Merdox

12 listopada dniem wolnym ?

 • Merdox 07.11.2018 - 19:53
  Takie rzeczy tylko w Polsce są możliwe. 2 dni robocze przed ustanawiać zwykły dzień wolnym od pracy ustawowo. Rządzący w d.pie mają perturbacje jakie sprowadzają na przedsiębiorstwa. "Rzeczpospolita" opisała na przykład sytuację, w której firma organizowała bardzo duże szkolenie tego dnia i z racji tego, że szkolenie się nie odbędzie firma poniosła duże straty finansowe a około 30 osób straciło pracę. Oczywiście tej bandy półgłówków to nie obchodzi. Będzie dwudniowa biba za to... echhh....

"Dobra zmiana" PiS

 • Merdox 13.10.2018 - 22:06
  Bagietka napisał/a:
  Jarosław Kaczyński został przyłapany

  https://www.otopress.pl/2018/10/12/polacy-zachwyceni-jaroslaw-kaczynski-przylapany-na/
  Noooo , wpadłem w zachwyt! Jak tak, to od dzisiaj głosuje na PiS. Prezio wpierdziela zwykłego schabowego za 19 pln, a mógłby ośmiorniczki za państwową kasę. Ludzie, przecież to w ogóle zmienia postać rzeczy! Niech nam żyje!

  A na serio... no sorry, ale czytając w lidzie "Przecież mógłby robić zupełnie na odwrót, ma przecież nieograniczony dostęp do publicznej kasy. " od razu przypomniał mi się stary dow***** o Stalinie:
  "Generalissimus Józef Stalin wita z trybuny pochód pierwszomajowy. Nagle podbiega do niego mała dziewczynka i prosi.
  – Wujku, wujku, daj proszę cukierka.
  – Wynocha mi stąd, ale szybko! – burknął spod wąsa Stalin.
  Komentarz narratora: „Porozmawiał z dzieckiem, udzielił rady. A przecież mógł zabić…”
 • Merdox 04.10.2018 - 14:55
  Bagietka napisał/a:
  "...nie dam zarobić producentowi za gniota, który ma na celu głównie skłócanie Polaków. "

  "Obejrzę i wtedy mogę wyrazić swoją opinię"

  Jak sam widzisz, jedno nie przeczy drugiemu, chyba, że nadal nie rozumiesz?

  Tak. Chwalę się, że obejrzę piracką wersję tego gniota z ruskiego serwera.
  I co? Jest to zabronione?
  Widać, nie znasz prawa i chciałeś tylko zabłysnąć. Słabo Ci to wyszło ;)

  Naprawdę, jeżeli Ty czy inni mają się tak tutaj, na każdym kroku podkładać, to ja już nie mam więcej pytań :)
  Już Ci kolega cojestdoktorku wyjaśnił, ale zrobię to ja raz jeszcze - nazywając film "gniotem" już go oceniłaś, więc to chyba Ty nadal czegoś nie rozumiesz. Masz tu definicję słowa "gniot" z SJP: https://sjp.pl/gniot , a jeżeli nadal nie dociera, to zadzwoń do Bralczyka albo Miodka to Ci wyjaśnią.

  Co do prawa - znowu się kompromitujesz - czy ja napisałem, że łamiesz prawo oglądając na ruskim serwerze? Przeczytaj uważnie co napisałem i przestań się popisywać swoją wszechwiedzą. Nadal to podtrzymuję - w PiS macie prawo za nic i jeśli wam ono nie pasuje, to szukacie wszelkich sposobów na jego ominięcie.

