Miś Grizli

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • 21.08.2018 - 0:42
  A mnie się zdawało że czasy w których liczył się posiadany papier minęły bezpowrotnie, z powyższych wypowiedzi wynika że jednak nie. O ile absolwentom ekonomi, finansów czy zarządzania może się przydać posiadana wiedza o tyle dyplom np z AWF niekoniecznie.
  Jest całkiem spora grupa ludzi ze średnim wykształceniem która prowadzi swoje firmy z bardzo dobrymi efektami a są też ludzie z wyższym wykształceniem którzy ledwo wiążą koniec z końcem.
  Osobiście wolał bym żeby naszą wspólną kasą zarządzali ci pierwsi.

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

 • 11.08.2018 - 21:59
  alutka123 napisał/a:
  Wszystko super,tylko moim zdaniem wjazd powinien być od strony Dekady, że względu na parking na "dachu" Galerii Myślenickiej.
  Dokładnie tak ten kto robił tą reorganizację chyba nie próbował wjechać na górę zmieniając o 180stopni kierunek jazdy to raz a dwa tylko patrzeć jak ktoś jadący z góry przywali w bok klientowi który jedzie w koło budynku a przy okazji kto tam ma pierwszeństwo? Reguła prawej strony jakoś nie bardzo tam działa zresztą jadąc dołem nie bardzo widać czy ktoś zjeżdża czy nie

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 13.06.2018 - 12:09
  Magdaaaa napisał/a:
  A czyja to jest wina ? Zamiast narzekać na kierowców crossów czy quadów to może pomyślcie od innej strony ? Może trzeba zrobić tor - gdzie się tacy wyszaleją. Ale lepiej nakładać mandaty.

  Oczywiście nie bronie ich i niszczenia zieleni - bo jeździć trzeba też z głową.
  Nikt się jeszcze za to nie zabrał, a mogłoby być jakieś miejsce, gdzie przyjadą crossy, quady czy motory - wyszaleją się+ jakieś miejsce dla dzieci, ogródek piwny i już by bylo fajne miejsce dla rodzin.
  a ja nieodmiennie zadaję jedno pytanie co by było gdy by jednemu czy drugiemu właścicielowi quada ktoś zakręcił kilka bączków na jego pięknie wystrzyżonym ogrodzie???

  Billaden to pytanie zwłaszcza do ciebie jeśli jak twierdzisz prywatne lasy są po to aby po nich jeździć to może i swój przydomowy trawnik udostępnisz tym kolesiom.

  stać ich na wydatek kilkunastu tyś i więcej na quad ale jakoś nikt z nich nie pomyśli gdzie będzie tym ustrojstwem jeździł, a może zrobić ściepę wykupić kawałek pola czy lasu i zrobić sobie tor przeszkód a nie śmigać po prywatnych posesjach ciesząc się z bezradności właścicieli.
  w USA już by im dawno dupy odstrzelili za wjazd na prywatne własności.

Niedźwiedź zniszczył pasiekę w Myślenicach. Widziany też był w okolicy Pcimia i Lubnia

 • 12.06.2018 - 10:47
  No i robi się w naszych lasach coraz bardziej niebezpiecznie pytanie czego bardziej się bać niedźwiedzia, wilków czy kleszczy.

