m_markos

Jak wam się podoba TVP TRWAM?

 • Wczoraj 20:50
  albert7575 napisał/a:
  ŁEB TO TOBIE KIEDYS ZLECI ZA TO CWANIAKOWANIE
  AK kiedys robiła takie akcje
  Tak jasne. Próbujcie się utożsamiać z AK albo z żołnierzami wyklętymi. Manipulacje to macie nieźle opanowaną.

  Najbliższy członek mojej rodziny był żołnierzem wyklętym i został zastrzelony w zasadzce przez UB. I zaświadczam ci, gdyby żył dzisiaj to gardził by PISem. Protestował by równie mocno jak ja przeciwko tej prymitywnej izolacjonistycznej ideologii którą serwujecie.

  Nie mogę w to uwierzyć jak historia zatacza krąg.

  Po wojnie jak komuniści objęli władzę to też rząd w Londynie był zły, propaganda mówiła że Amerykanie rzucają stonkę na polskie plony a komunistyczny reżim budował nadajniki zagłuszające.

  Teraz może nie mamy rządu na uchodźstwie ale propaganda PISowska jest identyczna, zła UE pod kierownictwem Niemiec wykorzystuje biednych Polaków a zachodnia media tumanią Polaków.

  Dziwię się że ktoś na to się jeszcze łapie w dobie internetu.
 • Wczoraj 19:15
  @krowka123
  @pan Kracy
  @albert7575
  @Walker

  Oglądajcie prawdziwych Polaków, patriotów, zwolenników PIS na dzisiejszym marszu poparcia dla rządu.

  https://www.youtube.com/watch?v=JqrCbut9kBc
 • Wczoraj 18:49
  @Albert
  Wyjedz za granice, popracuj w różnych krajach, poznaj ludzi, poznaj poziom życia i dopiero wtedy się wypowiadaj na tematy związane z Europą. Ja to zrobiłem i zapewniam cię że gdyby nie UE mielibyśmy poziom Ukrainy, nie tylko gospodarczy ale też mentalny i cywilizacyjny.

  Przez właśnie takich prymitywnych ksenofobów jak ty ziejących nienawiścią na prawo i lewo wybuchają wojny a ludzie się zabijają.

  Jesteś durniem jak myślisz że ktokolwiek czy to Niemcy czy to Orbana będzie grał na korzyść Polsce. Każde państwo dla siebie próbuje ugrać jak najwięcej i nie ma nic złego w tym. Trzeba po prostu grać w grę dyplomatyczne i umiejętnie wykorzystywać atuty.

  PS. Niemcy są bogate, Niemcy będą bogate bo mają rekordową nadwyżkę. My mamy dług zrobiony przez PO i rekordowo powiększony prze PIS. PIS wiedząc że się nam populacja polaków kurczy zadłuża się jeszcze bardziej pogarszając sytuację.
 • Wczoraj 8:01
  Kaczyński jest w UK. Tak więc analogicznie do powrotu Szydło niedługo zobaczymy w TVPIS.
  zdjecie
 • 22.03.2017 - 15:42
  Jacy publicyści taka i telewizja. Nie mogę skumać czy oni coś biorą czy to tylko zwichrowana psychika.

  Gość poniżej to wiceszef publicystyki w TVP. Przy nim nasz lokalny forumowy Kazio to ostoja normalności.
  zdjecie

Humor polityczny

Co tam Panie w polityce?

 • Wczoraj 14:21
  Sondaz IPSOS potwierdza niedawny sondaż IBRIS. Poparcie PIS spada, PO rośnie. Obie partie bardzo wyrównane.
  zdjecie
  https://oko.press/pis-topnieje-32-proc-platforma-sie-zbliza-28-proc-pozera-nowoczesna-8-proc-wina-tuska/
 • 21.03.2017 - 8:02
  Trend spadkowy PIS zaczyna mieć coraz więcej potwierdzeń sondażowych

  zdjecie
  http://www.rp.pl/Kraj/303209867-Sondaz-IBRiS-Zle-oceny-Dudy-i-Szydlo.html#ap-1
 • 20.03.2017 - 19:42
  Jak można było przewidzieć większość PISiaków zaczęła negować sondaż tak jak nasz forumowy Walker. Oczywiście szybko wyszło że jeszcze nie dawno temu "wPotylicę" nie mogło się wręcz nacieszyć z wyników które były bardzo proPIS.
  zdjecie
 • 20.03.2017 - 19:39
  Oczywiście, słowa wypowiadane przez Marcina Wolskiego dyrektora TVP2 dotyczą ufoludków. Bo każdy z dziennikarzy TVP który nie pogodził się linią PIS i nie zamknął mordy w kubeł to sobie dalej mógł pracować swobodnie w telewizji.

