m_markos

Tylko nie mów nikomu

 • 15.05.2019 - 8:13
  Piotrowicz ma walczyć z pedofilą z ramienia PIS... Lepszego kandydata nie mogli znaleźć.
  https://www.wykop.pl/link/4951717/piotrowicz-ma-prowadzic-prace-nad-projektem-ustawy-o-karach-dla-pedofilow-xd/
 • 12.05.2019 - 19:10
  Tak na marginesie molestowania. Profilaktyka też jest ważna. Jak ktoś nie słyszał to przeczytajcie o poniższej nie tak dawnej akcji z Nowego Targu. Miasta niedaleko nas.

  -----------------------------
  W podhalańskiej parafii duchowny był szanowany, szczególnie przez rodziców. Zajmował się duszpasterstwem dzieci, chętnie organizował wspólne wycieczki. To m.in., w trakcie tych wyjazdów na kąpielisko miało dochodzić do molestowania. Sprawa wyszła na jaw w grudniu 2016, pół roku po tym, jak młody wikariusz przeniósł się do Krakowa.

  Jak opisała to "Gazeta Krakowska", podczas lekcji wychowawczej nauczycielka opowiadała uczniom o zagrożeniach ze strony pedofilów i tłumaczyła, co to jest molestowanie seksualne. W tym momencie jedna z 12-latek podniosła rękę i powiedziała, że dokładnie to samo miał z dziećmi robić katecheta!

  Sprawą natychmiast zajęła się prokuratura w Nowym Targu. - Pokrzywdzonych dziewczynek w wieku 12 lat jest co najmniej pięć.

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/nowy-targ-uczennice-oskarzyy-ksiedza-o-molestowanie-aa-bajU-SDfY-jQp1.html
  -----------------------------
 • 12.05.2019 - 19:04
  Lukaszz napisał/a:
  Czy dziś o 6:00 rano policja była u wszystkich tych biskupów, którzy zastraszali ofiary i ukrywali prawdę ?
  Ale cytuj Kukiza bo to on napisał

  Nie chcę Państwa, które nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa dzieciom. A POPiS-owi, który dysponował i dysponuje aparatem bezpieczeństwa życzę, by ofiary księży-oprawców były ich sumieniem.
  Nie chcę Kościoła, który ochrania bandytów. I oczekuję, jako członek Wspólnoty, natychmiastowego rozliczenia tak sprawców jak i tych hierarchów, którzy ich ochraniali i ochraniają po dziś. Mam też nadzieję, że jutro o 6 rano, do drzwi oprawców z filmu Sekielskiego zapuka policja.
 • 12.05.2019 - 19:01
  Dobrze się stało że Siekielski nakręcił ten dokument. Mam nadzieje że będzie więcej takich kontrowersyjnych materiałów także tych nie związanych z kościołem. Trzeba poruszac trudne tematy.

  Kościół wg mnie nie wystarczająco przeprosił za grzechy pedofilskie. Nie wdrożył żadnej procedury zero tolerancji dla tego typu zachowań. Księża księżmi ale mnie obrzydzeniem też napawają wszyscy kryjący te zdarzenia, biskupi, obrońcy np taki Piotrowicz.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1766354,1,stanislaw-piotrowicz-kryl-ksiedza-pedofila-z-tylawy.read

Marihuana medyczna i nietylko

 • 12.05.2019 - 12:39
  Czy ktoś już realizował receptę od lekarza na leczniczą marihuanę? Jak wygląda proces i co lekarze zapisują?

Obietnice wyborcze Jarosława Szlachetki

 • 10.05.2019 - 11:36
  Cały ten temat to próba wywołania gównoburzy przez Ciebie. Kadencja trwa dłużej niż to parę miesięcy które już starasz się podsumowywać. Wkleiłeś parę punktów programu Szlachetki i nie zadałeś sobie najmniejszego trudu by sprawdzić jakie działania do każdego punktu zostały wykonane do tej pory.