Myślenice: Kiedy przechodził przez pasy wjechał w niego kierowca dostawczaka

 • 10.05.2018 - 13:18
  Będąc w Sztokcholmnie zdarzyło mi się kilka razy przejść przez ulicę chociaż nie miałem takiego zamiaru, przyczyna otóż tam jak się człowiek zbliży do krawężnika natychmiast wszystkie samochody się zatrzymują i pokazują żebyś przechodził no wiec śmiałem się sam z siebie i przełaziłem.
  Dlaczego u nas tak nie można???
  Dlaczego od pewnego czasu uważam że nie przepuszczenie pieszego zwłaszcza na ulicy Słowackiego równa się z uratowaniem mu życia???
  Dlaczego cała masa kierowców uważa ze jadać lewym pasem nie wykonuje manewru wyprzedzania???
  Kiedyś zwróciłem uwagę znajomej że wyprzedzała mnie na pasach a ona przecież nikt nie przechodził w dodatku odesłała mnie do artykułu w dzienniku polskim w którym to prawnik pisze że żaden przepis nie zobowiązuje nas do ustępowania pieszym.
  A ja mówię kochana mnie nie chodzi o przepuszczanie pieszych a o wyprzedzanie na pasach którego to kodeks wyraźnie zabrania, odp. przecież cały czas jechałam jednym pasem nie wyprzedzałam.
  No i na koniec ten cholerny brak czasu i ciągły pośpiech spróbujcie kiedyś przejechać przez całe miasto z prędkością do jakiej zobowiązują nas znaki drogowe toż zaraz na tyłku siedzi wam kilka samochodów pośpieszając klaksonami.
  Coraz częściej też widuje się kierowców czytających i piszących smesy w trakcie jazdy.
  Tak wiec piesi musicie naprawdę się zastanowić czy chcecie przejść na drugą stronę czy na drugą stronę ulicy.

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

 • 03.04.2018 - 8:30
  Vivaldi napisał/a:
  Ja nawet nie wiedziałem, że tyle osób w Myślenicach skończyło inżynierię ruchu i to o specjalizacji jad w necie : a że nie wiedzą, a że Cooper, a że korki, a że tyłem a przodem a wystarczy znak i linie. Przesz jest napisane, że wiedza w czym problem wyjazdu i pracują nad tym. Dajcie ludziom skończyć. Ciasno źle, jest parking źle. Normalnie miasto specjalistów.

  https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA
  a dziwisz się przecież w naszym kraju to norma odwieczne narzekanie na wszystko

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 19.03.2018 - 6:00
  Rutger napisał/a:
  ''gust4wrg'' wyobraźmy sobie taką sytuacje , że do sklepu lub galerii handlowej wchodzi szaleniec z bronią w ręku. Jeżeli ani sprzedawca , ani kupujący ludzie nie będą uzbrojeni to taki bandyta może z nimi zrobić co chce. Jeżeli zaś mają pistolety to mogą zrobić z delikwentem porządek.Taka zasada sprawdza się wszędzie.
  Źli ludzie , bandyci przeważnie posiadają broń palną a jeżeli ludzie dobrzy będą bezbronni to przestępczość będzie coraz bardziej szaleć

  Tak więc gustawie zanim napiszesz coś o ''pipeprz;@onej logice'' najpierw się zastanów co piszesz!
  Kolego a gdzie to najwięcej strzelanin i w galeriach i w szkołach? Nie przypadkiem w kraju /czytaj USA/ gdzie posiadanie broni jest zalegalizowane? I w czym im to pomogło ???
  A przy okazji gdyby nasze sądy działały jak powinny takich rzeczy by nie było ale jak się uniewinnia sędziów czy prokuratorów za kradzieże i jazdy po pijaku to czemu się dziwić zwykłemu pospólstwu niech też używa życia :(

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

 • 27.02.2018 - 11:01
  I bardzo dobrze najwyższy czas skończyć z tym parkingiem dla pseudo inwalidów /karta inwalidy jest przyporządkowana do człowieka nie do samochodu jak to u nas się praktykuje/ albo z dostawcami którzy karton paluszków słonych przywożą 7t samochodem. Każdy kto ma jakiś biznes w rynku powinien liczyć się z utrudnieniami związanymi z lokalizacją. Cholera na całym świecie da się sprzątać, remontować drogi czy robić zaopatrzenie w nocy tylko u nas nie. Lokalizacja sklepu nie uprawnia jego właściciela do parkowania przed nim jak to ma miejsce na naszym rynku.

Gdzie na sanki?

