m_markos

Raciechowice: Co zrobić, żeby gmina nie zniknęła z mapy? Trwa przygotowanie programu naprawczego

 • 21.03.2019 - 18:44
  Ciekawe co Marek Gabzdyl ma do powiedzenia w tym temacie. Bo jeśli nic sensownego to tylko prokurator i zarzut niegospodarności. Jakim trzeba być dyletantem żeby do takiej sytuacji doprowadzić.

Mirosław Legutko: W Raciechowicach można zgasić światło, albo ratować gminę [WIDEO]

 • 21.03.2019 - 14:45
  prywatnie napisał/a:
  Muzeum jest potrzebne, bardziej zastanawiałbym się np. nad racjonalnością strzelnicy. Maciej zarządzał, taka była koncepcja jego i radnych, był dobry czas na wykorzystanie środków unijnych a na część inwestycji trzeba było wziąć kredyt. ..... nie wieszajmy za samo to że coś zrobiono i infrastruktura wygląda lepiej ;)
  By zachować płynność finansową to kieruję się w życiu zasadą że kupuję to na co mnie stać. Z całym szacunkiem do stwierdzenia że lepiej robić coś niż nic, uważam że Myślenic nie stać było na Muzeum Niepodległosci a do inwestycji doszło.

  Chciałbym dowiedzieć się jakie są statystyki odwiedzin i ile kosztuje obsługa w przeliczeniu na jednego gościa.
 • 21.03.2019 - 10:21
  @bono w sumie prawda. Życzę naszym radnym więcej racjonalności w działaniu. Kadencja to kilka lat a Wy i Wasze rodziny będą żyć i mieszkać tutaj o wiele dłużej.
 • 21.03.2019 - 9:32
  bono napisał/a:
  Chłopaki nas pozadłużały na całego.
  Nie da się rozwijać gminy bez posiłkowania się kredytami. Ale to na co Ostrowski powydawał pieniądze to woła o pomstę do nieba. Po co komu muzeum niepodległości? Jest tyle rzeczy do zrobienia na poziomie infrastrukturalnym że głowa mała.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 16.03.2019 - 12:08
  "4 marca przyjęliśmy zawiadomienie od burmistrza. Dzień później wszczęto dochodzenie. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie kim jest osoba, która wysłała taką wiadomość – informuje st. sierż. Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.
  Kierowanie pod czyimś adresem takich gróźb jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

  We wspomnianym mailu jego autor zarzuca burmistrzowi jakoby ten brał łapówki za wycinanie lasów pod kruszec na terenie gminy Myślenice. Burmistrz stanowczo temu zaprzecza i zapowiada, że po ustaleniu autorów pisów podejmie dalsze kroki prawne."

  https://dziennikpolski24.pl/myslenice-burmistrz-otrzymal-anonimowy-email-z-grozba-smierci/ar/13967794
 • 16.03.2019 - 11:59
  bill napisał/a:
  Moim zdaniem to tylko próba odwrócenia uwagi od artykułu KMY.pl o tworzeniu układu towarzysko-partyjnego w gminie Myślenice przez obecnego burmistrza. Pan Ambroży ukazał sposób sprawowania władzy przez Szlachetkę, który obnaża jego prawdziwe intencje. Inne media w tej sprawie milczą gdyż są zależne, a mieszkańcy czytają i nie mogą uwierzyć w to co obecny burmistrz wyprawia.
  Robienie wielkiej afery z durnego anonimu to szopka, chociaż gdyby się okazało że to prawda, to należałoby się zastanowić z kim związany jest obecny burmistrz, że po trzech miesiącach sprawowania władzy już mu grożą?
  Idąc tym samym tokiem myślenia większość komentarzy na tym forum krytykuje Szlachetkę własnie po to by marginalizować były układ towarzyski w UMIG który obecnie przeniósł się do starostwa.

  Na zdrowy rozsądek. Jest audyt, są otwarte zarzuty wysunięte przez Szlachetkę wobec Ostrowskiego. Jeśli są nieprawdziwe to oczekiwałbym od Ostrowskiego kroków do obalenia ustaleń audytu, kontr pozwu a tego ani widu ani słychu.