  Bardzo się cieszę że nastąpiła zmiana burmistrza w Myślenicach. Nie dlatego że lubię czy nie lubię obecnego czy tez byłego burmistrza. Jest to po prostu zdrowe wymieniać ludzi na takich stanowiskach co jakiś czas by nie tworzyły się patologie.
 • 10.05.2019 - 10:56
  Szary człowiek napisał/a:
  Pamiętasz w jakim stanie przejmował gmine MO ?
  Pamiętam że nie były podejmowane kroki przez wiele lat by zmniejszyć zadłużenie i racjonalizować wydatki. Zobacz sobie gdzie jesteśmy w rankingu zadłużenia. Wcale nie tak daleko od Raciechowic w przeliczeniu na mieszkańca.
  http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250
  Moim zdaniem Myślenice są przeinwestowane jak na swój budżet. Np. taką inwestycję jak Muzeum Niepodległości uważam zbędną jak na warunki Myślenic. Ale jest co jest. Trzeba patrzeć w przyszłość.

  Chcesz rozliczać obecnego burmistrza to droga wolna tylko rób to z uwzględnieniem warunków otoczenia które zostały mu narzucone.
 • 10.05.2019 - 10:14
  Z tego co ja widzę to duża część obietnic jest spełniana. Wejdź sobie na profil Facebooka Szlachetki gdzie na bieżąco informuje o postępach w wielu sprawach.

  Moim zdaniem czymś innym jest rozliczanie kogoś kto wchodzi do zarządzania czystym niezadłużonym budżetem miasta a czymś innym jest rozliczanie kogoś kto dostał minę w postaci zadłużonego budżetu gdzie nie ma możliwości żadnego ruchu.

  Trzeba się cieszyć że Myślenice nie kończą tak jak Raciechowice. Taki był gospodarz z tego Ostrowskego.

Który dostawca internetu?

 • 07.04.2019 - 7:41
  smiglo napisał/a:
  Wszystko tylko nie Olimplan na 2 lata przez 20 miesięcy problemy z internetem i bardzo czesto jego brak!!!, porażka lepiej korzystać z HOTSPOTA z telefonu niż z ich internetu !!!
  Powiedz jeszcze że płacisz za to. Jak masz tyle problemów to po co jeszcze jesteś z nimi?

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 04.04.2019 - 7:49
  A co z wyjaśnieniem na co rozeszły się pieniądze, kto i dlaczego zawinił i jaką wyciągnięto z tego lekcję? Bo znowu okazuje się że jak pieniądze wspólne to też niczyje i można nimi dysponować bez żadnych konsekwencji.

Raciechowice: Co zrobić, żeby gmina nie zniknęła z mapy? Trwa przygotowanie programu naprawczego

 • 21.03.2019 - 18:44
  Ciekawe co Marek Gabzdyl ma do powiedzenia w tym temacie. Bo jeśli nic sensownego to tylko prokurator i zarzut niegospodarności. Jakim trzeba być dyletantem żeby do takiej sytuacji doprowadzić.

Mirosław Legutko: W Raciechowicach można zgasić światło, albo ratować gminę [WIDEO]

 • 21.03.2019 - 14:45
  prywatnie napisał/a:
  Muzeum jest potrzebne, bardziej zastanawiałbym się np. nad racjonalnością strzelnicy. Maciej zarządzał, taka była koncepcja jego i radnych, był dobry czas na wykorzystanie środków unijnych a na część inwestycji trzeba było wziąć kredyt. ..... nie wieszajmy za samo to że coś zrobiono i infrastruktura wygląda lepiej ;)
  By zachować płynność finansową to kieruję się w życiu zasadą że kupuję to na co mnie stać. Z całym szacunkiem do stwierdzenia że lepiej robić coś niż nic, uważam że Myślenic nie stać było na Muzeum Niepodległosci a do inwestycji doszło.