 • 29.12.2017 - 10:32
  maktor napisał/a:
  Hmm, wszystko zalezy od motywacji, pol na zboczach pod dostatkiem, na dzis dzien sniegu na wysokosci ok. 600 m npm jest ok. 15 cm. Sankostrady nikt nie znajdzie, wiec snieg trzeba ubic samemu, w dziecinstwie robilo sie to przy pomocy nart i frajda byla przednia, a dzis kazdy umie tylko narzekac.
  tylko że w dzieciństwie śnieg leżał od listopada do kwietnia a nie 2 dni jak teraz

Pamiętali o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

 • 28.12.2017 - 9:00
  prywatnie napisał/a:
  Puste deklaracje. Armia potrzebuje nowoczesnych technologii, a Macierewicz chce z 'szabelką na czołgi'.
  a czy kilka lub kilkanaście śmigłowców kontra armia czerwona to nie jest przysłowiowa szabelka
  zobacz jak reaguje świat na potencjał militarny Korei Północnej kilka rakiet a taka histeria a pytanie brzmi dlaczego tylko kilka krajów na świecie może posiadać broń jądrową
  to taka sama demokracja jak i w UE jedni mogą wszystko inni mają się podporzadkować
 • 20.12.2017 - 11:49
  Nie żebym kogoś tutaj bronił ale zadam prywatne pytanie "prywatnie" a gdzie jest 150mld które zniknęły z OFE za ministra Rostowskiego i kto tu kradnie społeczne pieniądze?
  i jeszcze jedno pytanie słyszałeś co się dzieje ze słynnymi "Karakalami" których nie chciał kupić minister obrony, a fakt nic się z nimi nie dzieje z powodu awaryjności są uziemione.
  A KOD po ostatniej akcji ze zbieraniem kasy dla Kijowskiego przepadł u mnie do reszty i chyba nie tylko u mnie.

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • 14.12.2017 - 8:58
  prywatnie napisał/a:
  No prawda, sady potrzebuja, ale dobrych zmian. Te wchodzace teraz ustawki to nie reforma, to raczej rozpierdziucha w praktyce (bo co na papierze to swoja droga). No i tak po reformie robi sie sytuacja analogiczna do tej za komuny - furtka do upolitycznienia i zaleznosci sadow od partii zostala z powrotem otwarta.
  wszyscy mówią o dobrych zmianach ale nikt nie mówi jak to zrobić no bo skąd nagle wziąć sędziów którzy nie są przesiąknieci dotychczasowym stanem. Skąd wziąć sędziów którzy będą w swojej pracy stawiać dobro ludzi ponad swoim własnym dobrem. Wszyscy doskonale wiemy o tym że prawniczy światek jest zamkniętym światem który z wielkim oporem dopuszcza tzw świeżą krew w swoje szeregi. Spójrzmy nawet na TK i średnia wieku jego członków przeciez to ludzie wykształceni za komuny, kto pamięta tamte czasy wie doskonale że każdy kto piastował jakiekolwiek stanowisko wyższe od zwykłego pracownika musiał należeć do partii nie było innej możliwości awansu. Tak wiec dopuki nie nastąpi zmiana pokoleniowa i starych obarczonych komuną i korupcją nie zastąpią młodzi nie może byc mowy o żadnej dobrej zmianie.
 • 13.12.2017 - 8:38
  co nie zmienia faktu że wyroki zapadajace w Polskich sądach są kuriozalne

Myślenice: Protestowali przeciwko reformie sądownictwa

 • 10.12.2017 - 12:28
  prywatnie napisał/a:
  Ale jajca robicie, serio myslicie ze Polacy pojda za PiSem z Unii do Rosji za 500 plus? Buhaha, ruskie tawarisze. Nie lepiej wypic flaszke wodki niz marnowac czas na forach?
  Z Uni do Rosji przecież tak złych stosunków pomiędzy Polską a Rosją już dawno nie było i to zasługa Pisu więc doprawdy nie wiem o co Ci chodzi.

Sułkowice: Pięciolatka zginęła na przejściu dla pieszych

 • 24.11.2017 - 11:15
  Ludzie kochani zakłdajcie taśmy odblaskowe one naprawde nie są ciężkie a mogą wam uratować życie. Oślepiany światłami nadjeżdżajacych z przeciwka samochodów kierowca zauważa was tuż przed maską swojego samochodu.

