m_markos

Widows 10

 • Wczoraj 9:46
  MacOS jest ładny, jest płynny, ma kilka programów o wysokiej renomie, jest dobrze dopracowany, fajnie działa w ekosystemie z iphone i ... i tyle. Nie widzę jakiś kolejnych poważniejszych zalet.

  Platforma PC to rozsądna cena, dobra jakość jak kupujesz np u DELLA i wolność wyboru to co ja preferuję jak składasz sobie to co ci się podoba. Poza tym "nieskończona" baza programów w tym zawansowanych ala SAPy, programy księgowe, CADy, Gry - PC MASTER RACE, prostota serwisowania, popularność ;)

  Nie wiem co Ty robisz że W10 jest niestabilny u Ciebie. System się w ogóle zawiesza i nie ma błędów a mam w nim zainstalowane przeróżnosci hardwarowe i softwarowe. Fakt że te aktualizacje u np. niezaawansowanych informatycznie rodziców potrafią wkurzyć. Ale na komputerach włączonych 24h praktycznie ich nie zauważam.

  Narzekasz na NTFS. Szczerze? Mając system na SSD nie widzę potrzeby jego zmiany zupełnie. Zero problemów z szybkoscią, archiwizacją itd.

  Wiesz, miałem kiedyś NASa dedykowanego firmy QNAP. Chciałem podejść profesjonalnie do sprawy. Po 3 tygodniach męczenia się z tym ustrojowstem, sprzedałem to i kupiłem za dosłownie parę stówek poleasingowy server Poweredge z windows 7, Zainstalowałem media server, qbit torrenta, sterownik do Ubiquiti, skonfigurowałem file server i dodalem kilka innych funkcji. Loguje się zdalnie za pomocą RDP z dowolnego komputera. Chodzi to już kilka lat w moim LANie bez zadnych problemów. Chyba nie ma lepszego rozwiązania do SOHO. Co ważne, większość rozwiązań jest FREEWARE, SHAREWARE, nie musisz kupować nic.

  MacOS ma jądro zamknięte.APPLE podobnie jak inne firmy po prostu eksploatują takie BSD bo im licencja pozwala na to.

  Systemy to temat ciekawy.
 • 26.06.2017 - 20:52
  Środowisko MacOS to przerost formy nad treścią. Ceny są kosmiczne. Za te same pieniądze można dwa razy lepsze rozwiązanie PC otrzymać. PC to jest najbardziej rozpowszechniona platforma na świecie. Za przyzwoite pieniądze dostaniesz wszelki możliwy software i konfiguracje.

  Ja osobiscie staram sie używać linuxa ale raczej to eksperymenty NAS, MEDIA CENTER, GAME EMULATOR niż codzienne użytkowanie. Gdyby to ode mnie zależało to każdy uczeń od podstawówki powinien uczyć sie informatyki na podstawie Debiana i Raspberry PI. Dodatkowo wrzucał bym szuflą do głowy co znaczy OPENSOURCE i dlaczego jest tak ważny.

Netflix

 • 26.06.2017 - 19:45
  Mam Netflixa. Rewelacja. W sumie to czasy się tak zmieniły przez ostatnie 10 lat.
  Nie opłaca się mieć dla filmów żadnego NC+, Polsatu czy HBO, tylko NETFLIX. Nawet piracić się już nie opłaca. Jak się weźmie na spółkę z kimś abonament to filmy wychodzą naprawdę za pół darmo.

  Jeszcze ta rewolucja gdzie seriale mają zawartość o niebo bardziej atrakcyjną niż filmy.
  Ja płatną telewizję tylko dla kanałów informacyjnych oraz rozrywkowych trzymam no i może jeszcze dla francuskiego Canal+ bo jednak francuskie filmy się nie przebijają u nas.

Interwencja POLICJI

 • 25.06.2017 - 12:08
  Chciałbym przeczytać o tym zajściu z trochę bardziej obiektywnego źródła. Bełkot osoby która założyła ten temat wskazuje na poziom gimnazjalisty a nie nauczyciela/magistra. Wiarygodność zero.