  Chciałbym dowiedzieć się jakie są statystyki odwiedzin i ile kosztuje obsługa w przeliczeniu na jednego gościa.
 • 21.03.2019 - 10:21
  @bono w sumie prawda. Życzę naszym radnym więcej racjonalności w działaniu. Kadencja to kilka lat a Wy i Wasze rodziny będą żyć i mieszkać tutaj o wiele dłużej.
 • 21.03.2019 - 9:32
  bono napisał/a:
  Chłopaki nas pozadłużały na całego.
  Nie da się rozwijać gminy bez posiłkowania się kredytami. Ale to na co Ostrowski powydawał pieniądze to woła o pomstę do nieba. Po co komu muzeum niepodległości? Jest tyle rzeczy do zrobienia na poziomie infrastrukturalnym że głowa mała.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 16.03.2019 - 12:08
  "4 marca przyjęliśmy zawiadomienie od burmistrza. Dzień później wszczęto dochodzenie. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie kim jest osoba, która wysłała taką wiadomość – informuje st. sierż. Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.
  Kierowanie pod czyimś adresem takich gróźb jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

  We wspomnianym mailu jego autor zarzuca burmistrzowi jakoby ten brał łapówki za wycinanie lasów pod kruszec na terenie gminy Myślenice. Burmistrz stanowczo temu zaprzecza i zapowiada, że po ustaleniu autorów pisów podejmie dalsze kroki prawne."

  https://dziennikpolski24.pl/myslenice-burmistrz-otrzymal-anonimowy-email-z-grozba-smierci/ar/13967794
 • 16.03.2019 - 11:59
  bill napisał/a:
  Moim zdaniem to tylko próba odwrócenia uwagi od artykułu KMY.pl o tworzeniu układu towarzysko-partyjnego w gminie Myślenice przez obecnego burmistrza. Pan Ambroży ukazał sposób sprawowania władzy przez Szlachetkę, który obnaża jego prawdziwe intencje. Inne media w tej sprawie milczą gdyż są zależne, a mieszkańcy czytają i nie mogą uwierzyć w to co obecny burmistrz wyprawia.
  Robienie wielkiej afery z durnego anonimu to szopka, chociaż gdyby się okazało że to prawda, to należałoby się zastanowić z kim związany jest obecny burmistrz, że po trzech miesiącach sprawowania władzy już mu grożą?
  Idąc tym samym tokiem myślenia większość komentarzy na tym forum krytykuje Szlachetkę własnie po to by marginalizować były układ towarzyski w UMIG który obecnie przeniósł się do starostwa.

  Na zdrowy rozsądek. Jest audyt, są otwarte zarzuty wysunięte przez Szlachetkę wobec Ostrowskiego. Jeśli są nieprawdziwe to oczekiwałbym od Ostrowskiego kroków do obalenia ustaleń audytu, kontr pozwu a tego ani widu ani słychu.

  Co do afery z "durnym anonimem". Groźby są karalne. Można dyskutować, lobbować, sprzeczać się używać oficjalnych dróg nacisku ale grożenie jest już przekroczeniem pewnej granicy. Jeśli został wysłany anonim to niech służby się przyjrzą całemu temu otoczeniu eksploatacji kruszyw w Myśleniach. Mafijne albo niezrównoważone osoby/zagrywki trzeba eliminować z życia publicznego.

  Przy okazji. Jest też drugi artykuł na KMY. Ambroży opisał jak to transparentność zawitała do UMIG a znikła ze Starostwa. Każdy ma różne preferencje polityczne jednak trzeba oceniać i krytykować albo wspierać po konkretnych działaniach. Mi przejrzystość się podoba. Echem artykułu Ambrożego było odrazu ogłoszenie rekrutacji w UMIG internecie. Tak więc nie ma w przypadku Szlachetki "betonu" . Plus dla Ambrożego za obiektywne artykuły. Politycy każdej opcji boją się dziennikarzy i kształtowanej przez nich opini publicznej.
 • 16.03.2019 - 8:14
  Pisałem o tym na forum. Pogróżki wg informacji w dzienniku dotyczą łapówki za wycinanie lasów pod kruszec na terenie gminy Myślenice. Cała akcja z kruszywami polega wynika z tego że ludzie protestują bo pewna firma chce im zrobić pod domami nie kamieniołomy a praktycznie dwie kopalnie odkrywkowe kamienia. Więcej tutaj:

