Miś Grizli

Gdzie na sanki?

 • 29.12.2017 - 10:32
  maktor napisał/a:
  Hmm, wszystko zalezy od motywacji, pol na zboczach pod dostatkiem, na dzis dzien sniegu na wysokosci ok. 600 m npm jest ok. 15 cm. Sankostrady nikt nie znajdzie, wiec snieg trzeba ubic samemu, w dziecinstwie robilo sie to przy pomocy nart i frajda byla przednia, a dzis kazdy umie tylko narzekac.
  tylko że w dzieciństwie śnieg leżał od listopada do kwietnia a nie 2 dni jak teraz

Pamiętali o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

 • 28.12.2017 - 9:00
  prywatnie napisał/a:
  Puste deklaracje. Armia potrzebuje nowoczesnych technologii, a Macierewicz chce z 'szabelką na czołgi'.
  a czy kilka lub kilkanaście śmigłowców kontra armia czerwona to nie jest przysłowiowa szabelka
  zobacz jak reaguje świat na potencjał militarny Korei Północnej kilka rakiet a taka histeria a pytanie brzmi dlaczego tylko kilka krajów na świecie może posiadać broń jądrową
  to taka sama demokracja jak i w UE jedni mogą wszystko inni mają się podporzadkować
 • 20.12.2017 - 11:49
  Nie żebym kogoś tutaj bronił ale zadam prywatne pytanie "prywatnie" a gdzie jest 150mld które zniknęły z OFE za ministra Rostowskiego i kto tu kradnie społeczne pieniądze?
  i jeszcze jedno pytanie słyszałeś co się dzieje ze słynnymi "Karakalami" których nie chciał kupić minister obrony, a fakt nic się z nimi nie dzieje z powodu awaryjności są uziemione.
  A KOD po ostatniej akcji ze zbieraniem kasy dla Kijowskiego przepadł u mnie do reszty i chyba nie tylko u mnie.

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • 14.12.2017 - 8:58
  prywatnie napisał/a:
  No prawda, sady potrzebuja, ale dobrych zmian. Te wchodzace teraz ustawki to nie reforma, to raczej rozpierdziucha w praktyce (bo co na papierze to swoja droga). No i tak po reformie robi sie sytuacja analogiczna do tej za komuny - furtka do upolitycznienia i zaleznosci sadow od partii zostala z powrotem otwarta.
  wszyscy mówią o dobrych zmianach ale nikt nie mówi jak to zrobić no bo skąd nagle wziąć sędziów którzy nie są przesiąknieci dotychczasowym stanem. Skąd wziąć sędziów którzy będą w swojej pracy stawiać dobro ludzi ponad swoim własnym dobrem. Wszyscy doskonale wiemy o tym że prawniczy światek jest zamkniętym światem który z wielkim oporem dopuszcza tzw świeżą krew w swoje szeregi. Spójrzmy nawet na TK i średnia wieku jego członków przeciez to ludzie wykształceni za komuny, kto pamięta tamte czasy wie doskonale że każdy kto piastował jakiekolwiek stanowisko wyższe od zwykłego pracownika musiał należeć do partii nie było innej możliwości awansu. Tak wiec dopuki nie nastąpi zmiana pokoleniowa i starych obarczonych komuną i korupcją nie zastąpią młodzi nie może byc mowy o żadnej dobrej zmianie.
 • 13.12.2017 - 8:38
  co nie zmienia faktu że wyroki zapadajace w Polskich sądach są kuriozalne

Myślenice: Protestowali przeciwko reformie sądownictwa

 • 10.12.2017 - 12:28
  prywatnie napisał/a:
  Ale jajca robicie, serio myslicie ze Polacy pojda za PiSem z Unii do Rosji za 500 plus? Buhaha, ruskie tawarisze. Nie lepiej wypic flaszke wodki niz marnowac czas na forach?
  Z Uni do Rosji przecież tak złych stosunków pomiędzy Polską a Rosją już dawno nie było i to zasługa Pisu więc doprawdy nie wiem o co Ci chodzi.

Sułkowice: Czterolatka zginęła na przejściu dla pieszych

 • 24.11.2017 - 11:15
  Ludzie kochani zakłdajcie taśmy odblaskowe one naprawde nie są ciężkie a mogą wam uratować życie. Oślepiany światłami nadjeżdżajacych z przeciwka samochodów kierowca zauważa was tuż przed maską swojego samochodu.

