m_markos

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 25.11.2018 - 9:14
  Tak szczerze to wydaje mi się że jest ciche przyzwolenie na smog z komina. Wystarczy przejechać się przez Myślenice oraz cały powiat by bez problemu zauważyć trucieli którzy sobie funkcjonują sobie od lat niepokojeni jak gdyby nigdy nic.

  Moim zdaniem to trzeba jeździć i dawać kary na opamiętanie. Najpierw małe na ostrzeżenie, później coraz większe doputy dany właściciel nie zrobi coś z tym.

  Nie chodzi mi by terroryzować wszystkich ludzi palących węglem, bo różne są sytuacje materialne. Ale jeśli ktoś nawet ma stary piec, pali przyzwoitym węglem i robi to UMIEJĘTNIE (patrz spalanie górne http://czysteogrzewanie.pl/ ) to naprawdę ilość tego smogu jest niska. Tymczasem z domów niektórych właścicieli wychodzi jeden wielki słup dymu a oni sobie nic z tego nie robią. Palą "Bóg wie czym" i "Bóg wie w jaki sposób", zatruwają samych siebie, zatruwają otoczenie i wydaje im się że jest to normalne. Takie coś to jest patologia i powinno się tępić, bo to co ci właściciele zaoszczędzą na ogrzewaniu to reszta społeczeństwa wyda na leczenie dróg oddechowych.

Smolarnia Bysina

 • 16.10.2018 - 19:33
  Działalność która jest uciążliwa i emisyjna powinna być zlokalizowana na specjalnych industrialnych terenach by nie truć ludzi a nie koło terenów zamieszkałych. Koniec kropka.
  Smolarnia powinna zostać zamknięta po śmierci technicznej tak się nie stało.

  Sprawdź sobie proszę jeszcze raz jak to jest z podatkami. Gmina zarabia na procencie od podatku dochodowego i prawnego gdy dana firma ma siedzibę na terenie gminy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dochody_gminy
  Gdzie masz siedzibę firmy?
  http://omegaruda.com.pl/o-firmie/

  Nasi dotyczasowi włodarze stworzyli za całą strategię jak gmina ma się zrównoważenie rozwijać. http://www.myslenice.pl/pro_myslenice/zasoby/files/strategia-2016-2020.pdf

  Mieszkańcy Bysiny chcą po prostu realizacji tego co im jest obiecywane. Nic ponad to.
  zdjecie

  Kandydaci na burmistrza również widzą problem w zanieczyszczeniu powietrza.
  http://jaroslawszlachetka.pl/2018/10/czyste-powietrze-w-myslenicach/
 • 16.10.2018 - 9:41
  Zagadnienie pieców to jest osobna sprawa. Są przyjęte przez państwo środki, ustawy czy też programy dotyczące wymiany pieców, termomodernizacji, solar oraz ubóstwa a także śmieci. Wszystko po to by się żyło zdrowo i dłużej. To że niektóre osoby mają gdzieś całą ekologię to jest cieżka sprawa ale nikt nie pójdzie się bić z sąsiadami bo dym leci. Są od tego odpowiednie służby by reagować, karać, uświadamiać ludzi. Zmiana nawyków ludzi trwa latami a dioksyny realnie zabiją już teraz.

  Generalizowanie i twierdzenie że "całe" "towarzystwo" Bysiny pali czym popadnie jest grubym fałszerstwem, bo przez ostatnie lata wiele się zmieniło.

  Wracając do smolarni. Jak to jest że są coraz to nowe programy np to "czyste powietrze" mające na celu poprawę powietrza są wdrażane tymczasem smolarnia z aparaturą i technologią z wczesnego polskiego komunizmu dalej działa. Miała działać do śmierci technicznej tymczasem kopci dalej. Inne zakłady np w Jaworniku mają filtry i przeróżne systemy redukujące odprowadzane zanieczyszczenia.
 • 15.10.2018 - 19:03
  Mamy to ale troli na tym forum którzy swoimi wpisami reprezentują właściciela smolarni próbując ośmieszać osoby walczące z nią.

  Sądząc po przytłaczającej ilości podpisów oraz opinii mieszkańców Bysiny to smród emisji i ciężarówki rozjeżdżające Bysinę nie są czymś normalnym i akceptowalnym jak co niektórzy tutaj twierdzą. Każdy rozsądny chce by miejscowość w której przyszło mu żyć była przyjazna dla zdrowia i życia.

