m_markos

Myślenice: Wiózł 80 gramów narkotyków. Może trafić za kratki na 3 lata

 • Dzisiaj 8:28
  Nie zmieniło się. Może trochę "drgnęło". Olejek jest dostępny ale właściwa marihuana już nie. A mówię o tej właściwej substancji o którą walczył poseł Kalita: https://bedrocan.com/pl/produkty/

  Wszystkim którzy mówią że THC/maryśka odurza i nie powinno się jej stosować to polecam spróbować zamienników w postaci syntetycznych opioidów ala Tramal jakie lekarze przepisują osobom z ciągłym bólem. Tramal powoduje chyba jeszcze gorsze otępienie. Osoby ciągłym z bólem nie mają za wiele opcji.

  Moim zdaniem, marihuana dla celów medycznych powinna być nielimitowana (pod kontrolą lekarza), do celów rekreacyjnych dozwolona ale pod ścisłą kontrolą państwa( 18+, koncesje, akcyza, wybrane punkty itd), inne narkotyki zabronione.
 • Wczoraj 19:43
  Bagietka napisał/a:
  Doprawdy straszliwe przestępstwo. Inny facet za pobicie i skopanie do nieprzytomności dziewczyny na ulicy dostaje 6 miesięcy prac społecznych a tego za posiadanie tej "hurtowej" ilości wpakować na 3 lata bezwzględnego więzienia ;) Coś chyba jest nie tak z tym KK w Polsce.
  Zgadza się. To jest śmieszne. Tragicznym jest zaś to że młodzież szprycuje się dopalaczami i każdego miesiąca kilku z nich schodzi z tego świata. A wszystko z powodu jednej wielkiej penalizacji marihuany.

  Alkohol i fajki są legalne a taka maryśka nawet do celów medycznych jest traktowana jak najgorsze zło przez rządzących. Hipokryzja do potęgi.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 10.09.2018 - 16:58
  Bagietka napisał/a:
  Zachodzą więc tutaj dwie zmienne, które wpisują się w powyższe punkty (4 i 5). TK za bodajże prof Safiana wydał już wyrok na temat regulacji stanu spoczynku, więc proszę nie insynuować, że jest inaczej.
  Zmiana ustroju sądów także obecnie zaszła, więc jest druga podstawa do regulacji.

  Natomiast jeżeli chodzi o kadencję I Prezes SN to jest podstawowe pytanie. Czy I Prezes SN może kierować tą instytucją jeżeli nie zastosowała się do ustawy o SN i nie wyraziła zgodnie z nią chęci do dalszego orzekania? Nie wyraziła chęci więc przeszła w stan spoczynku, więc czy może być I Prezesem SN nie będąc sędzią w stanie czynnym, który nie może podejmować żadnych decyzji (proszę zapoznać się ze znaczeniem "sędzia w stanie spoczynku"?
  Władza sądownicza, sędziowie powinni być nieusuwalni i niepodlegli co gwarantuje im konstytucja. To sprawia że nie podlegają oni wpływom filarów władzy ustawodawczej oraz wykonawczej. Tylko wtedy ma sens trójpodział władzy.

  Tymczasem Ty piszesz że prezes SN nie ustosunkowała się "ustawie" płynącej z władzy ustawodawczej i będzie usunięta ze stanowiska do tego jeszcze przywołujesz "zmianę ustroju sądów". Przecież tym po prostu potwierdziłaś fakt że władza ustawodawcza po prostu robi zamach na władzę sądowniczą za pomocą sztuczek. Śmiejąc się z zapisu o nieusuwalnosci. Czy myślisz że ktoś inny co przyjdzie po PIS nie zabawi się podobnie.