  I ostatni komentarz - Ty jak widać z kolei tak błyszczysz w każdym komentarzu, że aż oczy bolą :-D
 • Merdox 03.10.2018 - 21:51
  Bagietka napisał/a:
  Tak. Nie pójdę bo nie dam zarobić producentowi za gniota, który ma na celu głównie skłócanie Polaków. Do kina chodzę wyłącznie na filmy, które sama uważam za warte wydania 28zł.
  Tego gniota Smarzowskiego, [CIACH]

  Wybacz, ale do momentu oglądnięcia się nie wypowiem. Obejrzę i wtedy mogę wyrazić swoją opinię, bo w przeciwieństwie do ludzi Twojego typu, zawsze muszę coś widzieć i wiedzieć na 100%, zanim publicznie coś napiszę :)

  [CIACH].
  Hahaha, ale ty jesteś jedwabista... ;-D najpierw jedziesz z "gniotami", a potem piszesz, że się nie wypowiesz dopóki nie obejrzysz. Zdecyduj się :-D Jeśli nazywasz film gniotem to właśnie się na jego temat wypowiedziałaś. Cały ten akapit o tym jak to musisz coś wiedzieć na 100% zanim publicznie się wypowiesz jest psu w du...ę ;-P

  Zupełnie abstra*****ę, że oficjalnie się chwalisz tym, że obejrzysz piracką wersję z ruskiego serwera. I tu jak w lusterku widać mentalność pislamu - prawo wam po prostu wisi i powiewa.
 • Merdox 26.09.2018 - 21:22
  To jeszcze tylko to zostawię...
  https://natemat.pl/250207,zagraniczni-dziennikarze-o-tancu-agaty-dudy-pogarda-dla-protestujacych
  Ciekawe jest to że oni się sami pogrążają... z dnia na dzień coraz bardziej.

Myślenice: Ten most to główna droga prowadząca na Zarabie. Właśnie ruszył jego remont

 • Merdox 26.09.2018 - 11:31
  Znowu kasa z wyimaginowanej wspólnoty, która Polakom nic nie dała...

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • Merdox 23.09.2018 - 10:22
  Vivaldi napisał/a:

  Trochę wstyd jak nie umie się liczyć do dziesięciu. Tu masz przykład paliwa : w 2012 jak PO zaczyna paliwo po 6,06zł , potem do 2015 średnio po 5,50zł ja dzisiaj płaciłem za ropę 5,04zł. Żyjemy w jakiś dwóch alternatywnych światach?
  Tu masz art z 2012
  https://www.pb.pl/ceny-paliw-bily-rekordy-w-2012-r-931546
  A tu się możesz fajnie pobawić wykresem paliw od 2010 roku.
  https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/on-pol

  teraz pomyśl komu było na rękę sztucznie utrzymać wysoką cenę paliwa biorąc pod uwagę, że na całym masz VAT 23% a do tego przynajmniej 30-40% poszło na lewo w cenie 100% plus jeszcze wyłudzony VAT. Wyobrażasz sobie o jakich kwotach mówimy? Cena masła przy tym wałku to promil. Nawet gdyby była to prawda co piszesz to płacąc w biedronce rachunek 10% większy (z założenia 4x zakupy tygodniowo za 300zł daje 4x30zł więcej miesięcznie) ale na stacji wydając prywatnie 150zł-200zł mniej tego już nie umiesz policzyć? A firmowo-biznesowo mówimy o gigantycznych oszczędnościach na poziomie jednego zera z tyłu przy bardzo małej firmie. Prosta matematyka.
  Zwyczajna manipulacja. Dlaczego porównujesz cenę z najbardziej ekstremalnego momentu w 2012. Już ci kolega Trekk odpowiedział dlaczego paliwa wtedy kosztowały tyle ile kosztowały. W 2015, czyli większość roku za władzy PO paliwo kosztowało zdecydowanie mniej niż 5,00 PLN za litr. Masz inną stronkę z wykresami:
  https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/