  W całym kraju jest program "czyste powietrze" i wzrastająca świadomość jak to powietrze wpływa nasze zdrowie tymczasem na Bysinie smolarnia truje a forumowe trole jęczą że to "normalne" a problem jest po stronie ludzi którzy chcą to zmienić. Doprawdy niepojęte to jest.
 • 09.10.2018 - 9:44
  Bysinianka napisał/a:
  Może warto sprzedać dom jak komuś nie pasuje lokalizacja tak jak ja to zrobiłam i wyprowadzić się daleko stąd? Ale ostrzegam! Smog jest wszedzie aż po Zakopane i Gorlice!
  Ciekawa logika. Mieszkańcy Bysiny wywodzący się z dziada pradziada mają sprzedawać domy bo im rakotwórcza emisja przeszkadza.

  Otóż zapewniam Cię że tak się nie stanie. To źródło emisji ma zniknąć a nie mieszkańcy Bysiny. Jest szereg narzędzi począwszy od planu zagospodarowania by tak to zakończyć.
 • 09.10.2018 - 8:29
  Produkcja mas bitumicznych jest procesem w którym substancje bardzo toksyczne są poddawane obróbce. Szkodliwość tego i idący za tym wzrost ryzyka powstawania nowotworów jest od dawna udowodniony. W sieci jest mnóstwo publikacji na ten temat na przykład:
  http://archiwum.ciop.pl/5834.html

  Smolarnia to twór który został narzucony Bysinie przez władze PRL. Gdy na początku tego wieku przechodził on w ręce prywatne był zapis że działalność powinna być kontynuowana tylko do "śmierci technicznej maszyn". Dlatego czymś naturalnym dla wszystkich było że dni tego tworu są policzone, niestety ten żywot jest sztucznie przedłużany. Lata mijają, normy środowiska są coraz bardziej wyśrubowane, wzrasta świadomość ludzi jak żyć zdrowo. Tymczasem Bysina jest zatruwana przez 50-cioletnią machinerię i sądząc po komentarzach tutaj niektórym to nawet pasuje. Dobrze tylko że to są jednostki.
 • 07.10.2018 - 8:46
  kar9876 napisał/a:
  Na waszym mijscu zgloscie sie do posla on wam wszytko załatwi.
  A czy okoliczni ludzie firmy nie mają pracy po przez ten kamieniołom. . Tu raczej chodzi o to ze nowe domy powstaly blisko tych firm i zapach oraz samochoty zaczely przeszkadzac.
  Sprawa została do wszystkich kandydatów na burmistrza zgłoszona. Okoliczni za wyjątkiem pojedyńczych osób nie mają pracy z tamtąd.

  Odległość tej wytwórni mas drogowych to tylko 700m od szkoły w Bysinie. Gdy ta "smolarnia" pracuje to emisja jest odczuwalna nie tylko w szkole ale również na Bysinie. Z racji tego że znajduje się ona tylko w odległości około 4km od centrum Myślenic, pomiędzy dwoma pasmami wzgórz a dominują wiatry zachodnie to wszystkie spaliny przechodzą do Myślenic szkodząc jeszcze większej ilości ludzi.

  W ogóle coś obecnym władzom się pomieszało bo swoimi decyzjami zrobili z części Bysiny strefę przemysłowo-wydobywczą a później okoliczni mieszkańcy się dziwią skąd ten smog, skąd tyle jeżdżących ciężarówek i wieczne dziury na drogach. A odpowiedź mają pod nosem.

  Za chwile przyjdzie pomysł by może jeszcze wysypisko śmieci zrobić w kamieniołomie bo skoro plac jest to można by na nim po raz kolejny zarobić.

  Zresztą każdy sobie może sam zweryfikować jak wygląda sytuacja.

  https://www.google.com/maps/@49.8308316,19.8977617,4872m/data=!3m1!1e3
  zdjecie
 • 06.10.2018 - 8:01
  Podpisy są dalej zbierane. Petycja wraz z opisem sytuacji pójdzie zarówno do władz lokalnych jak i do wyższej instancji. Myślę że ktoś się w końcu zainteresuje sposobem funkcjonowania zarówno smolarni jak i kamieniołomu w Bysinie z którego praktycznie zrobiła się "otwarta kopalnia odkrywkowa" a ciężarówki "patelnie" o bardzo dużej ładowności rozjeżdżają Bysinę, Myślenice, Jasienicę. Obecnie wychodzi na to że nikogo z władz lokalnych to w ogóle nie interesuje.