  http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/nowy-sacz/kamieniolom-w-beskidzie-wyspowym-pod-znakiem-zapytania-zainterweniowali-mieszkancy-wojt-i-aktywisci/

  http://www.myslenicki.pl/pl/dokumenty/artykuly/2019/20190226/petycja.pdf

  Wszystko to w ramach koncesji na wydobycie przyznanych jeszcze za poprzednich rządów ekipy w starostwie

  Pisanie gróźb i zastraszanie to jakiś nowy element w lokalnej polityce. Oczywiście naganny i dobrze że zgłoszony do odpowiednich organów.

  Powinien być sygnałem że coś jest bardzo nie tak i wymaga kontroli pod względem funkcjonowania firmy która obsługuje te kamieniołomy, wydanych koncesji jak i weryfikacji argumentów ludzi mieszkających w pobliżu.

  Co do oświadczenia o żonie i jej pracy to nie za bardzo rozumiem o czym tu informować organy ścigania? To że ktoś gdzieś usłyszał taką plotkę i powtórzył na forum? Wg mnie absurd, przewrażliwienie i próba cenzurowania wypowiedzi. Internet nie jest anonimowy, hejt powinien być ścigany ale są lepsze rzeczy do robienia niż odnoszenie się do jakiś przypadkowych wypowiedzi i angażowanie jeszcze do tego służb a raczej marnowanie ich czasu. Idąc tym tropem to co druga wypowiedź profesor Piotrowicz z PIS powinna być "ścigana".

Kamieniołomy w gminie Myślenice

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 09.03.2019 - 15:26
  Audyt pokazał ułamek tego o czym każdy mieszkaniec Myślenic wiedział już od dawna. Zresztą czego było oczekiwać jak poprzedni burmistrz rządził 15 lat. Przez 3 kadencje to ten "światek" samoistnie się wytworzył. Teraz ten "układ towarzyski" przeniósł się do starostwa.

  Na takie akcje nie ma innego rozwiązania jak ograniczona kadencyjność i wymuszona transparentność działań.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

Pytacie jak pokonać to skrzyżowanie. Policja odpowiada, ekspert radzi domalować pasy prowadzące

 • 08.02.2019 - 9:47
  Viking napisał/a:
  W Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Jedziesz na wprost to trzymaj się prawego pasa. Jeśli jest więcej pasów to skrajny lewy służy do zawracania (o ile nie ma zakazu zawracania), a pozostałe pasy z reguły służą do skrętu w lewo (chyba że oznakowanie stanowi inaczej).
  Jedź tamtędy w godzinach szczytu to zobaczysz że obecny układ skrzyżowania na Zarabie ze Słowackiego nie jest optymalny.

  Lewy pas który jest tylko nawrotu jest wiecznie pusty.
  Środkowy pas który jest do jazdy naprzód i na Zarabie jest wiecznie zakorkowany.
  Prawy pas jest głownie przez busy okupowany jak i przez skręcających z Żeromskiego.

  By upłynnić ruch to do skrętu w lewo na Zarabie i nawrotu powinien być TYLKO LEWY PAS. Pozostałe powinny prowadzić tylko naprzód.
 • 07.02.2019 - 15:42
  Ten skręt na ulicy Słowackiego w kierunku na Zarabie jest BEZ SENSU!. Jadąc od dworca/zakopianki powinny być dwa pasu naprzód i tylko jeden w lewo który służył by do jazdy na Zarabie lub nawrót.
  Tymczasem jest jeden w lewo do nawrotu, jeden w lewo na Zarabie który służy do też do jazdy naprzód i jeden naprzód. Większość ruchu jest na prost. Za każdym razem jak jadę robi się tam korek z tego powodu.