  Cała reszta twojej wypowiedzi również nie odpowiada na moje pytanie, co pozwala ci wierzyć, że Szlachetka obniży koszty życia, skoro jego macierzysta partia tego nie robi na poziomie krajowym.
  Ale w sumie należało się tego spodziewać... sami przed lustrem nie umiecie na to pytanie odpowiedzieć, a jedyna odpowiedzią jest: "za rządów PO było źle...". Tylko, że ja nie pytam o to jak nieszczęsne życie wiedliście za rządów PO.
 • Merdox 22.09.2018 - 12:02
  Mam pytanie do wyborców Szlachetki - uczepiliście się deklaracji posła odnośnie obniżenia kosztów życia, w tym wody i ścieków. Powiedzcie mi proszę, co pozwala wam wierzyć w tę deklarację? Odkąd PiS jest u władzy na szczeblu krajowym, wszystkie podstawowe koszty życia poszły w górę - media, paliwo, spożywka, usługi bankowe, itd. kosztują sporo więcej niż przed objęciem władzy przez PiS. Nie zauważyłem na swoich rachunkach, abym na czymkolwiek oszczędził. Ja doskonale rozumiem, że część z tych podwyżek nie była spowodowana decyzjami rządu, tylko globalną ekonomią, prawem unijnym, itd. PiS jednak nie zrobił nic żeby im zapobiec, a w wielu przypadkach jednak sam te podwyżki spowodował. Dlaczego zatem poseł partii rządzącej miałby w naszym mieście działać inaczej?
 • Merdox 20.09.2018 - 22:03
  Z wielkim bólem serca ale po raz pierwszy się zgodzę z Bagietką... :-(
  Niestety, w pro-PiSowskich Myślenicach do starcia ze Szlachetką, mającym szerokie plecy, kupę hajsu na kampanię z centrali i wsparcie radnych klakierów, potrzeba kogoś wyrazistego i najlepiej popularnego w mieście. Pani Grażyna nie jest ani wyrazista, ani rozpoznawalna, a na prezentacji na rynku wypadła po prostu słabo. Dziwi mnie, że zdecydowano się na taki krok. Michał Synowiec byłby dużo lepszy. Mimo wszystko kibicuję inicjatywnie i ma nadzieję, że kolejne wystąpienia Pani Grażyny będą lepsze, bo jeśli nie... to cóż tylko odbierze głosy Halkowi i zagwarantuje zwycięstwo Szlachetki.

Myślenice: Wiózł 80 gramów narkotyków. Może trafić za kratki na 3 lata

 • Merdox 23.09.2018 - 10:09
  Ale to ty się denerwujesz, że coś nie tak z KK w Polsce, nie ja... :-P
 • Merdox 22.09.2018 - 14:13
  Bagietka napisał/a:
  A ten drugi, być może nie uratuje innej dziewczyny przed skopaniem? Nie uważam, że za środki odurzające nie powinno być kary, ale jakieś proporcje w karach powinny być jednak zachowane.
  No to macie przecież większość parlamentarną i yyyy ... prezydenta, co za problem zmienić KK?
  A BTW - jeśli 80 gram dragów to nie ilość hurtowa, to jaka nią jest? Kilo? Pięć? Tona? Wpadł diler w ręce policji (i dobrze!) a ty z tego od razu robisz temat polityczny...

Wybory Samorządowe 2018

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

 • Merdox 18.09.2018 - 15:44
  Bagietka napisał/a:
  CIACH
  Tylko bill jak na razie ma omamy, że za moim profilem stoi cały batalion ludzi :)
  https://pieknoumyslu.com/sarkastyczny-jezyk-agresja-werbalna/
 • Merdox 18.09.2018 - 13:46
  piotr1976 napisał/a:
  Toż to po prostu jest kwintesencja całej polityki w Polsce "5. każda partia wsadza swoich."

  A czemu nie jest tak, że stanowiska otrzymują osoby, które się znają na danej rzeczy?? Pewnie odpowiedź będzie, że oni nie mają doświadczenia, uczą się dopiero ... itp. To zapytam jakie doświadczenie ma pan Obajtek. Podejrzewam, że ponadprzeciętne skoro może w tak krótkim czasie zajmować stanowiska w przedsiębiorstwach o tak zgoła odmiennych specjalizacjach ( rolnictwo - energia - paliwa ciekłe). Po co kształcimy ludzi młodych?? Dlaczego nie przeprowadza się nieustawianych konkursów na stanowiska we wszelkiego rodzaju instytucjach państwowych ?? Dlaczego w Twojej wypowiedzi pojawia się taki argument ?? uważasz, że nepotyzm to to co powinno przyświecać "każdej partii" ?? Dlaczego takiego postępowania nie zanegujesz ??