  Jest to ciekawe jak burmistrz Myślenic pozwalał na taką działalność a starostwo powiatowe wydawało kolejne pozwolenia na emisję pyłów i gazów bez oglądania się na mieszkańców Bysiny. Całe szczęście ślad zawsze zostaje i można odtworzyć kto z naszych lokalnych urzędników jakie wydawał decyzje w tej sprawie.
 • 09.09.2018 - 19:12
  Mieszkańcy Bysiny zbierają podpisy do petycji przeciwko istnieniu wytwórni mas bitumicznych znajdującej się w tej miejscowości.

  Chodzi o ten obiekt.
  https://bit.ly/2QeElDA

  Sprzeciwiają się oni dalszemu działaniu, modernizacji oraz rozwojowi tego obiektu. Obiekt znajduje się bezpośrednio na cieku wodnym obok w pobliżu domów mieszkalnych. Gdy ta bardzo stara linia produkcyjna pamiętająca czasy komunizmu pracuje to powietrze w całej okolicy śmierdzi intensywnie tzw palonym asfaltem. Jest to o tyle istotne dla Myśleniczan że zanieczyszczenie może docierać nad Myślenice.

  Zachęcam do złożenia podpisu do petycji w tej sprawie.

"Dobra zmiana" PiS

 • 07.10.2018 - 18:18
  WKibic napisał/a:
  Czyżby pan poseł wycofał harcowników typu krówka 123, Walker et consortes i sam ruszył do boju? Między sesjami Sejmu i wpisem na forum zdąży jeszcze projekt ustawy demolującej sądownictwo podpisać. Podpisuje wszystko jak Adrian. Walkera szykują na wiceburmistrza, a krówkę na szefa propagandy miejskiej. Wieść gminna niesie.
  Noo ;) Walker reinkarnował się na forum do potęgi pod tym pewnym nickiem.
 • 10.09.2018 - 7:09
  Bagietka napisał/a:
  A jaka? Marksizmem od niej dymi.
  Na pewno ;)

  PIS to druga parta w Polsce po partii "Razem" której najbliżej do marksizmu.
  Nowoszesna to jest jest czysty kapitalizm i wolny rynek którego marksizm zaciekle zwalcza.

Humor polityczny

Gdybym był Burmistrzem

 • 07.10.2018 - 10:44
  taki_gość napisał/a:
  Gdybym został Burmistrzem.

  1. „Odchudzę Urząd”, w dobie e-Urzędu mamy coraz więcej urzędników (nie wnikam, kto i dla czego został przyjęty do pracy w Urzędzie).
  2. Przyjrzę się kompetencjom urzędników oraz dyrektorów jednostek podległych (oraz czy zostali wybrani zgodnie z przepisami, mam tu na myśli konkursy na stanowiska urzędnicze). Mowa tu o Wodociągach, Ośrodku Kultury, Bibliotece, Hali Sportowej i Muzeum Niepodległości
  3. Zastanowię się nad Celowością posiadania dwóch Radców Prawnych oraz wynajmowania Kancelarii Adwokackich do reprezentowania Gminy czy też mnie jako Burmistrza przed sądami.
  4. Zlikwiduję Straż Miejską, twór niepotrzebny, nie spełniający oczekiwań mieszkańców, a pożerający środki z Gminy (płace, samochody)
  5. Postaram się w MPK Kraków o uruchomienie linii autobusowej Kraków – Myślenice z lokalizacją dworca dla tych autobusów na placu obok Carrefoura. Linia regularna ze zwiększoną częstotliwością kursów w godzinach rannych i popołudniowych oraz z kursami powrotnymi do Myślenic po godz. 22-ej. Istniejący dworzec przy Dekadzie pozostawiłbym dla busów. Nie wierzę w mrzonki o kolei.
  6. We współpracy ze Starostą, Policją i Inspekcją Ruchu Drogowego przyjrzymy się pracy „busiarzy”. Ilość pasażerów w samochodzie, punktualność itp.
  7. Wykonam chodniki i oświetlenie dróg na wsiach (o co od dawna postulują mieszkańcy)
  8. Wyremontuję ulice w mieście i drogi na wsiach.
  9. Poprawię oświetlenie parku na Zarabiu.
  10. Wykonam ścieżkę biegowo-rowerową na lewym brzegu Raby, łącząc ją z istniejącą, a także obiecywaną przez poprzednika (MO) wzdłuż Bysinki.
  11. Zajmę się obwodnicą zachodnią, zaniechaną przez poprzednika.
  12. Skalkuluję i obniżę rachunki za wodę, poprzez rezygnację z opłaty abonamentowej.
  13. Przedyskutuję z Radnymi i zastanowię się nad celowością dalszego organizowania Festiwalu Lata. Może zrobimy coś innego, częściej i taniej.
  14. Zrobię audyt Urzędu i jednostek mu podległych.
  To tyle pomysłów na pierwszą kadencję.
  No nie wiem z tym programem. Taki trochę socjalny on jest. Ja to bardziej na miejsca pracy postawił i dodał taki punkt.

