taki_gość

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • Wczoraj 9:18
  epka1 napisał/a:
  Czy ktoś już był w muzeum i może się wypowiedzieć na temat eksponatów i ich ilości? Warto w ogóle iść? Bo na zdjęciach to nie wygląda zbyt zachęcająco..
  Niestety bardziej to przypomina Muzeum Regionalne (takie jakie kiedyś było nad kinem "Wisła") niż Muzeum Niepodległości.
 • 14.11.2018 - 16:04
  prywatnie napisał/a:
  Już nie zafunduje, były zamiary świetlane... Klasa prominentów systemu stojących ponad prawem z sędziami na służbie partii i ten "gorszy sort" ubezwłasnowolnionych Polaków.

  A tu nagle okazuje się że kolejni prawi i sprawiedliwi "patryjoty" będą mieć zarzuty o łapówkarstwo. Tylko o nich w Wiadomodściach od Kurskiego ani mru mru. Afer więc oficjalnie ni ma, wszyscy są grzeczni i nie kradną ani nie doją. A ta sprawa z prezesem KNF to przecież nieprawda. Tak samo jak to, że PiS zadłużył sąsiednią gminę i ciągle zadłuża - to nie prawda, a choćby i brali te kredyty to im wolno. Maciusiowi tylko nie wolno, bo on nie był w pisie, no i wziął i tych pieniędzy nigdzie nie widać, to nie to co w Pcimiu gdzie rządził Szlachetka bo tam budują już szklane wieżowce.
  Oj boli ten PiS, boli.... a jeszcze bardziej Pcim boli ...... szkoda, że tego nie leczysz, bo Ci już tak zostanie.
 • 13.11.2018 - 10:36
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Bezczelnośż w manipulacji osiągnęła szczyty! "wotum Myśleniczan" - to jakaś kpina ze społeczności lokalnej. Jaki Myśleniczanie mieli wpływ na "pomysła" miejscowego Kiepskiego. Przecież wszystkie inwestycje - te drogie punktowe wynikły nie z dbałości o dobro wspólne a z jakićhś dziwnych kalkulacji, których absurdalne tłumaczenie przywołuje sceny rodem z Sycylii. Podobnie to hasło: "wotum Myśleniczan" - zuchwalstwo (i zapewne coś jeszcze) ubrane w słowa i przypisującę inicjatywę "szastania samorządowymi pieniędzmi" wspólnocie lokalnej. Czy swój prywatny, domowy bydżet też zadłużają w ten sposób? Ojciec ekonomii Adam Smith miał dla takich nieuków, posługujących się w działaniach "chłopskim sprytem" i prywatnym interesem taka radę: "jeśli nie wiesz jak masz wydawać publiczne pieniądze, wydawaj je tak jak swoje własne". Czymże zatem jest bezmyślene wieloletnie zadłużanie gminy Myślenice?
  To samo napisałem kilkanaście postów wyżej. Ostrowski wymyślał jakąś głupotę, a grupa "klakierów" zwanych na wyrost radnymi przyklepywała jego decyzje. Można robić inwestycje, ale trzeba liczyć się z możliwościami. Trzeba się mocno zastanowić, czy potrzebny jest kolejny kredyt? Ale co mi tam. Przecież ja jestem burmistrz i wszystko mi wolno.
  Może i Szlachetka nie jest najlepszy, ale jest jakąś odmianą (mam nadzieję, że na lepsze) po bezmyślnych rządach uzurpatora.
 • 12.11.2018 - 20:00
  oportunista napisał/a:
  Dowiedz się co to ekonomia itp, żadna publiczna inwestycja nie przynosi zysków bezpośrednio, natomiast wszystko to przyciąga turystów, inwestorów, potencjalnych mieszkańców, dzięki bazie sportowej i reklamie Wisły Zarabie żyje (nawet rugbystki były na obozie) zarabiają sklepy, restauracje, hotele, płacą podatki i tak to się kręci,
  Dworzec? A co nie ma skąd do Krakowa dojechać? Problemem jest podobno jakość taboru a nie miejsce wsiadania,
  Zadłużenie? A kto nie jest zadłużony? Nawet twój przyszły burmistrz jest zadłużony, zobacz sobie na jego oświadczenie majątkowe, i nie pisz głupot o zadłużeniu
  A strzelnicę jakby maciar postawił to byś pisał z zachwytu (jest taki program pisu "strzelnica w każdym powiecie")