  Jak ktoś jest pokrzywdzony to niech wniesie skargę na policji a później proponuje się udać do gazety loklanej oraz miejscowych portali miasto-info.pl/kmy.pl celem opisania zdarzenia.

Humor polityczny

Uchodźcy - kontenery - nowe osiedla powstają w Myślenicach

 • 22.06.2017 - 10:45
  Te Twoje analogie są tak inteligentne że aż masakra. A śledzisz kto przeprowadza zamachy? Gdybyś się choć trochę orientował to wiedziałbyś że w większości sa to ludzie urodzeni w Europie. Jak te "zamknięte drzwi" pomogą? Skąd np. taki polski terrorysta się wziął?

  http://www.defence24.pl/243869,polski-terrorysta-z-isis-bral-udzial-w-samobojczym-zamachu

  Został zwerbowany. By werbować ludzi musisz mieć całe zaplecze indoktrynacyjno-organizacyjno-pieniężne. Tego nie zrobią imigranci oni będą robić co najwyżej jako mięso armatnie. Wykorzenić islamski terroryzm można tylko za pomocą odcięcia od dochodów z ropy. Bez tego arabusy wrócą do epoki kamienia. Co do muru izraelskiego. A skąd niby Palestyna ma kasę na walkę z Izraelem? Odsyłam do wikipedii.

  PS.
  Daruj sobie wycieczki osobiste, ja nie piszę o Twojej żonie, siostrze, matce tylko dyskutuję. Nie podoba Ci się co sądzę to podaj kontr-argument że się mylę.

  Sex za kasę z arabami to fakt a nie próba obrażenie Ciebie.
  http://www.polishexpress.co.uk/orgie-z-koprofilia-jak-polki-pracuja-w-dubaju
 • 22.06.2017 - 9:04
  Nic widziałeś. Nic nie wiesz. I z tego co widzę to nic nigdy nie zrozumiesz bo horyzonty masz ograniczone. Każdy by chciał mieć otwarte granice, swobodę podróżowania i nic nie dawać w zamian. Bo ty jesteś Polak i ci się należy. Z taką mentalnością to możesz sobie jeździć co najwyżej na Węgry. A jak widać nie wielu polaków chce tam być w przeciwieństwie np do UK i Niemiec.

  Możesz zamknąć granice dla każdego z poza Europy ale nie możesz kontrolować przepływu idei oraz kasy. Chore myśli rodzą się rodzą się w meczetach i za kasę bogatych państw arabskich a nie pośród zwykłych biednych ludzi.

  Wiedz że doputy kraje zachodu w tym Polska handluje z arabusami to dotąd będzie idea terroryzmu eksportowana w wszelkie możliwe miejsca na świecie a islam wzmacniany. Ty kupując paliwo na stacji to wspierasz pośrednio islam oraz terroryzm. Spalając katarski gaz wspierasz bractwo muzułmańskie, spalając rosyjski gaz wspierasz Putina.

  Tylko rezygnacja z paliw kopalnych (ropa/gaz) może odciąć paliwo dla terroryzmu i to nie tylko islamskiego. Arabowie z ich kulturą, bez darmowej kasy spod ziemi to wrócą powrotem na wielbłądy.

  A tak to teraz nawet polki do Dubaju jeżdżą się puszczać za kasę bogatym arabusom.
 • 20.06.2017 - 18:58
  Myśleniczanim znafco. Naoglądałeś się i nasłuchałeś PISowskich półprawd że Polska jest twierdzą w morzu islamu i pieprzy ci po tej głowie. Zachód jest zły, zdominowany przez islam i imigrantów tymczasem miliony naszych siedzą, pracują, żyją i jakoś się nie kwapią ewakuować do katolicko jednorodnej Polski.

  Już Ci to kiedyś pisałem. Gdybyś popracował choć trochę za granicą w Niemczech, Francji, UK to wiedziałbyś że Polak nie jest tam ani lepszy ani gorszy od innych imigrantów. To Tobie i może się Anuli wydaje że Polacy są tacy zajebiści, pracowici i każdy nas chce a to jest gówno prawda ponieważ te kraje mają imigrantów z ex-koloni którzy mówią w tym samym języku i mogą pracować jak współcześni niewolnicy.