  --------------------------------
  A co z tymi, jak pan pisze, glistami ludzkimi, które nie zgadzają się z polityką tej ekipy?
  Jest jak w brydżu, rozdaje ten, kto bierze ostatnią lewę. Zasady są proste: były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się z tym pogodzić i morda w kubeł. Jeśli ktoś chce wygrać następne, to niech się do tego przygotuje, stworzy program i wygra.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/526975,marcin-wolski-rozmowa-rigamonti-razy-2.html
  --------------------------------

  Pamiętam ten artykuł. Na mnie też w chwili czytania zrobił wrażenie.
 • 20.03.2017 - 13:12
  Endrju napisał/a:
  Ale niebójta się... Wnet spolonizują (czy też jak to ładnie oni mówią: zdecentralizują, kładąc łapę na nich) media jak też wszelakie ośrodki badania opinii publicznej. Wtedy będzie, jak za PRL czy obecnie w Rosji/Białorusi - globalne zadowolenie i poparcie >90% dla rządzących.
  Węglarczyk dał popalić TVPIS, teraz tylko czekać jak PIS będzie obczerniał onet.
  http://natemat.pl/204047,bartosz-weglarczyk-wdeptal-w-ziemie-dziennikarzy-prawicowych-mediow-przypomnial-to-o-czym-woleliby-zapomniec
 • 20.03.2017 - 12:44
  Walker84 napisał/a:
  Ciekawe kto im płacił za ten sondaż .
  No nie wiesz? Dzisiaj Gliński się jasno wyraził:

  ------------------------------------
  Panie premierze, kto jest głównym przeciwnikiem tego rządu? Partie parlamentarne czyli PO, Nowoczesna, a może Donald Tusk z Europy, z Brukseli?

  Jak pan wie, z jednego punktu widzenia ulica ma być, chociaż po tych wczorajszych czy przedwczorajszych demonstracjach, to to chyba na tej ulicy dość pusto. No i zagranica. Zagranica w dużej mierze jest przeciwnikiem tego rządu.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-glinski-gdy-my-skladalismy-wniosek-o-wotum-nieufnosci-demokr,nId,2370899#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  ------------------------------------

  BIedny ten PIS. Od środka ormowcy i komuchy go atakują, a tuż za granicą "zagranica" go atakuje.
  Stonkę zrzucają ;)))
 • 19.03.2017 - 21:32
  Coś się zmienia. PISowskie "zwycięstwo" podczas głosowania na Tuska chyba się czkawką zaczęło odbijać.
  zdjecie
  http://www.rp.pl/Kraj/303199942-Maleje-przewaga-PiS-nad-PO.html
 • 19.03.2017 - 17:31
  Dobrze że mamy jeszcze media państwowe które serwują nam "obiektywny punkt widzenia".
  zdjecie
 • 15.03.2017 - 18:50
  krowka123 napisał/a:
  A tak konkretnie to co w felietonie Matki Kurki świadczy o jego "upośledzeniu"?
  Matka kurka kłamał, pisał kłamstwa, kłąmstwo zostało mu udowodnione i został za to skazany. Niesądzisz że to sprawia że jego wiarygodność jest zerowa. Szanowani publicyści nie kłamią, a jeśli już się im to zdarzy to piszą sprostowania a nie kłócą się po sądach.
  krowka123 napisał/a:
  Zapytam za Matką Kurką czy Ty znasz nazwiska ministrów w krajach zachodnich,wiesz czy istnieje u nich np. Trybunał konstytucyjny i kto jest jego prezesem?
  Znam pojedyncze nazwiska które mi się gdzieś w jakiś artykułach przewinęły. W większości krajów jest trybunał, ale to nie jest ważne. Ważne jest to że jak coś jest zapisane w konstytucji to się to powinno przestrzegać albo zmienić konstytucją jak się ma większość. Konstytucja to świętość.

  Zgodnie z Konstytucją orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Podlegają one niezwłocznemu ogłoszeniu. Żaden akt prawny nie upoważnia władzy wykonawczej do odmowy lub wstrzymania publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Co jest w Polsce? Akty które nie są opublikowane ponad półtorej roku. Jak dla mnie Trybunał Stanu dla Twoich PISiackich idoli.

