m_markos

"Dobra zmiana" PiS

 • 14.08.2017 - 19:19
  t-34 napisał/a:
  A pamiętacie jeszcze "dobrą zmianę" w stadninach ????
  No bo teraz jak to się mówi "ciszej nad tą trumną.........."
  Szkoda gadać. PISiaki rozpierd***lili polski dobro narodowe.

  zdjecie
 • 14.08.2017 - 14:54
  Cała Polska jest teraz pod rządami ludzie miernych, wiernych partii, bez doświadczenia, wykształcenia, mających dług do spłacenia PISowi za ich szybki awans społeczny. Ale życie samo weryfikuje, zmieni się władza to te osobniki powrócą z powrotem tam gdzie ich miejsce.

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/916051,tk-sluzba-cywilna-urzednicy-bez-konkursow-na-stanowiska-kierownicze.html
 • 02.08.2017 - 10:34
  Coś ci ludzie wbrew sondażom to wstydzą się być utożsamiani z PISem.
  zdjecie
 • 02.08.2017 - 10:04
  Będziemy bogaci. Będziemy nic nie robić i żyć z %

  -------------------------------
  Prezes PiS w wywiedzie dla Radia Maryja mówił, że "polski rząd przygotowuje się do historycznej kontrofensywy". – To wielkie przedsięwzięcie obarczone pewnością ogromnego przeciwdziałania. Tu chodzi o gigantyczne sumy, a także o to, że Niemcy przez wiele lat zrzucają z siebie odpowiedzialność za II wojnę światową. Berlin tymczasem wyklucza jakiekolwiek negocjacje

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555356,kaczynski-polska-niemcy-pieniadze -
  odszkodowanie-pis-polityka-ii-wojna-swiatowa.html
  -------------------------------

Co tam Panie w polityce?

Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

 • 14.08.2017 - 14:16
  Tysiące ludzi żyje w gminach ościennych Krakowa i pracuje w Krakowie. Liczba ta będzie wzrastała w następnych dziesięcioleciach. Jeśli Kraków, Małopolska nie zacznie sensownie planować już teraz alternatywy dla transportu drogowego to Kraków czeka zawał transportowy.

  Być może jest okres przedwyborczy ale spychanie tej inwestycji do działu "fantastyka" świadczy od krótkowzroczności. Jako przykład podam Warszawę i okoliczne miasta takie jak Pruszków, Ożarów itd. Tam połączenia kolejowe sprawdziły się, ceny działek wywindowały i bardzo zwiększyły atrakcyjność tych lokalizacji.

  Jak słyszę obietnice od polityków to też mam wątpliwości niemniej takie inwestycje powinny być czymś naturalnym gdy się bierze trend demograficzny w ciągle rozrastającym się Krakowie.

  http://kgm.pl/nowy-wielki-krakow-naturalny-rozwoj-miasta-czy-przejecie-rozwinietych-gmin-sasiadujacych/

Humor polityczny

Jawornik: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbuduje tu węzeł drogowy?

 • 11.08.2017 - 10:22
  Przy obecnym natężeniu ruchu na zakopiance skręt z zakopianki na Jawornik, z Jawornika na Krakow, albo do i ze strefy przemysłowej jest conajmniej trudne. Często widzę też jak TIRy mają problemy z wjazdem na zakopiankę. Dodatkowo często lewy pas zakopianki na Kraków jest zablokowany ponieważ 3 pas służący do skrętu na Jawornik jest w pełni zajęty.

  To miejsce jest bardzo niebezpieczne.
 • 11.08.2017 - 8:22
  Inwestycja bardzo potrzebna. Dla bezpieczeństwa mieszkańców, dla rozwoju strefy przemysłowej w Jaworniku, dla podróżujących zakopianką, dla wszystkich

  Liczę że inicjatorzy projektu doprowadzą do jego pełnego zakończenia. Można się spierać jak taki projekt zrobić ponieważ ja osobiście byłbym za koncepcją by zakopiankę puścić górą na wiadukcie tak jak jest Myślenicach ale to kwestia dyskusji.

  Jedno mnie zastanawia. Po co była budowana kładka dla pieszych skoro gołym okiem widać że to miejsce potrzebowało kompleksowego rozwiązania?

Jak wam się podoba TVP TRWAM?

 • 09.08.2017 - 17:35
  Chyba nikt nie jest zdziwiony.

  -----------------------------------
  Aby zareklamować produkt czy firmę tuż po wieczornym wydaniu "Faktów" TVN, trzeba zapłacić minimum 22,4 tys. zł. 30-sekundowy spot reklamowy tuż po "Wiadomościach" TVP kosztuje 6,4 tys. złotych. Chyba nie ma mocniejszego dowodu na to, że flagowy program TVP właśnie zbankrutował. Najpierw pod względem wiarygodności i zaufania widzów, teraz biznesowo.
  https://wiadomosci.wp.pl/wiadomosci-tvp-wlasnie-zbankrutowaly-tak-prosza-o-reklamy-6152942736307841a
  -----------------------------------
  zdjecie

Manipulacja spoleczna

 • 04.08.2017 - 9:39
  Szykujcie się. Już niedługo tylko TVPIS, Radio Maryja, Niezależna, WPotylice i moja "ulubiona" Gazeta Polska. Reszta do ścięcia bo krytykują dobrą zmianę.