  Zmartwię Cię, Polsce nie grozi inwazja islamu i na pewno nie dokonają jej imigranci. Będziemy co najwyżej przystankiem do Niemiec. Nie zmienia faktu że z powodu przyrostu liczba polaków, europejczyków, katolików się będzie kurczyć a liczba muzułmanów, imigrantów z afryki będzie wzrastać.

  W Afryce żyje 1,1mld ludzi, myślę połowa to katolicy. I zaręczam Ci że 99,90% chciało by się osiedlić w Europie gdyby dano im najmniejszą okazję. W sumie to sam bym dla siebie i swojej rodziny szukał najlepszych warunków.

  Sam jestem przeciwko islamowi ale jak czytam takie jak twoje komentarze bazujące na jakiejś totalnej propagandzie to wydaje mi się ktoś po naszej stronie chce rozpętać wojnę religijną i tacy jak Ty będą mięsem armatnim.
 • 20.06.2017 - 14:47
  Swoją drogą. Za te kontenery w Myślenicach powinno się walić takie kary by durniom odechciało się je stawiać. Nie dość że pobocza zawalone są syfiastymi reklamami to jeszcze takie kolosy poustawiają przy drogach. Myślenice zaczynają przypominać jakieś reklamowe złomowisko.
 • 20.06.2017 - 14:44
  Każde państwo powinno sobie projektować życie tak jak to pasuje obywatelom. Włączając w to kwestie imigracji. Jednak taka polityka działa w dwie strony. Obawiamy się paru tysięcy ludzi a nasi do tej pory emigrowali w milionach za granicę. Oczekujemy by sobie pracować w spokoju za granicą i bulwersujemy się z powodu wszelkich aktów rasizmu wobec nas tymczasem w kraju trwa festiwal hejtu przeciwko imigrantom. Czyli jak Kali ukraść krowę - to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle.

  Łatwo zapomnieć że uchodźca to nie imigrant. Uchodźcy uchodzą z życiem. Jeszcze nie tak dawno bo w czasie stanu wojennego nasi obywatele też uciekali przed komunizmem a nie wspomnę co się działo w czasie i po II wojnie światowej i kraje takie jak Szwecja przyjmowali nas z otwartymi rękami.

  Generalnie jestem przeciwny imigrantom i kulturze islamskiej którą niosą ze sobą. Niekontrolowany przepływ ludzi który miał miejsce to już w ogóle abstrakcja. Ale nie da się prowadzić polityki izolacji całkowicie wbrew innym państwom UE. To się skończy negatywnie wobec Polski i polskim imigrantom.

  Ktoś tam napisał, wytłumacz to dziewczynom z Małopolski rozjechanym w Nicei idąc tym tropem można napisać wytłumacz słuszność imigracji rodzicom francuskiej 9-latki którą Polak ostatnio zgwałcił i zamordował.

  Jednak jak pokazuje życie żaden imigrant u nas nie zostanie. Z 80tys czeczenów (ktorzy są muzułmanami) została garstka. Każdych interesuje socjał i beztresowe życie, tymczasem w Polsce żeby przetrwać trzeba ciężko zapieprzać.

Co tam Panie w polityce?

 • 20.06.2017 - 14:50
  Powodzianin_ napisał/a:
  Wiele osób po prostu nie rozumie, że aby Państwo dało 500 zł, zrepolonizowało bank, uratowało kopalnie i dało barburkę ,13 i 14, musi zabrać innym obywatelom w podatkach.
  Tłuczemy o tym na tym forum od dwóch lat. Jak na razie zrozumienie niewielkie. Przeciętny wyborca PIS cieszy się że mu dano 500+ i ma nadzieję że jak się będzie zabierało to nie z jego kieszeni a z portfeli innych podatników.
 • 18.06.2017 - 18:42
  Walker84 napisał/a:
  W sieci jest pełno wszystkiego. W tym cała lista dyrektorów, kierowników w resortach za Tuska. I to są liczby w setkach. A ty jesteś w stanie wymienić jednego czy dwóch Misiewiczów którzy nic nie znaczą .
  Wklejałem nieraz. Wkleję jeszcze raz. Przebiliscie już tysiąc grubo.