  Biedny jest kraj w którym ośrodek władzy może sobie wymienić sędziów na swoje podobieństwo.
  Ludzie to popierający coś życzą źle Polsce. Władza traci aparat ją kontrolujący. Może robić co się jej rzewnie podoba.
 • 10.09.2018 - 14:28
  Bagietka napisał/a:
  Sędziowie są nieusuwalni. Zastanawiałeś się nad znaczeniem tego zdania?
  ....
  Trochę logiki.
  Właśnie trochę logiki a nie krętactw.
  Nieusuwalność jest czym jest.
  PIS nie miał prawa usunąć sędzi Gesdorf bo to jest zagwarantowane konstytucją. Jakieś bzdurne wytłumaczenia nic nie znaczą.
 • 10.09.2018 - 6:41
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Znowu się mędrek m_markos odezwał i przywołuje "konstytucję". Konstytucję trzeba napisać na nowo. To ustawa zasadnicza pisana przez Kwaśniewskiego, Geremka i Mazowieckiego na zamówienie "łże elit". Więcej mędrkom nie odpowiadam.
  To niby Kwaśniewski Geremek Mazowiecki to przez kogo zostali wybrani jak nie przez Polaków? A zapomniałem, słuszna partia jest tylko jedna. W końcu przydomek pan demokrata zobowiązuje.

  Konstytucję można przeprojektować ale do tego ma być zgoda większości i kompromis różnych grup społeczeństwa. Są oficjalne ścieżki do tego w naszym państwie.
 • 10.09.2018 - 6:36
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  "Se" poczytaj tu:
  To Ty Se poczytaj co mówił Lech Kaczyński a co robi Jarek Kaczyński. Jakoś dawniej nie było obiekcji co do sposobu funkcjonowania państwa

  ---------------
  Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym - powiedział w
  Warszawie prezydent Lech Kaczyński na uroczystości powołania nowego prezesa TK.
  Prezydent: Trybunał Konstytucyjny jest i będzie niezależny

  Prezydent zaznaczył, że TK ma olbrzymią władzę, a jego sędziowie są w praktyce nieodwoływalni przed końcem kadencji. Wyraził przekonanie, że powołanie sześciorga nowych sędziów nie zmieni "podstawowej substancji", a Trybunał pozostanie całkowicie niezależny. Tam, gdzie istnieje przejrzyste prawo, tam są organy kontroli konstytucji; to władza, której istnienie i kompetencje są co do zasady niepodważalne - mówił.

  https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-trybunal-konstytucyjny-jest-i-bedzie-niezalezny-6037670700184705a
  ---------------
 • 10.09.2018 - 6:31
  Bagietka napisał/a:
  Proszę wpierw podać podstawę prawną twierdzenia, że rząd Zjednoczonej Prawicy łamie Konstytucję? Proszę to zrobić zgodnie z zasadą tejże Konstytucji. Wtedy porozmawiamy na poważnie.
  Nie napisałaś jeszcze nic mądrego w tej dyskusji. Twoje wypowiedzi kończą się tylko pytajnikami.

  Przykład masz tutaj:
  Rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.
 • 09.09.2018 - 18:46
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Jak każdy z brakami wykształcenia nadrabia pseudo-prawnymi wywodami, posługują się i przytaczając rzekomo potwierdzające jego wywody w punktach zarzuty "totalnej opozycji". Słuchaj więc mędrku. Demokracja to forma rządzenia i system rządzenia, w którym suweren aktem wyborczym decyduje, którzy jego przedstawiciele będą sprawować władzę. Wybierają członków Parlamentu. Parlament tworzy prawo. Sądy działają na podstawie tworzonego prawa i w jego granicach (zasada legalizmu). Są niestety tacy, którzy nie przyjmują do wiadomości wyników ostatnich wyborów parlamentarnych.
  Ty panie demokrato.

  Konstytucja Rzeczypospolitj Polskiej to najważniejszy akt prawny w Polsce. Jest ona po to by państwo było stabilne, przewidywalne i sprawiedliwe. Demokracja tez jest tam zapisana. Każdy rządzący wyłoniony w wyborach ma rządzić kierując się jej zapisami. Jeśli rządzącym się nie podoba ona to mogą ją zmienić pod siebie pod warunkiem uzyskania 2/3 głosów sejmu.