  ... CIACH
  Niepotrzebnie dopytujesz. Bagietka odpowiedziała na te same pytania w tym wątku:
  http://miasto-info.pl/myslenice/12542,wybory-samorzadowe-2018-jaroslaw-szlachetka-przedstawil-program-nazwal-go-planem-dla-myslenic.html
  Szkoda czasu na polemikę z kimś, kto uważa, że nepotyzm to rzecz normalna i go akceptuje bez mrugnięcia okiem.

Myślenice: Podpisali umowę na rewitalizację centrum. Prace zaczną od alejek wokół kościoła

 • Merdox 17.09.2018 - 11:38
  Bagietka napisał/a:
  Obraziłam cię? Przepraszam. Nie zrobiłam tego celowo. Nie wiedziałam, że jesteś naiwniakiem.

  O transakcji Solarisa, widzę, że powtarzasz głupoty niektórych mediów ale oczywiście doboru inwestora i warunków umowy sprzedaży udziałów nie znasz.

  Przypominam, że Solaris to całkowicie prywatna firma rodzinna a w demokratycznym państwie prawa nikt nie ma możliwości kontroli nad zawieranymi w takiej firmie umowami.
  Poza tym nie jest to sprzedaż w takiej formie jaką wszyscy pamiętamy z rządów KLD i kolejnych jej mutacji, gdzie chodziło wyłącznie o wrogie przejęcie i doprowadzenie do upadłości by zdjąć z rynku konkurencję.

  Doczytaj a nie powtarzaj bzdur.
  Oczywiście, że to prywatna firma i oczywiście że państwo nie ma bezpośredniego wpływu na to komu właściciel, czy udziałowcy ją sprzedają. Brawo! Odkryłaś Amerykę! Tylko, że... Solaris zostaje sprzedany w 100% hiszpańskiemu CAF, od którego 35% udziałów kupi Polski Fundusz Rozwoju (czyli de facto państwo), który chciał nabyć Solarisa w całości, ale jego oferta została odrzucona. Rzeczywiście, deal życia... Sama doczytaj, a nie zarzucaj innym bzdur.
  Twoje pseudointeligenckie inwektywy ani pod moim adresem (ho, ho jaka jestem mądra "nie wiedziałam, że jesteś naiwniakiem"...), ani innych użytkowników tego forum mnie nie ruszają, więc możesz je sobie darować. Świadczą tylko o Tobie.
 • Merdox 17.09.2018 - 10:07
  Bagietka napisał/a:
  Warto zaznaczyć także wypowiedź

  PiS nie jest Platformą i zrobi wszystko by nie dać się "dymać". Czy się to w pełni uda. Wątpię, lecz na pewno czasy złotych żniw już dla Niemców minęły.

  Naiwniaków jak widać nie brakuje i uważają się za inteligentnych i myślących :)
  Dlaczego obrażasz ludzi, którzy myślą inaczej niż Ty?
  To znaczy co konkretnie PiS robi nie dając się "dymać"? Nie widziałem za ich rządu ani jednego konkretnego sukcesu gospodarczego, czy politycznego w negocjacjach z innymi krajami. Porażek za to kilka było (np. ostatnia sprzedaż Solarisa Hiszpanom). PiS gada o wstawaniu z kolan i tylko gada. Opluwanie wszystkiego i wszystkich dookoła nie jest wstawaniem z kolan tylko zwykłym pieniactwem. Prawda jest taka, że bez UE i zachodnich inwestycji bylibyśmy drugą Ukrainą albo Białorusią, czy się nam to podoba, czy nie.
 • Merdox 17.09.2018 - 9:40
  prywatnie napisał/a:


  Wracając do ścisłego tematu: faktycznie szkoda że nie podali przy rewitalizacji kosztów i skąd pieniądze. Mnie się podoba nowy image. Mam tylko taką uwagę: ktoś pamięta z jakich lat jest obecne centrum i na ile lat zakłada się użytkowanie tego nowego? (o ile takowe założenia są)
  Podali - na ogłoszeniach w kościele nawet mówili (przynajmniej odnośnie pierwszego etapu) ile to będzie kosztowało i ile sfinansowane przez UE. Niestety nie pamiętam szczegółów.