  Nie chcę Cię obrazić, ale o ekonomii wiem chyba więcej od Ciebie. Masz rację, że żadna publiczna inwestycja nie przynosi zysków, ale może trzeba się zastanowić, czy w naszym mieście nie za dużo tych publicznych inwestycji? Moim zdaniem strzelnica i muzeum niepodległości to zbędne wydatki na chwilę obecną.
  Dlaczego nie wydzierżawiliśmy Wiśle terenów pod bazę? Reklama też by była, a tak to wystawiliśmy bazę za swoje (raczej za pożyczone), a teraz martwimy się kiedy klub ratę za dzierżawę przyśle. Mówisz, że nawet rugbystki były? No popatrz toż to "interes życia" dla naszego miasta. Media tyle o tym pisały, nawet TVN była robić materiał. Tak naprawdę jedno co Zarabie ma do pokazania to park, chociaż brudny, z małą ilością koszy i ciemny wieczorami i nocą.
  Mówisz, że problemem jest tabor, masz rację, myślenickie busy są ohydne. A miejsce wsiadania? Niestety duża ilość przewoźników nie wjeżdża na nasz pseudo dworzec, bo ma problem z wjechaniem i wyjechaniem. Czy wiesz dlaczego MPK Kraków nie jeździ do Myślenic? Odpowiem Ci: bo ich autobusy nie mieszczą się na dworcu.
  Pytasz kto nie jest zadłużony? Powiem CI nieskromnie, że ja nie mam długów i jest szczęśliwy. Złośliwie piszesz, że przyszły burmistrz jest zadłużony... sprawdź oświadczenie majątkowe byłego. Można mieć długi, ale trzeba mieć wizję ich spłaty, a tej niestety ustępującemu zabrakło ("po nas choćby potop").
  Na koniec powiem, że nie jestem członkiem PiS-u, a co do programu Macierewicza, to gdybyś poczytał. to dowiedziałbyś się, że rzeczywiście chciał budować strzelnice w każdym powiecie, ale strzelnice na otwartym powietrzu,
  Myślę, że na pierwszy komentarz wystarczy.
 • 12.11.2018 - 19:44
  prywatnie napisał/a:
  Albo są zyski, albo za przeproszeniem 'dziekujemy', bo jeśli burmistrz nie umie/nie chce zatrudnić osób kompetentnych, to działa na szkodę naszych portfeli.
  A za Ostrowskiego tak nie było?
 • 12.11.2018 - 10:07
  prywatnie napisał/a:
  Tam stoi przecież "w imieniu mieszkańców": burmistrz ten a ten, przewodniczący rady ten a ten.
  Mam propozycję, żeby nowy burmistrz nakazał zdjąć tablicę i umieścił tam swoją lub śp. Kaczyńskiego "ojca naszej niepodległości". Będzie lepiej :-D
  Twój żart zawsze był jakiś taki przaśny. Cały czas zastanawiam się jaką krzywdę wyrządził Ci PiS, że tak ich nienawidzisz. W tym uczuciu mógłbyś sobie podać rękę z byłym już prezesem wodociągów.
 • 12.11.2018 - 10:05
  oportunista napisał/a:
  Taki, nie ma to jak sobie schlebiać, ale ty to nie większość, choćbyś w kilku lustrach się oglądał, po strzelnicy i Wiśle miasto nie upadło to i po muzeum nie upadnie, a na stary dworzec prawie nikt nie zaglądał a teraz pod dekadą tłumy, przynajmniej coś jest a gdyby te złocisze na "biednych" poszły to g. byśmy mieli, sorki byśmy mieli więcej patoli 500+,
  W lustrze oglądam się tylko przy goleniu. Nigdzie nie pisałem o 500+ (i nie korzystam z niego), natomiast nigdy nie będzie mojej zgody na widzimisię każdego burmistrza.Zorientuj się ile dopłacamy do strzelnicy (która miała tłumy przyciągać), dowiedz się jak wyglądają płatności Wisły za dzierżawę, zapytaj dojeżdżających do Krakowa o "dworzec" (nie chodziło mi o DEKADĘ)... mam jeszcze wymieniać?
  Na koniec dowiedz się na ile jest zadłużona nasza gmina, a potem... potem mów o patologii i chwal (na szczęście już byłego) burmistrza.
 • 11.11.2018 - 10:13
  Większość mieszkańców była przeciw, ale były włodarz nie słuchał nikogo. A grono klakierów z Rady przyklaskiwało wszystkim jego fanaberiom.
  Myślę tu o strzelnicy, ośrodku Wisły Kraków, Dekadzie, PKS-owi i tak można by długo jeszcze wymieniać.