  ZAINICJUJĘ SZEROKĄ WSPÓŁPRACĘ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Z PRZEDSIĘBIORSTWAMI I INSTYTUCJAMI OTOCZENIA BIZNESU W KONTEKŚCIE AKTYWIZACJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W GOSPODARCE LOKALNEJ MYŚLENIC.

  czyli wyselekcjonowane strefy przemysłowe, scalone grunty, dobry dojazd, rozwój w zgodzie z mieszkańcami itd.

Myślenice: Wiózł 80 gramów narkotyków. Może trafić za kratki na 3 lata

 • 25.09.2018 - 8:28
  Nie zmieniło się. Może trochę "drgnęło". Olejek jest dostępny ale właściwa marihuana już nie. A mówię o tej właściwej substancji o którą walczył poseł Kalita: https://bedrocan.com/pl/produkty/

  Wszystkim którzy mówią że THC/maryśka odurza i nie powinno się jej stosować to polecam spróbować zamienników w postaci syntetycznych opioidów ala Tramal jakie lekarze przepisują osobom z ciągłym bólem. Tramal powoduje chyba jeszcze gorsze otępienie. Osoby ciągłym z bólem nie mają za wiele opcji.

  Moim zdaniem, marihuana dla celów medycznych powinna być nielimitowana (pod kontrolą lekarza), do celów rekreacyjnych dozwolona ale pod ścisłą kontrolą państwa( 18+, koncesje, akcyza, wybrane punkty itd), inne narkotyki zabronione.
 • 24.09.2018 - 19:43
  Bagietka napisał/a:
  Doprawdy straszliwe przestępstwo. Inny facet za pobicie i skopanie do nieprzytomności dziewczyny na ulicy dostaje 6 miesięcy prac społecznych a tego za posiadanie tej "hurtowej" ilości wpakować na 3 lata bezwzględnego więzienia ;) Coś chyba jest nie tak z tym KK w Polsce.
  Zgadza się. To jest śmieszne. Tragicznym jest zaś to że młodzież szprycuje się dopalaczami i każdego miesiąca kilku z nich schodzi z tego świata. A wszystko z powodu jednej wielkiej penalizacji marihuany.

  Alkohol i fajki są legalne a taka maryśka nawet do celów medycznych jest traktowana jak najgorsze zło przez rządzących. Hipokryzja do potęgi.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 10.09.2018 - 16:58
  Bagietka napisał/a:
  Zachodzą więc tutaj dwie zmienne, które wpisują się w powyższe punkty (4 i 5). TK za bodajże prof Safiana wydał już wyrok na temat regulacji stanu spoczynku, więc proszę nie insynuować, że jest inaczej.
  Zmiana ustroju sądów także obecnie zaszła, więc jest druga podstawa do regulacji.