Finał pobicia w Myślenicach: Cztery osoby zatrzymane.Trzy podejrzewane o usiłowanie zabójstwa[WIDEO]

 • 29.01.2019 - 20:43
  I dobrze. Wyraźny znak dla potencjalnych naśladowców.
  Całe usiłowanie zabójstwa szokujące, mam nadzieję że sprawcy odpowiedzą adekwatnie do swoich czynów.

Pobicie parasolki 18.01

 • 26.01.2019 - 9:08
  Lukaszz napisał/a:
  Oby recydywista z Wiśniowej szybko nie wyszedł. Ten człowiek musi mieć chorobę psychiczną. Nikt normalny tak się nie zachowuje. Zaskoczony jestem, że za plantacje nie siedzi dalej.
  Ten gościu jest świadkiem koronnym. Zastanowiłbym się nad jego wiarygodnością.

  Tak poza tym to już raczej nie będzie.
  ------------------------------
  Świadkiem koronnym nie może zostać podejrzany, który w związku z udziałem w przestępstwie usiłował popełnić albo popełnił przestępstwo zabójstwa (art. 148 § 1-3 k.k.) lub współdziałał w jego popełnieniu albo nakłaniał inną osobę do popełnienia takiego czynu zabronionego w celu skierowania przeciwko niej postępowania karnego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadek_koronny
  ------------------------------

  Ale że został aresztowany tydzień po całej akcji? Nie wiem co ta policja robi,

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 25.11.2018 - 9:14
  Tak szczerze to wydaje mi się że jest ciche przyzwolenie na smog z komina. Wystarczy przejechać się przez Myślenice oraz cały powiat by bez problemu zauważyć trucieli którzy sobie funkcjonują sobie od lat niepokojeni jak gdyby nigdy nic.

  Moim zdaniem to trzeba jeździć i dawać kary na opamiętanie. Najpierw małe na ostrzeżenie, później coraz większe doputy dany właściciel nie zrobi coś z tym.

  Nie chodzi mi by terroryzować wszystkich ludzi palących węglem, bo różne są sytuacje materialne. Ale jeśli ktoś nawet ma stary piec, pali przyzwoitym węglem i robi to UMIEJĘTNIE (patrz spalanie górne http://czysteogrzewanie.pl/ ) to naprawdę ilość tego smogu jest niska. Tymczasem z domów niektórych właścicieli wychodzi jeden wielki słup dymu a oni sobie nic z tego nie robią. Palą "Bóg wie czym" i "Bóg wie w jaki sposób", zatruwają samych siebie, zatruwają otoczenie i wydaje im się że jest to normalne. Takie coś to jest patologia i powinno się tępić, bo to co ci właściciele zaoszczędzą na ogrzewaniu to reszta społeczeństwa wyda na leczenie dróg oddechowych.

Smolarnia Bysina

 • 16.10.2018 - 19:33
  Działalność która jest uciążliwa i emisyjna powinna być zlokalizowana na specjalnych industrialnych terenach by nie truć ludzi a nie koło terenów zamieszkałych. Koniec kropka.
  Smolarnia powinna zostać zamknięta po śmierci technicznej tak się nie stało.

  Sprawdź sobie proszę jeszcze raz jak to jest z podatkami. Gmina zarabia na procencie od podatku dochodowego i prawnego gdy dana firma ma siedzibę na terenie gminy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dochody_gminy
  Gdzie masz siedzibę firmy?
  http://omegaruda.com.pl/o-firmie/

  Nasi dotyczasowi włodarze stworzyli za całą strategię jak gmina ma się zrównoważenie rozwijać. http://www.myslenice.pl/pro_myslenice/zasoby/files/strategia-2016-2020.pdf

  Mieszkańcy Bysiny chcą po prostu realizacji tego co im jest obiecywane. Nic ponad to.
  zdjecie