  Tekst masz tutaj.
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

  Jak to jest że ten Twój rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.

  Jeśli obecni rządzący nie przestrzegają konstytucji to co stoi na przeszkodzie by ich następcy też jej nierespektowali a stąd już krok do upadku rządów prawa.

  PISiaki macie klapki na oczach.
 • 09.09.2018 - 17:53
  Jeszcze to nastawienie ludzi takich jak @bagietka odkrywa prawdziwe intencje PIS. Niema gdzieś naszych to ich wprowadzimy, bo jak nie ma to znaczy że są z PO i z opozycji. Przecież "każdy wie" że albo jest się PIS albo przeciwko.

  Osoby kierujące się dobrem państwa widząc potrzebę zmian bo nikt nie twierdzi że było OK to proponowały by zmianę funkcjonowana sądów tak by zachować niezależność filaru sądowniczego.

  Opcji jest naprawde kilka, łącznie z wyborem sędziów sądu najwyższego przez społeczeństwo w wyborach bezposrednich:

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/747732,jak-wybierac-najlepszych-sedziow.html

  Ale po co robić wypracowywać apolityczny stabilny system sądowniczy jak tyle głodnych władzy PISiaków którzy od razu chcą być "mężami stanu" ala kapuś Przyłębska. Przecież takie "dobre" geny komunistycznego prokuratora Piotrowicza który bronił księdza pedofla w postaci córki nie mogą się zmarnować dlatego dostaje posadkę prokuratora bez konkursu.

  PIS to fanatyczna patologia. Żadne argumenty ich nie przekonają że białe to białe a czarne to czarne. Szkoda strzępić klawiatury
 • 09.09.2018 - 12:48
  Większość tych punktów była przedystkutowana wzdłóż i wszerz na tym forum. Nie mam tyle czasu by je poraz kolejny wałkować. Jak coś to mogę się wypowiedzieć na tematy które najbardziej mnie "bolą" i napawają lękiem o przyszłość.

  Np. trójpodział

  Trójpodział władzy zapisany w konstytucji zakłada 3 filary. Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza W założeniu powinny być równe, sprawdzać się, hamowac się, kontrolować.
  https://www.infor.pl/prawo/konstytucja/omowienie-konstytucji/76866,Jak-rozklada-sie-podzial-wladzy-w-Rzeczypospolitej-Polskiej.html
  Jeśli sądy są niezależne to kontrolują czy np.władza ustawodawcza została wybrana poprawnie, czy władza wykonawcza nie działa np w interesie pewnej grupy osób itd. Funkcjonuje to lepiej / gorzej ale daje jakieś tam gwarancje demokracji.

  Co robi PIS. Otóż a pomocą przeróżnych ruchów opisanych tutaj
  https://oko.press/senat-przyjal-ustawe-o-sadach-bez-poprawek-zobacz-po-co-pis-ta-ustawa/
  obsadza filar sądowy swoimi ludźmi powodując że niezależność tego filaru względem władzy znika.
  Po ukończeniu tego procesu sądy będą tylko legitymizowac poczynania władzy ustawodawczej.

  Jestem zdziwiony że społeczeństwo pozawala na coś takiego. A PISowcy tak ochoczo to wspierają. To kończyło się w przeszłości źle:

  https://www.rp.pl/Swiat/307059903-Zamach-na-trojpodzial-wladzy.html
  http://wyborcza.pl/7,75399,21575373,posluszny-prezydentowi-wenezuelski-sad-najwyzszy-uniewaznil.html
 • 07.09.2018 - 17:22
  PISiaki. Zobaczycie. Przyjdzie taki czas gdy wspomnienie że należało się do PIS będzie czymś kompromitującym. Przyjdzie taki czas jak własne dzieci wam wypomną że rozwaliliście ład konstytucyjny w Polsce. Następni rządzący rozliczą was odpowiednio bo wasze grzechy są spisane a odpowiedzialność będzie wyciągnięta.
  zdjecie
 • 07.09.2018 - 17:16
  Bagietka napisał/a:
  W co ci ludzie grają? Co chcą osiągnąć? Nie mają wrażenia, że się kompromitują podważając na każdy kroku demokrację i jej zasady?
  I tak do bez końca pisowskie trolle piszą herezje jakich mało gwałcąc logikę inteligentnych ludzi.