Myślenice: Sześcioletni Bartek Rapacz to prawdziwy bohater. Uratował swoją mamę

 • 30.10.2017 - 11:49
  Nie obrażaj innych a sam nie zostaniesz obrażony.

Policja ostrzega: Uważajcie na włamywaczy

 • 14.09.2017 - 9:46
  Bandziory już dawno mają dostęp do broni palnej.

Sułkowice: Osiemnastolatka mogła wyłudzić nawet 100 tys. zł

 • 22.04.2017 - 10:07
  Czasem się zastanawiam czy aby powinno się karać tych naciągaczy / żart / ale doprawdy na tyle informacji w mediach różnego rodzaju ostrzeżeń ludzie dają się dalej naciągać toż proszą się o to aby im zabrać tą kasę. Jeszcze zrozumiał bym chwilę słabości i oddaniu jakiejś tam kwoty którą mamy przy sobie ale podejmowanie wszystkich oszczędności z banku toż jest czas aby się zastanowić sprawdzić zadzwonić do kogoś poprosić o poradę. to jest niepojęte że w tak prosty sposób ludzie dają się oszukać.

Myślenice: Wpadł na ogrodzenie przy ul. Parkowej

 • 06.02.2017 - 9:23
  Wielkiej filozofii nie potrzeba akurat w tym dniu rano padał deszcz a że było -2 na efekty nie trzeba było długo czekać

Ile dajemy księdzu podczas wizyty duszpasterskiej? [SONDAŻ]

 • 24.01.2017 - 12:12
  Do czego zatem służą księdzu kartoteki do których zagląda podczas kolędy.
  A słyszeliście ostatnio gdzieś na dolnym śląsku kucharka i kościelna w zastępstwie chorego księdza chodziły po kolędzie święciły i zbierały datki mało tego robiły dzieciom wpisy w zeszytach hahahahah

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • 31.12.2016 - 18:51
  Za sprzątanie miasta powinni się wziąć na poważnie bo to co jest w tej chwili to zwykła parodia, jedzie śmieciara wysypuje to co w koszu a całą resztę rozsypaną w koło niego zostawia to jest sprzątanie? Albo zatrudnianie jakichś firemek jednoosobowych które chodzą z dmuchawami i zdmu*****ą śmieci z chodników na trawnik po czym wiatr rozwala wszystko na całą okolicę.
  Dzieje się tak i na drogach gminnych i na powiatowych. Niech ktoś w końcu rozlicza firmy z tego co robią a nie rozdaje publiczną kasę za udawanie że się sprząta.

Coraz częstsze pożary sadzy w kominach. Co robić w takim przypadku?

 • 31.12.2016 - 18:41
  Dodam tylko że jesteśmy jedynym krajem w europie który nie ma norm na węgiel sprzedawany indywidualnym odbiorcom i tylko w zeszłym roku kupiliśmy 860tyś ton miału węglowego który powinien być spalany w przemysłowych kotłowaniach posiadających specjalne filtry.
  Popytajcie znajomych którzy maja kotły na tzw eko groszek jakie mają problemy z piecami bo ten niby eko groszek który jest dostępny w handlu po prostu nie che się palić.
  Ponoć te kotły są zaliczane do ekologicznych i mają być refundowane przez urząd.
 • 23.12.2016 - 8:43
  To nie kwestia czym palimy a jak palimy, większość kotłów węglowych to kotły z tzw regulacją temperatury polegającą na zwykłym duszeniu kotła poprzez zamykanie dopływu powietrza. Nie trudno sobie wyobrazić co dzieje się jeśli stan taki trwa przez kilka godzin i nagle sterownik daje sygnał że tmp spadła załącza się wentylator który rozdmu***** tlące się paliwo, efekty tego w postaci kłębów czarnego dymy widzimy na własne oczy gdziekolwiek spojrzymy.
  Ten zimny dym w połączeniu z zimnym kominem powoduje osadzanie się grubej warstwy czarnej mazi wewnątrz komina której nie ima się żadna szczotka kominiarska.
  Znam przypadek gdzie komin palił się kilka dni po wizycie kominiarzy.
  Z racji oszczędności preferujemy niskotemperaturowe spalanie a niestety jego efektem jest zasyfiony komin. Czy ktoś 30 lat temu słyszał o pożarach kominów, był koks, był porządny wysokokaloryczny węgiel, piece i kominy były wygrzane a sadze które się tam gromadziły starczyło ruszyć szczotka i wszystko odpadało do samej cegły.