  Co do afery z "durnym anonimem". Groźby są karalne. Można dyskutować, lobbować, sprzeczać się używać oficjalnych dróg nacisku ale grożenie jest już przekroczeniem pewnej granicy. Jeśli został wysłany anonim to niech służby się przyjrzą całemu temu otoczeniu eksploatacji kruszyw w Myśleniach. Mafijne albo niezrównoważone osoby/zagrywki trzeba eliminować z życia publicznego.

  Przy okazji. Jest też drugi artykuł na KMY. Ambroży opisał jak to transparentność zawitała do UMIG a znikła ze Starostwa. Każdy ma różne preferencje polityczne jednak trzeba oceniać i krytykować albo wspierać po konkretnych działaniach. Mi przejrzystość się podoba. Echem artykułu Ambrożego było odrazu ogłoszenie rekrutacji w UMIG internecie. Tak więc nie ma w przypadku Szlachetki "betonu" . Plus dla Ambrożego za obiektywne artykuły. Politycy każdej opcji boją się dziennikarzy i kształtowanej przez nich opini publicznej.
 • 16.03.2019 - 8:14
  Pisałem o tym na forum. Pogróżki wg informacji w dzienniku dotyczą łapówki za wycinanie lasów pod kruszec na terenie gminy Myślenice. Cała akcja z kruszywami polega wynika z tego że ludzie protestują bo pewna firma chce im zrobić pod domami nie kamieniołomy a praktycznie dwie kopalnie odkrywkowe kamienia. Więcej tutaj:

  http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/nowy-sacz/kamieniolom-w-beskidzie-wyspowym-pod-znakiem-zapytania-zainterweniowali-mieszkancy-wojt-i-aktywisci/

  http://www.myslenicki.pl/pl/dokumenty/artykuly/2019/20190226/petycja.pdf

  Wszystko to w ramach koncesji na wydobycie przyznanych jeszcze za poprzednich rządów ekipy w starostwie

  Pisanie gróźb i zastraszanie to jakiś nowy element w lokalnej polityce. Oczywiście naganny i dobrze że zgłoszony do odpowiednich organów.

  Powinien być sygnałem że coś jest bardzo nie tak i wymaga kontroli pod względem funkcjonowania firmy która obsługuje te kamieniołomy, wydanych koncesji jak i weryfikacji argumentów ludzi mieszkających w pobliżu.

  Co do oświadczenia o żonie i jej pracy to nie za bardzo rozumiem o czym tu informować organy ścigania? To że ktoś gdzieś usłyszał taką plotkę i powtórzył na forum? Wg mnie absurd, przewrażliwienie i próba cenzurowania wypowiedzi. Internet nie jest anonimowy, hejt powinien być ścigany ale są lepsze rzeczy do robienia niż odnoszenie się do jakiś przypadkowych wypowiedzi i angażowanie jeszcze do tego służb a raczej marnowanie ich czasu. Idąc tym tropem to co druga wypowiedź profesor Piotrowicz z PIS powinna być "ścigana".

Kamieniołomy w gminie Myślenice

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 09.03.2019 - 15:26
  Audyt pokazał ułamek tego o czym każdy mieszkaniec Myślenic wiedział już od dawna. Zresztą czego było oczekiwać jak poprzedni burmistrz rządził 15 lat. Przez 3 kadencje to ten "światek" samoistnie się wytworzył. Teraz ten "układ towarzyski" przeniósł się do starostwa.

  Na takie akcje nie ma innego rozwiązania jak ograniczona kadencyjność i wymuszona transparentność działań.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

Pytacie jak pokonać to skrzyżowanie. Policja odpowiada, ekspert radzi domalować pasy prowadzące

 • 08.02.2019 - 9:47
  Viking napisał/a:
  W Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Jedziesz na wprost to trzymaj się prawego pasa. Jeśli jest więcej pasów to skrajny lewy służy do zawracania (o ile nie ma zakazu zawracania), a pozostałe pasy z reguły służą do skrętu w lewo (chyba że oznakowanie stanowi inaczej).
  Jedź tamtędy w godzinach szczytu to zobaczysz że obecny układ skrzyżowania na Zarabie ze Słowackiego nie jest optymalny.