  "Teraz k**** my na całego"

  "Skala i tempo upartyjnienia firm i instytucji, na które wpływ ma obecny rząd i jego zaplecze polityczne, są tak ogromne, że nie ma wątpliwości, iż przy doborze osób regułą są klucze partyjny i rodzinny oraz znajomości, a nie kompetencje"

  https://www.pb.pl/teraz-k-my-na-calego-852258
 • 18.06.2017 - 13:13
  No ale miała być przecież dobra zmiana. Odejscie od nepotyzmu, klucza partyjnego i znajomości.
  Tymczasem są Posadki i Stanowiska do potęgi.

  Jest pełno w sieci wypowiedzi polityków PIS, prezydenta z przed paru lat krytykujących ten styl rządów. No ale wół przestał pamiętać jak cielęciem był i mamy powtórkę z repertuaru.

  zdjecie
 • 17.06.2017 - 20:52
  Profesor Pawłowicz w pełnej krasie. Jak przeczytałem, to od razu sobie pomyslalem, skąd ja znam ten język? To na pewno musi być rodzina do naszego forumowego Walkera...
  zdjecie
 • 17.06.2017 - 19:40
  Walker84 napisał/a:
  Coraz większe poparcie dla Rządu :
  http://fakty.interia.pl/polska/news-cbos-rosnie-grupa-zwolennikow-rzadu-premier-beaty-szydlo,nId,2406156?parametr=polecamy&iwa_source=rek_2
  Jak widać stanowcza polityka wobec lewaków z Unii skutkuje.
  Ja to tak widzę:
  zdjecie
 • 15.06.2017 - 20:28
  Walker84 napisał/a:
  Nareszcie Żyjemy w państwie prawa:
  http://kontrowersje.net/najwa_niejsze_w_ostatecznym_upadku_frasyniuka_jest_to_e_pa_stwo_polskie_zda_o_egzamin
  Nie ma świętych krów. Wszyscy są równi wobec prawa nawet jakieś pseudo-gwiazdy z komuny
  Są święte krowy. PISiaki i ich rodziny. Im nie można zwrocić uwagi nawet jak są agresywni.
  Za to gdy polityk opozycji stawia bierny opór to można go podpiąć od razu pod paragraf "napaść na funkcjonariusza". Aż się dziwie że Ziobro nie wypalił z tekstem " ten pan już nikogo nie zabije"...

  http://wpolityce.pl/polityka/293943-blaszczak-o-interwencji-policji-w-gdansku-tak-traktowac-kobiety-przez-mezczyzn-nie-mozna

Policjant służbista podczas procesji na osiedlu .

 • 18.06.2017 - 9:32
  Mam więcej pomysłów dla "społeczników i legalistów". Po co się ograniczać do kościołów, może zaoferujecie pomoc Policji i wpadnijcie dokumentować łamanie prawa pod szpitalem, w sumie tam też jest kaplica.

  Tam to jest armagedon każdego dnia. Paragrafy do wyboru i koloru. Uzbrójcie się w aparaty i jazda: foto, donosik i jeszcze facebook oraz forum-miasto info co by się pochwalić. Dla co bardziej zaawansowanych ZATRZYMANIE OBYWATELSKIE. Chociaż sobie myślę dlaczego zaawansowanych? Kaleka z kulami przecież nie będzie uciekał.

  W końcu: dura lex, sed lex
 • 17.06.2017 - 20:49
  Wielokrotnie przejeżdżam koło różnych kościołów w niedzielę. Prawie pod każdym zauważam ludzi: parkujących w niewłaściwych miejscach, zatrzymujących się w niedozwolonych miejscach by wysadzić pasażerów, przechodzących przez drogę w niedozwolonych miejscach.