"Dobra zmiana" PiS

 • 10.09.2018 - 7:09
  Bagietka napisał/a:
  A jaka? Marksizmem od niej dymi.
  Na pewno ;)

  PIS to druga parta w Polsce po partii "Razem" której najbliżej do marksizmu.
  Nowoszesna to jest jest czysty kapitalizm i wolny rynek którego marksizm zaciekle zwalcza.

Smolarnia Bysina

 • 09.09.2018 - 19:12
  Mieszkańcy Bysiny zbierają podpisy do petycji przeciwko istnieniu wytwórni mas bitumicznych znajdującej się w tej miejscowości.

  Chodzi o ten obiekt.
  https://bit.ly/2QeElDA

  Sprzeciwiają się oni dalszemu działaniu, modernizacji oraz rozwojowi tego obiektu. Obiekt znajduje się bezpośrednio na cieku wodnym obok w pobliżu domów mieszkalnych. Gdy ta bardzo stara linia produkcyjna pamiętająca czasy komunizmu pracuje to powietrze w całej okolicy śmierdzi intensywnie tzw palonym asfaltem. Jest to o tyle istotne dla Myśleniczan że zanieczyszczenie może docierać nad Myślenice.

  Zachęcam do złożenia podpisu do petycji w tej sprawie.

Internet i telewizja w Krakowie

 • 24.08.2018 - 20:52
  Powodzianin_ napisał/a:
  UPC...
  Tylko. Miałem i rewelacja pod każdym względem.

Wybory samorządowe 2018: Premier wyznaczył datę. Do urn pójdziemy 21 października

 • 14.08.2018 - 20:30
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Kampanię wyborczą pora zacząć. Gotowi? Czas, start!
  Nie no. Po kolei poproszę...
  zdjecie

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 13.08.2018 - 7:00
  alehandro napisał/a:
  Nareszcie !! Tu Bagietka trafilas w sedno :) .Przecierz celem stworzenia tej wynarodowionej ,pozbawionej swych kultur i przeprogramowanej papki ludzkiej, jaka mial byc (jest) tzw:homo sovieticus ,było(jest) stworzenie masy ludzkiej ktora się latwo rzadzi!(wojacy wiedza o czym pisze).
  Bagietka napisał/a:
  Dla mnie to jest tak jasne i proste, że naprawdę dziwi mnie, że są tacy ludzie, którzy tego nie rozumieją.
  Oboje jesteście nawiedzeni. Tyle kasy co wpompowała UE do zabytków i kultury zarówno Polski i UE to głowa mała. Wszystko jest do zweryfikowania w UE.

  Jednym z podstawowych załozeń jest ochrona i promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz jej bogactwa kulturowego.

  https://europa.eu/european-union/topics/culture_pl

  Dobrze że jest młodsze pokolenie które korzysta z edukacji UE, które podróżuje, pracuje które widzi namacalnie ile dobrego zrobiła UE. Jest w stanie potwierdzić że równolatek z Hiszpani, Grecji czy Austri żyje podobnie i ma podobne problemy. Oczywiście nic nie ma perfekcyjnego ale dobro UE przeważa.