  Natomiast jeżeli chodzi o kadencję I Prezes SN to jest podstawowe pytanie. Czy I Prezes SN może kierować tą instytucją jeżeli nie zastosowała się do ustawy o SN i nie wyraziła zgodnie z nią chęci do dalszego orzekania? Nie wyraziła chęci więc przeszła w stan spoczynku, więc czy może być I Prezesem SN nie będąc sędzią w stanie czynnym, który nie może podejmować żadnych decyzji (proszę zapoznać się ze znaczeniem "sędzia w stanie spoczynku"?
  Władza sądownicza, sędziowie powinni być nieusuwalni i niepodlegli co gwarantuje im konstytucja. To sprawia że nie podlegają oni wpływom filarów władzy ustawodawczej oraz wykonawczej. Tylko wtedy ma sens trójpodział władzy.

  Tymczasem Ty piszesz że prezes SN nie ustosunkowała się "ustawie" płynącej z władzy ustawodawczej i będzie usunięta ze stanowiska do tego jeszcze przywołujesz "zmianę ustroju sądów". Przecież tym po prostu potwierdziłaś fakt że władza ustawodawcza po prostu robi zamach na władzę sądowniczą za pomocą sztuczek. Śmiejąc się z zapisu o nieusuwalnosci. Czy myślisz że ktoś inny co przyjdzie po PIS nie zabawi się podobnie.

  Biedny jest kraj w którym ośrodek władzy może sobie wymienić sędziów na swoje podobieństwo.
  Ludzie to popierający coś życzą źle Polsce. Władza traci aparat ją kontrolujący. Może robić co się jej rzewnie podoba.
 • 10.09.2018 - 14:28
  Bagietka napisał/a:
  Sędziowie są nieusuwalni. Zastanawiałeś się nad znaczeniem tego zdania?
  ....
  Trochę logiki.
  Właśnie trochę logiki a nie krętactw.
  Nieusuwalność jest czym jest.
  PIS nie miał prawa usunąć sędzi Gesdorf bo to jest zagwarantowane konstytucją. Jakieś bzdurne wytłumaczenia nic nie znaczą.
 • 10.09.2018 - 6:41
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Znowu się mędrek m_markos odezwał i przywołuje "konstytucję". Konstytucję trzeba napisać na nowo. To ustawa zasadnicza pisana przez Kwaśniewskiego, Geremka i Mazowieckiego na zamówienie "łże elit". Więcej mędrkom nie odpowiadam.
  To niby Kwaśniewski Geremek Mazowiecki to przez kogo zostali wybrani jak nie przez Polaków? A zapomniałem, słuszna partia jest tylko jedna. W końcu przydomek pan demokrata zobowiązuje.

  Konstytucję można przeprojektować ale do tego ma być zgoda większości i kompromis różnych grup społeczeństwa. Są oficjalne ścieżki do tego w naszym państwie.
 • 10.09.2018 - 6:36
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  "Se" poczytaj tu:
  To Ty Se poczytaj co mówił Lech Kaczyński a co robi Jarek Kaczyński. Jakoś dawniej nie było obiekcji co do sposobu funkcjonowania państwa

  ---------------
  Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym - powiedział w
  Warszawie prezydent Lech Kaczyński na uroczystości powołania nowego prezesa TK.
  Prezydent: Trybunał Konstytucyjny jest i będzie niezależny

  Prezydent zaznaczył, że TK ma olbrzymią władzę, a jego sędziowie są w praktyce nieodwoływalni przed końcem kadencji. Wyraził przekonanie, że powołanie sześciorga nowych sędziów nie zmieni "podstawowej substancji", a Trybunał pozostanie całkowicie niezależny. Tam, gdzie istnieje przejrzyste prawo, tam są organy kontroli konstytucji; to władza, której istnienie i kompetencje są co do zasady niepodważalne - mówił.

  https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-trybunal-konstytucyjny-jest-i-bedzie-niezalezny-6037670700184705a
  ---------------
 • 10.09.2018 - 6:31
  Bagietka napisał/a:
  Proszę wpierw podać podstawę prawną twierdzenia, że rząd Zjednoczonej Prawicy łamie Konstytucję? Proszę to zrobić zgodnie z zasadą tejże Konstytucji. Wtedy porozmawiamy na poważnie.
  Nie napisałaś jeszcze nic mądrego w tej dyskusji. Twoje wypowiedzi kończą się tylko pytajnikami.