  Lewy pas który jest tylko nawrotu jest wiecznie pusty.
  Środkowy pas który jest do jazdy naprzód i na Zarabie jest wiecznie zakorkowany.
  Prawy pas jest głownie przez busy okupowany jak i przez skręcających z Żeromskiego.

  By upłynnić ruch to do skrętu w lewo na Zarabie i nawrotu powinien być TYLKO LEWY PAS. Pozostałe powinny prowadzić tylko naprzód.
 • 07.02.2019 - 15:42
  Ten skręt na ulicy Słowackiego w kierunku na Zarabie jest BEZ SENSU!. Jadąc od dworca/zakopianki powinny być dwa pasu naprzód i tylko jeden w lewo który służył by do jazdy na Zarabie lub nawrót.
  Tymczasem jest jeden w lewo do nawrotu, jeden w lewo na Zarabie który służy do też do jazdy naprzód i jeden naprzód. Większość ruchu jest na prost. Za każdym razem jak jadę robi się tam korek z tego powodu.

Finał pobicia w Myślenicach: Cztery osoby zatrzymane.Trzy podejrzewane o usiłowanie zabójstwa[WIDEO]

 • 29.01.2019 - 20:43
  I dobrze. Wyraźny znak dla potencjalnych naśladowców.
  Całe usiłowanie zabójstwa szokujące, mam nadzieję że sprawcy odpowiedzą adekwatnie do swoich czynów.

Pobicie parasolki 18.01

 • 26.01.2019 - 9:08
  Lukaszz napisał/a:
  Oby recydywista z Wiśniowej szybko nie wyszedł. Ten człowiek musi mieć chorobę psychiczną. Nikt normalny tak się nie zachowuje. Zaskoczony jestem, że za plantacje nie siedzi dalej.
  Ten gościu jest świadkiem koronnym. Zastanowiłbym się nad jego wiarygodnością.

  Tak poza tym to już raczej nie będzie.
  ------------------------------
  Świadkiem koronnym nie może zostać podejrzany, który w związku z udziałem w przestępstwie usiłował popełnić albo popełnił przestępstwo zabójstwa (art. 148 § 1-3 k.k.) lub współdziałał w jego popełnieniu albo nakłaniał inną osobę do popełnienia takiego czynu zabronionego w celu skierowania przeciwko niej postępowania karnego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadek_koronny
  ------------------------------

  Ale że został aresztowany tydzień po całej akcji? Nie wiem co ta policja robi,

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 25.11.2018 - 9:14
  Tak szczerze to wydaje mi się że jest ciche przyzwolenie na smog z komina. Wystarczy przejechać się przez Myślenice oraz cały powiat by bez problemu zauważyć trucieli którzy sobie funkcjonują sobie od lat niepokojeni jak gdyby nigdy nic.

  Moim zdaniem to trzeba jeździć i dawać kary na opamiętanie. Najpierw małe na ostrzeżenie, później coraz większe doputy dany właściciel nie zrobi coś z tym.

  Nie chodzi mi by terroryzować wszystkich ludzi palących węglem, bo różne są sytuacje materialne. Ale jeśli ktoś nawet ma stary piec, pali przyzwoitym węglem i robi to UMIEJĘTNIE (patrz spalanie górne http://czysteogrzewanie.pl/ ) to naprawdę ilość tego smogu jest niska. Tymczasem z domów niektórych właścicieli wychodzi jeden wielki słup dymu a oni sobie nic z tego nie robią. Palą "Bóg wie czym" i "Bóg wie w jaki sposób", zatruwają samych siebie, zatruwają otoczenie i wydaje im się że jest to normalne. Takie coś to jest patologia i powinno się tępić, bo to co ci właściciele zaoszczędzą na ogrzewaniu to reszta społeczeństwa wyda na leczenie dróg oddechowych.

Smolarnia Bysina

 • 16.10.2018 - 19:33
  Działalność która jest uciążliwa i emisyjna powinna być zlokalizowana na specjalnych industrialnych terenach by nie truć ludzi a nie koło terenów zamieszkałych. Koniec kropka.
  Smolarnia powinna zostać zamknięta po śmierci technicznej tak się nie stało.