Kocham PiS

 • 20.03.2017 - 12:40
  Walker84 napisał/a:
  No to powiedz to Markosowi bo z pół roku temu pisał tutaj o jakiś ratingach co mieli je obniżać . Teraz są niewiarygodne bo na korzyść Polski ,nie przepraszam Kaczyńskiego .
  Śmieszne z was ludziki :)
  Za to z PISiaków to są ciemne ludziki. Ratingi, prognoza PKB? Kto by się tym przejmował jak to wymysł diabła Sorosa. Rydzyk napewno wypędzi tego demona.

  Jak można tworzyć budżet na 2017 i przyjmować że gospodarka urośnie 3,9% kiedy każda inna jednostka zakłada wzrost niżej. To oznacza mniejsze wpływy które trzeba gdzieś zbalansować, jak nie ma zapasu to pójdzie w deficyt od którego odsetki wszyscy Polacy będą spłacać.

  http://wpolityce.pl/gospodarka/327340-komisja-europejska-publikuje-prognozy-wzrostu-pkb-dla-polski-w-2017-wzrosnie-o-32-proc
 • 19.03.2017 - 19:00
  Prognoza 3,2%. Morawiecki założył w budżecie 2017 że ma być 3,9%. Różnicę sfinansuje powiększony dług.

  Zadłużenie największe w historii.
  Tempo zadłużania w 2016 najszybsze w historii.
  Deficyt budżetowy na 2017 to 60mld PLN największy w historii.

  Sami się oszukujecie, kasę trzeba będzie spłacić. Banda działająca na szkodę Polski.
 • 19.03.2017 - 17:22
  Jak dla mnie to możecie nawet stosy odpalić i wszystkich niczym inkwizycja spalić.

  Szczerze? Niech to pokolenie PRLu i komuchów i opozycji wymrze (w sensie przeminie) jak najszybciej. Przestało wnosić do polityki cokolwiek wartościowego. Stare pierdoły takie jak Kaczynski decydują jak Polska ma się rozwijać. Jakaś porażka. Wizja państwa wręcz nie z tej epoki. Nie chcę jej ani dla siebie ani dla moich dzieci.
 • 19.03.2017 - 12:53
  Walker84 napisał/a:
  Tymczasem kumple bona i markosa czyli zbieraninka ormowców co się zwie KOD po chwilowej nieobecności (zapewne w celu przykrycia kompromitacji głównego alimenciarza kraju ) urządza sobie kolejną szopkę.
  No tak, ta zbieraninka ormowców, oceniana jest i rozliczana przez partię w której szeregach są między innymi takie "moralne autorytety" jak PRLowski prokurator, towarzysz Wolfgang, Jasiński, Kryże.

  Ani trochę nie jesteście od nich lepsi, ani trochę.

500-lecie "Jubileusz Reformacji"

 • 19.03.2017 - 17:09
  krowka123 napisał/a:
  Dawniej na takich mówiło się" filozof chłopski" ,gdzieś coś usłyszał ,gdzieś coś przeczytał dołożył swoje i rżnął mędrca.Ile lat ma ta lewacka rewolucja,ich pseudonowoczesność bo wcześniej już była Sodoma i Gomora tak że nie im pierwszym pomyliły się otwory i to cała LGBT to żadne odkrycie.O przyszłość Kościoła i kościołów nie martw się trwał i trwa przez wieki a potężne imperia przy których UE to karzełek upadały.
  Troszcz się raczej o siebie aby nie nadszedł taki czas że będziesz prosił jak jeden z Twoich bohaterów
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-jaruzelski-przyjal-przed-smiercia-sakramenty-moga-nie-byc-uznane-przez-kosciol/b4htw
  Widzisz krowka stworzyłeś sobie jakiś fałszywy obraz mnie i wydaje ci się że jestem synonimem komucha a Ty walczysz z niesprawiedliwością tego świata.

  Nic bardziej mylnego. Teoretycznie nadawałbym się na idealnego PISiaka. Prawicowe poglądy, żołnierze wyklęci członkami najbliższej rodziny, brak działalności w aparatach PRLu odnoszący się dla całej rodziny, silna orientacja na patriotyzm podczas dorastania itd.

  W praktyce gardzę PISem. Dla mnie to są prymitywni nacjonaliści, których cechą jest chęć zemsty za to że nie dorobili się pieniędzy podczas transformacji ustrojowej. Zero szerszego spojrzenia na sytuację w której jest UE albo świat. PIS ma się za patriotów ale ich działania to jest zwykły polityczny bandytyzm i rozwalanie polskiej państwości. Obsadzenie polskiego rządu Misiewiczami to nic innego jak osłabianie kraju. To jest PISowskie szkodnictwo nic więcej.