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 10.11.2018 - 21:36
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Czyli, teraz gdy wypłacą sobie "nagrody świąteczne, uznaniowe" z kasy Powiatu to będzie jawna kradzież. Bo jakie "uznanie" a "bonusy" świąteczne już dostali z kasy Gminnej.
  Czekam na odpowiedź nowego Burmistrza...
  Pecunia non olet....
 • 10.11.2018 - 17:27
  Memento napisał/a:
  "Nagrody były już dla wszystkich i wyniosły średnio po 6700 zł dla kadry kierowniczej (24 osoby) i po 3000 zł (dla pozostałych pracowników (których jest ponad 100). Jak powiedział Maciej Ostrowski, jako, że nagrody były zwykle wypłacane na święta, a nie są zapisane w regulaminie bo mają charakter uznaniowy, więc postanowił przyspieszyć ich wypłatę."

  3 tys na swieta dla szeregowego pracownika ? Noo takie rzeczy to tylko w Myślenicach. W duzych firmach z milionem dochodow nie ma takich premii swiatecznych. Ale Pan Nie-Burmistrz uznał że w naszje gminie nas na to stac.
  Policzyłem to i mi wyszło:

  6 700 x 24 = 160 800 zł i 3 000 x 100 = 300 000 zł razem 460 800 zł

  ktoś nas tu nadal w "wała" robi.
 • 10.11.2018 - 16:22
  Ciekawy artykuł w dzisiejszym Dzienniku Polskim:

  https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-jako-burmistrz-i-nie-burmistrz/ar/13655574

  I co o tym myśleć? Na myśl przychodzą słowa piosenki:
  https://www.youtube.com/watch?v=ihlQv6bgmZE

Powiat: Koalicja KWW Forum Ziemi Myślenickiej i Wspólnie dla powiatu

 • 07.11.2018 - 22:05
  pamietliwyrocznik83 napisał/a:
  Dobrze ze jest kilka inteligentnych osób z klasa w tym składzie, łagodzą one moje obawy co do należytego sprawowania władzy po tym jak widzę to totalne dno które zmieniło dres adidasa na garnitur ........
  Kto jest z klasą w tym gronie?

Myślenice: Maciej Ostrowski zrzekł się mandatu burmistrza. Jego zadania pełni sekretarz gminy

 • 07.11.2018 - 8:45
  Sejmiki - sejmikami, PiS - PiS-em a Maciej bez klasy odszedł, ale tego się można było spodziewać.
 • 06.11.2018 - 21:45
  prywatnie napisał/a:
  Kurka, jestem podekscytowany że będę mógł obserwować te pisowskie sekwencje dziwnych kroków zasłyszane zza miedzy, od 2015 w stolicy, a teraz kurza twarz w Myślenicach na miejscu!

  Ponoć Monty Python i "ciotka z Pcimia" były inspiracją dla tych rządów prawych i sprawiedliwych. Przypomnijmy sobie wszyscy jak to się zaczęło, a zaczęło się tak:
  https://m.youtube.com/watch?v=66560GxVv6I
  Ale Ci musiał "krzywdę" zrobić Szlachetka,.....
 • 06.11.2018 - 19:23
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  A Maciej "zrywa" się wcześniej bo ciężko codziennie uciekać od wzroków byłych współpracowników którzy teraz niechybnie stracą posady, ot co.
  A zwykli urzędnicy odetchnęli i z radością czekają bo idzie nowe....

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • 05.11.2018 - 14:08
  Diablica napisał/a:
  Kto jedzie po na zwiskach na forów to niech zważy sobie łeb bo te osoby ktore wymienione są w waszych rozmowach pracują legania.Zajmujcie się dalej plteczkami może podać kawkę i paczusia do ploteczek. Pozdrawiam
  Pijesz nie pisz.
 • 03.11.2018 - 9:46
  Redakcja napisał/a:
  Wyrok który może mieć Pani na myśli dotyczy innego aresztowania - z 2016 roku i sprawy o której nie pisaliśmy. Istnieje możliwość pomyłki za co nie można Pani winić, bowiem policja wysłała taką informację prasową, kilka dni po poniedziałkowym aresztowaniu. Jednak są to dwie różne sprawy. Pozdrawiamy.
  A czym się różniło moje wyjaśnienie, że je usunęliście?
 • 02.11.2018 - 18:49
  malina napisał/a:
  Wyrok Niewinni !!! Ale tego miasto info już nie napisało?
  Niewinni Ci, którzy zostali zatrzymani w 2016 rok. To czterech zupełnie innych ludzi. Poza tym wyrok w ich sprawie jest jeszcze nieprawomocny.
 • 30.10.2018 - 17:54
  A jeden ciekawy komentarz zniknął .......