  Sprawdź sobie proszę jeszcze raz jak to jest z podatkami. Gmina zarabia na procencie od podatku dochodowego i prawnego gdy dana firma ma siedzibę na terenie gminy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dochody_gminy
  Gdzie masz siedzibę firmy?
  http://omegaruda.com.pl/o-firmie/

  Nasi dotyczasowi włodarze stworzyli za całą strategię jak gmina ma się zrównoważenie rozwijać. http://www.myslenice.pl/pro_myslenice/zasoby/files/strategia-2016-2020.pdf

  Mieszkańcy Bysiny chcą po prostu realizacji tego co im jest obiecywane. Nic ponad to.
  zdjecie

  Kandydaci na burmistrza również widzą problem w zanieczyszczeniu powietrza.
  http://jaroslawszlachetka.pl/2018/10/czyste-powietrze-w-myslenicach/
 • 16.10.2018 - 9:41
  Zagadnienie pieców to jest osobna sprawa. Są przyjęte przez państwo środki, ustawy czy też programy dotyczące wymiany pieców, termomodernizacji, solar oraz ubóstwa a także śmieci. Wszystko po to by się żyło zdrowo i dłużej. To że niektóre osoby mają gdzieś całą ekologię to jest cieżka sprawa ale nikt nie pójdzie się bić z sąsiadami bo dym leci. Są od tego odpowiednie służby by reagować, karać, uświadamiać ludzi. Zmiana nawyków ludzi trwa latami a dioksyny realnie zabiją już teraz.

  Generalizowanie i twierdzenie że "całe" "towarzystwo" Bysiny pali czym popadnie jest grubym fałszerstwem, bo przez ostatnie lata wiele się zmieniło.

  Wracając do smolarni. Jak to jest że są coraz to nowe programy np to "czyste powietrze" mające na celu poprawę powietrza są wdrażane tymczasem smolarnia z aparaturą i technologią z wczesnego polskiego komunizmu dalej działa. Miała działać do śmierci technicznej tymczasem kopci dalej. Inne zakłady np w Jaworniku mają filtry i przeróżne systemy redukujące odprowadzane zanieczyszczenia.
 • 15.10.2018 - 19:03
  Mamy to ale troli na tym forum którzy swoimi wpisami reprezentują właściciela smolarni próbując ośmieszać osoby walczące z nią.

  Sądząc po przytłaczającej ilości podpisów oraz opinii mieszkańców Bysiny to smród emisji i ciężarówki rozjeżdżające Bysinę nie są czymś normalnym i akceptowalnym jak co niektórzy tutaj twierdzą. Każdy rozsądny chce by miejscowość w której przyszło mu żyć była przyjazna dla zdrowia i życia.

  W całym kraju jest program "czyste powietrze" i wzrastająca świadomość jak to powietrze wpływa nasze zdrowie tymczasem na Bysinie smolarnia truje a forumowe trole jęczą że to "normalne" a problem jest po stronie ludzi którzy chcą to zmienić. Doprawdy niepojęte to jest.
 • 09.10.2018 - 9:44
  Bysinianka napisał/a:
  Może warto sprzedać dom jak komuś nie pasuje lokalizacja tak jak ja to zrobiłam i wyprowadzić się daleko stąd? Ale ostrzegam! Smog jest wszedzie aż po Zakopane i Gorlice!
  Ciekawa logika. Mieszkańcy Bysiny wywodzący się z dziada pradziada mają sprzedawać domy bo im rakotwórcza emisja przeszkadza.