Program 500+ - wyborcze oszustwo?

 • 23.12.2016 - 8:17
  Mnie zaś bawią ludzie którzy wytykają błędy innych nie bacząc na to co sami zrobili czy robią.
  Bawią mnie demonstracje KOD-u który ostatnio podpiera się byłymi sbekami zaś mało zabawnym było wystąpienie jednego z nich pod sejmem który z żalem wyznał że nie jest w stanie wyżyć za 2 tyś zł
  Ja zaś mam całą rzeszę znajomych którzy wstają rano do pracy za 1800zł.
  I na nic dyskusje o demokracji kiedy głodne dziecko przychodzi ze szkoły a matka nie ma co włożyć do przysłowiowego garnka, dla niej ważna jest każda dodatkowa złotówka.
  Kiedyś 3 dni nie włączałem tv ani radia na kanały z wiadomościami nie przeglądałem stron informujących co dzieje się w Polsce a zwłaszcza w polityce i powiem wam że było mi bardzo fajnie, z letargu wyrwał mnie sms od córki "co się tam u was dzieje" włączam tv i co widzę sala sejmowa wszyscy posłowie kolędują przy stanowisku marszałka myślę fajnie w końcu św. ale zaraz zaraz oni nie śpiewają kolęd...... a było tak miło prawie świątecznie.

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

 • 22.12.2016 - 1:29
  Maria235 napisał/a:
  witamW cuda to ja nie uwierzę że w sezonie zimowym masz tak niski rachunek za gaz..
  nie nabierajcie ludzi , gaz to bardzo drogie ogrzewanie , mam piec za 10 tys, dom 120 metrów , dobrze ocieplony i w zimie rachunek 400-500 zł/miesiac
  Po pierwsze chciał bym zobaczyć ten twój piec za 10tyś bo w tej chwili kocioł kondensacyjny potrafiący ogrzać dwa takie domki jak Twój to wydatek rzędu 4,5-5tyś
  po drugie od najmniej 7 lat ogrzewam mieszkanie ok 150m2 gazem i sobie chwalę kocioł Saunier Duval ISIFAST F35E H-MOD
  Dom z 1972 roku 5cm styropianu na zewnątrz, okna z tworzywa czyli ocieplenie w miarę dobre ale nie najlepsze, w zeszłym roku za gaz zapłaciłem ok 2900zł średnio w okresie letnim za ciepłą wodę i gotowanie płacę ok 350zł co 2 miesiące czyli ok 170zł/ miesiąc x12=2040zł
  nie potrzeba mieć magisterki z matematyki aby stwierdzić że ogrzewanie za zeszły rok kosztowało mnie ok 900zł parametry ogrzewania temperatura: komfort /dzienna 21stopni, ekonomiczna/nocna 19stopni
  Bardzo proszę nie siejcie głupiej propagandy że ogrzewanie gazem jest bardzo drogie bo to nie prawda może kiedyś tak było ale nie teraz. Trafia mnie jak słyszę te mityczne opowieści o drogim gazie zwłaszcza od ludzi dzięki którym cały rok nie mogę otworzyć okna bo nawet w najbardziej upalne dni ok 17 rozpoczynają codzienną procedurę ekonomicznego grzania ciepłej wody, które kłuci się na całej linii z ekologią.
  Niedowiarkom mogę udostępnić kopie rachunków za gaz.