  Kandydaci na burmistrza również widzą problem w zanieczyszczeniu powietrza.
  http://jaroslawszlachetka.pl/2018/10/czyste-powietrze-w-myslenicach/
 • 16.10.2018 - 9:41
  Zagadnienie pieców to jest osobna sprawa. Są przyjęte przez państwo środki, ustawy czy też programy dotyczące wymiany pieców, termomodernizacji, solar oraz ubóstwa a także śmieci. Wszystko po to by się żyło zdrowo i dłużej. To że niektóre osoby mają gdzieś całą ekologię to jest cieżka sprawa ale nikt nie pójdzie się bić z sąsiadami bo dym leci. Są od tego odpowiednie służby by reagować, karać, uświadamiać ludzi. Zmiana nawyków ludzi trwa latami a dioksyny realnie zabiją już teraz.

  Generalizowanie i twierdzenie że "całe" "towarzystwo" Bysiny pali czym popadnie jest grubym fałszerstwem, bo przez ostatnie lata wiele się zmieniło.

  Wracając do smolarni. Jak to jest że są coraz to nowe programy np to "czyste powietrze" mające na celu poprawę powietrza są wdrażane tymczasem smolarnia z aparaturą i technologią z wczesnego polskiego komunizmu dalej działa. Miała działać do śmierci technicznej tymczasem kopci dalej. Inne zakłady np w Jaworniku mają filtry i przeróżne systemy redukujące odprowadzane zanieczyszczenia.
 • 15.10.2018 - 19:03
  Mamy to ale troli na tym forum którzy swoimi wpisami reprezentują właściciela smolarni próbując ośmieszać osoby walczące z nią.

  Sądząc po przytłaczającej ilości podpisów oraz opinii mieszkańców Bysiny to smród emisji i ciężarówki rozjeżdżające Bysinę nie są czymś normalnym i akceptowalnym jak co niektórzy tutaj twierdzą. Każdy rozsądny chce by miejscowość w której przyszło mu żyć była przyjazna dla zdrowia i życia.

  W całym kraju jest program "czyste powietrze" i wzrastająca świadomość jak to powietrze wpływa nasze zdrowie tymczasem na Bysinie smolarnia truje a forumowe trole jęczą że to "normalne" a problem jest po stronie ludzi którzy chcą to zmienić. Doprawdy niepojęte to jest.
 • 09.10.2018 - 9:44
  Bysinianka napisał/a:
  Może warto sprzedać dom jak komuś nie pasuje lokalizacja tak jak ja to zrobiłam i wyprowadzić się daleko stąd? Ale ostrzegam! Smog jest wszedzie aż po Zakopane i Gorlice!
  Ciekawa logika. Mieszkańcy Bysiny wywodzący się z dziada pradziada mają sprzedawać domy bo im rakotwórcza emisja przeszkadza.

  Otóż zapewniam Cię że tak się nie stanie. To źródło emisji ma zniknąć a nie mieszkańcy Bysiny. Jest szereg narzędzi począwszy od planu zagospodarowania by tak to zakończyć.
 • 09.10.2018 - 8:29
  Produkcja mas bitumicznych jest procesem w którym substancje bardzo toksyczne są poddawane obróbce. Szkodliwość tego i idący za tym wzrost ryzyka powstawania nowotworów jest od dawna udowodniony. W sieci jest mnóstwo publikacji na ten temat na przykład:
  http://archiwum.ciop.pl/5834.html

  Smolarnia to twór który został narzucony Bysinie przez władze PRL. Gdy na początku tego wieku przechodził on w ręce prywatne był zapis że działalność powinna być kontynuowana tylko do "śmierci technicznej maszyn". Dlatego czymś naturalnym dla wszystkich było że dni tego tworu są policzone, niestety ten żywot jest sztucznie przedłużany. Lata mijają, normy środowiska są coraz bardziej wyśrubowane, wzrasta świadomość ludzi jak żyć zdrowo. Tymczasem Bysina jest zatruwana przez 50-cioletnią machinerię i sądząc po komentarzach tutaj niektórym to nawet pasuje. Dobrze tylko że to są jednostki.
Pokaż więcej komentarzy