Myślenice: Sześcioletni Bartek Rapacz to prawdziwy bohater. Uratował swoją mamę

 • 30.10.2017 - 11:49
  Nie obrażaj innych a sam nie zostaniesz obrażony.

Policja ostrzega: Uważajcie na włamywaczy

 • 14.09.2017 - 9:46
  Bandziory już dawno mają dostęp do broni palnej.

Sułkowice: Osiemnastolatka mogła wyłudzić nawet 100 tys. zł

 • 22.04.2017 - 10:07
  Czasem się zastanawiam czy aby powinno się karać tych naciągaczy / żart / ale doprawdy na tyle informacji w mediach różnego rodzaju ostrzeżeń ludzie dają się dalej naciągać toż proszą się o to aby im zabrać tą kasę. Jeszcze zrozumiał bym chwilę słabości i oddaniu jakiejś tam kwoty którą mamy przy sobie ale podejmowanie wszystkich oszczędności z banku toż jest czas aby się zastanowić sprawdzić zadzwonić do kogoś poprosić o poradę. to jest niepojęte że w tak prosty sposób ludzie dają się oszukać.

Myślenice: Wpadł na ogrodzenie przy ul. Parkowej

 • 06.02.2017 - 9:23
  Wielkiej filozofii nie potrzeba akurat w tym dniu rano padał deszcz a że było -2 na efekty nie trzeba było długo czekać

Ile dajemy księdzu podczas wizyty duszpasterskiej? [SONDAŻ]

 • 24.01.2017 - 12:12
  Do czego zatem służą księdzu kartoteki do których zagląda podczas kolędy.
  A słyszeliście ostatnio gdzieś na dolnym śląsku kucharka i kościelna w zastępstwie chorego księdza chodziły po kolędzie święciły i zbierały datki mało tego robiły dzieciom wpisy w zeszytach hahahahah

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • 31.12.2016 - 18:51
  Za sprzątanie miasta powinni się wziąć na poważnie bo to co jest w tej chwili to zwykła parodia, jedzie śmieciara wysypuje to co w koszu a całą resztę rozsypaną w koło niego zostawia to jest sprzątanie? Albo zatrudnianie jakichś firemek jednoosobowych które chodzą z dmuchawami i zdmu*****ą śmieci z chodników na trawnik po czym wiatr rozwala wszystko na całą okolicę.
  Dzieje się tak i na drogach gminnych i na powiatowych. Niech ktoś w końcu rozlicza firmy z tego co robią a nie rozdaje publiczną kasę za udawanie że się sprząta.

Coraz częstsze pożary sadzy w kominach. Co robić w takim przypadku?

 • 31.12.2016 - 18:41
  Dodam tylko że jesteśmy jedynym krajem w europie który nie ma norm na węgiel sprzedawany indywidualnym odbiorcom i tylko w zeszłym roku kupiliśmy 860tyś ton miału węglowego który powinien być spalany w przemysłowych kotłowaniach posiadających specjalne filtry.
  Popytajcie znajomych którzy maja kotły na tzw eko groszek jakie mają problemy z piecami bo ten niby eko groszek który jest dostępny w handlu po prostu nie che się palić.
  Ponoć te kotły są zaliczane do ekologicznych i mają być refundowane przez urząd.
 • 23.12.2016 - 8:43
  To nie kwestia czym palimy a jak palimy, większość kotłów węglowych to kotły z tzw regulacją temperatury polegającą na zwykłym duszeniu kotła poprzez zamykanie dopływu powietrza. Nie trudno sobie wyobrazić co dzieje się jeśli stan taki trwa przez kilka godzin i nagle sterownik daje sygnał że tmp spadła załącza się wentylator który rozdmu***** tlące się paliwo, efekty tego w postaci kłębów czarnego dymy widzimy na własne oczy gdziekolwiek spojrzymy.
  Ten zimny dym w połączeniu z zimnym kominem powoduje osadzanie się grubej warstwy czarnej mazi wewnątrz komina której nie ima się żadna szczotka kominiarska.
  Znam przypadek gdzie komin palił się kilka dni po wizycie kominiarzy.
  Z racji oszczędności preferujemy niskotemperaturowe spalanie a niestety jego efektem jest zasyfiony komin. Czy ktoś 30 lat temu słyszał o pożarach kominów, był koks, był porządny wysokokaloryczny węgiel, piece i kominy były wygrzane a sadze które się tam gromadziły starczyło ruszyć szczotka i wszystko odpadało do samej cegły.