  Otóż zapewniam Cię że tak się nie stanie. To źródło emisji ma zniknąć a nie mieszkańcy Bysiny. Jest szereg narzędzi począwszy od planu zagospodarowania by tak to zakończyć.
 • 09.10.2018 - 8:29
  Produkcja mas bitumicznych jest procesem w którym substancje bardzo toksyczne są poddawane obróbce. Szkodliwość tego i idący za tym wzrost ryzyka powstawania nowotworów jest od dawna udowodniony. W sieci jest mnóstwo publikacji na ten temat na przykład:
  http://archiwum.ciop.pl/5834.html

  Smolarnia to twór który został narzucony Bysinie przez władze PRL. Gdy na początku tego wieku przechodził on w ręce prywatne był zapis że działalność powinna być kontynuowana tylko do "śmierci technicznej maszyn". Dlatego czymś naturalnym dla wszystkich było że dni tego tworu są policzone, niestety ten żywot jest sztucznie przedłużany. Lata mijają, normy środowiska są coraz bardziej wyśrubowane, wzrasta świadomość ludzi jak żyć zdrowo. Tymczasem Bysina jest zatruwana przez 50-cioletnią machinerię i sądząc po komentarzach tutaj niektórym to nawet pasuje. Dobrze tylko że to są jednostki.
 • 07.10.2018 - 8:46
  kar9876 napisał/a:
  Na waszym mijscu zgloscie sie do posla on wam wszytko załatwi.
  A czy okoliczni ludzie firmy nie mają pracy po przez ten kamieniołom. . Tu raczej chodzi o to ze nowe domy powstaly blisko tych firm i zapach oraz samochoty zaczely przeszkadzac.
  Sprawa została do wszystkich kandydatów na burmistrza zgłoszona. Okoliczni za wyjątkiem pojedyńczych osób nie mają pracy z tamtąd.

  Odległość tej wytwórni mas drogowych to tylko 700m od szkoły w Bysinie. Gdy ta "smolarnia" pracuje to emisja jest odczuwalna nie tylko w szkole ale również na Bysinie. Z racji tego że znajduje się ona tylko w odległości około 4km od centrum Myślenic, pomiędzy dwoma pasmami wzgórz a dominują wiatry zachodnie to wszystkie spaliny przechodzą do Myślenic szkodząc jeszcze większej ilości ludzi.

  W ogóle coś obecnym władzom się pomieszało bo swoimi decyzjami zrobili z części Bysiny strefę przemysłowo-wydobywczą a później okoliczni mieszkańcy się dziwią skąd ten smog, skąd tyle jeżdżących ciężarówek i wieczne dziury na drogach. A odpowiedź mają pod nosem.

  Za chwile przyjdzie pomysł by może jeszcze wysypisko śmieci zrobić w kamieniołomie bo skoro plac jest to można by na nim po raz kolejny zarobić.

  Zresztą każdy sobie może sam zweryfikować jak wygląda sytuacja.

  https://www.google.com/maps/@49.8308316,19.8977617,4872m/data=!3m1!1e3
  zdjecie
 • 06.10.2018 - 8:01
  Podpisy są dalej zbierane. Petycja wraz z opisem sytuacji pójdzie zarówno do władz lokalnych jak i do wyższej instancji. Myślę że ktoś się w końcu zainteresuje sposobem funkcjonowania zarówno smolarni jak i kamieniołomu w Bysinie z którego praktycznie zrobiła się "otwarta kopalnia odkrywkowa" a ciężarówki "patelnie" o bardzo dużej ładowności rozjeżdżają Bysinę, Myślenice, Jasienicę. Obecnie wychodzi na to że nikogo z władz lokalnych to w ogóle nie interesuje.

  Jest to ciekawe jak burmistrz Myślenic pozwalał na taką działalność a starostwo powiatowe wydawało kolejne pozwolenia na emisję pyłów i gazów bez oglądania się na mieszkańców Bysiny. Całe szczęście ślad zawsze zostaje i można odtworzyć kto z naszych lokalnych urzędników jakie wydawał decyzje w tej sprawie.

"Dobra zmiana" PiS

 • 07.10.2018 - 18:18
  WKibic napisał/a:
  Czyżby pan poseł wycofał harcowników typu krówka 123, Walker et consortes i sam ruszył do boju? Między sesjami Sejmu i wpisem na forum zdąży jeszcze projekt ustawy demolującej sądownictwo podpisać. Podpisuje wszystko jak Adrian. Walkera szykują na wiceburmistrza, a krówkę na szefa propagandy miejskiej. Wieść gminna niesie.
  Noo ;) Walker reinkarnował się na forum do potęgi pod tym pewnym nickiem.
 • 10.09.2018 - 7:09
  Bagietka napisał/a:
  A jaka? Marksizmem od niej dymi.
  Na pewno ;)

  PIS to druga parta w Polsce po partii "Razem" której najbliżej do marksizmu.
  Nowoszesna to jest jest czysty kapitalizm i wolny rynek którego marksizm zaciekle zwalcza.