  Przykład masz tutaj:
  Rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.
 • 09.09.2018 - 18:46
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Jak każdy z brakami wykształcenia nadrabia pseudo-prawnymi wywodami, posługują się i przytaczając rzekomo potwierdzające jego wywody w punktach zarzuty "totalnej opozycji". Słuchaj więc mędrku. Demokracja to forma rządzenia i system rządzenia, w którym suweren aktem wyborczym decyduje, którzy jego przedstawiciele będą sprawować władzę. Wybierają członków Parlamentu. Parlament tworzy prawo. Sądy działają na podstawie tworzonego prawa i w jego granicach (zasada legalizmu). Są niestety tacy, którzy nie przyjmują do wiadomości wyników ostatnich wyborów parlamentarnych.
  Ty panie demokrato.

  Konstytucja Rzeczypospolitj Polskiej to najważniejszy akt prawny w Polsce. Jest ona po to by państwo było stabilne, przewidywalne i sprawiedliwe. Demokracja tez jest tam zapisana. Każdy rządzący wyłoniony w wyborach ma rządzić kierując się jej zapisami. Jeśli rządzącym się nie podoba ona to mogą ją zmienić pod siebie pod warunkiem uzyskania 2/3 głosów sejmu.

  Tekst masz tutaj.
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

  Jak to jest że ten Twój rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.

  Jeśli obecni rządzący nie przestrzegają konstytucji to co stoi na przeszkodzie by ich następcy też jej nierespektowali a stąd już krok do upadku rządów prawa.

  PISiaki macie klapki na oczach.
 • 09.09.2018 - 17:53
  Jeszcze to nastawienie ludzi takich jak @bagietka odkrywa prawdziwe intencje PIS. Niema gdzieś naszych to ich wprowadzimy, bo jak nie ma to znaczy że są z PO i z opozycji. Przecież "każdy wie" że albo jest się PIS albo przeciwko.

  Osoby kierujące się dobrem państwa widząc potrzebę zmian bo nikt nie twierdzi że było OK to proponowały by zmianę funkcjonowana sądów tak by zachować niezależność filaru sądowniczego.

  Opcji jest naprawde kilka, łącznie z wyborem sędziów sądu najwyższego przez społeczeństwo w wyborach bezposrednich:

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/747732,jak-wybierac-najlepszych-sedziow.html

  Ale po co robić wypracowywać apolityczny stabilny system sądowniczy jak tyle głodnych władzy PISiaków którzy od razu chcą być "mężami stanu" ala kapuś Przyłębska. Przecież takie "dobre" geny komunistycznego prokuratora Piotrowicza który bronił księdza pedofla w postaci córki nie mogą się zmarnować dlatego dostaje posadkę prokuratora bez konkursu.

  PIS to fanatyczna patologia. Żadne argumenty ich nie przekonają że białe to białe a czarne to czarne. Szkoda strzępić klawiatury
 • 09.09.2018 - 12:48
  Większość tych punktów była przedystkutowana wzdłóż i wszerz na tym forum. Nie mam tyle czasu by je poraz kolejny wałkować. Jak coś to mogę się wypowiedzieć na tematy które najbardziej mnie "bolą" i napawają lękiem o przyszłość.

  Np. trójpodział

  Trójpodział władzy zapisany w konstytucji zakłada 3 filary. Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza W założeniu powinny być równe, sprawdzać się, hamowac się, kontrolować.
  https://www.infor.pl/prawo/konstytucja/omowienie-konstytucji/76866,Jak-rozklada-sie-podzial-wladzy-w-Rzeczypospolitej-Polskiej.html
  Jeśli sądy są niezależne to kontrolują czy np.władza ustawodawcza została wybrana poprawnie, czy władza wykonawcza nie działa np w interesie pewnej grupy osób itd. Funkcjonuje to lepiej / gorzej ale daje jakieś tam gwarancje demokracji.

  Co robi PIS. Otóż a pomocą przeróżnych ruchów opisanych tutaj
  https://oko.press/senat-przyjal-ustawe-o-sadach-bez-poprawek-zobacz-po-co-pis-ta-ustawa/
  obsadza filar sądowy swoimi ludźmi powodując że niezależność tego filaru względem władzy znika.
  Po ukończeniu tego procesu sądy będą tylko legitymizowac poczynania władzy ustawodawczej.