  Do def_ibrylator mój kocioł gazowy jest kotłem 2 funkcyjnym i najzwyczajniej w świecie wisi sobie w łazience a odprowadzenie spalin to 1,4mb rury wyprowadzonej bezpośrednio z kotła przez ścianę na zewnątrz, znam ludzi którzy mają kotły w kuchniach. Tak wiec podaruj sobie koszty budowy odrębnej kotłowni i często gęsto drogiego komina. Dodam tylko że odprowadzenie spalin z kotłów kondensacyjnych z racji niskiej temperatury odbywa się przy pomocy rur z tworzywa które wystarczy wprowadzić do istniejącego nawet ceglanego komina. W tym wyliczeniu nie widzę żadnego alternatywnego źródła ciepła czy ogrzewania wody które przy pompie ciepłą jest konieczne, bo już nie jeden się przekonał że przy dużych mrozach niestety pompy ciepłą nie wydalają.

  sh_ma może wyjaśnię ci co to pompa ciepła, otóż jest to urządzenie które zamienia energię elektryczną na energię cieplną w stosunku 1:3, czyli 1 zużyty kilowat energii elektrycznej daje ci 3kw ciepła relacja ta może się lekko zmieniać w zależności od parametrów samej pompy.


  Ps. Ludzie proszę was zacznijcie wydawać kasę na ekologiczne ogrzewanie zamiast na lekarzy i farmaceutów, każdy z nas zapewne miał problemy ze zdrowiem swoim lub swoich bliskich i doskonale wie że wtedy trzeba mocno przepłacić a i tak niekiedy nie przynosi to zamierzonego efektu.

Sułkowice: Gmina apeluje: „Nie palmy śmieci w piecach” [WIDEO]

 • 05.12.2016 - 11:52
  Niedawno słyszałem ze ludzie uczą się nowej segregacji śmieci, na te które można spalić w dzień i na te które spala się w nocy. Jakoś nikt tutaj nie pisze o tym że jesteśmy jedynym krajem w Europie który nie posiada norm na węgiel sprzedawany indywidualnym odbiorcom. Tylko w zeszłym roku kupili oni ponad 800 tyś ton miał który powinien być spalany tylko i wyłącznie w kotłowniach przemysłowych posiadających specjalne filtry. A dlaczego nasi politycy nie wprowadzą norm na węgiel ano dla świętego spokoju bo znowu by się okazało ze trzeba zamknąć resztę kopalń, lepiej udawać głupka i mówić ze ludzie palą śmieciami. Ile dziennie trwa spalanie śmieci 15-20min a smog unosi się całą dobę to nie ze śmieci a ze śmieciowego węgla który nam się sprzedaje. Dlaczego nie propaguje się ogrzewania gazem które przy obecnych cenach węgla jest zwyczajnie tańsze, ze nie wspomnę o braku zadymienia.

Myślenice: W tym roku lodowisko powstanie w Parku Jordana

 • 05.12.2016 - 11:37
  Czy na placu bliżej budynku Sokoła to lodowisko nie było by większe ?

KTO ODŚNIEŻA W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI: Nie daj się zimie. Zaskocz drogowców

 • 30.11.2016 - 10:19
  Jak to kiedyś ktoś powiedział taki mamy klimat

Wiadukt na Zakopiance: Likwidują przełączkę między jezdniami

 • 10.10.2016 - 9:13
  Niestety ktoś przekombinował z tym skrzyżowaniem i już niejeden stracił tam samochód i zdrowie bodaj w pierwszy dzień były 3 wypadki.
  Co się tyczy kosztów budowy kładki i wiaduktu faktycznie jakaś paranoja

Małopolska: Gdzie oddycha się najgorzej? Są miejsca bardziej zanieczyszczone niż Kraków

 • 05.10.2016 - 21:12
  A gdzie ty mieszkasz?? Zapraszam na Średniawskiego w okolicach strażnicy, szkoły rolniczej możesz zabrać tych kolesi z AGH bo na pewno tu nie byli.
  Ludzie w tej okolicy palą w kotłach węglowych cały rok bo grzeją nimi wodę, proceder zaczyna się ok 17, a w zimie to istna tragedia idąć ulicą nie ma czym oddychać.

Butelki, puszki, reklamówki a nawet koce i namioty. Tak imprezowicze zaśmiecają "Dalin"