Program 500+ - wyborcze oszustwo?

 • 23.12.2016 - 8:17
  Mnie zaś bawią ludzie którzy wytykają błędy innych nie bacząc na to co sami zrobili czy robią.
  Bawią mnie demonstracje KOD-u który ostatnio podpiera się byłymi sbekami zaś mało zabawnym było wystąpienie jednego z nich pod sejmem który z żalem wyznał że nie jest w stanie wyżyć za 2 tyś zł
  Ja zaś mam całą rzeszę znajomych którzy wstają rano do pracy za 1800zł.
  I na nic dyskusje o demokracji kiedy głodne dziecko przychodzi ze szkoły a matka nie ma co włożyć do przysłowiowego garnka, dla niej ważna jest każda dodatkowa złotówka.
  Kiedyś 3 dni nie włączałem tv ani radia na kanały z wiadomościami nie przeglądałem stron informujących co dzieje się w Polsce a zwłaszcza w polityce i powiem wam że było mi bardzo fajnie, z letargu wyrwał mnie sms od córki "co się tam u was dzieje" włączam tv i co widzę sala sejmowa wszyscy posłowie kolędują przy stanowisku marszałka myślę fajnie w końcu św. ale zaraz zaraz oni nie śpiewają kolęd...... a było tak miło prawie świątecznie.

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

 • 22.12.2016 - 1:29
  Maria235 napisał/a:
  witamW cuda to ja nie uwierzę że w sezonie zimowym masz tak niski rachunek za gaz..
  nie nabierajcie ludzi , gaz to bardzo drogie ogrzewanie , mam piec za 10 tys, dom 120 metrów , dobrze ocieplony i w zimie rachunek 400-500 zł/miesiac
  Po pierwsze chciał bym zobaczyć ten twój piec za 10tyś bo w tej chwili kocioł kondensacyjny potrafiący ogrzać dwa takie domki jak Twój to wydatek rzędu 4,5-5tyś
  po drugie od najmniej 7 lat ogrzewam mieszkanie ok 150m2 gazem i sobie chwalę kocioł Saunier Duval ISIFAST F35E H-MOD
  Dom z 1972 roku 5cm styropianu na zewnątrz, okna z tworzywa czyli ocieplenie w miarę dobre ale nie najlepsze, w zeszłym roku za gaz zapłaciłem ok 2900zł średnio w okresie letnim za ciepłą wodę i gotowanie płacę ok 350zł co 2 miesiące czyli ok 170zł/ miesiąc x12=2040zł
  nie potrzeba mieć magisterki z matematyki aby stwierdzić że ogrzewanie za zeszły rok kosztowało mnie ok 900zł parametry ogrzewania temperatura: komfort /dzienna 21stopni, ekonomiczna/nocna 19stopni
  Bardzo proszę nie siejcie głupiej propagandy że ogrzewanie gazem jest bardzo drogie bo to nie prawda może kiedyś tak było ale nie teraz. Trafia mnie jak słyszę te mityczne opowieści o drogim gazie zwłaszcza od ludzi dzięki którym cały rok nie mogę otworzyć okna bo nawet w najbardziej upalne dni ok 17 rozpoczynają codzienną procedurę ekonomicznego grzania ciepłej wody, które kłuci się na całej linii z ekologią.
  Niedowiarkom mogę udostępnić kopie rachunków za gaz.