  Jestem zdziwiony że społeczeństwo pozawala na coś takiego. A PISowcy tak ochoczo to wspierają. To kończyło się w przeszłości źle:

  https://www.rp.pl/Swiat/307059903-Zamach-na-trojpodzial-wladzy.html
  http://wyborcza.pl/7,75399,21575373,posluszny-prezydentowi-wenezuelski-sad-najwyzszy-uniewaznil.html
 • 07.09.2018 - 17:22
  PISiaki. Zobaczycie. Przyjdzie taki czas gdy wspomnienie że należało się do PIS będzie czymś kompromitującym. Przyjdzie taki czas jak własne dzieci wam wypomną że rozwaliliście ład konstytucyjny w Polsce. Następni rządzący rozliczą was odpowiednio bo wasze grzechy są spisane a odpowiedzialność będzie wyciągnięta.
  zdjecie
 • 07.09.2018 - 17:16
  Bagietka napisał/a:
  W co ci ludzie grają? Co chcą osiągnąć? Nie mają wrażenia, że się kompromitują podważając na każdy kroku demokrację i jej zasady?
  I tak do bez końca pisowskie trolle piszą herezje jakich mało gwałcąc logikę inteligentnych ludzi.

Internet i telewizja w Krakowie

 • 24.08.2018 - 20:52
  Powodzianin_ napisał/a:
  UPC...
  Tylko. Miałem i rewelacja pod każdym względem.

Wybory samorządowe 2018: Premier wyznaczył datę. Do urn pójdziemy 21 października

 • 14.08.2018 - 20:30
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Kampanię wyborczą pora zacząć. Gotowi? Czas, start!
  Nie no. Po kolei poproszę...
  zdjecie

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 13.08.2018 - 7:00
  alehandro napisał/a:
  Nareszcie !! Tu Bagietka trafilas w sedno :) .Przecierz celem stworzenia tej wynarodowionej ,pozbawionej swych kultur i przeprogramowanej papki ludzkiej, jaka mial byc (jest) tzw:homo sovieticus ,było(jest) stworzenie masy ludzkiej ktora się latwo rzadzi!(wojacy wiedza o czym pisze).
  Bagietka napisał/a:
  Dla mnie to jest tak jasne i proste, że naprawdę dziwi mnie, że są tacy ludzie, którzy tego nie rozumieją.
  Oboje jesteście nawiedzeni. Tyle kasy co wpompowała UE do zabytków i kultury zarówno Polski i UE to głowa mała. Wszystko jest do zweryfikowania w UE.

  Jednym z podstawowych załozeń jest ochrona i promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz jej bogactwa kulturowego.

  https://europa.eu/european-union/topics/culture_pl

  Dobrze że jest młodsze pokolenie które korzysta z edukacji UE, które podróżuje, pracuje które widzi namacalnie ile dobrego zrobiła UE. Jest w stanie potwierdzić że równolatek z Hiszpani, Grecji czy Austri żyje podobnie i ma podobne problemy. Oczywiście nic nie ma perfekcyjnego ale dobro UE przeważa.

  Przedstawicielami homo sovieticus to jesteście właśnie wy. PIS i prezes jako dobro najwyższe. W dupie macię konstytucję. Demokracja dla Was to puste słowo. Taktujecie Kaczynskiego i PIS jak dawno sekretarza i PZPR.
 • 11.08.2018 - 10:14
  Bagietka napisał/a:
  . Większość rozsądnie myślących już wie i zdołała się przekonać przez te prawie 3 lata, że PiS w przeciwieństwie do całej reszty spełnia obietnice wyborcze a nie grabi wyłącznie pod siebie.
  Czas na zmianę i u nas.
  Prymitywna propaganda. PIS to skrót od Posadki i Stanowiska. A to i tak najmniejsza szkoda jaka robią.

  Rozsądnie myślący widzą że źle się dzieje jak partia rządząca kontroluje policję, prokuraturę, sądy i do tego chce zmienić ordynację wyborczą tak by podnieść próg wyborczy z 5 do 15% by wykosić opozycję. Powoli zaczyna się dziać tak że nikt nie ochroni obywateli którzy mają inne zdanie niż PIS.

  Sposób działania PIS to jak rak na demokracji. Mnie to dziwi że ludzie inteligentni nie mają jakiegoś instynktu samozachowawczego i z wyłączeniem niewielu zgadzają się na to co jest robione.
Pokaż więcej komentarzy