Humor polityczny

Gdybym był Burmistrzem

 • 07.10.2018 - 10:44
  taki_gość napisał/a:
  Gdybym został Burmistrzem.

  1. „Odchudzę Urząd”, w dobie e-Urzędu mamy coraz więcej urzędników (nie wnikam, kto i dla czego został przyjęty do pracy w Urzędzie).
  2. Przyjrzę się kompetencjom urzędników oraz dyrektorów jednostek podległych (oraz czy zostali wybrani zgodnie z przepisami, mam tu na myśli konkursy na stanowiska urzędnicze). Mowa tu o Wodociągach, Ośrodku Kultury, Bibliotece, Hali Sportowej i Muzeum Niepodległości
  3. Zastanowię się nad Celowością posiadania dwóch Radców Prawnych oraz wynajmowania Kancelarii Adwokackich do reprezentowania Gminy czy też mnie jako Burmistrza przed sądami.
  4. Zlikwiduję Straż Miejską, twór niepotrzebny, nie spełniający oczekiwań mieszkańców, a pożerający środki z Gminy (płace, samochody)
  5. Postaram się w MPK Kraków o uruchomienie linii autobusowej Kraków – Myślenice z lokalizacją dworca dla tych autobusów na placu obok Carrefoura. Linia regularna ze zwiększoną częstotliwością kursów w godzinach rannych i popołudniowych oraz z kursami powrotnymi do Myślenic po godz. 22-ej. Istniejący dworzec przy Dekadzie pozostawiłbym dla busów. Nie wierzę w mrzonki o kolei.
  6. We współpracy ze Starostą, Policją i Inspekcją Ruchu Drogowego przyjrzymy się pracy „busiarzy”. Ilość pasażerów w samochodzie, punktualność itp.
  7. Wykonam chodniki i oświetlenie dróg na wsiach (o co od dawna postulują mieszkańcy)
  8. Wyremontuję ulice w mieście i drogi na wsiach.
  9. Poprawię oświetlenie parku na Zarabiu.
  10. Wykonam ścieżkę biegowo-rowerową na lewym brzegu Raby, łącząc ją z istniejącą, a także obiecywaną przez poprzednika (MO) wzdłuż Bysinki.
  11. Zajmę się obwodnicą zachodnią, zaniechaną przez poprzednika.
  12. Skalkuluję i obniżę rachunki za wodę, poprzez rezygnację z opłaty abonamentowej.
  13. Przedyskutuję z Radnymi i zastanowię się nad celowością dalszego organizowania Festiwalu Lata. Może zrobimy coś innego, częściej i taniej.
  14. Zrobię audyt Urzędu i jednostek mu podległych.
  To tyle pomysłów na pierwszą kadencję.
  No nie wiem z tym programem. Taki trochę socjalny on jest. Ja to bardziej na miejsca pracy postawił i dodał taki punkt.

  ZAINICJUJĘ SZEROKĄ WSPÓŁPRACĘ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Z PRZEDSIĘBIORSTWAMI I INSTYTUCJAMI OTOCZENIA BIZNESU W KONTEKŚCIE AKTYWIZACJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W GOSPODARCE LOKALNEJ MYŚLENIC.

  czyli wyselekcjonowane strefy przemysłowe, scalone grunty, dobry dojazd, rozwój w zgodzie z mieszkańcami itd.