  Obecna płyta rynku pochodzi z, jeśli dobrze pamiętam, połowy lat 80-tych.
 • Merdox 16.09.2018 - 20:25
  Bagietka napisał/a:
  Ale to są jedynie dane o "żywej gotówce". Gdzie koszty umowy wspólnotowej wynikające z oddania w zamian praktycznie całego rynku zagranicznym koncernom, które całe swoje zyski wypracowane w Polsce przez te lata wywoziły do siebie, nie płacąc podatków u nas? Mógłbyś wkleić te dane?
  Za przeproszeniem... brednie. Zabrakło argumentów chyba. Że niby nasz rynek nie był zdominowany przez zagraniczne koncerny przed 2004? Był tak samo, albo nawet bardziej niż teraz. Wręcz bym powiedział, że Unia chroni swój rynek (np. poprzez system celny), problem tylko w tym, że wyznawcy pislamu traktują Unię jako coś nam narzuconego, zewnętrznego i zapominają, że Unia to również my. Nikt nas do UE na siłę nie ciągnął. Zdecydowali o tym Polacy.
 • Merdox 16.09.2018 - 12:32
  turysta 56 napisał/a:
  Ta inwestycja na rynku to marnotrawienie publicznych pieniędzy , nie poprawi jakości życia ani nie zmniejszy jego kosztów , a wręcz przeciwnie , zwiększy zapewne zadłużenie miasta . Kolejne po muzeum niepodległości bez sensu wydane Nasze pieniądze .
  Tak, tak, a tak w ogóle to w dużej mierze współfinansuje tę inwestycję wyimaginowana wspólota, z której nic dla Polaków nie wynika.... nawet w kościele mówili (tak przy okazji mówili też o programie żywienia finansowanym przez tę samą wyimaginowaną wspólnotę...)
 • Merdox 14.09.2018 - 10:15
  Czekamy na konferencję posła Szlachetki podkreślającą jego, oraz radnych PiS, zasługi dla tego projektu.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

 • Merdox 10.09.2018 - 10:49
  Bagietka napisał/a:
  Skoro tak myślisz to może wytłumaczysz mi dlaczego zawsze jako priorytetowe wykonuje się np. w gminie udogodnienia w pobliżu miejsc zamieszkania lub zamieszkania rodziny wójtów, burmistrzów czy radnych z układu rządzącego a na samym końcu, gdy jakimś cudem uda się zagospodarować pieniądze, w miejscach kolejnych nie powiązanych personalnie lub koleżeńsko?
  Czy nie jest to typowe działanie każdej władzy?