  Do def_ibrylator mój kocioł gazowy jest kotłem 2 funkcyjnym i najzwyczajniej w świecie wisi sobie w łazience a odprowadzenie spalin to 1,4mb rury wyprowadzonej bezpośrednio z kotła przez ścianę na zewnątrz, znam ludzi którzy mają kotły w kuchniach. Tak wiec podaruj sobie koszty budowy odrębnej kotłowni i często gęsto drogiego komina. Dodam tylko że odprowadzenie spalin z kotłów kondensacyjnych z racji niskiej temperatury odbywa się przy pomocy rur z tworzywa które wystarczy wprowadzić do istniejącego nawet ceglanego komina. W tym wyliczeniu nie widzę żadnego alternatywnego źródła ciepła czy ogrzewania wody które przy pompie ciepłą jest konieczne, bo już nie jeden się przekonał że przy dużych mrozach niestety pompy ciepłą nie wydalają.

  sh_ma może wyjaśnię ci co to pompa ciepła, otóż jest to urządzenie które zamienia energię elektryczną na energię cieplną w stosunku 1:3, czyli 1 zużyty kilowat energii elektrycznej daje ci 3kw ciepła relacja ta może się lekko zmieniać w zależności od parametrów samej pompy.


  Ps. Ludzie proszę was zacznijcie wydawać kasę na ekologiczne ogrzewanie zamiast na lekarzy i farmaceutów, każdy z nas zapewne miał problemy ze zdrowiem swoim lub swoich bliskich i doskonale wie że wtedy trzeba mocno przepłacić a i tak niekiedy nie przynosi to zamierzonego efektu.

Sułkowice: Gmina apeluje: „Nie palmy śmieci w piecach” [WIDEO]

 • 05.12.2016 - 11:52
  Niedawno słyszałem ze ludzie uczą się nowej segregacji śmieci, na te które można spalić w dzień i na te które spala się w nocy. Jakoś nikt tutaj nie pisze o tym że jesteśmy jedynym krajem w Europie który nie posiada norm na węgiel sprzedawany indywidualnym odbiorcom. Tylko w zeszłym roku kupili oni ponad 800 tyś ton miał który powinien być spalany tylko i wyłącznie w kotłowniach przemysłowych posiadających specjalne filtry. A dlaczego nasi politycy nie wprowadzą norm na węgiel ano dla świętego spokoju bo znowu by się okazało ze trzeba zamknąć resztę kopalń, lepiej udawać głupka i mówić ze ludzie palą śmieciami. Ile dziennie trwa spalanie śmieci 15-20min a smog unosi się całą dobę to nie ze śmieci a ze śmieciowego węgla który nam się sprzedaje. Dlaczego nie propaguje się ogrzewania gazem które przy obecnych cenach węgla jest zwyczajnie tańsze, ze nie wspomnę o braku zadymienia.

Myślenice: W tym roku lodowisko powstanie w Parku Jordana

 • 05.12.2016 - 11:37
  Czy na placu bliżej budynku Sokoła to lodowisko nie było by większe ?

KTO ODŚNIEŻA W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI: Nie daj się zimie. Zaskocz drogowców

 • 30.11.2016 - 10:19
  Jak to kiedyś ktoś powiedział taki mamy klimat

Wiadukt na Zakopiance: Likwidują przełączkę między jezdniami

 • 10.10.2016 - 9:13
  Niestety ktoś przekombinował z tym skrzyżowaniem i już niejeden stracił tam samochód i zdrowie bodaj w pierwszy dzień były 3 wypadki.
  Co się tyczy kosztów budowy kładki i wiaduktu faktycznie jakaś paranoja

Małopolska: Gdzie oddycha się najgorzej? Są miejsca bardziej zanieczyszczone niż Kraków

 • 05.10.2016 - 21:12
  A gdzie ty mieszkasz?? Zapraszam na Średniawskiego w okolicach strażnicy, szkoły rolniczej możesz zabrać tych kolesi z AGH bo na pewno tu nie byli.
  Ludzie w tej okolicy palą w kotłach węglowych cały rok bo grzeją nimi wodę, proceder zaczyna się ok 17, a w zimie to istna tragedia idąć ulicą nie ma czym oddychać.
Pokaż więcej komentarzy