Myślenice: Wiózł 80 gramów narkotyków. Może trafić za kratki na 3 lata

 • 25.09.2018 - 8:28
  Nie zmieniło się. Może trochę "drgnęło". Olejek jest dostępny ale właściwa marihuana już nie. A mówię o tej właściwej substancji o którą walczył poseł Kalita: https://bedrocan.com/pl/produkty/

  Wszystkim którzy mówią że THC/maryśka odurza i nie powinno się jej stosować to polecam spróbować zamienników w postaci syntetycznych opioidów ala Tramal jakie lekarze przepisują osobom z ciągłym bólem. Tramal powoduje chyba jeszcze gorsze otępienie. Osoby ciągłym z bólem nie mają za wiele opcji.

  Moim zdaniem, marihuana dla celów medycznych powinna być nielimitowana (pod kontrolą lekarza), do celów rekreacyjnych dozwolona ale pod ścisłą kontrolą państwa( 18+, koncesje, akcyza, wybrane punkty itd), inne narkotyki zabronione.
 • 24.09.2018 - 19:43
  Bagietka napisał/a:
  Doprawdy straszliwe przestępstwo. Inny facet za pobicie i skopanie do nieprzytomności dziewczyny na ulicy dostaje 6 miesięcy prac społecznych a tego za posiadanie tej "hurtowej" ilości wpakować na 3 lata bezwzględnego więzienia ;) Coś chyba jest nie tak z tym KK w Polsce.
  Zgadza się. To jest śmieszne. Tragicznym jest zaś to że młodzież szprycuje się dopalaczami i każdego miesiąca kilku z nich schodzi z tego świata. A wszystko z powodu jednej wielkiej penalizacji marihuany.

  Alkohol i fajki są legalne a taka maryśka nawet do celów medycznych jest traktowana jak najgorsze zło przez rządzących. Hipokryzja do potęgi.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 10.09.2018 - 16:58
  Bagietka napisał/a:
  Zachodzą więc tutaj dwie zmienne, które wpisują się w powyższe punkty (4 i 5). TK za bodajże prof Safiana wydał już wyrok na temat regulacji stanu spoczynku, więc proszę nie insynuować, że jest inaczej.
  Zmiana ustroju sądów także obecnie zaszła, więc jest druga podstawa do regulacji.

  Natomiast jeżeli chodzi o kadencję I Prezes SN to jest podstawowe pytanie. Czy I Prezes SN może kierować tą instytucją jeżeli nie zastosowała się do ustawy o SN i nie wyraziła zgodnie z nią chęci do dalszego orzekania? Nie wyraziła chęci więc przeszła w stan spoczynku, więc czy może być I Prezesem SN nie będąc sędzią w stanie czynnym, który nie może podejmować żadnych decyzji (proszę zapoznać się ze znaczeniem "sędzia w stanie spoczynku"?
  Władza sądownicza, sędziowie powinni być nieusuwalni i niepodlegli co gwarantuje im konstytucja. To sprawia że nie podlegają oni wpływom filarów władzy ustawodawczej oraz wykonawczej. Tylko wtedy ma sens trójpodział władzy.

  Tymczasem Ty piszesz że prezes SN nie ustosunkowała się "ustawie" płynącej z władzy ustawodawczej i będzie usunięta ze stanowiska do tego jeszcze przywołujesz "zmianę ustroju sądów". Przecież tym po prostu potwierdziłaś fakt że władza ustawodawcza po prostu robi zamach na władzę sądowniczą za pomocą sztuczek. Śmiejąc się z zapisu o nieusuwalnosci. Czy myślisz że ktoś inny co przyjdzie po PIS nie zabawi się podobnie.

  Biedny jest kraj w którym ośrodek władzy może sobie wymienić sędziów na swoje podobieństwo.
  Ludzie to popierający coś życzą źle Polsce. Władza traci aparat ją kontrolujący. Może robić co się jej rzewnie podoba.
 • 10.09.2018 - 14:28
  Bagietka napisał/a:
  Sędziowie są nieusuwalni. Zastanawiałeś się nad znaczeniem tego zdania?
  ....
  Trochę logiki.
  Właśnie trochę logiki a nie krętactw.
  Nieusuwalność jest czym jest.
  PIS nie miał prawa usunąć sędzi Gesdorf bo to jest zagwarantowane konstytucją. Jakieś bzdurne wytłumaczenia nic nie znaczą.
Pokaż więcej komentarzy