  Przedstawicielami homo sovieticus to jesteście właśnie wy. PIS i prezes jako dobro najwyższe. W dupie macię konstytucję. Demokracja dla Was to puste słowo. Taktujecie Kaczynskiego i PIS jak dawno sekretarza i PZPR.
 • 11.08.2018 - 10:14
  Bagietka napisał/a:
  . Większość rozsądnie myślących już wie i zdołała się przekonać przez te prawie 3 lata, że PiS w przeciwieństwie do całej reszty spełnia obietnice wyborcze a nie grabi wyłącznie pod siebie.
  Czas na zmianę i u nas.
  Prymitywna propaganda. PIS to skrót od Posadki i Stanowiska. A to i tak najmniejsza szkoda jaka robią.

  Rozsądnie myślący widzą że źle się dzieje jak partia rządząca kontroluje policję, prokuraturę, sądy i do tego chce zmienić ordynację wyborczą tak by podnieść próg wyborczy z 5 do 15% by wykosić opozycję. Powoli zaczyna się dziać tak że nikt nie ochroni obywateli którzy mają inne zdanie niż PIS.

  Sposób działania PIS to jak rak na demokracji. Mnie to dziwi że ludzie inteligentni nie mają jakiegoś instynktu samozachowawczego i z wyłączeniem niewielu zgadzają się na to co jest robione.

Humor polityczny

Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • 06.08.2018 - 16:20
  Ja w Dekadzie w Myślenicach po prostu nie robię zakupów i nie będę w przyszłości. O miejsce parkingowe bić się NIE zamierzam. Jest Jan, Kaufland, Biedronka. Jak coś więcej chcę np ciuchy to jest Zakopianka, Bonarka z wyborem dużo większym.

Planowana podwyżka za Wodę - jak długo będą nas doić?

 • 05.08.2018 - 11:43
  sabała napisał/a:
  bedą doić dopóki nie wygra wyborów ktoś z PIS i zrobi z tym porządek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Przyjdzie dobry car Kaczyński i ulży. Spustoszenie w umysłach takie jak za PRLu. Ameby umysłowe.

Wybory Samorządowe 2018: Kandydata PiS na burmistrza Myślenic poznamy w przyszłym tygodniu?

 • 03.08.2018 - 21:01
  Tylko nam tutaj jeszcze partyjniaków brakuje do pełni szczęścia w Myślenicach. Wtedy wszystko będzie pod dyktando centralnego zarządzania. Czyste zaprzeczenie IDEI SAMORZĄDU gdzie
  samorząd oznacza niezależną od władzy odgórnej – państwa, pracodawcy, dyrekcji –
  wspólnotę osób, chcących decydować o swoich sprawach w sposób autonomiczny.

Który dostawca internetu?

 • 03.08.2018 - 19:25
  seba napisał/a:
  Sandra, to co piszesz się w ogóle nie opłaca,
  Oczywiście. Bo to ludzi bot reklamowy. Jest tutaj tylko by reklamowac różne rzeczy.

Grupa Myślenice.

 • 11.06.2018 - 13:28
  Przewoźnicy myśleniccy to jedna wielka tragedia. Wg rozkładu odjazdy z dworca co 15-20 minut. W rzeczywistości na dwa razy czekałem dwa razy dłużej niż godzinę. Nigdy więcej. Wolę iść pod estakadę i jechać jakoś przyzwoicie.

Wolne niedziele dla wybranych...

 • 09.04.2018 - 20:49
  Jak widać rynek próżni nie znosi. Najwięcej zyska państowy ORLEN.
  zdjecie

Daniel Obajtek - były wójt Pcimia został prezesem PKN Orlen

 • 06.02.2018 - 10:14
  Nikodem Dyzma naszych czasów.

Mężczyzna, który podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki

 • 11.11.2017 - 18:29
  albert7575 napisał/a:
  Hipokryzja jest to Dzien Niepodległości świetuje totalna opozycja ktora chce Polske tej niepodległości pozbawić
  Pozbawić niepodległości... PIsowcy poparańcy...

  Bohaterowie którzy walczyli prawie 100lat temu przewracają się w grobach przez chore hasła "patriotów" świętujących Dzień Niepodległości.
  zdjecie
Pokaż więcej komentarzy