  Zapraszam w te konkretne miejsca tego pana policjanta oraz "społeczników i legalistów" z tego tematu. Przyjdźcie "ulepszać świat". Społeczeństwo Was bardzo potrzebuje. W końcu dobry donos nie jest zły.
 • 17.06.2017 - 9:05
  sh_ma napisał/a:
  Myślę że gdyby sprawa dotyczyła choćby policjanta albo sędziego, to nie było by tyle minusów i plusów pod postami, a że temat o księdzu... No może gdyby to było o Szlachetce albo Ostrowskim albo Pisie to może było by podobnie.
  Nie sugeruj się liczbą minusów. Powodzianin je tu nabija sztucznie przez wielokrotne odświeżanie przeglądarki i do tego troluje. Takiego zainteresowania nie ma na miasto-info nawet pod tematami popularnymi / kontrowersyjnymi.
 • 16.06.2017 - 21:36
  Powodzianin_ napisał/a:
  Jak łamie przepisy to z godnością przyjmuje karę, mandat, zwrócenie uwagi.
  (...)
  Twój katolicyzm jest taki, od jakiego się zawsze trzymałem z daleka - na pokaz i traktowanie kleru jako kastę wszystkomogacych Panów.
  Mój katolicyzm jest jaki jest. Nie zależy mi na jego pozytywnej czy negatywnej ocenie przez kogokolwiek.

  Nic nie jest czarno-białe w tym świecie. Włączając w to kościół. Jest on obecny w takich miejscach i pomaga takim ludziom gdzie wszyscy inni zrezygnowali i za to go cenię. A że potrzebuje reformy to już inna sprawa.

  Tak na marginesie, wpisujesz się idealnie w definicję trola internetowego.
 • 16.06.2017 - 21:25
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Markos, widzisz przyjacielu Kosciół Katolicki nie stoi ponad prawem kraju w którym rezyduje. Położę nacisk na słowo "rezydent". Katolicyzm jest w moim kraju gościem, takim samym jak Buddyzm, Judaizm czy Islam. Żadne z nich nie stoi ponad prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  Wypowiadasz się w tym temacie o policjancie który okazał brak szacunku księdzu i uczestniczącym w procesji. Nie widzę tutaj żadnego stania ponad prawem. Tu akurat chodzi grzeczność, respekt dla tradycji przez policjanta którego brakło.

  Jesteś krytyczny wobec kościoła. OK. Ale wierz mi są dziesiątki poważnych innych tematów gdzie kościołowi się "baty" należą...:

  *Finansowanie z państwowej kasy.
  *Sakralizowanie każdej uroczystości państwowej,
  *Dotacje dla o. Tadeusza Rydzyka,
  *Ustawa rolna która pozwala handlować kościołowi ziemiami rolnymi
  *Ustawa o zgromadzeniach które wprowadza pierwszeństwo władz państwa i kościołów
  *Upolitycznienie
 • 16.06.2017 - 21:10
  Powodzianin_ napisał/a:
  Przeciwnie, potrafimy ponieważ przestrzegamy prawa. O 22 nie hałasuje w mieszkaniu, bo wiem, ze ktoś inny chce odpocząć. (...)

  Za to pokazałeś typowe katolickie faryzeustwo. Czy Jezus nie nauczał, ze powinnismy przestrzegać prawa? (...)
  A znasz takie powiedzenie: Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie? Zdziwiłbyś się jak często w życiu to jest stosowane. Choć byś był tą przysłowiową nieskalaną dziewicą orleańską na Ciebie też się coś znajdzie.

  Daruj sobie te religijne rozważania pod moim adresem. Ksiądz czy nie ksiądz, ta sytuacja powinna być inaczej rozwiązana.

  Przy tłumach modlących się wiernych nie prowadzi się kłótni bo kościół jest dla osób uczestniczących w procesji świętością tylko się staje z pozycji wiedzy, autorytetu i chęci niesienia pomocy jaką powinna mieć Policja. Jeśli jest potrzeba interwencji to robi się to z szacunkiem a każdy jeszcze za to podziękuje bo Policja jest służbą publiczną obywatelom.