  ----------------------
  Po wakacjach Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w Sejmie gotowy projekt ustawy o dekoncentracji w mediach. Wzorując się na rozwiązaniach francuskich PiS chce, aby udziały zagranicznych właścicieli w polskich mediach były możliwie jak najniższe i wyniosły maksymalnie 15 proc.

  Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dekoncentracja-mediow-ustawa-pis-15-proc-udzialu-obcego-kapitalu
  ----------------------


  Nawet prawicowcy nie mają wątpliwości po co to.
  zdjecie
 • 03.08.2017 - 15:56
  Matrix, gość z gazety polskiej oskarża TVPIS o manipulacje.
  zdjecie

Swiat w obliczu III wojny swiatowej - potencjal poszczegolnych panstw, sojusze, technologie wojskowe

 • 03.08.2017 - 8:41
  Jesteś w stanie uszkodzić (ODWRACALNIE bo po to są bezpieczniki) za pomoca EMP na dużym terenie: linie energetyczne, telefoniczne ewentualnie inną infrastrukturę radiowo-telewizyjną.

  Nie jesteś w stanie zniszczyć Internetu który składa się z węzłów które w razie uszkodzenia jednego lub kilku ruch można re-routowac przez inne. Szkielet Internetu jest ze światłowodów. Podobnie jak w czołgach, też jest z nich zrobiona szyna danych.

  Nie nuklearna broń EMP była używana w Iraku, efekt EMP był testowany również podczas prób jądrowych w USA. Ogólne dane są w internecie (w tym zasięg).

  Masz tutaj prezentację jak działa.
  https://www.slideshare.net/quillshare/emb-22957483

  Jest również case-study na przykładzie Libi w jaki sposób internet jest przywracany na terenach powojennych.

  EMP przedstawione np. Jamesie Bondzie z naszą Izabelą Skorupko to upiększona fantazja filmowa.
 • 02.08.2017 - 16:37
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  A na czym będziesz odbierał ten internet jak wszystkie odbiorniki będą "zagotowane" przez EMP?
  Jeśli odbiorniki będą zagotowane to wierz mi nie będziesz potrzebował internetu. Będzie to znaczyło że wybuchła bomba atomowa w bezpośrednim sąsiedztwie. Obecnie szkielet internetu po pierwsze bazuje na światle, po drugie jest zabezpieczony przed przepięciami (pioruny). Powtarzam, nie jesteś w stanie zniszczyć infrastruktury internetowej. Jest zbyt zdecentralizowana.
 • 02.08.2017 - 16:02
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Markos, "wygugluj" sobie "efekt EMP" i przeczytaj. A później przeczytaj co napisałeś powyżej. Ekspercie od wszystkiego.
  Myśleniczanin. Na początek przeczytaj o samej architekturze internetu.
  ---------------------
  Początki Internetu wiążą się z powstaniem sieci rozległej ARPANET i sięgają końca lat 60. XX wieku. Powszechnie uważa się, iż potrzeba jego stworzenia była konsekwencją prac amerykańskiej organizacji badawczej RAND Corporation, która prowadziła badania nad możliwościami dowodzenia w warunkach wojny nuklearnej. Na podstawie uzyskanych raportów podjąć miano prace projektowe nad skonstruowaniem sieci komputerowej mogącej funkcjonować mimo jej częściowego zniszczenia.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Internet
  ---------------------

  Później wygugluj sobie "światłowody" porównaj z efektem EMP. Później wygugluj sobie architektura sieci MESH. Później sprawdź pojęcie sieci radiowej. A wyjdzie Ci że Internetu praktycznie nie da się zniszczyć!
 • 02.08.2017 - 14:35
  W dobie wszechobecnego internetu polskie wojsko kupuje pociski ulotkowe? Szajbusy i tyle. I niech mi nikt nie mówi o zniszczeniu infrastruktury jak to jeden z gosci w tym artykule przekonuje. Internet satelitarny działa wszędzie.

  --------------------------------
  Inspektorat Uzbrojenia poinformował o planach zakupu "rakietowego pocisku ulotkowego" i "ręcznego miotacza ulotkowego". – Taka amunicja jest jednym z elementów działań informacyjnych. Ciekawsze jest jednak to, jakie ulotki będą w środku, i w jakim języku będą pisane – mówi Michał Likowski ekspert wojskowy z agencji Altair.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mon-kupuje-bron-agitacyjna/6274rv5?utm_source=tw&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb_twitter_info
  --------------------------------

Czy PiS zabierze Polakom wolność?

Ustawa o inwigilacji przegłosowana przez PIS

 • 31.07.2017 - 22:38
  Zobaczycie. Jeszcze wszyscy będziecie surfować po portalach wolna europa zlokalizowanych poza Polską. Historia lubi się powtarzać.

  -----------------------
  Ucichła walka o sądy, parlamentarzyści wyjechali na wakacje, mogłoby się wydawać, że nadszedł sezon ogórkowy, na jakiś czas zrobi się spokojnie. Na horyzoncie majaczy już jednak widmo kolejnej batalii, media z pewnością poświęcą jej sporo uwagi, bo sprawa dotyczy ich bezpośrednio. Politycy partii rządzącej otwarcie mówią już o dekoncentracji tego sektora, pojawia się hasło "repolonizacja". Celem ma być zapewnienie wolności słowa. Projekt zmian ma się pojawić już za kilka tygodni - zakładam, że wywoła burzę.

  http://antyweb.pl/media-dekoncentracja-repolonizacja/
  -----------------------
Pokaż więcej komentarzy