. Czy to tak przewidujesz ?

  PS. takie przysłowie mi się nasuwa "Jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jeśli Kalemu ukraść krowę to źle"
 • 15.10.2018 - 21:39
  Bagietka napisał/a:
  Wielki błąd z Twojej strony. Opieraj swoje opinie na odpowiedziach bezpośrednich, jeżeli masz taką możliwość a zapytać posła Szlachetki możesz bez najmniejszych problemów.
  Po co polegać na opiniach i zdaniu przetworzonym przez inne osoby?
  Po prostu myślałem, ale widzę się myliłem, iż taki agitator i osoba zapewniająca jak to będzie dobrze, zna osiągnięcia osby, którą tak zażarcie wspiera. Mt7. Tak do rozważenia na wieczór.
 • 15.10.2018 - 21:23
  taki_gość napisał/a:
  Czy Halka miałeś na myśli?
  To grafika ogólna dotyczy Halka, Szlachetki , Ambroży a nawet więcej od PiS do SLD , od prawicy do lewicy. :)
 • 15.10.2018 - 21:15
  Bagietka napisał/a:
  Co zrobił z fotela na którym siedział? Zapytaj go. Możesz to zrobić bezpośrednio przez FB. Dlaczego pytasz mnie? Nie jestem jego rzecznikiem, który siedzi z nim w ławach sejmowych. Myślisz, że będąc posłem nie zrobił nic dla naszego rejonu?
  Zapytaj. Niewiele będzie to Cię kosztowało. Zamiast napisać tutaj, napisz na jego FB.

  Gdyby był burmistrzem zapewniam Cię, że wiele bym mogła napisać.

  Na pierwsze pytanie już odpowiadałam. Niedawno.
  Niestety nie spędzam tu większości życia więc nie czytam 100% twoich postów.
  Co do osiągnięć Posła widzę że nawet najzagorzalsi piewcy nie są w stanie wymienić... Przypomina mi to coś
  https://youtu.be/Gp1-2nH0fHo
 • 15.10.2018 - 20:35
  To zadam takie przewrotne pytania Bagietko : Gdzie byłaś przed wyborami i dlaczego dopiero teraz twój post pogania post?
  Co Poseł zrobił do tej pory dla Myślenic od czasu sejmiku małopolskiego poprzez ławy sejmowe ? To już 8lat. Przed wyborami to nagle ruch w interesie z każdej strony :)
 • 15.10.2018 - 20:07
  https://goo.gl/images/5FAHjd tak na podsumowanie
 • 15.10.2018 - 18:41
  Bagietka napisał/a:
  Gdy mamy niegospodarne władze samorządowe to albo pozwalamy na to i zostawiamy władze niegospodarne bo nam to pasuje, albo je zmieniamy i dajemy szansę tym, którzy podobnie jak my wszyscy uważają je za niegospodarne i proponują zmiany.

  Jest to proste jak drut.

  W innym przypadku nie dajemy szansy na zmianą tylko dlatego, bo jakaś chora psychicznie wróżka w TVN powiedziała, że PiS to piąta kolumna Putina, Kaczyński zjada żywcem dzieci a Szlachetka wyśle Halka, Ostrowskiego i Urbańskiego na 20 lat do łagrów :)
  Właśnie pokazujesz,że patrzysz tylko z jednej strony nie widząc błędów osób które lansujesz. Jako osoba która nie sympatyzuję z żadną ze stron widzę to trochę obiektywniej. Hipokryzje i obłudę osób chcących się dorwać do władzy lub jej nie oddać. Jaką gwarancję dasz wyborcom że zmiana rządów na PiS w naszym mieście przyniesie "dobrą zmianę" ? Niestety patrząc na to jak miało być Prawie i Sprawiedliwie jestem bardzo zawiedziony rządami aktualnej partii. Niestety obawiam się że przeniesie się to na poziom niżej.
 • 15.10.2018 - 15:51
  "Przecież pieniądze w pewnym momencie się kończą i bierze się wtedy z kredytu."
  Teraz taka mała konkluzja :

  Jeśli gospodarka tak pięknie hula stać na socjalne państwo i rozdawanie(pieniedzy ludu + kredyty) pieniędzy na prawo i lewo to dlaczego zamaist zmniejszać dług zaciągamy kolejne ....??

  Jeśli jednak aby się rozwijać trzeba brać kredyty to dlaczego :
  -Jesli jesteś w opozycji to pokazujesz zadłużenie??
  -Jeśli jesteś "przy władzy" pokazujesz rozwój ??

  (Powyższa konkluzja powinna być przemyślana w dwóch punktach)
  - Jestem związany z PiS chce zmianić władzę w Myślenicach
  - Jestem zwiazany z H&O i nie chcę oddać władzy w Myślenicach

  Jedni pokaża jak to dobrze rządzą i rozwijają kraj (nie patrząć na inne zadłużenie)
  drudzy pokażą jak bardzo się zadłużają rzadzący (nie patrząc na rozwój)

  Niestety taka nasza Polityka od radnego/wójta/burmistrza po posła/senatora/prezydenta .
 • 15.10.2018 - 14:44
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Kibic111, może podasz ratingi finansowe dla Gminy Myślenice? Pomoże to podjąć decyzje tym którzy się jeszcze wahają czy głosować na duo O&H.
  NIestety ich nie znam - jeśli znasz to chętnie poczytam.

  PS.Jak pewnie zauważyłeś, kontekst moich kilku ostatnich wpisów dotyczył odpowiedzi na post Bagietki odnośnie ratingu Moodys.
 • 15.10.2018 - 14:25
  Dane są nie z gazety ale publikowane przez MF. Oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę roczne, to masz rację. (jednak analizując historię zadłużenia, to pierwszy i drugi kwartał 2017 wzrósł o ok 8 mld by na koniec roku spasć o ok 10mld - może taki plan budżetowy). Symulująć iż już na początku roku zadłużenie wzrosło o 28mld(i tendencję porównawczą z kwartałów 2017) ciężko jest przewidywać redukcję zadłużenia o podobną kwotę

  Dodatkowo jeśli spojżysz na zamknięcie 2017 i pierwszy kwartał 2018 widać, że pomimo dobrego zamknięcia poprzedniego roku w błyskawicznym tempie musieliśmy się "zapożyczyć". o czym to świadczy ??
Pokaż więcej komentarzy