  Dobranoc.
  Jest bardzo typowe. Pytanie tylko czy jest właściwe i czy należy takim działaniom przyklaskiwać, albo przechodzić nad nimi do porządku dziennego, czy je zwalczać?
 • Merdox 10.09.2018 - 0:02
  Ale coś się tak uczepiła tej prawnej definicji? Jasne że nie ma tego w pojeciu prawnym. Ale czy na prawdę w społeczności lokalnej musimy rozmawiać ze sobą językiem prawnym? I czy na prawdę "sensowne" zależy od przynaleźnosci partyjnej? Ja np myślę, że szeroką drogą do dobrej szkoły lubi jeździć kaźdy rodzic bez względu na poglądy. To mialem na mysli mowiac o "sensownych" działaniach samorządu. Ale wy w PiS lubicie tylko dzielić i anatgonizować ludzi... nie, nie mam już więcej pytań. Dobranoc.
 • Merdox 09.09.2018 - 23:06
  Sensowne, w tym przypadku, to znaczy rozsądne, przynoszące korzyści lokalnej społeczności, potrzebne. Czemu od razu chcesz prawnej definicji?
  Zgadzam się, tak powinno być jak mówisz - nie ma znaczenia czyj samorząd, ale wypowiedzi kolegi Wieśka sugerują, że jednak ma znaczenie - ja interpretuję to co napisał tak: PiSowski burmistrz załatwi dla miasta więcej, bo rząd jest PiSowski. Ja się na takie myślenie nie godzę i uważam je za szkodliwe.
  Temat był wyjaśniony w mediach? Serio? Gdzie? W TVP info?
 • Merdox 09.09.2018 - 22:20
  Co to za porównanie? Rząd ma obowiązek traktować równo wszystkie samorządy i wszystkie je wspierać jeżeli ich działania są sensowne, a nie tylko te, w których ma swoich ludzi. Z taką mentalnością bliżej nam do pseudo-republik zauralskich niż demokracji zachodnich. No ale w sumie bardzo mnie to dziwić nie powinno, PiS na co dzień głośno mówi jak to ideały zachodu są złe, zgniłe i ogólnie be, to nie dziwota, że ciągnie na wschód.
 • Merdox 09.09.2018 - 14:35
  Bagietka napisał/a:
  Podasz przykład w którym znajomość ludzi i ich reakcji jest zbędna gdy chodzi o inwestycje, interesy, potrzeba długoterminowej współpracy?

  Znajomość ludzi i ich reakcji to nie to samo co "znajomości", o których pisał Wiesiek Bagieta. Czym innym są relacje zawodowe, czy nawet jakieś sympatie biznesowe, a czym innym układy i "znajomości w rządzie". A fakt, że PiSowcy uważają to za normę źle świadczy po pierwsze o stanie naszego państwa, a po drugie jeszcze gorzej o PiSie. Tego typu postawy należy tępić, a nie promować.
 • Merdox 08.09.2018 - 10:17
  Wiesiek Bagieta napisał/a:
  . Żenada.

  Tylko Szlachetka, tylko on dzięki znajomościom w rządzie jest w stanie coś dla tego miasta zrobić. Tylko on może ściągnąć kasę dla tego miasta.
  Żenada to jest, że w państwie PiS żeby burmistrz mógł dla miasta zrobić coś pożytecznego, musi mieć ZNAJOMOŚCI w rządzie. To jest własnie filozofia PiS, kolesiostwo, nepotyzm i układy, które rzekomo tak zajadle zwalczacie. Owszem, zwalczacie, jeśli to nie wasi ludzie w tych układach siedzą.

  Swoją drogą, tak agresywnego wpisu można się spodziewać tylko po wielbicielu PiS.

  Żeby była jasność - Halek dla mnie jest wart tyle samo co Szlachetka. Jak już raz był w PiS to znaczy, że z gościem coś jest nie tak...
 • Merdox 06.09.2018 - 19:03
  Wiesiek Bagieta napisał/a:
  mieszkanka i dlatego założyłaś konto żeby to napisać ? haha pan zgoda ile jeszcze kont założysz ?:D

  halek nie ma startu do szlachetki i pogódźcie się z tym. Wystarczy że już osiągnęliście maksymalny poziom hipokryzji. Dziwnym trafem do dzisiaj nie odpowiedzieliście na pytanie, co halek przez te wszystkie lata zrobil dla mieszkanców myślenic ???
  Mateusz, przestań już :-)
 • Merdox 04.09.2018 - 15:58
  PiS już nam obniżył koszty życia, ja już więcej obniżek nie chcę...
  https://innpoland.pl/146167,wysokosc-rachunkow-w-polsce-wzrosla-o-61-proc-w-ciagu-3-lat-raport-krd
  Inna rzecz, że co drugie hasło na tej liście zaczyna się od "będę dążył", "moim priorytetem będzie", jaaasne, ja też będę dążył do pobicia rekordu świata w biegu na 100m....
Pokaż więcej komentarzy