  Jestem katolikiem. Życzę kościołowi jak najlepiej. Kilku duchownych jest dla mnie autorytetami.Nie będę jednak udawał że w wielu aspektach kościół poniósł porażkę. Wręcz twierdzę że historia zatoczyła koło i to co było przyczyna reformacji powtarza się obecnie.
 • 19.03.2017 - 13:05
  sh_ma napisał/a:
  Ale wielu ludzi (z tobą na czele jeżeli chodzi o to forum) obrzydza ludziom Kościół i już przychodzi tego efekt, bo młodzieży w Myślenickich kościołach jest wyraźnie mniej niż zanim PO zaczęło rządzić. To nie przypadek. Po części skutek niżu demograficznego, a po części tego co min. PO siało w mediach.
  To zdecydowanie jest "Wina Tusca". A takie sytuacje jak molestwanie, historia Abp Paetza, sprzeciw przeciwko InVitro, bogacenie się kościoła, bezkrytyczne popieranie PISu często z ksenofobią i nacjonalizmem zupełnie nie mają wpływu ....

  Ogólna laicyzacja będzie postępować i to jest proces nie do zatrzymania. Dziwi mnie dlaczego budowane są nowe kościoły. Za kilkadziesiąt lat one będą puste.
 • 15.03.2017 - 18:59
  Czy my zmierzamy do państwa teokratycznego?

  --------------------------------------------
  Przypadająca w 2017 roku setna rocznica objawień fatimskich to wielkie święto
  promieniujące na cały świat. Uczczenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej setnej rocznicy objawień fatimskich będzie wymownym aktem, nadającym międzynarodową rangę temu wydarzeniu

  http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/448D2C07008D496DC12580DF004602C7/$File/1372.pdf
  --------------------------------------------

CZEKAJ NA PARAGON

 • 19.03.2017 - 16:40
  bono napisał/a:
  Mam proste na ten temat zdanie. Jeżeli jeden wbija i płaci te horrendalne i niesprawiedliwie wielkie podatki a drugi zabiera te wysokie podatki dla siebie, to nie jest OK.
  Ani wobec klienta- któremu powinien obniżyć cenę o niepłacony podatek, ani wobec sąsiada konkurenta-który wszystko wbija, jest wobec tego w gorszej sytuacji konkurencyjnej i wychodzi na jelenia.
  @Bono artykuł z dedykacją dla Ciebie. Gazeta Prawna daje radę.
  Cieszę się że opinie takie jak moja nie są w Polsce odosobnione.

  ----------------------------
  Załóżmy jednak, dla umysłowego ćwiczenia, że byłoby możliwe bezkrwawe egzekwowanie 100 proc. należności podatkowych. Powstaje pytanie, czy byłoby to pożądane. Stawiam tezę, że w warunkach, które stwarza obecny system podatkowy w Polsce – nie. Im skuteczniejsza się okaże KAS, tym dla nas gorzej, a nie lepiej. Pieniądze odzyskane dla fiskusa nie będą odzyskane dla narodu, ale przejęte od narodu. Czas skończyć z mitem, że budżet państwa jest nasz.
  (...)
  Teza, że niepłacenie podatków szkodzi naszej gospodarce albo nam w jakiś wybitnie katastrofalny sposób, wydaje się przesadzona. Oczywiście wiadomo, że częstsze unikanie opodatkowania i oszustwa podatkowe są szkodliwe dla budżetu państwa, a w ekonomicznej literaturze znaleźć można także dowody, że w ich wyniku rośnie na rynku ogólny koszt produkcji dobór wytwarzanych przez podmioty uczciwe, co wzmacnia zachętę do nieuczciwości. Kolejna rzecz, że obywatele w wyniku działalności oszustów podlegają dolegliwej kontroli skarbowej. To są na pewno znaczące negatywne efekty, ale do katastrofalnych im daleko.
  (...)
  Zanim ktoś się oburzy, że na łamach poczytnego dziennika nawołuję do łamania prawa, wyjaśniam: oszustwa podatkowe to nic dobrego. Są moralnie naganne, jak wszystkie oszustwa, i należy je ścigać z całą surowością prawa (zwłaszcza te polegające na wyłudzaniu podatku; są przecież zwykłą kradzieżą). Trzeba jednak we wszystkim zachować rozsądek.

  http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/545174,budzet-panstwa-morawiecki-kas-podatki-fiskus.html
  ----------------------------

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 16.03.2017 - 10:03
  @Endrju, jak to napisał dziś na Twitterzre jeden z polityków byłej ekipy rządzącej:

  Dziś 16 miesięcznica nieodzyskania wraku i czarnych skrzynek, niepowołania komisji międzynarodowej i niepojmania zamachowców ze Smoleńska.

  zdjecie
Pokaż więcej komentarzy