  Np jak po SDM:
  https://www.youtube.com/watch?v=vKrH6u3bQiI

  PS.
  Tak miałem nie pisać, bo z reguły nie tracę energii na dyskusje bez końca ale te wypowiedzi tu mnie tak śmieszą a nabijana sztucznie ilość minusów przez Ciebie to w ogóle rozbraja...
 • 16.06.2017 - 20:06
  To że nie lubicie kościoła/kleru to Wasz sposób na życie, nic mi do tego.

  Ale Wam wszystkim "społecznikom" i "legalistom" którzy z tego co tu wypisujecie wynika że duchowo jesteście bardziej nieskalani od dziewic orleańskich.

  Życzę byście dostawali upomnienia i płacili mandaty życzliwym służbom za rzeczy takie jak: przejście nie po pasach, piwko na zewnątrz, za głośną imprezę, za każde zatrzymanie się poza miejscami dozwolonymi, za każde najmniejsze złamanie przepisów drogowych albo za dowolne, małe, durne wykroczenie.

  Należy się to wam szczerze, bo bez ślepych paragrafów i pałki żandarma na plecach nie potraficie funkcjonować w społeczeństwie.
 • 16.06.2017 - 12:18
  Państwo w którym ten konkretny policjant czy też tacy "społecznicy" jak Ty czyhają na ludzi by tylko podpiąć ich pod paragraf jest państwem opresyjnym. Może dla Ciebie jest to normalność ale dla mnie zachowanie policjanta jest sprzeczne z zasadami zdrowego rozsądku. Uważam że w Święto Bożego Ciała (choć nie tylko) duch zasad jest ważniejszy od ich dosłownej treści.

  To że była to impreza kościelna, był ksiądz to nie ma znaczenia. Można kościołowi wiele zarzucić ale zdecydowanie na innych płaszczyznach a nie tej że łamie prawo.

  Tyle ode mnie w temacie.
 • 16.06.2017 - 11:44
  Kościół, organizator imprezy masowej. Nie ma znaczenia. Przy wielkiej imprezie nie da się zachować wszystkich przepisów które obowiązują na codzień choćbyś bardzo chciał.

  Tak samo nie rozumiem ludzi którzy robią policji zdjęcia gdy źle zaparkowali i przeprowadzają jakieś tam zabezpieczenie czy interwencję. To co mieli 2km dalej zaparkować by nie złamać przepisów? Nie dajmy się zwariować z tymi przepisami. One są dla ludzi i porządku a nie jako paragraf by za jego pomocą polować na ludzi albo dowartościowywać się.
 • 16.06.2017 - 11:36
  A ja wyznaję zasadę: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. I w taki sposób negatywnie oceniam tego konkretnego policjanta oraz po ostatnich artykułach także myślenicką policję.

  Wielokrotnie jak były masowe imprezy w Myślenicach niezwiązane z kościołem to różni ludzie "łamali" zakazy zatrzymywania się, parkowania by daną imprezę obsłużyć nawet w obecności policji. I nikt nie robił z tego halo ponieważ przede wszystkim trzeba być człowiekiem a nie utrudniać życia innym bo wydarzenie jest dla dobra ogółu.
 • 16.06.2017 - 8:50
  mirekm napisał/a:
  jeśli ktokolwiek zrobił wioche to koscielny z ksiedzem ze zatrzymal sie w tym miejscu zeby jasnie pan księżulo mógł wsiąśc. a czym on sie rozni od innych obywateli? tylko dlatego ze jest ksiedzem moze łamac przepisy?
  Idąć tym tokiem myślenia to większość procesji Bożego Ciała w Polsce była nielegalna ponieważ tłum wiernych blokował całą jezdnię w każdej parafii. W wielu z nich (szczególnie na wsiach), nie było to w żaden sposób zabezpieczone ani też nie odbywało się przy asyście jakichkolwiek służb porządkowych albo policji.
Pokaż więcej komentarzy