Zdrowie

 • 03.11.2018 - 9:47
  Pani0 napisał/a:
  Ostatnio miałam robiona krew i wyszło coś z tarczyca teraz czekam na usg tarczycy czy to może mieć jakiś związek? Dokładnie wygląda to tak że jak dłużej kucam to ciężko mi palce u nóg wyprostować muszę pomału i trochę bolą . podczas chodzenia bolą mnie ten kolana i tak jakby staw skokowy
  Dobrze, że tu piszesz. Tu są sami specjaliści,......

Wybory Samorządowe 2018

 • 03.11.2018 - 9:47
  bill napisał/a:
  A kiedy Szlachetka obniży opłaty za wodę i ścieki?
  Ty jeszcze pracujesz w wodociągach?
 • 02.11.2018 - 18:51
  ZdolnaZDolnego napisał/a:

  Mnie ciekawi kto zostanie nowym prezesem wodociągów. Najpierw szły plotki o tym, że dotychczasową pani kierownik, której udało się zdobyć względy nowego włodarza (wcześniej ponoć cieszyła się względami starego) a teraz chodzą słuchy, że stołek ten obejmie jednak pewien były (bodaj) radny - prawa ręka pana Szlachetki przy kampanii.
  Nieważne kto, ważne że Urbański już nie będzie.

Ile dać na wypominki?

 • 02.11.2018 - 21:00
  prywatnie napisał/a:
  Może powinni raz na jakiś czas zrobić promocję, zaokrąglić coś? Takie dajmy na to 4,99 za duszyczkę?
  Miało być dow*****nie czy złośliwie?

Zbierają na renowację nagrobków. W tym roku kwesta odbędzie się po raz szesnasty

 • 02.11.2018 - 21:00
  prywatnie napisał/a:


  Cóż, w ten dzień widać też jak bardzo duchowni kochają banknoty. Czy za wypominki powinno się inkasować pieniądze?
  Usunięto mój poprzedni wpis, a zapytałem tylko: Czy ktoś Cię przymusza do dawania na wypominki?
 • 01.11.2018 - 14:16
  AlvaroZMyślenic napisał/a:
  No ale chyba po raz ostatni, bo będziemy mieć tak super Burmistrza teraz, że za kilka dni te nagrobki będą z 14-sto karatowego złota! Tylko Jarek!!!
  Mocno się musiałeś wysilić :(

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • 02.11.2018 - 13:26
  bono napisał/a:
  A więc uważasz, że z Małgosią mogę żyć na kocią łapę, lub tylko po fikcyjnym ślubie.
  Z tej strony to ją nie znałem, myślałem że jest bogobojna i pobożna, myliłem się?
  Musisz ją o to zapytać.
 • 02.11.2018 - 13:10
  bono napisał/a:
  Nie mam takiego przebicia w kręgach kościelnych, jakie daje bycie protegowanym prezesa PiS.
  No chyba że zakładasz , że kościół za kasę to załatwi, to mam trochę odłożone.
  Myślałem raczej znając z Twoich wypowiedzi, Twój stosunek do Kościoła, że raczej "olejesz" ślub kościelny, a nie, że będziesz próbował coś załatwić za kasę.
 • 02.11.2018 - 9:12
  bono napisał/a:
  Z góry zakładasz, że załatwiła by unieważnienie mojego ślubu kościelnego.
  Czytając Twoje wypowiedzi myślę, że sam sobie poradzisz
 • 02.11.2018 - 8:54
  bono napisał/a:
  Kobieta to przeważnie również macierzyństwo, Pani Wasserman (40 lat panna), poświęca się dla polityki jak, alumn dla kościoła.
  Wraz z wiekiem jej szansa na macierzyństwo się zmniejsza, a nie znamy też ewentualnego partnera do takiego macierzyństwa.

  Gdyby została prezydentem, a nagle postanowiła nadrobić zaniechanie macierzyńskie, to priorytet macierzyństwa nad Urzędem jest wyższy.

  Moja babcia mówi:" e, dej że mi spokój, staro panna na prezydenta",
  ale ona z feminizmem nie ma nic wspólnego.
  Bono masz szansę zostać mężem prezydenta :)

Czy być dalej w Unii Europejskiej

 • 30.10.2018 - 9:10
  bono napisał/a:


  Masz niskie mniemanie o inteligencji naszego narodu.
  Każdy wybiera takie media które do niego przemawiają .......
  :)
Pokaż więcej komentarzy