 • 26.09.2016 - 9:59
  Myśleniczanin007 pięknie żeś to wszystko wykombinował a ja zapytam nie wystarczy po prostu nie rzucać śmieci pod nogi.
  Po co tyle zachodu, kombinacji społecznych inicjatyw kiedy wystarczy odrobina przyzwoitości nawet nie wobec innych ludzi a wobec otaczającej nas przyrody.
  Tak się składa że to wysypisko jest na polu mojego sąsiada i nie jest to jedyny problem tamtego rejonu.
  Drugim nie mniej uciążliwym problemem są motocykle Quady oraz samochody terenowe nie mogąc podjechać pod górkę na przedłużeniu ścieżki od ul Dąbrowskiego ujeżdżają sobie nową trasę po polach mając za nic że są one własnością prywatną oraz to że część z nich jest obsiana zbożem.
  Ogrodzenie terenów sąsiadujących z lasem powoduje że pojazdy te wytyczają sobie nowe przejazdy nawet 150mb od lasu.
  Kiedyś pytam spotkanego tam człowieka na motocyklu co by zrobił gdybym to ja wjechał do niego na podwórko i zjeździł mu trawnik, odpowiedział z bezczelnym uśmiechem nie mam trawnika na podwórku.
  Na koniec zanim jeden z drugim wjedziesz na to obsiane pole pod Dalinem pomyśl co byś zrobił gdyby właściciel tego pola wjechał ciągnikiem na twój wypielęgnowany trawnik.

Światowe Dni Młodzieży: W mieście coraz więcej pielgrzymów. Dziś zabawa na Rynku

 • 02.08.2016 - 13:06
  A zamiast drzeć gębę było wyprowadzić na rynek swoje 4 litery i zabawić się wraz z nimi. Trochę rozrywki i jedna nieprzespana noc jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Pomyślcie tylko niektórzy z nich poświęcili 5 dni i przebyli kilkanaście tyś km żeby do nas dotrzeć.
  Może gdybyście się raz za czas zabawili nie byli byście tak zgorzkniali.

Lubień: Siłownia na świeżym powietrzu

 • 02.08.2016 - 12:55
  Przydały by się i u nas mamy kilka miejsc gdzie można by je postawić. Jest jedna fajna siłownia na wolnym powietrzu niestety znajduje się na terenie Szkoły Rolniczej i brak dostępu dla ogółu.

Dwie siostry z Krzyszkowic zginęły w zamachu w Nicei

 • 16.07.2016 - 10:28
  Problem Francji i poniekąd całej Europy to to że wysyłają samoloty nie tam gdzie trzeba, powinni je wysłać na muzułmańskie dzielnice swoich największych miast tam gdzie boi się wejść policja pomimo ogłoszonego stanu wyjątkowego.

Obawa przed ŚDM ?

 • 02.07.2016 - 13:33
  Endrju napisał/a:
  Odnośnie punktu widzenia Jezusa, przypomniało mi się (stare, ale jare) :
  http://segritta.pl/papiez-idzie-do-nieba/
  a mnie zawsze bawi wypowiedź Hadziuka z ranczowej ławeczki cyt: jak to jest,że jest tyle religii na świecie a tylko nasza słuszna
  cóż niektórzy uważają się za pępek świata
 • 02.07.2016 - 13:19
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  (Polki i kozy na razie ich nie interesują ;) )
  To może nie ale wydźwięk światowy mogą sobie zapewnić i tego należy się obawiać.

Światowe Dni Młodzieży

 • 26.05.2016 - 13:07
  Wszystko w porządku jeśli chodzi o tzw pakiet pielgrzyma bo tych ludzi trzeba nakarmić zakwaterować i przetransportować ale żądanie wpłat od wolontariuszy to już lekkie przegięcie. Oni swoją pracą spokojnie zarobią na 2 posiłki dziennie.

Kierowcy nie widzą, czy nie chcą widzieć znaków przy Słonecznej?

 • 27.04.2016 - 11:53
  Czy zwróciliście uwagę na nowe oznakowanie poziome na starej części mostu nad Bysinką /druga połowa agrafki do zawracania/ na całej jego długości jest piękna ciągła linia.
  Gdyby postawić tam patrol policji 80% kierowców skręcających ze słowackiego na ów mostek
  zainkasowało by mandat za przekraczanie linii ciągłej ponieważ z lewego skrajnego pasa nie da się wjechać na prawą stronę mostku bez najechania na ową linię.
  Po wjechaniu zaś na lewy pas mostku problematyczne staje się zjechanie w prawo w kierunku ulicy Żeromskiego. Jadąc tamtędy zawsze mam dylemat czy przejechać przez tą linie i ustawić sie na prawym pasie na moście czy wjechać na lewy pas i kombinować jak skręcić w prawo na Żeromskiego.
Pokaż więcej komentarzy